nautilus-2.0 - en to ig translation catalogue (679 entries)

en: Apparition
ig: Inyogo gbagwojuruanya

en: Black
ig: Oji

en: Blue Ridge
ig: Blu Ríìjì

en: Blue Rough
ig: Blu Rọ́ọ̀fụ̀

en: Blue Type
ig: Ụdị Blu

en: Brushed Metal
ig: Igwe ehichara ehicha

en: Bubble Gum
ig: Bọbụl Gọm

en: Burlap
ig: Bọláàpụ̀

en: C_olors
ig: Ụ_cha ndị ahụ

en: Camouflage
ig: Kamuflaaji

en: Chalk
ig: Ńzú

en: Charcoal
ig: Únyì

en: Concrete
ig: Kèáhụ̀rụ̀ anya

en: Cork
ig: Kọ́ọ̀kụ̀

en: Countertop
ig: Káwụ́ńtátọ́ọ̀pụ̀

en: Danube
ig: Dànúùbù

en: Dark Cork
ig: Kọ́ọ̀kụ́ dị oji

en: Dark GNOME
ig: GNOME dị oji

en: Deep Teal
ig: Tíìlì miri emi

en: Dots
ig: Dọ́ọ̀tụ̀

en: Drag a color to an object to change it to that color
ig: Kpụga ụcha na ọbjektị ka ọ gbanwee ya na ụcha ahụ

en: Drag a pattern tile to an object to change it
ig: Kpụga ụdị taịlụ na ọbjektị ka ọ gbanwee ya

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
ig: Kpụga akara nhụbáámā na ọbjektị ka ịtinye ya n'ọbjektị ahụ

en: Eclipse
ig: Eklíìpsị̀

en: Envy
ig: Ekworo

note: translators: this is the name of an emblem
en: Erase
ig: Hichaa

en: Fibers
ig: Faịba

en: Fire Engine
ig: Igwe ọ́kụ̄

en: Floral
ig: Flọrààlụ̀

en: Fossil
ig: Fọ̀sị́ị̀lụ̀

en: Granite
ig: Granaịtị

en: Grapefruit
ig: Grepfrúùtù

en: Green Weave
ig: Gríìn Wíìvù

en: Ice
ig: Áị̀zị̀

en: Indigo
ig: Ịndigo

en: Leaf
ig: Ahịhịa

en: Lemon
ig: Lémọ̄ọ̀nụ̀

en: Mango
ig: Mangoro

en: Manila Paper
ig: Manịla pepa

en: Moss Ridge
ig: Mọs Ríìjì

en: Mud
ig: Mọ́ọ̀dụ̀

en: Numbers
ig: Ọnụọgụgụ

en: Ocean Strips
ig: Oshiọn stripsi

en: Onyx
ig: Oniksị

en: Orange
ig: Oroma

en: Pale Blue
ig: Péèlụ́ Blu

en: Purple Marble
ig: Pọpụl Mabụlụ

en: Ridged Paper
ig: Ríìjí pepa

en: Rough Paper
ig: Rọf Pepa

en: Ruby
ig: Rọbi

en: Sea Foam
ig: Séè fom

en: Shale
ig: Shéèlụ̀

en: Silver
ig: Sịlịva

en: Sky
ig: Elu

en: Sky Ridge
ig: Elu Ríìjì

en: Snow Ridge
ig: Snóò Ríìjì

en: Stucco
ig: Stuko

en: Tangerine
ig: Oroma

en: Terracotta
ig: Terakota

en: Violet
ig: Váyọ́léètị̀

en: Wavy White
ig: Ọcha Wevi

en: White
ig: Ọcha

en: White Ribs
ig: Agịrịga dị ọcha

en: _Emblems
ig: _Akaranhụbáámā

en: _Patterns
ig: _Ụdị

note: Translators: date_modified - mtime, the last time file contents were changed date_changed  - ctime, the last time file meta-information changed
en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
ig: Kapshiọn n'okpuru aịkọn ná ngosi aịkọn nakwa desktọọpụ. Kpọmkwem ọnụọgụgụ nke okwu ndị ahụ egosirila gbadoro ụkwụ n'ogo zum. Uru dị mmenwu bụ : "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" na "mime_type".

en: Computer icon visible on desktop
ig: Aịkọn kọmputa ahụrụanya na desktọ́ọ̀pụ̀

en: Criteria for search bar searching
ig: Kraịteria maka ọchịchọ ọ̀chọ́ọ̀ báà

en: Criteria when matching files searched for in the search bar. If set to "search_by_text", then Nautilus will Search for files by file name only. If set to "search_by_text_and_properties", then Nautilus will search for files by file name and file properties.
ig: Kraịteria mgbe a na-amakọ faịlụ achọrọla maka na ọchịchọ báà. Ọ bụrụ na a hazie ya na "search_by_text", mgbe ahụ Nautilus ga-achọ faịlụ site n'aha faịlụ sọsọ. Ọ bụrụ na a hazie ya na "search_by_text_and_properties", mgbe ahụ Nautilus ga-achọ faịlụ site n'aha faịlụ nakwa ngwaọrụ faịlụ.

en: Current Nautilus theme (deprecated)
ig: Nautilus isiokwu nke ọfụụ (Nkeochie)

en: Custom Side Pane Background Set
ig: Nhazi okpuru saịd pen emeredịkachọrọ

en: Date Format
ig: Nhazi ụbọchị

en: Default Background Color
ig: Ụcha okpuru dìfọ́ọ̀ltụ̀

en: Default Background Filename
ig: Ahafaịlụ okpuru dìfọ́ọ̀ltụ̀

en: Default Side Pane Background Color
ig: Ụcha okpuru saịd pen dìfọ́ọ̀ltụ̀

en: Default Side Pane Background Filename
ig: Ahịrịnkọwa faịlụ okpuru saịd pen dìfọ́ọ̀ltụ̀

en: Default column order in the list view
ig: Dìfọ́ọ̀ltụ̀ nhazi mpagharaogologo na ndesịta ngosi

en: Default column order in the list view.
ig: Dìfọ́ọ̀ltụ̀ nhazi mpagharaogologo na ndesịta ngosi.

en: Default folder viewer
ig: Dìfọ́ọ̀ltụ̀ nsomebefaịlụ onyenlereanya

en: Default icon zoom level
ig: Dìfọ́ọ̀ltụ̀ aịkọn ógó zum

en: Default list of columns visible in the list view
ig: Ndesịta dìfọ́ọ̀ltụ̀ nke mpagharaogologo ahụrụanya ná ngosi ndesịta

en: Default list of columns visible in the list view.
ig: Ndesịta dị̀fọ́ọ̀ltụ̀ nke mpagharaogologo ahụrụanya ná ngosi ndesịta.

en: Default list zoom level
ig: Ndesịta dìfọ́ọ̀ltụ̀ ógó zum

en: Default sort order
ig: Dìfọ́ọ̀ltụ̀ iwu nhazi

en: Default zoom level used by the icon view.
ig: Difọọltụ ógó ndapụ ọsịṣọ nke ngosi aịkọn jiri rụọ ọrụ.

en: Default zoom level used by the list view.
ig: Dìfọ́ọ̀ltụ̀ ógó zum nke ngosi ndesịta jiri rụọ ọrụ.

en: Desktop computer icon name
ig: Aha aịkọn kọmputa desktọ́ọ̀pụ̀

en: Desktop font
ig: Ihumkpụrụedemede desktọ́ọ̀pụ̀

en: Desktop home icon name
ig: Aha aịkọn ụlọ desktọ́ọ̀pụ̀

en: Desktop trash icon name
ig: Aha aịkọn ebe mkpofuozi desktọ́ọ̀pụ̀

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
ig: Na-ekwe àgwà Nautilus nke bụ̄ ákpụ̀, ebe windo niile ndị ahụ bụcha omenchọgharị

en: Filename for the default folder background. Only used if background_set is true.
ig: Ahafaịlụ maka okpuru nsomebe faịlụ dìfọ́ọ̀ltụ̀. A na-eji ya ma ọ bụrụ na okpuru_nhazi bụ eziokwu.

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
ig: Ahafaịlụ maka okpuru saịd pen dìfọ́ọ̀ltụ̀. A na-eji ya ma ọ bụrụ na saịd_pen_okpuru_nhazi bụ eziokwu.

en: Folders over this size will be truncated to around this size. The purpose of this is to avoid unintentionally blowing the heap and killing Nautilus on massive folders. A negative value denotes no limit. The limit is approximate due to the reading of folders chunk-wise.
ig: Nsomebefaịlụ n'ụhara a ka a ga-egbubi ka ọ gbaa gburu gburu n'ụhara a. Ebumnuche nke a bụ izere amaghị ama mmebi híìpụ̀ nakwa imebi Nautilus na nnukwu nsomebefaịlụ. Uru enweghị isi dìnóòtùrù enweghị ógō. Ógō ahụ dị ḿgbàkọ́ n'ihi nwepụtaozi nke nsomebefaịlụ chọnk-waịzị.

en: Home icon visible on desktop
ig: A hụrụ aịkọn nke ụlọ na desktọ́ọ̀pụ̀

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, Nautilus ga-egosi sọsọ nsomebefaịlụ ndị ahụ na tríì saịd pen. Kama ọ ga-egosi nsomebefaịlụ na faịlụ ndị ahụ.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, windo ndị á kà mepere ọfụụ ga-eme ka áhụ́ báà ébē anya.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, windo ndị á kà mepere ọfụụ ga-eme ka áhụ́ saịd pen anya.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, windo ndị á kà mepere ọfụụ ga-eme ka áhụ́ status báà anya.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, windo ndị á kà mepere ọfụụ ga-eme ka áhụ́ tulbáà ndị ahụ anya.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, Nautilus ga-egosi nsomebefaịlụ túpúù ngosi faịlụ na aịkọn nakwa ngosi ndesịta.

en: If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, Nautilus gà-àdọ́ aịkọn ahụ na desktọ́òpụ̀.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, Nautilus ga-enwe iheọrụ ga-enyere gị ohere ihicha faịlụ ozugbo n'ebe, kama ịkpụga ya n'ebemkpofuozi. Iheọrụ a nwere ike i dị̄ egwu, ya bụ na ka i jiri nzere.

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, Nautilus ga-eji nsomebefaịlụ ụlọ nke ojieme dịka desktọ́ọ̀pụ̀. Ọ bụrụ na ọ bụ àsị́, mgbe ahụ ọ ga-eji ~/Desktọ́ọ̀pụ̀ dịka desktọ́ọ̀pụ̀.

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, Nautilus windo niile ga-abụ windo nchọgharị. Nke a bụ etu Nautilus sị akpa agwa túpúù agbanke 2.6, nakwa ụfọdụ ndị mmadụ kara chọọ agwa a.

en: If set to true, then backup files such as those created by Emacs are displayed. Currently, only files ending in a tilde (~) are considered backup files.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, mgbe ahụ faịlụ mgbakwunye dịka ndị Emacs kewapụtara ka egosipụtara. Kèọ́fụ́ụ̄, sọsọ faịlụ ndị gwụrụ na tildị (~) ka e weere dịka mgbakwunye faịlụ.

en: If set to true, then hidden files are shown in the file manager. Hidden files are either dotfiles or are listed in the folder's .hidden file.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, ya bụ na a ga-egosi faịlụ ndị e zoro ezo na onyenlekọta faịlụ. Faịlụ ndị e zoro ezo nwere ike ị́bụ̄ dọtfaịlụ mọọbụ na edesịtara ha na nsoromebefaịlụ .faịlụ ndị e zoro ezo.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
ig: Ọ bụrụ na a haziri nke a na eziokwu, aịkọn na-abanye na kọmputa a ga-etinye ya na desktọ́ọ̀pụ̀.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
ig: Ọ bụrụ na a haziri nke a na eziokwu, aịkọn na-abanye n'ụlọ nsomebefaịlụ a ga-etinye ya na desktọ́ọ̀pụ̀.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
ig: Ọ bụrụ na a haziri nke a na eziokwu, aịkọn na-abanye n'ebemkpofuozi a ga-etinye ya na desktọ́ọ̀pụ̀.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
ig: Ọ bụrụ na a haziri nke a na eziokwu, aịkọn na-abanye n'ụda ewelitere ewelite a ga-etinye ya na desktọ́ọ̀pụ̀.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a".
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, faịlụ ndị dị na windo ka a ga-ahazi n'ụdị nhazi mgbanwe. nke bụ, ọ bụrụ na a haziri ya site n'aha, ya bụ na kama ihazi faịlụ ndị ahụ site na "a" ruo na "z", a ga-ahazi ha site na "z" ruo na "a".

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, faịlụ ndị dị na windo ka a ga-ahazi n'ụdị nhazi mgbanwe. nke bụ, ọ bụrụ na a haziri ya site n'aha, ya bụ na kama ihazi faịlụ ndị ahụ site na "a" ruo na "z", a ga-ahazi ha site na "z" ruo na "a", ọ bụrụ na a haziri ya site n'ụhara, kama ihaziwe n'elu elu ha ga n'ahazi n'ala ala.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, Dìfọ́ọ̀ltụ̀ ga-ejidesi aịkọn ike na windo ọfụụ ndị ahụ.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, a ga-edesa ihengosi ndị ahụ n'akụkụ aịkọn kama ịdesa ha n'okpuru.

en: If true, new windows will use manual layout by default.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, windo ndị ọfụụ ga-eji ndozi ihenlereanya site na dìfọ́ọ̀ltụ̀.

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
ig: Inyogo n'ụhara a (na baịtị) agaghị a bụ tọ́mbnéèlụ̀. Ebumnuche nhazi a bụ ka ezere inyogo ndị buru ibu nke tọ́mbnéèlụ̀ nke nwere ike igbu oge n'idebata mọọbụ jiri ebenchekwaozi dị ichiiche.

en: List of possible captions on icons
ig: Ndesịta okwu okpuru na aịkọn ndị ahụ

en: Maximum handled files in a folder
ig: Faịlụ nlekọta mbawanye n'ime nsomebefaịlụ

en: Maximum image size for thumbnailing
ig: Ụhara inyogo mbawanye maka tọ́mbnéèlị̀n

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
ig: Aha isiokwu Nautilus a ga-eji. Émēélá nke a ochie dịka nke Nautilus 2.2. Kama jiri isiokwu aịkọn biko.

en: Nautilus handles drawing the desktop
ig: Ndezi Nautilus na-àdọ̀ desktọ́ọ̀pụ̀

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
ig: Nautilus na-eji nsomebefaịlụ ụlọ nke ndị ojieme dịka desktọ́ọ̀pụ̀

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
ig: A ga-ebubata uru faịlụ dị mmenwu bụ "single" site n'ịpị otu ugboro, mọọbụ "double" ka ibubata ha site n'ịpị pịmpịkwasa.

en: Put labels beside icons
ig: Tinye ihengosi n'akụkụ aịkọn ndị ahụ

en: Reverse sort order in new windows
ig: Gbanwe nhazi na windo ndị ọfụụ

en: Show folders first in windows
ig: Gosi n'izizi nsomebefaịlụ na windo ndị ahụ

en: Show location bar in new windows
ig: Gosi ebe báà na windo ndị ọfụụ

en: Show mounted volumes on the desktop
ig: Gosi ụda ndị ewelitere ewelite na desktọ́ọ̀pụ̀

en: Show side pane in new windows
ig: Gosi saịd pen na windo ndị ọfụụ

en: Show status bar in new windows
ig: Gosi status báà na windo ndị ọfụụ

en: Show toolbar in new windows
ig: Gosi tulbáà na windo ndị ọfụụ

en: Side pane view
ig: Ngosi saịd pen

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "modification_date", and "emblems".
ig: Dìfọ́ọ̀ltụ̀ iwu-nhazi maka ihenhọrọ ná ngosi aịkọn.Uru dị mmenwu bụ "name ", "size", "type", "modification_date", na "emblems".

en: The default sort-order for the items in the list view. Possible values are "name", "size", "type", and "modification_date".
ig: Dìfọ́ọ̀ltụ̀ iwu-nhazi maka ihenhọrọ na ngosi ndesịta.Uru dị mmenwu bụ "name", "size", "type", na "modification_date".

en: The default width of the side pane in new windows.
ig: Dìfọ́ọ̀ltụ̀ uhie nke saịd pen na windo ndị ọfụụ.

en: The font description used for the icons on the desktop.
ig: Nkọwa ihumkpụrụedemede ejiri maka aịkọn na desktọ́ọ̀pụ̀.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
ig: Ọdịdị nke ụbọchị faịlụ. Uru dị mmenwu bụ "locale", "iso", na "informal".

en: The side pane view to show in newly opened windows.
ig: Ngosi saịd pen ga-egosipụta na windo ndị ọfụụ ahụ emepere emepe.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
ig: A ga-ahazinwu aha a ma ọ bụrụ na ịchọrọ aha emeredịkachọrọ maka aịkọn kọmputa na desktọ́ọ̀pụ̀.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
ig: A ga-ahazinwu aha a ma ọ bụrụ na ịchọrọ aha emeredịkachọrọ maka aịkọn keụlọ na desktọ́ọ̀pụ̀.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
ig: A ga-ahazinwu aha a ma ọ bụrụ na ịchọrọ aha emeredịkachọrọ maka aịkọn ebemkpofuozi na desktọ́ọ̀pụ̀.

en: Trash icon visible on desktop
ig: Aịkọn ebemkpofuozi nke a hụrụ anya na desktọ́ọ̀pụ̀

en: Type of click used to launch/open files
ig: Ụdị ọ̀pị̀pị̀ eji ebubata/mmepe faịlụ ndị ahụ

en: Use manual layout in new windows
ig: Jiri ndozi nlereanya na windo ndị ọfụụ

en: Use tighter layout in new windows
ig: Jiri ndozi taịta na windo ndị ọfụụ

en: What to do with executable text files when activated
ig: Ihe a ga-eji faịlụ ngwe dị̄ mbido méé mgbe ejiri ya rụọ ọrụ

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
ig: Ihe a ga-eji faịlụ ngwe dị̄ mbido méé mgbe ejiri ha rụọ ọrụ (pịa otu ugboro mọọbụ pịmpịkwasa). Uru dị mmenwu ga "bubata" ebubata ha dịka program, "jụọ" n'ịjụ ihe a ga-eme n'ụzọ dayalọ́ọ̀gụ̀, nakwa "display" igosi ha dịka faịlụ ngwe ndị ahụ.

en: When to show number of items in a folder
ig: Mgbe a na-egosi ọnụọgụgụ ihenhọrọ na nsomebefaịlụ

en: When to show preview text in icons
ig: Mgbe a na-egosi nlebiritụanya ngwe na aịkọn ndị ahụ

en: When to show thumbnails of image files
ig: Mgbe a na-egosi tọ́mbnéèlụ̀ nke inyogo faịlụ ndị ahụ

en: Whether a custom default folder background has been set.
ig: Ma ọ bụ na a haziela okpuru nsomebefaịlụ dìfọ́ọ̀ltụ̀ emeredịkachọrọ.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
ig: Ma ọ bụ na a haziela okpuru saịd pen dìfọ́ọ̀ltụ̀ emeredịkachọrọ.

en: Whether to enable immediate deletion
ig: Ma ọ bụ ka é kwé nhicha ozugbo

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
ig: Ma ọ bụ ka elebiritụanya ụda mgbe a na-amawụsụ na aịkọn

en: Whether to show backup files
ig: Ma ọ bụ ka egosi mgbakwunye faịlụ ndị ahụ

en: Whether to show hidden files
ig: Ma ọ bụ ka egosi faịlụ ndị ahụ e zoro ezo

en: Width of the side pane
ig: Uhie nke saịd pen

note: add the "Eject" menu item
en: _Eject
ig: _Wepụ

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
ig: Hichaa ngwe nke ahụ a họọrọ na bé òchékwáōzím̀gbèńtà

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
ig: Debata ngwe nke ahụ a họọrọ na bé òchékwáōzím̀gbèńtà

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
ig: Mapanye ngwe echekwarala na bé òchékwáōzím̀gbèńtà

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
ig: Họrọ _Ha niile

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
ig: Họrọ ngwe niile na m̀bárá ngwe

en: Move _Up
ig: Kpụga _n'elu

en: Name
ig: Aha

en: The name and icon of the file.
ig: Aha na aịkọn nke faịlụ ahụ.

en: Size
ig: Ụhara

en: The size of the file.
ig: Ụhara faịlụ ahụ.

en: Type
ig: Ụdị

en: The type of the file.
ig: Ụdị faịlụ ahụ.

en: Date Modified
ig: Emegharịala ụbọchị

en: The date the file was modified.
ig: Ụbọchị na faịlụ ka emegharịrịla.

en: Date Accessed
ig: Abanyegọ ụbọchị

en: The date the file was accessed.
ig: Abanyego ụbọchị na faịlụ.

en: Owner
ig: Ónyénwē

en: The owner of the file.
ig: Ónyénwē faịlụ ahụ.

en: Group
ig: Òtù

en: The group of the file.
ig: Òtù faịlụ ahụ.

en: Permissions
ig: Ikikere

en: The permissions of the file.
ig: Ikikere nke faịlụ ahụ.

en: Octal Permissions
ig: Ikikere ọ́ktààlụ̀

en: The permissions of the file, in octal notation.
ig: Ikikere nke faịlụ ahụ, na ọ́ktààlụ̀ akara ngosi ozi.

en: MIME Type
ig: Ụdị MIME

en: The mime type of the file.
ig: Ụdị mime nke faịlụ.

en: on the desktop
ig: Na desktọ́ọ̀pụ̀

en: Set as _Background
ig: Hazie dịka _Okpuru

en: Cancel
ig: Wepụ

en: Set as background for _all folders
ig: Hazie dịka okpuru maka _nsomebefaịlụ ndị ahụ niile

en: Set as background for _this folder
ig: Hazie dịka okpuru maka _nsomebefaịlụ a

en: The emblem cannot be installed.
ig: Agaghị ewunyenwu ákàrà ahụ.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
ig: Ǹdó, mana ị ga-ezipụta ngwenchọcha kèíhé na-adịghị maka ákàrà ọfụụ.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
ig: Ǹdó, mana ákàrà ngwenchọcha ga-abanwu sọsọ mkpụrụokwu, ohere na ọnụọgụgụ.

note: this really should never happen, as a user has no idea * what a keyword is, and people should be passing a unique * keyword to us anyway
en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
ig: Ǹdọ́, mana enwego ákàrà abagoro aha "%s".

en: Please choose a different emblem name.
ig: Biko họrọ aha ákàrà dị iche.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
ig: Ǹdọ́, enweghịnwu ike ichekwa ákàrà emeredịkachọrọ.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
ig: Ǹdọ́, enweghịnwu ike ichekwa aha ákàrà emeredịkachọrọ.

en: _Skip
ig: _pụọ

en: _Retry
ig: _Megharịa

en: _Replace
ig: _Dochie

en: Replace _All
ig: Dochie _ha niile

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
ig: (debata)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
ig: (Ndebata ọzọ)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
ig: th ndebata)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
ig: st ndebata)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
ig: nd ndebata)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
ig: rd ndebata)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
ig: %s (ndebata)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
ig: %s (ndebata ọzọ)%s

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ig: Ọ bụrụ na ihichaa ihenhọrọ a, ọ ga-efu kpam kpam.

en: Empty all of the items from the trash?
ig: Ghewe ihenhọrọ niile ahụ oghe n'ime ebemkpofuozi?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ig: Ọ bụrụ na ịchọrọ ighewe ebemkpofuozi ahụ oghe, ihenhọrọ niile ahụ dị n'ime ya ga-efu ǹchá n̄chá. Biko mara na ị́ gà-ehicha n'iche iche.

note: Empty Trash menu item
en: Empty _Trash
ig: Ghewe _ebemkpofuozi oghe

en: Deleting files
ig: Ihicha faịlụ ndị ahụ

en: Error while deleting.
ig: Ndehie mgbe a na-ehicha.

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
ig: Agaghị enwenwu ike ikpụga faịlụ n'ebemkpofuozi, ịchọrọ ihicha ozugbo?

en: Error while copying.
ig: Ndehie mgbe a na-edebata.

en: Error while moving.
ig: Ndehie mgbe a na-akpụgharị.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
ig: Igaghị akpụganwu nsomebefaịlụ n'ime onwe ya.

en: You cannot copy a folder into itself.
ig: Igaghị edebatanwu nsomebefaịlụ n'ime onwe ya.

en: The destination folder is inside the source folder.
ig: Nsomebefaịlụ keụlọ nọ n'ime ebensinweta nsomebefaịlụ.

note: localizers: the initial name of a new folder
en: untitled folder
ig: Nsomebefaịlụ na-enweghị isiokwu

note: localizers: the initial name of a new empty file
en: new file
ig: Faịlụ ọfụụ

note: Today, use special word. * strftime patterns preceeded with the widest * possible resulting string for that pattern. * * Note to localizers: You can look at man strftime * for details on the format, but you should only use * the specifiers from the C standard, not extensions. * These include "%" fol
en: today at 00:00:00 PM
ig: Táà na 00:00:00 PM

en: today at %-I:%M:%S %p
ig: Táà na %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
ig: Táà na 00:00 PM

en: today at %-I:%M %p
ig: Táà na %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
ig: Táà, 00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
ig: Táà, %-I:%M %p

en: today
ig: Táà

note: Yesterday, use special word. * Note to localizers: Same issues as "today" string.
en: yesterday at 00:00:00 PM
ig: Ụnyaahụ na 00:00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
ig: Ụnyaahụ na %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
ig: Ụnyaahụ na 00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M %p
ig: Ụnyaahụ na %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
ig: Ụnyaahu, 00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
ig: Ụnyaahụ, %-I:%M %p

en: yesterday
ig: Ụnyaahụ

note: Current week, include day of week. * Note to localizers: Same issues as "today" string. * The width measurement templates correspond to * the day/month name with the most letters.
en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
ig: Wenezdéè, Septemba 00 0000 na 00:00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
ig: Mọn, Ọkt 00 0000 na 00:00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
ig: Mọn, Ọkt 00 0000 na 00:00 PM

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
ig: Ọkt 00 0000 na 00:00 PM

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
ig: Ọkt 00 0000, 00:00 PM

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
ig: ? ihenhọrọ ndị ahụ

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
ig: ? baịtị ndị ahụ

en: unknown type
ig: Ụdị a na-amaghị

en: unknown MIME type
ig: Ụdị MIME a na-amaghị

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
ig: Amaghị

en: link
ig: Ụzọ njikọ

en: link (broken)
ig: Ụzọ njikọ (emebiela)

en: _Always
ig: _Mgbe ọbụla

en: _Local File Only
ig: _Faịlụ keụlọ sọsọ

en: _Never
ig: _Ebighị ebị

en: Activate items with a _single click
ig: Bido ọrụ ihenhọrọ site  _n'ọ́tụ̄ ọ̀pị̀pị́

en: Activate items with a _double click
ig: Bido ọrụ ihenhọrọ site na _pịmpịkwasa

en: E_xecute files when they are clicked
ig: W_epụta faịlụ mgbe a pirị ha

en: Display _files when they are clicked
ig: Gosi _faịlụ ndị ahụ mgbe a pịrị ha

en: _Ask each time
ig: _Jụọ mgbe ọbụla

en: Search for files by file name only
ig: Chọọ faịlụ ndị ahụ site na aha faịlụ sọsọ

en: Search for files by file name and file properties
ig: Chọọ faịlụ ndị ahụ site na aha faịlụ nakwa ngwaọrụ faịlụ ndị ahụ

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
ig: Ngosi aịkọn

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
ig: Ngosi ndesịta

en: Manually
ig: N'aka

en: By Name
ig: Site n'aha

en: By Size
ig: Site n'ụhara

en: By Type
ig: Site n'ụdị

en: By Modification Date
ig: Site Ụbọchị mmegharị

en: By Emblems
ig: Site n'akara ndị ahụ

note: Note to translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * matc
en: %s's Home
ig: %s's Ụlọ

en: Computer
ig: Kọmputa

en: Trash
ig: Ebemkpofuozi

en: Network Servers
ig: Sava ikukumgbasaozi

en: The selection rectangle
ig: Nhọrọ rektangụl

en: Switch to Manual Layout?
ig: Banye na ndozi ihenlereanya?

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
ig: Kp_ụga n'ebemkpofuozi

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
ig: Ịchọrọ ibido "%s", mọọbụ gosi ndịna ya?

en: "%s" is an executable text file.
ig: "%s" bụ faịlụ ngwe dị̄ mbido.

en: Run in _Terminal
ig: Bido n'ebe _ngwaọrụ mbupụ na mbubata ozi

en: _Display
ig: _Gosi

en: _Run
ig: _Bido

en: Are you sure you want to open all files?
ig: Ìkwèsị̀rị̀ ike na ịchọrọ imepe faịlụ niile ndị a?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ig[0]: Nke a ga-emepe %d windo dị iche iche.
ig[1]: Nke a ga-emepe %d windo dị iche iche.

en: Opening "%s".
ig: Na-emepe "%s".

en: Icon
ig: Aịkọn

en: Open With
ig: Jiri mepee

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
ig: _Mepee

en: Open Failed, would you like to choose another application?
ig: Emepenwughị́ị̀, ịchọrọ ịhọrọ usoroiheomume ọzọ?

en: Open Failed, would you like to choose another action?
ig: Emepenwughị́ị̀, ịchọrọ ịhọrọ mmem ọzọ?

en: No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
ig: Enweghịzị usoroiheomume ọzọ nọ́nụ̄ nke ga-egosi faịlụ a. Ọ bụrụ na idebata faịlụ a na kọmputa gị, inwere ike imepe ya.

en: No other actions are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
ig: Enweghịzị mmem ọzọ nọ́nụ̄ nke ga-egosi faịlụ a.  Ọ bụrụ na idebata faịlụ a na kọmputa gị, inwere ike imepe ya.

en: This is disabled due to security considerations.
ig: Anapụrụ nke a ike n'ihi nnabata echiche nchekwa.

en: There was an error launching the application.
ig: Enwere ndehie ná mbubata usoroiheomume ahụ.

en: This drop target only supports local files.
ig: Ńtọ̀gbọ̀ tágēètị̀ a sọsọ na-akwado faịlụ keụlọ.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
ig: N'imepe faịlụ ndị na-abụghị keụlọ debaa ha na nsomebefaịlụ keụlọ ma tọ̀gbọ́ ha ọzọ.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
ig: N'imepe faịlụ na-abụghị keụlọ debaa ha na nsomebefaịlụ keụlọ ma tọ̀gbọ́ ha ọzọ. Emepeláàrị́ị̀ faịlụ keụlọ ahụ ịtọgbọrọ.

en: Details:
ig: Ndesịta ozi ndị ahụ:

en: Edit
ig: Dezie

en: Undo Edit
ig: Wepụtagharịa ndezi ehichara ehicha

en: Undo the edit
ig: Wepụtagharịa ndezi ahụ ehichara ehicha

en: Redo Edit
ig: Megharịa ndezi

en: Redo the edit
ig: Megharịa ndezi ahụ

en: File Browser
ig: Ome nchọgharị faịlụ

en: File Management
ig: Nlekọta faịlụ

en: Home Folder
ig: Nsomebefaịlụ nke ụlọ

en: File Manager
ig: Onyenlekọta faịlụ

en: Background
ig: Okpuru

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
ig: G_hewe ebemkpofuozi oghe

note: tooltip
en: Create a new launcher
ig: Kewapụta omembubata ọfụụ

note: label, accelerator
en: Change Desktop _Background
ig: Gbanwe _okpuru desktọ́ọ̀pụ̀

note: tooltip
en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
ig: Gosi windo nke na-enyere gị aka ịhazi usoro okpuru desktọ́ọ̀pụ̀ gị mọọbụ

note: label, accelerator
en: Empty Trash
ig: Ghewe ebemkpfuozi oghe

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
ig: Hichaa ihenhọrọ niile n'ime ebemkpofuozi

en: There was an error displaying help.
ig: Enwere ndehie mgbe a na-egosi nnyemaka.

en: _Pattern:
ig: _Usoro:

en: _Folder:
ig: _Nsomebefaịlụ:

en: "%s" selected
ig: "%s" a họrọla

en: %s, Free space: %s
ig: %s, ohere a hapụrụ: %s

note: Note that the number of items actually displayed varies somewhat due * to the way files are collected in batches. So you can't assume that * no more than the constant limit are displayed.
en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle.
ig: Nsomebefaịlụ "%s" ahụ nwere ọtụtụ faịlụ karịa ka Nautilus ga-arụnwu.

en: Some files will not be displayed.
ig: Agaghị egosi ụfọdụ faịlụ.

en: Open with "%s"
ig: Jiri "%s" mepee

en: Run "%s" on any selected items
ig: Bido "%s" n'otu n'ime ihenhọrọ ndị a a họọrọ

en: Create Document from template "%s"
ig: Kewapụta dọkumentị na templéètì "%s"

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
ig: Faịlụ niile ndị dị̄ mbido n'ime nsomebefaịlụ a ga-apụta n'ihendesịta menu.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
ig: Ịhọrọ ihendesịta na menu ga-ebido ihendesịta ahụ ya na ihenhọrọ nke ahụ a họrọla dịka ntinyeihe.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
ig: Faịlụ niile dị̄ mbido na nsomebefaịlụ a ga-apụta na ndesịta menu. Ịhọrọ ihendesịta na menu ahụ ga-ebido ihendesịta ahụ.
    
    Mgbe ewepụtara ya na nsomebefaịlụ keụlọ, ihendesịta a ga-anata ahafaịlụ ndị ahụ ahọọrọ. Mgbe ewepụtara ya na nsomebefaịlụ rimootu (ọmụmatụ. nsomebefaịlụ na-egosi weebụ mọọbụ ndịna ftp), agaghị ewegara ihendesịta paramita.
    
    NUATILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: akaraọfụụ-dilimitéèdị̀ páàtị̀ maka faịlụ ndị a họọrọ (ma ọbụrụ sọsọ keụlọ)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: akaraọfụụ-dilimitéèdị̀ páàtị̀ maka faịlụ ndị a họọrọ
    
    NAUTILUS_SCRIPT_URI: URI maka ebe keugbua
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: ebe na ụhara nke windo nọ mgbe ahụ

en: There is nothing on the clipboard to paste.
ig: Onweghị ihe nọ n'ébéōchékwáōzím̀gbèńtà a ga-amapanye.

en: Connect to Server %s
ig: Banye na sava %s

en: _Connect
ig: _Banye

en: Link _name:
ig: Aha _ụzọ njikọ:

note: name, stock id, label
en: Create _Document
ig: Kewapụta _dọkumentị

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
ig: Jiri mepe_e

en: Choose a program with which to open the selected item
ig: Họrọ program nke a ga-emepe ihenhọrọ nke ahụ a họọrọ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
ig: _Ngwaọrụ ndị ahụ

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
ig: Gosi mọọbụ megharịa ngwaọrụ ihenhọrọ nke a họọrọ nke ọbụla

note: name, stock id label, accelerator add the "create folder" menu item
en: Create _Folder
ig: Kewapụta _Nsomebefaịlụ

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
ig: Kewapụta nsomebefaịlụ ọfụụ ghe oghe n'ime nsomebefaịlụ a

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
ig: _Ghewe faịlụ oghe

note: tooltip
en: Create a new empty file inside this folder
ig: Kewapụta faịlụ ọfụụ ghe oghe n'ime nsomebefaịlụ a

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
ig: Mepee ihenhọrọ nke ahụ a họrọla na windo a

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
ig: Mepee na windo ngagharị

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
ig: Mepee ihenhọrọ nke a họọrọ nke ọbụla na windo ngagharị

note: name, stock id label, accelerator
en: Open with Other _Application...
ig: Mepee ya na _usoroiheomume ndị ọzọ...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
ig: Họrọ usoroiheomume nke a ga-emepe ihenhọrọ nke ahụ a họọrọ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open Scripts Folder
ig: _Mepee ihendesịta nsomebefaịlụ

note: tooltip
en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
ig: Gosi nsomebefaịlụ ahụ nke nwere ihendesịta na-apụta na menu a

note: tooltip
en: Select all items in this window
ig: Họrọ ihenhọrọ niile ndị ahụ na windo a

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
ig: Họrọ ihenhọrọ ndị a na windo a nke dabara n'usoro enyere

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
ig: M_egharịanụdị

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
ig: Megharịanụdị nke ihenhọrọ nke obụla a họọrọ

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
ig: Kewapụta ụzọ njikọ sìmbọ́līìkì maka ihenhọrọ nke ọbụla a họọrọ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
ig: _Bagharịa aha...

note: tooltip
en: Rename selected item
ig: Bagharịa ihenhọrọ ahụ a họọrọ aha

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
ig: Kpụga ihenhọrọ nke ọbụla a họọrọ n'ebemkpofuozi

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
ig: _Hichaa

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ig: Hichaa ihenhọrọ nke ọbụla a họọrọ, na-akpụgaghị n'ebemkpofuozi

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
ig: Hazigharịa ngosi na _Dìfọ́ọ̀ltụ̀ ndị ahụ

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
ig: Hazigharịa iwu nhazi ma ógó zum ka ọdaba na nkarachọ maka ngosi a

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
ig: Banye na sava a

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
ig: Mèé nsụnye apụghị apụ na sava a

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount Volume
ig: _Welite ụda

note: tooltip
en: Mount the selected volume
ig: Welite ụda ahụ a họọrọ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount Volume
ig: _Ewelitekwala ụda

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
ig: Ewelitekwala ụda ahụ a họọrọ

note: tooltip
en: Eject the selected volume
ig: Wepụ ụda ahụ a họọrọ

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
ig: Mepee faịlụ ma Mechie windo

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
ig: _Ihendesịta ndị ahụ

en: _Open with "%s"
ig: _Jiri mepee "%s"

en: Delete all selected items permanently
ig: Hichaa ihenhọrọ niile ndị ahụ a họọrọ kpam kpam

en: Download location?
ig: Bubata ebe?

en: You can download it or make a link to it.
ig: Í nwèrè ike ibubata ya mọọbụ méé ụzọ njikọ na ya.

en: Make a _Link
ig: Mepụta _ụzọ njikọ

en: _Download
ig: _Bubata

en: Drag and drop is not supported.
ig: Àkwádòghị̀ dọ̀ọ́ na tọgbọ.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
ig: A na-akwadọ ọdịdọ na ntọgbọ na sistem faịlụ keụlọ.

en: An invalid drag type was used.
ig: Ejirila ụdị ọdịdọ nke na-enweghị isi.

en: Comment
ig: Okwu

en: Description
ig: Nkọwa

en: Command
ig: Ntiiwu

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
ig: Inweghị ikike kwesịrịnụ n'igosi ndịna nke "%s".

en: The folder contents could not be displayed.
ig: Agaghị egosinwu ndịna nsomebefaịlụ ahụ.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ig: Éjìríláàrị́ị̀ aha "%s" ahụ rụọ ọrụ na nsomebefaịlụ a. Biko jiri aha ọzọ.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
ig: Enweghị "%s" na nsomebefaịlụ a. onwere ike bụrụ na akpụghara ya mọọbụ na ehichara ya?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
ig: Inweghị ikikere kwesịrịnụ ịbagharị aha "%s".

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
ig: Aha ahụ "%s" enweghị isi maka na o nwere mkpụrụ okwu ahụ "/". Biko jiri aha ọzọ.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
ig: Aha ahụ "%s" enweghị isi. Biko jiri aha ọzọ.

en: The item could not be renamed.
ig: Abagharịnwughị aha ihenhọrọ ahụ.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
ig: Inweghị ikike kwesịrịnụ igbanwe òtù nke "%s".

en: The group could not be changed.
ig: Agaghị agbanwenwu òtù ahụ.

en: The owner could not be changed.
ig: Agbanwenwughị ónyénwē.

en: The permissions could not be changed.
ig: Agbanwenwughị ikike ahụ.

en: Renaming "%s" to "%s".
ig: Ibagharị aha "%s" to "%s".

en: by _Name
ig: Site _n'aha

en: Keep icons sorted by name in rows
ig: Desa aịkọn n'ụdị nhazi site n'aha na mpagharauhie ndị ahụ

en: by _Size
ig: Site _n'ụhara

en: Keep icons sorted by size in rows
ig: Desa aịkọn n'ụdị nhazi site n'ụhara na mpagharauhie ndị ahụ

en: by _Type
ig: Site _n'ụdị

en: Keep icons sorted by type in rows
ig: Desa aịkọn n'ụdị nhazi site n'ụdị na mpagharauhie ndị ahụ

en: by Modification _Date
ig: Site na mmeghari _ụbọchị

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ig: Desa aịkọn n'ụdị nhazi site n'mmegharị ụbọchị na mpagharauhie ndị ahụ

en: by _Emblems
ig: Site _n'akara ndị ahụ

en: Keep icons sorted by emblems in rows
ig: Desa aịkọn n'ụdị nhazi site n'akara na mpagharauhie ndị ahụ

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
ig: Haz_ie ihenhọrọ ndị ahụ

note: tooltip
en: Make the selected icon stretchable
ig: Mèé ka aịkọn ahụ a họọrọ dị mgbatị

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
ig: Weghachi ụhara iz_izi nke aịkọn

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
ig: Weghachi aịkọn nke ọbụla a họọrọla n'ụhara nke izizi ya

note: name, stock id label, accelerator
en: Clean _Up by Name
ig: Nhicha _site n'aha

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
ig: Aịkọn mkpụgharị ga-aka daba na windo ma zere mmabanye

note: name, stock id label, accelerator
en: Compact _Layout
ig: Ndozi _akpakọlatara akpakọlata

note: tooltip
en: Toggle using a tighter layout scheme
ig: Tọgụlụọ n'iji ndozi taịta n'usoro ọrụ

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
ig: Nt_ugharị ihu iwu nhazi

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
ig: Gosi aịkọn na iwu nhazi ntụgharị ihu

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
ig: _Gbado na ndozi ahụ

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
ig: Gbado aịkọn ka aha nọrọ n'usoro gríìdì

en: _Manually
ig: _N'ụdị nlereanya

en: Leave icons wherever they are dropped
ig: Hapụ aịkọn n'ebe ọbụla a hapụrụ ha

en: By _Name
ig: Site _n'aha

en: By _Size
ig: Site _n'ụhara

en: By _Type
ig: Site _n'ụdị

en: By Modification _Date
ig: Site na mmegharị _ụbọchị

en: By _Emblems
ig: Site _n'akara

en: Restore Icon's Original Si_ze
ig: Weghachi ụhara iz_izi nke aịkọn

en: pointing at "%s"
ig: Ítụ̀ nà "%s"

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
ig: _Aịkọn ndị ahụ

en: (Empty)
ig: (Ghewe oghe)

en: Loading...
ig: Na-edebata...

en: %s Visible Columns
ig: %s Mpagharaogologo ndị ahụ ahụrụanya

note: name, stock id label, accelerator
en: Visible _Columns...
ig: Mpagharaogologo ndị ahụ _ahụrụanya...

note: tooltip
en: Select the columns visible in this folder
ig: Họrọ mpagharaogologo ndị ahụ ahụrụanya na nsomebefaịlụ a

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
ig: _Ndesịta

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ig: Biko dọ̀ọ́ sọsọ otu inyogo ka a hazie aịkọn emeredịkachọrọ.

en: The file that you dropped is not local.
ig: Faịlụ ahụ ị́tọ̀gbọ̀rọ̀ abụghị nkeụlọ.

en: You can only use local images as custom icons.
ig: Ínwèrè ike iji inyogo nkeụlọ dịka aịkọn nkeụlọ.

en: The file that you dropped is not an image.
ig: Faịlụ ahụ ị́tọ̀gbọ̀rọ̀ abụghị inyogo.

en: Properties
ig: Ngwaọrụ ndị ahụ

en: %s Properties
ig: %s Ngwaọrụ ndị ahụ

en: Cancel Group Change?
ig: Wepụ mgbanwe òtù?

en: Cancel Owner Change?
ig: Wepụ mgbenwe ónyénwē?

en: nothing
ig: Onweghị

en: unreadable
ig: Agaghị agụnwu ya agụ

en: (some contents unreadable)
ig: (agaghị agụnwụ ụfọdụ ndịna)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
ig: Ndịna ụfọdụ:

en: Basic
ig: Nkeisi

en: Type:
ig: Ụdị:

en: Link target:
ig: Tágēètị̀ ụzọ njikọ:

en: Size:
ig: Ụhara:

en: Location:
ig: Ebe:

en: Volume:
ig: Ụda:

en: Accessed:
ig: Ikikembanye:

en: Modified:
ig: Emegharịrị:

en: Free space:
ig: Ohere a hapụrụ:

en: Emblems
ig: Akara ụfọdụ

en: _Read
ig: _Wepụta ọzi

en: _Write
ig: _Chekwaa ozi

en: E_xecute
ig: B_ido ọrụ

en: None
ig: Onweghị

en: Set _user ID
ig: Hazie _ID ojieme

en: Special flags:
ig: Fláàgị̀ ndị ahụ pụrụ iche:

en: Set gro_up ID
ig: Hazie ID ò_tù

en: _Sticky
ig: _Stíkì

en: Owner:
ig: Ónyénwē:

en: Group:
ig: Òtù:

en: Others:
ig: Ndị ọzọ:

en: Text view:
ig: Ngosi ngwe:

en: Last changed:
ig: Nke agbanwere ikpeazụ:

en: The permissions of "%s" could not be determined.
ig: Ikike ahụ nke "%s" agaghị atachịtere ya obi.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ig: Agaghị atachitere ikike nke faịlụ nke ahụ a họọrọ obi.

en: Creating Properties window.
ig: Ikewapụta ngwaọrụ windo.

en: Network Neighbourhood
ig: Ebe ikukumgbasaozi

en: Tree
ig: Tríì

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
ig: Nautilus ekewapụtanwughị nsomebefaịlụ ahụ a chọrọ "%s".

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
ig: Tupuu ibido Nautilus, biko kewapụta nsomebefaịlụ na-esonụ, mọọbụ hazie ikike n'ụzọ nautilus ga-ekewapụtanwu ya.

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
ig: Nautilus ekewapụtanwughị nsomebefaịlụ ndị a chọrọ na-esonụ: %s.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
ig: Tupuu ibido Nautilus, biko kewapụta nsomebefaịlụ ndị a, mọọbụ hazie ikike n'ụzọ nautilus ga-ekewapụtanwu ha.

en: There was an error displaying help: 
    %s
ig: Enwere ndehie mgbe a na-egosi nnyemaka: 
    %s

en: No bookmarks defined
ig: Enweghị ebe ndesịta ngosi ebe na faịlụ a kọwarala

en: <b>_Bookmarks</b>
ig: <b>_Ebe ndesịta ngosi ebe na faịlụ </b>

en: <b>_Location</b>
ig: <b>_Ebe</b>

en: <b>_Name</b>
ig: <b>_Aha</b>

en: Edit Bookmarks
ig: Dezie ebe ndesịta ngosi ebe faịlụ

en: Custom Location
ig: Ebe emeredịkachọrọ

en: Public FTP
ig: FTP keọ̀hà

en: FTP (with login)
ig: FTP (ya na mbanye)

en: Windows share
ig: Òkìké windo ndị ahụ

en: WebDAV (HTTP)
ig: Wéèbụ̀DAV (HTTP)

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ig: Chekwa Wéèbụ̀DAV (HTTPS)

en: Please enter a name and try again.
ig: Biko tinye aha ma nwàá ọzọ.

en: _Location (URI):
ig: _Ebe (URI):

en: _Server:
ig: _Sava:

en: Optional information:
ig: Ozi dị nhọrọ:

en: _Share:
ig: _Òkè:

en: _Port:
ig: _Ụzọ nwepụ na nweba data:

en: _User Name:
ig: _Aha ojieme:

en: Connect to Server
ig: Banye na sava

en: Service _type:
ig: Ụdị ụzọ _njikọ:

en: C_onnect
ig: B_anye

en: Desktop
ig: Desktọ́ọ̀pụ̀

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
ig: Nke a nwere ike bụrụ maka na akara ahụ bụ otu nke nọpagịderenụ, na ọbụghị nke ahụitinyere n'onwe gị.

en: Rename Emblem
ig: Abagharịnwughị aha akara

en: Enter a new name for the displayed emblem:
ig: Tinye aha ọfụụ maka akara ahụ egosirila:

en: Rename
ig: Bagharịa aha

en: Add Emblems...
ig: Gbakwunye akara ndị ahụ...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
ig: Tinye aha nkọwa n'agụgụ akara.  A ga-eji aha a n'ebe ndị ọzọ ka ewere gosipụta akara ahụ.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
ig: Tinye aha nkọwa n'agụgụ akara.  A ga-eji aha a n'ebe ndị ọzọ ka ewere gosipụta akara ahụ.

en: Some of the files could not be added as emblems.
ig: Agaghị etinye ụfọdụ faịlụ dịka akara.

en: The emblems do not appear to be valid images.
ig: Akara ahụ apụtaghị ka ọ bụrụ inyogo ndị nwereisi.

en: None of the files could be added as emblems.
ig: Enweghị faịlụ ndị a ga-etinyenwu n'akara ndị ahụ.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
ig: Faịlụ ahụ '%s' abughị inyogo nwereisi.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
ig: Ngwe nke ahụ adọgara ebe ọzọ abụghị ebe faịlụ nwereisi.

en: The emblem cannot be added.
ig: Agaghị etinyenwu akara ahụ.

en: Always open in _browser windows
ig: Na-emepe na _windo omenchọgharị

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
ig: Jụọ tupuu ighewe ebemkpofuozi ahụ oghe mọọbụ ihicha faịlụ ndị ahụ

en: Behavior
ig: Agwa

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
ig: Họrọ iwu nhazi nke ozi ka ọpụta n'okpuru aha aịkọn. Ozi ọzọ ga-apụta mgbe á nà-èzúùmú nso nso.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
ig: Họrọ iwu nhazi nke ozi ka ọpụta na ngosi ndesịta.

en: Count _number of items:
ig: Gụọ _ọnụọgụgụ nke ihenhọrọ ndị ahụ:

en: Default _zoom level:
ig: Ogo zum Dìfọ́ọ̀ltụ̀:

en: Display
ig: Gosi

en: File Management Preferences
ig: Nlekọta faịlụ nkarachọ

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
ig: Tinye ntiiwu nhicha nke na-agafere ebemkpofuozi

en: List Columns
ig: Ndesịta mpagharaogologo ndị ahụ

en: Preview
ig: Nlebiritụanya

en: Preview _sound files:
ig: Nlebiritụanya _faịlụ ụda ndị ahụ:

en: Show _only folders
ig: Gosi _sọsọ nsomebefaịlụ ndị ahụ

en: Show _thumbnails:
ig: Gosi _Tọ́mbnéèlụ̀ ndị ahụ:

en: Show hidden and _backup files
ig: Gosi faịlụ ndị ezoro ezo na nke ndị _agbakwunyere agbakwunye

en: Show te_xt in icons:
ig: Gosi ng_we na aịkọn ndị ahụ:

en: Sort _folders before files
ig: Hazie _nsomebefaịlụ ndị ahụ tupuu faịlụ ndị ahụ

en: View _new folders using:
ig: Gosi _nsomebefaịlụ ndị ọfụụ n'iji:

en: Views
ig: Ngosi ndị ahụ

en: _Arrange items:
ig: _Hazie ihenhọrọ ndị ahụ:

en: _Default zoom level:
ig: _Ógó zum dìfọ́ọ̀ltụ̀:

en: _Format:
ig: _Ọdịdị:

en: _Only for files smaller than:
ig: _Sọsọ maka faịlụ ndị ahụ pekarịsịrị karịa:

en: _Text beside icons
ig: _Ziga ngwe n'akụkụ aịkọn ndị ahụ

en: _Use compact layout
ig: _Jiri ndozi ejikọlatara ejikọlata

en: History
ig: Ntọala

en: Camera Brand
ig: Ụdị kamera

en: Camera Model
ig: Kamera mọ́dēèlụ̀

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
ig: Ewerela ụbọchị

en: Exposure Time
ig: Oge mkpughe

en: Aperture Value
ig: Uru ohere mmepe nnabata ihie

en: ISO Speed Rating
ig: ISO retịn ngwa ngwa

en: Flash Fired
ig: Flash Fáyáàdị̀

en: Metering Mode
ig: Metarịn móòdù

en: Exposure Program
ig: Program mkpughe

en: Focal Length
ig: Òtìtè anya n'etiti lensị na ebe a na-ese ese

en: Software
ig: Sọftwịa

en: Failed to load image information
ig: Ọdịda ná ndeba ozi inyogo

en: loading...
ig: Na-edeba...

en: Image
ig: Inyogo

en: Information
ig: Ozi

note: add the reset background item, possibly disabled
en: Use _Default Background
ig: Jiri _Okpuru dìfọ́ọ̀ltụ̀

en: You can only use images as custom icons.
ig: Ị́ ga-eji sọsọ inyogo dịka aịkọn emeredịkachọrọ.

en: Open with %s
ig: Jiri mepee %s

en: Go To:
ig: Gaa na:

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
ig[0]: Ị̀ chọrọ igosi %d ebe?
ig[1]: Ị̀ chọrọ igosi %d ebe?

en: Open Location
ig: Mepee ebe

en: _Location:
ig: _Ebe:

en: Perform a quick set of self-check tests.
ig: Mee nhazi ọsịsọ nke nnwale-nkeonwe.

en: Create the initial window with the given geometry.
ig: Kewapụta windo mbụ ya na jiometịrị nke enyere.

en: GEOMETRY
ig: JIOMETỊRỊ

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
ig: Sọsọ kewapụta windo maka URIs ezipụtara doro anya.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
ig: Elekọtakwala desktọọpụ ahụ (leghara nhazi nkarachọ ahụ anya na dayalọ́ọ̀gụ̀ nkarachọ).

en: open a browser window.
ig: Mepee omenchọgharị windo.

en: Quit Nautilus.
ig: Kwụsị Nautilus.

note: translators: %s is an option (e.g. --check)
en: nautilus: %s cannot be used with URIs.
ig: agaghị ejinwu nautilus: %s ya na URIs.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
ig: agaghị ejinwu nautilus: --ntinyeakaranhọrọ ya na ihenhọrọ ndị ọzọ.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
ig: agaghị ejinwu nautilus: --jiometịrị karịa otu URI.

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
ig: Ìkwèsìrì ike na ịchọrọ ikpochapụ ndesịta nke ebe ịbanyegorola?

en: The location "%s" does not exist.
ig: Ebe ahụ "%s" anaghị arụ ọrụ.

note: name, stock id, label
en: _Go
ig: _Gaa

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
ig: _Ebe ndesịta ngosi ebe

en: Open another Nautilus window for the displayed location
ig: Mepee windo Nautilus ọzọ maka ebe ahụ egosiri

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
ig: Mechie windo _niile

en: Close all Navigation windows
ig: Mechie windo ngagharị niile

note: name, stock id, label
en: _Location...
ig: _Ebe...

en: Specify a location to open
ig: Zipụta ebe ka o mepee

note: name, stock id, label
en: Clea_r History
ig: Kpocha_a ntọala

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
ig: Kpochaa ndịna nke Gaa menu na ndesịta azụ/ihu ndị ahụ

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
ig: _Gbakwunye ebe ndesịta ngosi ebe

en: Add a bookmark for the current location to this menu
ig: Gbakwunye ebe ndesịta ngosi ebe maka ebe ọfụụ ahụ na menu a

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
ig: Gosi windo na-enye aka idezi ebe ndesịta ngosi ebe ahụ na menu a

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Side Pane
ig: _Saịd Pen

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Location _Bar
ig: Ebe _Baa

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's location bar
ig: Gbanwe àhụ́mányá nke saịdbáà windo a

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
ig: St_atusbáà

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
ig: Gbanwe àhụ́mányá nke statusbáà windo a

en: _Back
ig: _Azụ

en: Go to the previous visited location
ig: Gaa n'ebe ndị ịgaburula

en: _Forward
ig: _Ihu

en: Go to the next visited location
ig: Gaa n'ebe nke ọzọ ịgaburula

en: %s - File Browser
ig: %s - Omenchọgharị faịlụ

en: Notes
ig: Ozi ndị ahụ

en: Network
ig: Ikukumgbasaozi

en: Remove
ig: Wepụ

note: set the title and standard close accelerator
en: Backgrounds and Emblems
ig: Okpuru ndị ahụ na Akara ndị ahụ

note: create the "remove" button
en: _Remove...
ig: _Wepụ...

en: Check that you have permission to delete the pattern.
ig: Lee ma inwere ikike ihicha usoro.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
ig: Lee ma inwere ikike ihicha akara.

note: make the keyword label and field
en: _Keyword:
ig: _Okwunchọcha:

note: set up a file chooser to pick the image file
en: _Image:
ig: _Inyogo:

en: Create a New Color:
ig: Kewapụta ụcha ọfụụ:

note: make the name label and field
en: Color _name:
ig: Aha _ụcha:

en: Color _value:
ig: Uru _ụcha:

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
ig: Nhazigharị bụ inyogo pụrụ iche nke ga-agaghị ekwe nhicha.

en: The color cannot be installed.
ig: Agaghị ewunyenwu ụcha ahụ.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
ig: Biko, mana ị ga-ezipụtarịrị aha na-egheghị oghe maka ụcha ọfụụ ahụ.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
ig: Biko, mana "%s" ọbụghị inyogo faịlụ eji arụ ọrụ.

en: The file is not an image.
ig: Faịlụ ahụ abụgḥị inyogo.

en: Select a Category:
ig: Họrọ ụdị:

en: C_ancel Remove
ig: H_ichaa wepụ

en: _Add a New Pattern...
ig: _Tinye usoro ọfụụ...

en: _Add a New Color...
ig: _Tinye ụcha ọfụụ...

en: _Add a New Emblem...
ig: _Tinye akara ọfụụ...

en: Click on a pattern to remove it
ig: Pịa n'usoro ka iwepụ ya

en: Click on a color to remove it
ig: Pịa n'ụcha ka iwepụ ya

en: Click on an emblem to remove it
ig: Pịa n'akara ka iwepụ ya

en: Patterns:
ig: Usoro ndị ahụ:

en: Colors:
ig: Ụcha ndị ahụ:

en: Emblems:
ig: Akara ndị ahụ:

en: _Remove a Pattern...
ig: _Wepụ usoro...

en: _Remove a Color...
ig: _Wepụ ụcha...

en: _Remove an Emblem...
ig: _Wepụ Akara...

en: Documents
ig: Dọkumentị ndị ahụ

en: Close the side pane
ig: Mechie saịd pen

note: name, stock id, label
en: _Places
ig: _Ebe gasị

note: name, stock id, label
en: Open _Location...
ig: Mepee _Ebe...

note: name, stock id, label
en: Close P_arent Folders
ig: Mechie P_erentị nsomebefaịlụ ndị ahụ

en: Close this folder's parents
ig: Mechie perentị nsomebefaịlụ a

note: name, stock id, label
en: Clos_e All Folders
ig: Mechi_e nsomebefaịlụ niile ndị a

en: Close all folder windows
ig: Mechie windo nsomebefaịlụ niile ndị ahụ

en: throbber
ig: trọba

en: provides visual status
ig: na-eweta ogo nlechapụta

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
ig: Ị̀chọrọ iwepụ ebe ndesịta ngosi ebe ya na ebe n'adịghị adị na ndesịta gị?

en: Bookmark for Nonexistent Location
ig: Ebe ndesịta ngosi ebe maka ebe na anaghị arụ ọrụ

en: You can choose another view or go to a different location.
ig: Ínwèrè ike ịhọrọ ngosi ọzọ mọọbụ gaa na ebe dị iche.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
ig: Agaghị egosinwu ebe ya na onyenlere a.

en: Content View
ig: Ngosi ndịna

en: View of the current folder
ig: Ngosi nke nsomebefaịlụ nọ ugbua

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying the folder.
ig: Nautilus enweghị onyenlere ewunyere dị̄ ike igosi nsomebefaịlụ.

en: The location is not a folder.
ig: Ebe ahụ abụghị nsomebefaịlụ.

en: Please check the spelling and try again.
ig: Biko lee nsụpe ahụ ma nwàá ọzọ.

en: Access was denied.
ig: Ekweghị mbanye ahụ.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
ig: Lee ma nsụpe ọdabara nakwa ma nhazi mgbanwe gị ọdabakwara.

en: Go to the location specified by this bookmark
ig: Gaa n'ebe ezipụtarala site na ebe ndesịta ngosi ebe

note: name, stock id, label
en: _File
ig: _Faịlụ

note: name, stock id, label
en: _Edit
ig: _Dezie

note: name, stock id, label
en: _View
ig: _Gosi

note: name, stock id, label
en: _Help
ig: _Nnyemaka

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
ig: _Mechie

note: tooltip
en: Close this folder
ig: Mechie nsomebefaịlụ a

en: _Backgrounds and Emblems...
ig: _Okpuru ndị ahụ Akara ndị ahụ...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
ig: Gosi usoro ndị ahụ, ụcha ndị ahụ, na akara ndị ahụ nke a ga-eji méédịkachọrọ na ngosipụta

en: Prefere_nces
ig: Akarachọọ_nces

en: Edit Nautilus preferences
ig: Dezie Nautilus nkarachọ ndị ahụ

note: name, stock id, label
en: _Undo
ig: _Nweghachi

en: Undo the last text change
ig: Weghachị mgbanwe ngwe nke ikpeazụ

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
ig: Mepee _perentị

en: Open the parent folder
ig: Mepee nsomebefaịlụ perentị ahụ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
ig: _Kwụsị

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
ig: _Debatagharịa

note: name, stock id label, accelerator
en: _Contents
ig: _Ndịna ndị ahụ

note: tooltip
en: Display Nautilus help
ig: Gosi nnyemaka Nautilus

note: name, stock id label, accelerator
en: _About
ig: _Maka

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nautilus
ig: Gosi nnabata maka ndị ome nkewapụta nke Nautilus

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
ig: Zúùmù_banye

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
ig: Zúùmù _pụta

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
ig: Ụhara a ma a_ma

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
ig: Banye na _Sava...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
ig: _Kọmputa

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
ig: T_émpléètì

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
ig: _Ebemkpofuozi

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
ig: Gosi _faịlụ ndị ezoro ezo

en: _Up
ig: _Elu

en: _Home
ig: _Ụlọ

en: Zoom In
ig: Zúùmù banye

en: Zoom Out
ig: Zúùmù pụta

en: Zoom to Default
ig: Zuum ka ídìfọ́ọ̀ltụ̀ọ́

en: Zoom
ig: Zum

en: Set the zoom level of the current view
ig: Hazie ogo zum nke ngosi nke ugbua
