nautilus 2.13.91 - en to km translation catalogue (10 entries)

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
km: ប្រសិនបើ​វា​ពិត រូបតំណាង​តភ្ជាប់​ទៅ​ទិដ្ឋភាព​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្តាញ នឹង​ត្រូវ​បានដាក់​លើ​ផ្ទៃតុ ។

en: Network Servers icon visible on the desktop
km: រូបតំណាង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្តាញ​ដែល​មើល​ឃើញ​លើ​ផ្ទៃតុ

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Fonts
km: ពុម្ពអក្សរ

en: Desktop
km: ផ្ទៃតុ

en: _Search
km: ស្វែងរក

note: name, stock id, label
en: Search for files
km: ស្វែងរក​ឯកសារ

en: Documents
km: ឯកសារ

note: name, stock id
en: _Network
km: បណ្តាញ

note: label, accelerator
en: Go to the network location
km: ទៅ​កាន់​ទីតាំង​បណ្តាញ
