nautilus - en to xh translation catalogue (1220 entries)

en: Apparition
xh: Umbono ongaqhelekanga

en: Art
xh: Umsebenzi wobugcisa

en: Azul
xh: i-Azul

en: Black
xh: Mnyama

en: Blue Ridge
xh: Umqolo Omzuba

en: Blue Rough
xh: Uburhabaxa Obumzuba

en: Blue Type
xh: Uhlobo Olumzuba

en: Brushed Metal
xh: Isinyithi Esibrashiweyo

en: Bubble Gum
xh: Intshungama

en: Burlap
xh: Irhonya

en: C_olors
xh: Imi_bala

en: Camera
xh: i-Camera

en: Camouflage
xh: Into ejika imbonakalo ingaqondakali

en: Certified
xh: Eqiniselweyo

en: Chalk
xh: Itshokwe

en: Charcoal
xh: IIahle lomthi

en: Concrete
xh: ithe Ngqo

en: Cool
xh: Pholileyo

en: Cork
xh: Isivingco

en: Countertop
xh: Umphezulu wekhawuntara

en: Danger
xh: Ingozi

en: Danube
xh: i-Danube

en: Dark Cork
xh: Ikhoki Esimthuzula

en: Dark GNOME
xh: i-GNOME entsundu

en: Deep Teal
xh: Umbala Onobuluhlaza Obunzulu

en: Distinguished
xh: Ekhethekileyo

en: Documents
xh: Amaxwebu

en: Dots
xh: Amachaphaza

en: Draft
xh: Uyilo

en: Drag a color to an object to change it to that color
xh: Tsalela umbala kwinto ukuyitshintshela kulo mbala

en: Drag a pattern tile to an object to change it
xh: Tsalela ithayile yesihombo ukuyitshintsha

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
xh: Tsalela umfuziselo entweni uwudibanise nento

en: Eclipse
xh: Umnyama

en: Envy
xh: Umona

en: Erase
xh: Cima

en: Favorite
xh: Isinqumli

en: Fibers
xh: Imicu

en: Fire Engine
xh: Injini Yomlilo

en: Fleur De Lis
xh: i-Fleur De Lis

en: Floral
xh: Yeentyatyambo

en: Fossil
xh: Ilitye lamandulo

en: GNOME
xh: i-GNOME

en: Granite
xh: Inyengane

en: Grapefruit
xh: Imbambusi

en: Green Weave
xh: Imbumba Eluhlaza

en: Ice
xh: Umkhenkce

en: Important
xh: Ibalulekile

en: Indigo
xh: Zuba-mnyama

en: Leaf
xh: Igqabi

en: Lemon
xh: Ilamuni

en: Mail
xh: Imeyile

en: Mango
xh: Imango

en: Manila Paper
xh: Iphepha leManila

en: Moss Ridge
xh: Ummango woBulembu

en: Mud
xh: Udaka

en: Multimedia
xh: Uninzi lwezixhobo eziphathekayo zokugcina ulwazi

en: New
xh: Entsha

en: Numbers
xh: Amanani

en: OK
xh: Kulungile

en: Ocean Strips
xh: Inyambalala Yemicu

en: Oh No
xh: Hayi Bo

en: Onyx
xh: Ilitye elinqabileyo

en: Orange
xh: Iorenji

en: Package
xh: Umqulu

en: Pale Blue
xh: Ublowu Ofipheleyo

en: Personal
xh: Ngenkqu

en: Pictures
xh: Imifanekiso

en: Purple Marble
xh: Uhlobo lwelitye eligudisiweyo Elimfusa

en: Ridged Paper
xh: Iphepha Eliqoliweyo

en: Rough Paper
xh: Iphepha Elirhabaxa

en: Ruby
xh: Ilitye elinqabileyo eibomvu

en: Sea Foam
xh: Igwebu Lolwandle

en: Shale
xh: Uhlobo oluthile lwelitye elinkumnkum

en: Silver
xh: Isilivere

en: Sky
xh: Isibhakabhaka

en: Sky Ridge
xh: Uqolo Lwesibhakabhaka

en: Snow Ridge
xh: Uqolo Lwekhephu

en: Sound
xh: Isandi

en: Special
xh: Eyodwa

en: Stucco
xh: Isityabeko seendonga

en: Tangerine
xh: Inatshisi

en: Terracotta
xh: Umdongwe obomvu osetyenziswa ekwenzeni izitya

en: Urgent
xh: Ngxamisekileyo

en: Violet
xh: Mfusa-bubomvu

en: Wavy White
xh: Mhlophe Njengamaza

en: Web
xh: Uphinyephinye

en: White
xh: Mhlophe

en: White Ribs
xh: Iimbambo Ezimhlophe

en: _Emblems
xh: I_mifuziselo

en: _Patterns
xh: I_zihombo

en: Type
xh: Uhlobo

en: Name
xh: Igama

en: Name of the column
xh: Igama loluhlu

en: Attribute
xh: Ubunjanl

en: The attribute name to display
xh: Igama lobunjani lokubonisa

en: Label
xh: Ilebhile

en: Label to display in the column
xh: Ilabhile yolkubonisa eluhlwini

en: Description
xh: Inkcazo

en: A user-visible description of the column
xh: Inkcazo ebonakala kumsebenzisi yoluhlu

en: xalign
xh: lungelelanisa ngo-x

en: The x-alignment of the column
xh: Ukulungelelana ngo-x komqulu

en: Name of the item
xh: Igama lento

en: Label to display to the user
xh: Ilebhile yokubonisa kumsebenzisi

en: Tip
xh: Incam

en: Tooltip for the menu item
xh: Incam yesixhobo yokhethwa yimenyu

en: Icon
xh: Umfanekiso ongumqondiso

en: Name of the icon to display in the menu item
xh: Igama lomfanekiso ongumqondiso oza kuboniswa kokukhethwe yimenu

en: Sensitive
xh: Ukuba novakalelo

en: Whether the menu item is sensitive
xh: Noba okukhethwa yimenyu kunovakalelo

en: Priority
xh: Ilungelo eliphambili

en: Show priority text in toolbars
xh: Bonisa ilungelo eliphambili kumbhalo okwi-toolbars

en: Name of the page
xh: Igama lephepha

en: Label widget to display in the notebook tab
xh: Lebhelisha i-widget ukubonakalisa i-tab yekhompyutha ephathekayo

en: Page
xh: Iphepha

en: Widget for the property page
xh: I-widget yephepha lophawu

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
xh: Uluhlu lweenkcazelo zomfanekiso ngezantsi komfanekiso ongumqondiso ngaphakathi komboniso womfanekiso ongumqondiso kunye nekhompyutha ephathekayo. Elona nani leenkcazelo zomfanekiso ezibonisiweyo lixhomekeke kumgangato wokwandisa. Amaxabiso amkelekileyo ngala: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".

en: Bring up a new window for every opened file
xh: Yisa phezulu ifestile entsha kuyo yonke ifayili evuliweyo

en: Computer icon visible on desktop
xh: Umfanekiso ongumqondiso wekhompyutha uyabonakala kwi-desktop

en: Criteria for search bar searching
xh: Imida yokukhangela xa usebenzisa isitena sokukhangela

en: Criteria when matching files searched for in the search bar. If set to "search_by_text", then Nautilus will Search for files by file name only. If set to "search_by_text_and_properties", then Nautilus will search for files by file name and file properties.
xh: Imida xa ulinganisa iifayili ezikhangelweyo kwisitena sokukhangela. Ukuba imiselwe ku"search_by_text", emva koko u- Nautilus iyaku Khangela iifayili ngegama lefayili kuphela . Ukuba imiselwe ku "search_by_text_and_properties", emva koko i-Nautilus iya ku khangela iifayili ngegama lefayili kwakunye neempawu zefayili.

en: Current Nautilus theme (deprecated)
xh: Umxholo Osetyenziswayo we-Nautilus (yaliwe)

en: Custom Background Set
xh: Okungasemva Okumiselweyo Okulungiselweyo

en: Custom Side Pane Background Set
xh: Okumiselweyo Okuyifestile Yeglasi Esecaleni Yokungasemva Okulungiselweyo

en: Date Format
xh: Ukulungiselelwa Ngomhla

en: Default Background Color
xh: Umbala Wokungasemva Omiselweyo

en: Default Background Filename
xh: Igama leFayili Elingasemva Elimiselweyo

en: Default Side Pane Background Color
xh: Misela ngokufanelekileyo Umbala Wokungasemva Kweglasi yefestile esecaleni

en: Default Side Pane Background Filename
xh: Igama leFayili Lokungasemva Kwifestile Yeglasi Esecaleni Elimiselweyo

en: Default column order in the list view
xh: Ulandelelano lomqulu omiselweyo kokubonakala kuluhlu

en: Default column order in the list view.
xh: Ulandlelwano lomqulu omiselweyo kokubonakala kuluhlu.

en: Default folder viewer
xh: Isibonakalisi sesiqulathi-zifayili esimiselweyo

en: Default icon zoom level
xh: Umgangatho wokwandisa womfanekiso ongumqondiso omiselweyo

en: Default list of columns visible in the list view
xh: Misela uluhlu lwemiqulu ebonakalayo kuluhlu lokubonakalayo

en: Default list of columns visible in the list view.
xh: Uluhlu olumiselweyo lwemiqulu ebonakalayo kuluhlu lokubonakalayo.

en: Default list zoom level
xh: Umgangatho woluhlu lokwandisa omiselweyo

en: Default sort order
xh: Ukulandelelana kohlobo olumiselweyo

en: Default zoom level used by the icon view.
xh: Umgangatho wokwandisa omiselweyo osetyenziswa kokubonakalayo komfanekiso ongumqondiso.

en: Default zoom level used by the list view.
xh: Misela umgangatho woluhlu lokwandiza.

en: Desktop computer icon name
xh: Igama lemfanekiso womqondiso wekhomputha ye-desktop

en: Desktop font
xh: IFonti ye-Desktop

en: Desktop home icon name
xh: Igama lomfanekiso womqondiso wasekhaya we-desktop

en: Desktop trash icon name
xh: Igama lomfanekiso womqondiso womgqomo we-desktop

en: Enable 'special' flags in file preferences dialog
xh: Nceda iiflegi 'ezizodwa' kunxulumano lwezikhethiweyo efayiliki

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
xh: Inceda isimilo se-Nautilus sodidi apho zonke iifestile izizikhangeli

en: Filename for the default folder background. Only used if background_set is true.
xh: Igama lefayili lokumiselweyo okungasemya kwesiqulathi-zifayili. Isetyenziswa kuphela ukuba i-background_set iyinyani.

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
xh: Igama lefayili lokuniselweyo okungasemva okusecaleni. Isetyenziswa kuphela ukuba i-side_pane_background_set iyinyani.

en: Folders over this size will be truncated to around this size. The purpose of this is to avoid unintentionally blowing the heap and killing Nautilus on massive folders. A negative value denotes no limit. The limit is approximate due to the reading of folders chunk-wise.
xh: Iziqulathi-zifayili ngaphaya kweli cala iyakunqunyulwa ibe malunga nobubungakanani. Injongo yoku kukuphepha ngokungekho njongweni ukudubula isikhewu imfumba nokubulala i-Nautilus kwiziqulathi-zifayili ezinzima. Ixabiso elilandulayo libonakalisa ukungakikho komba. Umba uthelekelelwa ngenxa yokufundwa kweziqulathi-zifayili ngesixukuvana.

en: Home icon visible on desktop
xh: Umfanekiso ongumqindiso uyabonakala kwi-desktop

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, i-Nautilus iya kubonisa kuuphela iziqulathi-zifayili ezikwicala lomthi kwifestile yeglasi. Ngenye indlela iya kubonisa iziqulathi-zifayili kunye neefayili ngokunjalo.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, iifestile ezisandul' ukuvulwa ziya kubonakalisa umgca wokubonakalisa wendawo.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, iifestile ezisandul' ukuvulwa ziya kubonakalisa iglasi yefestile esecaleni.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
xh: Ukuba imiselwe inyani, iifestile ezisandul'ukuvulwa ziya kubonakalisa umgca wokubonakalisa okuqhubekayo kwinkqubo.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, iifestile ezisandul' ukuvulwa ziyakibonakalisa umgca wokubonakalisa izixhobo.

en: If set to true, then Nautilus lets you edit some of the more esoteric options of a file in the file preferences dialog.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, emvakoko i-Nautilus ikwenza ukuba uhlele ezinye zezinto ezifihlakeleyo ezinyuliweyo kwifayile kunxulumano lwezinto ezikhethiweyo efayilini.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, emva koko i-Nautilus ibonisa iziqulathi-zifayili ngaphambi kokubonisa iifayile ezisemfanekisweni womqondiso nakokubonakalayo kuluhlu.

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to put files in the trash.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, emva koko i-Nautilus iyakucela isiqinisekiso xa uzama ukufaka iifayili emgqomem.

en: If set to true, then Nautilus will bring up a new Nautilus window by default whenever an item is opened.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, emva koko i-Nautilus iya'kukhupha ifestile entsha ye-Nautilus ngommiselo nangaliphi na ixesha xa kuvulwa into.

en: If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, emva koko i-Nautilus iya kuzoba imifanekiso yomqondiso phezu kwe-desktop.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
xh: Ukuba imiselwe kwinyami, i-Nautilus iya kuba nesimo esikuvumela ukuba ucime ifayili ngoko nangoko isendaweni eyiyo, endaweni yokuyisa emgqomeni. Esi simo singayingozi, ngoko ke lumka.

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, emva koko i-Nautilus iyakusebenzisa isiqulathi-zifayili sasekhaya somsebenzisi njenge-desktop. Ukuba ayiyiyo, iyakusebenzisa. i~/Desktop njenge-desktop.

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, emva koko zonke iifestile ze-Nautilus ziya kuba ziifestile zesikhangeli. le yindlela i-Nautilus yayiqhele ukusebenza ngaphambi kwengxelo i-2.6, yaye abanye abantu bakhetha le ndlela yokwenza.

en: If set to true, then backup files such as those created by Emacs are displayed. Currently, only files ending in a tilde (~) are considered backup files.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, iifayile zenkxaso ezinjengezo zidalwe yi-Emacs, ziyaboniswa. Okwangoku ziifayile kuphela eziphela njengophawu olufana nenyoka (~) ezicingelwa ukuba ziifayile zenkxaso.

en: If set to true, then hidden files are shown in the file manager. Hidden files are either dotfiles or are listed in the folder's .hidden file.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, iifayili ze-hidden ziyaboniswa kumphathi-zifayili. Iifayili ze-hidden zingaba ziifayile zechaphaza okanye zidweliswe kwifayile yesiqulathi-zifayili yefayili .hidden.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
xh: Ukuba le nto imiselwe inyani, umfanekiso ongumqondiso onxulumanisa indawo yekhompyutha uyakubekwa kwi-desktop.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
xh: Ukuba lento imiselwe kwinyani, umfanekiso ongumqondiso onxulumanisa isiqulathi-zifayili sasekhaya iya kubekwa phezu kwe-desktop.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
xh: Ukuba le nto imiselwe kwinyani, umfanekiso ongumqondiso onxulumanisa umgqomo uya kubekwa phezu kwe-desktop.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
xh: Ukuba le nto imiselwe kwinyani, imifanekiso engumqondiso enxulumanisa kwimithamo enyusiweyo iya kubekwa phezu kwe-deskop.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a".
xh: Ukuba yinyani, iifayili kwiifestile ezintsha ziya kukhethwa ngohlobo olugqwethiweyo. Oko kukuthi ukuba likhetlewe ngegama, endaweni yokukhetha iifayili ukusuketa ku "a" ukuya ku "z", ziya kukhetlwa ukusuka ku "z" ukuya ku "a".

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
xh: Ukuba yinyani, iifayili kwiifestile ezintsha ziya kukhethwa ngohlobo olugqwethiweyo. Oko kukuthi, ukuba zikhethwe ngegama, endaweni yokukhetha iifayili ukusukela ku "a" ukuya ku "z", ziya kukhethwa ukusukela ku "z" ukuya ku "a"; ukuba zikhethwe ngobungakanani, endaweni yokuba zikhethwe ngokunyuswa ziya kukhethwa ngokuncipha.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
xh: Ukuba yinyani, imifanekiso yomqondiso iya kulungiswa ngokuqina-qina ngommiselo ezifestileni ezintsha.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
xh: Ukuya yinyani, iilebhile ziya kubekwa ecaleni kwemifanekiso eyimiqondiso endaweni yaphantsi kwayo.

en: If true, new windows will use manual layout by default.
xh: Ukuba yinyani, iifestile ezintsha ziya kusebenzisa uyilo lwezandla ngommiselo.

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
xh: Imifanekiso kobu bungakanani (ngee-bytes) azinakutyhilwa ngokukhawulezisa. Injongo yesi sakhelo kukuphepha ukutyhila ngokukhawuleza imifanekiso emikhulu enokuthabatha ithuba elide ukulayisha okanye isebenzise iinkumbulo ezininzi.

en: List of possible captions on icons
xh: Uluhlu lweenkcazelo zemifanekiso ezinokwenzeka kwimifanekiso engumqondiso

en: Maximum handled files in a folder
xh: Obona bukhulu beefayili obuphethweyo kwisiqulathi-zifayili

en: Maximum image size for thumbnailing
xh: Obona bukhulu bobungakanani bomfanekiso obenzelwe ukutyhila ngokukhawuleza

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
xh: Igama lomxholo we-Nautilus lokusetyenziswa. Liye laliwa njengo-Nautilus 2.2. Nceda usebenzise umxholo womfanekiso ongumqondiso endaweni yoku.

en: Nautilus handles drawing the desktop
xh: I-Nautilus iphatha umzobo kwi-desktop

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
xh: I-Nautilus isebenzisa isiqulathi-zifayili sasekhaya sabasebenzisi njenge-desktop

en: Only show folders in the tree sidebar
xh: Bonisa kuphela iziqulathi-zifayili kumgca wokubonisa okqhubekayo osecaleni womthi

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
xh: Amaxabiso anokwenzeka ngla "single" ukindulula iifayili nqokucofa okukodwa okanye "double" ukuzindulula ngokucofa ngokuphindwe kabini.

en: Put labels beside icons
xh: Beka iilebhile ecaleni kwemifanekiso yomqondiso

en: Reverse sort order in new windows
xh: Guqula ukulandelelana kokhetho kwiifestile ezintsha

en: Show folders first in windows
xh: Bonisa iziqulathi-zifayile kuqala ezifestileni

en: Show location bar in new windows
xh: Bonisa umgca wokubonisa indawo kwiifestile ezintsha

en: Show mounted volumes on the desktop
xh: Bonisa imithamo enyusiweyo phezu kwe-desktop

en: Show side pane in new windows
xh: Bonisa iglasi yefestile esecaleni kwiifestile ezintsha

en: Show status bar in new windows
xh: Bonisa umgca wokubonisa okwenzekayo kwinkqubo kwiifestile ezintsha

en: Show toolbar in new windows
xh: Bonisa umgca wokubonisa okuqhubekayo wezixhobo kwiifestle ezintsha

en: Side pane view
xh: Okubonakalayo kwiglasi yefestile esecaleni

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local_only" then only plays previews on local filesystems. If set to "never" then it never previews sound.
xh: Balekisa i-tradeoff ukwenzela xa ubonisa ngaphambi kwexesha ifayili yesandi xa ukhangela nge-mouse phezu komfanekiso ongumqondiso weefayilie. Ukuba imiselwe ku "always" ngoko u-rhoqo udlala isandi, nokokuba ifayili ikwiseva ekude .Ukuba imiselwe ku "local_only" ngoko kuphela udlala imiboniso ngaphambili kwiinkqubo zefayili zaloo ndawo. Ukuba imiselwe ku "never" ngoko ayisoze ibonise sandi ngaphambi kwexesha.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show previews for local filesystems. If set to "never" then never bother to read preview data.
xh: Balekisa i-speedoff usenzela xa ubonisa into ebonwa ngaphambili yokuqulethwe yifayili yombhalo kwifayili yomfanekiso ongumqondiso. Ukuba imiselwe ku "always" ngoko ke kufuneka usoloko ubonisa izinto eziboniswa ngaphambili, nokokuba isiqulathi- zifayili sikwiseva ekude. Ukuba imiselwe ku "local_only" ngoko ke bonisa kuphela izinto eziboniswa ngaphambili kwiinkqubo zeefayili zaloo ndawo. Ukuba imiselwe ku "never" ngoko ke musa ukuzikhathaza ngokufunda ii-data eziboniswe ngaphambili.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show thumbnails for local filesystems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
xh: Balekisa i-speedoff usenzela xa ubonisa ifayili yomfanekiso njengento yokutyhila ekhawulezayo. Ukuba imiselwe ku "always" ngoko ke soloko utyhila, nokokuba isiqulathi- zifayili ikwiseva ekude. Ukuba imiselwe ku "local_only" ngoko ke bonisa izinto ezityhila ngokukhawuleza kwiinkqubo zeefayili zaloo ndawo. Ukuba imiselwe ku "never" ngoko ke musaukuzikhathaza ngokutyhila ngokukhawulezileyo imifanekiso, sebenzisa nje kuphela uhlobo oluthile lomfanekiso ongumqondiso.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show counts for local filesystems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
xh: Balekisa i-tradeoff ukwenzela xa ubonisa inani lezinto kwisiqulathi-zifayili. ukuba imiswe ku "always" ngoko bonisa rhoqo amanani ezinto, nokokuba isiqulathi-zifayili sikwiseva ekude. Ukuba imiselwe ku "local_only" ngoko bonisa kuphela amanani eenkqubo zeefayili aloo ndawo. Ukuba imiselwe ku "never" musa ukuzihlupha ukuthelekelela amanani ezinto.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "modification_date", and "emblems".
xh: Ulandelelwano lokhetho olumiselweyo kwizinto ezikumfanekiso ongumqondiso obonakalayo. Amaxabiso angenzekayo ngala "name", "size", "type", "modification_date", kunye ne "emblems".

en: The default sort-order for the items in the list view. Possible values are "name", "size", "type", and "modification_date".
xh: Ulandelelwano lokhetho olumiselweyo lwezinto ezikuluhlu lokubonakalayo. Amaxabiso angenzekayo ngala "name", "size", "type", kwakunye ne "modification_date".

en: The default width of the side pane in new windows.
xh: Ubude obumiselweyo becala leglasi yefestile kwiifestile ezintsha.

en: The font description used for the icons on the desktop.
xh: Inkcazelo yefonti esetyenziselwa imifanekiso eyimiqondiso phezu kwe-desktop.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
xh: Ukulungiselela kwemihla yeefayili. Amaxabiso amkelekileyo yi "locale", "iso", kunye ne "informal".

en: The side pane view to show in newly opened windows.
xh: Okubonakalayo kwiglasi yefestile esecaleni kubonise kwiifestile ezivulwe ngokutsha.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
xh: Eli gama lingamiselwa ukuba ufuna igama elilungiselweyo lomfanekiso ongumqondiso wekhompyutha phezu kwe-desktop.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
xh: Eli gama lingamiselwa ukuba ufuna igama elilumgiselweyo lomfanekiso ongumqondiso wasekhaya phezu kwe-desktop.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
xh: Eli gama lingamiselwa ukuba ufuna igama elilungiselweyo lomfanekiso ongumqondiso womgqomo phezu kwe-desktop.

en: Trash icon visible on desktop
xh: Umfanekiso ongumqondiso womgqomo uyabonakala kwi-desktop

en: Type of click used to launch/open files
xh: Uhlobo locofa olusetyenziswayo xa kundululwa/kuvulwa iifayili

en: Use manual layout in new windows
xh: Sebenzisa ubume bezandla kwiifestile ezintsha

en: Use tighter layout in new windows
xh: Sebenzisa ubume obuqina-qinileyo kwiifestile ezintsha

en: What to do with executable text files when activated
xh: Omakwenziwe ngeefayili zombhalo ophumezekayo xa zenziwe ukuba zisebenze

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
xh: Omakwenziwe ngeefayili zombhalo eziphumezekayo xa zenziwe ukuba zisebenze (zicofwe kanye okanye ngokuphindwe kabini). Amaxabiso anokwenzeka ngala "launch" ukuzindulula njengeenkqubo, "ask" ukubuza oma ukwenze ngendlela elula eya kunxibelelwano, kwakunye no"display" ukuzibonisa njengeefayili zemibhalo.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list_view" and "icon_view".
xh: Xa esinye isiqulathi-zifayili sindwendwelwa esi sibonisi siyasetyenziswa ngaphandle kokuba ukhethe okunye okubonakalayo kweso siqulathi-zifayili sithile. Amaxabiso anokwenzeka ngala "list_view" kunye no"icon_view".

en: When to show number of items in a folder
xh: Xa ubonisa inani lezinto ezikwisiqulathi-zifayili

en: When to show preview text in icons
xh: Ubonisa nini umbhalo oboniswa ngaphambi kwexesha kwimifanekiso eyimiqondiso

en: When to show thumbnails of image files
xh: Ubonisa nini ukutyhila ngokukhawuleza iifayili zomfanekiso

en: Whether a custom default folder background has been set.
xh: Ukuba okungasemva kwisiqulathi-zifayili sommiselo owenzelweyo kumiselwe.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
xh: Ukuba okungummiselo okulungiselweyo kokungasemva kwiglasi yefestile esecaleni kumiselwe.

en: Whether to ask for confirmation when moving files to trash
xh: Ukuba ubuze ngesiqinisekiso xa usisa iifayili emgqomeni

en: Whether to enable immediate deletion
xh: Ukuba wenze kubenako ukucima kwesiquphe

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
xh: Ukuba ukhangele ngaphambili izandi xa ukhangela nge-mouse phezu komfanekiso womqondiso

en: Whether to show backup files
xh: Ukuba ubonise iifayili zokuxhasa

en: Whether to show hidden files
xh: Ukuba ubonise iifayili ezifihliweyo

en: Width of the side pane
xh: Ububanzi beglasi yefestile esecaleni

note: name, stock id
en: Cut _Text
xh: Sika _Umbhalo

note: label, accelerator
en: Cut the selected text to the clipboard
xh: Sikela umbhalo okhethiweyo kwi-clipboard

note: name, stock id
en: _Copy Text
xh: _Kopa Umbhalo

note: label, accelerator
en: Copy the selected text to the clipboard
xh: Kopela umbhalo okhethiweyo kwi-clipboard

note: name, stock id
en: _Paste Text
xh: _Ncamathelisa Umbhalo

note: label, accelerator
en: Paste the text stored on the clipboard
xh: Ncamathelisa umbhalo ogciniweyo kwi-clipboard

note: name, stock id
en: Select _All
xh: Khetha _Konke

note: label, accelerator
en: Select all the text in a text field
xh: Khetha wonke umbhalo kwibala lombhalo

en: Move _Up
xh: Shenxisela _Phezulu

en: Move _Down
xh: Shenxisela _Ezantsi

en: _Show
xh: _Bonisa

en: _Hide
xh: _Fihla

en: _Use Default
xh: _Sebenzisa Ukumisela

en: The name and icon of the file.
xh: Igama kunye nomfanekiso ongumqondiso wefayili.

en: Size
xh: Ubungakanani

en: The size of the file.
xh: Ubungakanani befayili.

en: The type of the file.
xh: Uhlobo lwefayili.

en: Date Modified
xh: Umhla Olungisiweyo

en: The date the file was modified.
xh: Umhla olungiswe ngayo ifayili.

en: Date Accessed
xh: Umhla Ofikelelweyo

en: The date the file was accessed.
xh: Umhla wokufikelelwa kwefayili.

en: Owner
xh: Umnikazi

en: The owner of the file.
xh: Umnikazi wefayili.

en: Group
xh: Iqela

en: The group of the file.
xh: Iqela lefayili.

en: Permissions
xh: Iimvume

en: The permissions of the file.
xh: Iimvume zefayili.

en: Octal Permissions
xh: Iimvume Zesibhozo

en: The permissions of the file, in octal notation.
xh: Iimvume zalefayili, ngobhalo lwamanani kasibhozo.

en: MIME Type
xh: Uhlobo lwe-MIME

en: The mime type of the file.
xh: Uhlobo lokulinganisa lwefayili.

en: reset
xh: vulua kwakhona ungawucimanga umbane

en: on the desktop
xh: phezu kwe-desktop

en: If you want to eject the volume, please use Eject in the right-click menu of the volume.
xh: Ukuba ufuna ukukhupha isandi, nceda usebenzise u-Khupha kucofo lwasekunene lwemenyu yevolume.

en: _Move here
xh: _Shenxisa apha

en: _Copy here
xh: _Kopa apha

en: _Link here
xh: _Nxulumanisa apha

en: Set as _Background
xh: Misela njengoku_Ngasemva

en: Cancel
xh: Rhoxisa

en: Set as background for _all folders
xh: Misela njengokwangasemva kuzo _zonke iziqulathi-zifayili

en: Set as background for _this folder
xh: Misela njengokwangasemva usenzela _esi siqulathi-zifayili

en: The emblem cannot be installed.
xh: Umfuziselo awunako ukusekwa.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
xh: Uxolo, kodwa kufuneka ubalule igama eliyintloko elizalisiweyo usenzela umfuziselo omtsha.

en: Couldn't Install Emblem
xh: Ayikwazanga kuseka umfuziselo

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
xh: Uxolo, kodwa amagama ayintloko omfuziselo angaqulatha kuphela oonobumba, izikhewu kunye namanani.

note: this really should never happen, as a user has no idea * what a keyword is, and people should be passing a unique * keyword to us anyway
en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
xh: Uxolo, kodwa sele ukhona umfuziselo othiywe "%s".

en: Please choose a different emblem name.
xh: Nceda ukhethe igama elahlukileyo lomfuziselo.

en: Couldn't install emblem
xh: Ayikwazanga kuseka umfuziselo

en: Sorry, unable to save custom emblem.
xh: Uxolo, ayikwazi ukugcina umfuziselo olungiselweyo.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
xh: Uxolo, ayikwazi ukugcina igama lomfuziselo olungiselweyo.

en: (%d:%02d:%d Remaining)
xh: i-(%d:%02d:%d Ishiyekile)

en: (%d:%02d Remaining)
xh: i-(%d:%02d Ishiyekile)

en: %ld of %ld
xh: i-%ld ye %ld

note: "From" dialog label, source path gets placed next to it in the dialog
en: From:
xh: Ukusuka:

note: "To" dialog label, source path gets placed next to it in the dialog
en: To:
xh: Ukuya ku:

en: Error while moving.
xh: Impazamo xa ibihamba.

en: "%s" cannot be moved because it is on a read-only disk.
xh: i-"%s" ayinako ukushenxiswa ngokuba ikwidiski efundekayo kuphela.

en: Error while deleting.
xh: Impazamo xa ibicima.

en: "%s" cannot be deleted because you do not have permissions to modify its parent folder.
xh: i-"%s"ayinako ukucimeka ngokuba akunazo iimvume zokulungisa isiqulathi-zifayili esingumzali.

en: "%s" cannot be deleted because it is on a read-only disk.
xh: i-"%s" azinako ukucinywa ngokuba ikwidiski efundekayo kuphela.

en: "%s" cannot be moved because you do not have permissions to change it or its parent folder.
xh: i-"%s" ayikwazi kushenxiswa ngokuba awunazo imvume yokuyitshintsha okanye isiqulathi-zifayili esingumzali.

en: Cannot move "%s" because it or its parent folder are contained in the destination.
xh: Ayikwazi kushenxisa i "%s" ngokuba yona okanye isiqulathi- zifayili esingumzali ziqulethwe kwindawo ekusingiswa kuyo.

en: Cannot move "%s" to the trash because you do not have permissions to change it or its parent folder.
xh: Ayikwazi ukushenxisela i- "%s" emgqomeni ngokuba akunazo iimvume zokuyitshintsha okanye isiqulathi-zifayili esingumzali.

en: Error while copying.
xh: Impazamo xa ibikopa.

en: "%s" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
xh: i-"%s"ayinako ukukotshwa ngokuba akunazo iimvume zokuyifunda.

en: Error while copying to "%s".
xh: Impazamo xa ibikopela ku "%s".

en: There is not enough space on the destination.
xh: Akukho sithuba saneleyo kwindawo ekusingwa kuyo.

en: Error while moving to "%s".
xh: Impazamo xa ibishenxiselwa ku "%s".

en: Error while creating link in "%s".
xh: Impazamo xa ibidala unxulumano kwi "%s".

en: You do not have permissions to write to this folder.
xh: Awunazo iimvume zokubhalela esi siqulathi-zifayili.

en: The destination disk is read-only.
xh: Idiski yendawo ekusingwa kuyo iyafundeka kuphela.

en: Error while moving items to "%s".
xh: Impazamo xa kushenxiswa izinto zisiwa kwi "%s".

en: Error while creating links in "%s".
xh: Impazamo xa bekudalwa unxulumaniso kwi "%s".

en: Error "%s" while copying "%s".
xh: Impazamo "%s" xa bekukotshwa i "%s".

en: Would you like to continue?
xh: Uyathanda ukuqhubeka?

en: Error "%s" while moving "%s".
xh: Impazamo "%s" xa ibishenxisa i "%s".

en: Error "%s" while creating a link to "%s".
xh: Impazamo "%s" xa ibidala unxulumano ne "%s".

en: Error "%s" while deleting "%s".
xh: Impazamo "%s" xa ibicima i "%s".

en: Error "%s" while copying.
xh: Impazamo "%s" xa ibikopa.

en: Error "%s" while moving.
xh: Impazamo "%s" xa ibishenxa.

en: Error "%s" while linking.
xh: Impazamo "%s" xa ibinxulumanisa.

en: Error "%s" while deleting.
xh: Impazamo "%s" xa ibicima.

en: Error While Copying
xh: Impazamo Xa Ibikopa

en: Error While Moving
xh: Impazmo Xa Ibihamba

en: Error While Linking
xh: Impazamo Xa Ibinxulumanisa

en: Error While Deleting
xh: Impazamo Xa Ibicima

en: _Skip
xh: _Tsiba

en: _Retry
xh: _Zama kwakhona

en: Could not move "%s" to the new location.
xh: Ayikwazanga kushenxisela i- "%s" kwidawo entsha.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to move the item, rename it and try again.
xh: Igama sele lisetyanziselwa into eyodwa engenako ukushenxiswa okanye kubekwe enye endaweni yayo. Ukuba usafuna ukuyishenxisa le nto, yithiye kwakhona uzame kwakhona.

en: Could not copy "%s" to the new location.
xh: Ayikwazanga kukopela i-"%s" kwindawo entsha.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to copy the item, rename it and try again.
xh: Igama sele lisetyenziselwa into eyodwa engenako ukushenxiswa okanye kubekwe enye endaweni yayo. Ukuba usafuna ukupa lento, yithiye kwakhona uzame kwakhona.

en: Unable to Replace File
xh: Ayinako Ukubeka endaweni yenye Ifayili

en: The folder "%s" already exists.  Would you like to replace it?
xh: Isiqulathi-zifayili i "%s" sele ikhona. Ingaba ufuna ukubeka enye endaweni yayo?

en: The file "%s" already exists.  Would you like to replace it?
xh: Ifayili i-"%s" sele ikhona. Ingaba ufuna ukubeka enye endaweni yayo?

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
xh: Ukuba ubeka ifayili endaweni yaleyo ikhoyo, okuqulethwe yiyo kuya kulityalwa.

en: Conflict While Copying
xh: Impikiswano Xa Ibikopa

en: _Replace
xh: _Beka endaweni yenye

en: Replace _All
xh: Beka endaweni _Yazo zonke

note: appended to new link file Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder").
en: link to %s
xh: nxulumanisa kwi %s

note: appended to new link file
en: another link to %s
xh: olunye unxulumaniso kwi %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %dst link to %s
xh: %d lunxulumaniso kwi %s

note: appended to new link file
en: %dnd link to %s
xh: %d unxulumaniso kwi %s

note: appended to new link file
en: %drd link to %s
xh: %d unxulumaniso kwi %s

note: appended to new link file
en: %dth link to %s
xh: %d unxulumaniso kwi %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
xh:  (ikopi)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
xh:  (enye ikopi)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
xh:  ikopi)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
xh: ikopi yokuqala)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
xh: ikopi yesibini)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
xh: ikopi yesithathu)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
xh: i-%s (ikopi)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
xh: i-%s (enye ikopi)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%dth copy)%s
xh: %s (%d ikopi ye-)%s

note: localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%dst copy)%s
xh: %s (%d ikopi ye-)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%dnd copy)%s
xh: %s (%d ikopi ye-)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%drd copy)%s
xh: %s (%d ikopi ye-)%s

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
xh: Engaziwayo i-GnomeVFSXferProgressStatus %d

note: localizers: progress dialog title
en: Moving files to the Trash
xh: Ishenxisela iifayili Emgqomeni

note: localizers: label prepended to the name of the current file moved
en: Moving
xh: Iyashenxa

en: Preparing to Move to Trash...
xh: Ilungiselela Ukushenxisale Emgqomeni...

note: localizers: progress dialog title
en: Moving files
xh: Ishenxisa iifayili

en: Preparing To Move...
xh: Ilungiselela Ukushenxa...

en: Finishing Move...
xh: Igqibezela Ukushenxa...

note: localizers: progress dialog title
en: Creating links to files
xh: Idala iimo zonxulumaniso kwiifayili

note: localizers: label prepended to the name of the current file linked
en: Linking
xh: Iyanxulumanisa

en: Preparing to Create Links...
xh: Ilungiselela Ukudala Iimo zonxulumaniso...

en: Finishing Creating Links...
xh: Igqibezela Ukudala Iimo zonxulumano...

note: localizers: progress dialog title
en: Copying files
xh: Ikopa iifayili

note: localizers: label prepended to the name of the current file copied
en: Copying
xh: Iyakopa

en: Preparing To Copy...
xh: Ilungiselela Ukukopa...

en: You cannot copy items into the trash.
xh: Awukwazi kukopela izinto emgqomeni.

en: You cannot create links inside the trash.
xh: Awukwazi kudala iimo zonxulumaniso ngaphakathi komgqomo.

en: Files and folders can only be moved into the trash.
xh: Iifayili kunye neziqulathi -zifayili zingashenxiselwa kuphela ngaphakathi emgqomeni.

en: You cannot move this trash folder.
xh: Awukwazi kusishenxisa esi siqulathi -zifayili.

en: You cannot copy this trash folder.
xh: Awukwazi kusikopela esi siqulathi -zifayili somgqomo.

en: A trash folder is used for storing items moved to the trash.
xh: Isiqulathi-zifayili somgqomo sisetyenziselwa ukugcina izinto ezisiwa emgqomeni.

en: Can't Change Trash Location
xh: Ayikwazi Kutshintsha Indawo Yomgqomo

en: Can't Copy Trash
xh: Ayikwazi Kukopa Umgqomo

en: You cannot move a folder into itself.
xh: Awunako ukusishenxisela isiqulathi-zifayili kwiqu saso.

en: You cannot copy a folder into itself.
xh: Awunako ukukopela isiqulathi-zifayili kwisiqu saso.

en: The destination folder is inside the source folder.
xh: Isiqulathi-zifayili sendawo ekusingiselwa kuyo singaphakathi kwesiqulathi-zifayili somthombo.

en: Can't Move Into Self
xh: Ayikwazi Kungena Ngaphakathi Kwesiqu sayo

en: Can't Copy Into Self
xh: Ayikwazi Kukopela Esiqwini

en: You cannot copy a file over itself.
xh: Awukwazi kukopela ifayili ngaphaya kwesiqu sayo.

en: The destination and source are the same file.
xh: Indawo ekusingwa kuyo nomthombo zikwifayili enye.

en: Can't Copy Over Self
xh: Ayikwazi Kukopa Ngaphaya Kwesiqu

en: You do not have permissions to write to the destination.
xh: Awunazo iimvume zokubhalela kwindawo ekusingiswa kuyo.

en: There is no space on the destination.
xh: Akukho sithuba kwindawo ekusingiswa kuyo.

en: Error "%s" creating new folder.
xh: Impazamo i "%s" idala isiqulathi-zifayili estsha.

en: Error creating new folder.
xh: Impazamo ekudaleni isiqulathi-zifayili esitsha.

en: Error Creating New Folder
xh: Impazamo Ekudaleni Isiqulathi-zifayili Esitsha

note: localizers: the initial name of a new folder
en: untitled folder
xh: isiqulathi-zifayili esingenasihloko

en: Error "%s" creating new document.
xh: Impazamo ye- "%s" ekudaleni uxwebhu.

en: Error creating new document.
xh: Impazamo ekudaleni uxwebhu olutsha.

en: Error Creating New Document
xh: Impazamo Ekwenzeni Uxwebhu Olutsha

en: new file
xh: ifayili entsha

note: localizers: progress dialog title
en: Deleting files
xh: Icima iifayili

note: localizers: label prepended to the progress count
en: Files deleted:
xh: IIfayili zicinyiwe:

note: localizers: label prepended to the name of the current file deleted
en: Deleting
xh: Iyacima

en: Preparing to Delete files...
xh: Ilungisela Ukucima Iifayili...

note: localizers: progress dialog title
en: Emptying the Trash
xh: Ichitha Umgqomo

en: Preparing to Empty the Trash...
xh: Ilungiselela Ukuchitha Umgqomo...

note: name, stock id
en: _Empty Trash
xh: _Chitha Umgqomo

en: Computer
xh: Ikhompyutha

en: Network
xh: Uthungelwano

en: Fonts
xh: Iifonti

en: Themes
xh: Imixholo

en: CD/DVD Creator
xh: Umdali we-CD/DVD

en: Windows Network
xh: Uthungelwano Lweefestile

en: Services in
xh: Iinkonzo kwi

note: Today, use special word. * strftime patterns preceeded with the widest * possible resulting string for that pattern. * * Note to localizers: You can look at man strftime * for details on the format, but you should only use * the specifiers from the C standard, not extensions. * These include "%" fol
en: today at 00:00:00 PM
xh: namhlanje nge 00:00:00 PM

en: today at %-I:%M:%S %p
xh: namhlanje nge %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
xh: namhlanje nge 00:00 PM

en: today at %-I:%M %p
xh: namhlanje nge %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
xh: namhlanje, 00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
xh: namhlanje, %-I:%M %p

en: today
xh: namhlanje

note: Yesterday, use special word. * Note to localizers: Same issues as "today" string.
en: yesterday at 00:00:00 PM
xh: izolo nge 00:00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
xh: izolo nge %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
xh: izolo nge 00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M %p
xh: izolo nge %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
xh: izolo, 00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
xh: izolo, %-I:%M %p

en: yesterday
xh: izolo

note: Current week, include day of week. * Note to localizers: Same issues as "today" string. * The width measurement templates correspond to * the day/month name with the most letters.
en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
xh: Ulwesithathu, Septemba 00 0000 nge 00:00:00 PM

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
xh: i-%A, %B %-d %Y nge %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
xh: Umv, Oct 00 0000 nge 00:00:00 PM

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
xh: i-%a, %b %-d %Y nge %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
xh: Umv, Oct 00 0000 nge 00:00 PM

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
xh: i-%a, %b %-d %Y nge %-I:%M %p

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
xh: Oct 00 0000 nge 00:00 PM

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
xh: i-%b %-d %Y nge %-I:%M %p

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
xh: i-%b %-d %Y, %-I:%M %p

en: 00/00/00, 00:00 PM
xh: nge-00/00/00, 00:00 PM

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
xh: i-%m/%-d/%y, %-I:%M %p

en: 00/00/00
xh: nge-00/00/00

en: %m/%d/%y
xh: i-%m/%d/%y

en: %u item | %u items
xh[0]: into ye %u
xh[1]: izinto ze %u

en: %u folder | %u folders
xh[0]: isiqulathi-fayili se %u
xh[1]: iziqulathi-fayili ze %u

en: %u file | %u files
xh[0]: ifayili ye %u
xh[1]: iifayili ze %u

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
xh: ? izinto

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
xh: ? iibytes

en: unknown type
xh: uhlobo olungaziwayo

en: unknown MIME type
xh: uhlobo olungaziwayo lwe-MIME

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
xh: ayaziwa

en: program
xh: inkqubo

en: Can't find description even for "x-directory/normal". This probably means that your gnome-vfs.keys file is in the wrong place or isn't being found for some other reason.
xh: Ayikwaz'ukufumana inkcazelo kwa neye "x-directory/normal". Le nto mhlawumbi ithetha ukuba ifayili i-gnome-vfs.keys isendaweni engalunganga ayifumaneki ngenxa yesizathu esithile.

en: No description found for mime type "%s" (file is "%s"), please tell the gnome-vfs mailing list.
xh: Akukho nkcazelo ifumanekayo yohlobo lwe-mime "%s" (ifayili yi "%s"), nceda uxelele uluhlu lwemeyile lwe-gnome-vfs.

en: link
xh: unxulumano

en: link (broken)
xh: unxulumano (lophukile)

en: Trash
xh: Umgqomo

en: _Always
xh: _Soloko

en: _Local File Only
xh: _Ifayili Efikelela ngqo Kuphela

en: _Never
xh: _Khange

en: 25%
xh: ama-25 e-%

en: 50%
xh: ama-50 e-%

en: 75%
xh: ama-75 e-%

en: 100%
xh: i-100 le-%

en: 150%
xh: i-150 e-%

en: 200%
xh: ama-200 e-%

en: 400%
xh: ama-400 e%

en: 100 K
xh: i-100 lee- K

en: 500 K
xh: ama-500 ee- K

en: 1 MB
xh: isi-1 see- MB

en: 3 MB
xh: isi-3 see- MB

en: 5 MB
xh: isi-5 se MB

en: 10 MB
xh: i-10 le MB

en: 100 MB
xh: i-100 le MB

en: Activate items with a _single click
xh: Yenza ukuba izinto zisebenze ngokucofa ka_nye

en: Activate items with a _double click
xh: Yenza ukuba izinto zisebenze ngokucofa ka_bini

en: E_xecute files when they are clicked
xh: Ph_umeza iifayili xa zicofiwe

en: Display _files when they are clicked
xh: Bonisa ii_fayili xa zicofiweyo

en: _Ask each time
xh: _Buza ngexesha ngalinye

en: Search for files by file name only
xh: Khangela iifayili ngegama kuphela

en: Search for files by file name and file properties
xh: Khangela iifayili ngegama kunye neempawu zeefayili

en: Icon View
xh: Okubonakalayo Kumfanekiso ongumqondiso

en: List View
xh: Okubonakalayo Kuluhlu

en: Manually
xh: Ngezandla

en: By Name
xh: Ngegama

en: By Size
xh: Ngobungakanani

en: By Type
xh: Ngohlobo

en: By Modification Date
xh: Ngomhla Wokulungiswa

en: By Emblems
xh: Ngemifuziselo

en: 8
xh: isi-8

en: 10
xh: i-10

en: 12
xh: i-12

en: 14
xh: i-14

en: 16
xh: i-16

en: 18
xh: i-18

en: 20
xh: ama-20

en: 22
xh: ama-22

en: 24
xh: ama-24

note: Note to translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * matc
en: %s's Home
xh: i-%s iseKhaya

en: editable text
xh: umbhalo ohlelekayo

en: the editable label
xh: ilebhile ehlelekayo

en: additional text
xh: umbhalo odityanisiweyo

en: some more text
xh: omnye umbhalo kwakhona

en: highlighted for selection
xh: iqaqanjiselwe ukhetho

en: whether we are highlighted for a selection
xh: ukuba siqaqanjiselwe ukhetho

en: highlighted as keyboard focus
xh: iqaqanjiswe njengongqamaniso lwe-keyboard

en: whether we are highlighted to render keyboard focus
xh: ukuba siqaqanjiselwe ukunika ungqamaniso lwe-keyboard

en: highlighted for drop
xh: iqaqanjiselwe ulahlo

en: whether we are highlighted for a D&D drop
xh: ukuba siqaqanjiselwe ulahlo lwe-D&D

en: The selection rectangle
xh: Uxande lokukhetha

en: Frame Text
xh: Umbhalo we-Frame

en: Draw a frame around unselected text
xh: Zoba i-frame

en: Selection Box Color
xh: Umbala Webhokisi Yokukhetha

en: Color of the selection box
xh: Umbala webhokisi yokukhetha

en: Selection Box Alpha
xh: i-Alpha Yebhokisi Yokukhetha

en: Opacity of the selection box
xh: Ukuba luzizi kwebhokisi yokukhetha

en: Highlight Alpha
xh: Qaqambisa u-Alfa

en: Opacity of the highlight for selected icons
xh: Ukuba luzizi koqaqambiso lwemifanekiso engumqondiso ekhethiweyo

en: Light Info Color
xh: Umbala i-Info Okhanyayo

en: Color used for information text against a dark background
xh: Umbala osetyenziselwa umbhalo wentsingiselo malunga nokungasemva okumnyama

en: Dark Info Color
xh: Umbala i-Info Omnyama

en: Color used for information text against a light background
xh: Umbala usetyenziselwa umbhalo wentsingiselo malunga nokungasemva okukhanyayo

en: Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it? This will clobber the stored manual layout.
xh: Uyafuna ukuvula kwisimo sezandla uyishiye le nto apho ubuyifake khona? Oku kuya kuqungqutha isimo sezandla esigciniweyo.

en: This folder uses automatic layout.
xh: Isiqulathi-zifayili sisebenzisa isimo esizenzekelayo.

en: Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them? This will clobber the stored manual layout.
xh: Ingaba ufuna ukuya kwimo yezandla uzishiye ezi zinto apho ubuzifake khona? Oku kuya kuqungqutha imo yezandla egcinwe kuvimba.

en: Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it?
xh: Ingaba ufuna ukuya kwimo yezandla uyishiye le nto apho ubuyifake khona?

en: Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them?
xh: Uyafuna ukuvulela kwisimo sezandla uze uzishiye ezi zinto apho ubuzifake khona?

en: Switch to Manual Layout?
xh: Vulela Kwisimo Sezandla?

en: Switch
xh: Vula ucime

en: Open Failed, would you like to choose another application?
xh: Ukuvula akuphumelelanga, ungathanda ukukhetha enye inkqutyana yekhompyutha?

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.
xh: i-"%s" ayikwazi kuvula"%s" ngenxa yokuba i "%s" ayikwazi kufikelela kwiifayili ezikwezi ndawo "%s".

en: Open Failed, would you like to choose another action?
xh: UKuvula akuphumelelanga, ungathanda ukukhetha enye indlela yokusebenza?

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s" locations.
xh: Isenzo esimiselweyo asikwaz'ukuvula i "%s" ngokuba asikwaz'ukufikelela iifayili ezikwiindawo ze "%s".

en: Can't Open Location
xh: Ayikwazi kuvula Indawo

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s".locations.
xh: i-"%s" ayikwaz'ukuvula i-"%s" ngokuba i-"%s" ayikwaz'ukufikelela iifayili ezikwiindawo ze "%s".

en: No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
xh: Azikho ezinye iinkqubo zekhompyutha ezifumanekayo ukubonisa le fayili. Ukuba ukopela le fayili kwikhompyutha yakho, usenokuyivula.

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s".locations.
xh: Isenzo esimiselweyo asikwaz'ukuvula i-"%s" ngokuba asikwaz'ukufikelela kwiifayili ezikwiindawo ze "%s".locations.

en: No other actions are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
xh: Azikho ezinye izenzo ezifumanekayo zokubonisa le fayili. Ukuba ukopela le fayili kwikhompyutha yakho, ungakwazi ukuyivula.

en: Opening %s
xh: Ivula i %s

note: TODO: These strings suck pretty badly, but we're in string-freeze, * and I found these in other places to reuse. We should make them * better later. Shouldn't have gotten this error unless there's a : separator.
en: Couldn't display "%s".
xh: Ayikwazanga kubonisa i "%s".

en: There was an error launching the application.
xh: Kwaba kho impazamo ekundululeni inkqubo yekhompyutha.

en: The attempt to log in failed.
xh: Ilinge lokungena aliphumelelanga.

en: Access was denied.
xh: Ukufikelela kwaliwa.

en: Couldn't display "%s", because no host "%s" could be found.
xh: Ayikwazanga kubonisa i "%s", ngokuba umququzeleli oyi "%s" akafunyanwanga.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
xh: Khangela ukuba upelo luchanekile yaye imimiselo yekhompyutha esebenzisa njengomqobo ichanekile.

en: "%s" is not a valid location.
xh: i-"%s" asiyiyo indawo esemthethweni.

en: Please check the spelling and try again.
xh: Nceda ukhangele upelo uzame kwakhona.

en: Couldn't find "%s".
xh: Ayikwazang'ukufumana i "%s".

en: Can't Display Location
xh: Ayikwaz'Ukubonisa Indawo

en: Sorry, but you can't execute commands from a remote site.
xh: Uxolo, kodwa awunakh'ukuphumeza imiyalelo esuka kwindawo ekude.

en: This is disabled due to security considerations.
xh: Le yenzakele ngenxa yokucingela ngokhuseleko.

en: Can't Execute Remote Links
xh: Ayikwaz'uKuphumeza Iimo zonxulumaniso Ezikude

en: Details:
xh: Iinkcukacha:

en: Error Launching Application
xh: Impazamo Ekunduleni Inkqubo yekhompyutha

en: This drop target only supports local files.
xh: Le nto kujoliswe kuyo ukufaka kuxhasa kuphela iifayili zaloo ndawo.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
xh: Ukuvula iifayili ezingezaloo ndawo zikopele kwisiqulathi- zifayili uze ke uzifake kwakhona.

en: Drop Target Only Supports Local Files
xh: Faka Iifayili Zaloo ndawo Ezixhasa Ekujoliswe Kuzo Kuphela

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
xh: Ukuvula iifayili ezingezaloo ndawo zikopele kwisiqulathi -zifayili yaloo ndawo uze uphinde uzifake kwakhona. Iifayili zaloo ndawo ozifakileyo sele zivuliwe.

en: Edit
xh: Hlela

en: Undo Edit
xh: Buyisela okwenziweyo Kuhlela

en: Undo the edit
xh: Buyisela okwenziweyo kuhlelo

en: Redo Edit
xh: Yenza kwakhona Uhlela

en: Redo the edit
xh: Enza kwakhona uhlelo

en: View your computer storage
xh: Bonisa uvimba wekhompyutha yakho

en: Change how files are managed
xh: Tshintsha indlela eziphethwe ngayo iifayili

en: File Management
xh: Ukuphathwa Kweefayili

en: Home Folder
xh: Isiqulathi -zifayili Sasekhaya

en: View your home folder in the Nautilus file manager
xh: Bonisa isiqulathi -zifayili sakho sasekhaya kumphathi -zifayili we-Nautilus

en: Browse the filesystem with the file manager
xh: Khangela inkqubo yeefayili ngomphathi weefayili

en: File Browser
xh: Isikhangeli Sefayili

en: Factory for Nautilus shell and file manager
xh: Ifektri yeqokobhe le-Nautilus kunye nomphathi wefayili

en: Nautilus factory
xh: Ifektri ye-Nautilus

en: Nautilus metafile factory
xh: Ifektri ye-Nautilus yeenkcukacha zokuphathelene nee-data

en: Nautilus shell
xh: Iqokobhe le-Naultilus

en: Nautilus shell operations that can be done from subsequent command-line invocations
xh: Imisebenzi yeqokobhe le-Nautilus elinokwenziwa ekukhungeni umgca womyalelo olandelayo

en: Produces metafile objects for accessing Nautilus metadata
xh: Ivelisa izinto kubucukubhede obunxulumene neefayili ezenzelwa ukufikelela ubucukubhede obunxulumene nee-data kwi-Nautilus

en: Background
xh: Okungasemva

note: name, stock id
en: Open T_erminal
xh: Vula i-T_erminal

note: label, accelerator
en: Open a new GNOME terminal window
xh: Vula ifestile entsha eyi-terminal ye-GNOME

note: label, accelerator
en: Create a new launcher
xh: Dala isindululi esitsha

note: name, stock id
en: Change Desktop _Background
xh: Tshintsha _Okungasemva kwi-Desktop

note: label, accelerator
en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
xh: Bonisa ifestile eza kukunceda ekufakeni isihombo okanye umbala kokungasemva kwi-desktop yakho

note: name, stock id
en: Empty Trash
xh: Chitha Umgqomo

note: label, accelerator
en: Delete all items in the Trash
xh: Cima zonke izinto Ezisemgqomeni

en: Desktop
xh: i-Desktop

en: _Desktop
xh: i-_Desktop

en: Open %d Window? | Open %d Windows?
xh[0]: Vula Ifestile ye %d?
xh[1]: Vula iifestile ze %d?

en: Are you sure you want to open all files?
xh: Uqinisekile ukuba ufuna ukuzivula zonke iifayili?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
xh[0]: Le nto iya kuvula ifestile eyahlukeneyo ye %d.
xh[1]: Ezi zinto ziya kuvula iifestile ezahlukeneyo ze %d.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
xh: Uqinisekile ukuba uya kufuna ukucima i-"%s"?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %d selected items?
xh[0]: Uqinisekile ukuba ufuna ukuyicima umphelo into ekhethiweyo ye %d?
xh[1]: Uqinisekile ukuba ufuna ukuzicima umphelo izinto ezikhethiweyo ze %d?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
xh: Ukuba ucima into, ilahleke ngokusisigxina.

en: Delete?
xh: Icime?

en: Select Pattern
xh: Khetha Isihombo

en: _Pattern:
xh: _Ubume:

en: "%s" selected
xh: i-"%s" ikhethiwe

en: %d folder selected | %d folders selected
xh[0]: isiqulathi-fayili esikhethiweyo se %d
xh[1]: iziqulathi-fayili ezikhethiweyo ze %d

en:  (containing %d item) |  (containing %d items)
xh[0]:  (iqulethe into ye %d)
xh[1]:  (ziqulethe izinto ze %d)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %d item) |  (containing a total of %d items)
xh[0]:  (iqulethe iyonke into ye %d)
xh[1]:  (iqulethe zizonke izinto ze %d)

en: "%s" selected (%s)
xh: i-"%s" ikhethe i-(%s)

en: %d item selected (%s) | %d items selected (%s)
xh[0]: %d into ikhethe (%s)
xh[1]: %d izinti zikhethe (%s)

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %d other item selected (%s) | %d other items selected (%s)
xh[0]: %d enye into ekhethiweyo (%s)
xh[1]: %d ezinye izinto ezikhethiweyo (%s)

en: %s, Free space: %s
xh: %s, Isithuba esikhululekileyo: %s

note: Note that the number of items actually displayed varies somewhat due * to the way files are collected in batches. So you can't assume that * no more than the constant limit are displayed.
en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle.
xh: Isiqulathi i- "%s" iqulethe iifayili ezingaphezu kokuba i-Nautilus ingaziphatha.

en: Some files will not be displayed.
xh: Ezinye iifayili aziyi kuboniswa.

en: Too Many Files
xh: Zininzi Kakhulu Iifayili

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
xh: Ayikwazi kushenxisela ifayili emgqomeni, ufuna ukucima ngoko nangoko?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
xh: Ifayili i "%s" aikwazi kushenxiselwa emgqomeni.

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
xh: Ayikwazi kushenxisela izinto emgqomeni, ufuna ukuzicima ngoko nangoko?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
xh: Ayikwazi kushenxisela ezinye izinto emgqomeni, ufuna ukuzima ezi zinto ngoko nangoko?

en: Delete Immediately?
xh: Cima Ngoko nangoko?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s" from the trash?
xh: Uqinisekile ukuba ufuna ukuyicima ngokusisigxina i- "%s" emgqomeni?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %d selected items from the trash?
xh[0]: Uqinisekile ukuba ufuna ukuyicima umphelo into ye %d ekhethwe emgqomeni?
xh[1]: Uqinisekile ukuba ufuna ukuzicima umphelo izinto ze %d ezikhethwe emgqomeni?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
xh: Ukuba uyayicima into, iyakulahleka umphelo.

en: Delete From Trash?
xh: Icinywe Emgqomeni?

en: Open with "%s"
xh: Vula nge"%s"

en: Use "%s" to open the selected item
xh: Sebenzisa i-"%s" ukuze uvule into ekhethiweyo

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
xh: Ufuna ukuphumeza inkqubo i "%s", okanye ubonise okuqulethweyo?

en: "%s" is an executable text file.
xh: I-"%s" yifayili yombhalo ephumezekayo.

en: Run or Display?
xh: Phumeza okanye Bonisa?

en: Run in _Terminal
xh: Phumeza ngaphakathi i-_Terminal

en: _Display
xh: _Bonisa

en: _Run
xh: _Phumeza inkqubo

en: Cannot open %s
xh: Ayikwazi ukuvula i-%s

en: The filename "%s" indicates that this file is of type "%s". The contents of the file indicate that the file is of type "%s". If you open this file, the file might present a security risk to your system.
    
    Do not open the file unless you created the file yourself, or received the file from a trusted source. To open the file, rename the file to the correct extension for "%s", then open the file normally. Alternatively, use the Open With menu to choose a specific application for the file.
xh: Igama lefayili "%s" lalatha ukuba le fayili luhlobo lwe "%s". Okuquletwe yile fayili kwalatha ukuba ifayili luhlobo lwe "%s". Ukuba uyayivula le fayili, ifayili ingakunikeza ubungozi kwinkqubo yakho yekhompyutha.
    
    Musa ukuyivula ifayili ngaphandle kokuba uyidale ngokwakho ifayili, okanye uyifumene ifayili kumthombo ohembekileyo. Ukuyivula ifayili, yithiyele kwakhona ifayili kwisihlomelo esichanekileyo se "%s", emva koko uyivule ifayili ngendlela eqhelekileyo. Okanye, sebenzisa u-Vula Ngemenyu ukwenzela ukuba ukhethe inkqubo ethile echanekileyo yefayili.

en: Run "%s" on any selected items
xh: Phumeza inkqubo "%s" nokuba kukweziphina izinto ezikhethiweyo

en: Create Document from template "%s"
xh: Dala Uxwebhu kwisikhokelo "%s"

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
xh: Zonke iifayili eziphumezekayo kwesi siqulathi- zifayili ziya kuvela kwimenyu yeZikripthi.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
xh: Ukukhetha iskripthi kwimenyu kuya kuphumeza inkqubo yeso skripthi ngazo naziphi na izinto ezikhethelwe ingeniso.

en: About Scripts
xh: Ngezikripthi

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
xh: Zonke iifayili ezikwesi siqulathi-zifayili ziya kuvela kwimenyu yeScripts. Ukukhetha iskripthi kwimenyu kuya kuphumeza eso skripthi.
    
    Xa siphunyezwa kwisiqulathi-zifayili saloo ndawo, izikripthi ziya kudluliselwa amagama efayili akhethiweyo. Zakuphunyezwa kwisiqulathi-zifayili esikude (umzekelo isiqulathi-zifayili esibonisa isiqulatho se-web okanye se-ftp), izikripthi azukudluliselwa bunjani obuthile obunokubalwa obubobento kanye.
    
    Kuzo zonke iimeko, oku kugcinwa kulandelayo kwamaxabiso aguqukayo bubume bemeko buya kumiselwa yi-Nautilus, okuya kusetyenziswa zizikripti:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: iindlela ezinemigca emitsha nezenzelwe imida ezenzelwe iifayli ezikhethiweyo (kuphela ukuba zifikelela ngqo)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: ii-URI ezinemigca emitsha nezenzelwe imida ezenzelwe iifayili ezikhethiweyo
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: i-URI yendawo ekhoyo ngoku
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: indawo nobungakanani befestile ekhoyo ngoku

en: "%s" will be moved if you select the Paste Files command
xh: i-"%s" iya kushenxiswa ukuba ukhetha umyalelo Weefayili Zokuncamathelisa

en: "%s" will be copied if you select the Paste Files command
xh: i-"%s" iya kukotshwa ukuba ukhetha umyalelo Weefayili Zokuncamathelisa

en: The %d selected item will be moved if you select the Paste Files command | The %d selected items will be moved if you select the Paste Files command
xh[0]: Into ye %d ekhethiweyo iya kushenxiswa ukuba ukhetha umyalelo we Paste Files
xh[1]: Izinto ze %d ezikhethiweyo ziya kushenxiswa ukuba ukhetha umyalelo we Paste Files

en: The %d selected item will be copied if you select the Paste Files command | The %d selected items will be copied if you select the Paste Files command
xh[0]: Into ye %d ekhethiweyo iya kukotshwa ukuba ukhetha umyalelo we Paste Files
xh[1]: Izinto ze %d ezikhethiweyo ziya kukotshwa ukuba ukhetha umyalelo we Paste Files

en: There is nothing on the clipboard to paste.
xh: Akukho nto yokuncamathisela kwi-clipboard.

en: Mount Error
xh: Nyusa Impazamo

en: Unmount Error
xh: Ehlisa Impazamo

en: Eject Error
xh: Khupha Impazamo

en: Connect to Server %s
xh: Nxulumanisa kwi-Seva %s

en: _Connect
xh: _Nxulumanisa

en: Link _name:
xh: Nxulumanisa _igama:

en: Create _Document
xh: Dala _Uxwebu

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
xh: Vula Ng_e

note: name, stock id, label
en: Choose a program with which to open the selected item
xh: Khetha inkqubo ekuza kuvulwa ngayo into ekhethiweyo

note: name, stock id
en: _Properties
xh: _Impawu

note: label, accelerator
en: View or modify the properties of each selected item
xh: Bonisa okanye lungisa iimpawu zento nganye ekhethiweyo

note: name, stock id
en: Create _Folder
xh: Dala _Isiqulathi-zifayili

note: label, accelerator
en: Create a new empty folder inside this folder
xh: Dala isiqulathi-zifayili entsha engenanto ngaphakathi kwesi siqulathi-zifayili

en: No templates Installed
xh: Akukho Zikhokelo Zisekiweyo

note: name, stock id, label name, stock id
en: _Empty File
xh: Ifayili _Engenanto

note: label, accelerator
en: Create a new empty file inside this folder
xh: Dala ifayili entsha engenanto ngaphakathi kwale fayili

note: #-#-#-#-#  xh.po (nautilus)  #-#-#-#-# name, stock id
en: _Open
xh: _Vula

note: label, accelerator
en: Open the selected item in this window
xh: Vula into ekhethiweyo kule festile

note: name, stock id
en: Open in Navigation Window
xh: Vula Efestileni Yokuhamba-hamba

note: label, accelerator
en: Open each selected item in a navigation window
xh: Vula into nganye ekhethiweyo efestileni yokuhamba-hamba

note: name, stock id
en: Open with Other _Application...
xh: Vula Ngenye _Inkqubo yekhomyutha...

note: label, accelerator
en: Choose another application with which to open the selected item
xh: Khetha enye inkqubo yekhompyutha oza kuvula ngayo into ekhethiweyo

note: name, stock id
en: _Open Scripts Folder
xh: _Vula Isiqulathi-zifayili Sezikripthi

note: label, accelerator
en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
xh: Bonisa isiqulathi- zifayili esiqulethe izikripthi ezivele kulemenyu

note: name, stock id
en: Cu_t Files
xh: Si_ka Iifayili

note: label, accelerator
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste Files command
xh: Lungisa iifayili ezikhethiweyo zizokushenxiswa nomyalelo Weefayili Zokuncamathelisa

note: name, stock id
en: _Copy Files
xh: _Kopa Iifayili

note: label, accelerator
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste Files command
xh: Lungisa iifayili ezikhehiweyo ukuba zikotshelwe ngomyalelo Wokuncamathelisa Iifayili

note: name, stock id
en: _Paste Files
xh: _Ncamathelisa Iifayili

note: label, accelerator
en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command
xh: Shenxisa okanye ukope iifayili ebezikhethwe ngaphambili ngumyalelo Wokusika Iifayile okanye Wokusika Iifayili

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id
en: _Paste Files Into Folder
xh: _Ncamathelisa Iifayili Ngaphakathi Kwesiqulathi-zifayili

note: label, accelerator
en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command into the selected folder
xh: Shenxisa okanye ukope iifayili ebezikhethwe ngaphambili ngomyalelo Wokuncamathelisa Iifayili okanye Wokukopa Iifayili uzibeke kwisiqulathi-zifayili esikhethiweyo

note: name, stock id
en: Select _All Files
xh: Khetha _Zonke Iifayili

note: label, accelerator
en: Select all items in this window
xh: Khetha zonke izinto kule festile

note: name, stock id
en: Select _Pattern
xh: Khetha _Isihombo

note: label, accelerator
en: Select items in this window matching a given pattern
xh: Khetha izinto kule festile ezingqamana nasihombo esinikiweyo

note: name, stock id
en: D_uplicate
xh: U_kuphinda

note: label, accelerator
en: Duplicate each selected item
xh: Phinda into nganye ekhethiweyo

note: name, stock id
en: Ma_ke Link
xh: Ye_nza Unxibelelwano

note: label, accelerator
en: Create a symbolic link for each selected item
xh: Dala into nganye ekhethiweyo unxibelelwano oluluphawu

note: name, stock id
en: _Rename...
xh: _Thiya kwakhona...

note: label, accelerator
en: Rename selected item
xh: Thiya kwakhona into ekhethiweyo

note: name, stock id
en: Mo_ve to Trash
xh: Yi_ya Emgqomeni

note: label, accelerator
en: Move each selected item to the Trash
xh: Yisa into nganye ekhethiweyo Emgqomeni

note: name, stock id
en: _Delete
xh: _Cima

note: label, accelerator
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
xh: Cima into nganye ekhethiweyo, ngaphandle kokuyisa Emgqomeni

note: name, stock id
en: Reset View to _Defaults
xh: Misela kwakhona Okubonakalayo _Kokumiselweyo

note: label, accelerator
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
xh: Misela kwakhona ulandelelwano lokukhetha nomgangatho wokwandisa ukuze ziyelele kwiimpawu sisenzela oku kubonakalayo

note: name, stock id
en: Connect To This Server
xh: Nxulumanisa Kule Seva

note: label, accelerator
en: Make a permanent connection to this server
xh: Yenza unxulumano olusisigxina kule seva

note: name, stock id
en: _Mount Volume
xh: _Nyusa Umthamo

note: label, accelerator
en: Mount the selected volume
xh: Nyusa umthamo okhethiweyo

note: name, stock id
en: _Unmount Volume
xh: _Hlisa umthamo

note: label, accelerator
en: Unmount the selected volume
xh: Hlisa umthamo

note: name, stock id
en: _Eject
xh: _Khupha

note: label, accelerator
en: Eject the selected volume
xh: Khupha umthamo okhethiweyo

note: name, stock id
en: Open File and Close window
xh: Vula Ifayili Uvale ifestile

note: name, stock id
en: Show _Hidden Files
xh: Bonisa Iifayili _Ezifihlakeleyo

note: label, accelerator
en: Toggles the display of hidden files in the current window
xh: Ukhuni olusebenza njengeqhosha lwenza imbonakalo yeefayili ezifihliweyo kwifestile esebenzayo

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
xh: _Amaphepha abhaliweyo

en: _Open with "%s"
xh: _Vula nge "%s"

note: add the "open in new window" menu item
en: Open in New Window | Open in %d New Windows
xh[0]: Vula kwiFestile Entsha
xh[1]: Vula kwiiFestile Ezintsha ze %d

en: _Delete from Trash
xh: _Cima Emgqomeni

en: Delete all selected items permanently
xh: Cima zonke izinto ezikhethiweyo umphelo

en: Ma_ke Links
xh: Qhaga_shelanisa

en: Cu_t File
xh: Si_ka Ifayili

en: _Copy File
xh: _Kopa Ifayili

en: The link is broken, do you want to move it to the Trash?
xh: Unxulumano lophukile, uyafuna ukulushenxisela Emgqomeni?

en: This link can't be used, because it has no target.
xh: Olu nxulumaniso alunakusetyenziswa, ngokuba alunanto lujoliswe kulo.

en: This link can't be used, because its target "%s" doesn't exist.
xh: Olu nxulumaniso alunakusetyenziswa, ngokuba into olujoliswe kulo i- "%s" ayikho.

en: Broken Link
xh: Unxulumaniso Lophukile

en: Opening "%s".
xh: Ivula "%s".

en: Cancel Open?
xh: Rhoxisa Ukuvula?

en: Download location?
xh: Indawo Yokuthulula ulwazi?

en: You can download it or make a link to it.
xh: Ungathulula ulwazi okanye wenze unxulumaniso kuyo.

en: Make a _Link
xh: Yenza u_Nxulumano

en: _Download
xh: _Khuphela ulwazi

en: Drag and drop is not supported.
xh: Ukutsala ufake akuxhaswanga.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
xh: Ukutsala ufake kuxhaswa kuuphela kwiinkqubo zeefayili zaloo ndawo.

en: Drag and Drop Error
xh: Ipmazamo Yokutsala Ufake

en: An invalid drag type was used.
xh: Uhlobo lokutsala olungekho semthethweni lusetyenzisiwe.

en: Comment
xh: Inkcazo

en: URL
xh: i-URL

en: Link
xh: Unxulumano

en: Command
xh: Umyalelo

en: Launcher
xh: Isindululi

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
xh: Awunazo iimvume ezifanelekileyo zokubona okuqulethwe ngu "%s".

en: "%s" couldn't be found. Perhaps it has recently been deleted.
xh: i-"%s"ayikwazanga kufumaneka. Mhlawumbi ibisandul'ukcinywa.

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
xh: Uxolo, ayikwazanga kubonisa okuqulethwe ngu "%s".

en: The folder contents could not be displayed.
xh: Okuqulethwe sisiqulathi-zifayili akukwazanga kuboniswa.

en: Error Displaying Folder
xh: Impazamo Ekuboniseni Isiqulathi-zifayili

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
xh: Igama "%s" selisetyenzisiwe kwesi siqulathi-zifayili. Nceda usebenzise igama elahlukileyo.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
xh: Ayikho i "%s" kwesi siqulathi-zifayili. Mhlawumbi ishenxisiwe okanye icinyiwe?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
xh: Awunazo iimvume ezifanelekileyo zokuthiya i-"%s" kwakhona.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
xh: Igama "%s " alikho semthethweni ngokuba inophawu i "/". Nceda usbenzise igama elahlukileyo.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
xh: Igama "%s" alikho semthethweni. Nceda usebenzise igama elahlukileyo.

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
xh: Ayikwazanga kutshintsha igama i "%s" kuba yidiski efundekayo kuphela

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
xh: Uxolo, ayikwazanga ukutshintsha i "%s" ukuya kwi "%s".

en: The item could not be renamed.
xh: Into ayikwazanga kuthiywa kwakhona.

en: Renaming Error
xh: Impazamo Yokuthiya kwakhona

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
xh: Awunazo iimvume ezifunekayo zokutshintsha iqela le "%s".

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
xh: Alikwazanga kutshintsheka iqela le "%s" ngokuba ikwidiski`efundekayo kuphela

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
xh: Uxolo, ayikwazanga kutshintsha iqela le "%s".

en: The group could not be changed.
xh: Iqela alikwazanga kutshintshwa.

en: Error Setting Group
xh: Impazamo Ekumiseleni Iqela

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
xh: Ayikwazanga kutshintsha umnini "%s" kuba yidiski efundekayo kuphela

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
xh: Uxolo, akakwazekanga ukutshintsheka umnini "%s".

en: The owner could not be changed.
xh: Umnikazi akakwazanga kutshintshwa.

en: Error Setting Owner
xh: Impazamo Ekumiseleni Umnikazi

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
xh: Ayikhange ibenako ukutshintsha iimvume ze "%s" ngokuba ikwidiski efundekayo kuphela

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
xh: Uxolo, azikhange zibenako ukutshintsheka iimvume ze"%s".

en: The permissions could not be changed.
xh: Iimvume azikwazanga kutshintshwa.

en: Error Setting Permissions
xh: Impazamo Ekumiseleni Iimvume

en: Renaming "%s" to "%s".
xh: Ukuthiya kwakhona "%s" ukuya ku "%s".

en: Cancel Rename?
xh: Rhoxisa Thiya kwakhona?

en: by _Name
xh: nge_Gama

en: Keep icons sorted by name in rows
xh: Gcina imifanekiso engumqondiso ihlelwe ngegama ezintlwini

en: by _Size
xh: ngo_Bungakanani

en: Keep icons sorted by size in rows
xh: Gcina imifanekiso engumqondiso ihlelwe ngobungakanani ezintlwini

en: by _Type
xh: ngo_Hlobo

en: Keep icons sorted by type in rows
xh: Gcina imifanekiso engumqondiso ihlelwe ngohlobo ezintlwini

en: by Modification _Date
xh: ngo_Mhla Wokulungiswa

en: Keep icons sorted by modification date in rows
xh: Gcina imifanekiso engumqondiso ihlelwe ngomhla wokulungiswa ezintlwini

en: by _Emblems
xh: nge _Mifuziselo

en: Keep icons sorted by emblems in rows
xh: Gcina imifanekiso engumqondiso ngemifuziselo ezintlwini

en: Arran_ge Items
xh: Cwangc_isa Izinto

note: name, stock id, label name, stock id
en: Str_etch Icon
xh: Tw_abulula Umfanekiso ongumqondiso

note: label, accelerator
en: Make the selected icon stretchable
xh: Yenza umfanekiso ongumqondiso utsaleke

note: name, stock id
en: Restore Icons' Original Si_zes
xh: Buyisela Ubunga_kanani Bemifanekiso Yomqondiso Kwimeko yasekuqaleni

note: label, accelerator
en: Restore each selected icon to its original size
xh: Buyisela umfanekiso ngamnye womqondiso kwimeko yasekuqaleni

note: name, stock id
en: Clean _Up by Name
xh: Coca _Ngegama

note: label, accelerator
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
xh: Misa kwakhona imifanekiso engumqondiso ukwenzela imme ngokufanelekileyo efestileni uphephe ukuba ingenane

note: name, stock id
en: Compact _Layout
xh: Ubume _Obubumbeneyo

note: label, accelerator
en: Toggle using a tighter layout scheme
xh: Sebenzisa ukhuni olusetyebenza njengeqhosha kuyilo lwemo etsalekileyo

note: name, stock id
en: Re_versed Order
xh: Ukulandelelana Okugqwe_thiweyo

note: label, accelerator
en: Display icons in the opposite order
xh: Bonisa imifanekiso engumqondiso kulandelelwano oluchaseneyo

note: name, stock id
en: _Keep Aligned
xh: _Gcina Kulungelelanisiwe

note: label, accelerator
en: Keep icons lined up on a grid
xh: Gcina imifanekiso engumqondiso ikroziswe kwigridi

en: _Manually
xh: _Ngezandla

en: Leave icons wherever they are dropped
xh: Shiya imifanekiso engumqondiso nangaliphi na ixesha iwiswa

en: By _Name
xh: Nge_Gama

en: By _Size
xh: Ngo_Bungakanani

en: By _Type
xh: Ngo_Hlobo

en: By Modification _Date
xh: _Ngomhla Wokulungiswa

en: By _Emblems
xh: Nge_Mifuziselo

en: Restore Icon's Original Si_ze
xh: Buyisela Ubunga_kanani Bangaphambili Bomfanekiso ongumqondiso

en: pointing at "%s"
xh: ikhombe kwi "%s"

en: Icons
xh: Imifanekiso engumqondiso

en: _Icons
xh: _Imifanekiso engumqondiso

en: %s Visible Columns
xh: Imiqulu Ebonakalayo ye-%s

en: Choose the order of information to appear in this folder.
xh: Khetha ukulandelelana kolwazi oluza kuvela kwesi siqulathi-zifayili.

note: name, stock id
en: Visible _Columns...
xh: Imiqulu _Ebonakalayo...

note: label, accelerator
en: Select the columns visible in this folder
xh: Khetha imiqulu ebonakalayo kwesi siqulathi- zifayili

en: List
xh: Uluhlu

en: _List
xh: _Uluhlu

en: You can't assign more than one custom icon at a time!
xh: Awunako ukwabela ngaphezu komfanekiso ongomqondiso owenzelweyo omnye ngexesha!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
xh: Nceda ufake umfanekiso omnye nje qha ukwenzela ukuba umisele umfanekiso ongumqondiso.

en: More Than One Image
xh: Ngaphezu Komfanekiso Omnye

en: The file that you dropped is not local.
xh: Ifayili oyifakileyo asiyoyaloondawo.

en: You can only use local images as custom icons.
xh: Ungasebenzisa kuphela imifanekiso yaloo ndawo njengemifanekiso engumqondiso eungiselweyo.

en: Local Images Only
xh: Imifanekiso Yaloo ndawo Kuphela

en: The file that you dropped is not an image.
xh: Ifayili oyifakileyo ayingomfanekiso.

en: Images Only
xh: Imifanekiso Kuphela

en: Properties
xh: Iimpawu

en: %s Properties
xh: Iipawu ze %s

en: Cancel Group Change?
xh: Rhoxisa Utshintsho Lweqela?

en: Changing group.
xh: Itshintsha iqela.

en: Cancel Owner Change?
xh: Rhoxisa Utshintsho Lomnikazi?

en: Changing owner.
xh: Itshintsha umnikazi.

en: nothing
xh: akukho nto

en: unreadable
xh: ayifundeki

en: %d item, with size %s | %d items, totalling %s
xh[0]: %d into, enobungakanani %s
xh[1]: %d izinto zizonke zinobungakanani %s

en: (some contents unreadable)
xh: (okunye okuqulethweyo akufundeki)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
xh: Okuqulathiweyo:

en: Basic
xh: Esisiseko

en: _Names:
xh: _Amagama:

en: _Name:
xh: _Igama:

en: Type:
xh: Uhlobo:

en: Size:
xh: Ubungakanani:

en: Location:
xh: Indawo:

en: Volume:
xh: Umthamo:

en: Free space:
xh: Isithuba eskhululekileyo:

en: Link target:
xh: Unxibelelwano ekujoliswe kulo:

en: MIME type:
xh: Uhlobo lwe-MIME:

en: Modified:
xh: Ilungisiwe:

en: Accessed:
xh: Ifikelelwe:

en: _Select Custom Icon...
xh: _Khetha Umfanekiso ongumqondiso Olungiselweyo...

en: _Remove Custom Icon
xh: _Susa Umfanekiso ongumqondiso ozenzele wona

en: Emblems
xh: Imifuziselo

en: _Read
xh: _Funda

en: _Write
xh: _Bhala

en: E_xecute
xh: Ph_umeza

en: Set _user ID
xh: Misela i-ID _yomsebenzisi

en: Special flags:
xh: Iiflegi ezizodwa:

en: Set gro_up ID
xh: Misela i-ID yeqe_la

en: _Sticky
xh: _Ncangathi

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
xh: Awunguye umnikazi, ngoko awukwazi ukutshintsha ezi mvume.

en: File _owner:
xh: Ifayili _umnikazi:

en: File owner:
xh: Ifayili umnikazi:

en: _File group:
xh: Iqela lee_fayili:

en: File group:
xh: Iqela leefayili:

en: Owner:
xh: Umnikazi:

en: Group:
xh: Iqela:

en: Others:
xh: Ezinye:

en: Text view:
xh: Okubonakalayo kumbhalo:

en: Number view:
xh: Okubonakalayo kwinani:

en: Last changed:
xh: Igqityele ukutshintshwa:

en: The permissions of "%s" could not be determined.
xh: Iimvume ze "%s" ayibanga nakuqinisekiswa.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
xh: Iimvume zefayili ekhethiweyo azibanga nakuqinisekiswa.

en: There was an error displaying help.
xh: Kwaba kho impazamo ekuboniseni uncedo.

en: Couldn't Show Help
xh: Ayikwazanga Kubonisa Uncedo

en: Open With
xh: Vula Nge

en: Cancel Showing Properties Window?
xh: Rhoxisa Ukubonisa Ifestile Yeempawu?

en: Creating Properties window.
xh: Idala ifestile Yeempawu.

en: Select an icon
xh: Khetha Umfanekiso ongumqondiso

en: (Empty)
xh: (Ze)

en: Loading...
xh: Iyalayisha...

en: E_ject
xh: Kh_upha

en: Open
xh: Vula

note: add the "create folder" menu item
en: Create Folder
xh: Dala Isiqulathi-zifayili

en: Cut Folder
xh: Sika Isiqulathi-zifayili

en: Copy Folder
xh: Kopa Isiqulathi-zifayili

en: Paste Files into Folder
xh: Ncamathelisa Iifayili Kwisiqulathi-zifayili

en: Move to Trash
xh: Yisa Emgqomeni

en: Filesystem
xh: Inkqubo yeefayili

en: Network Neighbourhood
xh: Uthungelwano Lobumelwane

en: Tree
xh: Umthi

en: Couldn't Create Required Folder
xh: Ayikwazanga Kudala Isiqulathi-zifayili Esifunekayo

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
xh: i-Nautilus ayikwazanga kudala isiqulathi-zifayili esifunekayo se "%s".

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
xh: Phambi kokuphumeza inkqubo ye-Nautilus, nceda udale esi siqulathi-zifayili silandelayo, okanye umise iimvume ezingenza ukuba i-Nautilus isidale.

en: Couldn't Create Required Folders
xh: Ayikwazanga Kudala Iziqulathi-zifayili ezifunekayo

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
xh: i-Nautilus ayikwazanga kudala ezi ziqulathi-zifayili zilandelayo zifunekayo: %s.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
xh: Ngaphambi kokuphumeza inkqubo ye-Nautilus, nceda udale ezi ziqulathi-zifayili, okanye umise iimvume ngendlela apha eya kwenza ukuba i-Nautilus ikwazi ukuzidala.

en: Link To Old Desktop
xh: Nxulumanisa Kwi-Desktop Endala

en: A link called "Link To Old Desktop" has been created on the desktop.
xh: Unxulumaniso ekuthiwa yi- "Nxulumanisa Kwi-Desktop Endala" ludaliwe kwi-desktop.

en: The location of the desktop directory has changed in GNOME 2.4. You can open the link and move over the files you want, then delete the link.
xh: Indawo yovimba weefayili ye-desktop itshintsile kwi-GNOME 2.4. Ungaluvula unxulumano ukhuphe iifayili ozifunayo, uze ke ulucime unxulumano.

en: Migrated Old Desktop
xh: i-Desktop Endala Efudukileyo

note: Can't register myself due to trouble locating the * Nautilus_Shell.server file. This has happened when you * launch Nautilus with an LD_LIBRARY_PATH that * doesn't include the directory containing the oaf * library. It could also happen if the * Nautilus_Shell.server file was not present for some * 
en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
xh: i-Nautilus ayinakh'ukusetyenziswa ngoku. Ukuphumeza umyalelo "bonono-slay" kwisixhasi kungayisombulula ingxaki. Ukuba akunjalo, ungazama ukuyivula kwakhona ikhompyutha okanye useke izixhobo ze-Nautilus.

note: FIXME bugzilla.gnome.org 42536: The guesses and stuff here are lame.
en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
    
    Bonobo couldn't locate the Nautilus_shell.server file. One cause of this seems to be an LD_LIBRARY_PATH that does not include the bonobo-activation library's directory. Another possible cause would be bad install with a missing Nautilus_Shell.server file.
    
    Running "bonobo-slay" will kill all Bonobo Activation and GConf processes, which may be needed by other applications.
    
    Sometimes killing bonobo-activation-server and gconfd fixes the problem, but we don't know why.
    
    We have also seen this error when a faulty version of bonobo-activation was installed.
xh: i-Nautilus ayinakh'ukusetyenziswa ngoku. Ukuphumeza umyalelo "bonobo-slay" ukusuka kwisixhasi kungayilungisa ingxaki. Ukuba akunjalo, ungazama ukuyivula ikhompyutha okanye useke izixhobo ze-Nautilus kwakhona.
    
    U-Bonobo uzamile ukufumana ifayili ye-Nautilus_shell.server. Esinye isizathu soku sibonakala ngathi yi-LD_LIBRARY_PATH engaquki i-bonobo-activation kuvimba weefayili kwithala leefayili. Esinye isizathu esingakho singaba kukusekwa okungalunganga kunxulumene nefayili yeseva ye-Toliki yemiyalelo ye_Nautilus.
    
    Ukuphumeza i"bonobo-slay" kuya kubulala yonke i-Bonobo Activation kunye neenkqubo ze-GConf, ezingafunwa zezinye iinkqubo zekhompyutha.
    
    Ngamanye amaxesha ukubulala i-bonobo-activation-server kunye ne-gconfd kuyayilungisa ingxaki, kodwa asazi ukuba kungenxa yantoni.
    
    Siyibonile le mpazamo xa uhlobo olunesiphene lwe-bonobo-activation lwalusekwa.

note: Some misc. error (can never happen with current * version of bonobo-activation). Show dialog and terminate the * program. FIXME bugzilla.gnome.org 42537: Looks like this does happen with the * current OAF. I guess I read the code wrong. Need to figure out when and make a * good message. FIXME bugzil
en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error.
xh: i-Nautilus ayinakh'ukusetyenziswa ngoku, ngenxa yempazamo engalindelekanga.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to register the file manager view server.
xh: I-Nautilus ayinakh'ukusetyenziswa ngoku, ngenxa yempazamo engalindelekanga esuka ku-Bonobo xa ebezama ukubhalisa iseva yokubonakalayo yomphathi -fayili.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the factory.Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
xh: I-Nautilus ayinakh'ukusetyenziswa ngoku, ngenxa yempazamo engalindelekanga evela kwi-Bonobo xa ibezama ukufumana ifektri. Ukubulala i-bonobo-activation-server nokuqalisa i-Nautilus kunganceda ekulungiseni inkathazo.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the shell object. Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
xh: I-Nautilus ayinakh'ukusetyenziswa ngoku, ngenxa yempazamo engalindelekanga evela ku-Bonobo xa ebezama ukufumana into eliqokobhe. Ukubulala i-bonobo-activation-server nokuqalisa i-Nautilus kwakhona kunganceda ekulingiseni inkathazo.

en: There was an error displaying help: 
    %s
xh: Kubekho impazamo ekuboniseni uncedo: 
    %s

en: No bookmarks defined
xh: Akukho nto zokuphawula zichaziweyo

en: <b>_Bookmarks</b>
xh: <b>_Izinto zokuphawula</b>

en: <b>_Location</b>
xh: <b>_Indawo</b>

en: <b>_Name</b>
xh: <b>_Igama</b>

en: Edit Bookmarks
xh: Hlela Izinto zokuphawula

en: Can't display location "%s"
xh: Ayikwazi kubonisa indawo "%s"

en: Can't Connect to Server
xh: Ayinako Ukuqhagamshela Kwiseva

en: You must enter a name for the server.
xh: Kufuneka ufake igama ulungiselela iseva.

en: Please enter a name and try again.
xh: Nceda ufake igama uzame kwakhona.

en: %s on %s
xh: i-%s on %s

en: _Location (URI):
xh: i_Ndawo (URI):

en: _Server:
xh: i_Seva:

en: Optional information:
xh: Intsingiselo enganyanzelisiyo:

en: _Share:
xh: _Isabelo:

en: _Port:
xh: _Intunja:

en: _Folder:
xh: _Isiqulathi seefayili:

en: _User Name:
xh: _Igama Lomsebenzisi:

en: _Name to use for connection:
xh: _Igama lokusebenzisela uqhagamshelwano:

en: Connect to Server
xh: Qhagamshela kwiSeva

en: Service _type:
xh: Inkonzo _uhlobo:

en: SSH
xh: i-SSH

en: Public FTP
xh: i-FTP Kawonke-wonke

en: FTP (with login)
xh: i-FTP (enongena)

en: Windows share
xh: Iifestile ziyabelana

en: WebDAV (HTTP)
xh: i-WebDAV (HTTP)

en: Secure WebDAV (HTTPS)
xh: Gcina i-WebDAV (HTTPS)

en: Custom Location
xh: Indawo Eynzelweyo

en: Browse _Network
xh: Khangela _Uthungelwano

en: C_onnect
xh: Hla_nganisa

en: Couldn't remove emblem with name '%s'.
xh: Ayikwazanga kususa umfuziselo onegama '%s'.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one you added yourself.
xh: Oku mhlawumbi kungenxa yokuba umfuziselo ngosisigxina, asinguwo lo uwudibanise ngokwakho.

en: Couldn't Remove Emblem
xh: Ayikwazanga Kususa Umfuziselo

en: Couldn't rename emblem with name '%s'.
xh: Ayikwazanga kuwuthiya umfuziselo ngegama '%s'.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
xh: Oku mhlawumbi kungenxa yokuba umfuziselo ungosisigxina, asinguwo lo uwufake ngokwakho.

en: Couldn't Rename Emblem
xh: Ayikwazanga Kuthiya Umfuziselo kwakhona

en: Rename Emblem
xh: Thiya kwakhona umfuziselo

en: Enter a new name for the displayed emblem:
xh: Ngenisa igama elitsha lomfuziselo obonakalisiweyo:

en: Rename
xh: Thiya kwakhona

en: Add Emblems...
xh: Dibanisa Imifuziselo...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
xh: Faka igama elichazayo ecaleni komfuziselo ngamnye. Eli gama liya kusetyenziswa kwezinye iindawo ukuchonga umfuziselo.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
xh: Faka igama elichazayo ecaleni komfuziselo. Eli gama liya kusetyenziswa kwezinye iindawo ukuchonga umfuziselo.

en: Some of the files could not be added as emblems.
xh: Ezinye zeefayili azikwazanga kudityaniswa njengemifuziselo.

en: The emblems do not appear to be valid images.
xh: Imifuziselo ayibonakali ngathi yimifanekiso esemthethweni.

en: Couldn't Add Emblems
xh: Ayikwazanga Kudibanisa Imifuziselo

en: None of the files could be added as emblems.
xh: Akukho nanye yezifayili ethe yadityaniswa njengemifuziselo.

en: The emblem cannot be added.
xh: Umfuziselo awudityaniswanga.

en: The dragged text was not a valid file location.
xh: Umbhalo otsaliweyo wawungeyiyo ifayili yendawo esemthethweni.

en: Couldn't Add Emblem
xh: Ayikwazanga Ukudibanisa Umfuziselo

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
xh: Ifayili i-'%s' ayibonakali ngathi ngumfanekiso osemthethweni.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
xh: Ifayili etsaliweyo ayibonakali ngathi ngumfanekiso osemthethweni.

en: None
xh: Akukho nanye

en: 1 GB
xh: isi-1 seGB

en: 100 KB
xh: i-100 leKB

en: 500 KB
xh: ama-500 eKB

en: <span weight="bold">Behavior</span>
xh: <span weight="bold">Isimo</span>

en: <span weight="bold">Date</span>
xh: <span weight="bold">Umhla</span>

en: <span weight="bold">Default View</span>
xh: <span weight="bold">Okubonakalayo Kommiselo</span>

en: <span weight="bold">Executable Text Files</span>
xh: <span weight="bold">Iifayili Zombhalo Eziphumezekayo</span>

en: <span weight="bold">Folders</span>
xh: <span weight="bold">Iziqulathi-zifayili</span>

en: <span weight="bold">Icon Captions</span>
xh: <span weight="bold">Iinkcazelo zomfanekiso Zomfanekiso ongumqondiso</span>

en: <span weight="bold">Icon View Defaults</span>
xh: <span weight="bold">Imimiselo Yomfanekiso ongumqondiso Yokubonakalayo</span>

en: <span weight="bold">List Columns</span>
xh: <span weight="bold">Imiqulu Loluhlu</span>

en: <span weight="bold">List View Defaults</span>
xh: <span weight="bold">Dwelisa Imimiselo Yokubonakalayo</span>

en: <span weight="bold">Other Previewable Files</span>
xh: <span weight="bold">Ezinye Iifayili Ezinokuboniseke Ngaphambili</span>

en: <span weight="bold">Sound Files</span>
xh: <span weight="bold">Iifayili Zesandi</span>

en: <span weight="bold">Text Files</span>
xh: <span weight="bold">Iifayili Zombhalo</span>

en: <span weight="bold">Trash</span>
xh: <span weight="bold">Umgqomo</span>

en: <span weight="bold">Tree View Defaults</span>
xh: <span weight="bold">Imimiselo Yokubonakalayo Emthini</span>

en: Always
xh: Rhoqo

en: Always open in _browser windows
xh: Vula Rhoqo kwi _festile zesikhangeli

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
xh: Buza ngaphambi _kokuchitha Umgqomo okanye ucime iifayili

en: Behavior
xh: Isimilo

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
xh: Khetha ukulandelana kwentsingiselo ukuze ivele ngaphantsi kwamagama emifanekiso engumqondiso. Intsingiselo engaphezu koku iyakubonakala xa ukwandisa kukufutshane.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
xh: Khetha ukulandelelana kwentsingiselo ukuze ivele kokubonakalayo kuluhlu.

en: Count _number of items:
xh: Bala _inani lezinto:

en: Default _zoom level:
xh: Misela _umgangatho wokwandisa:

en: Display
xh: Bonisa

en: File Management Preferences
xh: Izintlu zezinto ezikhethiweyo Ekulawulweni Kweefayili

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
xh: Q_uka umyalelo u-Cima odlula Umgqomo

en: List Columns
xh: Dwelisa Imiqulu

en: Local Files Only
xh: Iifayili zaloo Ndawo Kuphela

en: MIME type
xh: Uhlobo lwe-MIME

en: Never
xh: Khange

en: Preview
xh: Bonisa ngaphambili

en: Preview _sound files:
xh: Bonisa ngaphambili iifayili _zesandi:

en: Show _only folders
xh: Bonisa _kuphela iziqulathi zeefayili

en: Show _thumbnails:
xh: Bonisa _ukutyhila ngokukhawuleza:

en: Show hidden and _backup files
xh: Bonisa iifayili ezifihliweyo kunye _nezinenkxaso

en: Show te_xt in icons:
xh: Bonisa umb_halo kwimifanekiso engumqondiso:

en: Sort _folders before files
xh: Khetha _iziqulathi-zifayili phambi kweefayili

en: View _new folders using:
xh: Bonisa iziqulathi-zifayili _ezintsha usebenzisa:

en: Views
xh: Izinto ezibonakalayo

en: _Arrange items:
xh: _Cwangcisa izinto:

en: _Default zoom level:
xh: _Misela umgangatho wokwandisa:

en: _Double click to activate items
xh: _Cofa ngokuphinda-phindeneyo usenzela ukuba izinto zisebenze

en: _Format:
xh: _Ukulungiselela:

en: _Only for files smaller than:
xh: _Yeyeefayili ezincinane kune:

en: _Run executable text files when they are clicked
xh: _Phumeza iifayili zombhalo eziphumezekayo xa zicofiwe

en: _Single click to activate items
xh: _Cofa kanye ukwenza ukuba izinto zisebenze

en: _Text beside icons
xh: _Umbhalo ecaleni kwemifanekiso engumqondiso

en: _Use compact layout
xh: _Sebenzisa uyilo olubumbeneyo

en: _View executable text files when they are clicked
xh: _Bonisa iifayili zembhalo eziphumezekayo xa zicofiwe

en: date accessed
xh: umhla ofikelelweyo

en: date modified
xh: umhla olungisiweyo

en: group
xh: iqela

en: informal
xh: engamiselekanga

en: iso
xh: i-iso

en: locale
xh: indawo yesiganeko

en: none
xh: akukho nanye

en: octal permissions
xh: iimvume ezi-octal

en: owner
xh: umnikazi

en: permissions
xh: iimvume

en: size
xh: ubungakanani

en: type
xh: uhlobo

en: Existence of this file indicates that the Nautilus configuration druid
    has been presented.
    
    You can manually erase this file to present the druid again.
xh: Ubukho bale fayili bubonisa ukuba ukwakheka idruid
     kwe-Nautilus bunikezelwe.
    
    Ungayicima ngesandla le fayili xa unikezela i-druid kwakhona.

en: History
xh: Imbali

en: Camera Brand
xh: Uhlobo Lwecamera

en: Camera Model
xh: Imodeli Yecamera

en: Date Taken
xh: Umhla Ethathwe ngayo

en: Exposure Time
xh: Ixesha Lokutyhilwa

en: Exposure Program
xh: Inkqubo Yokutyhilwa

en: Aperture Value
xh: Ixabiso Lekroba

en: Metering Mode
xh: Indlela Yokulinganisa

en: Flash Fired
xh: Ukubaneka Kudutyulwe

en: Focal Length
xh: Ubude Besazulu

en: Shutter Speed
xh: Isantya Sesivalo

en: ISO Speed Rating
xh: Uthelekelelo Lwesantya se-ISO

en: Software
xh: Ubucukubhede bekhompyutha

en: <b>Image Type:</b> %s (%s)
    <b>Resolution:</b> %dx%d pixels
     | <b>Image Type:</b> %s (%s)
    <b>Resolution:</b> %dx%d pixels
xh[0]: <b>Umfanekiso Uhlobo:</b> %s (%s)
    <b>Isigqibo:</b> %dx%d i-pixel
xh[1]: <b>Imifanekiso Iintlobo:</b> %s (%s)
    <b>Izigqibo:</b> %dx%d ii-pixel

en: Failed to load image information
xh: Ayikwazanga ukulayisha intsingiselo yomfanekiso

en: loading...
xh: iyalayisha...

en: Image
xh: Umfanekiso

en: Information
xh: Intsingiselo

note: add the reset background item, possibly disabled
en: Use _Default Background
xh: Sebenzisa _Okungasemva Kokumiselweyo

en: You can't assign more than one custom icon at a time.
xh: Awunako ukunika ngaphezu komfanekiso ngamnye ongumqondiso olungiselelweyo ngexesha.

en: You can only use images as custom icons.
xh: Ungasebenzisa kuphela imifanekiso njengemifanekiso engumqondiso elungiselweyo.

en: Open with %s
xh: Vula nge %s

en: Unable to launch the cd burner application.
xh: Ayikwazi ukundulula inkqubo yesitshisi se-cd.

en: Can't Launch CD Burner
xh: Ayikwazi Kundulula Isitshisi se-CD

note: FIXME: We don't use spaces to pad labels!
en: Empty _Trash
xh: Chitha _Umgqomo

note: FIXME: We don't use spaces to pad labels!
en: _Write contents to CD
xh: _Bhallela okuqulethweyo kwi-CD

en: Go To:
xh: Yiya Ku:

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
xh[0]: Uyafuna ukubonisa indawo ye %d?
xh[1]: Uyafuna ukubonisa iindawo ze %d?

en: View in Multiple Windows?
xh: Okubonakalayo Kwiifestile Eziphinda-phindiweyo?

en: Open Location
xh: Vula Indawo

en: _Location:
xh: _Indawo:

en: Perform a quick set of self-check tests.
xh: Yenza uthotho olukhawulezileyo lwemvavanyo ozilungisa ngokwakho.

en: Create the initial window with the given geometry.
xh: Dala ifestile yokuqala ngejometri oyinikiweyo.

en: GEOMETRY
xh: IJIYOMETRI

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
xh: Dala kuphela iifestile uzenzela ii-URI ezibalulwe ngokucacileyo.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
xh: Musa ukuyilawula i-desktop (ungayinaki iseti yokhetho kunxulumano loluhlu lwezinto ezikhethiweyo).

en: open a browser window.
xh: vula ifestile yesikhangeli.

en: Quit Nautilus.
xh: Phuma Kwi-Nautilus.

en: Restart Nautilus.
xh: Qala kwakhona i-Nautilus.

en: File Manager
xh: Umphathi Wefayili

note: Set initial window title
en: Nautilus
xh: i-Nautilus

note: translators: %s is an option (e.g. --check)
en: nautilus: %s cannot be used with URIs.
xh: i-nautilus: %s ayikwazi kusetyenziswa nee-URIs.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
xh: nautilus: --check ayikwazi kusetyenziswa nezinye izinto ekunokukhethwa kuzo.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
xh: nautilus: --geometry ayinako ukusetyenziswa ne-URI engaphezulu kwesinye.

note: This is a little joke, shows up occasionally. I only * implemented this feature so I could use this joke.
en: Are you sure you want to forget history?
xh: Uqinisekile ukuba ufuna ukulibala imbali?

en: If you do, you will be doomed to repeat it.
xh: Ukuba kunjalo, uykunyanzeleka ukuba uyiphinde.

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
xh: Uqinisekile ukuba ufuna ukulucima uluhlu lweendawo ozindwendweleyo?

en: If you clear the list of locations, they will be permanently deleted.
xh: Ukuba ucima ulhlu lweendawo, ziya kucinywa umphelo.

en: Clear History
xh: Cima Imbali

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
xh: Uyafuna ukushenxisa naziphi na izinto zokuphawula izinto zokuphawula ezinendawo engekhoyo kuluhlu lwakho?

en: The location "%s" does not exist.
xh: Indawo ye "%s" ayikho.

en: Bookmark for Nonexistent Location
xh: Into yokuphawula Indawo Engekhoyo

en: Remove
xh: Susa

en: _Go
xh: _Hamba

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
xh: _Izinto zokuphawula

note: name, stock id, label
en: Open New _Window
xh: Vula Entsha _Ifestile

note: name, stock id, label
en: Open another Nautilus window for the displayed location
xh: Vula enye ifestile ye-Nautilus usenzela ufikelelo-ngqo oluboniswe eskrini

en: Close _All Windows
xh: Vala _Zonke Iifestile

note: name, stock id, label
en: Close all Navigation windows
xh: Vla zonke iifestile Zokuhamba-hamba

en: _Location...
xh: _Indawo...

note: name, stock id, label
en: Specify a location to open
xh: Balula indawo evulwayo

en: Clea_r History
xh: Sus_a Imbali

note: name, stock id, label
en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
xh: Susa okuqulethweyo yimenyu Yokuhamba kunye nezintlu ezithi Emva/Phambili

en: _Add Bookmark
xh: _Dibanisa Into yokuphawula

note: name, stock id, label
en: Add a bookmark for the current location to this menu
xh: Dibanisa into yokuphawula yendawo eqhubekayo kule menyu

en: _Edit Bookmarks
xh: _Hlela Izinto zokuphawula

note: name, stock id, label
en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
xh: Bonisa ifestile evumela ukuhlela izinto zokuphawula kule menyu

note: name, stock id
en: _Side Pane
xh: _Iglasi yefestile Esecaleni

note: label, accelerator
en: Change the visibility of this window's sidebar
xh: Tshintsha ukubonakala komgca obonakalisa ubume osecaleni wale festile

note: is_active name, stock id
en: Location _Bar
xh: Umgca wokubonakalisa ubume _Bendawo

note: label, accelerator
en: Change the visibility of this window's location bar
xh: Tshintsha ukubonakala komgca wokubonakalisa ubume bendawo wale festile

note: is_active name, stock id
en: St_atusbar
xh: Um_gca obonakalisa ubume bokuqhubekayo

note: label, accelerator
en: Change the visibility of this window's statusbar
xh: Tshintsha ukubonakala komgca wokubonakalisa ubume bokuqhubekayo wale festile

en: _Back
xh: _Ngemva

en: Go to the previous visited location
xh: Yiya kwindawo engaphambili ebindwendwelwe

en: _Forward
xh: _Phambili

en: Go to the next visited location
xh: Yiya kwindawo eladelayo ebindwendwelwe

en: View as %s
xh: Bonisa njenge %s

en: %s - File Browser
xh: i-%s - Isikhangeli Sefayili

en: Notes
xh: Amanqaku

note: set the title and standard close accelerator
en: Backgrounds and Emblems
xh: Okungasemva Nemifuziselo

en: _Remove...
xh: _Susa...

en: _Add new...
xh: _Dibanisa entsha...

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
xh: Uxolo, kodwa isihombo se %s asikwazanga kucimeka.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
xh: Khangelaukuba unayo na imvume yokucima isihombo.

en: Couldn't Delete Pattern
xh: Asikwazanga kucimeka isihombo

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
xh: Uxolo, kodwa umfuziselo we %s awukwazanga kucimeka.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
xh: Khangela ukuba unayo na imvume yokucima umfuziselo.

en: Couldn't Delete Emblem
xh: Awukwazanga kucimeka umfuziselo

en: Create a New Emblem:
xh: Dala Umfuziselo omtsha:

note: make the keyword label and field
en: _Keyword:
xh: _Igama eliyintloko:

note: set up a gnome icon entry to pick the image file
en: _Image:
xh: _Umfanekiso:

en: Select an image file for the new emblem:
xh: Khethela umfuziselo omtsha ifayili yomfanekiso:

en: Create a New Color:
xh: Dala Umbala Omtsha:

note: make the name label and field
en: Color _name:
xh: _Igama lombala:

en: Color _value:
xh: I_xabiso lombala:

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
xh: Uxolo, kodwa i-"%s" ayilogama lilungileyo lefayili.

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
xh: Uxolo, kodwa awunikanga igama elilungileyo lefayili.

en: Please try again.
xh: Nceda uzame kwakhona.

en: Couldn't Install Pattern
xh: Ayikwazanga Kumisela Isihombo

en: Sorry, but you can't replace the reset image.
xh: Uxolo, kodwa awukwazi kuthatha indawo yomfanekiso obuyiselwe endaweni yawo.

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
xh: Ukubuyiselwa kwakhona endaweni ngumfanekiso owodwa ongenakucinywa.

en: Not an Image
xh: Awunguwo Umfanekiso

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
xh: Uxolo, kodwa isihombo i %s asikwazanga kumiselwa.

en: Select an image file to add as a pattern
xh: Khetha ifayili yomfanekiso ukudibanisa njengesihombo

en: The color cannot be installed.
xh: Umbala awunakumiselwa.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
xh: Uxolo, kodwa kufuneka ubalule igama elizalisiweyo lombala omtsha.

en: Couldn't Install Color
xh: Ayikwazanga Ukuseka Umbala

en: Select a color to add
xh: Khetha umbala xa udibanisa

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
xh: Uxolo, kodwa "%s" asiyiyo ifayili yomfanekiso esebenzisekayo.

en: The file is not an image.
xh: Ifayili ayinguwo umfanekiso.

en: Select a Category:
xh: Khetha udidi:

en: C_ancel Remove
xh: R_hoxisa Susa

en: _Add a New Pattern...
xh: _Fakela Isihombo Esitsha...

en: _Add a New Color...
xh: _Fakela Umbala Omtsha...

en: _Add a New Emblem...
xh: _Fakela Umfuziselo Omtsha...

en: Click on a pattern to remove it
xh: Cofa kwisihombo xa ufuna ukusisusa

en: Click on a color to remove it
xh: Cofa kumbala xa ufuna ukuwususa

en: Click on an emblem to remove it
xh: Cofa kumfuziselo xa ufuna ukuwususa

en: Patterns:
xh: Izihombo:

en: Colors:
xh: Imibala:

en: Emblems:
xh: Imifuziselo:

en: _Remove a Pattern...
xh: _Susa Isihombo...

en: _Remove a Color...
xh: _Susa Umbala...

en: _Remove an Emblem...
xh: _Susa Umfuziselo...

en: Close the side pane
xh: Vala isahlulo sefestile esisecaleni

en: Show %s
xh: Bonisa i %s

en: _Places
xh: _Iindawo

note: name, stock id, label
en: Open _Location...
xh: Vula _Indawo...

en: Close P_arent Folders
xh: Vala Iziqulathi-zifayili Ezingab_azali

note: name, stock id, label
en: Close this folder's parents
xh: Vala aba bazali besiqulathi-zifayili

en: Clos_e All Folders
xh: Val_a Zonke Iziqulathi-ziffayili

note: name, stock id, label
en: Close all folder windows
xh: Vala zonke iifestile zeziqulathi-zifayili

en: throbber
xh: into engongozayo

en: provides visual status
xh: ikunika ubume bokubona

en: View Failed
xh: Okubonakalayo Akuphumelelanga

en: The %s view encountered an error and can't continue.
xh: Okubonakalayo kwi %s kudibene nempazamo kwaye akunakuqhubeka.

en: You can choose another view or go to a different location.
xh: Ungakhetha okunye okubonakalayo okanye uye kwindawo eyahlukileyo.

en: The %s view encountered an error while starting up.
xh: Okubonakalayo kwe-%s kuqubisene nemposiso xa bekuqala.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
xh: Indawo ayinako ukuboniswa ngesi sibonisi.

en: Content View
xh: Isibonisi Somthamo

en: View of the current folder
xh: Okubonakalayo kwesiqulathi seefayili esisetyenziswayo

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying the folder.
xh: i-Nautilus ayinaso isibonisi esisekiweyo esikwaziyo ukubonisa isiqulathi seefayili.

en: The location is not a folder.
xh: Indawo ayisosiqulathi seefayili.

en: Nautilus cannot handle %s: locations.
xh: i-Nautilus ayinako ukuphatha %s: iindawo.

en: Check that your proxy settings are correct.
xh: Qiniseka ukuba imimiselo yakho engumqobo ichanekile.

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot contact the SMB master browser.
xh: Ayikwazanga kubonisa i "%s", ngokuba i-Nautilus ayinako ukudibana nenkosi ye-SMB.

en: Check that an SMB server is running in the local network.
xh: Qondisisa ukuba iseva ye-SMB intyuntya kuthungelwano lwaloo ndawo.

en: Nautilus cannot display "%s".
xh: i-Nautilus ayikwazi kubonisa i "%s".

en: Please select another viewer and try again.
xh: Nceda ukhethe esinye isiboniseli uze uzame kwakhona.

en: Go to the location specified by this bookmark
xh: Yiya kwindawo ebalulwe sesi siphawuli

en: Nautilus is a graphical shell for GNOME that makes it easy to manage your files and the rest of your system.
xh: i-Nautilus liqokobhe elisisibonakalisi-nkqubo le-GNOME elenza kube lula ukulawula iifayili zakho kwakunye nentsalela yendlela emisiweyo.

en: _File
xh: I_fayile

note: name, stock id, label
en: _Edit
xh: _Hlela

note: name, stock id, label
en: _View
xh: _Khangela

note: name, stock id, label
en: _Help
xh: _Nceda

note: name, stock id, label name, stock id
en: _Close
xh: _Vala

note: label, accelerator
en: Close this folder
xh: Vala esi siqulathi seefayile

en: _Backgrounds and Emblems...
xh: _Okungasemva neMifuziselo...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
xh: Bonisa izihombo, imibala, kunye nemifuziselo enokusetyenziswa ekulungiselelweni kwembonakalo

en: Prefere_nces
xh: Uluhlu lwezinto ezikhe_thwayo

en: Edit Nautilus preferences
xh: Hlela uluhlu lwezinto ezikhethwayo yi-Nautilus

en: _Undo
xh: _Chitha

note: name, stock id, label
en: Undo the last text change
xh: Chitha utshintsho lombhalo wokugqibela

en: Open _Parent
xh: Vula _Umzali

note: name, stock id, label
en: Open the parent folder
xh: Vula isiqulathi seefayili esingumzali

note: name, stock id
en: _Stop
xh: _Yima

note: name, stock id
en: _Reload
xh: _Layisha kwakhona

note: name, stock id
en: _Contents
xh: _Okuqulethweyo

note: label, accelerator
en: Display Nautilus help
xh: Bonisa Uncedo Lwe-Nautilus

note: name, stock id
en: _About
xh: _Nge

note: label, accelerator
en: Display credits for the creators of Nautilus
xh: Bonisa iziqinisekiso zabadali be-Nautilus

note: name, stock id
en: Zoom _In
xh: Yandisela _Ngaphakathi

note: label, accelerator
en: Show the contents in more detail
xh: Bonisa okuqulethweyo ngokweenkcukacha ezithe kratya

note: name, stock id
en: Zoom _Out
xh: Yandisela _Ngaphandle

note: label, accelerator
en: Show the contents in less detail
xh: Bonisa okuqulethweyo ngeenkcukacha ezingathanga kratya

note: name, stock id
en: Normal Si_ze
xh: Ubunga_kanani Obuqhelekileyo

note: label, accelerator
en: Show the contents at the normal size
xh: Bonisa isiqulatho ngobungakanani obuqhekekileyo

note: name, stock id
en: Connect to _Server...
xh: Nxulumanisa ne _Seva...

note: label, accelerator
en: Set up a connection to a network server
xh: Misela unxulumano kwiseva yothungelwano

note: name, stock id
en: _Home
xh: _Ekhaya

note: label, accelerator
en: Go to the home folder
xh: Yiya kwisiqulathi seefayili yasekhaya

note: name, stock id
en: _Computer
xh: _Ikhompyutha

note: label, accelerator
en: Go to the computer location
xh: Yiya kwindawo yekhompyutha

note: name, stock id
en: T_emplates
xh: I_zikhokelo

note: label, accelerator
en: Go to the templates folder
xh: Yiya kwisiqulathi seefayili sezikhokelo

note: name, stock id
en: _Trash
xh: U_mgqomo

note: label, accelerator
en: Go to the trash folder
xh: Yiya kwisiqulathi seefayili somgqomo

note: name, stock id
en: CD/_DVD Creator
xh: Umdali we CD/_DVD

note: label, accelerator
en: Go to the CD/DVD Creator
xh: Yiya Kumdali we CD/DVD

en: _Up
xh: _Phezulu

en: Display this location with "%s"
xh: Bonisa le ndawo nge "%s"

en: Application
xh: Inkqubo yekhompyutha

en: The NautilusApplication associated with this window.
xh: Inkqubo yekhompyutha yeNautilus emanyene nale festile.

en: Zoom In
xh: Yandisela Ngaphakathi

en: Zoom Out
xh: Yandisela Ngaphandle

en: Zoom to Default
xh: Yandisela Kwisilela

en: Show in the default detail level
xh: Bonisa kumgangatho ozeleyo wento emiselweyo

en: Zoom
xh: Yandisa

en: Set the zoom level of the current view
xh: Misela umgangatho wokwandisa wembonakalo esetyenziswayo

en: Network Servers
xh: Iiseva Zothungelwano

en: View your network servers in the Nautilus file manager
xh: Khangela iiseva zakho zothungelwano kwifayile yomphathi weNautilus

en: Image/label border
xh: Umfanekiso/umda welebhile

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
xh: Ububanzi bomda obujikeleze ilebhile nomfanekiso kunxibelelwano lokuphaphamisa

en: Alert Type
xh: Uhlobo Oluphaphamisayo

en: The type of alert
xh: Uhlobo lokuphaphamisa

en: Alert Buttons
xh: Amaqhosha Okuphaphamisa

en: The buttons shown in the alert dialog
xh: Amaqhosha aboniswe kunxibelelwano lokuphaphamisa

en: Show more _details
xh: Bonisa iinkcu_kacha ezithe kratya

en: X
xh: u-X

en: Y
xh: u-Y

en: Text
xh: Umbhalo

en: The text of the label.
xh: Umbhalo welebhile.

en: Justification
xh: Ulungelelaniso

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
xh: Ulungelelaniso lwemigca kumbhalo welebhile lunxulumelene. Le nto AYILUchukumisi ulungelelaniso lwelebhile kwindawo eyabelwe lona. Khangela i Gtk::xalign xa ufuna loo nto.

en: Line wrap
xh: Uqhubekeko-magama lomgca

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
xh: Ukuba lumisiwe, imigca yoqhubekeko-magama iba banzi kakhulu.

en: Cursor Position
xh: Indawo yeKhesa

en: The current position of the insertion cursor in chars.
xh: Indawo yangoku yekhesa yokufakela kwizikwere.

en: Selection Bound
xh: Inxulumene noKhetho

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
xh: Indawo yecala elichasene nokhetho olusuka kwikhesa kwisikwere.

en: Select All
xh: Khetha Konke

en: Input Methods
xh: Iindlela Zolwazi olungenisiweyo

en: GConf error:
      %s
xh: i-GConf error:
      %s

en: GConf error: %s
xh: i-GConf error: %s

en: All further errors shown only on terminal.
xh: Zonke iimpazamo ngaphezu koku kuphela kwi-terminal.

note: localizers: These strings are part of the strftime * self-check code and must be changed to match what strtfime * yields. The first one is "%m/%d/%y, %I:%M %p".
en: 01/01/00, 01:00 AM
xh: ngo-01/01/00, 01:00 AM

note: The second one is "%-m/%-d/%-y, %-I:%M %p".
en: 1/1/00, 1:00 AM
xh: ngo-1/1/00, 1:00 AM

note: The third one is "%_m/%_d/%_y, %_I:%M %p".
en:  1/ 1/00,  1:00 AM
xh:  ngo-1/ 1/00,  1:00 AM

en: No image was selected.
xh: Akukho mfanekiso ukhethiweyo.

en: You must click on an image to select it.
xh: Kufuneka ucofe kumfanekiso ukwenzela ukuba uwukhethe.

en: Default
xh: Ummiselo

en: <i>No applications selected</i>
xh: <i>Akukho zinkqubo zikhethiweyo</i>

en: %s document
xh: uxwebhu i %s

en: Unknown
xh: Ayaziwa

note: first %s is filename, second %s is mime-type description
en: Select an application to open <i>%s</i> and others of type "%s"
xh: Khetha inkqubo ukwenzela ukuvula i-<i>%s</i> nezinye zohlobo lwe "%s"

en: Could not run application
xh: Ayikwazanga kuphumeza inkqubo

en: Could not find '%s'
xh: Ayikwazanga kufumana i '%s'

en: Could not find application
xh: Ayikwazanga kufumana inkqubo

en: Could not add application
xh: Ayikwazanga kudibanisa inkqubo

en: Could not add application to the application database
xh: Ayikwazanga kudibanisa inkqubo kwi-database yenkqubo

en: Select an Application
xh: Khetha Inkqubo

en: Select an application to view its description.
xh: Khetha inkqubo ukwenzela ukubonisa inkcazelo yayo.

en: _Browse...
xh: _Khangela...

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
xh: Vula i-<i>%s</i>nezinye iifayili zohlobo lwe "%s" nge:

en: _Add
xh: _Dibanisa

en: Add Application
xh: Dibanisa Inkqubo

en: You can stop this operation by clicking cancel.
xh: Ungawumisa lo msebenzi ngokucofa u-rhoxisa.

en:  (invalid Unicode)
xh:  (i-Unicode engekho semthethweni)
