nautilus - en to ast translation catalogue (1089 entries)

en: Saved search
ast: Gueta guardada

en: Text
ast: Testu

en: The text of the label.
ast: El testu de la etiqueta.

en: Justification
ast: Xustificación

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
ast: L'alliniación de les llinies nel testu de la etiqueta rellativa a cada otra. Esto NUN afeuta a la alliniación de la etiqueta dientro de la so asignación. Llea GtkMisc::xalign pa facer eso.

en: Line wrap
ast: Axuste de llinia

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
ast: Si ta activáu axusta les llinies si el testu se torna enforma anchu.

en: Cursor Position
ast: Posición del cursor

en: The current position of the insertion cursor in chars.
ast: La posición actual del cursor d'inxerción en caráuteres.

en: Selection Bound
ast: Llímite de seleición

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
ast: La posición en caráuteres del estremu aviesu de la seleición dende'l cursor .

en: Select All
ast: Esbillar Too

en: Input Methods
ast: Métodos d'entrada

en: Show more _details
ast: Amosar más _detalles

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ast: Pue parar esta operación calcando Encaboxar.

en:  (invalid Unicode)
ast:  (Unicode non válidu)

en: Home
ast: Carpeta personal

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
ast: Corta'l testu seleicionáu y allúgalu nel cartafueyu

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
ast: Copia'l testu seleicionáu y allúgalu nel cartafueyu

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
ast: Pega'l testu atroxáu nel cartafueyu

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
ast: Esbill_alo too

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
ast: Seleiciona tol testu nun campu de testu

en: Move _Up
ast: Mover A_rriba

en: Move Dow_n
ast: Mover _Abaxo

en: Use De_fault
ast: Usar _predetermináu

en: Name
ast: Nome

en: The name and icon of the file.
ast: El nome ya iconu del ficheru.

en: Size
ast: Tamañu

en: The size of the file.
ast: El tamañu del ficheru.

en: Type
ast: Tipu

en: The type of the file.
ast: El tipu del ficheru.

en: Date Modified
ast: Data de Modificación

en: The date the file was modified.
ast: La data na que se modificó'l ficheru.

en: Date Accessed
ast: Data d'Accesu

en: The date the file was accessed.
ast: La data na que s'accedió al ficheru.

en: Owner
ast: Dueñu

en: The owner of the file.
ast: El propietariu del ficheru.

en: Group
ast: Grupu

en: The group of the file.
ast: El grupu del ficheru.

en: Permissions
ast: Permisos

en: The permissions of the file.
ast: Los permisos del ficheru.

en: Octal Permissions
ast: Permisos Octales

en: The permissions of the file, in octal notation.
ast: Los permisos del ficheru, en notación octal.

en: MIME Type
ast: Tipu MIME

en: The mime type of the file.
ast: El tipu MIME del ficheru.

en: SELinux Context
ast: Contestu SELinux

en: The SELinux security context of the file.
ast: El contestu SELinux de seguridá del ficheru.

en: Location
ast: Llocalización

en: The location of the file.
ast: L'allugamientu del ficheru.

en: Trashed On
ast: Movíu a la papelera en

en: Date when file was moved to the Trash
ast: La data na que'l ficheru se movió a la papelera

en: Original Location
ast: Llocalización orixinal

en: Original location of file before moved to the Trash
ast: Llocalización orixinal del ficheru enantes de movelu a la papelera

en: on the desktop
ast: nel escritoriu

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
ast: Nun pue mover el volume «%s» a la papelera.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
ast: Si quier espulsar el volume, use la opción «Espulsar» del menú emerxente del volume.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
ast: Si quier desmontar el volume, use la opción «Desmontar volume» del menú emerxente del volume.

en: _Move Here
ast: _Mover equí

en: _Copy Here
ast: _Copiar Equí

en: _Link Here
ast: En_llazar equí

en: Set as _Background
ast: Afitar como _fondu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Merge folder "%s"?
ast: ¿Mecer la carpeta «%s»?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
ast: Al mecer, pediráse confirmación enantes de trocar cualesquier ficheru na carpeta que tea en conflictu colos ficheros que se tán copiando.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
ast: Esiste una carpeta más antigua col mesmu nome en «%s».

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
ast: Esiste una carpeta más nueva col mesmu nome en «%s».

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
ast: Yá esiste una carpeta col mesmu nome en «%s».

en: Replacing it will remove all files in the folder.
ast: Al trocala van desaniciase tolos ficheros de la carpeta.

en: Replace folder "%s"?
ast: ¿Trocar la carpeta «%s»?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
ast: Yá esiste una carpeta col mesmu nome en «%s».

en: Replace file "%s"?
ast: ¿Trocar el ficheru «%s»?

en: Replacing it will overwrite its content.
ast: Al trocalu, va sobrescribise'l so conteníu.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
ast: Esiste un ficheru más antiguu col mesmu nome en «%s».

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
ast: Esiste un ficheru más nuevu col mesmu nome en «%s».

en: Another file with the same name already exists in "%s".
ast: Ya esiste otru ficheru col mesmu nome en «%s».

en: Original file
ast: Ficheru orixinal

en: Size:
ast: Tamañu:

en: Type:
ast: Tipu:

en: Last modified:
ast: Cabera modificación:

en: Replace with
ast: Trocar con

en: Merge
ast: Mecer

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
ast: _Seleicionar un nome nuevu pal destín

en: Reset
ast: Restablecer

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
ast: Aplicar esta aición a tolos ficheros

en: _Skip
ast: _Saltar

en: Re_name
ast: Re_nomar

en: Replace
ast: Trocar

en: File conflict
ast: Conflictu de ficheru

en: S_kip All
ast: _Saltar too

en: _Retry
ast: _Retentar

en: Delete _All
ast: Desaniciar _too

en: _Replace
ast: _Trocar

en: Replace _All
ast: Troc_ar Too

en: _Merge
ast: _Mecer

en: Merge _All
ast: Mecer _too

en: Copy _Anyway
ast: Copiar de toes _formes

en: %'d second | %'d seconds
ast[0]: %'d segundu
ast[1]: %'d segundos

en: %'d minute | %'d minutes
ast[0]: %'d minutu
ast[1]: %'d minutos

en: %'d hour | %'d hours
ast[0]: %'d hora
ast[1]: %'d hores

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
ast[0]: %'d hora aproximadamente
ast[1]: %'d hores aproximadamente

note: appended to new link file Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder").
en: Link to %s
ast: Enllaz haza %s

note: appended to new link file
en: Another link to %s
ast: Otru enllaz haza %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
ast: %'der enllaz haza %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
ast: %'dᵁ enllaz haza %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
ast: %'der enllaz haza %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
ast: %'dᵁ enllaz haza %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
ast:  (copiar)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
ast:  (otra copia)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
ast: ª copia)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
ast: ª copia)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
ast: ª copia)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
ast: ª copia)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
ast: %s (copia)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
ast: %s (otra copia)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
ast: %s (%'dª copia)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
ast: %s (%'dª copia)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
ast: %s (%'dª copia)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
ast: %s (%'dª copia)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
ast: ¿De xuru quier desaniciar permanentemente a «%B» de la papelera?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
ast[0]: ¿De xuru quier desaniciar permanentemente l'elementu seleicionáu de la papelera?
ast[1]: ¿De xuru quier desaniciar permanentemente los %'d elementos seleicionaos de la papelera?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ast: Si desanicies un elementu, perderáse pa siempre.

en: Empty all items from Trash?
ast: ¿Desaniciar tolos elementos de la papelera?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
ast: Van desaniciase ensembre tolos elementos de la papelera.

note: Empty Trash menu item
en: Empty _Trash
ast: Vaciar _Basoria

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
ast: ¿Daveres que quies desaniciar dafechu «%B»?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
ast[0]: ¿De xuru quier desaniciar permanentemente l'elementu seleicionáu?
ast[1]: ¿De xuru quier desaniciar permanentemente los %'d elementos seleicionaos?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
ast[0]: queda %'d ficheru por desaniciar
ast[1]: queden %'d ficheros por desaniciar

en: Deleting files
ast: Desaniciando los ficheros

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
ast[0]: falta %T
ast[1]: falten %T

en: Error while deleting.
ast: Fallu al desaniciar.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
ast: Los ficheros na carpeta «%B» nun se puen desaniciar porque nun tien permisos pa velos.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
ast: Hebo un fallu al obtener la información al rodiu de los ficheros na carpeta «%B».

en: _Skip files
ast: _Omitir ficheros

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
ast: La carpeta «%B» nun pue desaniciase porque nun tien permisos pa lleela.

en: There was an error reading the folder "%B".
ast: Hebo un fallu al lleer la carpeta «%B».

en: Could not remove the folder %B.
ast: Nun pudo desaniciase la carpeta %B.

en: There was an error deleting %B.
ast: Hebo un fallu al desaniciar %B.

en: Moving files to trash
ast: Moviendo ficheros a la papelera

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
ast[0]: queda %'d ficheru por mover a la papelera
ast[1]: queden %'d ficheros por mover a la papelera

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
ast: Nun se pue mover el ficheru a la papelera. ¿Quier desanicialu darréu?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
ast: El ficheru «%B» nun se pue mover a la papelera.

en: Trashing Files
ast: Moviendo ficheros a la papelera

en: Deleting Files
ast: Desaniciando ficheros

en: Unable to eject %V
ast: Nun se pudo expulsar %V

en: Unable to unmount %V
ast: Nun se pudo montar %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
ast: ¿Quier vaciar la papelera enantes de desmontar?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
ast: Col envís de recuperar l'espaciu llibre nesti volume la papelera tien de vaciase. Tolos elementos de la papelera perderánse permanentemente.

en: Do _not Empty Trash
ast: _Non vaciar la papelera

en: Unable to mount %s
ast: Nun pudo montase %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
ast[0]: Tresnándose pa copiar %'d ficheru (%S)
ast[1]: Tresnándose pa copiar %'d ficheros (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
ast[0]: Tresnándose pa mover %'d ficheru (%S)
ast[1]: Tresnándose pa mover %'d ficheros (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
ast[0]: Tresnándose pa desaniciar %'d ficheru (%S)
ast[1]: Tresnándose pa desaniciar %'d ficheros (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
ast[0]: Tresnándose pa mover a la papelera %'d ficheru
ast[1]: Tresnándose pa mover a la papelera %'d ficheros

en: Error while copying.
ast: Fallu al copiar.

en: Error while moving.
ast: Fallu al mover.

en: Error while moving files to trash.
ast: Fallu al mover los ficheros a la papelera.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
ast: Los ficheros na carpeta «%B» nun se puen xestionar porque nun tien permisos pa velos.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ast: La carpeta «%B» nun se pue xestionar porque nun tien permisos pa lleela.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ast: El ficheru «%B» nun se pue xestionar porque vusté nun tien permisos pa lleelu.

en: There was an error getting information about "%B".
ast: Hebo un fallu al obtener la información tocantes a «%B».

en: Error while copying to "%B".
ast: Fallu al copiar a «%B».

en: You do not have permissions to access the destination folder.
ast: Nun tien permisu p'acceder a la carpeta de destín.

en: There was an error getting information about the destination.
ast: Hebo un fallu al obtener la información al rodiu del destín.

en: The destination is not a folder.
ast: El destín nun ye una carpeta.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ast: Nun hai abondu espaciu nel destín. Prebe a desaniciar ficheros pa facer espaciu.

en: %S more space is required to copy to the destination.
ast: Requierse %S espaciu disponible adicional pa copiar al destín.

en: The destination is read-only.
ast: El destín ye de namái llectura

en: Moving "%B" to "%B"
ast: Moviendo «%B» a «%B»

en: Copying "%B" to "%B"
ast: Copiando «%B» a «%B»

en: Duplicating "%B"
ast: Duplicando «%B»

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
ast[0]: Moviendo %'d ficheru (en «%B») a «%B»
ast[1]: Moviendo %'d ficheros (en «%B») a «%B»

en: Copying %'d file (in "%B") to "%B" | Copying %'d files (in "%B") to "%B"
ast[0]: Copiando %'d ficheru (en «%B») a «%B»
ast[1]: Copiando %'d ficheros (en «%B») a «%B»

en: Duplicating %'d file (in "%B") | Duplicating %'d files (in "%B")
ast[0]: Duplicando %'d ficheru (en «%B»)
ast[1]: Duplicando %'d ficheros (en «%B»)

en: Moving %'d file to "%B" | Moving %'d files to "%B"
ast[0]: Moviendo %'d ficheru a «%B»
ast[1]: Moviendo %'d ficheros a «%B»

en: Copying %'d file to "%B" | Copying %'d files to "%B"
ast[0]: Copiando %'d ficheru a «%B»
ast[1]: Copiando %'d ficheros a «%B»

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
ast[0]: Duplicando %'d ficheru
ast[1]: Duplicando %'d ficheros

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
ast: %S de %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
ast[0]: %S de %S — falta %T (%S/seg)
ast[1]: %S de %S — falten %T (%S/seg)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
ast: La carpeta «%B» nun se pue copiar porque nun tienes permisos pa creala nel destín.

en: There was an error creating the folder "%B".
ast: Hebo un fallu al crear la carpeta «%B».

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
ast: Los ficheros na carpeta «%B» nun se puen copiar porque nun tien permisos pa velos.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
ast: La carpeta «%B» nun se pue copiar porque nun tien permisos pa lleela.

en: Error while moving "%B".
ast: Fallu al mover «%B».

en: Could not remove the source folder.
ast: Nun pudo desaniciase la carpeta orixe.

en: Error while copying "%B".
ast: Fallu al copiar «%B».

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
ast: Nun pudieron desaniciase los ficheros de la carpeta yá esistente %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
ast: Nun pudo desaniciase'l ficheru yá esistente %F.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
ast: Nun se pue mover una carpeta dientro de sí mesma.

en: You cannot copy a folder into itself.
ast: Nun se pue copiar una carpeta dientro de sí mesma.

en: The destination folder is inside the source folder.
ast: La carpeta de destín ta dientro de la carpeta d'orixe.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
ast: Nun puedes mover un ficheru sobro sí mesmu.

en: You cannot copy a file over itself.
ast: Nun puedes copiar un ficheru sobro sí mesmu.

en: The source file would be overwritten by the destination.
ast: El ficheru d'orixe sobroscribiráse pol de destín.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
ast: Nun pudo desaniciase'l ficheru yá esistente col mesmu nome en %F.

en: There was an error copying the file into %F.
ast: Hebo un fallu al copiar el ficheru en %F.

en: Copying Files
ast: Copiando ficheros

en: Preparing to Move to "%B"
ast: Tresnándose pa mover a «%B»

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
ast[0]: Tresnándose pa mover %'d ficheru
ast[1]: Tresnándose pa mover %'d ficheros

en: There was an error moving the file into %F.
ast: Hebo un fallu al mover el ficheru a %F.

en: Moving Files
ast: Moviendo ficheros

en: Creating links in "%B"
ast: Creando enllaces en «%B»

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
ast[0]: Creando enllaz haza %'d ficheru
ast[1]: Creando enllaces haza %'d ficheros

en: Error while creating link to %B.
ast: Fallu al crear l'enllaz haza %B.

en: Symbolic links only supported for local files
ast: Los enllaces simbólicos namái tan soportaos pa ficheros llocales.

en: The target doesn't support symbolic links.
ast: El destín nun soporta enllaces simbólicos.

en: There was an error creating the symlink in %F.
ast: Hebo un fallu al crear l'enllaz simbólicu en %F.

en: Setting permissions
ast: Configurar permisos

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
ast: Carpeta ensin nome

note: localizers: the initial name of a new template document
en: Untitled %s
ast: Ensin nome %s

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
ast: Documentu ensin nome

en: Error while creating directory %B.
ast: Fallu al crear el direutoriu %B.

en: Error while creating file %B.
ast: Fallu al crear el ficheru %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
ast: Hebo un fallu al crear el direutoriu en %F.

en: Emptying Trash
ast: Vaciando la papelera

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
ast: Nun puede marcase'l llanzador confiáu (executable)

en: Could not determine original location of "%s"
ast: Nun pudo determinase l'allugamientu orixinal de «%s»

en: The item cannot be restored from trash
ast: Nun pue restaurase l'elementu dende la papelera

en: This file cannot be mounted
ast: Esti ficheru nun se pue montar

en: This file cannot be unmounted
ast: Esti ficheru nun puede desmontase

en: This file cannot be ejected
ast: Esti ficheru nun puede espulsase

en: This file cannot be started
ast: Esti ficheru nun puede aniciase

en: This file cannot be stopped
ast: Esti ficheru nun puede parase

en: Slashes are not allowed in filenames
ast: Nun se permiten barres nos nomes d'archivu

en: File not found
ast: Nun s'alcontró'l ficheru

en: Toplevel files cannot be renamed
ast: Los archivos de nivel superior nun se puen renomar

en: Unable to rename desktop icon
ast: Nun se pudo renomar l'iconu del escritoriu

en: Unable to rename desktop file
ast: Nun se pudo renomar l'archivu del escritoriu

note: Today, use special word. * strftime patterns preceeded with the widest * possible resulting string for that pattern. * * Note to localizers: You can look at man strftime * for details on the format, but you should only use * the specifiers from the C standard, not extensions. * These include "%" fol
en: today at 00:00:00 PM
ast: güei a les 00:00:00 pm

en: today at %-I:%M:%S %p
ast: güei a les %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
ast: güei a les 00:00 pm

en: today at %-I:%M %p
ast: güei a les %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
ast: güei, 00:00 pm

en: today, %-I:%M %p
ast: güei, %-I:%M %p

en: today
ast: güei

note: Yesterday, use special word. * Note to localizers: Same issues as "today" string.
en: yesterday at 00:00:00 PM
ast: ayeri a les 00:00:00 pm

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
ast: ayeri a les %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
ast: ayeri a les 00:00 pm

en: yesterday at %-I:%M %p
ast: ayeri a les %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
ast: ayeri, 00:00 pm

en: yesterday, %-I:%M %p
ast: ayeri, %-I:%M %p

en: yesterday
ast: ayeri

note: Current week, include day of week. * Note to localizers: Same issues as "today" string. * The width measurement templates correspond to * the day/month name with the most letters.
en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
ast: Miércoles, 00 de setiembre de 0000 a les 00:00:00 pm

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ast: %A, %-d de %B de %Y a les %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
ast: Llu, 00 de Och de 0000 a les 00:00:00 pm

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ast: %a, %-d de %b de %Y a les %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
ast: Llu, 00 Och 0000 a les 00:00 pm

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
ast: %a, %-d %b %Y a les %-I:%M %p

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
ast: 00 Och 0000 a les 00:00 pm

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
ast: %-d %b %Y a les %-I:%M %p

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
ast: 00 Och 0000, 00:00 pm

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
ast: %-d %b %Y, %-I:%M %p

en: 00/00/00, 00:00 PM
ast: 00/00/00, 00:00 pm

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
ast: %-d/%m/%y, %-I:%M %p

en: %m/%d/%y
ast: %d/%m/%y

en: Not allowed to set permissions
ast: Nun se-y permite afitar permisos

en: Not allowed to set owner
ast: Nun se-y permite afitar el propietariu

en: Specified owner '%s' doesn't exist
ast: El propietariu especificáu «%s» nun esiste

en: Not allowed to set group
ast: Nun se-y permite afitar el grupu

en: Specified group '%s' doesn't exist
ast: El grupu especificáu «%s» nun esiste

en: %'u item | %'u items
ast[0]: %'u elementu
ast[1]: %'u elementos

en: %'u folder | %'u folders
ast[0]: %'u carpeta
ast[1]: %'u carpetes

en: %'u file | %'u files
ast[0]: %'u ficheru
ast[1]: %'u ficheros

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
ast: ? elementos

en: unknown type
ast: tipu desconocíu

en: unknown MIME type
ast: Tipu MIME desconocíu

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
ast: desconocíu

en: program
ast: programa

en: link
ast: enllaz

en: link (broken)
ast: enllaz (frañáu)

en: The selection rectangle
ast: El reutángulu de seleición

en: Error while adding "%s": %s
ast: Fallu al amestar «%s»: %s

en: Could not add application
ast: Nun pudo amestase l'aplicación

en: Could not forget association
ast: Nun se pudo escaecer l'asociación

en: Forget association
ast: Escaecer asociación

en: Error while setting "%s" as default application: %s
ast: Fallu al afitar «%s» como l'aplicación predeterminada: %s

en: Could not set as default
ast: Nun se pudo afitar como predeterminada

note: the %s here is a file extension
en: %s document
ast: documentu %s

en: Open all files of type "%s" with
ast: Abrir tolos ficheros de la triba «%s» con

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
ast: Seleicione una aplicación p'abrir %s y otros ficheros del tipu «%s»

en: Show other applications
ast: Amosar otres aplicaciones

en: Set as default
ast: Definir como predetermináu

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
ast: Nun pue executar comandos dende un sitiu remotu.

en: This is disabled due to security considerations.
ast: Esto ta deshabilitao por custiones de seguridá.

en: There was an error launching the application.
ast: Hebo un fallu executando l'aplicación.

en: This drop target only supports local files.
ast: Esti destín au soltar, namái sofita ficheros llocales.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
ast: P'abrir ficheros no llocales cópielos a una carpeta llocal y llueu suéltelos nuevamente.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
ast: P'abrir ficheros no llocales cópielos a una carpeta llocal y llueu suéltelos nuevamente. Los ficheros llocales que soltó yá foron abiertos.

en: Details:
ast: Detalles:

en: Preparing
ast: Tresnando

en: Search
ast: Guetar

en: Search for "%s"
ast: Guetar per «%s»

en: Edit
ast: Remanar

en: Undo Edit
ast: Desfacer Editar

en: Undo the edit
ast: Desfai la edición

en: Redo Edit
ast: Refacer Editar

en: Redo the edit
ast: Refai la edición

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
ast: Una llista de descripciones baxo un iconu na vista d'iconu y l'escritoriu. El númberu actual de descripciones amosaes depende del nivel d'ampliación. Los valores dables son «size», «type», «date_modified», «date_changed», «date_accessed», «owner», «group», «permissions», «octal_permissions» y «mime_type».

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
ast: Una cadena que contién la cadena de xeometría y coordenaes guardaes pa les ventanes de navegación.

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
ast: Una cadena qu'especifica cómo tendríen de trocase les partes de los nomes de ficheros llargos por elipsis dependiendo del nivel d'ampliación. Cada una de les entraes de la llista ye de la forma «Nivel d'ampliación:Enteru». Pa cada nivel d'ampliación especificáu, si l'enteru ye mayor que 0, el nome del ficheru nun superará el númberu de llinies dau. Si el númberu ye 0 o menor nun s'impon llímite nel númberu de llinies amosaes nel nivel d'ampliación especificáu. Tamién se permite una entrada predeterminada pa la forma «Entero» ensin especificar el nivel d'ampliación. Define'l máximu numberu de llinies pal restu de niveles d'ampliación. Exemplos: 0 - siempres amosar los nomes de ficheru llargos; 3 - acurtiar nomes de ficheru si superen les tres llinies; más pequeñu:5,mui pequeñu:4 - acurtia los nomes de ficheru si supren les cinco llinies nel nivel d'ampliación «más pequeñu» y si superen les cuatro llinies pal nivel d'ampliación «pequeñu». Nun acurtia los nomes de ficheru pa otros niveles d'ampliación. Niveles d'ampliación disponibles: más pequeñu (33%), mui pequeñu (50%), pequeñu (66%), estándar (100%), grande (150%), mui grande (200%), enforma grande (400%).

en: All columns have same width
ast: Toles columnes tienen el mesmu anchor

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
ast: Emplegue siempre la entrada de llugar, n'arróu de la barra de camín

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
ast: Un enteru qu'especifica cómo tendríen de trocase nel escritoriu les partes de los nomes de ficheros llargos por elipsis. Si'l númberu ye mayor que 0 el nome del ficheru nun superará el númberu de llinies dau. Si'l númberu ye 0 o menor nun s'impón llimite nel númberu de llinies amosaes.

en: Bulk rename utility
ast: Utilida de renomáu por llotes

en: Computer icon visible on desktop
ast: Iconu d'ordenador visible nel escritoriu

en: Date Format
ast: Formatu de Data

en: Default Thumbnail Icon Size
ast: Tamañu de miniatures por defeutu

en: Default column order in the list view
ast: Orde predetermináu de la columna na vista de llista.

en: Default column order in the list view.
ast: Orde predetermináu de la columna na vista de llista.

en: Default compact view zoom level
ast: Nivel d'ampliación predetermináu de la vista compauta

en: Default folder viewer
ast: Visor predetermináu de la carpeta

en: Default icon zoom level
ast: Nivel d'ampliación predetermináu del iconu

en: Default list of columns visible in the list view
ast: Llista predeterminada de columnes visibles na vista de llista

en: Default list of columns visible in the list view.
ast: Llista predeterminada de columnes visibles na vista de llista

en: Default list zoom level
ast: Nivel d'ampliación predetermináu de la llista

en: Default sort order
ast: Orde predetermináu de colocación

en: Default zoom level used by the compact view.
ast: Nivel d'ampliación predetermináu usáu pola vista compauta.

en: Default zoom level used by the icon view.
ast: Nivel d'ampliación predetermináu usáu pola vista d'iconos.

en: Default zoom level used by the list view.
ast: Nivel d'ampliación predetermináu usáu pola vista de llista

en: Desktop computer icon name
ast: Nome del iconu del ordenador nel escritoriu

en: Desktop font
ast: Fonte del escritoriu

en: Desktop home icon name
ast: Nome del iconu de la carpeta personal del escritoriu

en: Desktop trash icon name
ast: Nome del iconu de la papelera nel escritoriu

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
ast: Activa el comportamientu clásicu de Nautilus, au toles ventanes furrulen como un restolador

en: Fade the background on change
ast: Esvanecer el fondu nos cambeos

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
ast: Pa usuarios con mures que tienen botones «Alantre» y «Atrás», esta tecla afitará si cualquier aición se fae dientro de Nautilus cuando se calque cualquiera de los botones.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ast: Pa usuarios con mures que tienen botones «Alantre» y «Atrás», esta tecla afitará qué botón activa'l comandu «Atrás» nuna ventana del restolador. Los posibles rangos de valores tán ente 6 y 14.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ast: Pa usuarios con mures que tienen botones «Alantre» y «Atrás», esta tecla afitará qué botón activa'l comandu «Alantre» nuna ventana del restolador. Los posibles rangos de valores tán entre 6 y 14.

en: Home icon visible on desktop
ast: Iconu de la carpeta visible nel escritoriu

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
ast: Si s'afita a «after_current_tab», entós les nueves llingüetes introdúcense dempués de la llingüeta actual. Si s'afita a «end», entós les nueves llingüetes amiéstense al final de la llista de llingüetes.

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
ast: Si s'afita a 'true', Nautilus amosará namái les carpetes nel árbol del panel llateral. D'otra miente amosará tantu les carpetes como los ficheros.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
ast: Si s'afita a 'true', les ventanes nueves abiertes tendrán la barra de llugar visible.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
ast: Si s'afita a 'true', les ventanes nueves abiertes tendrán el panel llateral visible.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
ast: Si s'afita a 'true', les ventanes nueves abiertes tendrán la barra d'estáu visible.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
ast: Si s'afita a 'true', les ventanes nueves abiertes tendrán la barra de ferramientes visible.

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
ast: Si s'afita a 'true', entós les ventanes del restolador Nautilus usarán siempres una entrada testual pa la barra de llugar, n'arróu de la barra de camín.

en: If set to true, then Nautilus lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
ast: Si s'afita a 'true', entós Nautilus permitirá-y remanar y amosar dalgunos de los permisos de ficheros d'un mou más asemeyáu a UNIX, accediendo a dalgunes opciones esotériques más.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
ast: Si s'afita a 'true', entós Nautilus amosará les carpetes per delantre de los ficheros nes vistes d'iconos y llista.

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
ast: Si s'afita a 'true', entós Nautilus solicitará una confirmación cuando tente desaniciar ficheros o vaciar la papelera.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
ast: Si s'afita a 'true', entós Nautilus tendrá una opción que te permitirá desaniciar un ficheru nel intre, n'arróu de movelu a la basoria. Esta carauterística pue ser peligrosa, asina qu'úsala con curiáu.

en: If set to true, then Nautilus will use a fade effect to change the desktop background.
ast: Si s'afita a braero, entós Nautilus usará un efeutu d'esvanecimientu al camudar el fondu del escritoriu.

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
ast: Si s'afita a 'true', entós Nautilus usará la carpeta personal del usuariu comu escritoriu. Si s'afita a 'false', entós usará ~/Desktop como l'escritoriu.

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
ast: Si s'afita a 'true', entós toles ventanes de Nautilus van ser ventanes de navegación. Esto ye como se comportaba Nautilus enantes de la versión 2.6, y dalguna xente prefier esti comportamientu.

en: If set to true, then hidden files are shown by default in the file manager. Hidden files are either dotfiles, listed in the folder's .hidden file or backup files ending with a tilde (~).
ast: Si s'afita a braero, van amosase los ficheros anubríos nel alministrador de ficheros. Los ficheros anubríos son ficheros qu'entamen con un puntu o que finen con una tilde (~).

en: If set, Nautilus will append URIs of selected files and treat the result as a command line for bulk renaming. Bulk rename applications can register themselves in this key by setting the key to a space-separated string of their executable name and any command line options. If the executable name is not set to a full path, it will be searched for in the search path.
ast: Si ta activáu, Nautilus amiestará los URI de los ficheros seleicionaos y tratará'l resultáu como una llinia d'órdenes pa renomar por llotes. Les aplicaciones de renomáu por llotes puen rexistrase elles mesmes nesta clave afitando la clave a una cadena separtada per espacios col so nome executable y les opciones de la llinia d'órdenes. Si'l nome del executable nun s'afita a un camín completu, guetaráse na ruta de gueta.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
ast: Si s'afita a 'true', allugaráse nel escritoriu un iconu enllazáu a la vista de «Sirvidores de rede».

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
ast: Si s'afita a 'true', allugaráse nel escritoriu un iconu enllazáu cola llocalización del equipu.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
ast: Si s'afita a 'true', allugaráse nel escritoriu un iconu d'enllaz a la carpeta personal.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
ast: Si s'afita a 'true', allugaráse nel escritoriu un iconu enllazáu a la papelera.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
ast: Si s'afita a 'true', allugaráse nel escritoriu un iconu enllazáu colos volúmenes montaos.

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
ast: Si esta preferencia ta activada, toles columnes na vista compauta tienen el mesmu anchor. D'otra miente, l'anchor de cada columna determínase separtadamente.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
ast: Si ye 'true', los ficheros nes ventanes nueves allugaránse en sen inversu. Ex: si s'alluguen per nome, entós n'arróu d'allugalos de la «a» a la «z» pondránse de la «z» a la «a» ; si s'alluguen per tamañu; n'arróu d'ordenase incrementalmente ordenaránse decrementalmente.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
ast: Si ye 'true', les etiquetes allugaránse a los llaos de los iconos n'arróu de per baxo d'éstos.

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
ast: Les imáxes per enriba d'esti tamañu (en bytes) nun se miniaturizarán. L'envís d'esta configuración ye evitar miniaturizar imáxenes grandes que podríen llevar un llargo tiempu en cargase o usar muncha memoria.

en: List of possible captions on icons
ast: Llista de les descripciones dables de los iconos

en: Maximum image size for thumbnailing
ast: Tamañu máximu pa miniaturizar una imaxe

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
ast: Botón del mur p'activar el comandu «Atrás» na ventana del restolador

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
ast: Botón del mur p'activar el comandu «Alantre» na ventana del restolador

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
ast: Nautilus usa la carpeta personal de los usuarios como escritoriu

en: Network Servers icon visible on the desktop
ast: Iconu de Sirvidor de Rede visible nel escritoriu

en: Network servers icon name
ast: Nome del iconu de los sirvidores de rede

en: Only show folders in the tree side pane
ast: Amosar les carpetes namái nel árbol del panel llateral

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
ast: Los valores dables son «single» pa executar los ficheros con una sola pulsación, o «double» pa llanzalos con una pulsación duble.

en: Put labels beside icons
ast: Allugar les etiquetes a los llaos de los iconos

en: Reverse sort order in new windows
ast: Invertir l'orde de colocación nes ventanes nueves

en: Show advanced permissions in the file property dialog
ast: Amosar permisos avanzaos nel diálogu de propiedaes de ficheru

en: Show folders first in windows
ast: Amosar les carpetes en primer llugar nes ventanes

en: Show location bar in new windows
ast: Amosar la barra de llugares nes ventanes nueves

en: Show mounted volumes on the desktop
ast: Amosar volúmenes montaos nel escritoriu

en: Show side pane in new windows
ast: Amosar el panel llateral nes ventanes nueves

en: Show status bar in new windows
ast: Amosar la barra d'estáu nes ventanes nueves

en: Show the package installer for unknown mime types
ast: Amosar l'instalador de paquetes pa tribes MIME desconocíes

en: Show toolbar in new windows
ast: Amosar la barra de ferramientes nes ventanes nueves

en: Side pane view
ast: Vista del panel llateral

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
ast: Compensación de velocidá pa cuando s'amuesen previamente los conteníos d'un ficheru de testu nel iconu del ficheru. Si s'afita a «always» (siempre) entós va amosase siempre una vista previa, inclusu di la carpeta s'alcuentra nun sirvidor remotu. Si s'afita a «local_only» (namái llocal) entós namái va previsualizase nos sistemes de ficheros llocales. Si s'afita a «never» (siempre) entós nun van lleese enxamás los datos pa la vista previa.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
ast: Compensación de velocidá pa cuando s'amuesen ficheros d'imáxenes como una miniatura. Si s'afita a «always» (siempre) entós van amosase siempre les miniatures, inclusu cuando la carpeta s'alcuentre nun sirvidor remotu. Si s'afita como «local_only» (namái llocal) entós namái va amosase miniatures nos sistemes de ficheros llocales. Si s'afita a «never» (enxamás) entós nun van amosase enxamás les miniatures de les imáxenes, sinón que va amosase un iconu xenéricu.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
ast: Compensación de velocidá pa cuando s'amuese'l númberu d'elementos nuna carpeta. Si s'afita a «always» (siempre) entós siempre va contase'l númberu d'elementos, inclusu si la carpeta s'alcuentra nun sirvidor remotu. Si s'afita a «local_only» (namái llocal) entós namái s'amosará'l númberu nos sistemes de ficheros llocales. Si s'afita a «never» (enxamás) entós nun va contase enxamás el númberu d'elementos.

en: Text Ellipsis Limit
ast: Llímite de la elipsis del testu

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
ast: El tamañu predetermináu pa la miniatura d'un iconu na vista como iconos.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type" and "mtime".
ast: El criteriu d'ordenación de los elementos na vista de llista. Los valores dables son «name» (nome), «size» (tamañu), «type» (triba) y «modification_date» (data de modificación).

en: The default width of the side pane in new windows.
ast: El anchor predetermináu pal panel llateral nes ventanes nueves.

en: The font _description used for the icons on the desktop.
ast: La _descripción de la fonte usada pa los iconos nel escritoriu.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
ast: El formatu de les dates de los ficheros. Los valores dables son «local», «iso» ya «informal».

en: The geometry string for a navigation window.
ast: La cadena de xeometría pa una ventana de navegación.

en: The side pane view to show in newly opened windows.
ast: La vista del panel llateral que s'amosará nes ventanes nueves abiertes.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
ast: Esti nome pue definise, si quier dar un nome personalizáu pal iconu del equipu nel escritoriu.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
ast: Esti nome pue definise, si quier dar un nome personalizáu pal iconu de la carpeta personal nel escritoriu.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
ast: Esti nome pue definise, si quier dar un nome personalizáu pal iconu de sirvidores de rede nel escritoriu.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
ast: Esti nome pue definise, si quier dar un nome personalizáu pal iconu de la papelera nel escritoriu.

en: Trash icon visible on desktop
ast: Iconu de basoria visible nel escritoriu

en: Type of click used to launch/open files
ast: El tipu de pulsación usáu pa executar/abrir los ficheros

en: Use extra mouse button events in Nautilus' browser window
ast: Usar eventos de botones del mur adicionales na ventana del restolador de Nautilus

en: What to do with executable text files when activated
ast: Qué facer colos ficheros de testu executables cuando son activaos

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
ast: Qué facer colos ficheros de testu executables cuando s'activen (con una o dos pulsaciones). Los valores dables son «launch» pa llanzalos como programes, «ask» pa solicitar una confirmación per aciu d'un diálogu y «display» pa amosalos como ficheros de testu.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", "icon-view" and "compact-view".
ast: Cuando se visita una carpeta úsase esti visor sacantes que tengas esbillao otru visor pa esta carpeta en particular. Los valores dables son «list_view», «icon_view» y «compact_view».

en: When to show number of items in a folder
ast: Cuándo amosar el númberu d'elementos nuna carpeta

en: When to show preview text in icons
ast: Cuándo amosar la vista previa del testu nos iconos

en: When to show thumbnails of image files
ast: Cuándo amosar les miniatures de los ficheros d'imáxenes

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
ast: Aú allugar les nueves llingüetes abiertes nes ventanes del restolador.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
ast: Indica si la ventana de navegación tendría de maximizase de mou predetermináu.

en: Whether the navigation window should be maximized.
ast: Indica si la ventana de navegación tendría de maximizase.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
ast: Conseña si hai de solicitar una confirmación al desaniciar ficheros o vaciar la papelera

en: Whether to enable immediate deletion
ast: Indica si hai d'activar el desaniciáu nel intre

en: Whether to show hidden files
ast: Conseña si hai d'amosar los ficheros anubríos

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown mime type is opened, in order to search for an application to handle it.
ast: Indica si hai d'amosar el diálogu del instalador de paquetes en casu d'abrir una triba MIME desconocida, pa guetar una aplicación afayaíza que pueda remanalu.

en: Width of the side pane
ast: Anchor del panel llateral

en: Autorun Prompt
ast: Programa d'autoexecución

en: Access and organize files
ast: Acceder a los ficheros y organizalos

en: Files
ast: Ficheros

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
ast: Nautilus nun pudo crear la carpeta requería %s.

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
ast: Enantes d'executar Nautilus, por favor, cree esta carpeta, o afite permisos pa que Nautilus pueda creala.

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
ast: Nautilus nun pudo crear les carpetes requeríes que vienen darréu: %s.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
ast: Enantes d'executar Nautilus, por favor, cree estes carpetes, o afite permisos pa que Nautilus pueda creales.

en: Nautilus 3.0 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.config/nautilus
ast: Nautilus 3.0 fizo obsoletu esti direutoriu ya intentó migrar la to configuración a ~/.config/nautilus

en: --check cannot be used with other options.
ast: --check nun pue usase con otres opciones.

en: --quit cannot be used with URIs.
ast: --quit nun pue usase con URI.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
ast: --geometry nun pue usase con más d'un URI.

en: Perform a quick set of self-check tests.
ast: Fai un conxuntu rápidu d'auto-verificaciones.

en: Show the version of the program.
ast: Amosar la versión del programa.

en: Create the initial window with the given geometry.
ast: Crear una ventana inicial cola xeometría dada.

en: GEOMETRY
ast: XEOMETRÍA

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
ast: Crear namái ventanes pa URIs especificaes esplícitamente.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
ast: Nun alministrar l'escritoriu (inorar les preferencies afitaes nel diálogu de preferencies).

en: Quit Nautilus.
ast: Colar de Nautilus

en: [URI...]
ast: [URI…]

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
ast: 
    
    Ñavegue pel sistema de ficheros col alministrador de ficheros

en: Error starting autorun program: %s
ast: Fallu aniciando'l programa d'arranque automáticu: %s

en: Cannot find the autorun program
ast: Nun s'alcontró'l programa d'arranque automáticu

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
ast: <big><b>Fallu al autoexecutar el software</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
ast: <big><b>Esti soporte contién software previstu p'aniciase automáticamente. ¿Quier executalu?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
ast: El software executaráse direutamente dende'l soporte «%s». Enxamás execute software nel que nun tien enfotu.
    
    Si dubia, calque Encaboxar.

en: _Run
ast: Executa_r

en: There was an error displaying help: 
    %s
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda: 
    %s

en: No bookmarks defined
ast: Nun hai marcadores definíos

en: <b>_Bookmarks</b>
ast: <b>_Marcadores</b>

en: <b>_Location</b>
ast: <b>_Llugar</b>

en: <b>_Name</b>
ast: <b>_Nome</b>

en: Edit Bookmarks
ast: Remanar Marcadores

en: Print but do not open the URI
ast: Imprentar pero nun abrir el URI

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
ast: 
    
    Amestar conexón a montaxe de sirvidor

en: Public FTP
ast: FTP Públicu

en: FTP (with login)
ast: FTP (con rexistru)

en: Windows share
ast: Compartición Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ast: WebDAV Seguru (HTTPS)

en: Connecting...
ast: Coneutando…

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
ast: Nun pue cargase la llista de métodos sofitada pol sirvidor.
    Comprueba la instalación de gvfs.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
ast: Nun pue abrise la carpeta «%s» en «%s».

en: The server at "%s" cannot be found.
ast: Nun pue alcontrase'l sirvidor en «%s».

en: Try Again
ast: Intentar de nuevu

en: Please verify your user details.
ast: Comprueba los detalles d'usuariu.

en: Continue
ast: Siguir

en: There was an error displaying help.
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda.

en: C_onnect
ast: C_oneutase

note: set dialog properties
en: Connect to Server
ast: Coneutar al sirvidor

en: Server Details
ast: Detalles del sirvidor

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
ast: _Sirvidor:

note: port
en: _Port:
ast: _Puertu:

note: second row: type combobox
en: _Type:
ast: _Triba:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
ast: Comp_artir:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
ast: _Carpetes:

en: User Details
ast: Detalles del usuariu

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
ast: _Nome de Dominiu:

note: second row: username entry
en: _User name:
ast: Nome _Usuariu:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
ast: _Contraseña

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
ast: _Remembrar esta contraseña

en: Operation cancelled
ast: Operación encaboxada

en: Comment
ast: Comentariu

en: Description
ast: Descripción

en: Command
ast: Comandu

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
ast: V_aciar papelera

note: label, accelerator
en: Change Desktop _Background
ast: Cambiar f_ondu d'escritoriu

note: tooltip
en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
ast: Amuesa una ventana que-y dexa configurar el patrón del fondu o el color del so escritoriu

note: label, accelerator
en: Empty Trash
ast: Vaciar Papelera

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
ast: Desaniciar tolos elementos qu'hai na papelera

en: The desktop view encountered an error.
ast: La vista d'escritoriu alcontró un fallu.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
ast: La vista d'escritoriu alcontró un fallu mentantu s'aniciaba.

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
ast: Escritoriu

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
ast: Nun tien los permisos suficientes pa ver el conteníu de «%s».

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
ast: Nun s'alcontró «%s». Seique tea desaniciáu dafechu.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
ast: Nun pudo amosase tol conteníu de «%s»: %s

en: The folder contents could not be displayed.
ast: El conteníu de la carpeta nun se pudo amosar.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
ast: Nun tien permisos suficientes pa camudar el grupu de «%s».

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
ast: Nun pudo camudase'l grupu de «%s»: %s

en: The group could not be changed.
ast: El grupu nun pudo camudase

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
ast: Nun pudo camudase'l propietariu de «%s»: %s

en: The owner could not be changed.
ast: El propietariu nun pudo camudase.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
ast: Nun pudieron camudase los permisos de «%s»: %s

en: The permissions could not be changed.
ast: Nun se pudieron camudar los permisos.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ast: El nome «%s» yá se ta usando nesta carpeta. Por favor use un nome distintu.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
ast: Nun esiste un «%s» nesta carpeta. ¿Seique acaba de movese o desaniciase?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
ast: Nun tien permisos necesarios pa camudar el nome de «%s».

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
ast: El nome «%s» nun ye válidu porque contién el caráuter «/». Por favor use un nome distintu.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
ast: El nome «%s» nun ye válidu. Por favor use un nome distintu.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
ast: El nome «%s» ye enforma llargu. Usa un nome distintu.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
ast: Nun pudo renomase «%s» a «%s»: %s

en: The item could not be renamed.
ast: L'elementu nun se pudo renomar

en: Renaming "%s" to "%s".
ast: Renomando "%s" a "%s".

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
ast: Na

en: 1 GB
ast: 1 Gb

en: 1 MB
ast: 1 Mb

en: 10 MB
ast: 10 Mb

en: 100 MB
ast: 100 Mb

en: 3 MB
ast: 3 Mb

en: 5 MB
ast: 5 Mb

en: <b>Behavior</b>
ast: <b>Comportamientu</b>

en: <b>Compact View Defaults</b>
ast: <b>Valores predeterminaos pa la vista compauta</b>

en: <b>Date</b>
ast: <b>Data</b>

en: <b>Default View</b>
ast: <b>Vista predeterminada</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
ast: <b>Ficheros de testu executables</b>

en: <b>Folders</b>
ast: <b>Carpetes</b>

en: <b>Icon Captions</b>
ast: <b>Descripciones d'iconos</b>

en: <b>Icon View Defaults</b>
ast: <b>Valores predeterminaos pa la vista d'iconos</b>

en: <b>List Columns</b>
ast: <b>Columnes de la llista</b>

en: <b>List View Defaults</b>
ast: <b>Valores predeterminaos pa la vista de llista</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
ast: <b>Otros ficheros previsualizables</b>

en: <b>Text Files</b>
ast: <b>Ficheros de testu</b>

en: <b>Trash</b>
ast: <b>Papelera</b>

en: <b>Tree View Defaults</b>
ast: <b>Valores predeterminaos pa la vista d'árbol</b>

en: A_ll columns have the same width
ast: Tol_es columnes tienen el mesmu anchor

en: Always
ast: Siempres

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
ast: Entrugar enantes de _vaciar la Papelera o desaniciar ficheros

en: Behavior
ast: Comportamientu

en: By Access Date
ast: Per data d'accesu

en: By Modification Date
ast: Por data de modificación

en: By Name
ast: Por nome

en: By Size
ast: Por tamañu

en: By Trashed Date
ast: Per _data movíu a la papelera

en: By Type
ast: Por tipu

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
ast: Seleiciona l'orde nel que la información va apaecer debaxo de los nomes de los iconos. Apaecerá más información cuando amplíes el zoom.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
ast: Escueyi l'orde de la información qu'apaez na vista de llista.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
ast: Vista compauta

en: Count _number of items:
ast: Contar _númberu d'elementos:

en: D_efault zoom level:
ast: _Nivel d'ampliación predetermináu:

en: Default _zoom level:
ast: Nivel de _zoom predetermináu:

en: Display
ast: Amosar

en: File Management Preferences
ast: Preferencies d'Alministración de Ficheros

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
ast: I_ncluyir un comandu Desaniciar que nun use la Papelera

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
ast: Vista d'iconu

en: List Columns
ast: Columnes de la llista

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
ast: Vista de llista

en: Local Files Only
ast: Namái ficheros llocales

en: Never
ast: Enxamás

en: Open each _folder in its own window
ast: Abrir cada _carpeta na so propia ventana

en: Preview
ast: Entever

en: Show _only folders
ast: Amosar namá_i carpetes

en: Show _thumbnails:
ast: Amosar _miniatures:

en: Show hidden and _backup files
ast: Amosar ficheros anubríos y co_pies de seguridá

en: Show te_xt in icons:
ast: Amosar te_stu nos iconos:

en: Sort _folders before files
ast: Amosar _carpetes enantes de los ficheros

en: View _new folders using:
ast: Ver _nueves carpetes usando:

en: Views
ast: Vistes

en: _Arrange items:
ast: _Ordenar los elementos:

en: _Ask each time
ast: _Entrugar cada vegada

en: _Default zoom level:
ast: Nivel de _zoom predetermináu:

en: _Double click to open items
ast: _Duble pulsación p'abrir los elementos

en: _Format:
ast: _Formatu:

en: _Only for files smaller than:
ast: Namá_i pa ficheros menores de:

en: _Run executable text files when they are opened
ast: _Executar los ficheros de testu executables al abrilos

en: _Single click to open items
ast: _Una sola pulsación p'abrir los elementos

en: _Text beside icons
ast: _Testu al delláu de los iconos

en: _View executable text files when they are opened
ast: _Ver los ficheros de testu executables cuando s'abren

en: by _Name
ast: por _Nome

en: Keep icons sorted by name in rows
ast: Caltener los iconos ordenaos por nome en fileres

en: by _Size
ast: por _Tamañu

en: Keep icons sorted by size in rows
ast: Caltener los iconos ordenaos por tamañu en fileres

en: by _Type
ast: Por _Tipu

en: Keep icons sorted by type in rows
ast: Caltener los iconos ordenaos por tipu en fileres

en: by Modification _Date
ast: por Data de Mo_dificación

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ast: Caltener los iconos ordenaos por data de modificación en fileres

en: by T_rash Time
ast: por h_ora movíu a la papelera

en: Keep icons sorted by trash time in rows
ast: Caltener los iconos axeitaos en fileres pela hora na que se movieron a la papelera

en: _Organize Desktop by Name
ast: _Organizar Escritoriu por Nome

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
ast: Ordenar elementos

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
ast: Redimensionar iconu…

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
ast: Facer que l'iconu esbilláu seya redimensionable

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
ast: Restaurar los _Tamaños Orixinales de los Iconos

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
ast: Restaurar cada iconu esbilláu al so tamañu orixinal

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
ast: _Axeitar por nome

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
ast: Reposicionar iconos pa encaxar meyor na ventana y que nun se superpongan

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
ast: Orde Invers_u

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
ast: Amosar los iconos nel orde inversu

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
ast: _Caltener Alliniaos

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
ast: Caltener los iconos alliniaos na rexella

en: _Manually
ast: _Manualmente

en: Leave icons wherever they are dropped
ast: Dexar iconos onde s'arrastren

en: By _Name
ast: Por _Nome

en: By _Size
ast: Por _Tamañu

en: By _Type
ast: Por _Tipu

en: By Modification _Date
ast: Por Data _de Modificación

en: By T_rash Time
ast: Por _hora movíu a la papelera

en: Restore Icon's Original Si_ze
ast: Restaurar el _Tamañu Orixinal del Iconu

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
ast: _Iconos

en: The icon view encountered an error.
ast: La vista d'iconos atopó un error.

en: The icon view encountered an error while starting up.
ast: La vista d'iconos atopó un error al arrancar.

en: Display this location with the icon view.
ast: Amosar esta llocalización con vista de llista.

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
ast: _Compauta

en: The compact view encountered an error.
ast: La vista compauta alcontró un fallu.

en: The compact view encountered an error while starting up.
ast: La vista compauta alcontró un fallu mentantu s'aniciaba.

en: Display this location with the compact view.
ast: Amuesa esti llugar cola vista compauta.

en: Camera Brand
ast: Marca de Cámara

en: Camera Model
ast: Modelu de Cámara

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
ast: Data na que se tomó

en: Date Digitized
ast: Data de Modificación

en: Exposure Time
ast: Tiempu d'Esposición

en: Aperture Value
ast: Valor d'Apertura

en: ISO Speed Rating
ast: Clasificación de Velocidá ISO

en: Flash Fired
ast: Con Flash

en: Metering Mode
ast: Mou de Midía

en: Exposure Program
ast: Programa d'Esposición

en: Focal Length
ast: Llonxitú Focal

en: Keywords
ast: Pallabres clave

en: Creator
ast: Creador

en: Rating
ast: Puntuación

en: Image Type:
ast: Triba d'Imaxe:

en: <b>Width:</b> %d pixel | <b>Width:</b> %d pixels
ast[0]: <b>Anchor:</b> %d píxel
ast[1]: <b>Anchor:</b> %d píxeles

en: <b>Height:</b> %d pixel | <b>Height:</b> %d pixels
ast[0]: <b>Altor:</b> %d píxel
ast[1]: <b>Altor:</b> %d píxeles

en: Failed to load image information
ast: Falló la carga d'información de la imaxe

en: loading...
ast: cargando...

en: Image
ast: Imaxe

en: (Empty)
ast: (Ermu)

en: Loading...
ast: Cargando...

en: %s Visible Columns
ast: %s Columnes Visibles

en: Choose the order of information to appear in this folder:
ast: Seleiciona l'orde nel que va apaecer la información nesta carpeta:

note: name, stock id label, accelerator
en: Visible _Columns...
ast: _Columnes Visibles...

note: tooltip
en: Select the columns visible in this folder
ast: Escueyi les columnes visibles nesta carpeta

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
ast: Llis_ta

en: The list view encountered an error.
ast: La vista de llista atopó un error.

en: The list view encountered an error while starting up.
ast: La vista de llista atopó un error al arrancar.

en: Display this location with the list view.
ast: Amosar esta llocalización cola vista de llista.

en: Location:
ast: Camín:

en: Go To:
ast: Dir A:

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
ast[0]: ¿Quier ver %d direición?
ast[1]: ¿Quier ver %d direiciones?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ast[0]: Esto abrirá %d ventana separtada.
ast[1]: Esto abrirá %d ventanes separtaes.

en: The Link "%s" is Broken.
ast: L'enllaz "%s" ta frañáu.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
ast: L'enllaz «%s» ta frañáu. ¿Quies movelu a la papelera?

en: This link cannot be used, because it has no target.
ast: Esti enllaz nun pue usase porque nun tien destín.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
ast: Esti enllaz nun pue usase, porque'l so destín «%s» nun esiste.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
ast: Mo_ver a la Papelera

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
ast: ¿Quier executar "%s", o amosar el so conteníu?

en: "%s" is an executable text file.
ast: "%s" ye un ficheru de testu executable.

en: Run in _Terminal
ast: Executar na _Terminal

en: _Display
ast: _Amosar

en: Are you sure you want to open all files?
ast: ¿Daveres que deseya abrir tolos ficheros?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
ast[0]: Esto abrirá %d llingüeta separtada.
ast[1]: Esto abrirá %d llingüetes separtaes.

en: Could not display "%s".
ast: Nun pudo amosase «%s».

en: The file is of an unknown type
ast: El ficheru ye de un tipu desconocíu

en: There is no application installed for %s files
ast: Nun hai denguna aplicación instalada pa los ficheros %s

en: _Select Application
ast: _Esbillar aplicación

en: There was an internal error trying to search for applications:
ast: Hebo un fallu internu intentando dar coles aplicaciones:

en: Unable to search for application
ast: Nun pudo restolase denguna aplicación

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
ast: Nun hai denguna aplicación instalada pa los ficheros %s.
    ¿Prestaría-y guetar una aplicación p'abrir esti ficheru?

en: Untrusted application launcher
ast: Llanzador d'aplicación ensin confianza

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
ast: El llanzador de l'aplicación «%s» nun se conseñó como confiáu. Si nun conoces l'orixe del ficheru, llanzalu puede que nun seya seguro.

en: _Launch Anyway
ast: _Llanzar de toes formes

en: Mark as _Trusted
ast: Conseñar como de con_fianza

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
ast[0]: Esto abrirá %d aplicación separtada.
ast[1]: Esto abrirá %d aplicaciones separtaes.

en: Unable to mount location
ast: Nun pudo montase'l llugar

en: Unable to start location
ast: Nun pudo aniciase'l llugar

en: Opening "%s".
ast: Abriendo "%s".

en: Opening %d item. | Opening %d items.
ast[0]: Abriendo %d elementu.
ast[1]: Abriendo %d elementos.

en: Close tab
ast: Zarrar llingüeta

en: Devices
ast: Preseos

en: Bookmarks
ast: Marcadores

en: Mount and open %s
ast: Montar y abrir %s

en: Computer
ast: Equipu

note: tooltip
en: Open your personal folder
ast: Abrir la to carpeta personal

en: Open the contents of your desktop in a folder
ast: Abrir el conteníu del to escritoriu nuna carpeta

en: File System
ast: Sistema de Ficheros

en: Open the contents of the File System
ast: Abrir el conteníu del sistema de ficheros

en: Trash
ast: Papelera

en: Open the trash
ast: Abrir la papelera

en: Network
ast: Rede

en: Browse Network
ast: Desaminar la rede

en: Browse the contents of the network
ast: Agüeyar el conteníu de la rede

note: Adjust start/stop items to reflect the type of the drive name, stock id label, accelerator
en: _Start
ast: _Entamar

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
ast: _Parar

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
ast: _Prender

en: _Safely Remove Drive
ast: Espulsar unidá de mou _seguru

en: _Connect Drive
ast: _Coneutar unidá

en: _Disconnect Drive
ast: _Desconeutar unidá

en: _Start Multi-disk Device
ast: _Aniciar unidá multidiscu

en: _Stop Multi-disk Device
ast: _Parar unidá multidiscu

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
ast: _Desbloquiar unidá

en: _Lock Drive
ast: _Bloquiar unidá

en: Unable to start %s
ast: Nun pudo aniciase %s

en: Unable to eject %s
ast: Nun pudo espulsase %s

en: Unable to poll %s for media changes
ast: Nun se pudo sondear %s pa cambeos nos soportes

en: Unable to stop %s
ast: Nun pudo parase %s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
ast: A_brir

note: add the "open in new tab" menu item name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
ast: Abrir nuna llingüeta nueva

note: add the "open in new window" menu item
en: Open in New _Window
ast: Abrir nuna _ventana nueva

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
ast: _Amestar Marcador

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Rename...
ast: Renomar...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
ast: _Montar

note: add the "Unmount" menu item name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
ast: _Desmontar Volume

note: add the "Eject" menu item name, stock id label, accelerator
en: _Eject
ast: _Espulsar

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
ast: _Deteutar Medios

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
ast: _Propiedaes

en: File Operations
ast: Operaciones con ficheros

en: Show Details
ast: Amosar detalles

en: %'d file operation active | %'d file operations active
ast[0]: %'d operación activa sobro ficheros
ast[1]: %'d operaciones actives sobro ficheros

en: All file operations have been successfully completed
ast: Completáronse con ésitu, toles operaciones sobre los ficheros

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
ast: Nun pue asignase más d'ún iconu personalizáu al empar.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ast: Por favor, arrastra namái una imaxe p'afitar un iconu personalizáu.

en: The file that you dropped is not local.
ast: El ficheru qu'arrastró nun ye llocal.

en: You can only use local images as custom icons.
ast: Sólo pue usar imaxes llocales como iconos personalizaos.

en: The file that you dropped is not an image.
ast: El ficheru qu'arrastró nun ye una imaxe.

en: _Name: | _Names:
ast[0]: _Nome:
ast[1]: _Nomes:

en: Properties
ast: Propiedaes

en: %s Properties
ast: Propiedaes de %s

en: Cancel Group Change?
ast: ¿Encaboxar Cambéu de Grupu?

en: Cancel Owner Change?
ast: ¿Encaboxar Cambéu de Propietariu?

en: nothing
ast: res

en: unreadable
ast: illexible

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
ast[0]: %'d elementu, con un tamañu de %s
ast[1]: %'d elementos, %s en total

en: (some contents unreadable)
ast: (dellos conteníos illexibles)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
ast: Conteníos:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
ast: usáu

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
ast: llibre

en: Total capacity:
ast: Capacidá total:

en: Filesystem type:
ast: Tipu del sistema de ficheros:

en: Basic
ast: Básicu

en: Link target:
ast: Oxetu del enllaz:

en: Accessed:
ast: Accedíu:

en: Modified:
ast: Modificáu:

en: Free space:
ast: Espaciu llibre:

en: _Read
ast: Llee_r

en: _Write
ast: _Escribir

en: E_xecute
ast: E_xecutar

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
ast: non

en: list
ast: Llista

en: read
ast: Llee_r

en: create/delete
ast: creación/desaniciu

en: write
ast: _Escribir

en: access
ast: accesu

en: Access:
ast: Accesu:

en: Folder access:
ast: Accesu a carpeta:

en: File access:
ast: Accesu a ficheru:

en: List files only
ast: Namái llistar ficheros

en: Access files
ast: Accesu a ficheros

en: Create and delete files
ast: Crear y desaniciar ficheros

en: Read-only
ast: Namái llectura

en: Read and write
ast: Llectura y escritura

en: Special flags:
ast: Etiquetes especiales:

en: Set _user ID
ast: Afitar ID d'_usuariu

en: Set gro_up ID
ast: Afitar ID de gr_upu

en: _Sticky
ast: Pegaño_su

en: _Owner:
ast: _Propietariu:

en: Owner:
ast: Propietariu:

en: _Group:
ast: _Grupu:

en: Group:
ast: Grupu:

en: Others
ast: Otros

en: Execute:
ast: E_xecutar:

en: Allow _executing file as program
ast: Permitir _executar el ficheru como un programa

en: Others:
ast: Otres:

en: Folder Permissions:
ast: Permisos de Carpetes:

en: File Permissions:
ast: Permisos de Ficheros:

en: Text view:
ast: Vista testu:

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
ast: Vusté nun ye'l propietariu, por eso nun pue camudar estos permisos.

en: SELinux context:
ast: Contestu SELinux:

en: Last changed:
ast: Caberu cambéu:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
ast: Aplicar permisos a los ficheros conteníos

en: The permissions of "%s" could not be determined.
ast: Nun pudieron determinase los permisos de "%s".

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ast: Nun pudieron determinase los permisos del ficheru esbilláu.

en: Open With
ast: Abrir Con

en: Creating Properties window.
ast: Creando ventanu de Propiedaes.

en: Select Custom Icon
ast: Esbillar Iconu Personalizáu

en: File Type
ast: Tipu de ficheru

en: Select folder to search in
ast: Escueyi en qué carpeta restolar

en: Documents
ast: Documentos

en: Music
ast: Música

en: Video
ast: Vídeu

en: Picture
ast: Imaxe

en: Illustration
ast: Illustración

en: Spreadsheet
ast: Fueya de cálculu

en: Presentation
ast: Presentación

en: Text File
ast: Ficheru de Testu (*.txt)

en: Select type
ast: Escueyi tipu

en: Any
ast: Cualesquier

en: Other Type...
ast: Otru Tipu...

en: Remove this criterion from the search
ast: Desaniciar esti criteriu de la busca

en: Search Folder
ast: <b>Carpeta de Gueta</b>

en: Edit the saved search
ast: Remanar la gueta guardada

en: Add a new criterion to this search
ast: Amestar un criteriu nuevu a esta gueta

en: Go
ast: Dir

en: Reload
ast: Recargar

en: Perform or update the search
ast: Facer o anovar la busca

en: _Search for:
ast: <b>Re_stolar:</b>

en: Search results
ast: Resultaos de la gueta

en: Search:
ast: Guetar:

en: Restore Selected Items
ast: Restaurar los elementos esbillaos

en: Restore selected items to their original position
ast: Restaurar los elementos esbillaos a la so posición orixinal

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
ast: «%s» moveráse si seleiciona'l comandu «Pegar»

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
ast: «%s» copiaráse si seleiciona'l comandu «Pegar»

en: There is nothing on the clipboard to paste.
ast: Nun hai res pa pegar nel cartafueyos

note: add the "create new folder" menu item name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
ast: Crear una ca_rpeta nueva

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
ast: A_pegar na Carpeta

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
ast: _Desaniciar

en: Network Neighbourhood
ast: Entornu de Rede

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
ast[0]: Esto abrirá %'d llingüeta separtada.
ast[1]: Esto abrirá %'d llingüetes separtaes.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
ast[0]: Esto abrirá %'d ventana separtada.
ast[1]: Esto abrirá %'d ventanes separtaes

en: Select Items Matching
ast: Seleicionar elementos que concasen con

en: _Pattern:
ast: _Patrón:

en: Examples:
ast: Exemplos:

en: Save Search as
ast: Guardar gueta como

en: Search _name:
ast: _Nome de la gueta:

en: Select Folder to Save Search In
ast: Seleicione la carpeta na que guardar la gueta

en: Content View
ast: Vista de Conteníos

en: View of the current folder
ast: Vista de la carpeta actual

en: "%s" selected
ast: «%s» seleicionáu

en: %'d folder selected | %'d folders selected
ast[0]: %'d carpeta seleicionada
ast[1]: %'d carpetes seleicionaes

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
ast[0]:  (contién %'d elementu)
ast[1]:  (contién %'d elementos)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
ast[0]:  (contién un total de %'d elementu)
ast[1]:  (contién un total de %'d elementos)

en: %'d item selected | %'d items selected
ast[0]: %'d elementu seleicionáu
ast[1]: %'d elementos seleicionaos

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
ast[0]: otru elementu (%'d) seleicionáu
ast[1]: otros %'d elementos seleicionaos

en: Free space: %s
ast: Espaciu llibre: %s

en: %s, Free space: %s
ast: %s, espaciu llibre: %s

en: Open With %s
ast: Abrir con %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
ast[0]: Usar «%s» p'abrir l'elementu seleicionáu
ast[1]: Usar «%s» p'abrir los elementos seleicionaos

en: Run "%s" on any selected items
ast: Executar «%s» en cualesquier de los elementos seleicionaos

en: Create a new document from template "%s"
ast: Crear un documentu nuevu a partir de la plantía «%s»

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
ast: Tolos ficheros executables nesta carpeta apaecerán nel menú «Scripts».

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
ast: Seleicionando un script dende'l menú executará esi script usando cualesquier elementu seleicionáu como argumentu d'entrada.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    NAUTILUS_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    NAUTILUS_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
ast: Tolos ficheros executables nesta carpeta van apaecer nel menú «Scripts». Seleicionando un script dende'l menú executaráse esi script.
    
    Cuando s'executen dende l'equipu llocal, los scripts obtendrán como argumentos d'entrada los nomes de los ficheros seleicionaos. Cuando s'executen dende un equipu remotu (ex. una carpeta amosando conteníu web o ftp), los scripts executaránse ensin dengún argumentu d'entrada.
    
    En tolos casos, Nautilus afitará les siguientes variables d'entornu, que podrán utilizase dende los scripts:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: rutes dellimitaes pa los ficheros seleicionaos (namái si ye llocal)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: URIs dellimitaes por saltos de llinia pa los ficheros seleicionaos.
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: La URI del llugar actual
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: posición y tamañu de la ventana actual
    
    NAUTILUS_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: rutes nueves dellimitaes por llinies nueves pa los ficheros seleicionaos nel panel inactivu d'una vista separtada d'una ventana (namái si ye llocal)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: URI dellimitaes por llinies nueves pa los ficheros seleicionaos nel panel inactivu d'una vista separtada d'una ventana
    
    NAUTILUS_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI pa l'allugamientu actual nel panel inactivu d'una vista separtada d'una ventana

en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items will be moved if you select the Paste command
ast[0]: L'elementu seleicionáu (%'d) moveráse si seleiciona'l comandu «Apegar»
ast[1]: Los %'d elementos seleicionaos moveránse si seleiciona'l comandu «Apegar»

en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items will be copied if you select the Paste command
ast[0]: L'elementu seleicionáu (%'d) copiaráse si seleiciona'l comandu «Apegar»
ast[1]: Los %'d elementos seleicionaos copiaránse si seleiciona'l comandu «Apegar»

en: Unable to unmount location
ast: Nun pudo desmontase'l llugar

en: Unable to eject location
ast: Nun pudo espulsase'l llugar

en: Unable to stop drive
ast: Nun pudo parase la unidá

en: Connect to Server %s
ast: Coneutar al sirvidor %s

en: _Connect
ast: _Coneutar

en: Link _name:
ast: _Nome d'enllaz:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
ast: Crear un _documentu

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
ast: Abrir C_on

en: Choose a program with which to open the selected item
ast: Escueyi un programa col qu'abrir l'elementu esbilláu

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
ast: Ver o modificar les propiedades de cada elementu esbilláu

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
ast: Crea una carpeta nueva erma dientro d'esta carpeta

note: name, stock id, label
en: No templates installed
ast: Nun hai plantíes instalaes

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
ast: Docum_entu baleru

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
ast: Crear un documentu baleru dientro d'esta carpeta

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
ast: Abre l'elementu seleicionáu nesta ventana

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
ast: Abrir na ventana de ñavegación

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
ast: Abre cada elementu seleicionáu nuna ventana de ñavegación

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
ast: Abrir cada elementu seleicionáu nuna llingüeta nueva

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
ast: Otra _aplicación…

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
ast: Seleiciona otra aplicación cola qu'abrir l'elementu seleicionáu

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
ast: Abrir con _otra aplicación…

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open Scripts Folder
ast: A_brir la Carpeta de Scripts

note: tooltip
en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
ast: Amuesa la carpeta que contién los scripts qu'apaecen nesti menú

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
ast: Tresna los ficheros seleicionaos pa movelos con un comandu «Pegar»

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
ast: Tresna los ficheros seleicionaos pa copiase con un comandu «Pegar»

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ast: Mueve o copia ficheros previamente seleicionaos por un comandu «Cortar» o «Copiar»

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
ast: Mueve o copia ficheros previamente seleicionados por un comandu «Cortar» o «Copiar» na carpeta seleicionada

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
ast: Cop_iar a

note: name, stock id, label
en: M_ove to
ast: M_over a

note: tooltip
en: Select all items in this window
ast: Seleiciona tolos elementos qu'hai nesta ventana

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
ast: Seleicionar e_lementos que concasen con…

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
ast: Seleiciona los elementos nesta ventana que concasen con un patrón dau

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
ast: _Invertir seleición

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
ast: Seleiciona namái los elementos que nun tan seleicionaos anguaño

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
ast: D_uplicar

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
ast: Duplica cada elementu seleicionáu

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
ast[0]: _Facer Enllaz
ast[1]: _Facer Enllaces

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
ast: Fai un enllaz simbólicu pa cada elementu seleicionáu

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
ast: _Renomar...

note: tooltip
en: Rename selected item
ast: Renoma l'elementu seleicionáu

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
ast: Mueve cada elementu seleicionáu a la papelera

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ast: Desanicia cada elementu seleicionáu, ensin movelu a la papelera

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
ast: _Restaurar

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
ast: _Restablecer la vista

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
ast: Reafitar l'orde de colocación y el nivel d'ampliación p'axustase a les preferencies d'esta vista

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
ast: Coneutar a Esti Sirvidor

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
ast: Facer una conexón permanente a esti sirvidor

note: tooltip
en: Mount the selected volume
ast: Montar el volume esbilláu

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
ast: Desmontar el volume esbilláu

note: tooltip
en: Eject the selected volume
ast: Espulsar el volume esbilláu

note: tooltip
en: Start the selected volume
ast: Aniciar el volume esbilláu

note: tooltip
en: Stop the selected volume
ast: Parar el volume esbilláu

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
ast: Deteutar Media na unidá esbillada

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
ast: Monta'l volume asociáu cola carpeta abierta

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
ast: Desmonta'l volume asociáu cola carpeta abierta

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
ast: Espulsa'l volume asociáu cola carpeta abierta

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
ast: Aniciar el volume asociáu cola carpeta abierta

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
ast: Parar el volume asociáu cola carpeta abierta

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
ast: Abrir Ficheru y Zarrar ventana

note: name, stock id label, accelerator
en: Sa_ve Search
ast: G_uardar gueta

note: tooltip
en: Save the edited search
ast: Guardar la gueta remanada

note: name, stock id label, accelerator
en: Sa_ve Search As...
ast: Guardar _Gueta como...

note: tooltip
en: Save the current search as a file
ast: Guarda la gueta actual como un ficheru

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
ast: Abre esta carpeta nuna ventana de ñavegación

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
ast: Abrir esta carpeta nuna llingüeta nueva

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
ast: Tresna esta carpeta pa movela con un comandu «Pegar»

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
ast: Tresna esta carpeta pa copiala con un comandu «Pegar»

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
ast: Mover o copiar los ficheros previamente seleicionados por un comandu «Cortar» o «Copiar» nesta carpeta

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
ast: Mover esta carpeta a la Basoria

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
ast: Esborrar esta carpeta ensin movela a la Basoria

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
ast: Monta'l volume asociáu con esta carpeta

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
ast: Desmonta'l volume asociáu con esta carpeta

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
ast: Espulsa'l volume asociáu con esta carpeta

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
ast: Aniciar el volume asociáu con esta carpeta

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
ast: Parar el volume asociáu con esta carpeta

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
ast: Adique o camude les propiedaes d'esta carpeta

note: name, stock id, label
en: _Other pane
ast: _Otru panel

en: Copy the current selection to the other pane in the window
ast: Copiar la esbilla actual al otru panel na ventana

en: Move the current selection to the other pane in the window
ast: Mover la esbilla actual al otru panel na ventana

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
ast: _Carpeta personal

en: Copy the current selection to the home folder
ast: Copiar la esbilla actual a la carpeta personal

en: Move the current selection to the home folder
ast: Mover la esbilla actual a la carpeta personal

note: name, stock id, label
en: _Desktop
ast: _Escritoriu

en: Copy the current selection to the desktop
ast: Copiar la seleición actual al escritoriu

en: Move the current selection to the desktop
ast: Mover la seleición actual al escritoriu

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
ast: Executar o alministrar scripts de %s

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
ast: Mover la carpeta abierta de la papelera a «%s»

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
ast[0]: Mover la carpeta seleicionada de la papelera a «%s»
ast[1]: Mover les carpetes seleicionaes de la papelera a «%s»

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
ast[0]: Mover la carpeta seleicionada fuera de la papelera
ast[1]: Mover les carpetes seleicionaes fuera de la papelera

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
ast[0]: Mover el ficheru seleicionáu de la papelera a «%s»
ast[1]: Mover los ficheros seleicionaos de la papelera a «%s»

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
ast[0]: Mover el ficheru seleicionáu fuera de la papelera
ast[1]: Mover los ficheros seleicionaos fuera de la papelera

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
ast[0]: Mover l'elementu seleicionáu de la papelera a «%s»
ast[1]: Mover los elementos seleicionaos de la papelera a «%s»

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
ast[0]: Mover l'elementu seleicionáu fuera de la papelera
ast[1]: Mover los elementos seleicionaos fuera de la papelera

en: Start the selected drive
ast: Aniciar la unidá esbillada

en: Connect to the selected drive
ast: Coneutar cola unidá esbillada

en: _Start Multi-disk Drive
ast: _Aniciar unidá multidiscu

en: Start the selected multi-disk drive
ast: _Aniciar la unidá multidiscu esbillada

en: U_nlock Drive
ast: D_esbloquiar unidá

en: Unlock the selected drive
ast: Desbloquiar la unidá esbillada

en: Stop the selected drive
ast: Parar la unidá esbillada

en: Safely remove the selected drive
ast: Espulsar unidá de mou seguru

en: _Disconnect
ast: _Desconeutar

en: Disconnect the selected drive
ast: Desconeutar la unidá esbillada

en: _Stop Multi-disk Drive
ast: _Parar unidá multidiscu

en: Stop the selected multi-disk drive
ast: Parar la unidá multidiscu esbillada

en: Lock the selected drive
ast: Bloquiar la unidá esbillada

en: Start the drive associated with the open folder
ast: Aniciar la unidá asociada cola carpeta abierta

en: Connect to the drive associated with the open folder
ast: Coneutar cola unidá asociada cola carpeta abierta

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
ast: Aniciar la unidá multidiscu asociada cola carpeta abierta

en: Unlock the drive associated with the open folder
ast: Desbloquiar la unidá asociada cola carpeta abierta

en: _Stop the drive associated with the open folder
ast: _Parar la unidá asociada cola carpeta abierta

en: Safely remove the drive associated with the open folder
ast: Espulsar de mou seguru la unidá asociada cola carpeta abierta

en: Disconnect the drive associated with the open folder
ast: Desconeutar la unidá asociada cola carpeta abierta

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
ast: Parar la unidá multidiscu asociada cola carpeta abierta

en: Lock the drive associated with the open folder
ast: Bloquiar la unidá asociada cola carpeta abierta

en: _Delete Permanently
ast: _Desaniciar dafechu

en: Delete the open folder permanently
ast: Esborrar dafechu la carpeta abierta

en: Move the open folder to the Trash
ast: Mover a la Basoria la carpeta abierta

en: _Open With %s
ast: _Abrir con %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
ast[0]: Abrir en %'d _ventana nueva
ast[1]: Abrir en %'d _ventanes nueves

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
ast[0]: Abrir en %'d llin_güeta nueva
ast[1]: Abrir en %'d llin_güetes nueves

en: Delete all selected items permanently
ast: Desaniciar dafechu tolos elementos esbillaos

en: View or modify the properties of the open folder
ast: Ver o modificar les propiedaes de la carpeta abierta

en: Drag and drop is not supported.
ast: Nun ta soportao arrastrar y soltar.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
ast: Arrastrar y soltar namái ta soportao nos sistemes de ficheros llocales.

en: An invalid drag type was used.
ast: Usóse un tipu d'arrastre non válidu.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
ast: soltóse testu.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
ast: soltáronse los datos

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
ast: ¿Quier quitar de la llista los marcadores que tengan un llugar non-esistente?

en: The location "%s" does not exist.
ast: La llocalización "%s" nun esiste.

en: Bookmark for Nonexistent Location
ast: Marcador pa una Llocalización Nun Esistente

en: Go to the location specified by this bookmark
ast: Dir al llugar especificáu por esti marcador

en: You can choose another view or go to a different location.
ast: Pues esbillar otra vista o dir a un llugar estremáu.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
ast: El llugar nun pue amosase nesti visor.

en: Searching...
ast: Guetando...

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying the folder.
ast: Nautilus nun tien instaláu un visor capaz d'amosar la carpeta.

en: The location is not a folder.
ast: La llocalización nun ye una carpeta.

en: Could not find "%s".
ast: Nun s'alcontró «%s».

en: Please check the spelling and try again.
ast: Por favor, comprueba la escritura ya inténtalo darréu.

en: Nautilus cannot handle "%s" locations.
ast: Nautilus nun pue remanar llugares «%s».

en: Nautilus cannot handle this kind of location.
ast: Nautilus nun puede remanar esta triba de llugar.

en: Unable to mount the location.
ast: Nun pudo montase'l llugar.

en: Access was denied.
ast: Accesu denegáu.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
ast: Nun pudo amosase «%s» porque nun pudo alcontrase l'equipu.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
ast: Comprueba que lo qu'escribisti ye correuto y que la configuración del proxy tamién ye correuta.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
ast: Fallu: %s
    Seleicione otru visor ya téntelo de nuevu.

en: Nautilus is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ast: Nautilus ye software llibre; pue redistribuyilu y/o modificalu baxo los términos de la Llicencia Pública Xeneral de GNU talo como l'asoleya la Free Software Foundation; tantu na versión 2 de la Llicencia como (a la so eleición) cualesquier versión postrera.

en: Nautilus is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ast: Nautilus distribúise col enfotu de que sedrá útil, pero ENSIN DENGUNA GARANTÍA; ensin inclusu la garantía implicada de MERCANTIBILIDÁ o ADECUACIÓN PA UN ENVÍS PARTICULAR. Llea la Llicencia Pública Xeneral de GNU pa más detáis.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nautilus; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
ast: Tendría d'haber recibío una copia de la GNU General Public License con Nautilus; sin nun ye d'esta miente, escriba a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

note: Translators: these two strings here indicate the copyright time span, * e.g. 1999-2011.
en: Copyright © %Id–%Id The Nautilus authors
ast: Copyright © %Id–%Id Los autores de Nautilus

en: Nautilus lets you organize files and folders, both on your computer and online.
ast: Nautilus permíte-y organizar ficheros y carpetes del so equipu y de la rede.

en: Nautilus Web Site
ast: Páxina web de Nautilus

note: name, stock id, label
en: _File
ast: _Ficheru

note: name, stock id, label
en: _Edit
ast: _Editar

note: name, stock id, label
en: _View
ast: _Ver

note: name, stock id, label
en: _Help
ast: _Ayuda

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
ast: _Zarrar

note: tooltip
en: Close this folder
ast: Zarrar esta carpeta

en: Prefere_nces
ast: Prefere_ncies

en: Edit Nautilus preferences
ast: Remanar les preferencies de Nautilus

note: name, stock id, label
en: _Undo
ast: Desfacer

en: Undo the last text change
ast: Desfacer el caberu cambéu de testu

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
ast: Abrir _Parental

en: Open the parent folder
ast: Abrir la carpeta parental

note: tooltip
en: Stop loading the current location
ast: Dexa de cargar el llugar actual

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
ast: _Recargar

note: tooltip
en: Reload the current location
ast: Recargar el llugar actual

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
ast: _Tolos temes

note: tooltip
en: Display Nautilus help
ast: Amosar l'ayuda de Nautilus

note: name, stock id label, accelerator
en: Search for files
ast: Restolar ficheros

note: tooltip
en: Locate files based on file name and type. Save your searches for later use.
ast: Alcontrar ficheros basándose nel nome y triba de ficheru. Guarda les guetes pa usales más sero.

note: name, stock id label, accelerator
en: Sort files and folders
ast: Tresnar ficheros y carpetes

note: tooltip
en: Arrange files by name, size, type, or when they were changed.
ast: Tresnar ficheros por nome, tamañu, triba o por data de modificación.

note: name, stock id label, accelerator
en: Find a lost file
ast: Guetar un ficheru perdíu

note: tooltip
en: Follow these tips if you can't find a file you created or downloaded.
ast: Sigui estos conseyos si nun yes a alcontrar un ficheru que creasti o descargasti.

note: name, stock id label, accelerator
en: Share and transfer files
ast: Compartir y tresferir ficheros

note: tooltip
en: Easily transfer files to your contacts and devices from the file manager.
ast: Tresfier ficheros de mou cenciellu a los tos contautos y preseos dende'l xestor de ficheros.

note: name, stock id label, accelerator
en: _About
ast: Tocante _a

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nautilus
ast: Amosar los créditos de los creadores de Nautilus

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
ast: _Aumentar

note: tooltip
en: Increase the view size
ast: Aumenta'l tamañu de la vista

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
ast: A_menorgar

note: tooltip
en: Decrease the view size
ast: Amenorga'l tamañu de la vista

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
ast: Tama_ñu Normal

note: tooltip
en: Use the normal view size
ast: Usar el tamañu de vista normal

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
ast: Coneutar al _sirvidor...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
ast: Coneutar con un equipu remotu o un discu compartíu

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
ast: _Equipu

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ast: Desaminar tolos discos remotos y carpetes accesibles dende esti equipu

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
ast: _Rede

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
ast: Agüeya los llugares llocales y remotos conseñaos

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
ast: Plan_tíes

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
ast: Abrir la to carpeta de plantíes personales

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
ast: _Basoria

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
ast: Abrir la to carpeta de papelera personal

note: name, stock id, label
en: _Go
ast: _Dir

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
ast: _Marcadores

note: name, stock id, label
en: _Tabs
ast: _Llingüetes

note: name, stock id, label
en: New _Window
ast: _Ventana nueva

en: Open another Nautilus window for the displayed location
ast: Abrir otra ventana Nautilus pa la llocalización amosada

note: name, stock id, label
en: New _Tab
ast: _Llingüeta nueva

en: Open another tab for the displayed location
ast: Abrir otra llingüeta pal llugar amosáu

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
ast: Zarrar toles vent_anes

en: Close all Navigation windows
ast: Zarrar toles ventanes de navegación

note: name, stock id, label
en: _Back
ast: _Atrás

en: Go to the previous visited location
ast: Dir a la llocalización visitada anteriormente

note: name, stock id, label
en: _Forward
ast: A_lantre

en: Go to the next visited location
ast: Dir a la siguiente llocalización visitada

note: name, stock id, label
en: _Location...
ast: _Llugar...

en: Specify a location to open
ast: Especifique una llocalización p'abrir

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
ast: Ca_mudar a otru panel

en: Move focus to the other pane in a split view window
ast: Mover el focu al otru panel nuna vista de ventana separtada

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
ast: _Mesma llocalización que l'otru panel

en: Go to the same location as in the extra pane
ast: Dir al mesmu allugamientu que nel panel estra

en: Add a bookmark for the current location to this menu
ast: Amestar un marcador pa esta llocalización a esti menú

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
ast: _Editar marcadores...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
ast: Amosar un ventanu que permita remanar los marcadores nesti menú

en: _Previous Tab
ast: Llingüeta _Previa

en: Activate previous tab
ast: Activar llingüeta anterior

en: _Next Tab
ast: Llingüeta S_iguiente

en: Activate next tab
ast: Activar llingüeta siguiente

en: Move Tab _Left
ast: Mover Llingüeta a la _Esquierda

en: Move current tab to left
ast: Mover la llingüeta actual a la esquierda

en: Move Tab _Right
ast: Mover Llingüeta a la _Drecha

en: Move current tab to right
ast: Mover la llingüeta actual a la drecha

en: Sidebar
ast: Barra llateral

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
ast: Amosar Fic_heros Anubríos

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
ast: Indica si s'amuesen o non los ficheros anubríos na ventana actual

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
ast: Barra Ferra_mientes Principal

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
ast: Cambiar la visibilidá de la barra ferramientes d'esta ventana

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
ast: _Amosar barra llateral

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
ast: Camuda la visibilidá del panel llateral d'esta ventana

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
ast: B_arra d'Estáu

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
ast: Cambiar la visibilidá de la barra d'estáu d'esta ventana

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
ast: _Guetar ficheros

note: tooltip
en: Search documents and folders by name
ast: Guetar documentos y carpetes por nome

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
ast: Panel _estra

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
ast: Abrir una vista de carpeta estra llau-a-llau

en: Places
ast: Llugares

en: Select Places as the default sidebar
ast: Seleicionar Llugares como la barra llateral predeterminada

en: Tree
ast: Árbol

en: Select Tree as the default sidebar
ast: Seleicionar Árbol como la barra llateral predeterminada

en: Back history
ast: Hestoria anterior

en: Forward history
ast: Hestoria siguiente

en: _Up
ast: _Arriba

en: _New Tab
ast: _Llingüeta nueva

en: _Close Tab
ast: _Zarrar llingüeta

en: %s - File Browser
ast: %s - Restolador de Ficheros

en: These files are on an Audio CD.
ast: Estos ficheros tán nun CD de soníu.

en: These files are on an Audio DVD.
ast: Estos ficheros tán nun DVD de soníu.

en: These files are on a Video DVD.
ast: Estos ficheros tán nun DVD de videu.

en: These files are on a Video CD.
ast: Estos ficheros tán nun Videu CD

en: These files are on a Super Video CD.
ast: Estos ficheros tán nun CD de Super Videu

en: These files are on a Photo CD.
ast: Estos ficheros tán nun Photo CD

en: These files are on a Picture CD.
ast: Estos ficheros tán nun Picture CD

en: The media contains digital photos.
ast: El soporte contién semeyes dixitales.

en: These files are on a digital audio player.
ast: Estos ficheros tán nun reproductor de soníu dixital.

en: The media contains software.
ast: El soporte contién software.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
ast: El soporte reconocióse como «%s».

en: Open %s
ast: Abrir %s

en: Send To...
ast: Unviar a…

en: Send file by mail, instant message...
ast: Unviar un ficheru per corréu, mensaxería instantáneo,...

en: Send files by mail, instant message...
ast: Unviar ficheros per corréu, mensaxería instantáneo,...
