nautilus-sendto - en to sv translation catalogue (10 entries)

en: Run from build directory (ignored)
sv: Kör från byggkatalogen (ignorerad)

en: Use XID as parent to the send dialogue (ignored)
sv: Använd XID som förälder till sänd-dialogrutan (ignorerad)

en: Files to send
sv: Filer att skicka

en: Output version information and exit
sv: Skriv ut versionsinformation och avsluta

note: Translators: the default archive name if it * could not be deduced from the provided files
en: Archive
sv: Arkiv

en: Could not parse command-line options: %s
sv: Kunde inte tolka kommandoradsflaggor: %s

en: No mail client installed, not sending files
sv: Ingen e-postklient installerad, skickar inga filer

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
sv: Förväntar URI:er eller filnamn att skickas som flaggor

en: Nautilus Send to
sv: Nautilus Skicka-till

en: Integrates mail clients into the Nautilus file manager
sv: Integrerar e-postklienter med filhanteraren Nautilus
