nautilus master - en to sl_SI translation catalogue (1099 entries)

en: Run Software
sl_SI: Zaženi programsko opremo

en: Files
sl_SI: Datoteke

en: Access and organize files
sl_SI: Dostop in razvrščanje datotek

en: Files, also known as Nautilus, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
sl_SI: Program Nautilus, znan tudi z imenom Datoteke, je privzeti upravljalnik datotek za namizje GNOME. Enostaven vmesnik in široka povezanost programnika omogoča brskanje in upravljanje datotek tudi znotraj različnih programov.

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch apps. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
sl_SI: Program Nautilus podpira vse osnovne funkcije upravljalnika datotek in še mnogo več. Omogoča iskanje in urejanje datotek in map krajevno in v omrežju, branje in pisanje podatkov na odstranljive nosilce, zagon skriptov in programov. Podpira tri poglede; ikonski, seznamski in drevesni. Vse funkcije je mogoče razširiti s vstavki in skripti.

en: Grid View
sl_SI: Mrežni pogled

en: List View
sl_SI: Seznamski pogled

en: Search
sl_SI: Iskanje

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: folder;manager;explore;disk;filesystem;nautilus;
sl_SI: mapa;upravljalnik;datoteke;raziskovalec;datotečni sistem;disk;iskanje;urejanje;nautilus;file;folder;

en: New Window
sl_SI: Novo okno

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
sl_SI: Vedno uporabi vnosno polje mesta namesto orodne vrstice s potjo

en: If set to true, Files will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da bo v programu prednostno uporabljeno vnosno polje in ne orodna vrstica poti.

en: Where to perform recursive search
sl_SI: Kje naj se izvede iskanje po strukturi map

en: Locations in which Files should search subfolders. Available values are “local-only”, “always”, “never”.
sl_SI: Na katerih mestih naj iskalnik preišče tudi podmape. Dovoljene so možnosti »vedno preišči«, »preišči le krajevno« in »nikoli ne išči«.

en: Filter the search dates using either last used or last modified
sl_SI: Filtriraj datume iskanja nazadnje uporabljeno in nazadnje spremenjeno

en: Filter the search dates using either last used or last modified.
sl_SI: Filtriraj datume iskanja z uporabo možnosti nazadnje uporabljeno oziroma nazadnje spremenjeno.

en: Whether to show a context menu item to delete permanently
sl_SI: Ali naj bo prikazana možnost za trajno brisanje datotek v vsebinskem meniju

en: If set to true, Files will show a delete permanently context menu item to bypass the Trash.
sl_SI: Izbrana možnost omogoči prikaz možnosti za trajno brisanje datotek mimo Smeti v vsebinskem meniju.

en: Whether to show context menu items to create links from copied or selected files
sl_SI: Ali naj bodo v vsebinskem meniju tudi možnosti za ustvarjanje povezav kopiranih in izbranih datotek

en: If set to true, Files will show context menu items to create links from the copied or selected files.
sl_SI: Izbrana možnost pokaže v vsebinskem meniju možnost ustvarjanja povezav kopiranih ali izbranih datotek.

en: When to show number of items in a folder
sl_SI: Kdaj naj se pokaže število predmetov v mapi

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
sl_SI: Kdaj naj se prikaže število predmetov v mapi. Če je izbrana možnost »vedno«, bodo predmeti prešteti tudi, če je mapa na oddaljenem strežniku. V primeru možnosti »le krajevno« se število prikaže le za mape na krajevnih datotečnih sistemih. Nastavitev »nikoli« onemogoči preračunavanje števila predmetov.

en: Type of click used to launch/open files
sl_SI: Vrsta klika uporabljena za zagon/odpiranje datotek

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
sl_SI: Mogoče vrednosti so »enojni« za zagon datotek z enojnim klikom ali »dvojni« za zagon z dvojnim klikom.

en: Show the package installer for unknown MIME types
sl_SI: Pokaži namestilnik paketov za neznane vrste IME.

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an app to handle it.
sl_SI: Ali naj se v primeru, da je zagnana neznana vrsta MIME, uporabniku pokaže pogovorno okno namestilnika paketov za iskanje ustreznega programa za upravljanje te neznane vrste MIME.

en: Use extra mouse button events in Files
sl_SI: Uporabi dodatne možnosti gumbov miške v oknu urejevalnika datotek

en: For users with mice that have “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of Files when either is pressed.
sl_SI: Za uporabnike, ki imajo na miški gumba »naprej« in »nazaj«, možnost omogoča, katero dejanje je povezano z urejevalnikom datotek.

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
sl_SI: Gumb miške za izvršitev ukaza »naprej« v brskalniku.

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
sl_SI: Za uporabnike, ki imajo na miški gumba »naprej« in »«nazaj«, možnost določi, kateri gumb bo prevzel ukaz »naprej« v oknu brskalnika. Mogoče vrednosti so med 6 in 14.

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
sl_SI: Gumb miške za izvršitev ukaza »nazaj« v brskalniku.

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
sl_SI: Za uporabnike, ki imajo na miški gumba »naprej« in »nazaj«, možnost določi, kateri gumb bo prevzel ukaz »nazaj« v oknu brskalnika. Mogoče vrednosti so med 6 in 14.

en: When to show thumbnails of files
sl_SI: Kdaj naj bodo prikazane sličice predstavnih datotek

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
sl_SI: Kdaj naj bo predogled predstavnih datotek prikazan kot sličice. Možnost »vedno« omogoči prikaz tudi, če je datoteka na oddaljenem strežniku. Nastavitev »le krajevno« določa prikaz le za datoteke na krajevnih datotečnih sistemih. Nastavitev »nikoli« onemogoči ustvarjanje sličic. V tem primeru bo prikazana sistemska ikona vrste datoteke.

en: Maximum image size for thumbnailing
sl_SI: Največja velikost slike za izdelavo sličic

en: Images over this size (in megabytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
sl_SI: Slike nad to velikostjo (v bajtih) ne bodo prikazane kot sličice. Namen te nastavitve je preprečevanje izdelave sličic zelo velikih datotek, kar bi lahko bilo časovno zelo potratno, prav tako bi postopek lahko preobremenil pomnilnik.

en: Default sort order
sl_SI: Privzet vrstni red razvrščanja

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” and “starred”.
sl_SI: Privzeta razvrstitev predmetov v pogledu ikon. Mogoče vrednosti so »ime«, »velikost«, »vrsta«, »čas-m«, »čas-a« in »zvezdica«.

en: Reverse sort order in new windows
sl_SI: V novih oknih obrni razvrstitev

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
sl_SI: Izbrana možnost določi, da bodo datoteke v novih oknih razvrščene v obratnem vrstnem redu. Na primer: če so razvrščene po imenu, bodo namesto od a–ž razvrščene od ž–a. Če so razvrščene po velikosti, bodo namesto od večje proti manjši urejene od manjše proti večji.

en: Default folder viewer
sl_SI: Privzet pregledovalnik mape

en: When a folder is visited this viewer is used. Possible values are “list-view”, and “icon-view”.
sl_SI: Za prikaz vsebine mape je mogoče izbrati prikazovalnik. Na voljo je »seznamski« in »ikonski pogled«.

en: Whether to show hidden files
sl_SI: Ali naj bodo skrite datoteke prikazane

en: This key is deprecated and ignored. The “show-hidden” key from “org.gtk.Settings.FileChooser” is now used instead.
sl_SI: Nastavitev je opuščena in bo prezrta. Namesto tega bo uporabljana možnost »pokaži skrito«.

en: Whether GTK 4 settings migration happened
sl_SI: Ali je bil izveden nastavitev prenos na različico GTK 4.

en: Whether settings shared with GtkFileChooser have been migrated from their GTK 3 keys to the GTK 4 ones.
sl_SI: Ali so ključi nastavitev, izbranih z GtkFileChooser prenesene iz različice GTK 3 v različico GTK 4.

en: Whether to open the hovered folder after a timeout when drag and drop operation
sl_SI: Ali naj se mapa, nad katero je miška s predmeti pripravljenimi spuščanje, odpre po določenem času.

en: If this is set to true, when performing a drag and drop operation the hovered folder will open automatically after a timeout.
sl_SI: Možnost omogoča, da se mapa pod miško s pritisnjenim gumbom po določenem času samodejno odpre.

en: Whether to have full text search enabled by default when opening a new window/tab
sl_SI: Ali naj bo iskanje po besedilu omogočeno med odpiranjem novega okna ali zavihka

en: If set to true, Files will also match the file contents besides the name. This toggles the default active state, which can still be overridden in the search popover
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bo program ob imenu poskusil pokazati tudi vsebino. S tem se preklopi privzeti dejavni način, ki ga je še vedno mogoče preklicati s pojavnim oknom iskanja.

en: How to display file timestamps in the views
sl_SI: Kako naj bodo prikazani časovni žigi datotek v različnih pogledih

en: If set to 'simple', Files will show Today and Yesterday with time, otherwise the exact date without time. If set to 'detailed', it will always show the exact date and time.
sl_SI: Če je izbrana možnost »enostavno«, bo v programu prikazan zapis Danes in Včeraj v času, sicer pa bo izpisan datum brez časa. Možnost »podrobno« vedno pokaže datum in čas.

en: Default format for compressing files
sl_SI: Privzet zapis stisnjenih datotek

en: The format that will be selected when compressing files.
sl_SI: Zapis, ki bo privzeto uporabljen za stiskanje datotek.

en: List of possible captions on icons
sl_SI: Seznam mogočih oznak ikon

en: A list of captions below an icon in the icon view. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.
sl_SI: Seznam oznak pod ikonami v ikonskem pogledu. Dejansko število prikazanih oznak je odvisno od ravni približanja. Možne vrednosti so »velikost«, »vrsta«, »datum zadnje spremembe«, »lastnik«, »skupina«, »dovoljenja«, in »vrsta MIME«.

en: Default icon view zoom level
sl_SI: Privzeta raven približanja ikonskega pogleda

en: Default list view zoom level
sl_SI: Privzeta raven približanja seznamskega pogleda

en: Columns visible in list view
sl_SI: Stolpci vidni v seznamskem pogledu

en: Column order in list view
sl_SI: Vrstni red stolpcev v seznamskem pogledu

en: Use tree view
sl_SI: Uporabi drevesni pogled

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list.
sl_SI: Ali naj bo namesto enostavnega seznama na ravni map uporabljen drevesni pogled.

en: Initial size of the window
sl_SI: Začetna velikost okna

en: A tuple containing the initial width and height of the app window.
sl_SI: Niz s shranjenimi podatki višine in širine programskega okna.

en: Whether the navigation window should be maximized
sl_SI: Ali naj bo okno krmarjenja razpeto

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
sl_SI: Ali naj bo okno krmarjenja privzeto odprto razpeto.

en: Initial height of the file chooser window
sl_SI: Začetna višina okna izbirnika datotek

en: A tuple containing the initial width and height of the file chooser window.
sl_SI: Par, ki vsebuje začetno širino in višino okna izbirnika datotek.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
sl_SI: To dejanje lahko zaustavite s klikom na tipko preklica.

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: %d hour | %d hours
sl_SI[0]: %d ur
sl_SI[1]: %d ura
sl_SI[2]: %d uri
sl_SI[3]: %d ure

en: %d minute | %d minutes
sl_SI[0]: %d minut
sl_SI[1]: %d minuta
sl_SI[2]: %d minuti
sl_SI[3]: %d minute

en: %d second | %d seconds
sl_SI[0]: %d sekund
sl_SI[1]: %d sekunda
sl_SI[2]: %d sekundi
sl_SI[3]: %d sekunde

note: 0 seconds
en: 0 seconds
sl_SI: 0 sekund

en: Title
sl_SI: Naslov

en: Artist
sl_SI: Izvajalec

en: Comment
sl_SI: Opomba

en: Year
sl_SI: Leto

en: Dimensions
sl_SI: Mere

en: Video Codec
sl_SI: Video kodek

en: Video Bit Rate
sl_SI: Bitna hitrost videa

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
sl_SI[0]: %0.2f sličic na sekundo
sl_SI[1]: %0.2f sličica na sekundo
sl_SI[2]: %0.2f sličici na sekundo
sl_SI[3]: %0.2f sličice na sekundo

en: Frame Rate
sl_SI: Hitrost sličic

en: Audio Codec
sl_SI: Zvokovni kodek

en: Audio Bit Rate
sl_SI: Zvokovna bitna hitrost

en: Sample Rate
sl_SI: Hitrost vzorčenja

en: Surround
sl_SI: Sistem Surround

en: Channels
sl_SI: Kanali

note: Some sort of failure occurred. How 'bout we tell the user?
en: Oops! Something went wrong.
sl_SI: Ops! Pri je do nepričakovane napake.

en: Audio and Video Properties
sl_SI: Lastnosti zvoka in slike

en: Audio Properties
sl_SI: Lastnosti zvoka

en: Video Properties
sl_SI: Lastnosti videa

en: Duration
sl_SI: Trajanje

en: Container
sl_SI: Vsebovalnik

en: Audio/Video Properties
sl_SI: Lastnosti Zvoka / Videa

en: Image Type
sl_SI: Vrsta slike

en: %d pixel | %d pixels
sl_SI[0]: %d točk
sl_SI[1]: %d točka
sl_SI[2]: %d točki
sl_SI[3]: %d točke

en: Width
sl_SI: Širina

en: Height
sl_SI: Višina

en: Camera Brand
sl_SI: Znamka fotoaparata

en: Camera Model
sl_SI: Model fotoaparata

en: Exposure Time
sl_SI: Čas osvetlitve

en: Exposure Program
sl_SI: Program osvetlitve

en: Aperture Value
sl_SI: Vrednost zaslonke

en: ISO Speed Rating
sl_SI: Ocena hitrosti ISO

en: Flash Fired
sl_SI: Bliskavica sprožena

en: Metering Mode
sl_SI: Način umerjanja

en: Focal Length
sl_SI: Goriščna razdalja

en: Software
sl_SI: Programska oprema

en: Description
sl_SI: Opis

en: Keywords
sl_SI: Ključne besede

en: Creator
sl_SI: Ustvarjalec

en: Created On
sl_SI: Ustvarjeno

en: Copyright
sl_SI: Avtorske pravice

en: Rating
sl_SI: Ocena

en: Coordinates
sl_SI: Koordinate

en: Failed to load image information
sl_SI: Nalaganje podatkov o sliki ni uspelo

en: Image Properties
sl_SI: Lastnosti slike

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
sl_SI: Zahtevane mape ni mogoče ustvariti. Ustvarite jo na ustreznem mestu ali pa spremenite dovoljenja za samodejno ustvarjanje:
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
sl_SI: Zahtevanih map ni mogoče ustvariti. Ustvarite jih na ustreznih mestih ali pa spremenite dovoljenja za samodejno ustvarjanje:
    %s

en: --quit cannot be used with URIs.
sl_SI: možnosti --quit ni mogoče uporabiti naslovi URI.

en: --select must be used with at least an URI.
sl_SI: --select mora biti uporabljen vsaj z enim naslovom URI.

en: There was an error displaying help: 
    %s
sl_SI: Prišlo je do napake med prikazovanjem pomoči: 
    %s

en: _OK
sl_SI: _V redu

en: “%s” is an internal protocol. Opening this location directly is not supported.
sl_SI: Protokol »%s« je notranji protokol. Neposredno odpiranje tega mesta ni podprto.

en: Show the version of the program.
sl_SI: Pokaži različico programa.

en: Always open a new window for browsing specified URIs
sl_SI: Vedno odpri novo okno za pregledovanje navedenih naslovov URI.

en: Quit Nautilus.
sl_SI: Končaj Nautilus.

en: Select specified URI in parent folder.
sl_SI: Izberite določen naslov URI v nadrejeni mapi.

en: [URI…]
sl_SI: [URI …]

en: Error while setting “%s” as default app: %s
sl_SI: Prišlo je do napake med nastavljanjem »%s« kot privzeti program: %s

en: Could not set as default
sl_SI: Možnosti ni mogoče nastaviti kot privzete

en: OK
sl_SI: V redu

note: Translators: %s is the filename.  i.e. "Choose an app to open test.jpg"
en: Choose an app to open <b>%s</b>
sl_SI: Izbor programa za odpiranje datoteke <b>%s</b>.

en: Open Items
sl_SI: Odpri predmete

en: Open Folder
sl_SI: Odpri mapo

en: Open File
sl_SI: Odpri datoteko

en: Unable to start the program:
    %s
sl_SI: Programa ni mogoče začeti:
    %s

en: The program is not marked as executable.
sl_SI: Program ni označen kot izvedljiv.

en: Unable to locate the program
sl_SI: Programa ni mogoče najti

en: Oops! There was a problem running this software.
sl_SI: Ops! Prišlo je do napake med delovanjem programske opreme.

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
sl_SI: Če mestu ne zaupate oziroma niste prepričani, pritisnite tipko za preklic.

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
sl_SI: Nosilec »%s« vsebuje programsko opremo, ki se samodejno zažene. Ali jo želite zagnati?

en: _Run
sl_SI: _Zaženi

en: “%s” would not be a unique new name.
sl_SI: Ime »%s« ne bi bilo enkratno ime.

en: “%s” would conflict with an existing file.
sl_SI: Datoteka »%s« bi bila v sporu z že obstoječo datoteko.

en: Name cannot be empty.
sl_SI: Polje imena ne more biti prazno.

en: Name cannot contain “/”.
sl_SI: Ime ne sme vsebovati poševnice » / «.

en: “.” is not a valid name.
sl_SI: Ime » . « ni veljavno ime.

en: “..” is not a valid name.
sl_SI: Ime » .. « ni veljavno ime.

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
sl_SI[0]: Preimenuj %d map
sl_SI[1]: Preimenuj %d mapo
sl_SI[2]: Preimenuj %d mapi
sl_SI[3]: Preimenuj %d mape

en: Rename %d File | Rename %d Files
sl_SI[0]: Preimenuj %d datotek
sl_SI[1]: Preimenuj %d datoteko
sl_SI[2]: Preimenuj %d datoteki
sl_SI[3]: Preimenuj %d datoteke

note: To translators: %d is the total number of files and folders. * Singular case of the string is never used
en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
sl_SI[0]: Preimenuj %d map ali datotek
sl_SI[1]: Preimenuj %d mapo ali datoteko
sl_SI[2]: Preimenuj %d mapi ali datoteki
sl_SI[3]: Preimenuj %d mape ali datoteke

en: Original Name (Ascending)
sl_SI: Izvorno ime (naraščajoče)

en: Original Name (Descending)
sl_SI: Izvorno ime (padajoče)

en: First Modified
sl_SI: Prvič spremenjeno

en: Last Modified
sl_SI: Nazadnje spremenjeno

en: First Created
sl_SI: Prvič ustvarjeno

en: Last Created
sl_SI: Nazadnje ustvarjeno

en: Camera model
sl_SI: Model fotoaparata

en: Creation date
sl_SI: Datum ustvarjanja

en: Season number
sl_SI: Sezona

en: Episode number
sl_SI: Epizoda

en: Track number
sl_SI: Številka sledi

en: Artist name
sl_SI: Ime izvajalca

en: Album name
sl_SI: Ime albuma

en: Original file name
sl_SI: Izvorno ime datoteke

en: Home
sl_SI: Domača mapa

en: Clipboard string cannot be NULL.
sl_SI: Niz v odložišču ne sme biti prazna vrednost.

note: Translators: Do not translate 'cut' and 'copy'. These are literal keywords.
en: Nautilus Clipboard must begin with “cut” or “copy”.
sl_SI: Odložišče Nautilus se mora začeti z »izreži« ali »kopiraj«.

en: Nautilus Clipboard must not have empty lines.
sl_SI: Odložišče Nautilus ne sme vsebovati praznih vrstic

en: View More
sl_SI: Poglej več

en: Name
sl_SI: Ime

en: The name and icon of the file.
sl_SI: Ime in ikona datoteke.

en: Size
sl_SI: Velikost

en: The size of the file.
sl_SI: Velikost datoteke.

en: Type
sl_SI: Vrsta

en: The type of the file.
sl_SI: Vrsta datoteke.

en: Modified
sl_SI: Datum spremembe

en: The date the file was modified.
sl_SI: Datum spremembe datoteke.

en: Detailed Type
sl_SI: Podrobnosti vrste datoteke

en: The detailed type of the file.
sl_SI: Podroben opis vrste datoteke.

en: Accessed
sl_SI: Zadnji dostop

en: The date the file was accessed.
sl_SI: Datum zadnjega dostopa do datoteke.

en: Created
sl_SI: Ustvarjeno

en: The date the file was created.
sl_SI: Datum, ko je bila datoteka ustvarjena.

en: Owner
sl_SI: Lastnik

en: The owner of the file.
sl_SI: Lastnik datoteke.

en: Group
sl_SI: Skupina

en: The group of the file.
sl_SI: Skupina datoteke.

en: Permissions
sl_SI: Dovoljenja

en: The permissions of the file.
sl_SI: Dovoljenja datoteke.

en: Recency
sl_SI: Nedavnost

en: The date the file was accessed by the user.
sl_SI: Datum, ko je uporabnik dostopil do datoteke.

en: Star
sl_SI: Zvezdica

en: Shows if file is starred.
sl_SI: Pokaži, ali je datoteka označena z zvezdico.

en: Trashed On
sl_SI: Premaknjeno v smeti na

en: Date when file was moved to the Trash
sl_SI: Datum, ko je bila datoteka premaknjena v smeti.

en: Original Location
sl_SI: Izvorno mesto

en: Original location of file before moved to the Trash
sl_SI: Izvorno mesto datoteke, preden je bila ta poslana v smeti.

en: Relevance
sl_SI: Pomembnost

en: Relevance rank for search
sl_SI: Pomembnost iskanja

en: Compatible with all operating systems.
sl_SI: Skladni z vsemi operacijskimi sistemi.

en: Encrypted ZIP (.zip)
sl_SI: Šifrirani ZIP (.zip)

en: Password-protected ZIP, must be installed on Windows and Mac.
sl_SI: Z geslom zaščinen arhiv ZIP, ki mora biti nameščen na sistemih Windows in Mac.

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
sl_SI: Manjši arhivi le za sisteme Linux in Mac.

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
sl_SI: Manjši arhivi le za sisteme Windows in Mac.

note: Translators: date and time in 24h format, * i.e. "12/31/2023 23:59"
en: %m/%d/%Y %H:%M
sl_SI: %d. %m. %Y %-H.%M

note: Translators: this is the word "Today" followed by * a time in 24h format. i.e. "Today 23:04"
en: Today %-H:%M
sl_SI: Danes ob %-H:%M

note: Translators: this is the word Today followed by * a time in 12h format. i.e. "Today 9:04 PM"
en: Today %-I:%M %p
sl_SI: Danes ob %-I:%M %p

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %-H:%M
sl_SI: Včeraj ob %-H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %-I:%M %p
sl_SI: Včeraj %-I:%M %p

en: Details: %s
sl_SI: Podrobnosti: %s

en: There was an error launching the app.
sl_SI: Prišlo je do napake med zaganjanjem programa.

en: Details: The proxy has not been created.
sl_SI: Podrobnosti: posredniški strežnik ni ustvarjen.

en: _Move Here
sl_SI: _Premakni sem

en: _Copy Here
sl_SI: _Kopiraj sem

en: _Link Here
sl_SI: _Poveži sem

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Dropped Image
sl_SI: Spuščena slika

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
sl_SI: Za ogled vsebine »%s« so zahtevana posebna dovoljenja.

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
sl_SI: Predmeta »%s« ni mogoče najti. Morda je bil nedavno izbrisan.

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
sl_SI: Celotne vsebine »%s« ni mogoče prikazati: %s

en: This location could not be displayed.
sl_SI: Mesta ni mogoče prikazati.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
sl_SI: Za spreminjanje dovoljenj skupine »%s« so zahtevana posebna dovoljenja.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
sl_SI: Skupine »%s« ni mogoče spremeniti: %s

en: The group could not be changed.
sl_SI: Skupine ni mogoče spremeniti.

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
sl_SI: Lastnika »%s« ni mogoče spremeniti: %s

en: The owner could not be changed.
sl_SI: Lastnika ni mogoče spremeniti.

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
sl_SI: Dovoljenj »%s« ni mogoče spremeniti: %s

en: The permissions could not be changed.
sl_SI: Dovoljenja ni mogoče spremeniti.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
sl_SI: Ime »%s« je na tem mestu že v uporabi. Izberite drugačno ime.

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
sl_SI: Na izbranem mestu ni predmeta »%s«. Morda je bil pravkar prestavljen ali izbrisan?

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
sl_SI: Za preimenovanje datoteke »%s« so zahtevana posebna dovoljenja.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “%c”. Please use a different name.
sl_SI: Ime »%s« ni veljavno, ker vsebuje tudi znak »%c «. Izberite drugačno ime.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
sl_SI: Ime »%s« ni veljavno ime. Izberite drugačno ime.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
sl_SI: Ime »%s« je predolgo. Izberite drugačno ime.

en: Could not rename “%s” because a process is using it. If it's open in another application, close it before renaming it.
sl_SI: Predmeta »%s« ni mogoče preimenovati, ker je v uporabi. Če je odprt v drugem programu, ga najprej zaprite in nato ponovno poskusite preimenovati.

note: fall through
en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
sl_SI: Predmeta »%s« ni mogoče preimenovati v »%s«: %s

en: The item could not be renamed.
sl_SI: Predmeta ni mogoče preimenovati.

en: Renaming “%s” to “%s”.
sl_SI: Preimenovanje »%s« v »%s«.

en: This file cannot be mounted
sl_SI: Datoteke ni mogoče priklopiti.

en: This file cannot be unmounted
sl_SI: Datoteke ni mogoče odklopiti.

en: This file cannot be ejected
sl_SI: Datoteke ni mogoče izvreči

en: This file cannot be started
sl_SI: Datoteke ni mogoče zagnati

en: This file cannot be stopped
sl_SI: Datoteke ni mogoče zaustaviti

en: Slashes are not allowed in filenames
sl_SI: Poševnice v imenih datotek niso dovoljene

en: Toplevel files cannot be renamed
sl_SI: Datotek vrhnje ravni ni mogoče preimenovati

en: File not found
sl_SI: Datoteke ni mogoče najti

en: Not allowed to set permissions
sl_SI: Nastavljanje dovoljenj ni dovoljeno

en: Not allowed to set owner
sl_SI: Ni dovoljeno določanje lastnkia

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
sl_SI: Navedeni lastnik »%s« ne obstaja

en: Not allowed to set group
sl_SI: Nastavljanje skupine ni dovoljeno

en: Specified group “%s” doesn’t exist
sl_SI: Navedena skupina »%s« ne obstaja

note: Translators: This is a username followed by "(You)" to indicate the file is owned by the current user
en: %s (You)
sl_SI: %s (Vi)

en: %'u item | %'u items
sl_SI[0]: %'u predmetov
sl_SI[1]: %'u predmet
sl_SI[2]: %'u predmeta
sl_SI[3]: %'u predmeti

en: %'u folder | %'u folders
sl_SI[0]: %'u map
sl_SI[1]: %'u mapa
sl_SI[2]: %'u mapi
sl_SI[3]: %'u mape

en: %'u file | %'u files
sl_SI[0]: %'u datotek
sl_SI[1]: %'u datoteka
sl_SI[2]: %'u datoteki
sl_SI[3]: %'u datoteke

en: %s byte | %s bytes
sl_SI[0]: %s bajtov
sl_SI[1]: %s bajt
sl_SI[2]: %s bajta
sl_SI[3]: %s bajti

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
sl_SI: ? bajtov

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
sl_SI: ? predmetov

note: Translators: This about a file type.
en: Unknown type
sl_SI: Neznana vrsta

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: Audio
sl_SI: Zvok

en: Font
sl_SI: Pisava

en: Image
sl_SI: Slika

en: Archive
sl_SI: Arhiv

en: Markup
sl_SI: Označevanje

en: Text
sl_SI: Besedilo

en: Contacts
sl_SI: Stiki

en: Calendar
sl_SI: Koledar

en: Document
sl_SI: Dokument

en: Presentation
sl_SI: Predstavitev

en: Spreadsheet
sl_SI: Preglednica

note: Refers to a file type which is known but not one of the basic types
en: Other
sl_SI: Drugo

en: Binary
sl_SI: Dvojiško

en: Folder
sl_SI: Mapa

en: Link
sl_SI: Povezava

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). Translators: File name for new symlink. %s is target's name
en: Link to %s
sl_SI: Povezava do %s

en: Link (broken)
sl_SI: Povezava (prekinjena)

note: Translators: This refers to available space in a folder; e.g.: 100 MB Free
en: %s Free
sl_SI: Prosto %s

en: Replace When Saving?
sl_SI: Želite zamenjati pri shranjevanju?

en: “%s” already exists in “%s”. Saving will replace or overwrite its contents.
sl_SI: Datoteka »%s« že obstaja v »%s«. Shranjevanje bo nadomestilo ali prepisalo njeno vsebino.

en: _Replace
sl_SI: _Zamenjaj

en: Folder names cannot contain “/”.
sl_SI: Ime mape ne sme vsebovati "/".

en: File names cannot contain “/”.
sl_SI: Imena datotek ne smejo vsebovati poševnice » / «.

en: A folder cannot be called “.”.
sl_SI: Mapa ne sme biti poimenovana » . «.

en: A file cannot be called “.”.
sl_SI: Datoteka ne sme biti poimenovana » . «.

en: A folder cannot be called “..”.
sl_SI: Mapa ne sme biti poimenovana » .. «.

en: A file cannot be called “..”.
sl_SI: Datoteka ne sme biti poimenovana » .. «.

en: Folder name is too long.
sl_SI: Ime mape je predolgo.

en: File name is too long.
sl_SI: Ime datoteke je predolgo.

note: We must warn about the side effect
en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
sl_SI: Mape, katerih ime se začne s piko » . «, so skrite mape.

en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden.
sl_SI: Datoteke, katerih ime se začne s piko » . «, so skrite datoteke.

en: A folder with that name already exists.
sl_SI: Mapa z enakim imenom že obstaja.

en: A file with that name already exists.
sl_SI: Datoteka s tem imenom že obstaja.

en: _Skip
sl_SI: Pre_skoči

en: S_kip All
sl_SI: Pres_koči vse

en: _Retry
sl_SI: Poskusi _znova

en: _Delete
sl_SI: _Izbriši

en: Delete _All
sl_SI: _Izbriši vse

en: Replace _All
sl_SI: Zamenjaj _vse

en: _Merge
sl_SI: _Združi

en: Merge _All
sl_SI: Združi _vse

en: Copy _Anyway
sl_SI: _Vseeno kopiraj

en: Proceed _Anyway
sl_SI: _Vseeno nadaljuj

en: Empty _Trash
sl_SI: Izprazni _smeti

en: %'d second | %'d seconds
sl_SI[0]: %'d sekund
sl_SI[1]: %'d sekunda
sl_SI[2]: %'d sekundi
sl_SI[3]: %'d sekunde

en: %'d minute | %'d minutes
sl_SI[0]: %'d minut
sl_SI[1]: %'d minuta
sl_SI[2]: %'d minuti
sl_SI[3]: %'d minute

en: %'d hour | %'d hours
sl_SI[0]: %'d ur
sl_SI[1]: %'d ura
sl_SI[2]: %'d uri
sl_SI[3]: %'d ure

en: unknown
sl_SI: neznano

en: Permanently Delete “%s”?
sl_SI: Ali želite trajno izbrisati »%s«?

en: Permanently Delete %'d Selected Item? | Permanently Delete %'d Selected Items?
sl_SI[0]: Ali res želite trajno izbrisati %'d izbranih predmetov?
sl_SI[1]: Ali res želite trajno izbrisati %'d izbrani predmet?
sl_SI[2]: Ali res želite trajno izbrisati %'d izbrana predmeta?
sl_SI[3]: Ali res želite trajno izbrisati %'d izbrane predmete?

en: Permanently deleted items can not be restored
sl_SI: Trajno izbrisanih predmetov ni mogoče več obnoviti.

en: Empty Trash?
sl_SI: Ali želite izprazniti smeti?

en: All items in the Trash will be permanently deleted
sl_SI: Vsi predmeti v smeteh bodo trajno izbrisani.

note: Translators: This action removes a file from Recent
en: Cleared “%s”
sl_SI: Predmet »%s« je odstranjen.

en: Deleted “%s”
sl_SI: Predmet »%s« je izbrisan.

note: Translators: This action removes a file from Recent
en: Clearing “%s”
sl_SI: Poteka odstranjevanje »%s«

en: Deleting “%s”
sl_SI: Poteka brisanje »%s«

note: Translators: This action removes file(s) from Recent
en: Cleared %'d file | Cleared %'d files
sl_SI[0]: Odstranjenih je %'d datotek
sl_SI[1]: Odstranjena je %'d datoteka
sl_SI[2]: Odstranjeni sta %'d datoteki
sl_SI[3]: Odstranjene so %'d datoteke

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
sl_SI[0]: Izbrisanih je %'d datotek
sl_SI[1]: Izbrisana je %'d datoteka
sl_SI[2]: Izbrisani sta %'d datoteki
sl_SI[3]: Izbrisane so %'d datoteke

note: Translators: This action removes file(s) from Recent
en: Clearing %'d file | Clearing %'d files
sl_SI[0]: Poteka odstranjevanje %'d datotek
sl_SI[1]: Poteka odstranjevanje %'d datoteke
sl_SI[2]: Poteka odstranjevanje %'d datotek
sl_SI[3]: Poteka odstranjevanje %'d datotek

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
sl_SI[0]: Poteka brisanje %'d datotek
sl_SI[1]: Poteka brisanje %'d datoteke
sl_SI[2]: Poteka brisanje %'d datotek
sl_SI[3]: Poteka brisanje %'d datotek

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 files/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
sl_SI[0]: %'d / %'d – preostalo %s
sl_SI[1]: %'d / %'d – preostalo %s
sl_SI[2]: %'d / %'d – preostalo %s
sl_SI[3]: %'d / %'d – preostalo %s

en: (%d file/s) | (%d files/s)
sl_SI[0]: (%d datotek/s)
sl_SI[1]: (%d datoteka/s)
sl_SI[2]: (%d datoteki/s)
sl_SI[3]: (%d datoteke/s)

en: Failed to delete all child files
sl_SI: Brisanje podrejenih datotek je spodletelo

en: Error while deleting.
sl_SI: Prišlo je do napake med brisanjem.

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
sl_SI: Ni ustreznih dovoljenj za brisanje mape »%s«.

en: There was an error deleting the folder “%s”.
sl_SI: Prišlo je do napake med brisanjem mape »%s«.

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
sl_SI: Ni ustreznih dovoljenj za brisanje datoteke »%s«.

en: There was an error deleting the file “%s”.
sl_SI: Prišlo je do napake med brisanjem datoteke »%s«.

en: Trashing “%s”
sl_SI: Poteka premikanje »%s« v smeti.

en: Trashed “%s”
sl_SI: Predmet »%s« je premaknjen v smeti.

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
sl_SI[0]: Poteka premikanje v smeti %'d datotek
sl_SI[1]: Poteka premikanje v smeti %'d datoteke
sl_SI[2]: Poteka premikanje v smeti %'d datotek
sl_SI[3]: Poteka premikanje v smeti %'d datotek

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
sl_SI[0]: V smeti je premaknjenih %'d datotek
sl_SI[1]: V smeti je premaknjena %'d datoteka
sl_SI[2]: V smeti sta premaknjeni %'d datoteki
sl_SI[3]: V smeti so premaknjene %'d datoteke

note: Translators: %s is a file name
en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
sl_SI: Datoteke »%s« ni mogoče premakniti v smeti. Ali jo želite takoj izbrisati?

en: This remote location does not support sending items to the trash.
sl_SI: To oddaljeno mesto ne omogoča pošiljanja predmetov v smeti.

en: Trashing Files
sl_SI: Premikanje datotek v smeti

en: Deleting Files
sl_SI: Brisanje datotek

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to eject “%s”
sl_SI: Ni mogoče izvreči »%s«

en: Unable to unmount “%s”
sl_SI: Nosilca »%s« ni mogoče odklopiti

en: Empty the trash to free up space on “%s”. All trashed items will be permanently deleted.
sl_SI: Izpraznite koš, da sprostite prostor na »%s«. Vsi predmeti v košu bodo trajno izbrisani.

en: Empty Trash Before Ejecting?
sl_SI: Ali želite izprazniti smeti pred izvrženjem?

en: Do _Not Empty
sl_SI: _Ne izprazni

en: _Empty
sl_SI: _Izprazni

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to access “%s”
sl_SI: Dostop do »%s« ni mogoč.

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
sl_SI[0]: Priprava na kopiranje %'d datotek (%s)
sl_SI[1]: Priprava na kopiranje %'d datoteke (%s)
sl_SI[2]: Priprava na kopiranje %'d datotek (%s)
sl_SI[3]: Priprava na kopiranje %'d datotek (%s)

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
sl_SI[0]: Priprava na premikanje %'d datotek (%s)
sl_SI[1]: Priprava na premikanje %'d datoteke (%s)
sl_SI[2]: Priprava na premikanje %'d datotek (%s)
sl_SI[3]: Priprava na premikanje %'d datotek (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
sl_SI[0]: Priprava na brisanje %'d datotek (%s)
sl_SI[1]: Priprava na brisanje %'d datoteke (%s)
sl_SI[2]: Priprava na brisanje %'d datotek (%s)
sl_SI[3]: Priprava na brisanje %'d datotek (%s)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
sl_SI[0]: Priprava na premikanje %'d datotek v smeti
sl_SI[1]: Priprava na premikanje %'d datoteke v smeti
sl_SI[2]: Priprava na premikanje %'d datotek v smeti
sl_SI[3]: Priprava na premikanje %'d datotek v smeti

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
sl_SI[0]: Poteka priprava na stiskanje %'d datotek.
sl_SI[1]: Poteka priprava na stiskanje %'d datoteke.
sl_SI[2]: Poteka priprava na stiskanje %'d datotek.
sl_SI[3]: Poteka priprava na stiskanje %'d datotek.

en: Error while copying.
sl_SI: Prišlo je do napake med kopiranjem.

en: Error while moving.
sl_SI: Prišlo je do napake med premikanjem.

en: Error while moving files to trash.
sl_SI: Prišlo je do napake med premikanjem datotek v smeti.

en: Error while compressing files.
sl_SI: Prišlo je do napake med stiskanjem datotek.

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
sl_SI: Z datotekami v mapi »%s« ni mogoče upravljati, ker ni ustreznih dovoljenj za ogled.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
sl_SI: Prišlo je do napake med pridobivanjem podrobnosti o datotekah v mapi »%s«.

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sl_SI: Z mapo »%s« ni mogoče upravljati, ker ni ustreznih dovoljenj za branje.

en: There was an error reading the folder “%s”.
sl_SI: Prišlo je do napake med branjem mape »%s«.

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sl_SI: Z datoteko »%s« ni mogoče upravljati, ker ni ustreznih dovoljenj.

en: There was an error getting information about “%s”.
sl_SI: Prišlo je do napake med pridobivanjem podatkov »%s«.

en: Error while copying to “%s”.
sl_SI: Prišlo je do napake med kopiranjem v »%s«.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
sl_SI: Nimate dovoljenj za dostop do ciljne mape.

en: There was an error getting information about the destination.
sl_SI: Prišlo je do napake med pridobivanjem podatkov o cilju.

en: The destination is not a folder.
sl_SI: Ciljno mesto ni mapa.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
sl_SI: Na cilju ni dovolj prostora. Poskusite odstraniti nekaj datotek.

en: %s more space is required to copy to the destination.
sl_SI: Za kopiranje na ciljno mesto je zahtevanih %s več prostora.

en: File too Large for Destination
sl_SI: Datoteka je prevelika za ciljno mesto

en: Files bigger than 4.3 GB cannot be copied onto a FAT filesystem.
sl_SI: Datotek, večjih od 4,3 GB, ni mogoče kopirati na datotečni sistem FAT.

en: The destination is read-only.
sl_SI: Cilj je mogoče le brati.

en: Moving “%s” to “%s”
sl_SI: Poteka premikanje »%s« v »%s«.

en: Moved “%s” to “%s”
sl_SI: Predmet »%s« je premaknjen v »%s«.

en: Copying “%s” to “%s”
sl_SI: Poteka kopiranje »%s« v »%s«.

en: Copied “%s” to “%s”
sl_SI: Predmet »%s« je kopiran v »%s«.

en: Duplicating “%s”
sl_SI: Poteka podvajanje »%s«

en: Duplicated “%s”
sl_SI: Predmet »%s« je podvojen.

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
sl_SI[0]: Premikanje %'d datotek na nosilec »%s«
sl_SI[1]: Premikanje %'d datoteke na nosilec »%s«
sl_SI[2]: Premikanje %'d datotek na nosilecv »%s«
sl_SI[3]: Premikanje %'d datotek na nosilec »%s«

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
sl_SI[0]: Kopiranje %'d datotek na nosilec »%s«
sl_SI[1]: Kopiranje %'d datoteke na nosilec »%s«
sl_SI[2]: Kopiranje %'d datotek na nosilec »%s«
sl_SI[3]: Kopiranje %'d datotek na nosilec »%s«

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
sl_SI[0]: Premaknjenih je %'d datotek na nosilec »%s«
sl_SI[1]: Premaknjena je %'d datoteka na nosilec »%s«
sl_SI[2]: Premaknjeni sta %'d datoteki na nosilec »%s«
sl_SI[3]: Premaknjene so %'d datoteke na nosilec »%s«

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
sl_SI[0]: Kopiranih je %'d datotek na nosilec »%s«
sl_SI[1]: Kopirana je %'d datoteka na nosilec »%s«
sl_SI[2]: Kopirani sta %'d datoteki na nosilec »%s«
sl_SI[3]: Kopirane so %'d datoteke na nosilec »%s«

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
sl_SI[0]: Podvajanje %'d datotek na nosilec »%s«
sl_SI[1]: Podvajanje %'d datoteke na nosilec »%s«
sl_SI[2]: Podvajanje %'d datotek na nosilec »%s«
sl_SI[3]: Podvajanje %'d datotek na nosilec »%s«

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
sl_SI[0]: Podvojenih je %'d datotek na nosilec »%s«
sl_SI[1]: Podvojena je %'d datoteka na nosilec »%s«
sl_SI[2]: Podvojeni sta %'d datoteki na nosilec »%s«
sl_SI[3]: Podvojene so %'d datoteke na nosilec »%s«

note: To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %s to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kB / 4 MB -- 2 hours left (4 kB/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument). To translato
en: %s / %s — %s left (%s/s) | %s / %s — %s left (%s/s)
sl_SI[0]: %s / %s – še %s (%s/s)
sl_SI[1]: %s / %s – še %s (%s/s)
sl_SI[2]: %s / %s – še %s (%s/s)
sl_SI[3]: %s / %s – še %s (%s/s)

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 kB/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left (%s/s) | %'d / %'d — %s left (%s/s)
sl_SI[0]: %'d / %'d – še %s (%s/s)
sl_SI[1]: %'d / %'d – še %s (%s/s)
sl_SI[2]: %'d / %'d – še %s (%s/s)
sl_SI[3]: %'d / %'d – še %s (%s/s)

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
sl_SI: Mape »%s« ni mogoče kopirati, ker ni ustreznih dovoljenj za zapisovanje na ciljnem mestu.

en: There was an error creating the folder “%s”.
sl_SI: Prišlo je do napake med ustvarjanjem mape »%s«.

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
sl_SI: Datotek v mapi »%s« ni mogoče kopirati, ker ni ustreznih dovoljenj za ogled.

en: _Skip files
sl_SI: Pre_skoči datoteke

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
sl_SI: Mape »%s« ni mogoče kopirati, ker ni ustreznih dovoljenj za branje.

en: Error while moving “%s”.
sl_SI: Prišlo je do napake med premikanjem »%s«.

en: Could not remove the source folder.
sl_SI: Ni mogoče odstraniti izvorne mape.

en: There was an error getting information about the source.
sl_SI: Prišlo je do napake med pridobivanjem podatkov o viru.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
sl_SI: Mape ni mogoče premakniti same vase.

en: You cannot copy a folder into itself.
sl_SI: Mape ni mogoče kopirati same vase.

en: The destination folder is inside the source folder.
sl_SI: Ciljna mapa je znotraj izvorne mape.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
sl_SI: Datoteke ni mogoče premakniti preko same sebe.

en: You cannot copy a file over itself.
sl_SI: Datoteke ni mogoče kopirati preko same sebe.

en: The source file would be overwritten by the destination.
sl_SI: Izvorna datoteka bo bila prepisana s ciljno datoteko.

en: Error while copying “%s”.
sl_SI: Prišlo je do napake med kopiranjem »%s«.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
sl_SI: Ni mogoče odstraniti že obstoječe datoteke z enakim imenom v %s.

en: There was an error copying the file into %s.
sl_SI: Prišlo je do napake med kopiranjem datoteke v %s.

en: Copying Files
sl_SI: Kopiranje datotek

en: Preparing to move to “%s”
sl_SI: Priprava na premikanje v »%s«

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
sl_SI[0]: Pripravljanje na premikanje %'d datotek
sl_SI[1]: Pripravljanje na premikanje %'d datoteke
sl_SI[2]: Pripravljanje na premikanje %'d datotek
sl_SI[3]: Pripravljanje na premikanje %'d datotek

en: There was an error moving the file into %s.
sl_SI: Prišlo je do napake med premikanjem datoteke v %s.

en: Moving Files
sl_SI: Premikanje datotek

en: Creating links in “%s”
sl_SI: Poteka ustvarjanje povezav v »%s«

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
sl_SI[0]: Ustvarjanje povezave na %'d datotek
sl_SI[1]: Ustvarjanje povezave na %'d datoteko
sl_SI[2]: Ustvarjanje povezave na %'d datoteki
sl_SI[3]: Ustvarjanje povezave na %'d datoteke

en: Error while creating link to “%s”.
sl_SI: Prišlo je do napake med ustvarjanjem povezave do »%s«.

en: Symbolic links only supported for local files
sl_SI: Simbolne povezave so podprte le za krajevne datoteke

en: The target doesn’t support symbolic links.
sl_SI: Ciljno mesto ne podpira simbolnih povezav.

en: There was an error creating the symlink in %s.
sl_SI: Prišlo je do napake med ustvarjanjem simbolne povezave v %s.

en: Setting permissions
sl_SI: Nastavljanje dovoljenj

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
sl_SI: Neimenovana mapa

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
sl_SI: Neimenovan dokument

en: Error while creating directory “%s”.
sl_SI: Prišlo je do napake med ustvarjanjem mape »%s«.

en: Error while creating file “%s”.
sl_SI: Prišlo je do napake med ustvarjanjem datoteke »%s«.

en: There was an error creating the directory in %s.
sl_SI: Prišlo je do napake med ustvarjanjem mape v %s.

en: Saving image to file
sl_SI: Shranjevanje slike v datoteko

en: Successfully saved image to file
sl_SI: Shranjevanje slike v datoteko je uspešno končano

en: Failed to save image
sl_SI: Shranjevanje slike je spodletelo

note: Translators: This is used to auto-generate a file name for pasted images from * the clipboard i.e. "Pasted image.png", "Pasted image 1.png", ...
en: Pasted image
sl_SI: Prilepljena slika

en: Retrieving clipboard data
sl_SI: Poteka pridobivanje podatkov odložišča

en: Retrieving image data
sl_SI: Poteka pridobivanje podatkov slike

en: Emptying Trash
sl_SI: Praznjenje smeti

en: Verifying destination
sl_SI: Preverjanje ciljnega mesta

en: Extracting “%s”
sl_SI: Poteka razširjanje »%s«

en: Error extracting “%s”
sl_SI: Prišlo je do napake med razširjanjem »%s«.

en: There was an error while extracting “%s”.
sl_SI: Prišlo je do napake med razširjanjem »%s«.

en: Not enough free space to extract “%s”
sl_SI: Ni dovolj prostora za razširjanje vsebine »%s«.

en: Extracted “%s” to “%s”
sl_SI: Predmet »%s« je razširjen v »%s«.

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
sl_SI[0]: Razširjenih je %'d predmetov v »%s«.
sl_SI[1]: Razširjen je %'d predmet v »%s«.
sl_SI[2]: Razširjena sta %'d predmeta v »%s«.
sl_SI[3]: Razširjeni so %'d predmeti v »%s«.

en: Preparing to extract
sl_SI: Priprava na razširjanje

en: Extracting Files
sl_SI: Razširjanje datotek

en: Compressing “%s” into “%s”
sl_SI: Poteka stiskanje »%s« na nosilec »%s«.

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
sl_SI[0]: Poteka stiskanje %'d datotek na nosilec »%s«.
sl_SI[1]: Poteka stiskanje %'d datoteke na nosilec »%s«.
sl_SI[2]: Poteka stiskanje %'d datotek na nosilec »%s«.
sl_SI[3]: Poteka stiskanje %'d datotek na nosilec »%s«.

en: Error compressing “%s” into “%s”
sl_SI: Prišlo je do napake stiskanja »%s« na nosilec »%s«

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
sl_SI[0]: Prišlo je do napake stiskanja %'d datotek na nosilec »%s«.
sl_SI[1]: Prišlo je do napake stiskanja %'d datoteke na nosilec »%s«.
sl_SI[2]: Prišlo je do napake stiskanja %'d datotek na nosilec »%s«.
sl_SI[3]: Prišlo je do napake stiskanja %'d datotek na nosilec »%s«.

en: There was an error while compressing files.
sl_SI: Prišlo je do napake med stiskanjem datotek.

en: Compressed “%s” into “%s”
sl_SI: Predmet »%s« je stisnjen na »%s«.

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
sl_SI[0]: Stisnjenih je %d datotek na nosilec »%s«
sl_SI[1]: Stisnjena je %d datoteka na nosilec »%s«
sl_SI[2]: Stisnjeni sta %d datoteki na nosilec »%s«
sl_SI[3]: Stisnjene so %d datoteke na nosilec »%s«

en: Compressing Files
sl_SI: Stiskanje datotek

en: Searching…
sl_SI: Poteka iskanje …

en: Loading…
sl_SI: Poteka nalaganje …

en: Examples:
sl_SI: Primeri:

en: Could not paste files
sl_SI: Datotek ni mogoče prilepiti

en: Cannot paste files into Starred
sl_SI: Datotek ni mogoče prilepiti med Z zvezdico

en: Cannot paste files into Recent
sl_SI: Datotek ni mogoče prilepiti med Nedavne

en: Cannot paste files into Trash
sl_SI: Datotek ni mogoče prilepiti v Koš

en: Permissions do not allow pasting files in this directory
sl_SI: Nastavljena dovoljenja ne omogočajo prilepiti datotek v to mapo.

en: “%s” selected
sl_SI: »%s« izbrano

en: %'d folder selected | %'d folders selected
sl_SI[0]: %'d izbranih map
sl_SI[1]: %'d izbrana mapa
sl_SI[2]: %'d izbrani mapi
sl_SI[3]: %'d izbrane mape

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
sl_SI[0]: (vsebuje %'d predmetov)
sl_SI[1]: (vsebuje %'d predmet)
sl_SI[2]: (vsebuje %'d predmeta)
sl_SI[3]: (vsebuje %'d predmete)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
sl_SI[0]: (skupaj vsebuje %'d predmetov)
sl_SI[1]: (skupaj vsebuje %'d predmet)
sl_SI[2]: (skupaj vsebuje %'d predmeta)
sl_SI[3]: (skupaj vsebuje %'d predmete)

en: %'d item selected | %'d items selected
sl_SI[0]: %'d izbranih predmetov
sl_SI[1]: %'d izbran predmet
sl_SI[2]: %'d izbrana predmeta
sl_SI[3]: %'d izbrani predmeti

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
sl_SI[0]: %'d drugih izbranih predmetov
sl_SI[1]: %'d drug izbran predmet
sl_SI[2]: %'d druga izbrana predmeta
sl_SI[3]: %'d drugi izbrani predmeti

en: Search _Settings
sl_SI: Nastavitve _iskanja

en: Search _Everywhere
sl_SI: Poišči _povsod

en: More locations can be added to search in the settings
sl_SI: Več mest za iskanje je mogoče dodati med nastavitvami.

note: Translators: %s is the name of the search location formatted for display
en: No matches in “%s”
sl_SI: Ni zadetkov v »%s«.

en: No Results Found
sl_SI: Ni zadetkov

en: Trash is Empty
sl_SI: Smeti so prazne

en: No Starred Files
sl_SI: Ni datotek z zvezdico

en: No Recent Files
sl_SI: Ni nedavnih datotek

en: No Known Connections
sl_SI: Ni znanih povezav

en: Enter an address to connect to a network location.
sl_SI: Vnesite naslov, da vzpostavite povezavo z omrežnim mestom.

en: Folder is Empty
sl_SI: Mapa je prazna.

en: Select Move Destination
sl_SI: Izbor ciljnega mesta za premikanje

en: Select Copy Destination
sl_SI: Izbor ciljnega mesta za kopiranje

en: _Select
sl_SI: _Izberi

en: Select Extract Destination
sl_SI: Izbor ciljnega mesta za razširjanje

en: Error sending email.
sl_SI: Napaka med pošiljanjem sporočila.

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to remove “%s”
sl_SI: Ni mogoče odstraniti »%s«

en: Unable to stop drive
sl_SI: Ni mogoče zaustaviti pogona

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to start “%s”
sl_SI: Ni mogoče začeti »%s«

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
sl_SI[0]: Nova mapa z izborom (%'d predmetov)
sl_SI[1]: Nova mapa z izborom (%'d predmet)
sl_SI[2]: Nova mapa z izborom (%'d predmeta)
sl_SI[3]: Nova mapa z izborom (%'d predmeti)

en: Open With %s
sl_SI: Odpri s programom %s

en: Run
sl_SI: Zaženi

en: Extract
sl_SI: Razširi

en: Extract to…
sl_SI: Razširi v …

en: Open
sl_SI: Odpri

en: _Start
sl_SI: _Zaženi

en: _Connect
sl_SI: _Poveži se

en: _Start Multi-disk Drive
sl_SI: _Zaženi več-diskovni pogon

en: U_nlock Drive
sl_SI: _Odkleni pogon

en: Stop Drive
sl_SI: Zaustavi pogon

en: _Safely Remove Drive
sl_SI: _Varno odstrani pogon

en: _Disconnect
sl_SI: _Prekini povezavo

en: _Stop Multi-disk Drive
sl_SI: _Zaustavi več-diskovni pogon

en: _Lock Drive
sl_SI: _Zakleni pogon

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: Dropped Text.txt
sl_SI: Izpisano besedilo.txt

en: Drag and drop is not supported.
sl_SI: Način povleci in spusti ni podprt.

en: An invalid drag type was used.
sl_SI: Uporabljena je bila neveljavna vrsta vlečenja.

en: Undo
sl_SI: Razveljavi

en: Undo last action
sl_SI: Razveljavi zadnje dejanje

en: Redo
sl_SI: Ponovno uveljavi

en: Redo last undone action
sl_SI: Uveljavi zadnje razveljavljeno dejanje

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
sl_SI[0]: Premakni %d predmetov nazaj v »%s«
sl_SI[1]: Premakni %d predmet nazaj v »%s«
sl_SI[2]: Premakni %d predmeta nazaj v »%s«
sl_SI[3]: Premakni %d predmete nazaj v »%s«

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
sl_SI[0]: Premakni %d predmetov v »%s«
sl_SI[1]: Premakni %d predmet v »%s«
sl_SI[2]: Premakni %d predmeta v »%s«
sl_SI[3]: Premakni %d predmete v »%s«

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
sl_SI[0]: _Razveljavi premikanje %d predmetov
sl_SI[1]: _Razveljavi premikanje %d predmeta
sl_SI[2]: _Razveljavi premikanje %d predmetov
sl_SI[3]: _Razveljavi premikanje %d predmetov

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
sl_SI[0]: Ponovno _uveljavi premikanje %d predmetov
sl_SI[1]: Ponovno _uveljavi premikanje %d predmeta
sl_SI[2]: Ponovno _uveljavi premikanje %d predmetov
sl_SI[3]: Ponovno _uveljavi premikanje %d predmetov

en: Move “%s” back to “%s”
sl_SI: Premakni »%s« nazaj v »%s«

en: Move “%s” to “%s”
sl_SI: Premakni »%s« v »%s«

en: _Undo Move
sl_SI: _Razveljavi potezo

en: _Redo Move
sl_SI: _Obnovi potezo

en: _Undo Restore From Trash
sl_SI: _Razveljavi obnovitev iz smeti

en: _Redo Restore From Trash
sl_SI: Ponovno _uveljavi obnovitev iz smeti

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
sl_SI[0]: Premakni %d predmetov nazaj v smeti
sl_SI[1]: Premakni %d predmet nazaj v smeti
sl_SI[2]: Premakni %d predmeta nazaj v smeti
sl_SI[3]: Premakni %d predmete nazaj v smeti

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
sl_SI[0]: Obnovi %d predmetov iz smeti
sl_SI[1]: Obnovi %d predmet iz smeti
sl_SI[2]: Obnovi %d predmeta iz smeti
sl_SI[3]: Obnovi %d predmete iz smeti

en: Move “%s” back to trash
sl_SI: Premakni »%s« nazaj v smeti

en: Restore “%s” from trash
sl_SI: Obnovi »%s« iz smeti

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
sl_SI[0]: Izbriši %d kopiranih predmetov
sl_SI[1]: Izbriši %d kopiran predmet
sl_SI[2]: Izbriši %d kopirana predmeta
sl_SI[3]: Izbriši %d kopirane predmete

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
sl_SI[0]: Kopiraj %d predmetov v »%s«
sl_SI[1]: Kopiraj %d predmet v »%s«
sl_SI[2]: Kopiraj %d predmeta v »%s«
sl_SI[3]: Kopiraj %d predmete v »%s«

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
sl_SI[0]: _Razveljavi kopiranje %d predmetov
sl_SI[1]: _Razveljavi kopiranje %d predmeta
sl_SI[2]: _Razveljavi kopiranje %d predmetov
sl_SI[3]: _Razveljavi kopiranje %d predmetov

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
sl_SI[0]: Ponovno _uveljavi kopiranje %d predmetov
sl_SI[1]: Ponovno _uveljavi kopiranje %d predmeta
sl_SI[2]: Ponovno _uveljavi kopiranje %d predmetov
sl_SI[3]: Ponovno _uveljavi kopiranje %d predmetov

en: Delete “%s”
sl_SI: Izbriši »%s«

en: Copy “%s” to “%s”
sl_SI: Kopiraj »%s« v »%s«

en: _Undo Copy
sl_SI: Razveljavi _kopiranje

en: _Redo Copy
sl_SI: Ponovno _uveljavi kopiranje

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
sl_SI[0]: Izbriši %d podvojenih predmetov
sl_SI[1]: Izbriši %d podvojeni predmet
sl_SI[2]: Izbriši %d podvojena predmeta
sl_SI[3]: Izbriši %d podvojene predmete

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
sl_SI[0]: Podvoji %d predmetov v »%s«
sl_SI[1]: Podvoji %d predmet v »%s«
sl_SI[2]: Podvoji %d predmeta v »%s«
sl_SI[3]: Podvoji %d predmete v »%s«

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
sl_SI[0]: _Razveljavi podvajanje %d predmetov
sl_SI[1]: _Razveljavi podvajanje %d predmeta
sl_SI[2]: _Razveljavi podvajanje %d predmetov
sl_SI[3]: _Razveljavi podvajanje %d predmetov

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
sl_SI[0]: Ponovno _uveljavi podvajanje %d predmetov
sl_SI[1]: Ponovno _uveljavi podvajanje %d predmeta
sl_SI[2]: Ponovno _uveljavi podvajanje %d predmetov
sl_SI[3]: Ponovno _uveljavi podvajanje %d predmetov

en: Duplicate “%s” in “%s”
sl_SI: Podvoji »%s« v »%s«

en: _Undo Duplicate
sl_SI: _Razveljavi podvojitev

en: _Redo Duplicate
sl_SI: Ponovno _uveljvi podvojitev

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
sl_SI[0]: Izbriši povezave do %d predmetov
sl_SI[1]: Izbriši povezave do %d predmeta
sl_SI[2]: Izbriši povezave do %d predmetov
sl_SI[3]: Izbriši povezave do %d predmetov

en: Create links to %d item | Create links to %d items
sl_SI[0]: Ustvari povezave do %d predmetov
sl_SI[1]: Ustvari povezave do %d predmeta
sl_SI[2]: Ustvari povezave do %d predmetov
sl_SI[3]: Ustvari povezave do %d predmetov

en: Delete link to “%s”
sl_SI: Izbriši povezavo do »%s«

en: Create link to “%s”
sl_SI: Ustvari povezavo do »%s«

en: _Undo Create Link
sl_SI: _Razveljavi ustvarjanje povezave

en: _Redo Create Link
sl_SI: _Ponovno uveljavi ustvarjanje povezave

en: Create an empty file “%s”
sl_SI: Ustvari prazno datoteko »%s«

en: _Undo Create Empty File
sl_SI: _Razveljavi ustvarjanje prazne datoteke

en: _Redo Create Empty File
sl_SI: Ponovno _uveljavi ustvarjanje prazne datoteke

en: Create a new folder “%s”
sl_SI: Ustvari novo mapo »%s«

en: _Undo Create Folder
sl_SI: _Razveljavi ustvarjanje mape

en: _Redo Create Folder
sl_SI: Ponovno _uveljavi ustvarjanje mape

en: Create new file “%s” from template
sl_SI: Ustvari nov dokument »%s« iz predloge

en: _Undo Create From Template
sl_SI: _Razveljavi ustvarjanje dokumenta iz predloge

en: _Redo Create From Template
sl_SI: Ponovno _uveljavi ustvarjanje dokumenta iz predloge

en: Rename “%s” as “%s”
sl_SI: Preimenuj »%s« v »%s«

en: _Undo Rename
sl_SI: Razveljavi _preimenovanje

en: _Redo Rename
sl_SI: Ponovno _uveljavi preimenovanje

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
sl_SI[0]: Paketno preimenuj %d datotek
sl_SI[1]: Paketno preimenuj %d datoteko
sl_SI[2]: Paketno preimenuj %d datoteki
sl_SI[3]: Paketno preimenuj %d datoteke

en: _Undo Batch Rename
sl_SI: _Razveljavi paketno preimenovanje

en: _Redo Batch Rename
sl_SI: _Ponovni paketno preimenovanje

en: Unstar %d file | Unstar %d files
sl_SI[0]: Odstrani zvezdico %d datotekam
sl_SI[1]: Odstrani zvezdico %d datoteki
sl_SI[2]: Odstrani zvezdico %d datotekama
sl_SI[3]: Odstrani zvezdico %d datotekam

en: Star %d file | Star %d files
sl_SI[0]: Dodaj zvezdico %d datotekam
sl_SI[1]: Dodaj zvezdico %d datoteki
sl_SI[2]: Dodaj zvezdico %d datotekama
sl_SI[3]: Dodaj zvezdico %d datotekam

en: _Undo Starring
sl_SI: _Razveljavi označevanje z zvezdico

en: _Redo Starring
sl_SI: _Ponovi označevanje z zvezdico

en: _Undo Unstarring
sl_SI: _Razveljavi odstranjevanje oznake zvezdice

en: _Redo Unstarring
sl_SI: _Ponovi odstranjevanje oznake zvezdice

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
sl_SI[0]: Premakni %d predmetov v smeti
sl_SI[1]: Premakni %d predmet v smeti
sl_SI[2]: Premakni %d predmeta v smeti
sl_SI[3]: Premakni %d predmete v smeti

en: Restore “%s” to “%s”
sl_SI: Obnovi »%s« v »%s«.

en: Move “%s” to trash
sl_SI: Premakni »%s« v smeti

en: _Undo Trash
sl_SI: Razveljavi _pošiljanje v smeti

en: _Redo Trash
sl_SI: Obnovi datoteke _iz smeti

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
sl_SI: Obnovi izvorna dovoljena predmetov v »%s«

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
sl_SI: Nastavi dovoljena predmetov v »%s«

en: _Undo Change Permissions
sl_SI: _Razveljavi spreminjanje dovoljenj

en: _Redo Change Permissions
sl_SI: Ponovno _uveljavi spreminjanje dovoljenj

en: Restore original permissions of “%s”
sl_SI: Obnovi i_zvorna dovoljenja »%s«

en: Set permissions of “%s”
sl_SI: Nastavi dovoljenja »%s«

en: Restore group of “%s” to “%s”
sl_SI: Obnovi skupino »%s« na »%s«

en: Set group of “%s” to “%s”
sl_SI: Nastavi skupino »%s« na »%s«.

en: _Undo Change Group
sl_SI: _Razveljavi spremembo skupine

en: _Redo Change Group
sl_SI: Ponovno _uveljavi spremembo skupine

en: Restore owner of “%s” to “%s”
sl_SI: Obnovi lastnika »%s« na »%s«

en: Set owner of “%s” to “%s”
sl_SI: Nastavi lastnika »%s« na »%s«.

en: _Undo Change Owner
sl_SI: Razveljavi spreminjanje _lastništva

en: _Redo Change Owner
sl_SI: Ponovno uveljavi spreminjanje _lastništva

en: _Undo Extract
sl_SI: _Razveljavi razširjanje

en: _Redo Extract
sl_SI: _Ponovi razširjanje

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
sl_SI[0]: Izbriši %d razširjenih datotek
sl_SI[1]: Izbriši %d razširjeno datoteko
sl_SI[2]: Izbriši %d razširjeni datoteki
sl_SI[3]: Izbriši %d razširjene datoteke

en: Extract “%s”
sl_SI: Razširi »%s«

en: Extract %d file | Extract %d files
sl_SI[0]: Razširi %d datotek
sl_SI[1]: Razširi %d datoteko
sl_SI[2]: Razširi %d datoteki
sl_SI[3]: Razširi %d datoteke

en: Compress “%s”
sl_SI: Stisni »%s«

en: Compress %d file | Compress %d files
sl_SI[0]: Stisni %d datotek
sl_SI[1]: Stisni %d datoteko
sl_SI[2]: Stisni %d datoteki
sl_SI[3]: Stisni %d datoteke

en: _Undo Compress
sl_SI: _Razveljavi stiskanje

en: _Redo Compress
sl_SI: _Ponovno stisni

en: Could not determine original location of “%s”
sl_SI: Izvornega mesta »%s« ni mogoče določiti.

en: The item cannot be restored from trash
sl_SI: Predmeta ni mogoče obnoviti iz smeti.

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Photo CD
sl_SI: Slikovni CD

en: Contains digital photos
sl_SI: Nosilec vsebuje digitalne fotografije.

en: Contains music
sl_SI: Nosilec vsebuje glasbene datoteke

en: Contains software to run
sl_SI: Vsebuje programsko opremo za zagon

en: Contains software to install
sl_SI: Vsebuje programsko opremo za namestitev

en: Detected as “%s”
sl_SI: Zaznano kot »%s«

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Contains music and photos
sl_SI: Nosilec vsebuje glasbo in slike

en: Contains photos and music
sl_SI: Nosilec vsebuje slike in glasbo

[ctx: Noun]
note: Translators: This is appended to a file name when a copy of a file is created.
en: Copy
sl_SI: kopija

[ctx: Noun]
note: Translators: This is appended to a file name when a copy of an already copied file is created. * `%zu` will be replaced with a number one higher than that of the previous copy.
en: Copy %zu
sl_SI: kopija %zu

note: Translators: File name for new symlink. %s is target's name, %zu is number of symlink.
en: Link to %s (%zu)
sl_SI: Povezava do %s (%zu)

en: Network
sl_SI: Omrežje

en: Starred
sl_SI: Označeno z zvezdico

en: Files in the trash are permanently deleted after 1 hour
sl_SI: Predmeti v smeteh bodo trajno izbrisani po 1 uri.

en: Files in the trash are permanently deleted after %d day | Files in the trash are permanently deleted after %d days
sl_SI[0]: Vsi predmeti v smeteh bodo trajno izbrisani po %d dneh.
sl_SI[1]: Vsi predmeti v smeteh bodo trajno izbrisani %d dnevu.
sl_SI[2]: Vsi predmeti v smeteh bodo trajno izbrisani %d dneh.
sl_SI[3]: Vsi predmeti v smeteh bodo trajno izbrisani %d dneh.

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu
sl_SI: Izvedljive datoteke v tej mapi bodo prikazane v meniju Skripti.

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network
sl_SI: Omogoči souporabo vsebine mape v omrežju.

en: Sharing Settings
sl_SI: Nastavitve souporabe

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents
sl_SI: Datoteke v tej mapi bodo prikazane kot predloge za nove dokumente.

en: _Learn More
sl_SI: _Več podrobnosti

en: _Empty Trash…
sl_SI: _Izprazni smeti …

en: _Trash Settings
sl_SI: Nastavitve _smeti

en: Clear Entry
sl_SI: Počisti vnos

en: Go to Location
sl_SI: Skoči na mesto

en: 
    ========================================================
    This app cannot work correctly if run as root (not even
    with sudo). Consider running `nautilus admin:/` instead.
    ========================================================
sl_SI: 
    ========================================================
    Program ne bo deloval pravilno, če bo zagnan skrbniško (ne deluje
    niti z uporabo ukaza sudo). Uporabite možnost »nautilus admin:/«.
    ========================================================

en: Anything
sl_SI: Karkoli

en: Folders
sl_SI: Mape

en: Documents
sl_SI: Dokumenti

en: Illustration
sl_SI: Ilustracija

en: Music
sl_SI: Glasba

en: Picture
sl_SI: Slika

en: Text File
sl_SI: Besedilna datoteka

en: This link cannot be used because it has no target.
sl_SI: Povezave ni mogoče uporabiti, ker nima določenega cilja.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
sl_SI: Povezave ni mogoče uporabiti, ker ciljno mesto »%s« ne obstaja.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
sl_SI: Povezava »%s« je okvarjena. Ali jo želite premakniti v smeti?

en: Mo_ve to Trash
sl_SI: Premakni v _smeti

en: The link “%s” is broken.
sl_SI: Povezava »%s« je okvarjena.

en: Are you sure you want to open all files?
sl_SI: Ali res želite odpreti vse datoteke?

en: This will open %d separate tab and window. | This will open %d separate tabs and windows.
sl_SI[0]: To bo odprlo %d ločenih oken.
sl_SI[1]: To bo odprlo %d ločeno okno.
sl_SI[2]: To bo odprlo %d ločeni okni.
sl_SI[3]: To bo odprlo %d ločena okna.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
sl_SI[0]: To bo odprlo %d ločenih zavihkov.
sl_SI[1]: To bo odprlo %d ločen zavihek.
sl_SI[2]: To bo odprlo %d ločena zavihka.
sl_SI[3]: To bo odprlo %d ločene zavihke.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
sl_SI[0]: To bo odprlo %d ločenih oken.
sl_SI[1]: To bo odprlo %d ločeno okno.
sl_SI[2]: To bo odprlo %d ločeni okni.
sl_SI[3]: To bo odprlo %d ločena okna.

en: _Open All
sl_SI: _Odpri vse

en: Could Not Display “%s”
sl_SI: Ni mogoče prikazati »%s«.

en: The file is of an unknown type
sl_SI: Datoteka je neznane vrste

en: There is no app installed for “%s” files
sl_SI: Ni nameščenega programa, ki podpira vrsto datotek »%s«

en: _Select App
sl_SI: _Izbor programa

en: There was an internal error trying to search for apps:
sl_SI: Prišlo je do notranje napake med iskanjem programa:

en: Unable to search for app
sl_SI: Ni mogoče iskati programa

en: _Search in Software
sl_SI: _Iskanje programske opreme

en: There is no app installed for “%s” files. Do you want to search for an app to open this file?
sl_SI: Ni nameščenega programa, ki podpira vrsto datoteke »%s«. Ali želite poiskati program, s katerim bi datoteko lahko odprli?

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
sl_SI: Dostop do mesta ni mogoč

en: Unable to start location
sl_SI: Ni mogoče zagnati mesta

en: Opening “%s”.
sl_SI: Odpiranje »%s«.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
sl_SI[0]: Odpiranje %d predmetov.
sl_SI[1]: Odpiranje %d predmeta.
sl_SI[2]: Odpiranje %d predmetov.
sl_SI[3]: Odpiranje %d predmetov.

en: _Close
sl_SI: Za_pri

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
sl_SI: _Poveži

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
sl_SI: _Prekliči

en: Unable to get remote server location
sl_SI: Oddaljenega mesta strežnika ni mogoče najti

en: File Transfer Protocol
sl_SI: Protokol prenosa datotek FTP

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
sl_SI: ftp:// ali ftps://

en: Network File System
sl_SI: Omrežni datotečni sistem

en: SSH File Transfer Protocol
sl_SI: Protokol prenosa datotek SSH

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
sl_SI: sftp:// ali ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
sl_SI: dav:// ali davs://

note: Online accounts do not currently have a target URI.
en: Online Account
sl_SI: Spletni račun

note: Translators: This refers to network places which are currently mounted
en: Connected
sl_SI: Povezani

note: Translators: This refers to network servers the user has previously connected to
en: Previous
sl_SI: Predhodni

en: Available on Current Network
sl_SI: Na voljo v trenutnem omrežju

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
sl_SI: Ciljno mapo »%s« poskušate zamenjati s simbolno povezavo.

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
sl_SI: Dejanje ni dovoljeno zaradi možnosti brisanja vsebine ciljne mape.

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
sl_SI: Preimenujte simbolno povezavo, ali pa pritisnite gumb za preklic.

en: Merge folder “%s”?
sl_SI: Ali želite združiti mapo »%s«?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
sl_SI: Med združevanjem bo program pred zamenjavo datotek, ki so v sporu s kopiranimi datotekami, zahteval potrditev.

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
sl_SI: Starejša mapa z istim imenom v »%s« že obstaja.

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
sl_SI: Novejša mapa z istim imenom v »%s« že obstaja.

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
sl_SI: Mapa z istim imenom v »%s« že obstaja.

en: Replace folder “%s”?
sl_SI: Ali želite zamenjati mapo »%s«?

en: Replacing it will remove all files in the folder.
sl_SI: Zamenjava bo odstranila vse datoteke v mapi.

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
sl_SI: Mapa z enakim imenom v »%s« že obstaja?

en: Replace file “%s”?
sl_SI: Ali želite zamenjati datoteko »%s«?

en: Replacing it will overwrite its content.
sl_SI: Zamenjava bo prepisala njeno vsebino.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
sl_SI: Starejša datoteka z enakim imenom v »%s« že obstaja.

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
sl_SI: Novejša datoteka z enakim imenom v »%s« že obstaja.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
sl_SI: Datoteka z enakim imenom v »%s« že obstaja?.

en: Original Folder
sl_SI: Izvorna mapa

en: Contents:
sl_SI: Vsebina:

en: Original File
sl_SI: Izvirna datoteka

en: Size:
sl_SI: Velikost:

en: Type:
sl_SI: Vrsta:

en: Last modified:
sl_SI: Spremenjeno:

en: Merge With
sl_SI: Združi z

en: Replace With
sl_SI: Zamenjaj z

en: Merge Folder
sl_SI: Združi mapo

en: File and Folder Conflict
sl_SI: Spor med datotekami in mapami

en: File Conflict
sl_SI: Spor med datotekami

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains apps that can open the archive.
sl_SI: Z geslom zaščiteni arhivi še niso podprti. Na seznamu so izpisani programi, s katerimi je mogoče arhiv odpreti.

en: “%s” is password-protected.
sl_SI: »%s« je zaščitena z geslom.

en: Current Folder Menu
sl_SI: Meni trenutne mape

note: Translators: This is the label used in the pathbar when seeing * the root directory (also known as /)
en: Operating System
sl_SI: Operacijski sistem

note: Translators: This is the filesystem root directory (also known * as /) when seen as administrator
en: Administrator Root
sl_SI: Korenski imenik

en: _Open
sl_SI: _Odpri

en: _Save
sl_SI: _Shrani

en: Open Read-Only
sl_SI: Odpri samo za branje

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions the user has in a directory.
en: None
sl_SI: Brez

note: Translators: Both %s will be replaced with formatted timestamps.
en: Examples: “%s”, “%s”
sl_SI: Primeri: »%s«, »%s«

en: Single-Click
sl_SI: Enojni klik

en: Double-Click
sl_SI: Dvojni klik

en: On This Device Only
sl_SI: Samo v tej napravi

en: All Locations
sl_SI: Vsa mesta

en: Never
sl_SI: Nikoli

en: All Files
sl_SI: Vse datoteke

en: All Folders
sl_SI: Vse mape

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
sl_SI: Ukazov iz oddaljenega spletišča ni mogoče izvajati.

en: This is disabled due to security considerations.
sl_SI: Ta možnost je onemogočena iz varnostnih pomislekov.

note: all files are non-local some files are non-local
en: This drop target only supports local files.
sl_SI: Cilj spuščanja podpira le krajevne datoteke.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
sl_SI: Za odprtje ne-krajevnih datotek, jih je treba kopirati v krajevno mapo in jih znova spustiti.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
sl_SI: Za odprtje ne-krajevnih datotek, jih je treba kopirati v krajevno mapo in jih znova spustiti. Krajevne datoteke, ki jih spustite, so že bile odprte.

en: Details:
sl_SI: Podrobnosti:

en: Cancelled
sl_SI: Preklicano

en: Preparing
sl_SI: Pripravljanje

note: Translators: This describes an operation, such as copying or compressing files, as being completed.
en: Operation Completed
sl_SI: Opravilo je dokončano

en: File Operations
sl_SI: Opravila datotek

en: Show Details
sl_SI: Pokaži podrobnosti

en: %'d file operation active | %'d file operations active
sl_SI[0]: %'d dejavnih datotečnih opravil
sl_SI[1]: %'d dejavna datotečno opravilo
sl_SI[2]: %'d dejavni datotečni opravili
sl_SI[3]: %'d dejavna datotečna opravila

en: All file operations have been completed
sl_SI: Vsa opravila datotek so uspešno končana.

en: Read and Write
sl_SI: Branje in zapisovanje

en: Create and Delete Files
sl_SI: Ustvarjanje in brisanje datotek

en: Read and Write, No Access
sl_SI: Branje in pisanje, ni dostopa

en: Read-Only
sl_SI: Le za branje

en: Access Files
sl_SI: Dostop do datotek

en: List Files Only
sl_SI: Le izpis imen datotek

en: Write-Only
sl_SI: Le za zapisovanje

en: Write-Only, No Access
sl_SI: Le za zapisovanje, ni dostopa

en: Access-Only
sl_SI: Le dostop

en: Custom icon removed
sl_SI: Ikona po meri je odstranjena

en: _Undo
sl_SI: _Razveljavi

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
sl_SI: Hkrati ni mogoče dodeliti več kot ene ikone po meri!

en: Please drop just one image to set a custom icon.
sl_SI: Povlecite le eno sliko za nastavitev ikone po meri

en: The file that you dropped is not local.
sl_SI: Spuščena datoteka ni krajevna.

en: You can only use local images as custom icons.
sl_SI: Za ikone po meri lahko uporabljate le krajevne slike.

en: The file that you dropped is not an image.
sl_SI: Spuščena datoteka ni slika.

note: Translators: This is a verb for tagging or untagging a file with a star. Unmarks a file as starred (starred)
en: Unstar
sl_SI: Odstrani zvezdico

en: Cancel Group Change?
sl_SI: Preklic spremembe skupine?

en: Cancel Owner Change?
sl_SI: Preklic spremembe lastnika?

en: Multiple
sl_SI: Zaporedno

en: Empty folder
sl_SI: Prazna mapa

en: Contents unreadable
sl_SI: Vsebina ni berljiva

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
sl_SI[0]: %'d predmetov velikosti %s
sl_SI[1]: %'d predmet velikosti %s
sl_SI[2]: %'d predmeta velikosti %s
sl_SI[3]: %'d predmeti velikosti %s

en: (some contents unreadable)
sl_SI: (nekaj vsebine ni berljive)

note: Translators: %s will be filled with a filesystem type, such as 'ext4' or 'msdos'.
en: %s Filesystem
sl_SI: Datotečni sistem %s

en: The permissions of “%s” could not be determined.
sl_SI: Dovoljenj za »%s« ni mogoče določiti.

en: Creating Properties window.
sl_SI: Ustvarjanje okna lastnosti.

en: Select Custom Icon
sl_SI: Izberi ikono po meri

en: Search for “%s”
sl_SI: Poišči »%s«

en: Search may be slow and will not include subfolders or file contents
sl_SI: Iskanje bo morda počasnejše in ne bo vključevalo podmap ali vsebine datotek

en: Search may be slow and will not include file contents
sl_SI: Iskanje bo morda počasnejše in ne bo vključevalo vsebine datotek

en: Remote Location
sl_SI: Oddaljeno mesto

en: External Drive
sl_SI: Zunanji pogon

en: Folder Not in Search Locations
sl_SI: Mapa ni na mestih iskanja

en: Subfolders Not in Search Locations
sl_SI: Podmape niso na mestih iskanja

en: Some subfolders will not be included in search results
sl_SI: Nekatere podmape ne bodo vključene v rezultate iskanja

en: Search will be slower and will not include file contents for some folders
sl_SI: Iskanje bo počasnejše in ne bo vključevalo vsebine datotek iz nekaterih map

en: Filter Search Results
sl_SI: Filtriraj zadetke iskanja

en: Search Information
sl_SI: Informacije o iskanju

en: Search current folder
sl_SI: Iskanje po trenutni mapi

en: Search everywhere
sl_SI: Iskanje povsod

en: Rename Folder
sl_SI: Preimenuj mapo

en: Rename File
sl_SI: Preimenuj datoteko

en: Unable to complete the requested search
sl_SI: Ni mogoče končati zahtev iskanja

en: Show Time Ranges
sl_SI: Pokaži časovne obsege

en: Use Calendar
sl_SI: Uporabi koledar

note: Add the no date filter element first
en: Any time
sl_SI: Kadarkoli

note: Other types
en: Other Type…
sl_SI: Druge vrste …

en: Select Dates…
sl_SI: Izbor datumov …

note: trash
en: Trash
sl_SI: Smeti

en: Since %d day ago | Since %d days ago
sl_SI[0]: Pred %d dnevi
sl_SI[1]: Pred %d dnevom
sl_SI[2]: Pred %d dnevoma
sl_SI[3]: Pred %d dnevi

en: %d day ago | %d days ago
sl_SI[0]: Pred %d dnevi
sl_SI[1]: Pred %d dnevom
sl_SI[2]: Pred %d dnevoma
sl_SI[3]: Pred %d dnevi

en: Since last week | Since %d weeks ago
sl_SI[0]: Pred %d tedni
sl_SI[1]: Pred %d tednom
sl_SI[2]: Pred %d tednoma
sl_SI[3]: Pred %d tedni

en: Last week | %d weeks ago
sl_SI[0]: Pred %d tedni
sl_SI[1]: Pred %d tednom
sl_SI[2]: Pred %d tednoma
sl_SI[3]: Pred %d tedni

en: Since last month | Since %d months ago
sl_SI[0]: Pred %d meseci
sl_SI[1]: Pred %d mesecem
sl_SI[2]: Pred %d mesecema
sl_SI[3]: Pred %d meseci

en: Last month | %d months ago
sl_SI[0]: Pred %d meseci
sl_SI[1]: Pred %d mesecem
sl_SI[2]: Pred %d mesecema
sl_SI[3]: Pred %d meseci

en: Since last year | Since %d years ago
sl_SI[0]: Pred %d leti
sl_SI[1]: Pred %d letom
sl_SI[2]: Pred %d letoma
sl_SI[3]: Pred %d leti

en: Last year | %d years ago
sl_SI[0]: Pred %d leti
sl_SI[1]: Pred %d letom
sl_SI[2]: Pred %d letoma
sl_SI[3]: Pred %d leti

en: New tab
sl_SI: Nov zavihek

en: Close current view
sl_SI: Zapri trenutni pogled

note: Translators: only one item has been moved to trash and %s is its name.
en: “%s” moved to trash
sl_SI: Predmet »%s« je premaknjen smeti

note: Translators: one or more items might have been moved to trash, and %d * is the count.
en: %d file moved to trash | %d files moved to trash
sl_SI[0]: %d datotek je premikanih v smeti
sl_SI[1]: %d datoteka je premikana v smeti
sl_SI[2]: %d datoteki sta premikani v smeti
sl_SI[3]: %d datoteke so premikane v smeti

note: Translators: one item has been unstarred and %s is its name.
en: “%s” unstarred
sl_SI: Datoteki »%s« je odstranjena oznaka z zvezdico.

note: Translators: one or more items have been unstarred, and %d * is the count.
en: %d file unstarred | %d files unstarred
sl_SI[0]: %d datotekam je odstranjena oznaka z zvezdico
sl_SI[1]: %d datoteki je odstranjena oznaka z zvezdico
sl_SI[2]: %d datotekama je odstranjena oznaka z zvezdico
sl_SI[3]: %d datotekam je odstranjena oznaka z zvezdico

en: _Redo
sl_SI: _Ponovno uveljavi

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
sl_SI: Odpri %s

en: The GNOME Project
sl_SI: Projekt GNOME

en: No plugins currently installed.
sl_SI: Trenutno še ni nameščenih vstavkov.

en: Currently installed plugins:
sl_SI: Trenutno nameščeni vstavki:

en: For bug testing only, the following command can be used:
sl_SI: Le za preizkušanje hroščev, mogoče je uporabiti ukaz:

en: Parent folder
sl_SI: Nadrejena mapa

en: Back
sl_SI: Nazaj

en: Forward
sl_SI: Naprej

en: Search Everywhere
sl_SI: Poišči povsod

en: Find files and folders in all search locations
sl_SI: Poišči datoteke in mape na vseh iskalnih mestih

en: Search Settings
sl_SI: Nastavitve iskanja

en: Unable to display the contents of this folder.
sl_SI: Vsebine te mape ni mogoče prikazati.

en: This location doesn’t appear to be a folder.
sl_SI: To mesto ni videti kot mapa.

en: Unable to find “%s”. Please check the spelling and try again.
sl_SI: Datoteke »%s« ni mogoče najti. Preverite črkovanje in poskusite znova.

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
sl_SI: Zahtevane datoteke ni mogoče najti. Preverite črkovanje in poskusite znova.

en: “%s” locations are not supported.
sl_SI: Mesta »%s« niso podprta.

en: Unable to handle this kind of location.
sl_SI: S to vrsto mesta ni mogoče upravljati.

en: Unable to access the requested location.
sl_SI: Dostop do zahtevanega mesta ni mogoč.

en: Don’t have permission to access the requested location.
sl_SI: Za dostop do ciljnega mesta so zahtevana posebna dovoljenja.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
sl_SI: Zahtevanega mesta ni mogoče najti. Preverite črkovanje omrežnih nastavitev.

note: This case can be hit when server application is not installed * or is inactive in the system user is trying to connect to.
en: The server has refused the connection. Typically this means that the firewall is blocking access or that the remote service is not running.
sl_SI: Strežnik je zavrnil povezavo. Običajno to pomeni, da je požarni zid onemogočil dostop, ali pa oddaljena storitev ne deluje.

en: Unhandled error message: %s
sl_SI: Neobravnavano sporočilo napake: %s

en: Open with:
sl_SI: Odpri s programom:

[ctx: shortcut window]
en: General
sl_SI: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: New Window
sl_SI: Odpre novo okno

[ctx: shortcut window]
en: Close Window or Tab
sl_SI: Zapre okno ali zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sl_SI: Konča program

[ctx: shortcut window]
en: Search Everywhere
sl_SI: Začne iskanje po vseh mestih

[ctx: shortcut window]
en: Search Current Folder
sl_SI: Začne iskanje po trenutni mapi

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark Current Location
sl_SI: Ustvari zaznamek trenutnega mesta

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
sl_SI: Pokaže pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Show Preferences
sl_SI: Pokaže okno lastnosti

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
sl_SI: Pokaže tipkovne bližnjice

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sl_SI: Razveljavi dejanje

[ctx: shortcut window]
en: Redo
sl_SI: Ponovno uveljavi dejanje

[ctx: shortcut window]
en: Opening
sl_SI: Odpiranje

[ctx: shortcut window]
en: Open
sl_SI: Odpre predmet

[ctx: shortcut window]
en: Open in New Tab
sl_SI: Odpre v novem zavihku

[ctx: shortcut window]
en: Open in New Window
sl_SI: Odpre v novem oknu

[ctx: shortcut window]
en: Open Item Location (Search and Recent Only)
sl_SI: Odpre mesto predmeta (iskalnik in nedavne datoteke)

[ctx: shortcut window]
en: Open With Default App
sl_SI: Odpre s privzetim programom

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
sl_SI: Zavihki

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
sl_SI: Odpre nov zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Go to Previous Tab
sl_SI: Skoči na predhodni zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Go to Next Tab
sl_SI: Skoči na naslednji zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Open Tab
sl_SI: Odpre zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Left
sl_SI: Premakne na zavihek levo

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Right
sl_SI: Premakne na zavihek desno

[ctx: shortcut window]
en: Restore Tab
sl_SI: Obnovi zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sl_SI: Krmarjenje

[ctx: shortcut window]
en: Go Back
sl_SI: Skoči nazaj

[ctx: shortcut window]
en: Go Forward
sl_SI: Skoči naprej

[ctx: shortcut window]
en: Go Up
sl_SI: Skoči navzgor

[ctx: shortcut window]
en: Go Down
sl_SI: Skoči navzdol

[ctx: shortcut window]
en: Go to Home Folder
sl_SI: Skoči v osebno mapo

[ctx: shortcut window]
en: Enter Location
sl_SI: Odpre polje za vpis mesta

[ctx: shortcut window]
en: Location Bar With Root Location
sl_SI: V naslovni vrstici odpre korensko mapo

[ctx: shortcut window]
en: Location Bar With Home Location
sl_SI: V naslovni vrstici odpre osebno mapo

[ctx: shortcut window]
en: View
sl_SI: Pogled

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
sl_SI: Približa pogled

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
sl_SI: Oddalji pogled

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
sl_SI: Ponastavi približanje

[ctx: shortcut window]
en: Refresh View
sl_SI: Osveži pogled

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide Hidden Files
sl_SI: Pokaže/Skrije skrite datoteke

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide Sidebar
sl_SI: Pokaže/Skrije bočno vrstico

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide Action Menu
sl_SI: Pokaže/Skrije meni dejanj

[ctx: shortcut window]
en: List View
sl_SI: Pokaže seznamski pogled

[ctx: shortcut window]
en: Grid View
sl_SI: Pokaže mrežni pogled

[ctx: shortcut window]
en: Expand Folder
sl_SI: Razširi mapo

[ctx: shortcut window]
en: Collapse Folder
sl_SI: Zloži mapo

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sl_SI: Urejanje

[ctx: shortcut window]
en: Create Folder
sl_SI: Ustvari mapo

[ctx: shortcut window]
en: Rename
sl_SI: Preimenuje predmet

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
sl_SI: Premakni v smeti

[ctx: shortcut window]
en: Delete Permanently
sl_SI: Izbriše trajno

[ctx: shortcut window]
en: Create Link to Copied Item
sl_SI: Ustvari povezavo do kopiranega predmeta

[ctx: shortcut window]
en: Create Link to Selected Item
sl_SI: Ustvari povezavo do izbranega predmeta

[ctx: shortcut window]
en: Cut
sl_SI: Izreže izbor

[ctx: shortcut window]
en: Copy
sl_SI: Kopira izbor

[ctx: shortcut window]
en: Paste
sl_SI: Prilepi izbor

[ctx: shortcut window]
en: Select All
sl_SI: Izbere vse predmete

[ctx: shortcut window]
en: Invert Selection
sl_SI: Obrne izbor predmetov

[ctx: shortcut window]
en: Select Items Matching
sl_SI: Izbere skladne predmete

[ctx: shortcut window]
en: Show Item Properties
sl_SI: Pokaže lastnosti predmeta

en: Choose an app to open the selected files.
sl_SI: Izbor programa za odpiranje izbranih datotek.

en: Always use for this file type
sl_SI: Vedno uporabi za to vrsto datoteke

en: Automatic Numbers
sl_SI: Samodejna števila

en: Metadata
sl_SI: Metapodatki

en: Creation Date
sl_SI: Datum ustvarjanja

en: Season Number
sl_SI: Sezona

en: Episode Number
sl_SI: Epizoda

en: Track Number
sl_SI: Številka sledi

en: Artist Name
sl_SI: Ime izvajalca

en: Album Name
sl_SI: Ime albuma

en: Original File Name
sl_SI: Izvorno ime datoteke

en: _Rename
sl_SI: P_reimenuj

en: Rename _using a template
sl_SI: Preimenuj po _predlogi

en: Find and replace _text
sl_SI: Poišči in zamenjaj _besedilo

note: Translators: This is a noun, not a verb
en: Format
sl_SI: Zapis

en: Add
sl_SI: Dodaj

en: Automatic Numbering Order
sl_SI: Samodejno oštevilčenje

[ctx: title]
en: Replace
sl_SI: Zamenjaj

en: Existing Text
sl_SI: Obstoječe besedilo

en: Visible Columns
sl_SI: Vidni stolpci

en: This folder uses custom settings
sl_SI: Mapa ima opredeljene nastavitve po meri

en: _Revert
sl_SI: _Povrni

en: _Only Apply to Current Folder
sl_SI: Uveljavi le za _trenutno mapo

en: Move _Up
sl_SI: Premakni navz_gor

en: Move _Down
sl_SI: Premakni _navzdol

en: Compress Files and Folders
sl_SI: Stisni mape in datoteke

en: C_ompress
sl_SI: _Stisni

en: Archive _Name
sl_SI: I_me arhiva

en: Co_mpression Method
sl_SI: Na_čin stiskanja

en: Encryption
sl_SI: Šifriranje

en: Encrypt contents of the archive with a password when the compression method supports password-protection.
sl_SI: Šifrirajte vsebino arhiva z geslom, če metoda stiskanja podpira zaščito z geslom.

en: _Password
sl_SI: _Geslo

en: _Confirm Password
sl_SI: P_otrdi geslo

en: New Folder
sl_SI: Nova mapa

en: _Folder Name
sl_SI: _Ime mape

en: _Create
sl_SI: _Ustvari

en: Show Sidebar
sl_SI: Pokaži stransko vrstico

en: Edit File Name
sl_SI: Uredi ime datoteke

en: Reset File Name
sl_SI: Ponastavi ime datoteke

en: File Name
sl_SI: Ime datoteke

[ctx: File Chooser tooltips]
note: Translators: 'Show' is a verb
en: Show Options
sl_SI: Pokaži možnosti

en: Visible Files Filter
sl_SI: Filter »Vidne datoteke«

en: Select a _new name for the destination
sl_SI: Izbor _novega imena za cilj

en: R_eset
sl_SI: P_onastavi

en: _Apply this action to all files and folders
sl_SI: _Uveljavi to dejanje za vse datoteke in mape

en: Change Permissions for Enclosed Files
sl_SI: Spremeni dovoljenja za priložene datoteke

en: C_hange
sl_SI: S_premeni

en: _Files
sl_SI: _Datoteke

en: F_olders
sl_SI: M_ape

en: Fi_les
sl_SI: Datote_ke

en: Fol_ders
sl_SI: Ma_pe

en: Others
sl_SI: Drugi

en: Fil_es
sl_SI: Datot_eke

en: Folde_rs
sl_SI: Map_e

en: New _Folder…
sl_SI: _Nova mapa ...

en: New _Document
sl_SI: Nov _dokument

en: Open _With…
sl_SI: Odpri _s programom …

en: Open in Consol_e
sl_SI: Odpri v terminalu

en: _Paste
sl_SI: _Prilepi

en: Paste as _Link
sl_SI: Prilepi kot _povezavo

en: Select _All
sl_SI: Izberi _vse

en: _Visible Columns
sl_SI: _Vidni stolpci

en: Empty _Trash…
sl_SI: Izprazni _smeti …

en: P_roperties
sl_SI: L_astnosti

en: _Extract
sl_SI: _Odpakiraj

en: E_xtract to…
sl_SI: Razširi _v …

en: _Run as a Program
sl_SI: _Zaženi kot program

en: Open in New _Tab
sl_SI: Odpri v novem _zavihku

en: Open in New _Window
sl_SI: Odpri v _novem oknu

en: _Open Item Location
sl_SI: _Odpri v mapi

en: _Scripts
sl_SI: _Skripti

en: _Open Scripts Folder
sl_SI: _Odpri mapo skriptov

en: _Mount
sl_SI: _Priklopi

en: _Unmount
sl_SI: _Odklopi

en: _Eject
sl_SI: I_zvrzi

en: _Stop
sl_SI: _Zaustavi

en: _Detect Media
sl_SI: _Zaznaj nosilec

en: Cu_t
sl_SI: I_zreži

en: _Copy
sl_SI: _Kopiraj

en: Move to…
sl_SI: Premakni v …

en: Copy to…
sl_SI: Kopiraj v …

en: Rena_me…
sl_SI: Prei_menuj …

en: _Paste Into Folder
sl_SI: _Prilepi v mapo

en: Create _Link
sl_SI: Ustvari _povezavo

en: C_ompress…
sl_SI: _Stisni …

en: Set as Background…
sl_SI: Nastavi kot ozadje …

note: Translators: This is the transitive verb meaning 'to send via email' (e.g. 'email this document to Angela).
en: Email…
sl_SI: Elektronska pošta ...

en: _Delete From Trash…
sl_SI: _Izbriši iz smeti …

en: _Delete Permanently…
sl_SI: _Trajno izbriši …

en: _Restore From Trash
sl_SI: Obnovi iz _smeti

en: _Remove From Recent
sl_SI: _Odstrani iz nedavnih

en: _Copy Address
sl_SI: _Kopiraj naslov

en: _Remove
sl_SI: _Odstrani

en: Select Items Matching
sl_SI: Izbor skladnih predmetov

en: Pattern
sl_SI: Vzorec

en: Content View
sl_SI: Pogled vsebine

en: View of the current folder
sl_SI: Pogled trenutne mape

en: Full Text Match
sl_SI: Išči celoten niz

en: Server Addresses
sl_SI: Naslov strežnika

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
sl_SI: Naslovi strežnikov so sestavljeni in predpone protokola in naslova. Primeri:

en: Available Protocols
sl_SI: Razpoložljivi protokoli

en: Prefix
sl_SI: Predpona

en: Server address
sl_SI: Naslov strežnika

en: Server Address Information
sl_SI: Podatki o naslovu strežnika

en: Disconnect
sl_SI: Odklopi povezavo

en: Password Required
sl_SI: Zahtevano geslo

en: Enter password…
sl_SI: Vpis gesl …

en: _Properties
sl_SI: _Lastnosti

en: R_eload
sl_SI: Ponovno naloži

en: St_op
sl_SI: Zau_stavi

en: Add to _Bookmarks
sl_SI: _Dodaj med zaznamke

en: _Star Folder
sl_SI: Označi mapo z _zvezdico

en: _Unstar Folder
sl_SI: Odstrani mapi zvezdi_co

en: Edit _Location
sl_SI: Uredi _mesto

en: _Copy Location
sl_SI: Kopiraj _mesto

en: _Open in File Manager
sl_SI: Odpri z _upravljalnikom datotek

en: General
sl_SI: Splošno

en: Sort _Folders Before Files
sl_SI: Razvrsti _mape pred datotekami

en: _Expandable Folders in List View
sl_SI: _Pokaži razširljive mape v seznamskem pogledu

en: _Action to Open Items
sl_SI: Dejanje za _odpiranje predmetov

en: Optional Context Menu Actions
sl_SI: Izbirne možnosti vsebinskega menija

en: Show more actions in the menus. Keyboard shortcuts can be used even if the actions are not shown.
sl_SI: Pokaže dodatne možnosti v menijih. Tipkovne možnosti je mogoče uporabiti v vsakem primeru, torej tudi, če možnosti niso v meniju.

en: _Delete Permanently
sl_SI: _Trajno brisanje predmetov

en: Performance
sl_SI: Zmogljivost

en: These features may cause slowdowns and excess network usage, especially when browsing files outside this device, such as on a remote server.
sl_SI: Te možnosti lahko vplivajo na hitrost izvajanja in povečajo uporabo omrežja, še posebej ob brskanju datotek na zunanjih mestih, kot so oddaljeni strežniki.

en: Search in Su_bfolders
sl_SI: Poišči v _podrejenih mapah

en: Show _Thumbnails
sl_SI: Pokaži _sličice

en: _Count Number of Files in Folders
sl_SI: _Preštej število datotek v mapah

en: Date and Time Format
sl_SI: Zapis datuma in časa

en: Choose how dates and times are displayed in list and grid views.
sl_SI: Izbor načina izpisa datuma in časa v seznamskem in mrežnem pogledu.

en: _Simple
sl_SI: _Enostavno

en: Deta_iled
sl_SI: _Podrobno

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
sl_SI: To so podrobnosti in podatki, izpisani pod imeni datotek in map. Več podrobnosti se prikaže pri približanju pogleda.

en: Grid View Captions
sl_SI: Nazivi mrežnega pogleda

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Fi_rst
sl_SI: _Prva

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Seco_nd
sl_SI: Druga

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: T_hird
sl_SI: _Tretja

en: Show File Operations
sl_SI: Pokaži opravila datotek

en: Properties
sl_SI: Lastnosti

en: Set Custom Icon
sl_SI: Nastavi ikono po meri

en: Remove Custom Icon
sl_SI: Odstrani ikono po meri

en: Unknown Filesystem
sl_SI: Neznana vrsta datotečnega sistema

en: total
sl_SI: skupaj

note: Refers to the capacity of the filesystem
en: used
sl_SI: uporabljeno

note: Refers to the capacity of the filesystem
en: free
sl_SI: prosto

note: Disks refers to GNOME Disks.
en: _Open in Disks
sl_SI: _Odpri s programom Diski

en: _Link Target
sl_SI: _Cilj povezave

en: Open Link Target
sl_SI: Odpri cilj povezave

en: Parent _Folder
sl_SI: _Nadrejena mapa

en: Open Parent Folder
sl_SI: Odpri nadrejeno mapo

en: _Permissions
sl_SI: _Dovoljenja

en: _Executable as Program
sl_SI: _Izvedljivo kot program

en: Set Custom Permissions
sl_SI: Nastavi dovoljenje po meri

en: Unknown Permissions
sl_SI: Neznana dovoljenja

en: The permissions of the selected files could not be determined
sl_SI: Dovoljenj za izbrane datoteke ni mogoče določiti.

en: Only the owner can edit these permissions
sl_SI: Ta dovoljenja lahko ureja samo lastnik

en: _Owner
sl_SI: _Lastnik

en: Access
sl_SI: Dostop

en: Folder Access
sl_SI: Dostop do mape

en: File Access
sl_SI: Dostop do datoteke

en: _Group
sl_SI: _Skupina

en: Security Context
sl_SI: Vsebinska varnost

en: Change Permissions for _Enclosed Files…
sl_SI: Spremeni dovoljenja za _datoteke v mapi …

en: New Filename
sl_SI: Novo ime datoteke

en: When
sl_SI: Kdaj

en: Select _Dates…
sl_SI: Izbor _datumov …

en: Clear Date Filter
sl_SI: Počisti filter datuma

en: Since…
sl_SI: Od …

en: Last _modified
sl_SI: Nazadnje _spremenjeno

en: Last _used
sl_SI: Nazadnje _uporabljeno

en: _Created
sl_SI: _Ustvarjeno

en: What
sl_SI: Kaj

en: _Anything
sl_SI: _Karkoli

en: Full _Text
sl_SI: _Polno besedilo

en: Search Inside Files
sl_SI: Poišči v datotekah

en: File _Name
sl_SI: _Ime datoteke

en: Don't Search Inside Files
sl_SI: Ne išči v datotekah

en: Add File Type Filter
sl_SI: Dodaj filter vrste datoteke

en: _Add
sl_SI: _Dodaj

en: Search for file types
sl_SI: Iskanje vrst datotek

en: Search File Types
sl_SI: Iskanje po vrstah datotek

en: Search by type, name, or description
sl_SI: Iskanje po vrsti, imenu ali opisu

en: Try a different search
sl_SI: Poskusite z drugačnim iskanjem

en: Search Current Folder
sl_SI: Preišči trenutno mapo

[ctx: Sort Criterion]
note: This is used to sort by name in the toolbar view menu
en: _A-Z
sl_SI: po _abecedi

[ctx: Sort Criterion]
note: This is used to sort by name, in descending order in the toolbar view menu
en: _Z-A
sl_SI: _obrnjeno po abecedi

en: Last _Modified
sl_SI: po _zadnji spremembi

en: _First Modified
sl_SI: po _prvi spremembi

en: _Size
sl_SI: po _velikosti

en: _Type
sl_SI: po vrsti

en: Last _Trashed
sl_SI: Nazadnje premaknjeno v _smeti

en: Icon Size
sl_SI: Velikost ikone

[ctx: menu item]
note: Translators: a menu item in a group of sorting options in a toolbar menu, with criterions such as "A-Z" or "Last Modified".
en: Sort
sl_SI: Razvrsti

en: Show _Hidden Files
sl_SI: Pokaži _skrite datoteke

en: _Visible Columns…
sl_SI: Vidni _stolpci …

note: Translators: This is a noun, meaning the options pertaining to the view.
en: View Options
sl_SI: Možnosti pogleda

en: Zoom Out
sl_SI: Oddalji

en: Zoom In
sl_SI: Približaj

en: New _Window
sl_SI: Novo o_kno

en: New _Tab
sl_SI: Nov za_vihek

en: _Preferences
sl_SI: _Možnosti

en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: _About Files
sl_SI: _O programu

en: _New Tab
sl_SI: _Nov zavihek

en: Re_store Closed Tab
sl_SI: Obnovi _zaprti zavihek

en: Move Tab to New _Window
sl_SI: Premakni zavihek v novo _okno

note: Translators: use “Move Tab _Right” for RTL languages
en: Move Tab _Left
sl_SI: Premakni zavihek _levo

note: Translators: use “Move Tab _Left” for RTL languages
en: Move Tab _Right
sl_SI: Premakni zavihek _desno

en: _Close Tab
sl_SI: _Zapri zavihek

en: Close _Other Tabs
sl_SI: Zapri _druge zavihke

en: Main Menu
sl_SI: Glavni meni

en: Eject
sl_SI: Izvrzi

en: Unmount
sl_SI: Odklopi

en: Open Personal Folder
sl_SI: Odpri osebno mapo

en: Recent
sl_SI: Nedavno

en: Recent Files
sl_SI: Nedavne datoteke

en: Starred Files
sl_SI: Datoteke z zvezdico

en: Desktop
sl_SI: Namizje

en: Open the contents of your desktop in a folder
sl_SI: Odpri vsebino namizja v mapi

en: Open Network Locations
sl_SI: Odpri omrežna mesta

en: Open Trash
sl_SI: Odpri smeti

en: Mount and Open “%s”
sl_SI: Priklopi in odpri »%s«

en: New bookmark
sl_SI: Nov zaznamek

en: Add a new bookmark
sl_SI: Dodaj nov zaznamek

note: Translators: This means that unlocking an encrypted storage * device failed. %s is the name of the device.
en: Error unlocking “%s”
sl_SI: Napaka odklepanja »%s«.

en: This name is already taken
sl_SI: To ime je že uporabljeno

en: Unable to stop “%s”
sl_SI: Ni mogoče zaustaviti »%s«

en: Unable to poll “%s” for media changes
sl_SI: Ni mogoče preveriti »%s« za spremembe nosilca

en: _Remove from Bookmarks
sl_SI: Odstrani iz zaznamkov

en: _Power On
sl_SI: _Vklopi

en: _Connect Drive
sl_SI: _Poveži pogon

en: _Start Multi-disk Device
sl_SI: _Zaženi več-diskovno napravo

en: _Unlock Device
sl_SI: _Odkleni napravo

en: _Disconnect Drive
sl_SI: _Prekini povezavo s pogonom

en: _Stop Multi-disk Device
sl_SI: _Zaustavi več-diskovno napravo

en: _Lock Device
sl_SI: _Zakleni napravo

en: Format…
sl_SI: Formatiraj …

en: Device
sl_SI: Naprava

en: Sidebar
sl_SI: Stranska vrstica

en: List of common shortcuts, mountpoints, and bookmarks.
sl_SI: Seznam splošnih tipkovnih bližnjic, točk priklopa in zaznamkov.
