nautilus - en to ca translation catalogue (1071 entries)

en: Run Software
ca: Executa el programari

en: Files
ca: Fitxers

en: Access and organize files
ca: Organitzeu i accediu a fitxers

en: Files, also known as Nautilus, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
ca: El Fitxers, també conegut com el Nautilus, és el gestor de fitxers per defecte de l'escriptori GNOME. Permet, d'una forma simple i integrada, la gestió de fitxers i la navegació pel sistema de fitxers.

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch apps. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
ca: El Nautilus permet realitzar totes les funcions bàsiques d'un gestor de fitxers i molt més. Pot cercar i gestionar els vostres fitxers i carpetes, tan locals com a la xarxa; llegir i escriure dades des de i cap a un medi extraïble; executar scripts i iniciar aplicacions. Té tres visualitzacions: graella d'icones, llista d'icones i llista d'arbre. Es poden ampliar les seves funcions mitjançant connectors i scripts.

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Grid View
ca: Vista de graella

en: List View
ca: Visualització de llista

en: Search
ca: Cerca

en: Other Locations
ca: Altres ubicacions

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: folder;manager;explore;disk;filesystem;nautilus;
ca: carpeta;gestor;explora;disc;sistema de fitxers;nautilus;

en: New Window
ca: Finestra nova

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
ca: Utilitza sempre l'entrada de la ubicació en comptes de la barra de camins

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
ca: Si s'estableix a «True» (cert), les finestres del navegador del Nautilus utilitzaran sempre una entrada textual per a la barra d'eines d'ubicació, en comptes de la barra de camí.

en: Where to perform recursive search
ca: On realitzar la cerca recursiva

en: In which locations Nautilus should search on subfolders. Available values are “local-only”, “always”, “never”.
ca: A quines ubicacions el Nautilus hauria de cercar a subcarpetes. Els valors disponibles són «local-only» (sols local), «always» (sempre), «never» (mai).

en: Filter the search dates using either last used or last modified
ca: Filtra les dates de cerca usant o bé últim usat o bé últim modificat

en: Filter the search dates using either last used or last modified.
ca: Filtra les dates de cerca usant o bé últim usat o bé últim modificat.

en: Whether to show a context menu item to delete permanently
ca: Si es mostra un element de menú de context per a esborrar permanentment

en: If set to true, then Nautilus will show a delete permanently context menu item to bypass the Trash.
ca: Si s'estableix a true (cert), el Nautilus mostrarà un element de menú de context per a esborrar permanentment i ignorar la paperera.

en: Whether to show context menu items to create links from copied or selected files
ca: Si mostrar els elements de menú de context per a crear enllaços des dels fitxers copiats o seleccionats

en: If set to true, then Nautilus will show context menu items to create links from the copied or selected files.
ca: Si s'estableix a true (cert), el Nautilus mostrarà elements de menú de context per a crear enllaços des dels fitxers copiats o seleccionats.

en: When to show number of items in a folder
ca: Quan s'ha de mostrar el nombre d'elements d'una carpeta

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
ca: Reducció de velocitat quan es mostri el nombre d'elements d'una carpeta. Si s'estableix a «always» (sempre) sempre es mostrarà el comptatge d'elements, encara que la carpeta sigui a un servidor remot. Si s'estableix a «local-only» (només local) aleshores només es mostrarà el comptatge dels sistemes de fitxers locals. Si s'estableix a «never» (mai), no es comptaran mai els elements.

en: Type of click used to launch/open files
ca: Tipus de clic utilitzat per a executar/obrir fitxers

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
ca: Els valors possibles són «single» per a executar fitxers amb un sol clic, o «double» per a executar-los amb un doble clic.

en: Show the package installer for unknown MIME types
ca: Mostra l'instal·lador de paquets per als tipus MIME desconeguts

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an app to handle it.
ca: Si s'ha de mostrar a l'usuari el diàleg de l'instal·lador de paquets en el cas que s'obri un tipus MIME desconegut per a cercar una aplicació per a gestionar-lo.

en: Use extra mouse button events in Nautilus’ browser window
ca: Utilitza els esdeveniments dels botons del ratolí addicionals en la finestra del navegador del Nautilus

en: For users with mice that have “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
ca: Per als usuaris amb ratolins que tenen els botons «Endavant» i «Endarrere» aquesta clau determinarà si es produirà una acció dins del Nautilus quan es premi qualsevol dels botons.

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
ca: Botó del ratolí per a activar l'ordre «Endavant» a la finestra del navegador

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ca: Per als usuaris amb ratolins que tenen els botons «Endavant» i «Endarrere» aquesta clau establirà quin botó activarà l'ordre «Endavant» en una finestra del navegador. El rang de valors possibles és entre 6 i 14.

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
ca: Botó del ratolí per a activar l'ordre «Endarrere» a la finestra del navegador

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ca: Per als usuaris amb ratolins que tenen els botons «Endavant» i «Endarrere» aquesta clau establirà quin botó activarà l'ordre «Endarrere» en una finestra del navegador. El rang de valors possibles és entre 6 i 14.

en: When to show thumbnails of files
ca: Quan s'han de mostrar miniatures de fitxers

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
ca: Reducció de velocitat per a quan es mostri un fitxer com a miniatura. Si s'estableix a «always» (sempre), sempre es miniaturitzarà, encara que el fitxer sigui a un servidor remot. Si s'estableix a «local-only» (només local) aleshores només es mostraran miniatures dels fitxers que estiguin en sistemes de fitxers locals. Si s'estableix a «never» (mai), no es fan miniatures i s'utilitzarà una icona genèrica. Tot i el que pot suggerir el nom, això s'aplica a qualsevol tipus de fitxer que es pugui previsualitzar.

en: Maximum image size for thumbnailing
ca: Mida màxima de les imatges a miniaturitzar

en: Images over this size (in megabytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
ca: No es faran miniatures de les imatges d'una mida (en megabytes) superior a aquesta. La finalitat d'aquest paràmetre és evitar la creació de miniatures d'imatges grans que podrien trigar molt, o consumir massa memòria.

en: Default sort order
ca: Criteri d'ordenació per defecte

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” and “starred”.
ca: El criteri d'ordenació per defecte dels elements de la visualització d'icones. Els valors possibles són «name» (nom), «size» (mida), «type» (tipus), «mtime» (data de modificació), «atime» (data d'accés) i «starred» (destacat).

en: Reverse sort order in new windows
ca: Inverteix el criteri d'ordenació a les finestres noves

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
ca: Si s'estableix a true (cert), els fitxers de les finestres noves s'ordenaran a la inversa. És a dir, si es fa una ordenació per nom, els fitxers, en comptes d'ordenar-se de la «a» a la «z», s'ordenaran de la «z» a la «a»; si es fa per mida, en comptes d'ordenar-se ascendentment s'ordenaran descendentment.

en: Default folder viewer
ca: Visualitzador de carpetes per defecte

en: When a folder is visited this viewer is used. Possible values are “list-view”, and “icon-view”.
ca: Quan es visiti una carpeta, s'utilitzarà aquest visualitzador. Els valors possibles són «list-view» (visualització de llista) i «icon-view» (visualització d'icones).

en: Whether to show hidden files
ca: Si s'han de mostrar els fitxers ocults

en: This key is deprecated and ignored. The “show-hidden” key from “org.gtk.Settings.FileChooser” is now used instead.
ca: Aquesta clau és obsoleta i s'ignora. En el seu lloc s'utilitza la clau «show-hidden» que es troba a «org.gtk.Settings.FileChooser».

en: Whether GTK 4 settings migration happened
ca: Si s'ha produït la migració de la configuració del GTK 4

en: Whether settings shared with GtkFileChooser have been migrated from their GTK 3 keys to the GTK 4 ones.
ca: Si els paràmetres compartits amb GtkFileChooser s'han migrat des de les claus de GTK 3 a les de GTK 4.

en: Whether to open the hovered folder after a timeout when drag and drop operation
ca: Si s'ha d'obrir la carpeta a la qual s'ha passat el punter del ratolí per sobre després d'un temps d'espera durant una operació d'arrossegar i deixar anar

en: If this is set to true, when performing a drag and drop operation the hovered folder will open automatically after a timeout.
ca: Si s'estableix a true (cert), quan es faci una operació d'arrossegar i deixar anar el fitxer al qual s'ha passat el punter del ratolí per sobre s'obrirà automàticament després d'un temps d'espera.

en: Whether to have full text search enabled by default when opening a new window/tab
ca: Si la cerca de text complet està activada per defecte en obrir una nova finestra/pestanya

en: If set to true, then Nautilus will also match the file contents besides the name. This toggles the default active state, which can still be overridden in the search popover
ca: Si s'estableix a «True» (cert), aleshores Nautilus també farà coincidir el contingut del fitxer a part del nom. Això canvia l'estat actiu per defecte, que encara pot ser sobreescrit en la cerca diàleg contextual

en: Default format for compressing files
ca: Format per defecte per a comprimir fitxers

en: The format that will be selected when compressing files.
ca: El format que se seleccionarà en comprimir fitxers.

en: List of possible captions on icons
ca: Llista dels títols possibles a les icones

en: A list of captions below an icon in the icon view. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.
ca: Llista de títols sota una icona a la visualització d'icones i a l'escriptori. El nombre real de títols mostrats depèn del nivell d'ampliació. Alguns dels valors possibles són: «size» (mida), «type» (tipus), «date_modified» (data de modificació), «owner» (propietari), «group» (grup), «permissions» (permisos) i «mime_type» (tipus MIME).

en: Default icon view zoom level
ca: Nivell d'ampliació de la visualització per defecte

en: Default list view zoom level
ca: Nivell d'ampliació per defecte de la visualització de llista

en: Columns visible in list view
ca: Columnes visibles a la visualització de llista

en: Column order in list view
ca: Ordre de les columnes a la visualització de llista

en: Use tree view
ca: Utilitza la visualització d'arbre

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list.
ca: Indica si s'hauria d'utilitzar un arbre per a la navegació de la visualització de llista en lloc d'una llista plana.

en: Initial size of the window
ca: La mida inicial de la finestra

en: A tuple containing the initial width and height of the app window.
ca: Una tupla que conté l'amplada i alçada inicial de finestra de l'aplicació.

en: Whether the navigation window should be maximized
ca: Si la finestra de navegació s'hauria de maximitzar

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
ca: Si la finestra de navegació s'hauria de maximitzar per defecte.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ca: Podeu aturar aquesta operació fent clic a «Cancel·la».

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: %d hour | %d hours
ca[0]: %d hora
ca[1]: %d hores

en: %d minute | %d minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts

en: %d second | %d seconds
ca[0]: %d segon
ca[1]: %d segons

note: 0 seconds
en: 0 seconds
ca: 0 segons

en: Title
ca: Títol

en: Artist
ca: Artista

en: Album
ca: Àlbum

en: Comment
ca: Comentari

en: Year
ca: Any

en: Video Codec
ca: Còdec de vídeo

en: Video Bit Rate
ca: Taxa de bits de vídeo

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
ca[0]: %0.2f fotograma per segon
ca[1]: %0.2f fotogrames per segon

en: Frame Rate
ca: Imatges per segon

en: Audio Codec
ca: Còdec d'àudio

en: Audio Bit Rate
ca: Taxa de bits d'àudio

en: Sample Rate
ca: Freqüència de mostreig

en: Surround
ca: Envoltant

en: Stereo
ca: Estèreo

en: Channels
ca: Canals

note: Some sort of failure occurred. How 'bout we tell the user?
en: Oops! Something went wrong.
ca: Alguna cosa no ha funcionat correctament.

en: Audio and Video Properties
ca: Propietats de l'àudio i el vídeo

en: Audio Properties
ca: Propietats de l'àudio

en: Video Properties
ca: Propietats del vídeo

en: Duration
ca: Duració

en: Container
ca: Contenidor

en: Audio/Video Properties
ca: Propietats d'àudio i vídeo

en: Image Type
ca: Tipus d'imatge

en: %d pixel | %d pixels
ca[0]: %d píxel
ca[1]: %d píxels

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Camera Brand
ca: Marca de la càmera

en: Camera Model
ca: Model de la càmera

en: Exposure Time
ca: Temps d'exposició

en: Exposure Program
ca: Programa d'exposició

en: Aperture Value
ca: Valor d'obertura

en: ISO Speed Rating
ca: Valoració de la velocitat ISO

en: Flash Fired
ca: Flaix disparat

en: Metering Mode
ca: Mode de mesura

en: Focal Length
ca: Longitud focal

en: Software
ca: Programari

en: Description
ca: Descripció

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Creator
ca: Creador

en: Created On
ca: Creat el

en: Rating
ca: Puntuació

en: W
ca: O

en: Coordinates
ca: Coordenades

en: Failed to load image information
ca: No s'ha pogut carregar la informació de la imatge

en: Image Properties
ca: Propietats d'imatge

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta sol·licitada. Creeu la carpeta següent o definiu els permisos per tal que es pugui crear:
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
ca: No s'han pogut crear les carpetes sol·licitades. Creeu les carpetes següents o definiu els permisos per tal que es puguin crear:
    %s

en: --check cannot be used with other options.
ca: «--check» no es pot utilitzar amb altres opcions.

en: --quit cannot be used with URIs.
ca: «--quit» no es pot utilitzar amb els URI.

en: --select must be used with at least an URI.
ca: «--select» s'ha d'utilitzar amb un o més URI.

en: There was an error displaying help: 
    %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda: 
    %s

en: _OK
ca: _D'acord

en: “%s” is an internal protocol. Opening this location directly is not supported.
ca: «%s» és un protocol intern. No hi ha compatibilitat per a obrir aquesta ubicació directament.

en: Perform a quick set of self-check tests.
ca: Realitza un conjunt de proves ràpides d'autocomprovació.

en: Show the version of the program.
ca: Mostra la versió del programa.

en: Always open a new window for browsing specified URIs
ca: Obre sempre una finestra nova per a explorar els URI indicats

en: Quit Nautilus.
ca: Surt del Nautilus.

en: Select specified URI in parent folder.
ca: Selecciona l'URI especificat en la carpeta pare.

en: Error while setting “%s” as default app: %s
ca: S'ha produït un error en establir «%s» com a aplicació per defecte: %s

en: Could not set as default
ca: No s'ha pogut establir com a per defecte

en: OK
ca: D'acord

note: Translators: %s is the filename.  i.e. "Choose an app to open test.jpg"
en: Choose an app to open <b>%s</b>
ca: Trieu una aplicació per a obrir <b>%s</b>

en: Open Items
ca: Obre elements

en: Open Folder
ca: Obre la carpeta

en: Open File
ca: Obre un fitxer

en: Unable to start the program:
    %s
ca: No s'ha pogut iniciar el programa:
    %s

en: The program is not marked as executable.
ca: El programa no està marcat com a executable.

en: Unable to locate the program
ca: No s'ha pogut ubicar el programa

en: Oops! There was a problem running this software.
ca: Hi ha hagut un problema en executar aquest programari.

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
ca: Si no confieu en aquesta ubicació o no n'esteu segur, premeu «Cancel·la».

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
ca: «%s» conté programari pensat per a iniciar-se automàticament. Voleu executar-lo?

en: _Run
ca: E_xecuta

en: “%s” would not be a unique new name.
ca: «%s» no seria un nom nou únic.

en: “%s” would conflict with an existing file.
ca: «%s» entraria en conflicte amb un fitxer existent.

en: Name cannot be empty.
ca: El nom no pot estar buit.

en: Name cannot contain “/”.
ca: El nom no pot contenir «/».

en: “.” is not a valid name.
ca: «.» no és un nom vàlid.

en: “..” is not a valid name.
ca: «..» no és un nom vàlid.

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
ca[0]: Canvia el nom d'%d carpeta
ca[1]: Canvia els noms de %d carpetes

en: Rename %d File | Rename %d Files
ca[0]: Canvia el nom de %d fitxer
ca[1]: Canvia els noms de %d fitxers

note: To translators: %d is the total number of files and folders. * Singular case of the string is never used
en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
ca[0]: Canvia el nom de %d fitxer i carpeta
ca[1]: Canvia els noms de %d fitxers i carpetes

en: Original Name (Ascending)
ca: Nom original (ascendent)

en: Original Name (Descending)
ca: Nom original (descendent)

en: First Modified
ca: Modificat per primer cop

en: Last Modified
ca: Modificat per darrer cop

en: First Created
ca: Creat per primer cop

en: Last Created
ca: Creat per darrer cop

en: Camera model
ca: Model de la càmera

en: Creation date
ca: Data de creació

en: Season number
ca: Número de temporada

en: Episode number
ca: Número d'episodi

en: Track number
ca: Número de pista

en: Artist name
ca: Nom de l'artista

en: Album name
ca: Nom de l'àlbum

en: Original file name
ca: Nom de fitxer original

en: Home
ca: Carpeta de l'usuari

en: Clipboard string cannot be NULL.
ca: La cadena del porta-retalls no pot ser NULL.

note: Translators: Do not translate 'cut' and 'copy'. These are literal keywords.
en: Nautilus Clipboard must begin with “cut” or “copy”.
ca: El porta-retalls del Nautilus ha de començar amb «cut» o «copy».

en: Nautilus Clipboard must not have empty lines.
ca: El porta-retalls del Nautilus no ha de tenir línies buides.

en: Name
ca: Nom

en: The name and icon of the file.
ca: El nom i la icona del fitxer.

en: Size
ca: Mida

en: The size of the file.
ca: La mida del fitxer.

en: Type
ca: Tipus

en: The type of the file.
ca: El tipus del fitxer.

en: Modified
ca: Modificat

en: The date the file was modified.
ca: La data en què es va modificar el fitxer.

en: Detailed Type
ca: Tipus detallat

en: The detailed type of the file.
ca: Tipus detallat del fitxer.

en: Accessed
ca: Accedit

en: The date the file was accessed.
ca: La data en què es va accedir al fitxer.

en: Created
ca: Creat

en: The date the file was created.
ca: La data en què es va crear el fitxer.

en: Owner
ca: Propietari

en: The owner of the file.
ca: El propietari del fitxer.

en: Group
ca: Grup

en: The group of the file.
ca: El grup del fitxer.

en: Permissions
ca: Permisos

en: The permissions of the file.
ca: Els permisos del fitxer.

en: Location
ca: Ubicació

en: The location of the file.
ca: La ubicació del fitxer.

en: Modified — Time
ca: Modificat — Data

en: Recency
ca: Recents

en: The date the file was accessed by the user.
ca: La data en què es va accedir al fitxer.

en: Star
ca: Destacat

en: Shows if file is starred.
ca: Mostra si el fitxer és un destacat.

en: Trashed On
ca: Mogut a la paperera el

en: Date when file was moved to the Trash
ca: La data en la qual es va moure el fitxer a la paperera

en: Original Location
ca: Ubicació original

en: Original location of file before moved to the Trash
ca: Ubicació original del fitxer abans de moure'l a la paperera

en: Relevance
ca: Rellevància

en: Relevance rank for search
ca: Rang de rellevància per la cerca

en: Archive names cannot contain “/”.
ca: Els noms dels arxius no poden contenir «/».

en: An archive cannot be called “.”.
ca: Un arxiu no es pot anomenar «.».

en: An archive cannot be called “..”.
ca: Un arxiu no es pot anomenar «..».

en: Archive name is too long.
ca: El nom de l'arxiu és massa llarg.

note: We must warn about the side effect
en: Archives with “.” at the beginning of their name are hidden.
ca: Els arxius amb un «.» a l'inici del seu nom s'amaguen.

en: Compatible with all operating systems.
ca: Compatible amb tots els sistemes operatius.

en: Password protected .zip, must be installed on Windows and Mac.
ca: Fitxer .zip protegit amb contrasenya, s'ha d'instal·lar a Windows i Mac.

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
ca: Arxius més petits però només a Linux i Mac.

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
ca: Arxius més petits però ha d'instal·lar-se al Windows i al Mac.

en: Details: %s
ca: Detalls: %s

en: There was an error launching the app.
ca: S'ha produït un error en executar l'aplicació.

en: Details: The proxy has not been created.
ca: Detalls: no s'ha creat el servidor intermediari.

en: _Move Here
ca: _Mou aquí

en: _Copy Here
ca: _Copia aquí

en: _Link Here
ca: _Enllaça aquí

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Dropped image
ca: Imatge deixada anar

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
ca: No teniu el permís necessari per a poder veure el contingut de «%s».

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
ca: No s'ha trobat «%s». Potser s'acaba de suprimir.

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
ca: No s'han pogut visualitzar tots els continguts de «%s»: %s

en: This location could not be displayed.
ca: No s'ha pogut mostrar aquesta ubicació.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
ca: No teniu el permís necessari per a canviar el grup de «%s».

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
ca: No s'ha pogut canviar el grup de «%s»: %s

en: The group could not be changed.
ca: No s'ha pogut canviar el grup.

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
ca: No s'ha pogut canviar el propietari de «%s»: %s

en: The owner could not be changed.
ca: No s'ha pogut canviar el propietari.

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
ca: No s'han pogut canviar els permisos de «%s»: %s

en: The permissions could not be changed.
ca: No s'han pogut canviar els permisos.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
ca: En aquesta carpeta ja hi ha un «%s». Utilitzeu un altre nom.

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
ca: En aquesta ubicació no hi ha cap «%s». Podria ser que s'hagués acabat de moure o suprimir?

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
ca: No teniu el permís necessari per a canviar el nom de «%s».

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “%c”. Please use a different name.
ca: El nom «%s» no és vàlid perquè conté el caràcter «%c». Utilitzeu un nom diferent.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
ca: El nom «%s» no és vàlid. Utilitzeu-ne un altre.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
ca: El nom «%s» és massa llarg. Utilitzeu-ne un altre.

en: Could not rename “%s” because a process is using it. If it's open in another application, close it before renaming it.
ca: No s'ha pogut canviar el nom de «%s» perquè un procés l'està utilitzant. Si s'obre en una altra aplicació, tanqueu-la abans de canviar-ne el nom.

note: fall through
en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom de «%s» a «%s»: %s

en: The item could not be renamed.
ca: No s'ha pogut canviar el nom de l'element.

en: Renaming “%s” to “%s”.
ca: S'està canviant el nom de «%s» a «%s».

en: This file cannot be mounted
ca: No es pot muntar el fitxer

en: This file cannot be unmounted
ca: No es pot desmuntar el fitxer

en: This file cannot be ejected
ca: No es pot expulsar el fitxer

en: This file cannot be started
ca: No es pot iniciar el fitxer

en: This file cannot be stopped
ca: No es pot aturar el fitxer

en: Slashes are not allowed in filenames
ca: No es permeten barres en els noms dels fitxers

en: Toplevel files cannot be renamed
ca: No es pot canviar el nom dels fitxers de nivell superior

en: File not found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: Starred
ca: Destacat

note: Translators: this is the word "Today" followed by * a time in 24h format. i.e. "Today 23:04"
en: Today %-H:%M
ca: Avui a les %-H:%M

note: Translators: this is the word Today followed by * a time in 12h format. i.e. "Today 9:04 PM"
en: Today %-I:%M %p
ca: Avui a les %-I:%M %p

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %-H:%M
ca: Ahir a les %-H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %-I:%M %p
ca: Ahir a les %-I:%M %p

note: Translators: this is the day of the month followed by the abbreviated * month name followed by the year i.e. "3 Feb 2015"
en: %-e %b %Y
ca: %-e %b de %Y

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 24h format i.e. "3 Feb 2015 23:04"
en: %-e %b %Y %-H:%M
ca: %-e %b del %Y a les %-H:%M

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 12h format i.e. "3 Feb 2015 9:04 PM"
en: %-e %b %Y %-I:%M %p
ca: %-e %b del %Y a les %-I:%M %p

note: Translators: this is the day number followed by the full month * name followed by the year followed by a time in 24h format * with seconds i.e. "3 February 2015 23:04:00"
en: %-e %B %Y %H:%M:%S
ca: %-e %B del %Y a les %H:%M:%S

note: Translators: this is the day number followed by the full month * name followed by the year followed by a time in 12h format * with seconds i.e. "3 February 2015 09:04:00 PM"
en: %-e %B %Y %I:%M:%S %p
ca: %-e %b del %Y a les %I:%M:%S %p

en: Not allowed to set permissions
ca: No podeu establir els permisos

en: Not allowed to set owner
ca: No podeu establir el propietari

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
ca: No existeix el propietari especificat «%s»

en: Not allowed to set group
ca: No podeu establir el grup

en: Specified group “%s” doesn’t exist
ca: No existeix el grup especificat «%s»

note: Translators: This is a username followed by "(You)" to indicate the file is owned by the current user
en: %s (You)
ca: %s (vós)

en: %'u item | %'u items
ca[0]: %'u element
ca[1]: %'u elements

en: %'u folder | %'u folders
ca[0]: %'u carpeta
ca[1]: %'u carpetes

en: %'u file | %'u files
ca[0]: %'u fitxer
ca[1]: %'u fitxers

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
ca: ? elements

note: Translators: This about a file type.
en: Unknown type
ca: Tipus desconegut

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Program
ca: Programa

en: Audio
ca: Àudio

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Image
ca: Imatge

en: Archive
ca: Arxiu

en: Markup
ca: Marcatge

en: Video
ca: Vídeo

en: Contacts
ca: Contactes

en: Calendar
ca: Calendari

en: Presentation
ca: Presentació

en: Spreadsheet
ca: Full de càlcul

note: Refers to a file type which is known but not one of the basic types
en: Other
ca: Altres

en: Binary
ca: Binari

en: Folder
ca: Carpeta

en: Link
ca: Enllaç

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
ca: Enllaç a %s

en: Link (broken)
ca: Enllaç (trencat)

note: Translators: This refers to available space in a folder; e.g.: 100 MB Free
en: %s Free
ca: %s lliures

en: File names cannot contain “/”.
ca: Els noms de fitxers no poden contenir «/».

en: A file cannot be called “.”.
ca: Un fitxer no es pot anomenar «.».

en: A file cannot be called “..”.
ca: Un fitxer no es pot anomenar «..».

en: File name is too long.
ca: El nom de fitxer és massa llarg.

note: We must warn about the side effect
en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden.
ca: Els fitxers amb un «.» a l'inici del seu nom s'amaguen.

en: A folder with that name already exists.
ca: Ja existeix una carpeta amb el mateix nom.

en: A file with that name already exists.
ca: Ja existeix un fitxer amb el mateix nom.

en: _Skip
ca: _Omet

en: S_kip All
ca: Omet-los _tots

en: _Retry
ca: _Torna-ho a intentar

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Delete _All
ca: Suprimeix-ho _tot

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: Replace _All
ca: Reempl_aça'ls tots

en: _Merge
ca: _Fusiona

en: Merge _All
ca: Fusiona-ho _tot

en: Copy _Anyway
ca: Copia _igualment

en: Empty _Trash
ca: Buida la _paperera

en: %'d second | %'d seconds
ca[0]: %'d segon
ca[1]: %'d segons

en: %'d minute | %'d minutes
ca[0]: %'d minut
ca[1]: %'d minuts

en: %'d hour | %'d hours
ca[0]: %'d hora
ca[1]: %'d hores

note: appended to new link file
en: Another link to %s
ca: Un altre enllaç a %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
ca: %'dr enllaç a %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
ca: %'dn enllaç a %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
ca: %'der enllaç a %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
ca: %'dè enllaç a %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
ca:  (còpia)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
ca:  (una altra còpia)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
ca: a còpia)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
ca: a còpia)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
ca: a còpia)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
ca: a còpia)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
ca: %s (còpia)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
ca: %s (una altra còpia)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
ca: %s (%'da còpia)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
ca: %s (%'da còpia)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
ca: %s (%'da còpia)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
ca: %s (%'da còpia)%s

en: unknown
ca: desconegut

en: Are you sure you want to permanently delete “%s” from the trash?
ca: Segur que voleu suprimir permanentment «%s» de la paperera?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
ca[0]: Segur que voleu suprimir permanentment l'element seleccionat de la paperera?
ca[1]: Segur que voleu suprimir permanentment els %'d elements seleccionats de la paperera?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ca: Si suprimiu un element, es perdrà definitivament.

en: Empty all items from Trash?
ca: Voleu suprimir tots els elements de la paperera?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
ca: Se suprimiran de forma permanent tots els elements de la paperera.

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
ca: Segur que voleu suprimir permanentment l'element «%s»?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
ca[0]: Segur que voleu suprimir permanentment l'element seleccionat?
ca[1]: Segur que voleu suprimir permanentment els %'d elements seleccionats?

en: Deleted “%s”
ca: Suprimeix «%s»

en: Deleting “%s”
ca: S'està suprimint «%s»

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
ca[0]: Suprimit %'d fitxer
ca[1]: Suprimits %'d fitxers

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
ca[0]: S'està suprimint %'d fitxer
ca[1]: S'estan suprimint %'d fitxers

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 files/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
ca[0]: %'d / %'d — queda %s
ca[1]: %'d / %'d — queden %s

en: (%d file/sec) | (%d files/sec)
ca[0]: (%d fitxer/seg)
ca[1]: (%d fitxers/seg)

en: Failed to delete all child files
ca: No s'han pogut esborrar tots els fitxers fills

en: Error while deleting.
ca: S'ha produït un error en suprimir.

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
ca: No teniu els permisos suficients per a suprimir la carpeta «%s».

en: There was an error deleting the folder “%s”.
ca: S'ha produït un error en suprimir la carpeta «%s».

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
ca: No teniu els permisos suficients per a suprimir el fitxer «%s».

en: There was an error deleting the file “%s”.
ca: S'ha produït un error en suprimir el fitxer «%s».

en: Trashing “%s”
ca: S'està enviant a la paperera «%s»

en: Trashed “%s”
ca: «%s» mogut a la paperera

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
ca[0]: S'està enviant a la paperera %'d fitxer
ca[1]: S'estan enviant a la paperera %'d fitxers

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
ca[0]: %'d fitxer mogut a la paperera
ca[1]: %'d fitxers moguts a la paperera

note: Translators: %s is a file name
en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
ca: No es pot moure «%s» a la paperera. Voleu suprimir-lo immediatament?

en: This remote location does not support sending items to the trash.
ca: Aquesta ubicació remota no admet enviar elements a la paperera.

en: Trashing Files
ca: S'estan movent els fitxers a la paperera

en: Deleting Files
ca: S'estan suprimint els fitxers

en: Unable to eject %s
ca: No s'ha pogut expulsar %s

en: Unable to unmount %s
ca: No s'ha pogut desmuntar %s

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
ca: Voleu buidar la paperera abans de desmuntar?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
ca: Per a poder obtenir tot l'espai lliure d'aquest dispositiu, cal que es buidi la paperera. Tots els elements de la paperera del dispositiu es perdran per sempre.

en: Do _not Empty Trash
ca: _No buidis la paperera

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to access “%s”
ca: No s'ha pogut accedir a «%s»

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
ca[0]: S'està preparant per a copiar %'d fitxer (%s)
ca[1]: S'està preparant per a copiar %'d fitxers (%s)

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
ca[0]: S'està preparant per a moure %'d fitxer (%s)
ca[1]: S'està preparant per a moure %'d fitxers (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
ca[0]: S'està preparant per a suprimir %'d fitxer (%s)
ca[1]: S'està preparant per a suprimir %'d fitxers (%s)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
ca[0]: S'està preparant per a moure a la paperera %'d fitxer
ca[1]: S'està preparant per a moure a la paperera %'d fitxers

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
ca[0]: S'està preparant per a comprimir %'d fitxer
ca[1]: S'està preparant per a comprimir %'d fitxers

en: Error while copying.
ca: S'ha produït un error en copiar.

en: Error while moving.
ca: S'ha produït un error en moure.

en: Error while moving files to trash.
ca: S'ha produït un error en moure els fitxers a la paperera.

en: Error while compressing files.
ca: S'ha produït un error en comprimir els fitxers.

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
ca: No es poden gestionar els fitxers en la carpeta «%s» perquè no teniu permís per a veure'ls.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
ca: S'ha produït un error en obtenir informació sobre els fitxers de la carpeta «%s».

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ca: No es pot gestionar la carpeta «%s» perquè no teniu permís per a llegir-la.

en: There was an error reading the folder “%s”.
ca: S'ha produït un error en llegir la carpeta «%s».

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ca: No es pot gestionar el fitxer «%s» perquè no teniu permís per a llegir-lo.

en: There was an error getting information about “%s”.
ca: S'ha produït un error en obtenir informació sobre «%s».

en: Error while copying to “%s”.
ca: S'ha produït un error en copiar a «%s».

en: You do not have permissions to access the destination folder.
ca: No teniu permís per a accedir a la carpeta de destinació.

en: There was an error getting information about the destination.
ca: S'ha produït un error en obtenir informació sobre la destinació.

en: The destination is not a folder.
ca: La destinació no és una carpeta.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ca: No hi ha prou espai a la destinació. Intenteu suprimir alguns fitxers per a obtenir espai.

en: %s more space is required to copy to the destination.
ca: Calen %s més d'espai per a copiar a la destinació.

en: The destination is read-only.
ca: La destinació només és de lectura.

en: Moving “%s” to “%s”
ca: S'està movent «%s» a «%s»

en: Moved “%s” to “%s”
ca: S'ha mogut «%s» a «%s»

en: Copying “%s” to “%s”
ca: S'està copiant «%s» a «%s»

en: Copied “%s” to “%s”
ca: S'ha copiat «%s» a «%s»

en: Duplicating “%s”
ca: S'està duplicant «%s»

en: Duplicated “%s”
ca: S'ha duplicat «%s»

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
ca[0]: S'està movent %'d fitxer a «%s»
ca[1]: S'estan movent %'d fitxers a «%s»

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
ca[0]: S'està copiant %'d fitxer a «%s»
ca[1]: S'estan copiant %'d fitxers a «%s»

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
ca[0]: Mogut %'d fitxer a «%s»
ca[1]: Moguts %'d fitxers a «%s»

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
ca[0]: Copiat %'d fitxer a «%s»
ca[1]: Copiats %'d fitxers a «%s»

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
ca[0]: S'està duplicant %'d fitxer a «%s»
ca[1]: S'estan duplicant %'d fitxers a «%s»

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
ca[0]: Duplicat %'d fitxer a «%s»
ca[1]: Duplicats %'d fitxers a «%s»

note: To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %s to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb / 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument). To translat
en: %s / %s — %s left (%s/sec) | %s / %s — %s left (%s/sec)
ca[0]: %s / %s — queda %s (%s/seg)
ca[1]: %s / %s — queden %s (%s/seg)

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left (%s/sec) | %'d / %'d — %s left (%s/sec)
ca[0]: %'d / %'d — queda %s (%s/seg)
ca[1]: %'d / %'d — queden %s (%s/seg)

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
ca: No es pot copiar la carpeta «%s» perquè no teniu permís per a crear-la en la destinació.

en: There was an error creating the folder “%s”.
ca: S'ha produït un error en crear la carpeta «%s».

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
ca: No es poden copiar els fitxers de la carpeta «%s» perquè no teniu permís per a veure'ls.

en: _Skip files
ca: _Omet els fitxers

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
ca: No es pot copiar la carpeta «%s» perquè no teniu permís per a llegir-la.

en: Error while moving “%s”.
ca: S'ha produït un error en moure «%s».

en: Could not remove the source folder.
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta d'origen.

en: There was an error getting information about the source.
ca: S'ha produït un error en obtenir informació sobre la font.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
ca: No podeu moure una carpeta dins d'ella mateixa.

en: You cannot copy a folder into itself.
ca: No podeu copiar una carpeta dins d'ella mateixa.

en: The destination folder is inside the source folder.
ca: La carpeta destí és dins la carpeta origen.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
ca: No podeu moure un fitxer sobre ell mateix.

en: You cannot copy a file over itself.
ca: No podeu copiar un fitxer sobre ell mateix.

en: The source file would be overwritten by the destination.
ca: El fitxer d'origen seria sobreescrit pel de destinació.

en: Error while copying “%s”.
ca: S'ha produït un error en copiar «%s».

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer amb el mateix nom a %s.

en: There was an error copying the file into %s.
ca: S'ha produït un error en copiar el fitxer a %s.

en: Copying Files
ca: S'estan copiant els fitxers

en: Preparing to move to “%s”
ca: S'està preparant per a moure a «%s»

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
ca[0]: S'està preparant per a moure %'d fitxer
ca[1]: S'està preparant per a moure %'d fitxers

en: There was an error moving the file into %s.
ca: S'ha produït un error en moure el fitxer a %s.

en: Moving Files
ca: S'estan movent els fitxers

en: Creating links in “%s”
ca: S'estan creant els enllaços a «%s»

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
ca[0]: S'està creant l'enllaç a %'d fitxer
ca[1]: S'estan creant els enllaços a %'d fitxers

en: Error while creating link to %s.
ca: S'ha produït un error en crear l'enllaç a %s.

en: Symbolic links only supported for local files
ca: Els enllaços simbòlics només permeten fitxers locals

en: The target doesn’t support symbolic links.
ca: La destinació no permet enllaços simbòlics.

en: There was an error creating the symlink in %s.
ca: S'ha produït un error en crear l'enllaç simbòlic a %s.

en: Setting permissions
ca: S'estan establint els permisos

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
ca: Carpeta sense nom

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
ca: Document sense nom

en: Error while creating directory %s.
ca: S'ha produït un error en crear el directori %s.

en: Error while creating file %s.
ca: S'ha produït un error en crear el fitxer %s.

en: There was an error creating the directory in %s.
ca: S'ha produït un error en crear el directori a %s.

en: Saving image to file
ca: S'està desant la imatge al fitxer

en: Successfully saved image to file
ca: S'ha desat correctament la imatge al fitxer

en: Failed to save image
ca: No s'ha pogut desar la imatge

note: Translators: This is used to auto-generate a file name for pasted images from * the clipboard i.e. "Pasted image.png", "Pasted image 1.png", ...
en: Pasted image
ca: Imatge enganxada

en: Retrieving clipboard data
ca: S'estan recuperant les dades del porta-retalls

en: Retrieving image data
ca: S'estan recuperant les dades de la imatge

en: Emptying Trash
ca: S'està buidant la paperera

en: Verifying destination
ca: S'està verificant la destinació

en: Extracting “%s”
ca: S'està extraient «%s»

en: Error extracting “%s”
ca: S'ha produït un error en extreure «%s»

en: There was an error while extracting “%s”.
ca: S'ha produït un error durant l'extracció de «%s».

en: Not enough free space to extract %s
ca: No hi ha prou espai lliure per a extraure %s

en: Extracted “%s” to “%s”
ca: S'ha extret «%s» a «%s»

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
ca[0]: Extret %'d fitxer a «%s»
ca[1]: Extrets %'d fitxers a «%s»

en: Preparing to extract
ca: S'està preparant per a extreure

en: Extracting Files
ca: S'estan extraient els fitxers

en: Compressing “%s” into “%s”
ca: S'està comprimint «%s» a «%s»

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
ca[0]: S'està comprimint %'d fitxer a «%s»
ca[1]: S'estan comprimint %'d fitxers a «%s»

en: Error compressing “%s” into “%s”
ca: S'ha produït un error en comprimir el fitxer «%s» a «%s»

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
ca[0]: S'ha produït un error en comprimir %'d fitxer a «%s»
ca[1]: S'ha produït un error en comprimir %'d fitxers a «%s»

en: There was an error while compressing files.
ca: S'ha produït un error en comprimir els fitxers.

en: Compressed “%s” into “%s”
ca: Comprimit «%s» a «%s»

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
ca[0]: Comprimit %'d fitxer a «%s»
ca[1]: Comprimits %'d fitxers a «%s»

en: Compressing Files
ca: S'estan comprimint fitxers

en: Searching…
ca: S'està cercant…

en: Loading…
ca: S'està carregant…

en: Examples:
ca: Exemples:

en: Could not paste files
ca: No s'han pogut enganxar els fitxers

en: Permissions do not allow pasting files in this directory
ca: Els permisos no permeten enganxar fitxers en aquest directori

en: Nautilus 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.local/share/nautilus
ca: El Nautilus 3.6 ha deixat aquest directori en desús i ha intentat migrar aquesta configuració al directori ~/.local/share/nautilus

en: “%s” selected
ca: «%s» seleccionat

en: %'d folder selected | %'d folders selected
ca[0]: %'d carpeta seleccionada
ca[1]: %'d carpetes seleccionades

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
ca[0]: (conté %'d element)
ca[1]: (conté %'d elements)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
ca[0]: (contenen un total de %'d element)
ca[1]: (contenen un total de %'d elements)

en: %'d item selected | %'d items selected
ca[0]: %'d element seleccionat
ca[1]: %'d elements seleccionats

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
ca[0]: %'d altre element seleccionat
ca[1]: %'d altres elements seleccionats

en: Search _Everywhere
ca: Cerca _Arreu

en: No Results Found
ca: No s'ha trobat cap resultat

en: No matches found in indexed locations
ca: No s'ha trobat cap coincidència a les ubicacions indexades

en: Trash is Empty
ca: La carpeta és buida

en: No Starred Files
ca: No hi ha fitxers destacats

en: No Recent Files
ca: No hi ha fitxers utilitzats recentment

en: Folder is Empty
ca: La carpeta és buida

en: Select Move Destination
ca: Seleccioneu la destinació del moviment

en: Select Copy Destination
ca: Seleccioneu la destinació de la còpia

en: _Select
ca: _Selecciona

en: Select Extract Destination
ca: Seleccioneu una destinació per a l'extracció

en: Error sending email.
ca: S'ha produït un error en enviar el correu electrònic.

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to remove “%s”
ca: No s'ha pogut suprimir «%s»

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to eject “%s”
ca: No s'ha pogut expulsar «%s»

en: Unable to stop drive
ca: No s'ha pogut aturar la unitat

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to start “%s”
ca: No s'ha pogut iniciar «%s»

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
ca[0]: Carpeta nova amb la selecció (%'d element)
ca[1]: Carpeta nova amb la selecció (%'d elements)

en: Open With %s
ca: Obre amb %s

en: Run
ca: Executa

en: Extract
ca: Extreu

en: Extract to…
ca: Extreu a…

en: Open
ca: Obre

en: _Start
ca: _Inicia

en: _Connect
ca: _Connecta

en: _Start Multi-disk Drive
ca: _Inicia la unitat multi disc

en: U_nlock Drive
ca: _Desbloca la unitat

en: Stop Drive
ca: Atura la unitat

en: _Safely Remove Drive
ca: _Treu la unitat de forma segura

en: _Disconnect
ca: _Desconnecta

en: _Stop Multi-disk Drive
ca: _Atura la unitat multi disc

en: _Lock Drive
ca: _Bloca la unitat

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: Dropped Text.txt
ca: Text arrossegat.txt

en: Drag and drop is not supported.
ca: No es permet arrossegar i deixar anar.

en: An invalid drag type was used.
ca: S'ha utilitzat un tipus d'arrossegament no vàlid.

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo last action
ca: Desfés l'última acció

en: Redo
ca: Refés

en: Redo last undone action
ca: Refés l'última acció desfeta

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
ca[0]: Retorna %d element a «%s»
ca[1]: Retorna %d elements a «%s»

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
ca[0]: Mou %d element a «%s»
ca[1]: Mou %d elements a «%s»

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
ca[0]: _Desfés el moviment d'%d element
ca[1]: _Desfés el moviment de %d elements

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
ca[0]: _Refés el moviment d'%d element
ca[1]: _Refés el moviment de %d elements

en: Move “%s” back to “%s”
ca: Mou «%s» i torna'l a «%s»

en: Move “%s” to “%s”
ca: Mou «%s» a «%s»

en: _Undo Move
ca: _Desfés el moviment

en: _Redo Move
ca: _Refés el moviment

en: _Undo Restore From Trash
ca: _Desfés la restauració des de la paperera

en: _Redo Restore From Trash
ca: _Refés la restauració des de la paperera

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
ca[0]: Retorna %d element a la paperera
ca[1]: Retorna %d elements a la paperera

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
ca[0]: Restaura %d element de la paperera
ca[1]: Restaura %d elements de la paperera

en: Move “%s” back to trash
ca: Retorna «%s» a la paperera

en: Restore “%s” from trash
ca: Restaura «%s» de la paperera

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
ca[0]: Suprimeix %d element copiat
ca[1]: Suprimeix %d elements copiats

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
ca[0]: Copia %d element a «%s»
ca[1]: Copia %d elements a «%s»

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
ca[0]: _Desfés la còpia d'%d element
ca[1]: _Desfés la còpia de %d elements

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
ca[0]: _Refés la còpia d'%d element
ca[1]: _Refés la còpia de %d elements

en: Delete “%s”
ca: Suprimeix «%s»

en: Copy “%s” to “%s”
ca: Copia «%s» a «%s»

en: _Undo Copy
ca: _Desfés la còpia

en: _Redo Copy
ca: _Refés la còpia

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
ca[0]: Suprimeix %d element duplicat
ca[1]: Suprimeix %d elements duplicats

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
ca[0]: Duplica %d element a «%s»
ca[1]: Duplica %d elements a «%s»

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
ca[0]: _Desfés la duplicació d'%d element
ca[1]: _Desfés la duplicació de %d elements

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
ca[0]: _Refés la duplicació d'%d element
ca[1]: _Refés la duplicació de %d elements

en: Duplicate “%s” in “%s”
ca: Duplica «%s» a «%s»

en: _Undo Duplicate
ca: _Desfés el duplicat

en: _Redo Duplicate
ca: _Refés el duplicat

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
ca[0]: Suprimeix els enllaços a %d element
ca[1]: Suprimeix els enllaços a %d elements

en: Create links to %d item | Create links to %d items
ca[0]: Crea enllaços a %d element
ca[1]: Crea enllaços a %d elements

en: Delete link to “%s”
ca: Suprimeix l'enllaç a «%s»

en: Create link to “%s”
ca: Crea l'enllaç a «%s»

en: _Undo Create Link
ca: _Desfés la creació de l'enllaç

en: _Redo Create Link
ca: _Refés la creació de l'enllaç

en: Create an empty file “%s”
ca: Crea el fitxer buit «%s»

en: _Undo Create Empty File
ca: _Desfés la creació d'un fitxer buit

en: _Redo Create Empty File
ca: _Refés la creació d'un fitxer buit

en: Create a new folder “%s”
ca: Crea la carpeta nova «%s»

en: _Undo Create Folder
ca: _Desfés la creació d'una carpeta

en: _Redo Create Folder
ca: _Refés la creació d'una carpeta

en: Create new file “%s” from template
ca: Crea un fitxer nou «%s» a partir de la plantilla

en: _Undo Create From Template
ca: _Desfés la creació des de la plantilla

en: _Redo Create From Template
ca: _Refés la creació des de la plantilla

en: Rename “%s” as “%s”
ca: Canvia el nom de «%s» a «%s»

en: _Undo Rename
ca: _Desfés el canvi de nom

en: _Redo Rename
ca: _Refés el canvi de nom

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
ca[0]: Canvi de nom en lots d'%d fitxer
ca[1]: Canvi de noms en lots de %d fitxers

en: _Undo Batch Rename
ca: _Desfés el canvi de nom en lots

en: _Redo Batch Rename
ca: _Refés el canvi de nom en lots

en: Unstar %d file | Unstar %d files
ca[0]: Treu el destacat d'%d fitxer
ca[1]: Treu el destacat de %d fitxers

en: Star %d file | Star %d files
ca[0]: Destaca %d fitxer
ca[1]: Destaca %d fitxers

en: _Undo Starring
ca: _Desfés el destacat

en: _Redo Starring
ca: _Refés el destacat

en: _Undo Unstarring
ca: _Desfés treu el destacat

en: _Redo Unstarring
ca: _Refés treu el destacat

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
ca[0]: Mou %d element a la paperera
ca[1]: Mou %d elements a la paperera

en: Restore “%s” to “%s”
ca: Restaura «%s» a «%s»

en: Move “%s” to trash
ca: Mou «%s» a la paperera

en: _Undo Trash
ca: _Desfés el moviment a la paperera

en: _Redo Trash
ca: _Refés el moviment a la paperera

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
ca: Restaura els permisos originals dels elements seleccionats a «%s»

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
ca: Estableix els permisos dels elements seleccionats a «%s»

en: _Undo Change Permissions
ca: _Desfés el canvi de permisos

en: _Redo Change Permissions
ca: _Refés el canvi de permisos

en: Restore original permissions of “%s”
ca: Restaura els permisos originals de «%s»

en: Set permissions of “%s”
ca: Estableix els permisos de «%s»

en: Restore group of “%s” to “%s”
ca: Restaura el grup de «%s» a «%s»

en: Set group of “%s” to “%s”
ca: Canvia el grup de «%s» a «%s»

en: _Undo Change Group
ca: _Desfés el canvi de grup

en: _Redo Change Group
ca: _Refés el canvi de grup

en: Restore owner of “%s” to “%s”
ca: Restaura el propietari de «%s» a «%s»

en: Set owner of “%s” to “%s”
ca: Estableix el propietari de «%s» a «%s»

en: _Undo Change Owner
ca: _Desfés el canvi de propietari

en: _Redo Change Owner
ca: _Refés el canvi de propietari

en: _Undo Extract
ca: _Desfés l'extracció

en: _Redo Extract
ca: _Refés l'extracció

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
ca[0]: Suprimeix %d fitxer extret
ca[1]: Suprimeix %d fitxers extrets

en: Extract “%s”
ca: Extreu «%s»

en: Extract %d file | Extract %d files
ca[0]: Extreu %d fitxer
ca[1]: Extreu %d fitxers

en: Compress “%s”
ca: Comprimeix «%s»

en: Compress %d file | Compress %d files
ca[0]: Comprimeix '%d' fitxer
ca[1]: Comprimeix '%d' fitxers

en: _Undo Compress
ca: _Desfés la compressió

en: _Redo Compress
ca: _Refés la compressió

en: Could not determine original location of “%s”
ca: No s'ha pogut determinar la ubicació original de «%s»

en: The item cannot be restored from trash
ca: No es pot restaurar l'element des de la paperera

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Audio CD
ca: CD d'àudio

en: Audio DVD
ca: DVD d'àudio

en: Video DVD
ca: DVD de vídeo

en: Video CD
ca: CD de vídeo

en: Super Video CD
ca: CD de súper vídeo

en: Photo CD
ca: CD de fotos

en: Picture CD
ca: CD d'imatges en format Picture CD

en: Contains digital photos
ca: Conté fotos digitals

en: Contains music
ca: Conté música

en: Contains software to run
ca: Conté programari a executar

en: Contains software to install
ca: Conté programari a instal·lar

note: fallback to generic greeting
en: Detected as “%s”
ca: S'ha detectat com a «%s»

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Contains music and photos
ca: Conté música i fotos

en: Contains photos and music
ca: Conté fotos i música

en: Clear Entry
ca: Neteja l'entrada

en: Go to Location
ca: Anar a la ubicació

en: Anything
ca: Tot

en: Folders
ca: Carpetes

en: Illustration
ca: Il·lustració

en: Music
ca: Música

en: Picture
ca: Imatge

en: Text File
ca: Fitxer de text

en: This link cannot be used because it has no target.
ca: No es pot utilitzar l'enllaç perquè no té cap destinació.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
ca: No es pot utilitzar l'enllaç perquè la seva destinació, «%s», no existeix.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
ca: L'enllaç «%s» està trencat. Voleu moure'l a la paperera?

en: Mo_ve to Trash
ca: Mo_u a la paperera

en: The link “%s” is broken.
ca: L'enllaç «%s» està trencat.

en: Are you sure you want to open all files?
ca: Segur de voler obrir tots els fitxers?

en: This will open %d separate tab and window. | This will open %d separate tabs and windows.
ca[0]: Això obrirà %d pestanya i finestra separades.
ca[1]: Això obrirà %d pestanyes i finestres separades.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
ca[0]: Això obrirà %d pestanya separada.
ca[1]: Això obrirà %d pestanyes separades.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ca[0]: Això obrirà %d finestra separada.
ca[1]: Això obrirà %d finestres separades.

en: _Open All
ca: _Obre-ho tot

en: Could Not Display “%s”
ca: No s'ha pogut mostrar «%s»

en: The file is of an unknown type
ca: El fitxer és d'un tipus desconegut

en: There is no app installed for “%s” files
ca: No hi ha cap aplicació instal·lada per als fitxers «%s»

en: _Select App
ca: _Selecciona aplicació

en: There was an internal error trying to search for apps:
ca: S'ha produït un error intern en intentar cercar les aplicacions:

en: Unable to search for app
ca: No s'ha pogut cercar l'aplicació

en: _Search in Software
ca: _Cerca al Programari

en: There is no app installed for “%s” files. Do you want to search for an app to open this file?
ca: No hi ha cap aplicació instal·lada per als fitxers «%s». Voleu cercar una aplicació per a obrir aquest fitxer?

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
ca: No s'ha pogut accedir a la ubicació

en: Unable to start location
ca: No s'ha pogut iniciar la ubicació

en: Opening “%s”.
ca: S'està obrint «%s».

en: Opening %d item. | Opening %d items.
ca[0]: S'està obrint %d elements.
ca[1]: S'estan obrint %d elements.

en: Folder names cannot contain “/”.
ca: Els noms de carpetes no poden contenir «/».

en: A folder cannot be called “.”.
ca: Una carpeta no es pot anomenar «.».

en: A folder cannot be called “..”.
ca: Una carpeta no es pot anomenar «..».

en: Folder name is too long.
ca: El nom de la carpeta és massa llarg.

note: We must warn about the side effect
en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
ca: Les carpetes amb un «.» a l'inici del seu nom s'amaguen.

en: Create
ca: Crea

en: Folder name
ca: Nom de la carpeta

en: New Folder
ca: Carpeta nova

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
ca: Esteu intentant reemplaçar la carpeta de destí «%s» amb un enllaç simbòlic.

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
ca: Això no està permès per a evitar que se suprimeixin els continguts de la carpeta de destí.

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
ca: Canvieu el nom a l'enllaç simbòlic o premeu el botó d'ometre.

en: Merge folder “%s”?
ca: Voleu fusionar la carpeta «%s»?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
ca: En fusionar-la es demanarà confirmació abans de reemplaçar-hi cap fitxer que entri en conflicte amb els que s'estiguin copiant.

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
ca: Ja existeix una carpeta més antiga amb el mateix nom a «%s».

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
ca: Ja existeix una carpeta més nova amb el mateix nom a «%s».

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
ca: Ja existeix una altra carpeta amb el mateix nom a «%s».

en: Replace folder “%s”?
ca: Voleu reemplaçar la carpeta «%s»?

en: Replacing it will remove all files in the folder.
ca: En reemplaçar-la se'n suprimiran tots els fitxers.

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
ca: Ja existeix una carpeta amb el mateix nom a «%s».

en: Replace file “%s”?
ca: Voleu reemplaçar el fitxer «%s»?

en: Replacing it will overwrite its content.
ca: En reemplaçar-lo se'n sobreescriuran els continguts.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
ca: Ja existeix un fitxer més antic amb el mateix nom a «%s».

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
ca: Ja existeix un fitxer més nou amb el mateix nom a «%s».

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
ca: Ja existeix un altre fitxer amb el mateix nom a «%s».

en: Original folder
ca: Carpeta original

en: Contents:
ca: Contingut:

en: Original file
ca: Fitxer original

en: Size:
ca: Mida:

en: Type:
ca: Tipus:

en: Last modified:
ca: Última modificació:

en: Merge with
ca: Fusiona amb

en: Replace with
ca: Reemplaça amb

en: Merge
ca: Fusiona

en: Merge Folder
ca: Fusiona la carpeta

en: File and Folder conflict
ca: Conflicte de fitxers i carpetes

en: File conflict
ca: Conflicte de fitxers

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains apps that can open the archive.
ca: Els fitxers protegits amb contrasenya encara no es poden obrir. Aquesta llista conté les aplicacions que poden obrir el fitxer.

en: “%s” is password-protected.
ca: «%s» està protegit amb contrasenya.

en: Current Folder Menu
ca: Menú de la carpeta actual

note: Translators: This is the label used in the pathbar when seeing * the root directory (also known as /)
en: Operating System
ca: Sistema operatiu

note: Translators: This is the filesystem root directory (also known * as /) when seen as administrator
en: Administrator Root
ca: Arrel d'administrador

en: _Close
ca: Tan_ca

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions the user has in a directory.
en: None
ca: Cap

en: Single click
ca: Un sol clic

en: Double click
ca: Doble clic

en: On this computer only
ca: Només en aquest ordinador

en: All locations
ca: Totes les ubicacions

en: Never
ca: Mai

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: All folders
ca: Totes les carpetes

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
ca: No podeu executar ordres des d'un lloc remot.

en: This is disabled due to security considerations.
ca: S'ha inhabilitat per raons de seguretat.

note: all files are non-local some files are non-local
en: This drop target only supports local files.
ca: Aquesta destinació només permet fitxers locals.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
ca: Per a obrir fitxers que no són locals, copieu-los a una carpeta local i deixeu-los-hi anar de nou.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
ca: Per a obrir fitxers que no són locals, copieu-los a una carpeta local i deixeu-los-hi anar de nou. Els fitxers locals que heu deixat anar ja s'han obert.

en: Details:
ca: Detalls:

en: Canceled
ca: Cancel·lada

en: Preparing
ca: S'està preparant

en: File Operations
ca: Operacions sobre fitxers

en: Show Details
ca: Mostra els detalls

en: %'d file operation active | %'d file operations active
ca[0]: %'d operació sobre fitxers activa
ca[1]: %'d operacions sobre fitxers actives

en: All file operations have been completed
ca: Totes les operacions sobre els fitxers s'han completat correctament

en: Read and write
ca: Lectura i escriptura

en: Create and delete files
ca: Creació i supressió de fitxers

en: Read/write, no access
ca: Llegeix/escriu, sense accés

en: Read-only
ca: Només lectura

en: Access files
ca: Accés als fitxers

en: List files only
ca: Només llistar fitxers

en: Write-only
ca: Només lectura

en: Write-only, no access
ca: Només escriptura, sense accés

en: Access-only
ca: Només accés

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
ca: No podeu assignar més d'una icona personalitzada alhora!

en: Please drop just one image to set a custom icon.
ca: Arrossegueu una sola imatge per a definir una icona personalitzada.

en: The file that you dropped is not local.
ca: El fitxer que heu deixat anar no és local.

en: You can only use local images as custom icons.
ca: Només podeu utilitzar imatges locals com a icones personalitzades.

en: The file that you dropped is not an image.
ca: El fitxer que heu deixat anar no és una imatge.

note: Translators: This is a verb for tagging or untagging a file with a star. Unmarks a file as starred (starred)
en: Unstar
ca: Treu el destacat

en: Cancel Group Change?
ca: Voleu cancel·lar el canvi de grup?

en: Cancel Owner Change?
ca: Voleu cancel·lar el canvi de propietari?

en: Multiple
ca: Múltiple

en: Empty folder
ca: Carpeta buida

en: Contents unreadable
ca: Contingut il·legible

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
ca[0]: %'d element, de mida %s
ca[1]: %'d elements, de mida total %s

en: (some contents unreadable)
ca: (part del contingut és il·legible)

note: Translators: %s will be filled with a filesystem type, such as 'ext4' or 'msdos'.
en: %s Filesystem
ca: Sistema de fitxers %s

en: The permissions of “%s” could not be determined.
ca: No s'han pogut determinar els permisos de «%s».

en: Creating Properties window.
ca: S'està creant la finestra de propietats.

en: Select Custom Icon
ca: Selecciona una icona personalitzada

en: _Revert
ca: _Reverteix

en: _Open
ca: _Obre

en: Search for “%s”
ca: Cerca «%s»

en: Search files and folders
ca: Cerca a fitxers i subcarpetes

en: Clear entry
ca: Neteja l'entrada

en: Filter Search Results
ca: Resultats de la cerca filtrada

en: Rename Folder
ca: Canvia el nom de la carpeta

en: Rename File
ca: Canvia el nom del fitxer

en: Unable to complete the requested search
ca: No s'ha pogut completar la cerca sol·licitada

en: Show Time Ranges
ca: Mostra rangs de temps

en: Use Calendar
ca: Usa el calendari

note: Add the no date filter element first
en: Any time
ca: En qualsevol moment

note: Other types
en: Other Type…
ca: Un altre tipus…

en: Select type
ca: Seleccioneu el tipus

en: Select
ca: Selecciona

en: Select Dates…
ca: Seleccioneu les dates…

note: trash
en: Trash
ca: Paperera

en: Items in Trash older than 1 hour are automatically deleted
ca: Els elements de la paperera de més d'1 hora se suprimeixen automàticament

en: Items in Trash older than %d day are automatically deleted | Items in Trash older than %d days are automatically deleted
ca[0]: Els elements de la paperera de més de %d dia se suprimeixen automàticament
ca[1]: Els elements de la paperera de més de %d dies se suprimeixen automàticament

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents.
ca: Poseu els fitxers en aquesta carpeta per a usar-los com a plantilles per a documents nous.

en: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME help for templates">Learn more…</a>
ca: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="Ajuda del GNOME per a plantilles">Més informació…</a>

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
ca: Els fitxers executables d'aquesta carpeta apareixeran al menú de scripts.

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network.
ca: Activa la compartició de fitxers per a compartir el contingut d'aquesta carpeta a través de la xarxa.

en: Sharing Settings
ca: Paràmetres de compartició

en: _Settings
ca: _Paràmetres

en: Since %d day ago | Since %d days ago
ca[0]: Des de fa %d dia
ca[1]: Des de fa %d dies

en: %d day ago | %d days ago
ca[0]: Fa %d dia
ca[1]: Fa %d dies

en: Since last week | Since %d weeks ago
ca[0]: Des de l'última setmana
ca[1]: Des de fa %d setmanes

en: Last week | %d weeks ago
ca[0]: Fa una setmana
ca[1]: Fa %d setmanes

en: Since last month | Since %d months ago
ca[0]: Des de fa un mes
ca[1]: Des de fa %d mesos

en: Last month | %d months ago
ca[0]: Fa un mes
ca[1]: Fa %d mesos

en: Since last year | Since %d years ago
ca[0]: Des de fa un any
ca[1]: Des de fa %d anys

en: Last year | %d years ago
ca[0]: Fa un any
ca[1]: Fa %d anys

en: Parent folder
ca: Carpeta pare

en: New tab
ca: Pestanya nova

en: Close current view
ca: Tanca la visualització actual

en: Back
ca: Enrere

en: Forward
ca: Endavant

note: Translators: only one item has been moved to trash and %s is its name.
en: “%s” moved to trash
ca: «%s» s'ha mogut a la paperera

note: Translators: one or more items might have been moved to trash, and %d * is the count.
en: %d file moved to trash | %d files moved to trash
ca[0]: s'ha enviat %d fitxer a la paperera
ca[1]: s'han enviat %d fitxers a la paperera

note: Translators: one item has been unstarred and %s is its name.
en: “%s” unstarred
ca: «%s» desmarcats com a destacat

note: Translators: one or more items have been unstarred, and %d * is the count.
en: %d file unstarred | %d files unstarred
ca[0]: %d fitxer desmarcat com a destacat
ca[1]: %d fitxers desmarcats com a destacats

en: _Undo
ca: _Desfés

en: _Redo
ca: _Refés

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
ca: Obre %s

en: No plugins currently installed.
ca: Actualment no hi ha cap connector instal·lat.

en: Currently installed plugins:
ca: Connectors instal·lats actualment:

en: For bug testing only, the following command can be used:
ca: Només per al triatge d'errors, es pot utilitzar la següent ordre:

en: Searching locations only
ca: S'estan cercant únicament ubicacions de xarxa

en: Searching network locations only
ca: S'estan cercant únicament ubicacions de xarxa

en: Remote location — only searching the current folder
ca: Ubicació remota — sols s'està cercant la carpeta actual

en: Only searching the current folder
ca: Sols s'està cercant la carpeta actual

en: Unable to display the contents of this folder.
ca: No s'ha pogut visualitzar el contingut d'aquesta carpeta.

en: This location doesn’t appear to be a folder.
ca: Aquesta ubicació no sembla que sigui una carpeta.

en: Unable to find “%s”. Please check the spelling and try again.
ca: No s'ha pogut trobar «%s». Comproveu l'ortografia i torneu-ho a provar.

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer sol·licitat. Comproveu l'ortografia i torneu-ho a intentar.

en: “%s” locations are not supported.
ca: No s'admeten «%s» ubicacions.

en: Unable to handle this kind of location.
ca: No s'ha pogut gestionar aquest tipus d'ubicació.

en: Unable to access the requested location.
ca: No s'ha pogut accedir a la ubicació sol·licitada.

en: Don’t have permission to access the requested location.
ca: No teniu permís per a accedir a la carpeta de destinació.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
ca: No s'ha pogut trobar la ubicació sol·licitada. Comproveu l'ortografia o la configuració de xarxa.

note: This case can be hit when server application is not installed * or is inactive in the system user is trying to connect to.
en: The server has refused the connection. Typically this means that the firewall is blocking access or that the remote service is not running.
ca: El servidor ha rebutjat la connexió. Això habitualment significa que el tallafoc està bloquejant l'accés o que el servei remot no s'està executant.

en: Unhandled error message: %s
ca: Missatge d'error no gestionat: %s

en: Unable to load location
ca: No s'ha pogut carregar la ubicació

en: Open with:
ca: Obre amb:

[ctx: shortcut window]
en: New window
ca: Finestra nova

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
ca: Tanca la finestra o la pestanya

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
ca: Marca la ubicació actual

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ca: Mostra l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
ca: Mostra les _preferències

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
ca: Dreceres

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ca: Desfés

[ctx: shortcut window]
en: Redo
ca: Refés

[ctx: shortcut window]
en: Opening
ca: Obertura

[ctx: shortcut window]
en: Open
ca: Obre

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
ca: Obre en una pestanya nova

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
ca: Obre en una finestra nova

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (search and recent only)
ca: Obre la ubicació de l'element (només recents)

[ctx: shortcut window]
en: Open with default app
ca: Obre amb l'aplicació predeterminada

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
ca: Pestanyes

[ctx: shortcut window]
en: New tab
ca: Pestanya nova

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
ca: Ves a la pestanya anterior

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
ca: Ves a la pestanya següent

[ctx: shortcut window]
en: Open tab
ca: Obre la pestanya

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
ca: Mou la pestanya a l'esquerra

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
ca: Mou la pestanya a la dreta

[ctx: shortcut window]
en: Restore tab
ca: Restaura pestanya

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ca: Navegació

[ctx: shortcut window]
en: Go back
ca: Ves enrere

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
ca: Ves endavant

[ctx: shortcut window]
en: Go up
ca: Ves amunt

[ctx: shortcut window]
en: Go down
ca: Ves avall

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
ca: Ves a la carpeta d'usuari

[ctx: shortcut window]
en: Enter location
ca: Introduïu la ubicació

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with root location
ca: Barra d'ubicacions amb la ubicació arrel

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with home location
ca: Barra d'ubicacions amb la carpeta d'usuari

[ctx: shortcut window]
en: View
ca: Visualització

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ca: Augmenta l'ampliació

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ca: Redueix l'ampliació

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
ca: Reinicia l'ampliació

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
ca: Actualitza la visualització

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
ca: Mostra/amaga els fitxers ocults

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
ca: Mostra/amaga la barra lateral

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
ca: Mostra/amaga el menú acció

[ctx: shortcut window]
en: List view
ca: Visualització de llista

[ctx: shortcut window]
en: Grid view
ca: Vista de graella

[ctx: shortcut window]
en: Expand folder
ca: Expandeix la carpeta

[ctx: shortcut window]
en: Collapse folder
ca: Contrau la carpeta

[ctx: shortcut window]
en: Editing
ca: Edició

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
ca: Crea una carpeta

[ctx: shortcut window]
en: Rename
ca: Canvia el nom

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
ca: Mou a la paperera

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
ca: Suprimeix definitivament

[ctx: shortcut window]
en: Create link to copied item
ca: Crea un enllaç a l'element copiat

[ctx: shortcut window]
en: Create link to selected item
ca: Crea un enllaç a l'element seleccionat

[ctx: shortcut window]
en: Cut
ca: Retalla

[ctx: shortcut window]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: shortcut window]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: shortcut window]
en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
ca: Inverteix la selecció

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
ca: Selecciona els elements que coincideixin

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
ca: Mostra les propietats dels elements

en: Choose an app to open the selected files.
ca: Trieu una aplicació per a obrir els fitxers seleccionats.

en: Always use for this file type
ca: Utilitza sempre per a aquest tipus de fitxer

en: Automatic Numbers
ca: Números automàtics

en: Metadata
ca: Metadades

en: Creation Date
ca: Data de creació

en: Season Number
ca: Número de temporada

en: Episode Number
ca: Número d'episodi

en: Track Number
ca: Número de pista

en: Artist Name
ca: Nom de l'artista

en: Album Name
ca: Nom de l'àlbum

en: Original File Name
ca: Nom de fitxer original

en: _Rename
ca: _Canvia el nom

en: Rename _using a template
ca: Canvia el _nom usant una plantilla

en: Find and replace _text
ca: Cerca i reemplaça _text

en: Add
ca: Afegeix

en: Automatic Numbering Order
ca: Ordenació numèrica automàtica

[ctx: title]
en: Replace
ca: Reemplaça

en: Existing Text
ca: Text existent

en: Replace With
ca: Reemplaça amb

en: Visible Columns
ca: Columnes visibles

en: This folder uses custom settings
ca: Aquesta carpeta té propietats personalitzades

en: Only Apply to Current Folder
ca: Aplica només a la carpeta actual

en: Move _Up
ca: Mou am_unt

en: Move _Down
ca: Mou a_vall

en: Create Compressed Archive
ca: Crea un arxiu comprimit

en: Archive name
ca: Nom d'arxiu

en: Password
ca: Contrasenya

en: Enter a password here.
ca: Introduïu una contrasenya aquí.

en: Re_name
ca: Canvia el _nom

en: Re_place
ca: _Reemplaça

en: _Select a new name for the destination
ca: _Seleccioneu un nom nou per a la destinació

en: _Reset
ca: _Reinicia

en: Apply this action to all files and folders
ca: Aplica aquesta acció a tots els fitxers i carpetes

en: Change Permissions for Enclosed Files
ca: Canvia els permisos als fitxers inclosos

en: C_hange
ca: C_anvia

en: Others
ca: Altres

en: New _Folder…
ca: _Carpeta nova…

en: New _Document
ca: _Document nou

en: Open _With…
ca: O_bre amb…

en: Open in Consol_e
ca: Ob_re a la Consola

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: Paste as _Link
ca: _Enganxa com a enllaç

en: Select _All
ca: Selecciona-ho _tot

en: _Visible Columns
ca: _Columnes visibles

en: Empty _Trash…
ca: Buida la _paperera…

en: P_roperties
ca: P_ropietats

en: _Extract
ca: _Extreu

en: E_xtract to…
ca: E_xtreu a…

en: _Run as a Program
ca: _Executa com a programa

en: Open In New _Tab
ca: Obre en una _pestanya nova

en: Open In New _Window
ca: Obre en una _finestra nova

en: _Open Item Location
ca: Obre la ubicació de l'_element

en: _Open Scripts Folder
ca: _Obre la carpeta dels scripts

en: _Mount
ca: _Munta

en: _Unmount
ca: Desm_unta

en: _Eject
ca: _Expulsa

en: _Stop
ca: At_ura

en: _Detect Media
ca: _Detecta els suports

en: Cu_t
ca: _Retalla

en: _Copy
ca: _Copia

en: Move to…
ca: Mou a…

en: Copy to…
ca: Copia a…

en: Rena_me…
ca: _Canvia el nom…

en: _Paste Into Folder
ca: _Enganxa a la carpeta

en: Create _Link
ca: Crea un en_llaç

en: C_ompress…
ca: _Comprimeix…

en: Set as Background…
ca: Estableix com a fons…

note: Translators: This is the transitive verb meaning 'to send via email' (e.g. 'email this document to Angela).
en: Email…
ca: Correu electrònic…

en: _Delete From Trash…
ca: _Suprimeix de la paperera…

en: _Delete Permanently…
ca: _Suprimeix definitivament…

en: _Restore From Trash
ca: _Restaura des de la paperera

en: _Remove From Recent
ca: _Suprimeix dels elements recents

en: Select Items Matching
ca: Selecciona els elements que coincideixin

en: Pattern
ca: Patró

en: Content View
ca: Visualització de contingut

en: View of the current folder
ca: Visualització de la carpeta actual

en: Full Text Match
ca: Coincidència de text complet

en: Password Required
ca: Cal una contrasenya

en: Enter password…
ca: Introduïu una contrasenya…

en: Open in New _Window
ca: Obre en una _finestra nova

en: Open in New _Tab
ca: Obre en una _pestanya nova

en: _Properties
ca: _Propietats

en: R_eload
ca: Ac_tualitza

en: St_op
ca: At_ura

en: Add to _Bookmarks
ca: _Afegeix a les adreces d'interès

en: _Copy Location
ca: _Copia la ubicació

en: Sort _Folders Before Files
ca: O_rdena les carpetes abans dels fitxers

en: _Expandable Folders in List View
ca: _Carpetes expandibles a la visualització de llista

en: Action to Open Items
ca: Acció per a obrir elements

en: Optional Context Menu Actions
ca: Accions opcionals del menú contextual

en: Show more actions in the menus. Keyboard shortcuts can be used even if the actions are not shown.
ca: Mostra més accions als menús. Les dreceres de teclat es poden utilitzar fins i tot si les accions no es mostren.

en: _Delete Permanently
ca: _Suprimeix definitivament

en: Performance
ca: Rendiment

en: These features may cause slowdowns and excess network usage, especially when browsing files outside this computer, such as on a remote server.
ca: Aquestes característiques poden causar alentiments i un ús excessiu de la xarxa, especialment quan es naveguen fitxers fora d'aquest ordinador, com ara en un servidor remot.

en: Search in Subfolders
ca: Cerca a les subcarpetes

en: Show Thumbnails
ca: Mostra les miniatures

en: Count Number of Files in Folders
ca: Compta el nombre de fitxers a les carpetes

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
ca: Afegiu la informació a mostrar a sota dels noms dels fitxers i les carpetes. Hi apareixerà més informació en augmentar l'ampliació.

en: Grid View Captions
ca: Llegendes de la vista de quadrícula

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: First
ca: Primer

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Second
ca: Segon

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Third
ca: Tercer

[ctx: menu item]
note: Translators: a menu item in a group of sorting options in a toolbar menu, with criterions such as "A-Z" or "Last Modified".
en: Sort
ca: Ordena

en: _Visible Columns…
ca: _Columnes visibles…

en: Show operations
ca: Mostra les operacions

en: Properties
ca: Propietats

en: Unknown Filesystem
ca: Sistema de fitxers desconegut

note: Refers to the capacity of the filesystem
en: used
ca: utilitzat

note: Refers to the capacity of the filesystem
en: free
ca: lliure

note: Disks refers to GNOME Disks.
en: Open in Disks
ca: Obre al Discs

en: Link Target
ca: Destinació de l'enllaç

en: Parent Folder
ca: Carpeta pare

en: Original Folder
ca: Carpeta original

en: Trashed on
ca: Mogut a la paperera el

en: _Permissions
ca: _Permisos

en: _Executable as Program
ca: _Executable com a un programa

en: Set Custom Permissions
ca: Estableix permisos personalitzats

en: Unknown Permissions
ca: Permisos desconeguts

en: The permissions of the selected files could not be determined.
ca: No s'han pogut determinar els permisos del fitxer seleccionat.

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
ca: No podeu canviar els permisos perquè no en sou el propietari.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ca: No s'han pogut determinar els permisos del fitxer seleccionat.

en: _Owner
ca: _Propietari

en: Access
ca: Accés

en: Folder Access
ca: Accés a la carpeta

en: File Access
ca: Accés al fitxer

en: _Group
ca: _Grup

en: Security Context
ca: Context de seguretat

en: Change Permissions for Enclosed Files…
ca: Canvia els permisos als fitxers inclosos…

en: New Filename
ca: Nom de fitxer nou

en: When
ca: Quan

en: Clear Date Filter
ca: Elimina el filtre per data

en: Since…
ca: Des de…

en: Last _modified
ca: Última _modificació

en: Last _used
ca: Últim _ús

en: What
ca: Què

en: Full Text
ca: Text complet

en: Search Inside Files
ca: Cerca per dins dels fitxers

en: File Name
ca: Nom del fitxer

en: Don't Search Inside Files
ca: No cercar per dins dels fitxers

en: Show Sidebar
ca: Mostra la barra lateral

en: Last _Modified
ca: _Modificat per darrer cop

en: _First Modified
ca: M_odificat per primer cop

en: _Size
ca: _Mida

en: _Type
ca: _Tipus

en: Last _Trashed
ca: Últi_m suprimit

note: Translators: This is a noun, meaning the options pertaining to the view.
en: View Options
ca: Opcions de la vista

en: New _Window
ca: _Finestra nova

en: New _Tab
ca: P_estanya nova

en: Icon Size
ca: Mida de la icona

en: Show _Hidden Files
ca: _Mostra els fitxers ocults

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de _teclat

en: _Help
ca: A_juda

en: _About Files
ca: _Quant al Fitxers

en: _New Tab
ca: _Pestanya nova

en: Re_store Closed Tab
ca: R_estaura la pestanya tancada

en: Move Tab to New _Window
ca: M_ou la pestanya a una finestra nova

note: Translators: use “Move Tab _Right” for RTL languages
en: Move Tab _Left
ca: Mou la pestanya a l'_esquerra

note: Translators: use “Move Tab _Left” for RTL languages
en: Move Tab _Right
ca: Mou la pestanya a la _dreta

en: _Close Tab
ca: Tan_ca la pestanya

en: Close _Other Tabs
ca: T_anca les altres pestanyes

en: _Files
ca: _Fitxers

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Zoom Out
ca: Redueix l'ampliació

en: Zoom In
ca: Augmenta l'ampliació

en: Searching for network locations
ca: S'estan cercant ubicacions de xarxa

en: No network locations found
ca: No s'han trobat ubicacions de xarxa

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
ca: C_onnecta

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to unmount volume
ca: No s'ha pogut desmuntar el volum

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
ca: _Cancel·la

en: File Transfer Protocol
ca: Protocol de transferència de fitxers

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
ca: ftp:// o ftps://

en: Network File System
ca: Sistema de fitxers en xarxa

en: SSH File Transfer Protocol
ca: Protocol de transferència de fitxers SSH

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
ca: sftp:// o ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
ca: dav:// o davs://

en: Unable to get remote server location
ca: No s'ha pogut obtenir la ubicació del servidor remot

en: Networks
ca: Xarxes

en: On This Computer
ca: En aquest ordinador

note: Translators: respectively, free and total space of the drive. The plural form * should be based on the free space available. * i.e. 1 GB / 24 GB available.
en: %s / %s available | %s / %s available
ca[0]: %s / %s disponible
ca[1]: %s / %s disponible

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Unmount
ca: Desmunta

en: Server Addresses
ca: Adreces del servidor

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
ca: Les adreces de servidor estan compostes d'un prefix de protocol i una adreça. Exemples:

en: Available Protocols
ca: Protocols disponibles

note: Translators: Server as any successfully connected network address
en: No Recent Servers
ca: No hi ha servidors recents

en: Recent Servers
ca: Servidors recents

en: List of common local and remote mountpoints.
ca: Llista comuna de punts de muntatge locals i remots.

en: Try a different search.
ca: Proveu una cerca diferent.

en: Enter server address…
ca: Introduïu l'adreça del servidor…

en: %s does not exist in the bookmarks list
ca: «%s» no existeix a la llista d'adreces d'interès

en: %s already exists in the bookmarks list
ca: «%s» ja existeix a la llista d'adreces d'interès

en: Eject
ca: Expulsa

en: Recent files
ca: Fitxers utilitzats recentment

en: Starred files
ca: Fitxers destacats

en: Open your personal folder
ca: Obriu la vostra carpeta personal

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Open the contents of your desktop in a folder
ca: Obriu el contingut de l'escriptori en una carpeta

en: Enter Location
ca: Introduïu la ubicació

en: Manually enter a location
ca: Introduïu manualment una ubicació

en: Open the trash
ca: Obre la paperera

en: Mount and Open “%s”
ca: Munta i obre «%s»

en: Open the contents of the file system
ca: Obre el contingut del sistema de fitxers

en: New bookmark
ca: Adreça d'interès nova

en: Add a new bookmark
ca: Afegeix una adreça d'interès nova

en: Show other locations
ca: Mostra altres ubicacions

note: Translators: This means that unlocking an encrypted storage * device failed. %s is the name of the device.
en: Error unlocking “%s”
ca: S'ha produït un error en desbloquejar «%s»

en: This name is already taken
ca: Aquest nom ja està agafat

en: Unable to stop “%s”
ca: No es pot aturar «%s»

en: Unable to poll “%s” for media changes
ca: No es pot comprovar «%s» per si hi ha canvis en el contingut multimèdia

en: _Remove from Bookmarks
ca: _Suprimeix de les adreces d'interès

en: Empty Trash…
ca: Buida la paperera…

en: _Power On
ca: _Engega

en: _Connect Drive
ca: _Connecta el suport

en: _Start Multi-disk Device
ca: _Inicia el dispositiu de discs múltiples

en: _Unlock Device
ca: _Desbloca el dispositiu

en: _Disconnect Drive
ca: _Desconnecta el suport

en: _Stop Multi-disk Device
ca: _Atura el dispositiu de discs múltiples

en: _Lock Device
ca: _Bloca el dispositiu

en: Format…
ca: Formata…

en: Computer
ca: Ordinador

en: Sidebar
ca: Barra lateral

en: List of common shortcuts, mountpoints, and bookmarks.
ca: Llista comuna de dreceres, punts de muntatge i adreces d'interès.
