nautilus-share 0.6.3 - en to fi translation catalogue (36 entries)

en: Nautilus needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
fi: Nautiluksen täytyy lisätä joitain oikeuksia kansioosi "%s", jotta se voidaan jakaa

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Nautilus to add these permissions to the folder automatically?
fi: Kansiolle "%s" täytyy antaa seuraavat lisäoikeudet, jotta jako toimii:
    %s%s%sHaluatko Nautiluksen muuttavan kansion oikeudet automaattisesti?

en:   - read permission by others
fi:  - lukuoikeudet muille

en:   - write permission by others
fi:  - kirjoitusoikeudet muille

en:   - execute permission by others
fi:  - suoritusoikeudet muille

en: Add the permissions automatically
fi: Lisää oikeudet automaattisesti

en: Could not change the permissions of folder "%s"
fi: Kansion "%s" oikeuksia ei voitu muuttaa

en: Share name is too long
fi: Jaon nimi on liian pitkä

en: The share name cannot be empty
fi: Jaon nimi ei voi olla tyhjä

en: Error while getting share information: %s
fi: Virhe haettaessa jaon tietoja: %s

en: Another share has the same name
fi: Toinen jako on olemassa samalla nimellä

en: Modify _Share
fi: Muokkaa _levyjakoa

en: Create _Share
fi: Luo _levyjako

en: There was an error while getting the sharing information
fi: Virhe haettaessa tietoja levyjaosta

en: Share
fi: Jaa

en: Folder Sharing
fi: Kansioiden jakaminen

en: Sharing Options
fi: Jakamisen valinnat

en: Share this Folder
fi: Jaa tämä kansio

en: %s %s %s returned with signal %d
fi: %s %s %s palautui signaalilla %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
fi: %s %s %s epäonnistui tuntemattomasta syystä

en: 'net usershare' returned error %d: %s
fi: komento 'net usershare' palautti virheen %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
fi: 'net usershare' palautti virheen %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
fi: tuloste komennolta 'net usershare' ei ole UTF-8-koodattu

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Samba's testparm returned with signal %d
fi: Samban testparm suljettiin signaaliin %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
fi: Samban testparm epäonnistui tuntemattomasta syystä

en: Samba's testparm returned error %d: %s
fi: Samban testparm palautti virheen %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
fi: Samban testparm palautti virheen %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
fi: Jakoa polulle %s ei voi poistaa: polku ei ole jaettu

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
fi: Olemassaolevan jaon polkua ei voi muuttaa: ole hyvä ja poista ensin vanha jako, ja lisää sitten uusi jako

en: <big><b>Folder Sharing</b></big>
fi: <big><b>Kansion jako</b></big>

en: Co_mment:
fi: Kommentti:

en: Share _name:
fi: Jaon _nimi:

en: Share this _folder
fi: Jaa tämä _kansio

en: _Allow others to create and delete files in this folder
fi: S_alli muiden luoda ja poistaa tiedostoja tässä kansiossa

en: _Guest access (for people without a user account)
fi: _Vieras-pääsyoikeudet (ihmisille joilla ei käyttäjätiliä)
