nautilus-sendto master - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Run from build directory (ignored)
hu: Futtatás a build könyvtárból (mellőzve)

en: Use XID as parent to the send dialogue (ignored)
hu: Az XID használata a küldési ablak szülőjeként (mellőzve)

en: Files to send
hu: Elküldendő fájlok

en: Output version information and exit
hu: Verzióinformációk kiírása és kilépés

note: Translators: the default archive name if it * could not be deduced from the provided files
en: Archive
hu: Archívum

en: Could not parse command-line options: %s
hu: Nem dolgozhatók fel a parancssori kapcsolók: %s

en: No mail client installed, not sending files
hu: Nincs levelezőkliens telepítve, nincsenek elküldve a fájlok

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
hu: URI címekre vagy fájlnevekre számít paraméterekként

en: Nautilus Send to
hu: Nautilus küldés

en: Integrates mail clients into the Nautilus file manager
hu: Levelezőprogramokat integrál a Nautilus fájlkezelőbe
