nautilus HEAD - en to mg translation catalogue (986 entries)

en: Apparition
mg: Fisehoana

en: Azul
mg: Azur

en: Black
mg: Mainty

en: Blue Ridge
mg: Soritsoritra loko manga

en: Blue Rough
mg: Manga maraorao

en: Blue Type
mg: Type bleu

en: Brushed Metal
mg: Vy voakosoka

en: Burlap
mg: Toile de jute

en: C_olors
mg: L_oko

en: Chalk
mg: Tsaoka

en: Charcoal
mg: Arina

en: Concrete
mg: Béton

en: Cork
mg: Bosoa

en: Dark Cork
mg: Bosoa matroka loko

en: Dark GNOME
mg: GNOME matroka loko

en: Deep Teal
mg: Teal lalina

en: Dots
mg: Teboka maro

en: Drag a color to an object to change it to that color
mg: Ento eo ambony zavatra iray ny loko iray hiovany manaraka io loko io

en: Drag a pattern tile to an object to change it
mg: Ento eo ambonin'ny zavatra iray ny soratra iray hanovana azy manaraka iny

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
mg: Ento eo ambonin'ny zavatra iray ny famantarana iray hipetrahany eo

en: Envy
mg: Envie

en: Fibers
mg: Fibres

en: Fire Engine
mg: Pompe à incendie

en: Fleur De Lis
mg: Fleur de Lys

en: Fossil
mg: Fossile

en: Granite
mg: Vatomainty

en: Grapefruit
mg: Voahangibe

en: Green Weave
mg: Armure verte

en: Ice
mg: Ranomandry

en: Leaf
mg: Ravina

en: Lemon
mg: Voasarimakirana

en: Mango
mg: Manga

en: Manila Paper
mg: Taratasy Manila

en: Moss Ridge
mg: Savorinala misoritra

en: Mud
mg: Fotaka

en: Numbers
mg: Isa

en: Ocean Strips
mg: Fehin'onja

en: Orange
mg: Volomboahangy

en: Pale Blue
mg: Manga matsatso

en: Purple Marble
mg: Marbre volomparasy

en: Ridged Paper
mg: Taratasy feno soritra

en: Rough Paper
mg: Taratasy maraorao

en: Sea Foam
mg: Roa-dranomasina

en: Shale
mg: Vatosolaitra

en: Silver
mg: volafotsy

en: Sky
mg: Lanitra

en: Sky Ridge
mg: Lanitra misoritsoritra

en: Snow Ridge
mg: Oram-panala misoritsoritra

en: Stucco
mg: Ankoso-batovandana

en: Tangerine
mg: Voasary mandarina

en: Terracotta
mg: Tanimangampoza

en: Wavy White
mg: Fotsy mivalombalona

en: White
mg: Fotsy

en: White Ribs
mg: Vanditra fotsifotsy

en: _Emblems
mg: _Famantarana

en: _Patterns
mg: _Soratra

en: Saved search
mg: Karoka voaraikitra

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
mg: Lisitra misy ny maribolana misoratra eo ambanin'ny kisary ao amin'ny fijerena kisary sy eo amin'ny sehatr'asa. Ny isa marin'ny maribolana aseho dia miakina amin'ny mariky ny zòma. "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" ary "mime_type" no sanda azo ampiasaina.

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
mg: Ny fidiran'ilay toerana foana no ampiasaina fa tsy ny tsipiky ny sori-dàlana

en: Computer icon visible on desktop
mg: Ny kisarin'ny solosaina hita eo amin'ny sehatr'asa

en: Criteria for search bar searching
mg: Mason-tsivan'ny tsipiky ny karoka anaovana ny fikarohana

en: Criteria when matching files searched for in the search bar. If set to "search_by_text", then Nautilus will Search for files by file name only. If set to "search_by_text_and_properties", then Nautilus will search for files by file name and file properties.
mg: Mason-tsivana arahina rehefa hitady rakitra amin'ny alalan'ny tsipiky ny karoka. Raha toa ka "search_by_text" no safidiana, dia anaran-drakitra no entin'ny Nautilus mitady ilay rakitra. Raha toa ka "search_by_text_and_properties" no safidiana, dia anarana sy toetoetra no entin'ny Nautilus mitady ilay rakitra.

en: Current Nautilus theme (deprecated)
mg: Ny endrika Nautilus ampiasaina izao (nolavina)

en: Custom Background Set
mg: Andian'afara manara-tsafidy

en: Custom Side Pane Background Set
mg: Andian'afara manara-tsafidy ho an'ny takela an-tsisiny

en: Date Format
mg: Lamin'ny daty

en: Default Background Color
mg: Ny loko afara tsotra

en: Default Background Filename
mg: Anaran'ny rakitry ny afara tsotra

en: Default Side Pane Background Color
mg: Lokotsotran'ny afara ho an'ny takela an-tsisiny

en: Default Side Pane Background Filename
mg: Anarantsotran'ny rakitry ny afara ho an'ny takela an-tsisiny

en: Default column order in the list view
mg: Laharantsotran'ny fariana ao amin'ny fijerena ny lisitra

en: Default column order in the list view.
mg: Laharantsotran'ny fariana ao amin'ny fijerena ny lisitra

en: Default folder viewer
mg: Ny mpizaha laha-tahiry fampiasa

en: Default icon zoom level
mg: Ny haben'ny kisarin'ny zòma

en: Default list of columns visible in the list view
mg: Lisitra tsotran'ireo fariana hita ao amin'ny fijerena ny lisitra

en: Default list of columns visible in the list view.
mg: Lisitra tsotran'ireo fariana hita ao amin'ny fijerena ny lisitra.

en: Default list zoom level
mg: Ny haben'ny zòman'ny lisitra

en: Default sort order
mg: Fomba fanavahana tsotra

en: Default zoom level used by the icon view.
mg: Ny habe tsotran'ny zòma ampiasain'ny fijerena kisary.

en: Default zoom level used by the list view.
mg: Habe tsotran'ny zòma ampiasain'ny fijerena lisitra.

en: Desktop computer icon name
mg: Ny anaran'ny kisarin'ny solosaina desktop

en: Desktop font
mg: Endri-tsoratry ny sehatr'asa

en: Desktop home icon name
mg: Ny anaran'ny kisarin'ny fandraisan'ny sehatr'asa

en: Desktop trash icon name
mg: Anaran'ny kisarin'ny daba eo amin'ny sehatr'asa

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
mg: Ampiharo ny fomba fiasa mahazatra ny Nautilus, izany hoe ny fikandrana rehetra dia mpizaha daholo

en: Filename for the default folder background. Only used if background_set is true.
mg: Anaran-drakitra ho an'ny afara tsotran'ny laha-tahiry. Tsy ampiasaina raha tsy marina ny background_set.

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
mg: Anaran-drakitra ho an'ny afara tsotran'ny takela an-tsisiny. Tsy ampiasaina raha tsy marina ny side_pane_background_set.

en: Folders over this size will be truncated to around this size. The purpose of this is to avoid unintentionally blowing the heap and killing Nautilus on massive folders. A negative value denotes no limit. The limit is approximate due to the reading of folders chunk-wise.
mg: Hakelezina manaraka ity habe ity ny laha-tahiry lehibe noho io. Izany no natao mba tsy hahatsentsina ny arika, ka hamono ny Nautilus noho ny antontan-daha-tahiry lehibe loatra. Ny isa miiba dia tsy misy fetra. Tsy tena marina ilay fetra, satria novakiana araka ny chunk ireo laha-tahiry.

en: Home icon visible on desktop
mg: Kisarin'ny fandraisana hita eo amin'ny sehatr'asa

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
mg: Raha toa ka atao hoe marina, dia ny laha-tahiry ihany no hasehon'ny Nautilus eo amin'ny takela an-tsisiny. Raha tsy izany dia hasehony daholo ny laha-tahiry sy ny rakitra.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia ho hita eo amin'ny fikandrana vao nosokafana ny tsipiky ny toerana.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia ho hita eo amin'ny fikandrana vao nosokafana ny takela an-tsisiny.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia ho hita eo amin'ny fikandrana vao nosokafana ny tsipiky ny fivoarana.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia ho hita eo amin'ny fikandrana vao nosokafana ny tsipiky ny fitaovana.

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia eo amin'ny tsipiky ny toerana foana no anisian'ny fikandrana fizahan'ny Nautilus fidirana an-tsoratra, fa tsy eo amin'ny tsipiky ny sori-dàlana.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia ny laha-tahiry no asehon'ny Nautilus alohan'ny rakitra ao amin'ny fijerena kisary sy lisitra.

en: If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia halefan'ny Nautilus eo amin'ny sehatr'asa ireo kisary.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia hisy safidy ahafahanao mamafa rakitra eo no eo ny Nautilus, ka tsy mila mandefa izany any anaty daba intsony ianao. Mety hitera-doza anefa io safidy io, noho izany mitandrema ihany.

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia ny laha-tahirin'ny fandraisana an'ny mpampiasa no hataon'ny Nautilus sehatr'asa. Raha toa atao diso kosa, dia ~/Desktop no ataon'ny Nautilus sehatr'asa.

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia ho lasa fikandrana mpizaha daholo ny fikandrana Nautilus rehetra. Ohatr'izany no fiasan'ny Nautilus talohan'ny kinova 2.6, ary misy olona mankafy izany fomba fiasa izany.

en: If set to true, then backup files such as those created by Emacs are displayed. Currently, only files ending in a tilde (~) are considered backup files.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia haseho ireo rakitra tahitry toy ireo izay foronin'ny Emacs. Amin'izao fotoana izao, dia ny rakitra manana faran'anarana misy ny marika (~) ihany no raisina ho rakitra tahiry.

en: If set to true, then hidden files are shown in the file manager. Hidden files are either dotfiles or are listed in the folder's .hidden file.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia haseho ao amin'ny mpandamina rakitra ireo rakitra miafina. Ireo rakitra miafina ireo dia rakitra manana anarana miantomboka amin'ny teboka na voalahatra anatin'ny rakitra .hidden ao amin'ilay laha-tahiry.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia hasiana kisary mampifandray amin'ny Mpizara Tambajotra eo amin'ny sehatr'asa.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia hasiana kisary mitondra mankany amin'ny toeran'ny poste de travail eo amin'ny sehatr'asa.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia hasiana kisary mitondra mankany amin'ny laha-tahirin'ny fandraisana eo amin'ny sehatr'asa.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia hasiana kisary mitondra mankany anatin'ny daba eo amin'ny sehatr'asa.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia hasiana kisary mitondra mankany amin'ireo kapila voakatra eo amin'ny sehatr'asa.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a".
mg: Raha toa ka marina, dia halahatra mifotitra ireo rakitra anaty fikandrana vaovao, izany hoe, raha alahatra araka ny anarany ireo rakitra ireo, dia hilahatra manomboka amin'ny "z" hatramin'ny "a" izy ireo fa tsy manomboka amin'ny "a" hatramin'ny "z" intsony.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
mg: Raha toa ka marina, dia halahatra mifotitra ireo rakitra anaty fikandrana vaovao, izany hoe, raha alahatra araka ny anarany ireo rakitra ireo, dia hilahatra manomboka amin'ny "z" hatramin'ny "a" izy ireo fa tsy manomboka amin'ny "a" hatramin'ny "z" intsony; raha alahatra araka ny habeny, dia hilahatra manaraka habe miiba izy ireo fa tsy manaraka habe miabo.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
mg: Raha toa ka marina, dia halahatra mifaneritery kokoa ireo kisary (izay no endriny tsotra) amin'ny fikandrana vaovao.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
mg: Raha toa ka marina, dia hatao eo akaikin'ny kisary ny mari-tsoratra famantarana fa tsy tsy eo ambaniny.

en: If true, new windows will use manual layout by default.
mg: Raha toa ka marina, dia layout ataon-tànana no ampiasain'ny fikandrana vaovao ara-tsafidy tsotra.

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
mg: Ny sary mihoatra ity habe ity dia tsy hanaovana sary madinika. Ity kirakira ity dia natao hialana amin'ny olana mety ateraky ny sary izay ela be vao voaseho na mibahana arika be.

en: List of possible captions on icons
mg: Lisitr'ireo maribolana mety atao amin'ny kisary

en: Maximum handled files in a folder
mg: Isan-drakitra be indrindra azo atao anaty laha-tahiry iray

en: Maximum image size for thumbnailing
mg: Haben-tsary azo anaovana sary madinika ambony indrindra

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
mg: Anaran'ny endrika Nautilus ampiasaina. Efa hatramin'ny Nautilus 2.2 no nampiasaina io endrika io. Mba ilay endriky ny kisary ampiasaina ho solony.

en: Nautilus handles drawing the desktop
mg: Afaka mandrary ny sehatr'asa ny Nautilus

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
mg: Ny laha-tahiry fandraisan'ny mpampiasa no ataon'ny Nautilus sehatr'asa

en: Network Servers icon visible on the desktop
mg: Hita eo amin'ny sehatr'asa ny kisarin'ny Mpizara Tambajotra

en: Network servers icon name
mg: Anaran'ny kisarin'ny mpizara tambajotra.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
mg:  "single" no sanda mety ampiasaina handefasana rakitra amin'ny alalan'ny tsindry indray mandeha; "double" kosa raha handefa rakitra amin'ny alalan'ny tsindry indroa.

en: Put labels beside icons
mg: Ataovy eo akaikin'ny kisary ny mari-tsoratra

en: Reverse sort order in new windows
mg: Avadiho ny filaharan'ny rakitra anatin'ny fikandrana vaovao

en: Show folders first in windows
mg: Ireo laha-tahiry no asehoy aloha anatin'ny fikandrana

en: Show location bar in new windows
mg: Asehoy anatin'ny fikandrana vaovao ny tsipiky ny toerana

en: Show mounted volumes on the desktop
mg: Asehoy eo amin'ny sehatr'asa ireo kapila voakatra

en: Show side pane in new windows
mg: Asio takela an-tsisiny anatin'ny fikandrana vaovao

en: Show status bar in new windows
mg: Asehoy anatin'ny fikandrana vaovao ny tsipiky ny fivoarana

en: Show toolbar in new windows
mg: Asehoy anatin'ny fikandrana vaovao ny tsipiky ny fitaovana

en: Side pane view
mg: Ny hita eo amin'ny takela an-tsisiny

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local_only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
mg: Fitsinjovana ny hafainganana rehefa mametraka ny tondron'ny totozy eo ambonin'ny kisarin-drakitra ka hihaino raki-peo amin'ny ampahany. Raha toa ka atao "always", dia madefa ilay feo hohainoana foana izy na dia mitoetra amin'ny mpizara lavi-toerana aza ilay rakitra. Raha atao "local_only", dia rafi-drakitry ny solosaina ihany no alefany amin'ny ampahany. Raha atao "never", dia tsy mampihaino ilay feo mihitsy izy.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
mg: Fitsinjovana ny hafainganana rehefa hampiseho ampahany amin'ny mpiatin'ny raki-tsoratra eo amin'ny kisarin'ilay rakitra. Raha toa ka atao  "always", dia mampisehoa ampahany foana, na mitoetra amin'ny mpizara lavi-toerana aza ilay laha-tahiry. Raha atao "local_only", dia ireo rafi-drakitry ny solosaina ihany no anehoy ampahany. Raha atao "never", dia aza misahirana mihitsy ny hamaky ny data haseho.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
mg: Fitsinjovana ny hafainganana rehefa hamboatra sary madinika ho an'ny raki-tsary iray. Raha toa ka atao "always", dia anamboaro sary madinika foana ilay rakitra na dia mitoetra amin'ny mpizara lavi-toerana aza. Raha toa atao  "local_only", dia rafi-drakitry ny solosaina ihany no anamboaro sary madinika. Raha toa atao "never", dia aza misahirana mamboatra sary madinika izany; kisary itambarana fotsiny ampiasaina.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
mg: Fitsinjovana ny hafainganana rehefa haneho ny isan'ny zavatra ao anatin'ny laha-tahiry iray. Raha toa ka atao "always", dia asehoy foana ny isan'ireo zavatra ao anatiny na dia mitoetra amin'ny mpizara lavi-toerana aza izany. Raha atao "local_only" kosa, dia ireo rafi-drafitry ny solosaina ihany no anehoy isa. Raha toa atao "never", dia aza misahirana manisa ireo zavatra ireo.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "modification_date", and "emblems".
mg: Ny filaharana tsotra arahin'ireo zavatra anatin'ny fijerena kisary. "name", "size", "type", "modification_date", ary "emblems" no sanda mety ampiasaina.

en: The default sort-order for the items in the list view. Possible values are "name", "size", "type", and "modification_date".
mg: Ny filaharana tsotra arahin'ireo zavatra anatin'ny fijerena lisitra. "name", "size", "type", ary "modification_date" no sanda mety ampiasaina.

en: The default width of the side pane in new windows.
mg: Ny habe tsotra arahin'ny takela an-tsisiny anatin'ny fikandrana vaovao.

en: The font description used for the icons on the desktop.
mg: Famaritana ny endri-tsoratra ampiasaina amin'ireo kisary eo amin'ny sehatr'asa.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
mg: Ny lamin'ny datin'ny rakitra.  "locale", "iso", ary "informal" no sanda azo ampiasaina.

en: The side pane view to show in newly opened windows.
mg: Ny efijerin'ny takela an-tsisiny izay aseho anatin'ny fikandrana vaovao.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
mg: Azo ovaina ity anarana ity raha toa ka te hisafidy anarana omena ny kisarin'ny solosaina eo amin'ny sehatr'asa ianao.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
mg: Azo ovaina ity anarana ity raha toa ka te hisafidy anarana omena ny kisarin'ny fandraisana eo amin'ny sehatr'asa ianao.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
mg: Azo ovaina ity anarana ity raha toa ka te hisafidy anarana omena ny kisarin'ny daba eo amin'ny sehatr'asa ianao.

en: Trash icon visible on desktop
mg: Hita eo amin'ny sehatr'asa ny kisarin'ny daba

en: Type of click used to launch/open files
mg: Karazan-tsindry handefasana/hanokafana rakitra

en: Use manual layout in new windows
mg: Layout ataon-tànana ampiasaina anatin'ny fikandrana vaovao.

en: Use tighter layout in new windows
mg: Layout mifaneritery kokoa ampiasaina anatin'ny fikandrana vaovao

en: What to do with executable text files when activated
mg: Atao ahoana ireo raki-tsoratra azo alefa rehefa nampandehanina

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
mg: Atao inona ireo raki-tsoratra azo alefa rehefa nampandehanina (tamin'ny tsindry indray na indroa). Ireto no sanda azo ampiasaina: "launch" raha handefa azy ireo toy ny rindran'asa, "ask" raha hanontany izay atao amin'ny alalan'ny takelaka kely, ary "display" raha haneho azy ireo toy ny raki-tsoratra.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list_view" and "icon_view".
mg: Ity fijery ity no ampiasaina rehefa hizaha laha-tahiry iray , raha tsy hoe efa nisafidy fijery hafa ianao ho an'ity laha-tahiry iray ity. "list_view" sy "icon_view" no sanda azo ampiasaina.

en: When to show number of items in a folder
mg: Rahoviana no aseho ny isan'ny zavatra anatin'ny laha-tahiry iray

en: When to show preview text in icons
mg: Rahoviana no anehoana ampahan-draki-tsoratra eo amin'ny kisary

en: When to show thumbnails of image files
mg: Rahoviana no anehoana sary madinika ho an'ny raki-tsary

en: Whether a custom default folder background has been set.
mg: Milaza raha efa nisy afaran-daha-tahiry tsotra voafaritra.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
mg: Milaza raha efa misy afaran-takela an-tsisiny tsotra efa voafaritra.

en: Whether to enable immediate deletion
mg: Milaza raha ekena ny famafana tsy misy atak'andro

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
mg: Milaza raha handefa feo amin'ny ampahany rehefa atao eo ambonin'ny kisary ny tondron'ny totozy

en: Whether to show backup files
mg: Milaza raha aseho ireo rakitra tahiry

en: Whether to show hidden files
mg: Milaza raha aseho ireo rakitra miafina

en: Width of the side pane
mg: Sakan'ny takela an-tsisiny

note: name, stock id label, accelerator
en: Cut the selected text to the clipboard
mg: Manesotra ny andian-tsoratra voafaritra mankany amin'ny fanindri-taratasy

note: name, stock id label, accelerator
en: Copy the selected text to the clipboard
mg: Mandika ny andian-tsoratra voafaritra anatin'ny fanindri-taratasy

note: name, stock id label, accelerator
en: Paste the text stored on the clipboard
mg: Mametaka ilay andian-tsoratra notanana tanatin'ny fanindri-taratasy

note: name, stock id
en: Select _All
mg: Farito izy _rehetra

note: label, accelerator
en: Select all the text in a text field
mg: Farito izay laha-tsoratra anatin'ny fari-tsoratra

en: Move _Up
mg: _Akaro

en: Move Dow_n
mg: A_idino

en: _Show
mg: _Asehoy

en: Hi_de
mg: _Afeno

en: Use De_fault
mg: Ny tso_tra ampiasaina

en: Name
mg: Anarana

en: The name and icon of the file.
mg: Ny anarana sy ny kisarin'ilay rakitra.

en: Size
mg: Habe

en: The size of the file.
mg: Ny haben'ilay rakitra.

en: Type
mg: Karazana

en: The type of the file.
mg: Ny karazan'ilay rakitra.

en: Date Modified
mg: Datin'ny fanovana

en: The date the file was modified.
mg: Ny daty nanovana ilay rakitra.

en: Date Accessed
mg: Daty nizahana

en: The date the file was accessed.
mg: Ny daty nizahana ilay rakitra.

en: Owner
mg: Tompony

en: The owner of the file.
mg: Ny tompon'ilay rakitra.

en: Group
mg: Vondrona

en: The group of the file.
mg: Ny vondrona misy ilay rakitra.

en: Permissions
mg: Alalana

en: The permissions of the file.
mg: Alalana mikasika ilay rakitra

en: Octal Permissions
mg: Alalana ara-octet

en: The permissions of the file, in octal notation.
mg: Ny alalana mikasika ilay rakitra, aseho amin'ny endrika octet.

en: MIME Type
mg: Karazana MIME

en: The mime type of the file.
mg: Ny karazana mime an'ilay rakitra.

en: SELinux Context
mg: SELinux Seha-kevitra

en: Reset
mg: Averina

en: on the desktop
mg: eo amin'ny sehatr'asa

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
mg: Tsy azonao alefa any anaty daba ny kapila "%s"

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
mg: Raha tianao tsoahana ilay kapila, dia tsindrio ilay "Eject" ao anatin'ny karazan-tsafidy seha-keviny.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
mg: Raha tianao alatsaka ilay kapila, dia tsindrio ny "Unmount Volume" ao anatin'ny karazan-tsafidy seha-keviny.

en: _Move Here
mg: _Afindrao eto

en: _Copy Here
mg: _Adikao eto

en: _Link Here
mg: _Amorony rohy eto

en: Set as _Background
mg: Ataovy _afara

en: Cancel
mg: Ajanony

en: Set as background for _all folders
mg: Ataovy afaran'ny laha-tahiry _rehetra

en: Set as background for _this folder
mg: Ataovy afaran'_ity laha-tahiry ity

en: The emblem cannot be installed.
mg: Tsy voapetraka ilay famantarana.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
mg: Miala tsiny! Tsy maintsy manome teny fahatra feno ho an'ilay famantarana vaovao ianao.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
mg: Miala tsiny! Tsy azo asiana afa-tsy litera, elanelana, ary isa anatin'ny teny fahatry ny famantarana.

note: this really should never happen, as a user has no idea * what a keyword is, and people should be passing a unique * keyword to us anyway
en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
mg: Miala tsiny! Efa misy famantarana iray mitondra ny anarana "%s".

en: Please choose a different emblem name.
mg: Misafidiana anaram-pamantarana hafa.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
mg: Miala tsiny! Tsy voaraikitra ilay famantarana nosafidiana.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
mg: Miala tsiny! Tsy voaraikitra ilay anaram-pamantarana nosafidiana.

en: (%d:%02d Remaining)
mg: (%d:%02d sisa)

en: %s on %s
mg: %s amin'ny %s

note: "From" dialog label, source path gets placed next to it in the dialog
en: From:
mg: Avy amin'ny:

note: "To" dialog label, source path gets placed next to it in the dialog
en: To:
mg: Mankany amin'ny:

en: Error while moving.
mg: Nisy olana teo am-pamindrana.

en: "%s" cannot be moved because it is on a read-only disk.
mg: Tsy mety afindra ny "%s" satria voaraikitra amin'ny kapila amakiana fotsiny.

en: Error while deleting.
mg: Nisy olana teo am-pamafana.

en: "%s" cannot be deleted because you do not have permissions to modify its parent folder.
mg: Tsy mety fafana ny "%s" satria tsy manana alalana hanova ny laha-tahiry reniny ianao.

en: "%s" cannot be deleted because it is on a read-only disk.
mg: Tsy mety fafana ny "%s" satria mitoetra amin'ny kapila amakiana fotsiny.

en: "%s" cannot be moved because you do not have permissions to change it or its parent folder.
mg: Tsy mety afindra ny "%s" satria tsy manana alalana hanova azy na ny laha-tahiry reniny ianao.

en: Cannot move "%s" because it or its parent folder are contained in the destination.
mg: Tsy mety afindra ny "%s" satria efa ao amin'ilay toerana andefasana izy na ny laha-tahiry reniny.

en: Cannot move "%s" to the trash because you do not have permissions to change it or its parent folder.
mg: Tsy mety alefa any anaty daba ny "%s" satria tsy manana alalana hanova azy na ny laha-tahiry reniny ianao.

en: Error while copying.
mg: Nisy olana teo am-pandikana.

en: "%s" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
mg: Tsy mety adika ny "%s" satria tsy manana alalana hamaky io ianao.

en: Error while copying to "%s".
mg: Nisy olana teo am-pandikana mankany amin'ny "%s".

en: There is not enough space on the destination.
mg: Tsy antonona azy ny toerana andefasana.

en: Error while moving to "%s".
mg: Nisy olana teo am-pamindrana mankany amin'ny "%s".

en: Error while creating link in "%s".
mg: Nisy olana teo am-pamoronana rohy tanatin'ny "%s".

en: You do not have permissions to write to this folder.
mg: Tsy manana alalana handika zavatra anatin'io laha-tahiry io ianao.

en: The destination disk is read-only.
mg: Amakiana fotsiny ilay kapila mpandray.

en: Error while moving items to "%s".
mg: Nisy olana teo am-pamindrana ireo zavatra mankany amin'ny "%s".

en: Error while creating links in "%s".
mg: Nisy olana teo am-pamoronana rohy tanatin'ny "%s".

en: Error "%s" while copying "%s".
mg: Nisy ity olana teo am-pandikana ny "%s": "%s".

en: Would you like to continue?
mg: Maniry ny hanohy ve ianao?

en: Error "%s" while moving "%s".
mg: Nisy olana "%s" teo am-pamindrana ny "%s".

en: Error "%s" while creating a link to "%s".
mg: Nisy olana "%s" teo am-pamoronana rohy mankany amin'ny "%s".

en: Error "%s" while deleting "%s".
mg: Nisy olana "%s" teo am-pamafana ny "%s".

en: Error "%s" while copying.
mg: Nisy ity olana teo am-pandikana: "%s".

en: Error "%s" while moving.
mg: Nisy ity olana ity eo am-pamindrana: "%s".

en: Error "%s" while linking.
mg: Nisy ity olana ity teo am-pamoronana rohy: "%s".

en: Error "%s" while deleting.
mg: Nisy ity olana ity teo am-pamafana: "%s".

en: _Retry
mg: _Andramo indray

en: _Skip
mg: _Dingano

en: Could not move "%s" to the new location.
mg: Tsy voafindra tany amin'ny toerany vaovao ny "%s".

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to move the item, rename it and try again.
mg: Io anarana io dia efa nomena zavatra iray manokana izay tsy azo esorina na soloina. Raha toa ka mbola tianao afindra ilay zavatra, dia ovay ny anarany ary andramo indray avy eo.

en: Could not copy "%s" to the new location.
mg: Tsy voadika tamin'ny toerany vaovao ny "%s".

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to copy the item, rename it and try again.
mg: Io anarana io dia efa nomena zavatra iray manokana izay tsy azo esorina na soloina. Raha toa ka mbola tianao adika ilay zavatra, dia ovay ny anarany ary andramo indray avy eo.

en: The file already exists in "%s".  Replacing it will overwrite its contents.
mg: Efa misy ilay rakitra ao amin'ny "%s". Ny fanolohana azy dia mamafa ny mpiatiny.

en: _Replace
mg: _Soloy

en: S_kip All
mg: Din_gano izy rehetra

en: Replace _All
mg: Soloy izy _rehetra

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %dst link to %s
mg: Rohy %d mankany amin'ny %s

note: appended to new link file
en: %dnd link to %s
mg: Rohy %d mankany amin'ny %s

note: appended to new link file
en: %drd link to %s
mg: Rohy %d mankany amin'ny %s

note: appended to new link file
en: %dth link to %s
mg: Rohy %d mankany amin'ny %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
mg: (dika mitovy)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
mg: (dika mitovy iray)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
mg: x dika mitovy)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
mg: x dika mitovy)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
mg: x dika mitovy)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
mg: x dika mitovy)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
mg: %s (dika mitovy)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
mg: %s (dika mitovy iray)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%dth copy)%s
mg: %s (dika mitovy faha %d)%s

note: localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%dst copy)%s
mg: %s (dika mitovy faha %d)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%dnd copy)%s
mg: %s (dika mitovy faha %d)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%drd copy)%s
mg: %s (dika mitovy faha %d)%s

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
mg: GnomeVFSXferProgressStatus %d tsy fantatra

note: localizers: progress dialog title
en: Moving files to the Trash
mg: Mandefa ireo rakitra any anaty daba

note: localizers: label prepended to the progress count
en: Throwing out file:
mg: Adaboka ity rakitra ity:

note: localizers: label prepended to the name of the current file moved
en: Moving
mg: Mamindra

en: Preparing to Move to Trash...
mg: Miomana ny handefa any anaty daba...

note: localizers: progress dialog title
en: Moving files
mg: Mamindra ireo rakitra

note: localizers: label prepended to the progress count
en: Moving file:
mg: Mamindra ny rakitra:

en: Preparing To Move...
mg: Miomana ny handefa...

en: Finishing Move...
mg: Mamarana ny famindrana...

note: localizers: progress dialog title
en: Creating links to files
mg: Mamorona rohy ho an'ny rakitra

note: localizers: label prepended to the progress count
en: Linking file:
mg: Mamorona rohy ho an'ny rakitra:

note: localizers: label prepended to the name of the current file linked
en: Linking
mg: Mamorona rohy

en: Preparing to Create Links...
mg: Miomana ny hamorona rohy...

en: Finishing Creating Links...
mg: Mamita ny famoronana rohy...

note: localizers: progress dialog title
en: Copying files
mg: Mandika ireo rakitra

note: localizers: label prepended to the progress count
en: Copying file:
mg: Mandika ny rakitra:

note: localizers: label prepended to the name of the current file copied
en: Copying
mg: Mandika

en: Preparing To Copy...
mg: Miomana ny handika...

en: You cannot copy items into the trash.
mg: Tsy afaka mandika rakitra mankao anaty daba ianao.

en: You cannot create links inside the trash.
mg: Tsy afaka mamorona rohy ao anaty daba ianao.

en: Files and folders can only be moved into the trash.
mg: Ny rakitra sy ny laha-tahiry dia tsy mety raha tsy alefa mankao anaty daba ihany.

en: You cannot move this trash folder.
mg: Tsy azonao afindra ity laha-tahirin'ny daba ity.

en: You cannot copy this trash folder.
mg: Tsy azonao adika ity laha-tahirin'ny daba ity.

en: A trash folder is used for storing items moved to the trash.
mg: Ny laha-tahirin'ny daba dia natao ametrahana zavatra nalefa tanatin'ny daba.

en: You cannot move a folder into itself.
mg: Tsy azonao atao ny mamindra laha-tahiry mankeo amin'ny tenany ihany.

en: You cannot copy a folder into itself.
mg: Tsy azonao atao ny mandika laha-tahiry mankeo amin'ny tenany ihany.

en: The destination folder is inside the source folder.
mg: Ao anatin'ilay laha-tahiry iaingana ihany no misy ilay laha-tahiry andefasana.

en: You cannot copy a file over itself.
mg: Tsy azonao atao ny mandika rakitra iray eo amin'ny tenany ihany.

en: The destination and source are the same file.
mg: Mitovy ilay rakitra iaingana sy ilay rakitra iantefana.

en: You do not have permissions to write to the destination.
mg: Tsy manana alalana handika any amin'ilay toerana andefasana ianao.

en: There is no space on the destination.
mg: Tsy misy toerana malalaka anatin'ilay andefasana.

en: Error "%s" creating new folder.
mg: Nisy ity olana ity teo am-pamoronana laha-tahiry vaovao: "%s".

en: Error creating new folder.
mg: Nisy olana teo am-pamoronana laha-tahiry vaovao.

note: localizers: the initial name of a new folder
en: untitled folder
mg: tsy misy anarana

en: Error "%s" creating new document.
mg: Nisy ity olana ity teo am-pamoronana tahirin-kevitra vaovao: "%s".

en: Error creating new document.
mg: Nisy olana teo am-pamoronana tahirin'kevitra vaovao.

en: new file
mg: Rakitra vaovao

note: localizers: progress dialog title
en: Deleting files
mg: Hamafa ireo rakitra

note: localizers: label prepended to the progress count
en: Files deleted:
mg: Rakitra voafafa:

note: localizers: label prepended to the name of the current file deleted
en: Deleting
mg: Mamafa

en: Preparing to Delete files...
mg: Miomana ny hamafa ireo rakitra...

note: localizers: progress dialog title
en: Emptying the Trash
mg: Manafoana ny Daba

en: Preparing to Empty the Trash...
mg: Miomana ny hanafoana ny daba...

en: Empty all of the items from the trash?
mg: Fafàna daholo ireo zavatra anatin'ny daba?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
mg: Raha toa ka misafidy ny hanafoana ny daba ianao, dia ho voafafa tanteraka izay zavatra ao anatiny ao. Marihana fa azonao atao koa ny mamafa ireo zavatra ireo tsirairay.

en: _Empty Trash
mg: _Daba foana

en: Do you want to empty the trash before you umount?
mg: Fafana ve ny daba alohan'ny hanalanao azy?

note: label, accelerator
en: Empty Trash
mg: Daba foana

en: Search
mg: Karohy

en: Computer
mg: solosaina

en: Network
mg: Tambajotra

en: Fonts
mg: endri-tsoratra

en: Themes
mg: Endrika

en: CD/DVD Creator
mg: Mpamorona CD/DVD

en: Windows Network
mg: Tambajotra Windows

note: translators: this is the title of the "dns-sd:///" location
en: Services in
mg: Sampan'asa anaty

note: Today, use special word. * strftime patterns preceeded with the widest * possible resulting string for that pattern. * * Note to localizers: You can look at man strftime * for details on the format, but you should only use * the specifiers from the C standard, not extensions. * These include "%" fol
en: today at 00:00:00 PM
mg: Androany amin'ny 00:00:00

en: today at %-I:%M:%S %p
mg: androany amin'ny %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
mg: androany amin'ny 00:00

en: today at %-I:%M %p
mg: androany amin'ny %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
mg: androany, 00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
mg: androany, %-I:%M %p

en: today
mg: Androany

note: Yesterday, use special word. * Note to localizers: Same issues as "today" string.
en: yesterday at 00:00:00 PM
mg: omaly tamin'ny 00:00:00

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
mg: omaly tamin'ny %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
mg: omaly tamin'ny 00:00

en: yesterday at %-I:%M %p
mg: omaly tamin'ny %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
mg: omaly tamin'ny, 00:00

en: yesterday, %-I:%M %p
mg: omaly, %-I:%M %p

en: yesterday
mg: Omaly

note: Current week, include day of week. * Note to localizers: Same issues as "today" string. * The width measurement templates correspond to * the day/month name with the most letters.
en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
mg: Alarobia, faha 00 Septambra 0000, amin'ny 00:00:00

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
mg: Alat, faha 00 Okt 0000, amin'ny 00:00:00

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
mg: Alat, faha 00 Okt  0000, amin'ny 00:00

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
mg: 00 Okt 0000, amin'ny 00:00

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
mg: 00 Okt 0000, amin'ny 00:00

en: 00/00/00, 00:00 PM
mg: 00/00/00, 00:00

note: FIXME: We should use GNOME_VFS_SIZE_FORMAT_STR instead of the explicit format here.
en: %s (%lld bytes)
mg: %s (%lld octet)

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
mg: zavatra ?

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
mg: zavatra ?

en: unknown type
mg: Karazana tsy fantatra

en: unknown MIME type
mg: karazana MIME tsy fantatra

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
mg: tsy fantatra

en: program
mg: rindran'asa

en: Can't find description even for "x-directory/normal". This probably means that your gnome-vfs.keys file is in the wrong place or isn't being found for some other reason.
mg: Tsy mahita fanoritsoritana na dia mikasika ny "x-directory/normal" aza. Mety midika izany fa tsy amin'ny toerana tokony hisy azy ny rakitra gnome-vfs.keys na tsy hita noho ny antony maro samihafa.

en: No description found for mime type "%s" (file is "%s"), please tell the gnome-vfs mailing list.
mg: Tsy nahita fanoritsoritana mikasika ny kazazana mime "%s" ("%s" ilay rakitra). Mba ilazao ireo mpanoro làlana momba ny gnome-vfs.

en: link
mg: rohy

en: link (broken)
mg: rohy (simba)

en: Trash
mg: Daba

en: _Always
mg: _Foana

en: _Local File Only
mg: _Rakitry ny solosaina ihany

en: _Never
mg: _Na oviana na oviana

en: Activate items with a _single click
mg: Alefaso amin'ny alalan'ny tsindry _indray mandeha ny zavatra iray

en: Activate items with a _double click
mg: Alefaso amin'ny alalan'ny tsindry ind_roa ny zavatra iray

en: E_xecute files when they are clicked
mg: A_lefaso ireo rakitra rehefa voatsindry

en: Display _files when they are clicked
mg: Asehoy ireo _rakitra rehefa voatsindry

en: _Ask each time
mg: _Manontania foana

en: Search for files by file name only
mg: Fikarohana rakitra araka ny anarany ihany

en: Search for files by file name and file properties
mg: Fikarohana rakitra araka ny anarana  sy toetoetran-drakitra

en: Icon View
mg: Fijerin'ny kisary

en: List View
mg: Fijerin'ny lisitra

en: Manually
mg: Ataon-tànana

en: By Name
mg: Araka ny anarana

en: By Size
mg: Araka ny habe

en: By Type
mg: Araka ny karazana

en: By Modification Date
mg: Araka ny daty nanaovana fanovana

en: By Emblems
mg: Araka ny famantarana

note: Note to translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * matc
en: %s's Home
mg: Fandraisana %.0s

en: Network Servers
mg: Mpizara tambajotra

en: The selection rectangle
mg: Ny mahitsizoron'ny famaritana

en: Switch to Manual Layout?
mg: Ovaina fomba fandaminana ataon-tànana?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
mg: Tsy nety ny fanokafana. Hisafidy rindran'asa hafa ianao?

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.
mg: Tsy afaka manokatra ny "%s" ny "%s" satria tsy tody any amin'ny rakitra ao anatin'ny toerana  "%s" ny "%s" .

en: Open Failed, would you like to choose another action?
mg: Tsy nety ny fanokafana. Hisafidy asa atao hafa ianao?

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s" locations.
mg: Tsy afaka manokatra ny  "%s" ny asa fanao satria tsy tody any amin'ny rakitra ao anatin'ny toerana  "%s" izy.

en: No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
mg: Tsy misy rindran'asa hafa afaka manokatra io rakitra io. Mety hahasokatra azy ihany ianao raha toa ka adikanao anatin'ny solosainao ilay rakitra.

en: No other actions are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
mg: Tsy misy asa hafa afaka manokatra io rakitra io. Mety hahasokatra azy ihany ianao raha adikanao anatin'ny solosainao ilay rakitra.

en: Opening %s
mg: Manokatra ny %s

note: TODO: These strings suck pretty badly, but we're in string-freeze, * and I found these in other places to reuse. We should make them * better later. Shouldn't have gotten this error unless there's a : separator.
en: Couldn't display "%s".
mg: Tsy afaka naneho ny "%s".

en: There was an error launching the application.
mg: Nisy olana teo am-pandefasana ilay rindran'asa.

en: The attempt to log in failed.
mg: Nandamòka ny fanandramana hiditra.

en: Access was denied.
mg: Tsy nekena ny fidirana.

en: Couldn't display "%s", because no host "%s" could be found.
mg: Tsy afaka naeho ny "%s" satria tsy hita ny mpampiantrano "%s".

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
mg: Amarino tsara izay voasoratra ary jereo raha marina ireo datan'ny proxy nosoratanao.

en: "%s" is not a valid location.
mg: Toerana tsy mety ny "%s".

en: Please check the spelling and try again.
mg: Amarino izay voasoratra dia mamerena miditra indray avy eo azafady.

en: Couldn't find "%s".
mg: Tsy hita ny "%s".

en: Sorry, but you can't execute commands from a remote site.
mg: Miala tsiny. Tsy afaka manatanteraka baiko avy amin'ny site lavi-toerana iray ianao.

en: This is disabled due to security considerations.
mg: Natsahatra io noho ny antony ara-piarovana.

en: Details:
mg: Antsipiriany:

en: This drop target only supports local files.
mg: Ireo rakitra anatin'ny solosaina ihany no azo alatsaka.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
mg: Raha hanokatra rakitra ivelany, dia adikao anatin'ny laha-tahiry anatin'ny solosaina ilay izy ary avereno alatsaka indray.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
mg: Raha hanokatra rakitra ivelany, dia adikao anati'n'ny laha-tahiry anatin'ny solosaina ilay izy ary avereno alatsaka indray. Efa voasokatra ireo rakitra nalatsakao.

en: Search for "%s"
mg: Karohy ny "%s"

en: Edit
mg: Ovay

en: Undo Edit
mg: Foano ny fanovana

en: Undo the edit
mg: Foana ilay fanovana

en: Redo Edit
mg: Avereno ny fanovana

en: Redo the edit
mg: Avereno ilay fanovana

en: File Management
mg: Fandrindrana rakitra

en: Home Folder
mg: Laha-tahirin'ny fandraisana

en: Browse the file system with the file manager
mg: Zahavo amin'ny alalan'ny mpandrindra rakitra ny rafitry ny rakitra

en: File Browser
mg: Mpizaha rakitra

en: Factory for Nautilus shell and file manager
mg: Toerana fanamboarana ny shell sy ny mpandrindra rakitry ny Nautilus

en: Nautilus factory
mg: Toerana fanamboaran'ny Nautilus

en: Nautilus metafile factory
mg: Toerana fanamboarana metafichier'ny Nautilus

en: Nautilus shell
mg: Shell'ny Nautilus

en: Nautilus shell operations that can be done from subsequent command-line invocations
mg: Asan'akoran'ny Nautilus izay azo tanterahina amin'ny alalan'ny fandefasana ny command-line taty aoriana

en: Produces metafile objects for accessing Nautilus metadata
mg: Mamorona zavatra miendrika metafichier ahafahana mamaky metadata an'ny Nautilus

en: Background
mg: Afara

note: name, stock id
en: E_mpty Trash
mg: Daba _foana

note: label, accelerator name, stock id
en: Create L_auncher...
mg: Hamorona m_pandefa...

note: tooltip label, accelerator
en: Create a new launcher
mg: Mamorona mpandefa vaovao

note: label, accelerator
en: Change Desktop _Background
mg: Hanova ny _afaran'ny sehatr'asa

note: tooltip
en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
mg: Mampiseho fikandrana izay ahafahanao mamaritra ny soratra sy ny lokon'ny afaran'ny desktop

note: tooltip label, accelerator
en: Delete all items in the Trash
mg: Mamafa ny zavatra rehetra ao anatin'ny daba

en: Desktop
mg: Sehatr'asa

en: View as Desktop
mg: Asehoy toy ny sehatr'asa

en: View as _Desktop
mg: Asehoy toy ny _sehatr'asa

en: The desktop view encountered an error.
mg: Tojo olana ny mpaneho sehatr'asa.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
mg: Tojo olana teo am-piantombohana ny mpaneho sehatr'asa.

en: Display this location with the desktop view.
mg: Asehoy miaraka amin'ny sehon'ny sehatr'asa ity toerana ity.

en: Are you sure you want to open all files?
mg: Tianao sokafana tokoa ve ireo rakitra rehetra ireo?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
mg: Tianao fafàna tanteraka tokoa ve ny "%s"?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
mg: Raha fafànao ny zavatra iray, dia ho voafafa tanteraka izany.

en: There was an error displaying help.
mg: Nisy olana teo am-panehoana ny toro-làlana.

en: Select Pattern
mg: Hisafidy soratra

en: _Pattern:
mg: _Soratra:

en: Save Search as
mg: Raiketo toy izao ny karoka

en: Search _name:
mg: _Anaran'ny karoka:

en: _Folder:
mg: _Laha-tahiry:

en: Select Folder to Save Search In
mg: Safidio ny laha-tahiry andraiketana ilay karoka

en: "%s" selected
mg: "%s" no voafidy

en: %s, Free space: %s
mg: %s, toerana malalaka: %s

note: Note that the number of items actually displayed varies somewhat due * to the way files are collected in batches. So you can't assume that * no more than the constant limit are displayed.
en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle.
mg: Maro noho izay voarindran'ny Nautilus ny rakitra anatin'ilay laha-tahiry "%s".

en: Some files will not be displayed.
mg: Tsy haseho ny rakitra sasany.

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
mg: Tsy mety afindra mankany anaty daba ilay rakitra. Tianao fafàna tanteraka?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
mg: Tsy mety afindra mankany anaty daba ny rakitra "%s".

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
mg: Tsy mety afindra mankany anaty daba ireo zavatra ireo. Tianao fafàna tanteraka?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
mg: Tsy mety afindra mankany anaty daba ny zavatra sasany. Tianao fafàna tanteraka izy ireo?

en: %d of the selected items cannot be moved to the Trash
mg: %d amin'ireo zavatra voafaritra tsy mety afindra mankany amin'ny daba

en: Are you sure you want to permanently delete "%s" from the trash?
mg: Tianao fafàna tanteraka tao anatin'ny daba tokoa ve ny "%s"?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
mg: Raha fafànao ny zavatra iray, dia ho voafafa tanteraka izany.

en: Open with "%s"
mg: Sokafy amin'ny alalan'ny "%s"

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
mg: Tianao alefa ve "%s" sa tianao aseho ny mpiatiny?

en: "%s" is an executable text file.
mg: Raki-tsoratra azo alefa ny "%s".

en: Run in _Terminal
mg: Alefaso amin'ny alalan'ny _Terminal

en: _Display
mg: _Asehoy

en: _Run
mg: _Alefaso

en: Cannot open %s
mg: Tsy mety sokafana ny %s

en: The filename "%s" indicates that this file is of type "%s". The contents of the file indicate that the file is of type "%s". If you open this file, the file might present a security risk to your system.
    
    Do not open the file unless you created the file yourself, or received the file from a trusted source. To open the file, rename the file to the correct extension for "%s", then open the file normally. Alternatively, use the Open With menu to choose a specific application for the file.
mg: Ny anaran-drakitra "%s" dia mampiseho fa manaraka ny karazana "%s" io rakitra io. Ny mpiatin'ilay rakitra dia mampiseho fa manaraka ny karazana "%s" io rakitra io. Mety hanimba ny rafitra ampiasainao io rakitra io raha toa ka sokafanao.
    
    Aza sokafana io rakitra io raha tsy hoe ianao ihany no namorona azy, na hoe atokisana ny toerana niaviany. Raha hanokatra io rakitra io ianao, dia ovay ny anarany ka ampio ilay tovana mifanaraka amin'ny "%s". Sokafy tahaka ny fanao ilay izy rehefa avy eo. Azonao atao koa ny manindry ilay safidy Sokafy amin'ny Alalan'ny raha hisafidy rindran'asa manokana hanokatra ilay rakitra.

en: Run "%s" on any selected items
mg: "%s" alefa hanokafana izay zavatra voafaritra

en: Create Document from template "%s"
mg: Hamorona Tahirin-kevitra avy amin'ny fakantahaka "%s"

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
mg: Ireo rakitra azo alefa rehetra anatin'ity laha-tahiry ity dia hiseho anatin'ny karazan-tsafidin'ny baiki soratra.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
mg: Ny fisafidianana teny baiko ho an'ny karazan-tsafidy dia handefa izany teny baiko izany miaraka amin'izay zavatra voafaritra ho toy ny input.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
mg: Hiseho anatin'ny karazan-tsafidin'ny teny baiko daholo ireo rakitra azo alefa anatin'ity kaha-tahiry ity. Ny fisafidiana teny baiko iray anatin'ilay karazan-tsafidy dia handefa izany teny baiko izany.
    
    Raha toa ka alefa avy anatin'ny laha-tahirin'ny solosaina ireo teny baiko, dia andefasana ny anaran-drakitra voafaritra ireo teny baiko ireo. Raha toa ka alefa avy anatin'ny laha-tahiry lavi-toerana (ohatra: laha-tahiry mampiseho mpiatin'ny tranonkala na ftp) izy ireo, dia tsy andefasana mpizahaka ireo teny baiko.
    
    Na ahoana na ahoana, ny Nautilus no hamaritra ireto ovan'ny tontolo ireto izay azon'ny teny baiko ampiasaina:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: sori-dàlana voafetran'ny andalana vaovao ho an'ny rakitra voafaritra (ho an'ny rakitry ny solosaina ihany)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: URI voafetran'ny andalana vaovao ho an'ny rakitra voafaritra
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI ho an'ny toerana voalaza
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: toerana sy haben'ny fikandrana voalaza

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
mg: Hifindra toerana ny "%s" raha toa ka ekenao ny baiko Apetao

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
mg: Hadika ny "%s" raha toa ka ekenao ny baiko Apetao

en: There is nothing on the clipboard to paste.
mg: Tsy misy zavatra hapetaka avy ao anaty fanindri-taratasy.

en: Connect to Server %s
mg: Hifandray amin'ny mpizara %s

en: _Connect
mg: _Atomboy

en: Link _name:
mg: _Anaran'ny rohy:

en: Create _Document
mg: Hamorona _tahirin-kevitra

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
mg: Sokafy amin'ny A_lalan'ny

note: name, stock id, label
en: Choose a program with which to open the selected item
mg: Misafidiana rindran'asa hanokafana ilay zavatra voafaritra

note: name, stock id
en: _Properties
mg: _Toetoetra

note: label, accelerator
en: View or modify the properties of each selected item
mg: Hijery na hanova ny toetoetry ny zavatra voafaritra tsirairay

note: label, accelerator
en: View or modify the properties of the open folder
mg: Hijery na hanova ny toetoetry ny laha-tahiry misokatra

note: name, stock id
en: Create _Folder
mg: Hamorona _laha-tahiry

note: label, accelerator
en: Create a new empty folder inside this folder
mg: Mamorona laha-tahiry foana vaovao anatin'ity laha-tahiry iray ity

en: No templates Installed
mg: Tsy misy fakantahaka voapetraka

note: name, stock id, label name, stock id translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything
en: _Empty File
mg: _Rakitra foana

note: label, accelerator
en: Create a new empty file inside this folder
mg: Mamorona rakitra foana vaovao anatin'ity laha-tahiry

note: name, stock id
en: _Open
mg: _Sokafy

note: label, accelerator
en: Open the selected item in this window
mg: Manokatra ny rakitra voafaritra anatin'ity fiikandrana ity

note: name, stock id Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
mg: Sokafy anatin'ny fikandrana mpitety

note: label, accelerator
en: Open each selected item in a navigation window
mg: Sokafy anatin'ny fikandrana mpitety ny rakitra voafaritra tsirairay

note: name, stock id
en: Open with Other _Application...
mg: Sokafy amin'ny alalan'ny _rindran'asa hafa...

note: label, accelerator
en: Choose another application with which to open the selected item
mg: Misafidy rindran'asa hafa hanokafana ilay zavatra voafaritra

note: name, stock id
en: _Open Scripts Folder
mg: _Sokafy ny laha-tahirin'ny baiko soratra

note: label, accelerator
en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
mg: Mampiseho ny laha-tahiry misy ireo baiko soratra hita anatin'ity karazan-tsafidy ity

note: name, stock id label, accelerator
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
mg: Manomana ireo rakitra voafaritra hafindra amin'ny alalan'ny baiko Apetao

note: name, stock id label, accelerator
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
mg: Manomana ireo rakitra voafaritra hadika amin'ny alalan'ny baiko Apetao

note: name, stock id label, accelerator
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
mg: Mamindra na mandika ireo rakitra voafaritra teo aloha amin'ny alalan'ny baiko Esory na Adikao

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id
en: _Paste Into Folder
mg: _Apetao ao anatin'ilay laha-tahiry

note: label, accelerator
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
mg: Mamindra na mandika rakitra voafaritra teo aloha ao anatin'ilay laha-tahiry voafaritra amin'ny alalan'ny baiko Esory na Adikao

note: label, accelerator
en: Select all items in this window
mg: Farito daholo ireo zavatra anatin'ity fikandrana ity

note: name, stock id
en: Select _Pattern
mg: _Rafi-pamaritana

note: label, accelerator
en: Select items in this window matching a given pattern
mg: Mamaritra ireo zavatra anatin'ity fikandrana ity araka ny rafi-pamaritana iray

note: name, stock id
en: D_uplicate
mg: Anaovy _dika mitovy

note: label, accelerator
en: Duplicate each selected item
mg: Manao dika mitovy ny zavatra voafaritra

note: label, accelerator
en: Create a symbolic link for each selected item
mg: Mamorona rohy misolotena ho an'ny zavatra voafaritra

note: name, stock id
en: _Rename...
mg: _Ovay anarana...

note: label, accelerator
en: Rename selected item
mg: Manova anarana ny zavatra voafaritra

note: name, stock id
en: Mo_ve to Trash
mg: A_lefaso any anaty daba

note: label, accelerator
en: Move each selected item to the Trash
mg: Mandefa ny zavatra voafaritra any anaty daba

note: name, stock id add the "delete" menu item
en: _Delete
mg: _Fafao

note: label, accelerator
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
mg: Mamafa ny zavatra voafaritra, nefa tsy mandefa izany any anaty daba

note: name, stock id
en: Reset View to _Defaults
mg: Avereno amin'ny endriny _tsotra ny efijery

note: label, accelerator
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
mg: Avereno amin'ny tokony ho izy ny fomba fandaharana sy ny mariky ny zòma mba hifanarahan'ny safidy manokana mikasika ity efijery ity

note: name, stock id
en: Connect To This Server
mg: Hifandray amin'ity mpizara ity

note: label, accelerator
en: Make a permanent connection to this server
mg: Mampisy fifandraisana mitoetra amin'io mpizara io

note: name, stock id
en: _Mount Volume
mg: _Akaro ilay kapila

note: label, accelerator
en: Mount the selected volume
mg: Mampakatra ilay kapila voafaritra

note: name, stock id
en: _Unmount Volume
mg: _Alatsao ilay kapila

note: label, accelerator
en: Unmount the selected volume
mg: Mandatsaka ilay kapila voafaritra

note: name, stock id
en: _Eject
mg: _Tsoahy

note: label, accelerator
en: Eject the selected volume
mg: Manatsoaka ilay kapila voafaritra

note: name, stock id
en: _Format
mg: Ampanarao _format

note: label, accelerator
en: Format the selected volume
mg: Mampanaraka format ilay kapila voafaritra

note: name, stock id
en: Open File and Close window
mg: Manokatra ilay rakitra ary hidio ny fikandrana

note: name, stock id
en: Sa_ve Search
mg: _Raiketo ny karoka

note: label, accelerator
en: Save the edited search
mg: Mandraikitra ilay karoka novaina

note: name, stock id
en: Sa_ve Search As...
mg: _Raiketo toy izao ilay karoka...

note: label, accelerator
en: Save the current search as a file
mg: Mandraikitra io karoka io anaty rakitra

note: label, accelerator
en: Open this folder in a navigation window
mg: Sokafy anaty fikandrana mpizaha ity laha-tahiry ity

note: name, stock id label, accelerator
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
mg: Manomana ny famindrana ity laha-tahiry ity amin'ny alalan'ny baiko Apetao

note: name, stock id label, accelerator
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
mg: Manomana ny fandikana ity laha-tahiry amin'ny alalan'ny baiko Apetao

note: label, accelerator
en: Move this folder to the Trash
mg: Mandefa ity laha-tahiry ity any anaty daba

note: label, accelerator
en: Delete this folder, without moving to the Trash
mg: Mamafa ity laha-tahiry ity, nefa tsy madefa azy any anaty daba

note: name, stock id
en: Show _Hidden Files
mg: Asehoy ireo rakitra _miafina

note: label, accelerator
en: Toggle the display of hidden files in the current window
mg: Mampiseho na tsy mampiseho anatin'ity fikandrana ity ireo rakitra miafina

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
mg: Mandefa na mandrindra ireo baiko soratra avy amin'ny %s

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
mg: _Baiko soratra

note: add the "open in new window" menu item
en: Open in New Window
mg: Sokafy anaty fikandrana vaovao

en: _Delete from Trash
mg: _Fafao tao anatin'ny daba

en: Delete the open folder permanently
mg: Mamafa tanteraka ilay laha-tahiry misokatra

en: Move the open folder to the Trash
mg: Alefaso any anaty daba ny laha-tahiry misokatra

en: _Open with "%s"
mg: _Sokafy amin'ny alalan'ny "%s"

en: Delete all selected items permanently
mg: Fafao tanteraka ireo zavatra voafaritra rehetra

en: The Link "%s" is Broken.
mg: Simba ny rohy "%s".

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
mg: Simba ny rohy "%s". Alefa any anaty daba?

en: This link can't be used, because it has no target.
mg: Tsy mety ampiasaina ity rohy ity satria tsy misy tanjona ilay izy.

en: This link can't be used, because its target "%s" doesn't exist.
mg: Tsy mety ampiasaina ity rohy ity satria tsy misy akory ny tanjony "%s".

en: Opening "%s".
mg: Manokatra ny "%s".

en: Download location?
mg: Aidina io toerana io?

en: You can download it or make a link to it.
mg: Azonao aidina io na amoronanao rohy.

en: Make a _Link
mg: Hamorona _rohy

en: _Download
mg: _Aidina

en: Drag and drop is not supported.
mg: Tsy mety raisina sy afindra.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
mg: Ireo rafi-drakitry ny solosaina ihany no azo raisina sy afindra.

en: An invalid drag type was used.
mg: Fomba fandraisana tsy nety no natao.

en: Comment
mg: Fanampi-piteny

en: Description
mg: Fanoritsoritana

en: Link
mg: Rohy

en: Command
mg: Baiko

en: Launcher
mg: Mpandefa

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
mg: Tsy manana ny fahazoan-dàlana ilaina ahafahana mijery ny mpiatin'ny  "%s" ianao.

en: "%s" couldn't be found. Perhaps it has recently been deleted.
mg: Tsy hita ny "%s". Mety vao nofafana angamba izy io.

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
mg: Miala tsiny fa tsy voaseho daholo ny mpiatin'ny "%s" rehetra.

en: The folder contents could not be displayed.
mg: Tsy mety aseho ny mpiatin'ilay laha-tahiry.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
mg: Efa misy manana ny anarana "%s" ao anatin'ity laha-tahiry ity. Mampiasà anarana hafa azafady.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
mg: Tsy misy izany "%s" izany anatin'ity laha-tahiry ity. Mety vao nafindra na nofafana angamba izy io.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
mg: Tsy manana ny fahazoan-dàlana ilaina ahafahana manova ny anaran'ny "%s" ianao.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
mg: Tsy mety io anarana "%s" io satria misy ny marika "/". Mampiasà anarana hafa azafady.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
mg: Tsy mety ny anarana "%s". Mampiasà anarana azafady.

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
mg: Tsy mety ovàna ny anaran'ny "%s" satria mitoetra amin'ny kapila amakiana fotsiny izy io.

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
mg: Miala tsiny fa tsy voaova ho "%s" ny anaran'ny "%s".

en: The item could not be renamed.
mg: Tsy mety ovaina ny anaran'ilay zavatra.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
mg: Tsy manana ny fahazoan-dàlana ilaina ahafahana manova ny vondron'ny "%s" ianao.

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
mg: Tsy voaova ny vondron'ny "%s" satria mitoetra amin'ny kapila amakiana fotsiny izy io.

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
mg: Miala tsiny fa tsy voaova ny vondron'ny "%s".

en: The group could not be changed.
mg: Tsy mety ovaina ilay vondrona.

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
mg: Tsy voaova ny tompon'ny "%s" satria mitoetra amin'ny kapila amakiana fotsiny izy io

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
mg: Miala tsiny fa tsy voaova ny tompon'ny "%s".

en: The owner could not be changed.
mg: Tsy mety ovaina ny tompon'ny "%s".

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
mg: Tsy voaova ny fahazoan-dàlan'ny "%s" satria mitoetra amin'ny kapila amakiana fotsiny izy io

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
mg: Miala tsiny fa tsy voaova ny fahazoan-dàlan'ny "%s".

en: The permissions could not be changed.
mg: Tsy mety ovaina ilay fahazoan-dàlana.

en: Renaming "%s" to "%s".
mg: Manova ny anaran'ny "%s" ho "%s".

en: by _Name
mg: araka ny _Anarana

en: Keep icons sorted by name in rows
mg: Mandahatra ny kisary araka ny anarany

en: by _Size
mg: araka ny _Habe

en: Keep icons sorted by size in rows
mg: Mandahatra ny kisary araka ny habeny

en: by _Type
mg: araka ny _Karazana

en: Keep icons sorted by type in rows
mg: Mandahatra ny kisary araka ny karazany

en: by Modification _Date
mg: araka ny _Daty nanaovana fanovana

en: Keep icons sorted by modification date in rows
mg: Mandahatra ny kisary araka ny daty nanaovana fanovana

en: by _Emblems
mg: araka ny _Famantarana

en: Keep icons sorted by emblems in rows
mg: Mandahatra ny kisary araka ny famantarana

en: Arran_ge Items
mg: Han_damina ireo zavatra

note: name, stock id, label name, stock id
en: Str_etch Icon
mg: _Itaro ny kisary

note: label, accelerator
en: Make the selected icon stretchable
mg: Ahafahana manitatra ny kisary voafaritra

note: name, stock id
en: Restore Icons' Original Si_zes
mg: Avereno amin'ny _habeny teo aloha ny kisary

note: label, accelerator
en: Restore each selected icon to its original size
mg: Mamerina ny kisary voafarina amin'ny habeny teo aloha

note: name, stock id
en: Clean _Up by Name
mg: _Alamino araka ny anarany

note: label, accelerator
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
mg: Manamboatra ny toeran'ireo  kisary mba ho tafiditra tsara ao anatin'ny fikandrana ary mba tsy hifanitsaka

note: name, stock id
en: Compact _Layout
mg: _Fandaminana mifaneritery

note: label, accelerator
en: Toggle using a tighter layout scheme
mg: Ahafahana manao fandaminana mifaneritery

note: name, stock id
en: Re_versed Order
mg: Filaharana mi_vadika

note: label, accelerator
en: Display icons in the opposite order
mg: Mampiseho ny kisary manaraka filharana mivadika

note: name, stock id
en: _Keep Aligned
mg: _Ataovy mifanitsy foana

note: label, accelerator
en: Keep icons lined up on a grid
mg: Mandahatra ireo kisary mahitsy manaraka efamira-tsoramiafina

en: _Manually
mg: _Ataon-tànana

en: Leave icons wherever they are dropped
mg: Mamela ny kisary amin'ny toerana izay ametrahana azy

en: By _Name
mg: Araka ny _Anarana

en: By _Size
mg: Araka ny _Habe

en: By _Type
mg: Araka ny _Karazana

en: By Modification _Date
mg: Araka ny _Daty nanaovana fanovana

en: By _Emblems
mg: Araka ny _Famantarana

en: Restore Icon's Original Si_ze
mg: Avareno amin'ny _habeny teo aloha ny kisary

en: pointing at "%s"
mg: Manondro ny "%s"

en: Icons
mg: Kisary

en: View as Icons
mg: Asehoy toy ny kisary

en: View as _Icons
mg: Asehoy toy ny _kisary

en: The icon view encountered an error.
mg: Tojo olana ny mpaneho kisary.

en: The icon view encountered an error while starting up.
mg: Tojo olana ny mpaneho kisary raha mbola niantomboka.

en: Display this location with the icon view.
mg: Asehoy miaraka amin'ny mpaneho kisary ity toerana ity.

en: (Empty)
mg: (Foana)

en: Loading...
mg: Mangala...

en: %s Visible Columns
mg: Fariana %s no tazana

en: Choose the order of information to appear in this folder.
mg: Safidio ny filaharan'ny data hiseho anatin'ity laha-tahiry ity.

note: name, stock id
en: Visible _Columns...
mg: _Fariana tazana...

note: label, accelerator
en: Select the columns visible in this folder
mg: Mamaritra ireo fariana hita anatin'ity laha-tahiry ity

en: List
mg: Lisitra

en: View as List
mg: Asehoy toy ny lisitra

en: View as _List
mg: Asehoy toy ny _lisitra

en: The list view encountered an error.
mg: Tojo olana ny sehon'ny lisitra.

en: The list view encountered an error while starting up.
mg: Tojo olana ity sehon'ny lisitra ity teo am-piantombohana.

en: Display this location with the list view.
mg: Asehoy miaraka amin'ny sehon'ny lisitra ity toerana ity.

en: You can't assign more than one custom icon at a time!
mg: Tsy afaka mamaritra kisary safidy afa-tsy indray mandeha isaky famaritana ianao!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
mg: Mandraisa sary iray fotsiny hatao kisary safidy.

en: The file that you dropped is not local.
mg: Tsy rakitry ny solosaina ilay rakitra nalatsakao.

en: You can only use local images as custom icons.
mg: Sary anatin'ny solosaina ihany no azonao atao kisary safidy.

en: The file that you dropped is not an image.
mg: Tsy sary ilay rakitra nalatsakao.

en: Properties
mg: Toetoetra

en: %s Properties
mg: Toetoetry ny %s

en: Cancel Group Change?
mg: Foanana ny fanovana vondrona?

en: Cancel Owner Change?
mg: Foanana ny fanovana tompo?

en: nothing
mg: Tsy misy na inona na inona

en: unreadable
mg: tsy hay vakiana

en: (some contents unreadable)
mg: (tsy hay vakiana ny sasany amin'ny  mpiaty)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
mg: Mpiaty:

en: used
mg: nampiasaina

en: Basic
mg: Fototra

en: Type:
mg: Karazana:

en: Size:
mg: Habe:

en: Location:
mg: Toerana:

en: Volume:
mg: Hadiry:

en: Free space:
mg: Toerana malalaka:

en: Link target:
mg: Tanjon'ny rohy:

en: MIME type:
mg: Karazana MIM:

en: Modified:
mg: Novaina ny:

en: Accessed:
mg: Nosokafana ny:

en: Emblems
mg: Famantarana

en: _Read
mg: _Famakiana

en: _Write
mg: Fand_raiketana

en: E_xecute
mg: Fand_efasana

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
mg: tsia

en: create/delete
mg: mamorona/fafao

en: None
mg: Tsy misy

en: List files only
mg: Rakitra ihany no asehoy

en: Read-only
mg: Mamaky fotsiny

en: Set _user ID
mg: Farito ny ID'ny _mpampiasa

en: Special flags:
mg: Saina manokana:

en: Set gro_up ID
mg: Farito ny ID'ny _vondrona

en: _Sticky
mg: _Mety mipetaka

en: Owner:
mg: Tompony:

en: Group:
mg: Vondrony:

en: Others:
mg: Hafa:

en: Text view:
mg: Sehon'ny soratra:

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
mg: Tsy ianao no tompony, noho izany tsy afaka manova ireo fahazoan-dàlana ireo ianao.

en: SELinux Context:
mg: SELinux Seha-kevitra:

en: Last changed:
mg: Novaina farany ny:

en: The permissions of "%s" could not be determined.
mg: Tsy fantatra ny fahazoan-dàlan'ny "%s".

en: The permissions of the selected file could not be determined.
mg: Tsy fantatra ny fahazoan-dàlan'ny rakitra voafaritra.

en: Open With
mg: Sokafy amin'ny alalan'ny

en: Creating Properties window.
mg: Mamorona fikandran'ny toetoetra.

en: Select Custom Icon
mg: Hamaritra kisary safidy

en: E_ject
mg: _Tsoay

note: add the "create folder" menu item
en: Create Folder
mg: Hamorona laha-tahiry

en: Move to Trash
mg: Alefa any anaty daba

en: File System
mg: Rafi-drakitra

en: Network Neighbourhood
mg: Fifanakaikezan'ny tambajotra

en: Tree
mg: Hazo

en: Show Tree
mg: Asehoy ny hazo

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
mg: Tsy nahaforona ilay laha-tahiry ilaina "%s"  ny Nautilus.

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
mg: Mamorona ity laha-tahiry ity na amboary ireo fahazoan-dàlana alohan'ny adefasana ny Nautilus, amin'izay voaforony ilay izy.

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
mg: Tsy nahaforona ireto laha-tahiry ilaina ireto ny Nautilus: %s.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
mg: Forony ireo laha-tahiry ireo na amboaro ny fahazoan-dàlana alohan'ny andefasana ny Nautilus, amin'izay voaforony izy ireo.

en: Link To Old Desktop
mg: Rohy mankany amin'ny sehatr'asa taloha

en: A link called "Link To Old Desktop" has been created on the desktop.
mg: Noforonina teo amin'ny sehatr'asa ny rohy mitondra ny anarana "Link To Old Desktop".

en: The location of the desktop directory has changed in GNOME 2.4. You can open the link and move over the files you want, then delete the link.
mg: Niova ny toeran'ny laha-tahirin'ny sehatr'asa amin'ny GNOME 2.4. Azonao sokafana io rohy io, azonao afindra tao ireo rakitra tianao afindra, ary azonao fafàna ilay rohy rehefa avy eo.

note: Can't register myself due to trouble locating the * Nautilus_Shell.server file. This has happened when you * launch Nautilus with an LD_LIBRARY_PATH that * doesn't include the directory containing the oaf * library. It could also happen if the * Nautilus_Shell.server file was not present for some * 
en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
mg: Tsy mety ampiasaina ny Nautilus izao. Azo vahana amin'ny alalan'ny baiko "bonobo-slay" amin'ny kônsôla izany olana izany. Raha toa tsy voavaha ilay olana, dia azonao atao ny miverina mamelona ny solosaina na mametraka ny Nautilus indray.

note: FIXME bugzilla.gnome.org 42536: The guesses and stuff here are lame.
en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
    
    Bonobo couldn't locate the Nautilus_shell.server file. One cause of this seems to be an LD_LIBRARY_PATH that does not include the bonobo-activation library's directory. Another possible cause would be bad install with a missing Nautilus_Shell.server file.
    
    Running "bonobo-slay" will kill all Bonobo Activation and GConf processes, which may be needed by other applications.
    
    Sometimes killing bonobo-activation-server and gconfd fixes the problem, but we don't know why.
    
    We have also seen this error when a faulty version of bonobo-activation was installed.
mg: Tsy mety ampiasaina ny Nautilus izao. Mety hamaha izany olana izany ny fandefasana ny baiko "bonobo-slay". Raha tsy mbola voavaha ny olana, dia azonao atao ny mamerina mamelona ny solosaina na mamerina mametraka ny Nautilus.
    
    Tsy hitan'ny Bonobo ny rakira  Nautilus_shell.server. Antony iray mety mahatonga izany ny tsy fisian'ny laha-tahirin'ny tranombokin'ny bonobo-activation anatin'ny LD_LIBRARY_PATH. Antony hafa mety mahatonga izany koa ny fametrahana tsy nety tsara, ka tsy nahitana ny rakitra Nautilus_Shell.server.
    
    Ny fandefasana ny "bonobo-slay" dia hamono ireo fizotra  Bonobo Activation sy GConf izay mety ilain'ny rindran'asa hafa.
    
    Mamaha izany olana izany ny famonoana ny bonobo-activation-server sy ny gconfd indraindray, saingy tsy hainay ny mahatonga izany.
    
    Nahita io kilema io koa izahay raha nametraka kinovan'ny bonobo-activation izay misy kilema.

note: Some misc. error (can never happen with current * version of bonobo-activation). Show dialog and terminate the * program. FIXME bugzilla.gnome.org 42537: Looks like this does happen with the * current OAF. I guess I read the code wrong. Need to figure out when and make a * good message. FIXME bugzil
en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error.
mg: Tsy mety ampiasaina ny Nautilus izao noho ny olana tsy nampoizina.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to register the file manager view server.
mg: Tsy mety ampiasaina ny Nautilus izao noho ny olana tsy nampoizina nitranga tamin'ny Bonobo raha nanandrana nanambara ny mpizaran'ny sehon'ny mpandrindra rakitra izy.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the shell object. Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
mg: Tsy mety ampiasaina ny Nautilus izao noho ny olana tsy nampoizina nitranga tamin'ny Bonobo raha nanandrana namaritra ny toerana misy ny zavatry ny akora. Mety hamahaizany olana izany ny famonoana ny bonobo-activation-server ary ny fandefasana ny Nautilus indray.

en: There was an error displaying help: 
    %s
mg: Nisy olana teo am-panehoana ny toro-làlana:
    %s

en: No bookmarks defined
mg: Tsy misy tobin-drohy voafaritra

en: <b>_Bookmarks</b>
mg: <b>_Tobin-drohy</b>

en: <b>_Location</b>
mg: <b>_Toerana</b>

en: <b>_Name</b>
mg: <b>_Anarana</b>

en: Edit Bookmarks
mg: Hanova ny tobin-drohy

en: Can't display location "%s"
mg: Tsy afaka maneho ny toerana "%s"

en: Custom Location
mg: Toerana safidy

en: Public FTP
mg: FTP ho an'ny rehetra

en: FTP (with login)
mg: FTP (misy fidirana)

en: Windows share
mg: Fifampizarana Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
mg: WebDAV voaaro (HTTPS)

en: Can't Connect to Server. "%s" is not a valid location.
mg: Tsy afaka mifandray amin'ny mpizara. Tsy mitombina ny adiresy "%s".

en: Can't Connect to Server. You must enter a name for the server.
mg: Tsy afaka mifandray amin'ny mpizara. Tsy maintsy manome ny anaran'ilay mpizara ianao.

en: Please enter a name and try again.
mg: Manorata anarana dia manandrama indray.

en: _Location (URI):
mg: _Adiresy (URI):

en: _Server:
mg: _Mpizara:

en: Optional information:
mg: Fampahalalana safidy:

en: _Share:
mg: _Fifampizarana:

en: _User Name:
mg: _Anaran'ny mpampiasa:

en: _Domain Name:
mg: Anaran'ny domena:

en: _Name to use for connection:
mg: _Anarana ampiasaina amin'ny fifandraisana:

en: Connect to Server
mg: Hifandray amin'ny mpizara

en: Service _type:
mg: _Karazan'ny sampan'asa:

en: Browse _Network
mg: Hizaha _Tambajotra

en: C_onnect
mg: H_ifandray

en: Couldn't remove emblem with name '%s'.
mg: Tsy nety nalaina tamin'ny alalan'ny anarana '%s' ny famantarana.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
mg: Mety famantarana mitoetra angamba io, ary famantarana izay tsy nofaritanao.

en: Couldn't rename emblem with name '%s'.
mg: Tsy nety novaina tamin'ny alalan'ny anarana '%s' ny famantarana.

en: Rename Emblem
mg: Ovay ny anaran'ilay famantarana

en: Enter a new name for the displayed emblem:
mg: Manorata anarana vaovao omena ny famantarana miseho:

en: Rename
mg: Ovay

en: Add Emblems...
mg: Hanampy famantarana...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
mg: Manorata anarana manoritsoritra iray eo akaikin'ny famantarana tsirairay. Io anarana io dia entina amantarana ilay famantarana any an-toeran-kafa.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
mg: Manorata anarana manoritsoritra eo akaikin'ilay famantarana. Io anarana io dia entina amantarana ilay famantarana any an-toeran-kafa.

en: Some of the files could not be added as emblems.
mg: Tsy mety atao famantarana ny sasany amin'ilay rakitra.

en: The emblems do not appear to be valid images.
mg: Toa tsy azo ampiasaina ny sarin'ireo famantarana ireo.

en: None of the files could be added as emblems.
mg: Tsy nisy nety natao famantarana ireo rakitra ireo.

en: The emblem cannot be added.
mg: Tsy vita ilay famantarana.

en: The dragged text was not a valid file location.
mg: Tsy toeran-drakitra mitombina io andian-tsoratra nafindra io.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
mg: Toa tsy sary azo ampiasaina ny rakitra '%s'.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
mg: Toa tsy sary azo ampiasaina io rakitra nafindra io.

en: Show Emblems
mg: Asehoy ireo famantarana

en: 100 KB
    500 KB
    1 MB
    3 MB
    5 MB
    10 MB
    100 MB
    1 GB
mg: 100 Ko
    500 Ko
    1 Mo
    3 Mo
    5 Mo
    10 Mo
    100 Mo
    1 Go

en: <span weight="bold">Behavior</span>
mg: <span weight="bold">Fiasa</span>

en: <span weight="bold">Date</span>
mg: <span weight="bold">Daty</span>

en: <span weight="bold">Default View</span>
mg: <span weight="bold">Seho tsotra</span>

en: <span weight="bold">Executable Text Files</span>
mg: <span weight="bold">Raki-tsoratra azo alefa</span>

en: <span weight="bold">Folders</span>
mg: <span weight="bold">Laha-tahiry</span>

en: <span weight="bold">Icon Captions</span>
mg: <span weight="bold">Maribolan'ny kisary</span>

en: <span weight="bold">Icon View Defaults</span>
mg: <span weight="bold">Sehon'ny kisary tsotra</span>

en: <span weight="bold">List Columns</span>
mg: <span weight="bold">Farian'ny lisitra</span>

en: <span weight="bold">List View Defaults</span>
mg: <span weight="bold">Sehon'ny lisitra tsotra</span>

en: <span weight="bold">Other Previewable Files</span>
mg: <span weight="bold">Rakitra hafa azo atao topy maso</span>

en: <span weight="bold">Sound Files</span>
mg: <span weight="bold">raki-peo</span>

en: <span weight="bold">Text Files</span>
mg: <span weight="bold">Raki-tsoratra</span>

en: <span weight="bold">Trash</span>
mg: <span weight="bold">Daba</span>

en: <span weight="bold">Tree View Defaults</span>
mg: <span weight="bold">Sehon'ny hazo tsotra</span>

en: Always
    Local Files Only
    Never
mg: Foana
    Ny rakitry ny solosaina ihany
    Na oviana na oviana

en: Always open in _browser windows
mg: Sokafy anatin'ny fikandrana _mpizaha foana

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
mg: Manontania alohan'ny hanafoanana ny daba na alohan'ny hamafana rakitra

en: Behavior
mg: Fiasa

en: By Name
    By Size
    By Type
    By Modification Date
    By Emblems
mg: Araka ny anarana
    Araka ny habe
    Araka ny karazana
    Araka ny daty nanaovana fanovana
    Araka ny famantarana

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
mg: Safidio ny filaharan'ireo zavatra voalaza eo ambanin'ny anaran'ny kisary. Hihamaro ny zavatra voalaza hiseho rehefa jerena akaiky ilay kisary.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
mg: Safidio ny filaharan'ny zavatra  voalaza anatin'ny sehon'ny lisitra.

en: Count _number of items:
mg: _Isan-javatra:

en: Default _zoom level:
mg: Mariky ny _zòma tsotra:

en: Display
mg: Seho

en: File Management Preferences
mg: Safidy manokan'ny fandrindrana rakitra

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
mg: As_io baiko Fafao izay mihodidina ny daba

en: Icon View
    List View
mg: Sehon'ny kisary
    Sehon'ny lisitra

en: List Columns
mg: Farian'ny lisitra

en: Preview
mg: Topy maso

en: Preview _sound files:
mg: Hitopy maso _raki-peo:

en: Show _only folders
mg: Ireo laha-tahiry _fotsiny aseho

en: Show _thumbnails:
mg: Asehoy ny _sary madinika:

en: Show hidden and _backup files
mg: Asehoy ireo rakitra miafina sy rakitra _tahiry

en: Show te_xt in icons:
mg: Asehoy amin'ny kisary ny so_ratra:

en: Sort _folders before files
mg: Ny _laha-tahiry aloha alahatra vao ny rakitra

en: View _new folders using:
mg: Asehoy amin'ny alalan'ity ireo laha-tahiry vaovao:

en: Views
mg: Seho

en: _Arrange items:
mg: _Alamino ireto zavatra ireto:

en: _Default zoom level:
mg: Mariky ny zòma _tsotra:

en: _Format:
mg: _Andrefy:

en: _Only for files smaller than:
mg: Ho an'ny rakitra latsak'ity habe ity _ihany:

en: _Text beside icons
mg: _Soratra eo akaikin'ny kisary

en: _Use compact layout
mg: _Manaova fandaminana mifaneritery

en: Existence of this file indicates that the Nautilus configuration druid
    has been presented.
    
    You can manually erase this file to present the druid again.
mg: Ny fisian'ity rakitra dia manambara fa nampiasaina ny mpanampy amin'ny
    fikirakirana an'ny Nautilus.
    
    Azonao fafàna an-tànana io rakitra io raha hampiasa ilay mpanampy indray ianao.

en: History
mg: Diary

en: Show History
mg: Asehoy ny diary

en: Camera Brand
mg: Marik'ilay fakantsary

en: Camera Model
mg: Modelin'ilay fakantsary

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
mg: Daty nangalana sary

en: Exposure Time
mg: Fotoana fampidiran-taratra

en: Aperture Value
mg: Sandan'ny fisokafana

en: ISO Speed Rating
mg: Hafaiganana ISO

en: Flash Fired
mg: Misy jiro-tselatra

en: Metering Mode
mg: Fomba fandrefesana

en: Exposure Program
mg: Fandrindrana ny fampidiran-taratra

en: Focal Length
mg: Zevan-daka

en: Software
mg: Rindran'asa

en: Location
mg: Toerana

en: Failed to load image information
mg: Tsy azo ny mombamomba ilay sary

en: loading...
mg: Mangala...

en: Image
mg: Sary

en: Information
mg: Mombamomba

en: Show Information
mg: Asehoy ny mombamomba ilay sary

note: add the reset background item, possibly disabled
en: Use _Default Background
mg: Mampiasà afara _tsotra

en: You can't assign more than one custom icon at a time.
mg: Tsy afaka mamaritra afa-tsy kisary safidy iray isaky ny famaritana ianao.

en: You can only use images as custom icons.
mg: Sary ihany no azonao atao kisary safidy.

en: Open with %s
mg: Sokafy amin'ny alalan'ny %s

en: Go To:
mg: Handeha ho any amin'ny:

en: Open Location
mg: Sokafy io toerana io

en: _Location:
mg: _Toerana:

en: Perform a quick set of self-check tests.
mg: Manaova fitsapana fanamarinana vetivety.

en: Create the initial window with the given geometry.
mg: Forony avy amin'ny rafitsary voalaza ny fikandrana voalohany.

en: GEOMETRY
mg: RAFITSARY

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
mg: URI voafaritra mazava tsara ihany no amorony fikandrana.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
mg: Aza arindra ny sehatr'asa (aza raharahaina ireo safidy nofaritana tanatin'ny takelaka kelin'ny safidy manokana).

en: open a browser window.
mg: Manokafa fikandrana mpizaha iray.

en: Quit Nautilus.
mg: Ajanony Nautilus.

en: Restart Nautilus.
mg: Avereno alefa Nautilus.

en: FILENAME
mg: ANARAN-DRAKITRA

en: File Manager
mg: Mpandrindra rakitra

note: translators: %s is an option (e.g. --check)
en: nautilus: %s cannot be used with URIs.
mg: nautilus: tsy mety ampiasaina miaraka amin'ny URI ny %s.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
mg: nautilus: tsy mety ampiasaina amin'ny safidy hafa ny safidy --check .

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
mg: nautilus: tsy mety ampiasaina miaraka amin'ny URI mihoatra ny iray ny safidy --geometry  .

note: This is a little joke, shows up occasionally. I only * implemented this feature so I could use this joke.
en: Are you sure you want to forget history?
mg: Maniry ny hanadino ny tantara tokoa ve ianao?

en: If you do, you will be doomed to repeat it.
mg: Raha izany tokoa, dia ho voaozona ny hamerina azy ianao.

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
mg: Tianao foanana tokoa ve ny lisitr'ireo toerana nalehanao?

en: If you clear the list of locations, they will be permanently deleted.
mg: Raha fafànao ny lisitry ny toerana naleha, dia ho voafafa tanteraka izany.

en: The location "%s" does not exist.
mg: Tsy misy ny toerana "%s".

en: The history location doesn't exist.
mg: Tsy misy ny toeran'ny diary.

en: _Go
mg: _Alefa

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
mg: _Tobin-drohy

note: name, stock id, label
en: Open New _Window
mg: Hanokatra _fikandrana vaovao

note: name, stock id, label
en: Open another Nautilus window for the displayed location
mg: Hanokatra fikandrana Nautilus iray hafa ho an'ny toerana miseho

en: Close _All Windows
mg: Hidio ny fikandrana _rehetra

note: name, stock id, label
en: Close all Navigation windows
mg: Manidy ny fikandrana fizahana rehetra

en: _Location...
mg: _Toerana...

note: name, stock id, label
en: Specify a location to open
mg: Mamaritra toerana ho sokafana iray

en: Clea_r History
mg: _Fafao ny zavatra anatin'ny diary

note: name, stock id, label
en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
mg: Fafao ny mpiatin'ny karazan-tsafidin'ny Alefa sy ny mpiatin'ny lisitry ny Miverina/Miroso

en: _Add Bookmark
mg: _Hanisy rohy

note: name, stock id, label
en: Add a bookmark for the current location to this menu
mg: Manisy rohy ho an'io toerana io anatin'ity karazan-tsafidy ity

en: _Edit Bookmarks
mg: _Hanamboatra ny tobin-drohy

note: name, stock id, label
en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
mg: Mampiseho fikandrana iray ahafahana manamboatra ny tobin-drohy anatin'ity karazan-tsafidy ity

note: name, stock id
en: _Main Toolbar
mg: Tsipiky ny fitaovana _fototra

note: label, accelerator
en: Change the visibility of this window's main toolbar
mg: Manova ny fahamoram-pahitan'ny tsipiky ny fitaovana fototr'ity fikandrana ity

note: is_active name, stock id
en: _Side Pane
mg: Takela an-t_sisiny

note: is_active name, stock id
en: Location _Bar
mg: _Tsipiky ny toerana

note: label, accelerator
en: Change the visibility of this window's location bar
mg: Manova ny fahamoram-pahitan'ny tsipiky ny toeran'ity fikandrana ity

note: is_active name, stock id
en: St_atusbar
mg: _Tsipiky ny fivoarana

note: label, accelerator
en: Change the visibility of this window's statusbar
mg: Manova ny fahamoram-pahitan'ny tsipiky ny fivoaran'ity fikandrana ity

en: _Back
mg: _Mihemotra

en: Go to the previous visited location
mg: Miverina mankany amin'ireo toerana efa naleha teo aloha

en: Back history
mg: Diarin'ny fihemorana

en: _Forward
mg: _Miroso

en: Go to the next visited location
mg: Miroso mankany amin'ireo toerana efa naleha taty afara

en: Forward history
mg: Diarin'ny firosoana

en: _Search
mg: _Karohy

en: %s - File Browser
mg: %s - Mpizaha rakitra

en: Notes
mg: Sora-pitadidiana

en: Show Notes
mg: Asehoy ireo sora-pitadidiana

en: Remove
mg: Esory

en: Rename...
mg: Ovay anarana...

note: Empty Trash menu item
en: Empty _Trash
mg: Daba _foana

en: Places
mg: Toerana

en: Show Places
mg: Asehoy ireo toerana

note: set the title and standard close accelerator
en: Backgrounds and Emblems
mg: Afara sy famantarana

en: _Remove...
mg: _Esory...

en: _Add new...
mg: _Hanisy iray vaovao...

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
mg: Miala tsiny fa tsy nety fafàna ny soratra %s.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
mg: Jereo raha manana alalana hamafa ilay soratra ianao.

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
mg: Miala tsiny fa tsy nety fafàna ny famantarana %s.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
mg: Jereo raha manana alalana hamafa ilay famantarana ianao.

en: Create a New Emblem
mg: Hamorona famantarana vaovao

note: make the keyword label and field
en: _Keyword:
mg: _Teny fahatra:

note: set up a gnome icon entry to pick the image file
en: _Image:
mg: _Sary:

en: Select an Image File for the New Emblem
mg: Misafidiana sary iray ho an'ilay famantarana

en: Create a New Color:
mg: Hamorona loko vaovao:

note: make the name label and field
en: Color _name:
mg: _Anaran'ilay loko:

en: Color _value:
mg: _Sandan'ilay loko:

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
mg: Miala tsiny fa anaran-drakitra tsy ekena ny "%s".

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
mg: Miala tsiny saingy tsy nanome anaran-drakitra azo ekena ianao.

en: Please try again.
mg: Avereno indray azafady.

en: Sorry, but you can't replace the reset image.
mg: Miala tsiny fa tsy afaka manolo ilay sary Reset ianao.

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
mg: Ny Reset dia sary manokana tsy mety fafàna.

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
mg: Miala tsiny saingy tsy nety napetraka ny soratra %s.

en: Select an Image File to Add as a Pattern
mg: Misafidiana raki-tsary atao soratra

en: The color cannot be installed.
mg: Tsy mety apetraka ilay loko.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
mg: Miala tsiny saingy tsy maintsy loko tsy mbola misy mampiasa no faritanao ho loko vaovao.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
mg: Miala tsiny saingy tsy maintsy manome anarana feno ho an'ilay loko vaovao ianao.

en: Select a Color to Add
mg: Misafidiana loko ampiasaina

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
mg: Miala tsiny saingy tsy raki-tsary azo ampiasaina ny "%s".

en: The file is not an image.
mg: Tsy sary ilay rakitra.

en: Select a Category:
mg: Misafidiana sokajy iray:

en: C_ancel Remove
mg: _Foano ny fanesorana

en: _Add a New Pattern...
mg: _Hanampy soratra vaovao...

en: _Add a New Color...
mg: _Hanampy loko vaovao...

en: _Add a New Emblem...
mg: _Hanampy famantarana vaovao...

en: Click on a pattern to remove it
mg: Mikitia soratra iray raha hanesotra azy

en: Click on a color to remove it
mg: Mikitia loko iray raha hanesotra azy

en: Click on an emblem to remove it
mg: Mikitia famantarana iray raha hanesotra azy

en: Patterns:
mg: Soratra:

en: Colors:
mg: Loko:

en: Emblems:
mg: Famantarana:

en: _Remove a Pattern...
mg: _Hanesotra soratra iray...

en: _Remove a Color...
mg: _Hanesotra loko iray...

en: _Remove an Emblem...
mg: _Hanesotra famantarana iray...

en: File Type
mg: Karazan'ny rakitra

en: Documents
mg: Tahirin-kevitra

en: Music
mg: Hira

en: Video
mg: Horonan-tsary

en: Picture
mg: Sary

en: Illustration
mg: Sary ravaka

en: Spreadsheet
mg: Takela-kajy

en: Presentation
mg: Fampisehoana

en: Text File
mg: Raki-tsoratra

en: Select type
mg: Safidio ny karazany

en: Any
mg: Izay misy

en: Other Type...
mg: Karazany hafa...

en: Edit the saved search
mg: Hanova ilay karoka voatana

en: Go
mg: Alefa

en: Reload
mg: Avereno aseho

en: Perform or update the search
mg: Hanatanteraka na hanova ilay karoka

en: Search results
mg: Valin'ny karoka

en: Close the side pane
mg: Hidio ilay takela an-tsisiny

en: _Places
mg: _Toerana

note: name, stock id, label
en: Open _Location...
mg: Hanokatra _toerana...

en: Close P_arent Folders
mg: Hidio ireo laha-tahiry _reny

note: name, stock id, label
en: Close this folder's parents
mg: Manidy ireo laha-tahiry renin'ity laha-tahiry iray ity

en: Clos_e All Folders
mg: Hidi_o ny laha-tahiry rehetra

note: name, stock id, label
en: Close all folder windows
mg: Manidy ny fikandran'ny laha-tahiry misokatra rehetra

en: provides visual status
mg: Milaza ny toetry ny seho

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
mg: Tianao esorina tao anatin'ny lisitrao ve izay rohy mitondra any amin'ny toerana tsy misy?

en: Bookmark for Nonexistent Location
mg: Rohy mitondra mankany amin'ny toerana tsy misy

en: You can choose another view or go to a different location.
mg: Afaka misafidy seho hafa na mandeha any amin'ny toerana hafa ianao.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
mg: Tsy mety aseho amin'ny alalan'ity mpaneho ity ilay toerana.

en: Content View
mg: Sehon'ny mpiaty

en: View of the current folder
mg: Sehon'ity laha-tahiry ity

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying the folder.
mg: Tsy manana mpaneho voapetraka afaka maneho ity laha-tahiry ity ny Nautilus.

en: The location is not a folder.
mg: Tsy laha-tahiry io toerana io.

en: Nautilus cannot handle %s: locations.
mg: Tsy afaka mikirakira ny toerana %s: ny Nautilus.

en: Check that your proxy settings are correct.
mg: Jereo raha marina tsara ny fandrindrana proxy-nao.

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot contact the SMB master browser.
mg: Tsy voaseho ny "%s" satria tsy afaka nifandray tamin'ny mpizaha lehibe SMB ny Nautilus.

en: Check that an SMB server is running in the local network.
mg: Jereo raha misy mpizara SMB mandeha amin'ny tambajotra an-toerana.

en: Check if the service is available.
mg: Amarino raha azo ampiasaina ilay sampan'asa.

en: Nautilus cannot display "%s".
mg: Tsy afaka naneho ny "%s" ny Nautilus.

en: Please select another viewer and try again.
mg: Misafidiana mpaneho iray hafa, dia andramo indray.

en: Go to the location specified by this bookmark
mg: Ho any amin'ilay toerana voafaritr'ity rohy ity

en: Nautilus is a graphical shell for GNOME that makes it easy to manage your files and the rest of your system.
mg: Nautilus dia akora an-tsarin'ny GNOME izay manamora ny fandrindrana ny rakitrao sy ny rafitra ampiasainao manontolo.

en: _File
mg: _Rakitra

note: name, stock id, label
en: _Edit
mg: _Ovay

note: name, stock id, label
en: _View
mg: _Asehoy

note: name, stock id, label
en: _Help
mg: _Toro-làlana

note: name, stock id, label name, stock id
en: _Close
mg: _Hidio

note: label, accelerator
en: Close this folder
mg: Hidio ity laha-tahiry ity

en: _Backgrounds and Emblems...
mg: _Afara sy famantarana...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
mg: Asehoy ireo soratra, loko, ary famantarana izay azo ampiasaina hanamboarana ny endrika

en: Prefere_nces
mg: Safidy mano_kana

en: Edit Nautilus preferences
mg: Hanova ny safidy manokan'ny Nautilus

en: _Undo
mg: _Foano

note: name, stock id, label
en: Undo the last text change
mg: Manafoana ny fanovana andian-tsoratra natao farany

en: Open _Parent
mg: Sokafy ny laha-tahiry _reny

note: name, stock id, label
en: Open the parent folder
mg: Manokatra ilay laha-tahiry reny

note: name, stock id
en: _Stop
mg: _Ajanony

note: name, stock id
en: _Reload
mg: _Avereno aseho

note: name, stock id
en: _Contents
mg: _Mpiaty

note: label, accelerator
en: Display Nautilus help
mg: Asehoy toro-làlan'ny Nautilus

note: name, stock id
en: _About
mg: _Mombamomba

note: label, accelerator
en: Display credits for the creators of Nautilus
mg: Asehoy ny teny fankasitrahana ireo mpamorona ny Nautilus

note: name, stock id
en: Zoom _In
mg: Zòma mana_lehibe

note: label, accelerator
en: Show the contents in more detail
mg: Asehoy amin'ny antsipiriany kokoa ny mpiatiny

note: name, stock id
en: Zoom _Out
mg: Zòma _manakely

note: label, accelerator
en: Show the contents in less detail
mg: Izay ilaina amin'ny mpiatiny ihany no asehoy

note: name, stock id
en: Normal Si_ze
mg: Habe _tokony ho izy

note: label, accelerator
en: Show the contents at the normal size
mg: Asehoy amin'ny endrina tsotra ny mpiatiny

note: name, stock id
en: Connect to _Server...
mg: Hifandray amin'ny _Mpizara...

note: name, stock id
en: _Computer
mg: _Solosaina

note: name, stock id
en: _Network
mg: _Tambajotra

note: name, stock id
en: T_emplates
mg: _Fakantahaka

note: name, stock id
en: _Trash
mg: _Daba

note: name, stock id
en: CD/_DVD Creator
mg: Mpamorona CD/_DVD

en: _Up
mg: _Ambony

en: _Home
mg: _Fandraisana

en: Zoom In
mg: Zòma manalehibe

en: Zoom Out
mg: Zòma manakely

en: Zoom to Default
mg: Zòma tsotra

en: Show in the default detail level
mg: Mampiasa ny marika fanehoana antsipiriany tsotra

en: Set the zoom level of the current view
mg: Farito ny mariky ny zòman'izao seho izao
