nautilus-share - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Nautilus needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
ro: Pentru a partaja dosarul „%s”, Nautilus trebuie să îi modifice drepturile

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Nautilus to add these permissions to the folder automatically?
ro: Pentru ca partajarea să funcționeze, dosarul „%s” necesită următoarele drepturi:
    %s%s%sDoriți ca Nautilus să adauge automat aceste drepturi dosarului?

en:   - read permission by others
ro:   - citire pentru alți utilizatori

en:   - write permission by others
ro:   - scriere pentru alți utilizatori

en:   - execute permission by others
ro:   - execuție pentru alți utilizatori

en: Add the permissions automatically
ro: Adăugă drepturile automat

en: Could not change the permissions of folder "%s"
ro: Nu s-au putut modifica drepturile pentru „%s”

en: Share name is too long
ro: Numele pentru partajare este prea lung

en: The share name cannot be empty
ro: Numele pentru partajare nu poate să fie gol

en: Error while getting share information: %s
ro: Eroare la obținerea informației de partajare: %s

en: Another share has the same name
ro: Există deja un dosar partajat cu aceste nume

en: Modify _Share
ro: Modificare _partajare

en: Create _Share
ro: Creare _partajare

en: There was an error while getting the sharing information
ro: S-a produs o eroare la obținerea informației despre partajare

en: Share
ro: Partajare

en: Folder Sharing
ro: Partajare dosar

en: Sharing Options
ro: Opțiuni de partajare

en: Share this Folder
ro: Partajați acest dosar

en: %s %s %s returned with signal %d
ro: %s %s %s a ieșit cu semnalul %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
ro: %s %s %s a eșuat dintr-un motiv necunoscut

en: 'net usershare' returned error %d: %s
ro: „net usershare” a întors eroarea %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
ro: „net usershare” a întors eroarea  %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
ro: ieșirea lui „net usershare” nu este într-un cod valid UTF-8

en: Failed
ro: Eșuat

en: Samba's testparm returned with signal %d
ro: testparm de la Samba a ieșit cu semnalul %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
ro: testparm de la Samba a eșuat dintr-un motiv necunoscut

en: Samba's testparm returned error %d: %s
ro: testparm de la Samba a eșuat cu eroarea %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
ro: testparm de la Samba a eșuat cu eroarea %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
ro: Nu s-a putut șterge partajarea pentru calea %s: calea nu este partajată

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
ro: Nu s-a putut șterge calea pentru o partajare existentă. Ștergeți vechea partajare și adăugați una nouă

en: <big><b>Folder Sharing</b></big>
ro: <big><b>Partajare dosar</b></big>

en: Co_mment:
ro: Co_mentariu:

en: Share _name:
ro: _Nume partajat:

en: Share this _folder
ro: Partajați acest _dosar

en: _Allow others to create and delete files in this folder
ro: Permiteți _altora să creeze și să șteargă fișiere în acest dosar

en: _Guest access (for people without a user account)
ro: Acces _oaspeți (pentru cei fără un cont de utilizator)
