nautilus - en to ku translation catalogue (626 entries)

en: Saved search
ku: Lêgeranina tomarkirî

en: Text
ku: Nivîs

en: The text of the label.
ku: Nivîsa di etîketê de ye.

en: Justification
ku: Paldan

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
ku: Heke hatibe hilbijartin, dema rêzik pir mezin be têne perçekirin.

en: Selection Bound
ku: Sînorên Hilbijartinê

en: Select All
ku: Hemûyan Hilbijêre

en: Input Methods
ku: Awayên Têketinê

en: Show more _details
ku: Hîn zêde _kîtekîtan nîşan bide

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ku: Tu dikarî pêl bişkoka betalkirinê bike û vî karî rawestîne.

en:  (invalid Unicode)
ku:  (Unikoda nederbasdar)

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
ku: Nivîsa hilbijartî jê bike û bi panoyê ve bike

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
ku: Wêneyê ku di panoyê de hatiye veşartin pê ve bike

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
ku: Hemûyî _Hilbijêre

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
ku: Hemû nivîsa ku li qada nivîsê ye hilbijêre

en: Move _Up
ku: _Berjor

en: Move Dow_n
ku: Ber_jêr

en: Use De_fault
ku: Yên _asayî bi kar bîne

en: Name
ku: Nav

en: The name and icon of the file.
ku: Îkon û navê pelgehê.

en: Size
ku: Mezinahî

en: The size of the file.
ku: Mezinahiya pelgehê.

en: Type
ku: Cure

en: The type of the file.
ku: Cureyê pelgehê.

en: Date Modified
ku: Dîroka Guherandinê

en: The date the file was modified.
ku: Dîroka ku pelgeh hatiye guherandin.

en: Date Accessed
ku: Dîroka Gihiştinê

en: The date the file was accessed.
ku: Dîroka herî dawî pel hate bikaranîn.

en: Owner
ku: Xwedî

en: The owner of the file.
ku: Xwediyê pel.

en: Group
ku: Kom

en: The group of the file.
ku: Koma pel.

en: Permissions
ku: Destûr

en: The permissions of the file.
ku: Mafê gihiştina pel.

en: MIME Type
ku: Cureyê MIME

en: The mime type of the file.
ku: Cureyê mime yê pel.

en: SELinux Context
ku: Naveroka SELinuxê

en: The SELinux security context of the file.
ku: Naveroka ewlekariya SELinux ya pel.

en: Location
ku: Cih

en: The location of the file.
ku: Cihê pelî.

en: Trashed On
ku: Dema çû çopê

en: Original Location
ku: Cihê orijînal

en: on the desktop
ku: li sermaseyê

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
ku: Tu nikarî pergala "%s" biavêjî çopê.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
ku: Heke tu dixwazî pergalê derxî, ji kerema xwe re biçe ser pergalê û bişkoka rastê ya mişk bitikîne û pêl "Derxe" bike.

note: Note to translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * matc
en: %s's Home
ku: Mala %s

en: _Move Here
ku: _Bikşîne Vê Derê

en: _Copy Here
ku: _Ji Ber Bigire Vir

en: _Link Here
ku: Li Vê Derê _Girê Bide

en: Set as _Background
ku: Wekî _Rûerd Mîheng Bike

en: Cancel
ku: Betal

en: Replace file "%s"?
ku: Pelê "%s" were guherandin?

en: Replacing it will overwrite its content.
ku: Heke were guherandin dê li ser naveroka pelê berê were nivisandin.

en: Size:
ku: Mezinahî:

note: second row: type combobox
en: Type:
ku: Cure:

en: Last modified:
ku: Guherandina dawî:

en: Replace with
ku: Biguherîne bi

en: Reset
ku: Ji nû dest pê bike

en: _Skip
ku: _Derbas be

en: Re_name
ku: _Nav biguherîne

en: Replace
ku: Guherandin

en: File conflict
ku: Têkçuna pelan

en: S_kip All
ku: Li ser hemûyan biqevize

en: _Retry
ku: _Careke din biceribîne

en: Delete _All
ku: Hemûyan _jê bibe

en: _Replace
ku: _Biguherîne

en: Replace _All
ku: Hemûyî _Biguherîne

note: appended to new link file Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder").
en: Link to %s
ku: Girêdan bi %s re

note: appended to new link file
en: Another link to %s
ku: Girêdaneke din bi %s re

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
ku: %demîn girêdan bi %s re

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
ku: %demîn girêdan bi %s re

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
ku: %demîn girêdan bi %s re

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
ku: %demîn girêdan bi %s re

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
ku:  (kopî)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
ku:  (kopiya din)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
ku: emîn kopî)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
ku: emîn kopî)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
ku: emîn kopî)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
ku: emîn kopî)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
ku: %s (kopî)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
ku: %s (kopiya din)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
ku: %s (kopiya %demîn)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
ku: %s (kopiya %demîn)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
ku: %s (kopiya %demîn)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
ku: %s (kopiya %demîn)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
ku: Tu bawer î ku pelê "%B" mayinde ji çopê jê bibî?

note: Empty Trash menu item
en: Empty _Trash
ku: Çopê _vala bike

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
ku: Tu bawer î ku pelê "%B" mayinde jê bibî?

en: Deleting files
ku: Pelan radike

en: Error while deleting.
ku: Di jêbirinê de çewtî.

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
ku: Pel neçû çopê, tu dixwazî bi awayekî mayînde jê bibî?

en: Trashing Files
ku: Pel diçin çopê

en: Deleting Files
ku: Pel tên jêbirin

en: Unable to eject %V
ku: Avêtina %V bi ser neket

en: Unable to unmount %V
ku: Qutkirina %V bi ser neket

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
ku: Berê qutkirinê dixwazî çopê vala bikî?

en: Do _not Empty Trash
ku: Çopê vala _neke

en: Unable to mount %s
ku: Girêdana %s bi ser neket

en: Error while copying.
ku: Di kopîkirinê de çewtî.

en: Error while moving.
ku: Dema dihate guheztin çewtî çêbû.

en: Error while moving files to trash.
ku: Dema pel hatin avêtin copê çewtî çêbû.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
ku: Tu nikarî peldankekê di hundirê wê de bikşîne.

en: You cannot copy a folder into itself.
ku: Tu nikarî peldankekê di hundirê de ji ber bigire.

en: The destination folder is inside the source folder.
ku: Peldanka hedef di hundirê peldanka çavkanî de ye.

en: Copying Files
ku: Pel tên kopîkirin

note: localizers: the initial name of a new folder
en: untitled folder
ku: peldanka bênav

note: localizers: the initial name of a new empty file
en: new file
ku: pelekî nû

en: Emptying Trash
ku: Çop te valakirin

note: Today, use special word. * strftime patterns preceeded with the widest * possible resulting string for that pattern. * * Note to localizers: You can look at man strftime * for details on the format, but you should only use * the specifiers from the C standard, not extensions. * These include "%" fol
en: today at 00:00:00 PM
ku: îro dema 00:00:00 PN

en: today at %-I:%M:%S %p
ku: îro dema %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
ku: îro dema 00:00 PN

en: today at %-I:%M %p
ku: îro dema %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
ku: îro, 00:00 PN

en: today, %-I:%M %p
ku: îro, %-I:%M %p

en: today
ku: îro

note: Yesterday, use special word. * Note to localizers: Same issues as "today" string.
en: yesterday at 00:00:00 PM
ku: do dema 00:00:00 PN

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
ku: do dema %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
ku: do dema 00:00 PN

en: yesterday at %-I:%M %p
ku: do dema %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
ku: do, 00:00 PN

en: yesterday, %-I:%M %p
ku: do, %-I:%M %p

en: yesterday
ku: do

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ku: %A, %B %-d %Y saet %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
ku: Yş, Teb 00 0000 saet 00:00:00 PN

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ku: %a, %b %-d %Y saet %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
ku: Yş, Teb 00 0000 saet 00:00 PN

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
ku: %a, %b %-d %Y saet %-I:%M %p

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
ku: Teb 00 0000 saet 00:00 PN

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
ku: %b %-d %Y saet %-I:%M %p

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
ku: Teb 00 0000, 00:00 PN

en: 00/00/00, 00:00 PM
ku: 00/00/00, 00:00 PN

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
ku: ? tist

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
ku: ? bayt

en: unknown type
ku: cureyê nenas

en: unknown MIME type
ku: cureyê MIME yê nenas

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
ku: nenas

en: program
ku: bername

en: link
ku: lînk

en: link (broken)
ku: lînk (şikestî)

en: The Link "%s" is Broken.
ku: Lînka "%s" şikestî ye

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
ku: Lînka "%s" şikestî ye. Tu dixwazî wê biavêjî çopê?

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
ku: Bavêje _çopê

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
ku: Tu dixwazî "%s" bimeşîne, an dixwazî naveroka wê nîşan bidî?

en: Run in _Terminal
ku: Di _Termînalê de Bixebitîne

en: _Display
ku: _Nîşandayîn

en: _Run
ku: _Meşandin

en: Are you sure you want to open all files?
ku: Tu bawer î ku hemû pelan vekî?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ku[0]: Ev %d paceya cuda vedike
ku[1]: Ev %d paceyên cuda vedike

en: Opening "%s".
ku: "%s" tê vekirin.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
ku[0]: %d hêman tê vekirin.
ku[1]: %d hêman tên vekirin.

en: Could not add application
ku: Sepan lê nehate zêdekirin

note: the %s here is a file extension
en: %s document
ku: %s belge

en: This is disabled due to security considerations.
ku: Ji ber tasewasa ewlekariyê hatiye girtin.

en: There was an error launching the application.
ku: Dema sepan hate destpêkirin çewtiyek çêbû.

en: Details:
ku: Hûragahî:

en: Preparing
ku: Amade dike

en: Search
ku: Lêgerîn

en: Search for "%s"
ku: Li "%s" bigere

en: Edit
ku: Sererastkirin

en: Undo Edit
ku: Sererastkirinê paş de vegerîne

en: Undo the edit
ku: Sererastkirinê paş de vegerîne

en: Redo Edit
ku: Guherandinê dubare bike

en: Redo the edit
ku: Guherandinê dubare bike

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
ku: Dêvila darikê rê her dem têketina cih bikar bîne

en: Computer icon visible on desktop
ku: Sembola kompîtorl li sermasê dixwûye.

en: Date Format
ku: Formata Dîrokê

en: Default column order in the list view
ku: Di nîşandana lîsteyan de rêza stûnên standard

en: Default column order in the list view.
ku: Dorvegeriya stûnên standard yên di nîşandana lîsteyê de

en: Default folder viewer
ku: Nîşanderê peldankên standard

en: Default icon zoom level
ku: Asta nêzîkanîna îkonên standard

en: Default list of columns visible in the list view
ku: Lîsteya stûnên standard yên di nîşandana lîsteyê de dixuyin

en: Default list of columns visible in the list view.
ku: Lîsteya stûnên standard yên di nîşandana lîsteyê de dixuyin

en: Default list zoom level
ku: Asta nêzikanîna lîsteya standard

en: Default sort order
ku: Pergala rêzkirinê ya standard

en: Default zoom level used by the icon view.
ku: Asta nêzîkanîna standard ya wê nîşandana îkonê wê bikar bîne.

en: Default zoom level used by the list view.
ku: Asta nêzîkanîna standard ya wê nîşandana îkonê wê bikar bîne.

en: Desktop computer icon name
ku: Navê sembola Kompîtora li sermasê

en: Desktop font
ku: Curenivîsa sermasê

en: Desktop home icon name
ku: Navê nîşana mala sermasê

en: Desktop trash icon name
ku: Navê nîşana Çopyê sermasê

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
ku: Karkirina Nautilusa klasîk ya hemû pace wekî gerokan dixebite çalak bike

en: Home icon visible on desktop
ku: Sembola malê li sermasê dixwûye

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
ku: Heke hatibe hilbijartin, nautilus peldankan tenê di panela kêlekê ya darê de nişan dide. Yan na jî him peldankan û him jî pelan nîşan dide.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
ku: Heke hatibe hilbijartin, darikên cih yên paceyên nû hatine vekirin di rewşa dixuye de tê nîşandan.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
ku: Heke hatibe hilbijartin, wê panela kêlekê ya paceyên ku nû hatine vekirin were nîşandan.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
ku: Heke hatibe hilbijartin, wê darikê rewşê ya paceyên ku nû hatine vekirin were nîşandan.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
ku: Heke hatine hilbijartin, wê darikê amûran ya paceyên ku nû hatine vekirin were nîşandan.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
ku: Heke ev hatibe hilbijartin, girêdana îkonê ya girêdayî cihê kompîturê ye wê here ser maseyê.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
ku: Heke ev hatibe hilbijartin, girêdana îkonê ya girêdayî peldanka malê ye wê here sermaseyê.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
ku: Heke ev hatibe hilbijartin, girêdana îkonê ya girêdayî çopê ye wê here sermaseyê.

en: Network Servers icon visible on the desktop
ku: Îkona Pêşkêşkerên Torê li sermaseyê dixuye

en: Put labels beside icons
ku: Nivîsê li kêleka îkonê bi cih bike

en: Reverse sort order in new windows
ku: Pergala rêzkirina vajî ya di paceyên nû de

en: Show folders first in windows
ku: Di hundirê paceyan de berê peldankan nîşan bide

en: Show location bar in new windows
ku: Di paceyên nû de darikê cih nîşan bide

en: Show mounted volumes on the desktop
ku: Pergalên ku hatine girêdan di sermaseyê de nîşan bide

en: Show side pane in new windows
ku: Di paceyên nû de panela kêlekê nîşan bide

en: Show status bar in new windows
ku: Di paceyên nû de darikê rewşê nîşan bide

en: Show toolbar in new windows
ku: Di paceyeya nû de darikê amûran nîşan bide

en: Side pane view
ku: Nîşandana panela kêlekê

en: The default width of the side pane in new windows.
ku: Di paceyên nû de firehiya panele kêlekê.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
ku: Celebê dîrokên pelan. Nirxên derbasdar "locale", "iso" û "informal" e.

en: The side pane view to show in newly opened windows.
ku: Panela kêlekê ya di paceyên nû de têne vekirin.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
ku: Heke tu dixwazî navekî taybet bide îkona komputera ya li ser sermaseyê ji vê derê binasîne.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
ku: Heke tu dixwazî navekî taybet bide îkona malê ya li ser sermaseyê ji vê derê binasîne.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
ku: Heke tu dixwazî navekî taybet bide îkona qutiya çopê ya li ser sermaseyê ji vê derê binasîne.

en: Trash icon visible on desktop
ku: Bila qutiya çopê li sermaseyê were nîşandan

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
ku: Dema mişk hate ser, pêşguhdarkirina pelên deng

en: Whether to show hidden files
ku: Nîşandana pelgehên veşartî

en: Width of the side pane
ku: Firehiya panela kêlekê

en: Browse the file system with the file manager
ku: Bi rêveberê pelan re çav li pergala pelan bigerîne

en: File Browser
ku: Geroka Pelan

en: Computer
ku: Komputer

en: Open Folder
ku: Peldankê Veke

en: Home Folder
ku: Peldanka Mal

note: tooltip
en: Open your personal folder
ku: Peldanka şexsî veke

en: File Manager
ku: Rêveberiya Pelan

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
ku: Çop _Vala bike

note: label, accelerator name, stock id
en: Create L_auncher...
ku: D_estpêker Çêbike...

note: tooltip
en: Create a new launcher
ku: Destpêkereke nû biafirîne

note: label, accelerator
en: Change Desktop _Background
ku: Zemîna Sermaseyê Biguherîne

note: label, accelerator
en: Empty Trash
ku: Çop Vala bike

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
ku: Hemû tiştên di Çopyî de jê bibe

en: The desktop view encountered an error.
ku: Bergeha sermaseyê rastî çewtiyekê hat.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
ku: Dema bergeha sermaseyê dihate destpêkirin rastî çewtiyekê hat.

en: There was an error displaying help.
ku: Dema alîkarî dihate nîşandan çewtiyek çêbû.

en: _Pattern:
ku: _Nîgar:

en: Examples:
ku: Mînak:

en: Save Search as
ku: Lêgerînê tomar bike wekî

en: Search _name:
ku: Li _nav bigere:

en: _Folder:
ku: _Peldank:

en: Select Folder to Save Search In
ku: Peldanka ku Wê Lêgerîn Li Ser Wê Tomarkirin Hilbijêrî

en: "%s" selected
ku: "%s" hatiye hilbijartin

en: %s, Free space: %s
ku: %s, Cihê vala: %s

en: Open With %s
ku: Bi %s veke

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
ku[0]: Ji bo vekirina hêmana hilbijartî "%s" bikar bîne
ku[1]: Ji bo vekirina hêmanên hilbijartî "%s" bikar bîne

en: Create Document from template "%s"
ku: Ji şablona "%s" pelge çêke

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
ku: Heke tu fermana Pê Ve Bike hilbijêrî dê "%s" were kişandin

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
ku: Heke tu fermana Pê ve Bike hilbijêrî wê "%s" were jibergirtin.

en: Unable to eject location
ku: Avêtina cihê bi ser neket

en: _Connect
ku: _Girêbide

en: Link _name:
ku: Navê _girêdanê:

note: name, stock id, label
en: Create _Document
ku: _Pelgeyê Çêke

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
ku: Veke _Bi

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
ku: _Taybetî

note: name, stock id label, accelerator add the "create folder" menu item
en: Create _Folder
ku: _Peldankê Çêke

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
ku: Di vê peldankê de peldankeke nû çêke

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
ku: Pelê _Vala

note: tooltip
en: Create a new empty file inside this folder
ku: Di hundirê vê peldankê de pelekî vala çêbike

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
ku: _Veke

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
ku: Pelê hilbijartî di vê paceyê de veke

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
ku: Sepaneke din ya wê vî pelê ku hatiye hilbijartin veke hilbijêrî

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open Scripts Folder
ku: Peldanka _Skrîptan Veke

note: tooltip
en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
ku: Peldanka skrîptên ku di vê pêşekê de têne nîşandan dihewîne nîşan bide

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ku: Pelên ku te bi fermana "Jê Bike" yan jî "Ji Ber Bigire" hilbijartiye yan veguhezîne yan jî ji ber bigire

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
ku: _Bi Peldankê Ve Ke

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
ku: _Kopî bike li

note: name, stock id, label
en: M_ove to
ku: Bi_guhêze li

note: tooltip
en: Select all items in this window
ku: Hemû hêmanên di vê paceyê de hilbijêrî

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
ku[0]: _Lînkê çêke
ku[1]: _Lînkan çêke

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
ku: Ji bo her pelê hatiye hilbijartin girêdaneke sembolîk çêbike

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
ku: _Nav biguherîne...

note: tooltip
en: Rename selected item
ku: Hêmana ku hatiye hilbijartin ji nû ve binavîne

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
ku: Hemû hêmanên ku hatine hilbijartin biavêjî çopê

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
ku: _Rake

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ku: Berî ku hemû hêmanên ku hatine hilbijarin biavêjî çopê jê bibî

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
ku: Li vê pêşkêşkerê were girêdan

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
ku: Girêdaneke mayinde bi vê pêşkêşkerê ava bike

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
ku: _Girêdan

note: tooltip
en: Mount the selected volume
ku: Pergala ku hatiye hilbijartin girê bide

note: name, stock id label, accelerator add the "Unmount" menu item
en: _Unmount
ku: _Girêdanê Rake

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
ku: Pergala ku hatiye hilbijartin veqetîne

note: name, stock id label, accelerator add the "Eject" menu item
en: _Eject
ku: _Avêtin

note: tooltip
en: Eject the selected volume
ku: Pergala ku hatiye hilbijartin derxe

note: name, stock id label, accelerator
en: _Format
ku: _Teşe

note: tooltip
en: Format the selected volume
ku: Pergalal ku hatiye hilbijartin teşe bike

note: name, stock id label, accelerator Adjust start/stop items to reflect the type of the drive
en: _Start
ku: _Destpêkirin

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
ku: _Sekinandin

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
ku: Pergala ku têkildarî peldanka ku niha vekirî ye girê bide

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
ku: Girêdana pergala ku têkildarî peldanka niha vekirî ye rake

note: tooltip
en: Format the volume associated with the open folder
ku: Pergala ku têkildarî peldanka vekirî ye teşe bike

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
ku: Pel Veke û Paceyê Bigire

note: name, stock id label, accelerator
en: Sa_ve Search
ku: Lêgerînê To_mar Bike

note: tooltip
en: Save the edited search
ku: Lêgerîna ku hatiye sererastkirin tomar bike

note: name, stock id label, accelerator
en: Sa_ve Search As...
ku: Lêgerînê Cuda T_omar Bike...

note: tooltip
en: Save the current search as a file
ku: Lêgerîna heyî wekî pel tomar bike

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
ku: Vê peldankê di hilpekîneke nû de veke

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
ku: Vê peldankê biavêjî çopê

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
ku: Vê peldankê bêyî ku biavêjî çopê jê bibe

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home Folder
ku: Peldanka _mal

note: name, stock id, label
en: _Desktop
ku: _Sermase

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
ku: Skrîptan ji cihê %s bixebitîne yan jî bi rê bibe

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
ku: _Skript

en: _Disconnect
ku: _Qutkirin

en: _Browse Folder | _Browse Folders
ku[0]: Li peldankê _bigere
ku[1]: Li peldankan _bigere

en: Browse in New _Tab
ku: Di _hilpekîneke nû de bigere

en: Delete the open folder permanently
ku: Peldanka ku niha vekirî ye mayinde jê bibe

en: Move the open folder to the Trash
ku: Peldanka ku niha vekirî ye biavêjî Çopê

en: Delete all selected items permanently
ku: Hêmanên ku hatine hilbijartin bi awayekî mayinde jê bibe

en: View or modify the properties of the open folder
ku: Taybetmendiyên peldanka ku niha vekirî ye nîşan bide yan jî biguherîne

en: Download location?
ku: Bila cih were daxistin?

en: You can download it or make a link to it.
ku: Tu dikarî wê daxî yan jî girêdanekê pêk bîne.

en: Make a _Link
ku: _Girêdanekê çêke

en: _Download
ku: _Daxistin

en: Drag and drop is not supported.
ku: Xwêr bikşîne û berde nayê destekkirin.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
ku: Xwêr bikşîne û berde tenê di pergala pelên herêmî de tê destekkirin.

en: An invalid drag type was used.
ku: Cureyekî xwêrkişandina nederbasdar hate bikaranîn.

en: Comment
ku: Şîrove

en: Description
ku: Rave

en: Command
ku: Ferman

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
ku: Ji bo ku tu karibî li naveroka "%s" binihêre têra xwe mafê te yê gihiştinê tuneye.

en: The item could not be renamed.
ku: Hêman ji nû ve nehate binavkirin.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
ku: Ji bo ku tu karibî navê koma "%s" biguherîne têra xwe mafê te yê gihiştinê tuneye.

en: The group could not be changed.
ku: Kom nehate guhertin.

en: The owner could not be changed.
ku: Xwediyê pel nehate guherandin.

en: The permissions could not be changed.
ku: Mafê gihiştinê nehate guherandin.

en: Renaming "%s" to "%s".
ku: Navê "%s" dibe "%s".

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
ku: Bergeha Îkonan

en: by _Name
ku: bi _navan

en: Keep icons sorted by name in rows
ku: Îkonan gorî navên wan rêz bike

en: by _Size
ku: bi _mezinahiyê

en: Keep icons sorted by size in rows
ku: Îkonan gorî mezinahiya wan rêz bike

en: by _Type
ku: bi _cureyan

en: Keep icons sorted by type in rows
ku: Îkonan gorî cureyên wan rêz bike

en: by Modification _Date
ku: bi _dîroka guherandinê

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ku: Îkonan gorî dîroka guherandinê rêz bike

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
ku: Hêman_an Sererast Bike

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
ku: Îkonan Bîne Me_zinahiya Wan ya Orjînal

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
ku: _Rêzkirî Bigire

en: _Manually
ku: _Bi destan

en: Leave icons wherever they are dropped
ku: Îkon li ku derê hate hiştin bila li wir bimîne

en: By _Name
ku: Bi _Navan

en: By _Size
ku: Bi _Mezinahiyê

en: By _Type
ku: Gorî _Cureyan

en: By Modification _Date
ku: Gorî _Dîroka Guherandinê

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
ku: _Dawêr

en: The icon view encountered an error.
ku: Nîşandana îkonê bi çewtiyekê rast hat.

en: The icon view encountered an error while starting up.
ku: Dema nîşandana îkonan dihate destpêkirin rastî çewtiyekê hat.

en: Display this location with the icon view.
ku: Vî cihî tevî nîşandana îkonê nîşan bide.

en: (Empty)
ku: (Vala)

en: Loading...
ku: Bar dike...

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
ku: Nîşandana Lîsteyê

en: %s Visible Columns
ku: %s Sitûnên Xuya

note: name, stock id label, accelerator
en: Visible _Columns...
ku: _Sitûnên Xuya

note: tooltip
en: Select the columns visible in this folder
ku: Stûnên ku wê ji bo vê peldankê were nîşandan hilbijêrî

en: The list view encountered an error.
ku: Nîşandana lîsteyê rastî çewtiyekê hat.

en: The list view encountered an error while starting up.
ku: Dema nîşandana lîsteyan dihate destpêkirin çewtiyek çêbû.

en: Display this location with the list view.
ku: Vî cihî bi nîşandan lîsteyê nîşan bide.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ku: Ji kerema xwe re ji bo mîhengkirina îkoneke taybet tenê wêneyekî bikşîne.

en: The file that you dropped is not local.
ku: Pelê ku te berda ne herêmî ye.

en: You can only use local images as custom icons.
ku: Wekî îkoneke taybet tenê tu dikarî wêneyên herêmî bikar bîne.

en: The file that you dropped is not an image.
ku: Pelê ku te berda ne pelê wêneyan e.

en: _Name: | _Names:
ku[0]: _Nav:
ku[1]: _Nav:

en: Properties
ku: Taybetî

en: %s Properties
ku: Taybetiyên %s

en: Cancel Group Change?
ku: Guherandina Koman Bila Were Betalkirin?

en: Cancel Owner Change?
ku: Bila Guherandina Xwedî Were Betalkirin?

en: nothing
ku: ne yek jî

en: unreadable
ku: nayê xwendin

en: (some contents unreadable)
ku: (çend naverok nayên xwendin)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
ku: Naverok:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
ku: bikaranî

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
ku: vala

en: Total capacity:
ku: Kapasîteya tevî:

en: Basic
ku: Bingehîn

en: Link target:
ku: Hedefa lînkê:

en: Location:
ku: Cih:

en: Accessed:
ku: Hatiye gihiştin:

en: Modified:
ku: Hatiye guherandin:

en: Free space:
ku: Cihê vala:

en: _Read
ku: _Xwendin

en: _Write
ku: _Nivîsîn

en: E_xecute
ku: _Meşandin

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
ku: na

en: list
ku: lîste

en: read
ku: xwendin

en: create/delete
ku: çêkirin/jêbirin

en: write
ku: nivîsîn

en: access
ku: gihiştin

en: Access:
ku: Gihiştin:

en: Folder access:
ku: Gihiştina peldankan:

en: File access:
ku: Gihiştina pelan:

note: Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory. Translators: this is referred to captions under icons.
en: None
ku: Tune

en: List files only
ku: Tenê pelan rêz dike

en: Access files
ku: Gihiştina Peran

en: Create and delete files
ku: Pelan ava bike û jê bibe

en: Read-only
ku: Tenê tê xwendin

en: Read and write
ku: Xwendin û nivîsîn

en: Set _user ID
ku: IDa _bikarhêner mîheng bike

en: Special flags:
ku: Alayên taybet:

en: Set gro_up ID
ku: IDa ko_mê mîheng bike

en: _Sticky
ku: _Mezeloqî

en: _Owner:
ku: _Xwedî:

en: Owner:
ku: Xwedî:

en: _Group:
ku: _Kom:

en: Group:
ku: Kom:

en: Others
ku: Yên din

en: Execute:
ku: Xebitandin:

en: Allow _executing file as program
ku: Destûrê bide bila pel wekî bernameyekê _bixebite

en: Others:
ku: Yên din:

en: Folder Permissions:
ku: Destûrên Peldankan:

en: File Permissions:
ku: Destûrên Pelan:

en: Text view:
ku: Dîtina nivîsê:

en: Last changed:
ku: Guherandina dawî:

en: The permissions of "%s" could not be determined.
ku: Mafe gihiştinê yê "%s" nehate diyarkirin.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ku: Mafê gihiştinê pelê ku hatiye hilbijartin nehate diyarkirin.

en: Open With
ku: Veke bi

en: Creating Properties window.
ku: Paceya Taybetmendiyan Tê Çêkirin.

en: Select Custom Icon
ku: Îkoneke Taybet Hilbijêrî

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
ku: Nautilus peldanka pêwist ya "%s" çênekir.

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
ku: Berî ku tu Nautilusê bixebitîne, ji kerema xwe peldanka jêr ava bike, yan jî bi awayê ku wê Nautilus bikaribe pêk bîne mafên gihiştinê mîheng bike.

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
ku: Nautilus peldankên pêwist yên li jêr pêk neanî: %s

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
ku: Berî ku tu Nautilusê bixebitîne, ji kerema xwe peldanka jêr ava bike, yan jî bi awayê ku wê Nautilus bikaribe pêk bîne mafên gihiştinê mîheng bike.

en: Create the initial window with the given geometry.
ku: Di geometriya hatiye dayîn de paceya têketinê çêbike.

en: GEOMETRY
ku: GEOMETRÎ

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
ku: Tenê ji bo URIyên ku wekî vekirî hatine destnîşankirin pêk bîne.

en: Open a browser window.
ku: Paceya gerokê veke.

en: Quit Nautilus.
ku: Ji Nautilusê derkeve.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
ku: 
    
    Bi rêveberê pelan re çav li pergala pelan bigerîne

en: There was an error displaying help: 
    %s
ku: Dema alîkarî dihate nîşandan çewtî çêbû:
    %s

en: No bookmarks defined
ku: Bijare nehatiye danasîn

en: <b>_Bookmarks</b>
ku: <b>_Bijare:</b>

en: <b>_Location</b>
ku: <b>_Cih</b>

en: <b>_Name</b>
ku: <b>_Nav</b>

en: Edit Bookmarks
ku: Bijareyan Biguherîne

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
ku: 
    
    Girêdana li pêşkêşkerê were girêdan lê zêde bike

en: Public FTP
ku: FTPya Giştî

en: FTP (with login)
ku: FTP (bi têketin)

en: Windows share
ku: Parvekirina Windowsê

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ku: WebDAV (HTTPS) ya Ewle

en: Connecting...
ku: Tê girêdan...

en: Continue
ku: Bidomîne

en: C_onnect
ku: _Girêdan

note: set dialog properties
en: Connect to Server
ku: Bi Pêşkêşkarê Girê Bide

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
ku: _Pêşkêşker:

note: third row: password entry
en: Password:
ku: Şîfre:

note: fourth row: remember checkbox
en: Remember this password
ku: Şîfreyê bi bîr bîne

en: Desktop
ku: Sermase

en: 100%
ku: %100

en: 150%
ku: %150

en: 200%
ku: %200

en: 33%
ku: %33

en: 400%
ku: %400

en: 50%
ku: %50

en: 66%
ku: %66

en: <b>Behavior</b>
ku: <b>Helwest</b>

en: <b>Date</b>
ku: <b>Roj</b>

en: <b>Default View</b>
ku: <b>Dîtina asayî</b>

en: <b>Folders</b>
ku: <b>Peldank</b>

en: <b>Text Files</b>
ku: <b>Pelên nivîsar</b>

en: <b>Trash</b>
ku: <b>Çop</b>

en: Always
ku: Her dem

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
ku: Berî ku çopê vala bike yan jî pelan jê bibe bipirse

en: Behavior
ku: Helwest

en: By Access Date
ku: Bi roja gihiştinê

en: By Modification Date
ku: Bi dîroka guherandinê

en: By Name
ku: Bi navî

en: By Path
ku: Bi rêçê

en: By Size
ku: Bi mezinahiyê

en: By Trashed Date
ku: Bi dîroka avêtina çopê

en: By Type
ku: Bi cureyî

en: Count _number of items:
ku: _Hejmara hêmanan hesab bike:

en: Display
ku: Dîmen

en: File Management Preferences
ku: Tercîhên Rêveberiya Pelan

en: List Columns
ku: Sitûnan Lîste bike

en: Never
ku: Tu car

en: Preview
ku: Pêşdîtin

en: Preview _sound files:
ku: Pêşdîtina pelên _deng:

en: Show _only folders
ku: _Tenê peldankan nîşan bide

en: Show hidden and _backup files
ku: _Pelên nepen û cîgir nîşan bide

en: Show te_xt in icons:
ku: Di î_konan de nivîsê nîşan bide:

en: Sort _folders before files
ku: _Peldankan berî pelan rêz bike

en: View _new folders using:
ku: Peldankên _nû bi vê re nîşan bide:

en: Views
ku: Dîtin

en: _Arrange items:
ku: Hêmanan _sererast bike:

en: _Ask each time
ku: _Her car bipirse

en: _Only for files smaller than:
ku: _Tenê pelên ji vê biçûktir:

en: _Text beside icons
ku: Li kêleka _nivîsan îkon

en: Camera Brand
ku: Markaya Kamerayê

en: Camera Model
ku: Modele Kamerayê

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
ku: Dîroka Kişandinê

en: ISO Speed Rating
ku: Rêjeya Leza ISO

en: Flash Fired
ku: Flaş Vêket

en: Software
ku: Nivîsbarî

en: Keywords
ku: Peyva mifte:

en: Creator
ku: Afirandêr

en: Copyright
ku: Mafê telîfê

en: Rating
ku: Nirxandin

en: Image Type:
ku: Cureyê wêneyê:

en: <b>Width:</b> %d pixel | <b>Width:</b> %d pixels
ku[0]: <b>Firehî:</b> %d pîksel
ku[1]: <b>Firehî:</b> %d pîksel

en: <b>Height:</b> %d pixel | <b>Height:</b> %d pixels
ku[0]: <b>Bilindahî:</b> %d pîksel
ku[1]: <b>Bilindahî:</b> %d pîksel

en: Failed to load image information
ku: Dema agahiya wêne dihate barkirin çewtî çêbû

en: loading...
ku: tê barkirin...

en: Image
ku: Wêne

en: Go To:
ku: Biçe:

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
ku[0]: Tu dixwazî cihê %d nîşan bide?
ku[1]: Tu dixwazî cihê %d nîşan bide?

en: Open Location
ku: Cihî veke

en: _Location:
ku: _Cih:

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
ku: Tu bawer î ku fermanên te ziyaret kiribû jê bibe?

en: The location "%s" does not exist.
ku: Cihê "%s" tune.

en: The history location doesn't exist.
ku: Cihê raboriyê ne mevcûd e.

note: name, stock id, label
en: _Go
ku: _Biçe

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
ku: _Bijare

note: name, stock id, label
en: _Tabs
ku: _Hilpekîn

note: name, stock id, label
en: New _Window
ku: _Paceyeke nû

en: Open another Nautilus window for the displayed location
ku: Ji bo cihê ku tê nîşandan paceyeke din ya Nautilus veke

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
ku: Hemû Paceyan Bi_gire

en: Close all Navigation windows
ku: Hemû paceyên navîgasyonê bigire

note: name, stock id, label
en: _Location...
ku: _Cih...

en: Specify a location to open
ku: Ji bo vekirinê cihekî diyar bike

note: name, stock id, label
en: Clea_r History
ku: Dîrokê _Jê Bibe

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
ku: Naveroka pêşeka Biçe û lîsteya Pêş/Paş paqij bike

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
ku: Bijareyê _zêde bike

en: Add a bookmark for the current location to this menu
ku: Ji bo cihê mevcûd bijareyekê têxe pêşekê

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
ku: Ji bo sererastkirina bijareyên di vê pêşekê de ye paceyekê nîşan bide

en: Sidebar
ku: Darika kelekê

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
ku: Darika Amûran ya Serekî

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Location _Bar
ku: Darika Cihan

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
ku: Darika Rewşê

note: is_active name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Search for Files...
ku: Li Pelan Bi_gere...

en: Places
ku: Cih

en: Tree
ku: Dar

en: _Back
ku: P_aş

en: Go to the previous visited location
ku: Biçe cihê ku berê hatiye ziyaretkirin

en: Back history
ku: Di dîrokê de paş

en: _Forward
ku: _Pêş

en: Go to the next visited location
ku: Biçe cihê ku dû re hatiye ziyaretkir

en: Forward history
ku: Di dîrokê de pêş

en: _Zoom
ku: _Nêzîkkirin

en: _View As
ku: _Bibîne wekî

en: _Search
ku: _Lêgerîn

en: _New Tab
ku: Hilpekîna _nû

en: _Close Tab
ku: Hilpekînê bi_gire

en: %s - File Browser
ku: %s - Geroka pelan

en: Close tab
ku: Hilpekînê bi_gire

en: Devices
ku: Amûr

en: Bookmarks
ku: Bijare

en: Mount and open %s
ku: %s girêbide û veke

en: Open the contents of your desktop in a folder
ku: Naveroka sermaseya xwe di peldankekê de veke

en: File System
ku: Pergala pelan

en: Open the contents of the File System
ku: Naveroka pergala pelan veke

en: Trash
ku: Çop

en: Open the trash
ku: Çopê veke

en: Network
ku: Tor

en: Browse Network
ku: Li torê bigerîne

en: _Connect Drive
ku: _Ajogerê girêbide

en: Remove
ku: Rake

en: Rename...
ku: Ji Nû Ve Binavîne...

en: File Type
ku: Pergala Pelan

en: Select folder to search in
ku: Peldanka ku wê lêgerîn pêk were hilbijêrî

en: Documents
ku: Pelge

en: Music
ku: Muzîk

en: Video
ku: Vîdeo

en: Picture
ku: Wêne

en: Illustration
ku: Mînakdan

en: Spreadsheet
ku: Tabloya hesêb

en: Presentation
ku: Pêşkêşî

en: Text File
ku: Pelê nivîsar

en: Select type
ku: Cure hilbijêre

en: Any
ku: Hema yek

en: Other Type...
ku: Cureyê din...

en: Search Folder
ku: Peldanka Lêgerînê

en: Edit the saved search
ku: Lêgerîna tomarbûyî sererast bike

en: Go
ku: Biçe

en: Reload
ku: Ji nû ve bar bike

en: Perform or update the search
ku: Lê bigere yan jî rojane bike

en: _Search for:
ku: _Lê gerîne:

en: Search results
ku: Encamên lêgerînê

en: Search:
ku: Lêgerîn:

note: name, stock id, label
en: _Places
ku: _Cih

note: name, stock id, label
en: Open _Location...
ku: _Cihî veke...

note: name, stock id, label
en: Close P_arent Folders
ku: Peldankên _Jor Bigire

en: Close this folder's parents
ku: Jêrepeldankên vê peldankê bigire

note: name, stock id, label
en: Clos_e All Folders
ku: Hemû peldankan bi_gire

en: Close all folder windows
ku: Hemû paceyên peldankan bigire

en: Network Neighbourhood
ku: Cîranên Torê

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
ku: Tu dixwazî bijareyên ku cihên wan tuneye jê bibî?

en: Bookmark for Nonexistent Location
ku: Ji Bo Cihê Ku Nayê Dîtin Bijare

en: You can choose another view or go to a different location.
ku: Tu dikarî bergeheke din hilbijêrî yan jî biçe cihekî din.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
ku: Cih bi vê nîşanderê nayê nîşandan.

en: Content View
ku: Dîtina Naverokê

en: View of the current folder
ku: Nîşandana peldanka heyî

en: The location is not a folder.
ku: Ev cih ne peldankek e.

en: Please check the spelling and try again.
ku: Ji kerema xwe re rastnivîsa wê kontrol bike û dîsa biceribîne.

en: Access was denied.
ku: Destûra gihiştinê nehat dayîn.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
ku: Çewtiyên nivîsînê û rastbûna mîhengên cîgir kontrol bike.

en: Go to the location specified by this bookmark
ku: Biçe cihê ku vê bijareyê diyar kiriye.

en: Copyright © 1999-2010 The Nautilus authors
ku: Mafê telîfê © 1999-2010 nivîskarên Nautilusê

en: Nautilus Web Site
ku: Malpera Nautilusê

note: name, stock id, label
en: _File
ku: _Pel

note: name, stock id, label
en: _Edit
ku: _Sererastkirin

note: name, stock id, label
en: _View
ku: _Dîtin

note: name, stock id, label
en: _Help
ku: _Alîkarî

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
ku: _Bigire

note: tooltip
en: Close this folder
ku: Vê peldankê bigire

en: Prefere_nces
ku: _Vebijêrk

en: Edit Nautilus preferences
ku: Vebijêrkên Nautilusê biguherîne

note: name, stock id, label
en: _Undo
ku: _Vegerîne

en: Undo the last text change
ku: Guherandina nivîsê ya dawîn paş de vegerîne

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
ku: _Jorepeldankekê Veke

en: Open the parent folder
ku: Peldanka jor veke

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
ku: _Rojane bike

note: name, stock id label, accelerator
en: _Contents
ku: _Naverok

note: tooltip
en: Display Nautilus help
ku: Alîkariya Nautilusê nîşan bide

note: name, stock id label, accelerator
en: _About
ku: _Der barê

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nautilus
ku: Der barê kesên ku nautilus nivîsandiye agahiyan bide

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
ku: Nê_zîk bibe

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
ku: Dûr bi_keve

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
ku: Mezinahiya _Asayî

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
ku: Bi Pêşkêşkerê Girê Bide

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
ku: _Kompîtur

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
ku: _Tor

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
ku: Şab_lon

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
ku: Peldanka şablonan ya şexsî veke

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
ku: _Çop

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
ku: Peldanka çop ya şexsî veke

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
ku: Pelên _veşartî nîşan bide

en: _Up
ku: _Jor

en: _Home
ku: _Mal

en: Open %s
ku: %s veke

en: Zoom In
ku: Nezîk bibe

en: Zoom Out
ku: Dûr bikeve

en: Zoom to Default
ku: Mezinkirina Standard

en: Zoom
ku: Nêzîkkirin

en: Set the zoom level of the current view
ku: Mîhengî asta mezinkirina xuyeneka rojane bike

en: Send To...
ku: Bişine...
