nautilus - en to sr translation catalogue (1057 entries)

en: Run Software
sr: Pokrenite program

en: Access and organize files
sr: Pristupite datotekama i organizujte ih

en: Nautilus, also known as Files, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
sr: Nautilus, takođe poznat i kao Datoteke, je podrazumevani upravnik datoteka Gnomove radne površi. Obezbeđuje jednostavan i objedinjeni način za upravljanje vašim datotekama i za razgledanje vašeg sistema datoteka.

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch applications. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
sr: Nautilus podržava sve osnovne funkcije upravnika datoteka i još po nešto. Može da pretražuje i upravlja vašim datotekama i fasciklama, kako u mestu tako i na mreži, da čita i piše podatke na i sa uklonjivih medijuma, da izvršava skripte, i da pokreće programe. Poseduje tri pregleda: mrežu ikonica, spisak ikonica i pregled u stablu. Njegove funkcije mogu biti proširene priključcima i skriptama.

en: Files
sr: Datoteke

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: folder;manager;explore;disk;filesystem;
sr: fascikla;folder;upravnik;menadžer;istraži;disk;sistem datoteka;fajlsistem;fascikla;folder;upravnik;menadžer;menadzer;istraži;istrazi;sistem datoteka;fajlsistem;folder;manager;explore;disk;filesystem;

en: New Window
sr: Novi prozor

en: Where to position newly open tabs in browser windows
sr: Gde smestiti novootvorene jezičke u prozorima pregledača

en: If set to “after-current-tab”, then new tabs are inserted after the current tab. If set to “end”, then new tabs are appended to the end of the tab list.
sr: Ukoliko je postavljeno na „after-current-tab“ (nakon trenutnog jezička) umeće nove jezičke pokraj već postojećeg jezička. Ukoliko je postavljeno na „end“ (kraj) dodaje nove jezičke nakon svih otvorenih jezičaka.

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
sr: Uvek koristi polje za putanju, umesto trake za putanju

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
sr: Ukoliko je postavljeno na tačno, razgledački prozori Nautilusa će uvek koristiti tekstualno polje za unos putanje umesto trake sa dugmićima putanje.

en: Where to perform recursive search
sr: Gde treba vršiti rekurzivnu pretragu

en: In which locations Nautilus should search on subfolders. Available values are “local-only”, “always”, “never”.
sr: Gde Nautilus može da pretražuje i podfascikle. Dostupne vrednosti su „local-only“ (samo lokalno), „always“ (svuda) i „never“ (nigde).

en: Filter the search dates using either last used or last modified
sr: Filtriraj datume pretraživanja koristeći bilo poslednje korišćeno ili poslednje menjano

en: Filter the search dates using either last used or last modified.
sr: Filtriraj datume pretraživanja koristeći bilo poslednje korišćeno ili poslednje menjeno.

en: Whether to show a context menu item to delete permanently
sr: Da li da prikaže stavku za trajno brisanje u priručnom meniju

en: If set to true, then Nautilus will show a delete permanently context menu item to bypass the Trash.
sr: Ukoliko je postavljeno na tačno, Nautilus će prikazati stavku za trajno brisanje u priručnom meniju čime se zaobilazi smeće.

en: Whether to show context menu items to create links from copied or selected files
sr: Da li da prikaže stavke za pravljenje veza iz kopiranih ili izabranih datoteka u priručnom meniju

en: If set to true, then Nautilus will show context menu items to create links from the copied or selected files.
sr: Ukoliko je postavljeno na tačno, Nautilus će prikazati stavke za pravljenje veza iz kopiranih ili izabranih datoteka u priručnom meniju.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying the Trash
sr: Da li da traži potvrdu prilikom brisanja datoteka ili izbacivanja Smeća

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
sr: Ukoliko je postavljeno na tačno, Nautilus će tražiti odobrenje pri brisanju datoteka ili pražnjenju Smeća.

en: When to show number of items in a folder
sr: Kada prikazati broj stavki u fascikli

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
sr: Gubitak brzine radi prikazivanja broja stavki u fascikli. Ukoliko je postavljeno na „always“ (uvek), stalno se prikazuje broj stavki, čak i ako je fascikla na udaljenom računaru. Ukoliko je postavljeno na „local-only“ (samo lokalne), prikazuje se broj stavki samo za lokalne fascikle. Ukoliko je postavljeno na „never“ (nikad), onda se nikad ne prikazuje broj stavki.

en: Type of click used to launch/open files
sr: Vrsta klika kojom se pokreću/otvaraju datoteke

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
sr: Dozvoljene vrednosti su „single“ (jedan) za pokretanje datoteka pomoću jednog klika, ili „double“ (dva) za pokretanje pomoću dvostrukog klika.

en: What to do with executable text files when activated
sr: Šta treba uraditi kada se aktiviraju izvršne tekstualne datoteke

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are “launch” to launch them as programs, “ask” to ask what to do via a dialog, and “display” to display them as text files.
sr: Šta treba da uradi sa izvršnim tekstualnim datotekama pri njihovom aktiviranju (jednostruki ili dvostruki klik). Moguće vrednosti su „launch“ (pokreni) za pokretanje istih kao programa, „ask“ (pitaj) za postavljanje pitanja pomoću prozorčeta, i „display“ (prikazi) za prikazivanje kao tekstualnih datoteka.

en: Show the package installer for unknown MIME types
sr: Prikazuje upravnika paketa za nepoznate vrste datoteka

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
sr: Određuje da li da prikaže korisniku prozorče instalatera paketa, ukoliko pokuša da otvori datoteku sa nepoznatim sadržajem, kako bi pronašao program koji može da je otvori.

en: Show a warning dialog for the change of the shortcut for move to the Trash
sr: Prikazuje prozorče upozorenja za promenu prečice za premeštanje u smeće

en: Show a warning dialog for the change of the shortcut for move to the Trash from Control + Delete to just Delete.
sr: Prikazuje prozorče upozorenja za promenu prečice za premeštanje u smeće iz „Control + Delete“ u „Delete“.

en: Use extra mouse button events in Nautilus’ browser window
sr: Koristi dodatne dugmiće miša za radnje u Nautilusu

en: For users with mice that have “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
sr: Određuje da li da se primenjuje radnja miša za dugmiće „Nazad“ i „Napred“ unutar Nautilusa.

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
sr: Dugme miša za radnju „Napred“ u pregledniku

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
sr: Određuje koje dugme miša izvršava neredbu „Napred“ unutar pregledača. Moguće su vrednosti od 6 do 14.

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
sr: Dugme miša za radnju „Nazad“ u pregledniku

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
sr: Za korisnike sa miševima koji imaju tastere za „Napred“ i „Nazad“. Ovaj ključ podešava koji će taster pokrenuti naredbu „Nazad“ unutar prozora pregledača. Moguće vrednosti su u opsegu između 6 i 14.

en: When to show thumbnails of files
sr: Kada prikazati sličice datoteka

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
sr: Odnos brzine prilikom prikaza sličica datoteka. Ukoliko je postavljeno na „always“ (uvek), stalno pravi sličice, čak i ako je fascikla na udaljenom računaru. Ukoliko je postavljeno na „local-only“ (samo lokalne), prikazuje se sličica samo za lokalne datoteke. Ukoliko je postavljeno na „never“ (nikad) koristi se opšta ikonica. Uprkos onome što predlaže naziv, ovo se primenjuje na bilo koju vrstu datoteke.

en: Maximum image size for thumbnailing
sr: Najveća veličina za sličice

en: Images over this size (in bytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
sr: Za slike koje prelaze ovu veličinu (u bajtovima) neće biti prikazana sličica. Svrha ovoga je da se izbegne pravljenje sličica od velikih slika, što može oduzeti mnogo vremena ili memorije.

en: Default sort order
sr: Podrazumevani poredak

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type” and “mtime”.
sr: Podrazumevani poredak za stavke u pregledu ikonicama. Dozvoljene vrednosti su: „name“, „size“, „type“ i „mtime“.

en: Reverse sort order in new windows
sr: Preokreće uređenje u novim prozorima

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
sr: Ukoliko je postavljeno na tačno, datoteke u novim prozorima će biti poređane u obrnutom redosledu. Npr. ako su poređane prema nazivu, onda će se umesto ređanja od „a“ do „š“, ređati od „š“ do „a“; ukoliko su poređane prema veličini, umesto u rastućem, biće u opadajućem poretku.

en: Default folder viewer
sr: Podrazumevani pregledač fascikli

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are “list-view”, and “icon-view”.
sr: Ovaj pregled se koristi kada posetite fasciklu, osim ako ne izaberete neki drugi za tu fasciklu. Dozvoljene vrednosti su „list-view“ i „icon-view“.

en: Whether to show hidden files
sr: Da li prikazivati sakrivene datoteke

en: This key is deprecated and ignored. The “show-hidden” key from “org.gtk.Settings.FileChooser” is now used instead.
sr: Ovaj ključ je zastareo i zanemaren. Sada se koristi ključ „show-hidden“ (prikaži skrivene) iz „org.gtk.Settings.FileChooser“ umesto njega.

en: What viewer should be used when searching
sr: Pregled koji se koristiti prilikom pretraživanja

en: When searching Nautilus will switch to the type of view in this setting.
sr: Prilikom pretraživanja, Nautilus će se prebaciti na pregled podešen ovde.

en: Whether to open the hovered folder after a timeout when drag and drop operation
sr: Da li treba otvoriti fasciklu nad kojom lebdi miš nakon određenog vremena, kada se radi povlačenje i puštanje datoteka i fascikli

en: If this is set to true, when performing a drag and drop operation the hovered folder will open automatically after a timeout.
sr: Ukoliko je postavljeno na tačno i kada se radi radnja povlačenja i puštanja, fascikla nad kojom miš lebdi će se otvoriti nakon određenog vremenskog perioda.

en: Enable new experimental views
sr: Omogući nove probne preglede

en: Whether to use the new experimental views using the latest GTK+ widgets to help giving feedback and shaping their future.
sr: Da li da se koriste novi probni pregledi koji koriste najnovije GTK+ vidžete, da biste mogli da pošaljete povratne informacije i oblikujete ih u budućnosti.

en: Whether to have full text search enabled by default when opening a new window/tab
sr: Da li će pretraživanje celog teksta biti uključeno po osnovi prilikom otvaranja novog prozora/jezička

en: If set to true, then Nautilus will also match the file contents besides the name. This toggles the default active state, which can still be overridden in the search popover
sr: Ako je izabrano, Nautilus će takođe uporediti sadržaj datoteke pored naziva. Ovo prebacuje podrazumevano aktivno stanje, koje se i dalje može preklopiti u ispisu pretrage

en: Default format for compressing files
sr: Podrazumevani format za zapakovane datoteke

en: The format that will be selected when compressing files.
sr: Format koji će biti primenjen prilikom pakovanja datoteka.

en: List of possible captions on icons
sr: Spisak dostupnih oznaka ikonica

en: A list of captions below an icon in the icon view. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.
sr: Spisak naslova ispod ikonice u prikazu pomoću ikonica i na radnoj površi. Pravi broj oznaka zavisi od nivoa uvećanja. Dozvoljene vrednosti su: „size“ (veličina), „type“ (vrsta), „date_modified“ (datum izmene), „owner“ (vlasnik), „group“ (grupa), „permissions“ (dozvole) i „mime_type“ (mime vrsta).

en: Default icon view zoom level
sr: Podrazumevano uvećanje prikaza ikonica

en: Text Ellipsis Limit
sr: Skraćivanje teksta

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form “Zoom Level:Integer”. For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form “Integer” without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 — always display overlong file names; 3 — shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 — shorten file names if they exceed five lines for zoom level “smallest”. Shorten file names if they exceed four lines for zoom level “smaller”. Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: small, standard, large.
sr: Niska koja određuje kako će predugački nazivi datoteka biti zamenjeni sa tri tačke, zavisno od stepena uvećanja. Svaki unos u listi razdvojen zarezom je oblika „stepen uvećanja:ceo broj“. Za svaki navedeni stepen uvećanja, ako je dati celi broj veći od nule, naziv datoteke neće prevazilaziti navedeni broj redova. Ako je celi broj nula ili manji od nule, neće biti ograničenja na navedeni stepen uvećanja. Podrazumevani unos u obliku „celi broj“, bez navedenog stepena uvećanja, je takođe dozvoljen. On definiše najveći broj redova za sve ostale stepene uvećanja. Primeri: 0 – uvek prikazuje predugačke nazive datoteka; 3 – skraćuje naziv ako prelazi tri reda; „smallest:5,smaller:4,0“ – skraćuje naziv ako prelazi pet redova pri najmanjem uvećanju ili četiri reda pri manjem uvećanju. Ne krati nazive datoteka za druge stepene uvećanja. Dostupni stepeni uvećanja se daju na engleskom jeziku i dostupni su: „small“ (malo), „standard“ (uobičajeno) i „large“ (veliko).

en: Default list view zoom level
sr: Podrazumevano uvećanje prikaza spiska

en: Columns visible in list view
sr: Kolone prikazane pri prikazu spiska

en: Column order in list view
sr: Redosled kolona pri prikazu spiska

en: Use tree view
sr: Koristi pregled stablom

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list.
sr: Da li treba biti korišćeno stablo za kretanje spiskom pregleda umesto običnog spiska.

en: Initial size of the window
sr: Početna veličina prozora

en: A tuple containing the initial width and height of the application window.
sr: Torka koja sadrži početnu visinu i širinu prozora programa.

en: Whether the navigation window should be maximized
sr: Da li navigacioni prozor treba da bude uvećan

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
sr: Da li da upravljački prozor bude podrazumevano uvećan.

en: Width of the side pane
sr: Širina bočne površi

en: The default width of the side pane in new windows.
sr: Podrazumevana širina bočne površi u novim prozorima.

en: Show location bar in new windows
sr: Prikazuje polje za adresu u novim prozorima

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
sr: Ukoliko je postavljeno na tačno, u novotvorenim prozorima će biti prikazano polje za unos adrese.

en: Show side pane in new windows
sr: Prikazuje bočnu površ u novim prozorima

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
sr: Ukoliko je postavljeno na tačno, u novotvorenim prozorima će biti prikazana bočna površ.

note: Put up the timed wait window. Add buttons
en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: You can stop this operation by clicking cancel.
sr: Možete prekinuti trenutni zahvat pritiskom na „Otkaži“.

en: Loading…
sr: Učitavam…

en: Image Type
sr: Vrsta slike

en: %d pixel | %d pixels
sr[0]: %d tačka
sr[1]: %d tačke
sr[2]: %d tačaka
sr[3]: jedna tačka

en: Width
sr: Širina

en: Height
sr: Visina

en: Camera Brand
sr: Proizvođač foto-aparata

en: Camera Model
sr: Model foto-aparata

en: Exposure Time
sr: Dužina ekspozicije

en: Exposure Program
sr: Program ekspozicije

en: Aperture Value
sr: Otvor blende

en: ISO Speed Rating
sr: ISO osetljivost

en: Flash Fired
sr: Upotreba blica

en: Metering Mode
sr: Način merenja

en: Focal Length
sr: Žižna daljina

en: Software
sr: Programi

en: Title
sr: Naslov

en: Description
sr: Opis

en: Keywords
sr: Ključne reči

en: Creator
sr: Tvorac

en: Created On
sr: Napravljeno

en: Copyright
sr: Autorska prava

en: Rating
sr: Ocena

note: Translators: These are the coordinates of a position where a picture was taken.
en: %f N / %f W (%.0f m)
sr: %f S / %f Z (%.0f m)

en: Coordinates
sr: Koordinate

en: Failed to load image information
sr: Ne mogu da učitam podatke o slici

en: Image
sr: Slika

en: Send to…
sr: Pošalji u…

en: Send file by mail…
sr: Pošalji datoteku el. poštom…

en: Send files by mail…
sr: Pošalji datoteke el. poštom…

note: Some sort of failure occurred. How 'bout we tell the user?
en: Oops! Something went wrong.
sr: Uhhh! Nešto je pošlo naopako.

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
sr: Ne mogu da napravim zatraženu fasciklu. Napravite ovu fasciklu, ili postavite ovlašćenja tako da može biti napravljena:
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
sr: Ne mogu da napravim zatražene fascikle. Napravite ove fascikle, ili postavite ovlašćenja tako da mogu biti napravljene:
    %s

en: --check cannot be used with other options.
sr: „--check“ se ne može koristiti uz ostale opcije.

en: --quit cannot be used with URIs.
sr: „--quit“ se ne može koristiti sa putanjama.

en: --select must be used with at least an URI.
sr: „--select“ mora da se koristiti barem sa jednom putanjom.

en: There was an error displaying help: 
    %s
sr: Došlo je do greške u prikazivanju pomoći: 
    %s

en: Perform a quick set of self-check tests.
sr: Sprovodi skup brzih samoprovera.

en: Create the initial window with the given geometry.
sr: Stvara početni prozor sa datim dimenzijama i pozicijom.

en: GEOMETRY
sr: GEOMETRIJA

en: Show the version of the program.
sr: Prikazuje izdanje programa.

en: Always open a new window for browsing specified URIs
sr: Uvek otvara novi prozor za razgledanje navedenih putanja

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
sr: Stvara prozore samo za izričito navedene putanje.

en: Quit Nautilus.
sr: Napušta Nautilus.

en: Select specified URI in parent folder.
sr: Izaberite navedenu putanju u polaznoj fascikli.

en: [URI…]
sr: [Putanja…]

en: Unable to start the program:
    %s
sr: Ne mogu da pokrenem program:
    %s

en: Unable to locate the program
sr: Ne mogu da pronađem program

en: Oops! There was a problem running this software.
sr: Uhhh! Došlo je do problema prilikom pokretanja ovog programa.

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
sr: „%s“ sadrži program koji se sam pokreće po ubacivanju medijuma. Da li želite da ga pokrenete?

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
sr: Ako ne verujete ovom mestu ili ako niste sigurni, pritisnite „Otkaži“.

en: _Run
sr: _Pokreni

en: “%s” would not be a unique new name.
sr: „%s“ neće biti jedinstveni naziv.

en: “%s” would conflict with an existing file.
sr: „%s“ se ne slaže sa već postojećom datotekom.

en: Name cannot be empty.
sr: Naziv ne sme biti prazan.

en: Name cannot contain “/”.
sr: Naziv datoteke ne sme da sadrži znak „/“.

en: “.” is not a valid name.
sr: „.“ nije dozvoljeni naziv.

en: “..” is not a valid name.
sr: „..“ nije dozvoljeni naziv.

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
sr[0]: Preimenujem „%d“ fasciklu
sr[1]: Preimenujem „%d“ fascikle
sr[2]: Preimenujem „%d“ fascikla
sr[3]: Preimenujem fasciklu

en: Rename %d File | Rename %d Files
sr[0]: Preimenujem „%d“ datoteku
sr[1]: Preimenujem „%d“ datoteke
sr[2]: Preimenujem „%d“ datoteka
sr[3]: Preimenujem datoteku

note: To translators: %d is the total number of files and folders. * Singular case of the string is never used
en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
sr[0]: Preimenujem „%d“ datoteku i fasciklu
sr[1]: Preimenujem „%d“ datoteke i fascikle
sr[2]: Preimenujem „%d“ datoteka i fascikli
sr[3]: Preimenujem datoteku i fasciklu

en: Original Name (Ascending)
sr: Izvorni naziv (rastuće)

en: Original Name (Descending)
sr: Izvorni naziv (opadajuće)

en: First Modified
sr: Prva izmenjena

en: Last Modified
sr: Poslednja izmenjena

en: First Created
sr: Prva napravljena

en: Last Created
sr: Poslednja napravljena

en: Camera model
sr: Model kamere

en: Creation date
sr: Datum nastanka

en: Season number
sr: Broj sezone

en: Episode number
sr: Broj epizode

en: Track number
sr: Broj pesme

en: Artist name
sr: Izvođač

en: Album name
sr: Naziv albuma

en: Original file name
sr: Izvorni naziv datoteke

en: Other Locations
sr: Druga mesta

en: Home
sr: Lično

en: The selection rectangle
sr: Pravougaonik izbora

en: Icon View
sr: Prikaži kao ikone

en: Reset to De_fault
sr: Vrati na pod_razumevano

en: Replace the current List Columns settings with the default settings
sr: Vraća podešavanja pregleda u vidu spiska na podrazumevane vrednosti

en: Name
sr: Naziv

en: The name and icon of the file.
sr: Naziv i ikonica datoteke.

en: Size
sr: Veličina

en: The size of the file.
sr: Veličina datoteke.

en: Type
sr: Vrsta

en: The type of the file.
sr: Vrsta datoteke.

en: Modified
sr: Datum izmene

en: The date the file was modified.
sr: Datum kada je poslednji put datoteka izmenjena.

en: Accessed
sr: Datum pristupa

en: The date the file was accessed.
sr: Datum kada je poslednji put datoteka korišćena.

en: Owner
sr: Vlasnik

en: The owner of the file.
sr: Vlasnik datoteke.

en: Group
sr: Grupa

en: The group of the file.
sr: Grupa datoteke.

en: Permissions
sr: Ovlašćenja

en: The permissions of the file.
sr: Ovlašćenja datoteke.

en: MIME Type
sr: MIME svojstvo

en: The MIME type of the file.
sr: Vrsta datoteke.

en: Location
sr: Mesto

en: The location of the file.
sr: Mesto gde se datoteka nalazi.

en: Modified — Time
sr: Menjano - vreme

en: Recency
sr: Učestalost

en: The date the file was accessed by the user.
sr: Datum kada je poslednji put korisnik pristupio datoteci.

en: Star
sr: Zvezdica

en: Shows if file is starred.
sr: Prikazuje da li je datoteka obeležena zvezdicom.

en: Trashed On
sr: Premešteno u smeće

en: Date when file was moved to the Trash
sr: Datum premeštanja datoteke u smeće

en: Original Location
sr: Prvobitno mesto

en: Original location of file before moved to the Trash
sr: Prvobitno mesto datoteke pre premeštanja u smeće

en: Relevance
sr: Značajnost

en: Relevance rank for search
sr: Nivo značajnosti za pretragu

en: Archive names cannot contain “/”.
sr: Arhiva ne sme da sadrži znak „/“.

en: An archive cannot be called “.”.
sr: Arhiva se ne može zvati „.“.

en: An archive cannot be called “..”.
sr: Arhiva se ne može zvati „..“.

en: Comment
sr: Napomena

en: URL
sr: Adresa

en: Command
sr: Naredba

en: _Move Here
sr: Pre_mesti ovde

en: _Copy Here
sr: _Kopiraj ovde

en: _Link Here
sr: Po_veži ovde

en: Cancel
sr: Otkaži

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
sr: Niste ovlašćeni da pregledate sadržaj „%s“.

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
sr: Ne mogu da pronađem „%s“. Možda je nedavno obrisana.

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
sr: Ne mogu da prikažem sav sadržaj „%s“: %s

en: This location could not be displayed.
sr: Ne mogu da prikažem sadržaj fascikle.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
sr: Niste ovlašćeni da promenite grupu za „%s“.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
sr: Ne mogu da promenim grupu za „%s“: %s

en: The group could not be changed.
sr: Grupa ne može biti izmenjena.

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
sr: Ne mogu da promenim vlasnika „%s“: %s

en: The owner could not be changed.
sr: Vlasnik ne može biti izmenjen.

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
sr: Ne mogu da promenim ovlašćenja za „%s“: %s

en: The permissions could not be changed.
sr: Ovlašćenja ne mogu biti izmenjena.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
sr: Naziv „%s“ je već u upotrebi u ovoj fascikli. Koristite neki drugi naziv.

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
sr: Ne postoji „%s“ u ovoj fascikli. Možda je upravo premešteno ili obrisano?

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
sr: Niste ovlašćeni da preimenujete „%s“.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “/”. Please use a different name.
sr: Naziv „%s“ je neispravan zato što sadrži znak „/“. Koristite neki drugi naziv.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
sr: Naziv „%s“ je neispravan. Koristite neki drugi naziv.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
sr: Naziv „%s“ je predug. Koristite neki drugi naziv.

note: fall through
en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
sr: Ne mogu da preimenujem „%s“ u „%s“: %s

en: The item could not be renamed.
sr: Stavka se ne može preimenovati.

en: Renaming “%s” to “%s”.
sr: Preimenujem „%s“ u „%s“.

en: This file cannot be mounted
sr: Ova datoteka ne može biti prikačena

en: This file cannot be unmounted
sr: Ova datoteka ne može biti otkačena

en: This file cannot be ejected
sr: Ova datoteka ne može biti izbačena

en: This file cannot be started
sr: Ova datoteka ne može biti pokrenuta

en: This file cannot be stopped
sr: Ova datoteka ne može biti zaustavljena

en: Slashes are not allowed in filenames
sr: Kose crte nisu dozvoljene u nazivu datoteka

en: Toplevel files cannot be renamed
sr: Datoteke u fascikli najvišeg nivoa ne mogu biti preimenovane

en: Probably the content of the file is an invalid desktop file format
sr: Najverovatnije je neispravan sadržaj datoteke radne površi

en: File not found
sr: Datoteka nije pronađena

en: Starred
sr: Pokrenuto u Androidu

en: Yesterday
sr: Juče

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
sr: Juče, u %H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %l:%M %p
sr: Juče, u %l:%M %p

note: Translators: this is the name of the week day followed by * a time in 24h format. i.e. "Monday 23:04"
en: %a %H:%M
sr: %a u %H:%M

note: Translators: this is the week day name followed by * a time in 12h format. i.e. "Monday 9:04 PM"
en: %a %l:%M %p
sr: %a u %l:%M %p

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name i.e. "3 Feb"
en: %-e %b
sr: %-e. %b

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name followed by a time in * 24h format i.e. "3 Feb 23:04"
en: %-e %b %H:%M
sr: %-e. %b u %H:%M

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name followed by a time in * 12h format i.e. "3 Feb 9:04"
en: %-e %b %l:%M %p
sr: %-e. %b u %l:%M %p

note: Translators: this is the day of the month followed by the abbreviated * month name followed by the year i.e. "3 Feb 2015"
en: %-e %b %Y
sr: %-e. %b %Y.

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 24h format i.e. "3 Feb 2015 23:04"
en: %-e %b %Y %H:%M
sr: %-e. %b %Y. u %H:%M

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 12h format i.e. "3 Feb 2015 9:04 PM"
en: %-e %b %Y %l:%M %p
sr: %-e. %b %Y. u %l:%M %p

en: Not allowed to set permissions
sr: Nemate dozvolu da postavite ovlašćenja

en: Not allowed to set owner
sr: Nemate dozvolu da menjate vlasništvo

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
sr: Navedeni vlasnik „%s“ ne postoji

en: Not allowed to set group
sr: Nemate dozvolu da postavite grupu

en: Specified group “%s” doesn’t exist
sr: Navedena grupa „%s“ ne postoji

note: Translators: "Me" is used to indicate the file is owned by me (the current user)
en: Me
sr: Ja

en: %'u item | %'u items
sr[0]: %'u stavka
sr[1]: %'u stavke
sr[2]: %'u stavki
sr[3]: jedna stavka

en: %'u folder | %'u folders
sr[0]: %'u fascikla
sr[1]: %'u fascikle
sr[2]: %'u fascikli
sr[3]: jedna fascikla

en: %'u file | %'u files
sr[0]: %'u datoteka
sr[1]: %'u datoteke
sr[2]: %'u datoteka
sr[3]: jedna datoteka

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
sr: ? bajtova

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
sr: ? stavki

en: Unknown
sr: Nepoznato

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
sr: nepoznato

en: Audio
sr: Zvuk

en: Archive
sr: Arhiva

en: Markup
sr: Markap tekst

en: Text
sr: Tekst

en: Contacts
sr: Kontakti

en: Calendar
sr: Kalendar

en: Document
sr: Dokument

en: Presentation
sr: Prezentacija

en: Spreadsheet
sr: Tabela

note: Refers to a file type which is known but not one of the basic types
en: Other
sr: Ostali

en: Binary
sr: Binarni objekat

en: Folder
sr: Fascikla

en: Link
sr: Veza

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
sr: Veza ka %s

en: Link (broken)
sr: Veza (polomljena)

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
sr: I_zaberi novi naziv odredišta

en: Reset
sr: Ponovo postavi

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files and folders
sr: Primeni ovu radnju za sve datoteke i fascikle

en: _Skip
sr: Pre_skoči

en: Re_name
sr: Preime_nuj

en: Re_place
sr: _Zameni

en: File names cannot contain “/”.
sr: Nazivi datoteka ne smeju da sadrže znak „/“.

en: A file cannot be called “.”.
sr: Datoteka se ne može zvati „.“.

en: A file cannot be called “..”.
sr: Datoteka se ne može zvati „..“.

en: A folder with that name already exists.
sr: Fascikla sa ovim nazivom već postoji.

en: A file with that name already exists.
sr: Datoteka sa ovim nazivom već postoji.

en: S_kip All
sr: Pres_koči sve

en: _Retry
sr: P_robaj ponovo

en: _Delete
sr: _Obriši

en: Delete _All
sr: Obriši _sve

en: _Replace
sr: _Zameni

en: Replace _All
sr: Zameni _sve

en: _Merge
sr: S_poji

en: Merge _All
sr: Spoji _sve

en: Copy _Anyway
sr: Ip_ak kopiraj

en: %'d second | %'d seconds
sr[0]: %'d sekunda
sr[1]: %'d sekunde
sr[2]: %'d sekundi
sr[3]: jedna sekunda

en: %'d minute | %'d minutes
sr[0]: %'d minut
sr[1]: %'d minuta
sr[2]: %'d minuta
sr[3]: jedan minut

en: %'d hour | %'d hours
sr[0]: %'d sat
sr[1]: %'d sata
sr[2]: %'d sati
sr[3]: jedan sat

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
sr[0]: približno %'d sat
sr[1]: približno %'d sata
sr[2]: približno %'d sati
sr[3]: približno jedan sat

note: appended to new link file
en: Another link to %s
sr: Još jedna veza ka %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
sr: %'d. veza ka %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
sr: %'d. veza ka %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
sr: %'d. veza ka %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
sr: %'d. veza ka %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
sr:  (prva kopija)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
sr:  (druga kopija)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
sr: . kopija)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
sr: . kopija)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
sr: . kopija)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
sr: . kopija)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
sr: %s (prva kopija)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
sr: %s (druga kopija)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
sr: %s (%'d. kopija)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
sr: %s (%'d. kopija)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
sr: %s (%'d. kopija)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
sr: %s (%'d. kopija)%s

en: Are you sure you want to permanently delete “%s” from the trash?
sr: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete „%s“ iz smeća?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
sr[0]: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete %'d izabranu stavku iz smeća?
sr[1]: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete %'d izabrane stavke iz smeća?
sr[2]: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete %'d izabranih stavki iz smeća?
sr[3]: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete ovu izabranu stavku iz smeća?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sr: Ukoliko obrišete stavku, ona će biti trajno uklonjena.

en: Empty all items from Trash?
sr: Obrisati sve stavke iz smeća?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
sr: Sve stavke iz smeća će biti trajno obrisane.

en: Empty _Trash
sr: Izbaci sme_će

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
sr: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete „%s“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
sr[0]: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete %'d izabranu stavku?
sr[1]: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete %'d izabrane stavke?
sr[2]: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete %'d izabranih stavki?
sr[3]: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete ovu izabranu stavku?

en: Deleted “%s”
sr: Obrisao sam „%s“

en: Deleting “%s”
sr: Brišem „%s“

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
sr[0]: Obrisao sam %'d datoteku
sr[1]: Obrisao sam %'d datoteke
sr[2]: Obrisao sam %'d datoteke
sr[3]: Obrisao sam datoteku

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
sr[0]: Brišem %'d datoteku
sr[1]: Brišem %'d datoteke
sr[2]: Brišem %'d datoteke
sr[3]: Brišem datoteku

note: To translators: %'d is the number of files completed for the operation, * so it will be something like 2/14.
en: %'d / %'d
sr: %'d od %'d

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 files/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
sr[0]: %'d od %'d — preostaje %s
sr[1]: %'d od %'d — preostaju %s
sr[2]: %'d od %'d — preostaje %s
sr[3]: %'d od %'d — preostaje %s

en: (%d file/sec) | (%d files/sec)
sr[0]: (%d datoteka/sek)
sr[1]: (%d datoteke/sek)
sr[2]: (%d datoteka/sek)
sr[3]: (%d datoteka/sek)

en: Error while deleting.
sr: Greška prilikom brisanja.

en: There was an error deleting the folder “%s”.
sr: Došlo je do greške pri brisanju fascikle „%s“.

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
sr: Nemate ovlašćenja da obrišete fasciklu „%s“.

en: There was an error deleting the file “%s”.
sr: Došlo je do greške pri brisanju datoteke „%s“.

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
sr: Nemate ovlašćenja da obrišete datoteku „%s“.

en: Trashing “%s”
sr: Premeštam u smeće „%s

en: Trashed “%s”
sr: Premestio „%s“ u smeće

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
sr[0]: Premeštam u smeće %'d datoteku
sr[1]: Premeštam u smeće %'d datoteke
sr[2]: Premeštam u smeće %'d datoteka
sr[3]: Premeštam datoteku u smeće

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
sr[0]: Premestio %'d datoteku u smeće
sr[1]: Premestio %'d datoteke u smeće
sr[2]: Premestio %'d datoteke u smeće
sr[3]: Premestio sam datoteku u smeće

note: Translators: %s is a file name
en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
sr: Ne mogu da premestim datoteku „%s“ u smeće. Da li da je obrišem trajno?

en: This remote location does not support sending items to the trash.
sr: Ovo udaljeno mesto ne podržava slanje stavki u smeće.

en: Trashing Files
sr: Premeštam datoteke u smeće

en: Deleting Files
sr: Brišem datoteke

en: Unable to eject %s
sr: Ne mogu da izbacim %s

en: Unable to unmount %s
sr: Ne mogu da otkačim %s

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
sr: Da li želite da ispraznite smeće pre nego što se otkačite?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
sr: Morate isprazniti smeće kako biste oslobodili prostor na ovom uređaju. Sve stavke iz smeća će biti trajno izgubljene.

en: Do _not Empty Trash
sr: _Ne prazni smeće

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to access “%s”
sr: Ne mogu da pristupim datoteci „%s“

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
sr[0]: Pripremam se za kopiranje %'d datoteke (%s)
sr[1]: Pripremam se za kopiranje %'d datoteke (%s)
sr[2]: Pripremam se za kopiranje %'d datoteka (%s)
sr[3]: Pripremam se za kopiranje %'d datoteke (%s)

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
sr[0]: Pripremam se za premeštanje %'d datoteke (%s)
sr[1]: Pripremam se za premeštanje %'d datoteke (%s)
sr[2]: Pripremam se za premeštanje %'d datoteka (%s)
sr[3]: Pripremam se za premeštanje %'d datoteke (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
sr[0]: Pripremam se za brisanje %'d datoteke (%s)
sr[1]: Pripremam se za brisanje %'d datoteke (%s)
sr[2]: Pripremam se za brisanje %'d datoteka (%s)
sr[3]: Pripremam za brisanje %'d datoteku (%s)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
sr[0]: Pripremam se za premeštanje u smeće %'d datoteke
sr[1]: Pripremam se za premeštanje u smeće %'d datoteke
sr[2]: Pripremam se za premeštanje u smeće %'d datoteka
sr[3]: Pripremam datoteku za slanje u smeće

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
sr[0]: Pripremam se za pakovanje %'d datoteke
sr[1]: Pripremam se za pakovanje %'d datoteke
sr[2]: Pripremam se za pakovanje %'d datoteka
sr[3]: Pripremam se za pakovanje datoteke

en: Error while copying.
sr: Greška prilikom kopiranja.

en: Error while moving.
sr: Greška prilikom pomeranja.

en: Error while moving files to trash.
sr: Greška prilikom premeštanja datoteka u smeće.

en: Error while compressing files.
sr: Greška pri pakovanju datoteka.

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
sr: Ne možete pristupiti datotekama u fascikli „%s“ jer nemate ovlašćenja da ih vidite.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
sr: Dogodila se greška prilikom dobavljanja podataka o datotekama unutar fascikle „%s“.

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sr: Ne može se raditi u fascikli „%s“ jer nemate ovlašćenje da je čitate.

en: There was an error reading the folder “%s”.
sr: Dogodila se greška prilikom čitanja fascikle „%s“.

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sr: Ne možete pristupiti datoteci „%s“ jer nemate ovlašćenja da je čitate.

en: There was an error getting information about “%s”.
sr: Dogodila se greška prilikom dobavljanja podataka o „%s“.

en: Error while copying to “%s”.
sr: Greška prilikom kopiranja u „%s“.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
sr: Nemate ovlašćenja za pristupanje odredišnoj fascikli.

en: There was an error getting information about the destination.
sr: Dogodila se greška prilikom dobavljanja podataka o odredištu.

en: The destination is not a folder.
sr: Odredište nije fascikla.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
sr: Nema dovoljno slobodnog prostora u odredištu. Pokušajte da najpre uklonite nepotrebne datoteke.

en: %s more space is required to copy to the destination.
sr: Potrebno je %s slobodnog prostora za kopiranje podataka u odredište.

en: The destination is read-only.
sr: Odredište je samo za čitanje.

en: Moving “%s” to “%s”
sr: Premeštam „%s“ u „%s“

en: Moved “%s” to “%s”
sr: Premestio sam „%s“ u „%s“

en: Copying “%s” to “%s”
sr: Kopiram „%s“ u „%s“

en: Copied “%s” to “%s”
sr: Kopirao sam „%s“ u „%s“

en: Duplicating “%s”
sr: Udvostručujem „%s“

en: Duplicated “%s”
sr: Udvostručio sam „%s“

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
sr[0]: Premeštam %'d datoteku u „%s“
sr[1]: Premeštam %'d datoteke u „%s“
sr[2]: Premeštam %'d datoteka u „%s“
sr[3]: Premeštam %'d datoteku u „%s“

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
sr[0]: Kopiram %'d datoteku u „%s“
sr[1]: Kopiram %'d datoteke u „%s“
sr[2]: Kopiram %'d datoteka u „%s“
sr[3]: Kopiram %'d datoteku u „%s“

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
sr[0]: Premestio sam %'d datoteku u „%s“
sr[1]: Premestio sam %'d datoteke u „%s“
sr[2]: Premestio sam %'d datoteka u „%s“
sr[3]: Premestio sam %'d datoteku u „%s“

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
sr[0]: Kopirao sam %'d datoteku u „%s“
sr[1]: Kopirao sam %'d datoteke u „%s“
sr[2]: Kopirao sam %'d datoteka u „%s“
sr[3]: Kopirao sam %'d datoteku u „%s“

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
sr[0]: Udvostručujem %'d datoteku u „%s“
sr[1]: Udvostručujem %'d datoteke u „%s“
sr[2]: Udvostručujem %'d datoteka u „%s“
sr[3]: Udvostručujem %'d datoteku u „%s“

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
sr[0]: Udvostručio sam %'d datoteku u „%s“
sr[1]: Udvostručio sam %'d datoteke u „%s“
sr[2]: Udvostručio sam %'d datoteka u „%s“
sr[3]: Udvostručio sam %'d datoteku u „%s“

note: To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb / 4 MB" To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB". To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or * "3 MB", so something like "4 kb / 4 MB"
en: %s / %s
sr: %s od %s

note: To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %s to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb / 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument). To translat
en: %s / %s — %s left (%s/sec) | %s / %s — %s left (%s/sec)
sr[0]: %s od %s — preostaje %s (%s po sekundi)
sr[1]: %s od %s — preostaju %s (%s po sekundi)
sr[2]: %s od %s — preostaje %s (%s po sekundi)
sr[3]: %s od %s — preostaje %s (%s po sekundi)

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left (%s/sec) | %'d / %'d — %s left (%s/sec)
sr[0]: %'d od %'d — preostaje %s (%s po sekundi)
sr[1]: %'d od %'d — preostaju %s (%s po sekundi)
sr[2]: %'d od %'d — preostaje %s (%s po sekundi)
sr[3]: %'d od %'d — preostaje %s (%s po sekundi)

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
sr: Fascikla „%s“ ne može biti kopirana zato što nemate ovlašćenja da je napravite u odredištu.

en: There was an error creating the folder “%s”.
sr: Došlo je do greške pri pravljenju fascikle „%s“.

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
sr: Datoteke u fascikli „%s“ ne mogu biti kopirane zato što nemate ovlašćenja za njihov prikaz.

en: _Skip files
sr: Pre_skoči datoteke

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
sr: Fascikla „%s“ ne može biti kopirana zato što nemate ovlašćenja za njeno čitanje.

en: Error while moving “%s”.
sr: Greška pri premeštanju „%s“.

en: Could not remove the source folder.
sr: Ne mogu da uklonim izvornu fasciklu.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
sr: Ne možete premestiti fasciklu u istu fasciklu.

en: You cannot copy a folder into itself.
sr: Ne možete da kopirate fasciklu u istu fasciklu.

en: The destination folder is inside the source folder.
sr: Odredišna fascikla je unutar polazne fascikle.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
sr: Ne možete premestiti datoteku u istu datoteku.

en: You cannot copy a file over itself.
sr: Ne možete kopirati datoteku u istu datoteku.

en: The source file would be overwritten by the destination.
sr: Ovom datotekom ćete prepisati izvornu datoteku.

en: Error while copying “%s”.
sr: Greška pri kopiranju „%s“.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
sr: Ne mogu da uklonim već postojeću datoteku sa istim nazivom u „%s“.

en: There was an error copying the file into %s.
sr: Došlo je do greške pri kopiranju datoteke u „%s“.

en: Copying Files
sr: Kopiram datoteke

en: Preparing to move to “%s”
sr: Pripremam se za premeštanje u „%s“

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
sr[0]: Pripremam se za premeštanje %'d datoteke
sr[1]: Pripremam se za premeštanje %'d datoteke
sr[2]: Pripremam se za premeštanje %'d datoteka
sr[3]: Pripremam datoteku za premeštanje

en: There was an error moving the file into %s.
sr: Došlo je do greške pri premeštanju u „%s“.

en: Moving Files
sr: Premeštam datoteke

en: Creating links in “%s”
sr: Pravim veze u „%s“

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
sr[0]: Pravim vezu ka %'d datoteci
sr[1]: Pravim veze ka %'d datoteke
sr[2]: Pravim veze ka %'d datoteka
sr[3]: Pravim vezu ka datoteci

en: Error while creating link to %s.
sr: Greška pri pravljenju veze ka „%s“.

en: Symbolic links only supported for local files
sr: Simboličke veze su moguće samo nad lokalnim datotekama

en: The target doesn’t support symbolic links.
sr: Odredište ne podržava simboličke veze.

en: There was an error creating the symlink in %s.
sr: Došlo je do greške pri obrazovanju simboličke veze u „%s“.

en: Setting permissions
sr: Postavljam ovlašćenja

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
sr: Neimenovana fascikla

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
sr: Neimenovan dokument

en: Error while creating directory %s.
sr: Greška pri stvaranju fascikle „%s“.

en: Error while creating file %s.
sr: Greška pri stvaranju datoteke „%s“.

en: There was an error creating the directory in %s.
sr: Došlo je do greške pri stvaranju fascikle u „%s“.

en: Emptying Trash
sr: Praznim smeće

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
sr: Ne mogu da označim pokretač kao poverljiv (izvršni)

en: Verifying destination
sr: Proveravam odredište

en: Extracting “%s”
sr: Raspakujem „%s“

en: Error extracting “%s”
sr: Greška pri raspakovanju „%s“

en: There was an error while extracting “%s”.
sr: Došlo je do greške prilikom raspakovanja „%s“.

en: Not enough free space to extract %s
sr: Nema dovoljno slobodnog mesta za raspakivanje %s

en: Extracted “%s” to “%s”
sr: Raspakovao sam „%s“ u „%s“

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
sr[0]: Raspakovao sam %'d datoteku u „%s“
sr[1]: Raspakovao sam %'d datoteke u „%s“
sr[2]: Raspakovao sam %'d datoteka u „%s“
sr[3]: Raspakovao sam %'d datoteku u „%s“

en: Preparing to extract
sr: Pripremam se za raspakovanje

en: Extracting Files
sr: Raspakujem datoteke

en: Compressing “%s” into “%s”
sr: Pakujem „%s“ u „%s“

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
sr[0]: Pakujem %'d datoteku u „%s“
sr[1]: Pakujem %'d datoteke u „%s“
sr[2]: Pakujem %'d datoteka u „%s“
sr[3]: Pakujem %'d datoteku u „%s“

en: Error compressing “%s” into “%s”
sr: Greška prilikom pakovanja „%s“ u „%s“

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
sr[0]: Greška prilikom pakovanja %'d datoteke u „%s“
sr[1]: Greška prilikom pakovanja %'d datoteke u „%s“
sr[2]: Greška prilikom pakovanja %'d datoteka u „%s“
sr[3]: Greška prilikom pakovanja %'d datoteke u „%s“

en: There was an error while compressing files.
sr: Došlo je do greške pri pakovanju datoteka.

en: Compressed “%s” into “%s”
sr: Pakujem „%s“ u „%s“

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
sr[0]: Pakujem %'d datoteku u „%s“
sr[1]: Pakujem %'d datoteke u „%s“
sr[2]: Pakujem %'d datoteka u „%s“
sr[3]: Pakujem %'d datoteku u „%s“

en: Compressing Files
sr: Pakujem datoteke

en: Searching…
sr: Tražim…

en: Are you sure you want to open all files?
sr: Sigurno želite da otvorite sve datoteke?

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
sr[0]: Ovo će otvoriti %'d zaseban jezičak.
sr[1]: Ovo će otvoriti %'d zasebna jezička.
sr[2]: Ovo će otvoriti %'d zasebnih jezičaka.
sr[3]: Ovo će otvoriti jedan zaseban jezičak.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
sr[0]: Ovo će otvoriti %'d zaseban prozor.
sr[1]: Ovo će otvoriti %'d zasebna prozora.
sr[2]: Ovo će otvoriti %'d zasebnih prozora.
sr[3]: Ovo će otvoriti jedan zaseban prozor.

en: _OK
sr: U _redu

en: Select Items Matching
sr: Označi stavke po uslovu

en: _Select
sr: _Izaberi

en: _Pattern:
sr: _Šablon:

en: Examples:
sr: Primeri:

en: Nautilus 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.local/share/nautilus
sr: Nautilus 3.6 ne podržava postojeću fasciklu sa podešavanjima i preći će na novu unutar fascikle „~/.local/share/nautilus“

en: “%s” selected
sr: „%s“ je izabrano

en: %'d folder selected | %'d folders selected
sr[0]: Izabrana je %'d fascikla
sr[1]: Izabrane su %'d fascikle
sr[2]: Izabrano je %'d fascikli
sr[3]: Izabrana je jedna fascikla

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
sr[0]: (sadrži %'d stavku)
sr[1]: (sadrži %'d stavke)
sr[2]: (sadrži %'d stavki)
sr[3]: (sadrži jednu stavku)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
sr[0]: (sadrže samo %'d stavku)
sr[1]: (sadrže ukupno %'d stavke)
sr[2]: (sadrže ukupno %'d stavki)
sr[3]: (sadrže samo jednu stavku)

en: %'d item selected | %'d items selected
sr[0]: Izabrana je %'d stavka
sr[1]: Izabrane su %'d stavke
sr[2]: Izabrano je %'d stavki
sr[3]: Izabrana je jedna stavka

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
sr[0]: Izabrana je %'d druga stavka
sr[1]: Izabrane su %'d druge stavke
sr[2]: Izabrano je %'d drugih stavki
sr[3]: Izabrana je jedna druga stavka

en: Select Move Destination
sr: Izaberite odredište premeštanja

en: Select Copy Destination
sr: Izaberite odredište kopiranja

en: Select Extract Destination
sr: Izaberite odredište za raspakovanje

en: Wallpapers
sr: Pozadine

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to remove “%s”
sr: Ne mogu da uklonim „%s“

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to eject “%s”
sr: Ne mogu da izbacim „%s“

en: Unable to stop drive
sr: Ne mogu da zaustavim uređaj

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to start “%s”
sr: Ne mogu da pokrenem „%s“

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
sr[0]: Nova fascikla sa izborom (%'d stavka)
sr[1]: Nova fascikla sa izborom (%'d stavke)
sr[2]: Nova fascikla sa izborom (%'d stavki)
sr[3]: Nova fascikla sa izborom (jedna stavka)

en: Open With %s
sr: Otvori pomoću %s

en: Run
sr: Pokreni

en: Extract Here
sr: Raspakuj ovde

en: Extract to…
sr: Raspakuj u…

en: Open
sr: Otvori

en: _Start
sr: _Pokreni

en: _Connect
sr: _Poveži se

en: _Start Multi-disk Drive
sr: _Pokreni uređaj sa više diskova

en: U_nlock Drive
sr: _Otključaj uređaj

en: Stop Drive
sr: Zaustavi uređaj

en: _Safely Remove Drive
sr: _Bezbedno ukloni uređaj

en: _Disconnect
sr: _Prekini vezu

en: _Stop Multi-disk Drive
sr: _Zaustavi uređaj sa više diska

en: _Lock Drive
sr: _Zaključaj uređaj

en: Content View
sr: Pregled sadržaja

en: View of the current folder
sr: Pregled tekuće fascikle

en: Drag and drop is not supported.
sr: Prevlačenje i puštanje nije podržano.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
sr: Prevlačenje i puštanje je podržano samo za lokalne sisteme datoteka.

en: An invalid drag type was used.
sr: Upotrebljena je neispravna vrsta prevlačenja.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: Dropped Text.txt
sr: Prevučeno.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
sr: prevučeni podaci

en: Undo
sr: Opozovi

en: Undo last action
sr: Opozovite poslednju radnju

en: Redo
sr: Ponovi

en: Redo last undone action
sr: Ponovite poslednju opozvanu radnju

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
sr[0]: Premesti %d stavku nazad u „%s“
sr[1]: Premesti %d stavke nazad u „%s“
sr[2]: Premesti %d stavki nazad u „%s“
sr[3]: Premesti %d stavku nazad u „%s“

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
sr[0]: Premesti %d stavku u „%s“
sr[1]: Premesti %d stavke u „%s“
sr[2]: Premesti %d stavki u „%s“
sr[3]: Premesti %d stavku u „%s“

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
sr[0]: _Opozovi premeštanje %d stavke
sr[1]: _Opozovi premeštanje %d stavke
sr[2]: _Opozovi premeštanje %d stavki
sr[3]: _Opozovi premeštanje stavke

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
sr[0]: _Ponovi premeštanje %d stavke
sr[1]: _Ponovi premeštanje %d stavke
sr[2]: _Ponovi premeštanje %d stavki
sr[3]: _Ponovi premeštanje stavke

en: Move “%s” back to “%s”
sr: Premesti „%s“ nazad u „%s“

en: Move “%s” to “%s”
sr: Premesti „%s“ u „%s“

en: _Undo Move
sr: _Opozovi potez

en: _Redo Move
sr: _Ponovi potez

en: _Undo Restore from Trash
sr: _Opozovi vraćanje iz smeća

en: _Redo Restore from Trash
sr: _Ponovi vraćanje iz smeća

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
sr[0]: Premeštam %d stavku nazad u smeće
sr[1]: Premeštam %d stavke nazad u smeće
sr[2]: Premeštam %d stavki nazad u smeće
sr[3]: Premeštam stavku nazad u smeće

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
sr[0]: Vraćam %d stavku iz smeća
sr[1]: Vraćam %d stavke iz smeća
sr[2]: Vraćam %d stavki iz smeća
sr[3]: Vraćam stavku iz smeća

en: Move “%s” back to trash
sr: Premeštam „%s“ nazad u smeće

en: Restore “%s” from trash
sr: Vraćam „%s“ stavku iz smeća

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
sr[0]: Brišem %d kopiranu stavku
sr[1]: Brišem %d kopirane stavke
sr[2]: Brišem %d kopiranih stavki
sr[3]: Brišem kopiranu stavku

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
sr[0]: Kopiraj %d stavku u „%s“
sr[1]: Kopiraj %d stavke u „%s“
sr[2]: Kopiraj %d stavki u „%s“
sr[3]: Kopiraj %d stavku u „%s“

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
sr[0]: _Opozovi kopiranje %d stavke
sr[1]: _Opozovi kopiranje %d stavke
sr[2]: _Opozovi kopiranje %d stavki
sr[3]: _Opozovi kopiranje stavke

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
sr[0]: _Ponovi kopiranje %d stavke
sr[1]: _Ponovi kopiranje %d stavke
sr[2]: _Ponovi kopiranje %d stavki
sr[3]: _Ponovi kopiranje stavke

en: Delete “%s”
sr: Obriši „%s“

en: Copy “%s” to “%s”
sr: Kopiraj „%s“ u „%s“

en: _Undo Copy
sr: _Opozovi kopiranje

en: _Redo Copy
sr: _Ponovi kopiranje

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
sr[0]: Brišem %d udvostručenu stavku
sr[1]: Brišem %d udvostručene stavke
sr[2]: Brišem %d udvostručenih stavki
sr[3]: Brišem udvostručenu stavku

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
sr[0]: Udvostruči %d stavku u „%s“
sr[1]: Udvostruči %d stavke u „%s“
sr[2]: Udvostruči %d stavki u „%s“
sr[3]: Udvostruči %d stavku u „%s“

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
sr[0]: _Opozovi udvostručavanje %'d stavke
sr[1]: _Opozovi udvostručavanje %'d stavke
sr[2]: _Opozovi udvostručavanje %'d stavki
sr[3]: _Opozovi udvostručavanje stavke

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
sr[0]: _Ponovi udvostručavanje %'d stavke
sr[1]: _Ponovi udvostručavanje %'d stavke
sr[2]: _Ponovi udvostručavanje %'d stavki
sr[3]: _Ponovi udvostručavanje stavke

en: Duplicate “%s” in “%s”
sr: Udvostruči „%s“ u „%s“

en: _Undo Duplicate
sr: _Opozovi udvostručavanje

en: _Redo Duplicate
sr: _Ponovi udvostručavanje

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
sr[0]: Brišem veze do %d stavke
sr[1]: Brišem veze do %d stavke
sr[2]: Brišem veze do %d stavki
sr[3]: Brišem veze do stavke

en: Create links to %d item | Create links to %d items
sr[0]: Pravim veze do %'d stavke
sr[1]: Pravim veze do %'d stavke
sr[2]: Pravim veze do %'d stavki
sr[3]: Pravim vezu do stavke

en: Delete link to “%s”
sr: Brišem vezu do „%s“

en: Create link to “%s”
sr: Pravim vezu do „%s“

en: _Undo Create Link
sr: _Opozovi stvaranje veze

en: _Redo Create Link
sr: _Ponovi stvaranje veze

en: Create an empty file “%s”
sr: Stvaram praznu datoteku „%s“

en: _Undo Create Empty File
sr: _Opozovi stvaranje prazne datoteke

en: _Redo Create Empty File
sr: _Ponovi stvaranje prazne datoteke

en: Create a new folder “%s”
sr: Pravim novu fasciklu „%s“

en: _Undo Create Folder
sr: _Opozovi stvaranje fascikle

en: _Redo Create Folder
sr: _Ponovi stvaranje fascikle

en: Create new file “%s” from template
sr: Pravim novu datoteku „%s“ iz šablona

en: _Undo Create from Template
sr: _Opozovi stvaranje iz šablona

en: _Redo Create from Template
sr: _Ponovi stvaranje iz šablona

en: Rename “%s” as “%s”
sr: Preimenujem „%s“ u „%s“

en: _Undo Rename
sr: _Opozovi preimenovanje

en: _Redo Rename
sr: _Ponovi preimenovanje

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
sr[0]: Preimenujem seriju od „%d“ datoteke
sr[1]: Preimenujem seriju od „%d“ datoteke
sr[2]: Preimenujem seriju od „%d“ datoteka
sr[3]: Preimenujem seriju od jedne datoteke

en: _Undo Batch Rename
sr: _Opozovi serijsko preimenovanje

en: _Redo Batch Rename
sr: _Ponovi serijsko preimenovanje

en: Unstar %d file | Unstar %d files
sr[0]: Ukloni zvezdicu sa %d datoteke
sr[1]: Ukloni zvezdicu sa %d datoteke
sr[2]: Ukloni zvezdicu sa %d datoteka
sr[3]: Ukloni zvezdicu sa datoteke

en: Star %d file | Star %d files
sr[0]: Dodaj zvezdicu na %d datoteku
sr[1]: Dodaj zvezdicu na %d datoteku
sr[2]: Dodaj zvezdicu na %d datoteku
sr[3]: Dodaj zvezdicu na datoteku

en: _Undo Starring
sr: _Opozovi dodavanje zvezdice

en: _Redo Starring
sr: _Ponovi dodavanje zvezdice

en: _Undo Unstarring
sr: _Opozovi uklanjanje zvezdice

en: _Redo Unstarring
sr: _Ponovi uklanjanje zvezdice

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
sr[0]: Premeštam %d datoteku u smeće
sr[1]: Premeštam %d datoteke u smeće
sr[2]: Premeštam %d datoteka u smeće
sr[3]: Premeštam datoteku u smeće

en: Restore “%s” to “%s”
sr: Preimenujem „%s“ u „%s“

en: Move “%s” to trash
sr: Premeštam „%s“ u smeće

en: _Undo Trash
sr: _Opozovi bacanje

en: _Redo Trash
sr: _Ponovi bacanje

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
sr: Vraćam prvobitna ovlašćenja stavki sadržanih u „%s“

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
sr: Postavljam ovlašćenja stavki sadržanih u „%s“

en: _Undo Change Permissions
sr: _Opozovi izmenu ovlašćenja

en: _Redo Change Permissions
sr: _Ponovi izmenu ovlašćenja

en: Restore original permissions of “%s”
sr: Vraćam prvobitna ovlašćenja za „%s“

en: Set permissions of “%s”
sr: Postavljam ovlašćenja za „%s“

en: Restore group of “%s” to “%s”
sr: Vraćam grupu „%s“ na „%s“

en: Set group of “%s” to “%s”
sr: Podešavam grupu „%s“ na „%s“

en: _Undo Change Group
sr: _Opozovi izmenu gupe

en: _Redo Change Group
sr: _Ponovi izmenu gupe

en: Restore owner of “%s” to “%s”
sr: Vraćam vlasnika „%s“ na „%s“

en: Set owner of “%s” to “%s”
sr: Podešavam vlasnika „%s“ na „%s“

en: _Undo Change Owner
sr: _Opozovi izmenu vlasnika

en: _Redo Change Owner
sr: _Ponovi izmenu vlasnika

en: _Undo Extract
sr: _Opozovi raspakovanje

en: _Redo Extract
sr: _Ponovi raspakovanje

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
sr[0]: Brišem %d raspakovanu stavku
sr[1]: Brišem %d raspakovane stavke
sr[2]: Brišem %d raspakovanih stavki
sr[3]: Brišem raspakovanu stavku

en: Extract “%s”
sr: Raspakuj „%s“

en: Extract %d file | Extract %d files
sr[0]: Raspakuj %'d datoteku
sr[1]: Raspakuj %'d datoteke
sr[2]: Raspakuj %'d datoteka
sr[3]: Raspakuj datoteku

en: Compress “%s”
sr: Zapakuj „%s“

en: Compress %d file | Compress %d files
sr[0]: Zapakuj %'d datoteku
sr[1]: Zapakuj %'d datoteke
sr[2]: Zapakuj %'d datoteka
sr[3]: Zapakuj datoteku

en: _Undo Compress
sr: _Opozovi pakovanje

en: _Redo Compress
sr: _Ponovi pakovanje

en: Could not determine original location of “%s”
sr: Ne mogu da odredim prvobitnu putanju za „%s“

en: The item cannot be restored from trash
sr: Ne mogu da vratim stavku iz smeća

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Audio CD
sr: Zvučni CD

en: Audio DVD
sr: Zvučni DVD

en: Super Video CD
sr: Super video CD

en: Photo CD
sr: CD sa fotgrafijama

en: Picture CD
sr: CD sa slikama

en: Contains digital photos
sr: Sadrži digitalne fotografije

en: Contains music
sr: Sadrži muziku

en: Contains software
sr: Sadrži programe

note: fallback to generic greeting
en: Detected as “%s”
sr: Otkriven je kao „%s“

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Contains music and photos
sr: Sadrži muziku i fotografije

en: Contains photos and music
sr: Sadrži fotografije i muziku

en: (Empty)
sr: (Prazno)

en: Use Default
sr: Koristi podrazumevano

en: List View
sr: Prikaži kao spisak

en: %s Visible Columns
sr: %s — prikazane kolone

en: Choose the order of information to appear in this folder:
sr: Izaberite dodatne podatke za prikaz u ovoj fascikli:

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
sr[0]: Želite li da vidite %d putanju?
sr[1]: Želite li da vidite %d putanje?
sr[2]: Želite li da vidite %d putanja?
sr[3]: Želite li da vidite %d putanju?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
sr[0]: Ovo će otvoriti %d zaseban prozor.
sr[1]: Ovo će otvoriti %d zasebna prozora.
sr[2]: Ovo će otvoriti %d zasebnih prozora.
sr[3]: Ovo će otvoriti jedan zaseban prozor.

en: Anything
sr: Bilo šta

en: Folders
sr: Fascikle

en: Documents
sr: Dokumenta

en: Illustration
sr: Crtež

en: Music
sr: Muzika

en: PDF / PostScript
sr: PDF / Postskript

en: Picture
sr: Slika

en: Text File
sr: Tekstualna datoteka

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
sr: Veza „%s“ je neispravna. Da je premestim u smeće?

en: The link “%s” is broken.
sr: Veza „%s“ je neispravna.

en: This link cannot be used because it has no target.
sr: Ne možete koristiti ovu vezu zato što nema odredište.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
sr: Ne možete koristiti vezu zato što ne postoji njeno odredište „%s“.

en: Mo_ve to Trash
sr: Pre_mesti u smeće

en: Do you want to run “%s”, or display its contents?
sr: Želite li da pokrenete „%s“, ili prikažete njen sadržaj?

en: “%s” is an executable text file.
sr: „%s“ je izvršna tekstualna datoteka.

en: Run in _Terminal
sr: Pokreni u _terminalu

en: _Display
sr: _Prikaži

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
sr[0]: Ovo će otvoriti %d zaseban jezičak.
sr[1]: Ovo će otvoriti %d zasebna jezička.
sr[2]: Ovo će otvoriti %d zasebnih jezičaka.
sr[3]: Ovo će otvoriti jedan zaseban jezičak.

en: Could not display “%s”.
sr: Ne mogu da prikažem „%s“.

en: The file is of an unknown type
sr: Nije poznata ova vrsta datoteke

en: There is no application installed for “%s” files
sr: Nije instaliran program za otvaranje „%s“ datoteka

en: _Select Application
sr: _Izaberi program

en: There was an internal error trying to search for applications:
sr: Došlo je do greške prilikom traženja odgovarajućeg programa:

en: Unable to search for application
sr: Ne mogu da nađem program

en: There is no application installed for “%s” files.
    Do you want to search for an application to open this file?
sr: Program za otvaranje „%s“ datoteka nije instaliran.
    Da li želite da potražite program koji može da otvori ovu datoteku?

en: Untrusted application launcher
sr: Nepoverljiv pokretač programa

en: The application launcher “%s” has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
sr: Pokretač programa „%s“ je označen kao poverljiv. Ukoliko ne znate odakle vam ova datoteka možda nije bezbedno da je pokrenete.

en: Trust and _Launch
sr: Veruj i _pokreni

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
sr: Ne mogu da učitam putanju

en: Unable to start location
sr: Me mogu da pokrenem putanju

en: Opening “%s”.
sr: Otvaram „%s“.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
sr[0]: Otvaram %d stavku.
sr[1]: Otvaram %d stavke.
sr[2]: Otvaram %d stavki.
sr[3]: Otvaram stavku.

en: Error while adding “%s”: %s
sr: Greška pri dodavanju „%s“: %s

en: Could not add application
sr: Ne mogu da dodam program

en: Could not forget association
sr: Ne mogu da zaboravim pridruživanje

en: Forget association
sr: Zaboravi pridruživanje

en: Error while setting “%s” as default application: %s
sr: Greška pri postavljanju „%s“ za podrazumevani program: %s

en: Could not set as default
sr: Ne mogu da postavim kao podrazumevani program

note: Translators: the %s here is a file extension
en: %s document
sr: %s dokument

note: Translators; %s here is a mime-type description
en: Open all files of type “%s” with
sr: Otvori sve „%s“ datoteke programom

note: Translators: first %s is filename, second %s is mime-type description
en: Select an application to open “%s” and other files of type “%s”
sr: Izaberite program koji će otvoriti „%s“ i ostale „%s“ datoteke

en: _Add
sr: _Dodaj

en: Set as default
sr: Postavi kao podrazumevano

en: Folder names cannot contain “/”.
sr: Naziv fascikle ne sme da sadrži znak „/“.

en: A folder cannot be called “.”.
sr: Fascikla se ne može zvati „.“.

en: A folder cannot be called “..”.
sr: Fascikla se ne može zvati „..“.

en: Create
sr: Napravi

en: Folder name
sr: Naziv fascikle

en: New Folder
sr: Nova fascikla

en: Close tab
sr: Zatvori jezičak

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
sr: Pokušavate da zamenite odredišnu fasciklu „%s“ simboličkom vezom.

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
sr: Ovo nije dozvoljeno kako bi se izbeglo brisanje sadržaja odredišne fascikle.

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
sr: Preimenujte simboličku vezu ili pritisnite dugme za preskakanje.

en: Merge folder “%s”?
sr: Da spojim fasciklu „%s“?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
sr: Prilikom spajanje će biti zatražena potvrda zamene već postojećih datoteka i fascikli.

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
sr: Starija fascikla sa ovim nazivom već postoji u „%s“.

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
sr: Novija fascikla sa ovim nazivom već postoji u „%s“.

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
sr: Druga fascikla sa ovim nazivom već postoji u „%s“.

en: Replace folder “%s”?
sr: Da zamenim fasciklu „%s“?

en: Replacing it will remove all files in the folder.
sr: Zamenom ćete ukloniti sve datoteke u fascikli.

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
sr: Fascikla sa ovim nazivom već postoji u „%s“.

en: Replace file “%s”?
sr: DA zamenim datoteku „%s“?

en: Replacing it will overwrite its content.
sr: Zamena će prepisati postojeći sadržaj datoteke.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
sr: Starija datoteka sa ovim nazivom već postoji u „%s“.

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
sr: Novija datoteka sa ovim nazivom već postoji u „%s“.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
sr: Druga datoteka sa ovim nazivom već postoji u „%s“.

en: Original folder
sr: Izvorna fascikla

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
sr: Sadržaj:

en: Original file
sr: Izvorna datoteka

en: Size:
sr: Veličina:

en: Type:
sr: Vrsta:

en: Last modified:
sr: Datum izmene:

en: Merge with
sr: Spoji sa

en: Replace with
sr: Zameni sa

en: Merge
sr: Spoji

en: Merge Folder
sr: Spoji fasciklu

en: File and Folder conflict
sr: Sadržaj datoteke i fascikle

en: File conflict
sr: Sukob datoteka

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains applications that can open the archive.
sr: Arhive zaštićene lozinkom još nisu podržane. Ovaj spisak sadrži programe koji mogu otvoriti arhivu.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
sr: Ništa

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
sr: Nažalost, ne možete izvršavati naredbe sa udaljenog mesta.

en: This is disabled due to security considerations.
sr: Ovo je onemogućeno iz bezbednosnih razloga.

en: There was an error launching the application.
sr: Došlo je do greške pri pokretanju programa.

en: This drop target only supports local files.
sr: Ovo odredište prevlačenja podržava samo lokalne datoteke.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
sr: Da biste otvorili udaljene datoteke, prebacite ih u lokalnu fasciklu, i prevucite ih ponovo.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
sr: Da biste otvorili udaljene datoteke, prebacite ih u lokalnu fasciklu, i prevucite ih ponovo. Lokalne datoteke koje ste prevukli su već otvorene.

en: Details:
sr: Detalji:

en: Canceled
sr: Otkazano

en: Preparing
sr: Pripremam

en: File Operations
sr: Radnje nad datotekama

en: Show Details
sr: Prikaži detalje

en: %'d file operation active | %'d file operations active
sr[0]: U toku je %'d radnja nad datotekama
sr[1]: U toku su %'d radnje nad datotekama
sr[2]: U toku je %'d radnji nad datotekama
sr[3]: U toku je radnja nad datotekama

en: All file operations have been successfully completed
sr: Sve radnje nad datotekama su uspešno završene

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
sr: Ne možete u isto vreme dodeliti više od jedne proizvoljne ikonice!

en: Please drop just one image to set a custom icon.
sr: Prevucite samo jednu sliku da biste postavili ikonicu.

en: The file that you dropped is not local.
sr: Datoteka koju ste pustili nije lokalna.

en: You can only use local images as custom icons.
sr: Možete koristiti samo lokalne slike za ikonice.

en: The file that you dropped is not an image.
sr: Datoteka koju ste pustili nije slika.

en: _Name: | _Names:
sr[0]: _Naziv:
sr[1]: _Nazivi:
sr[2]: _Nazivi:
sr[3]: _Naziv:

en: Properties
sr: Osobine

[ctx: folder]
note: To translators: %s is the name of the folder.
en: %s Properties
sr: Osobine za %s

[ctx: file]
note: To translators: %s is the name of the file.
en: %s Properties
sr: Osobine za %s

en: Cancel Group Change?
sr: Da odustanem od izmene grupe?

en: Cancel Owner Change?
sr: Da odustanem od izmene vlasnika?

en: nothing
sr: ništa

en: unreadable
sr: nečitljiv

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
sr[0]: %'d stavka, veličine %s
sr[1]: %'d stavke, ukupne veličine %s
sr[2]: %'d stavki, ukupne veličine %s
sr[3]: %'d stavka, veličine %s

en: (some contents unreadable)
sr: (deo sadržaja je nečitljiv)

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
sr: zauzeto

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
sr: slobodno

en: Total capacity:
sr: Ukupan kapacitet:

en: Filesystem type:
sr: Sistem datoteka:

en: Basic
sr: Osnovno

en: Link target:
sr: Meta veze:

en: Parent Folder:
sr: Roditeljska fascikla:

en: Volume:
sr: Disk:

en: Accessed:
sr: Poslednji pristup:

en: Modified:
sr: Izmenjeno:

en: Free space:
sr: Slobodan prostor:

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
sr: zabranjeno

en: list
sr: listanje

en: read
sr: čitanje

en: create/delete
sr: stvaranje/brisanje

en: write
sr: pisanje

en: access
sr: pristupanje

en: List files only
sr: Samo prikaz datoteka

en: Access files
sr: Pristup datotekama

en: Create and delete files
sr: Stvaranje i brisanje datoteka

en: Read-only
sr: Samo čitanje

en: Read and write
sr: Čitanje i upisivanje

en: Access:
sr: Dozvole:

en: Folder access:
sr: Dozvole za fasciklu:

en: File access:
sr: Dozvole za datoteku:

en: _Owner:
sr: _Vlasnik:

en: Owner:
sr: Vlasnik:

en: _Group:
sr: _Grupa:

en: Group:
sr: Grupa:

en: Others
sr: Ostali

en: Execute:
sr: Pokretanje:

en: Allow _executing file as program
sr: Dozvoli _pokretanje datoteke kao programa

en: Change Permissions for Enclosed Files
sr: Izmeni ovlašćenja za sadržane datoteke

en: Change
sr: Izmeni

en: Others:
sr: Ostali:

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
sr: Vi niste vlasnik, i zato ne možete izmeniti ova ovlašćenja.

en: Security context:
sr: Bezbednosni kontekst:

en: Change Permissions for Enclosed Files…
sr: Izmeni ovlašćenja za sadržane datoteke…

en: The permissions of “%s” could not be determined.
sr: Ne mogu da utvrdim ovlašćenja za „%s“.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
sr: Ne mogu da utvrdim ovlašćenja za izabranu datoteku.

en: Open With
sr: Otvori programom

en: Creating Properties window.
sr: Stvaram prozor sa osobinama.

en: Select Custom Icon
sr: Izaberite vašu ikonicu

en: _Revert
sr: _Vrati

note: Open item is always present
en: _Open
sr: _Otvori

en: Search
sr: Pretraga

en: Search for “%s”
sr: Pronađi „%s“

en: Searching locations only
sr: Pretražujem samo mesta

en: Searching devices only
sr: Pretražujem samo uređaje

en: Searching network locations only
sr: Pretražujem samo mesta na mreži

en: Remote location — only searching the current folder
sr: Udaljeno mesto — pretražujem samo trenutnu fasciklu

en: Only searching the current folder
sr: Pretražujem samo trenutnu fasciklu

en: File name
sr: Naziv datoteke

en: Unable to complete the requested search
sr: Ne mogu da obavim zatraženu pretragu

en: Show a list to select the date
sr: Prikaži spisak za biranje datuma

en: Show a calendar to select the date
sr: Prikaži kalendar za biranje datuma

note: Add the no date filter element first
en: Any time
sr: Bilo kada

note: Other types
en: Other Type…
sr: Druga vrsta…

en: Select type
sr: Izaberite vrstu

en: Select
sr: Izaberi

en: Select Dates…
sr: Izaberi datume…

note: trash
en: Trash
sr: Smeće

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents.
sr: Stavite datoteke u ovu fasciklu da ih koristite kao šablone za nove dokumente.

en: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME help for templates">Learn more…</a>
sr: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="Gnomova pomoć za šablone">Saznajte više…</a>

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
sr: Datoteke u ovoj fascikli će se pojaviti u izborniku „Skripte“.

en: _Undo
sr: _Opozovi

en: _Redo
sr: _Ponovi

en: _Restore
sr: _Vrati

en: Restore selected items to their original position
sr: Vratite sve izabrane ikonice na njihovo prvobitno mesto

note: Translators: "Empty" is an action (for the trash) , not a state
en: _Empty
sr: _Isprazni

en: Delete all items in the Trash
sr: Izbacite sve stavke iz smeća

en: Since %d day ago | Since %d days ago
sr[0]: Pre %d dan
sr[1]: Pre %d dana
sr[2]: Pre %d dana
sr[3]: Juče

en: %d day ago | %d days ago
sr[0]: Pre %d dan
sr[1]: Pre %d dana
sr[2]: Pre %d dana
sr[3]: Juče

en: Since last week | Since %d weeks ago
sr[0]: Pre %d nedelje
sr[1]: Pre %d nedelje
sr[2]: Pre %d nedelja
sr[3]: Prošle nedelje

en: Last week | %d weeks ago
sr[0]: Pre %d nedelje
sr[1]: Pre %d nedelje
sr[2]: Pre %d nedelja
sr[3]: Prošle nedelje

en: Since last month | Since %d months ago
sr[0]: Pre %d mesec
sr[1]: Pre %d meseca
sr[2]: Pre %d meseci
sr[3]: Prošlog meseca

en: Last month | %d months ago
sr[0]: Pre %d mesec
sr[1]: Pre %d meseca
sr[2]: Pre %d meseci
sr[3]: Prošlog meseca

en: Since last year | Since %d years ago
sr[0]: Pre %d godine
sr[1]: Pre %d godine
sr[2]: Pre %d godina
sr[3]: Prošle godine

en: Last year | %d years ago
sr[0]: Pre %d godine
sr[1]: Pre %d godine
sr[2]: Pre %d godina
sr[3]: Prošle godine

en: Parent folder
sr: Roditeljska fascikla

en: New tab
sr: Novi jezičak

en: Close current view
sr: Zatvorite trenutni prozor

en: Back
sr: Nazad

en: Forward
sr: Napred

en: _Properties
sr: _Osobine

en: _Format…
sr: _Formatiraj…

note: Translators: only one item has been deleted and %s is its name.
en: “%s” deleted
sr: Stavka „%s“ je obrisana

note: Translators: one or more items might have been deleted, and %d * is the count.
en: %d file deleted | %d files deleted
sr[0]: %d datoteka je obrisana
sr[1]: %d datoteke je obrisano
sr[2]: %d datoteka je obrisano
sr[3]: Preostala je jedna datoteka za brisanje

note: Translators: one item has been unstarred and %s is its name.
en: “%s” unstarred
sr: Uklonjena je zvezdica sa stavke „%s“

note: Translators: one or more items have been unstarred, and %d * is the count.
en: %d file unstarred | %d files unstarred
sr[0]: Uklonjena je zvezdica sa %d datoteke
sr[1]: Uklonjena je zvezdica sa %d datoteke
sr[2]: Uklonjena je zvezdica sa %d datoteke
sr[3]: Uklonjena je zvezdica sa datoteke

en: Open %s
sr: Otvori %s

en: _New Tab
sr: Novi _jezičak

en: Move Tab _Left
sr: Pomeri jezičak u_levo

en: Move Tab _Right
sr: Pomeri jezičak u_desno

en: _Close Tab
sr: _Zatvori jezičak

en: Access and organize your files.
sr: Pristupite vašim datotekama i organizujte ih.

en: Unable to display the contents of this folder.
sr: Ne mogu da prikažem sadržaj ove fascikle.

en: This location doesn’t appear to be a folder.
sr: Izgleda da ova putanja nije fascikla.

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
sr: Ne mogu da pronađem zatraženu datoteku. Proverite da li ste dobro ukucali i pokušajte ponovo.

en: “%s” locations are not supported.
sr: „%s“ mesta nisu podržana.

en: Unable to handle this kind of location.
sr: Nautilus ne podržava ovu vrstu mesta.

en: Unable to access the requested location.
sr: Ne mogu da pristupim zahtevanom mestu.

en: Don’t have permission to access the requested location.
sr: Nemate ovlašćenja za pristup zahtevanoj fascikli.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
sr: Ne mogu da pronađem zatraženo mesto. Proverite da li ste dobro ukucali ili proverite podešavanja mreže.

en: Unhandled error message: %s
sr: Poruka greške: %s

en: Unable to load location
sr: Me mogu da učitam putanju

en: Open with:
sr: Otvori programom:

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Opšte

[ctx: shortcut window]
en: New window
sr: Novi prozor

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
sr: Zatvori prozor ili jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Search
sr: Pretraga

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
sr: Pribeleži trenutno mesto

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sr: Prikaži pomoć

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
sr: Prečice

[ctx: shortcut window]
en: Opening
sr: Otvaranje

[ctx: shortcut window]
en: Open
sr: Otvori

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
sr: Otvori u novom jezičku

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
sr: Otvori u novom prozoru

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (search and recent only)
sr: Otvori lokaciju stavke (samo pretraga i skorašnje)

[ctx: shortcut window]
en: Open file and close window
sr: Otvori datoteku i zatvori prozor

[ctx: shortcut window]
en: Open with default application
sr: Otvori podrazumevanim programom

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
sr: Jezičci

[ctx: shortcut window]
en: New tab
sr: Novi jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
sr: Idi na prethodni jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
sr: Idi na sledeći jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Open tab
sr: Otvori jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
sr: Pomeri jezičak ulevo

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
sr: Pomeri jezičak udesno

[ctx: shortcut window]
en: Restore tab
sr: Povrati jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sr: Navigacija

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sr: Idi nazad

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
sr: Idi napred

[ctx: shortcut window]
en: Go up
sr: Idi na gore

[ctx: shortcut window]
en: Go down
sr: Idi na dole

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
sr: Idi u ličnu fasciklu

[ctx: shortcut window]
en: Enter location
sr: Unesi putanju

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with root location
sr: Polje za lokaciju sa lokacijom korenskog diska

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with home location
sr: Polje za lokaciju sa lokacijom lične fascikle

[ctx: shortcut window]
en: View
sr: Pregledanje

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sr: Uvećaj

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sr: Umanji

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
sr: Ponovo postavi stepen uvećanja

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
sr: Osveži prikaz

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
sr: Prikaži ili sakrij skrivene datoteke

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
sr: Prikaži ili sakrij bočnu površ

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
sr: Prikaži ili sakrij izbornik radnji

[ctx: shortcut window]
en: List view
sr: Prikaži kao spisak

[ctx: shortcut window]
en: Grid view
sr: Prikaži kao mrežu

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sr: Uređivanje

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
sr: Napravi fasciklu

[ctx: shortcut window]
en: Rename
sr: Preimenuj

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
sr: Premesti u smeće

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
sr: Trajno obriši

[ctx: shortcut window]
en: Cut
sr: Iseci

[ctx: shortcut window]
en: Copy
sr: Kopiraj

[ctx: shortcut window]
en: Paste
sr: Ubaci

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sr: Izaberi sve

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
sr: Preokreni izbor

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
sr: Označi stavke po uslovu

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sr: Opozovi

[ctx: shortcut window]
en: Redo
sr: Ponovi

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
sr: Prikaži svojstva stavke

en: New _Window
sr: Novi _prozor

en: Sidebar
sr: Bočna traka

en: Prefere_nces
sr: Pos_tavke

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Prečice na ta_staturi

en: _Help
sr: Po_moć

en: _About
sr: _O programu

en: _Quit
sr: _Izađi

en: _Rename
sr: P_reimenuj

en: Rename _using a template
sr: Preimenuj pomoću _šablona

en: Find and replace _text
sr: Nađi i _zameni tekst

en: Add
sr: Dodaj

en: Automatic Numbering Order
sr: Redosled automatskog numerisanja

en: Existing Text
sr: Postojeći tekst

en: Replace With
sr: Zameni sa

[ctx: title]
en: Replace
sr: Zameni

en: Automatic Numbers
sr: Automatski brojevi

en: Metadata
sr: Metapodaci

en: Creation Date
sr: Datum nastanka

en: Season Number
sr: Broj sezone

en: Episode Number
sr: Broj epizode

en: Track Number
sr: Broj pesme

en: Artist Name
sr: Izvođač

en: Album Name
sr: Naslov albuma

en: Original File Name
sr: Izvorni naziv datoteke

en: Create Archive
sr: Napravi arhivu

en: Archive name
sr: Naziv arhive

en: Compatible with all operating systems.
sr: U saglasnosti sa svim operativnim sistemima.

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
sr: Manje arhive, samo za Linuks i Mek sisteme.

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
sr: Manje arhive, ali moraju biti instalirane na Vindous i Mek sistemima.

en: New _Folder
sr: Nova _fascikla

en: New _Document
sr: Novi _dokument

en: _Paste
sr: _Ubaci

en: Create _Link
sr: Napravi ve_zu

en: Select _All
sr: Izaberi _sve

en: P_roperties
sr: Oso_bine

en: _Scripts
sr: _Skripte

en: _Open Scripts Folder
sr: _Otvori fasciklu sa skriptama

en: _Open Item Location
sr: Otvori _putanju stavke

en: Open In New _Tab
sr: Otvori u novom _jezičku

en: Open In New _Window
sr: Otvori u novom _prozoru

en: Open With Other _Application
sr: Otvori drugim _programom

en: _Mount
sr: _Prikači

en: _Unmount
sr: _Otkači

en: _Eject
sr: _Izbaci

en: _Stop
sr: _Zaustavi

en: _Detect Media
sr: Pro_nađi medijum

en: Cu_t
sr: _Iseci

en: _Copy
sr: _Kopiraj

en: _Paste Into Folder
sr: U_baci u fasciklu

en: Move to…
sr: Premesti u…

en: Copy to…
sr: Kopiraj u…

en: _Delete from Trash
sr: _Obriši iz smeća

en: _Delete Permanently
sr: _Trajno obriši

en: _Restore From Trash
sr: _Vrati iz smeća

en: Rena_me…
sr: Prei_menuj…

en: Set As Wallpaper
sr: Postavi za pozadinu

en: _Remove from Recent
sr: Ukloni iz skorašnjeg

en: _Extract Here
sr: _Raspakuj ovde

en: E_xtract to…
sr: Raspakuj _u…

en: C_ompress…
sr: _Zapakuj…

en: Tags
sr: Oznake

[ctx: menu item]
note: Marks a file as starred (starred)
en: Star
sr: Dodaj zvezdicu

[ctx: menu item]
note: Unmarks a file as starred (starred)
en: Unstar
sr: Ukloni zvezdicu

en: Folder is Empty
sr: Fascikla je prazna

en: Delete Shortcuts Have Changed
sr: Prečice brisanja su izmenjene

en: With the latest version of Files, you no longer need to hold Ctrl to delete — the Delete key will work when pressed on its own.
sr: U poslednjem izdanju Datoteka više nije potrebno držati taster „Ctrl“ za brisanje. Taster „Delete“ će obrisati izabrano.

en: Got it
sr: Ukapirao sam

en: No Results Found
sr: Nema rezultata

en: Try a different search
sr: Pokušaj drugačiju pretragu

en: Preferences
sr: Postavke

[ctx: preferences]
note: Translators: a title in the preferences dialog with an option to sort folder before files "Sort folders before files".
en: Sort
sr: Ređanje

en: Sort _folders before files
sr: Poređaj _fascikle pre datoteka

en: Allow folders to be _expanded
sr: Dozvoli š_irenje fascikli

en: Experimental
sr: Probno

en: Use the new _views
sr: Koristi nove _preglede

en: Icon View Captions
sr: Natpisi u pregledu ikonica

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
sr: Dodajte podatke koji će biti prikazani ispod naziva datoteka i fascikli. Više podataka će biti prikazano kada uvećate.

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Second
sr: Druga

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Third
sr: Treća

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: First
sr: Prva

en: Views
sr: Pregledi

en: Open Action
sr: Radnja otvaranja

en: _Single click to open items
sr: _Jednostruki klik za otvaranje stavki

en: _Double click to open items
sr: _Dvoklik za otvaranje stavki

en: Link Creation
sr: Pravljenje veze

en: Show action to create symbolic _links
sr: Prikaži radnju za pravljenje simbo_ličkih veza

en: Executable Text Files
sr: Izvršne tekstualne datoteke

en: _Display them
sr: _Prikaži ih

en: _Run them
sr: _Pokreni ih

en: _Ask what to do
sr: _Pitaj šta da radi

en: Ask before _emptying the Trash
sr: Pitaj pre pražnj_enja korpe sa smećem

en: Show action to _permanently delete files and folders
sr: _Prikaži radnju za trajno brisanje datoteka i fascikli

en: Behavior
sr: Ponašanje

en: Choose the order of information to appear in the list view.
sr: Izaberite redosled podataka pri prikazu spiska.

en: List Columns
sr: Kolone spiska

en: Search in subfolders:
sr: Traži u podfasciklama:

en: _On this computer only
sr: Sam_o na ovom računaru

en: _All locations
sr: Sv_a mesta

en: _Never
sr: _Nikada

en: Thumbnails
sr: Sličice

en: Show thumbnails:
sr: Prikaži sličice:

en: _Files on this computer only
sr: Samo _fascikle na ovom računaru

en: A_ll files
sr: S_ve datoteke

en: N_ever
sr: Ni_kada

en: Onl_y for files smaller than:
sr: Samo za _datoteke manje od:

en: File count
sr: Broj datoteka

en: Count number of files in folders:
sr: Prebroj datoteke u fasciklama:

en: F_olders in this computer only
sr: Samo _fascikle na ovom računaru

en: All folder_s
sr: _Sve fascikle

en: Ne_ver
sr: Ni_kada

en: Search & Preview
sr: Pretraga i pretpregled

en: Always
sr: Uvek

en: Local Files Only
sr: Samo za lokalne datoteke

en: Never
sr: Nikad

en: Small
sr: Mala

en: Standard
sr: Obična

en: Large
sr: Velika

en: By Name
sr: Prema nazivu

en: By Size
sr: Prema veličini

en: By Type
sr: Prema vrsti

en: By Modification Date
sr: Prema datumu izmene

en: By Access Date
sr: Prema datumu pristupa

en: By Trashed Date
sr: Prema datumu brisanja

en: When
sr: Kada

en: Select a date
sr: Izaberi datum

en: Clear the currently selected date
sr: Očisti trenutno izabrani datum

en: Since…
sr: Od…

en: Last _modified
sr: Datum iz_mene

en: Last _used
sr: Poslednji p_ut korišćeno

en: What
sr: Šta

en: Which file types will be searched
sr: Koje će se vrste datoteka pretraživati

en: Full Text
sr: Pun tekst

en: Search on the file content and name
sr: Pretraži sadržaj i naziv datoteke

en: File Name
sr: Naziv datoteke

en: Search only on the file name
sr: Pretraži samo po nazivu datoteke

en: Starred files will appear here
sr: Datoteke sa zvezdicom će se pojaviti ovde

en: New folder
sr: Nova fascikla

en: Bookmark this location
sr: Pribeleži ovo mesto

en: Go back
sr: Idi nazad

en: Go forward
sr: Idi napred

en: Open menu
sr: Otvori meni

en: Action menu
sr: Izbornik radnji

en: Open action menu
sr: Otvori izbornik dostupnih radnji

en: Toggle view
sr: Promeni pregled

en: View mode toggle
sr: Način prikaza

en: Toggle between grid and list view
sr: Prebacuje prikaza u vidu mreže ili prikaz spiska

en: Search files
sr: Pretraži datoteke

en: Show operations
sr: Prikaži radnje

en: Operations in progress
sr: Radnje su u toku

en: Show operations in progress
sr: Prikaži radnje koje su u toku

en: Zoom out
sr: Umanji

en: Reset zoom
sr: Ponovo postavi stepen uvećanja

en: Zoom in
sr: Uvećaj

[ctx: menu item]
note: Translators: a menu item in a group of sorting options in a toolbar menu, with criterions such as "A-Z" or "Last Modified".
en: Sort
sr: Poređaj

[ctx: Sort Criterion]
note: This is used to sort by name in the toolbar view menu
en: _A-Z
sr: Od _A do Š

[ctx: Sort Criterion]
note: This is used to sort by name, in descending order in the toolbar view menu
en: _Z-A
sr: Od _Š do A

en: Last _Modified
sr: Prema datumu poslednje iz_mene

en: _First Modified
sr: Prema datumu _prve izmene

en: _Size
sr: Prema _veličini

en: _Type
sr: Prema _vrsti

en: Last _Trashed
sr: Poslednje bačeno u _smeće

en: _Visible Columns…
sr: Prikazane _kolone…

en: Show _Hidden Files
sr: Prikaži _skrivene datoteke

en: R_eload
sr: _Osveži

en: St_op
sr: _Zaustavi

en: Trash is Empty
sr: Fascikla je prazna

en: _Files
sr: _Datoteke

en: Searching for network locations
sr: Tražim mrežna mesta

en: No network locations found
sr: Nema mrežnih mesta

en: Computer
sr: Računar

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
sr: Povež_i se

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to unmount volume
sr: Ne mogu da otkačim uređaj

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
sr: O_tkaži

en: Open in New _Tab
sr: Otvori u novom _jezičku

en: Open in New _Window
sr: Otvori u no_vom prozoru

en: Unable to get remote server location
sr: Ne mogu da pribavim adresu udaljenog servera

en: Networks
sr: Mreže

en: On This Computer
sr: Na ovom računaru

note: Translators: respectively, free and total space of the drive. The plural form * should be based on the free space available. * i.e. 1 GB / 24 GB available.
en: %s / %s available | %s / %s available
sr[0]: slobodan je %s od %s
sr[1]: slobodno je %s od %s
sr[2]: slobodno je %s od %s
sr[3]: slobodnan je %s od %s

en: Disconnect
sr: Prekini vezu

en: Unmount
sr: Otkači

en: Server Addresses
sr: Adresa servera

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
sr: Adrese servera se prave na osnovu prefiksa protokola i adrese. Na primer:

en: Available Protocols
sr: Dostupni protokoli

en: AppleTalk
sr: EplTok (AppleTalk)

en: File Transfer Protocol
sr: Protokol za razmenu datoteka (FTP)

en: Network File System
sr: Mrežni sistem datoteka (NFS)

en: SSH File Transfer Protocol
sr: SSH protokol za razmenu datoteke

en: WebDAV
sr: VebDAV

en: Prefix
sr: Prefiks

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
sr: ftp:// ili ftps://

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
sr: sftp:// ili ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
sr: dav:// ili davs://

note: Translators: Server as any successfully connected network address
en: No recent servers found
sr: Nema skorašnjih servera

en: Recent Servers
sr: Skorašnji serveri

en: No results found
sr: Nema rezultata

en: Connect to _Server
sr: Poveži se na _server

en: Enter server address…
sr: Adresa servera…
