nautilus-admin 0.2.0 - en to ar translation catalogue (8 entries)

en: CAUTION!
ar: تنبيه!

en: Edit as A_dministrator
ar: _عدِّل كمدير

en: Open as A_dministrator
ar: افتح ك_مدير

en: Open this file in the text editor with root privileges
ar: افتح هذا الملف بإستخدام محرر النصوص بصلاحية الجذر

en: Open this folder with root privileges
ar: افتح هذا المجلد بصلاحية ال_جذر

en: Run as A_dministrator
ar: شغِّل ك_مدير

en: Run this file with root privileges
ar: شغِّل هذا الملف بصلاحية ال_جذر

en: Running the File Manager, the Text Editor or an executable with Administrator privileges <b>is dangerous</b>! <b>You can easily destroy your system if you are not careful!</b>
    <b>Think twice</b> before doing so, especially before running untrusted executables downloaded from the Internet. <b>They can contain malware</b>, which can do <b>irreversible damage to your system</b> when given Administrator privileges!
    Proceed only if you know what you are doing and understand the risks.
ar: تشغيل مدير الملفات أو محرّر النصوص بصلاحيات الجذر <b>خطير</b>! <b>بإمكانك تحطيم نظامك بسهولة إذا لم تكن حذرا!</b>
    <b>فكر جيدا</b> قبل القيام بذلك، خصوصا قبل تشغيل الملفات التنفيذية غير الموثوقة والمحمّلة من الإنترنت. <b>يمكن أن تحتوي على برمجيات ضارة</b>، والتي يمكن أن تقوم <b>بأضرار غير قابلة للإصلاح للنظام الخاص بك</b> عندما تُعطى امتيازات المدير!
    أكمل فقط إذا كنت تعرف ماذا تفعل ومتفهما لهذه المخاطر.
