nautilus - en to fa translation catalogue (1110 entries)

en: Run Software
fa: اجرای نرم‌افزار

en: Files
fa: پرونده‌ها

en: Access and organize files
fa: دسترسی و سازماندهی پرونده‌ها

en: Files, also known as Nautilus, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
fa: پرونده‌ها که به نام ناتیلوس نیز شناخته می‌شود، مدیر پروندهٔ پیش‌گزیده میزکار گنوم است. این برنامه راهی ساده و یک‌پارچه برای مدیریت پرونده‌ها و مرور سامانه‌پرونده‌هایتان فراهم می‌کند.

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch apps. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
fa: ناتیلوس تمام عملکردهای پایه‌ای یک مدیر پرونده و بیش‌تر از آن را پشتیبانی می‌کند. این برنامه می‌تواند پرونده‌ها و شاخه‌هایتان را چه به صورت محلی و چه روی شبکه جست‌وجو و مدیریت کند، داده‌ها را از رسانه‌های قابل حمل خوانده و رویشان بنویسد و کدنوشته‌ها و کاره‌ها را اجرا کند. این برنامه سه نما دارد: شبکهٔ نقشک، سیاههٔ نقشک و سیاههٔ درختی. عملکردهای این برنامه می‌تواند به‌دست افزایه‌ها و کدنوشته‌ها گسترش یابد.

en: The GNOME Project
fa: پروژهٔ گنوم

en: Grid View
fa: نمای شبکه‌ای

en: List View
fa: نمای سیاهه‌ای

en: Search
fa: جست‌وجو

en: Other Locations
fa: دیگر مکان‌ها

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: folder;manager;explore;disk;filesystem;nautilus;
fa: folder;manager;explore;disk;filesystem;nautilus;پرونده;شاخه;پوشه;مدیر;کشف;دیسک;سامانه‌پرونده;ناتیلوس;

en: New Window
fa: پنجرهٔ جدید

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
fa: استفادهٔ دائمی از ورودی مکان، به‌جای نوار مسیر

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
fa: اگر روی درست تنظیم شود، پنجره‌های مرورگر ناتیلوس همواره به جای استفاده از نوار مسیر، از ورودی متنی برای مکان نوار ابزار استفاده می‌کنند.

en: Where to perform recursive search
fa: این که آیا جست‌وجو پی‌درپی انجام شود یا خیر

en: In which locations Nautilus should search on subfolders. Available values are “local-only”, “always”, “never”.
fa: در چه مکان‌هایی ناتیلوس باید در زیرشاخه‌ها جست‌وجو کند. مقادیر ممکن عبارتند از «local-only»، «always» و «never».

en: Filter the search dates using either last used or last modified
fa: پالایش تاریخ‌های جست‌وجو بر اساس زمان آخرین استفاده یا آخرین تغییر

en: Filter the search dates using either last used or last modified.
fa: پالایش تاریخ‌های جست‌وجو بر اساس زمان آخرین استفاده یا آخرین تغییر.

en: Whether to show a context menu item to delete permanently
fa: اینکه آیا یک مورد در منو برای حذف همیشگی نمایش داده شود یا خیر

en: If set to true, then Nautilus will show a delete permanently context menu item to bypass the Trash.
fa: اگر روی «درست» تنظیم شود، ناتیلوس یک مورد فهرست بافتاری برای حذف همیشگی و دور زدن زباله‌دان نمایش می‌دهد.

en: Whether to show context menu items to create links from copied or selected files
fa: اینکه آیا مواردی برای ساخت پیوندها از پرونده‌های رونوشت یا گزیده در منو نمایش داده شود یا خیر

en: If set to true, then Nautilus will show context menu items to create links from the copied or selected files.
fa: اگر روی true تنظیم شود، ناتیلوس مواردی برای ساخت پیوندها از پرونده‌های رونوشت یا گزیده در منو نشان می‌دهد.

en: When to show number of items in a folder
fa: چه وقت تعداد موارد یک شاخه نشان داده شود

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
fa: موازنهٔ سرعت در برابر چگونگی نمایش تعداد مواردهای داخل شاخه‌ها. اگر روی «always» تنظیم شود تعداد موردها همواره نشان داده می‌شود، حتی اگر شاخه روی یک کارساز دوردست باشد. اگر روی «local-only» تنظیم شود تعداد تنها برای سامانه‌پرونده‌های محلی نشان داده می‌شود. اگر روی «never» تنظیم شود هیچ وقت زحمت محاسبهٔ تعداد موارد را به خود نمی‌دهد.

en: Type of click used to launch/open files
fa: گونهٔ کلیک استفاده شده برای اجرا/گشودن پرونده‌ها

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
fa: مقدارهای ممکن عبارتند از «single» برای اجرای پرونده‌ها با یک یک کلیک یا «double» برای اجرایشان با دوبار کلیک.

en: Show the package installer for unknown MIME types
fa: برای گونه‌های ناشناختهٔ mime نصب کنندهٔ بسته‌ها را نشان بده

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an app to handle it.
fa: اینکه هنگامی که یک گونهٔ Mime ناشناخته باز می‌شود، یک محاورهٔ نصب کنندهٔ بسته به کاربر نمایش داده شود، تا کاره‌ای برای ادارهٔ آن پیدا شود یا خیر.

en: Use extra mouse button events in Nautilus’ browser window
fa: از رویداد کلید اضافهٔ موشی در پنجرهٔ مرورگر ناتیلوس استفاده شود

en: For users with mice that have “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
fa: برای کاربران با موشی‌هایی که دارای دکمه‌های ویژهٔ «Forward» و «Back» هستند، این کلید مشخص می‌کند که آیا در صورتی که این دکمه‌های فشرده شوند هیچ عملی اتفاق بیافتد یا نه.

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
fa: دکمهٔ موشی برای فعال کردن دستور «Forward» در پنجرهٔ مرورگر

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
fa: برای کاربران با موشی‌هایی که دارای دکمه‌های ویژهٔ «Forward» و «Back» هستند، این کلید تنظیم می‌کند که کدام دکمه برای دستور «Forward» در مرورگر عمل کند. مقادیر ممکنه در دامنهٔ بین ۶ تا ۱۴ هستند.

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
fa: دکمهٔ موشی برای فعال کردن دستور «Back» در پنجرهٔ مرورگر

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
fa: برای کاربران با موشی‌هایی که دارای دکمه‌های ویژهٔ «Forward» و «Back» هستند، این کلید تنظیم می‌کند که کدام دکمه برای دستور «Back» در مرورگر عمل کند. مقادیر ممکنه در دامنهٔ بین ۶ تا ۱۴ هستند.

en: When to show thumbnails of files
fa: چه وقت تصاویر بندانگشتی پرونده‌ها نشان داده شوند

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
fa: موازنهٔ سرعت در برابر چگونگی نشان دادن پرونده‌های تصویری به شکل بندانگشتی. اگر روی «always» تنظیم شود مسطوره‌سازی همواره انجام می‌شود، حتی اگر پرونده روی یک کارساز دوردست باشد. اگر روی «local-only» تنظیم شود تنها بندانگشتی‌های سامانه‌پرونده‌های محلی نشان داده می‌شوند. اگر روی «never» تنظیم شود هیچ وقت زحمت بندانگشتی‌سازی از پرونده‌ها را به خود نداده و فقط از یک نقشک عام استفاده می‌کند. بدون در نظر گرفتن چیزی که نام پرونده می‌گوید، این روی هر پروندهٔ قابل پیش‌نمایشی اعمال می‌شود.

en: Maximum image size for thumbnailing
fa: بیشینهٔ اندازهٔ تصویر برای ساخت تصویر بندانگشتی

en: Images over this size (in megabytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
fa: تصویرهای بزرگ‌تر از این اندازه (به مگابایت) بندانگشتی نمی‌شوند. هدف از این تنظیم، جلوگیری از ساخت بندانگشتی از تصاویر بزرگ است که ممکن است زمان زیادی برای بارکردن یا حافظه زیادی استفاده کند.

en: Default sort order
fa: ترتیب پیش‌گزیدهٔ چینش

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” and “starred”.
fa: ترتیب چینش پیش‌گزیده برای موارد در نمای نقشکی. مقادیر ممکن عبارتند از «name»، «size»، «type»، «mtime»، «atime» و «starred».

en: Reverse sort order in new windows
fa: معکوس کردن ترتیب چینش در پنجره‌های جدید

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
fa: اگر درست باشد، پرونده‌های پنجره‌های جدید به ترتیب معکوس مرتب خواهند شد. یعنی، اگر از روی نام مرتب شده باشند، به جای مرتب شدن از «a» به «z»، از «z» به «a» مرتب خواهند شد؛ اگر از روی اندازه مرتب شده باشند، به جای ترتیب صعودی به ترتیب نزولی مرتب می‌شوند.

en: Default folder viewer
fa: نمایشگر پیش‌گزیدهٔ شاخه

en: When a folder is visited this viewer is used. Possible values are “list-view”, and “icon-view”.
fa: این نما هنگام بازدید از شاخه‌ها استفاده می‌شود. مقدارهای ممکن عبارتند از «list_view» و «icon_view».

en: Whether to show hidden files
fa: این که پرونده‌های مخفی نشان داده شوند یا خیر

en: This key is deprecated and ignored. The “show-hidden” key from “org.gtk.Settings.FileChooser” is now used instead.
fa: این کلید منسوخ و نادیده گرفته شده است. هم‌اکنون کلید «show-hidden» در «org.gtk.Settings.FileChooser» استفاده می‌شود.

en: Whether GTK 4 settings migration happened
fa: این که تنظیمات ‪GTK 4‬ مهاجرت داده شده یا نه

en: Whether settings shared with GtkFileChooser have been migrated from their GTK 3 keys to the GTK 4 ones.
fa: این که تنظیمات هم‌رسانده با GtkFileChooser از کلیدهای ‪GTK 3‬شان به ‪GTK 4‬ مهاجرت داده شده یا نه.

en: Whether to open the hovered folder after a timeout when drag and drop operation
fa: این که هنگام عملیات کشیدن و رها کردن، شاخهٔ گزیده پس از زمانی باز شود یا نه

en: If this is set to true, when performing a drag and drop operation the hovered folder will open automatically after a timeout.
fa: اگر روی درست تنظیم شود، هنگام انجام یک عملیات کشیدن و رها کردن، شاخهٔ گزیده بعد از یک زمان مشخص باز خواهد شد.

en: Whether to have full text search enabled by default when opening a new window/tab
fa: اینکه هنگام گشودن یک پنجره یا زبانهٔ جدید، جست‌وجوی کامل متنی به صورت پیش‌گزیده به کار افتاده باشد یا خیر

en: If set to true, then Nautilus will also match the file contents besides the name. This toggles the default active state, which can still be overridden in the search popover
fa: اگر روی درست تنظیم شود، ناتیلوس محتوای پرونده‌ها را هم در کنار نامشان مطابقت می‌دهد. این کار، وضعیت فعّال بودن پیش‌گزیده را تغییر می‌دهد، که باز هم می‌تواند در بازشدنیِ جست‌وجو تغییر داده شود

en: Default format for compressing files
fa: قالب پیش‌گزیده برای فشرده کردن پرونده‌ها

en: The format that will be selected when compressing files.
fa: قالبی که هنگام فشرده کردن پرونده‌ها برگزیده خواهد شد.

en: List of possible captions on icons
fa: سیاههٔ نوشته‌های ممکن روی نقشک‌ها

en: A list of captions below an icon in the icon view. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.
fa: سیاهه‌ای از عنوان‌های زیر نقشک در نمای نقشکی. تعداد واقعی عنوان‌های نشان داده شده، به سطح بزرگ‌نمایی بستگی دارد. برخی مقدارهای ممکن عبارتند از: «size»، «type»، «date_modified»، «owner»، «group»، «permissions» و «mime_type».

en: Default icon view zoom level
fa: سطح بزرگ‌نمایی پیش‌گزیدهٔ نمای نقشکی

en: Default list view zoom level
fa: سطح بزرگ‌نمایی پیش‌گزیدهٔ نمای سیاهه‌ای

en: Columns visible in list view
fa: ستون‌های قابل مشاهده در نمای سیاهه‌ای

en: Column order in list view
fa: ترتیب ستون‌ها در نمای سیاهه‌ای

en: Use tree view
fa: استفاده از نمای درختی

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list.
fa: این که درخت باید به جای سیاهه‌ای مسطّح، برای ناوبری نمای سیاهه‌ای استفاده شود یا نه.

en: Initial size of the window
fa: اندازهٔ ابتدایی پنجره

en: A tuple containing the initial width and height of the app window.
fa: یک چندتایی شامل درازا و پهنای ابتدایی پنجرهٔ کاره.

en: Whether the navigation window should be maximized
fa: اینکه پنجرهٔ ناوبری بیشینه باشد یا خیر

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
fa: اینکه پنجرهٔ ناوبری به طور پیش‌گزیده باید بیشینه باشد یا خیر.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
fa: می‌توانید با کلیک کردن روی انصراف، این عملیات را متوقّف کنید.

en: _Cancel
fa: _لغو

en: %d hour | %d hours
fa[0]: %Id ساعت
fa[1]: %Id ساعت

en: %d minute | %d minutes
fa[0]: %Id دقیقه
fa[1]: %Id دقیقه

en: %d second | %d seconds
fa[0]: %Id ثانیه
fa[1]: %Id ثانیه

[ctx: time]
note: 5 hours 2 minutes 12 seconds
en: %s %s %s
fa: %s و %s و %s

[ctx: time]
note: 2 minutes 12 seconds
en: %s %s
fa: %s و %s

note: 0 seconds
en: 0 seconds
fa: ۰ ثانیه

en: Title
fa: عنوان

en: Artist
fa: هنرمند

en: Album
fa: آلبوم

en: Comment
fa: نظر

en: Year
fa: سال

en: %d kbps
fa: %Id کیلوبیت بر ثانیه

en: %d × %d
fa: %Id × %Id

en: Dimensions
fa: ابعاد

en: Video Codec
fa: رمزینهٔ ویدیویی

en: Video Bit Rate
fa: نرخ بیت ویدیو

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
fa[0]: %I0.2f قاب در ثانیه
fa[1]: %I0.2f قاب در ثانیه

en: Frame Rate
fa: نرخ قاب

en: Audio Codec
fa: رمزینهٔ صوتی

en: Audio Bit Rate
fa: نرخ بیت صدا

en: %d Hz
fa: %Id هرتز

en: Sample Rate
fa: نرخ نمونه‌

en: Surround
fa: فراگیر

en: Mono
fa: واحد

en: Stereo
fa: استریو

en: Channels
fa: کانال‌ها

note: Some sort of failure occurred. How 'bout we tell the user?
en: Oops! Something went wrong.
fa: اوه! یک جایی یک اشتباهی پیش آمد.

en: Audio and Video Properties
fa: ویژگی‌های صوت و تصویر

en: Audio Properties
fa: ویژگی‌های صدا

en: Video Properties
fa: ویژگی‌های ویدیو

en: Duration
fa: طول

en: Container
fa: بارگنج

en: Audio/Video Properties
fa: ویژگی‌های صوت و تصویر

en: Image Type
fa: گونهٔ تصویر

en: %d pixel | %d pixels
fa[0]: %Id پیکسل
fa[1]: %Id پیکسل

en: Width
fa: پهنا

en: Height
fa: ارتفاع

en: Camera Brand
fa: برند دوربین

en: Camera Model
fa: مدل دوربین

en: Exposure Time
fa: زمان نوردهی

en: Exposure Program
fa: برنامهٔ نوردهی

en: Aperture Value
fa: اندازهٔ دیافراگم

en: ISO Speed Rating
fa: نرخ سرعت ایزو

en: Flash Fired
fa: فلاش زده شده

en: Metering Mode
fa: حالت متری

en: Focal Length
fa: فاصلهٔ کانونی

en: Software
fa: نرم‌افزار

en: Description
fa: شرح

en: Keywords
fa: کلیدواژه‌ها

en: Creator
fa: دست‌اندرکاران

en: Created On
fa: ساخته شده در

en: Copyright
fa: حق رونوشت

en: Rating
fa: رتبه‌گذاری

note: Translators: "N" and "S" stand for * north and south in GPS coordinates.
en: N
fa: شم

en: S
fa: جن

note: Translators: "E" and "W" stand for * east and west in GPS coordinates.
en: E
fa: شر

en: W
fa: غر

en: Coordinates
fa: مختصات

en: Failed to load image information
fa: بار کردن اطّلاعات تصویر، شکست خورد

en: Image Properties
fa: ویژگی‌های تصویر

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
fa: نمی‌توان یک شاخهٔ ضروری را ایجاد کرد. لطفاً شاخهٔ زیر را ایجاد کنید، یا اجازه‌ها را طوری تنظیم کنید که بتوان آن را ایجاد کرد:
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
fa: نمی‌توان شاخه‌های ضروری را ایجاد کرد. لطفاً شاخه‌های زیر را ایجاد کنید، یا اجازه‌ها را طوری تنظیم کنید که بتوان آن‌ها را ایجاد کرد:
    %s

en: --check cannot be used with other options.
fa: نمی‌توان از check-- همراه گزینه‌های دیگر استفاده کرد.

en: --quit cannot be used with URIs.
fa: نمی‌توان از ⁦--quit⁩ با نشانی‌های اینترنتی استفاده کرد.

en: --select must be used with at least an URI.
fa: --select باید با حداقل یک نشانی اینترنتی استفاده شود.

en: There was an error displaying help: 
    %s
fa: هنگام نمایش راهنما خطایی رخ داد: 
    %s

en: _OK
fa: _تأیید

en: “%s” is an internal protocol. Opening this location directly is not supported.
fa: «%s» یک شیوه‌نامهٔ داخلی است. گشودن مستقیم این مکان، پشتیبانی نمی‌شود.

en: Perform a quick set of self-check tests.
fa: انجام یک مجموعه آزمون‌های خودآزمایی سریع.

en: Show the version of the program.
fa: نمایش نگارش برنامه.

en: Always open a new window for browsing specified URIs
fa: همیشه یک پنجره جدید برای مرور نشانی‌های مشخص شده باز کن

en: Quit Nautilus.
fa: ترک ناتیلوس.

en: Select specified URI in parent folder.
fa: نشانی مشخص شده در شاخهٔ والد برگزیده شود.

en: Error while setting “%s” as default app: %s
fa: خطا هنگام تنظیم «⁨%s⁩» به عنوان کارهٔ پیش‌گزیده: %s

en: Could not set as default
fa: عدم امکان در تنظیم به عنوان پیش‌گزیده

en: OK
fa: تأیید

note: Translators: %s is the filename.  i.e. "Choose an app to open test.jpg"
en: Choose an app to open <b>%s</b>
fa: گزینش کاره‌ای برای گشودن <b>%s</b>

en: Open Items
fa: گشودن ⁨موارد

en: Open Folder
fa: گشودن شاخه

en: Open File
fa: گشودن پرونده

en: Unable to start the program:
    %s
fa: ناتوان در آغاز برنامه:
    %s

en: The program is not marked as executable.
fa: برنامه به عنوان اجرایی نشانه‌گذاری نشده.

en: Unable to locate the program
fa: نمی‌توان محل برنامه را پیدا کرد

en: Oops! There was a problem running this software.
fa: اوه! هنگام اجرای این برنامه، مشکلی پیش آمد.

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
fa: اگر شما به این مکان اعتماد ندارید یا مطمئن نیستید، روی لغو کلیک کنید.

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
fa: رسانه «%s» دارای برنامه‌ای است که قصد اجرای خودکار دارد. آیا مایلید اجرا شود؟

en: _Run
fa: _اجرا

en: “%s” would not be a unique new name.
fa: نام «%s» یک نام غیر تکراری نخواهد بود.

en: “%s” would conflict with an existing file.
fa: «%s» با یک پروندهٔ موجود تداخل خواهد داشت.

en: Name cannot be empty.
fa: نام نمی‌تواند خالی باشد.

en: Name cannot contain “/”.
fa: نام پرونده‌ها نمی‌تواند شامل «/» شود.

en: “.” is not a valid name.
fa: «.» نام معتبری نیست.

en: “..” is not a valid name.
fa: «..» نام معتبری نیست.

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
fa[0]: تغییر نام %Id شاخه
fa[1]: تغییر نام %Id شاخه

en: Rename %d File | Rename %d Files
fa[0]: تغییر نام %Id پرونده
fa[1]: تغییر نام %Id پرونده

note: To translators: %d is the total number of files and folders. * Singular case of the string is never used
en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
fa[0]: تغییر نام %Id پرونده و شاخه
fa[1]: تغییر نام %Id پرونده و شاخه

en: Original Name (Ascending)
fa: نام اصلی (صعودی)

en: Original Name (Descending)
fa: نام اصلی (نزولی)

en: First Modified
fa: اولین تغییر

en: Last Modified
fa: آخرین تغییر

en: First Created
fa: اولین ایجاد

en: Last Created
fa: آخرین ایجاد

en: Camera model
fa: مدل دوربین

en: Creation date
fa: تاریخ ایجاد

en: Season number
fa: نام فصل

en: Episode number
fa: نام قسمت

en: Track number
fa: نام ترک

en: Artist name
fa: نام هنرمند

en: Album name
fa: نام آلبوم

en: Original file name
fa: نام اصلی پرونده

en: 1, 2, 3
fa: ۱، ۲، ۳

en: 01, 02, 03
fa: ۰۱، ۰۲، ۰۳

en: 001, 002, 003
fa: ۰۰۱، ۰۰۲، ۰۰۳

en: Home
fa: خانه

en: Clipboard string cannot be NULL.
fa: رشتهٔ تحته‌گیره نمی‌تواند NULL باشد.

note: Translators: Do not translate 'cut' and 'copy'. These are literal keywords.
en: Nautilus Clipboard must begin with “cut” or “copy”.
fa: تخته‌گیرهٔ ناتیلوس باید با «برش» یا «رونوشت» شروع می‌شود.

en: Nautilus Clipboard must not have empty lines.
fa: تخته‌گیرهٔ ناتیلوس نباید خط‌های خالی داشته باشد.

en: Name
fa: نام

en: The name and icon of the file.
fa: نام و نقشک پرونده.

en: Size
fa: اندازه

en: The size of the file.
fa: اندازهٔ پرونده.

en: Type
fa: گونه

en: The type of the file.
fa: گونهٔ پرونده.

en: Modified
fa: تغییر یافته

en: The date the file was modified.
fa: تاریخی که پرونده تغییر داده شده است.

en: Detailed Type
fa: گونهٔ باجزییات

en: The detailed type of the file.
fa: گونهٔ باجزییات پرونده.

en: Accessed
fa: زمان دسترسی

en: The date the file was accessed.
fa: تاریخی که از پرونده استفاده شده است.

en: Created
fa: ایجاد شده

en: The date the file was created.
fa: تاریخی که پرونده ایجاد شده است.

en: Owner
fa: مالک

en: The owner of the file.
fa: مالک پرونده.

en: Group
fa: گروه

en: The group of the file.
fa: گروه پرونده.

en: Permissions
fa: اجازه‌ها

en: The permissions of the file.
fa: اجازه‌های پرونده.

en: Location
fa: مکان

en: The location of the file.
fa: مکان پرونده.

en: Modified — Time
fa: تغییر یافته — زمان

en: Recency
fa: اخیر

en: The date the file was accessed by the user.
fa: تاریخی پرونده توسط کاربر استفاده شده بود.

en: Star
fa: ستاره

en: Shows if file is starred.
fa: نمایش ستاره‌دار بودن پرونده.

en: Trashed On
fa: دور انداخته در

en: Date when file was moved to the Trash
fa: تاریخی که پرونده به زباله‌دان انداخته شده

en: Original Location
fa: مکان اصلی

en: Original location of file before moved to the Trash
fa: مکان اصلی پرونده پیش از انداختن در زباله‌دان

en: Relevance
fa: ارتباط

en: Relevance rank for search
fa: رتبهٔ ارتباط برای جست‌وجو

en: Archive names cannot contain “/”.
fa: نام بایگانی نمی‌تواند شامل "/" شود.

en: An archive cannot be called “.”.
fa: یک بایگانی نمی‌تواند «.» نامگذاری شود.

en: An archive cannot be called “..”.
fa: یک بایگانی نمی‌تواند «..» نامگذاری شود.

en: Archive name is too long.
fa: نام بایگانی بیش از حد بلند است.

note: We must warn about the side effect
en: Archives with “.” at the beginning of their name are hidden.
fa: بایگانی‌هایی با «.» در ابتدای نامشان، مخفیند.

en: Compatible with all operating systems.
fa: منطبق با همهٔ سیستم‌عامل‌ها.

en: Password protected .zip, must be installed on Windows and Mac.
fa: پروندهٔ ⁦.zip⁩ محافظت‌شده با گذرواژه، باید روی ویندوز و مک نصب باشد.

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
fa: بایگانی‌های کوچک‌تر اما فقط در گنو و مک.

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
fa: بایگانی‌های کوچک‌تر اما باید در ویندوز و مک نصب شود.

en: Details: %s
fa: جزییات: %s

en: There was an error launching the app.
fa: خطایی در راه‌اندازی کاره رخ داد.

en: Details: The proxy has not been created.
fa: جزییات: پیشکار ساخته نشده است.

en: _Move Here
fa: _جابه‌جایی به این‌جا

en: _Copy Here
fa: _رونوشت در این‌جا

en: _Link Here
fa: _پیوند به این‌جا

en: Cancel
fa: لغو

en: Dropped image
fa: تصویر رها شده

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
fa: شما اجازه‌های لازم برای نمایش محتویات «⁨%s⁩» را ندارید.

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
fa: نمی‌توان «⁨%s⁩» را یافت. شاید اخیراً حذف شده است.

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
fa: متأسفانه نمایش همهٔ محتویات «⁨%s⁩» ممکن نیست: %s

en: This location could not be displayed.
fa: نمایش این مکان ممکن نیست.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
fa: شما اجازه‌های لازم برای تغییر گروه «⁨%s⁩» را ندارید.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
fa: متأسفانه تغییر گروه «⁨%s⁩» ممکن نیست: %s

en: The group could not be changed.
fa: تغییر گروه ممکن نیست.

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
fa: متأسفانه تغییر مالک «⁨%s⁩» ممکن نیست: %s

en: The owner could not be changed.
fa: تغییر مالک ممکن نیست.

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
fa: متأسفانه تغییر اجازه‌های «⁨%s⁩» ممکن نیست: %s

en: The permissions could not be changed.
fa: تغییر اجازه‌ها ممکن نیست.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
fa: نام «⁨%s⁩» از پیش در این شاخه استفاده شده. لطفاً نام دیگری برگزینید.

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
fa: هیچ «⁨%s⁩» در این مکان نیست. ممکن است جابه‌جا یا حذف شده باشد؟

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
fa: شما اجازه‌های لازم برای تغییر نام «⁨%s⁩» را ندارید.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “%c”. Please use a different name.
fa: نام «⁨%s⁩» معتبر نیست چون شامل نویسهٔ «%c» است. لطفاً از نام دیگری استفاده کنید.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
fa: نام «⁨%s⁩» معتبر نیست. لطفاً از نام دیگری استفاده کنید.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
fa: نام «⁨%s⁩» بسیار بزرگ است. لطفاً از نام دیگری استفاده کنید.

en: Could not rename “%s” because a process is using it. If it's open in another application, close it before renaming it.
fa: نمی‌توان نام «‎%s» را تغییر داد؛ چون فرایندی در حال استفاده از آن است. اگر در برنامه‌ای دیگر گشوده است، پیش از تغییر نام، آن را ببندید.

note: fall through
en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
fa: متأسفانه تغییر نام از «⁨%s⁩» به «⁨%s⁩» ممکن نیست: %s

en: The item could not be renamed.
fa: تغییر نام مورد ممکن نیست.

en: Renaming “%s” to “%s”.
fa: در حال تغییر نام «⁨%s⁩»‌ به «⁨%s⁩».

en: This file cannot be mounted
fa: این پرونده سوار نمی‌شود

en: This file cannot be unmounted
fa: این پرونده پیاده نمی‌شود

en: This file cannot be ejected
fa: پرونده بیرون داده نمی‌شود

en: This file cannot be started
fa: پرونده آغاز نمی‌شود

en: This file cannot be stopped
fa: پرونده متوقّف نمی‌شود

en: Slashes are not allowed in filenames
fa: استفاده از ممیز در نام پرونده‌ها مجاز نیست

en: Toplevel files cannot be renamed
fa: نام پرونده‌های سطح بالا را نمی‌توان تغییر داد

en: File not found
fa: پرونده پیدا نشد

en: Starred
fa: ستاره‌دار

note: Translators: this is the word "Today" followed by * a time in 24h format. i.e. "Today 23:04"
en: Today %-H:%M
fa: امروز، %O-H:%OM

note: Translators: this is the word Today followed by * a time in 12h format. i.e. "Today 9:04 PM"
en: Today %-I:%M %p
fa: امروز، %O-I:%OM %p

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %-H:%M
fa: دیروز، ⁦%O-H:%OM⁩

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %-I:%M %p
fa: دیروز، ⁦%O-I:%OM⁩ %p

note: Translators: this is the day of the month followed by the abbreviated * month name followed by the year i.e. "3 Feb 2015"
en: %-e %b %Y
fa: %-Oe %b %OY

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 24h format i.e. "3 Feb 2015 23:04"
en: %-e %b %Y %-H:%M
fa: %-Oe %b %OY، ⁦%O-H:%OM⁩

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 12h format i.e. "3 Feb 2015 9:04 PM"
en: %-e %b %Y %-I:%M %p
fa: %-Oe %b %OY، ⁦%O-l:%OM⁩ %p

note: Translators: this is the day number followed by the full month * name followed by the year followed by a time in 24h format * with seconds i.e. "3 February 2015 23:04:00"
en: %-e %B %Y %H:%M:%S
fa: %Oe %Ob %OY، ⁦%OH:%OM:%OS⁩

note: Translators: this is the day number followed by the full month * name followed by the year followed by a time in 12h format * with seconds i.e. "3 February 2015 09:04:00 PM"
en: %-e %B %Y %I:%M:%S %p
fa: %O-e %Ob %OY %Ol:%OM:%OS %p

en: Not allowed to set permissions
fa: اجازهٔ تنظیم اجازه‌ها را ندارید

en: Not allowed to set owner
fa: اجازهٔ تنظیم مالک را ندارید

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
fa: مالک تعیین شده «%s» وجود ندارد

en: Not allowed to set group
fa: اجازه تنظیم کردن گروه را ندارید

en: Specified group “%s” doesn’t exist
fa: گروه تعیین شده «%s» وجود ندارد

note: Translators: This is a username followed by "(You)" to indicate the file is owned by the current user
en: %s (You)
fa: %s (شما)

en: %'u item | %'u items
fa[0]: %I'u مورد
fa[1]: %I'u مورد

en: %'u folder | %'u folders
fa[0]: %I'u شاخه
fa[1]: %I'u شاخه

en: %'u file | %'u files
fa[0]: %I'u پرونده
fa[1]: %I'u پرونده

en: %s byte | %s bytes
fa[0]: %s بایت
fa[1]: %s بایت

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
fa: ؟ بایت

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
fa: ؟ مورد

note: Translators: This about a file type.
en: Unknown type
fa: گونهٔ ناشناخته

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: Unknown
fa: نامعلوم

en: Program
fa: برنامه

en: Audio
fa: صوتی

en: Font
fa: قلم

en: Image
fa: تصویر

en: Archive
fa: بایگانی

en: Markup
fa: نشانه‌گذاری

en: Text
fa: متن

en: Video
fa: ویدیو

en: Contacts
fa: آشنایان

en: Calendar
fa: تقویم

en: Document
fa: سند

en: Presentation
fa: ارائه‌

en: Spreadsheet
fa: صفحهٔ گسترده

note: Refers to a file type which is known but not one of the basic types
en: Other
fa: دیگر

en: Binary
fa: دودویی

en: Folder
fa: شاخه‌

en: Link
fa: پیوند

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
fa: پیوند به %s

en: Link (broken)
fa: پیوند (خراب)

note: Translators: This refers to available space in a folder; e.g.: 100 MB Free
en: %s Free
fa: %s آزاد

en: File names cannot contain “/”.
fa: نام پرونده‌ها نمی‌تواند شامل «/» شود.

en: A file cannot be called “.”.
fa: یک پرونده نمی‌تواند «.» نامگذاری شود.

en: A file cannot be called “..”.
fa: یک پرونده نمی‌تواند «..» نامگذاری شود.

en: File name is too long.
fa: نام پرونده بیش از حد بلند است.

note: We must warn about the side effect
en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden.
fa: پرونده‌هایی با «.» در ابتدای نامشان، مخفیند.

en: A folder with that name already exists.
fa: از پیش شاخه‌ای با این نام وجود دارد.

en: A file with that name already exists.
fa: از پیش پرونده‌ای با این نام وجود دارد.

en: _Skip
fa: _پرش

en: S_kip All
fa: _پرش از همه

en: _Retry
fa: سعی _دوباره

en: _Delete
fa: _حذف

en: Delete _All
fa: حذف _همه

en: _Replace
fa: _جایگزینی

en: Replace _All
fa: جایگزینی _همه

en: _Merge
fa: _ادغام

en: Merge _All
fa: ادغام _همه

en: Copy _Anyway
fa: در _هر صورت رونوشت شود

en: Empty _Trash
fa: تخلیهٔ _زباله‌دان

en: %'d second | %'d seconds
fa[0]: %'Id ثانیه
fa[1]: %'Id ثانیه

en: %'d minute | %'d minutes
fa[0]: %'Id دقیقه
fa[1]: %'Id دقیقه

en: %'d hour | %'d hours
fa[0]: %'Id ساعت
fa[1]: %'Id ساعت

note: appended to new link file
en: Another link to %s
fa: پیوند دیگری به %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
fa: %'Idمین پیوند به %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
fa: %'Idمین پیوند به %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
fa: %'Idمین پیوند به %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
fa: %'Idمین پیوند به %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
fa:  (رونوشت)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
fa:  (رونوشت دیگر)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
fa: مین نسخه)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
fa: مین نسخه)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
fa: مین نسخه)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
fa: مین نسخه)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
fa: %s (رونوشت)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
fa: %s (رونوشت دیگر)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
fa: %s (%'Idمین رونوشت)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
fa: %s (%'Idمین رونوشت)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
fa: %s (%'Idمین رونوشت)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
fa: %s (%'Idمین رونوشت)%s

note: localizers: opening parentheses of the "th copy)" string
en:  (%'d
fa:  (%'Id

en: unknown
fa: نامعلوم

en: Are you sure you want to permanently delete “%s” from the trash?
fa: مطمئنید می‌خواهید «⁨%s⁩» را برای همیشه از زباله‌دان حذف کنید؟

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
fa[0]: مطمئنید می‌خواهید %'Id مورد گزیده را برای همیشه از زباله‌دان حذف کنید؟
fa[1]: مطمئنید می‌خواهید %'Id مورد گزیده را برای همیشه از زباله‌دان حذف کنید؟

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
fa: اگر موردی را حذف کنید، برای همیشه از دست خواهد رفت.

en: Empty all items from Trash?
fa: همهٔ موارد زباله‌دان تخلیه شوند؟

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
fa: تمام موارد زباله‌دان برای همیشه حذف خواهند شد.

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
fa: مطمئنید می‌خواهید «⁨%s⁩» را برای همیشه حذف کنید؟

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
fa[0]: مطمئنید می‌خواهید %'Id مورد گزیده را برای همیشه حذف کنید؟
fa[1]: مطمئنید می‌خواهید %'Id مورد گزیده را برای همیشه حذف کنید؟

en: Deleted “%s”
fa: مورد «⁨%s⁩» حذف شد

en: Deleting “%s”
fa: در حال حذف «⁨%s⁩»

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
fa[0]: تعداد %'Id پرونده حذف شد
fa[1]: تعداد %'Id پرونده حذف شد

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
fa[0]: حذف کردن %'Id پرونده
fa[1]: حذف کردن %'Id پرونده

note: To translators: %'d is the number of files completed for the operation, * so it will be something like 2/14.
en: %'d / %'d
fa: ⁦%'Id / %'Id⁩

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 files/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
fa[0]: ⁦%'Id / %'Id⁩ — %s باقی‌مانده
fa[1]: ⁦%'Id / %'Id⁩ — %s باقی‌مانده

en: (%d file/sec) | (%d files/sec)
fa[0]: (%Id پرونده/ثانیه)
fa[1]: (%Id پرونده/ثانیه)

en: Failed to delete all child files
fa: شکست در حذف همهٔ پرونده‌های فرزند

en: Error while deleting.
fa: خطا هنگام حذف.

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
fa: شما اجازهٔ کافی برای حذف شاخهٔ «⁨%s⁩» را ندارید.

en: There was an error deleting the folder “%s”.
fa: هنگام حذف شاخهٔ «⁨%s⁩» خطایی رخ داد.

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
fa: شما اجازهٔ کافی برای حذف پروندهٔ «⁨%s⁩» را ندارید.

en: There was an error deleting the file “%s”.
fa: هنگام حذف پروندهٔ «⁨%s⁩» خطایی رخ داد.

en: Trashing “%s”
fa: در حال دور ریختن «⁨%s⁩»

en: Trashed “%s”
fa: مورد «⁨%s⁩» دور انداخته شد

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
fa[0]: در حال دور ریختن %'Id پرونده
fa[1]: در حال دور ریختن %'Id پرونده

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
fa[0]: تعداد %'Id پرونده دور ریخته شد
fa[1]: تعداد %'Id پرونده دور ریخته شد

note: Translators: %s is a file name
en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
fa: نمی‌توان «⁨%s⁩» را به زباله‌دان انداخت. می‌خواهید بلافاصله حذفش کنید؟

en: This remote location does not support sending items to the trash.
fa: این مکان دوردست از فرستادن موارد به زباله‌دان پشتیبانی نمی‌کند.

en: Trashing Files
fa: دور ریختن پرونده‌ها

en: Deleting Files
fa: حذف کردن پرونده‌ها

en: Unable to eject %s
fa: ناتوان در بیرون دادن ⁨%s⁩

en: Unable to unmount %s
fa: ناتوان در پیاده کردن ⁨%s⁩

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
fa: می‌خواهید پیش از پیاده کردن، زباله‌دان را خالی کنید؟

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
fa: برای اینکه فضای خالی بدست بیاورید، باید زباله‌دان خالی شود. تمام زباله‌ها در این حجم برای همیشه از دست خواهند رفت.

en: Do _not Empty Trash
fa: زباله‌دان را خالی _نکن

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to access “%s”
fa: ناتوان در دسترسی به «⁨%s⁩»

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
fa[0]: در حال آماده‌سازی برای رونوشت %'Id پرونده (%s)
fa[1]: در حال آماده‌سازی برای رونوشت %'Id پرونده (%s)

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
fa[0]: در حال آماده‌سازی برای جابه‌جایی %'Id پرونده (%s)
fa[1]: در حال آماده‌سازی برای جابه‌جایی %'Id پرونده (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
fa[0]: در حال آماده‌سازی برای حذف %'Id پرونده‌ (%s)
fa[1]: در حال آماده‌سازی برای حذف %'Id پرونده‌ (%s)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
fa[0]: آماده شدن برای دور ریختن %'Id پرونده‌
fa[1]: آماده شدن برای دور ریختن %'Id پرونده‌

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
fa[0]: آماده شدن برای فشرده‌سازی %'Id پرونده
fa[1]: آماده شدن برای فشرده‌سازی %'Id پرونده

en: Error while copying.
fa: خطا هنگام رونوشت.

en: Error while moving.
fa: خطا هنگام جابه‌جایی.

en: Error while moving files to trash.
fa: خطا هنگام انتقال پرونده‌ها به زباله‌دان.

en: Error while compressing files.
fa: خطا هنگام فشرده کردن پرونده‌ها.

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
fa: ادارهٔ پرونده‌های درون شاخهٔ «⁨%s⁩» امکان پذیر نیست، چون شما اجازه دیدن آن‌ها را ندارید.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
fa: یک خطا هنگام دریافت اطّلاعات پرونده‌ها در شاخهٔ «⁨%s⁩» رخ داده است.

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
fa: شاخهٔ «⁨%s⁩» قابل اداره نیست، چون شما اجازه خواندنش را ندارید.

en: There was an error reading the folder “%s”.
fa: هنگام خواندن شاخهٔ «⁨%s⁩» خطایی رخ داد.

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
fa: پروندهٔ «⁨%s⁩» قابل اداره نیست چون شما اجازه خواندنش را ندارید.

en: There was an error getting information about “%s”.
fa: خطایی هنگام دریافت اطّلاعات درباره «⁨%s⁩» رخ داد.

en: Error while copying to “%s”.
fa: هنگام رونوشت به «⁨%s⁩» خطایی رخ داد.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
fa: شما اجازهٔ دسترسی به شاخه مقصد را ندارید.

en: There was an error getting information about the destination.
fa: خطایی هنگام گرفتن اطّلاعات درباره مقصد رخ داد.

en: The destination is not a folder.
fa: مقصد یک شاخه نیست.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
fa: فضای کافی در مقصد وجود ندارد. سعی کنید تعدادی پرونده حذف کنید تا فضا ایجاد شود.

en: %s more space is required to copy to the destination.
fa: میزان %s فضای بیشتر برای رونوشت به مقصد احتیاج است.

en: The destination is read-only.
fa: مقصد «فقط-خواندنی» است.

en: Moving “%s” to “%s”
fa: در حال جابه‌جایی «⁨%s⁩» به «⁨%s⁩»

en: Moved “%s” to “%s”
fa: مورد «⁨%s⁩» به «⁨%s⁩» جابجا شد

en: Copying “%s” to “%s”
fa: در حال رونوشت «⁨%s⁩» به «⁨%s⁩»

en: Copied “%s” to “%s”
fa: مورد «⁨%s⁩» به «⁨%s⁩» رونوشت شد

en: Duplicating “%s”
fa: در حال تکثیر «⁨%s⁩»

en: Duplicated “%s”
fa: مورد «⁨%s⁩» تکثیر شد

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
fa[0]: در حال جابه‌جایی %'Id پرونده‌ به «⁨%s⁩»
fa[1]: در حال جابه‌جایی %'Id پرونده‌ به «⁨%s⁩»

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
fa[0]: در حال رونوشت %'Id پرونده به «⁨%s⁩»
fa[1]: در حال رونوشت %'Id پرونده به «⁨%s⁩»

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
fa[0]: تعداد %'Id پرونده‌ به «⁨%s⁩» جابجا شد
fa[1]: تعداد %'Id پرونده‌ به «⁨%s⁩» جابجا شد

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
fa[0]: تعداد %'Id پرونده به «⁨%s⁩» رونوشت شد
fa[1]: تعداد %'Id پرونده به «⁨%s⁩» رونوشت شد

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
fa[0]: در حال تکثیر %'Id پرونده در «⁨%s⁩»
fa[1]: در حال تکثیر %'Id پرونده در «⁨%s⁩»

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
fa[0]: تعداد %'Id پرونده در «⁨%s⁩» تکثیر شد
fa[1]: تعداد %'Id پرونده در «⁨%s⁩» تکثیر شد

note: To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %s to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb / 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument). To translat
en: %s / %s — %s left (%s/sec) | %s / %s — %s left (%s/sec)
fa[0]: %s / %s — %s باقی‌مانده (%s/ثانیه)
fa[1]: %s / %s — %s باقی‌مانده (%s/ثانیه)

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left (%s/sec) | %'d / %'d — %s left (%s/sec)
fa[0]: ⁦%'Id / %'Id⁩ — %s باقی‌مانده (%s/ثانیه)
fa[1]: ⁦%'Id / %'Id⁩ — %s باقی‌مانده (%s/ثانیه)

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
fa: رونوشت از شاخهٔ «⁨%s⁩» ممکن نیست، چون شما اجازه ساخت آن را در محل مقصد ندارید.

en: There was an error creating the folder “%s”.
fa: هنگام ایجاد شاخهٔ «⁨%s⁩» خطایی رخ داد.

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
fa: رونوشت از پرونده‌های شاخهٔ «⁨%s⁩» ممکن نیست، چون شما اجازه دیدن آن‌ها را ندارید.

en: _Skip files
fa: _پرش از پرونده‌ها

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
fa: رونوشت از شاخهٔ «⁨%s⁩» ممکن نیست، چون شما اجازه خواندنش را ندارید.

en: Error while moving “%s”.
fa: هنگام جابه‌جایی «⁨%s⁩» خطایی رخ داد.

en: Could not remove the source folder.
fa: نمی‌توان شاخهٔ منبع را برداشت.

en: There was an error getting information about the source.
fa: خطایی هنگام گرفتن اطّلاعات درباره مبدأ رخ داد.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
fa: نمی‌توانید یک شاخه را به درون خودش جابه‌جا کنید.

en: You cannot copy a folder into itself.
fa: نمی‌توانید یک شاخه را به درون خودش رونوشت کنید.

en: The destination folder is inside the source folder.
fa: شاخهٔ مقصد داخل شاخهٔ مبدأ است.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
fa: نمی‌توانید یک پرونده را روی خودش جابه‌جا کنید.

en: You cannot copy a file over itself.
fa: نمی‌توانید از یک پرونده روی خودش رونوشت کنید.

en: The source file would be overwritten by the destination.
fa: پروندهٔ منبع توسط مقصد رونویسی خواهد شد.

en: Error while copying “%s”.
fa: هنگام رونوشت «⁨%s⁩» خطایی رخ داد.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
fa: نمی‌توان پرونده‌ای که هم‌اکنون با نام مشابه‌ای در ⁨%s⁩ وجود دارد، را برداشت.

en: There was an error copying the file into %s.
fa: خطایی هنگام رونوشت پرونده به ⁨%s⁩ رخ داد.

en: Copying Files
fa: در حال رونوشت پرونده‌ها

en: Preparing to move to “%s”
fa: در حال آماده‌سازی برای جابه‌جایی به «⁨%s⁩»

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
fa[0]: در حال آماده‌سازی برای جابه‌جایی %'Id پرونده
fa[1]: در حال آماده‌سازی برای جابه‌جایی %'Id پرونده

en: There was an error moving the file into %s.
fa: خطایی هنگام جابه‌جایی پرونده به %s رخ داد.

en: Moving Files
fa: جابه‌جا کردن پرونده‌ها

en: Creating links in “%s”
fa: در حال ایجاد پیوندها در «⁨%s⁩»

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
fa[0]: ایجاد کردن پیوند به %'Id پرونده
fa[1]: ایجاد کردن پیوند به %'Id پرونده

en: Error while creating link to %s.
fa: هنگام ایجاد پیوند به ⁨%s⁩ خطایی رخ داد.

en: Symbolic links only supported for local files
fa: پیوندهای نمادین تنها در پرونده‌های محلی پشتیبانی می‌شوند

en: The target doesn’t support symbolic links.
fa: هدف مورد نظر از پیوندهای نمادین پشتیبانی نمی‌کند.

en: There was an error creating the symlink in %s.
fa: خطایی در ایجاد پیوند نمادین در ⁨%s⁩ رخ داد.

en: Setting permissions
fa: تنظیم اجازه‌ها

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
fa: شاخهٔ بی‌عنوان

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
fa: سند بی‌عنوان

en: Error while creating directory %s.
fa: هنگام ایجاد شاخهٔ ⁨%s⁩ خطایی رخ داد.

en: Error while creating file %s.
fa: هنگام ایجاد پروندهٔ ⁨%s⁩ خطایی رخ داد.

en: There was an error creating the directory in %s.
fa: خطایی هنگام ساخت شاخه در ⁨%s⁩ رخ داد.

en: Saving image to file
fa: ذخیره کردن تصویر در پرونده

en: Successfully saved image to file
fa: تصویر با موفّقیت در پرونده ذخیره شد

en: Failed to save image
fa: شکست در ذخیرهٔ تصویر

note: Translators: This is used to auto-generate a file name for pasted images from * the clipboard i.e. "Pasted image.png", "Pasted image 1.png", ...
en: Pasted image
fa: تصویر جای‌گذاری شده

en: Retrieving clipboard data
fa: بازپسگیری داده‌های تخته‌گیره

en: Retrieving image data
fa: دریافت کردن داده‌های تصویر

en: Emptying Trash
fa: در حال تخلیهٔ زباله‌دان

en: Verifying destination
fa: در حال تصدیق مقصد

en: Extracting “%s”
fa: استخراج کردن «⁨%s⁩»

en: Error extracting “%s”
fa: خطا هنگام استخراج «⁨%s⁩»

en: There was an error while extracting “%s”.
fa: هنگام استخراج «⁨%s⁩» خطایی رخ داد.

en: Not enough free space to extract %s
fa: فضای کافی برای استخراج ⁨%s⁩ موجود نیست

en: Extracted “%s” to “%s”
fa: استخراج «⁨%s⁩» به «⁨%s⁩» انجام شد

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
fa[0]: تعداد %'Id پرونده‌ در «⁨%s⁩» استخراج شد
fa[1]: تعداد %'Id پرونده‌ در «⁨%s⁩» استخراج شد

en: Preparing to extract
fa: آماده‌سازی برای استخراج

en: Extracting Files
fa: استخراج کردن پرونده‌ها

en: Compressing “%s” into “%s”
fa: فشرده کردن «⁨%s⁩» در «⁨%s⁩»

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
fa[0]: فشرده کردن %'Id پرونده در «⁨%s⁩»
fa[1]: فشرده کردن %'Id پرونده در «⁨%s⁩»

en: Error compressing “%s” into “%s”
fa: خطا هنگام فشرده کردن «⁨%s⁩» در «⁨%s⁩»

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
fa[0]: خطا هنگام فشرده کردن %'Id پرونده در «⁨%s⁩»
fa[1]: خطا هنگام فشرده کردن %'Id پرونده در «⁨%s⁩»

en: There was an error while compressing files.
fa: خطایی هنگام فشرده کردن پرونده‌ها رخ داد.

en: Compressed “%s” into “%s”
fa: فشرده کردن «⁨%s⁩» در «⁨%s⁩» انجام شد

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
fa[0]: فشرده‌سازی %'Id پرونده در «⁨%s⁩» انجام شد
fa[1]: فشرده‌سازی %'Id پرونده در «⁨%s⁩» انجام شد

en: Compressing Files
fa: فشرده کردن پرونده‌ها

en: Searching…
fa: در حال جست‌وجو…

en: Loading…
fa: بار کردن…

en: Examples:
fa: مثال‌ها:

en: Could not paste files
fa: نمی‌توان پرونده‌ها را جای‌گذاری کرد

en: Permissions do not allow pasting files in this directory
fa: دسترسی‌ها اجازهٔ جای‌گذاری در این شاخه را نمی‌دهند

en: Nautilus 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.local/share/nautilus
fa: ناتیلوس ۳.۶ این شاخه را منسوخ کرده و تلاش می‌کند این پیکربندی را به ⁦~/.local/share/nautilus⁩ منتقل کند

en: “%s” selected
fa: مورد «⁨%s⁩» گزیده شد

en: %'d folder selected | %'d folders selected
fa[0]: %'Id شاخه گزیده شد
fa[1]: %'Id شاخه گزیده شد

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
fa[0]: (شامل %'Id مورد)
fa[1]: (شامل %'Id مورد)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
fa[0]: (شامل مجموعاً %'Id مورد)
fa[1]: (شامل مجموعاً %'Id مورد)

en: %'d item selected | %'d items selected
fa[0]: %'Id مورد گزیده شد
fa[1]: %'Id مورد گزیده شد

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
fa[0]: %'Id مورد دیگر گزیده شد
fa[1]: %'Id مورد دیگر گزیده شد

note: This is marked for translation in case a localizer * needs to change ", " to something else. The comma * is between the message about the number of folders * and the number of items in those folders and the * message about the number of other items and the * total size of those items.
en: %s, %s
fa: %s، %s

en: Search _Everywhere
fa: جست‌وجو در _هرجا

en: No Results Found
fa: هیچ نتیجه‌ای پیدا نشد

en: No matches found in indexed locations
fa: هیچ تطبیقی در مکان‌های شاخص گذاری شده پیدا نشد

en: Trash is Empty
fa: زباله‌دان خالی است

en: No Starred Files
fa: بدون پرونده‌ٔ ستاره‌دار

en: No Recent Files
fa: بدون پروندهٔ اخیر

en: Folder is Empty
fa: شاخه‌ خالی است

en: Select Move Destination
fa: مقصد جابه‌جایی را برگزینید

en: Select Copy Destination
fa: مقصد رونوشت را برگزینید

en: _Select
fa: _گزینش

en: Select Extract Destination
fa: مقصد استخراج را برگزینید

en: Error sending email.
fa: خطا در فرستادن رایانامه.

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to remove “%s”
fa: ناتوان در برداشتن «⁨%s⁩»

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to eject “%s”
fa: ناتوان در بیرون دادن «⁨%s⁩»

en: Unable to stop drive
fa: ناتوان در متوقّف کردن گرداننده

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to start “%s”
fa: ناتوان در آغاز «⁨%s⁩»

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
fa[0]: شاخهٔ جدید با گزیده‌ها (%'Id مورد)
fa[1]: شاخهٔ جدید با گزیده‌ها (%'Id مورد)

en: Open With %s
fa: گشودن با ⁨%s⁩

en: Run
fa: اجرا

en: Extract
fa: استخراج

en: Extract to…
fa: استخراج به…

en: Open
fa: گشودن

en: _Start
fa: _آغاز

en: _Connect
fa: _اتّصال

en: _Start Multi-disk Drive
fa: _آغاز گردانندهٔ چند دیسکی

en: U_nlock Drive
fa: _قفل‌گشایی گرداننده

en: Stop Drive
fa: متوقّف کردن گرداننده

en: _Safely Remove Drive
fa: برداشتن _امن گرداننده

en: _Disconnect
fa: _قطع ارتباط

en: _Stop Multi-disk Drive
fa: _متوقّف کردن گردانندهٔ چند دیسکی

en: _Lock Drive
fa: _قفل کردن گرداننده

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: Dropped Text.txt
fa: متن انداخته شده.txt

en: Drag and drop is not supported.
fa: کشیدن و رها کردن پشتیبانی نمی‌شود.

en: An invalid drag type was used.
fa: یک نوع کشیدن نادرست استفاده شده بود.

en: Undo
fa: برگردان

en: Undo last action
fa: برگردان آخرین کنش

en: Redo
fa: انجام دوباره

en: Redo last undone action
fa: انجام دوبارهٔ آخرین کنش انجام نشده

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
fa[0]: برگرداندن %Id مورد به «⁨%s⁩»
fa[1]: برگرداندن %Id مورد به «⁨%s⁩»

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
fa[0]: جابه‌جایی %'Id مورد به «⁨%s⁩»
fa[1]: جابه‌جایی %'Id مورد به «⁨%s⁩»

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
fa[0]: _برگردان جابه‌جایی %Id مورد
fa[1]: _برگردان جابه‌جایی %Id مورد

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
fa[0]: انجام _دوباره جابه‌جایی %Id مورد
fa[1]: انجام _دوباره جابه‌جایی %Id مورد

en: Move “%s” back to “%s”
fa: برگرداندن «⁨%s⁩» به «⁨%s⁩»

en: Move “%s” to “%s”
fa: جابه‌جایی «⁨%s⁩» به «⁨%s⁩»

en: _Undo Move
fa: _برگردان جابه‌جایی

en: _Redo Move
fa: انجام _دوباره جابه‌جایی

en: _Undo Restore From Trash
fa: _برگردان بازگردانی از زباله‌دان

en: _Redo Restore From Trash
fa: انجام _دوبارهٔ بازگردانی از زباله‌دان

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
fa[0]: برگرداندن %Id مورد به زباله‌دان
fa[1]: برگرداندن %Id مورد به زباله‌دان

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
fa[0]: بازگردانی %Id مورد از زباله‌دان
fa[1]: بازگردانی %Id مورد از زباله‌دان

en: Move “%s” back to trash
fa: برگرداندن «⁨%s⁩» به زباله‌دان

en: Restore “%s” from trash
fa: بازگردانی «⁨%s⁩» از زباله‌دان

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
fa[0]: حذف %Id مورد رونوشت شده
fa[1]: حذف %Id مورد رونوشت شده

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
fa[0]: رونوشت %'Id مورد به «⁨%s⁩»
fa[1]: رونوشت %'Id مورد به «⁨%s⁩»

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
fa[0]: _برگردان رونوشت %Id مورد
fa[1]: _برگردان رونوشت %Id مورد

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
fa[0]: انجام _دوباره رونوشت %Id مورد
fa[1]: انجام _دوباره رونوشت %Id مورد

en: Delete “%s”
fa: حذف «⁨%s⁩»

en: Copy “%s” to “%s”
fa: رونوشت «⁨%s⁩» به «⁨%s⁩»

en: _Undo Copy
fa: _برگردان رونوشت

en: _Redo Copy
fa: انجام _دوباره رونوشت

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
fa[0]: حذف %Id مورد تکثیر شده
fa[1]: حذف %Id مورد تکثیر شده

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
fa[0]: تعداد %Id مورد در «⁨%s⁩» تکثیر شد
fa[1]: تعداد %Id مورد در «⁨%s⁩» تکثیر شد

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
fa[0]: _برگردان تکثیر %Id مورد
fa[1]: _برگردان تکثیر %Id مورد

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
fa[0]: انجام _دوباره تکثیر %Id مورد
fa[1]: انجام _دوباره تکثیر %Id مورد

en: Duplicate “%s” in “%s”
fa: تکثیر «⁨%s⁩» در «⁨%s⁩»

en: _Undo Duplicate
fa: _برگردان تکثیر

en: _Redo Duplicate
fa: انجام _دوباره تکثیر

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
fa[0]: حذف پیوندها به %Id مورد
fa[1]: حذف پیوندها به %Id مورد

en: Create links to %d item | Create links to %d items
fa[0]: ایجاد پیوند به %Id مورد
fa[1]: ایجاد پیوند به %Id مورد

en: Delete link to “%s”
fa: حذف پیوند به «⁨%s⁩»

en: Create link to “%s”
fa: ایجاد پیوند به «⁨%s⁩»

en: _Undo Create Link
fa: _برگردان ایجاد پیوند

en: _Redo Create Link
fa: انجام _دوباره ایجاد پیوند

en: Create an empty file “%s”
fa: ایجاد یک پروندهٔ خالی «⁨%s⁩»

en: _Undo Create Empty File
fa: _برگردان ایجاد پروندهٔ خالی

en: _Redo Create Empty File
fa: انجام _دوباره ایجاد پروندهٔ خالی

en: Create a new folder “%s”
fa: ایجاد یک شاخهٔ جدید «⁨%s⁩»

en: _Undo Create Folder
fa: برگردان ایجاد شاخه

en: _Redo Create Folder
fa: انجام _دوباره ایجاد شاخه

en: Create new file “%s” from template
fa: ایجاد یک پرونده جدید «⁨%s⁩» از طریق الگو

en: _Undo Create From Template
fa: _برگردان ایجاد از الگو

en: _Redo Create From Template
fa: انجام _دوبارهٔ ایجاد از الگو

en: Rename “%s” as “%s”
fa: در حال تغییر نام «⁨%s⁩»‌ به «⁨%s⁩»

en: _Undo Rename
fa: برگردان _تغییر نام

en: _Redo Rename
fa: انجام _دوباره تغییر نام

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
fa[0]: تغییر نام گروهی %Id پرونده
fa[1]: تغییر نام گروهی %Id پرونده

en: _Undo Batch Rename
fa: برگردان _تغییر نام گروهی

en: _Redo Batch Rename
fa: انجام _دوباره تغییر نام گروهی

en: Unstar %d file | Unstar %d files
fa[0]: بی‌ستاره کردن %Id پرونده
fa[1]: بی‌ستاره کردن %Id پرونده

en: Star %d file | Star %d files
fa[0]: ستاره‌دار کردن %Id پرونده
fa[1]: ستاره‌دار کردن %Id پرونده

en: _Undo Starring
fa: _برگردان ستاره‌دار کردن

en: _Redo Starring
fa: انجام _دوباره ستاره‌دار کردن

en: _Undo Unstarring
fa: _برگردان بی‌ستاره کردن

en: _Redo Unstarring
fa: انجام _دوباره بی‌ستاره کردن

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
fa[0]: جابه‌جایی %Id مورد به زباله‌دان
fa[1]: جابه‌جایی %Id مورد به زباله‌دان

en: Restore “%s” to “%s”
fa: بازگردانی «⁨%s⁩»‌ به «⁨%s⁩»

en: Move “%s” to trash
fa: جابه‌جایی «⁨%s⁩» به زباله‌دان

en: _Undo Trash
fa: _بازگردانی زباله

en: _Redo Trash
fa: دور انداختن _دوبارهٔ زباله

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
fa: بازگردانی اجازه‌های اصلی موارد ضمیمه شده در «⁨%s⁩»

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
fa: تنظیم اجازه‌های موارد ضمیمه در «⁨%s⁩»

en: _Undo Change Permissions
fa: _برگردان تغییر اجازه‌ها

en: _Redo Change Permissions
fa: انجام _دوباره تغییر اجازه‌ها

en: Restore original permissions of “%s”
fa: بازگردانی اجازه‌های اصلی «⁨%s⁩»

en: Set permissions of “%s”
fa: تنظیم اجازه‌های «⁨%s⁩»

en: Restore group of “%s” to “%s”
fa: بازگردانی گروه «⁨%s⁩» به «⁨%s⁩»

en: Set group of “%s” to “%s”
fa: تنظیم گروه «⁨%s⁩»‌ به «⁨%s⁩»

en: _Undo Change Group
fa: _برگردان تغییر گروه

en: _Redo Change Group
fa: انجام _دوباره تغییر گروه

en: Restore owner of “%s” to “%s”
fa: بازگردانی مالک «⁨%s⁩» به «⁨%s⁩»

en: Set owner of “%s” to “%s”
fa: تنظیم مالک «⁨%s⁩»‌ به «⁨%s⁩»

en: _Undo Change Owner
fa: _برگردان تغییر مالک

en: _Redo Change Owner
fa: انجام _دوباره تغییر مالک

en: _Undo Extract
fa: _برگردان استخراج

en: _Redo Extract
fa: انجام _دوباره استخراج

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
fa[0]: حذف %Id پرونده استخراج شده
fa[1]: حذف %Id پرونده استخراج شده

en: Extract “%s”
fa: استخراج «⁨%s⁩»

en: Extract %d file | Extract %d files
fa[0]: استخراج %Id پرونده
fa[1]: استخراج %Id پرونده

en: Compress “%s”
fa: فشرده‌سازی «⁨%s⁩»

en: Compress %d file | Compress %d files
fa[0]: فشرده‌سازی %Id پرونده
fa[1]: فشرده‌سازی %Id پرونده

en: _Undo Compress
fa: _برگردان فشرده‌سازی

en: _Redo Compress
fa: انجام _دوباره فشرده‌سازی

en: Could not determine original location of “%s”
fa: نمی‌توان مکان اصلی «⁨%s⁩» را تعیین کرد

en: The item cannot be restored from trash
fa: این مورد را نمی‌توان از زباله‌دان بازگردانی کرد

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Audio CD
fa: سی‌دی صوتی

en: Audio DVD
fa: دی‌وی‌دی صوتی

en: Video DVD
fa: دی‌وی‌دی ویدیو

en: Video CD
fa: سی‌دی ویدیو

en: Super Video CD
fa: سوپر سی‌دی ویدیو

en: Photo CD
fa: سی‌دی عکس

en: Picture CD
fa: سی‌دی عکس

en: Contains digital photos
fa: دارای عکس‌های دیجیتال است

en: Contains music
fa: دارای آهنگ است

en: Contains software to run
fa: دارای نرم‌افزار اجرایی است

en: Contains software to install
fa: دارای نرم‌افزار نصبی است

note: fallback to generic greeting
en: Detected as “%s”
fa: به‌عنوان «%s» شناسایی شد

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Contains music and photos
fa: دارای آهنگ و عکس است

en: Contains photos and music
fa: دارای عکس و آهنگ است

en: Clear Entry
fa: پاک‌سازی ورودی

en: Go to Location
fa: رفتن به مکان

en: Anything
fa: هر چیزی

en: Folders
fa: شاخه‌‌ها

en: Documents
fa: سندها

en: Illustration
fa: نگاره

en: Music
fa: آهنگ

en: PDF / PostScript
fa: پی‌دی‌اف / پست‌اسکریپت

en: Picture
fa: عکس‌

en: Text File
fa: پرونده متنی

en: This link cannot be used because it has no target.
fa: این پیوند قابل استفاده نیست، چون به هدفی اشاره نمی‌کند.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
fa: این پیوند قابل استفاده نیست،‌ چون هدف آن «⁨%s⁩» وجود ندارد.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
fa: پیوند «⁨%s⁩» خراب است. به زباله‌دان منتقل شود؟

en: Mo_ve to Trash
fa: ا_نداختن در زباله‌دان

en: The link “%s” is broken.
fa: پیوند «⁨%s⁩» خراب است.

en: Are you sure you want to open all files?
fa: مطمئنید می‌خواهید همهٔ پرونده‌ها را بگشایید؟

en: This will open %d separate tab and window. | This will open %d separate tabs and windows.
fa[0]: این کار %Id زبانه و پنجرهٔ جدا خواهد گشود.
fa[1]: این کار %Id زبانه و پنجرهٔ جدا خواهد گشود.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
fa[0]: به این ترتیب %Id زبانهٔ جدا باز خواهد شد.
fa[1]: به این ترتیب %Id پنجرهٔ جدا باز خواهد شد.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
fa[0]: به این ترتیب %Id پنجرهٔ جدا باز خواهد شد.
fa[1]: به این ترتیب %Id پنجرهٔ جدا باز خواهد شد.

en: _Open All
fa: _گشودن همه

en: Could Not Display “%s”
fa: نمی‌توان «⁨%s⁩» را نمایش داد.

en: The file is of an unknown type
fa: گونهٔ پرونده ناشناخته است

en: There is no app installed for “%s” files
fa: هیچ کاره‌ای برای پرونده‌های «⁨%s⁩» نصب نشده است

en: _Select App
fa: _گزینش کاره

en: There was an internal error trying to search for apps:
fa: خطایی داخلی هنگام تلاش برای جست‌وجوی کاره‌ها رخ داد:

en: Unable to search for app
fa: ناتوان در جست‌وجو برای کاره

en: _Search in Software
fa: جست‌وجو در نرم‌افزارها

en: There is no app installed for “%s” files. Do you want to search for an app to open this file?
fa: هیچ کاره‌ای برای پرونده‌های «⁨%s⁩» نصب نشده است. می‌خواهید برای کاره‌ای که این پرونده را بگشاید بگردید؟

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
fa: ناتوان در دسترسی به مکان

en: Unable to start location
fa: ناتوان در آغاز مکان

en: Opening “%s”.
fa: در حال گشودن «⁨%s⁩».

en: Opening %d item. | Opening %d items.
fa[0]: در حال گشودن %Id مورد.
fa[1]: در حال گشودن %Id مورد.

en: Folder names cannot contain “/”.
fa: نام شاخه نمی‌تواند شامل «/» باشد.

en: A folder cannot be called “.”.
fa: یک شاخه را نمی‌توان «.» نامگذاری کرد.

en: A folder cannot be called “..”.
fa: یک شاخه را نمی‌توان «..» نامگذاری کرد.

en: Folder name is too long.
fa: نام شاخه بیش از حد بلند است.

note: We must warn about the side effect
en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
fa: شاخه‌هایی با «.» در ابتدای نامشان، مخفیند.

en: Create
fa: ایجاد

en: Folder name
fa: نام شاخه

en: New Folder
fa: شاخهٔ جدید

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
fa: شما در تلاش برای جایگزینی شاخهٔ مقصد «⁨%s⁩» با یک پیوند نمادین هستید.

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
fa: این کار مجاز نیست تا مانع از حذف اطّلاعات شاخهٔ مقصد بشویم.

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
fa: لطفاً نام پیوند نمادین را تغییر دهید یا دکمه پرش را فشار دهید.

en: Merge folder “%s”?
fa: شاخهٔ «⁨%s⁩» ادغام شود؟

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
fa: هنگام ادغام، پیش از جایگزینی هر پرونده‌ای در شاخه که با پرونده‌های رونوشتی تداخل داشته باشد، برای گرفتن تایید سوال خواهد شد.

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
fa: شاخه‌ای قدیمی‌تر با همین نام از پیش در «⁨%s⁩» وجود دارد.

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
fa: شاخه‌ای جدیدتر با همین نام از پیش در «⁨%s⁩» وجود دارد.

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
fa: شاخهٔ دیگری با همین نام از پیش در «⁨%s⁩» وجود دارد.

en: Replace folder “%s”?
fa: شاخهٔ «⁨%s⁩» جایگزین شود؟

en: Replacing it will remove all files in the folder.
fa: جایگزینی آن تمام پرونده‌های درون شاخه را پاک خواهد کرد.

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
fa: شاخه‌‌ای با همین نام از پیش در «⁨%s⁩» وجود دارد.

en: Replace file “%s”?
fa: پروندهٔ «⁨%s⁩» جایگزین شود؟

en: Replacing it will overwrite its content.
fa: جایگزینی آن محتوایش را رونویسی خواهد کرد.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
fa: پرونده‌ای قدیمی‌تر با همین نام از پیش در «⁨%s⁩» وجود دارد.

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
fa: پرونده‌ای جدیدتر با همین نام از پیش در «⁨%s⁩» وجود دارد.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
fa: پروندهٔ دیگری با همین نام از پیش در «⁨%s⁩» وجود دارد.

en: Original folder
fa: شاخهٔ اصلی

en: Contents:
fa: محتویات:

en: Original file
fa: پروندهٔ اصلی

en: Size:
fa: اندازه:

en: Type:
fa: گونه:

en: Last modified:
fa: آخرین تغییر:

en: Merge with
fa: ادغام با

en: Replace with
fa: جایگزینی با

en: Merge
fa: ادغام

en: Merge Folder
fa: ادغام شاخه

en: File and Folder conflict
fa: تداخل پرونده و شاخه

en: File conflict
fa: تداخل پرونده

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains apps that can open the archive.
fa: هنوز بایگانی‌های محافظت‌شده با گذرواژه، پشتیبانی نمی‌شوند. این سیاهه شامل کاره‌هایی است که می‌توانند بایگانی را بگشایند.

en: “%s” is password-protected.
fa: «⁨%s⁩» با گذرواژه محافظت شده.

en: Current Folder Menu
fa: فهرست شاخهٔ کنونی

note: Translators: This is the label used in the pathbar when seeing * the root directory (also known as /)
en: Operating System
fa: سیستم‌عامل

note: Translators: This is the filesystem root directory (also known * as /) when seen as administrator
en: Administrator Root
fa: ریشهٔ مدیر

en: _Close
fa: _بستن

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions the user has in a directory.
en: None
fa: هیچ‌کدام

en: Single click
fa: تک کلیک

en: Double click
fa: دوبار کلیک

en: On this computer only
fa: فقط روی این رایانه

en: All locations
fa: تمام مکان‌ها

en: Never
fa: هرگز

en: All files
fa: تمام پرونده‌ها

en: All folders
fa: تمام شاخه‌ها

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
fa: متاسفم، اما‌ شما نمی‌توانید فرمان‌ها را از یک پایگاه دوردست اجرا کنید.

en: This is disabled due to security considerations.
fa: این گزینه به دلیل مسائل امنیتی از کار انداخته شده است.

note: all files are non-local some files are non-local
en: This drop target only supports local files.
fa: این رها کردن هدف فقط پرونده‌های محلی را پشتیبانی می‌کند.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
fa: برای گشودن پرونده‌های غیر محلی از آن‌ها در یک شاخهٔ محلی رونوشت کنید و سپس آن‌ها را دوباره رها کنید.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
fa: برای گشودن پرونده‌های غیر محلی از آن‌ها در یک شاخهٔ محلی رونوشت کنید و سپس دوباره آن‌ها را رها کنید. پرونده‌های محلی‌ای که رها کردید هم‌اکنون باز شده‌اند.

en: Details:
fa: جزییات:

en: Canceled
fa: لغو شد

en: Preparing
fa: آماده کردن

en: File Operations
fa: عملیات‌های پرونده

en: Show Details
fa: نشان دادن جزییات

en: %'d file operation active | %'d file operations active
fa[0]: تعداد %'Id عملیات فعال است
fa[1]: تعداد %'Id عملیات فعال است

en: All file operations have been completed
fa: تمام عملیات‌های پرونده به پایان رسیدند

en: Read and write
fa: خواندن و نوشتن

en: Create and delete files
fa: ساخت و حذف پرونده‌ها

en: Read/write, no access
fa: خواندن و نوشتن. بدون دسترسی

en: Read-only
fa: فقط خواندنی

en: Access files
fa: دسترسی به پرونده‌ها

en: List files only
fa: سیاههٔ فقط پرونده‌ها

en: Write-only
fa: فقط خواندنی

en: Write-only, no access
fa: فقط خواندنی. بدون دسترسی

en: Access-only
fa: فقط دسترسی

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
fa: نمی‌توان در آن واحد بیش از یک نقشک سفارشی تخصیص داد!

en: Please drop just one image to set a custom icon.
fa: لطفاً فقط یک تصویر را برای تنظیم نقشک سفارشی بیندازید.

en: The file that you dropped is not local.
fa: پرونده‌ای که رها کردید محلی نیست.

en: You can only use local images as custom icons.
fa: تنها می‌توانید از تصاویر محلی به عنوان نقشک‌های سفارشی استفاده کنید.

en: The file that you dropped is not an image.
fa: پرونده‌ای که رها کرده‌اید تصویر نیست.

note: Translators: This is a verb for tagging or untagging a file with a star. Unmarks a file as starred (starred)
en: Unstar
fa: بی‌ستاره

en: Cancel Group Change?
fa: از تغییر گروه صرف نظر شود؟

en: Cancel Owner Change?
fa: از تغییر مالک صرف نظر شود؟

en: Multiple
fa: چندگانه

en: Empty folder
fa: شاخهٔ خالی

en: Contents unreadable
fa: محتوا غیر قابل خواندن

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
fa[0]: %'Id مورد با حجم %s
fa[1]: %'Id مورد با حجم %s

en: (some contents unreadable)
fa: (قسمتی از محتوا غیر قابل خواندن)

note: Translators: %s will be filled with a filesystem type, such as 'ext4' or 'msdos'.
en: %s Filesystem
fa: سامانه‌پروندهٔ %s

en: The permissions of “%s” could not be determined.
fa: اجازه‌های «⁨%s⁩» قابل تشخیص نیست.

en: Creating Properties window.
fa: ایجاد کردن پنجرهٔ ویژگی‌ها.

en: Select Custom Icon
fa: گزینش نقشک سفارشی

en: _Revert
fa: _بازگردانی

en: _Open
fa: _گشودن

en: Search for “%s”
fa: جست‌وجو برای «⁨%s⁩»

en: Search files and folders
fa: جست‌وجوی پرونده‌ها و پوشه‌ها

en: Clear entry
fa: پاک‌سازی ورودی

en: Filter Search Results
fa: پالایش نتایج جست‌وجو

en: Rename Folder
fa: تغییر نام شاخه

en: Rename File
fa: تغییر نام پرونده

en: Unable to complete the requested search
fa: ناتوان در تکمیل جست‌وجوی درخواست شده

en: Show Time Ranges
fa: نمایش بازه‌های زمانی

en: Use Calendar
fa: استفاده از تقویم

note: Add the no date filter element first
en: Any time
fa: هر زمانی

note: Other types
en: Other Type…
fa: گونهٔ دیگر…

en: Select type
fa: گزینش گونه

en: Select
fa: گزینش

en: Select Dates…
fa: گزینش تاریخ‌ها…

note: trash
en: Trash
fa: زباله‌دان

en: Items in Trash older than 1 hour are automatically deleted
fa: موارد قدیمی‌تر از ۱ ساعت داخل زباله‌دان به صورت خودکار حذف می‌شوند

en: Items in Trash older than %d day are automatically deleted | Items in Trash older than %d days are automatically deleted
fa[0]: موارد قدیمی‌تر از ۱ روز داخل زباله‌دان به صورت خودکار حذف می‌شوند
fa[1]: موارد قدیمی‌تر از %Id روز داخل زباله‌دان به صورت خودکار حذف می‌شوند

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents.
fa: پرونده‌هایی در این شاخه قرار دهید تا به عنوان الگو برای سندهای جدید مورد استفاده قرار گیرند.

en: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME help for templates">Learn more…</a>
fa: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="راهنما گنوم برای الگوها">اطّلاعات بیشتر…</a>

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
fa: پرونده‌های اجرایی درون این شاخه، در منوی کدنوشته‌ها دیده خواهند شد.

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network.
fa: برای هم‌رسانی محتوای این شاخه روی شبکه، هم‌رسانی پرونده را روشن کنید.

en: Sharing Settings
fa: تنظیمات هم‌رسانی

en: _Settings
fa: _تنظیمات

en: Since %d day ago | Since %d days ago
fa[0]: از دیروز
fa[1]: از %Id روز پیش

en: %d day ago | %d days ago
fa[0]: دیروز
fa[1]: %Id روز پیش

en: Since last week | Since %d weeks ago
fa[0]: از هفتهٔ پیش
fa[1]: از %Id هفته پیش

en: Last week | %d weeks ago
fa[0]: هفتهٔ پیش
fa[1]: %Id هفته پیش

en: Since last month | Since %d months ago
fa[0]: از ماه پیش
fa[1]: از %Id ماه پیش

en: Last month | %d months ago
fa[0]: ماه پیش
fa[1]: %Id ماه پیش

en: Since last year | Since %d years ago
fa[0]: از پارسال
fa[1]: از %Id سال پیش

en: Last year | %d years ago
fa[0]: پارسال
fa[1]: %Id سال پیش

en: Parent folder
fa: شاخهٔ والد

en: New tab
fa: زبانهٔ جدید

en: Close current view
fa: بستن نمای کنونی

en: Back
fa: عقب

en: Forward
fa: جلو

note: Translators: only one item has been moved to trash and %s is its name.
en: “%s” moved to trash
fa: «⁨%s⁩» به زباله‌دان جابه‌جا شد

note: Translators: one or more items might have been moved to trash, and %d * is the count.
en: %d file moved to trash | %d files moved to trash
fa[0]: %Id پرونده به زباله‌دان انداخته شد
fa[1]: %Id پرونده به زباله‌دان انداخته شدند

note: Translators: one item has been unstarred and %s is its name.
en: “%s” unstarred
fa: «⁨%s⁩» بی‌ستاره شد

note: Translators: one or more items have been unstarred, and %d * is the count.
en: %d file unstarred | %d files unstarred
fa[0]: تعداد %Id پرونده بی‌ستاره شد
fa[1]: تعداد %Id پرونده بی‌ستاره شد

en: _Undo
fa: _برگردان

en: _Redo
fa: انجام _دوباره

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
fa: گشودن ⁨%s⁩

en: No plugins currently installed.
fa: هیچ افزایه‌ای نصب نشده.

en: Currently installed plugins:
fa: افزایه‌های نصب شده:

en: For bug testing only, the following command can be used:
fa: دستور زیر می‌تواند فقط برای آزمون اشکال استفاده شود:

en: Searching locations only
fa: فقط جست‌وجوی مکان‌ها

en: Searching network locations only
fa: فقط جست‌وجوی مکان‌های شبکه

en: Remote location — only searching the current folder
fa: مکان دوردست — تنها شاخهٔ کنونی جست‌وجو می‌شود

en: Only searching the current folder
fa: تنها شاخهٔ کنونی جست‌وجو می‌شود

en: Unable to display the contents of this folder.
fa: نمایش محتویات این شاخه امکان‌پذیر نیست.

en: This location doesn’t appear to be a folder.
fa: به نظر نمی‌آید این مکان یک شاخه باشد.

en: Unable to find “%s”. Please check the spelling and try again.
fa: ناتوان در یافتن «⁨%s⁩». لطفاً نوشتار را بررسی کرده و دوباره تلاش کنید.

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
fa: پروندهٔ درخواست شده پیدا نشد. لطفاً صحت املا را بررسی و دوباره تلاش کنید.

en: “%s” locations are not supported.
fa: مکان‌های «⁨%s⁩» پشتیبانی نمی‌شوند.

en: Unable to handle this kind of location.
fa: نمی‌توان این نوع مکان‌ها را اداره کرد.

en: Unable to access the requested location.
fa: نمی‌توان به مکان درخواست شده دسترسی پیدا کرد.

en: Don’t have permission to access the requested location.
fa: اجازهٔ دسترسی به مکان درخواست شده وجود ندارد.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
fa: نمی‌توان محل درخواست شده را پیدا کرد. لطفاً املا مکان یا تنظیمات شبکه را بررسی کنید.

note: This case can be hit when server application is not installed * or is inactive in the system user is trying to connect to.
en: The server has refused the connection. Typically this means that the firewall is blocking access or that the remote service is not running.
fa: کارساز از اتّصال سر باز زد. عموماً یعنی دیوارهٔ آتش، دسترسی را مسدود کرده یا خدمت دوردست در حال اجرا نیست.

en: Unhandled error message: %s
fa: خطای غیرقابل اداره: %s

en: Unable to load location
fa: ناتوان در بار کردن مکان

en: Open with:
fa: گشودن با:

[ctx: shortcut window]
en: General
fa: عمومی

[ctx: shortcut window]
en: New window
fa: پنجرهٔ جدید

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
fa: بستن زبانه یا پنجره

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fa: خروج

[ctx: shortcut window]
en: Search
fa: جست‌وجو

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
fa: نشانه گذاری مکان کنونی

[ctx: shortcut window]
en: Show help
fa: نمایش راهنما

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
fa: نمایش ترجیحات

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
fa: میان‌برها

[ctx: shortcut window]
en: Undo
fa: برگردان

[ctx: shortcut window]
en: Redo
fa: انجام دوباره

[ctx: shortcut window]
en: Opening
fa: درحال گشودن

[ctx: shortcut window]
en: Open
fa: گشودن

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
fa: گشودن در زبانهٔ جدید

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
fa: گشودن در پنجرهٔ جدید

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (search and recent only)
fa: گشودن مکان مورد (فقط در جست‌وجو و موارد اخیر)

[ctx: shortcut window]
en: Open with default app
fa: گشودن با کارهٔ پیش‌گزیده

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
fa: زبانه‌ها

[ctx: shortcut window]
en: New tab
fa: زبانهٔ جدید

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
fa: رفتن به زبانهٔ قبلی

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
fa: رفتن به زبانهٔ بعدی

[ctx: shortcut window]
en: Open tab
fa: گشودن زبانه

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
fa: جابه‌جایی زبانه به چپ

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
fa: جابه‌جایی زبانه به راست

[ctx: shortcut window]
en: Restore tab
fa: بازگردانی زبانه

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
fa: ناوبری

[ctx: shortcut window]
en: Go back
fa: عقب رفتن

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
fa: جلو رفتن

[ctx: shortcut window]
en: Go up
fa: بالا رفتن

[ctx: shortcut window]
en: Go down
fa: پایین رفتن

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
fa: رفتن به شاخهٔ خانه

[ctx: shortcut window]
en: Enter location
fa: ورود مکان

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with root location
fa: نوار مکان همراه با مکان ریشه

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with home location
fa: نوار مکان همراه با مکان خانه

[ctx: shortcut window]
en: View
fa: نما

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
fa: بزرگ‌نمایی به داخل

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
fa: بزرگ‌نمایی به خارج

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
fa: بازنشانی بزرگ‌نمایی

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
fa: نوسازی نما

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
fa: نمایش/نهفتن پرونده‌های مخفی

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
fa: نمایش/نهفتن نوار کناری

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
fa: نمایش/نهفتن سیاههٔ کنش‌ها

[ctx: shortcut window]
en: List view
fa: نمای سیاهه‌ای

[ctx: shortcut window]
en: Grid view
fa: نمای شبکه‌ای

[ctx: shortcut window]
en: Expand folder
fa: گسترش شاخه

[ctx: shortcut window]
en: Collapse folder
fa: جمع کردن شاخه

[ctx: shortcut window]
en: Editing
fa: ویرایش

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
fa: ایجاد شاخه

[ctx: shortcut window]
en: Rename
fa: تغییر نام

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
fa: جابه‌جایی به زباله‌دان

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
fa: حذف همیشگی

[ctx: shortcut window]
en: Create link to copied item
fa: ایجاد پیوند به موارد رونوشتی

[ctx: shortcut window]
en: Create link to selected item
fa: ایجاد پیوند به مورد گزیده

[ctx: shortcut window]
en: Cut
fa: برش

[ctx: shortcut window]
en: Copy
fa: رونوشت

[ctx: shortcut window]
en: Paste
fa: جای‌گذاری

[ctx: shortcut window]
en: Select all
fa: گزینش همه

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
fa: وارونه‌کردن گزینش

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
fa: گزینش موارد منطبق

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
fa: نمایش ویژگی‌های مورد

en: Choose an app to open the selected files.
fa: گزینش کاره‌ای برای گشودن پرونده‌های گزیده.

en: Always use for this file type
fa: استفادهٔ همیشگی برای این گونهٔ پرونده

en: Automatic Numbers
fa: اعداد خودکار

en: 1, 2, 3, 4
fa: ۱، ۲، ۳، ۴

en: 01, 02, 03, 04
fa: ۰۱، ۰۲، ۰۳، ۰۴

en: 001, 002, 003, 004
fa: ۰۰۱، ۰۰۲، ۰۰۳، ۰۰۴

en: Metadata
fa: فراداده

en: Creation Date
fa: تاریخ ایجاد

en: Season Number
fa: شماره فصل

en: Episode Number
fa: شماره قسمت

en: Track Number
fa: شماره تِرَک

en: Artist Name
fa: نام هنرمند

en: Album Name
fa: نام آلبوم

en: Original File Name
fa: نام اصلی پرونده

en: _Rename
fa: _تغییر نام

en: Rename _using a template
fa: تغییرنام از _طریق یک الگو

en: Find and replace _text
fa: یافتن و جایگزینی _متن

note: Translators: This is a noun, not a verb
en: Format
fa: قالب

en: Add
fa: افزودن

en: Automatic Numbering Order
fa: چیدمان عددی خودکار

[ctx: title]
en: Replace
fa: جایگزینی

en: Existing Text
fa: متن موجود

en: Replace With
fa: جایگزینی با

en: Visible Columns
fa: ستون‌های نمایان

en: This folder uses custom settings
fa: این شاخه از تنظیمات سفارشی استفاده می‌کند

en: Only Apply to Current Folder
fa: فقط اعمال به شاخهٔ کنونی

en: Move _Up
fa: جابه‌جایی به _بالا

en: Move _Down
fa: جابه‌جایی به _پایین

en: Create Compressed Archive
fa: ایجاد بایگانی فشرده

en: Archive name
fa: نام بایگانی

en: Password
fa: گذرواژه

en: Enter a password here.
fa: این‌جا گذرواژه‌ای وارد کنید.

en: Re_name
fa: تغییر _نام

en: Re_place
fa: جای_گزینی

en: _Select a new name for the destination
fa: _گزینش نام جدید برای مقصد

en: _Reset
fa: _بازنشانی

en: Apply this action to all files and folders
fa: این کنش بر همه پرونده‌ها و شاخه‌ها اعمال شود

en: Change Permissions for Enclosed Files
fa: تغییر اجازه‌ها برای پرونده‌های پیوست

en: C_hange
fa: _تغییر

en: Others
fa: دیگران

en: New _Folder…
fa: _شاخهٔ جدید…

en: New _Document
fa: _سند جدید

en: Open _With…
fa: گشودن _با…

en: Open in Consol_e
fa: گشودن در _کنسول

en: _Paste
fa: _جای‌گذاری

en: Paste as _Link
fa: جای‌گذاری به شکل _پیوند

en: Select _All
fa: گزینش _همه

en: _Visible Columns
fa: _ستون‌های نمایان

en: Empty _Trash…
fa: تخلیهٔ _زباله‌دان…

en: P_roperties
fa: _ویژگی‌ها

en: _Extract
fa: _استخراج

en: E_xtract to…
fa: ا_ستخراج به…

en: _Run as a Program
fa: _اجرا به عنوان برنامه

en: Open In New _Tab
fa: گشودن در _زبانهٔ جدید

en: Open In New _Window
fa: گشودن در _پنجرهٔ جدید

en: _Open Item Location
fa: _گشودن مکان مورد

en: _Scripts
fa: _کدنوشته‌ها

en: _Open Scripts Folder
fa: _گشودن شاخهٔ کدنوشته‌ها

en: _Mount
fa: _سوار کردن

en: _Unmount
fa: _پیاده کردن

en: _Eject
fa: _بیرون دادن

en: _Stop
fa: _توقّف

en: _Detect Media
fa: _یافتن رسانه

en: Cu_t
fa: _برش

en: _Copy
fa: _رونوشت

en: Move to…
fa: جابه‌جایی به…

en: Copy to…
fa: رونوشت به…

en: Rena_me…
fa: تغییر _نام…

en: _Paste Into Folder
fa: _جای‌گذاری در شاخه

en: Create _Link
fa: ساخت _پیوند

en: C_ompress…
fa: _فشرده‌سازی…

en: Set as Background…
fa: تنظیم به عنوان پس‌زمینه…

note: Translators: This is the transitive verb meaning 'to send via email' (e.g. 'email this document to Angela).
en: Email…
fa: رایانامه…

en: _Delete From Trash…
fa: _حذف از زباله‌دان…

en: _Delete Permanently…
fa: _حذف همیشگی…

en: _Restore From Trash
fa: _بازگردانی از زباله‌دان

en: _Remove From Recent
fa: _برداشتن از موارد اخیر

en: Select Items Matching
fa: گزینش موارد منطبق

en: Pattern
fa: الگو

en: Content View
fa: نمای محتویات

en: View of the current folder
fa: نمای شاخهٔ کنونی

en: Full Text Match
fa: تطابق متن کامل

en: Password Required
fa: گذرواژه لازم است

en: Enter password…
fa: ورود گذرواژه…

en: Open in New _Window
fa: گشودن در پنجرهٔ _جدید

en: Open in New _Tab
fa: گشودن در _زبانهٔ جدید

en: _Properties
fa: _ویژگی‌ها

en: R_eload
fa: _بازخوانی

en: St_op
fa: _توقّف

en: Add to _Bookmarks
fa: افزودن _به نشانک‌ها

en: _Copy Location
fa: _رونوشت از مکان

en: General
fa: کلی

en: Sort _Folders Before Files
fa: چینش _شاخه‌ها پیش از پرونده‌ها

en: _Expandable Folders in List View
fa: شاخه‌های _گستردنی در نمای سیاهه‌ای

en: Action to Open Items
fa: کنش گشودن موارد

en: Optional Context Menu Actions
fa: کنش‌های اختیاری فهرست محتوا

en: Show more actions in the menus. Keyboard shortcuts can be used even if the actions are not shown.
fa: نمایش کنش‌های بیش‌تر در فهرست‌ها. میان‌برهای صفحه‌کلید می‌توانند حتا هنگام پنهان بودن کنش‌ها نیز استفاده شوند.

en: _Delete Permanently
fa: _حذف همیشگی

en: Performance
fa: کارایی

en: These features may cause slowdowns and excess network usage, especially when browsing files outside this computer, such as on a remote server.
fa: ممکن است این ویژگی‌ها موجب کندی و مصرف زیاد شبکه شوند، مخصوصاً هنگام مرور پرونده‌های خارج از این رایانه، مثل پرونده‌های روی یک کارساز دوردست.

en: Search in Subfolders
fa: جست‌وجو در زیرشاخه‌ها

en: Show Thumbnails
fa: نمایش بندانگشتی‌ها

en: Count Number of Files in Folders
fa: شمارش تعداد پرونده‌ها در شاخه‌ها

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
fa: اطّلاعاتی برای نمایش زیر نام پرونده‌ها و شاخه‌ها بیفزایید. اطّلاعات بیش‌تر هنگام بزرگ‌نمایی ظاهر خواهد شد.

en: Grid View Captions
fa: نوشته‌های نمای شبکه‌ای

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: First
fa: نخست

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Second
fa: دوم

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Third
fa: سوم

[ctx: menu item]
note: Translators: a menu item in a group of sorting options in a toolbar menu, with criterions such as "A-Z" or "Last Modified".
en: Sort
fa: ترتیب

en: _Visible Columns…
fa: _ستون‌های نمایان…

en: Show operations
fa: نمایش عملیات

en: Properties
fa: ویژگی‌ها

en: Unknown Filesystem
fa: سامانه‌پروندهٔ ناشناخته

en: total
fa: مجموع

note: Refers to the capacity of the filesystem
en: used
fa: استفاده شده

note: Refers to the capacity of the filesystem
en: free
fa: آزاد

note: Disks refers to GNOME Disks.
en: Open in Disks
fa: گشودن در دیسک‌ها

en: Link Target
fa: هدف پیوند

en: Parent Folder
fa: شاخهٔ والد

en: Original Folder
fa: شاخهٔ اصلی

en: Trashed on
fa: دور انداخته شده در

en: _Permissions
fa: _اجازه‌ها

en: _Executable as Program
fa: _اجرا به عنوان برنامه

en: Set Custom Permissions
fa: تنظیم اجازه‌های شخصی

en: Unknown Permissions
fa: اجازه‌های ناشناخته

en: The permissions of the selected files could not be determined.
fa: تعیین اجازه‌های پروندهٔ گزیده ممکن نیست.

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
fa: شما مالک نیستید،‌ بنابراین نمی‌توانید این اجازه‌ها را تغییر دهید.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
fa: تعیین اجازه‌های پروندهٔ گزیده ممکن نیست.

en: _Owner
fa: _مالک

en: Access
fa: دسترسی

en: Folder Access
fa: دسترسی شاخه

en: File Access
fa: دسترسی پرونده

en: _Group
fa: _گروه

en: Security Context
fa: بافتار امنیتی

en: Change Permissions for Enclosed Files…
fa: تغییر اجازه‌ها برای پرونده‌های پیوست…

en: New Filename
fa: نام پروندهٔ جدید

en: When
fa: چه زمانی

en: Clear Date Filter
fa: پاک سازی پالایهٔ تاریخ

en: Since…
fa: از…

en: Last _modified
fa: آخرین _تغییر

en: Last _used
fa: آخرین _استفاده

en: What
fa: چه چیزی

en: Full Text
fa: متن کامل

en: Search Inside Files
fa: جست‌وجو درون پرونده‌ها

en: File Name
fa: نام پرونده

en: Don't Search Inside Files
fa: جست‌وجو نکردن درون پرونده‌ها

en: Show Sidebar
fa: نمایش نوار کناری

[ctx: Sort Criterion]
note: This is used to sort by name in the toolbar view menu
en: _A-Z
fa: _آ-ی

[ctx: Sort Criterion]
note: This is used to sort by name, in descending order in the toolbar view menu
en: _Z-A
fa: _ی-آ

en: Last _Modified
fa: واپسین _تغییر

en: _First Modified
fa: ن_خستین تغییر

en: _Size
fa: ا_ندازه

en: _Type
fa: _گونه

en: Last _Trashed
fa: آخرین _دور انداختن

note: Translators: This is a noun, meaning the options pertaining to the view.
en: View Options
fa: گزینه‌های نمایش

en: New _Window
fa: _پنجره‌ی نو

en: New _Tab
fa: _زبانه‌ی نو

en: Icon Size
fa: اندازهٔ نقشک

en: Show _Hidden Files
fa: نمایش پرونده‌های _نهفته

en: _Preferences
fa: _ترجیحات

en: _Keyboard Shortcuts
fa: میان‌برهای _صفحه‌کلید

en: _Help
fa: _راهنما

en: _About Files
fa: _دربارهٔ پرونده‌ها

en: _New Tab
fa: _‌زبانهٔ جدید

en: Re_store Closed Tab
fa: با_زیابی زبانهٔ بسته شده

en: Move Tab to New _Window
fa: انتقال زبانه به پنجرهٔ _جدید

note: Translators: use “Move Tab _Right” for RTL languages
en: Move Tab _Left
fa: جابه‌جایی زبانه به _چپ

note: Translators: use “Move Tab _Left” for RTL languages
en: Move Tab _Right
fa: جابه‌جایی زبانه به _راست

en: _Close Tab
fa: _بستن زبانه

en: Close _Other Tabs
fa: بستن زبا_نه‌های دیگر

en: _Files
fa: _پرونده‌ها

en: Places
fa: _محل‌ها

en: Main Menu
fa: فهرست اصلی

en: Zoom Out
fa: کوچک‌نمایی

en: Zoom In
fa: زوم به داخل

en: Searching for network locations
fa: جست‌وجو کردن مکان‌های شبکه

en: No network locations found
fa: هیچ مکانی در شبکه پیدا نشد

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
fa: اتّ_صال

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to unmount volume
fa: ناتوان در پیاده کردن حجم

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
fa: _لغو

en: AppleTalk
fa: اپل‌تاک

en: File Transfer Protocol
fa: شیوه‌نامهٔ انتقال پرونده

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
fa: ftp:// یا ftps://

en: Network File System
fa: سامانه‌پروندهٔ شبکه

en: Samba
fa: سامبا

en: SSH File Transfer Protocol
fa: شیوه‌نامهٔ انتقال پروندهٔ SSH

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
fa: sftp:// یا ssh://

en: WebDAV
fa: وب‌دو

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
fa: dav:// یا davs://

en: Unable to get remote server location
fa: ناتوان در گرفتن مکان کارساز دوردست

en: Networks
fa: شبکه‌ها

en: On This Computer
fa: روی این رایانه

note: Translators: respectively, free and total space of the drive. The plural form * should be based on the free space available. * i.e. 1 GB / 24 GB available.
en: %s / %s available | %s / %s available
fa[0]: %s / %s موجود
fa[1]: %s / %s موجود

en: Disconnect
fa: قطع ارتباط

en: Unmount
fa: پیاده کردن

en: Server Addresses
fa: نشانی کارسازها

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
fa: نشانی کارسازها از یک پیشوند شیوه‌نامه و یک نشانی تشکیل شده‌اند. مثال:

en: Available Protocols
fa: شیوه‌نامه‌های در دسترس

en: Prefix
fa: پیشوند

note: Translators: Server as any successfully connected network address
en: No Recent Servers
fa: بدون کارساز اخیر

en: Recent Servers
fa: کارسازهای اخیر

en: List of common local and remote mountpoints.
fa: سیاههٔ نقطه‌های وصل شدن محلی و دوردست معمول.

en: Try a different search.
fa: جست‌وجویی متفاوت را بیازمایید.

en: Enter server address…
fa: نشانی کارساز را وارد کنید…

en: %s does not exist in the bookmarks list
fa: «⁨%s⁩» در سیاههٔ نشانک‌ها موجود نیست

en: %s already exists in the bookmarks list
fa: «⁨%s⁩» از پیش در سیاههٔ نشانک‌ها موجود است

en: Eject
fa: بیرون دادن

en: Recent
fa: موارد اخیر

en: Recent files
fa: پرونده‌های اخیر

en: Starred files
fa: پرونده‌های ستاره‌دار

en: Open your personal folder
fa: گشودن شاخهٔ شخصیتان

en: Desktop
fa: میز‌کار

en: Open the contents of your desktop in a folder
fa: گشودن محتوای میزکارتان در یک شاخه

en: Enter Location
fa: ورود _مکان

en: Manually enter a location
fa: به‌طور دستی یک مکان وارد کنید

en: Open the trash
fa: گشودن زباله‌دان

en: Mount and Open “%s”
fa: سوار کردن و گشودن «%s»

en: Open the contents of the file system
fa: گشودن محتوای سامانهٔ پرونده

en: New bookmark
fa: نشانک جدید

en: Add a new bookmark
fa: افزودن یک نشانک جدید

en: Show other locations
fa: نمایش مکان‌های دیگر

note: Translators: This means that unlocking an encrypted storage * device failed. %s is the name of the device.
en: Error unlocking “%s”
fa: خطا در قفل‌گشایی «⁨%s⁩»

en: This name is already taken
fa: این نام از پیش گرفته شده

en: Unable to stop “%s”
fa: ناتوان در توقّف «⁨%s⁩»

en: Unable to poll “%s” for media changes
fa: نتوانست «⁨%s⁩» را برای تغییرات رسانه‌ای بررسی کند

en: _Remove from Bookmarks
fa: _برداشتن از نشانک‌ها

en: Empty Trash…
fa: تخلیهٔ زباله‌دان…

en: _Power On
fa: _روشن کردن

en: _Connect Drive
fa: اتّصال _گرداننده

en: _Start Multi-disk Device
fa: آغاز افزارهٔ چند دیسکی

en: _Unlock Device
fa: _قفل‌گشایی افزاره

en: _Disconnect Drive
fa: قطع _گرداننده

en: _Stop Multi-disk Device
fa: توقف دستگاه چند دیسکی

en: _Lock Device
fa: _قفل کردن افزاره

en: Format…
fa: قالب‌بندی…

en: Computer
fa: رایانه

en: Sidebar
fa: نوار جانبی

en: List of common shortcuts, mountpoints, and bookmarks.
fa: سیاههٔ میان‌برها، نقطه‌های وصل شدن و نشانک‌های معمول.
