nautilus-sendto - en to be@latin translation catalogue (55 entries)

en: Last plugin used to send
be@latin: Apošni plugin, jakim dasyłaŭ

en: Last type of archive used
be@latin: Apošni vykarystany typ archiva

en: Used to store which plugin was used the last time files were sent using nautilus-sendto.
be@latin: Vykarystoŭvajecca dziela zachoŭvańnia źviestak ab pluginie, jakim apošni raz dasyłalisia fajły praz nautilus-sendto.

en: Used to store which type of archive was used the last time (0: zip, 1: tar.gz, 2: tar.bz2).
be@latin: Vykarystoŭvajecca dziela zachoŭvańnia źviestak ab typie archiva, jaki vykarystoŭvaŭsia apošni raz (0: zip, 1: tar.gz, 2: tar.bz2).

note: type ui requirement flags dependencies priority id
en: Nautilus Integration
be@latin: Intehracyja z Nautilusam

note: name version summary
en: Provides integration with Nautilus
be@latin: Intehruje z Nautilusam

en: Send To...
be@latin: Dašli da...

en: Send file by mail, instant message...
be@latin: Dašli fajł poštaj, imhniennym paviedamlenniem...

en: Send files by mail, instant message...
be@latin: Dašli fajły poštaj, imhniennym paviedamlenniem...

en: Default folder to use
be@latin: Zmoŭčany kataloh

en: Files
be@latin: Fajły

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
be@latin: Čakaje adrasoŭ (URI) ci nazvaŭ fajłaŭ, padadzienych jak opcyi

en: Nautilus Sendto
be@latin: Dasyłańnie Nautilusam

en: Could not parse command-line options: %s
be@latin: Niemahčyma razabrać opcyi zahadnaha radka: %s

en: Could not load any plugins.
be@latin: Niemahčyma zahruzić nivodnaha plugina.

en: Please verify your installation
be@latin: Pravier svaju instalacyju

en: <b>Compression</b>
be@latin: <b>Kampresija</b>

en: <b>Destination</b>
be@latin: <b>Meta</b>

en: Send _as:
be@latin: Dašli _jak:

en: Send _packed in:
be@latin: _Dašli zapakavanym:

en: Send t_o:
be@latin: Dašli _da:

en: _Send
be@latin: _Dašli

en: Programming error, could not find the device in the list
be@latin: Pamyłka prahrameraŭ, niemahčyma znajści pryładu ŭ śpisie

en: Obex Push file transfer unsupported
be@latin: Pierasyłańnie fajłaŭ praz „Obex Push” nie absłuhoŭvajecca.

en: Cannot get contact: %s
be@latin: Niemahčyma atrymać kantakt: %s

en: Could not find contact: %s
be@latin: Niemahčyma znajści kantakt: %s

en: Cannot create searchable view.
be@latin: Niemahčyma stvaryć vyhlad z mahčymaściu pošuku.

en: Success
be@latin: Pośpiech

en: An argument was invalid.
be@latin: Byŭ padadzieny niapravilny arhument.

en: The address book is busy.
be@latin: Adrasnaja kniha zaniataja.

en: The address book is offline.
be@latin: Adrasnaja kniha nia ŭklučanaja ŭ sietku.

en: The address book does not exist.
be@latin: Adrasnaja kniha nie isnuje.

en: The "Me" contact does not exist.
be@latin: Kantakt "Ja" nie isnuje.

en: The address book is not loaded.
be@latin: Adrasnaja kniha nie zahružanaja.

en: The address book is already loaded.
be@latin: Adrasnaja kniha ŭžo zahružanaja.

en: Permission was denied when accessing the address book.
be@latin: Dostup da adrasnaj knihi zabaronieny.

en: The contact was not found.
be@latin: Kantakt nia znojdzieny.

en: This contact ID already exists.
be@latin: Kantakt z takim ID užo isnuje.

en: The protocol is not supported.
be@latin: Pratakoł nie padtrymlivajecca.

en: The operation was cancelled.
be@latin: Aperacyja anulavanaja.

en: The operation could not be cancelled.
be@latin: Niemahčyma anulavać hetuju aperacyju.

en: The address book authentication failed.
be@latin: Niaŭdałaja aŭtaryzacyja dla dostupu da adrasnaj knihi.

en: Authentication is required to access the address book and was not given.
be@latin: Kab atrymać dostup da adrasnaj knihi, treba aŭtarayzavacca, ale źviestak aŭtaryzacyi nie było padadziena.

en: A secure connection is not available.
be@latin: Bieśpiečnaje spałučeńnie niedastupnaje.

en: A CORBA error occurred whilst accessing the address book.
be@latin: Padčas dostupu da adrasnaj knihi ŭźnikła pamyłka CORBA.

en: The address book source does not exist.
be@latin: Krynica adrasnaj knihi nie isnuje.

en: An unknown error occurred.
be@latin: Uźnikła nieviadomaja pamyłka.

en: Instant Message (Gaim)
be@latin: Imhniennaje paviedamleńnie (Gaim)

en: Unable to send file
be@latin: Niemahčyma dasłać fajł

en: There is no connection to gajim remote service.
be@latin: Niama spałučeńnia z addalenaj pasłuhaj gajim.

en: Sending file failed
be@latin: Pamyłka dasyłańnia fajłu

en: Recipient is missing.
be@latin: Atrymoŭcy niama.

en: Unknown recipient.
be@latin: Nieviadomy atrymoŭca.

en: Instant Message (Gajim)
be@latin: Imhniennaje paviedamleńnie (Gajim)

en: Instant Message (Pidgin)
be@latin: Imhniennaje paviedamleńnie (Pidgin)
