nautilus-sendto master - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Run from build directory (ignored)
id: Dijalankan dari direktori pembuatan (diabaikan)

en: Use XID as parent to the send dialogue (ignored)
id: Pakai XID sebagai induk ke dialog pengiriman (diabaikan)

en: Files to send
id: Berkas yang hendak dikirim

en: Output version information and exit
id: Tampilkan informasi versi dan keluar

note: Translators: the default archive name if it * could not be deduced from the provided files
en: Archive
id: Arsip

en: Could not parse command-line options: %s
id: Tak dapat mengurai opsi baris-perintah: %s

en: No mail client installed, not sending files
id: Tak ada klien surel yang terpasang, tak mengirim berkas

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
id: Diharapkan URI atau nama berkas yang dilewatkan sebagai opsi

en: Nautilus Send to
id: Nautilus Kirim ke

en: Integrates mail clients into the Nautilus file manager
id: Mengintegrasikan klien surat ke dalam manajer berkas Nautilus
