nautilus-sendto master - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Run from build directory (ignored)
tr: İnşa dizininden çalıştır (gözardı edilir)

en: Use XID as parent to the send dialogue (ignored)
tr: XID'i gönder iletişim penceresini gruplamada kullan (gözardı edilir)

en: Files to send
tr: Gönderilecek dosyalar

en: Output version information and exit
tr: Sürüm bilgisini göster ve çık

note: Translators: the default archive name if it * could not be deduced from the provided files
en: Archive
tr: Arşiv

en: Could not parse command-line options: %s
tr: Komut satırı seçenekleri ayrıştırılamadı: %s

en: No mail client installed, not sending files
tr: Kurulu e-posta istemcisi yok, dosyalar gönderilmiyor

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
tr: Seçenek olarak internet adresleri veya dosya adları bekler

en: Nautilus Send to
tr: Nautilus Gönder

en: Integrates mail clients into the Nautilus file manager
tr: E-posta istemcilerini Nautilus dosya yöneticisiyle bütünleştirir
