nautilus - en to pl translation catalogue (1082 entries)

en: Run Software
pl: Uruchamianie oprogramowania

en: Files
pl: Pliki

en: Access and organize files
pl: Otwieranie i organizowanie plików

en: Files, also known as Nautilus, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
pl: Menedżer plików, znany także jako Nautilus, jest domyślnym menedżerem plików dla środowiska GNOME. Dostarcza on prosty i zintegrowany sposób na zarządzanie plikami i przeglądanie systemu plików.

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch apps. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
pl: Program Nautilus obsługuje wszystkie podstawowe funkcje menedżera plików, a także wiele więcej. Może wyszukiwać i zarządzać plikami i katalogami, zarówno lokalnie, jak i w sieci, odczytywać i zapisywać dane na i z nośników wymiennych, wykonywać skrypty i uruchamiać programy. Ma on trzy widoki: siatkę ikon, listę ikon i listę w formie drzewa. Jego funkcje mogą być rozszerzane za pomocą wtyczek i skryptów.

en: The GNOME Project
pl: Projekt GNOME

en: Grid View
pl: Widok siatki

en: List View
pl: Widok listy

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: Other Locations
pl: Inne położenia

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: folder;manager;explore;disk;filesystem;nautilus;
pl: katalog;folder;menedżer;menadżer;manadżer;manedżer;manager;eksploruj;eksplorator;dysk;system plików;nautilus;

en: New Window
pl: Nowe okno

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
pl: Używanie wpisu położenia zamiast paska ścieżki

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
pl: Określa, czy okna programu Nautilus będą zawsze używały tekstowego pola paska położenia zamiast paska ścieżki.

en: Where to perform recursive search
pl: Gdzie wyszukiwać rekursywnie

en: In which locations Nautilus should search on subfolders. Available values are “local-only”, “always”, “never”.
pl: W jakich położeniach program Nautilus ma wyszukiwać w podkatalogach. Dostępne wartości to „local-only” (tylko lokalne), „always” (wszystkie) i „never” (żadne).

en: Filter the search dates using either last used or last modified
pl: Filtrowanie dat wyszukiwania za pomocą czasu ostatniego użycia lub ostatniej modyfikacji

en: Filter the search dates using either last used or last modified.
pl: Filtrowanie dat wyszukiwania za pomocą czasu ostatniego użycia lub ostatniej modyfikacji.

en: Whether to show a context menu item to delete permanently
pl: Określa, czy wyświetlać element menu kontekstowego do trwałego usuwania

en: If set to true, then Nautilus will show a delete permanently context menu item to bypass the Trash.
pl: Określa, czy będzie wyświetlany element menu kontekstowego do trwałego usuwania, pomijający kosz.

en: Whether to show context menu items to create links from copied or selected files
pl: Określa, czy wyświetlać element menu kontekstowego do tworzenia dowiązań ze skopiowanych lub zaznaczonych plików

en: If set to true, then Nautilus will show context menu items to create links from the copied or selected files.
pl: Określa, czy będzie wyświetlany element menu kontekstowego do tworzenia dowiązań ze skopiowanych lub zaznaczonych plików.

en: When to show number of items in a folder
pl: Kiedy wyświetlać liczbę elementów w katalogu

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
pl: Ustawienie wydajności wyświetlania liczby elementów w katalogu. Jeżeli ustawiono „always” (zawsze), wtedy zawsze wyświetlany jest licznik elementów, nawet jeśli katalog jest na zdalnym serwerze. Jeżeli ustawiono „local-only” (tylko lokalne), wtedy wyświetlane są liczniki dla lokalnego systemu plików. Jeżeli ustawiono „never” (nigdy), elementy nie są liczone.

en: Type of click used to launch/open files
pl: Typ kliknięcia używany do uruchamiania/otwierania plików

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
pl: Możliwymi wartościami są „single” (pojedyncze), aby uruchamiać pliki za pomocą pojedynczego kliknięcia, lub „double” (podwójnie), aby uruchamiać pliki za pomocą podwójnego kliknięcia.

en: Show the package installer for unknown MIME types
pl: Wyświetlanie instalatora pakietów dla nieznanych typów MIME

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an app to handle it.
pl: Określa, czy wyświetlać użytkownikowi okno dialogowe instalatora pakietów w przypadku otwarcia nieznanego typu MIME, aby wyszukać program do jego obsługi.

en: Use extra mouse button events in Nautilus’ browser window
pl: Określa, czy używać dodatkowych zdarzeń przycisków myszy w oknach przeglądania programu Nautilus

en: For users with mice that have “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
pl: Dla użytkowników myszy, które mają przyciski „Dalej” i „Wstecz”, ten klucz określa, czy jakieś działanie jest podejmowane przez program Nautilus, jeśli zostanie naciśnięty przycisk.

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
pl: Przycisk myszy do aktywowania polecenia „Dalej” w oknie przeglądarki

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
pl: Dla użytkowników myszy, które mają przyciski „Dalej” i „Wstecz”, ten klucz ustawia, który przycisk włącza polecenie „Dalej” w oknie przeglądarki. Możliwe wartości mieszczą się w zakresie między 6 a 14.

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
pl: Przycisk myszy do aktywowania polecenia „Wstecz” w oknie przeglądarki

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
pl: Dla użytkowników myszy, które mają przyciski „Dalej” i „Wstecz”, ten klucz ustawia, który przycisk włącza polecenie „Wstecz” w oknie przeglądarki. Możliwe wartości mieszczą się w zakresie między 6 a 14.

en: When to show thumbnails of files
pl: Kiedy wyświetlać miniatury plików

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
pl: Ustawienie wydajności wyświetlania miniatur plików. Jeżeli ustawiono „always” (zawsze), wtedy zawsze wyświetlana jest miniatura, nawet jeśli katalog jest na zdalnym serwerze. Jeżeli ustawiono „local-only” (tylko lokalne), wtedy wyświetlane są miniatury plików lokalnych. Jeżeli ustawiono „never” (nigdy), zamiast miniatur wyświetlane są standardowe ikony. Mimo tego, co może sugerować nazwa, to ustawienie odnosi się do wszystkich typów plików, dla których można utworzyć podgląd.

en: Maximum image size for thumbnailing
pl: Maksymalny rozmiar obrazu do utworzenia miniatury

en: Images over this size (in megabytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
pl: Obrazy powyżej tego rozmiaru (w megabajtach) nie będą miały miniatur. Ustawienie to zapobiega tworzeniu miniatur dla bardzo dużych plików, co może zabierać dużo czasu i pamięci.

en: Default sort order
pl: Domyślna kolejność porządkowania

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” and “starred”.
pl: Domyślna kolejność porządkowania elementów w widoku listy. Dopuszczalne wartości to: „name” (nazwa), „size” (rozmiar), „type” (typ), „mtime” (czas modyfikacji), „atime” (czas dostępu) i „starred” (oznaczone jako ulubione).

en: Reverse sort order in new windows
pl: Odwrócona kolejność porządkowania w nowych oknach

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
pl: Określa, czy pliki w nowych oknach będą porządkowane w odwróconej kolejności. Na przykład, jeżeli są porządkowane według nazwy, wówczas zamiast w kolejności od „a” do „z”, zostaną uporządkowane od „z” do „a”. Jeżeli pliki są porządkowane według rozmiaru, wtedy zamiast rosnąco będą porządkowane malejąco.

en: Default folder viewer
pl: Domyślna przeglądarka katalogów

en: When a folder is visited this viewer is used. Possible values are “list-view”, and “icon-view”.
pl: Widok używany do przeglądania zawartości katalogu. Dopuszczalne wartości to „list-view” (widok listy) i „icon-view” (widok ikon).

en: Whether to show hidden files
pl: Określa, czy wyświetlać pliki ukryte

en: This key is deprecated and ignored. The “show-hidden” key from “org.gtk.Settings.FileChooser” is now used instead.
pl: Ten klucz jest przestarzały i ignorowany. Zamiast tego używany jest teraz klucz „show-hidden” z „org.gtk.Settings.FileChooser”.

en: Whether GTK 4 settings migration happened
pl: Czy nastąpiła już migracja ustawień GTK 4

en: Whether settings shared with GtkFileChooser have been migrated from their GTK 3 keys to the GTK 4 ones.
pl: Czy ustawienia współdzielone z widżetem GtkFileChooser zostały już przeniesione z ich kluczy GTK 3 do GTK 4.

en: Whether to open the hovered folder after a timeout when drag and drop operation
pl: Określa, czy otwierać najechany katalog po określonym czasie podczas przeciągania

en: If this is set to true, when performing a drag and drop operation the hovered folder will open automatically after a timeout.
pl: Określa, czy podczas przeciągania najechany katalog będzie automatycznie otwierany po określonym czasie.

en: Whether to have full text search enabled by default when opening a new window/tab
pl: Określa, czy wyszukiwanie w tekście jest domyślnie włączone podczas otwierania nowego okna/karty

en: If set to true, then Nautilus will also match the file contents besides the name. This toggles the default active state, which can still be overridden in the search popover
pl: Określa, czy oprócz nazw przeszukiwać także treść plików. Przełącza to domyślnie aktywny stan, który zawsze można przełączyć w menu wyszukiwania.

en: Default format for compressing files
pl: Domyślny format do kompresowania plików

en: The format that will be selected when compressing files.
pl: Format wybrany podczas kompresowania plików.

en: List of possible captions on icons
pl: Lista możliwych podpisów na ikonach

en: A list of captions below an icon in the icon view. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.
pl: Lista podpisów pod ikoną w widoku ikon. Liczba wyświetlanych podpisów zależy od stopnia powiększenia. Dopuszczalne wartości to: „size”, „type”, „date_modified”, „owner”, „group”, „permissions” i „mime_type”.

en: Default icon view zoom level
pl: Domyślne powiększenie widoku ikon

en: Default list view zoom level
pl: Domyślne powiększenie widoku listy

en: Columns visible in list view
pl: Kolumny widoczne w widoku listy

en: Column order in list view
pl: Porządek kolumn w widoku listy

en: Use tree view
pl: Użycie widoku drzewa

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list.
pl: Określa, czy drzewo powinno być używane do nawigacji w widoku listy zamiast płaskiej listy.

en: Initial size of the window
pl: Początkowy rozmiar okna

en: A tuple containing the initial width and height of the app window.
pl: Krotka zawierająca początkową szerokość i wysokość okna programu.

en: Whether the navigation window should be maximized
pl: Określa, czy okno nawigacji powinno być zmaksymalizowane

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
pl: Określa, czy okno nawigacji powinno być domyślnie zmaksymalizowane.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
pl: Można zatrzymać to działanie klikając przycisk „Anuluj”.

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: %d hour | %d hours
pl[0]: %d godzina
pl[1]: %d godziny
pl[2]: %d godzin

en: %d minute | %d minutes
pl[0]: %d minuta
pl[1]: %d minuty
pl[2]: %d minut

en: %d second | %d seconds
pl[0]: %d sekunda
pl[1]: %d sekundy
pl[2]: %d sekund

note: 0 seconds
en: 0 seconds
pl: 0 sekund

en: Title
pl: Tytuł

en: Artist
pl: Wykonawca

en: Comment
pl: Komentarz

en: Year
pl: Rok

en: %d kbps
pl: %d kb/s

en: %d × %d
pl: %d×%d

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Video Codec
pl: Kodek filmu

en: Video Bit Rate
pl: Gęstość bitowa filmu

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
pl[0]: %0.2f klatka na sekundę
pl[1]: %0.2f klatki na sekundę
pl[2]: %0.2f klatek na sekundę

en: Frame Rate
pl: Liczba klatek na sekundę

en: Audio Codec
pl: Kodek dźwięku

en: Audio Bit Rate
pl: Gęstość bitowa dźwięku

en: %d Hz
pl: %d Hz

en: Sample Rate
pl: Częstotliwość próbkowania

en: Surround
pl: Przestrzenny

en: Channels
pl: Kanały

note: Some sort of failure occurred. How 'bout we tell the user?
en: Oops! Something went wrong.
pl: Coś się nie powiodło.

en: Audio and Video Properties
pl: Właściwości dźwięku i filmu

en: Audio Properties
pl: Właściwości dźwięku

en: Video Properties
pl: Właściwości filmu

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Container
pl: Kontener

en: Audio/Video Properties
pl: Właściwości dźwięku/filmu

en: Image Type
pl: Typ obrazu

en: %d pixel | %d pixels
pl[0]: %d piksel
pl[1]: %d piksele
pl[2]: %d pikseli

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Camera Brand
pl: Marka aparatu

en: Camera Model
pl: Model aparatu

en: Exposure Time
pl: Czas naświetlania

en: Exposure Program
pl: Program naświetlania

en: Aperture Value
pl: Przysłona

en: ISO Speed Rating
pl: Czułość ISO

en: Flash Fired
pl: Lampa błyskowa

en: Metering Mode
pl: Tryb pomiaru

en: Focal Length
pl: Ogniskowa

en: Software
pl: Oprogramowanie

en: Description
pl: Opis

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Creator
pl: Autor

en: Created On
pl: Data utworzenia

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Rating
pl: Ocena

en: Coordinates
pl: Współrzędne

en: Failed to load image information
pl: Wczytanie informacji o obrazie się nie powiodło

en: Image Properties
pl: Właściwości obrazu

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
pl: Nie można utworzyć wymaganego katalogu. Proszę utworzyć następujący katalog lub tak ustalić uprawnienia, aby możliwe było jego utworzenie:
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
pl: Nie można utworzyć wymaganych katalogów. Proszę utworzyć następujące katalogi lub tak ustalić uprawnienia, aby możliwe było ich utworzenie:
    %s

en: --check cannot be used with other options.
pl: --check nie może być użyte z innymi opcjami.

en: --quit cannot be used with URIs.
pl: --quit nie może być użyte z adresami URI.

en: --select must be used with at least an URI.
pl: --select musi być użyte z co najmniej adresem URI.

en: There was an error displaying help: 
    %s
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy: 
    %s

en: “%s” is an internal protocol. Opening this location directly is not supported.
pl: „%s” to wewnętrzny protokół. Bezpośrednie otwieranie tego położenia nie jest obsługiwane.

en: Perform a quick set of self-check tests.
pl: Przeprowadza krótkie automatyczne testy sprawdzające.

en: Show the version of the program.
pl: Wyświetla wersję programu.

en: Always open a new window for browsing specified URIs
pl: Zawsze otwiera nowe okno do przeglądania podanych adresów URI

en: Quit Nautilus.
pl: Kończy działanie programu Nautilus.

en: Select specified URI in parent folder.
pl: Zaznacza podany adres URI w katalogu nadrzędnym.

en: Error while setting “%s” as default app: %s
pl: Błąd podczas ustawiania „%s” jako domyślnego programu: %s

en: Could not set as default
pl: Nie można ustawić jako domyślnego

note: Translators: %s is the filename.  i.e. "Choose an app to open test.jpg"
en: Choose an app to open <b>%s</b>
pl: Wybór programu do otwarcia pliku <b>%s</b>.

en: Open Items
pl: Otwarcie elementów

en: Open Folder
pl: Otwarcie katalogu

en: Open File
pl: Otwarcie pliku

en: Unable to start the program:
    %s
pl: Nie można uruchomić programu:
    %s

en: The program is not marked as executable.
pl: Program nie jest oznaczony jako wykonywalny.

en: Unable to locate the program
pl: Nie można ustalić położenia programu

en: Oops! There was a problem running this software.
pl: Wystąpił problem podczas uruchamiania tego oprogramowania.

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
pl: Jeśli to położenie nie jest zaufane lub brak co do tego pewności, to należy nacisnąć przycisk „Anuluj”.

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
pl: Nośnik „%s” zawiera oprogramowanie do automatycznego uruchomienia. Uruchomić je?

en: _Run
pl: U_ruchom

en: “%s” would not be a unique new name.
pl: „%s” nie jest unikalną nową nazwą.

en: “%s” would conflict with an existing file.
pl: „%s” jest w konflikcie z istniejącym plikiem.

en: Name cannot be empty.
pl: Nazwa nie może być pusta.

en: Name cannot contain “/”.
pl: Nazwa nie może zawierać znaku „/”.

en: “.” is not a valid name.
pl: „.” nie jest prawidłową nazwą.

en: “..” is not a valid name.
pl: „..” nie jest prawidłową nazwą.

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
pl[0]: Zmiana nazwy %d katalogu
pl[1]: Zmiana nazw %d katalogów
pl[2]: Zmiana nazw %d katalogów

en: Rename %d File | Rename %d Files
pl[0]: Zmiana nazwy %d pliku
pl[1]: Zmiana nazw %d plików
pl[2]: Zmiana nazw %d plików

note: To translators: %d is the total number of files and folders. * Singular case of the string is never used
en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
pl[0]: Zmiana nazwy %d pliku i katalogu
pl[1]: Zmiana nazw %d plików i katalogów
pl[2]: Zmiana nazw %d plików i katalogów

en: Original Name (Ascending)
pl: Pierwotna nazwa (rosnąco)

en: Original Name (Descending)
pl: Pierwotna nazwa (malejąco)

en: First Modified
pl: Pierwsza modyfikacja

en: Last Modified
pl: Ostatnia modyfikacja

en: First Created
pl: Najpierw utworzone

en: Last Created
pl: Ostatnio utworzone

en: Camera model
pl: Model aparatu

en: Creation date
pl: Data utworzenia

en: Season number
pl: Numer serii

en: Episode number
pl: Numer odcinka

en: Track number
pl: Numer ścieżki

en: Artist name
pl: Nazwa wykonawcy

en: Album name
pl: Nazwa albumu

en: Original file name
pl: Pierwotna nazwa pliku

en: Home
pl: Katalog domowy

en: Clipboard string cannot be NULL.
pl: Ciąg schowka nie może wynosić NULL.

note: Translators: Do not translate 'cut' and 'copy'. These are literal keywords.
en: Nautilus Clipboard must begin with “cut” or “copy”.
pl: Schowek Nautilusa musi zaczynać się od „cut” lub „copy”.

en: Nautilus Clipboard must not have empty lines.
pl: Schowek Nautilusa nie może mieć pustych wierszy.

en: Name
pl: Nazwa

en: The name and icon of the file.
pl: Nazwa i ikona pliku.

en: Size
pl: Rozmiar

en: The size of the file.
pl: Rozmiar pliku.

en: Type
pl: Typ

en: The type of the file.
pl: Typ pliku.

en: Modified
pl: Modyfikacja

en: The date the file was modified.
pl: Data modyfikacji pliku.

en: Detailed Type
pl: Szczegółowy typ

en: The detailed type of the file.
pl: Szczegółowy typ pliku.

en: Accessed
pl: Dostęp

en: The date the file was accessed.
pl: Data dostępu do pliku.

en: Created
pl: Utworzono

en: The date the file was created.
pl: Data utworzenia pliku.

en: Owner
pl: Właściciel

en: The owner of the file.
pl: Właściciel pliku.

en: Group
pl: Grupa

en: The group of the file.
pl: Grupa pliku.

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: The permissions of the file.
pl: Uprawnienia do pliku.

en: Location
pl: Położenie

en: The location of the file.
pl: Położenie pliku.

en: Modified — Time
pl: Czas modyfikacji

en: Recency
pl: Dostęp użytkownika

en: The date the file was accessed by the user.
pl: Data dostępu użytkownika do pliku.

en: Star
pl: Ulubiony

en: Shows if file is starred.
pl: Czy plik jest oznaczony jako ulubiony.

en: Trashed On
pl: Data przeniesienia do kosza

en: Date when file was moved to the Trash
pl: Data, kiedy plik został przeniesiony do kosza

en: Original Location
pl: Pierwotne położenie

en: Original location of file before moved to the Trash
pl: Pierwotne położenie plików przed ich przeniesieniem do kosza

en: Relevance
pl: Ważność

en: Relevance rank for search
pl: Ocena ważności wyszukiwania

en: Archive names cannot contain “/”.
pl: Nazwy archiwów nie mogą zawierać znaku „/”.

en: An archive cannot be called “.”.
pl: Archiwum nie może mieć nazwy „.”.

en: An archive cannot be called “..”.
pl: Archiwum nie może mieć nazwy „..”.

en: Archive name is too long.
pl: Nazwa archiwum jest za długa.

note: We must warn about the side effect
en: Archives with “.” at the beginning of their name are hidden.
pl: Archiwa z „.” na początku nazwy są ukryte.

en: Compatible with all operating systems.
pl: Archiwa zgodne ze wszystkimi systemami operacyjnymi.

en: Password protected .zip, must be installed on Windows and Mac.
pl: Archiwum .zip chronione hasłem, wymaga dodatkowego oprogramowania w systemach Windows i Mac.

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
pl: Mniejsze archiwa, ale tylko dla systemów Linux i Mac.

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
pl: Mniejsze archiwa, ale wymaga dodatkowego oprogramowania w systemach Windows i Mac.

en: Details: %s
pl: Szczegóły: %s

en: There was an error launching the app.
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania programu.

en: Details: The proxy has not been created.
pl: Szczegóły: pośrednik nie został utworzony.

en: _Move Here
pl: _Przenieś tutaj

en: _Copy Here
pl: S_kopiuj tutaj

en: _Link Here
pl: Utwórz tutaj d_owiązanie

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Dropped image
pl: Przeciągnięty obraz

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
pl: Brak uprawnień wymaganych do wyświetlenia zawartości „%s”.

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
pl: Nie można odnaleźć elementu „%s”. Być może został on ostatnio usunięty.

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
pl: Nie można wyświetlić całej zawartości „%s”: %s

en: This location could not be displayed.
pl: Nie można wyświetlić tego położenia.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
pl: Brak uprawnień wymaganych do zmiany grupy „%s”.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
pl: Nie można zmienić grupy „%s”: %s

en: The group could not be changed.
pl: Nie można zmienić grupy.

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
pl: Nie można zmienić właściciela „%s”: %s

en: The owner could not be changed.
pl: Nie można zmienić właściciela.

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
pl: Nie można zmienić uprawnień „%s”: %s

en: The permissions could not be changed.
pl: Nie można zmienić uprawnień.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
pl: Nazwa „%s” została już użyta w tym położeniu. Proszę użyć innej.

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
pl: To położenie nie zawiera „%s”. Może element ten został właśnie przeniesiony lub usunięty?

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
pl: Brak uprawnień wymaganych do zmiany nazwy „%s”.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “%c”. Please use a different name.
pl: Nazwa „%s” jest nieprawidłowa, ponieważ zawiera znak „%c”. Proszę użyć innej.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
pl: Nazwa „%s” jest nieprawidłowa. Proszę użyć innej.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
pl: Nazwa „%s” jest za długa. Proszę użyć innej.

en: Could not rename “%s” because a process is using it. If it's open in another application, close it before renaming it.
pl: Nie można zmienić nazwy pliku „%s”, ponieważ jakiś proces go używa. Jeśli jest otwarty w innym programie, to należy go zamknąć przed zmianą nazwy.

note: fall through
en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
pl: Nie można zmienić nazwy „%s” na „%s”: %s

en: The item could not be renamed.
pl: Nie można zmienić nazwy elementu.

en: Renaming “%s” to “%s”.
pl: Zmienianie nazwy „%s” na „%s”.

en: This file cannot be mounted
pl: Tego pliku nie można zamontować

en: This file cannot be unmounted
pl: Tego pliku nie można odmontować

en: This file cannot be ejected
pl: Tego pliku nie można wysunąć

en: This file cannot be started
pl: Tego pliku nie można uruchomić

en: This file cannot be stopped
pl: Tego pliku nie można zatrzymać

en: Slashes are not allowed in filenames
pl: Ukośniki w nazwach plików nie są dozwolone

en: Toplevel files cannot be renamed
pl: Nie można zmieniać nazw plików najwyższego poziomu

en: File not found
pl: Nie odnaleziono pliku

en: Starred
pl: Ulubione

note: Translators: this is the word "Today" followed by * a time in 24h format. i.e. "Today 23:04"
en: Today %-H:%M
pl: Dzisiaj o %-H∶%M

note: Translators: this is the word Today followed by * a time in 12h format. i.e. "Today 9:04 PM"
en: Today %-I:%M %p
pl: Dzisiaj o %-I∶%M %p

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %-H:%M
pl: Wczoraj o %-H∶%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %-I:%M %p
pl: Wczoraj o %-I∶%M %p

note: Translators: this is the day of the month followed by the abbreviated * month name followed by the year i.e. "3 Feb 2015"
en: %-e %b %Y
pl: %-d %b %Y

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 24h format i.e. "3 Feb 2015 23:04"
en: %-e %b %Y %-H:%M
pl: %-d %b %Y, %-H∶%M

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 12h format i.e. "3 Feb 2015 9:04 PM"
en: %-e %b %Y %-I:%M %p
pl: %-d %b %Y, %-I∶%M %p

note: Translators: this is the day number followed by the full month * name followed by the year followed by a time in 24h format * with seconds i.e. "3 February 2015 23:04:00"
en: %-e %B %Y %H:%M:%S
pl: %-d %B %Y, %H∶%M∶%S

note: Translators: this is the day number followed by the full month * name followed by the year followed by a time in 12h format * with seconds i.e. "3 February 2015 09:04:00 PM"
en: %-e %B %Y %I:%M:%S %p
pl: %-d %B %Y, %-I∶%M∶%S %p

en: Not allowed to set permissions
pl: Zmiana uprawnień jest niedozwolona

en: Not allowed to set owner
pl: Zmiana właściciela jest niedozwolona

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
pl: Podany właściciel „%s” nie istnieje

en: Not allowed to set group
pl: Zmiana grupy jest niedozwolona

en: Specified group “%s” doesn’t exist
pl: Podana grupa „%s” nie istnieje

note: Translators: This is a username followed by "(You)" to indicate the file is owned by the current user
en: %s (You)
pl: %s (ja)

en: %'u item | %'u items
pl[0]: %'u element
pl[1]: %'u elementy
pl[2]: %'u elementów

en: %'u folder | %'u folders
pl[0]: %'u katalog
pl[1]: %'u katalogi
pl[2]: %'u katalogów

en: %'u file | %'u files
pl[0]: %'u plik
pl[1]: %'u pliki
pl[2]: %'u plików

en: %s byte | %s bytes
pl[0]: %s bajt
pl[1]: %s bajty
pl[2]: %s bajtów

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
pl: ? bajtów

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
pl: ? elementów

note: Translators: This about a file type.
en: Unknown type
pl: Nieznany typ

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Font
pl: Czcionka

en: Image
pl: Obraz

en: Archive
pl: Archiwum

en: Markup
pl: Hipertekst

en: Text
pl: Tekst

en: Video
pl: Film

en: Contacts
pl: Kontakty

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Document
pl: Dokument

en: Presentation
pl: Prezentacja

en: Spreadsheet
pl: Arkusz kalkulacyjny

note: Refers to a file type which is known but not one of the basic types
en: Other
pl: Inny

en: Binary
pl: Plik binarny

en: Folder
pl: Katalog

en: Link
pl: Dowiązanie

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
pl: Dowiązanie do %s

en: Link (broken)
pl: Dowiązanie (uszkodzone)

note: Translators: This refers to available space in a folder; e.g.: 100 MB Free
en: %s Free
pl: Wolne: %s

en: File names cannot contain “/”.
pl: Nazwy plików nie mogą zawierać znaku „/”.

en: A file cannot be called “.”.
pl: Plik nie może mieć nazwy „.”.

en: A file cannot be called “..”.
pl: Plik nie może mieć nazwy „..”.

en: File name is too long.
pl: Nazwa pliku jest za długa.

note: We must warn about the side effect
en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden.
pl: Pliki z „.” na początku nazwy są ukryte.

en: A folder with that name already exists.
pl: Katalog o tej nazwie już istnieje.

en: A file with that name already exists.
pl: Plik o tej nazwie już istnieje.

en: _Skip
pl: _Pomiń

en: S_kip All
pl: Po_miń wszystko

en: _Retry
pl: P_onów

en: _Delete
pl: _Usuń

en: Delete _All
pl: Usuń _wszystko

en: _Replace
pl: Za_stąp

en: Replace _All
pl: Zastąp wszys_tko

en: _Merge
pl: Połąc_z

en: Merge _All
pl: Połą_cz wszystko

en: Copy _Anyway
pl: S_kopiuj mimo to

en: Empty _Trash
pl: Op_różnij kosz

en: %'d second | %'d seconds
pl[0]: %'d sekunda
pl[1]: %'d sekundy
pl[2]: %'d sekund

en: %'d minute | %'d minutes
pl[0]: %'d minuta
pl[1]: %'d minuty
pl[2]: %'d minut

en: %'d hour | %'d hours
pl[0]: %'d godzina
pl[1]: %'d godziny
pl[2]: %'d godzin

note: appended to new link file
en: Another link to %s
pl: Kolejne dowiązanie do %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
pl: %'d. dowiązanie do %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
pl: %'d. dowiązanie do %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
pl: %'d. dowiązanie do %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
pl: %'d. dowiązanie do %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
pl:  (kopia)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
pl:  (kolejna kopia)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
pl: . kopia)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
pl: . kopia)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
pl: . kopia)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
pl: . kopia)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
pl: %s (kopia)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
pl: %s (kolejna kopia)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
pl: %s (%'d. kopia)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
pl: %s (%'d. kopia)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
pl: %s (%'d. kopia)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
pl: %s (%'d. kopia)%s

en: unknown
pl: nieznany

en: Are you sure you want to permanently delete “%s” from the trash?
pl: Na pewno trwale usunąć element „%s” z kosza?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
pl[0]: Na pewno trwale usunąć %'d zaznaczony element z kosza?
pl[1]: Na pewno trwale usunąć %'d zaznaczone elementy z kosza?
pl[2]: Na pewno trwale usunąć %'d zaznaczonych elementów z kosza?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
pl: Usunięcie elementu spowoduje jego bezpowrotne utracenie.

en: Empty all items from Trash?
pl: Opróżnić kosz ze wszystkich elementów?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
pl: Wszystkie elementy w koszu zostaną bezpowrotne usunięte.

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
pl: Na pewno trwale usunąć element „%s”?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
pl[0]: Na pewno trwale usunąć %'d zaznaczony element?
pl[1]: Na pewno trwale usunąć %'d zaznaczone elementy?
pl[2]: Na pewno trwale usunąć %'d zaznaczonych elementów?

en: Deleted “%s”
pl: Usunięto „%s”

en: Deleting “%s”
pl: Usuwanie „%s”

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
pl[0]: Usunięto %'d plik
pl[1]: Usunięto %'d pliki
pl[2]: Usunięto %'d plików

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
pl[0]: Usuwanie %'d pliku
pl[1]: Usuwanie %'d plików
pl[2]: Usuwanie %'d plików

note: To translators: %'d is the number of files completed for the operation, * so it will be something like 2/14.
en: %'d / %'d
pl: %'d z %'d

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 files/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
pl[0]: %'d z %'d — pozostała %s
pl[1]: %'d z %'d — pozostały %s
pl[2]: %'d z %'d — pozostało %s

en: (%d file/sec) | (%d files/sec)
pl[0]: (%d plik/s)
pl[1]: (%d pliki/s)
pl[2]: (%d plików/s)

en: Failed to delete all child files
pl: Usunięcie wszystkich plików potomnych się nie powiodło

en: Error while deleting.
pl: Błąd podczas usuwania.

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
pl: Brak wystarczających uprawnień do usunięcia katalogu „%s”.

en: There was an error deleting the folder “%s”.
pl: Wystąpił błąd podczas usuwania katalogu „%s”.

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
pl: Brak wystarczających uprawnień do usunięcia pliku „%s”.

en: There was an error deleting the file “%s”.
pl: Wystąpił błąd podczas usuwania pliku „%s”.

en: Trashing “%s”
pl: Przenoszenie „%s” do kosza

en: Trashed “%s”
pl: Przeniesiono „%s” do kosza

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
pl[0]: Przenoszenie %'d pliku do kosza
pl[1]: Przenoszenie %'d plików do kosza
pl[2]: Przenoszenie %'d plików do kosza

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
pl[0]: Przeniesiono %'d plik do kosza
pl[1]: Przeniesiono %'d pliki do kosza
pl[2]: Przeniesiono %'d plików do kosza

note: Translators: %s is a file name
en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
pl: Nie można przenieść pliku „%s” do kosza. Usunąć go trwale?

en: This remote location does not support sending items to the trash.
pl: To zdalne położenie nie obsługuje przenoszenia elementów do kosza.

en: Trashing Files
pl: Przenoszenie plików do kosza

en: Deleting Files
pl: Usuwanie plików

en: Unable to eject %s
pl: Nie można wysunąć „%s”

en: Unable to unmount %s
pl: Nie można odmontować „%s”

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
pl: Opróżnić kosz przed odmontowaniem?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
pl: Kosz musi zostać opróżniony, aby odzyskać wolne miejsce na tym urządzeniu. Wszystkie elementy w koszu zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Do _not Empty Trash
pl: _Nie opróżniaj kosza

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to access “%s”
pl: Nie można uzyskać dostępu do pliku „%s”

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
pl[0]: Przygotowywanie do skopiowania %'d pliku (%s)
pl[1]: Przygotowywanie do skopiowania %'d plików (%s)
pl[2]: Przygotowywanie do skopiowania %'d plików (%s)

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
pl[0]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d pliku (%s)
pl[1]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików (%s)
pl[2]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
pl[0]: Przygotowywanie do usunięcia %'d pliku (%s)
pl[1]: Przygotowywanie do usunięcia %'d plików (%s)
pl[2]: Przygotowywanie do usunięcia %'d plików (%s)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
pl[0]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d pliku do kosza
pl[1]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików do kosza
pl[2]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików do kosza

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
pl[0]: Przygotowywanie do skompresowania %'d pliku
pl[1]: Przygotowywanie do skompresowania %'d plików
pl[2]: Przygotowywanie do skompresowania %'d plików

en: Error while copying.
pl: Błąd podczas kopiowania.

en: Error while moving.
pl: Błąd podczas przenoszenia.

en: Error while moving files to trash.
pl: Błąd podczas przenoszenia plików do kosza.

en: Error while compressing files.
pl: Błąd podczas kompresowania plików.

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
pl: Pliki w katalogu „%s” nie mogą być obsłużone, ponieważ brak uprawnień do ich wyświetlenia.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
pl: Wystąpił błąd podczas pobierania informacji o plikach w katalogu „%s”.

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
pl: Katalog „%s” nie może zostać obsłużony, ponieważ brak uprawnień do jego odczytania.

en: There was an error reading the folder “%s”.
pl: Wystąpił błąd podczas odczytywania katalogu „%s”.

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
pl: Plik „%s” nie może zostać obsłużony, ponieważ brak uprawnień do jego odczytania.

en: There was an error getting information about “%s”.
pl: Wystąpił błąd podczas pobierania informacji o „%s”.

en: Error while copying to “%s”.
pl: Błąd podczas kopiowania do „%s”.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
pl: Brak uprawnień do dostępu do katalogu docelowego.

en: There was an error getting information about the destination.
pl: Wystąpił błąd podczas pobierania informacji o miejscu docelowym.

en: The destination is not a folder.
pl: Miejsce docelowe nie jest katalogiem.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
pl: Brak wystarczającej ilości miejsca w miejscu docelowym. Proszę spróbować usunąć pliki, aby zwolnić więcej miejsca.

en: %s more space is required to copy to the destination.
pl: Wymagane jest %s więcej miejsca, aby skopiować do miejsca docelowego.

en: The destination is read-only.
pl: Miejsce docelowe jest tylko do odczytu.

en: Moving “%s” to “%s”
pl: Przenoszenie „%s” do „%s”

en: Moved “%s” to “%s”
pl: Przeniesiono „%s” do „%s”

en: Copying “%s” to “%s”
pl: Kopiowanie „%s” do „%s”

en: Copied “%s” to “%s”
pl: Skopiowano „%s” do „%s”

en: Duplicating “%s”
pl: Powielanie „%s”

en: Duplicated “%s”
pl: Powielono „%s”

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
pl[0]: Przenoszenie %'d pliku do „%s”
pl[1]: Przenoszenie %'d plików do „%s”
pl[2]: Przenoszenie %'d plików do „%s”

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
pl[0]: Kopiowanie %'d pliku do „%s”
pl[1]: Kopiowanie %'d plików do „%s”
pl[2]: Kopiowanie %'d plików do „%s”

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
pl[0]: Przeniesiono %'d plik do „%s”
pl[1]: Przeniesiono %'d pliki do „%s”
pl[2]: Przeniesiono %'d plików do „%s”

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
pl[0]: Skopiowano %'d plik do „%s”
pl[1]: Skopiowano %'d pliki do „%s”
pl[2]: Skopiowano %'d plików do „%s”

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
pl[0]: Powielanie %'d pliku w „%s”
pl[1]: Powielanie %'d plików w „%s”
pl[2]: Powielanie %'d plików w „%s”

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
pl[0]: Powielono %'d plik w „%s”
pl[1]: Powielono %'d pliki w „%s”
pl[2]: Powielono %'d plików w „%s”

note: To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb / 4 MB" To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB". To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or * "3 MB", so something like "4 kb / 4 MB"
en: %s / %s
pl: %s z %s

note: To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %s to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb / 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument). To translat
en: %s / %s — %s left (%s/sec) | %s / %s — %s left (%s/sec)
pl[0]: %s z %s — pozostała %s (%s/s)
pl[1]: %s z %s — pozostały %s (%s/s)
pl[2]: %s z %s — pozostało %s (%s/s)

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left (%s/sec) | %'d / %'d — %s left (%s/sec)
pl[0]: %'d z %'d — pozostała %s (%s/s)
pl[1]: %'d z %'d — pozostały %s (%s/s)
pl[2]: %'d z %'d — pozostało %s (%s/s)

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
pl: Katalog „%s” nie może zostać skopiowany, ponieważ brak uprawnień do jego utworzenia w miejscu docelowym.

en: There was an error creating the folder “%s”.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia katalogu „%s”.

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
pl: Pliki w katalogu „%s” nie mogą zostać skopiowane, ponieważ brak uprawnień do ich wyświetlenia.

en: _Skip files
pl: _Pomiń pliki

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
pl: Katalog „%s” nie może zostać skopiowany, ponieważ brak uprawnień do jego odczytania.

en: Error while moving “%s”.
pl: Błąd podczas przenoszenia „%s”.

en: Could not remove the source folder.
pl: Nie można usunąć katalogu źródłowego.

en: There was an error getting information about the source.
pl: Wystąpił błąd podczas pobierania informacji o miejscu źródłowym.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
pl: Nie można przenieść katalogu do niego samego.

en: You cannot copy a folder into itself.
pl: Nie można skopiować katalogu do niego samego.

en: The destination folder is inside the source folder.
pl: Katalog docelowy znajduje się wewnątrz katalogu źródłowego.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
pl: Nie można przenieść pliku na niego samego.

en: You cannot copy a file over itself.
pl: Nie można skopiować pliku na niego samego.

en: The source file would be overwritten by the destination.
pl: Plik źródłowy zostałby nadpisany przez docelowy.

en: Error while copying “%s”.
pl: Błąd podczas kopiowania „%s”.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
pl: Nie można usunąć istniejącego już pliku o tej samej nazwie w „%s”.

en: There was an error copying the file into %s.
pl: Wystąpił błąd podczas kopiowania pliku do „%s”.

en: Copying Files
pl: Kopiowanie plików

en: Preparing to move to “%s”
pl: Przygotowywanie do przeniesienia do „%s”

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
pl[0]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d pliku
pl[1]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików
pl[2]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików

en: There was an error moving the file into %s.
pl: Wystąpił błąd podczas przenoszenia plików do „%s”.

en: Moving Files
pl: Przenoszenie plików

en: Creating links in “%s”
pl: Tworzenie dowiązań w „%s”

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
pl[0]: Tworzenie dowiązania do %'d pliku
pl[1]: Tworzenie dowiązań do %'d plików
pl[2]: Tworzenie dowiązań do %'d plików

en: Error while creating link to %s.
pl: Błąd podczas tworzenia dowiązania do „%s”.

en: Symbolic links only supported for local files
pl: Dowiązania symboliczne są obsługiwane tylko dla plików lokalnych

en: The target doesn’t support symbolic links.
pl: Element docelowy nie obsługuje dowiązań symbolicznych.

en: There was an error creating the symlink in %s.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia dowiązania symbolicznego w „%s”.

en: Setting permissions
pl: Ustawianie uprawnień

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
pl: Katalog bez nazwy

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
pl: Dokument bez nazwy

en: Error while creating directory %s.
pl: Błąd podczas tworzenia katalogu „%s”.

en: Error while creating file %s.
pl: Błąd podczas tworzenia pliku „%s”.

en: There was an error creating the directory in %s.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia katalogu w „%s”.

en: Saving image to file
pl: Zapisywanie obrazu do pliku

en: Successfully saved image to file
pl: Pomyślnie zapisano obraz do pliku

en: Failed to save image
pl: Zapisanie obrazu się nie powiodło

note: Translators: This is used to auto-generate a file name for pasted images from * the clipboard i.e. "Pasted image.png", "Pasted image 1.png", ...
en: Pasted image
pl: Wklejony obraz

en: Retrieving clipboard data
pl: Pobieranie danych schowka

en: Retrieving image data
pl: Pobieranie danych obrazu

en: Emptying Trash
pl: Opróżnianie kosza

en: Verifying destination
pl: Sprawdzanie poprawności miejsca docelowego

en: Extracting “%s”
pl: Rozpakowywanie „%s”

en: Error extracting “%s”
pl: Błąd podczas rozpakowywania „%s”

en: There was an error while extracting “%s”.
pl: Wystąpił błąd podczas rozpakowywania „%s”.

en: Not enough free space to extract %s
pl: Za mało wolnego miejsca, aby rozpakować „%s”

en: Extracted “%s” to “%s”
pl: Rozpakowano „%s” do „%s”

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
pl[0]: Rozpakowano %'d plik do „%s”
pl[1]: Rozpakowano %'d pliki do „%s”
pl[2]: Rozpakowano %'d plików do „%s”

en: Preparing to extract
pl: Przygotowywanie do rozpakowania

en: Extracting Files
pl: Rozpakowywanie plików

en: Compressing “%s” into “%s”
pl: Kompresowanie „%s” do „%s”

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
pl[0]: Kompresowanie %'d pliku do „%s”
pl[1]: Kompresowanie %'d plików do „%s”
pl[2]: Kompresowanie %'d plików do „%s”

en: Error compressing “%s” into “%s”
pl: Błąd podczas kompresowania „%s” do „%s”

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
pl[0]: Błąd podczas kompresowania %'d pliku do „%s”
pl[1]: Błąd podczas kompresowania %'d plików do „%s”
pl[2]: Błąd podczas kompresowania %'d plików do „%s”

en: There was an error while compressing files.
pl: Wystąpił błąd podczas kompresowania plików.

en: Compressed “%s” into “%s”
pl: Skompresowano „%s” do „%s”

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
pl[0]: Skompresowano %'d plik do „%s”
pl[1]: Skompresowano %'d pliki do „%s”
pl[2]: Skompresowano %'d plików do „%s”

en: Compressing Files
pl: Kompresowanie plików

en: Searching…
pl: Wyszukiwanie…

en: Loading…
pl: Wczytywanie…

en: Examples:
pl: Przykłady:

en: Could not paste files
pl: Nie można wkleić plików

en: Permissions do not allow pasting files in this directory
pl: Uprawnienia nie zezwalają na wklejanie plików do tego katalogu

en: Nautilus 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.local/share/nautilus
pl: W wersji 3.6 ten katalog został oznaczony jako przestarzały, a konfigurację przeniesiono do katalogu ~/.local/share/nautilus

en: “%s” selected
pl: Zaznaczono „%s”

en: %'d folder selected | %'d folders selected
pl[0]: Zaznaczono %'d katalog
pl[1]: Zaznaczono %'d katalogi
pl[2]: Zaznaczono %'d katalogów

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
pl[0]: (zawiera %'d element)
pl[1]: (zawiera %'d elementy)
pl[2]: (zawiera %'d elementów)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
pl[0]: (zawierających razem %'d element)
pl[1]: (zawierających razem %'d elementy)
pl[2]: (zawierających razem %'d elementów)

en: %'d item selected | %'d items selected
pl[0]: Zaznaczono %'d element
pl[1]: Zaznaczono %'d elementy
pl[2]: Zaznaczono %'d elementów

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
pl[0]: %'d inny element
pl[1]: %'d inne elementy
pl[2]: %'d innych elementów

note: This is marked for translation in case a localizer * needs to change ", " to something else. The comma * is between the message about the number of folders * and the number of items in those folders and the * message about the number of other items and the * total size of those items.
en: %s, %s
pl: %s i %s

en: Search _Everywhere
pl: _Wyszukaj wszędzie

en: No Results Found
pl: Brak wyników

en: No matches found in indexed locations
pl: Brak wyników w indeksowanych położeniach

en: Trash is Empty
pl: Kosz jest pusty

en: No Starred Files
pl: Brak plików oznaczonych jako ulubione

en: No Recent Files
pl: Brak ostatnio używanych plików

en: Folder is Empty
pl: Pusty katalog

en: Select Move Destination
pl: Wybór miejsca docelowego przeniesienia

en: Select Copy Destination
pl: Wybór miejsca docelowego skopiowania

en: _Select
pl: _Wybierz

en: Select Extract Destination
pl: Wybór miejsca docelowego rozpakowania

en: Error sending email.
pl: Błąd podczas wysyłania wiadomości e-mail.

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to remove “%s”
pl: Nie można usunąć „%s”

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to eject “%s”
pl: Nie można wysunąć „%s”

en: Unable to stop drive
pl: Nie można zatrzymać napędu

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to start “%s”
pl: Nie można uruchomić „%s”

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
pl[0]: Nowy katalog za pomocą zaznaczenia (%'d element)
pl[1]: Nowy katalog za pomocą zaznaczenia (%'d elementy)
pl[2]: Nowy katalog za pomocą zaznaczenia (%'d elementów)

en: Open With %s
pl: Otwórz za pomocą „%s”

en: Run
pl: Uruchom

en: Extract
pl: Rozpakuj

en: Extract to…
pl: Rozpakuj do…

en: Open
pl: Otwórz

en: _Start
pl: _Uruchom

en: _Connect
pl: _Połącz

en: _Start Multi-disk Drive
pl: Uruchom napęd wielody_skowy

en: U_nlock Drive
pl: Odblokuj _napęd

en: Stop Drive
pl: Zatrzymaj napęd

en: _Safely Remove Drive
pl: Bezpiecznie u_suń napęd

en: _Disconnect
pl: O_dłącz

en: _Stop Multi-disk Drive
pl: Zatrzymaj napęd wielody_skowy

en: _Lock Drive
pl: _Zablokuj napęd

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: Dropped Text.txt
pl: Przeciągnięty tekst.txt

en: Drag and drop is not supported.
pl: Przeciąganie i upuszczanie obiektów nie jest obsługiwane.

en: An invalid drag type was used.
pl: Użyto nieprawidłowego typu przeciąganych danych.

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo last action
pl: Cofa ostatnie działanie

en: Redo
pl: Ponów

en: Redo last undone action
pl: Ponawia ostatnie działanie

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
pl[0]: Przenosi %d element z powrotem do „%s”
pl[1]: Przenosi %d elementy z powrotem do „%s”
pl[2]: Przenosi %d elementów z powrotem do „%s”

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
pl[0]: Przenosi %d element do „%s”
pl[1]: Przenosi %d elementy do „%s”
pl[2]: Przenosi %d elementów do „%s”

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
pl[0]: _Cofnij przeniesienie %d elementu
pl[1]: _Cofnij przeniesienie %d elementów
pl[2]: _Cofnij przeniesienie %d elementów

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
pl[0]: _Ponów przeniesienie %d elementu
pl[1]: _Ponów przeniesienie %d elementów
pl[2]: _Ponów przeniesienie %d elementów

en: Move “%s” back to “%s”
pl: Przenosi „%s” z powrotem do „%s”

en: Move “%s” to “%s”
pl: Przenosi „%s” do „%s”

en: _Undo Move
pl: _Cofnij przeniesienie

en: _Redo Move
pl: _Ponów przeniesienie

en: _Undo Restore From Trash
pl: _Cofnij przywrócenie elementu z kosza

en: _Redo Restore From Trash
pl: _Ponów przywrócenie elementu z kosza

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
pl[0]: Przenosi %d element z powrotem do kosza
pl[1]: Przenosi %d elementy z powrotem do kosza
pl[2]: Przenosi %d elementów z powrotem do kosza

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
pl[0]: Przywraca %d element z kosza
pl[1]: Przywraca %d elementy z kosza
pl[2]: Przywraca %d elementów z kosza

en: Move “%s” back to trash
pl: Przenosi „%s” z powrotem do kosza

en: Restore “%s” from trash
pl: Przywraca „%s” z kosza

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
pl[0]: Usuwa %d skopiowany element
pl[1]: Usuwa %d skopiowane elementy
pl[2]: Usuwa %d skopiowanych elementów

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
pl[0]: Kopiuje %d element do „%s”
pl[1]: Kopiuje %d elementy do „%s”
pl[2]: Kopiuje %d elementów do „%s”

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
pl[0]: _Cofnij skopiowanie %d elementu
pl[1]: _Cofnij skopiowanie %d elementów
pl[2]: _Cofnij skopiowanie %d elementów

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
pl[0]: _Ponów skopiowanie %d elementu
pl[1]: _Ponów skopiowanie %d elementów
pl[2]: _Ponów skopiowanie %d elementów

en: Delete “%s”
pl: Usuwa „%s”

en: Copy “%s” to “%s”
pl: Kopiuje „%s” do „%s”

en: _Undo Copy
pl: _Cofnij skopiowanie

en: _Redo Copy
pl: _Ponów skopiowanie

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
pl[0]: Usuwa %d powielony element
pl[1]: Usuwa %d powielone elementy
pl[2]: Usuwa %d powielonych elementów

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
pl[0]: Powiela %d element w „%s”
pl[1]: Powiela %d elementy w „%s”
pl[2]: Powiela %d elementów w „%s”

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
pl[0]: _Cofnij powielenie %d elementu
pl[1]: _Cofnij powielenie %d elementów
pl[2]: _Cofnij powielenie %d elementów

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
pl[0]: _Ponów powielenie %d elementu
pl[1]: _Ponów powielenie %d elementów
pl[2]: _Ponów powielenie %d elementów

en: Duplicate “%s” in “%s”
pl: Powiela „%s” w „%s”

en: _Undo Duplicate
pl: _Cofnij powielenie

en: _Redo Duplicate
pl: _Ponów powielenie

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
pl[0]: Usuwa dowiązania do %d elementu
pl[1]: Usuwa dowiązania do %d elementów
pl[2]: Usuwa dowiązania do %d elementów

en: Create links to %d item | Create links to %d items
pl[0]: Tworzy dowiązania do %d elementu
pl[1]: Tworzy dowiązania do %d elementów
pl[2]: Tworzy dowiązania do %d elementów

en: Delete link to “%s”
pl: Usuwa dowiązanie do „%s”

en: Create link to “%s”
pl: Tworzy dowiązanie do „%s”

en: _Undo Create Link
pl: _Cofnij utworzenie dowiązania

en: _Redo Create Link
pl: _Ponów utworzenie dowiązania

en: Create an empty file “%s”
pl: Tworzy pusty plik „%s”

en: _Undo Create Empty File
pl: _Cofnij utworzenie pustego pliku

en: _Redo Create Empty File
pl: _Ponów utworzenie pustego pliku

en: Create a new folder “%s”
pl: Tworzy nowy katalog „%s”

en: _Undo Create Folder
pl: _Cofnij utworzenie katalogu

en: _Redo Create Folder
pl: _Ponów utworzenie katalogu

en: Create new file “%s” from template
pl: Tworzy nowy plik „%s” z szablonu

en: _Undo Create From Template
pl: _Cofnij utworzenie z szablonu

en: _Redo Create From Template
pl: _Ponów utworzenie z szablonu

en: Rename “%s” as “%s”
pl: Zmienia nazwę „%s” na „%s”

en: _Undo Rename
pl: _Cofnij zmianę nazwy

en: _Redo Rename
pl: _Ponów zmianę nazwy

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
pl[0]: Grupowo zmienia nazwę %d pliku
pl[1]: Grupowo zmienia nazwę %d plikom
pl[2]: Grupowo zmienia nazwę %d plikom

en: _Undo Batch Rename
pl: _Cofnij grupową zmianę nazwy

en: _Redo Batch Rename
pl: _Ponów grupową zmianę nazwy

en: Unstar %d file | Unstar %d files
pl[0]: Odznacza %d plik jako ulubiony
pl[1]: Odznacza %d pliki jako ulubione
pl[2]: Odznacza %d plików jako ulubione

en: Star %d file | Star %d files
pl[0]: Oznacza %d plik jako ulubiony
pl[1]: Oznacza %d pliki jako ulubione
pl[2]: Oznacza %d plików jako ulubione

en: _Undo Starring
pl: _Cofnij oznaczenie jako ulubione

en: _Redo Starring
pl: _Ponów oznaczenie jako ulubione

en: _Undo Unstarring
pl: _Cofnij odznaczenie jako ulubione

en: _Redo Unstarring
pl: _Ponów odznaczenie jako ulubione

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
pl[0]: Przenosi %d element do kosza
pl[1]: Przenosi %d elementy do kosza
pl[2]: Przenosi %d elementów do kosza

en: Restore “%s” to “%s”
pl: Przywraca „%s” do „%s”

en: Move “%s” to trash
pl: Przenosi „%s” do kosza

en: _Undo Trash
pl: _Cofnij przeniesienie do kosza

en: _Redo Trash
pl: _Ponów przeniesienie do kosza

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
pl: Przywraca pierwotne uprawnienia elementów zawartych w „%s”

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
pl: Ustawia uprawnienia elementów zawartych w „%s”

en: _Undo Change Permissions
pl: _Cofnij zmianę uprawnień

en: _Redo Change Permissions
pl: _Ponów zmianę uprawnień

en: Restore original permissions of “%s”
pl: Przywraca pierwotne uprawnienia „%s”

en: Set permissions of “%s”
pl: Ustawia uprawnienia „%s”

en: Restore group of “%s” to “%s”
pl: Przywraca grupę „%s” na „%s”

en: Set group of “%s” to “%s”
pl: Ustawia grupę „%s” na „%s”

en: _Undo Change Group
pl: _Cofnij zmianę grupy

en: _Redo Change Group
pl: _Ponów zmianę grupy

en: Restore owner of “%s” to “%s”
pl: Przywraca właściciela „%s” na „%s”

en: Set owner of “%s” to “%s”
pl: Ustawia właściciela „%s” na „%s”

en: _Undo Change Owner
pl: _Cofnij zmianę właściciela

en: _Redo Change Owner
pl: _Ponów zmianę właściciela

en: _Undo Extract
pl: _Cofnij rozpakowanie

en: _Redo Extract
pl: _Ponów rozpakowanie

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
pl[0]: Usuwa %d rozpakowany plik
pl[1]: Usuwa %d rozpakowane pliki
pl[2]: Usuwa %d rozpakowanych plików

en: Extract “%s”
pl: Rozpakowuje „%s”

en: Extract %d file | Extract %d files
pl[0]: Rozpakowuje %d plik
pl[1]: Rozpakowuje %d pliki
pl[2]: Rozpakowuje %d plików

en: Compress “%s”
pl: Kompresuje „%s”

en: Compress %d file | Compress %d files
pl[0]: Kompresuje %d plik
pl[1]: Kompresuje %d pliki
pl[2]: Kompresuje %d plików

en: _Undo Compress
pl: _Cofnij skompresowanie

en: _Redo Compress
pl: _Ponów skompresowanie

en: Could not determine original location of “%s”
pl: Nie można określić pierwotnego położenia „%s”

en: The item cannot be restored from trash
pl: Nie można przywrócić elementu z kosza

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Audio CD
pl: Płyta CD-Audio

en: Audio DVD
pl: Płyta DVD-Audio

en: Video DVD
pl: Płyta wideo DVD

en: Contains digital photos
pl: Zawiera zdjęcia cyfrowe

en: Contains music
pl: Zawiera muzykę

en: Contains software to run
pl: Zawiera oprogramowanie do uruchomienia

en: Contains software to install
pl: Zawiera oprogramowanie do zainstalowania

note: fallback to generic greeting
en: Detected as “%s”
pl: Rozpoznano jako „%s”

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Contains music and photos
pl: Zawiera muzykę i zdjęcia

en: Contains photos and music
pl: Zawiera zdjęcia i muzykę

en: Clear Entry
pl: Czyści pole

en: Go to Location
pl: Przechodzi do położenia

en: Anything
pl: Wszystko

en: Folders
pl: Katalogi

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Illustration
pl: Ilustracja

en: Music
pl: Muzyka

en: PDF / PostScript
pl: PDF/PostScript

en: Picture
pl: Obraz

en: Text File
pl: Plik tekstowy

en: This link cannot be used because it has no target.
pl: Nie można użyć dowiązania, ponieważ nie ma ono przypisanego celu.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
pl: Nie można użyć dowiązania, ponieważ jego element docelowy „%s” nie istnieje.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
pl: Dowiązanie „%s” jest uszkodzone. Przenieść je do kosza?

en: Mo_ve to Trash
pl: Prz_enieś do kosza

en: The link “%s” is broken.
pl: Dowiązanie „%s” jest uszkodzone.

en: Are you sure you want to open all files?
pl: Na pewno otworzyć wszystkie pliki?

en: This will open %d separate tab and window. | This will open %d separate tabs and windows.
pl[0]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnej karty i okna.
pl[1]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych kart i okien.
pl[2]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych kart i okien.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
pl[0]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnej karty.
pl[1]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych kart.
pl[2]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych kart.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
pl[0]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnego okna.
pl[1]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych okien.
pl[2]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych okien.

en: _Open All
pl: _Otwórz wszystkie

en: Could Not Display “%s”
pl: Nie można wyświetlić „%s”

en: The file is of an unknown type
pl: Nieznany typ pliku

en: There is no app installed for “%s” files
pl: Brak zainstalowanego programu obsługującego pliki „%s”

en: _Select App
pl: _Wybierz program

en: There was an internal error trying to search for apps:
pl: Wystąpił wewnętrzny błąd podczas wyszukiwania programów:

en: Unable to search for app
pl: Nie można wyszukać programu

en: _Search in Software
pl: _Wyszukaj w Menedżerze oprogramowania

en: There is no app installed for “%s” files. Do you want to search for an app to open this file?
pl: Brak zainstalowanego programu obsługującego pliki „%s”. Wyszukać program, który może otworzyć ten plik?

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
pl: Nie można uzyskać dostępu do położenia

en: Unable to start location
pl: Nie można uruchomić położenia

en: Opening “%s”.
pl: Otwieranie „%s”.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
pl[0]: Otwieranie %d elementu.
pl[1]: Otwieranie %d elementów.
pl[2]: Otwieranie %d elementów.

en: Folder names cannot contain “/”.
pl: Nazwy katalogów nie mogą zawierać znaku „/”.

en: A folder cannot be called “.”.
pl: Katalog nie może mieć nazwy „.”.

en: A folder cannot be called “..”.
pl: Katalog nie może mieć nazwy „..”.

en: Folder name is too long.
pl: Nazwa katalogu jest za długa.

note: We must warn about the side effect
en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
pl: Katalogi z „.” na początku nazwy są ukryte.

en: Create
pl: Utwórz

en: Folder name
pl: Nazwa katalogu

en: New Folder
pl: Nowy katalog

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
pl: Katalog docelowy „%s” zostanie zastąpiony dowiązaniem symbolicznym.

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
pl: Jest to niedozwolone, aby uniknąć usunięcia zawartości katalogu docelowego.

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
pl: Proszę zmienić nazwę dowiązania symbolicznego lub kliknąć przycisk Pomiń.

en: Merge folder “%s”?
pl: Połączyć katalog „%s”?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
pl: Połączenie będzie poprzedzone zapytaniem o potwierdzenie przed zamianą jakichkolwiek plików, które mogą być w konflikcie z kopiowanymi plikami.

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
pl: Starszy katalog o tej samej nazwie już istnieje w „%s”.

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
pl: Nowszy katalog o tej samej nazwie już istnieje w „%s”.

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
pl: Inny katalog o tej samej nazwie już istnieje w „%s”.

en: Replace folder “%s”?
pl: Zastąpić katalog „%s”?

en: Replacing it will remove all files in the folder.
pl: Zastąpienie go spowoduje usunięcie wszystkich plików w katalogu.

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
pl: Katalog o tej samej nazwie już istnieje w „%s”.

en: Replace file “%s”?
pl: Zastąpić plik „%s”?

en: Replacing it will overwrite its content.
pl: Zastąpienie go spowoduje nadpisanie jego zawartości.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
pl: Starszy plik o tej samej nazwie już istnieje w „%s”.

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
pl: Nowszy plik o tej samej nazwie już istnieje w „%s”.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
pl: Inny plik o tej samej nazwie już istnieje w „%s”.

en: Original folder
pl: Pierwotny katalog

en: Contents:
pl: Zawartość:

en: Original file
pl: Pierwotny plik

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Type:
pl: Typ:

en: Last modified:
pl: Ostatnia modyfikacja:

en: Merge with
pl: Połączenie z

en: Replace with
pl: Zastąpienie, używając

en: Merge
pl: Połącz

en: Merge Folder
pl: Połącz katalog

en: File and Folder conflict
pl: Konflikt plików i katalogów

en: File conflict
pl: Konflikt plików

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains apps that can open the archive.
pl: Archiwa chronione hasłem nie są jeszcze obsługiwane. Ta lista zawiera programy, które mogą otworzyć to archiwum.

en: “%s” is password-protected.
pl: Archiwum „%s” jest chronione hasłem.

en: Current Folder Menu
pl: Menu bieżącego katalogu

note: Translators: This is the label used in the pathbar when seeing * the root directory (also known as /)
en: Operating System
pl: System operacyjny

note: Translators: This is the filesystem root directory (also known * as /) when seen as administrator
en: Administrator Root
pl: Główny katalog jako administrator

en: _Close
pl: Za_mknij

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions the user has in a directory.
en: None
pl: Brak

en: Single click
pl: Pojedyncze kliknięcie

en: Double click
pl: Podwójne kliknięcie

en: On this computer only
pl: Tylko na tym komputerze

en: All locations
pl: We wszystkich położeniach

en: Never
pl: Nigdy

en: All files
pl: Dla wszystkich plików

en: All folders
pl: Wszędzie

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
pl: Nie można wykonywać poleceń ze zdalnych adresów.

en: This is disabled due to security considerations.
pl: Jest to wyłączone ze względów bezpieczeństwa.

note: all files are non-local some files are non-local
en: This drop target only supports local files.
pl: Przeciąganie jest obsługiwane tylko dla plików lokalnych.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
pl: Aby otworzyć plik dostępny zdalnie, należy skopiować go do katalogu lokalnego i ponownie przeciągnąć.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
pl: Aby otworzyć plik dostępny zdalnie, należy skopiować go do katalogu lokalnego i ponownie przeciągnąć. Przeciągnięte pliki lokalne zostały już otwarte.

en: Details:
pl: Szczegóły:

en: Canceled
pl: Anulowano

en: Preparing
pl: Przygotowanie

en: File Operations
pl: Działania na plikach

en: Show Details
pl: Wyświetl szczegóły

en: %'d file operation active | %'d file operations active
pl[0]: %'d aktywne działanie na plikach
pl[1]: %'d aktywne działania na plikach
pl[2]: %'d aktywnych działań na plikach

en: All file operations have been completed
pl: Ukończono wszystkie działania na plikach

en: Read and write
pl: Odczyt i zapis

en: Create and delete files
pl: Tworzenie i usuwanie plików

en: Read/write, no access
pl: Odczyt/zapis, bez dostępu

en: Read-only
pl: Tylko do odczytu

en: Access files
pl: Dostęp do plików

en: List files only
pl: Tylko wyświetlanie plików

en: Write-only
pl: Tylko do zapisu

en: Write-only, no access
pl: Tylko do zapisu, bez dostępu

en: Access-only
pl: Tylko dostęp

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
pl: Nie można przypisać więcej niż jednej niestandardowej ikony jednocześnie.

en: Please drop just one image to set a custom icon.
pl: Proszę przeciągnąć dokładnie jeden obraz, aby ustawić niestandardową ikonę.

en: The file that you dropped is not local.
pl: Przeciągnięty plik nie jest plikiem lokalnym.

en: You can only use local images as custom icons.
pl: Jako niestandardowe ikony mogą być wykorzystywane tylko obrazy lokalne.

en: The file that you dropped is not an image.
pl: Przeciągnięty plik nie jest obrazem.

note: Translators: This is a verb for tagging or untagging a file with a star. Unmarks a file as starred (starred)
en: Unstar
pl: Odznacz jako ulubione

en: Cancel Group Change?
pl: Anulować zmianę grupy?

en: Cancel Owner Change?
pl: Anulować zmianę właściciela?

en: Multiple
pl: Więcej niż jeden

en: Empty folder
pl: Pusty katalog

en: Contents unreadable
pl: Zawartość jest nieczytelna

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
pl[0]: %'d element o rozmiarze %s
pl[1]: %'d elementy o całkowitym rozmiarze %s
pl[2]: %'d elementów o całkowitym rozmiarze %s

en: (some contents unreadable)
pl: (część zawartości jest nieczytelna)

note: Translators: %s will be filled with a filesystem type, such as 'ext4' or 'msdos'.
en: %s Filesystem
pl: Systemu plików %s

en: The permissions of “%s” could not be determined.
pl: Nie można określić uprawnień „%s”.

en: Creating Properties window.
pl: Tworzenie okna właściwości.

en: Select Custom Icon
pl: Wybór niestandardowej ikony

en: _Revert
pl: P_rzywróć

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Search for “%s”
pl: Wyszukiwanie „%s”

en: Search files and folders
pl: Wyszukiwanie plików i katalogów

en: Clear entry
pl: Czyści pole

en: Filter Search Results
pl: Filtruje wyniki wyszukiwania

en: Rename Folder
pl: Zmiana nazwy katalogu

en: Rename File
pl: Zmiana nazwy pliku

en: Unable to complete the requested search
pl: Nie można ukończyć żądanego wyszukiwania

en: Show Time Ranges
pl: Wyświetla zakresy czasu

en: Use Calendar
pl: Wyświetla kalendarz

note: Add the no date filter element first
en: Any time
pl: W dowolnym czasie

note: Other types
en: Other Type…
pl: Inny typ…

en: Select type
pl: Wybór typu

en: Select
pl: Wybierz

en: Select Dates…
pl: Wybierz daty…

note: trash
en: Trash
pl: Kosz

en: Items in Trash older than 1 hour are automatically deleted
pl: Elementy w koszu starsze niż 1 godzina są automatycznie usuwane

en: Items in Trash older than %d day are automatically deleted | Items in Trash older than %d days are automatically deleted
pl[0]: Elementy w koszu starsze niż %d dzień są automatycznie usuwane
pl[1]: Elementy w koszu starsze niż %d dni są automatycznie usuwane
pl[2]: Elementy w koszu starsze niż %d dni są automatycznie usuwane

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents.
pl: Umieszczenie plików w tym katalogu umożliwia używanie ich jako szablonów dla nowych dokumentów.

en: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME help for templates">Learn more…</a>
pl: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="Pomoc GNOME dla szablonów">Więcej informacji…</a>

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
pl: Pliki wykonywalne umieszczone w tym katalogu pojawią się w menu „Skrypty”.

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network.
pl: Włączenie udostępniania plików umożliwi udostępnianie zawartości tego katalogu przez sieć.

en: Sharing Settings
pl: Ustawienia udostępniania

en: _Settings
pl: _Ustawienia

en: Since %d day ago | Since %d days ago
pl[0]: Od wczoraj
pl[1]: Od %d dni temu
pl[2]: Od %d dni temu

en: %d day ago | %d days ago
pl[0]: Wczoraj
pl[1]: %d dni temu
pl[2]: %d dni temu

en: Since last week | Since %d weeks ago
pl[0]: Od ostatniego tygodnia
pl[1]: Od %d tygodni temu
pl[2]: Od %d tygodni temu

en: Last week | %d weeks ago
pl[0]: Ostatni tydzień
pl[1]: %d tygodnie temu
pl[2]: %d tygodni temu

en: Since last month | Since %d months ago
pl[0]: Od ostatniego miesiąca
pl[1]: Od %d miesięcy temu
pl[2]: Od %d miesięcy temu

en: Last month | %d months ago
pl[0]: Ostatni miesiąc
pl[1]: %d miesiące temu
pl[2]: %d miesięcy temu

en: Since last year | Since %d years ago
pl[0]: Od ostatniego roku
pl[1]: Od %d lat temu
pl[2]: Od %d lat temu

en: Last year | %d years ago
pl[0]: Ostatni rok
pl[1]: %d lata temu
pl[2]: %d lat temu

en: Parent folder
pl: Katalog nadrzędny

en: New tab
pl: Nowa karta

en: Close current view
pl: Zamknięcie bieżącego widoku

en: Back
pl: Wstecz

en: Forward
pl: Dalej

note: Translators: only one item has been moved to trash and %s is its name.
en: “%s” moved to trash
pl: Przeniesiono „%s” do kosza

note: Translators: one or more items might have been moved to trash, and %d * is the count.
en: %d file moved to trash | %d files moved to trash
pl[0]: Przeniesiono %d plik do kosza
pl[1]: Przeniesiono %d pliki do kosza
pl[2]: Przeniesiono %d plików do kosza

note: Translators: one item has been unstarred and %s is its name.
en: “%s” unstarred
pl: Odznaczono „%s” jako ulubione

note: Translators: one or more items have been unstarred, and %d * is the count.
en: %d file unstarred | %d files unstarred
pl[0]: Odznaczono %d plik jako ulubiony
pl[1]: Odznaczono %d pliki jako ulubione
pl[2]: Odznaczono %d plików jako ulubione

en: _Undo
pl: C_ofnij

en: _Redo
pl: Po_nów

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
pl: Otwórz „%s”

en: No plugins currently installed.
pl: Obecnie nie zainstalowano żadnych wtyczek.

en: Currently installed plugins:
pl: Obecnie zainstalowane wtyczki:

en: For bug testing only, the following command can be used:
pl: Tego polecenia można używać wyłącznie do testowania błędów:

en: Searching locations only
pl: Wyszukiwanie tylko w położeniach

en: Searching network locations only
pl: Wyszukiwanie tylko w położeniach sieciowych

en: Remote location — only searching the current folder
pl: Zdalne położenie — wyszukiwanie tylko w bieżącym katalogu

en: Only searching the current folder
pl: Wyszukiwanie tylko w bieżącym katalogu

en: Unable to display the contents of this folder.
pl: Nie można wyświetlić zawartości tego katalogu.

en: This location doesn’t appear to be a folder.
pl: To położenie nie jest katalogiem.

en: Unable to find “%s”. Please check the spelling and try again.
pl: Nie można odnaleźć pliku „%s”. Proszę sprawdzić, czy poprawnie wpisano jego nazwę, i spróbować ponownie.

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
pl: Nie można odnaleźć żądanego pliku. Proszę sprawdzić, czy poprawnie wpisano jego nazwę, i spróbować ponownie.

en: “%s” locations are not supported.
pl: Położenia „%s” nie są obsługiwane.

en: Unable to handle this kind of location.
pl: Nie można obsłużyć tego rodzaju położenia.

en: Unable to access the requested location.
pl: Nie można uzyskać dostępu do żądanego położenia.

en: Don’t have permission to access the requested location.
pl: Brak uprawnień do dostępu do żądanego położenia.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
pl: Nie można odnaleźć żądanego położenia. Proszę sprawdzić, czy wpisano je poprawnie oraz czy ustawienia sieci są poprawne.

note: This case can be hit when server application is not installed * or is inactive in the system user is trying to connect to.
en: The server has refused the connection. Typically this means that the firewall is blocking access or that the remote service is not running.
pl: Serwer odrzucił połączenie. Zwykle oznacza to, że zapora sieciowa blokuje dostęp lub zdalna usługa nie jest uruchomiona.

en: Unhandled error message: %s
pl: Nieobsłużony komunikat o błędzie: %s

en: Unable to load location
pl: Nie można wczytać położenia

en: Open with:
pl: Otwieranie za pomocą:

[ctx: shortcut window]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: shortcut window]
en: New window
pl: Nowe okno

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
pl: Zamknięcie okna lub karty

[ctx: shortcut window]
en: Quit
pl: Zakończenie działania

[ctx: shortcut window]
en: Search
pl: Wyszukiwanie

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
pl: Dodanie zakładki do bieżącego położenia

[ctx: shortcut window]
en: Show help
pl: Wyświetlenie pomocy

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
pl: Wyświetlenie preferencji

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
pl: Skróty

[ctx: shortcut window]
en: Undo
pl: Cofnięcie

[ctx: shortcut window]
en: Redo
pl: Ponowienie

[ctx: shortcut window]
en: Opening
pl: Otwieranie

[ctx: shortcut window]
en: Open
pl: Otwarcie

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
pl: Otwarcie w nowej karcie

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
pl: Otwarcie w nowym oknie

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (search and recent only)
pl: Otwarcie położenia elementu (wyszukiwanie i ostatnio używane)

[ctx: shortcut window]
en: Open with default app
pl: Otwarcie za pomocą domyślnego programu

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
pl: Karty

[ctx: shortcut window]
en: New tab
pl: Nowa karta

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
pl: Przejście do poprzedniej karty

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
pl: Przejście do następnej karty

[ctx: shortcut window]
en: Open tab
pl: Otwarcie karty

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
pl: Przesunięcie karty w lewo

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
pl: Przesunięcie karty w prawo

[ctx: shortcut window]
en: Restore tab
pl: Przywrócenie karty

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
pl: Nawigacja

[ctx: shortcut window]
en: Go back
pl: Wstecz

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
pl: Dalej

[ctx: shortcut window]
en: Go up
pl: W górę

[ctx: shortcut window]
en: Go down
pl: W dół

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
pl: Przejście do katalogu domowego

[ctx: shortcut window]
en: Enter location
pl: Wprowadzenie położenia

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with root location
pl: Pasek położenia z katalogiem głównym

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with home location
pl: Pasek położenia z katalogiem domowym

[ctx: shortcut window]
en: View
pl: Widok

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
pl: Powiększenie

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
pl: Pomniejszenie

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
pl: Przywrócenie domyślnego powiększenia

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
pl: Odświeżenie widoku

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
pl: Wyświetlenie/ukrycie ukrytych plików

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
pl: Wyświetlenie/ukrycie panelu bocznego

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
pl: Wyświetlenie/ukrycie menu działań

[ctx: shortcut window]
en: List view
pl: Widok listy

[ctx: shortcut window]
en: Grid view
pl: Widok siatki

[ctx: shortcut window]
en: Expand folder
pl: Rozwinięcie katalogu

[ctx: shortcut window]
en: Collapse folder
pl: Zwinięcie katalogu

[ctx: shortcut window]
en: Editing
pl: Edycja

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
pl: Utworzenie katalogu

[ctx: shortcut window]
en: Rename
pl: Zmiana nazwy

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
pl: Przeniesienie do kosza

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
pl: Trwałe usunięcie

[ctx: shortcut window]
en: Create link to copied item
pl: Utworzenie dowiązania do skopiowanego elementu

[ctx: shortcut window]
en: Create link to selected item
pl: Utworzenie dowiązania do zaznaczonego elementu

[ctx: shortcut window]
en: Cut
pl: Wycięcie

[ctx: shortcut window]
en: Copy
pl: Skopiowanie

[ctx: shortcut window]
en: Paste
pl: Wklejenie

[ctx: shortcut window]
en: Select all
pl: Zaznaczenie wszystkiego

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
pl: Odwrócenie zaznaczenia

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
pl: Zaznaczenie pasujących elementów

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
pl: Wyświetlenie właściwości elementu

en: Choose an app to open the selected files.
pl: Wybór programu do otwarcia wybranych plików.

en: Always use for this file type
pl: Zapamiętanie dla tego typu pliku

en: Automatic Numbers
pl: Automatyczne liczby

en: Metadata
pl: Metadane

en: Creation Date
pl: Data utworzenia

en: Season Number
pl: Numer serii

en: Episode Number
pl: Numer odcinka

en: Track Number
pl: Numer ścieżki

en: Artist Name
pl: Nazwa wykonawcy

en: Album Name
pl: Nazwa albumu

en: Original File Name
pl: Pierwotna nazwa pliku

en: _Rename
pl: Z_mień nazwę

en: Rename _using a template
pl: _Użycie szablonu

en: Find and replace _text
pl: Wyszukanie i zastąpienie _tekstu

en: Add
pl: Dodaj

en: Automatic Numbering Order
pl: Automatyczna kolejność numeracji

[ctx: title]
en: Replace
pl: Zastąpienie

en: Existing Text
pl: Istniejący tekst

en: Replace With
pl: Zastąpienie, używając

en: Visible Columns
pl: Widoczne kolumny

en: This folder uses custom settings
pl: Ten katalog używa niestandardowych ustawień

en: Only Apply to Current Folder
pl: Zastosowanie tylko do bieżącego katalogu

en: Move _Up
pl: Prze_nieś w górę

en: Move _Down
pl: Przenieś w _dół

en: Create Compressed Archive
pl: Utworzenie skompresowanego archiwum

en: Archive name
pl: Nazwa archiwum

en: Password
pl: Hasło

en: Enter a password here.
pl: Hasło…

en: Re_name
pl: Zmień _nazwę

en: Re_place
pl: Za_stąp

en: _Select a new name for the destination
pl: _Nowa nazwa dla pliku docelowego

en: _Reset
pl: _Przywróć

en: Apply this action to all files and folders
pl: Zastosowanie do wszystkich plików i katalogów

en: Change Permissions for Enclosed Files
pl: Zmiana uprawnień zawartych plików

en: C_hange
pl: Z_mień

en: Others
pl: Inni

en: New _Folder…
pl: Nowy _katalog…

en: New _Document
pl: Nowy _dokument

en: Open _With…
pl: Ot_wórz za pomocą…

en: Open in Consol_e
pl: Otwórz w _konsoli

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: Paste as _Link
pl: Wklej jako d_owiązanie

en: Select _All
pl: Z_aznacz wszystko

en: _Visible Columns
pl: Wido_czne kolumny

en: Empty _Trash…
pl: Op_różnij kosz…

en: P_roperties
pl: Wł_aściwości

en: _Extract
pl: _Rozpakuj

en: E_xtract to…
pl: R_ozpakuj do…

en: _Run as a Program
pl: _Uruchom jako program

en: Open In New _Tab
pl: Otwórz w nowej _karcie

en: Open In New _Window
pl: Otwórz w no_wym oknie

en: _Open Item Location
pl: Otwórz położe_nie elementu

en: _Scripts
pl: _Skrypty

en: _Open Scripts Folder
pl: _Otwórz katalog skryptów

en: _Mount
pl: Za_montuj

en: _Unmount
pl: O_dmontuj

en: _Eject
pl: Wy_suń

en: _Stop
pl: Z_atrzymaj

en: _Detect Media
pl: Wy_kryj nośnik

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: Move to…
pl: Przenieś do…

en: Copy to…
pl: Skopiuj do…

en: Rena_me…
pl: Zmień _nazwę…

en: _Paste Into Folder
pl: Wklej do katalog_u

en: Create _Link
pl: Utwórz d_owiązanie

en: C_ompress…
pl: _Utwórz archiwum…

en: Set as Background…
pl: Ustaw jako tło…

note: Translators: This is the transitive verb meaning 'to send via email' (e.g. 'email this document to Angela).
en: Email…
pl: Wyślij e-mail…

en: _Delete From Trash…
pl: _Usuń z kosza…

en: _Delete Permanently…
pl: Usuń t_rwale…

en: _Restore From Trash
pl: _Przywróć z kosza

en: _Remove From Recent
pl: Usuń z _ostatnio używanych

en: Select Items Matching
pl: Zaznaczenie pasujących elementów

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: Content View
pl: Widok zawartości

en: View of the current folder
pl: Widok bieżącego katalogu

en: Full Text Match
pl: Wyszukiwanie w tekście

en: Password Required
pl: Wymagane jest hasło

en: Enter password…
pl: Hasło…

en: Open in New _Window
pl: Otwórz w nowy_m oknie

en: Open in New _Tab
pl: O_twórz w nowej karcie

en: _Properties
pl: Wł_aściwości

en: R_eload
pl: _Odśwież

en: St_op
pl: _Zatrzymaj

en: Add to _Bookmarks
pl: _Dodaj zakładkę

en: _Copy Location
pl: S_kopiuj położenie

en: General
pl: Ogólne

en: Sort _Folders Before Files
pl: _Katalogi przed plikami

en: _Expandable Folders in List View
pl: _Rozwijane katalogi w widoku listy

en: Action to Open Items
pl: Działanie otwierające elementy

en: Optional Context Menu Actions
pl: Opcjonalne działania menu kontekstowego

en: Show more actions in the menus. Keyboard shortcuts can be used even if the actions are not shown.
pl: Wyświetla więcej działań w menu. Skrótów klawiszowych można używać nawet, jeśli działania nie są wyświetlane.

en: _Delete Permanently
pl: Usuń t_rwale

en: Performance
pl: Wydajność

en: These features may cause slowdowns and excess network usage, especially when browsing files outside this computer, such as on a remote server.
pl: Te funkcje mogą powodować spowolnienia i nadmierne użycie sieci, zwłaszcza podczas przeglądania plików poza tym komputerem, na przykład na zdalnym serwerze.

en: Search in Subfolders
pl: Wyszukiwanie w podkatalogach

en: Show Thumbnails
pl: Wyświetlanie miniatur

en: Count Number of Files in Folders
pl: Określanie liczby plików w katalogach

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
pl: Informacje wyświetlane pod nazwami plików i katalogów. Wraz ze wzrostem powiększenia pojawiać się będą kolejne informacje.

en: Grid View Captions
pl: Podpisy ikon

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: First
pl: Pierwszy

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Second
pl: Drugi

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Third
pl: Trzeci

[ctx: menu item]
note: Translators: a menu item in a group of sorting options in a toolbar menu, with criterions such as "A-Z" or "Last Modified".
en: Sort
pl: Porządkowanie

en: _Visible Columns…
pl: Wido_czne kolumny…

en: Show operations
pl: Wyświetla działania

en: Properties
pl: Właściwości

en: Unknown Filesystem
pl: Nieznany system plików

en: total
pl: łącznie

note: Refers to the capacity of the filesystem
en: used
pl: użytych

note: Refers to the capacity of the filesystem
en: free
pl: wolnych

note: Disks refers to GNOME Disks.
en: Open in Disks
pl: Otwórz w programie Dyski

en: Link Target
pl: Cel dowiązania

en: Parent Folder
pl: Katalog nadrzędny

en: Original Folder
pl: Pierwotny katalog

en: Trashed on
pl: Data przeniesienia do kosza

en: _Permissions
pl: _Uprawnienia

en: _Executable as Program
pl: Plik _wykonywalny jako program

en: Set Custom Permissions
pl: Ustawienie niestandardowych uprawnień

en: Unknown Permissions
pl: Nieznane uprawnienia

en: The permissions of the selected files could not be determined.
pl: Nie można określić uprawnień do wybranych plików.

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
pl: Nie można zmienić tych uprawnień, nie będąc właścicielem.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
pl: Nie można określić uprawnień do wybranego pliku.

en: _Owner
pl: _Właściciel

en: Access
pl: Dostęp

en: Folder Access
pl: Dostęp do katalogu

en: File Access
pl: Dostęp do pliku

en: _Group
pl: _Grupa

en: Security Context
pl: Kontekst zabezpieczeń

en: Change Permissions for Enclosed Files…
pl: Zmień uprawnienia zawartych plików…

en: New Filename
pl: Nowa nazwa pliku

en: When
pl: Kiedy

en: Clear Date Filter
pl: Czyści filtr dat

en: Since…
pl: Od…

en: Last _modified
pl: Ostatnia _modyfikacja

en: Last _used
pl: Ostatnie _użycie

en: What
pl: Co

en: Full Text
pl: W tekście

en: Search Inside Files
pl: Wyszukuje w środku plików

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: Don't Search Inside Files
pl: Bez wyszukiwania w środku plików

en: Show Sidebar
pl: Wyświetla panel boczny

en: Last _Modified
pl: Czas _modyfikacji

en: _First Modified
pl: _Pierwsza modyfikacja

en: _Size
pl: Ro_zmiar

en: _Type
pl: _Typ

en: Last _Trashed
pl: Czas usu_nięcia

note: Translators: This is a noun, meaning the options pertaining to the view.
en: View Options
pl: Opcje widoku

en: New _Window
pl: _Nowe okno

en: New _Tab
pl: Nowa _karta

en: Icon Size
pl: Rozmiar ikon

en: Show _Hidden Files
pl: _Ukryte pliki

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _Keyboard Shortcuts
pl: _Skróty klawiszowe

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _About Files
pl: _O programie

en: _New Tab
pl: _Nowa karta

en: Re_store Closed Tab
pl: _Przywróć zamkniętą kartę

en: Move Tab to New _Window
pl: Przenieś kartę do no_wego okna

note: Translators: use “Move Tab _Right” for RTL languages
en: Move Tab _Left
pl: Pr_zesuń kartę w lewo

note: Translators: use “Move Tab _Left” for RTL languages
en: Move Tab _Right
pl: P_rzesuń kartę w prawo

en: _Close Tab
pl: Za_mknij kartę

en: Close _Other Tabs
pl: Zamk_nij inne karty

en: _Files
pl: _Pliki

en: Places
pl: Miejsca

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Zoom Out
pl: Pomniejsza

en: Zoom In
pl: Powiększa

en: Searching for network locations
pl: Wyszukiwanie położeń sieciowych

en: No network locations found
pl: Brak położeń sieciowych

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
pl: P_ołącz

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to unmount volume
pl: Nie można odmontować woluminu

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
pl: _Anuluj

en: File Transfer Protocol
pl: FTP

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
pl: ftp:// lub ftps://

en: Network File System
pl: NFS

en: SSH File Transfer Protocol
pl: SFTP

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
pl: sftp:// lub ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
pl: dav:// lub davs://

en: Unable to get remote server location
pl: Nie można uzyskać położenia zdalnego serwera

en: Networks
pl: Sieci

en: On This Computer
pl: Na tym komputerze

note: Translators: respectively, free and total space of the drive. The plural form * should be based on the free space available. * i.e. 1 GB / 24 GB available.
en: %s / %s available | %s / %s available
pl[0]: %s dostępny z %s
pl[1]: %s dostępne z %s
pl[2]: %s dostępnych z %s

en: Disconnect
pl: Rozłącza

en: Unmount
pl: Odmontowuje

en: Server Addresses
pl: Adres serwera

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
pl: Adres serwera składa się z przedrostka protokołu i adresu. Przykłady:

en: Available Protocols
pl: Dostępne protokoły

en: Prefix
pl: Przedrostek

note: Translators: Server as any successfully connected network address
en: No Recent Servers
pl: Brak ostatnio używanych serwerów

en: Recent Servers
pl: Ostatnio używane serwery

en: List of common local and remote mountpoints.
pl: Lista często używanych lokalnych i zdalnych punktów montowania.

en: Try a different search.
pl: Proszę spróbować innych słów.

en: Enter server address…
pl: Adres serwera…

en: %s does not exist in the bookmarks list
pl: %s nie istnieje na liście zakładek

en: %s already exists in the bookmarks list
pl: %s już istnieje na liście zakładek

en: Eject
pl: Wysuwa

en: Recent
pl: Ostatnio używane

en: Recent files
pl: Ostatnio używane pliki

en: Starred files
pl: Ulubione pliki

en: Open your personal folder
pl: Otwiera katalog osobisty

en: Desktop
pl: Pulpit

en: Open the contents of your desktop in a folder
pl: Otwiera zawartość pulpitu jako katalog

en: Enter Location
pl: Wprowadź położenie

en: Manually enter a location
pl: Ręczne wprowadzanie położenia

en: Open the trash
pl: Otwiera kosz

en: Mount and Open “%s”
pl: Montuje i otwiera „%s”

en: Open the contents of the file system
pl: Otwiera zawartość systemu plików

en: New bookmark
pl: Nowa zakładka

en: Add a new bookmark
pl: Dodaje nową zakładkę

en: Show other locations
pl: Wyświetla inne położenia

note: Translators: This means that unlocking an encrypted storage * device failed. %s is the name of the device.
en: Error unlocking “%s”
pl: Błąd podczas odblokowywania urządzenia „%s”

en: This name is already taken
pl: Ta nazwa jest już zajęta

en: Unable to stop “%s”
pl: Nie można zatrzymać „%s”

en: Unable to poll “%s” for media changes
pl: Nie można odpytać „%s” o zmiany nośnika

en: _Remove from Bookmarks
pl: _Usuń zakładkę

en: Empty Trash…
pl: Opróżnij kosz…

en: _Power On
pl: _Włącz

en: _Connect Drive
pl: Podłą_cz napęd

en: _Start Multi-disk Device
pl: Uruchom urządzenie wielody_skowe

en: _Unlock Device
pl: Odblokuj _urządzenie

en: _Disconnect Drive
pl: O_dłącz napęd

en: _Stop Multi-disk Device
pl: Zatrzymaj urządzenie wielody_skowe

en: _Lock Device
pl: _Zablokuj urządzenie

en: Format…
pl: Sformatuj…

en: Computer
pl: Komputer

en: Sidebar
pl: Panel boczny

en: List of common shortcuts, mountpoints, and bookmarks.
pl: Lista często używanych skrótów, punktów montowania i zakładek.
