nautilus-share - en to bs translation catalogue (36 entries)

en: Nautilus needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
bs: Nautilus treba dodati neke dozvole za vaš direktorij  "%s" kako bi ga mogao dijeliti

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Nautilus to add these permissions to the folder automatically?
bs: Direktorij "%s" treba sljedeće dodatne dozvole za dijeljenje da bi  radio : 
    %s%s%sDa li želite da  Nautilus doda ove dozvole za direktorij automatski?

en:   - read permission by others
bs:   -čitanje dozvole od strane drugih

en:   - write permission by others
bs:   - Pisanje dozvole od strane drugih

en:   - execute permission by others
bs:   - Izvršiti dozvole od strane drugih

en: Add the permissions automatically
bs: Dodajte dozvole automatski

en: Could not change the permissions of folder "%s"
bs: Ne mogu promijeniti dozvole za direktorij  "%s "

en: Share name is too long
bs: Ime podjele je predugačko

en: The share name cannot be empty
bs: Ime podjele ne može biti promjenjeno

en: Error while getting share information: %s
bs: Greška prilikom dobivanja dijeljenih informacija:%s

en: Another share has the same name
bs: Druga podjela ima isto ime

en: Modify _Share
bs: Modificiraj podjelu

en: Create _Share
bs: Kreiraj podjelu

en: There was an error while getting the sharing information
bs: Došlo je do pogreške za vrijeme dobivanja dijeljenih informacija

en: Share
bs: Podijeli

en: Folder Sharing
bs: Dijeljenje direktorija

en: Sharing Options
bs: Opcije podjele

en: Share this Folder
bs: Dijeli ovaj direktorij

en: %s %s %s returned with signal %d
bs: %s %s %s je vratio signal%d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
bs: %s %s %s je pao iz nepoznatog razloga

en: 'net usershare' returned error %d: %s
bs: 'mrežna korisnička podjela' je vratila grešku %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
bs: 'mrežna korisnička podjela' je vratila grešku %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
bs: izlaz 'mrežne korisničke podjele' nije valjan u UTF-8 kodiranju

en: Failed
bs: Pao

en: Samba's testparm returned with signal %d
bs: Samba's testparm je vratio signal%d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
bs: Samba's testparm je pao iz nepoznatog razloga

en: Samba's testparm returned error %d: %s
bs: Samba's testparm je vratio pogrešku%d:%s

en: Samba's testparm returned error %d
bs: Samba's testparm je vratio pogrešku %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
bs: Ne mogu ukloniti podjelu puta %s: to je put koji se ne dijeli

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
bs: Ne mogu promijeniti put postojećih podjela, molimo vas da prvo uklonite stare podjele i dodate nove

en: <big><b>Folder Sharing</b></big>
bs: <big><b>Dijeljenje direktorija</b></big>

en: Share _name:
bs: Zajednički naziv:

en: Share this _folder
bs: Dijeli ovaj direktorij

en: Co_mment:
bs: Komentar:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
bs: _Dopustite drugima da stvore i izbrišu datoteke u ovom direktoriju

en: _Guest access (for people without a user account)
bs: _Pristup za goste (za ljude bez korisničkog računa)
