nautilus-sendto - en to da translation catalogue (10 entries)

en: Run from build directory (ignored)
da: Kør fra byggemappe (ignoreres)

en: Use XID as parent to the send dialogue (ignored)
da: Brug XID som oprindelse for dialogen send (ignoreres)

en: Files to send
da: Filer at sende

en: Output version information and exit
da: Udskriv versionsoplysninger og afslut

note: Translators: the default archive name if it * could not be deduced from the provided files
en: Archive
da: Arkiv

en: Could not parse command-line options: %s
da: Kunne ikke fortolke kommandolinjetilvalg: %s

en: No mail client installed, not sending files
da: Der er ikke installeret nogen e-mail-klient, så der sendes ingen filer

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
da: Forventer at URI'er eller filnavne videregives som tilvalg

en: Nautilus Send to
da: Nautilus Send til

en: Integrates mail clients into the Nautilus file manager
da: Integrerer e-mail-klienter i filhåndteringen Nautilus
