nautilus-admin 0.2.0 - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: CAUTION!
tr: DİKKAT!

en: Edit as A_dministrator
tr: Yönetici olarak düzenle

en: Open as A_dministrator
tr: Yönetici olarak aç

en: Open this file in the text editor with root privileges
tr: Bu dosyayı, metin editöründe yönetici ayrıcalıklarıyla açın.

en: Open this folder with root privileges
tr: Bu klasörü yönetici ayrıcalıklarıyla aç

en: Run as A_dministrator
tr: Yönetici olarak çalıştır

en: Run this file with root privileges
tr: Bu dosyayı yönetici ayrıcalıklarıyla çalıştır

en: Running the File Manager, the Text Editor or an executable with Administrator privileges <b>is dangerous</b>! <b>You can easily destroy your system if you are not careful!</b>
    <b>Think twice</b> before doing so, especially before running untrusted executables downloaded from the Internet. <b>They can contain malware</b>, which can do <b>irreversible damage to your system</b> when given Administrator privileges!
    Proceed only if you know what you are doing and understand the risks.
tr: Dosya Yöneticisi, Metin Düzenleyicisi veya bir yürütülebilir dosyayı çalıştırma Yönetici ayrıcalıkları <b>tehlikelidir</b>! <b>yapacağın yanlış bir işlem sonunda sistemi bozabilirsin, dikkatli olmalısın</b>
    <b>İki kere düşün</b> özellikle güvenilmeyen bir komut çalıştırınca internetten indirilen yürütülebilir dosyalar <b>Kötü amaçlı yazılım içerebilirler</b>, Neler olabilir? <b>Sisteminizde geri dönüşü olmayan hasar</b>, verebilir Yönetici ayrıcalıkları!
    Ne yaptığınızı biliyor ve riskleri anlıyorsanız devam edin.
