nautilus-share - en to da translation catalogue (36 entries)

en: Nautilus needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
da: Nautilus skal tilføje nogle rettigheder til din mappe "%s" for at kunne dele den

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Nautilus to add these permissions to the folder automatically?
da: Mappen "%s" har brug for følgende ekstra rettigheder for at deling virker:
    %s%s%sØnsker du, at Nautilus automatisk tilføjer disse rettigheder til mappen?

en:   - read permission by others
da:  - læserettigheder for andre

en:   - write permission by others
da:  - skriverettigheder for andre

en:   - execute permission by others
da:  - kørselsrettigheder for andre

en: Add the permissions automatically
da: Tilføj rettighederne automatisk

en: Could not change the permissions of folder "%s"
da: Kunne ikke ændre rettigheder for mappen "%s"

en: Share name is too long
da: Delenavn er for langt

en: The share name cannot be empty
da: Delenavnet må ikke være tomt

en: Error while getting share information: %s
da: Fejl under indlæsning af information om deling: %s

en: Another share has the same name
da: En anden deling har det samme navn

en: Modify _Share
da: Ændr _deling

en: Create _Share
da: Opret _deling

en: There was an error while getting the sharing information
da: Der opstod en fejl under hentning af delingsinformation

en: Share
da: Deling

en: Folder Sharing
da: Mappedeling

en: Sharing Options
da: Indstillinger for deling

en: Share this Folder
da: Del denne mappe

en: %s %s %s returned with signal %d
da: %s %s %s returnerede med signal %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
da: %s %s %s mislykkedes af en ukendt grund

en: 'net usershare' returned error %d: %s
da: "net usershare" returnerede fejl %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
da: "net usershare" returnerede fejl %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
da: "net usershare"'s uddata er ikke gyldig UTF-8-kodning

en: Failed
da: Mislykkedes

en: Samba's testparm returned with signal %d
da: Sambas testparm returnerede med signal %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
da: Sambas testparm mislykkedes af en ukendt grund

en: Samba's testparm returned error %d: %s
da: Sambas testparm returnerede fejl %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
da: Sambas testparm returnerede fejl %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
da: Kan ikke fjerne deling for stien %s: Denne sti er ikke delt

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
da: Kan ikke ændre stien for en eksisterende deiling; fjern den gamle deling først og tilføj en ny deling

en: <big><b>Folder Sharing</b></big>
da: <big><b>Mappedeling</b></big>

en: Co_mment:
da: Komm_entar:

en: Share _name:
da: Dele_navn:

en: Share this _folder
da: Del denne _mappe

en: _Allow others to create and delete files in this folder
da: _Tillad at andre kan skrive og slette filer i denne mappe

en: _Guest access (for people without a user account)
da: _Gæsteadgang (for folk uden en brugerkonto)
