nautilus-sendto - en to bs translation catalogue (8 entries)

en: Run from build directory (ignored)
bs: Pokreće iz direktorijuma izgradnje (zanemareno)

en: Use XID as parent to the send dialogue (ignored)
bs: Koristi HID kao osnovu za prozorče slanja (zanemareno)

en: Files to send
bs: Datoteke za slanje

en: Output version information and exit
bs: Ispisuje podatke o izdanju i izlazi

note: Translators: the default archive nami if it * could not bje deduced from the provided files
en: Archive
bs: Arhiva

en: Could not parse command-line options: %s
bs: Nije moguć parse komandna-linija opcije: %s

en: No mail client installed, not sending files
bs: Nije instaliran program za poštu, ne šaljem datoteke

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
bs: Očekuje URIs ili imena datoteka da bi prošle kao opcije
