nautilus-sendto master - en to nds translation catalogue (41 entries)

en: Last plugin used to send
nds: Lestes Plugin, dat to'm Sennen brukt warrt

en: Last type of archive used
nds: Tolest gebrukter Archivtyp

en: _Send to...
nds: _Sennen an...

en: Send files to remote devices, or people
nds: Dateien sennen an remote Lööpwarks or Lüüt

note: the path to the shared library
en: Send to...
nds: Sennen an...

en: Send To...
nds: Sennen an...

en: Send file by mail, instant message...
nds: Datei sennen as E-Post, Fohrtsnahricht...

en: Send files by mail, instant message...
nds: Dateien sennen as E-Post, Fohrtsnahricht...

en: Files
nds: Dateien

en: <b>Compression</b>
nds: <b>Komprimeren</b>

en: <b>Destination</b>
nds: <b>Tääl</b>

en: Send _as:
nds: Sennen _as:

en: Send _packed in:
nds: Sennen as _Paket in:

en: Send t_o:
nds: Sennen _an:

en: _Send
nds: _Sennen

en: The contact selected is offline.
nds: De utwählte Kontakt is nich verfögbar.

en: No error message
nds: Keene Fehlernahricht

en: Instant Message (Empathy)
nds: Fohrtsnahricht (Empathy)

en: Email
nds: E-Post

en: Cannot get contact: %s
nds: Kunn de Kontakt nich kregeen: %s

en: Could not find contact: %s
nds: Künn de Kontakt nich finnen: %s

en: Success
nds: Erfolg

en: The address book is busy.
nds: Dat Anskrivtenbook hett wat to doon.

en: The address book is offline.
nds: Dat Anskrivtenbook is grade nich verfögbar.

en: The address book does not exist.
nds: Düsses Anskrivtenbook givt dat nich.

en: The "Me" contact does not exist.
nds: De "Me" Kontakt givt dat nich.

en: The address book is not loaded.
nds: Dat Anskrivtenbook is nich geladen.

en: The address book is already loaded.
nds: Dat Anskrivtenbook is all geladen.

en: The contact was not found.
nds: De Kontakt weur nich funnen.

en: This contact ID already exists.
nds: Düsse Kontakt ID givt dsat all.

en: The protocol is not supported.
nds: Düsses Protokoll is nich unnerstütt.

en: The operation was cancelled.
nds: De Operatschoon weur avbreken.

en: An unknown error occurred.
nds: Een unbekannter Fehler is optreten

en: Unable to send file
nds: Künn de Datei nich sennen

en: Sending file failed
nds: Dat ging in'n dutt

en: Recipient is missing.
nds: De Empfänger fehlt.

en: Unknown recipient.
nds: Unbekannter Empfänger.

en: Instant Message (Gajim)
nds: Fohrtsnahricht (Gajim)

en: New CD/DVD
nds: Neje CD / DVD

en: CD/DVD Creator
nds: CD DVD Ersteller

en: UPnP Media Server
nds: UPnP Medienserver
