Nautilus - en to my translation catalogue (287 entries)

en: Starting %s
my: %sကို စနေပါတယ်

en: FILE
my: ဖိုင်

en: C_olors
my: _O အရောင်များ

en: _Emblems
my: _E အမှတ်အသားများ

en: _Patterns
my: _P ပုံစံများ

en: Text
my: စာသား

en: Select All
my: Aအားလုံး ရွေးချယ်

en: Input Methods
my: ရေးသွင်းချက် နည်းလမ်းများ

en: Open Folder
my: ဖိုင်တွဲဖွင့်ရန်

en: Open with other Application...
my: အခြားအက်ပလီကေးရှင်းနှင့်ဖွင့်ပါ...

en: You have just inserted an Audio CD.
my: အသံစီဒီတစ်ချပ် ထည့်လိုက်တာ တွေ့ရပါတယ်

en: You have just inserted an Audio DVD.
my: အသံဒီဗီဒီတစ်ချပ် ထည့်လိုက်တာ တွေ့ရပါတယ်

en: You have just inserted a Video DVD.
my: ဒီဗီဒီတစ်ချပ် ထည့်လိုက်တာ တွေ့ရပါတယ်

en: You have just inserted a Video CD.
my: ဗီစီဒီတစ်ချပ် ထည့်လိုက်တာ တွေ့ရပါတယ်

en: You have just inserted a Super Video CD.
my: အက်ဗီစီဒီတစ်ချပ် ထည့်လိုက်တာ တွေ့ရပါတယ်

en: You have just inserted a blank CD.
my: စီဒီအလွတ်တစ်ချပ် ထည့်လိုက်တာ တွေ့ရပါတယ်

en: You have just inserted a blank DVD.
my: ဒီဗီဒီအလွတ်တစ်ချပ် ထည့်လိုက်တာ တွေ့ရပါတယ်

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
my: ဘလူးရေးဓာတ်ပြားတစ်ချပ် ထည့်လိုက်တာ တွေ့ရပါတယ်

en: You have just inserted a blank HD DVD.
my: HD ဒီဗီဒီတစ်ချပ် ထည့်လိုက်တာ တွေ့ရပါတယ်

en: You have just inserted a Photo CD.
my: ဖိုတိုစီဒီတစ်ချပ် ထည့်လိုက်တာ တွေ့ရပါတယ်

en: You have just inserted a Picture CD.
my: ရုပ်ပုံစီဒီတစ်ချပ် ထည့်လိုက်တာ တွေ့ရပါတယ်

en: You have just inserted a medium with digital photos.
my: ဒစ်ဂျစ်တယ်ရုပ်ပုံများပါသော ပစ္စည်းတစ်ခု ထည့်လိုက်တာ တွေ့ရပါတယ်

en: You have just inserted a digital audio player.
my: ဒစ်ဂျစ်တယ် သီချင်းဖွင့်စက်တစ်ခု တပ်လိုက်တာ တွေ့ရပါတယ်

en: Choose what application to launch.
my: ဖွင့်ဖို့သုံးရမည့် အပ္ပလီကေးရှင်း ရွေးပါ

en: _Always perform this action
my: _A အမြဲတမ်း ဤသို့ လုပ်ပါ

note: name, stock id label, accelerator add the "Eject" menu item
en: _Eject
my: _E အခွေထုတ်ရန်

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
my: _A အားလုံး ရွေးချယ်

en: Move _Up
my: _U အထက်သို့ရွေ့ရန်

en: Move Dow_n
my: _N အောက်သို့ရွေ့ရန်

en: Name
my: အမည်

en: Size
my: အရွယ်အစား

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: Owner
my: ပိုင်ရှင်

en: Group
my: အုပ်စု

note: TODO: Change after string freeze over
en: Location
my: တည်နေရာ

en: _Move Here
my: _M ဒီကို ရွေ့ပါ

en: _Copy Here
my: _C ဒီကို ကူးပါ

en: _Link Here
my: _L ဒီကို လင့်လုပ်ပါ

en: Set as _Background
my: _B နောက်ခံအဖြစ် ထားပါ

en: Cancel
my: နေတော့

en: Merge folder "%s"?
my: "%s" ဖိုင်တွဲကို ရောပေါင်းလိုက်မလား?

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
my: "%s" ထဲမှာ အမည်တူသော ဖိုင်တွဲအဟောင်းတစ်ခု ရှိနှင့်နေပါတယ်

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
my: "%s" ထဲမှာ အမည်တူသော ဖိုင်တွဲအသစ်တစ်ခု ရှိနှင့်နေပါတယ်

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
my: "%s" ထဲမှာ အမည်တူသော အခြားဖိုင်တွဲတစ်ခု ရှိနှင့်နေပါတယ်

en: Replacing it will remove all files in the folder.
my: အစားထိုးပစ်လိုက်ရင် ထိုဖိုင်တွဲရှိ ဖိုင်အားလုံးကို ဖျက်ပစ်လိုက်ပါလိမ့်မယ်

en: Replace folder "%s"?
my: "%s" ဖိုင်တွဲကို အစားထိုးမလား?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
my: "%s" ထဲမှာ အမည်တူဖိုင်တွဲတစ်ခု ရှိနှင့်နေပါတယ်

en: Replace file "%s"?
my: "%s" ဖိုင်ကို အစားထိုးမလား?

en: Replacing it will overwrite its content.
my: အစားထိုးလိုက်ရင် မူလဒေတာတွေ ပျက်သွားပါလိ့မ်မယ်

en: An older file with the same name already exists in "%s".
my: "%s" ထဲမှာ အမည်တူသော ဖိုင်အဟောင်းတစ်ခု ရှိနှင့်နေပါတယ်

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
my: "%s" ထဲမှာ အမည်တူသော ဖိုင်တွဲအသစ်တစ်ခု ရှိနှင့်နေပါတယ်

en: Another file with the same name already exists in "%s".
my: "%s" ထဲမှာ အမည်တူသော အခြားဖိုင်တစ်ခု ရှိနှင့်နေပါတယ်

en: Original file
my: မူလဖိုင်

en: Size:
my: အရွယ် -

en: Type:
my: အမျိုးအစား

en: Last modified:
my: နောက်ဆုံးပြင်ထားသည့်ရက်စွဲ -

en: Replace with
my: အစားထိုးမည့်

en: Merge
my: ရောပေါင်းပါ

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
my: _S နာမည်အသစ်ပြောင်းပါ

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
my: ဖိုင်အားလုံးကို ဒီအတိုင်းလုပ်ပါ

en: _Skip
my: _S ကျော်ပါ

en: Re_name
my: _N အမည်ပြောင်းပါ

en: Replace
my: အစားထိုးပါ

en: S_kip All
my: _K အားလုံးကျော်ပါ

en: _Retry
my: _R ထပ်လုပ်ကြည့်ပါ

en: Delete _All
my: _A အားလုံးဖျက်ပစ်ပါ

en: _Replace
my: _R အစားထိုးရန်

en: Replace _All
my: _A အားလုံး အစားထိုး

en: _Merge
my: _M ရောပေါင်းပါ

en: Merge _All
my: _A အားလုံးရောပေါင်းပါ

en: Copy _Anyway
my: _A ဘာဖြစ်ဖြစ် ကူးပါ

en: %'d second | %'d seconds
my[0]: %Id စက္ကန့်

en: %'d minute | %'d minutes
my[0]: %Id မိနစ်

en: %'d hour | %'d hours
my[0]: %Id နာရီ

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
my[0]: %Id နာရီ နီးပါး

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
my:  (ကော်ပီ)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
my:  (နောက်ကော်ပီ)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
my:  ကော်ပီ)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
my:  ကော်ပီ)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
my:  ကော်ပီ)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
my:  ကော်ပီ)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
my: %s (ကော်ပီ)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
my: %s (နောက်ကော်ပီ)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
my: %s (ကော်ပီ %Id)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
my: %s (ကော်ပီ %Id)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
my: %s (ကော်ပီ %Id)%s

note: localizers: opening parentheses of the "th copy)" string
en:  (%'d
my:  (%Id

en: Empty all items from Trash?
my: အမှိုက်ပုံးထဲက အားလုံးကို ရှင်းပစ်မှာလား

note: Empty Trash menu item
en: Empty _Trash
my: _T အမှိုက်ပုံးရှင်းပါ

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
my[0]: %Id ဖိုင် ဖျက်ဖို့ ကျန်နေပါသေးတယ်

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
my[0]: %T ခန့်ကြာပါဦးမယ်

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
my: အမည်မသိ

en: Manually
my: ကိုယ်တိုင်

en: By Name
my: အမည်ဖြင့်

en: By Size
my: အရွယ်အစားဖြင့်

en: By Type
my: အမျိုးအစားဖြင့်

en: By Modification Date
my: ပြုပြင်သောရက်စွဲဖြင့်

en: By Emblems
my: သင်္ကေတဖြင့်

en: 8
my: ၈

en: 10
my: ၁၀

en: 12
my: ၁၂

en: 14
my: ၁၄

en: 16
my: ၁၆

en: 18
my: ၁၈

en: 20
my: ၂၀

en: 22
my: ၂၂

en: 24
my: ၂၄

note: Note to translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * matc
en: %s's Home
my: %s's ပင်မဖိုင်တွဲ

en: Computer
my: ကွန်ပျူတာ

en: Trash
my: အမှိုက်ပုံး

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
my: _V အမှိုက်ပုံးထဲထည့်ပါ

en: Run in _Terminal
my: _T တာမီနယ်တွင် ဆောင်ရွက်ပါ

en: _Display
my: _D ပြပါ

en: _Run
my: _R ဆောင်ရွက်ပါ

en: Default
my: မူရင်းအတိုင်း

en: Unknown
my: မသိရပါ။

en: Open With
my: အခြားအက်ပလီကေးရှင်းဖြင့်ဖွင့်ရန်

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
my: _O ဖွင့်ရန်

en: _Add
my: _A ပေါင်းထည့်ရန်

en: Preparing
my: ပြင်ဆင်နေတယ်

en: Search
my: ရှာဖွေရေး

en: Edit
my: တည်းဖြတ်

en: Home Folder
my: ပင်မဖိုင်တွဲ

en: Background
my: နောက်ခံ

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
my: _M အမှိုက်ပုံးရှင်းပါ

note: label, accelerator name, stock id
en: Create L_auncher...
my: _A လောင်ချာအသစ်ဆောက်ရန်...

note: label, accelerator
en: Change Desktop _Background
my: _B အလုပ်ခုံနောက်ခံပြောင်းရန်

note: label, accelerator
en: Empty Trash
my: အမှိုက်ပုံးရှင်းပါ

en: Select Items Matching
my: တူရာရွေးချယ်ရန်

en: Open With %s
my: %sနှင့် ဖွင့်ပါ

en: _Connect
my: _C ချိတ်ဆက်ပါ

note: name, stock id, label
en: Create _Document
my: _D စာရွက်စာတမ်းအသစ်

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
my: _H အခြားအက်ပလီကေးရှင်းဖြင့်ဖွင့်ရန်

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
my: _P ဂုဏ်သတ္တိများ

note: name, stock id label, accelerator add the "create folder" menu item
en: Create _Folder
my: _F ဖိုင်တွဲအသစ်

note: name, stock id label, accelerator add the "open in new tab" menu item
en: Open in New _Tab
my: _T မျက်နှာစာအသစ်တွင်ဖွင့်ပါ

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
my: _A အခြားအက်ပလီကေးရှင်းနှင့်ဖွင့်ပါ...

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
my: _Y ...သို့ကူးယူပါ

note: name, stock id, label
en: M_ove to
my: _O ...သို့ရွှေ့ပြောင်းပါ

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
my: _T တူရာရွေးချယ်ရန်...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
my: _I ပြောင်းပြန်ရွေးချယ်ပါ

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
my: _U ပုံတူပွားပါ

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
my[0]: _K အချိပ်အဆက်ပြုလုပ်ပါ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
my: _R အမည်ပြောင်းရန်

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
my: _D ဖျက်ပစ်ပါ

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
my: _D မူလမြင်ကွင်းအတိုင်းပြန်ထားပါ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Format
my: _F ပုံစံ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
my: _S ရပ်နားပါ

note: name, stock id, label
en: _Other pane
my: _O အခြားပြတင်း

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home Folder
my: _H ပင်မဖိုင်တွဲ

note: name, stock id, label
en: _Desktop
my: _D အလုပ်ခုံ

en: _Disconnect
my: _D အချိတ်အဆက်ဖြတ်ပါ

en: _Open With %s
my: _O %s  နှင့်ဖွင့်ပါ

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
my[0]: _T မျက်နှာစာအသစ်တွင် %'d ဖွင့်ပါ

en: _Download
my: _D ကူးဆွဲချက်

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: by _Name
my: _N အမည်ဖြင့်

en: Keep icons sorted by name in rows
my: အိုင်ကွန်များအား အမည်အရ အတန်းလိုက်စီရန်

en: by _Size
my: _S အရွယ်အစားဖြင့်

en: Keep icons sorted by size in rows
my: အိုင်ကွန်များအား အရွယ်အစားအရ အတန်းလိုက်စီရန်

en: by _Type
my: _T အမျိုးအစားဖြင့်

en: Keep icons sorted by type in rows
my: အိုင်ကွန်များအား အမျိုးအစားအရ အတန်းလိုက်စီရန်

en: by Modification _Date
my: _D ပြုပြင်သောရက်စွဲဖြင့်

en: Keep icons sorted by modification date in rows
my: အိုင်ကွန်များအား ပြုပြင်ခဲ့သောရက်အရ အတန်းလိုက်စီရန်

en: by _Emblems
my: _E သင်္ကေတဖြင့်

en: Keep icons sorted by emblems in rows
my: အိုင်ကွန်များအား သင်္ကေတအရ အတန်းလိုက်စီရန်

en: by T_rash Time
my: _R ဖျက်ခဲ့သောအချိန်ဖြင့်

en: Keep icons sorted by trash time in rows
my: အိုင်ကွန်များအား ဖျက်ခဲ့သောအချိန်အရ အတန်းလိုက်စီရန်

en: _Organize Desktop by Name
my: _O အလုပ်ခုံကို နာမည်အလိုက်စီပါ

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
my: _G နေရာချပါ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
my: _O အမည်ဖြင့်စုစည်းပါ

note: name, stock id label, accelerator
en: Compact _Layout
my: _L ကျစ်လျစ်ပုံစံ

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
my: _V ပြောင်းပြန်စီ

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
my: အိုင်ကွန်များအား ဆန့်ကျင်ဖက်အစီအစဉ်အတိုင်း ပြသရန်

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
my: _K ညီညီစီပါ

en: _Manually
my: _M ကိုယ်တိုင်

en: By _Name
my: _N အမည်ဖြင့်

en: By _Size
my: _S အရွယ်အစားဖြင့်

en: By _Type
my: _T အမျိုးအစားဖြင့်

en: By Modification _Date
my: _D ပြုပြင်သောရက်စွဲဖြင့်

en: By _Emblems
my: _E သင်္ကေတဖြင့်

en: By T_rash Time
my: _R  ဖျက်ခဲ့သောအချိန်ဖြင့်

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
my: _I အိုင်ကွန်ပုံစံ

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
my: _C ကျစ်လျစ်ပုံစံ

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
my: _L စာရင်းပုံစံ

en: _Name: | _Names:
my[0]: N အမည် :

en: Properties
my: ဂုဏ်သတ္တိများ

en: Basic
my: အခြေခံသုံး

en: Location:
my: ဖိုင်နေရာ

en: E_xecute
my: _X ဆောင်ရွတ်ပါ

note: Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory. Translators: this is referred to captions under icons.
en: None
my: ဘာမှမရှိပါ။

en: File System
my: ဖိုင်စနစ်

en: C_onnect
my: _O ချိတ်ဆက်ပါ

en: Desktop
my: အလုပ်ခုံ

en: Rename
my: အမည်ပြောင်းပါ

en: Display
my: မြင်ကွင်း

en: Preview
my: ကြိုတင်ကြည့်ရှု

en: _Type:
my: _T အမျိုးအစား

en: Rating
my: သဘောကျ ရမှတ်

en: Image
my: ပုံ

en: Information
my: အချက်အလက်

en: _Location:
my: _L ဖိုင်နေရာ

note: name, stock id, label
en: _Go
my: _G သွားရန်

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
my: _B မှတ်သားချက်

note: name, stock id, label
en: New _Window
my: _W ဝင်းဒိုးအသစ်

note: name, stock id, label
en: New _Tab
my: _T မျက်နှာစာအသစ်

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
my: _A ဝင်းဒိုးအားလုံးပတ်ပါ

note: name, stock id, label
en: _Location...
my: _L တည်နေရာ...

note: name, stock id, label
en: Clea_r History
my: _R မှတ်တမ်း ရှင်းလင်းပါ

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
my: _W အခြားပြတင်းသို့ပြောင်းပါ

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
my: _M အခြားပြတင်းနှင့်တည်နေရာအတူ

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
my: _A မှတ်သားပါ

en: Add a bookmark for the current location to this menu
my: လက်ရှိနေရာကိုမှတ်သားထားပါ

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
my: _E မှတ်သားချက်များပြင်ဆင်ရန်...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
my: _M ပင်မကိရိယာဘား

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
my: ဤဝင်းဒိုးရှိ ပင်မကရိယာဘား၏ မြင်နိုင်မှုကိုပြောင်းလဲပါ

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Side Pane
my: _S P ဘေးဘက်ခြမ်း ဘောင်ကွက်

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
my: ဤဝင်းဒိုးရှိ ဘေးပြတင်း၏ မြင်နိုင်မှုကိုပြောင်းလဲပါ

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Location _Bar
my: _B တည်နေရာပြဘား

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's location bar
my: ဤဝင်းဒိုးရှိ တည်နေရာပြဘား၏ မြင်နိုင်မှုကိုပြောင်းလဲပါ

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
my: _A S အခြေအနေ ဘားတန်း

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
my: ဤဝင်းဒိုးရှိ အခြေအနေပြဘား၏ မြင်နိုင်မှုကိုပြောင်းလဲပါ

note: is_active name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Search for Files...
my: _S ဖိုင်များရှာရန်...

note: Accelerator is in ShowSearch tooltip
en: Search documents and folders by name
my: စာရွက်စာတမ်းနှင့် ဖိုင်တွဲများကို အမည်ဖြင့်ရှာရန်

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
my: _X အပို ပြတင်း

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
my: အပိုဖိုင်တွဲတစ်ခုကိုဘေးချင်းကပ်မြင်ရရန်ဖွင့်ပါ

en: _Back
my: _B နောက်သို့

en: Go to the previous visited location
my: ဝင်ရောက်ပြီးခဲ့သောတည်နေရာသို့ပြန်သွားရန်

en: _Forward
my: _F ရှေ့သို့

en: Go to the next visited location
my: နောက်ထပ်ဝင်ရောက်ခဲ့ပြီးသောတည်နေရာသို့သွားရန်

en: _Zoom
my: _Z ချုံ့ချဲ့

en: _Search
my: _S ရှာဖွေရေး

en: _Close Tab
my: _C မျက်နှာစာပိတ်ပါ

en: Network
my: ကွန်ရက်

en: Remove
my: ဖယ်ထုတ်ရန်

en: Rename...
my: အမည်ပြောင်းရန်

en: Places
my: နေရာများ

note: set the title and standard close accelerator
en: Backgrounds and Emblems
my: နောက်ခံနှင့် သင်္ကေတများ

note: make the name label and field
en: Color _name:
my: _N အရောင် အမည် -

en: _Remove a Color...
my: _R အရောင်ဖယ်ပစ်ပါ...

en: Documents
my: စာရွက်စာတမ်းဆိုင်ရာများ

en: Music
my: သီချင်း

en: Video
my: ဗီဒီယို

en: Picture
my: ရုပ်ပုံ

en: Spreadsheet
my: စာရင်းဇယား

en: Text File
my: စာသားဖိုင်

en: Go
my: သွားပါ

en: Reload
my: ပြန်ဆွဲတင်ပါ

en: _Search for:
my: _S ရှာဖွေရန်:

en: Search results
my: ရှာတွေ့ရလဒ်

en: Search:
my: ရှာဖွေ -

en: Close the side pane
my: ဘေးခြမ်းကိုပိတ်ပါ

note: name, stock id, label
en: _Places
my: _P နေရာများ

note: name, stock id, label
en: Open _Location...
my: _L တည်နေရာကိုဖွင့်ပါ

note: name, stock id, label
en: Clos_e All Folders
my: _E ဖိုင်တွဲအားလုံးပိတ်ပါ

en: Close all folder windows
my: ဖိုင်တွဲများအားလုံးပိတ်ပါ။

en: The location is not a folder.
my: ဤတည်နေရာသည် ဖိုင်တွဲမဟုတ်ပါ။

en: Could not find "%s".
my: "%s" ကိုရှာမတွေ့ပါ။

en: Nautilus cannot handle "%s" locations.
my: "%s" ဆိုသောတည်နေရာလမ်းကြောင်းကို Nautilus ကမထိမ်းကြောင်းနိုင်ပါ။

en: Nautilus cannot handle this kind of location.
my: ဤကဲ့သို့သော တည်နေရာလမ်းကြောင်းမျိုးကို Nautilus ကမထိမ်းကြောင်းနိုင်ပါ။

en: Unable to mount the location.
my: ဤတည်နေရာအားခင်းကျင်း၍မရပါ။

en: Access was denied.
my: ခွင့်ပြုချက်ပိတ်ပင်ထားပါသည်။

note: name, stock id, label
en: _File
my: _F ဖိုင်

note: name, stock id, label
en: _Edit
my: _E တည်းဖြတ်

note: name, stock id, label
en: _View
my: _V မြင်ကွင်း

note: name, stock id, label
en: _Help
my: _H အကူအညီ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
my: _C ပိတ်ပါ

en: _Backgrounds and Emblems...
my: _B နောက်ခံနှင့် သင်္ကေတများ...

en: Prefere_nces
my: _N လိုလားချက်များ

note: name, stock id, label
en: _Undo
my: _U နောက်ပြန်

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
my: _R ပြန်ဆွဲတင်ပါ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Contents
my: _C မာတိကာ

note: name, stock id label, accelerator
en: _About
my: _A အကြောင်းအရာ

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
my: _I ချဲ့ပါ

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
my: _O ချုံ့ပါ

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
my: _Z ပုံမှန်အရွယ်အစား

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
my: _S ဆာဗာနှင့်ဆက်သွယ်ရန်...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
my: _C ကွန်ပျူတာ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
my: _N ကွန်ရက်

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
my: _E တမ်းပလိတ်များ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
my: _T အမှိုက်ပုံး

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
my: _H ဝှက်ထားသောဖိုင်များပြပါ

en: _Up
my: _U အပေါ်တစ်ဆင့်

en: _Home
my: _H ပင်မ

en: Zoom In
my: ချဲ့ပါ

en: Zoom Out
my: ချုံ့ပါ

en: Zoom
my: ချုံ့/ချဲ့
