nautilus-sendto master - en to as translation catalogue (8 entries)

en: Run from build directory (ignored)
as: নিৰ্মাণ ডাইৰেকটৰিৰ পৰা চলাওক (উপেক্ষা কৰা হৈছে)

en: Use XID as parent to the send dialogue (ignored)
as: XID ক পঠোৱা ডাইলগৰ উপধায়ক হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰক (উপেক্ষা কৰা হৈছে)

en: Files to send
as: পঠিয়াবলগা ফাইলসমূহ

en: Output version information and exit
as: সংস্কৰণ তথ্য আউটপুট কৰি প্ৰস্থান কৰক

note: Translators: the default archive name if it * could not be deduced from the provided files
en: Archive
as: আৰ্কাইভ

en: Could not parse command-line options: %s
as: কমান্ড-শাৰীৰ বিকল্পসমূহ বিশ্লেষণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: No mail client installed, not sending files
as: কোনো মেইল ক্লাএন্ট ইনস্টল্ড নাই, ফাইলসমূহ পঠোৱা হোৱা নাই

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
as: বিকল্প হিচাপে URI অথবা ফাইলৰ নাম প্ৰত্যাশিত
