nautilus - en to bs translation catalogue (822 entries)

en: Nautilus, also known as Files, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
bs: Nautilus, također poznat kao Datoteke je upravitelj zadanog fila od GNOME desktop. On pruža jednostavan i integrirani način upravljanja datotekama i pregledavanja datotečni sustav.

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch applications. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
bs: Nautilus podržava sve osnovne funkcije upravitelja datoteka i još mnogo toga. Njime se može pretraživati i upravljanje datotekama i mapama, lokalno i na mreži, čitati i pisati podatke i iz prijenosnih medija, pokretati skripte i pokretati programe. On ima tri pogleda: Ikona rešetke, ikona popis, i stablo popis. Njegova funkcija može se produžiti uz dodataka i skripti.

en: Run Software
bs: Pokrenite program

note: set dialog properties
en: Connect to Server
bs: Spoji se na server

note: Set initial window title
en: Files
bs: Datoteke

en: Access and organize files
bs: Pristupite i organizujte datoteke

en: folder;manager;explore;disk;filesystem;
bs: direktorij;menadžer;istraživanje;disk;datotečni sistem;

en: Text
bs: Tekst

en: The text of the label.
bs: Tekst oznake.

en: Justification
bs: Poravnavanje

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
bs: Međusobno ravnanje linija teksta oznake. Ovo NE utječe na ravnanje etikete unutar lokacije. Pogledajte GtkMisc::xalign za više detalja o tome.

en: Line wrap
bs: Prijelom linije

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
bs: Ako je postavljeno, prekini linije kada tekst postane preširok.

en: Cursor Position
bs: Pozicija kursora

en: The current position of the insertion cursor in chars.
bs: Trenutna pozicija kursora za unos izraženo u broju znakova.

en: Selection Bound
bs: Vezan izbor

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
bs: Pozicija suprotnog kraja izabranog u odnosu na kursor izražena u broju znakova.

en: Cu_t
bs: Is_ijeci

en: _Copy
bs: _Kopiraj

en: _Paste
bs: _Umetni

en: Select All
bs: Izaberi sve

en: Show more _details
bs: Prikaži više _detalja

note: Put up the timed wait window.
en: _Cancel
bs: _Otkaži

en: You can stop this operation by clicking cancel.
bs: Možete zaustaviti ovu radnju pritiskom na odustani.

en:  (invalid Unicode)
bs:  (nevažeći Unicode)

en: Home
bs: Početni direktorij

en: The selection rectangle
bs: Pravougaonik izbora

en: Reset to De_fault
bs: Postavi  na _uobičajeno

en: Replace the current List Columns settings with the default settings
bs: Zamijeni trenutne postavke liste kolona podrazumijevanim postavkama

en: Name
bs: Ime

en: The name and icon of the file.
bs: Ime i ikona datoteke.

en: Size
bs: Veličina

en: The size of the file.
bs: Veličina datoteke.

en: Type
bs: Tip

en: The type of the file.
bs: Tip datoteke.

en: Modified
bs: Izmijenjeno

en: The date the file was modified.
bs: Datum izmjene datoteke.

en: Accessed
bs: Pristupljeno

en: The date the file was accessed.
bs: Datum pristupa datoteci.

en: Owner
bs: Vlasnik

en: The owner of the file.
bs: Vlasnik datoteke.

en: Group
bs: Grupa

en: The group of the file.
bs: Grupa datoteke.

en: Permissions
bs: Dozvole

en: The permissions of the file.
bs: Dozvole datoteke.

en: MIME Type
bs: MIME Tip

en: The mime type of the file.
bs: Mime tip datoteke.

en: Location
bs: Lokacija

en: The location of the file.
bs: Lokacija datoteke.

en: Modified - Time
bs: Izmijenjeno - vrijeme

en: Trashed On
bs: Smeće je izbačeno

en: Date when file was moved to the Trash
bs: Datum premještanja datoteke u Smeće.

en: Original Location
bs: Prvobitna Lokacija

en: Original location of file before moved to the Trash
bs: Prvobitna lokacija datoteke prije nego što je premještena u Smeće.

en: Relevance
bs: Značajnost

en: Relevance rank for search
bs: Nivo značajnosti za pretragu

en: on the desktop
bs: na desktop

en: You cannot move the volume “%s” to the trash.
bs: Ne možete premjestiti disk „%s“ u smeće.

en: If you want to eject the volume, please use Eject in the popup menu of the volume.
bs: Ukoliko želite da izbacite disk, koristite „Izbaci“ u priručnom meniju diska.

en: _OK
bs: _U redu

en: If you want to unmount the volume, please use Unmount Volume in the popup menu of the volume.
bs: Ukoliko želite da otkačite disk, koristite „Otkači disk“ u priručnom meniju diska.

en: _Move Here
bs: _Premjesti Ovdje

en: _Copy Here
bs: _Umnoži Ovdje

en: _Link Here
bs: _Ovdje napravi vezu

en: Cancel
bs: Odustani

en: This file cannot be mounted
bs: Ova datoteka ne može biti montirana

en: This file cannot be unmounted
bs: Ova datoteka ne može biti demontirana

en: This file cannot be ejected
bs: Ova datoteka ne može biti izbačena

en: This file cannot be started
bs: Ova datoteka ne može biti pokrenuta

en: This file cannot be stopped
bs: Ova datoteka ne može biti zaustavljena

en: Slashes are not allowed in filenames
bs: Kose crte nisu dozvoljene u nazivu datoteka

en: File not found
bs: Datoteka nije pronađena

en: Toplevel files cannot be renamed
bs: Datoteke najvišeg nivoa ne mogu biti preimenovanje

en: Unable to rename desktop icon
bs: Ne mogu da preimenujem desktop ikonu

en: Unable to rename desktop file
bs: Ne mogu da preimenujem desktop datoteku

en: Yesterday
bs: Juče

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
bs: Juče %H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %l:%M %p
bs: Juče %l:%M %p

en: Not allowed to set permissions
bs: Nemate dozvolu da postavite ovlaštenja

en: Not allowed to set owner
bs: Nemate dozvolu da postavite vlasništvo

en: Specified owner '%s' doesn't exist
bs: Izabrani vlasnik „%s“ ne postoji

en: Not allowed to set group
bs: Nemate dozvolu da postavite grupu

en: Specified group '%s' doesn't exist
bs: Izabrana grupa „%s“ ne postoji

note: Translators: "Me" is used to indicate the file is owned by me (the current user)
en: Me
bs: Ja

en: %'u item | %'u items
bs[0]: %'u stavka
bs[1]: %'u stavke
bs[2]: %'u stavki

en: %'u folder | %'u folders
bs[0]: %'u direktorij
bs[1]: %'u direktorija
bs[2]: %'u direktorija

en: %'u file | %'u files
bs[0]: %'u datoteka
bs[1]: %'u datoteke
bs[2]: %'u datoteka

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
bs: ? stavki

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
bs: ? bajtova

en: Unknown
bs: Nepoznato

note: Fallback, usi for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
bs: nepoznato

en: Audio
bs: Zvuk

en: Image
bs: Slika

en: Archive
bs: Arhiva

en: Markup
bs: Označavanje

en: Contacts
bs: Kontakti

en: Calendar
bs: Kalendar

en: Document
bs: Dokument

en: Presentation
bs: Prezentacija

en: Spreadsheet
bs: Tabela

en: Binary
bs: Binarni

en: Folder
bs: Direktorij

en: Link
bs: Veza

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
bs: Veza na %s

en: Link (broken)
bs: Veza (neispravna)

en: Merge folder “%s”?
bs: Da spojim direktorij „%s“?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
bs: Spajanje će upitati za potvrdu prije zamjene bilo koje datoteke u direktoriju koja je u konfliktu sa datotekama koje se kopiraju.

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
bs: Stariji direktorij sa ovim nazivom već postoji u „%s“.

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
bs: Noviji direktorij sa ovim nazivom već postoji u „%s“.

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
bs: Drugi direktorij sa ovim nazivom već postoji u „%s“.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
bs: Zamjena će ukloniti sve datoteke u direktoriju.

en: Replace folder “%s”?
bs: Da zamijenim direktorij „%s“?

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
bs: Direktorij sa ovim nazivom već postoji u „%s“.

en: Replace file “%s”?
bs: Da zamijenim datoteku „%s“?

en: Replacing it will overwrite its content.
bs: Zamjena će prepisati njen sadržaj.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
bs: Starija datoteka sa ovim nazivom već postoji u „%s“.

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
bs: Novija datoteka sa ovim nazivom već postoji u „%s“.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
bs: Druga datoteka sa ovim nazivom već postoji u „%s“.

en: Original file
bs: Izvorna datoteka

en: Size:
bs: Veličina:

en: Type:
bs: Tip:

en: Last modified:
bs: Zadnja promjena:

en: Replace with
bs: Zamijeni sa

en: Merge
bs: Spoji

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
bs: _Izaberite novo ime za odredište

en: Reset
bs: Vrati

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
bs: Primjeni ovu radnju za sve datoteke

en: _Skip
bs: _Preskoči

en: Re_name
bs: Pre_imenuj

en: Replace
bs: Zamijeni

en: File conflict
bs: Sukob datoteke

en: S_kip All
bs: P_reskoči Sve

en: _Retry
bs: _Ponovi

en: _Delete
bs: _Briši

en: Delete _All
bs: Obriši _Sve

en: _Replace
bs: _Zamijeni

en: Replace _All
bs: Zamijeni _Sve

en: _Merge
bs: _Spoji

en: Merge _All
bs: Spoji_Sve

en: Copy _Anyway
bs: Kopiraj _Ipak

en: %'d second | %'d seconds
bs[0]: %'d sekunda
bs[1]: %'d sekunde
bs[2]: %'d sekundi

en: %'d minute | %'d minutes
bs[0]: %'d minuta
bs[1]: %'d minute
bs[2]: %'d minuta

en: %'d hour | %'d hours
bs[0]: %'d sat
bs[1]: %'d sata
bs[2]: %'d sati

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
bs[0]: približno %'d sat
bs[1]: približno %'d sata
bs[2]: približno %'d sati

note: appended to new link file
en: Another link to %s
bs: Druga veza na %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
bs: %'d. veza na %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
bs: %'d. veza na %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
bs: %'d. veza na %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
bs: %'d. veza na %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * makije some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
bs:  (kopija)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
bs:  (dodatna kopija)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
bs: . kopija)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
bs: . kopija)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
bs: . kopija)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
bs: . kopija)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
bs: %s (kopija)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
bs: %s (dodatna kopija)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
bs: %s (%'d° kopija)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just makije all the translated * strings look liki "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
bs: %s (%'d° kopija)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
bs: %s (%'d° kopija)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
bs: %s (%'d° kopija)%s

en: Are you sure you want to permanently delete “%B” from the trash?
bs: Da li ste sigurni da želite trajno da uklonite „%B“ iz smeća?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
bs[0]: Sigurno želite da trajno uklonite %'d izabranu stavku iz smeća?
bs[1]: Sigurno želite da trajno uklonite %'d izabrane stavke iz smeća?
bs[2]: Sigurno želite da trajno uklonite %'d izabranih stavki iz smeća?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
bs: Ako izbrišete stavku, biće trajno izgubljena.

en: Empty all items from Trash?
bs: Da li da izbacim sve stavke iz smeća?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
bs: Sve stavke iz smeća će biti trajno uklonjene.

en: Empty _Trash
bs: Isprazni _smeće

en: Are you sure you want to permanently delete “%B”?
bs: Da li ste sigurni da želite trajno da uklonite „%B“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
bs[0]: Sigurno želite da trajno uklonite %'d izabranu stavku?
bs[1]: Sigurno želite da trajno uklonite %'d izabrane stavke?
bs[2]: Sigurno želite da trajno uklonite %'d izabranih stavki?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
bs[0]: Preostala je %'d datoteka za brisanje
bs[1]: Preostale su %'d datoteke za brisanje
bs[2]: Preostalo je %'d datoteka za brisanje

en: Deleting files
bs: Brisanje datoteka

note: To translators: %T will expand to a time liki "2 minutes". * The singular/plural form will bje used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
bs[0]: preostao je %T
bs[1]: preostaju %T
bs[2]: preostaje %T

en: Error while deleting.
bs: Greška pri brisanju.

en: Files in the folder “%B” cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
bs: Ne mogu da uklonim datoteke iz direktorija „%B“ jer nemate ovlašćenja za njihov prikaz.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%B”.
bs: Javila se greška pri dobijanju podataka o datotekama u direktoriju „%B“.

en: _Skip files
bs: _Preskoči datoteke

en: The folder “%B” cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
bs: Ne mogu da obrišem direktorij „%B“ jer nemate ovlašćenja za njeno čitanje.

en: There was an error reading the folder “%B”.
bs: Javila se greška pri čitanju direktorija „%B“.

en: Could not remove the folder %B.
bs: Ne mogu da uklonim direktorijum %B.

en: There was an error deleting %B.
bs: Javila se greška pri brisanju %B.

en: Moving files to trash
bs: Premještam datoteke u smeće

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
bs[0]: Preostaje %'d datoteka za premještanje u smeće
bs[1]: Preostaju %'d datoteke za premještanje u smeće
bs[2]: Preostaje %'d datoteka za premještanje u smeće

note: Translators: %B is a file nami
en: “%B” can't be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
bs: Ne mogu da prebacim „%B“ u smeće, da li želite da je odmah obrišete?

en: This remote location does not support sending items to the trash.
bs: Ovo udaljeno mjesto ne podržava slanje stavki u smeće.

en: Trashing Files
bs: Šaljem u smeće

en: Deleting Files
bs: Brišem datoteke

en: Unable to eject %V
bs: Ne mogu da izbacim %V

en: Unable to unmount %V
bs: Ne mogu da demontiram %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
bs: Da li želite da ispraznite korpu prije nego što demontirate?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
bs: Morate isprazniti smeće kako biste oslobodili prostor na ovom uređaju. Sve stavke iz smeća će biti trajno izgubljene.

en: Do _not Empty Trash
bs: _Ne prazni Smeće

note: Translators: %s is a file nami formatted for display
en: Unable to access “%s”
bs: Ne mogu da pristupim „%s“

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
bs[0]: Pripremam %'d datoteku za kopiranje (%S)
bs[1]: Pripremam %'d datoteke za kopiranje (%S)
bs[2]: Pripremam %'d datoteka za kopiranje (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
bs[0]: Pripremam %'d datoteku za premještanje (%S)
bs[1]: Pripremam %'d datoteke za premještanje (%S)
bs[2]: Pripremam %'d datoteka za premještanje (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
bs[0]: Pripremam %'d datoteku za brisanje (%S)
bs[1]: Pripremam %'d datoteke za brisanje (%S)
bs[2]: Pripremam %'d datoteka za brisanje (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
bs[0]: Priprema za slanje %'d datoteke u smeće
bs[1]: Priprema za slanje %'d datoteke u smeće
bs[2]: Priprema za slanje %'d datoteka u smeće

en: Error while copying.
bs: Greška pri kopiranju.

en: Error while moving.
bs: Greška pri pomjeranju.

en: Error while moving files to trash.
bs: Greška pri premještanju datoteka u smeće.

en: Files in the folder “%B” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
bs: Radnja nad datotekama u direktoriju „%B“ ne može biti obavljena zato što nemate ovlašćenja za njihov prikaz.

en: The folder “%B” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
bs: Radnja nad direktorijem „%B“ ne može biti obavljena zato što nemate ovlašćenja za njegovo čitanje.

en: The file “%B” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
bs: Radnja nad datotekom „%B“ ne može biti obavljena zato što nemate ovlašćenja za njeno čitanje.

en: There was an error getting information about “%B”.
bs: Greška prilikom dobavljanja podataka o „%B“.

en: Error while copying to “%B”.
bs: Greška pri kopiranju u „%B“.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
bs: Nemate ovlašćenja da biste pristupili odredišnom direktorijumu.

en: There was an error getting information about the destination.
bs: Došlo je do greške prilikom dobavljanja podataka o odredištu.

en: The destination is not a folder.
bs: Odredište nije direktorijum.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
bs: Nema dovoljno prostora u odredištu. Pokušajte da uklonite neke datoteke da biste napravili prostora.

en: %S more space is required to copy to the destination.
bs: %S dodatnog prostora je potrebno za kopiranje na odredište.

en: The destination is read-only.
bs: Odredište možete samo čitati.

en: Moving “%B” to “%B”
bs: Premještam „%B“ u „%B“

en: Copying “%B” to “%B”
bs: Umnožavam „%B“ u „%B“

en: Duplicating “%B”
bs: Udvostručujem „%B“

en: Moving file %'d of %'d (in “%B”) to “%B”
bs: Premještam datoteku %'d od %'d (iz „%B“) u „%B“

en: Copying file %'d of %'d (in “%B”) to “%B”
bs: Umnožavam datoteku %'d od %'d (iz „%B“) u „%B“

en: Duplicating file %'d of %'d (in “%B”)
bs: Udvostručujem datoteku %'d od %'d (iz „%B“)

en: Moving file %'d of %'d to “%B”
bs: Premještam datoteku %'d od %'d u „%B“

en: Copying file %'d of %'d to “%B”
bs: Umnožavam datoteku %'d od %'d u „%B“

en: Duplicating file %'d of %'d
bs: Udvostručujem datoteku %'d od %'d

note: To translators: %S will expand to a size liki "2 bytes" or "3 MB", so something liki "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
bs: %S od %S

note: To translators: %S will expand to a size liki "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration liki * "2 minutes". So the whole thing will bje something liki "2 kb of 4 MB -- 2 hours lift (4kb/sec)" * * The singular/plural form will bje used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
bs[0]: %S od %S — preostalo %T (%S/sek)
bs[1]: %S od %S — preostalo %T (%S/sek)
bs[2]: %S od %S — preostalo %T (%S/sek)

en: The folder “%B” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
bs: Direktorij „%B“ ne može biti umnožen zato što nemate ovlašćenja da ga napravite u odredištu.

en: There was an error creating the folder “%B”.
bs: Došlo je do greške pri pravljenju direktorija „%B“.

en: Files in the folder “%B” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
bs: Datoteke u direktoriju „%B“ ne mogu biti umnožene zato što nemate ovlašćenja za njihov prikaz.

en: The folder “%B” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
bs: Direktorij „%B“ ne može biti umnožen zato što nemate ovlašćenja za njegovo čitanje.

en: Error while moving “%B”.
bs: Greška pri premještanju „%B“.

en: Could not remove the source folder.
bs: Ne mogu da uklonim izvorni direktorijum.

en: Error while copying “%B”.
bs: Greška pri kopiranju „%B“.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
bs: Ne mogu da uklonim datoteke iz već postojećeg direktorija %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
bs: Ne mogu da uklonim već postojeću datoteku „%F“.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
bs: Ne možete pomjeriti direktorij u sebe samog.

en: You cannot copy a folder into itself.
bs: Ne možete kopirati direktorij u sebe samog.

en: The destination folder is inside the source folder.
bs: Odredišni direktorij je unutar polaznog direktorija.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
bs: Ne možete da premjestite datoteku preko sebe same.

en: You cannot copy a file over itself.
bs: Ne možete kopirati datoteku preko same sebe.

en: The source file would be overwritten by the destination.
bs: Izvorna datoteka će biti prepisana odredišnom.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
bs: Ne mogu da uklonim već postojeću datoteku sa istim nazivom u %F.

en: There was an error copying the file into %F.
bs: Došlo je do greške pri umnožavanju datoteke u %F.

en: Copying Files
bs: Umnožavam datoteke

en: Preparing to Move to “%B”
bs: Pripremam za premiještanje u „%B“

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
bs[0]: Priprema za premještanje %'d datoteke
bs[1]: Priprema za premještanje %'d datoteke
bs[2]: Priprema za premještanje %'d datoteka

en: There was an error moving the file into %F.
bs: Došlo je do greške pri premještanju u %F.

en: Moving Files
bs: Premještam datoteke

en: Creating links in “%B”
bs: Pravim veze u „%B“

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
bs[0]: Pravim vezu ka %'d datoteci
bs[1]: Pravim veze ka %'d datoteke
bs[2]: Pravim veze ka %'d datoteka

en: Error while creating link to %B.
bs: Greška pri pravljenju veze ka „%B“.

en: Symbolic links only supported for local files
bs: Simboličke veze su moguće samo nad lokalnim datotekama

en: The target doesn't support symbolic links.
bs: Odredište ne podržava simboličke veze.

en: There was an error creating the symlink in %F.
bs: Došlo je do greške pri obrazovanju simboličke veze u %F.

en: Setting permissions
bs: Postavljam dozvole

note: localizers: the initial nami of a new folder
en: Untitled Folder
bs: Neimenovani direktorij

note: localizers: the initial nami of a new template document
en: Untitled %s
bs: Neimenovan %s

note: localizers: the initial nami of a new empty document
en: Untitled Document
bs: Dokument bez naslova

en: Error while creating directory %B.
bs: Greška prilikom stvaranja direktorijuma %B.

en: Error while creating file %B.
bs: Greška prilikom stvaranja datoteke %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
bs: Došlo je do greške prilikom stvaranja direktorijuma u %F.

en: Emptying Trash
bs: Praznim smeće

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
bs: Ne mogu da označim pokretač povjerljivim (izvršni)

en: Undo
bs: Poništi

en: Undo last action
bs: Poništi posljednju akciju

en: Redo
bs: Vrati

en: Redo last undone action
bs: Ponovi posljednju poništenu radnju

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
bs[0]: Premiještam %d stavku nazad u „%s“
bs[1]: Premiještam %d stavke nazad u „%s“
bs[2]: Premiještam %d stavki nazad u „%s“

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
bs[0]: Premiještam %d stavku u „%s“
bs[1]: Premiještam %d stavke u „%s“
bs[2]: Premiještam %d stavki u „%s“

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
bs[0]: _Opozovi premiještanje %d stavke
bs[1]: _Opozovi premiještanje %d stavke
bs[2]: _Opozovi premiještanje %d stavki

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
bs[0]: _Povrati premiještanje %d stavke
bs[1]: _Povrati premiještanje %d stavke
bs[2]: _Povrati premiještanje %d stavki

en: Move '%s' back to '%s'
bs: Premiještam „%s“ nazad u „%s“

en: Move '%s' to '%s'
bs: Premiještam „%s“ u „%s“

en: _Undo Move
bs: _Poništi pomijeranje

en: _Redo Move
bs: _Vrati pomijeranje

en: _Undo Restore from Trash
bs: _Opozovi vraćanje iz smeća

en: _Redo Restore from Trash
bs: _Povrati vraćanje iz smeća

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
bs[0]: Premiještam %d stavku nazad u smeće
bs[1]: Premiještam %d stavke nazad u smeće
bs[2]: Premiještam %d stavki nazad u smeće

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
bs[0]: Vraćam %d stavku iz smeća
bs[1]: Vraćam %d stavke iz smeća
bs[2]: Vraćam %d stavki iz smeća

en: Move '%s' back to trash
bs: Premiještam „%s“ nazad u smeće

en: Restore '%s' from trash
bs: Vraćam „%s“ stavku iz smeća

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
bs[0]: Brišem %d umnoženu stavku
bs[1]: Brišem %d umnožene stavke
bs[2]: Brišem %d umnoženih stavki

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
bs[0]: Kopiram %d stavku u '%s'
bs[1]: Kopiram %d stavke u '%s'
bs[2]: Kopiram %d stavki u '%s'

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
bs[0]: _Poništi kopiranje %d stavke
bs[1]: _Poništi kopiranje %d stavke
bs[2]: _Poništi kopiranje %d stavki

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
bs[0]: _Vrati kopiranje %d stavke
bs[1]: _Vrati kopiranje %d stavke
bs[2]: _Vrati kopiranje %d stavki

en: Delete '%s'
bs: Obriši „%s“

en: Copy '%s' to '%s'
bs: Kopiram „%s“ u „%s“

en: _Undo Copy
bs: _Poništi kopiranje

en: _Redo Copy
bs: _Vrati kopiranje

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
bs[0]: Brišem %d udvostručenu stavku
bs[1]: Brišem %d udvostručenje stavke
bs[2]: Brišem %d udvostručenih stavki

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
bs[0]: Udvostručujem %d stavku u „%s“
bs[1]: Udvostručujem %d stavke u „%s“
bs[2]: Udvostručujem %d stavki u „%s“

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
bs[0]: _Poništi udvostručavanje %d stavke
bs[1]: _Poništi udvostručavanje %d stavke
bs[2]: _Poništi udvostručavanje %d stavki

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
bs[0]: _Vrati udvostručavanje %d stavke
bs[1]: _Vrati udvostručavanje %d stavke
bs[2]: _Vrati udvostručavanje %d stavki

en: Duplicate '%s' in '%s'
bs: Udvostručujem „%s“ u „%s“

en: _Undo Duplicate
bs: _Poništi udvostručavanje

en: _Redo Duplicate
bs: _Vrati udvostručavanje

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
bs[0]: Brišem veze do %d stavke
bs[1]: Brišem veze do %d stavke
bs[2]: Brišem veze do %d stavki

en: Create links to %d item | Create links to %d items
bs[0]: Pravim veze do %d stavke
bs[1]: Pravim veze do %d stavke
bs[2]: Pravim veze do %d stavki

en: Delete link to '%s'
bs: Brišem vezu do „%s“

en: Create link to '%s'
bs: Pravim vezu do „%s“

en: _Undo Create Link
bs: _Opozovi stvaranje veze

en: _Redo Create Link
bs: _Povrati stvaranje veze

en: Create an empty file '%s'
bs: Stvaram praznu datoteku „%s“

en: _Undo Create Empty File
bs: _Opozovi stvaranje prazne datoteke

en: _Redo Create Empty File
bs: _Povrati stvaranje prazne datoteke

en: Create a new folder '%s'
bs: Pravim novi direktorij „%s“

en: _Undo Create Folder
bs: _Opozovi stvaranje direktorija

en: _Redo Create Folder
bs: _Povrati stvaranje direktorija

en: Create new file '%s' from template
bs: Pravim novu datoteku „%s“ iz šablona

en: _Undo Create from Template
bs: _Opozovi stvaranje iz šablona

en: _Redo Create from Template
bs: _Povrati stvaranje iz šablona

en: Rename '%s' as '%s'
bs: Preimenujem „%s“ kao „%s“

en: _Undo Rename
bs: _Opozovi preimenovanje

en: _Redo Rename
bs: _Povrati preimenovanje

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
bs[0]: Premještam %d datoteku u smeće
bs[1]: Premještam %d datoteke u smeće
bs[2]: Premještam %d datoteka u smeće

en: Restore '%s' to '%s'
bs: Vraćam „%s“ u „%s“

en: Move '%s' to trash
bs: Premještam „%s“ u smeće

en: _Undo Trash
bs: _Poništi bacanje

en: _Redo Trash
bs: _Vrati bacanje

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
bs: Vraćam prvobitna ovlašćenja stavki sadržanih u „%s“

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
bs: Postavljam ovlašćenja stavki sadržanih u „%s“

en: _Undo Change Permissions
bs: _Poništi izmjenu ovlašćenja

en: _Redo Change Permissions
bs: _Povrati izmjenu ovlašćenja

en: Restore original permissions of '%s'
bs: Vraćam prvobitna ovlašćenja za „%s“

en: Set permissions of '%s'
bs: Postavljam ovlašćenja za „%s“

en: Restore group of '%s' to '%s'
bs: Vraćam grupu „%s“ na „%s“

en: Set group of '%s' to '%s'
bs: Podešavam grupu „%s“ na „%s“

en: _Undo Change Group
bs: _Poništi izmjenu grupe

en: _Redo Change Group
bs: _Vrati izmjenu gupe

en: Restore owner of '%s' to '%s'
bs: Vraćam vlasnika „%s“ na „%s“

en: Set owner of '%s' to '%s'
bs: Podešavam vlasnika „%s“ na „%s“

en: _Undo Change Owner
bs: _Poništi izmjenu vlasnika

en: _Redo Change Owner
bs: _Povrati izmjenu vlasnika

en: Could not determine original location of “%s”
bs: Ne mogu da odredim prvobitnu putanju za „%s“

en: The item cannot be restored from trash
bs: Ne mogu da vratim stavku iz smeća

en: Error while adding “%s”: %s
bs: Greška pri dodavanju „%s“: %s

en: Could not add application
bs: Nisam mogao dodati aplikaciju

en: Could not forget association
bs: Ne mogu da zaboravim pridruživanje

en: Forget association
bs: Zaboravi pridruživanje

en: Error while setting “%s” as default application: %s
bs: Greška pri postavljanju „%s“ za podrazumijevani program: %s

en: Could not set as default
bs: Ne mogu da postavim kao podrazumijevani program

note: Translators: the %s here is a file extension
en: %s document
bs: %s dokument

note: Translators; %s here is a mime-type description
en: Open all files of type “%s” with
bs: Otvori sve „%s“ datoteke programom

note: Translators: first %s is filename, second %s is mime-type description
en: Select an application to open “%s” and other files of type “%s”
bs: Izaberite program koji će otvoriti „%s“ i ostale „%s“ datoteke

en: _Add
bs: _Dodaj

en: Set as default
bs: Postavi kao podrazumijevano

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
bs: Nažalost, ne možete izvršavati naredbe sa udaljenog mjesta.

en: This is disabled due to security considerations.
bs: Ovo je onemogućeno radi sigurnosti.

en: There was an error launching the application.
bs: Dogodila se greška pri pokretanju aplikacije.

en: This drop target only supports local files.
bs: Odredište ispuštanja podržava samo lokalne datoteke.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
bs: Da biste otvorili udaljene datoteke, kopirajte ih u lokalni direktorij i zatim ih ponovo ispustite.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
bs: Da biste otvorili udaljene datoteke, kopirajte ih u lokalni direktorij i zatim ih ponovo ispustite. Lokalne datoteke koje ste ispustili su već otvorene.

en: Details:
bs: Detalji:

en: Preparing
bs: Pripremam

en: Search
bs: Pretraga

en: Search for “%s”
bs: Pretraga “%s”

en: Unable to complete the requested search
bs: Ne mogu da obavim zatraženu pretragu

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
bs: Gdje smjestiti nove listove u prozoru razgledača.

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
bs: Ukoliko je postavljeno na „after_current_tab“ umeće nove listove pokraj već postojećeg lista. Ukoliko je postavljeno na „end“ dodaje nove listove nakon svih otvorenih listova.

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
bs: Uvijek koristi polje za putanju, umjesto trake za putanju

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
bs: Ukoliko je postavljeno, razgledački prozori Nautilusa će uvijek koristiti tekstualno polje za unos putanje umjesto trake sa dugmićima putanje.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
bs: Da li tražiti odobrenje pri brisanju datoteka ili pražnjenju smeća?

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
bs: Ukoliko je postavljeno, Nautilus će tražiti odobrenje pri brisanju datoteka ili pražnjenju smeća.

en: Whether to enable immediate deletion
bs: Da li omogućiti neposredno brisanje

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
bs: Ukoliko je postavljeno, Nautilus će imati osobinu koja omogućuje neposredno brisanje datoteka umjesto pomjeranja u smeće. Ova osobina može biti opasna te je koristite s oprezom.

en: When to show number of items in a folder
bs: Kada prikazati broj stavki u direktoriju

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
bs: Gubitak brzine radi prikazivanja broja stavki u fascikli. Ukoliko je postavljeno na „always“ uvijek se prikazuje broj stavki, čak i ako je fascikla na udaljenom računaru. Ukoliko je postavljeno na „local_only“, prikazuje se broj stavki samo za lokalne fascikle. Ukoliko je postavljeno na „never“, onda se nikad ne prikazuje broj stavki.

en: Type of click used to launch/open files
bs: Tip klikanja koji se koristi za pokretanje/otvaranje datoteka

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
bs: Moguće vrijednosti su "single" za pokretanje datoteka pomoću jednog klika ili "double" za pokretanje pomoću dvostrukog klika.

en: What to do with executable text files when activated
bs: Šta činiti sa izvršnim tekstualnim datotekama pri aktiviranju

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
bs: Šta činiti sa izvršnim tekstualnim datotekama kada se aktiviraju (sa jednim ili dva klika). Moguće vrijednosti su "launch" da se pokrenu kao programi, "ask", da se postavi pitanje u novom prozoru i "display" da se prikažu kao čisti tekst.

en: Show the package installer for unknown mime types
bs: Prikaži instalira paketa za nepoznate mime vrste

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown mime type is opened, in order to search for an application to handle it.
bs: Da li da prikažem korisniku dijalog instalira paketa u slučaju otvaranja nepoznatog mime tipa, kako bi pronašao program koji može da je otvori.

en: Show a warning dialog for the change of the shortcut for move to trash
bs: Prikaži upozoravajući dijaloški prozor za promjenu kratice za premještanje u smeće

en: Show a warning dialog for the change of the shortcut for move to trash from control + delete to just delete.
bs: Prikaži upozoravajući dijaloški prozor za promjenu kratice za premještanje u smeće iz control + delete u samo delete.

en: Use extra mouse button events in Nautilus' browser window
bs: Koristi dodatne događaje tipki miša za radnje u Nautilusu

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
bs: Za korisnike sa miševima koji imaju tipke "Naprijed" i "Nazad" , ovo će utvrditi da li je preuzeta bilo koja radnja unutar Nautilusa kada je pritisnut jedan od njih.

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
bs: Dugme miša za radnju „Naprijed“ u pregledniku

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
bs: Za korisnike sa miševima koji imaju tipke "Naprijed" i "Nazad" , ovo određuje koje dugme miša izvršava naredbu „Naprijed“ unutar preglednika. Moguće su vrijednosti od 6 do 14.

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
bs: Dugme miša za radnju „Nazad“ u pregledniku

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
bs: Za korisnike sa miševima koji imaju tipke "Naprijed" i "Nazad" , ovo određuje koje dugme miša izvršava naredbu „Nazad“ unutar preglednika. Moguće su vrijednosti od 6 do 14.

en: When to show thumbnails of files
bs: Kada prikazati sličice datoteka

en: Speed tradeoff for when to show a file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
bs: Gubitak brzine radi pregleda sličica za datoteke. Ukoliko je postavljeno na „always“ uvijek se prikazuje umanjena slika, čak i ako je fascikla na udaljenom računaru. Ukoliko je postavljeno na „local-only“, prikazuje se umanjena slika samo za lokalne datoteke. Ukoliko je postavljeno na „never“ koristi se opšta ikonica. Uprkos onome što predlaže naziv, ovo se primjenjuje na bilo koju vrstu datoteke.

en: Maximum image size for thumbnailing
bs: Maksimalna veličina slike za umanjivanje

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
bs: Slike koje prelaze ovu veličinu neće biti prikazane umanjene. Svrha ove opcije je da se izbjegne umanjivanje velikih slika što može uzeti puno vremena ili memorije.

en: Show folders first in windows
bs: Prikaži prvo direktorije u prozorima

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
bs: Ukoliko je postavljeno, Nautilus će prikazati direktorije prije prikazivanja datoteka u tekstualnom i ikonskom pogledu.

en: Default sort order
bs: Uobičajeni redoslijed sortiranja

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type" and "mtime".
bs: Osnovni poredak za stavke u pregledu ikonicama. Dozvoljene vrijuednosti su: „name“, „size“, „type“ i „mtime“.

en: Reverse sort order in new windows
bs: Obrni redoslijed sortiranja u novim prozorima

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
bs: Ukoliko je postavljeno, datoteke u novootvorenim prozorima će biti sortirane u obrnutom redoslijedu. npr. ako su sortirane prema imenima onda će, umjesto da budu poredane od "a" do "ž", biti poredane od "ž" do "a", ako su sortirane prema veličini onda će biti poredane od najmanje do najveće umjesto od najveće do najmanje.

en: Default folder viewer
bs: Uobičajeni preglednik direktorija

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", and "icon-view".
bs: Ovaj pregled se koristi kada se posjeti direktorij, osim ako se ne izaberete neki drugi pogled za taj direktorij. Dozvoljene vrijednosti su „list-view“ i „icon-view“.

en: Whether to show hidden files
bs: Da li prikazati skrivene datoteke

en: This key is deprecated and ignored. The "show-hidden" key from "org.gtk.Settings.FileChooser" is now used instead.
bs: Ovaj ključ je zastario i zanemaren. Sada se koristi ključ „show-hidden“ (prikaži skrivene) iz „org.gtk.Settings.FileChooser“ umjesto njega.

en: Bulk rename utility
bs: Alat za grupno preimenovanje

en: If set, Nautilus will append URIs of selected files and treat the result as a command line for bulk renaming. Bulk rename applications can register themselves in this key by setting the key to a space-separated string of their executable name and any command line options. If the executable name is not set to a full path, it will be searched for in the search path.
bs: Ako je postavljeno, Nautilus će dodati adrese odabranih datoteka i smatrat će rezultat kao liniju naredbi za grupno preimenovanje. Programi za grupno preimenovanje mogu da se registruju u ovom ključu tako što će podesiti ključ u niz svojih izvršnih imena odvojenih razmakom i svih opcija linije naredbi. Ako izvršno ime nije podešeno na punu putanju, biće potraženo u putanji pretrage.

en: List of possible captions on icons
bs: Lista mogućih naslova ikona.

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: "size", "type", "date_modified", "owner", "group", "permissions", and "mime_type".
bs: Spisak naslova ispod ikonice u prikazu pomoću ikonica i na radnoj površi. Pravi broj oznaka zavisi od nivoa uvećanja. Dozvoljene vrijednosti su: „size“ (veličina), „type“ (vrsta), „date_modified“ (datum izmjene), „owner“ (vlasnik), „group“ (grupa), „permissions“ (dozvole) i „mime_type“ (mime vrsta).

en: Default icon zoom level
bs: Uobičajena veličina ikona

en: Default zoom level used by the icon view.
bs: Uobičajeno uvećanje koje koristi ikonski pogled.

en: Default Thumbnail Icon Size
bs: Podrazumijevana veličina malih prikaza

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view when using NAUTILUS_ICON_SIZE_SMALL size.
bs: Podrazumijevana veličina malog prikaza pri pregledu ikona kada se koristi NAUTILUS_ICON_SIZE_SMALL veličina.

en: Text Ellipsis Limit
bs: Skraćivanje teksta

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: small, standard, large
bs: String koji navodi kako dijelovi predugačkog imena datoteka treba zamijeniti trotačkama, ovisno o razini zumiranja. Svaki od elemenata liste je u obliku "Nivo uvećanja:Cijeli broj ". Za svaki određeni nivo uvećanja, ako je dati cijeli broj veći od 0, naziv datoteke neće premašiti dati broj linija. Ako je cijeli broj je 0 ili manje, nikakv limit se nameće na navedenoj razini zumiranja. Također je dozvoljeno je podrazumijevani unos oblika "Integer " bez određene razine zumiranja. Ona definira maksimalan broj linija za svim drugim nivoima zumiranja. Primjeri: 0 - uvijek prikazati predugačka imena datoteka; 3 - skrati imena datoteka ako su duža od tri linije; najmanja: 5, manje: 4,0 - skrati imena datoteka ako su veća od pet linija za zumiranje "najmanja ". Skratit imena datoteka ako su duži od četiri linije za zumiranje "manje ". Ne skratiti imena datoteka za ostale nivoe zumiranja. Dostupni nivoi zumiranja: mali, standardni, veliki

en: Default list zoom level
bs: Uobičajeno uvećanje liste

en: Default zoom level used by the list view.
bs: Uobičajeno uvećanje koje koristi tekstualni pogled.

en: Default list of columns visible in the list view
bs: Uobičajena lista vidljivih kolona u tekstualnom pogledu

en: Default list of columns visible in the list view.
bs: Uobičajena lista vidljivih kolona u tekstualnom pogledu.

en: Default column order in the list view
bs: Uobičajeni raspored kolona u tekstualnom pogledu

en: Default column order in the list view.
bs: Uobičajeni raspored kolona u tekstualnom pogledu.

en: Use tree view
bs: Koristi pregled stablom

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list
bs: Da li treba biti korišteno stablo za kretanje spiskom pregleda umjesto običnog spiska

en: Desktop font
bs: Font za desktop

en: The font description used for the icons on the desktop.
bs: Opis fonta koji će se koristiti za ikone na desktopu.

en: Home icon visible on desktop
bs: Ikona početnog direktorija je vidljiva na desktopu

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
bs: Ukoliko je postavljeno, ikona sa linkom do početnog direktorija će biti postavljena na desktop.

en: Trash icon visible on desktop
bs: Ikona za smeće je vidljiva na desktopu

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
bs: Ukoliko je postavljeno, ikona sa linkom do smeća će biti postavljena na desktop.

en: Show mounted volumes on the desktop
bs: Pokaži montirane diskove na desktopu

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
bs: Ukoliko je postavljeno, ikone sa linkovima do montiranih diskova će biti postavljene na desktop.

en: Network Servers icon visible on the desktop
bs: Ikona mrežnih mjesta je prikazana na radnoj površini

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
bs: Ukoliko je ovo postavljeno, ikona koja ukazuje na mrežna mjesta će biti stavljena na radnu površinu.

en: Desktop home icon name
bs: Ime ikone početnog direktorija na desktopu

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
bs: Ovo ime može biti postavljeno ako želite korisničko ime za ikonu za početni direktorij na desktopu.

en: Desktop trash icon name
bs: Ime ikone smeća

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
bs: Ovo ime može biti postavljeno ako želite korisničko ime za ikonu za smeće na desktopu.

en: Network servers icon name
bs: Ime ikone za mrežne servere

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
bs: Ovo ime se može postaviti ukoliko želite prilagođeno ime za ikonu mrežnih servera na radnoj površi.

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
bs: Cijeli broj koji određuje kako će biti skraćena imena datoteka koja se preklapaju na radnoj površi. Ako je broj veći od 0 imena neće preći zadati broj linija, a ako je broj 0 ili manje neće postojati limit na broj linija.

en: Fade the background on change
bs: Pretapa pozadinu prilikom izmjene

en: If set to true, then Nautilus will use a fade effect to change the desktop background.
bs: Ukoliko je postavljeno na „true“, Nautilus će koristiti blagi prijelaz pri promjeni pozadina radne površi.

en: The geometry string for a navigation window.
bs: Niz sa veličinom upravljačkog prozora.

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
bs: Niz koji sadrži sačuvanu veličinu i koordinate upravljačkih prozora.

en: Whether the navigation window should be maximized.
bs: Da li da upravljački prozor bude podrazumijevano umanjen.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
bs: Da li da upravljački prozor bude podrazumijevano uvećan.

en: Width of the side pane
bs: Širina bočnog panela

en: The default width of the side pane in new windows.
bs: Uobičajena širina bočnog panela u novim prozorima.

en: Show location bar in new windows
bs: Prikaži traku s lokacijom u novim prozorima

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
bs: Ukoliko je postavljeno, u novootvorenim prozorima će biti vidljiva traka s lokacijom.

en: Show side pane in new windows
bs: Prikaži bočni panel u novim prozorima

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
bs: Ukoliko je postavljeno, novootvoreni prozori će imati bočne panele.

en: Send file by mail…
bs: Slanje datoteke mailom…

en: Send files by mail…
bs: Slanje datoteka mailom…

en: There was an error displaying help: 
    %s
bs: Dogodila se greška pri prikazivanju pomoći: 
    %s

note: Some sort of failure occurred. How 'bout we tell the user?
en: Oops! Something went wrong.
bs: Ups! Nešto je pošlo naopako.

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
bs: Ne mogu da napravim zatraženi direktorij. Napravite ovaj direktorij, ili postavite ovlašćenja tako da može biti napravljen:
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
bs: Ne mogu da napravim zatraženi direktorij. Napravite ovaj direktorij, ili postavite ovlaštenja tako da mogu biti napravljeni:
    %s

en: Nautilus 3.0 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.config/nautilus
bs: Nautilus 3.0 smatra ovaj direktorij zastarjelim i pokušaće prebaciti konfiguraciju na ~/.config/nautilus

en: --check cannot be used with other options.
bs: --check se ne može koristiti uz ostale opcije.

en: --quit cannot be used with URIs.
bs: --quit se ne može koristiti sa adresama.

en: --select must be used with at least an URI.
bs: „--select“ mora da se koristiti barem sa jednom putanjom.

en: --no-desktop and --force-desktop cannot be used together.
bs: „--no-desktop“ i „--force-desktop“ ne mogu biti korišteni zajedno.

en: Perform a quick set of self-check tests.
bs: Izvedi skup brzih samoprovjera.

en: Create the initial window with the given geometry.
bs: Napravi polazni prozor sa datim mjerama.

en: GEOMETRY
bs: GEOMETRIJA

en: Show the version of the program.
bs: Prikaži izdanje programa.

en: Always open a new window for browsing specified URIs
bs: Uvijek otvori novi prozor za pregled navedenih URI

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
bs: Napravi prozore samo za izričito navedene URI-je.

en: Never manage the desktop (ignore the GSettings preference).
bs: Nikada ne upravljaj radnom površi (zanemaruje postavke Gpodešavanja).

en: Always manage the desktop (ignore the GSettings preference).
bs: Uvijek upravljaj radnom površi (zanemaruje postavke Gpodešavanja).

en: Quit Nautilus.
bs: Izađi iz Nautilusa.

en: Select specified URI in parent folder.
bs: Izaberite navedenu putanju u polaznoj fascikli.

note: Translators: this is a fatal error quit message printed on the * command linije
en: Could not register the application
bs: Ne mogu registrovati aplikaciju

en: New _Window
bs: Novi _prozor

en: Sidebar
bs: Bočna traka

en: Connect to _Server…
bs: Poveži se na _server…

en: Prefere_nces
bs: _Opcije

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _About
bs: _O programu

en: _Quit
bs: _Izlaz

en: Unable to start the program:
    %s
bs: Ne mogu da pokrenem program:
    %s

en: Unable to locate the program
bs: Ne mogu da pronađem program

en: Oops! There was a problem running this software.
bs: Ups! Došlo je do problema prilikom pokretanja ovog programa.

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
bs: „%s“ sadrži program koji se sam pokreće po ubacivanju medijuma. Da li želite da ga pokrenete?

en: If you don't trust this location or aren't sure, press Cancel.
bs: Ako ne vjerujete ovom mjestu ili ako niste sigurni, pritisnite „Otkaži“.

en: _Run
bs: _Pokreni

en: No bookmarks defined
bs: Nema zabilješki

en: Bookmarks
bs: Zabilješke

en: Remove
bs: Ukloni

en: Move Up
bs: Pomjeri gore

en: Move Down
bs: Pomjeri dolje

en: _Name
bs: _Naziv

en: _Location
bs: _Lokacija

en: Icon View
bs: Pregled ikona

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
bs: Ne mogu da pristupim lokaciji

en: Unable to display location
bs: Ne mogu da prikažem lokacijju

en: Print but do not open the URI
bs: Ispiši ali ne otvaraj adrese

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command linije arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
bs: 
    
    Dodaj vezu sa priključenim diskom sa servera

en: This file server type is not recognized.
bs: Ovaj tip datoteke poslužitelja nije prepoznat.

en: This doesn't look like an address.
bs: Ovo ne izgleda kao adresa.

note: Translators: %s is a URI of the form "smb://foo.example.com"
en: For example, %s
bs: Na primjer, „%s“

en: _Remove
bs: _Ukloni

en: _Clear All
bs: Očisti _sve

en: _Server Address
bs: _Adresa servera

en: _Recent Servers
bs: _Skorašnji serveri

en: C_onnect
bs: _Spoji se

en: Comment
bs: Komentar

en: Description
bs: Opis

en: Command
bs: Naredba

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
bs: Nemate ovlaštenja potrebna da pregledate sadržaj „%s“.

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
bs: Ne mogu da pronađem „%s“. Možda je nedavno obrisana.

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
bs: Ne mogu da prikažem sav sadržaj „%s“: %s

en: This location could not be displayed.
bs: Ne mogu da prikažem sadržaj lokacije.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
bs: Niste ovlašteni da promijenite grupu za „%s“.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
bs: Nažalost, ne mogu da promijenim grupu za „%s“: %s

en: The group could not be changed.
bs: Grupa nije mogla biti promijenjena.

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
bs: Nažalost, ne mogu da promijenim vlasnika „%s“: %s

en: The owner could not be changed.
bs: Vlasnik nije mogao biti promijenjen.

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
bs: Ne mogu da promijenim ovlašćenja za „%s“: %s

en: The permissions could not be changed.
bs: Dozvole nisu mogle biti promijenjene.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
bs: Naziv „%s“ je već u upotrebi u ovoj lokaciji. Koristite neki drugi naziv.

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
bs: Ne postoji „%s“ u ovoj lokaciji. Možda je upravo premješteno ili obrisano?

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
bs: Nemate dozvole potrebne da preimenujete „%s“.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “/”. Please use a different name.
bs: Naziv „%s“ je neispravan zato što sadrži znak „/“. Molim koristite drugi naziv.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
bs: Naziv „%s“ je neispravan. Molim koristite drugi naziv.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
bs: Naziv „%s“ je predug. Koristite neki drugi naziv.

note: fall through
en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
bs: Ne mogu da preimenujem „%s“ u „%s“: %s

en: The item could not be renamed.
bs: Stavka se nije mogla preimenovati.

en: Renaming “%s” to “%s”.
bs: Preimenujem „%s“ u „%s“.

note: Translators: this is referred to captions under icons.
en: None
bs: Nijedan

en: Files Preferences
bs: Postavke datoteka

en: Default View
bs: Podrazumijevani prikaz

en: View _new folders using:
bs: Pogledaj _nove direktorije pomoću:

en: _Arrange items:
bs: P_oredaj stavke:

en: Sort _folders before files
bs: Poredaj _direktorije prije datoteka

en: Show hidden and _backup files
bs: Pokaži _skrivene datoteke i sigurnosne kopije

en: Icon View Defaults
bs: Podrazumijevano za prikaz ikona

en: Default _zoom level:
bs: Uobičajeni nivo _uvećanja:

en: List View Defaults
bs: Podrazumijevano za prikaz spiskom

en: D_efault zoom level:
bs: _Podrazumijevano uvećanje:

en: Views
bs: Prikazi

en: Behavior
bs: Ponašanje

en: _Single click to open items
bs: _Jednostruki klik za otvaranje stavki

en: _Double click to open items
bs: _Dvoklik za otvaranje stavki

en: Executable Text Files
bs: Izvršne tekstualne datoteke

en: _Run executable text files when they are opened
bs: _Pokreni izvršne tekstualne datoteke pri otvaranju

en: _View executable text files when they are opened
bs: _Pregledaj izvršne tekstualne datoteke pri otvaranju

en: _Ask each time
bs: _Pitaj svaki put

note: trash
en: Trash
bs: Smeće

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
bs: Pitaj prije _pražnjenja smeća ili brisanja datoteka

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
bs: Uk_ljuči naredbu za brisanje koja zaobilazi smeće

en: Icon Captions
bs: Natpisi ikonica

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
bs: Izaberite redoslijed podataka koji se pojavljuju ispod imena ikona. Više podataka se pojavljuje sa uvećavanjem.

en: List View
bs: Pregled liste

en: Navigate folders in a tree
bs: Razgledajte fascikle u stablu

en: Display
bs: Prikaz

en: Choose the order of information to appear in the list view.
bs: Izaberite redoslijed podataka koji se pojavljuju u pregledu liste.

en: List Columns
bs: Kolone liste

en: Show _thumbnails:
bs: Pokaži u_manjene slike:

en: _Only for files smaller than:
bs: _Samo za datoteke manje od:

en: Folders
bs: Direktoriji

en: Count _number of items:
bs: Iz_broj stavke:

en: Preview
bs: Pregled

en: Always
bs: Uvijek

en: Local Files Only
bs: Samo lokalne datoteke

en: Never
bs: Nikad

en: By Name
bs: Po imenu

en: By Size
bs: Po veličini

en: By Type
bs: Po tipu

en: By Modification Date
bs: Po datumu promjene

en: By Access Date
bs: Prema datumu pristupa

en: By Trashed Date
bs: Prema datumu brisanja

en: Small
bs: Malo

en: Standard
bs: Uobičajeno

en: Large
bs: Veliko

en: Image Type
bs: Vrsta slike

en: %d pixel | %d pixels
bs[0]: %d piksel
bs[1]: %d piksela
bs[2]: %d piksela

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: Title
bs: Naslov

en: Author
bs: Autor

en: Copyright
bs: Autorska prava

en: Created On
bs: Kreirano

en: Created By
bs: Kreirao

note: Translators: this refers to a legal disclaimer string embedded in * the metadata of an image
en: Disclaimer
bs: Odricanje

en: Warning
bs: Upozorenje

en: Source
bs: Izvor

en: Camera Brand
bs: Marka kamere

en: Camera Model
bs: Model kamere

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
bs: Datum snimka

en: Date Digitized
bs: Datum digitalizacije

en: Date Modified
bs: Datum izmjene

en: Exposure Time
bs: Dužina ekspozicije

en: Aperture Value
bs: Otvor blende

en: ISO Speed Rating
bs: ISO brzina

en: Flash Fired
bs: Blic je korišten

en: Metering Mode
bs: Način mjerenja

en: Exposure Program
bs: Program ekspozicije

en: Focal Length
bs: Žižna daljina

en: Software
bs: Softver

en: Keywords
bs: Ključne riječi

en: Creator
bs: Tvorac

en: Rating
bs: Ocjena

en: Failed to load image information
bs: Neuspješno učitavanje podataka o slici

en: Loading…
bs: Učitavam…

en: (Empty)
bs: (Prazno)

en: Use Default
bs: Koristi podrazumijevano

en: %s Visible Columns
bs: %s vidljivih kolona

en: Choose the order of information to appear in this folder:
bs: Izaberite redoslijed informacija po kome će biti prikazane u ovom direktorijumu:

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
bs[0]: Da li želite pogledati %d lokaciju?
bs[1]: Da li želite pogledati %d lokacije?
bs[2]: Da li želite pogledati %d lokacija?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
bs[0]: Ovo će otvoriti %d odvojen prozor.
bs[1]: Ovo će otvoriti %d odvojena prozora.
bs[2]: Ovo će otvoriti %d odvojenih prozora.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
bs: Veza „%s“ je neispravna. Da je premjestim u smeće?

en: The link “%s” is broken.
bs: Veza „%s“ je neispravna.

en: This link cannot be used because it has no target.
bs: Ne možete koristiti ovu vezu zato što nema odredište.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn't exist.
bs: Ne možete koristiti vezu zato što ne postoji njeno odredište „%s“.

en: Mo_ve to Trash
bs: _Pomjeri u smeće

en: Do you want to run “%s”, or display its contents?
bs: Želite li da pokrenete „%s“, ili prikažete njen sadržaj?

en: “%s” is an executable text file.
bs: „%s“ je izvršna tekstualna datoteka.

en: Run in _Terminal
bs: Pokreni u _terminalu

en: _Display
bs: _Prikazati

en: Are you sure you want to open all files?
bs: Jeste li sigurni da želite otvoriti sve datoteke?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
bs[0]: Ovo će otvoriti %d odvojenu karticu.
bs[1]: Ovo će otvoriti %d odvojene kartice.
bs[2]: Ovo će otvoriti %d odvojenih kartica.

en: Could not display “%s”.
bs: Ne mogu prikazati „%s“.

en: The file is of an unknown type
bs: Nije poznata ova vrsta datoteke

en: There is no application installed for “%s” files
bs: Nije instaliran program za otvaranje „%s“ datoteka

en: _Select Application
bs: I_zaberi program

en: There was an internal error trying to search for applications:
bs: Došlo je do greške pri traženju programa:

en: Unable to search for application
bs: Ne mogu da nađem program

en: There is no application installed for “%s” files.
    Do you want to search for an application to open this file?
bs: Program za otvaranje „%s“ datoteka nije instaliran.
    Da li želite da potražite program koji može da otvori ovu datoteku?

en: Untrusted application launcher
bs: Nepovjerljiv pokretač programa

en: The application launcher “%s” has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
bs: Pokretač programa „%s“ nije označen kao povjerljiv. Ukoliko ne znate odakle vam ova datoteka možda nije bezbjedno da je pokrenete.

en: _Launch Anyway
bs: _Ipak pokreni

en: Mark as _Trusted
bs: Označi kao _povjerljivo

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
bs[0]: Ovo će otvoriti %d zaseban program.
bs[1]: Ovo će otvoriti %d zasebna programa.
bs[2]: Ovo će otvoriti %d zasebnih programa.

en: Unable to start location
bs: Ne mogu da pokrenem lokaciju

en: Opening “%s”.
bs: Otvaram „%s“.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
bs[0]: Otvaram %d stavku.
bs[1]: Otvaram %d stavke.
bs[2]: Otvaram %d stavki.

en: Delete Shortcuts Have Changed
bs: Obriši kratice koje su se izmijenile

en: With the latest version of Files, you no longer need to hold Ctrl to delete - the Delete key will work when pressed on its own.
bs: Sa zadnjim verzijom datoteka ne morate držati Ctrl za brisanje - the Delete taster će raditi kada ga pritisnete.

en: Got it
bs: Dobijen

en: Close tab
bs: Zatvori karticu

note: Translators: this is the second part of a "%d files deleted" string
en: %s deleted | %s deleted
bs[0]: %s obrisan
bs[1]: %s obrisana
bs[2]: %s obrisanih

note: Translators: this is the first part of a "%d files deleted" string
en: %d file | %d files
bs[0]: %'d datoteka
bs[1]: %'d datoteke
bs[2]: %'d datoteka

en: label
bs: etiketa

en: File Operations
bs: Operacije sa datotekama

en: Show Details
bs: Prikaži detalje

en: %'d file operation active | %'d file operations active
bs[0]: U toku je %'d radnja nad datotekama
bs[1]: U toku su %'d radnje nad datotekama
bs[2]: U toku su %'d radnje nad datotekama

en: All file operations have been successfully completed
bs: Sve radnje nad datotekama su uspješno završene

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
bs: Ne možete da dodijelite više od jedne prilagođenu ikonu na vrijeme!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
bs: Molim povucite samo jednu sliku da postavite vlastitu ikonu.

en: The file that you dropped is not local.
bs: Datoteka koju ste ispustili nije lokalna.

en: You can only use local images as custom icons.
bs: Možete koristiti samo lokalne slike za korisničke ikone.

en: The file that you dropped is not an image.
bs: Datoteka koju ste ispustili nije slika.

en: _Name: | _Names:
bs[0]: _Ime:
bs[1]: _Imena:
bs[2]: _Imena:

en: Properties
bs: Osobine

en: %s Properties
bs: Osobine za %s

en: Cancel Group Change?
bs: Otkaži promjenu grupe?

en: Cancel Owner Change?
bs: Otkaži promjenu vlasnika?

en: nothing
bs: ništa

en: unreadable
bs: ne može se čitati

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
bs[0]: %'d stavka, veličine %s
bs[1]: %'d stavke, veličine %s
bs[2]: %'d stavki, veličine %s

en: (some contents unreadable)
bs: (dio sadržaja se ne može čitati)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to linije up with the first linije of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
bs: Sadržaj:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
bs: zauzeto

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
bs: slobodno

en: Total capacity:
bs: Ukupan kapacitet:

en: Filesystem type:
bs: Sistem datoteka:

en: Basic
bs: Osnovno

en: Link target:
bs: Odredište linka:

en: Parent Folder:
bs: Roditeljski direktorij

en: Volume:
bs: Jačina zvuka:

en: Accessed:
bs: Pristupljen:

en: Modified:
bs: Promijenjeno:

en: Free space:
bs: Slobodan prostor:

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (seje following strings)
en: no
bs: ne

en: list
bs: lista

en: read
bs: čitaj

en: create/delete
bs: stvaranje/brisanje

en: write
bs: pisanje

en: access
bs: pristupanje

en: List files only
bs: Samo prikaz liste datoteka

en: Access files
bs: Pristup datotekama

en: Create and delete files
bs: Stvaranje i brisanje datoteka

en: Read-only
bs: Samo za čitanje

en: Read and write
bs: Čitanje i upisivanje

en: Access:
bs: Pristup:

en: Folder access:
bs: Dozvole za direktorij:

en: File access:
bs: Dozvole za datoteku:

en: _Owner:
bs: _Vlasnik:

en: Owner:
bs: Vlasnik:

en: _Group:
bs: _Grupa:

en: Group:
bs: Grupa:

en: Others
bs: Ostali

en: Execute:
bs: Pokretanje:

en: Allow _executing file as program
bs: Dozvoli _pokretanje datoteke kao programa

en: Change Permissions for Enclosed Files
bs: Izmjeni ovlaštenja za sadržane datoteke

en: Change
bs: Promjena

en: Others:
bs: Ostali:

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
bs: Vi niste vlasnik, tako da ne možete da promijenite ova ovlaštenja.

en: Security context:
bs: Bezbjednosni kontekst:

en: Change Permissions for Enclosed Files…
bs: Izmijeni ovlaštenja za sadržane datoteke…

en: The permissions of “%s” could not be determined.
bs: Ne mogu da utvrdim ovlaštenja za „%s“.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
bs: Dozvole za izabranu datoteku nisu mogle biti određene.

en: Open With
bs: Otvori pomoću

en: Creating Properties window.
bs: Pravim prozor za osobine.

en: Select Custom Icon
bs: Izaberite vašu ikonu

en: _Revert
bs: _Odbaci

en: _Open
bs: _Otvori

en: File Type
bs: Vrste datoteke

en: Documents
bs: Dokumenti

en: Music
bs: Muzika

en: Picture
bs: Slika

en: Illustration
bs: Crtež

en: Pdf / Postscript
bs: PDF / Postskript

en: Text File
bs: Tekstualna datoteka

en: Select type
bs: Izaberite vrstu

en: Select
bs: Izaberi

en: Any
bs: Bilo koja

en: Other Type…
bs: Druga vrsta…

en: Remove this criterion from the search
bs: Ukloni ovaj kriterij iz pretrage

note: create the Current/All Files selector
en: Current
bs: Tekući

en: All Files
bs: Sve datoteke

en: Add a new criterion to this search
bs: Dodaj novi uslov za ovu pretragu

en: Files in this folder will appear in the New Document menu.
bs: Datoteke iz ovog direktorija će se pojaviti u meniju „Novi dokument“.

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
bs: Datoteke u ovom direktoriju će se pojaviti u meniju „Skripte“.

en: New _Folder
bs: Novi _direktorij

en: New _Tab
bs: Nova _kartica

en: Select _All
bs: Izaberi _Sve

en: Enter _Location
bs: Unesi _lokaciju

en: _Bookmark this Location
bs: _Označi ovu lokaciju

en: Sort
bs: Razvrstaj

en: _Size
bs: _Veličina

en: _Type
bs: Vrsta

en: Last _Opened
bs: Zadnje _Otvoreno

en: Last _Trashed
bs: Zadnje u _smeću

en: Search _Relevance
bs: Prema relevantnosti pretrage

en: Re_verse Order
bs: Iz_vrni redoslijed

en: _Visible Columns…
bs: Vidljive _kolone…

en: Show _Hidden Files
bs: Prikaži _skrivene datoteke

en: _Reload
bs: _Učitaj ponovo

en: Restore
bs: Obnovi

en: Restore selected items to their original position
bs: Vraća sve izabrane ikonice na njihovo prvobitno mjesto

note: Translators: "Empty" is an action (for the trash) , not a stati
en: Empty
bs: Prazno

en: Delete all items in the Trash
bs: Izbriši sve stavke u smeću

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
bs[0]: Ovo će otvoriti %'d odvojenu karticu.
bs[1]: Ovo će otvoriti %'d odvojene kartice.
bs[2]: Ovo će otvoriti %'d odvojenih kartica.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
bs[0]: Ovo će otvoriti %'d odvojeni prozor.
bs[1]: Ovo će otvoriti %'d odvojena prozora.
bs[2]: Ovo će otvoriti %'d odvojenih prozora.

en: Select Items Matching
bs: Označi stavke po slaganju

en: _Select
bs: _Izaberi

en: _Pattern:
bs: _Šablon:

en: Examples:
bs: Primjeri:

en: Nautilus 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.local/share/nautilus
bs: Nautilus 3.6 je proglasio ovaj direktorij zastarjelim i pokušao premjestiti ovu konfiguraciju u „~/.local/share/nautilus“

en: “%s” selected
bs: “%s” izabrano

en: %'d folder selected | %'d folders selected
bs[0]: Izabran je %'d direktorij
bs[1]: Izabrana su %'d direktorija
bs[2]: Izabrano je %'d direktorija

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
bs[0]: (sadrži %d element)
bs[1]: (sadrži %d elementa)
bs[2]: (sadrži %d elemenata)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
bs[0]: (sadrži ukupno %d element)
bs[1]: (sadrži ukupno %d elementa)
bs[2]: (sadrži ukupno %d elemenata)

en: %'d item selected | %'d items selected
bs[0]: %'d stavka izabrana
bs[1]: %'d stavke izabrane
bs[2]: %'d stavki izabrano

note: Folders selected also, usi "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
bs[0]: %'d druga stavka izabrana
bs[1]: %'d druge stavke izabrane
bs[2]: %'d drugih stavki izabrano

en: Select Move Destination
bs: Odaberite Odredište koje želite

en: Select Copy Destination
bs: Odaberite Odredište za kopiranje

note: Translators: %s is a file nami formatted for display
en: Unable to remove “%s”
bs: Ne mogu ukloniti “%s”

note: Translators: %s is a file nami formatted for display
en: Unable to eject “%s”
bs: Ne mogu izbaciti “%s”

en: Unable to stop drive
bs: Ne mogu da zaustavim uređaj

note: Translators: %s is a file nami formatted for display
en: Unable to start “%s”
bs: Ne mogu pokrenuti “%s”

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
bs[0]: Novi direktorij s izborom (%d stavka)
bs[1]: Novi direktoriji s izborom (%d stavke)
bs[2]: Novi direktoriji s izborom (%d stavki)

en: Open With %s
bs: Otvori sa %s

en: Run
bs: Pokreni

en: Open
bs: Otvori

en: _Start
bs: _Pokreni

en: _Connect
bs: _Spoji se

en: _Start Multi-disk Drive
bs: _Pokreni multi-disk uređaj

en: U_nlock Drive
bs: _Otključaj uređaj

en: Stop Drive
bs: Zaustavi disk

en: _Safely Remove Drive
bs: _Bezbjedno ukloni uređaj

en: _Disconnect
bs: Prekini _vezu

en: _Stop Multi-disk Drive
bs: Zaustavi multi-disk uređaj

en: _Lock Drive
bs: _Zaključaj uređaj

en: Content View
bs: Pregled sadržaja

en: View of the current folder
bs: Pregled tekućeg direktorija

en: New _Document
bs: Novi _dokument

en: P_roperties
bs: O_sobine

en: Organize _Desktop by Name
bs: Organiziraj _Desktop po imenu

en: Change _Background
bs: Promijeni _pozadinu

en: _Scripts
bs: _Skripte

en: _Open Scripts Folder
bs: _Otvori direktorij sa skriptama

en: Open With Other _Application
bs: Otvori drugim _programom

en: _Mount
bs: _Montiraj

en: _Unmount
bs: _Demontiraj

en: _Eject
bs: _Izbaci

en: _Stop
bs: _Zaustavi

en: _Detect Media
bs: Pro_nađi medijum

en: _Paste Into Folder
bs: U_metni datoteke u direktorij

en: Move to…
bs: Premjesti u…

en: Copy to…
bs: Kopiraj u..

en: _Delete Permanently
bs: _Obriši trajno

en: Empty Trash
bs: Isprazni smeće

en: _Restore From Trash
bs: _Vraćanje iz smeća

en: Resize Icon…
bs: Promijeni veličinu ikone…

en: Restore Icon's Original Size
bs: Vrati _izvornu veličinu ikone

en: Rena_me
bs: Prei_menuj

en: Set As Wallpaper
bs: Postavi kao pozadinu

en: Drag and drop is not supported.
bs: Povlačenje i ispuštanje nije podržano.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
bs: Povlačenje i ispuštanje je podržano samo za lokalne datotečni sisteme.

en: An invalid drag type was used.
bs: Korišten je nevažeći tip povlačenja.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: Dropped Text.txt
bs: Prevučeni tekst.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a nami.
en: dropped data
bs: prevučeni podaci

en: _Properties
bs: _Osobine

en: _New Tab
bs: Nova _kartica

en: Move Tab _Left
bs: Pomjeri karticu u_lijevo

en: Move Tab _Right
bs: Pomjeri list u_desno

en: _Close Tab
bs: _Zatvori list

en: Access and organize your files.
bs: Pristupite vašim datotekama i organizujte ih.

en: Unable to load location
bs: Ne mogu da učitam lokaciju

en: Unable to display the contents of this folder.
bs: Ne mogu da prikažem sadržaj ovog direktorija.

en: This location doesn't appear to be a folder.
bs: Lokacija se ne pojavljuje kao folder.

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
bs: Ne mogu da pronađem zatraženu datoteku. Provjerite da li ste dobro ukucali i pokušajte ponovo.

en: “%s” locations are not supported.
bs: „%s“ mjesta nisu podržana.

en: Unable to handle this kind of location.
bs: Nemogućnost podržavanja ove vrste lokacije.

en: Unable to access the requested location.
bs: Ne mogu da pristupim zahtijevanom mjestu.

en: Don't have permission to access the requested location.
bs: Nemate ovlaštenja za pristup zahtijevanoj lokaciji.

note: This case can bje hit for user-typed strings liki "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
bs: Ne mogu da pronađem zatraženu lokaciju. Provjerite da li ste dobro ukucali ili provjerite podešavanja mreže.

en: Unhandled error message: %s
bs: Neobrađena poruka greške: %s

en: Searching…
bs: Tražim…

en: Audio CD
bs: Zvučni CD

en: Audio DVD
bs: Zvučni DVD

en: Photo CD
bs: CD sa fotografijama

en: Picture CD
bs: CD sa slikama

en: Contains digital photos
bs: Sadrži digitalne fotografije

en: Contains music
bs: Sadrži muziku

en: Contains software
bs: Sadrži programe

note: fallback to generic greeting
en: Detected as “%s”
bs: Prepoznat kao „%s“

en: Contains music and photos
bs: Sadrži muziku i fotografije

en: Contains photos and music
bs: Sadrži fotografije i muziku

en: Open with:
bs: Otvori sa:

note: Translators: "Empty" is an action (for the trash) , not a stati
en: _Empty
bs: _Isprazni

en: _Delete from Trash
bs: _Obriši iz smeća

en: D_elete Permanently
bs: _Trajno obriši
