nautilus - en to crh translation catalogue (998 entries)

en: Run Software
crh: Yazılım Çaptır

note: set dialog properties
en: Connect to Server
crh: Sunucığa Bağlan

note: Set initial window title
en: Files
crh: Dosyeler

en: Access and organize files
crh: Dosyelerge iriş ve olarnı tertiple

en: folder;manager;explore;disk;filesystem;
crh: cilbent;idareci;araştır;disk;dosyesistemi;

en: Saved search
crh: Kayıtlı arama

en: Text
crh: Metin

en: The text of the label.
crh: Etiketin metni.

en: Justification
crh: Hizalama

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
crh: Birbirlerine bağlı olan etiket metinleri satırlarının hizalanması. Bu etiketlerin kendi içindeki hizalamalarını etkilemeyecektir. Bunun için GtkMisc::xalign'a bakın.

en: Line wrap
crh: Satır bölme

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
crh: Eğer atanmışsa, satırlar çok geniş olduğunda bölünür.

en: Cursor Position
crh: İmleç Konumu

en: The current position of the insertion cursor in chars.
crh: Ekleme imlecinin karakterlerlerdeki mevcut pozisyonu.

en: Selection Bound
crh: Seçim Kapsamı

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
crh: Seçimin karşı ucunun imlece göre karakter olarak konumu.

en: Select All
crh: Tümünü Seç

en: Input Methods
crh: Giriş Yöntemleri

en: Show more _details
crh: _Daha fazla ayrıntı göster

en: You can stop this operation by clicking cancel.
crh: İptal düğmesine tıklayarak bu işlemi durdurabilirsiniz.

en:  (invalid Unicode)
crh:  (geçersiz Unikod)

en: Home
crh: Ev

en: The selection rectangle
crh: Saylam tüzköşeligi

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
crh: Seçili metni kes ve panoya yapıştır

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
crh: Seçili metni panoya kopiyala

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
crh: Panodsa saklanan resmi yapıştır

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
crh: _Hepsini Sayla

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
crh: Metin alanındaki tüm metni seç

en: Move _Up
crh: _Yuqarı Taşı

en: Move Dow_n
crh: _Aşağı Taşı

en: Use De_fault
crh: Ög-belgilengenni _Qullan

en: Name
crh: İsim

en: The name and icon of the file.
crh: Dosyeniñ ismi ve işaretçigi.

en: Size
crh: Ölçü

en: The size of the file.
crh: Dosyeniñ ölçüsi.

en: Type
crh: Tür

en: The type of the file.
crh: Dosyeniñ türü.

en: Modified
crh: Deñiştirilgen

en: The date the file was modified.
crh: Dosyeniñ deñiştirilgeni tarih.

en: Owner
crh: Sahibi

en: The owner of the file.
crh: Dosyeniñ sahibi.

en: Group
crh: Zümre

en: The group of the file.
crh: Dosyeniñ zümresi.

en: Permissions
crh: Ruhsetler

en: The permissions of the file.
crh: Dosyeniñ ruhsetleri.

en: MIME Type
crh: MİME Türü

en: The mime type of the file.
crh: Dosyeniñ mime türü.

en: Location
crh: Qonum

en: The location of the file.
crh: Dosyeniñ qonumı.

en: Trashed On
crh: Çöplenme Tarihı

en: Date when file was moved to the Trash
crh: Dosyeniñ Çöpke avuştırılğanı tarih.

en: Original Location
crh: Özgün Qonum

en: Original location of file before moved to the Trash
crh: Dosyeniñ Çöpke avuştırılmazdan evelki özgün qonumı

en: Relevance
crh: Alâqa

en: Relevance rank for search
crh: Qıdırma içün alâqa rütbesi

en: on the desktop
crh: masaüstünde

en: You cannot move the volume “%s” to the trash.
crh: “%s” cıltını çöpke avuştıralmazsıñız.

en: If you want to eject the volume, please use Eject in the popup menu of the volume.
crh: Cıltnı çıqartmağa istey iseñiz, lütfen cıltnıñ peyda menüsindeki "Çıqart"nı qullanıñız.

en: If you want to unmount the volume, please use Unmount Volume in the popup menu of the volume.
crh: Cıltnı taqılmağan yapmağa istey iseñiz, lütfen cıltnıñ peyda menüsindeki "Cıltnı Taqılmağan Yap"nı qullanıñız.

en: _Move Here
crh: _Mında Taşı

en: _Copy Here
crh: _Mında Kopiyala

en: _Link Here
crh: Mında _İliştir

en: Set as _Background
crh: _Arqa-zemin olaraq Tesbit Et

en: Cancel
crh: Vazgeç

en: This file cannot be mounted
crh: Bu dosye taqılalmaz

en: This file cannot be unmounted
crh: Bu dosye sökülalmaz

en: This file cannot be ejected
crh: Bu dosye çıqartılalmaz

en: This file cannot be started
crh: Bu dosye başlatılalmaz

en: This file cannot be stopped
crh: Bu dosye toqtatılalmay

en: Slashes are not allowed in filenames
crh: Dosya isimlerinde taksim işareti kullanılamaz

en: File not found
crh: Dosya bulunamadı

en: Toplevel files cannot be renamed
crh: Üst düzey dosyalar yeniden adlandırılamıyor

en: Unable to rename desktop icon
crh: Masaüstü simgesi yeniden adlandırılamadı

en: Unable to rename desktop file
crh: Masaüstü dosyası yeniden adlandırılamadı

en: Not allowed to set permissions
crh: Yetkilerin İzinlerin atanmasına izin verilmiyor

en: Not allowed to set owner
crh: Sahipniñ tayini caiz degil

en: Specified owner '%s' doesn't exist
crh: Belirtilen sahip '%s' mevcut değil

en: Not allowed to set group
crh: Grup atamasına izin verilemiyor

en: Specified group '%s' doesn't exist
crh: Belirtilen grup '%s' mevcut değil

note: Translators: "Me" is used to indicate the file is owned by me (the current user)
en: Me
crh: Men

en: %'u item | %'u items
crh[0]: %'u unsur

en: %'u folder | %'u folders
crh[0]: %'u cilbent

en: %'u file | %'u files
crh[0]: %'u dosye

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
crh: ? unsur

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
crh: ? bayt

en: Unknown
crh: Namalüm

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
crh: bilinmey

en: Audio
crh: Davuş

en: Font
crh: Hurufat

en: Image
crh: Resim

en: Archive
crh: Arhiv

en: Markup
crh: Tamğalama

en: Contacts
crh: Temaslar

en: Calendar
crh: Taqvim

en: Document
crh: Vesiqa

en: Presentation
crh: Sunum

en: Spreadsheet
crh: Çizelge

en: Binary
crh: Ekişerleme

en: Folder
crh: Cilbent

en: Link
crh: İlişim

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
crh: %s için ilişim

en: Link (broken)
crh: İlişim (sınıq)

en: Merge folder “%s”?
crh: “%s” cilbenti mezc etilsinmi?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
crh: Mezc etüv cilbentte kopiyalanğan dosyelernen çatışqan dosyelerni ivaz etmezden evel teyit içün soraycaq.

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
crh: “%s” içinde aynı isimli daha eski bir cilbent endi mevcuttır.

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
crh: “%s” içinde aynı isimli daha yañı bir cilbent endi mevcuttır.

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
crh: “%s” içinde aynı isimli başqa bir cilbent endi mevcuttır.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
crh: Onı ivaz etüv cilbent içindeki bütün dosyelerni çetleştirecek.

en: Replace folder “%s”?
crh: “%s” cilbenti ivaz etilsinmi?

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
crh: “%s” içinde aynı isimli bir cilbent endi mevcuttır.

en: Replace file “%s”?
crh: “%s” dosyesi ivaz etilsinmi?

en: Replacing it will overwrite its content.
crh: Onı ivaz etüv mündericesiniñ üzerine yazacaq.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
crh: “%s” içinde aynı isimli daha eski bir dosye endi mevcuttır.

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
crh: “%s” içinde aynı isimli daha yañı bir dosye endi mevcuttır.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
crh: “%s” içinde aynı isimli başqa bir dosye endi mevcuttır.

en: Original file
crh: Özgün dosye

en: Size:
crh: Ölçü:

en: Type:
crh: Tür:

en: Last modified:
crh: Deñişim tarihı:

en: Replace with
crh: İvaz et

en: Merge
crh: Mezc et

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
crh: İstiqamet içün yañı bir isim _saylañız

en: Reset
crh: Sıfırla

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
crh: Bu amelni dosyelerniñ hepsine uyğula

en: _Skip
crh: _Atla

en: Re_name
crh: _Kene adlandır

en: Replace
crh: İvaz Et

en: File conflict
crh: Dosye çatışması

en: S_kip All
crh: Hepsini _Atla

en: _Retry
crh: _Kene deñe

en: Delete _All
crh: _Hepsini Sil

en: _Replace
crh: _İvaz Et

en: Replace _All
crh: _Hepsini İvaz Et

en: _Merge
crh: _Mezc Et

en: Merge _All
crh: _Hepsini Mezc Et

en: Copy _Anyway
crh: _Kene de Kopiyala

en: %'d second | %'d seconds
crh[0]: %'d saniye

en: %'d minute | %'d minutes
crh[0]: %'d daqqa

en: %'d hour | %'d hours
crh[0]: %'d saat

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
crh[0]: tahminen %'d saat

note: appended to new link file
en: Another link to %s
crh: %s için başqa bir ilişim

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
crh: %'d. %s ilişimi

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
crh: %'d. %s ilişimi

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
crh: %'d. %s ilişimi

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
crh: %'d. %s ilişimi

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
crh:  (kopiya)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
crh:  (başqa bir kopiya)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
crh: . kopiya)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
crh: . kopiya)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
crh: . kopiya)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
crh: . kopiya)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
crh: %s (kopiya)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
crh: %s (başqa bir kopiya)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
crh: %s (%'d. kopiya)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
crh: %s (%'d. kopiya)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
crh: %s (%'d. kopiya)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
crh: %s (%'d. kopiya)%s

en: Are you sure you want to permanently delete “%B” from the trash?
crh: “%B” dosyesini çöpten payidar olaraq silmege istegeniñizge eminsiñizmi?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
crh[0]: %'d seçili öğeyi kalıcı olarak çöpten silmek istediğinizden emin misiniz?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
crh: Eğer bir öğeyi silerseniz, o kalıcı olarak kaybolur.

en: Empty all items from Trash?
crh: Çöpteki bütün unsurlar boşatılsınmı?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
crh: Çöpteki hepsi unsurlar ebediyen silingen olacaq.

en: Empty _Trash
crh: Çöpni _Boşat

en: Are you sure you want to permanently delete “%B”?
crh: “%B” dosyasını kalıcı olarak silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
crh[0]: %'d seçili öğeyi kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
crh[0]: %'d dosya silmek için bekliyor

en: Deleting files
crh: Dosyalar siliniyor

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
crh[0]: %T qaldı

en: Error while deleting.
crh: Silinirken hata oluştu.

en: Files in the folder “%B” cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
crh: “%B” klasöründeki dosyalar silinemiyor çünkü onları görmek için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%B”.
crh: “%B” klasöründeki dosyalar hakkında bilgi alınırken hata oluştu.

en: _Skip files
crh: _Dosyaları atla

en: The folder “%B” cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
crh: “%B” klasörü silinemiyor çünkü onu okumak için yeterli erişim hakkınız yok.

en: There was an error reading the folder “%B”.
crh: “%B” klasörü okunurken hata oluştu.

en: Could not remove the folder %B.
crh: %B klasörü silinemedi.

en: There was an error deleting %B.
crh: %B silinirken bir hata oluştu.

en: Moving files to trash
crh: Dosyalar çöpe taşınıyor

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
crh[0]: %'d dosya çöp için kaldı

note: Translators: %B is a file name
en: “%B” can't be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
crh: “%B” çöpke avuştırılalmay. Onı payidar olaraq silmege isteysiñizmi?

en: This remote location does not support sending items to the trash.
crh: Bu uzaqtaki qonum dosyelerni çöpke yiberüvni desteklemey.

en: Trashing Files
crh: Dosyeler Çöpleştirile

en: Deleting Files
crh: Dosyeler Siline

en: Unable to eject %V
crh: %V çıkartılamadı

en: Unable to unmount %V
crh: %V bağı kaldırılamadı

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
crh: Bağı kaldırmadan önce çöpü boşaltmak istiyor musunuz?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
crh: Bu sistemde boş alan kazanmak için çöp boşaltılmak zorunda. Sistemdeki tüm çöpe atılmış öğeler kalıcı olarak kaybolacak.

en: Do _not Empty Trash
crh: Çöpü _Boşaltma

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to access “%s”
crh: “%s” irişilalmay

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
crh[0]: %'d dosye kopiyalanmaq içün hazırlana (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
crh[0]: %'d dosye avuştırılmaq içün hazırlana (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
crh[0]: %'d dosye silinmek içün hazırlana (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
crh[0]: %'d dosye çöpleştirilmek içün hazırlana

en: Error while copying.
crh: Kopiyalarken hata oluştu.

en: Error while moving.
crh: Taşınırken hata oluştu.

en: Error while moving files to trash.
crh: Dosyalar çöpe taşınırken hata.

en: Files in the folder “%B” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
crh: “%B” klasöründeki dosyalar işlenemiyor çünkü onları okumak için yeterli erişim hakkınız yok.

en: The folder “%B” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
crh: “%B” klasörü işlenemeiyor çünkü onu okumak için yeterli erişim hakkınız yok.

en: The file “%B” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
crh: “%B” dosyası işlenemedi çünkü onu okumak için yeterli erişim hakkınız yok.

en: There was an error getting information about “%B”.
crh: “%B” hakkında bilgi alırken bir hata oluştu.

en: Error while copying to “%B”.
crh: “%B” hedefine kopiyalağanda hata.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
crh: Hedef klasöre erişim için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: There was an error getting information about the destination.
crh: Hedef hakkında bilgi alırken bir hata oluştu.

en: The destination is not a folder.
crh: Hedef bir klasör değil.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
crh: Hedefte yeterli boş alan yok. Dosyaları silerek boş alan açmayı deneyin.

en: %S more space is required to copy to the destination.
crh: Hedefke kopiyalamaq içün %S boş feza daha şarttır.

en: The destination is read-only.
crh: Hedef salt okunur.

en: Moving “%B” to “%B”
crh: “%B”, “%B” hedefine avuştırıla

en: Copying “%B” to “%B”
crh: “%B”, “%B” hedefine kopiyalana

en: Duplicating “%B”
crh: “%B” ekileştirile

en: Moving file %'d of %'d (in “%B”) to “%B”
crh: Dosye %'d / %'d (“%B” içinde) “%B” hedefine avuştırıla

en: Moving file %'d of %'d to “%B”
crh: Dosye %'d / %'d “%B” hedefine avuştırıla

en: Copying file %'d of %'d to “%B”
crh: Dosye %'d / %'d “%B” hedefine kopiyalana

en: Duplicating file %'d of %'d
crh: %2$'d dosyeden dosye %1$'d ekileştirile

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
crh: %S / %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
crh[0]: %S / %S — %T qaldı (%S/saniye)

en: The folder “%B” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
crh: “%B” klasörü kopyalanamıyor çünkü onu hedefte oluşturmak için yeterli erişim hakkınız yok.

en: There was an error creating the folder “%B”.
crh: “%B” klasörü oluşturulurken hata oluştu.

en: Files in the folder “%B” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
crh: “%B” klasörü içerisindeki dosyalar kopyalanamıyor çünkü onları görmek için yeterli erişim hakkınız yok.

en: The folder “%B” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
crh: “%B” klasörü kopyalanamıyor çünkü onu okumak için yeterli erişim hakkınız yok.

en: Error while moving “%B”.
crh: “%B” taşınırken hata oluştu.

en: Could not remove the source folder.
crh: Hedef klasör silinemedi.

en: Error while copying “%B”.
crh: “%B” kopyalanırken hata.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
crh: Zaten mevcut olan %F klasöründen dosyalar silinemedi.

en: Could not remove the already existing file %F.
crh: Zaten mevcut olan %F dosyası silinemedi.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
crh: Bir klasörü kendi üzerine taşıyamazsınız.

en: You cannot copy a folder into itself.
crh: Bir klasörü kendi üzerine kopiyalayamazsınız.

en: The destination folder is inside the source folder.
crh: Hedef klasör kaynak klasörünün içerisinde.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
crh: Bir dosyeni özü üzerine avuştıramazsıñız.

en: You cannot copy a file over itself.
crh: Bir dosyeni özü üzerine kopiyalayamazsıñız.

en: The source file would be overwritten by the destination.
crh: Menba dosyesi istiqamet tarafından üstüne yazılacaq.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
crh: %F içerisinde aynı isimde zaten mevcut olan dosya silinemedi.

en: There was an error copying the file into %F.
crh: Dosya %F içerisine kopiyalanırken bir hata oluştu.

en: Copying Files
crh: Dosyeler Kopiyalana

en: Preparing to Move to “%B”
crh: “%B” hedefine Avuştırmat içün Hazırlanıla

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
crh[0]: %'d dosye avuştırılmaq içün hazırlana

en: There was an error moving the file into %F.
crh: Dosya %F içerisine taşınırken hata oluştu.

en: Moving Files
crh: Dosyeler Avuştırıla

en: Creating links in “%B”
crh: “%B” içinde ilişimler icat etile

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
crh[0]: %'d dosyaya bağ yapılıyor

en: Error while creating link to %B.
crh: %B bağı oluşturulurken hata.

en: Symbolic links only supported for local files
crh: Sembolik bağlar sadece yerel dosyalar için desteklenir

en: The target doesn't support symbolic links.
crh: Hedef sembolik bağları desteklemiyor.

en: There was an error creating the symlink in %F.
crh: %F içerisinde sembolik bağ oluştururken hata oluştu.

en: Setting permissions
crh: İzinler atanıyor

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
crh: Serlevhasız Cilbent

note: localizers: the initial name of a new template document
en: Untitled %s
crh: Serlevhasız %s

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
crh: Serlevhasız Vesiqa

en: Error while creating directory %B.
crh: %B dizini oluştururken hata.

en: Error while creating file %B.
crh: %B dosyası oluştururken hata.

en: There was an error creating the directory in %F.
crh: %F içerisinde dizin oluştururken bir hata oluştu.

en: Emptying Trash
crh: Çöp Boşatıla

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
crh: Fırlatıcı itimatlı (ifa-etilebilir) olaraq tamğalanalmay

note: Reset to default info
en: Undo
crh: Keri Yap

en: Undo last action
crh: Soñki amelni keri yap

note: Reset to default info
en: Redo
crh: Kene Yap

en: Redo last undone action
crh: Soñki keri yapılğan amelni kene yap

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
crh[0]: %d unsurnı '%s' hedefine keri avuştır

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
crh[0]: %d unsurnı '%s' hedefine avuştır

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
crh[0]: %d unsurnı _keri avuştır

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
crh[0]: %d unsurnı kene _avuştır

en: Move '%s' back to '%s'
crh: '%s', '%s' hedefine keri avuştırılsın

en: Move '%s' to '%s'
crh: '%s', '%s' hedefine avuştırılsın

en: _Undo Move
crh: _Keri Avuştır

en: _Redo Move
crh: _Kene Avuştır

en: _Undo Restore from Trash
crh: Çöpten Keri Tiklemeni _Keri Yap

en: _Redo Restore from Trash
crh: Çöpten Keri Tiklemeni _Kene Yap

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
crh[0]: %d unsurnı keri çöpke avuştır

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
crh[0]: %d unsurnı çöpten keri tikle

en: Move '%s' back to trash
crh: '%s' keri çöpke avuştırılsın

en: Restore '%s' from trash
crh: '%s' çöpten keri tiklensin

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
crh[0]: %d kopiyalanğan unsurnı sil

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
crh[0]: %d unsurnı '%s' hedefine kopiyala

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
crh[0]: %d unsurnıñ kopiyalanmasını ke_ri yap

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
crh[0]: %d unsurnıñ kopiyalanmasını ke_ne yap

en: Delete '%s'
crh: '%s' Silinsin

en: Copy '%s' to '%s'
crh: '%s', '%s' içine kopiyalansın

en: _Undo Copy
crh: Kopiyanı _Keri Yap

en: _Redo Copy
crh: Kopiyanı Kene _Yap

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
crh[0]: %d egizlengen unsurnı sil

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
crh[0]: '%2$s' içindeki %1$d unsurnı egizle

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
crh[0]: %d unsurnıñ egizlenmesini _lâğu et

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
crh[0]: %d unsurnıñ egiz_lenmesini kene yap

en: Duplicate '%s' in '%s'
crh: '%s' '%s' içinde egizlensin

en: _Undo Duplicate
crh: Ekilemeni _Keri Yap

en: _Redo Duplicate
crh: Eki_lemeni Kene Yap

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
crh[0]: %d unsurğa ilişimlerni sil

en: Create links to %d item | Create links to %d items
crh[0]: %d unsurğa ilişimler icat et

en: Delete link to '%s'
crh: %s hedefli ilişim silinsin

en: Create link to '%s'
crh: %s hedefli ilişim icat et

en: _Undo Create Link
crh: İlişimniñ İcat Etilmesini _Keri Yap

en: _Redo Create Link
crh: İlişimniñ İcat Etilmesini Ke_ne Yap

en: Create an empty file '%s'
crh: '%s' isimli boş bir dosye icat et

en: _Undo Create Empty File
crh: İcat Etilgen Boş Dosyeni _Keri Sil

en: _Redo Create Empty File
crh: Boş Dosyeni Ke_ne İcat Et

en: Create a new folder '%s'
crh: '%s' isimli boş bir cilbent icat et

en: _Undo Create Folder
crh: İcat Etilgen Boş Cilbentni _Keri Sil

en: _Redo Create Folder
crh: Boş Cilbentni Ke_ne İcat Et

en: Create new file '%s' from template
crh: Yañı '%s' dosyesini şablondan icat et

en: _Undo Create from Template
crh: Şablondan İcatnı _Keri Sil

en: _Redo Create from Template
crh: Şablondan İcatnı Ke_ne Yap

en: Rename '%s' as '%s'
crh: '%s', '%s' olaraq kene adlandırılsın

en: _Undo Rename
crh: İsimni _Keri Deñiştir

en: _Redo Rename
crh: İsimni Ke_ne Deñiştir

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
crh[0]: %d unsurnı çöpke avuştır

en: Restore '%s' to '%s'
crh: '%s', '%s' olaraq keri tiklensin

en: Move '%s' to trash
crh: '%s' çöpke avuştırılsın

en: _Undo Trash
crh: Çöplemeni _Keri Yap

en: _Redo Trash
crh: Çöplemeni Ke_ne Yap

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
crh: '%s' içerisindeki unsurlarnıñ özgün ruhsetlerini keri tikle

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
crh: '%s' içerisindeki unsurlarnıñ ruhsetlerini tesbit et

en: _Undo Change Permissions
crh: Ruhsetlerni _Keri Deñiştir

en: _Redo Change Permissions
crh: Ruhsetlerni Ke_ne Deñiştir

en: Restore original permissions of '%s'
crh: '%s' içün özgün ruhsetlerni keri tikle

en: Set permissions of '%s'
crh: '%s' içün ruhsetlerni tesbit et

en: Restore group of '%s' to '%s'
crh: '%s' zümresini '%s' hedefine keri tikle

en: Set group of '%s' to '%s'
crh: '%s' zümresini '%s' hedefine tesbit et

en: _Undo Change Group
crh: Zümreni Ke_ri Deñiştir

en: _Redo Change Group
crh: Zümreni Ke_ni Deñiştir

en: Restore owner of '%s' to '%s'
crh: '%s' sahibini '%s' olaraq keri tikle

en: Set owner of '%s' to '%s'
crh: '%s' sahibini '%s' olaraq tesbit et

en: _Undo Change Owner
crh: Sahipni Ke_ri Deñiştir

en: _Redo Change Owner
crh: Sahipni Ke_ni Deñiştir

en: Could not determine original location of “%s”
crh: “%s” özgün konumu belirlenemedi

en: The item cannot be restored from trash
crh: Öğe çöpten geri getirilemedi

en: Error while adding “%s”: %s
crh: “%s” eklengende hata: %s

en: Could not add application
crh: Uyğulama eklenamadı

en: Could not forget association
crh: Ülfet unutılamadı

en: Forget association
crh: Ülfetni unut

en: Error while setting “%s” as default application: %s
crh: “%s” ögbelgilengen uyğulama olaraq tesbit etilgende hata: %s

en: Could not set as default
crh: Ögbelgileme olaraq tesbit etilamadı

note: Translators: the %s here is a file extension
en: %s document
crh: %s vesiqası

note: Translators; %s here is a mime-type description
en: Open all files of type “%s” with
crh: “%s” türündeki dosyelerniñ hepsini şunıñ ile aç

note: Translators: first %s is filename, second %s is mime-type description
en: Select an application to open “%s” and other files of type “%s”
crh: “%s” ve “%s” türündeki diger dosyelerni açmaq içün bir uyğulama saylañız

en: Set as default
crh: Ögbelgileme olaraq tesbit et

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
crh: Üzgünüm, fakat uzaktaki sitedeki komutları çalıştıramazsınız.

en: This is disabled due to security considerations.
crh: Bu güvenlik kaygısı nedeniyle kapatılmıştır.

en: There was an error launching the application.
crh: Uygulama başlatılırken bir hata oluştu.

en: This drop target only supports local files.
crh: Bu bırakma hedefi sadece yerel dosyalar için destekleniyor.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
crh: Yerel olmayan dosyaları açmak için, onları yerel bir klasöre kopiyalayın daa sonra tekrar bırakmayı deneyin.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
crh: Yerel olmayan dosyaları açmak için bunları önce yerel bir klasöre kopiyalayın ve tekrar bırakın. Bıraktığınız yerel dosyalar zaten açıldı.

en: Details:
crh: Tafsilât:

en: Preparing
crh: Hazırlana

en: Search
crh: Qıdıruv

en: Search for “%s”
crh: “%s” içün qıdır

en: Unable to complete the requested search
crh: İstengen qıdırma tamamlanalmay

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
crh: Tarayıcı penceresinde yeni açılan sekmelerin nereye konumlandırılacağı.

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
crh: Eger "after_current_tab" şeklinde tesbitli ise, yañı ilmekler cari ilmekten soñra qıstırılır. Eger "end" olaraq tesbitli ise, yañı ilmekler ilmek listesiniñ soñuna eklenir.

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
crh: Yol çubuğu yerine her zaman konum girişini kullan

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
crh: Eğer seçiliyse, Nautilüş tarayıcı pencereleri her zaman yol çubuğu yerine konum araç çubğu için metinsel girişi kullanır.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
crh: Dosyaların silinirken ya da Çöp boşaltılırken onay için sorulması

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
crh: Eğer seçiliyse, Nautilus bir dosyayı silerken ya da Çöp'u boşaltırken onay için size soracaktır.

en: Whether to enable immediate deletion
crh: Dosyanın anında silinmesi

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
crh: Eğer seçiliyse, bir dosya silinirken Nautilus bunu çöpe göndermeksizin diskten silecektir. Bu özellik tehlikeli olabilir, bu nedenle dikkatli kullanın.

en: When to show number of items in a folder
crh: Bir klasördeki öğe sayısının gösterilmesi

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
crh: Bir cilbentteki unsurlarnıñ sayısınıñ ne zaman kösterileceginiñ sürat deñiş-toquşı. Degeri "always" ise, her zaman unsur adedini köster, cilbent uzaqtaki bir sunucıda olsa bile. Degeri "local_only" tesbitli ise, sadece yerli dosye sistemleri içün adedlerni köster. Degeri "never" ise, hiç bir zaman unsur adedlerini hesaplamağa zahmet etme.

en: Type of click used to launch/open files
crh: Dosyaları açma/başlatma için kullanılan tıklama yöntemi

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
crh: Geçerli değerler dosyaları bir tıklama ile başlatmak için "single", veya iki tıklama ile başlatmak için "double"dır.

en: What to do with executable text files when activated
crh: Çalıştırılabilir dosyalar etkinleştirildiği zaman yapılacak işlem

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
crh: Çalıştırılabilir dosyalar etkinleştirildiği zaman yapılacak işlem (tek veya çift tıklamada). Geçerli değerler, uygulama olarak başlatmak için "launch", ne yapılacağının bir perncere ile sorulması için "ask", ve metin dosyası olarak görüntülemek için "display"dir.

en: Show the package installer for unknown mime types
crh: Bilinmegen mime türleri içün paket qurucısını köster

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown mime type is opened, in order to search for an application to handle it.
crh: Bilinmegen bir mime türü açılğanı taqdirde, onı qollaycaq uyğulamanı qıdırmaq üzre, qullanıcığa bir paket qurucısı dialogınıñ kösterilip kösterilmeycegi.

en: Use extra mouse button events in Nautilus' browser window
crh: Nautilus kezici penceresinde ziyade sıçan dögmeleri vaqiaları

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
crh: "İleri" ve "Keri" dögmelerine sahip sıçanları olğan qullanıcılar içün, bu tuş olarnıñ biri basılğanında her hangi bir amelniñ yapılıp yapılmaycağını belgileycek.

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
crh: Kezici penceresinde "İleri" emrini faalleştirecek sıçan dögmesi

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
crh: "İleri" ve "Keri" içün dögmelerge sahip sıçanları olğan qullanıcılar içün, bu tuş hangi dögmeniñ bir kezici penceresinde "İleri" emrini faalleştirgenini tesbit etecek. Caiz qıymetlerniñ menzili 6 ile 14 arasıdır.

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
crh: Kezici penceresinde "Keri" emrini faalleştirecek sıçan dögmesi

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
crh: "İleri" ve "Keri" içün dögmelerge sahip sıçanları olğan qullanıcılar içün, bu tuş hangi dögmeniñ bir kezici penceresinde "Keri" emrini faalleştirgenini tesbit etecek. Caiz qıymetlerniñ menzili 6 ile 14 arasıdır.

en: When to show thumbnails of files
crh: Dosyelerniñ tırnaq-resimleriniñ ne zaman kösterilecegi

en: Speed tradeoff for when to show a file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
crh: Bir dosyeniñ bir pul olaraq ne zaman kösterileceginiñ sürat deñiş-toquşı. Degeri "always" ise, her zaman pulunı köster, cilbent uzaqtaki bir sunucıda olsa bile. Degeri "local-only" tesbitli ise, sadece yerli dosye sistemleri içün pullarnı köster. Degeri "never" ise, hiç bir zaman suretlerni pullamağa zahmet etme, sadece umumsoy bir işaretçik qullan. İsminiñ ne telqin etkenine rağmen, bu ögbaqılabilir her hangi dosye türüne uyğulanır.

en: Maximum image size for thumbnailing
crh: Örneklenecek olan resmin azami büyüklüğü

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
crh: Bu boyuttan (bayt olarak) büyük olan resimler örneklenmeyecek. Bunun amacı boyutu büyük olan resimlerin örneklemesinin uzun zaman alması veya çok fazla hafıza harcamasıdır.

en: Show folders first in windows
crh: Pencere içinde önce klasörleri göster

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
crh: Eğer seçiliyse, Nautilus simge ve liste görünümlerinde klasörleri dosyalardan önce gösterir.

en: Default sort order
crh: Öntanımlı sıralama düzeni

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type" and "mtime".
crh: İşaretçik körüniminde ögbelgilengen sıralama tertibi. Caiz degerler şöyledir: "name", "size", "type" ve "mtime".

en: Reverse sort order in new windows
crh: Yeni pencerelerde ters sıralama düzeni

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
crh: Eğer seçiliyse, yeni pencerelerdeki dosyalar ters sırayla dizilecekler. yani, eğer isim ile sıralanırlarsa, dosyalar "a"dan "z"ye sıralama yerine, "z"den "a"ya sıralanacak; eğer boyuta göre sıralanırsa, artan boyut yerine azalan boyutta sıralanacak.

en: Default folder viewer
crh: Öntanımlı klasör görüntüleyici

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", and "icon-view".
crh: Bir cilbent ziyaret etilgeninde bu seyrettirici qullanılır, hususan o cilbent içün başqa bir körünimni saylağan olmasañız. Caiz degerler "list-view" ve "icon-view".

en: Whether to show hidden files
crh: Gizli dosyaların gösterilmesi

en: Bulk rename utility
crh: Toplu kene adlandırma faydalığı

en: If set, Nautilus will append URIs of selected files and treat the result as a command line for bulk renaming. Bulk rename applications can register themselves in this key by setting the key to a space-separated string of their executable name and any command line options. If the executable name is not set to a full path, it will be searched for in the search path.
crh: Tesbit etilgen ise, Nautilus saylanğan dosyelerniñ adreslerini (URI) ekleycek ve bunıñ neticesi ile toplu kene adlandırma emir satrı olaraq muamele etecek. Toplu kene adlandırma uyğulamaları kendilerini anahtarnı boşluq-ayırğıçlı öz ifa etilebilir dosye adı ve her hangi emir satrı seçenekleri tizgisine tesbit eterek bu anahtarda qayd ettirebilir. İfa etilebilir adı tolu bir yolaqqa tesbit etilgen degil ise, o qıdırma yolağında qıdırılacaq.

en: List of possible captions on icons
crh: Simgelerin üzerindeki olası yazılar

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: "size", "type", "date_modified", "owner", "group", "permissions", and "mime_type".
crh: İşaretçik körüniminde ve masaüstünde bir işaretçikniñ altındaki altyazılar listesi. Asıl altyazı sayısı yaqınlaştırma seviyesine bağlıdır. Bazı keçerli degerler şöyledir: "size", "type", "date_modified", "owner", "group", "permissions" ve "mime_type".

en: Default icon zoom level
crh: Öntanımlı simge yaklaştırma seviyesi

en: Default zoom level used by the icon view.
crh: Simge görünümünün kullanacağu öntanımlı yaklaştırma seviyesi.

en: Default Thumbnail Icon Size
crh: Öntanımlı Örnek Resim Simge Boyutu

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
crh: Simge görünümünde bir örnek resim için öntanımlı simge boyutu

en: Text Ellipsis Limit
crh: Metin Kısaltma Sınırı

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
crh: Çok uzun dosya isimlerinin yaklaştırma seviyesine bağlı olarak nasıl kısaltılacağını belirten biz dizgi. Her liste girişleri "Yaklaştırma Seviyesi:Tamsayı" biçimindedir. Her yaklaştırma seviyesine göre eğer girilen tamsayı 0'dan büyükse dosya ismi girilen satır sayısını geçmeyecek. Eğer tamsayı 0 ya da daa küçükse, belirtilen yaklaştırma seviyesinde içbir sınır uygulanmaz. Bir öntanımlı olarak yaklaştırma seviyesi belirtilmeden "Tamsayı" biçiminde girişe izin verilir. Bu diğer tüm yaklaştırma seviyeleri için satır sınırını belirtir. Örnekler: 0 - her zaman uzun dosya isimlerini göster; 3 - eğer dosya ismi üç satırı geçiyorsa kısalt; smallest:5, smaller:4,0 - yaklaştırma seviyesi "smallest" için eğer beş satırı geçerse dosya ismini kısalt. "small" yaklaştırma seviyesi için eğer satır sayısı 4'ü geçerse dosya ismini kısalt. Diğer yaklaştırma seviyeleri için dosya isimlerini kısaltma. Geçerli yaklaştırma seviyeleri: smallest (%33), smaller (%50), small (%66), standard (%100), large (%150), larger (%200), largest (%400)

en: Default list zoom level
crh: Öntanımlı liste yaklaştırma seviyesi

en: Default zoom level used by the list view.
crh: Simge görünümünün kullanacağu öntanımlı yaklaştırma seviyesi.

en: Default list of columns visible in the list view
crh: Liste görünümünde görünür olan öntanımlı sütun listesi

en: Default list of columns visible in the list view.
crh: Liste görünümünde görünür olan öntanımlı sütun listesi.

en: Default column order in the list view
crh: Liste görünümünde öntanımlı sütun sırası

en: Default column order in the list view.
crh: Liste görünümünde öntanımlı sütun sırası.

en: Use tree view
crh: Terek körünimini qullan

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list
crh: Liste körünimi seyrüseferi içün tüz bir liste yerine bir terekniñ qullanılıp qullanılmaycağı.

en: Desktop font
crh: Masaüstü yazıtipi

en: The font _description used for the icons on the desktop.
crh: Masaüstündeki işaretçikler içün qullanılğan hurufat _tasviri.

en: Home icon visible on desktop
crh: Ev simgesi masaüstünde görünür

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
crh: Eğer bu seçiliyse, ev klasörüne olan simge bağı masaüstüne konacak.

en: Trash icon visible on desktop
crh: Çöp kutusu masaüstünde görüntülensin

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
crh: Eğer bu seçiliyse, çöp'e olan simge bağı masaüstüne konacak.

en: Show mounted volumes on the desktop
crh: Bağlanmış sistemleri masaüstünde göster

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
crh: Eğer seçiliyse, bağlanmış sistemlere ait olan simglere masaüstüne konacak.

en: Network Servers icon visible on the desktop
crh: Ağ Sunucuları simgesi masaüstünde görünür

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
crh: Eğer seçiliyse, Ağ Sunucuları görünümüne bağlanan bir simge masaüstüne yerleştirilecek.

en: Desktop home icon name
crh: Masaüstü ev simgesi adı

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
crh: Masaüstündeki ev simgesi için özel bir isim vermek istiyorsanız buradan tanımlayın.

en: Desktop trash icon name
crh: Masaüstü çöp simgesi adı

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
crh: Masaüstündeki çöp kutusu için özel bir isim vermek istiyorsanız buradan tanımlayın.

en: Network servers icon name
crh: Ağ sunucuları simge ismi

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
crh: Masaüstündeki ağ sunucuları simgesi için özel bir isim vermek istiyorsanız buradan tanımlayın.

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
crh: Masaüstünde çok uzun dosya isimlerinin kısaltılmasının nasıl yapılabileceğini belirten bir tam sayı. Eğer sayı 0'dan büyükse, dosya ismi girilen sayı kadar satırı geçemez. Eğer sayı 0'dan küçükse, gösterilen satır sınırı uygulanmaz.

en: Fade the background on change
crh: Deñişiklik üzerine arqazeminni soldur

en: If set to true, then Nautilus will use a fade effect to change the desktop background.
crh: Eger "doğru" şeklinde tayin etilgen ise, Nautilus masaüstü arqazeminini deñiştirmek içün bir solma effektini qullanacaq.

en: The geometry string for a navigation window.
crh: Bir seyrüsefer penceresi içün hendese tizgisi.

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
crh: Saqlanğan hendeseni ihtiva etken bir tizgi ve seyrüsefer pencereleri içün koordinatlar tizgisi.

en: Whether the navigation window should be maximized.
crh: Seyrüsefer penceresiniñ azamiyleştirilgen olıp olmaycağı.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
crh: Seyrüsefer penceresiniñ ögbelgilengen olaraq azamiyleştirilgen olıp olmaycağı.

en: Width of the side pane
crh: Yan panelin genişliği

en: The default width of the side pane in new windows.
crh: Yeni pencerelerdeki yan panelin genişliği.

en: Show location bar in new windows
crh: Yeni pencerelerde konum çubuğunu göster

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
crh: Eğer seçiliyse, yeni açılan pencerelerin konum çubukları görünür halde olur.

en: Show side pane in new windows
crh: Yeni pencerelerde yan paneli göster

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
crh: Eğer seçiliyse, yeni açılan pencerelerin yan paneli görüntülenecektir.

en: Email…
crh: E-poçta…

en: Send file by mail…
crh: Dosyeni poçta vastası ile yiber…

en: Send files by mail…
crh: Dosyelerni poçta vastası ile yiber…

note: Some sort of failure occurred. How 'bout we tell the user?
en: Oops! Something went wrong.
crh: Aman! Bir şey yañlış ketti.

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
crh: Zaruriy cilbent icat etilalmay. Lütfen aşağıdaki cilbentni icat etiñiz, ya da ruhsetlerlerni icat etilebilecegi şekilde tesbit etiñiz:
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
crh: Zaruriy cilbentler icat etilalmay. Lütfen aşağıdaki cilbentni icat etiñiz, ya da ruhsetlerlerni icat etilebilecekleri şekilde tesbit etiñiz:
    %s

en: Nautilus 3.0 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.config/nautilus
crh: Nautilus 3.0, bu fihristni taqbih etip bu endamlandırışnı ~/.config/nautilus hedefine köçürmege deñedi

en: There was an error displaying help: 
    %s
crh: Yardım görüntülenirken bir hata oluştu: 
    %s

en: --check cannot be used with other options.
crh: --check diger seçeneklerle beraber qullanılalmaz.

en: --quit cannot be used with URIs.
crh: --quit URI'ler ile birlikte qullanılalmaz.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
crh: --geometry birden çoq URI ile beraber qullanılalmaz.

en: --select must be used with at least an URI.
crh: --select eñ azından bir URI ile qullanılmalı.

en: Perform a quick set of self-check tests.
crh: Nautilus'un hızlı iç testini gerçekleştir.

en: Show the version of the program.
crh: Programnıñ sürümini köster.

en: Create the initial window with the given geometry.
crh: Verilen geometride giriş penceresi oluştur.

en: GEOMETRY
crh: GEOMETRİ

en: Always open a new window for browsing specified URIs
crh: Belirtilgen URI'larda kezinmek içün her zaman yañı bir pencere aç.

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
crh: Sadece açık olarak belirtilen URI'ler için pencere oluştur.

en: Never manage the desktop (ignore the GSettings preference).
crh: Masaüstünü asla idare etme (GSettings tercihini ihmal et).

en: Always manage the desktop (ignore the GSettings preference).
crh: Masaüstünü her zaman idare etme (GSettings tercihini ihmal et).

en: Quit Nautilus.
crh: Nautilus'tan Çıq.

en: Select specified URI in parent folder.
crh: Belirtilgen URI'nı baba cilbentte sayla.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
crh: 
    
    Dosya yöneticisi ile dosya sistemine gözat

note: Translators: this is a fatal error quit message printed on the * command line
en: Could not parse arguments
crh: Argumentler ayırıştırılamadı

note: Translators: this is a fatal error quit message printed on the * command line
en: Could not register the application
crh: Uyğulama tescil etilamadı

note: name, stock id, label
en: New _Window
crh: Yañı _Pencere

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server…
crh: _Sunucığa Bağlan…

note: name, stock id, label
en: Enter _Location…
crh: Qonum _Kirset…

en: _Bookmarks
crh: _Yer-imleri

en: Prefere_nces
crh: _Tercihler

en: _About Files
crh: Dosyeler _Haqqında

note: name, stock id, label
en: _Help
crh: _Yardım

en: _Quit
crh: _Terk et

en: Unable to start the program:
    %s
crh: Program başlatılalmay:
    %s

en: Unable to locate the program
crh: Program qonumlandırılamadı

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
crh: “%s” öz-özünden başlatılması murat etilgen yazılım ihtiva ete. Onı çaptırmağa ister ediñizmi?

en: If you don't trust this location or aren't sure, press Cancel.
crh: Bu qonumğa itimat etmey iseñiz yaki emin degil iseñiz, Vazgeç'ke basıñız.

en: _Run
crh: Çaptı_r

en: No bookmarks defined
crh: Belgilengen yer-imleri yoq

en: Bookmarks
crh: Yer-imleri

en: Remove
crh: Çetlet

en: Move Up
crh: Yuqarı Taşı

en: Move Down
crh: Aşağı Taşı

en: _Name
crh: _İsim

en: _Location
crh: Qonu_m

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
crh: _Ters Sıra

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
crh: Simgeleri ters sıra ile göster

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
crh: _Hizalanğan Tut

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
crh: Simgeleri bir ızgara üzerinde hizalı tut

en: _Manually
crh: _Elden

en: Leave icons wherever they are dropped
crh: Simgeler nerede bırakılırsa orada dursun

en: By _Name
crh: İ_sme Göre

en: Keep icons sorted by name in rows
crh: Simgeleri isimlerine göre sırala

en: By _Size
crh: _Büyüklüğe Göre

en: Keep icons sorted by size in rows
crh: Simgeleri büyüklüklerine göre sırala

en: By _Type
crh: _Türe Göre

en: Keep icons sorted by type in rows
crh: Simgeleri türlerine göre sırala

en: By Modification _Date
crh: _Değişim Tarihine Göre

en: Keep icons sorted by modification date in rows
crh: Simgeleri değişim tarihlerine göre sırala

en: By T_rash Time
crh: Çöp _Vaqtına Köre

en: Keep icons sorted by trash time in rows
crh: İşaretçiklerni çöp vaqtına köre saf-saf tut

en: By Search Relevance
crh: Qıdırma Alâqasına Köre

en: Keep icons sorted by search relevance in rows
crh: İşaretçiklerni qıdırma alâqasına köre saf-saf tut

en: Icon View
crh: İşaretçik Körünimi

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
crh: Qonum irişilalmay

en: Unable to display location
crh: Qonum kösterilalmay

en: Print but do not open the URI
crh: URI bastırılsın amma açılmasın

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
crh: 
    
    Sunucu bağlamaya bağlantı ekle

en: There was an error displaying help.
crh: Yardım görüntülenirken bir hata oluştu.

note: Translators: %s is a URI of the form "smb://foo.example.com"
en: For example, %s
crh: Meselâ, %s

en: _Remove
crh: _Çetleştir

en: _Clear All
crh: Hepsini _Temizle

en: _Server Address
crh: _Sunucı Adresi

en: _Recent Servers
crh: _Deminki Sunucılar

en: _Browse
crh: _Kezin

en: C_onnect
crh: _Bağlan

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
crh: Çöpni _Boşat

note: label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
crh: İşaretçiklerniñ Ö_zgün Ölçülerini Keri Tikle

en: Restore Icon's Original Si_ze
crh: İşaretçikniñ Ö_zgün Ölçüsini Keri Tikle

note: label, accelerator
en: Change Desktop _Background
crh: Masaüstü _Arqa-zeminini Deñiştir

note: tooltip
en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
crh: Masaüstü arkaplanı rengi ya da desenini ayarlayacak pencere aç

note: label, accelerator
en: Empty Trash
crh: Çöpni Boşat

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
crh: Çöpteki hepsi unsurlarnı sil

note: label, accelerator
en: _Organize Desktop by Name
crh: Masaüstüni İsimge köre _Tertiple

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
crh: Simgeleri üst üste gelmeyi engelleyecek şekilde pencere içinde daa uygun bir şekilde konumlandır

note: label, accelerator
en: Resize Icon…
crh: İşaretçikni Kene Ölçülendir…

note: tooltip
en: Make the selected icons resizable
crh: Saylanğan işaretçiklerni kene ölçülendirilebilir yap

note: tooltip
en: Restore each selected icons to its original size
crh: Her saylanğan işaretçikni özgün ölçüsine keri tikle

en: Comment
crh: Şerh

en: Description
crh: Tasvir

en: Command
crh: Emir

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
crh: Masaüstü

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
crh: “%s” içeriğine bakmak için gerekli erişim haklarına sahip değilsiniz.

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
crh: “%s” bulunamadı. Belki yakın bir zamanda silindi.

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
crh: Afu etiñiz, “%s” dosyesiniñ bütün içindekileri kösterilamadı: %s

en: This location could not be displayed.
crh: Bu qonum kösterilamadı.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
crh: “%s” içün zümreni deñiştirmek üzre kerekli ruhsetlerge sahip degilsiñiz.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
crh: Afu etiñiz, “%s” içün zümre deñiştirilamadı: %s

en: The group could not be changed.
crh: Grup değiştirilemedi.

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
crh: Afu etiñiz, “%s” içün sahip deñiştirilamadı: %s

en: The owner could not be changed.
crh: Sahip deñiştirilamadı.

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
crh: Afu etiñiz, “%s” içün ruhsetler deñiştirilamadı: %s

en: The permissions could not be changed.
crh: Erişim hakları değiştirilemedi.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
crh: İsim “%s” bu qonumda endi qullanıla. Lütfen başqa bir isim qullanıñız.

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
crh: Bu qonumda “%s” yoqtır. Belki şimdiçik avuştırılğan yaki silingen?

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
crh: “%s” unsurını kene adlandırmaq içün kerekli ruhsetlerge sahip degilsiñiz.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “/”. Please use a different name.
crh: “%s” adı keçerli degildir, çünki içinde "/" remzi bar. Lütfen başqa bir isimni qullanıñız.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
crh: “%s” adı keçerli degildir. Lütfen başqa bir isimni qullanıñız.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
crh: “%s” adı fazla uzundır. Lütfen başqa bir isimni qullanıñız.

note: fall through
en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
crh: Afu etiñiz, “%s” ismi “%s” olaraq deñiştirilamadı: %s

en: The item could not be renamed.
crh: Öğe yeniden adlandırılamadı.

en: Renaming “%s” to “%s”.
crh: “%s” adı “%s” olaraq deñiştirile.

note: Translators: this is referred to captions under icons.
en: None
crh: Yoq

en: Files Preferences
crh: Dosyeler Tercihleri

en: Default View
crh: Ögbelgilengen Körünim

en: View _new folders using:
crh: _Yeni klasörleri bunu kullanarak görüntüle:

en: _Arrange items:
crh: Unsurlarnı _tertiple:

en: Sort _folders before files
crh: _Klasörleri dosyalardan önce sırala

en: Show hidden and _backup files
crh: _Gizli ve yedek dosyaları göster

en: Icon View Defaults
crh: İşaretçik Körünimi Ögbelgilemeleri

en: Default _zoom level:
crh: Ön_tanımlı yaklaştırma seviyesi:

en: List View Defaults
crh: Liste Körünimi Ögbelgilemeleri

en: D_efault zoom level:
crh: Ön_tanımlı yaklaştırma seviyesi:

en: Views
crh: Körünimler

en: Behavior
crh: Davranış

en: _Single click to open items
crh: Unsurlarnı _açmaq içün tek çert

en: _Double click to open items
crh: Öğ_eleri açmak için çift tıklayın

en: Executable Text Files
crh: İfa-Etilebilir Metin Dosyeleri

en: _Run executable text files when they are opened
crh: _Açıldığında çalıştırılabilir metin dosyalarını çalıştır

en: _View executable text files when they are opened
crh: _Açıldığında çalıştırılabilir metin dosyalarını görüntüle

en: _Ask each time
crh: _Her zaman sora

note: trash
en: Trash
crh: Çöp

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
crh: Çö_pü boşaltmadan, ya da dosyaları silmeden önce sor

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
crh: Çö_pü kullanmayacak bir Sil komutu ekle

en: Icon Captions
crh: İşaretçik Altyazıları

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
crh: Simge adının altında gösterilecek bilgilerin sırasını seçin. Simgelere yaklaştıkça görüntülenecek bilgi miktarı artacaktır.

en: List View
crh: Liste Körünimi

en: Navigate folders in a tree
crh: Bir terekteki cilbentlerde seyrüsefer et

en: Display
crh: Köster

en: Choose the order of information to appear in the list view.
crh: List görünümünde gösterilecek bilgilerin sırasını seçin.

en: List Columns
crh: Liste Sütunları

en: Show _thumbnails:
crh: _Örneklendirmeleri göster:

en: _Only for files smaller than:
crh: _Sadece bundan daa küçük dosyalar:

en: Folders
crh: Cilbentler

en: Count _number of items:
crh: _Öğe sayısını hesapla:

en: Preview
crh: Ögbaqış

en: Always
crh: Her _zaman

en: Local Files Only
crh: Faqat Yerli Dosyeler

en: Never
crh: Asla

en: By Name
crh: İsim Boyunca

en: By Size
crh: Ölçü Boyunca

en: By Type
crh: Tür Boyunca

en: By Modification Date
crh: Deñişim Tarihı Boyunca

en: By Access Date
crh: İrişim Tarihine Köre

en: By Trashed Date
crh: Çöplengen Tarihine Köre

en: 50%
crh: %50

en: 100%
crh: %100

en: 150%
crh: %150

en: 200%
crh: %200

en: 400%
crh: %400

en: Image Type
crh: Suret Türü

en: %d pixel | %d pixels
crh[0]: %d piksel

en: Width
crh: Kenişlik

en: Height
crh: Yükseklik

en: Title
crh: Serlevha

en: Author
crh: Müellif

en: Copyright
crh: Telif Hakkı

en: Created On
crh: İcat Tarihı

en: Created By
crh: İcat Etken

en: Warning
crh: Tenbih

en: Source
crh: Menba

en: Camera Brand
crh: Fotoğraf Makinesi Markası

en: Camera Model
crh: Fotoğraf Makinesi Modeli

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
crh: Çekildiği Tarih

en: Date Digitized
crh: Çekildiği Tarih

en: Date Modified
crh: Deñişim Tarihı

en: Exposure Time
crh: Tab Etme Zamanı

en: Aperture Value
crh: Diyafram Değeri

en: ISO Speed Rating
crh: ISO Hız Oranı

en: Flash Fired
crh: Flaş Çakıldı

en: Metering Mode
crh: Ölçüm Kipi

en: Exposure Program
crh: Tab Etme Programı

en: Focal Length
crh: Odak Uzaklığı

en: Software
crh: Yazılım

en: Keywords
crh: Anahtar Sözcükler

en: Creator
crh: Oluşturan

en: Rating
crh: Değerlendirme

en: Failed to load image information
crh: Resim bilgisi yüklenirken hata oluştu

en: Loading…
crh: Yüklene…

en: (Empty)
crh: (Boş)

en: %s Visible Columns
crh: %s Körüngen Sutunları

en: Choose the order of information to appear in this folder:
crh: Bu cilbentte körünecek malümatnıñ sırasını saylañız:

note: name, stock id label, accelerator
en: Visible _Columns…
crh: Körüngen _Sütunlar…

note: tooltip
en: Select the columns visible in this folder
crh: Bu klasör için gösterilecek sütunları seçin

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
crh[0]: %d konumu görüntülemek istiyor musunuz?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
crh[0]: Bu %d ayrı pencere açar.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
crh: “%s” ilişimi sınıqtır. Çöp'ke avuştırılsınmı?

en: The link “%s” is broken.
crh: “%s” ilişimi sınıqtır.

en: This link cannot be used because it has no target.
crh: Bu ilişim qullanılalmaz, çünki hedefi yoq.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn't exist.
crh: Bu ilişim qullanılalmaz, çünki hedefi “%s” mevcut degildir.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
crh: Çöpke _Avuştır

en: Do you want to run “%s”, or display its contents?
crh: “%s” çaptırılsınmı, yoqsa içindekileri körüntilensinmi?

en: “%s” is an executable text file.
crh: “%s” çalıştırılabilir bir metin dosyası.

en: Run in _Terminal
crh: _Terminalda Çaptır

en: _Display
crh: _Köster

en: Are you sure you want to open all files?
crh: Dosyelerniñ hepsini açmağa istegeniñizden eminsiñizmi?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
crh[0]: Bu %d ayrı ilmek açar.

en: Could not display “%s”.
crh: “%s” kösterilamadı.

en: The file is of an unknown type
crh: Dosye bilinmegen türdendir

en: There is no application installed for “%s” files
crh: “%s” dosyeleri içün hiç bir uyğulama qurulğan degil

en: _Select Application
crh: Uyğulama _Saylañız

en: There was an internal error trying to search for applications:
crh: Uyğulamalarnı qıdırmağa talpınğanda içki bir hata bar edi.

en: Unable to search for application
crh: Uyğulama qıdırılalmay

en: There is no application installed for “%s” files.
    Do you want to search for an application to open this file?
crh: “%s” dosyeleri içün hiç bir uyğulama qurulğan degil.
    Bu dosyeni açmaq içün bir uyğulamanı qıdırmağa isteysiñizmi?

en: Untrusted application launcher
crh: İşançsız uyğulama fırlatıcısı

en: The application launcher “%s” has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
crh: Uyğulama fırlatıcısı “%s” itimatlı olaraq tamğalanmağandır. Bu dosyeniñ menbasını bilmey iseñiz, onıñ fırlatıluvı ğayrıemin olabilir.

en: _Launch Anyway
crh: _Kene de Fırlat

en: Mark as _Trusted
crh: _İşançlı olaraq Tamğala

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
crh[0]: Bu %d ayrı uyğulamanı açar.

en: Unable to start location
crh: Qonum başlatılalmay

en: Opening “%s”.
crh: “%s” açıla.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
crh[0]: %d unsur açıla.

en: Close tab
crh: İlmekni qapat

en: File Operations
crh: Dosye işlemleri

en: Show Details
crh: Tafsilâtnı Köster

en: %'d file operation active | %'d file operations active
crh[0]: %'d dosya işlemi etkin

en: All file operations have been successfully completed
crh: Bütün dosye ameliyeleri muvaffaqiyet ile tamamlanğandır

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
crh: Bir seferde birden daa fazla özel simge atayamazsınız!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
crh: Lütfen özel simge ayarlamak için sadece bir resmi taşıyın.

en: The file that you dropped is not local.
crh: Bıraktığınız dosya yerel değil.

en: You can only use local images as custom icons.
crh: Özel simge olarak sadece yerel resimleri kullanabilirsiniz.

en: The file that you dropped is not an image.
crh: Bıraktığınız dosya resim dosyası değil.

en: _Name: | _Names:
crh[0]: _İsim:

en: Properties
crh: Hasiyetler

en: %s Properties
crh: %s Hasiyetleri

en: Cancel Group Change?
crh: Grup Değişimi İptal Edilsin mi?

en: Cancel Owner Change?
crh: Sahip Değişimi İptal Edilsin mi?

en: nothing
crh: hiç biri

en: unreadable
crh: oqulmaz

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
crh[0]: %'d unsur, %s ölçüsinde

en: (some contents unreadable)
crh: (bazı mündericeler oqulmaz)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
crh: Münderice:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
crh: qullanılğan

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
crh: serbest

en: Total capacity:
crh: Topyekün hacim:

en: Filesystem type:
crh: Dosye-sistemi türü:

en: Basic
crh: Temel

en: Link target:
crh: İlişim hedefi:

en: Location:
crh: Qonum:

en: Volume:
crh: Cılt:

en: Accessed:
crh: İrişilgen:

en: Modified:
crh: Deñiştirilgen:

en: Free space:
crh: Boş feza:

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
crh: -

en: list
crh: listelev

en: read
crh: oquv

en: create/delete
crh: icat etüv/silüv

en: write
crh: yazuv

en: access
crh: irişim

en: List files only
crh: Sadece dosyaları listeler

en: Access files
crh: Dosyalara erişim

en: Create and delete files
crh: Dosyaları oluştur ve sil

en: Read-only
crh: Salt-okunur

en: Read and write
crh: Okuma ve yazma

en: Access:
crh: İrişim:

en: Folder access:
crh: Cilbent irişimi:

en: File access:
crh: Dosye irişimi:

en: _Owner:
crh: _Sahibi:

en: Owner:
crh: Sahibi:

en: _Group:
crh: _Zümresi:

en: Group:
crh: Zümresi:

en: Others
crh: Digerler

en: Execute:
crh: İfa:

en: Allow _executing file as program
crh: Dosyayı bir program gibi ç_alıştırmaya izin ver

en: Change Permissions for Enclosed Files
crh: İlişikteki Dosyelerniñ Ruhsetlerini Deñiştir

en: Change
crh: Deñiştir

en: Others:
crh: Digerler:

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
crh: Sahibi olmağanıñız içün bu ruhsetlerni deñiştiralmazsıñız.

en: Security context:
crh: Emniyet konteksti:

en: Change Permissions for Enclosed Files…
crh: Qapsanğan Dosyelerniñ Ruhsetlerini Deñiştir…

en: The permissions of “%s” could not be determined.
crh: “%s”nin erişim hakları belirlenemedi.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
crh: Seçilen dosyanın erişim hakları belirlenemedi.

en: Open With
crh: Şöyle Aç

en: Creating Properties window.
crh: Özellikler penceresi oluşturuluyor.

en: Select Custom Icon
crh: Şahsiyleştirilgen İşaretçik Sayla

en: File Type
crh: Dosye Türü

en: Documents
crh: Vesiqalar

en: Music
crh: Müzik

en: Picture
crh: Resim

en: Illustration
crh: Örnekleme

en: Text File
crh: Metin Dosyası

en: Select type
crh: Tür sayla

en: Select
crh: Sayla

en: Any
crh: Her hangisi

en: Other Type…
crh: Başqa Tür…

en: Remove this criterion from the search
crh: Qıdırmadan bu qıstasnı çetlet

note: create the Current/All Files selector
en: Current
crh: Cari

en: All Files
crh: Hepsi Dosyeler

en: Add a new criterion to this search
crh: Bu qıdırmağa yañı bir qıstas ekle

en: Files in this folder will appear in the New Document menu.
crh: Bu cilbentteki dosyeler Yañı Vesiqa menüsinde körünecek.

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
crh: Bu cilbentteki ifa-etilebilir dosyeler Bitikler menüsinde körünecek.

en: View options
crh: Seçeneklerni köster

en: Location options
crh: Qonum seçenekleri

en: Restore
crh: Keri tikle

en: Restore selected items to their original position
crh: Saylanğan unsurlarnı özgün qonumlarına keri tikle

note: Translators: "Empty" is an action (for the trash) , not a state
en: Empty
crh: Boş

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
crh[0]: Bu %'d ayrı sekme açacak.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
crh[0]: Bu %'d ayrı pencere açacak.

en: Select Items Matching
crh: Eşleşen Öğeleri Seçin

en: _Pattern:
crh: _Desen:

en: Examples:
crh: Misaller:

en: Save Search as
crh: Qıdırmanı şöyle Saqla

en: Search _name:
crh: Qıdırma _adı:

en: _Folder:
crh: _Cilbent:

en: Select Folder to Save Search In
crh: Qıdırmanıñ Saqlanacağı Cilbentni Saylañız

en: Nautilus 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.local/share/nautilus
crh: Nautilus 3.6, bu fihristni taqbih etip bu endamlandırışnı ~/.local/share/nautilus hedefine köçürmege deñedi

en: Content View
crh: İçerik Görünümü

en: View of the current folder
crh: Mevcut klasörün görünümü

en: “%s” selected
crh: “%s” saylandı

en: %'d folder selected | %'d folders selected
crh[0]: %'d cilbent saylandı

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
crh[0]: (%'d unsur ihtiva ete)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
crh[0]: (topyekün %'d unsur ihtiva ete)

en: %'d item selected | %'d items selected
crh[0]: %'d unsur saylandı

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
crh[0]: %'d başqa unsur saylandı

en: Open With %s
crh: %s İle Aç

en: Use “%s” to open the selected item | Use “%s” to open the selected items
crh[0]: Saylanğan unsur(lar)nı açmaq içün “%s” qullan

en: Run “%s” on any selected items
crh: Herhangi saylanğan unsurlar üzerinde “%s” çaptır

en: Create a new document from template “%s”
crh: “%s” şablonından yañı bir vesiqanı icat et

en: Select Destination
crh: Hedef Saylañız

en: _Select
crh: _Sayla

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to remove “%s”
crh: “%s” çetleştirilamadı

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to eject “%s”
crh: “%s” çıqartılamadı

en: Unable to stop drive
crh: Sürüci toqtatılalmay

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to start “%s”
crh: “%s” başlatılamadı

note: name, stock id, label
en: New _Document
crh: Yañı _Vesiqa

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
crh: _Şöyle Aç

en: Choose a program with which to open the selected item
crh: Seçili dosyayı açacak uygulamayı seç

note: name, stock id label, accelerator
en: P_roperties
crh: _Hasiyetler

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
crh: Saylanğan her unsurnıñ hasiyetlerini köster ya da deñiştir

note: name, stock id label, accelerator
en: New _Folder
crh: Yañı _Cilbent

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
crh: Bu klasör içinde boş bir klasör oluştur

note: name, stock id label, accelerator
en: New Folder with Selection
crh: Saylam ile Yañı Cilbent

note: tooltip
en: Create a new folder containing the selected items
crh: Saylanğan unsurlarnı ihtiva etken yañı bir cilbent icat et

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
crh: _Aç

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
crh: Seçili dosyayı bu pencerede aç

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
crh: Seyrüsefer Penceresinde Aç

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
crh: Saylanğan her unsurnı bir seyrüsefer penceresinde aç

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
crh: _Yañı İlmekte Aç

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
crh: Her seçili öğeyi yeni bir sekmede aç

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application…
crh: Başqa _Uyğulama…

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
crh: Seçili dosyayı açacak başka bir uygulamayı seç

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application…
crh: Başqa _Uyğulama İle Aç…

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open Scripts Folder
crh: _Betikler Klasörünü Aç

note: tooltip
en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
crh: Bu menüde görüntülenen betikleri içeren klasörü göster

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
crh: Saylanğan dosyelerni Yapıştır emri ile avuştırılmağa hazırla

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
crh: Saylanğan dosyelerni Yapıştır emri ile kopiyalanmağa hazırla

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
crh: Daha önce Kes ya da Kopiyala komutu yardımıyla seçilen dosyaları taşı ya da kopiyala

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
crh: _Cilbentniñ İçine Yapıştır

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
crh: Daha önce Kes ya da Kopiyala komutu yardımıyla seçilen dosyaları seçilen klasöre taşı ya da kopiyala

note: name, stock id label, accelerator
en: Copy To…
crh: Şunda Kopiyala…

note: tooltip
en: Copy selected files to another location
crh: Saylanğan dosyelerni başqa bir qonumğa kopiyala

note: name, stock id label, accelerator
en: Move To…
crh: Şunda Avuştır…

note: tooltip
en: Move selected files to another location
crh: Saylanğan dosyelerni başqa bir qonumğa taşı

note: tooltip
en: Select all items in this window
crh: Bu penceredeki hepsi unsurlarnı sayla

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching…
crh: Eşleşken _Unsurlarnı Sayla…

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
crh: Bu penceredeki belirtilen desenle eşleşen öğeleri seç

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
crh: _Saylamnı Tersine Çevir

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
crh: Hepsini ve faqat hal-hazırda saylanmağan unsurlarnı sayla

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
crh[0]: İlişim _Yap

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
crh: Seçilen her dosya için sembolik bağlantı oluştur

note: name, stock id label, accelerator
en: Rena_me…
crh: Kene _adlandır…

note: tooltip
en: Rename selected item
crh: Seçili öğeyi yeniden adlandır

note: name, stock id label, accelerator
en: Set as Wallpaper
crh: Divar Kâğıdı olaraq Tesbit Et

note: tooltip
en: Make item the wallpaper
crh: Unsurnı divar kâğıdı yap

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
crh: Tüm seçilen öğeleri Çöpe taşı

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
crh: _Sil

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
crh: Tüm seçilen öğeleri Çöpe göndermeden sil

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
crh: _Keri tikle

note: name, stock id label, accelerator
en: _Undo
crh: _Keri Yap

note: tooltip
en: Undo the last action
crh: Soñki amelni keri yap

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
crh: Ke_ne Yap

note: tooltip
en: Redo the last undone action
crh: Soñki keri yapılğan amelni kene yap

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
crh: Körünimni _Ög-belgilemelerge Sıfırla

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
crh: Bu görünüm için tercihlerle uyuşmak için sıralamayı ve yaklaştırma oranını sıfırla

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
crh: _Taq

note: tooltip
en: Mount the selected volume
crh: Seçilen sistemi bağla

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
crh: _Bağı Kaldır

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
crh: Seçilen sistemi ayır

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
crh: _Çıqart

note: tooltip
en: Eject the selected volume
crh: Seçili sistemi çıkart

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
crh: _Başlat

note: tooltip
en: Start the selected volume
crh: Saylanğan cıltnı başlat

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
crh: _Toqtat

note: tooltip
en: Stop the selected volume
crh: Saylanğan cıltnı toqtat

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
crh: Vasatnı _Keşfet

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
crh: Saylanğan sürücide vasatnı alğıla

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
crh: Açık olan klasör ile ilişkili sistemi bağla

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
crh: Açık olan klasör ile ilişkili sistemin bağını kaldır

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
crh: Açılı klasör ile ilişkili sistemi çıkart

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
crh: Açıq cilbent ile ülfetlendirilgen cıltnı başlat

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
crh: Açıq cilbent ile ülfetlendirilgen cıltnı toqtat

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
crh: Dosyaı Aç ve Pencereyi Kapat

note: name, stock id label, accelerator
en: Sa_ve Search
crh: Aramayı _Kaydet

note: tooltip
en: Save the edited search
crh: Düzenlenmiş aramayı kaydet

note: name, stock id label, accelerator
en: Sa_ve Search As…
crh: Qıdırmanı Şöyle _Saqla…

note: tooltip
en: Save the current search as a file
crh: Mevcut aramayı dosya olarak kaydet

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
crh: Bu cilbentni bir seyrüsefer penceresinde aç

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
crh: Bu klasörü yeni bir sekmede aç

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
crh: Saylanğan cilbetni Yapıştır emri ile avuştırılmağa hazırla

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
crh: Saylanğan cilbetni Yapıştır emri ile kopiyalanmağa hazırla

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
crh: Daha önce Kes ya da Kopiyala komutu yardımıyla seçilen dosyaları bu klasöre taşı ya da kopiyala

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
crh: Bu klasörü Çöp'e taşı

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
crh: Bu klasörü Çöp'e taşımadan sil

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
crh: Bu klasörle ilişkili sistemi bağla

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
crh: Bu klasör ile ilişkili sistemin bağını kaldır

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
crh: Bu klasör ile ilişkili sistemi çıkart

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
crh: Bu cilbent ile ülfetlendirilgen cıltnı başlat

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
crh: Bu cilbent ile ülfetlendirilgen cıltnı toqtat

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
crh: Bu klasörün özelliklerini görüntüle ya da değiştir

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
crh: _Gizli Dosyelerni Köster

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
crh: Ağımdaki pencerede gizli dosyelerniñ kösterimini tönter

en: Run or manage scripts
crh: Bitiklerni çaptır ya da idare et

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
crh: _Betikler

en: Move the open folder out of the trash to “%s”
crh: Açıq olğan cilbentni çöpniñ tışına “%s” qonumına avuştır

en: Move the selected folder out of the trash to “%s”
crh: Saylanğan cilbentni çöpniñ tışına “%s” qonumına avuştır

en: Move the selected folders out of the trash to “%s”
crh: Tüm seçili klasörleri çöpün dışındaki “%s” konumuna taşı

en: Move the selected folder out of the trash
crh: Saylanğan cilbentni çöpniñ tışına avuştır

en: Move the selected folders out of the trash
crh: Saylanğan cilbentlerni çöpniñ tışına avuştır

en: Move the selected file out of the trash to “%s”
crh: Saylanğan dosyeni çöpniñ tışına “%s” qonumına avuştır

en: Move the selected files out of the trash to “%s”
crh: Saylanğan dosyelerni çöpniñ tışına “%s” içine avuştır

en: Move the selected file out of the trash
crh: Saylanğan dosyeni çöpniñ tışına avuştır

en: Move the selected files out of the trash
crh: Saylanğan dosyelerni çöpniñ tışına avuştır

en: Move the selected item out of the trash to “%s”
crh: Saylanğan unsurnı çöpniñ tışına “%s” qonumına avuştır

en: Move the selected items out of the trash to “%s”
crh: Saylanğan unsurlarnı çöpniñ tışına “%s” qonumına avuştır

en: Move the selected item out of the trash
crh: Saylanğan unsurnı çöpniñ tışına avuştır

en: Move the selected items out of the trash
crh: Saylanğan unsurlarnı çöpniñ tışına avuştır

en: Start the selected drive
crh: Saylanğan sürücini başlat

en: _Connect
crh: _Bağlan

en: Connect to the selected drive
crh: Saylanğan sürücige bağlan

en: _Start Multi-disk Drive
crh: Çoqlu-disk Sürücisini _Başlat

en: Start the selected multi-disk drive
crh: Saylanğan çoqlu-disk sürücisini başlat

en: U_nlock Drive
crh: Sürücini Kilit_sizle

en: Unlock the selected drive
crh: Saylanğan sürücini kilitsizle

en: Stop the selected drive
crh: Saylanğan sürücini toqtat

en: _Safely Remove Drive
crh: _Sürücini Emin Olaraq Çetleştir

en: Safely remove the selected drive
crh: Saylanğan sürücini telükesiz olaraq çetleştir

en: _Disconnect
crh: Bağlantını _Kes

en: Disconnect the selected drive
crh: Saylanğan sürüci bağlantısını kes

en: _Stop Multi-disk Drive
crh: Çoqlu-disk Sürücisini _Toqtat

en: Stop the selected multi-disk drive
crh: Saylanğan çoqlu-disk sürücisini toqtat

en: _Lock Drive
crh: Sürücini _Kilitle

en: Lock the selected drive
crh: Saylanğan sürücini kilitle

en: Start the drive associated with the open folder
crh: Açıq cilbent ile ülfetlendirilgen sürücini başlat

en: Connect to the drive associated with the open folder
crh: Açıq cilbent ile ülfetlendirilgen sürücige bağlan

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
crh: Açıq cilbent ile ülfetlendirilgen çoqlu-disk sürücisini başlat

en: _Unlock Drive
crh: Sürücini Kilit_sizle

en: Unlock the drive associated with the open folder
crh: Açıq cilbent ile ülfetlendirilgen sürücini kilitsizle

en: _Stop the drive associated with the open folder
crh: Açıq cilbent ile ülfetlendirilgen sürücini _toqtat

en: Safely remove the drive associated with the open folder
crh: Açıq cilbent ile ülfetlendirilgen sürücini emin şekilde çetleştir

en: Disconnect the drive associated with the open folder
crh: Açıq cilbent ile ülfetlendirilgen sürüciniñ bağlantısını kes

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
crh: Açıq cilbent ile ülfetlendirilgen çoqlu-disk sürücisini toqtat

en: Lock the drive associated with the open folder
crh: Açıq cilbent ile ülfetlendirilgen sürücini kilitle

en: Open in New _Window
crh: _Yañı Pencerede Aç

en: _Delete Permanently
crh: Daimiy Olaraq _Sil

en: Delete the open folder permanently
crh: Açık olan klasörü kalıcı olarak sil

en: Move the open folder to the Trash
crh: Açık olan klasörü Çöp'e taşı

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
crh[0]: Saylam ile Yañı Cilbent (%'d Unsur)

en: _Open With %s
crh: %s İle _Aç

en: Run
crh: Çaptır

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
crh[0]: %'d Yañı Pencerede _Aç

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
crh[0]: %'d Yañı İlmekte _Aç

en: Delete all selected items permanently
crh: Saylanğan unsurlarnı payidar olaraq sil

en: Remo_ve from Recent
crh: Yaqınlardakilerden _Çetleştir

en: Remove each selected item from the recently used list
crh: Yaqınlarda qullanılğan listesinden saylanğan her unsurnı çetleştir

en: View or modify the properties of the open folder
crh: Açık olan klasörün özelliklerini göster ya da değiştir

en: Drag and drop is not supported.
crh: Süyrekle ve tüşür desteklenmey.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
crh: Süyrekle ve tüşür faqat yerli dosye sistemlerinde desteklene.

en: An invalid drag type was used.
crh: Keçersiz bir süyrekleme türü qullanıldı.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: Dropped Text.txt
crh: Tüşürilgen Metin.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
crh: tüşürilgen veriler

en: _Properties
crh: _Hasiyetler

en: _Format…
crh: _Formatla…

en: _New Tab
crh: _Yañı İlmek

en: Move Tab _Left
crh: İlmekni S_olğa Avuştır

en: Move Tab _Right
crh: İlmekni _Sağğa Avuştır

en: _Close Tab
crh: İlmekni _Qapat

en: Files is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
crh: Files serbest yazılımdır; onı Serbest Yazılım Vaqfı (FSF) tarafından neşretilgeni kibi GNU Umumiy Aleniy Litsenziyası şartları altında kene dağıtabilir ve/yaki deñiştirebilirsiñiz; ya Litsenziyanıñ 2-nci sürümi, ya da (ihtiyarıñızğa köre) her hangi soñraki sürümi.

en: Files is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
crh: Files faydalı olacağı ümüti ile, lâkin HER HANGİ KEFALET OLMADAN dağıtıla; hatta zımniy ALIP-VERİLEBİLİRLİK yaki BELLİ MURATQA LİYAQAT kefaleti olmadan. Daha çoq tafsilât içün GNU Umumiy Aleniy Litsenziyasını körüñiz.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nautilus; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
crh: Bu program ile beraber bir GNU Umumiy Aleniy Litsenziyası kopiyasını berilgen olmañız lâzim; aksi taqdirde, Serbest Yazılım Vaqfı'na yazıñız: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

note: Translators: these two strings here indicate the copyright time span, * e.g. 1999-2011.
en: Copyright © %Id–%Id The Files authors
crh: Telif haqqı © %Id–%Id Files müellifleri

en: Access and organize your files.
crh: Dosyeleriñizge irişiñiz ve olarnı tertipleñiz

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
crh: _Qapat

note: tooltip
en: Close this folder
crh: Bu cilbentni qapat

en: Edit Nautilus preferences
crh: Nautilus tercihlerini tahrir et

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
crh: _Üst Cilbentni Aç

en: Open the parent folder
crh: Üst cilbentni aç

note: tooltip
en: Stop loading the current location
crh: Ağımdaki qonumnı yüklevni toqtat

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
crh: _Kene Yükle

note: tooltip
en: Reload the current location
crh: Ağımdaki qonumnı kene yükle

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
crh: _Bütün Mevzular

note: tooltip
en: Display Nautilus help
crh: Nautilus yardımını köster

note: name, stock id label, accelerator
en: Search for files
crh: Dosyeler içün qıdır

note: tooltip
en: Locate files based on file name and type. Save your searches for later use.
crh: Dosyelerni adına ve türüne binaen qonumlandırıñız. Qıdırmalarıñıznı soñra qullanmaq içün saqlañız.

note: name, stock id label, accelerator
en: Sort files and folders
crh: Cilbentler ve dosyelerni sırala

note: tooltip
en: Arrange files by name, size, type, or when they were changed.
crh: Dosyelerni ad, ölçü, tür, yaki deñiştirilme zamanlarına köre tertipleñiz.

note: name, stock id label, accelerator
en: Find a lost file
crh: Ğayıp bir dosye tap

note: tooltip
en: Follow these tips if you can't find a file you created or downloaded.
crh: İcat etkeniñiz yaki yüklegeniñiz bir dosyeni tapalmasañız bu qaranelerni taqip etiñiz.

note: name, stock id label, accelerator
en: Share and transfer files
crh: Dosyelerni üleş ve keçir

note: tooltip
en: Easily transfer files to your contacts and devices from the file manager.
crh: Temaslarıñızğa ve cihazlarıñızğa dosyelerni qolayca dosye idarecisinden keçiriñiz.

note: name, stock id label, accelerator
en: _About
crh: _Haqqında

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nautilus
crh: Nautilus mucitleri haqqında itimatlarnı köster

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
crh: Yaqı_nlaştır

note: tooltip
en: Increase the view size
crh: Körünim ölçüsini büyüt

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
crh: U_zaqlaştır

note: tooltip
en: Decrease the view size
crh: Körünim ölçüsini ufaqlaştır

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
crh: Normal _Ölçü

note: tooltip
en: Use the normal view size
crh: Normal körünim ölçüsini qullan

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
crh: Uzaqtaki bilgisayarğa ya da üleşilgen diskke bağlan

note: name, stock id label, accelerator
en: _Home
crh: _Ev

note: tooltip
en: Open your personal folder
crh: Şahsiy cilbentiñizni açıñız

en: Open another Nautilus window for the displayed location
crh: Gösterilen konum için başka bir Nautilus penceresi aç

note: name, stock id, label
en: New _Tab
crh: Yañı _İlmek

en: Open another tab for the displayed location
crh: Gösterilen konum için başka bir sekme aç

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
crh: _Hepsi Pencerelerni Qapat

en: Close all Navigation windows
crh: Hepsi Seyrüsefer pencerelerini qapat

note: name, stock id, label
en: _Back
crh: _Keri

en: Go to the previous visited location
crh: Ziyaret etilgen evelki qonumğa bar

note: name, stock id, label
en: _Forward
crh: _İleri

en: Go to the next visited location
crh: Ziyaret etilgen soñraki qonumğa bar

en: Specify a location to open
crh: Açmak için bir konum belirtin

note: name, stock id, label
en: Bookmark this Location
crh: Bu Qonumnı İmle

en: Add a bookmark for the current location
crh: Cari qonum içün bir yer-imi ekle

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks…
crh: _Yer-imleri…

en: Display and edit bookmarks
crh: Yer-imlerini köster ve tahrir et

en: _Previous Tab
crh: _Evelki İlmek

en: Activate previous tab
crh: Önceki sekmeyi etkinleştir

en: _Next Tab
crh: _Soñraki İlmek

en: Activate next tab
crh: Soñraki ilmekni faalleştir

en: Move current tab to left
crh: Mevcut sekmeyi sola taşı

en: Move current tab to right
crh: Mevcut sekmeyi sağa taşı

note: name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
crh: Qıdırma Çubuğını _Köster

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
crh: Bu pencerenin yan çubuğunun görünürlüğünü değiştir

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files…
crh: _Dosyeler içün Qıdır…

note: tooltip
en: Search documents and folders by name
crh: Vesiqalarnı ve cilbentlerni isimge köre qıdır

en: List
crh: Liste

en: View items as a list
crh: Unsurlarnı bir liste olaraq seyret

en: View items as a grid of icons
crh: Unsurlarnı bir işaretçikler ızğarası olaraq seyret

en: _Up
crh: _Yuqarı

en: Unable to load location
crh: Qonum yüklenalmay

en: Unable to display the contents of this folder.
crh: Bu cilbentniñ içindekileri kösterilalmay.

en: This location doesn't appear to be a folder.
crh: Bu qonum bir cilbent degil ğaliba.

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
crh: İstengen dosye tapılalmay. Lütfen imlânı teşkerip yañıdan deñeñiz.

en: “%s” locations are not supported.
crh: “%s” qonumları desteklenmey.

en: Unable to handle this kind of location.
crh: Bu tür qonum qollanalmay.

en: Unable to access the requested location.
crh: İstengen qonum irişilalmay.

en: Don't have permission to access the requested location.
crh: İstengen qonumğa irişmek içün ruhset yoq.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
crh: İstengen qonum tapılalmay. Lütfen yazılışnı yaki şebeke ayarlarını teşkeriñiz.

en: Unhandled error message: %s
crh: Qollanmağan hata mesajı: %s

en: Searching…
crh: Qıdırıla…

en: Audio CD
crh: Davuş CD

en: Audio DVD
crh: Davuş DVD

en: Super Video CD
crh: Süper Video CD

en: Photo CD
crh: Foto CD

en: Picture CD
crh: Resim CD

en: Contains digital photos
crh: Raqamsal fotolar ihtiva ete

en: Contains music
crh: Musiqi ihtiva ete

en: Contains software
crh: Yazılım ihtiva ete

note: fallback to generic greeting
en: Detected as “%s”
crh: “%s” olaraq alğılandı

en: Contains music and photos
crh: Musiqi ve fotolar ihtiva ete

en: Contains photos and music
crh: Fotolar ve musiqi ihtiva ete

en: Open with:
crh: Şöyle aç:
