nautilus-sendto - en to br translation catalogue (32 entries)

en: _Send to...
br: _Kas da...

en: Send files to remote devices, or people
br: Kas ar restroù da drobarzhelloù a-bell, pe da dud

note: the path to the shared library
en: Send to...
br: Kas da...

note: type ui requirement flags dependencies priority id
en: Nautilus Integration
br: Enframmañ Nautilus

note: name version summary
en: Provides integration with Nautilus
br: Pourvezañ enframmañ gant Nautilus

en: Send To...
br: Kas da...

en: Send files by mail, instant message...
br: Kas ar restr dre bostel, instant message...

en: Files
br: Restroù

en: Nautilus Sendto
br: Kasda Nautilus

en: Could not parse command-line options: %s
br: N'haller ket dezrannañ dibarzhioù an arroudenn-arc'had :%s

en: Please verify your installation
br: Gwiriañ ho staliadur mar plij

en: <b>Compression</b>
br: <b>Koazhañ</b>

en: <b>Destination</b>
br: <b>Arvoned</b>

en: Send _as:
br: Kas _evel :

en: Send _packed in:
br: Kas _paket e :

en: Send t_o:
br: Kas _da :

en: _Send
br: _Kas

en: Email
br: Postel

en: Success
br: Berzh

en: A secure connection is not available.
br: N'eo ket hegerz ur c'hennask diarvar

en: The address book source does not exist.
br: Tarzh levr chomlec'h n'eus ket anezhañ

en: An unknown error occurred.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi dianav

en: Unable to send file
br: N'haller ket kas ar restr

en: Sending file failed
br: C'hwitadenn war kas ar restr

en: Recipient is missing.
br: Mankout a ra ar degemerer.

en: Unknown recipient.
br: Degemerer dianav

en: Instant Message (Gajim)
br: Postel prim (Gajim)

en: New CD/DVD
br: CD/DVD nevez

en: Existing CD/DVD
br: CD/DVD a zo anezhañ

en: CD/DVD Creator
br: Krouerez CD/DVD

en: Instant Message (Pidgin)
br: Postel prim (Pidgin)

en: Removable disks and shares
br: Kantennoù ha rannadurioù dilec'hius
