nautilus - en to bo translation catalogue (981 entries)

en: Saved search
bo: ཉར་ཡོད་པའི་འཚོལ་བཤེར

en: Autorun Prompt
bo: རང་འགུལ་གྱིས་འཁོར་སྐྱོད་ལ་གསལ་འདེབས་

en: X
bo: འཕྲེད

en: Y
bo: གྱེན

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: The text of the label.
bo: ཤོག་བྱང་གི་ཡི་གེ

en: Justification
bo: བཟོ་བཅོས།

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
bo: ཤོག་བྱང་ཐོག་གི་ཡི་གེ་དང་ཁ་རྟགས་ནི་ཕན་ཚུན་མཚུངས་པའི་གྲལ་སྒྲིག་ཡོད།འདིས་ཁ་རྟགས་གནས་ཡུལ་ཐོག་གི་གྲལ་སྒྲིག་སྟངས་ལ་ཡག་ཉེས་མེད། དཔེར་ན  GtkMisc::xalign

en: Line wrap
bo: ཡིག་ཕྲེང་ཁ་བགོ

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
bo: སྒྲིག་འཛུགས་བྱས་ན་ཡི་གེ་ཞེང་ཚད་ཆེ་དྲག་པའི་སྐབས་ཡིག་ཕྲེང་ཁ་བགོ

en: Cursor Position
bo: འོད་རྟགས་གནས་ཡུལ

en: The current position of the insertion cursor in chars.
bo: ཡིག་འབྲུ་ནང་ཁ་སྣོན་འོད་རྟགས་ཀྱི་གནས་ཡུལ

en: Selection Bound
bo: གདམ་སའི་ཆ་ཚད

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
bo: ཡིག་འབྲུའི་ནང་གི་འོད་རྟགས་ནང་ལས་ལྡོག་ཕྱོགས་མཐའ་མའི་གནས་ས།

en: Select All
bo: ཡོངས་རྫོགས་གདམ

en: Input Methods
bo: ནང་འཇུག་ལམ་ལུགས

en: Show more _details
bo: གསལ་བཤད་མང་ཙམ་སྟོན(_d)

en: You can stop this operation by clicking cancel.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་རྩིས་མེད་གཏོང་གནོན་རྡེབ་བྱས་ནས་འགུལ་སྐྱོད་འདི་བཀག་དགོས

en:  (invalid Unicode)
bo:  (རྩིས་མེད་ཀྱི་སྤྱི་སྤྱོད་ཨང་རྟགས)

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
bo: བདམས་ཟིན་པའི་ཡིག་གེ་བཅད་ནས་དྲས་པང་ཐོག་ཏུ་བཞག་པ

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
bo: བདམས་ཟིན་པའི་ཡིག་གེ་དྲས་པང་ཐོག་ཏུ་འདྲ་བཤུ་བྱེད་པ

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
bo: དྲས་པང་ཐོག་ཏུ་ཉར་ཡོད་པའི་ཡིག་གེ་སྦྱར་བ

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
bo: ཡོངས་འདེམས(_A)

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
bo: མ་དེབ་ཁུལ་གྱི་མ་དེབ་ཡོངས་འདེམས་པ

en: Move _Up
bo: ཐོག་ཏུ་སྤོར་བ(_U)

en: Move Dow_n
bo: འོག་ཏུ་སྤོར་བ(_N)

en: Use De_fault
bo: སྔོན་སྒྲིག་བེད་སྤྱོད(_F)

en: Name
bo: མིང

en: The name and icon of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་མིང་དང་མཚོན་རྟགས

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: The size of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་ཆེ་ཆུང

en: Type
bo: རིགས

en: The type of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་རིགས

en: Date Modified
bo: བཟོ་བཅོས་ཟླ་ཚེས

en: The date the file was modified.
bo: ཡིག་ཆ་བཟོ་བཅོས་ཟླ་ཚེས

en: Date Accessed
bo: འདྲི་ཞིབ་ཟླ་ཚེས

en: The date the file was accessed.
bo: ཡིག་ཆར་འདྲི་ཞིབ་བྱས་པའི་ཟལ་ཚེས

en: Owner
bo: ་བདག་པོ་

en: The owner of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་་བདག་པོ

en: Group
bo: ཚོ་ཁག

en: The group of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་ཚོ་ཁག

en: Permissions
bo: ཆོག་འཆན

en: The permissions of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་ཆོག་འཆན

en: Octal Permissions
bo: བརྒྱད་འགྲུལ་ལུགས་ཀྱི་ཆོག་འཆན

en: The permissions of the file, in octal notation.
bo: ཡིག་ཆའི་ཆོག་འཆན། བརྒྱད་འགྲུལ་ལུགས་ཀྱིས་མངོན་འཆར་བྱེད་པ

en: MIME Type
bo: MIMEརིགས

en: The mime type of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་ MIME རིགས

en: SELinux Context
bo: SELinux ཁོར་ཡུག

en: The SELinux security context of the file.
bo: ཡིག་ཆའི SELinuxབདེ་འཇགས་ཁོར་ཡུག

en: Location
bo: གནས་ཡུལ

en: Trashed On
bo: སྙིགས་སྣོད་ནང་སྤར་བའི་དུས

en: Date when file was moved to the Trash
bo: ཡིག་ཆ་སྙིགས་སྣོད་ནང་སྤར་བའི་ཟླ་ཚེས་

en: Original Location
bo: ཐོག་མའི་གནས་ཡུལ

en: Original location of file before moved to the Trash
bo: སྙིགས་སྣོད་ནང་མ་སྤོས་གོང་གི་ཐོག་མའི་གནས་ཡུལ

en: on the desktop
bo: མདུན་ངོས་ཐོག

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
bo: "%s"གི་ཚད་གད་སྙིགས་ནང་དུ་སྤོར་མི་ཐུབ་པ

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་འཇུག་སྣོད་དེ་ཕྱིར་འདོན་དགོས་ན་འཇུག་སྣོད་ཀྱི་འཕགས་རིས་འདེམས་ཐོ་ཐོག་ནས་"ཕྱིར་འདོན"བེད་སྤྱོད་རོགས

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་འཇུག་སྣོད་དེ་བཀར་མ་དགོས་ན་འཇུག་སྣོད་ཀྱི་འཕགས་རིས་འདེམས་ཐོ་ཐོག་ནས་"བཀར་བ་ཕྱིར་བཤོལ"བེད་སྤྱོད་རོགས

en: _Move Here
bo: འདིར་སྤོར་བ(_M)

en: _Copy Here
bo: འདིར་འདྲ་བཤུ་བྱེད་པ(_C)

en: _Link Here
bo: འདིར་སྦྲེལ་མཐུད་བྱེད་པ(_L)

en: Set as _Background
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་ལ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ(_B)

en: Cancel
bo: རྩིས་མེད་གཏོང

en: This file cannot be mounted
bo: ཡིག་ཆ་འདི་བཀར་མི་ཐུབ་པ

en: This file cannot be unmounted
bo: ཡིག་ཆ་འདི་སྒྲིག་འཇུག་བཤིག་འདོར་བྱེད་མི་ཐུབ་པ

en: This file cannot be ejected
bo: ཡིག་ཆ་འདི་ཕྱིར་འདོན་བྱེད་མི་ཐུབ་པ

en: This file cannot be started
bo: ཡིག་ཆ་འཛུགས་འདི་འགོ་འཛུགས་བྱེད་མི་ཐུབ་པ

en: This file cannot be stopped
bo: ཡིག་ཆ་འདི་མཚམས་བཞག་མི་ཐུབ

en: Slashes are not allowed in filenames
bo: ཡིག་ཆའི་མིང་ནང་དུ་ཡོ་ཤད་མི་རུང་བ

en: File not found
bo: ཡིག་ཆ་འདི་རྙེད་མ་ཐུབ

en: Toplevel files cannot be renamed
bo: རིམ་པ་གོང་མའི་ཡིག་ཆར་མིང་བསྐྱར་འདོགས་བྱེད་མི་ཐུབ་པ

en: Unable to rename desktop icon
bo: མདུན་ངོས་མཚོན་རིས་ཀྱི་མིང་བརྗེ་མི་ཐུབ་པ

en: Unable to rename desktop file
bo: མདུན་ངོས་ཡིག་ཆ་མིང་གསར་འདོག་མི་ཐུབ

note: Today, use special word. * strftime patterns preceeded with the widest * possible resulting string for that pattern. * * Note to localizers: You can look at man strftime * for details on the format, but you should only use * the specifiers from the C standard, not extensions. * These include "%" fol
en: today at 00:00:00 PM
bo: དེ་རིང 00:00:00ཕྱི་དྲོ

en: today at %-I:%M:%S %p
bo: དེ་རིང %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
bo: དེ་རིང 00:00ཕྱི་དྲོ

en: today at %-I:%M %p
bo: དེ་རིང %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
bo: དེ་རིང 00:00ཕྱི་དྲོ

en: today, %-I:%M %p
bo: དེ་རིང %-I:%M %p

en: today
bo: དེ་རིང

note: Yesterday, use special word. * Note to localizers: Same issues as "today" string.
en: yesterday at 00:00:00 PM
bo: ཁ་སང 00:00:00 ཕྱི་དྲོ

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
bo: ཁ་སང %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
bo: ཁ་སང 00:00 ཕྱི་དྲོ

en: yesterday at %-I:%M %p
bo: ཁ་སང %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
bo: ཁ་སང 00:00

en: yesterday, %-I:%M %p
bo: ཁ་སང %-I:%M %p

en: yesterday
bo: ཁ་སང

note: Current week, include day of week. * Note to localizers: Same issues as "today" string. * The width measurement templates correspond to * the day/month name with the most letters.
en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
bo: 0000ལོའི་ཟླ༩ཚེས་00 གཟའ་ལྷག་པ 00:00:00ཕྱི་དྲོ

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
bo: %-d %Yལོའི་ཟླ%B ཚེས%A %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
bo: 0000ལོའི་ཟླ༡༠་བའི་ཚེས་00 གཟའ་ཟླ་བ 00:00:00ཕྱི་དྲོ

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
bo: %-d %Yལོའི་ཟླ %b ཚེས %a %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
bo: 0000ལོའི་ཟླ༡༠བའི་ཚེས་00 གཟའ་ཟླ་བ，00:00

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
bo: %Yལོའི%-mཟླ%-dཚེས%a，%-H:%M

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
bo: 0000ལོའིཟླ༡༠ཚེས00 གི 00:00:00 ཕྱི་དྲོ

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
bo: %-d ལོའི་ཟླ %b %-I:%M %p

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
bo: 0000ལོའི་ཟླ༡༠་བའི་ཚེས00 00:00ཕྱི་དྲོ

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
bo: %-d %Yལོའི་ཟླ%b %-I:%M %p

en: 00/00/00, 00:00 PM
bo: 00/00/00 00:00 ཕྱི་དྲོ

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
bo: %y/%m/%-d/ %-I:%M %p

en: 00/00/00
bo: 00-00-00

en: %m/%d/%y
bo: %Y/%m/%d

en: Not allowed to set permissions
bo: ཆོག་འཆན་སྒྲིག་འགོད་མི་ཆོག་པ

en: Not allowed to set owner
bo: བདག་པོ་སྒྲིག་འགོད་མི་ཆོག་པ

en: Specified owner '%s' doesn't exist
bo: དམིགས་འཛུགས་ཀྱི་བདག་པོ་%s་གནས་མི་འདུག

en: Not allowed to set group
bo: ཚོ་ཁག་སྒྲིག་འགོད་མི་ཆོག་པ

en: Specified group '%s' doesn't exist
bo: དམིགས་འཛུགས་ཀྱི་ཚོ་ཁག%sགནས་མི་འདུག

en: %'u item | %'u items
bo[0]: དོན་ཚན་%'u

en: %'u folder | %'u folders
bo[0]: ཡིག་སྣོད་%'u

en: %'u file | %'u files
bo[0]: ཡིག་ཆ་%'u

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
bo: དོན་ཚན་ཀློག་རུང་བ་མེད

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
bo: ཀློག་རུང་བའི་ཚིག་གྲངས་མེད

en: unknown type
bo: མི་ཤེས་པའི་རིགས

en: unknown MIME type
bo: མི་ཤེས་པའི MIME རིགས

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
bo: མི་ཤེས་པ

en: program
bo: བྱ་རིམ

en: link
bo: སྦྲེལ་མཐུད

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
bo: %sལ་སྦྲེལ་མཐུད་བྱེད་པ

en: link (broken)
bo: སྦྲེལ་མཐུད(ཆད་པ)

en: Merge folder "%s"?
bo: ཡིག་སྣོད་"%s"མཉམ་དུ་བསྲེ་དགོས་སམ

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
bo: མཉམ་དུ་བསྲེ་སྐབས་ཡིག་ཆ་ཚབ་ཏུ་བཅུག་འགྲོ་བར་ངོས་འཛིན་བྱེད་དགོས

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
bo: "%s"ནང་དུ་མིང་གཅིག་མཚུངས་ཡིན་པའི་ཡིག་སྣོད་རྙིང་པ་ཞིག་འདུག

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
bo: "%s"ནང་དུ་མིང་གཅིག་མཚུངས་ཡིན་པའི་ཡིག་སྣོད་གསར་པ་ཞིག་འདུག

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
bo: "%s"ནང་མིང་གཅིག་མཚུངས་ཡིན་པའི་ཡིག་སྣོད་ཞིག་གནས་འདུག

en: Replacing it will remove all files in the folder.
bo: ཚབ་ཏུ་བཅུག་ན་ཡིག་སྣོད་ནང་གི་ཡིག་ཆ་ཡོངས་རྫོགས་བསུབ་འགྲོ་ངེས

en: Replace folder "%s"?
bo: ཡིག་སྣོད"%s"ཚབ་ཏུ་བཅུག་དགོས་སམ

en: A folder with the same name already exists in "%s".
bo: "%s"ནང་དུ་མིང་གཅིག་མཚུངས་ཡིན་པའི་ཡིག་སྣོད་ཞིག་འདུག

en: Replace file "%s"?
bo: ཡིག་ཆ"%s"ལ་ཚབ་བཅུག་དགོས་སམ

en: Replacing it will overwrite its content.
bo: ཚབ་བཅུག་ན་ནང་དོན་བསུབ་འབྲི་བྱེད་དོ

en: An older file with the same name already exists in "%s".
bo: "%s"ནང་དུ་མིང་གཅིག་མཚུངས་ཡིན་པའི་ཡིག་ཆ་རྙིང་པ་ཞིག་གནས་ཡོད་པ

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
bo: "%s"ནང་དུ་མིང་གཅིག་མཚུངས་ཡིན་པའི་ཡིག་ཆ་གསར་པ་ཞིག་གནས་ཡོད་པ

en: Another file with the same name already exists in "%s".
bo: "%s"ནང་དུ་མིང་གཅིག་མཚུངས་ཡིན་པའི་ཡིག་ཆ་གཞན་ཞིག་གནས་ཡོད་པ

en: Original file
bo: ཐོག་མའི་ཡིག་ཆ

en: Size:
bo: ཆེ་ཆུང：

en: Type:
bo: རིགས：

en: Last modified:
bo: ཐེངས་རྗེས་མའི་བཟོ་བཅོས་དུས：

en: Replace with
bo: ཚབ་བཅུག་བྱེད

en: Merge
bo: བསྲེ་བ

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
bo: འདི་ལ་མིང་གསར་པ་ཞིག་གདམ་པ(_S)

en: Reset
bo: བསྐྱར་འཛུགས་

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
bo: བྱ་འགུལ་འདི་ཡིག་ཆ་ཡོངས་རྫོགས་ལ་སྤྱོད་པ

en: _Skip
bo: མཆོངས་འགྲོ་བ(_S)

en: Re_name
bo: མིང་བསྐྱར་འདོགས(_N)

en: Replace
bo: ཚབ་བཅུག

en: File conflict
bo: ཡིག་ཆའི་འགལ་ཟླ

en: S_kip All
bo: ཚང་མ་མཆོངས་འགྲོ་བ(_K)

en: _Retry
bo: སྐྱར་དུ་ཚོད་ལྟ(_R)

en: Delete _All
bo: ཡོངས་རྫོངས་བསུབ་པ(_A)

en: _Replace
bo: ཚབས་བཅུག(_R)

en: Replace _All
bo: ཡོངས་རྫོགས་ལ་ཚབས་བཅུག(_A)

en: _Merge
bo: བསྲེ་བ(_M)

en: Merge _All
bo: ཡོངས་རྫོགས་སྲེ་བ(_A)

en: Copy _Anyway
bo: གང་ལྟར་འདྲ་བཤུ(_A)

en: %'d second | %'d seconds
bo[0]: སྐར་ཆ་%'d

en: %'d minute | %'d minutes
bo[0]: སྐར་མ %'d

en: %'d hour | %'d hours
bo[0]: ཆུ་ཚོད་%'d

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
bo[0]: ཕལ་ཆེར་ཆུ་ཚོད%'d

note: appended to new link file
en: Another link to %s
bo: %sཡི་སྦྲེལ་མཐུད་གཞན་པ

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
bo: %2$s ཡི་སྦྲེལ་མཐུད%1$'d་པོ

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
bo: %2$s ཡི་སྦྲེལ་མཐུད%1$'d་པ

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
bo: %2$s ཡི་སྦྲེལ་མཐུད%1$'d་པ

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
bo: %2$s ཡི་སྦྲེལ་མཐུད%1$'d་བ

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
bo:  (འདྲ་བཤུ)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
bo:  (འདྲ་བཤུ་གཞན་ཞིག)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
bo: ་པ)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
bo: དང་པོ)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
bo: པ)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
bo: ་པ

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
bo: %s (འདྲ་བཤུ)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
bo: %s (འདྲ་བཤུ་གཞན་ཞིག)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
bo: %s (%'d་པ)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
bo: %s (%'d་པ)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
bo: %s (%'d་པ)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
bo: %s (%'d་པ)%s

note: localizers: opening parentheses of the "th copy)" string
en:  (%'d
bo:  (འདྲ་བཤུ་ཐེངས་%'d

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
bo: "%B"ནམ་ཡང་གད་སྙིགས་ནས་བསུབ་པར་གཏན་ཁེལ་ཡིན་ནམ

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
bo[0]: བདམས་ཟིན་པའི་དོན་ཚན་%'d་འདི་གད་སྙིགས་ནས་ནམ་ཡང་བསུབ་པར་གཏན་ཁེལ་ཡིན་ནམ

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་དོན་ཚན་ཞིག་བསུབ་ན་ནང་ཡང་མེད་པ་འགྱུར་སྲིད

en: Empty all items from Trash?
bo: གད་སྙིགས་ནང་གི་དོན་ཚན་ཡོངས་རྫོགས་གཙང་དག་བཟོ་བར་གཏན་ཁེལ་ཡིན་ནམ

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
bo: གལ་སྲིད་གད་སྙིགས་གཙང་དག་བཟོས་ན་དེའི་ནང་གི་དོན་ཚན་ཡོངས་རྫོགས་ནམ་ཡང་མེད་པ་འགྱུར་སྲིད།

note: Empty Trash menu item
en: Empty _Trash
bo: སྙིགས་སྣོད་གཙང་དག་བཟོ་བ(_T)

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་"%B"བསུབ་པར་གཏན་ཁེལ་ཡིན་ནམ

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
bo[0]: བདམས་ཟིན་པའི་དོན་ཚན་%'d གཏན་དུ་སུབ་འདོར་བྱེད་དམ

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
bo[0]: ད་དུང་ཡིག་ཆ་%'dབསུབ་དགོས་པ་འདུག

en: Deleting files
bo: ཡིག་ཆ་བསུབ་བཞིན་པ

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
bo[0]: %T ལྷགས་ཡོད

en: Error while deleting.
bo: བསུབ་དུས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་བ

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
bo: ཡིག་སྣོད་"%B"ནང་གི་ཡིག་ཆ་བསུབ་མི་ཐུབ་པ་རྒྱུ་མཚན་ནི་ཁྱོད་ལ་ཆོག་མཆན་མེད་པ

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
bo: ཡིག་སྣོད་"%B"་ནང་གི་ཡིག་ཆའི་གནས་ཚུལ་འདོན་པར་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་བ

en: _Skip files
bo: ཡིག་ཆ་ནས་མཆོངས་བ(_S)

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
bo: ཡིག་སྣོད་"%B"བསུབ་མི་ཐུབ་པ། རྒྱུ་མཚན་ནི་ཁྱོད་ཀྱིས་དེ་ཀློག་འཇུག་བྱེད་པའི་ཆོག་མཆན་མི་འདུག

en: There was an error reading the folder "%B".
bo: ཡིག་སྣོད་"%B"་ཀློག་འཇུག་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་བྱུང་འདུག

en: Could not remove the folder %B.
bo: ཡིག་སྣོད་%B་འདོར་མི་ཐུབ་པ

en: There was an error deleting %B.
bo: %Bབསུབ་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་བྱུང་འདུག

en: Moving files to trash
bo: ཡིག་ཆ་སྙིགས་སྣོད་དུ་སྤོར་བཞིན་པ

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
bo[0]: ད་དུང་ཡིག་ཆ་%'d་སྙིགས་སྣོད་དུ་སྤོར་དགོས་འདུག

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
bo: ཡིག་ཆ་སྙིགས་སྣོད་དུ་སྤོ་འགུལ་བྱེད་མི་ཐུབ་པ ཁྱོད་ཀྱིས་དུས་གཏན་དུ་བསུབ་དགོས་སམ

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
bo: ཡིག་ཆ་"%B"སྙིགས་སྣོད་དུ་སྤོར་མི་ཐུབ་པ

en: Trashing Files
bo: ཡིག་ཆ་སྙིགས་སྣོད་དུ་འདོར་བཞིན་པ

en: Deleting Files
bo: ཡིག་ཆ་བསུབ་བཞིན་པ

en: Unable to eject %V
bo: %V་ཕྱིར་འདོན་བྱེད་མི་ཐུབ་པ

en: Unable to unmount %V
bo: %V་སྒྲིག་འཛུགས་བཤིག་འདོར་བྱེད་མི་ཐུབ་པ

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
bo: སྒྲིག་འཛུགས་མ་བཤིག་གོང་སྙིགས་སྣོད་གཙང་དག་བཟོ་དགོས་སམ

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
bo: འཇུག་སྣོད་འདིའི་ནང་གི་བར་སྟོང་བཟོ་དགོས་ན་སྙིགས་སྣོད་ངེས་པར་དུ་སྟོང་བར་བཟོ་དགོས། དེ་འདྲ་བྱས་ན་སྙིགས་སྣོད་ནང་སྤོས་པའི་དོན་ཚན་རྣམས་དུས་བརྟན་དུ་བསུབ་རྒྱུ་ཡིན

en: Do _not Empty Trash
bo: སྙིགས་སྣོད་གཙང་བཟོ་མ་བྱེད་(_N)

en: Unable to mount %s
bo: %s་བཀར་མི་ཐུབ་པ

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
bo[0]: ཡིག་ཆ་ %'d འདྲ་བཤུ་བྱེད་པར་གྲ་སྒྲིག་བཞིན་པ(%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
bo[0]: ཡིག་ཆ་ %'d འདི་སྤོར་བར་གྲ་སྒྲིག་བཞིན་པ(%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
bo[0]: ཡིག་ཆ་%'dབསུབ་པར་གྲ་སྒྲིག་བཞིན་པ(%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
bo[0]: ཡིག་ཆ་ %'d་སྙིགས་སྣོད་དུ་སྤོར་བར་གྲ་སྒྲིག་བཞིན་པ

en: Error while copying.
bo: འདྲ་བཤུ་བྱེད་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་འདུག

en: Error while moving.
bo: སྤོར་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་བྱུང་འདུག

en: Error while moving files to trash.
bo: ཡིག་ཆ་སྙིགས་སྣོད་དུ་སྤོར་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་བྱུང་འདུག

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
bo: "%B"ནང་གི་ཡིག་ཆ་ལ་བཟོ་བཅོས་བྱེད་ཐུབ་མི་འདུག རྒྱུ་མཚན་ནི་ཁྱོད་ཀྱིས་དེར་ལྟ་ཀློག་བྱེད་པའི་ཆོག་འཆན་མི་འདུག

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
bo: ཡིག་སྣོད"%B"ལ་བཟོ་བཅོས་བྱེད་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་ཁྱོད་ཀྱིས་དེར་ལྟ་ཀློག་བྱེད་པའི་ཆོག་འཆན་མི་འདུག

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
bo: ཡིག་ཆ"%B"་བཟོ་བཅོས་བྱེད་ཐུབ་མི་འདུག རྒྱུ་མཚན་ནི་ཁྱོད་ཀྱིས་དེ་ལྟ་ཀློག་བྱེད་པའི་ཆོག་འཆན་མི་འདུག

en: There was an error getting information about "%B".
bo: "%B"སྐོར་གྱི་གནས་ཚུལ་ལེན་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་འདུག

en: Error while copying to "%B".
bo: "%B"འདྲ་བཤུ་བྱེད་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་བྱུང་འདུག

en: You do not have permissions to access the destination folder.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་དམིགས་ཡུལ་ཡིག་ཆལ་འདྲི་ཞིབ་བྱེད་པའི་ཆོག་འཆན་མི་འདུག

en: There was an error getting information about the destination.
bo: དམིགས་ཡུལ་སྐོར་ཆ་འཕྲིན་ལེན་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་འདུག

en: The destination is not a folder.
bo: དམིགས་ཡུལ་ནི་ཡིག་སྣོད་ཞིག་མིན་པ

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
bo: གནས་ཡུལ་དུ་འདང་ངེས་ཀྱི་ས་སྟོང་མི་འདུག ཁྱོད་ཀྱིས་ཡིག་ཆ་ཁ་ཤས་བསུབ་དགོས

en: The destination is read-only.
bo: དམིགས་ཡུལ་ནི་ཀློག་འཇུག་ཁོ་ན་ཡིན་པ

en: Moving "%B" to "%B"
bo: "%B"འདི་"%B"ལ་སྤོར་བཞིན་པ

en: Copying "%B" to "%B"
bo: "%B"འདི་"%B"ལ་འདྲ་བཤུ་བཞིན་པ

en: Duplicating "%B"
bo: "%B"འདྲ་བཤུ་བཞིན་པ

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
bo: %2$S ནང་ནས %1$S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
bo[0]: %2$S ནང་ནས་ %1$S - %T ལྷག་ཡོད (%3$S/སྐར་ཆ)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
bo: "%B"འདྲ་བཤུ་བྱེད་མི་ཐུབ་པ རྒྱུ་མཚན་ནི་ཁྱོད་ལ་གནས་ཡུལ་ཐོག་ཏུ་གསར་བཟོ་བྱེད་པའི་ཆོག་འཆན་མེད

en: There was an error creating the folder "%B".
bo: ཡིག་སྣོད་"%B"་གསར་འཛུགས་བྱེད་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་འདུག

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
bo: "%B"ནང་གི་ཡིག་ཆ་འདྲ་བཤུ་བྱེད་མི་ཐུབ་པ རྒྱུ་མཚན་ཁྱོད་ཀྱིས་དེ་ཀློག་འཇུག་བྱེད་པའི་ཆོག་འཆན་མི་འདུག

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
bo: ཡིག་སྣོད་"%B"འདྲ་བཤུ་བྱེད་མི་ཐུབ་ རྒྱུ་མཚན་ཁྱོད་ཀྱིས་དེ་ལྟ་ཀློག་བྱེད་པའི་ཆོག་འཆན་མི་འདུག

en: Error while moving "%B".
bo: "%B"་སྤོར་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་འདུག

en: Could not remove the source folder.
bo: ཐོག་མའི་ཡིག་སྣོད་བསུབ་མི་ཐུབ་པ

en: Error while copying "%B".
bo: "%B"འདྲ་བཤུ་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་འདུག

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
bo: གནས་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་%F་ནས་ཡིག་ཆ་བསུབ་མ་ཐུབ་པ

en: Could not remove the already existing file %F.
bo: གནས་ཡོད་པའི་ %F་ཡིག་ཆ་བསུབ་མི་ཐུབ་པ

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
bo: ཡིག་སྣོད་རང་ཐོག་ཏུ་ཡིག་སྣོད་སྤོར་མི་རུང་བ

en: You cannot copy a folder into itself.
bo: ཡིག་སྣོད་རང་ཐོག་ཏུ་ཡིག་སྣོད་འདྲ་བཤུ་མི་རུང་བ

en: The destination folder is inside the source folder.
bo: གནས་ཡུལ་ཡིག་ཆ་དེ་ཐོག་མའི་ཡིག་ཆའི་སྟེང་གནས་ཡོད་པ

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
bo: ཡིག་ཆའི་རང་ལུས་ཀྱི་ཐོག་སྤོར་མི་ཐུབ་པ

en: You cannot copy a file over itself.
bo: ཡིག་ཆའི་རང་ལུས་ཀྱི་ཐོག་འདྲ་བཤུ་མི་ཐུབ་པ

en: The source file would be overwritten by the destination.
bo: ཐོག་མའི་ཡིག་ཆ་དེ་དམིགས་ཡུལ་གྱིས་བསུབ་བྲིས་བྱེད་འགྲོ་ངེས

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
bo: %F ནང་ཡོད་པའི་མིང་གཅིག་མཚུངས་ཀྱི་ཡིག་ཆ་འདོར་མི་ཐུབ

en: There was an error copying the file into %F.
bo: %Fལ་ཡིག་ཆ་འདྲ་བཤུ་བྱེད་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་འདུག

en: Copying Files
bo: ཡིག་ཆ་འདྲ་བཤུ་བྱེད་བཞིན་པ

en: Preparing to Move to "%B"
bo: "%B"་ནང་དུ་སྤོར་བར་གྲ་སྒྲིག་བཞིན་པ

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
bo[0]: %'dཡིག་ཆ་སྤོར་བ་གྲ་སྒྲིག་བཞིན་པ

en: There was an error moving the file into %F.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་%F་ནང་དུ་སྤོར་བར་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་བ

en: Moving Files
bo: ཡིག་ཆ་སྤོའགུལ

en: Creating links in "%B"
bo: %B་ནང་དུ་སྦྲེལ་མཐུད་གསར་བཟོ་བཞིན་པ

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
bo[0]: %'dཡིག་ཆ་ལ་སྦྲེལ་མཐུད་བཟོ་བཞིན་པ

en: Error while creating link to %B.
bo: %B་ལ་སྦྲེལ་མཐུད་བཟོ་བཞིན་པའི་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་

en: Symbolic links only supported for local files
bo: མཚོན་རྟགས་སྦྲེལ་མཐུད་ནི་རང་ཁུལ་ཡིག་ཆ་ལ་མ་གཏོགས་རྒྱབ་སྐྱོར་མེད་པ

en: The target doesn't support symbolic links.
bo: དམིགས་ཡུལ་འདིས་མཚོན་རྟགས་སྦྲེལ་མཐུད་ལ་རྒྱབ་སྐྱོར་མེད་པ

en: There was an error creating the symlink in %F.
bo: %F ནང་མཚོན་རྟགས་གསར་འཛུགས་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་འདུག

en: Setting permissions
bo: དབང་ཚད་སྒྲིག་འགོད

en: Error while creating directory %B.
bo: %Bའཇུག་ཐོ་གསར་འཛུགས་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་འདུག

en: Error while creating file %B.
bo: %Bཡིག་ཆ་གསར་འཛུགས་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་འདུག

en: There was an error creating the directory in %F.
bo: %Fནང་འཇུག་ཐོ་གསར་འཛུགས་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་འདུག

en: Emptying Trash
bo: སྙིགས་སྣོད་གཙང་དག་བཞིན་པ

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
bo: འགོ་སློང་བ་ཡིད་རྟོན་རུང་བ་རྟགས་འགོད་མི་ཐུབ་པ(executable)

en: Could not determine original location of "%s"
bo: “%s”ཡི་ཐོག་མའི་གནས་ཡུལ་གཏན་ཁེལ་མི་ཐུབ་པ

en: The item cannot be restored from trash
bo: སྙིགས་སྣོད་ལས་ནང་ཚན་འདི་བསྐྱར་གསོ་མི་ཐུབ་པ

en: The selection rectangle
bo: འདེམས་སྒྲུག་གྲུ་བཞི

en: Could not add application
bo: ཉེར་སྤྱོད་ཁ་སྣོན་བྱེད་མི་ཐུབ་པ

note: the %s here is a file extension
en: %s document
bo: ཡིག་གེ་%s

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
bo: ཉེར་སྤྱོད་བྱ་རིམ་ཞིག་བདམས་ནས་ %s དང་%sརིགས་ཡིན་པའི་ཡིག་ཆ་གཞན་ཡང་ཁ་ཕྱེ་བ

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
bo: དགོངས་དག རྒྱང་འབྲེལ་དྲ་ཚིགས་ཐོག་བཀའ་བརྡ་ལག་སྟར་བྱེད་མི་ཐུབ

en: This is disabled due to security considerations.
bo: བདེ་འཇགས་ཀྱི་ཆེད་དུ་རྩོལ་ནུས་འདི་ནུས་མེད་བཟོ་ཚར

en: There was an error launching the application.
bo: ཉེར་སྤྱོད་འགོ་འཛུགས་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་འདུག

en: This drop target only supports local files.
bo: འདྲུད་ནས་འཇོག་སའི་དམིགས་ཡུལ་འདིས་རང་ཁུལ་ཡིག་ཆ་ཁོ་ན་ལ་རྒྱབ་སྐྱོར་ཡོད་པ

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
bo: རང་ཁུལ་ཡིག་ཆ་མིན་པ་ཁ་ཕྱེ་དགོས་ན དེ་ཚོ་རང་ཁུལ་ཡིག་སྣོད་ལ་འདྲ་བཤུ་བྱེད་དགོས

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
bo: རང་ཁུལ་ནས་མིན་པའི་ཡིག་ཆ་ཁ་འབྱེད་དགོས་ན་རང་ཁུལ་གྱི་ཡིག་སྣོད་ཐོག་ཏུ་འཁྱེར་ནས་འདྲ་བཤུ་བྱེད་དགོས། ཁྱེར་ཡོངས་བའི་ཡིག་ཆ་ཁ་འབྱེད་ཚར་བ

en: Details:
bo: ཞིབ་ཕྲ：

en: Preparing
bo: གྲ་སྒྲིག་བཞིན་པ

en: Search
bo: འཚོལ་བཤེར

en: Search for "%s"
bo: "%s"་འཚོལ་བཤེར་བྱེད

en: Edit
bo: བསྒྱུར་བཅོས

en: Undo Edit
bo: བསྒྱུར་བཅོས་ཕྱིར་འཐེན

en: Undo the edit
bo: བསྒྱུར་བཅོས་ཕྱིར་འཐེན

en: Redo Edit
bo: བསྒྱུར་བཅོས་སླར་བཟོ

en: Redo the edit
bo: བསྒྱུར་བཅོས་དེ་སླར་བཟོ

en: All columns have same width
bo: གྱེན་ཕྲེང་གི་ཞེང་ཚད་གཅིག་པ་ཡིན་པ

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
bo: རྟག་པར་གནས་ཡུལ་གྱི་འཇུག་རིམ་སྟོན་པ་ལས་གནས་ཁོངས་ཀྱི་ཤོག་བྱང་མི་སྟོན

en: Computer icon visible on desktop
bo: མདུན་ངོས་ཐོག་ཏུ་རྩིས་འཁོར་གྱི་མཚོན་རྟགས་མངོན་པ

en: Date Format
bo: ཟླ་ཚེས་ལུགས

en: Default Thumbnail Icon Size
bo: སྔོན་སྒྲིག་བསྡུས་བརྗོད་རྟགས་ཀྱི་ཆེ་ཆུང

en: Default column order in the list view
bo: ཐོ་འགོད་ཀློག་ཚུལ་ཐོག་སྔོན་སྒྲིག་གྱེན་ཕྲེང་གི་གོ་རིམ

en: Default column order in the list view.
bo: ཐོ་འགོད་ཀློག་ཚུལ་ཐོག་སྔོན་སྒྲིག་གྱེན་ཕྲེང་གི་གོ་རིམ

en: Default compact view zoom level
bo: སྔོན་སྒྲིག་བསྡུས་ནས་ཀློག་ཚུལ་རྒྱ་བསྐྱེད་ཚད

en: Default folder viewer
bo: སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་ཀློག་བྱེད

en: Default icon zoom level
bo: སྔོན་སྒྲིག་མཚོན་རྟགས་རྒྱ་བསྐྱེད་ཚད

en: Default list of columns visible in the list view
bo: ཐོ་འགོད་ཀློག་ཚུལ་ནང་མངོན་ཡོད་པའི་གྱེན་ཕྲེང་སྔོན་སྒྲིག་

en: Default list of columns visible in the list view.
bo: ཐོ་འགོད་ཀློག་ཚུལ་ནང་མངོན་ཡོད་པའི་གྱེན་ཕྲེང་སྔོན་སྒྲིག

en: Default list zoom level
bo: སྔོན་སྒྲིག་ཐོ་འགོད་རྒྱ་བསྐྱེད་ཚད

en: Default sort order
bo: སྔོན་སྒྲིག་དབྱེ་བྱེད་ཀྱི་གོ་རིམ།

en: Default zoom level used by the compact view.
bo: བསྡུས་རུག་ཀློག་ཚུལ་གྱི་སྔོན་སྒྲིག་རྒྱ་བསྐྱེད་ཚད

en: Default zoom level used by the icon view.
bo: བསྡུས་རུག་ཀློག་ཚུལ་གྱི་སྔོན་སྒྲིག་རྒྱ་བསྐྱེད་ཚད

en: Default zoom level used by the list view.
bo: ཐོ་འགོད་ཀློག་ཚུལ་གྱི་སྔོན་སྒྲིག་རྒྱ་བསྐྱེད་ཚད

en: Desktop computer icon name
bo: མདུན་ངོས་ཐོག་རྩིས་འཁོར་མཚོན་རྟགས་ཀྱི་མིང་

en: Desktop font
bo: མདུན་ངོས་ཡིག་གཟུགས།

en: Desktop home icon name
bo: མདུན་ངོས་ཐོག་མདུན་ཤོག་མཚོན་རྟགས་ཀྱི་མིང་

en: Desktop trash icon name
bo: མདུན་ངོས་ཐོག་གད་སྙིགས་མཚོན་རྟགས་མིང་།

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
bo: སྒེའུ་ཁུང་ཡོངས་རྫོགས་ལྟ་བཤེར་ཅན་ཡིན་པའི་སྲོལ་རྒྱུན་Nautilus་ལམ་ལུགས་ནུས་ཡོད་སྒྱུར

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
bo: ཙི་གུ་ལ་འདུན་སྐྱོད་དང་རྒྱབ་ལོག་མཐེབ་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན་

en: Home icon visible on desktop
bo: མདུན་ཤོག་མཚོན་རྟགས་མདུན་ངོས་ཐོག་མངོན

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
bo: trueའམ་བདེན་ཚེ་ཟུར་པང་ཐོག་ཏུ་ཡིག་སྣོད་ལས་ཡིག་ཆ་མི་ཤར་བ། དེ་མིན་ཚེ་ཡིག་སྣོད་དང་ཡིག་ཆ་གཉིས་པོ་ཤར་བ

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
bo: trueའམ་བདེན་པར་སྒྲིག་ཚེ་སྒེ་ཁུང་གསར་པ་ལ་གནས་ཡུལ་རིམ་པ་རྣམས་མཐོང་ནུས

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
bo: གལ་སྲིད་trueའམ་བདེན་པར་སྒྲིག་ཚེ་སྒེ་ཁུང་གསར་པ་ལ་ཟུར་པང་མངོན་འོང

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
bo: གལ་སྲིད་trueའམ་བདེན་པར་སྒྲིག་ཚེ་སྒེ་ཁུང་གསར་པ་ལ་རྣམ་པ་དོན་ས་མངོན་འོང་།

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
bo: གལ་སྲིད་trueའམ་བདེན་པར་སྒྲིག་ཚེ་སྒེ་ཁུང་གསར་པ་ནང་སྤྱོད་ཆས་པང་ལེབ་མངོན

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
bo: གལ་སྲིད་trueའམ་བདེན་པར་སྒྲིག་ཚེ་Nautilus་ལྟ་ཀློག་པས་ཡི་གེའི་གནས་ཡུལ་རྒྱུད་ཁོངས་སྟོན་པ་དང་ཤོག་བྱང་ཐོག་གནས་ཡུལ་སྟོན་ཚུལ་མཚམས་བཅད

en: If set to true, then Nautilus lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
bo: གལ་སྲིད་trueའམ་བདེན་པར་སྒྲིག་ཚེ་ཡིག་ཆ་ཁ་ཕྱེ་བ་དང་ཞུ་དག་བྱེད་པ་ལ་ཆོག་མཆན་སྤྲོད་དགོས

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
bo: གལ་སྲིད་trueའམ་བདེན་པར་སྒྲིག་ཚེ་Nautilus་ལྟ་ཀློག་པས་ཡིག་སྣོད་རྣམས་ཡིག་ཆའི་སྔོན་དུ་ཤར་ཡོང

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
bo: གལ་སྲིད་trueའམ་བདེན་པར་སྒྲིག་ཚེ་ཡིག་ཆ་བསུབ་དུས་ངོས་འཛིན་ཡི་གེ་འཆར་ཡོང

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
bo: འདི་བདེན་པ་འཛུགས་ན་Nautilusཡིས་མདུན་ངོས་ཡིག་སྣོད་མདུན་ངོས་ཀྱི་ཚབས་བཙུགས། དེ་མིན་ན་use ~/Desktop་མདུན་ངོས་ཚབས་ལ་བཞག

en: List of possible captions on icons
bo: འབྱུང་སྲིད་པའི་མཚོན་རྟགས་ཀྱི་ཤོག་བྱང

en: Maximum image size for thumbnailing
bo: བསྡུས་བརྗོད་རི་མོར་སྤྱོད་པའི་པར་རིས་ཆེ་ཤོས

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
bo: Nautilus ཡིས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་གཙོ་ངོས་ཡིག་སྣོད་མདུན་ངོས་བཞིན་བེད་སྤྱོད་པ

en: Network Servers icon visible on the desktop
bo: མདུན་ངོས་ཐོག་ཏུ་དྲ་ཞབས་ཞུ་བའི་མཚོན་རྟགས་མངོན་པ

en: Network servers icon name
bo: དྲ་ཞབས་ཞུ་བའི་མཚོན་རྟགས་ཀྱི་མིང་།

en: Only show folders in the tree side pane
bo: ཟུར་པང་ཐོག་ཏུ་ཡིག་སྣོད་ཁོ་ན་འཆར་བ

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
bo: ཐོབ་གྲངས་གཉིས་སྟེ ཅིག་"single"ཅིག་བརྡེབ་ཀྱིས་ཡིག་ཆ་སྒོ་ཕྱེ་བ་དང་ཡང་ན་"double"གཉིས་རྡེབ་ཀྱིས་སྒོ་ཕྱེ།

en: Put labels beside icons
bo: མཚོན་རྟགས་ཀྱི་ཟུར་ལ་ཤོག་བྱང་སྦྱར་པ

en: Reverse sort order in new windows
bo: སྒེའུ་ཁུང་གསར་པའི་ནང་དབྱེ་སེལ་གོ་རིམ་ལོག་པ

en: Show advanced permissions in the file property dialog
bo: ཡིག་ཆའི་རྒྱུ་དངོས་ཐོག་ཏུ་མཐོ་རིམ་ཆོག་མཆན་མངོན་འཆར་བྱེད་པ

en: Show folders first in windows
bo: ཡིག་སྣོད་རྣམས་སྒེའུ་ཁུང་གི་གོང་ལ་ཤར་བ

en: Show location bar in new windows
bo: སྒེའུ་ཁུང་གསར་པའི་ནང་འཇུག་སྣོད་ཀྱི་རྒྱུད་རིམ་མངོན

en: Show mounted volumes on the desktop
bo: འཛུད་ཡོད་པའི་ཆེ་ཆུང་མདུན་ངོས་ཐོག་ཤར་བ

en: Show side pane in new windows
bo: སྒེའུ་ཁུང་གསར་པའི་ནང་ཟུར་པང་ཤར་བ

en: Show status bar in new windows
bo: སྒེའུ་ཁུང་གསར་པའི་ནང་གནས་སྟངས་ཤར་བ

en: Show the package installer for unknown mime types
bo: རྒྱུས་མེད་པའི་mime རིགས་ལ་ཐུམ་བུ་སྒྲིག་འཇུག་ཆས་སྟོན་པ

en: Show toolbar in new windows
bo: སྒེའུ་ཁུང་གསར་པའི་ནང་སྤྱོད་ཆས་འཇུག་ས་ཤར་བ

en: Side pane view
bo: ཟུར་པང་ལྟ་ཀློག

en: Text Ellipsis Limit
bo: ཡིག་འབྲུ་བསྡུ་ཐབས་ཚོད་འཛིན

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
bo: མཚོན་རྟགས་ལྟ་ཀློག་ནང་མཐེ་བོང་མཚོན་རྟགས་ཀྱི་སྔོན་སྒྲིག་ཞེང་ཚད

en: The default width of the side pane in new windows.
bo: སྒེའུ་ཁུང་གསར་པའི་ནང་ཟུར་པང་གི་སྔོན་སྒྲིག་རྒྱ་ཚད།

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
bo: ཡིག་ཆའི་ཟླ་ཚེས་ཀྱི་དབྱེ་རིགས ཐོབ་གྲངས་འདྲ་མིན "locale"དང་ "iso"། "དངོས་གཞི་མིན་པ"

en: The side pane view to show in newly opened windows.
bo: སྒེའུ་ཁུང་གསར་པའི་ནང་ཤར་བའི་ཟུར་པང་གི་ཀློག་སྟངས

en: Trash icon visible on desktop
bo: མདུན་ངོས་ཐོག་ཏུ་སྙིགས་སྣོད་མཚོན་རྟགས་མངོན

en: Type of click used to launch/open files
bo: ཡིག་ཆ་ཁ་ཕྱེ་བར་སྤྱོད་པའི་འཐེབ་རྡེབ་སྟངས

en: Use extra mouse button events in Nautilus' browser window
bo: Nautilus་ལྟ་ཀློག་བར་སྤྱོད་པའི་ཙི་གུ་མཐེབ་རྩོལ་ནུས་གཞན

en: When to show number of items in a folder
bo: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ནང་ཚན་གྲངས་ག་དུས་འཆར་བ

en: When to show preview text in icons
bo: མཚོན་རྟགས་ནང་དུ་སྔོན་ལྟ་ཡི་གེ་ག་དུས་འཆར་དགོས་པ

en: When to show thumbnails of image files
bo: བརྙན་རིས་ཀྱི་བསྡུས་རིས་ག་དུས་འཆར་བ

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
bo: གསར་དུ་ཁ་ཕྱེས་པའི་ཤོག་བྱང་གི་གནས་ཡུལ

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
bo: སྔོན་སྒྲིག་ལ་ཕྱོགས་སྟོན་སྒེའུ་ཁུང་ཆེ་ཤོས་འཛུགས་དགོས་མིན

en: Whether the navigation window should be maximized.
bo: ཕྱོགས་སྟོན་སྒེའུ་ཁུང་ཆེ་ཤོས་ལ་འཛུགས་དགོས་མིན

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
bo: ཡིག་ཆ་བསུབ་པ་དང་སྙིགས་སྣོད་གཙང་བཟོ་སྐབས་ངོས་འཛིན་འདྲི་དགོས་མིན

en: Whether to enable immediate deletion
bo: འཕྲལ་དུ་བསུབ་པར་ནུས་ཡོད་བཟོ་དགོས་མིན

en: Whether to show hidden files
bo: ཡིབ་ཡོད་པའི་ཡིག་ཆ་འཆར་དགོས་མིན

en: Width of the side pane
bo: ཟུར་པང་གི་ཞེང་ཚད

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
bo: Nautilus་ལ་དགོས་པའི་ཡིག་སྣོད་"%s"གསར་འཛུགས་བྱེད་མི་ཐུབ་པ

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
bo: Nautilus བཀོལ་སྤྱོད་མ་བྱས་གོང་གཤམ་གྱི་ཡིག་སྣོད་དེ་གསར་འཛུགས་བྱོས། ཡང་ན་འདིའི་ཆོག་མཆན་སྒྲིག་འཛུགས་བྱས་ནས་Nautilusཡིས་གསར་འཛུགས་ཐུབ་པར་བཟོ་དགོས

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
bo: གཤམ་གྱི་དགོས་པའི་ཡིག་སྣོད་དེ་Nautilus་ཡིས་གསར་འཛུགས་མ་ཐུབ་པ། %s

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
bo: Nautilus བཀོལ་སྤྱོད་མ་བྱས་གོང་ཡིག་སྣོད་འདི་དག་གསར་འཛུགས་བྱོས། ཡང་ན་འདིའི་ཆོག་མཆན་སྒྲིག་འཛུགས་བྱས་ནས་Nautilusཡིས་གསར་འཛུགས་ཐུབ་པར་བཟོ་དགོས

en: Perform a quick set of self-check tests.
bo: མགྱོག་མྱུར་ངང་རང་ཉིད་བརྟག་དཔྱད་ཚད་ལེན་བྱེད་པ

en: Show the version of the program.
bo: བྱ་རིམ་པར་གཞི་མངོན་འཆར

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
bo: མདུན་ངོས་དོ་དམ་མི་བྱེད་པ(རང་མོས་སྒྲིག་འགོད་གླེང་སྒྲོམ་ནང་གི་སྒྲིག་འགོད་སྣང་མེད་བསྐྱུར་བ)

en: Quit Nautilus.
bo: Nautilusམཚམས་བཞག

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
bo: 
    
    ཡིག་ཆའི་དོ་དམ་ཆས་ཡིག་ཆའི་མ་ལག་ལྟ་བཤེར་བྱེད་པ

en: Error starting autorun program: %s
bo: རབ་འགུལ་འཁོར་སྤྱོད་ཀྱི་བྱ་རིམ་འགོ་འཛུགས་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ：%s

en: Cannot find the autorun program
bo: རང་འགུལ་འཁོར་སྤྱོད་བྱ་རིམ་རྙེད་མི་ཐུབ

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
bo: <big><b>མཉེན་ཆས་རང་འགུལ་འཁོར་སྤྱོད་སྐབས་ནོ་འཁྲུལ</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
bo: <big><b>འཇུག་ཟམ་འདི་ལ་རང་འགུལ་གྱིས་འགོ་འཛུགས་ཡོང་བའི་མཉེན་ཆས་འདུག་པས་ཁྱོད་ཀྱིས་དེ་འཁོར་སྐྱོད་བྱེད་དགོས་སམ</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
bo: འཇུག་ཟམ་"%s"་ནས་མཉེན་ཆས་ཐད་ཀར་འཁོར་སྐྱོད་བྱེད་ཡོང་། གལ་སྲིད་ཡིད་རྟོན་མེད་པའི་མཉེན་ཆས་ཡིན་ན་འཁོར་སྤྱོད་མ་བྱེད་རོགས
    ཁྱོད་ཀྱིས་མ་ཤེས་ན་ཕྱིར་བཤོལ་ལ་མནན་རོགས

en: _Run
bo: འཁོར་སྐྱོད(_R)

en: There was an error displaying help: 
    %s
bo: རོགས་འདེགས་མངོན་འཆར་བྱེད་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་འདུག：
    %s

en: No bookmarks defined
bo: ཡིག་རྟགས་དམིགས་འཛུགས་བྱས་མེད་པ

en: <b>_Bookmarks</b>
bo: <b>ཡིག་རྟགས(_B)</b>

en: <b>_Location</b>
bo: <b>གནས་ཡུལ(_L)</b>

en: <b>_Name</b>
bo: <b>མིང(_N)</b>

en: Edit Bookmarks
bo: ཡིག་རྟགས་བསྒྱུར་བཅོས

en: Public FTP
bo: སྤྱི་སྤྱོདFTP

en: FTP (with login)
bo: FTP (ཐོ་འགོད་ཅན)

en: Windows share
bo: Windowsམཉམ་སྤྱོད

en: Secure WebDAV (HTTPS)
bo: བདེ་འཇགསWebDAV (HTTPS)

en: There was an error displaying help.
bo: རོགས་འདེགས་སྟོན་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་བྱུང་འདུག

en: C_onnect
bo: སྦྲེལ་མཐུད(_O)

note: set dialog properties
en: Connect to Server
bo: ཞབས་ཞུ་བ་དང་སྦྲེལ་མཐུད་བྱེད་པ

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
bo: ཞབས་ཞུ་བ(_S)：

note: port
en: _Port:
bo: མཐུད་སྣེ(_P)：

note: second row: type combobox
en: _Type:
bo: རིགས(_T)：

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
bo: ཡིག་སྣོད(_F)：

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
bo: 
    
    ཞབས་ཞུ་བ་བཀར་བ་ལ་སྦྲེལ་མཐུད་ཁ་སྣོན

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
bo: སྙིགས་སྣོད་གཙང་དག་བཟོ་བ(_M)

note: label, accelerator
en: Change Desktop _Background
bo: མདུན་ངོས་རྒྱབ་ལྗོངས་བསྒྱུར་བཟོ(_B)

note: tooltip
en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
bo: མདུན་ངོས་རྒྱབ་ལྗོངས་ཀྱི་གཟུགས་རིས་དང་ཁ་དོག་སྒྲིག་འགོད་ལ་སྤྱོད་པའི་སྒེའུ་ཁུང་སྟོན་པ

note: label, accelerator
en: Empty Trash
bo: སྙིགས་སྣོད་གཙང་བཟོ

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
bo: སྙིགས་སྣོད་ནང་གི་རྣམ་གྲངས་ཡོངས་བསུབ་པ

en: The desktop view encountered an error.
bo: མདུན་ངོས་ཀྱི་ཀློག་སྟངས་ལ་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་འཕྲད་འདུག

en: The desktop view encountered an error while starting up.
bo: མདུན་ངོས་ཀློག་སྟངས་འགོ་འཛུགས་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་

en: Comment
bo: མཆན་འགྲེལ

en: Description
bo: འགྲེལ་བཤད

en: Command
bo: བཀའ་བརྡ

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
bo: མདུན་ངོས

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
bo: "%s"ཡི་ནང་དོན་ལྟ་ནུས་པའི་ཆོག་འཆན་མི་འདུག

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
bo: "%s"འདི་རྙེད་མི་འདུག ཕལ་ཆེར་ཉེ་ཆར་རིང་བསུབ་ཚར་བ་འདྲ

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
bo: དགོང་དག "%s"ཡི་ནང་དོན་ཡོངས་མངོན་འཆར་ཐུབ་མི་འདུག：%s

en: The folder contents could not be displayed.
bo: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ནང་དོན་མངོན་འཆར་བྱེད་ཐུབ་ཀྱི་མི་འདུག

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
bo: "%s"ཚོ་ཁག་གི་བཟོ་བཅོས་བྱེད་པར་དགོས་པའི་ཆོག་འཆན་མི་འདུག

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
bo: དགོངས་དག "%s"ཡི་ཚོ་ཁག་བཟོ་བཅོས་བྱེད་ཐུབ་མི་འདུག %s

en: The group could not be changed.
bo: ཚོ་ཁག་འདི་ལ་བཟོ་བཅོས་བྱེད་མི་ཐུབ་པ

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
bo: དགོངས་དག "%s"ཡི་བདག་པོ་བསྒྱུར་བཟོ་བྱེད་མི་ཐུབ་པ：%s

en: The owner could not be changed.
bo: བདག་པོ་བསྒྱུར་བཟོ་བྱེད་མི་ཐུབ་པ

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
bo: དགོངས་དག "%s"ཡི་ཆོག་འཆན་བསྒྱུར་བཟོ་བྱེད་་མི་ཐུབ་པ：%s

en: The permissions could not be changed.
bo: ཆོག་འཆན་བསྒྱུར་བཟོ་བྱེད་མི་ཐུབ

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
bo: ཡིག་སྣོད་འདིའི་ནང་མིང"%s"འདི་བེད་སྤྱོད་བྱས་ཟིན མིང་གཞན་ཞིག་བེད་སྤྱོད་རོགས

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
bo: "%s"འདི་ཡིག་སྣོད་ནང་དུ་མི་འདུག དེ་སྤོར་ཚར་བའམ་བསུབ་ཙར་འདུག

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
bo: "%s"མིང་བསྐྱར་འདོགས་བྱེད་པར་དགོས་པའི་ཆོག་འཆན་མི་འདུག

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
bo: མིང་"%s"ཕན་མེད་རེད་འདུག རྒྱུ་མཚན་ནི་དེ་ལ་མཚོན་རྟགས་ "/" འདུག མིང་གཞན་ཞིག་བེད་སྤྱོད་རོགས

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
bo: མིང"%s"ཕན་འབྲས་མེད་པ་རེད་འདུག མིང་གཞན་ཞིག་བེད་སྤྱོད་རོགས

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
bo: དགོངས་དག "%s"ལ་"%s"མིང་འདོག་མི་ཐུབ་པ：%s

en: The item could not be renamed.
bo: རྣམ་གྲངས་ལ་མིང་བསྐྱར་འདོག་མི་་ཐུབ་པ

en: Renaming "%s" to "%s".
bo: "%s"ལ་"%s"མིང་སྐྱར་འདོག་བྱེད་བཞིན་པ

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
bo: མེད་པ

en: 1 GB
bo: ཐེར་འབུམ 1

en: 1 MB
bo: ས་ཡ 1

en: 10 MB
bo: ས་ཡ 10

en: 100 KB
bo: ཚིག 100

en: 100 MB
bo: ས་ཡ 100

en: 2 GB
bo: ཐེར་འབུམ 2

en: 3 MB
bo: ས་ཡ 3

en: 4 GB
bo: ཐེར་འབུམ 4

en: 5 MB
bo: ས་ཡ 5

en: 500 KB
bo: ཚིག 500

en: <b>Behavior</b>
bo: <b>འགྲོ་སྟངས</b>

en: <b>Compact View Defaults</b>
bo: <b>མདོར་བསྡུས་ལྟ་སྟངས་སྔོན་སྒྲིག</b>

en: <b>Date</b>
bo: <b>ཟླ་ཚེས</b>

en: <b>Default View</b>
bo: <b>སྔོན་སྒྲིག་ལྟ་སྟངས</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
bo: <b>ལག་སྟར་བྱེད་རུང་བའི་ཡི་གེ་ཡིག་ཆ</b>

en: <b>Folders</b>
bo: <b>ཡིག་སྣོད</b>

en: <b>Icon Captions</b>
bo: <b>མཚོན་རྟགས་ཡི་གེ</b>

en: <b>Icon View Defaults</b>
bo: <b>མཚོན་རྟགས་ལྟ་སྟངས་སྔོན་སྒྲིག</b>

en: <b>List Columns</b>
bo: <b>ཐོ་འགོད་རྣམ་གྲངས</b>

en: <b>List View Defaults</b>
bo: <b>ཐོ་འགོད་ལྟ་སྟངས་སྔོན་སྒྲིག</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
bo: <b>སྔོན་ལྟ་རུང་བའི་ཡིག་ཆ་གཞན</b>

en: <b>Text Files</b>
bo: <b>ཡི་གེ་ཡིག་ཆ</b>

en: <b>Trash</b>
bo: <b>སྙིགས་སྣོད</b>

en: <b>Tree View Defaults</b>
bo: <b>སྡོང་བོའི་དབྱིབས་ལྟ་སྟངས་སྔོན་སྒྲིག</b>

en: A_ll columns have the same width
bo: རྣམ་གྲངས་ཡོངས་ཀྱི་ཞེང་ཚད་གཅིག་མཚུངས་ཡིན་པ(_L)

en: Always
bo: རྟག་པར

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
bo: སྙིགས་སྣོད་གཙང་དག་བཟོ་བ་འམ་ཡིག་ཆ་བསུབ་སྐབས་འདྲི་ཞིབ་བྱེད(_E)

en: Behavior
bo: འགྲོ་སྟངས

en: By Modification Date
bo: བཟོ་བཅོས་དུས་ཚོད་ལ་བསྟུན་

en: By Name
bo: མིང་ལ་བསྟུན

en: By Size
bo: ཆེ་ཆུང་ལ་བསྟུན

en: By Type
bo: རིགས་ལ་བསྟུན་

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
bo: མཚོན་རིས་གཤམ་དུ་ཤར་བའི་འགྲེལ་བཤད་ཀྱི་གོ་རིམ་གདམ་པ། གམ་དུ་ཉེ་བར་བཅར་བ་དང་འགྲེལ་བཤད་མང་ཙམ་ཤར་ཡོང

en: Choose the order of information to appear in the list view.
bo: ཐོ་འགོད་ཀློག་སྟངས་ནང་ཤར་བའི་གསལ་འགྲེལ་གྱི་གོ་རིམ་གདམ་པ

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
bo: མདོར་བསྡུས་ལྟ་ཀློག

en: Count _number of items:
bo: རྣམ་གྲངས་གི་གྲངས་ཚད་བརྩི་བ(_N)：

en: D_efault zoom level:
bo: སྔོན་སྒྲིག་རྒྱ་བསྐྱེད་ཚད(_E)：

en: Default _zoom level:
bo: སྔོན་སྒྲིག་རྒྱ་བསྐྱེད་ཚད(_Z)：

en: Display
bo: མངོན་འཆར

en: File Management Preferences
bo: ཡིག་ཆ་དོ་དམ་རང་མོས་སྒྲིག་འགོད

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
bo: སྙིགས་སྣོད་ལ་བརྒྱུད་མི་དགོས་པའི་བསུབ་ཀྱི་བཀའ་བརྡ་ཞིག་བཅུག་པ_n

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
bo: མཚོན་རིས་ལྟ་ཀློག

en: List Columns
bo: ཐོ་འགོད་རྣམ་གྲངས

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
bo: ཐོ་འགོད་ལྟ་ཀློག

en: Local Files Only
bo: རང་ཁུལ་ཡིག་ཆ་ཁོ་ན

en: Never
bo: ནམ་ཡང་མིན

en: Open each _folder in its own window
bo: ཡིག་སྣོད་སོ་སོར་སྒེའུ་ཁུང་རེ་རེའི་ནང་ཁ་ཕྱེ(_f)

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ

en: Show _only folders
bo: ཡིག་སྣོད་ཁོ་ན་མངོན་པ(_O)

en: Show _thumbnails:
bo: གནད་བསྡུས་རི་མོ་མངོན་འཆར(_T)：

en: Show hidden and _backup files
bo: ཡིབ་ཡོད་པ་དང་རྒྱབ་སྐྱོར་ཡིག་ཆ་མངོན་པ(_B)

en: Show te_xt in icons:
bo: མཚོན་རིས་ནང་ཡི་གེ་མངོན་འཆར(_X)：

en: Sort _folders before files
bo: ཡིག་སྣོད་ཡིག་ཆའི་སྔོན་ལ་བཞག་པ(_F)

en: View _new folders using:
bo: འདིར་སྤྱོད་བཞིན་པའི་ཡིག་སྣོད་གསར་བ་ཀློག་པ(_N)：

en: Views
bo: ཀློག་སྟངས

en: _Arrange items:
bo: དོན་ཚན་སྒྲིག་བཀོད(_A)：

en: _Ask each time
bo: ཐེངས་རེར་བཞིན་འདྲི་བ(_A)

en: _Default zoom level:
bo: སྔོན་སྒྲིག་རྒྱ་བསྐྱེད་ཚད(_D)：

en: _Double click to open items
bo: རྣམ་གྲངས་ལ་གཉིས་རྡེབ་བྱས་ནས་ཁ་ཕྱེ(_D)

en: _Format:
bo: དབྱེ་རིགས(_F)：

en: _Only for files smaller than:
bo: འདི་ལས་ཆུང་བའི་ཡིག་ཆ་ཁོ་ན(_O)：

en: _Run executable text files when they are opened
bo: ལག་སྟར་རུང་བའི་ཡིག་ཆ་ཁ་འབྱེད་པ་དང་འཁོར་སྐྱོད་བྱེད་པ(_R)

en: _Single click to open items
bo: གཅིག་རྡེབ་ཀྱིས་རྣམ་གྲངས་ཁ་འབྱེད་པ(_S)

en: _Text beside icons
bo: མཚོན་རིས་འགྲམ་དུ་ཡི་གེ(_T)

en: _View executable text files when they are opened
bo: འཁོར་སྐྱོད་རུང་བའི་ཡིག་གེ་ཡིག་ཆ་ཁ་འབྱེད་པ་དང་ལྟ་ཀློག་བྱེད་པ_V

en: by _Name
bo: མིང་ལ་བསྟུན(_N)

en: Keep icons sorted by name in rows
bo: འཕྲེད་གྲལ་ནང་དུ་མཚོན་རྟགས་རྣམས་མིང་ལ་བསྟུན་ནས་དབྱེ་བ

en: by _Size
bo: ཆེ་ཆུང་ལ་བསྟུན(_S)

en: Keep icons sorted by size in rows
bo: ཆེ་ཆུང་ལ་བསྟུན་ནས་བསྟར་ཕྲེང་ནང་མཚོན་རྟགས་ཉར་འཇོག

en: by _Type
bo: རིགས་དང་བསྟུན་པ(_T)

en: Keep icons sorted by type in rows
bo: བཟོ་རིགས་ལ་བསྟུན་ནས་བསྟར་ཕྲེང་ནང་མཚོན་རྟགས་ཉར་འཇོག

en: by Modification _Date
bo: བཟོ་བཅོས་དུས་ཚོད་ལ་བསྟུན(_D)

en: Keep icons sorted by modification date in rows
bo: བཟོ་བཅོས་ལ་བསྟུན་ནས་བསྟར་ཕྲེང་ནང་མཚོན་རྟགས་ཉར་འཇོག

en: by T_rash Time
bo: སྙིགས་སྣོད་དུ་འདོར་བའི་དུས་ལ་བསྟུན(_R)

en: Keep icons sorted by trash time in rows
bo: འཕྲེད་གྲལ་དུ་སྙིགས་སྣོད་ནང་འདོར་བའི་དུས་ལ་བསྟུན་ནས་དབྱེ་བ

en: _Organize Desktop by Name
bo: མདུན་ངོས་མིང་ལ་བསྟུན་ནས་བཀོད་སྒྲིག་བྱེད་པ(_O)

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
bo: དོན་ཚན་བཀོད་སྒྲིག(_G)

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
bo: མཚོན་རྟགས་ཆེ་ཆུང་བཟོ་བ་་་

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
bo: གདམ་ཟིན་པའི་མཚོན་རྟགས་ཆེ་ཆུང་བསྒྱུར་རུང་བར་བཟོ་བ

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
bo: སྔོན་སྒྲིག་མཚོན་རྟགས་ཀྱི་ཞེང་ཚད་བསྐྱར་གསོ་བྱེད(_Z)

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
bo: མཚོན་རྟགས་སོ་སོར་སྔོན་སྒྲིག་ཞེང་ཚད་ལ་བསྐྱར་གསོ་བྱེད

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
bo: མིང་ལ་བསྟུན་ནས་བཀོད་སྒྲིག་བྱེད་པ(_O)

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
bo: སྒེའུ་ཁུང་ནང་ཕན་ཚུན་བཀབ་རེས་མི་འགྲོའི་ཆེད་དུ་མཚོན་རྟགས་ཀྱི་གནས་འོས་མཚམས་སྦྱར་བ

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
bo: ལྡོག་པའི་གོ་རིམ(_V)

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
bo: ལྡོག་རིམ་གྱིས་མཚོན་རིས་མངོན་པ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
bo: གོ་རིམ་ལྟར་སྒྲིག(_K)

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
bo: མཚོན་རིས་དྲ་མིག་ལ་སྒྲིག་པ

en: _Manually
bo: ལག་བཟོས(_M)

en: Leave icons wherever they are dropped
bo: མཚོན་རིས་འཁྱེར་ནས་བཞག་སའི་གནས་དེ་ལ་བསྐྱུར་བ

en: By _Name
bo: མིང་དང་བསྟུན་པ(_N)

en: By _Size
bo: ཆེ་ཆུང་དང་བསྟུན་པ(_S)

en: By _Type
bo: རིགས་དང་བསྟུན་པ(_T)

en: By Modification _Date
bo: བཟོ་བཅོས་དུས་ཚོད་དང་བསྟུན་པ(_D)

en: By T_rash Time
bo: སྙིགས་སྣོད་དུ་འདོར་བའི་དུས་ལ་བསྟུན(_R)

en: Restore Icon's Original Si_ze
bo: སྔོན་སྒྲིག་གི་མཚོན་རིས་ཆེ་ཆུང་སླར་གསོ(_Z)

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
bo: མཚོན་རིས(_I)

en: The icon view encountered an error.
bo: མཚོན་རིས་སྟོན་པར་་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་དང་འཕྲད་པ

en: The icon view encountered an error while starting up.
bo: འགོ་འཛུགས་སྐབས་མཚོན་རིས་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་དང་ཕྲད་འདུག

en: Display this location with the icon view.
bo: མཚོན་རིས་བེད་སྤྱོད་ནས་གནས་ཡུལ་དེ་མངོན་འཆར་བྱེད་པ

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
bo: མདོར་བསྡུས(_C)

en: The compact view encountered an error.
bo: མདོར་བསྡུས་ཀློག་སྟངས་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་ཕྲད་འདུག

en: The compact view encountered an error while starting up.
bo: མདོར་བསྡུས་ཀློག་སྟངས་འགོ་འཛུགས་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་དང་ཕྲད་འདུག

en: Display this location with the compact view.
bo: མདོར་བསྡུས་ཀློག་སྟངས་བེད་སྤྱད་ནས་གནས་ཡུལ་མངོན་འཆར་བྱེད་པ

en: Camera Brand
bo: པར་ཆས་ཟོག་རྟགས

en: Camera Model
bo: པར་ཆས་མ་དབྱིབས

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
bo: པར་རྒྱག་ཟླ་ཚེས

en: Date Digitized
bo: གྲངས་བསྒྱུར་ཟླ་ཚེས

en: Exposure Time
bo: འོད་སྡུད་དུས་ཚོད

en: Aperture Value
bo: འོད་སྒོ་ཐོབ་གྲངས

en: ISO Speed Rating
bo: ISO མྱུར་ཚད་རིམ་པ

en: Flash Fired
bo: འཁྱུག་འོད་ཡོད་མིན

en: Metering Mode
bo: ཚད་འཇལ་རྣམ་པ

en: Exposure Program
bo: འོད་སྡུད་བྱ་རིམ

en: Focal Length
bo: འོད་འདུས་ཐག

en: Software
bo: མཉེན་ཆས

en: Keywords
bo: གཙོ་ཚིག

en: Creator
bo: གསར་འཛུགས་མཁན

en: Copyright
bo: པར་དབང

en: Rating
bo: རིམ་པ

en: Image Type:
bo: བརྙན་རིས་རིགས：

en: <b>Width:</b> %d pixel | <b>Width:</b> %d pixels
bo[0]: <b>ཞེང་ཚད：</b> ཚོན་གྲངས་ %d

en: <b>Height:</b> %d pixel | <b>Height:</b> %d pixels
bo[0]: <b>མཐོ་ཚད：</b>ཚོན་གྲངས %d

en: Failed to load image information
bo: བརྙན་རིས་སྐོར་ཀློག་འཇུག་མ་ཐུབ

en: loading...
bo: ཀློག་འཇུག་བཞིན་པ་་་

en: Image
bo: བརྙན་རིས

en: (Empty)
bo: (སྟོང་བ)

en: Loading...
bo: ཀློག་འཇུག་བཞིན་པ་་་

en: %s Visible Columns
bo: %s མཐོང་ནུས་རྣམ་གྲངས

en: Choose the order of information to appear in this folder:
bo: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ནང་དུ་མངོན་འཆར་བྱེད་པའི་ཆ་འཕྲིན་གྱི་གོ་རིམ་གདམ་པ：

note: name, stock id label, accelerator
en: Visible _Columns...
bo: མཐོང་ནུས་ཀྱི་རྣམ་པ(_C)་་་

note: tooltip
en: Select the columns visible in this folder
bo: ཡིག་སྣོད་འདིའི་ནང་གི་མཐོང་ནུས་རྣམ་གྲངས་འདེམས་པ

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
bo: ཐོ་འགོད(_L)

en: The list view encountered an error.
bo: ཐོ་འགོད་ཀློག་སྟངས་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་དང་འཕྲད་འདུག

en: The list view encountered an error while starting up.
bo: ཐོ་འགོད་ཀློག་སྟངས་འགོ་འཛུགས་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་ཕྲད་འདུག

en: Display this location with the list view.
bo: ཐོ་འགོད་ཀློག་སྟངས་བེད་སྤྱད་ནས་གནས་ཡུལ་འདི་མངོན་པ

en: Location:
bo: གནས་ཡུལ：

en: Go To:
bo: སྐྱོད་ཡུལ：

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
bo[0]: ཁྱོད་ཀྱིས་་གནས་ཡུལ་%dལ་ལྟ་འདོད་དམ

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
bo[0]: འདིས་སྒེའུ་ཁུང་%d་ཁ་ཕྱེ་ངེས

en: The Link "%s" is Broken.
bo: སྦྲེལ་མཐུད་%s འཕྲོ་བརླག་ཐེབས་འདུག

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
bo: སྦྲེལ་མཐུད་%s་འཕྲོ་བརླག་ཐེབས་འདུག དེ་སྙིགས་སྣོད་དུ་སྤོར་དགོས་སམ

en: This link cannot be used, because it has no target.
bo: སྦྲེལ་མཐུད་སྤྱོད་མི་ཐུབ་པ རྒྱུ་མཚན་ནི་དེ་ལ་དམིགས་ཡུལ་མི་འདུག

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
bo: སྦྲེལ་མཐུད་འདི་སྤྱོད་ཐུབ་མི་འདུག རྒྱུ་མཚན་ནི་དེའི་དམིགས་ཡུལ་%sམི་འདུག

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
bo: སྙིགས་སྣོད་དུ་སྤོར་བ(_V)

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་"%s"འཁོར་སྐྱོད་བྱེད་འདོད་དམ ཡང་ན་དེའི་ནང་དོན་མངོན་འཆར་བྱེད་པ

en: "%s" is an executable text file.
bo: "%s"ལག་སྟར་བྱེད་རུང་བའི་ཡིག་གེ་ཡིག་ཆ་ཡིན་པ

en: Run in _Terminal
bo: མཐའ་སྣེའི་ནང་འཁོར་སྐྱོད་བྱེད་པ(_T)

en: _Display
bo: མངོན་འཆར(_D)

en: Are you sure you want to open all files?
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ཡིག་ཆ་ཡོངས་རྫོགས་སྒོ་འབྱེད་བྱེད་པར་གཏན་ཁེལ་ཡིན་ནམ

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
bo[0]: འདིས་ཤོག་བྱང་%d་ཁ་ཕྱེ་ངེས

en: Could not display "%s".
bo: "%s"མངོན་འཆར་བྱེད་མི་ཐུབ་པ

en: The file is of an unknown type
bo: ཡིག་ཆ་འདི་མི་ཤེས་པའི་རིགས་རེད

en: There is no application installed for %s files
bo: %s ཡིག་ཆ་ལ་ཉེར་སྤྱོད་སྒྲིག་འཇུག་བྱས་མི་འདུག

en: _Select Application
bo: ཉེར་སྤྱོད་འདེམས་པ(_S)

en: There was an internal error trying to search for applications:
bo: ཉེར་སྤྱོད་འཚོལ་བཤེར་སྐབས་ནང་ལོག་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་བྱུང་འདུག

en: Unable to search for application
bo: ཉེར་སྤྱོད་འཚོལ་མི་ཐུབ་པ

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
bo: ཡིག་ཆ་%s་ལ་ཉེར་སྤྱོད་གཅིག་ཀྱང་སྒྲིག་འཇུག་བྱས་མེད་པ
    ཁྱོད་ཀྱིས་ཉེར་སྤྱོད་ཅིག་འཚོལ་ནས་ཡིག་ཆ་འདི་ཁ་ཕྱེ་དགོས་སམ

en: Untrusted application launcher
bo: ཡིད་རྟོན་རུང་བའི་ཉེར་སྤྱོད་འགོ་སློང་ཆས

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
bo: ཉེར་སྤྱོད་འགོ་འཛུགས་ཆས་"%s"ནི་ཡིད་རྟོན་རུང་བར་བཀོད་མེད་པས་ཁྱོད་ཀྱིས་ཡིག་ཆ་འདིའི་ཁུངས་ལ་རྒྱུས་མེད་ན་འདི་འགོ་སློང་ན་ཉེན་ཁ་ཡོད་ཤས་ཆེ

en: _Launch Anyway
bo: གང་ལྟར་འགོ་སློང་བ(_L)

en: Mark as _Trusted
bo: ཡིད་རྟོན་རུང་བར་རྟགས་འགོད་པ(_T)

en: Unable to mount location
bo: གནས་ཡུལ་བཀར་མི་ཐུབ་པ

en: Unable to start location
bo: གནས་ཡུལ་འགོ་འཛུགས་བྱེད་མི་ཐུབ་པ

en: Opening "%s".
bo: "%s"ཁ་ཕྱེ་བཞིན་པ

en: Opening %d item. | Opening %d items.
bo[0]: དོན་ཚན་%d ཁ་ཕྱེ་བཞིན་པ

en: Close tab
bo: ཤོག་བྱང་སྒོ་རྒྱག་པ

en: Mount and open %s
bo: %s་བཀར་ནས་ཁ་ཕྱེ་བ

en: Computer
bo: རྩིས་འཁོར

note: tooltip
en: Open your personal folder
bo: རང་སྒེར་གྱི་ཡིག་ཆ་ཁ་ཕྱེ་བ

en: Open the contents of your desktop in a folder
bo: ཡིག་སྣོད་ཞིག་གི་ནང་ཁྱོད་ཀྱི་མདུན་ངོས་ཀྱི་ནང་དོན་ཁ་ཕྱེ་བ

en: File System
bo: ཡིག་ཆའི་མ་ལག

en: Open the contents of the File System
bo: ཡིག་ཆ་མ་ལག་གི་ནང་དོན་ཁ་ཕྱེ་བ

en: Trash
bo: སྙིགས་སྣོད

en: Open the trash
bo: སྙིགས་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་བ

en: Network
bo: དྲ་བ

en: Browse the contents of the network
bo: དྲ་བའི་ནང་དོན་ལ་ལྟ་བཤེར་

note: Adjust start/stop items to reflect the type of the drive name, stock id label, accelerator
en: _Start
bo: འགོ་འཛུགས(_S)：

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
bo: མཚམས་འཇོག་པ(_S)

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
bo: གློག་སྒོ་ཕྱེ་བ(_P)

en: _Safely Remove Drive
bo: སྒུལ་ཆས་བདེ་འཇགས་ངང་འདོར་བ(_S)

en: _Connect Drive
bo: སྒུལ་གཏོང་དང་སྦྲེལ་མཐུད(_C)

en: _Disconnect Drive
bo: སྒུལ་གཏོང་དང་སྦྲེལ་མཐུད་ཆད་པ(_D)

en: _Start Multi-disk Device
bo: གསོག་སྡེར་མང་བོའི་སྒྲིག་ཆས་འགོ་འཛུགས(_S)

en: _Stop Multi-disk Device
bo: གསོག་སྡེར་མང་བོའི་སྒྲིག་ཆས་མཚམས་འཇོག་པ(_S)

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
bo: སྒུལ་ཆས་ཟྭ་ཕྱེ་བ(_U)

en: _Lock Drive
bo: སྒུལ་ཆས་ཟྭ་རྒྱག་པ(_L)

en: Unable to start %s
bo: %s་འགོ་འཛུགས་མི་ཐུབ་པ

en: Unable to eject %s
bo: %s་ཕྱིར་འདོན་མི་ཐུབ་པ

en: Unable to poll %s for media changes
bo: སྒྲ་བརྙན་བཟོ་བཅོས་བྱེད་པར་%sའདྲི་ཞིབ་བྱེད་མི་ཐུབ་པ

en: Unable to stop %s
bo: %s་མཚམས་འཇོག་མི་ཐུབ་པ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
bo: ཁ་ཕྱེ(_O)

note: add the "open in new tab" menu item name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
bo: ཤོག་བྱང་གསར་བའི་ནང་ཁ་ཕྱེ་བ(_T)

note: add the "open in new window" menu item
en: Open in New _Window
bo: སྒེའུ་ཁུང་གསར་བའི་ནང་ཁ་ཕྱེ་བ(_W)

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
bo: ཡིག་རྟགས་ཁ་སྣོན(_A)

en: Remove
bo: འདོར་བ

en: Rename...
bo: མིང་བསྐྱར་འདོགས་་་

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
bo: བཀར་བ(_M)

note: add the "Unmount" menu item name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
bo: བཀར་བ་དེ་ཕྱི་བཤོལ(_U)

note: add the "Eject" menu item name, stock id label, accelerator
en: _Eject
bo: ཕྱིར་འདོན།(_E)

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
bo: འཇུག་སྣོད་བཙལ་བ(_D)

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
bo: ངོ་བོ(_P)

en: File Operations
bo: ཡིག་ཆ་བཀོལ་སྤྱོད

en: %'d file operation active | %'d file operations active
bo[0]: ཡིག་ཆ་བཀོལ་སྤྱོད་%'dཡོད་པ

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
bo: རང་བཟོས་མཚོན་རིས་མང་བོ་ཐེངས་གཅིག་ལ་གམིགས་འཛུགས་བྱེད་མི་ཐུབ་པ

en: Please drag just one image to set a custom icon.
bo: བརྙན་རིས་གཅིག་ཁྱེར་ནས་རང་བཟོས་མཚོན་རིས་ཤིག་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: The file that you dropped is not local.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ཁྱེར་ནས་འཇོག་པའི་ཡིག་ཆ་དེ་རང་ཁུལ་གྱི་ཡིག་ཆ་མ་རེད

en: You can only use local images as custom icons.
bo: རང་བཟོས་མཚོན་རིས་འགོད་པ་ལ་རང་ཁུལ་གྱི་བརྙན་རིས་ཁོ་ན་བེད་སྤྱོད་དགོས

en: The file that you dropped is not an image.
bo: འདྲུད་ནས་འཇོག་པའི་ཡིག་ཆ་དེ་བརྙན་རིས་ཞིག་མ་རེད

en: _Name: | _Names:
bo[0]: མིང་(_N)：

en: Properties
bo: ངོ་བོ

en: %s Properties
bo: %s ངོ་བོ

en: Cancel Group Change?
bo: ཚོ་ཁག་བསྒྱུར་བཟོ་ཕྱིར་འཐེན་དགོས་སམ

en: Cancel Owner Change?
bo: སྤྱོད་མཁན་བསྒྱུར་བཟོ་ཕྱིར་འཐེན་དགོས་སམ

en: nothing
bo: མེད

en: unreadable
bo: ཀློག་མི་ཐུབ་པ

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
bo[0]: དོན་ཚན%'d། ཁྱོན་བསྡོམས། %s

en: (some contents unreadable)
bo: (ནང་དོན་ཁ་ཤས་ཀློག་མི་ཐུབ་པ)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
bo: ནང་དོན：

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
bo: སྤྱད་ཟིན

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
bo: རིན་མེད

en: Total capacity:
bo: སྤྱིའི་ཤོང་ཚད

en: Filesystem type:
bo: ཡིག་ཆ་མ་ལག་གི་དབྱེ་རིགས：

en: Basic
bo: རྨང་གཞི

en: Link target:
bo: སྦྲེལ་མཐུད་ཡུལ：

en: Volume:
bo: ཆེ་ཆུང：

en: Accessed:
bo: འདྲི་ཞིབ་དུས་ཚོད：

en: Modified:
bo: བཟོ་བཅོས་དུས་ཚོད：

en: Free space:
bo: བར་སྟོང：

en: _Read
bo: ཀློག་འཇུག(_R)

en: _Write
bo: འབྲི་འཇུག(_W)

en: E_xecute
bo: ལག་ལེན་བྱེད(_X)

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
bo: མེད

en: list
bo: ཐོ་འགོད

en: read
bo: ཀློག་པ

en: create/delete
bo: གསར་འཛུགས/བསུབ་པ

en: write
bo: འབྲི་འཇུག

en: access
bo: འདྲི་ཞིབ

en: Access:
bo: འདྲི་ཞིབ：

en: Folder access:
bo: ཡིག་སྣོད་འདྲི་ཞིབ：

en: File access:
bo: ཡིག་ཆ་འདྲི་ཞིབ：

en: List files only
bo: ཡིག་ཆ་ཁོ་ན་ཐོ་འགོད་བྱེད་པ

en: Access files
bo: ཡིག་ཆ་འདྲི་ཞིབ

en: Create and delete files
bo: ཡིག་ཆ་གསར་འཛུགས་དང་བསུབ་པ

en: Read-only
bo: ཀློག་འཇུག་ཁོ་ན

en: Read and write
bo: འབྲི་ཀློག

en: Special flags:
bo: ཁྱད་པར་མཚོན་རྟགས：

en: Set _user ID
bo: སྤྱོད་མཁན་ID སྒྲིག་འགོད(_U)

en: Set gro_up ID
bo: ཚོ་ཁག་IDསྒྲིག་འགོད(_U)

en: _Sticky
bo: སྦྱར་བ(_S)

en: _Owner:
bo: ་བདག་པོ་(_O)：

en: Owner:
bo: ་བདག་པོ་：

en: _Group:
bo: ཚོ་ཁག(_G)：

en: Group:
bo: ཚོ་ཁག：

en: Others
bo: གཞན

en: Execute:
bo: ལག་སྟར：

en: Allow _executing file as program
bo: ཡིག་ཆ་བྱ་རིམ་བཞིན་ལག་སྟར་བཅུག་པ(_E)

en: Others:
bo: གཞན：

en: Folder Permissions:
bo: ཡིག་སྣོད་ཆོག་འཆན：

en: File Permissions:
bo: ཡིག་ཆའི་ཆོག་འཆན：

en: Text view:
bo: ཡི་གེའི་ཀློག་སྟངས：

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
bo: ཁྱོད་བདག་པོ་མ་རེད དེའི་རྐྱེན་པས་ཆོག་འཆན་འདི་དག་བཟོ་བཅོས་བྱེད་མི་ཐུབ

en: SELinux context:
bo: SELinux ཁོར་ཡུག：

en: Last changed:
bo: ཐེངས་རྗེས་མའི་བཟོ་བཅོས：

en: Apply Permissions to Enclosed Files
bo: སྦྱར་ཡོད་པའི་ཡིག་ཆ་ལའང་ཆོག་འཆན་གཅིག་མཚུངས་ཡིན་པ

en: The permissions of "%s" could not be determined.
bo: "%s"ཡི་ཆོག་འཆན་གཏན་ཁེལ་བྱེད་མི་ཐུབ་པ

en: The permissions of the selected file could not be determined.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་ཡིག་ཆའི་ཆོག་འཆན་གཏན་ཁེལ་བྱེད་མི་ཐུབ་པ

en: Open With
bo: ཁ་ཕྱེ་བྱེད

en: Creating Properties window.
bo: ངོ་བོའི་སྒེའུ་ཁུང་གསར་འཛུགས་བཞིན་པ

en: Select Custom Icon
bo: རང་བཟོས་མཚོན་རིས་འདེམས་པ

en: File Type
bo: ཡིག་ཆའི་རིགས

en: Select folder to search in
bo: འཚོལ་བཤེར་བྱེད་སའི་ཡིག་སྣོད་འདེམས་པ

en: Documents
bo: ཡིག་གེ

en: Music
bo: རོལ་དབྱངས

en: Video
bo: བརྙན་གཟུགས

en: Picture
bo: པར

en: Illustration
bo: འགྲེལ་བཤད

en: Spreadsheet
bo: རེའུ་མིག་ཡིག་ཚགས

en: Presentation
bo: འཁྲབ་སྟོན་ཡིག་ཚགས

en: Pdf / Postscript
bo: PDF/Postscript

en: Text File
bo: ཡི་གེ་ཡིག་ཆ

en: Select type
bo: དབྱེ་རིགས་འདེམས་པ

en: Any
bo: གང་ཡང

en: Other Type...
bo: རིགས་གཞན་་་

en: Remove this criterion from the search
bo: འཚོལ་བཤེར་ནང་ནས་ཚད་གཞི་འདི་འདོར་བ

en: Search Folder
bo: ཡིག་སྣོད་འཚོལ་བཤེར

en: Edit the saved search
bo: ཉར་ཡོད་པའི་འཚོལ་བཤེར་བསྒྱུར་བཅོས

en: Add a new criterion to this search
bo: འཚོལ་བཤེར་འདི་ལ་ཚད་གཞི་གསར་བ་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: Go
bo: སྐྱོད་པ

en: Reload
bo: སྐྱར་འཇུག

en: Perform or update the search
bo: འཚོལ་བཤེར་སྟོན་པ་དང་གསར་སྒྱུར

en: _Search for:
bo: འཚོལ་བྱ(_S)：

en: Search results
bo: འཚོལ་བཤེར་འབྲས་བུ

en: Search:
bo: འཚོལ་བཤེར：

en: Restore Selected Items
bo: བདམས་ཟིན་པའི་དོན་ཚན་བསྐྱར་གསོ

en: Restore selected items to their original position
bo: བདམས་ཟིན་པའི་དོན་ཚན་དེ་ཚོའི་ཐོག་མའི་གནས་ཡུལ་ལ་བསྐྱར་གསོ

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
bo: གལ་སྲིད་ཁྱོད་ཀྱིས་སྦྱར་བའི་བཀའ་བརྡ་བདམས་ཚེ "%s"སྤོར་འགྲོ་བ

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
bo: གལ་སྲིད་ཁྱོད་ཀྱིས་སྦྱར་བའི་བཀའ་བརྡ་བདམས་ཚེ "%s"དེ་འདྲ་བཤུ་བྱེད་པ

en: There is nothing on the clipboard to paste.
bo: དྲས་པང་ནང་སྦྱར་རུང་བའི་དངོས་པོ་མི་འདུག

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
bo: ཡིག་སྣོད་ནང་སྦྱར་བ(_P)

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
bo: བསུབ་པ(_D)

en: Network Neighbourhood
bo: ཁྱིམ་མཚེས་དྲ་བ

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
bo[0]: འདིས་ཤོག་བྱང་%'d་ཁ་ཕྱེའོ

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
bo[0]: འདིས་སྒེའུ་ཁུང་%'dཁ་ཕྱེ་བའོ

en: Select Items Matching
bo: མཐུན་སྒྲིག་རྣམ་གྲངས་འདེམས་པ

en: _Pattern:
bo: གཟུགས་རིས(_P)：

en: Examples:
bo: དཔེ་བརྗོད：

en: Save Search as
bo: འཚོར་བཤེར་ཉར་སྟངས

en: Search _name:
bo: མིང་འཚོལ་བཤེར(_N)：

en: Select Folder to Save Search In
bo: འཚོལ་བཤེར་ཉར་སའི་ཡིག་སྣོད་འདེམས་པ

en: Content View
bo: ནང་དོན་ཀློག་སྟངས

en: View of the current folder
bo: མིག་སྔའི་ཡིག་ཆའི་ཀློག་སྟངས

en: "%s" selected
bo: "%s"བདམས་ཟིན་པ

en: %'d folder selected | %'d folders selected
bo[0]: ཡིག་སྣོད %'d བདམས་ཟིན་པ

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
bo[0]:  (རྣམ་གྲངས་%'d་ཡོད་པ)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
bo[0]:  (སྤྱི་སྡོམ %'d ཡོད་པ)

en: %'d item selected | %'d items selected
bo[0]: རྣམ་གྲངས་%'dབདམས་ཟིན་པ

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
bo[0]: རྣམ་གྲངས་གཞན་པ་%'d་བདམས་ཟིན་པ

en: Free space: %s
bo: བར་སྟོང：%s

en: %s, Free space: %s
bo: %s ། བར་སྟོང：%s

note: Marking this for translation, since you * might want to change "," to something else. * After the comma the amount of free space will * be shown.
en: %s, %s
bo: %s，%s

note: Marking this for translation, since you * might want to change "," to something else. * After the comma the amount of free space will * be shown. This is marked for translation in case a localizer * needs to change ", " to something else. The comma * is between the message about the number of folder
en: %s%s, %s
bo: %s%s，%s

note: This is marked for translation in case a localizer * needs to change ", " to something else. The first comma * is between the message about the number of folders * and the number of items in those folders and the * message about the number of other items and the * total size of those items. After th
en: %s%s, %s, %s
bo: %s%s，%s，%s

en: Open With %s
bo: ཁ་ཕྱེ་བྱེད་%s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
bo[0]: "%s"སྤྱད་ནས་བདམས་ཟིན་པའི་རྣམ་གྲངས་ཁ་ཕྱེ་བ

en: Run "%s" on any selected items
bo: བདམས་ཟིན་པའི་རྣམ་གྲངས་གང་རུང་གི་ཐོག་ནས་"%s"འཁོར་སྐྱོད་བྱེད་པ

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
bo: ཡིག་སྣོད་ནང་འཁོར་སྐྱོད་རུང་བའི་ཡིག་ཆ་རྣམས་སྒྲིག་ཡིག་གི་འདེམས་ངོས་ཐོག་ཏུ་མངོན་པ

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    NAUTILUS_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    NAUTILUS_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
bo: ཡིག་སྣོད་འདིའི་ནང་གི་འཁོར་སྐྱོད་རུང་བའི་ཡིག་ཆ་དག་སྒྲིག་ཡིག་འདེམས་ངོས་སུ་ཤར་ཡོང་། འདེམས་ངོས་ནས་སྒྲིག་ཡིག་ཞིག་བདམས་ན་དེའི་ནང་སྙིང་ལག་ལེན་བྱེད་སྲིད
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    NAUTILUS_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    NAUTILUS_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window

en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items will be moved if you select the Paste command
bo[0]: གལ་སྲིད་ཁྱོད་ཀྱིས་སྦྱར་བའི་བཀའ་བརྡ་བདམས་ཚེ་བདམས་ཟིན་པའི་རྣམ་གྲངས་%'dསྤོར་འགྲོ་བ

en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items will be copied if you select the Paste command
bo[0]: གལ་སྲིད་ཁྱོད་ཀྱིས་སྦྱར་བའི་བཀའ་བརྡ་བདམས་ཚེ་བདམས་ཟིན་པའི་རྣམ་གྲངས%'dའདྲ་བཤུ་བྱེད་པ

en: Unable to unmount location
bo: གནས་ཡུལ་སྒྲིག་འཇུག་བཤིག་མི་ཐུབ

en: Unable to eject location
bo: གནས་ཡུལ་ཕྱིར་འདོན་མི་ཐུབ

en: Unable to stop drive
bo: སྒུལ་ཆས་མཚམས་འཇོག་མི་ཐུབ་པ

en: Connect to Server %s
bo: ཞབས་ཞུ་བ་%s་དང་སྦྲེལ་བ

en: _Connect
bo: སྦྲེལ་མཐུད(_C)

en: Link _name:
bo: མིང་དང་སྦྲེལ་མཐུད(_N)：

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
bo: ཁ་ཕྱེ་བྱེད་(_H)

en: Choose a program with which to open the selected item
bo: བདམས་ཟིན་པའི་དོན་ཚན་ཁ་འབྱེད་བྱེད་བྱ་རིམ་ཞིག་འདེམས་པ

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
bo: བདམས་ཟིན་པའི་རེ་རེའི་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་ངོ་བོར་ལྟ་ཀློག་གམ་བཟོ་བཅོས

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
bo: ཡིག་སྣོད་འདིའི་ནང་དུ་ཡིག་སྣོད་སྟོང་བ་ཞིག་གསར་བཟོ

note: name, stock id, label
en: No templates installed
bo: དཔེ་དབྱིབས་སྒྲིག་འཇུག་བྱས་མི་འདུག

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
bo: སྒེའུ་ཁུང་འདིའི་ནང་བདམས་ཟིན་པའི་རྣམ་གྲངས་ཁ་ཕྱེ་བ

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
bo: ཕྱོགས་སྟོན་སྒེའུ་ཁུང་ནང་ཁ་ཕྱེ་བ

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
bo: ཕྱོགས་སྟོན་སྒེའུ་ཁུང་ནང་བདམས་ཟིན་པའི་རྣམ་གྲངས་རེ་རེར་བཞིན་ཁ་ཕྱེ་བ

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
bo: ཤོག་བྱང་གསར་བའི་བདམས་ཟིན་པའི་རྣམ་གྲངས་རེ་རེ་ཁ་ཕྱེ་བ

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
bo: བྱ་རིམ་གཞན་པ(_A)་་་

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
bo: ཉེར་སྤྱོད་གཞན་ཞིག་བདམས་ནས་བདམས་ཟིན་པའི་ཀྱི་རྣམ་གྲངས་ཁ་ཕྱེ་བ

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
bo: ཉེར་སྤྱོད་གཞན་པ་ཞིག་གིས་ཁ་ཕྱེ(_A)་་་

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open Scripts Folder
bo: སྒྲིག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་བ(_O)

note: tooltip
en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
bo: འདེམས་ངོས་འདིའི་ནང་ཤར་བའི་སྒྲིག་ཡིག་གནས་སའི་ཡིག་སྣོད་སྟོན་པ

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
bo: བདམས་ཟིན་པའི་ཡིག་ཆ་རྣམས་སྦྱར་བའི་བཀའ་བརྡ་ཡིས་གནས་སྤོར་འགྲོ་བ་གྲ་སྒྲིག་བྱོས

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
bo: བདམས་ཟིན་པའི་ཡིག་ཆ་རྣམས་སྦྱར་བའི་བཀའ་བརྡ་ཡིས་འདྲ་བཤུ་བྱེད་པར་གྲ་སྒྲིག་བྱོས

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
bo: གཅོད་པ་དང་འདྲ་བཤུ་བཀའ་བརྡ་སྤྱད་ནས་འདིའི་སྔོན་བདམས་ཟིན་པའི་ཡིག་ཆ་རྣམས་སྤོར་བ་དང་འདྲ་བཤུ་བྱེད་པ

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
bo: གཅོད་པ་དང་འདྲ་བཤུ་བཀའ་བརྡ་སྤྱད་ནས་འདིའི་སྔོན་བདམས་ཟིན་པའི་ཡིག་ཆ་རྣམས་བདམས་ཟིན་པའི་ཡིག་སྣོད་ནང་སྤོར་བ་དང་འདྲ་བཤུ་བྱེད་པ

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
bo: འདྲ་བཤུ་བྱེད་སའི་གནས(_O)

note: name, stock id, label
en: M_ove to
bo: སྤོར་སའི་གནས(_O)

note: tooltip
en: Select all items in this window
bo: སྒེའུ་ཁུང་ནང་ཡོད་པའི་རྣམ་གྲངས་ཡོངས་འདེམས་པ

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
bo: ཆ་མཚུངས་པའི་རྣམ་གྲངས་འདེམས་པ(_T)་་་

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
bo: སྒེའུ་ཁུང་འདིའི་ནང་གི་རྣམ་གྲངས་འདེམས་པའི་མ་དཔེ་གཏན་ཁེལ་བྱེད་པ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
bo: འདེམས་པ་དེ་ལྡོག་པ(_I)

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
bo: མིག་སྔར་བདམས་ཟིན་པའི་སུ་མེད་པའི་རྣམ་གྲངས་ཡོངས་འདེམས་པ

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
bo: འདྲ་བཤུ(_U)

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
bo: བདམས་ཟིན་པ་རེ་རེར་བཞིན་འདྲ་བཤུ་

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
bo[0]: སྦྲེལ་མཐུད་གསར་འཛུགས(_K)

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
bo: བདམས་ཟིན་པའི་དོན་ཚན་སོ་སོ་ལ་ཆ་མཚོན་པའི་སྦྲེལ་མཐུད་གསར་འཛུགས་བྱེད

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
bo: མིང་བསྐྱར་འདོགས(_R)་་་

note: tooltip
en: Rename selected item
bo: བདམས་ཟིན་པའི་ཀྱི་རྣམ་གྲངས་མིང་སྐྱར་འདོག

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
bo: བདམས་ཟིན་པའི་རྣམ་གྲངས་ཡོངས་སྙིགས་སྣོད་དུ་སྤོར་བ

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
bo: སྙིགས་སྣོད་ནང་དུ་བ་སྤོས་པ་ཐད་ཀར་བསུབ་པ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
bo: སླར་གསོ(_R)

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
bo: ཕྱིར་འཐེན(_U)

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
bo: ཀློག་སྟངས་དེ་སྔོན་སྒྲིག་བསྐྱར་འཛུགས་བྱེད(_D)

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
bo: དབྱེ་སྟངས་གོ་རིམ་དང་རྒྱང་བསྐྱེད་ཚད་ཀློག་སྟངསའདིའི་རང་མོས་སྒྲིག་འགོད་དང་མཐུན་པར་བསྐྱར་བཟོ་བྱེད་པ

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
bo: ཞབས་ཞུ་བ་འདི་དང་སྦྲེལ་མཐུད་བྱེད་པ

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
bo: ནམ་ཡང་ཞབས་ཞུ་འདི་འདི་དང་སྦྲེལ་མཐུད་བྱེད་པ

note: tooltip
en: Mount the selected volume
bo: བདམས་ཟིན་པའི་འཇུག་སྣོད་བཀར་བ

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
bo: བདམས་ཟིན་པའི་འཇུག་སྣོད་སྒྲིག་འཇུག་འདོར་བ

note: tooltip
en: Eject the selected volume
bo: བདམས་ཟིན་པའི་འཇུག་སྣོད་ཕྱིར་སྤྲོད་པ

note: tooltip
en: Start the selected volume
bo: བདམས་ཟིན་པའི་འཇུག་སྣོད་འགོ་འཛུགས་པ

note: tooltip
en: Stop the selected volume
bo: བདམས་ཟིན་པའི་འཇུག་སྣོད་མཚམས་འཇོག་པ

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
bo: དམིགས་འཇུགས་ཀྱི་སྒུལ་ཆས་ནང་གི་སྒྲ་བརྙན་བཙལ་བ

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
bo: ཁ་ཕྱེས་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཡོངས་དང་འབྲེལ་བའི་འཇུག་སྣོད་བཀར་བ

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
bo: ཁ་ཕྱེས་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཡོངས་དང་འབྲེལ་བའི་འཇུག་སྣོད་སྒྲིག་འཇུག་བཤིག་པ

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
bo: ཁ་ཕྱེས་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཡོངས་དང་འབྲེལ་བའི་འཇུག་སྣོད་ཕྱིར་འདོན

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
bo: ཁ་ཕྱེས་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཡོངས་དང་འབྲེལ་བའི་འཇུག་སྣོད་འགོ་འཛུགས་པ

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
bo: ཁ་ཕྱེས་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཡོངས་དང་འབྲེལ་བའི་འཇུག་སྣོད་མཚམས་འཇོག་པ

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
bo: ཡིག་ཆ་སྒོ་ཕྱེ་ཞོར་སྒེའུ་ཁུང་སྒོ་རྒྱག་པ

note: name, stock id label, accelerator
en: Sa_ve Search
bo: འཚོལ་བཤེར་ཉར་ཚགས(_V)

note: tooltip
en: Save the edited search
bo: བསྒྱུར་བཅོས་ཟིན་པའི་འཚོལ་བཤེར་ཡོངས་ཉར་ཚགས་བྱེད་པ

note: name, stock id label, accelerator
en: Sa_ve Search As...
bo: འཚོལ་བཤེར་ཉར་ཚགས་སྟངས(_V)་་་

note: tooltip
en: Save the current search as a file
bo: མིག་སྔར་ཡོད་པའི་འཚོལ་བཤེར་ཡིག་ཆ་བཞིན་ཉར་བ

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
bo: ཕྱོགས་སྟོན་སྒེའུ་ཁུང་ནང་གི་ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་བ

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
bo: ཤོག་བྱང་གསར་བའི་ནང་དུ་ཡིག་སྣོད་འདི་ཁ་ཕྱེ་བ

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
bo: སྦྱར་བའི་བཀའ་བརྡ་སྤྱད་ནས་ཡིག་སྣོད་འདི་སྤོར་བར་གྲ་སྒྲིག་བྱེད་པ

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
bo: སྦྱར་བའི་བཀའ་བརྡ་སྤྱད་ནས་ཡིག་སྣོད་འདི་འདྲ་བཤུ་བྱེད་པར་གྲ་སྒྲིག་བྱེད་པ

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
bo: ཡིག་སྣོད་འདི་སྙིགས་སྣོད་དུ་སྤོར་བ

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
bo: ཡིག་སྣོད་འདི་སྙིགས་སྣོད་དུ་མ་སྤོར་བ་ཐད་ཀར་བསུབ་པ

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
bo: ཡིག་སྣོད་འདི་དང་འབྲེལ་བའི་འཇུག་སྣོད་བཀར་བ

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
bo: ཡིག་སྣོད་འདི་དང་འབྲེལ་བའི་འཇུག་སྣོད་སྒྲིག་འཇུག་བཤིག་པ

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
bo: ཡིག་སྣོད་འདི་དང་འབྲེལ་བའི་འཇུག་སྣོད་ཕྱིར་འདོན

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
bo: ཡིག་སྣོད་འདི་དང་འབྲེལ་བའི་འཇུག་སྣོད་འགོ་འཛུགས་

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
bo: ཡིག་སྣོད་འདི་དང་འབྲེལ་བའི་འཇུག་སྣོད་མཚམས་འཇོག་པ

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
bo: ཡིག་སྣོད་འདིའི་ངོ་བོ་ལྟ་ཀློག་བྱེད་པའམ་བཟོ་བཅོས་བྱེད་པ

note: name, stock id, label
en: _Other pane
bo: པང་ལེབ་གཞན(_O)

en: Copy the current selection to the other pane in the window
bo: བདམས་ཟིན་པའི་ནང་དོན་ཡོངས་སྒེའུ་ཁུང་གི་པང་ལེབ་གཞན་གྱི་ནང་འདྲ་བཤུ་བྱེད་པ

en: Move the current selection to the other pane in the window
bo: བདམས་ཟིན་པའི་ནང་དོན་ཡོངས་སྒེའུ་ཁུང་གི་པང་ལེབ་གཞན་གྱི་ནང་སྤོར་བ

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
bo: གཙོ་ངོས(_H)

en: Copy the current selection to the home folder
bo: མིག་སྔར་བདམས་པའི་རྣམ་གྲངས་གཙོ་ངོས་ཡིག་སྣོད་ནང་འདྲ་བཤུ་བྱེད་པ

en: Move the current selection to the home folder
bo: མིག་སྔར་བདམས་པའི་རྣམ་གྲངས་གཙོ་ངོས་ཡིག་སྣོད་ནང་སྤོར་བ

note: name, stock id, label
en: _Desktop
bo: མདུན་ངོས(_D)

en: Copy the current selection to the desktop
bo: མིག་སྔར་བདམས་པའི་རྣམ་གྲངས་མདུན་ངོས་ཐོག་འདྲ་བཤུ་བྱེད་པ

en: Move the current selection to the desktop
bo: མིག་སྔར་བདམས་པའི་རྣམ་གྲངས་མདུན་ངོས་ཐོག་སྤོར་བ

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
bo: %s ནས་སྒྲིག་ཡིག་འཁོར་སྐྱོད་དམ་དོ་དམ

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
bo: སྒྲིག་ཡིག(_S)

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
bo: ཁ་ཕྱེས་བའི་ཡིག་སྣོད་དེ་སྙིགས་སྣོད་ཕྱི་ཡི་“%sལ་སྤོར་བ

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
bo[0]: བདམས་ཟིན་པའི་རིགས་སྙིགས་སྣོད་ནས་"%s"ལ་སྤོར་བ

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
bo[0]: བདམས་ཟིན་པའི་ཡིག་ཆ་སྙིགས་སྣོད་དུ་སྤོར་བ

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
bo[0]: བདམས་ཟིན་པའི་རིགས་སྙིགས་སྣོད་ནས་"%s"ལ་སྤོར་བ

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
bo[0]: བདམས་ཟིན་པའི་ཡིག་ཆ་སྙིགས་སྣོད་ལས་སྤོར་བ

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
bo[0]: བདམས་ཟིན་པའི་དོན་ཚན་སྙིགས་སྣོད་ནས་"%s"སྤོར་བ

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
bo[0]: བདམས་ཟིན་པའི་རྣམ་གྲངས་སྙིགས་སྣོད་ནས་སྤོར་བ

en: Start the selected drive
bo: བདམས་ཟིན་པའི་སྒུལ་ཆས་འགོ་འཛུགས་པ

en: Connect to the selected drive
bo: བདམས་ཟིན་པའི་སྒུལ་ཆས་དང་སྦྲེལ་མཐུད

en: _Start Multi-disk Drive
bo: སྣ་མང་གསོག་སྡེར་སྒུལ་ཆས་འགོ་འཛུགས་པ(_S)

en: Start the selected multi-disk drive
bo: བདམས་ཟིན་པའི་ཀྱི་སྣ་མང་གསོག་སྡེར་སྒུལ་ཆས་འགོ་འཛུགས་པ

en: U_nlock Drive
bo: སྒུལ་ཆས་ཟྭ་ཕྱེ་བ(_N)

en: Unlock the selected drive
bo: བདམས་ཟིན་པའི་སྒུལ་ཆས་ཟྭ་ཕྱེ་བ

en: Stop the selected drive
bo: བདམས་ཟིན་པའི་སྒུལ་ཆས་མཚམས་བཞག་པ

en: Safely remove the selected drive
bo: བདམས་ཟིན་པའི་སྒུལ་ཆས་བདེ་འཇགས་ངང་འདོར་བ་

en: _Disconnect
bo: སྦྲེལ་མཐུད་ཆད་པ(_D)

en: Disconnect the selected drive
bo: བདམས་ཟིན་པའི་སྒུལ་ཆས་སྦྲེལ་མཐུད་གཅོད་པ

en: _Stop Multi-disk Drive
bo: སྣ་མང་གསོག་སྡེར་སྒུལ་གཏོང་མཚམས་འཇོག་པ(_S)

en: Stop the selected multi-disk drive
bo: བདམས་ཟིན་པའི་སྣ་མང་གསོག་སྡེར་སྒུལ་གཏོང་མཚམས་བཞག་པ

en: Lock the selected drive
bo: བདམས་ཟིན་པའི་སྒུལ་ཆས་ཟྭ་རྒྱག་པ

en: Start the drive associated with the open folder
bo: ཁ་ཕྱེས་པའི་ཡིག་སྣོད་དང་འབྲེལ་བའི་སྒུལ་ཆས་འགོ་འཛུགས

en: Connect to the drive associated with the open folder
bo: ཁ་ཕྱེས་པའི་ཡིག་སྣོད་དང་འབྲེལ་བའི་སྒུལ་ཆས་དང་སྦྲེལ་བ

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
bo: ཁ་ཕྱེས་པའི་ཡིག་སྣོད་དང་འབྲེལ་བའི་སྣ་མང་གསོག་སྡེར་སྒུལ་ཆས་འགོ་འཛུགས་པ

en: Unlock the drive associated with the open folder
bo: ཁ་ཕྱེས་བའི་ཡིག་སྣོད་དང་འབྲེལ་བའི་སྒུལ་ཆས་ཟྭ་ཕྱེ་བ

en: _Stop the drive associated with the open folder
bo: ཁ་ཕྱེས་པའི་ཡིག་སྣོད་དང་འབྲེལ་བའི་སྒུལ་ཆས་མཚམས་འཇོག་པ(_S)

en: Safely remove the drive associated with the open folder
bo: ཁ་ཕྱེས་པའི་ཡིག་སྣོད་དང་འབྲེལ་བའི་སྒུལ་ཆས་བདེ་འཇགས་ངང་འདོར་བ

en: Disconnect the drive associated with the open folder
bo: ཁ་ཕྱེས་པའི་ཡིག་སྣོད་དང་འབྲེལ་བའི་སྒུལ་ཆས་ཀྱི་སྦྲེལ་མཐུད་མཚམས་གཅོད་པ

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
bo: ཁ་ཕྱེས་པའི་ཡིག་སྣོད་དང་འབྲེལ་བའི་སྣ་མང་གསོག་སྡེར་སྒུལ་ཆས་མཚམས་འཇོག་པ

en: Lock the drive associated with the open folder
bo: ཁ་ཕྱེས་པའི་ཡིག་སྣོད་དང་འབྲེལ་བའི་སྒུལ་ཆས་ཟྭ་རྒྱག་པ

en: _Delete Permanently
bo: ནམ་ཡང་བསུབ་པ(_D)

en: Delete the open folder permanently
bo: ཁ་ཕྱེས་བའི་ཡིག་སྣོད་ནམ་ཡང་བསུབ་པ

en: Move the open folder to the Trash
bo: ཁ་ཕྱེས་པའི་ཡིག་སྣོད་སྙིགས་སྣོད་དུ་སྤོར་བ

en: _Open With %s
bo: %sཡིས་ཁ་འབྱེད་པ(_O)

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
bo[0]: སྒེའུ་ཁུང་གསར་བ%'d་ཡི་ནང་ཁ་ཕྱེ་བ(_W)

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
bo[0]: ཤོག་བྱང་གསར་བ་%'d་ཡི་ནང་ཁ་ཕྱེ་བ(_T)

en: Delete all selected items permanently
bo: བདམས་ཟིན་པའི་རྣམ་གྲངས་ཡོངས་བསུབ་པ

en: View or modify the properties of the open folder
bo: ཁ་ཕྱེས་པའི་ཡིག་ཆའི་ངོ་བོ་ལ་ལྟ་ཀློག་དང་བཟོ་བཅོས་བྱེད་པ

en: Drag and drop is not supported.
bo: འདྲུད་ནས་སྦྱར་བའི་རྩོལ་ནུས་ལ་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འདུག

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
bo: འདྲུད་ནས་སྦྱར་བའི་རྩོལ་ནུས་དེ་རང་ཁུལ་ཡིག་ཆའི་མ་ལག་ཁོ་ན་ལས་རྒྱབ་སྐྱོར་མེད་པ

en: An invalid drag type was used.
bo: ཕན་འབྲས་མེད་པའི་ཁྱེར་སྟངས་ཞིག་བེད་སྤྱད་ཡོད་པ

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
bo: ཁྱེར་ནས་བཞག་ཡོད་པའི་ཡིག་གེ.txtརིགས

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
bo: ཁྱེར་ནས་བཞག་པའི་ཆ་འཕྲིན

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ཐོ་འགོད་ནས་གནས་ཡུལ་མེད་པའི་ཡིག་རྟགས་གང་ཡང་འདོར་དགོས་སམ

en: The location "%s" does not exist.
bo: "%s"གནས་ཡུལ་གནས་མི་འདུག

en: Bookmark for Nonexistent Location
bo: གནས་ཡུལ་མེད་པའི་ཡིག་རྟགས

en: Go to the location specified by this bookmark
bo: དམིགས་འཛུགས་ཅན་ཡིག་རྟགས་ཀྱི་གནས་ཡུལ་ལ་སྐྱོད་པ

en: %s - File Browser
bo: %s - ཡིག་ཆ་ལྟ་བཤེར་ཆས

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying the folder.
bo: Nautilus ལ་ཡིག་སྣོད་འདི་སྟོན་ནུས་པའི་ཡིག་ཆའི་ལྟ་ཀློག་ཆས་སྒྲིག་འཇུག་བྱས་མི་འདུག

en: The location is not a folder.
bo: གནས་ཡུལ་འདི་ཡིག་སྣོད་ཞིག་མིན་པ

en: Could not find "%s".
bo: "%s"རྙེད་མི་ཐུབ་པ

en: Please check the spelling and try again.
bo: དག་ཆ་བརྟག་དཔྱད་བྱས་རྗེས་སྐྱར་དུ་ཚོད་ལྟ་བྱེད

en: Nautilus cannot handle "%s" locations.
bo: Nautilusགནས་ཡུལ་"%s"དོ་དམ་བྱེད་མི་ཐུབ་པ

en: Nautilus cannot handle this kind of location.
bo: Nautilus རིགས་འདིའི་གནས་ཡུལ་ལ་དོ་དམ་མི་ཐུབ་པ

en: Unable to mount the location.
bo: གནས་ཡུལ་བཀར་མི་ཐུབ་པ

en: Access was denied.
bo: འདྲི་ཞིབ་མཚམས་བཞག་པ

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
bo: "%s"མངོན་འཆར་བྱེད་མི་ཐུབ་པ རྒྱུ་མཚན་ནི་དྲ་རྩ་འཛུགས་བ་རྙེད་་མི་འདུག

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
bo: ཡིག་གེའི་དག་ཆ་དང་ཁྱོད་ཀྱི་ཚབ་བྱེད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་འགྲིག་ཡོད་མེད་ཞིབ་དག་བྱེད་དགོས

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
bo: ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་འདུག：%s
    ཁྱོད་ཀྱིས་ལྟ་ཀློག་ཆས་གཞན་པ་ཞིག་བདམས་ནས་ སྐྱར་དུ་ཚོད་ལྟ་བྱེད་པ

en: Nautilus lets you organize files and folders, both on your computer and online.
bo: Nautilusཡིས་ཁྱོད་ཀྱི་རྩིས་འཁོར་དང་དྲ་བ་ཐོག་ཡོད་པའི་ཡིག་ཆ་དང་ཡིག་སྣོད་དོ་དམ་བྱེད་པ

en: Nautilus Web Site
bo: Nautilus དྲ་གནས

note: name, stock id, label
en: _File
bo: ཡིག་ཆ(_F)

note: name, stock id, label
en: _Edit
bo: བསྒྱུར་བཅོས(_E)

note: name, stock id, label
en: _View
bo: ལྟ་ཀློག(_V)

note: name, stock id, label
en: _Help
bo: རོགས་འདེགས(_H)

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
bo: སྒོ་རྒྱག(_C)

note: tooltip
en: Close this folder
bo: ཡིག་སྣོད་འདི་སྒོ་རྒྱག་པ

en: Prefere_nces
bo: རང་མོས་སྒྲིག་འགོད(_N)

en: Edit Nautilus preferences
bo: Nautilusརང་མོས་སྒྲིག་འགོད་བསྒྱུར་བཅོས

en: Undo the last text change
bo: ཐེངས་རྗེས་མ་ཡི་གེའི་བཟོ་བཅོས་ཕྱིར་འཐེན

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
bo: གཟུགས་རིས་ཁ་ཕྱེ་བ(_P)

en: Open the parent folder
bo: རིམ་པ་གོང་མའི་ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་བ

note: tooltip
en: Stop loading the current location
bo: མིག་སྔར་ཀློག་འཇུག་བཞིན་པའི་གནས་ཡུལ་མཚམས་འཇོག་པ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
bo: སྐྱར་འཇུག(_R)

note: tooltip
en: Reload the current location
bo: མིག་སྔའི་གནས་ཡུལ་སྐྱར་འཇུག

note: tooltip
en: Display Nautilus help
bo: Nautilus རོགས་འདེགས་མངོན་འཆར

note: name, stock id label, accelerator
en: _About
bo: སྐོར(_A)

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nautilus
bo: Nautilus ཡི་ལག་རྗེས་མཁན་མངོན་འཆར་བྱེད་པ

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
bo: འགྲམ་དུ་བཅར(_I)

note: tooltip
en: Increase the view size
bo: ཀློག་སྟངས་གི་ཞེང་ཚད་ཆེ་རུ་གཏོང

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
bo: རྒྱང་བསྐྱེད་པ(_O)

note: tooltip
en: Decrease the view size
bo: ཀློག་སྟངས་གི་ཞེང་ཚད་ཆུང་དུ་གཏོང

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
bo: སྤྱིར་བཏང་ཆེ་ཆུང(_Z)

note: tooltip
en: Use the normal view size
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་ལྟ་ཀློག་ཞེང་ཚད་བེད་སྤྱོད་པ

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
bo: ཞབས་ཞུ་བ་ལ་སྦྲེལ་བ(_S)་་་

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
bo: རྒྱང་འབྲེལ་རྩིས་འཁོར་རམ་མཉམ་སྤྱོད་གསོག་སྡེར་ལ་སྦྲེལ་བ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
bo: རྩིས་འཁོར(_C)

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
bo: རྩིས་འཁོར་འདིས་སྤྱོད་རུང་བའི་རང་ཁུལ་དང་རྒྱང་འབྲེལ་ཡོད་པའི་འཇུག་སྣོད་དང་ཡིག་སྣོད་ལ་ལྟ་བཤེར

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
bo: དྲ་བ(_N)

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
bo: ཡིག་རྟགས་བཀོད་ཡོད་པ་དང་རང་ཁུལ་གནས་ཡུལ་ལྟ་བཤེར་བྱེད་པ

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
bo: དཔེ་དབྱིབས(_E)

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
bo: ཁྱོད་ཀྱི་སྒེར་གྱི་དཔེ་དབྱིབས་ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་བ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
bo: སྙིགས་སྣོད(_T)

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
bo: རང་སྒེར་གྱི་སྙིགས་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་བ

note: name, stock id, label
en: _Go
bo: སྐྱོད་པ(_G)

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
bo: ཡིག་རྟགས(_B)

note: name, stock id, label
en: _Tabs
bo: ཤོག་བྱང(_T)

note: name, stock id, label
en: New _Window
bo: སྒེའུ་ཁུང་གསར་བ(_W)

en: Open another Nautilus window for the displayed location
bo: འཆར་ཡོད་པའི་གནས་ཡུལ་ལ་Nautilus་སྒེའུ་ཁུང་གཞན་ཞིག་ཁ་ཕྱེ་བ

note: name, stock id, label
en: New _Tab
bo: ཤོག་བྱང་གསར་བ(_T)

en: Open another tab for the displayed location
bo: འཆར་ཡོད་པའི་གནས་ཡུལ་ལ་ཤོག་བྱང་གཞན་ཞིག་ཁ་ཕྱེ་བ

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
bo: སྒེའུ་ཁུང་ཡོངས་སྒོ་རྒྱག་པ(_A)

en: Close all Navigation windows
bo: ཁ་ཕྱེས་བའི་ཕྱོགས་སྟོན་སྒེའུ་ཁུང་ཡོངས་སྒོ་རྒྱག་པ

note: name, stock id, label
en: _Back
bo: ཕྱིར་ལོག(_B)

en: Go to the previous visited location
bo: འདྲི་ཞིབ་བྱས་ཟིན་པའི་གནས་ཡུལ་ཞིག་ཏུ་སྐྱོད་པ

note: name, stock id, label
en: _Forward
bo: མདུན་སྐྱོད(_F)

en: Go to the next visited location
bo: འོག་གི་འདྲི་ཞིབ་བྱས་ཟིན་པའི་གནས་ཡུལ་དུ་སྐྱོད་པ

note: name, stock id, label
en: _Location...
bo: གནས་ཡུལ(_L)་་་

en: Specify a location to open
bo: ཁ་ཕྱེ་དགོས་པའི་གནས་ཡུལ་དམིགས་འཛུགས་བྱེད་པ

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
bo: པང་ལེབ་གཞན་དང་བརྗེ་རེས་བྱེད་པ(_W)

en: Move focus to the other pane in a split view window
bo: སྒེའུ་ཁུང་ནང་གནད་འདུས་པང་ལེབ་གཞན་གྱི་ནང་དུ་སྤོར་བ

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
bo: པང་ལེབ་གཞན་དང་གནས་ཡུལ་མཚུངས་པ_m

en: Go to the same location as in the extra pane
bo: རྒྱ་བསྐྱེད་པང་ལེབ་ནང་དུ་ཡོད་པའི་གནས་ཡུལ་གཅིག་པ་ཐོག་སྐྱོད་པ

en: Add a bookmark for the current location to this menu
bo: འདེམས་ཐོ་འདིའི་ནང་དུ་མིག་སྔའི་གནས་ཡུལ་གྱི་ཡིག་རྟགས་ཤིག་སྣོན་པ

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
bo: ཡིག་རྟགས་བསྒྱུར་བཟོ(_E)་་་

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
bo: འདེམས་ཐོ་འདིའི་ནང་ཡིག་རྟགས་བསྒྱུར་བཅོས་བྱེད་པའི་སྒེའུ་ཁུང་མངོན་འཆར་བྱེད་པ

en: _Previous Tab
bo: གོང་གི་ཤོག་བྱང(_P)

en: Activate previous tab
bo: གོང་གི་ཤོག་བྱང་སྒུལ་སློང་བྱེད་པ

en: _Next Tab
bo: འོག་གི་ཤོག་བྱང(_N)

en: Activate next tab
bo: འོག་གི་ཤོག་བྱང་སྒུལ་སློང་བྱེད་པ

en: Move Tab _Left
bo: ཤོག་བྱང་གཡོན་ཕྱོགས་སུ་སྤོར་བ(_L)

en: Move current tab to left
bo: མིག་སྔའི་ཤོག་བྱང་གཡོན་ཕྱོགས་སུ་སྤོར་བ

en: Move Tab _Right
bo: ཤོག་བྱང་གཡས་ཕྱོགས་སུ་སྤོར་བ(_R)

en: Move current tab to right
bo: མིག་སྔའི་ཤོག་བྱང་གཡས་ཕྱོགས་སུ་སྤོར་བ

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
bo: ཡིབ་བཞིན་པའི་ཡིག་ཆ་མངོན་འཆར(_H)

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
bo: ད་ལྟའི་སྒེའུ་ཁུང་ནང་ཡིབ་བཞིན་པའི་ཡིག་ཆ་སྟོན་མི་སྟོན

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
bo: རྩ་བའི་ལག་ཆ་འཇུག་ས(_M)

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
bo: སྒེའུ་ཁུང་འདིའི་རྩ་བའི་ལག་ཆ་འཇུག་ས་ལྟ་རུང་ངོ་ངོ་བཟོ་བ

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
bo: སྒེའུ་ཁུང་འདིའི་ཟུར་པང་གི་ལྟ་རུང་ངོ་བོ་བསྒྱུར་བཟོ

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
bo: གནས་སྟངས་འཆར་ས(_A)

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
bo: སྒེའུ་ཁུང་གནས་སྟངས་འཆར་སའི་ལྟ་རུང་ངོ་བོ་བསྒྱུར་བཟོ

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
bo: ཡིག་ཆ་འཚོལ་བཤེར(_S)་་་

note: tooltip
en: Search documents and folders by name
bo: མིང་དང་བསྟུན་ནས་ཡིག་ཚགས་དང་ཡིག་ཆའི་རིགས་འཚོལ་བཤེར

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
bo: པང་ལེབ་གཞན_x

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
bo: ཡིད་སྣོད་གཞན་ཞིག་གཞོགས་སུ་ཁ་ཕྱེ་ནས་ལྟ་བ

en: Places
bo: གནས་ཡུལ

en: Tree
bo: སྡོང་བོའི་དབྱིབས

en: Back history
bo: ཕྱིར་ལོག་ཟིན་ཐོ

en: Forward history
bo: མདུན་སྐྱོད་ཟིན་ཐོ

en: _Up
bo: སྟེང་ཕྱོགས(_U)

en: _Close Tab
bo: ཤོག་བྱང་སྒོ་རྒྱག་པ(_C)

en: These files are on an Audio CD.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་དག་སྒྲ་དབྱངས་ CD སྟེང་གནས་འདུག

en: These files are on an Audio DVD.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་དག་སྒྲ་སྐད DVDསྟེང་འདུག

en: These files are on a Video DVD.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་དགDVD བརྙན་སྡེར་སྟེང་འདུག

en: These files are on a Video CD.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་ VCD བརྙན་སྡེར་སྟེང་འདུག

en: These files are on a Super Video CD.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་དག་རིམ་བརྒལ་ VCD བརྙན་སྡེར་སྟེང་འདུག

en: These files are on a Photo CD.
bo: ཡིག་འདི་དག་་ CDཔར་རིས་ སྟེང་འདུག

en: These files are on a Picture CD.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་དག CDཔར་རིས་སྟེང་འདུག

en: The media contains digital photos.
bo: སྒྲ་བརྙན་ནང་དུ་གྲངས་སྤྱོད་པར་ཆས་ཚུད་འདུག

en: These files are on a digital audio player.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་དག་གྲངས་སྤྱོད་རོལ་དབྱངས་གཏོང་ཆས་ཀྱི་ནང་དུ་འདུག

en: The media contains software.
bo: སྒྲ་བརྙན་ནང་དུ་མཉེན་ཆས་ཡོད་པ

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
bo: སྒྲ་བརྙན་འདི་"%s"བཞིན་རྙེད་བྱུང་བ

en: Open %s
bo: %s ཁ་ཕྱེ་
