nautilus - en to sk translation catalogue (1071 entries)

en: Run Software
sk: Spustiť aplikáciu Softvér

en: Files
sk: Súbory

en: Access and organize files
sk: Pristupuje k súborom a organizuje ich

en: Files, also known as Nautilus, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
sk: Aplikácia Súbory, tiež známa ako Nautilus, je predvolený správca súborov prostredia GNOME. Poskytuje jednoduchý a integrovaný spôsob spravovania vašich súborov a prehliadania vášho systému súborov.

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch apps. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
sk: Program Nautilus podporuje všetky základné funkcie správcu súborov a ešte viac. Dokáže vyhľadať a spravovať vaše súbory a priečinky, miestne aj v sieti, čítať a zapísať údaje na vymeniteľných médiách, spustiť skripty a aplikácie. Obsahuje tri druhy zobrazení: Mriežka ikôn, zoznam ikôn a stromové zobrazenie. Jeho funkcie môžu byť rozšírené pomocou zásuvných modulov a skriptov.

en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: Grid View
sk: Zobrazenie mriežky

en: List View
sk: Zobrazenie zoznamu

en: Search
sk: Vyhľadať

en: Other Locations
sk: Ostatné umiestnenia

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: folder;manager;explore;disk;filesystem;nautilus;
sk: priečinok;správca;prehliadať;disk;systém súborov;nautilus;

en: New Window
sk: Nové okno

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
sk: Vždy použiť vstupné pole umiestnenia namiesto lišty s cestou

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
sk: Ak je voľba nastavená na hodnotu „true“, prehliadacie okná Nautila budú vždy používať textové vstupné pole v lište s nástrojmi umiestnenia namiesto lišty s cestou.

en: Where to perform recursive search
sk: Kde sa ma vykonať rekurzívne vyhľadávanie

en: In which locations Nautilus should search on subfolders. Available values are “local-only”, “always”, “never”.
sk: V ktorých umiestneniach má program Nautilus vyhľadávať v podpriečinkoch. Dostupné hodnoty sú „local-only“(iba v miestnych), „always“(vždy), „never“(nikdy).

en: Filter the search dates using either last used or last modified
sk: Filtrovať dátumy vyhľadávania buď podľa posledného použitia, alebo poslednej zmeny

en: Filter the search dates using either last used or last modified.
sk: Filtruje dátumy vyhľadávania buď podľa posledného použitia, alebo poslednej zmeny.

en: Whether to show a context menu item to delete permanently
sk: Či sa má zobraziť položka v kontextovej ponuke na trvalé odstránenie

en: If set to true, then Nautilus will show a delete permanently context menu item to bypass the Trash.
sk: Ak je voľba nastavená na hodnotu „true“, Nautilus bude zobrazovať položku v kontextovej ponuke na trvalé odstránenie na obídenie Koša.

en: Whether to show context menu items to create links from copied or selected files
sk: Či sa majú zobraziť položky kontextovej ponuky na vytvorenie odkazov z kopírovaných alebo vybratých súborov

en: If set to true, then Nautilus will show context menu items to create links from the copied or selected files.
sk: Ak je voľba nastavená na hodnotu „true“, Nautilus bude zobrazovať položky kontextovej ponuky na vytvorenie odkazov z kopírovaných alebo vybratých súborov.

en: When to show number of items in a folder
sk: Kedy zobraziť počet položiek priečinka

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
sk: Kompromis rýchlosti pri zobrazení počtu súborov v priečinku. Ak je nastavené na „always“, položky sa vždy spočítajú, aj keď je priečinok na vzdialenom serveri. Ak je nastavené na „local_only“, počet sa zobrazí iba pre miestne systémy súborov. Hodnota „never“ vypne počítanie počtu položiek.

en: Type of click used to launch/open files
sk: Typ kliknutia, akým spúšťať a otvárať súbory

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
sk: Možné hodnoty sú „single“ na spúšťanie súborov jednoduchým kliknutím, „double“ na spúšťanie dvojitým kliknutím.

en: Show the package installer for unknown MIME types
sk: Pri neznámych typoch MIME zobraziť inštalátor balíka

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an app to handle it.
sk: Určuje, či zobrazovať používateľovi dialóg inštalátora balíkov v prípade otvorenia neznámeho typu MIME, aby mohol vyhľadať vhodnú aplikáciu na jeho otvorenie.

en: Use extra mouse button events in Nautilus’ browser window
sk: Používať udalosti ďalších tlačidiel myši v okne prehliadača programu Nautilus

en: For users with mice that have “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
sk: Pre používateľov s myšou, ktorá má tlačidlá „dopredu“ a „dozadu“, určí tento kľúč, či sa pri stlačení niektorého z nich vykoná v programe Nautilus nejaká operácia.

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
sk: Tlačidlo myši aktivujúce príkaz „dopredu“ v okne prehliadača

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
sk: Pre používateľov s myšou, ktorá má tlačidlá „dopredu“ a „dozadu“, tento kľúč nastaví, ktoré tlačidlo aktivuje príkaz „dopredu“ v okne prehliadača. Možné sú hodnoty medzi 6 a 14.

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
sk: Tlačidlo myši aktivujúce príkaz „dozadu“ v okne prehliadača

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
sk: Pre používateľov s myšou, ktorá má tlačidlá „dopredu“ a „dozadu“, tento kľúč nastaví, ktoré tlačidlo aktivuje príkaz „dozadu“ v okne prehliadača. Možné sú hodnoty medzi 6 a 14.

en: When to show thumbnails of files
sk: Kedy zobraziť miniatúry súborov

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
sk: Kompromis rýchlosti pri tvorbe miniatúr súborov v ikone. Ak je nastavené na „always“, náhľad sa zobrazí vždy, aj keď je priečinok na vzdialenom serveri. Ak je nastavené na „local_only“, zobrazí sa iba pre miestne systémy súborov. Ak je nastavené na „never“, miniatúry sa nebudú vytvárať a použije sa všeobecná ikona. Napriek svojmu názvu sa táto voľba týka každého typu súboru, ktorému je možné vytvoriť náhľad.

en: Maximum image size for thumbnailing
sk: Maximálna veľkosť obrázka pri tvorbe miniatúr

en: Images over this size (in megabytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
sk: Pre obrázky väčšie ako táto veľkosť (v megabajtoch) nebude vytvorená miniatúra. Cieľom je zabrániť vytváraniu miniatúr veľkých obrázkov, ktoré vyžadujú veľa pamäte a ich načítanie trvá dlho.

en: Default sort order
sk: Predvolené zoradenie

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” and “starred”.
sk: Predvolené zoradenie položiek v zobrazení ikon. Možné hodnoty sú „name“, „size“, „type“, „mtime“, “atime” a “starred”.

en: Reverse sort order in new windows
sk: Opačné zoradenie v nových oknách

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
sk: Ak je voľba nastavená na hodnotu „true“, súbory v nových oknách budú zoradené opačne, takže pri zoradení podľa názvu budú od „z“ po „a“, pri zoradení podľa veľkosti budú triedené zostupne.

en: Default folder viewer
sk: Predvolený prehliadač priečinkov

en: When a folder is visited this viewer is used. Possible values are “list-view”, and “icon-view”.
sk: Pri navštívení priečinka sa použije tento prehliadač. Možné hodnoty sú „list_view“ (zobrazenie zoznamu) a „icon_view“ (zobrazenie ikon).

en: Whether to show hidden files
sk: Určuje, či zobrazovať skryté súbory

en: This key is deprecated and ignored. The “show-hidden” key from “org.gtk.Settings.FileChooser” is now used instead.
sk: Tento kľúč je zastaralý a ignorovaný. Teraz je namiesto neho použitý kľúč „show-hidden“ z „org.gtk.Settings.File.Chooser“.

en: Whether GTK 4 settings migration happened
sk: Či sa udiala migrácia nastavení rozhrania GTK 4

en: What viewer should be used when searching
sk: Ktorý prehliadač sa má použiť pri vyhľadávaní

en: When searching Nautilus will switch to the type of view in this setting.
sk: Pri vyhľadávaní program Nautilus prepne na typ zobrazenia definovaný týmto nastavením.

en: Whether to open the hovered folder after a timeout when drag and drop operation
sk: Určuje, či sa má otvoriť priečinok pri ťahaní a pustení po časovom intervale, počas ktorého sa nachádza kurzor nad priečinkom

en: If this is set to true, when performing a drag and drop operation the hovered folder will open automatically after a timeout.
sk: Ak je voľba nastavená na hodnotu „true“, pri vykonávaní potiahnutia a pustenia sa automaticky otvorí priečinok po časovom intervale, počas ktorého sa nachádza kurzor nad priečinkom.

en: Whether to have full text search enabled by default when opening a new window/tab
sk: Či má byť celoplošné vyhľadávanie predvolene povolené pri otvorení nového okna alebo karty

en: If set to true, then Nautilus will also match the file contents besides the name. This toggles the default active state, which can still be overridden in the search popover
sk: Ak je nastavené na True, program Nautilus bude vyhľadávať zhody aj v obsahu súborov a nielen v názvoch. Týmto sa prepne predvolený aktívny stav, ktorý môže byť stále prevážený vo vyskakovacom okne vyhľadávania.

en: Default format for compressing files
sk: Predvolený formát pre komprimované súbory

en: The format that will be selected when compressing files.
sk: Formát, ktorý bude predvolený pri komprimovaní súborov.

en: List of possible captions on icons
sk: Zoznam možných popisov ikon

en: A list of captions below an icon in the icon view. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.
sk: Zoznam popisov pod ikonou v zobrazení s ikonami. Aktuálny počet popisov závisí od úrovne zväčšenia. Niektoré možné hodnoty sú: „size“(veľkosť), „type“(typ), „date_modified“(dátum zmeny), „owner“(vlastník), „group“(skupina), „permissions“(oprávnenia) a „mime_type“(typ mime).

en: Default icon view zoom level
sk: Predvolená úroveň zväčšenia v zobrazení s ikonami

en: Default list view zoom level
sk: Predvolená úroveň zväčšenia v zobrazení zoznamu

en: Columns visible in list view
sk: Viditeľné stĺpce v zobrazení zoznamu

en: Column order in list view
sk: Poradie stĺpcov v zobrazení zoznamu

en: Use tree view
sk: Použiť stromové zobrazenie

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list.
sk: Určuje, či sa má použiť stromové alebo klasické prechádzanie priečinkov.

en: Initial size of the window
sk: Počiatočná veľkosť okna

en: A tuple containing the initial width and height of the app window.
sk: N-tica obsahujúca počiatočnú šírku a výšku okna aplikácie.

en: Whether the navigation window should be maximized
sk: Určuje, či má byť navigačné okno maximalizované

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
sk: Určuje, či má byť navigačné okno predvolene maximalizované.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
sk: Túto operáciu môžete prerušiť kliknutím na Zrušiť.

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: %d hour | %d hours
sk[0]: %d hodín
sk[1]: %d hodina
sk[2]: %d hodiny

en: %d minute | %d minutes
sk[0]: %d minút
sk[1]: %d minúta
sk[2]: %d minúty

en: %d second | %d seconds
sk[0]: %d sekúnd
sk[1]: %d sekunda
sk[2]: %d sekundy

note: 0 seconds
en: 0 seconds
sk: 0 sekúnd

en: Title
sk: Názov

en: Artist
sk: Interpret

en: Comment
sk: Komentár

en: Year
sk: Rok

en: %d kbps
sk: %d kb/s

en: Dimensions
sk: Rozmery

en: Video Codec
sk: Kodek videa

en: Video Bit Rate
sk: Bitová rýchlosť videa

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
sk[0]: %0.2f snímok za sekundu
sk[1]: %0.2f snímka za sekundu
sk[2]: %0.2f snímky za sekundu

en: Frame Rate
sk: Frekvencia snímok

en: Audio Codec
sk: Kodek audia

en: Audio Bit Rate
sk: Bitová rýchlosť audia

en: Sample Rate
sk: Vzorkovacia frekvencia

en: Channels
sk: Kanály

note: Some sort of failure occurred. How 'bout we tell the user?
en: Oops! Something went wrong.
sk: Ups! Niečo sa pokazilo.

en: Audio and Video Properties
sk: Vlastnosti audia a videa

en: Audio Properties
sk: Vlastnosti audia

en: Video Properties
sk: Vlastnosti videa

en: Duration
sk: Trvanie

en: Container
sk: Kontajner

en: Audio/Video Properties
sk: Vlastnosti audia/videa

en: Image Type
sk: Typ obrázka

en: %d pixel | %d pixels
sk[0]: %d pixlov
sk[1]: %d pixel
sk[2]: %d pixle

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: Camera Brand
sk: Značka digitálneho fotoaparátu

en: Camera Model
sk: Typ digitálneho fotoaparátu

en: Exposure Time
sk: Expozícia

en: Exposure Program
sk: Program expozície

en: Aperture Value
sk: Hodnota clony

en: ISO Speed Rating
sk: Citlivosť ISO

en: Flash Fired
sk: Blesk

en: Metering Mode
sk: Režim merania

en: Focal Length
sk: Ohnisková vzdialenosť

en: Software
sk: Softvér

en: Description
sk: Popis

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Creator
sk: Tvorca

en: Created On
sk: Vytvorený

en: Copyright
sk: Autorské práva

en: Rating
sk: Hodnotenie

note: Translators: "N" and "S" stand for * north and south in GPS coordinates.
en: N
sk: S

en: S
sk: J

note: Translators: "E" and "W" stand for * east and west in GPS coordinates.
en: E
sk: V

en: W
sk: Z

en: Coordinates
sk: Súradnice

en: Failed to load image information
sk: Nepodarilo sa načítať informácie o obrázku

en: Image Properties
sk: Vlastnosti obrázku

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
sk: Nebolo možné vytvoriť požadovaný priečinok. Prosím, vytvorte nasledovný priečinok alebo nastavte oprávnenia tak, aby ho Nautilus mohol vytvoriť:
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
sk: Nebolo možné vytvoriť požadované priečinky. Prosím, vytvorte nasledovné priečinky alebo nastavte oprávnenia tak, aby ich Nautilus mohol vytvoriť:
    %s

en: --check cannot be used with other options.
sk: voľbu --check nie je možné použiť s inými voľbami.

en: --quit cannot be used with URIs.
sk: voľbu --quit nie je možné použiť s URI.

en: --select must be used with at least an URI.
sk: voľba --select musí byť použitá aspoň s jedným identifikátorom URI.

en: There was an error displaying help: 
    %s
sk: Počas zobrazovania Pomocníka nastala chyba:
    %s

en: “%s” is an internal protocol. Opening this location directly is not supported.
sk: „%s“ je interný protokol. Priame otváranie tohto umiestnenia nie je podporované.

en: Perform a quick set of self-check tests.
sk: Vykoná rýchlu sadu testov.

en: Show the version of the program.
sk: Zobrazí verziu programu.

en: Always open a new window for browsing specified URIs
sk: Vždy otvorí nové okno na prehliadanie zadaných identifikátorov URI

en: Quit Nautilus.
sk: Ukončí program Nautilus.

en: Select specified URI in parent folder.
sk: Vyberie určený identifikátor URI v nadradenom priečinku.

en: Error while setting “%s” as default app: %s
sk: Chyba pri nastavovaní „%s“ ako predvolenej aplikácie: %s

en: Could not set as default
sk: Nepodarilo sa nastaviť ako predvolenú

note: Translators: %s is the filename.  i.e. "Choose an app to open test.jpg"
en: Choose an app to open <b>%s</b>
sk: Zvoľte aplikáciu na otvorenie súboru <b>%s</b>

en: Open Items
sk: Otvorenie položiek

en: Open Folder
sk: Otvorenie priečinku

en: Open File
sk: Otvorenie súboru

en: Unable to start the program:
    %s
sk: Nie je možné spustiť program:
    %s

en: The program is not marked as executable.
sk: Program nie je označený ako spustiteľný.

en: Unable to locate the program
sk: Nie je možné nájsť program

en: Oops! There was a problem running this software.
sk: Ups! Nastal problém počas behu tohto programu.

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
sk: Ak nedôverujete tomuto umiestneniu, alebo si nie ste istý, stlačte tlačidlo Zrušiť.

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
sk: Nosič „%s“ obsahuje softvér, ktorý bol určený na automatické spustenie. Želáte si ho spustiť?

en: _Run
sk: _Spustiť

en: “%s” would not be a unique new name.
sk: „%s“ by nebol unikátnym novým názvom.

en: “%s” would conflict with an existing file.
sk: „%s“ by mohol byť v konflikte s názvom iného súboru.

en: Name cannot be empty.
sk: Názov nemôže byť prázdny.

en: Name cannot contain “/”.
sk: Názov nemôže obsahovať znak „/“.

en: “.” is not a valid name.
sk: „.“ nie je platným názvom.

en: “..” is not a valid name.
sk: „..“ nie je platným názvom.

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
sk[0]: Premenovanie %d priečinkov
sk[1]: Premenovanie %d priečinku
sk[2]: Premenovanie %d priečinkov

en: Rename %d File | Rename %d Files
sk[0]: Premenovanie %d súborov
sk[1]: Premenovanie %d súboru
sk[2]: Premenovanie %d súborov

note: To translators: %d is the total number of files and folders. * Singular case of the string is never used
en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
sk[0]: Premenovanie %d súborov a priečinkov
sk[1]: Premenovanie %d súboru a priečinku
sk[2]: Premenovanie %d súborov a priečinkov

en: Original Name (Ascending)
sk: Pôvodný názov (vzostupne)cr

en: Original Name (Descending)
sk: Pôvodný názov (zostupne)

en: First Modified
sk: Prvá zmena

en: Last Modified
sk: Posledná zmena

en: First Created
sk: Prvé vytvorenie

en: Last Created
sk: Posledné vytvorenie

en: Camera model
sk: Model fotoaparátu

en: Creation date
sk: Dátum vytvorenia

en: Season number
sk: Číslo série

en: Episode number
sk: Číslo epizódy

en: Track number
sk: Číslo stopy

en: Artist name
sk: Názov interpreta

en: Album name
sk: Názov albumu

en: Original file name
sk: Pôvodný názov súboru

en: Home
sk: Domov

en: Clipboard string cannot be NULL.
sk: Reťazec schránky nemôže byť nulový.

note: Translators: Do not translate 'cut' and 'copy'. These are literal keywords.
en: Nautilus Clipboard must begin with “cut” or “copy”.
sk: Schránka aplikácie Nautilus musí začínať výrazom „cut“ (vystrihnúť) alebo „copy“ (kopírovať).

en: Nautilus Clipboard must not have empty lines.
sk: Schránka aplikácie Nautilus nesmie obsahovať prázdne riadky.

en: Name
sk: Názov

en: The name and icon of the file.
sk: Názov a ikona súboru.

en: Size
sk: Veľkosť

en: The size of the file.
sk: Veľkosť súboru.

en: Type
sk: Typ

en: The type of the file.
sk: Typ súboru.

en: Modified
sk: Zmenený

en: The date the file was modified.
sk: Dátum, kedy bol súbor zmenený.

en: Detailed Type
sk: Podrobný typ

en: The detailed type of the file.
sk: Podrobný typ súboru.

en: Accessed
sk: Použitý

en: The date the file was accessed.
sk: Dátum, kedy bol súbor použitý.

en: Created
sk: Vytvorené

en: The date the file was created.
sk: Dátum, kedy bol súbor vytvorený.

en: Owner
sk: Vlastník

en: The owner of the file.
sk: Vlastník súboru.

en: Group
sk: Skupina

en: The group of the file.
sk: Skupina vlastníka súboru.

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: The permissions of the file.
sk: Oprávnenia k súboru.

en: Location
sk: Umiestnenie

en: The location of the file.
sk: Umiestnenie súboru.

en: Modified — Time
sk: Zmenený — čas

en: Recency
sk: Nedávne použitie

en: The date the file was accessed by the user.
sk: Dátum, kedy bol súbor použitý používateľom.

en: Star
sk: Hviezdička

en: Shows if file is starred.
sk: Zobrazí, či je súbor označený hviezdičkou.

en: Trashed On
sk: Presunutý do Koša

en: Date when file was moved to the Trash
sk: Dátum, kedy bol súbor presunutý do Koša

en: Original Location
sk: Pôvodné umiestnenie

en: Original location of file before moved to the Trash
sk: Pôvodné umiestnenie pred presunutím súboru do Koša

en: Relevance
sk: Vhodnosť

en: Relevance rank for search
sk: Známka vhodnosti pri vyhľadávaní

en: Archive names cannot contain “/”.
sk: Názvy archívov nemôžu obsahovať znak „/“.

en: An archive cannot be called “.”.
sk: Archív nemôže byť nazvaný „.“.

en: An archive cannot be called “..”.
sk: Archív nemôže byť nazvaný „..“.

en: Archive name is too long.
sk: Názov archívu je príliš dlhý.

note: We must warn about the side effect
en: Archives with “.” at the beginning of their name are hidden.
sk: Archívy s názvami začínajúcimi znakom „.“ sú skryté.

en: Compatible with all operating systems.
sk: Kompatibilný so všetkými operačnými systémami.

en: Password protected .zip, must be installed on Windows and Mac.
sk: Heslom chránený súbor .zip, musí byť nainštalovaný v systéme Windows a Mac.

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
sk: Menšie archívy, ale podpora len v systémoch Linux a Mac.

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
sk: Menšie archívy, ale podpora musí byť nainštalovaná v systémoch Windows a Mac.

en: Details: %s
sk: Podrobnosti: %s

en: There was an error launching the app.
sk: Pri spúšťaní aplikácie nastala chyba.

en: Details: The proxy has not been created.
sk: Podrobnosti: Proxy nebola vytvorený.

en: _Move Here
sk: _Presunúť sem

en: _Copy Here
sk: _Kopírovať sem

en: _Link Here
sk: _Vytvoriť odkaz

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
sk: Nemáte potrebné oprávnenia na zobrazenie obsahu súboru „%s“.

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
sk: Súbor „%s“ sa nepodarilo nájsť. Možno bol nedávno odstránený.

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
sk: Prepáčte, nepodarilo sa zobraziť celý obsah súboru „%s“: %s

en: This location could not be displayed.
sk: Toto umiestnenie sa nepodarilo zobraziť.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
sk: Nemáte potrebné oprávnenia na zmenu skupiny „%s“.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
sk: Prepáčte, nepodarilo sa zmeniť skupinu pre „%s“: %s

en: The group could not be changed.
sk: Skupinu sa nepodarilo zmeniť.

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
sk: Prepáčte, nepodarilo sa zmeniť vlastníka „%s“: %s

en: The owner could not be changed.
sk: Vlastníka sa nepodarilo zmeniť.

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
sk: Prepáčte, nepodarilo sa zmeniť oprávnenia k „%s“: %s

en: The permissions could not be changed.
sk: Oprávnenia sa nepodarilo zmeniť.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
sk: Názov „%s“ už je v tomto priečinku použitý. Prosím, vyberte iný názov.

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
sk: „%s“ sa v tomto priečinku nenachádza. Možno bol práve presunutý alebo odstránený?

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
sk: Nemáte potrebné oprávnenia na premenovanie „%s“.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “%c”. Please use a different name.
sk: Názov „%s“ nie je platný, pretože obsahuje znak „%c“. Prosím, použite iný názov.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
sk: Názov „%s“ nie je platný. Prosím, vyberte iný názov.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
sk: Názov „%s“ je príliš dlhý. Prosím, použite iný názov.

en: Could not rename “%s” because a process is using it. If it's open in another application, close it before renaming it.
sk: Nepodarilo sa premenovať súbor „%s“, pretože je využívaný procesom. Ak je otvorený v inej aplikácii, zavrite ju pred jeho premenovaním.

note: fall through
en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
sk: Prepáčte, nepodarilo sa premenovať  „%s“ na „%s“: %s

en: The item could not be renamed.
sk: Položku sa nepodarilo premenovať.

en: Renaming “%s” to “%s”.
sk: Premenováva sa „%s“ na „%s“.

en: This file cannot be mounted
sk: Tento súbor sa nedá pripojiť

en: This file cannot be unmounted
sk: Tento súbor sa nedá odpojiť

en: This file cannot be ejected
sk: Tento súbor sa nedá vysunúť

en: This file cannot be started
sk: Tento súbor sa nedá spustiť

en: This file cannot be stopped
sk: Tento súbor sa nedá zastaviť

en: Slashes are not allowed in filenames
sk: Lomky nie sú v názvoch súborov povolené

en: Toplevel files cannot be renamed
sk: Súbory na najvyššej úrovni sa nedajú premenovať

en: File not found
sk: Súbor nenájdený

en: Starred
sk: Označené hviezdičkou

note: Translators: Time in 24h format
en: %H:%M
sk: %-H:%M

note: Translators: Time in 12h format
en: %l:%M %p
sk: %-H:%M

en: Yesterday
sk: Včera

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
sk: Včera o %-H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %l:%M %p
sk: Včera o %-H:%M

note: Translators: this is the name of the week day followed by * a time in 24h format. i.e. "Monday 23:04"
en: %a %H:%M
sk: %a %-H:%M

note: Translators: this is the week day name followed by * a time in 12h format. i.e. "Monday 9:04 PM"
en: %a %l:%M %p
sk: %a %-H:%M

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name i.e. "3 Feb"
en: %-e %b
sk: %-e. %b

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name followed by a time in * 24h format i.e. "3 Feb 23:04"
en: %-e %b %H:%M
sk: %-e. %b %-H:%M

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name followed by a time in * 12h format i.e. "3 Feb 9:04"
en: %-e %b %l:%M %p
sk: %-e. %b o %H:%M

note: Translators: this is the day of the month followed by the abbreviated * month name followed by the year i.e. "3 Feb 2015"
en: %-e %b %Y
sk: %-e. %b %Y

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 24h format i.e. "3 Feb 2015 23:04"
en: %-e %b %Y %H:%M
sk: %-e. %b %Y o %H:%M

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 12h format i.e. "3 Feb 2015 9:04 PM"
en: %-e %b %Y %l:%M %p
sk: %-e. %b %Y o %H:%M

en: Not allowed to set permissions
sk: Nie je povolené nastaviť oprávnenia

en: Not allowed to set owner
sk: Nie je povolené nastaviť vlastníka

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
sk: Uvedený vlastník „%s“ neexistuje

en: Not allowed to set group
sk: Nie je povolené nastaviť skupinu

en: Specified group “%s” doesn’t exist
sk: Uvedená skupina „%s“ neexistuje

note: Translators: This is a username followed by "(You)" to indicate the file is owned by the current user
en: %s (You)
sk: %s (Vy)

en: %'u item | %'u items
sk[0]: %'u položiek
sk[1]: %'u položka
sk[2]: %'u položky

en: %'u folder | %'u folders
sk[0]: %'u priečinkov
sk[1]: %'u priečinok
sk[2]: %'u priečinky

en: %'u file | %'u files
sk[0]: %'u súborov
sk[1]: %'u súbor
sk[2]: %'u súbory

en: %s byte | %s bytes
sk[0]: %s bajtov
sk[1]: %s bajt
sk[2]: %s bajty

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
sk: ? bajtov

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
sk: ? položiek

note: Translators: This about a file type.
en: Unknown type
sk: Neznámy typ

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: Unknown
sk: Neznámy

en: Audio
sk: Zvuk

en: Font
sk: Písmo

en: Image
sk: Obrázok

en: Archive
sk: Archív

en: Markup
sk: HTML

en: Contacts
sk: Kontakty

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Document
sk: Dokument

en: Presentation
sk: Prezentácia

en: Spreadsheet
sk: Tabuľka

note: Refers to a file type which is known but not one of the basic types
en: Other
sk: Iný

en: Binary
sk: Binárny súbor

en: Folder
sk: Priečinok

en: Link
sk: Odkaz

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
sk: Odkaz na %s

en: Link (broken)
sk: Odkaz (neplatný)

note: Translators: This refers to available space in a folder; e.g.: 100 MB Free
en: %s Free
sk: Voľných: %s

en: File names cannot contain “/”.
sk: Názvy súborov nemôžu obsahovať znak „/“.

en: A file cannot be called “.”.
sk: Súbor nemôže byť nazvaný „.“.

en: A file cannot be called “..”.
sk: Súbor nemôže byť nazvaný „..“.

en: File name is too long.
sk: Názov súboru je príliš dlhý.

note: We must warn about the side effect
en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden.
sk: Súbory s názvami začínajúcimi znakom „.“ sú skryté.

en: A folder with that name already exists.
sk: Priečinok s takým názvom už existuje.

en: A file with that name already exists.
sk: Súbor s takým názvom už existuje.

en: _Skip
sk: Pre_skočiť

en: S_kip All
sk: Pres_kočiť všetko

en: _Retry
sk: _Skúsiť znovu

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: Delete _All
sk: Zm_azať všetko

en: _Replace
sk: Nah_radiť

en: Replace _All
sk: N_ahradiť všetky

en: _Merge
sk: _Zlúčiť

en: Merge _All
sk: Zlúčiť všetk_o

en: Copy _Anyway
sk: _Aj tak skopírovať

en: Empty _Trash
sk: Vyprázdniť _Kôš

en: %'d second | %'d seconds
sk[0]: %'d sekúnd
sk[1]: %'d sekunda
sk[2]: %'d sekundy

en: %'d minute | %'d minutes
sk[0]: %'d minút
sk[1]: %'d minúta
sk[2]: %'d minúty

en: %'d hour | %'d hours
sk[0]: %'d hodín
sk[1]: %'d hodina
sk[2]: %'d hodiny

note: appended to new link file
en: Another link to %s
sk: Ďalší odkaz na %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
sk: %'d. odkaz na %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
sk: %'d. odkaz na %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
sk: %'d. odkaz na %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
sk: %'d. odkaz na %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
sk:  (kópia)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
sk:  (ďalšia kópia)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
sk: . kópia)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
sk: . kópia)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
sk: . kópia)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
sk: . kópia)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
sk: %s (kópia)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
sk: %s (ďalšia kópia)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
sk: %s (%'d. kópia)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
sk: %s (%'d. kópia)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
sk: %s (%'d. kópia)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
sk: %s (%d'. kópia)%s

en: unknown
sk: neznáme

en: Are you sure you want to permanently delete “%s” from the trash?
sk: Ste si istý, že chcete trvale odstrániť „%s“ z Koša?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
sk[0]: Ste si istý, že chcete trvale odstrániť %'d vybraných položiek z Koša?
sk[1]: Ste si istý, že chcete trvale odstrániť %'d vybranú položku z Koša?
sk[2]: Ste si istý, že chcete trvale odstrániť %'d vybrané položky z Koša?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sk: Ak odstránite položku, bude trvale stratená.

en: Empty all items from Trash?
sk: Odstrániť všetky položky z Koša?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
sk: Všetky položky v Koši budú trvale odstránené.

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
sk: Ste si istý, že chcete trvale odstrániť „%s“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
sk[0]: Ste si istý, že chcete trvale odstrániť %'d vybraných položiek?
sk[1]: Ste si istý, že chcete trvale odstrániť %'d vybranú položku?
sk[2]: Ste si istý, že chcete trvale odstrániť %'d vybrané položky?

en: Deleted “%s”
sk: „%s“ odstránený

en: Deleting “%s”
sk: „%s“ sa odstraňuje

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
sk[0]: %'d súborov odstránených
sk[1]: %'d súbor odstránený
sk[2]: %'d súbory odstránené

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
sk[0]: Odstraňuje sa %'d súborov
sk[1]: Odstraňuje sa %'d súbor
sk[2]: Odstraňujú sa %'d súbory

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 files/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
sk[0]: %'d / %'d — zostáva %s
sk[1]: %'d / %'d — zostáva %s
sk[2]: %'d / %'d — zostávajú %s

en: (%d file/sec) | (%d files/sec)
sk[0]: (%d súborov/sek)
sk[1]: (%d súbor/sek)
sk[2]: (%d súbory/sek)

en: Error while deleting.
sk: Chyba pri odstraňovaní.

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na odstránenie priečinku „%s“.

en: There was an error deleting the folder “%s”.
sk: Pri odstraňovaní priečinka „%s“ nastala chyba.

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na odstránenie súboru „%s“.

en: There was an error deleting the file “%s”.
sk: Pri odstraňovaní súboru „%s“ nastala chyba.

en: Trashing “%s”
sk: „%s“ sa vyhadzuje do Koša

en: Trashed “%s”
sk: „%s“ vyhodený do Koša

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
sk[0]: %'d súborov sa vyhadzuje do Koša
sk[1]: %'d súbor sa vyhadzuje do Koša
sk[2]: %'d súbory sa vyhadzujú do Koša

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
sk[0]: %'d súborov vyhodených do Koša
sk[1]: %'d súbor vyhodený do Koša
sk[2]: %'d súbory vyhodené do Koša

note: Translators: %s is a file name
en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
sk: Nie je možné presunúť súbor „%s“ do Koša. Chcete ho odstrániť okamžite?

en: This remote location does not support sending items to the trash.
sk: Toto vzdialené umiestnenie nepodporuje posielanie položiek do Koša.

en: Trashing Files
sk: Vyhadzujú sa súbory do Koša

en: Deleting Files
sk: Odstraňujú sa súbory

en: Unable to eject %s
sk: Nepodarilo sa vysunúť %s

en: Unable to unmount %s
sk: Nepodarilo sa odpojiť %s

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
sk: Chcete vyprázdniť Kôš pred odpojením?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
sk: Kvôli uvoľneniu miesta na tomto zväzku treba vyprázdniť Kôš. Všetky položky v Koši sa nenávratne stratia.

en: Do _not Empty Trash
sk: _Nevyprázdňovať Kôš

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to access “%s”
sk: Nepodarilo sa získať prístup k „%s“

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
sk[0]: Príprava na kopírovanie %'d súborov (%s)
sk[1]: Príprava na kopírovanie %'d súboru (%s)
sk[2]: Príprava na kopírovanie %'d súborov (%s)

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
sk[0]: Príprava na presunutie %'d súborov (%s)
sk[1]: Príprava na presunutie %'d súboru (%s)
sk[2]: Príprava na presunutie %'d súborov (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
sk[0]: Príprava na odstránenie %'d súborov (%s)
sk[1]: Príprava na odstránenie %'d súboru (%s)
sk[2]: Príprava na odstránenie %'d súborov (%s)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
sk[0]: Príprava na vyhodenie %'d súborov do Koša
sk[1]: Príprava na vyhodenie %'d súboru do Koša
sk[2]: Príprava na vyhodenie %'d súborov do Koša

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
sk[0]: Príprava na skomprimovanie %'d súborov
sk[1]: Príprava na skomprimovanie %'d súboru
sk[2]: Príprava na skomprimovanie %'d súborov

en: Error while copying.
sk: Chyba pri kopírovaní.

en: Error while moving.
sk: Chyba pri presune.

en: Error while moving files to trash.
sk: Chyba pri presune položiek do Koša.

en: Error while compressing files.
sk: Chyba pri komprimovaní súborov.

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
sk: Nie je možné spracovať súbory v priečinku „%s“, pretože nemáte oprávnenie vidieť ich.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
sk: Nastala chyba pri zisťovaní informácií o súboroch v priečinku „%s“.

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sk: Nie je možné spracovať priečinok „%s“, pretože nemáte oprávnenia na jeho čítanie.

en: There was an error reading the folder “%s”.
sk: Nastala chyba pri čítaní priečinka „%s“.

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sk: Nie je možné spracovať súbor „%s“, pretože nemáte oprávnenia na jeho čítanie.

en: There was an error getting information about “%s”.
sk: Nastala chyba pri zisťovaní informácií o „%s“.

en: Error while copying to “%s”.
sk: Chyba pri kopírovaní do „%s“.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
sk: Nemáte oprávnenia na prístup do cieľového priečinka.

en: There was an error getting information about the destination.
sk: Nastala chyba pri zisťovaní informácií o cieli.

en: The destination is not a folder.
sk: Cieľ nie je priečinok.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
sk: V cieli nie je dosť miesta. Skúste uvoľniť miesto odstránením súborov.

en: %s more space is required to copy to the destination.
sk: Na kopírovanie do cieľa sa vyžaduje ešte %s voľného miesta.

en: The destination is read-only.
sk: Cieľ je len na čítanie.

en: Moving “%s” to “%s”
sk: Presúva sa „%s“ do „%s“

en: Moved “%s” to “%s”
sk: „%s“ presunutý do „%s“

en: Copying “%s” to “%s”
sk: Kopíruje sa „%s“ do „%s“

en: Copied “%s” to “%s”
sk: „%s“ skopírovaný do „%s“

en: Duplicating “%s”
sk: Duplikuje sa „%s“

en: Duplicated “%s”
sk: „%s“ zduplikovaný

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
sk[0]: Presúva sa %'d súborov do „%s“
sk[1]: Presúva sa %'d súbor do „%s“
sk[2]: Presúvajú sa %'d súbory do „%s“

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
sk[0]: Kopíruje sa %'d súborov do „%s“
sk[1]: Kopíruje sa %'d súbor do „%s“
sk[2]: Kopírujú sa %'d súbory do „%s“

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
sk[0]: %'d súborov presunutých do „%s“
sk[1]: %'d súbor presunutý do „%s“
sk[2]: %'d súbory presunuté do „%s“

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
sk[0]: %'d súborov skopírovaných do „%s“
sk[1]: %'d súbor skopírovaný do „%s“
sk[2]: %'d súbory skopírované do „%s“

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
sk[0]: Duplikuje sa %'d súborov v „%s“
sk[1]: Duplikuje sa %'d súbor v „%s“
sk[2]: Duplikujú sa %'d súbory v „%s“

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
sk[0]: %'d súborov zduplikovaných v „%s“
sk[1]: %'d súbor zduplikovaný v „%s“
sk[2]: %'d súbory zduplikované v „%s“

note: To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %s to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb / 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument). To translat
en: %s / %s — %s left (%s/sec) | %s / %s — %s left (%s/sec)
sk[0]: %s / %s — zostáva %s (%s/sek)
sk[1]: %s / %s — zostáva %s (%s/sek)
sk[2]: %s / %s — zostávajú %s (%s/sek)

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left (%s/sec) | %'d / %'d — %s left (%s/sec)
sk[0]: %'d / %'d — zostáva %s (%s/sek)
sk[1]: %'d / %'d — zostáva %s (%s/sek)
sk[2]: %'d / %'d — zostávajú %s (%s/sek)

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
sk: Nie je možné skopírovať priečinok „%s“, pretože nemáte oprávnenia na jeho vytvorenie v cieli.

en: There was an error creating the folder “%s”.
sk: Pri vytváraní priečinka „%s“ nastala chyba.

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
sk: Nie je možné skopírovať súbory v priečinku „%s“, pretože nemáte oprávnenie ich vidieť.

en: _Skip files
sk: Pre_skočiť súbory

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
sk: Nie je možné skopírovať priečinok „%s“, pretože nemáte oprávnenia na jeho čítanie.

en: Error while moving “%s”.
sk: Chyba pri presúvaní „%s“.

en: Could not remove the source folder.
sk: Nepodarilo sa odstrániť zdrojový priečinok.

en: There was an error getting information about the source.
sk: Nastala chyba pri zisťovaní informácií o zdroji.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
sk: Nie je možné presunúť priečinok do seba samého.

en: You cannot copy a folder into itself.
sk: Nie je možné kopírovať priečinok do seba samého.

en: The destination folder is inside the source folder.
sk: Cieľový priečinok je vo vnútri zdrojového priečinka.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
sk: Nie je možné presunúť súbor do seba samého.

en: You cannot copy a file over itself.
sk: Nie je možné kopírovať súbor do seba samého.

en: The source file would be overwritten by the destination.
sk: Zdrojový súbor by bol prepísaný cieľovým.

en: Error while copying “%s”.
sk: Chyba pri kopírovaní „%s“.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
sk: Nepodarilo sa odstrániť už existujúci súbor s rovnakým názvom v %s.

en: There was an error copying the file into %s.
sk: Nastala chyba pri kopírovaní súboru do %s.

en: Copying Files
sk: Kopírujú sa súbory

en: Preparing to move to “%s”
sk: Pripravuje sa presun do „%s“

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
sk[0]: Príprava na presunutie %'d súborov
sk[1]: Príprava na presunutie %'d súboru
sk[2]: Príprava na presunutie %'d súborov

en: There was an error moving the file into %s.
sk: Nastala chyba pri presúvaní súboru do %s.

en: Moving Files
sk: Presúvajú sa súbory

en: Creating links in “%s”
sk: Vytváranie odkazov v „%s“

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
sk[0]: Vytváranie odkazov na %'d súborov
sk[1]: Vytváranie odkazu na %'d súbor
sk[2]: Vytváranie odkazov na %'d súbory

en: Error while creating link to %s.
sk: Chyba pri vytváraní odkazu na %s.

en: Symbolic links only supported for local files
sk: Symbolické odkazy sú podporované iba pre miestne súbory

en: The target doesn’t support symbolic links.
sk: Cieľ nepodporuje symbolické odkazy.

en: There was an error creating the symlink in %s.
sk: Nastala chyba pri tvorbe symbolického odkazu v %s.

en: Setting permissions
sk: Nastavujú sa oprávnenia

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
sk: Priečinok bez názvu

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
sk: Dokument bez názvu

en: Error while creating directory %s.
sk: Chyba pri vytváraní adresára %s.

en: Error while creating file %s.
sk: Chyba pri vytváraní súboru %s.

en: There was an error creating the directory in %s.
sk: Nastala chyba pri vytváraní adresára v %s.

note: Translators: This is used to auto-generate a file name for pasted images from * the clipboard i.e. "Pasted image.png", "Pasted image 1.png", ...
en: Pasted image
sk: Vložený obrázok

en: Saving clipboard image to file
sk: Ukladá sa obrázok zo schránky do súboru

en: Successfully pasted clipboard image to file
sk: Obrázok zo schránky bol úspešne vložený do súboru

en: Failed to paste image
sk: Zlyhalo vloženie obrázku

en: Retrieving clipboard data
sk: Prijímajú sa údaje zo schránky

en: Emptying Trash
sk: Vyprázdňuje sa Kôš

en: Verifying destination
sk: Overuje sa cieľ

en: Extracting “%s”
sk: Rozbaľuje sa „%s“

en: Error extracting “%s”
sk: Chyba pri rozbaľovaní „%s“.

en: There was an error while extracting “%s”.
sk: Pri rozbaľovaní archívu „%s“ nastala chyba.

en: Not enough free space to extract %s
sk: Nedostatok voľného miesta na rozbalenie archívu %s

en: Extracted “%s” to “%s”
sk: Archív „%s“ rozbalený do „%s“

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
sk[0]: %'d súborov rozbalených do „%s“
sk[1]: %'d súbor rozbalený do „%s“
sk[2]: %'d súbory rozbalené do „%s“

en: Preparing to extract
sk: Príprava na rozbalenie

en: Extracting Files
sk: Rozbaľujú sa súbory

en: Compressing “%s” into “%s”
sk: Komprimuje „%s“ do „%s“

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
sk[0]: Komprimuje sa %'d súborov do „%s“
sk[1]: Komprimuje sa %'d súbor do „%s“
sk[2]: Komprimujú sa %'d súbory do „%s“

en: Error compressing “%s” into “%s”
sk: Chyba pri komprimovaní „%s“ do „%s“

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
sk[0]: Chyba pri komprimovaní %'d súborov do „%s“
sk[1]: Chyba pri komprimovaní %'d súboru do „%s“
sk[2]: Chyba pri komprimovaní %'d súboroch do „%s“

en: There was an error while compressing files.
sk: Nastala chyba pri komprimovaní súborov.

en: Compressed “%s” into “%s”
sk: „%s“ skomprimovaný do „%s“

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
sk[0]: %'d súborov skomprimovaných do „%s“
sk[1]: %'d súbor skomprimovaný do „%s“
sk[2]: %'d súbory skomprimované do „%s“

en: Compressing Files
sk: Komprimujú sa súbory

en: Searching…
sk: Hľadá sa…

en: Loading…
sk: Načítava sa…

en: Examples:
sk: Príklady:

en: Could not paste files
sk: Nepodarilo sa vložiť súbory

en: Permissions do not allow pasting files in this directory
sk: Oprávnenia neumožňujú vkladanie súborov do tohto adresára

en: Nautilus 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.local/share/nautilus
sk: Nautilus 3.6 označil tento adresár ako zastaraný a pokúsil sa migrovať konfiguráciu do ~/.local/share/nautilus

en: “%s” selected
sk: „%s“ vybraný

en: %'d folder selected | %'d folders selected
sk[0]: Vybraných %'d priečinkov
sk[1]: Vybraný %'d priečinok
sk[2]: Vybrané %'d priečinky

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
sk[0]: (obsahujúci %'d položiek)
sk[1]: (obsahujúci %'d položku)
sk[2]: (obsahujúci %'d položky)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
sk[0]: (obsahujúce celkom %'d položiek)
sk[1]: (obsahujúce celkom %'d položku)
sk[2]: (obsahujúce celkom %'d položky)

en: %'d item selected | %'d items selected
sk[0]: Vybraných %'d položiek
sk[1]: Vybraná %'d položka
sk[2]: Vybrané %'d položky

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
sk[0]: vybraných %'d iných položiek
sk[1]: vybraná %'d iná položka
sk[2]: vybrané %'d iné položky

en: No Results Found
sk: Nenašli sa žiadne výsledky

en: Try a different search.
sk: Skúste vyhľadať niečo iné.

en: Trash is Empty
sk: Kôš je prázdny

en: No Starred Files
sk: Žiadne súbory označené hviezdičkou

en: No Recent Files
sk: Žiadne nedávne súbory

en: Folder is Empty
sk: Priečinok je prázdny

en: Select Move Destination
sk: Výber cieľa presunutia

en: Select Copy Destination
sk: Výber cieľa kopírovania

en: _Select
sk: _Vybrať

en: Select Extract Destination
sk: Výber cieľa rozbaľovania

en: Error sending email.
sk: Chyba počas odosielania emailu.

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to remove “%s”
sk: Nepodarilo sa odstrániť „%s“

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to eject “%s”
sk: Nepodarilo sa vysunúť „%s“

en: Unable to stop drive
sk: Nie je možné zastaviť jednotku

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to start “%s”
sk: Nepodarilo sa spustiť „%s“

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
sk[0]: Nový priečinok s výberom (%'d položiek)
sk[1]: Nový priečinok s výberom (jedna položka)
sk[2]: Nový priečinok s výberom (%'d položky)

en: Open With %s
sk: Otvoriť aplikáciou %s

en: Run
sk: Spustiť

en: Extract
sk: Rozbaliť

en: Extract to…
sk: Rozbaliť do…

en: Open
sk: Otvoriť

en: _Start
sk: _Spustiť

en: _Connect
sk: P_ripojiť

en: _Start Multi-disk Drive
sk: _Spustiť viacdiskovú jednotku

en: U_nlock Drive
sk: Odomk_núť jednotku

en: Stop Drive
sk: Zastaviť jednotku

en: _Safely Remove Drive
sk: _Bezpečne odobrať vybranú jednotku

en: _Disconnect
sk: O_dpojiť

en: _Stop Multi-disk Drive
sk: Za_staviť viacdiskovú jednotku

en: _Lock Drive
sk: _Zamknúť jednotku

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: Dropped Text.txt
sk: Pustený text.txt

en: Drag and drop is not supported.
sk: Funkcia „Ťahaj a pusť“ nie je podporovaná.

en: An invalid drag type was used.
sk: Bol použitý neplatný typ ťahania.

en: Undo
sk: Vrátiť

en: Undo last action
sk: Vráti poslednú operáciu späť

en: Redo
sk: Zopakovať

en: Redo last undone action
sk: Zopakovať poslednú vrátenú operáciu

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
sk[0]: Presunutie %d položiek späť do „%s“
sk[1]: Presunutie %d položky späť do „%s“
sk[2]: Presunutie %d položiek späť do „%s“

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
sk[0]: Presunutie %d položiek do „%s“
sk[1]: Presunutie %d položky do „%s“
sk[2]: Presunutie %d položiek do „%s“

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
sk[0]: _Vrátiť presunutie %d položiek
sk[1]: _Vrátiť presunutie %d položky
sk[2]: _Vrátiť presunutie %d položiek

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
sk[0]: _Zopakovať presunutie %d položiek
sk[1]: _Zopakovať presunutie %d položky
sk[2]: _Zopakovať presunutie %d položiek

en: Move “%s” back to “%s”
sk: Presunutie súboru „%s“ späť do „%s“

en: Move “%s” to “%s”
sk: Presunutie súboru „%s“ do „%s“

en: _Undo Move
sk: _Vrátiť presunutie

en: _Redo Move
sk: _Zopakovať presunutie

en: _Undo Restore from Trash
sk: _Vrátiť obnovenie z Koša

en: _Redo Restore from Trash
sk: _Zopakovať obnovenie z Koša

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
sk[0]: Presunutie %d položiek späť do Koša
sk[1]: Presunutie %d položky späť do Koša
sk[2]: Presunutie %d položiek späť do Koša

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
sk[0]: Obnoviť %d položiek z Koša
sk[1]: Obnoviť %d položku z Koša
sk[2]: Obnoviť %d položky z Koša

en: Move “%s” back to trash
sk: Presunutie súboru „%s“ späť do Koša

en: Restore “%s” from trash
sk: Obnovenie súboru „%s“ z Koša

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
sk[0]: Odstránenie %d skopírovaných položiek
sk[1]: Odstránenie %d skopírovanej položky
sk[2]: Odstránenie %d skopírovaných položiek

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
sk[0]: Kopírovanie %d položiek do „%s“
sk[1]: Kopírovanie %d položky do „%s“
sk[2]: Kopírovanie %d položiek do „%s“

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
sk[0]: _Vrátiť skopírovanie %d položiek
sk[1]: _Vrátiť skopírovanie %d položky
sk[2]: _Vrátiť skopírovanie %d položiek

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
sk[0]: _Zopakovať skopírovanie %d položiek
sk[1]: _Zopakovať skopírovanie %d položky
sk[2]: _Zopakovať skopírovanie %d položiek

en: Delete “%s”
sk: Odstránenie súboru „%s“

en: Copy “%s” to “%s”
sk: Kopírovanie súboru „%s“ do „%s“

en: _Undo Copy
sk: _Vrátiť kopírovanie

en: _Redo Copy
sk: _Zopakovať kopírovanie

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
sk[0]: Odstránenie %d zduplikovaných položiek
sk[1]: Odstránenie %d zduplikovanej položky
sk[2]: Odstránenie %d zduplikovaných položiek

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
sk[0]: Duplikovanie %d položiek do „%s“
sk[1]: Duplikovanie %d položky do „%s“
sk[2]: Duplikovanie %d položiek do „%s“

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
sk[0]: _Vrátiť zduplikovanie %d položiek
sk[1]: _Vrátiť zduplikovanie %d položky
sk[2]: _Vrátiť zduplikovanie %d položiek

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
sk[0]: _Zopakovať zduplikovanie %d položiek
sk[1]: _Zopakovať zduplikovanie %d položky
sk[2]: _Zopakovať zduplikovanie %d položiek

en: Duplicate “%s” in “%s”
sk: Duplikovanie súboru „%s“ do „%s“

en: _Undo Duplicate
sk: _Vrátiť duplikovanie

en: _Redo Duplicate
sk: _Zopakovať duplikovanie

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
sk[0]: Odstránenie odkazov na %d položiek
sk[1]: Odstránenie odkazov na %d položku
sk[2]: Odstránenie odkazov na %d položky

en: Create links to %d item | Create links to %d items
sk[0]: Vytvorenie odkazov na %d položiek
sk[1]: Vytvorenie odkazov na %d položku
sk[2]: Vytvorenie odkazov na %d položky

en: Delete link to “%s”
sk: Odstránenie odkazu na „%s“

en: Create link to “%s”
sk: Vytvorenie odkazu na „%s“

en: _Undo Create Link
sk: _Vrátiť vytvorenie odkazu

en: _Redo Create Link
sk: _Zopakovať vytvorenie odkazu

en: Create an empty file “%s”
sk: Vytvorenie prázdneho súboru „%s“

en: _Undo Create Empty File
sk: _Vrátiť vytvorenie prázdneho súboru

en: _Redo Create Empty File
sk: _Zopakovať vytvorenie prázdneho súboru

en: Create a new folder “%s”
sk: Vytvorenie nového priečinku „%s“

en: _Undo Create Folder
sk: _Vrátiť vytvorenie priečinka

en: _Redo Create Folder
sk: _Zopakovať vytvorenie priečinka

en: Create new file “%s” from template
sk: Vytvorenie nového súboru „%s“ zo šablóny

en: _Undo Create from Template
sk: _Zopakovať vytvorenie zo šablóny

en: _Redo Create from Template
sk: _Vrátiť vytvorenie zo šablóny

en: Rename “%s” as “%s”
sk: Premenovanie súboru „%s“ na „%s“

en: _Undo Rename
sk: _Vrátiť premenovanie

en: _Redo Rename
sk: _Zopakovať premenovanie

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
sk[0]: Hromadné premenovanie %d súborov
sk[1]: Hromadné premenovanie %d súboru
sk[2]: Hromadné premenovanie %d súborov

en: _Undo Batch Rename
sk: _Vrátiť hromadné premenovanie

en: _Redo Batch Rename
sk: _Zopakovať hromadné premenovanie

en: Unstar %d file | Unstar %d files
sk[0]: Zrušenie označenia hviezdičkou %d súborov
sk[1]: Zrušenie označenia hviezdičkou %d súboru
sk[2]: Zrušenie označenia hviezdičkou %d súborov

en: Star %d file | Star %d files
sk[0]: Označenie hviezdičkou %d súborov
sk[1]: Označenie hviezdičkou %d súboru
sk[2]: Označenie hviezdičkou %d súborov

en: _Undo Starring
sk: _Vrátiť označenie hviezdičkou

en: _Redo Starring
sk: _Zopakovať označenie hviezdičkou

en: _Undo Unstarring
sk: _Vrátiť zrušenie označenia hviezdičkou

en: _Redo Unstarring
sk: _Zopakovať zrušenie označenia hviezdičkou

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
sk[0]: Presunutie %d položiek do Koša
sk[1]: Presunutie %d položky do Koša
sk[2]: Presunutie %d položiek do Koša

en: Restore “%s” to “%s”
sk: Obnovenie súboru „%s“ do „%s“

en: Move “%s” to trash
sk: Presunutie súboru „%s“ do Koša

en: _Undo Trash
sk: _Vrátiť zahodenie do Koša

en: _Redo Trash
sk: _Zopakovať zahodenie do Koša

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
sk: Obnovenie pôvodných oprávnení položiek obsiahnutých v priečinku „%s“

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
sk: Nastavenie oprávnení položiek obsiahnutých v priečinku „%s“

en: _Undo Change Permissions
sk: _Vrátiť zmenu oprávnení

en: _Redo Change Permissions
sk: _Zopakovať zmenu oprávnení

en: Restore original permissions of “%s”
sk: Obnovenie pôvodných oprávnení súboru „%s“

en: Set permissions of “%s”
sk: Nastavenie oprávnení súboru „%s“

en: Restore group of “%s” to “%s”
sk: Obnovenie skupiny súboru „%s“ na „%s“

en: Set group of “%s” to “%s”
sk: Nastavenie skupiny súboru „%s“ na „%s“

en: _Undo Change Group
sk: _Vrátiť zmenu skupiny

en: _Redo Change Group
sk: _Zopakovať zmenu skupiny

en: Restore owner of “%s” to “%s”
sk: Obnovenie vlastníka súboru „%s“ na „%s“

en: Set owner of “%s” to “%s”
sk: Nastavenie vlastníka súboru „%s“ na „%s“

en: _Undo Change Owner
sk: _Vrátiť zmenu vlastníka

en: _Redo Change Owner
sk: _Zopakovať zmenu vlastníka

en: _Undo Extract
sk: _Vrátiť rozbaľovanie

en: _Redo Extract
sk: _Zopakovať rozbaľovanie

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
sk[0]: Odstrániť %d rozbalených súborov
sk[1]: Odstrániť %d rozbalený súbor
sk[2]: Odstrániť %d rozbalené súbory

en: Extract “%s”
sk: Rozbalenie súboru „%s“

en: Extract %d file | Extract %d files
sk[0]: Rozbaliť %d súborov
sk[1]: Rozbaliť %d súbor
sk[2]: Rozbaliť %d súbory

en: Compress “%s”
sk: Komprimáciu súboru „%s“

en: Compress %d file | Compress %d files
sk[0]: Skomprimovať %d súborov
sk[1]: Skomprimovať %d súbor
sk[2]: Skomprimovať %d súbory

en: _Undo Compress
sk: _Vrátiť komprimovanie

en: _Redo Compress
sk: _Zopakovať komprimovanie

en: Could not determine original location of “%s”
sk: Nepodarilo sa určiť pôvodné umiestnenie pre „%s“

en: The item cannot be restored from trash
sk: Položku nie je možné obnoviť z Koša

en: Contains digital photos
sk: Obsahuje digitálne fotografie

en: Contains music
sk: Obsahuje hudbu

en: Contains software to run
sk: Obsahuje softvér na spustenie

en: Contains software to install
sk: Obsahuje softvér na inštaláciu

note: fallback to generic greeting
en: Detected as “%s”
sk: Rozpoznané ako „%s“

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Contains music and photos
sk: Obsahuje hudbu a fotografie

en: Contains photos and music
sk: Obsahuje fotografie a hudbu

en: Anything
sk: Čokoľvek

en: Folders
sk: Priečinky

en: Documents
sk: Dokumenty

en: Illustration
sk: Ilustrácia

en: Music
sk: Hudba

en: Picture
sk: Obrázok

en: Text File
sk: Textový súbor

en: This link cannot be used because it has no target.
sk: Tento odkaz nie je možné použiť, pretože nemá cieľ.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
sk: Tento odkaz nie je možné použiť, pretože jeho cieľ „%s“ neexistuje.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
sk: Odkaz „%s“ je poškodený. Presunúť ho do Koša?

en: Mo_ve to Trash
sk: Presunúť do _Koša

en: The link “%s” is broken.
sk: Odkaz „%s“ je poškodený.

en: Are you sure you want to open all files?
sk: Naozaj chcete otvoriť všetky súbory?

en: This will open %d separate tab and window. | This will open %d separate tabs and windows.
sk[0]: Týmto sa otvorí %d samostatných kariet a okien.
sk[1]: Týmto sa otvorí %d samostatná karta a okno.
sk[2]: Týmto sa otvoria %d samostatné karty a okná.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
sk[0]: Týmto sa otvorí %d samostatných kariet.
sk[1]: Týmto sa otvorí %d samostatná karta.
sk[2]: Týmto sa otvoria %d samostatné karty.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
sk[0]: Týmto sa otvorí %d samostatných okien.
sk[1]: Týmto sa otvorí %d samostatné okno.
sk[2]: Týmto sa otvoria %d samostatné okná.

en: _Open All
sk: _Otvoriť všetko

en: Could Not Display “%s”
sk: Nepodarilo sa zobraziť „%s“

en: The file is of an unknown type
sk: Súbor je neznámeho typu

en: There is no app installed for “%s” files
sk: Pre súbory „%s“ nie je nainštalovaná žiadna aplikácia

en: _Select App
sk: _Vybrať aplikáciu

en: There was an internal error trying to search for apps:
sk: Pri pokuse vyhľadať aplikácie nastala vnútorná chyba:

en: Unable to search for app
sk: Nie je možné vyhľadať aplikáciu

en: _Search in Software
sk: Vy_hľadať v aplikácii Softvér

en: There is no app installed for “%s” files. Do you want to search for an app to open this file?
sk: Pre súbory typu „%s“ nie je nainštalovaná žiadna aplikácia. Chcete hľadať aplikáciu, ktorá otvorí tento súbor?

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
sk: Nepodarilo sa získať prístup k umiestneniu

en: Unable to start location
sk: Nepodarilo sa spustiť umiestnenie

en: Opening “%s”.
sk: Otvára sa „%s“.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
sk[0]: Otvára sa %d položiek.
sk[1]: Otvára sa %d položka.
sk[2]: Otvárajú sa %d položky.

en: Folder names cannot contain “/”.
sk: Názvy priečinkov nemôžu obsahovať znak „/“.

en: A folder cannot be called “.”.
sk: Priečinok nemôže byť nazvaný „.“.

en: A folder cannot be called “..”.
sk: Priečinok nemôže byť nazvaný „..“.

en: Folder name is too long.
sk: Názov priečinka je príliš dlhý.

note: We must warn about the side effect
en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
sk: Priečinky s názvami začínajúcimi znakom „.“ sú skryté.

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Folder name
sk: Názov priečinka

en: New Folder
sk: Nový priečinok

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
sk: Pokúšate sa nahradiť cieľový priečinok „%s“ symbolickým odkazom.

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
sk: Táto akcia nie je umožnená, z dôvodu zachovania obsahu cieľového priečinku.

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
sk: Prosím, premenujte symbolický odkaz, alebo stlačte tlačidlo Preskočiť.

en: Merge folder “%s”?
sk: Zlúčiť priečinok „%s“?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
sk: Pri zlučovaní budete vyzvaný potvrdiť nahradenie akýchkoľvek súborov v priečinku, ktoré sú v konflikte s kopírovanými súbormi.

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
sk: Starší priečinok s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
sk: Novší priečinok s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
sk: Ďalší priečinok s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: Replace folder “%s”?
sk: Nahradiť priečinok „%s“?

en: Replacing it will remove all files in the folder.
sk: Ak ho nahradíte, odstránia sa tým všetky súbory v priečinku.

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
sk: Priečinok s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: Replace file “%s”?
sk: Nahradiť súbor „%s“?

en: Replacing it will overwrite its content.
sk: Ak ho nahradíte, prepíše sa jeho obsah.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
sk: Starší súbor s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
sk: Novší súbor s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
sk: Ďalší súbor s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: Original folder
sk: Pôvodný priečinok

en: Contents:
sk: Obsah:

en: Original file
sk: Pôvodný súbor

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Type:
sk: Typ:

en: Last modified:
sk: Posledná zmena:

en: Merge with
sk: Zlúčiť s

en: Replace with
sk: Nahradiť s

en: Merge
sk: Zlúčiť

en: Merge Folder
sk: Zlúčenie priečinku

en: File and Folder conflict
sk: Konflikt súborov a priečinkov

en: File conflict
sk: Konflikt súborov

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains apps that can open the archive.
sk: Archívy chránené heslom zatiaľ nie sú podporované. Tento zoznam obsahuje aplikácie, ktoré dokážu archív otvoriť.

en: “%s” is password-protected.
sk: „%s“ je chránený heslom.

en: Current Folder Menu
sk: Ponuka aktuálneho priečinku

note: Translators: This is the label used in the pathbar when seeing * the root directory (also known as /)
en: Operating System
sk: Operačný systém

note: Translators: This is the filesystem root directory (also known * as /) when seen as administrator
en: Administrator Root
sk: Koreňový adresár správcu

en: _Close
sk: Za_vrieť

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions the user has in a directory. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
sk: Žiadne

en: Single click
sk: Jednoduché kliknutie

en: Double click
sk: Dvojité kliknutie

en: On this computer only
sk: Iba v tomto počítači

en: All locations
sk: Všetky umiestnenia

en: Never
sk: Nikdy

en: All files
sk: Všetky súbory

en: All folders
sk: Všetky priečinky

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
sk: Prepáčte, ale nemôžete spúšťať príkazy zo vzdialeného umiestnenia.

en: This is disabled due to security considerations.
sk: Toto je z bezpečnostných dôvodov zakázané.

note: all files are non-local some files are non-local
en: This drop target only supports local files.
sk: Táto plocha na pustenie podporuje len miestne súbory.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
sk: Ak chcete otvoriť súbory, ktoré nie sú miestne, skopírujte ich do miestneho priečinka a potom ich znova pusťte.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
sk: Ak chcete otvoriť súbory, ktoré nie sú miestne, skopírujte ich do miestneho priečinka a potom ich znova pusťte. Miestne súbory, ktoré ste pustili, už boli otvorené.

en: Details:
sk: Podrobnosti:

en: Canceled
sk: Zrušené

en: Preparing
sk: Pripravuje sa

en: File Operations
sk: Operácie so súbormi

en: Show Details
sk: Zobraziť podrobnosti

en: %'d file operation active | %'d file operations active
sk[0]: %'d operácií so súbormi aktívnych
sk[1]: %'d operácia so súbormi aktívna
sk[2]: %'d operácie so súbormi aktívne

en: All file operations have been completed
sk: Všetky operácie so súbormi boli dokončené

en: Read and write
sk: Čítanie a zápis

en: Create and delete files
sk: Vytváranie a odstraňovanie súborov

en: Read/write, no access
sk: Čítanie/zápis, bez prístupu

en: Read-only
sk: Iba na čítanie

en: Access files
sk: Prístup k súborom

en: List files only
sk: Iba zobrazenie súborov

en: Write-only
sk: Iba na zápis

en: Write-only, no access
sk: Iba na zápis, bez prístupu

en: Access-only
sk: Iba na prístup

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
sk: Nie je možné naraz priradiť viac ako jednu vlastnú ikonu!

en: Please drop just one image to set a custom icon.
sk: Aby ste nastavili vlastnú ikonu, pretiahnite a pusťte iba jeden obrázok, prosím.

en: The file that you dropped is not local.
sk: Súbor, ktorý ste pustili, nie je miestny.

en: You can only use local images as custom icons.
sk: Ako vlastné ikony môžete použiť iba miestne obrázky.

en: The file that you dropped is not an image.
sk: Súbor, ktorý ste pustili, nie je obrázok.

note: Translators: This is a verb for tagging or untagging a file with a star. Unmarks a file as starred (starred)
en: Unstar
sk: Zrušiť označenie hviezdičkou

en: Cancel Group Change?
sk: Zrušiť zmenu skupiny?

en: Cancel Owner Change?
sk: Zrušiť zmenu vlastníka?

en: Multiple
sk: Viacero

en: Empty folder
sk: Prázdny priečinok

en: Contents unreadable
sk: Obsah nie je čitateľný

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
sk[0]: %'d položiek s veľkosťou %s
sk[1]: %'d položka s veľkosťou %s
sk[2]: %'d položky s veľkosťou %s

en: (some contents unreadable)
sk: (niektorý obsah nečitateľný)

note: Translators: %s will be filled with a filesystem type, such as 'ext4' or 'msdos'.
en: %s Filesystem
sk: Systém súborov %s

en: The permissions of “%s” could not be determined.
sk: Oprávnenia pre „%s“ nie je možné určiť.

en: Creating Properties window.
sk: Vytvára sa okno Vlastnosti.

en: Select Custom Icon
sk: Vybrať vlastnú ikonu

en: _Revert
sk: _Vrátiť

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Search for “%s”
sk: Hľadať „%s“

en: Search files and folders
sk: Vyhľadať súbory v podpriečinkoch

en: Clear entry
sk: Vymaže záznam

en: Rename Folder
sk: Premenovanie priečinka

en: Rename File
sk: Premenovanie súboru

en: Unable to complete the requested search
sk: Nebolo možné dokončiť požadované hľadanie

en: Show a list to select the date
sk: Zobrazí zoznam na vybratie dátumu

en: Show a calendar to select the date
sk: Zobrazí kalendár na vybratie dátumu

note: Add the no date filter element first
en: Any time
sk: Kedykoľvek

note: Other types
en: Other Type…
sk: Iný typ…

en: Select type
sk: Výber typu

en: Select
sk: Vybrať

en: Select Dates…
sk: Vybrať dátumy…

note: trash
en: Trash
sk: Kôš

en: Items in Trash older than 1 hour are automatically deleted
sk: Položky v Koši staršie ako 1 hodina sú automaticky odstraňované

en: Items in Trash older than %d day are automatically deleted | Items in Trash older than %d days are automatically deleted
sk[0]: Položky v Koši staršie ako %d dní sú automaticky odstraňované
sk[1]: Položky v Koši staršie ako %d deň sú automaticky odstraňované
sk[2]: Položky v Koši staršie ako %d dni sú automaticky odstraňované

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents.
sk: Vložením súborov do tohto priečinku sa použijú ako šablóny pre nové dokumenty.

en: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME help for templates">Learn more…</a>
sk: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME help for templates">Zistiť viac…</a>

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
sk: Spustiteľné súbory v tomto priečinku sa objavia v ponuke Skripty.

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network.
sk: Zapnutím sprístupnenia súborov sprístupníte obsah tohto priečinku prostredníctvom siete.

en: Sharing Settings
sk: Nastavenia sprístupnenia

en: _Settings
sk: Nas_tavenia

en: _Undo
sk: _Späť

en: _Redo
sk: _Zopakovať

en: Since %d day ago | Since %d days ago
sk[0]: Spred %d dní
sk[1]: Spred %d dňa
sk[2]: Spred %d dní

en: %d day ago | %d days ago
sk[0]: Pred %d dňami
sk[1]: Pred %d dňom
sk[2]: Pred %d dňami

en: Since last week | Since %d weeks ago
sk[0]: Spred %d týždňov
sk[1]: Od minulého týždňa
sk[2]: Spred %d týždňov

en: Last week | %d weeks ago
sk[0]: Pred %d týždňami
sk[1]: Minulý týždeň
sk[2]: Pred %d týždňami

en: Since last month | Since %d months ago
sk[0]: Spred %d mesiacov
sk[1]: Od minulého mesiaca
sk[2]: Spred %d mesiacov

en: Last month | %d months ago
sk[0]: Pred %d mesiacmi
sk[1]: Minulý mesiac
sk[2]: Pred %d mesiacmi

en: Since last year | Since %d years ago
sk[0]: Spred %d rokov
sk[1]: Od minulého roku
sk[2]: Spred %d rokov

en: Last year | %d years ago
sk[0]: Pred %d rokmi
sk[1]: Minulý rok
sk[2]: Pred %d rokmi

en: Parent folder
sk: Rodičovský priečinok

en: New tab
sk: Nová karta

en: Close current view
sk: Zavrieť aktuálne zobrazenie

en: Back
sk: Späť

en: Forward
sk: Dopredu

note: Translators: only one item has been deleted and %s is its name.
en: “%s” moved to trash
sk: Súbor „%s“ bol presunutý do Koša

note: Translators: one or more items might have been deleted, and %d * is the count.
en: %d file deleted | %d files deleted
sk[0]: %d súborov odstránených
sk[1]: %d súbor odstránený
sk[2]: %d súbory odstránené

note: Translators: one item has been unstarred and %s is its name.
en: “%s” unstarred
sk: Zrušené označenie hviezdičkou položky „%s“

note: Translators: one or more items have been unstarred, and %d * is the count.
en: %d file unstarred | %d files unstarred
sk[0]: %d súborom zrušené označenie hviezdičkou
sk[1]: %d súboru zrušené označenie hviezdičkou
sk[2]: %d súborom zrušené označenie hviezdičkou

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
sk: Otvoriť priečinok %s

en: No plugins currently installed.
sk: Momentálne nie sú nainštalované žiadne zásuvné moduly.

en: Currently installed plugins:
sk: Aktuálne nainštalované zásuvné moduly:

en: For bug testing only, the following command can be used:
sk: Len pre testovanie chýb môže byť použitý nasledovný príkaz:

en: Searching locations only
sk: Vyhľadáva sa iba v umiestneniach

en: Searching network locations only
sk: Vyhľadáva sa iba v sieťových umiestneniach

en: Remote location — only searching the current folder
sk: Vzdialené umiestnenie — vyhľadáva sa iba v aktuálnom priečinku

en: Only searching the current folder
sk: Vyhľadávanie iba v aktuálnom priečinku

en: Unable to display the contents of this folder.
sk: Nepodarilo sa zobraziť obsah tohto priečinka.

en: This location doesn’t appear to be a folder.
sk: Zdá sa, že toto umiestnenie nie je priečinkom.

en: Unable to find “%s”. Please check the spelling and try again.
sk: Nepodarilo sa nájsť súbor „%s“. Prosím, skontrolujte preklepy a skúste to znovu.

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
sk: Nepodarilo sa nájsť požadovaný súbor. Prosím, skontrolujte preklepy a skúste to znovu.

en: “%s” locations are not supported.
sk: Umiestnenia „%s“ nie sú podporované.

en: Unable to handle this kind of location.
sk: Nautilus nedokáže pracovať s týmto typom umiestnenia.

en: Unable to access the requested location.
sk: Nepodarilo sa otvoriť požadované umiestnenie.

en: Don’t have permission to access the requested location.
sk: Nemáte oprávnenia na prístup do cieľového umiestnenia.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
sk: Nepodarilo sa nájsť požadované umiestnenie. Prosím, skontrolujte preklepy a nastavenia siete.

note: This case can be hit when server application is not installed * or is inactive in the system user is trying to connect to.
en: The server has refused the connection. Typically this means that the firewall is blocking access or that the remote service is not running.
sk: Server odmietol pripojenie. Obvykle to znamená, že brána firewall blokuje prístup, alebo vzdialená služba nie je spustená.

en: Unhandled error message: %s
sk: Neobslúžená chybová správa: %s

en: Unable to load location
sk: Nepodarilo sa načítať umiestnenie

en: Open with:
sk: Otvoriť pomocou:

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: New window
sk: Nové okno

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
sk: Zatvorenie okna alebo karty

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončenie

[ctx: shortcut window]
en: Search
sk: Vyhľadanie

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
sk: Pridanie aktuálneho umiestnenia do záložiek

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sk: Zobrazenie pomocníka

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
sk: Zobrazenie predvolieb

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
sk: Klávesové skratky

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sk: Vrátenie

[ctx: shortcut window]
en: Redo
sk: Zopakovanie

[ctx: shortcut window]
en: Opening
sk: Otváranie

[ctx: shortcut window]
en: Open
sk: Otvorenie

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
sk: Otvorenie na novej karte

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
sk: Otvorenie v novom okne

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (search and recent only)
sk: Otvorenie umiestnenia položky (iba pre vyhľadané a nedávne položky)

[ctx: shortcut window]
en: Open with default app
sk: Otvorenie predvolenou aplikáciou

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
sk: Karty

[ctx: shortcut window]
en: New tab
sk: Nová karta

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
sk: Prejdenie na predchádzajúcu kartu

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
sk: Prejdenie na nasledujúcu kartu

[ctx: shortcut window]
en: Open tab
sk: Otvorenie karty

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
sk: Presun karty doľava

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
sk: Presun karty doprava

[ctx: shortcut window]
en: Restore tab
sk: Obnovenie karty

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sk: Navigácia

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sk: Prejdenie späť

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
sk: Prejdenie dopredu

[ctx: shortcut window]
en: Go up
sk: Prejdenie hore

[ctx: shortcut window]
en: Go down
sk: Prejdenie dole

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
sk: Prejdenie do domovského priečinku

[ctx: shortcut window]
en: Enter location
sk: Zadanie umiestnenia

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with root location
sk: Lišta umiestnenia s koreňovým umiestnením

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with home location
sk: Lišta umiestnenia s domovským umiestnením

[ctx: shortcut window]
en: View
sk: Zobrazenie

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sk: Zväčšenie

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sk: Zmenšenie

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
sk: Vynulovanie priblíženia

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
sk: Obnovenie zobrazenia

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
sk: Zobrazenie alebo skrytie skrytých súborov

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
sk: Zobrazenie alebo skrytie postranného panelu

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
sk: Zobrazenie alebo skrytie ponuky akcií

[ctx: shortcut window]
en: List view
sk: Zobrazenie zoznamu

[ctx: shortcut window]
en: Grid view
sk: Zobrazenie mriežky

[ctx: shortcut window]
en: Expand folder
sk: Rozbalenie priečinka

[ctx: shortcut window]
en: Collapse folder
sk: Zbalenie priečinka

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sk: Úpravy

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
sk: Vytvorenie priečinka

[ctx: shortcut window]
en: Rename
sk: Premenovanie

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
sk: Presunutie do koša

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
sk: Trvalé odstránenie

[ctx: shortcut window]
en: Create link to copied item
sk: Vytvorenie odkazu na skopírovanú položku

[ctx: shortcut window]
en: Create link to selected item
sk: Vytvorenie odkazu na vybranú položku

[ctx: shortcut window]
en: Cut
sk: Vystrihnutie

[ctx: shortcut window]
en: Copy
sk: Kopírovanie

[ctx: shortcut window]
en: Paste
sk: Vloženie

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sk: Výber všetkého

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
sk: Obrátenie výberu

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
sk: Výber zodpovedajúcich položiek

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
sk: Zobrazenie vlastností položiek

en: Choose an app to open the selected files.
sk: Zvoľte aplikáciu na otvorenie vybraných súborov.

en: Always use for this file type
sk: Použiť vždy pre tento typ súboru

en: Automatic Numbers
sk: Automatické čísla

en: Metadata
sk: Metaúdaje

en: Creation Date
sk: Dátum vytvorenia

en: Season Number
sk: Číslo série

en: Episode Number
sk: Číslo epizódy

en: Track Number
sk: Číslo stopy

en: Artist Name
sk: Názov interpreta

en: Album Name
sk: Názov albumu

en: Original File Name
sk: Pôvodný názov súboru

en: _Rename
sk: P_remenovať

en: Rename _using a template
sk: Premenovať po_užitím šablóny

en: Find and replace _text
sk: Nájsť a nahradiť _text

note: Translators: This is a noun, not a verb
en: Format
sk: Formát

en: Add
sk: Pridať

en: Automatic Numbering Order
sk: Poradie automatického číslovania

[ctx: title]
en: Replace
sk: Nahradiť

en: Existing Text
sk: Existujúci text

en: Replace With
sk: Nahradiť s

en: Reset to De_fault
sk: Obnoviť na pre_dvolené

en: Replace the current List Columns settings with the default settings
sk: Nahradí aktuálne nastavenia zoznamu stĺpcov s predvolenými nastaveniami

en: Create Compressed Archive
sk: Vytvorenie komprimovaného archívu

en: Archive name
sk: Názov archívu

en: Password
sk: Heslo

en: Enter a password here.
sk: Sem zadajte heslo.

en: Re_name
sk: Preme_novať

en: Re_place
sk: _Nahradiť

en: _Select a new name for the destination
sk: _Vybrať nový názov cieľa

en: _Reset
sk: O_bnoviť

en: Apply this action to all files and folders
sk: Použiť túto operáciu na všetky súbory a priečinky

en: Change Permissions for Enclosed Files
sk: Zmena oprávnení k obsiahnutým súborom

en: C_hange
sk: Z_meniť

en: Others
sk: Ostatní

en: New _Folder…
sk: Nový _priečinok…

en: New _Document
sk: Nový _dokument

en: Open _With…
sk: Otvoriť _pomocou…

en: Open in Consol_e
sk: Otvoriť v aplikácii _Konzola

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: Paste as _Link
sk: Vložiť ako o_dkaz

en: Select _All
sk: Vybr_ať všetko

en: _Visible Columns
sk: _Viditeľné stĺpce

en: Empty _Trash…
sk: Vyprázdniť _Kôš…

en: P_roperties
sk: _Vlastnosti

en: _Extract
sk: _Rozbaliť

en: E_xtract to…
sk: Roz_baliť do…

en: _Run as a Program
sk: _Spustiť ako program

en: Open In New _Tab
sk: Otvoriť v novej kar_te

en: Open In New _Window
sk: Otvoriť v _novom okne

en: _Open Item Location
sk: _Otvoriť umiestnenie položky

en: _Scripts
sk: _Skripty

en: _Open Scripts Folder
sk: _Otvoriť priečinok skriptov

en: _Mount
sk: _Pripojiť

en: _Unmount
sk: Od_pojiť

en: _Eject
sk: Vy_sunúť

en: _Detect Media
sk: _Rozpoznať médium

en: Cu_t
sk: Vys_trihnúť

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: Move to…
sk: Presunúť do…

en: Copy to…
sk: Skopírovať do…

en: Rena_me…
sk: Pre_menovať…

en: _Paste Into Folder
sk: V_ložiť do priečinka

en: Create _Link
sk: Vytvoriť o_dkaz

en: C_ompress…
sk: Sk_omprimovať…

en: Set as Background…
sk: Nastaviť ako pozadie…

en: _Delete from Trash…
sk: Odstrániť z _koša…

en: _Delete Permanently…
sk: Trvale o_dstrániť…

en: _Restore From Trash
sk: O_bnoviť z Koša

en: _Remove from Recent
sk: Odstrániť z _nedávno použitých súborov

en: Select Items Matching
sk: Vybrať zodpovedajúce položky

en: Pattern
sk: Vzorka

en: Content View
sk: Zobrazenie obsahu

en: View of the current folder
sk: Zobrazenie aktuálneho priečinka

en: Visible Columns
sk: Viditeľné stĺpce

en: Choose the order of information to appear in this folder:
sk: Vyberte poradie, v akom sa budú zobrazovať informácie v tomto priečinku:

en: Full text match
sk: Celoplošná zhoda

en: Password Required
sk: Vyžaduje sa heslo

en: Enter password…
sk: Zadajte heslo…

en: Open in New _Window
sk: Otvoriť v novom _okne

en: Open in New _Tab
sk: Otvoriť na novej _karte

en: _Properties
sk: V_lastnosti

en: R_eload
sk: O_bnoviť

en: St_op
sk: _Zastaviť

en: Add to _Bookmarks
sk: Pridať do _záložiek

en: _Copy Location
sk: S_kopírovať umiestnenie

en: General
sk: Všeobecné

en: Sort _Folders Before Files
sk: Zoradiť p_riečinky pred súbormi

en: _Expandable Folders in List View
sk: Rozbaliteľné pri_ečinky v zobrazení zoznamu

en: Action to Open Items
sk: Akcia na otvorenie položiek

en: Optional Context Menu Actions
sk: Voliteľné akcie kontextovej ponuky

en: Show more actions in the menus. Keyboard shortcuts can be used even if the actions are not shown.
sk: Zobraziť viac akcií v ponukách. Klávesové skratky je možné použiť, aj keď akcie nie sú zobrazené.

en: _Delete Permanently
sk: Trvale o_dstrániť

en: Performance
sk: Výkon

en: These features may cause slowdowns and excess network usage, especially when browsing files outside this computer, such as on a remote server.
sk: Tieto funkcie môžu spôsobiť spomalenie a nadmerné využitie siete, najmä pri prehliadaní súborov mimo tohto počítača, napríklad na vzdialenom serveri.

en: Search in Subfolders
sk: Vyhľadať v podpriečinkoch

en: Show Thumbnails
sk: Zobraziť miniatúry

en: Count Number of Files in Folders
sk: Počítať počet súborov v priečinkoch

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
sk: Pridajte informácie, ktoré sa zobrazia pod názvami súborov a priečinkov. Viac informácií sa zobrazí pri väčšom zväčšení.

en: Grid View Captions
sk: Popisy pri zobrazení mriežky

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: First
sk: Prvý

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Second
sk: Druhý

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Third
sk: Tretí

[ctx: menu item]
note: Translators: a menu item in a group of sorting options in a toolbar menu, with criterions such as "A-Z" or "Last Modified".
en: Sort
sk: Usporiadať

en: _Visible Columns…
sk: V_iditeľné stĺpce…

en: Show operations
sk: Zobrazí operácie

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Unknown Filesystem
sk: Neznámy systém súborov

en: total
sk: celkom

note: Refers to the capacity of the filesystem
en: used
sk: použitých

note: Refers to the capacity of the filesystem
en: free
sk: voľných

note: Disks refers to GNOME Disks.
en: Open in Disks
sk: Otvoriť v aplikácii Disky

en: Link Target
sk: Cieľ odkazu

en: Parent Folder
sk: Rodičovský priečinok

en: Original Folder
sk: Pôvodný priečinok

en: Trashed on
sk: Presunutý do Koša dňa

en: _Permissions
sk: O_právnenia

en: _Executable as Program
sk: Spustit_eľný ako program

en: Set Custom Permissions
sk: Nastavenie vlastných oprávnení

en: Unknown Permissions
sk: Neznáme oprávnenia

en: The permissions of the selected files could not be determined.
sk: Oprávnenia pre vybrané súbory nie je možné určiť.

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
sk: Nie ste vlastníkom, takže nemôžete meniť tieto oprávnenia.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
sk: Oprávnenia pre vybraný súbor nie je možné určiť.

en: _Owner
sk: _Vlastník

en: Access
sk: Prístup

en: Folder Access
sk: Prístup k priečinku

en: File Access
sk: Prístup k súborom

en: _Group
sk: _Skupina

en: Security Context
sk: Bezpečnostný kontext

en: Change Permissions for Enclosed Files…
sk: Zmeniť oprávnenia k obsiahnutým súborom…

en: New Filename
sk: Nový názov súboru

en: When
sk: Kedy

en: Select a date
sk: Vyberie dátum

en: Clear the currently selected date
sk: Vymaže aktuálne vybratý dátum

en: Since…
sk: Od…

en: Last _modified
sk: Posledná _zmena

en: Last _used
sk: Posledné _použitie

en: What
sk: Čo

en: Which file types will be searched
sk: Ktoré typy súborov budú vyhľadané

en: Full Text
sk: Celoplošne

en: Search on the file content and name
sk: Vyhľadá podľa obsahu súboru a názvu

en: File Name
sk: Názov súboru

en: Search only on the file name
sk: Vyhľadá iba podľa názvu súboru

en: New _Window
sk: Nové _okno

en: New _Tab
sk: Nová kar_ta

en: Icon Size
sk: Veľkosť ikon

en: Show _Hidden Files
sk: Zobraziť _skryté súbory

en: _Preferences
sk: _Predvoľby

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _About Files
sk: _O aplikácii Súbory

en: Show sidebar
sk: Zobrazí postranný panel

en: Main Menu
sk: Hlavná ponuka

en: Zoom out
sk: Zmenší

en: Zoom in
sk: Zväčší

en: Last _Modified
sk: Posledná z_mena

en: _First Modified
sk: Prvá zmen_a

en: _Size
sk: V_eľkosť

en: _Type
sk: _Typ

en: Last _Trashed
sk: Posledný presun do _Koša

note: Translators: This is a noun, meaning the options pertaining to the view.
en: View Options
sk: Voľby zobrazenia

en: _New Tab
sk: _Nová karta

en: Re_store Closed Tab
sk: O_bnoviť zavretú kartu

en: Move Tab to New _Window
sk: Presunúť kartu do _nového okna

note: Translators: use “Move Tab _Right” for RTL languages
en: Move Tab _Left
sk: Presunúť kartu _vľavo

note: Translators: use “Move Tab _Left” for RTL languages
en: Move Tab _Right
sk: Presunúť kartu vp_ravo

en: _Close Tab
sk: _Zatvoriť kartu

en: Close _Other Tabs
sk: Zatvoriť _ostatné karty

en: _Files
sk: _Súbory

en: Searching for network locations
sk: Vyhľadávajú sa sieťové umiestnenia

en: No network locations found
sk: Nenašli sa žiadne sieťové umiestnenia

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
sk: Pri_pojiť

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to unmount volume
sk: Nepodarilo sa odpojiť zväzok

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
sk: _Zrušiť

en: File Transfer Protocol
sk: Protokol prenosu súborov (FTP)

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
sk: ftp:// alebo ftps://

en: Network File System
sk: Systém sieťových súborov (NFS)

en: SSH File Transfer Protocol
sk: Protokol prenosu súborov SSH

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
sk: sftp:// alebo ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
sk: dav:// alebo davs://

en: Unable to get remote server location
sk: Nepodarilo sa získať umiestnenie vzdialeného servera

en: Networks
sk: Siete

en: On This Computer
sk: Na tomto počítači

note: Translators: respectively, free and total space of the drive. The plural form * should be based on the free space available. * i.e. 1 GB / 24 GB available.
en: %s / %s available | %s / %s available
sk[0]: Dostupné miesto: %s / %s
sk[1]: Dostupné miesto: %s / %s
sk[2]: Dostupné miesto: %s / %s

en: Disconnect
sk: Odpojí

en: Unmount
sk: Vysunie

en: Server Addresses
sk: Adresy serverov

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
sk: Adresy serverov sú tvorené predponou protokolu a adresou. Príklady:

en: Available Protocols
sk: Dostupné protokoly

en: Prefix
sk: Predpona

note: Translators: Server as any successfully connected network address
en: No Recent Servers
sk: Žiadne nedávne servery

en: Recent Servers
sk: Nedávne servery

en: List of common local and remote mountpoints.
sk: Zoznam spoločných miestnych a vzdialených bodov pripojení.

en: Connect to _Server
sk: Pripojiť k _serveru

en: Enter server address…
sk: Zadajte adresu servera…

en: %s does not exist in the bookmarks list
sk: Súbot %s neexistuje v zozname záložiek

en: %s already exists in the bookmarks list
sk: Súbor %s už existuje v zozname záložiek

en: Eject
sk: Vysunie

en: Recent
sk: Nedávne

en: Recent files
sk: Nedávne súbory

en: Starred files
sk: Súbory označené hviezdičkou

en: Open your personal folder
sk: Otvorí váš osobný priečinok

en: Desktop
sk: Pracovná plocha

en: Open the contents of your desktop in a folder
sk: Otvorí obsah vašej pracovnej plochy v priečinku

en: Enter Location
sk: Zadať umiestnenie

en: Manually enter a location
sk: Umožní ručné zadanie umiestnenia

en: Open the trash
sk: Otvorí Kôš

en: Mount and open “%s”
sk: Pripojí a otvorí jednotku „%s“

en: Open the contents of the file system
sk: Otvorí obsah systému súborov

en: New bookmark
sk: Nová záložka

en: Add a new bookmark
sk: Pridá novú záložku

en: Show other locations
sk: Zobrazí ostatné umiestnenia

note: Translators: This means that unlocking an encrypted storage * device failed. %s is the name of the device.
en: Error unlocking “%s”
sk: Chyba pri odomykaní zariadenia „%s“.

en: This name is already taken
sk: Tento názov je už zadaný

en: Unable to stop “%s”
sk: Nie je možné zastaviť jednotku „%s“

en: Unable to poll “%s” for media changes
sk: Nepodarilo sa skontrolovať jednotku „%s“ na zmeny nosiča

en: _Remove from Bookmarks
sk: Odst_rániť zo záložiek

en: Empty Trash…
sk: Vyprázdniť Kôš…

en: _Power On
sk: _Zapnúť

en: _Connect Drive
sk: P_ripojiť jednotku

en: _Start Multi-disk Device
sk: _Spustiť zariadenia s viacerými diskami

en: _Unlock Device
sk: _Odomknúť zariadenie

en: _Disconnect Drive
sk: O_dpojiť jednotku

en: _Stop Multi-disk Device
sk: Za_staviť zariadenie s viacerými diskami

en: _Lock Device
sk: _Uzamknúť zariadenie

en: Format…
sk: Formátovať…

en: Computer
sk: Počítač

en: Sidebar
sk: Postranný panel

en: List of common shortcuts, mountpoints, and bookmarks.
sk: Zoznam spoločných skratiek, bodov pripojení a záložiek.
