nautilus master - en to eu translation catalogue (1123 entries)

en: Run Software
eu: Exekutatu softwarea

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Access and organize files
eu: Atzitu eta antolatu fitxategiak

en: Files, also known as Nautilus, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
eu: Fitxategiak aplikazioa, Nautilus izenarekin ere ezaguna dena, GNOME mahaigainaren fitxategi-kudeatzaile lehenetsia da. Zure fitxategiak kudeatzeko eta baita fitxategi-sistema arakatzeko modu bateratua eta xumea eskaintzen du.

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch apps. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
eu: Nautilus aplikazioak fitxategi-kudeatzaile baten oinarrizko funtzioak eta askoz gehiago ditu. Zure fitxategiak eta karpetak bilatu eta kudeatu ditzake, bai lokalean baita sarean ere. Datuak euskarri aldagarrietatik irakurri eta idatzi ditzake, scriptak exekutatu eta aplikazioak abiarazi. Hiru ikuspegi ditu: ikonoen sareta, ikonoen zerrenda eta zuhaitzaren zerrenda. Bere gaitasunak hedatu daitezke pluginen eta scripten bidez.

en: Grid View
eu: Sareta-ikuspegia

en: List View
eu: Zerrenda-ikuspegia

en: Search
eu: Bilatu

en: Selection of Multiple Files
eu: Fitxategi anitzen hautapena

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: folder;manager;explore;disk;filesystem;nautilus;
eu: karpeta;kudeatzailea;arakatu;diskoa;fitxategi-sistema;nautilus;

en: New Window
eu: Leiho berria

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
eu: Erabili beti kokaleku-sarrera, bide-barra erabili ordez

en: If set to true, Files will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
eu: Egia bada, Fitxategiak beti testu-sarrera bezala erabiliko du helbidearen barra, bide-barra erabili ordez.

en: Where to perform recursive search
eu: Bilaketa errekurtsiboa landuko den ala ez

en: Locations in which Files should search subfolders. Available values are “local-only”, “always”, “never”.
eu: Fitxategiak aplikazioak zer kokalekuan bilatu behar dituen azpikarpetak. Erabili daitezkeen balioak: “local-only” (lokalean soilik), “always” (beti), “never” (inoiz ere ez).

en: Filter the search dates using either last used or last modified
eu: Iragazi bilaketaren datuak erabilitako edo aldatutako azkena erabiliz

en: Filter the search dates using either last used or last modified.
eu: Iragazi bilaketaren datuak erabilitako edo aldatutako azkena erabiliz.

en: Whether to show a context menu item to delete permanently
eu: Testuinguruko menuaren betirako ezabatzeko elementua erakutsiko den ala ez.

en: If set to true, Files will show a delete permanently context menu item to bypass the Trash.
eu: True (egia) ezartzen bada, Fitxategiak aplikazioak testuinguruko menuaren betirako ezabatzeko elementua erakutsiko du Zakarrontziari muzin eginez.

en: Whether to show context menu items to create links from copied or selected files
eu: Testuinguruko menuko elementuak erakutsiko diren ala ez kopiatutako edo hautatutako fitxategietatik estekak sortzeko

en: If set to true, Files will show context menu items to create links from the copied or selected files.
eu: Egia ezartzen bada, Fitxategiak aplikazioak testuinguruko menuko elementuak erakutsiko ditu kopiatutako edo hautatutako fitxategietatik estekak sortzeko.

en: When to show number of items in a folder
eu: Noiz erakutsi direktorioko elementu-kopurua

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
eu: Abiadura-erlazioa direktorioko elementu kopurua erakutsi behar denerako. “always” (beti) ezartzen bada, beti erakutsiko da elementu kopurua, baita direktorioa urruneko zerbitzari batean badago ere. “local-only” (lokalak bakarrik) ezartzen bada, fitxategi-sistema lokaletakoak bakarrik kontatzen ditu. “never” (inoiz ez) ezartzen bada, ez ditu inoiz elementuak kontatuko.

en: Type of click used to launch/open files
eu: Fitxategiak abiarazteko/irekitzeko erabiliko den klik mota

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
eu: Balio posibleak "single" (bakarra) eta "double" (bikoitza) dira, fitxategiak klik bakarrez edo klik bikoitzez abiarazteko, hurrenez hurren.

en: Show the package installer for unknown MIME types
eu: Erakutsi pakete-instalatzailea MIME mota ezezagunentzako

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an app to handle it.
eu: MIME mota ezezagun bat irekitzen denean, pakete-instalatzailearen elkarrizketa-koadroa erabiltzaileari erakutsi edo ez, hura kudeatzeko aplikazio bat bilatzeko asmoz.

en: Use extra mouse button events in Files
eu: Erabili saguaren botoi gehigarriaren gertaerak Fitxategiak-en

en: For users with mice that have “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of Files when either is pressed.
eu: "Aurrera" eta "Atzera" botoidun saguak dituzten erabiltzaileentzako, gako honek zehaztuko du Fitxategiak barruan ekintzarik landuko den botoi hauetariko bat sakatzean.

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
eu: Saguaren botoia “Aurrera” komandoa aktibatzeko arakatzailearen leihoan

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
eu: “Aurrera” eta “Atzera” botoidun saguak dituzten erabiltzaileentzako, gako honek “Aurrera” komandoa zein botoik aktibatuko duen arakatzailearen leihoan zehazten du. Balio erabilgarriak 6 eta 14 artekoa dira.

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
eu: Saguaren botoia “Atzera” komandoa aktibatzeko arakatzailearen leihoan

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
eu: “Aurrera” eta “Atzera” botoidun saguak dituzten erabiltzaileentzako, gako honek “Atzera” komandoa zein botoik aktibatuko duen arakatzailearen leihoan zehazten du. Balio erabilgarriak 6 eta 14 artekoa dira.

en: When to show thumbnails of files
eu: Noiz erakutsi fitxategiak koadro txikietan

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
eu: Abiadura-erlazioa fitxategi bat koadro txiki moduan erakutsi behar denerako. “always” (beti) ezartzen bada, beti sartuko da koadro txikian, baita direktorioa urruneko zerbitzarian badago ere. “local-only” (lokalak bakarrik) ezarriz gero, fitxategi-sistema lokalen koadro txikiak bakarrik erakusten ditu. “never” (inoiz ez) ezarriz gero, ez ditu inoiz fitxategiak koadro txikian sartuko, ikono generiko bat erabiliko du. Izenak adieraz dezakeen arren, aurrebista eduki dezaketen edozein fitxategi motei eragiten die.

en: Maximum image size for thumbnailing
eu: Koadro txikian sartzeko irudiaren gehieneko tamaina

en: Images over this size (in megabytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
eu: Tamaina hau baino handiagoak (megabytetan) diren irudien miniaturarik ez da sortuko. Ezarpen honen xedea da irudi handiegien miniaturak saihestea, memoria asko eta denbora gehiegi behar baitezakete kargatzeko.

en: Default sort order
eu: Ordena lehenetsia

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” and “starred”.
eu: Ikonoen ikuspegiko elementuen ordenatze lehenetsia. Aukerako balioak: "name" (izena), "size" (tamaina), "type" (mota), "mtime" (ordua), "atime" (ordua) eta "starred" (izarduna).

en: Reverse sort order in new windows
eu: Alderantzikatu leiho berrien ordena

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
eu: Egia bada, leiho berrietako fitxategiak alderantzizko ordenan ordenatuko dira. Adibidez, izenaren arabera antolatuz gero, fitxategiak “a“-tik “z“-ra ordenatu beharrean “z“-tik “a“-ra ordenatuko dira; tamainaren arabera ordenatuz gero, txikitik handira ordenatu beharrean handitik txikira ordenatuko dira.

en: Default folder viewer
eu: Karpeta-ikustaile lehenetsia

en: When a folder is visited this viewer is used. Possible values are “list-view”, and “icon-view”.
eu: Karpeta bat bisitatzean ikustaile hau erabiltzen da. Balio posibleak honakoak dira: “list-view” (zerrenda-ikuspegia) eta “icon-view” (ikono-ikuspegia).

en: Whether to show hidden files
eu: Fitxategi ezkutuak erakutsiko diren ala ez

en: This key is deprecated and ignored. The “show-hidden” key from “org.gtk.Settings.FileChooser” is now used instead.
eu: Gako hau zaharkituta dago eta ezikusia egiten zaio. Horren ordez “org.gtk.Settings.FileChoose“-eko “show-hidden” gakoa erabiliko da.

en: Whether GTK 4 settings migration happened
eu: GTK 4 ezarpenen migrazioa egin den ala ez

en: Whether settings shared with GtkFileChooser have been migrated from their GTK 3 keys to the GTK 4 ones.
eu: GtkFileChooser-ekin partekatutako ezarpenak GTK 3 gakoetatik GTK 4 gakoetara migratu diren ala ez.

en: Whether to open the hovered folder after a timeout when drag and drop operation
eu: Karpeta denbora bat iraungi ondoren irekiko den arrastatu eta jaregin eragiketa lantzean

en: If this is set to true, when performing a drag and drop operation the hovered folder will open automatically after a timeout.
eu: Hemen true (egia) ezartzen bada, arrastatu eta jaregin eragiketan kurtsorea gainean kokatzen zaion karpeta automatikoki irekiko da denbora baten ostean.

en: Whether to have full text search enabled by default when opening a new window/tab
eu: Lehenetsi gisa testu osoaren bilaketa gaituta edukitzea edo ez leiho/fitxa berria irekitzean

en: If set to true, Files will also match the file contents besides the name. This toggles the default active state, which can still be overridden in the search popover
eu: Egia ezartzen bada, Fitxategiak-ek fitxategien edukiak ere aztertuko ditu, izenez gain. Horrek egoera aktibo lehenetsia txandakatzen du, baina hala ere egoera hori bilaketa-bunbuiloan gainidatzi daiteke.

en: How to display file timestamps in the views
eu: Nola bistaratu fitxategien denbora-zigiluak ikuspegietan

en: If set to 'simple', Files will show Today and Yesterday with time, otherwise the exact date without time. If set to 'detailed', it will always show the exact date and time.
eu: Ezarritako balioa 'sinplea' bada, Fitxategiak-ek 'Gaur' eta 'Atzo' orduarekin erakutsiko ditu, bestela ordurik gabeko data zehatza. Ezarritakoa 'xehea' bada, beti data eta ordu zehatza erakutsiko ditu.

en: Default format for compressing files
eu: Konprimatutako fitxategien formatu lehenetsia

en: The format that will be selected when compressing files.
eu: Fitxategiak konprimatzean hautatuko den formatua.

en: List of possible captions on icons
eu: Ikonoetako epigrafe posibleen zerrenda

en: A list of captions below an icon in the icon view. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.
eu: Ikonoen azpiko epigrafeen zerrenda, ikonoen ikuspegian. Erakutsiko den epigrafe kopurua zoomaren mailaren araberakoa da. Aukerako balioak: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, eta “mime_type”.

en: Default icon view zoom level
eu: Ikonoen ikuspegiaren zoomaren maila lehenetsia

en: Default list view zoom level
eu: Zerrendaren ikuspegiaren zoomaren maila lehenetsia

en: Columns visible in list view
eu: Zutabe ikusgaiak zerrendaren ikuspegian

en: Column order in list view
eu: Zutabe-ordena zerrendaren ikuspegian

en: Use tree view
eu: Erabili zuhaitz-ikuspegia

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list.
eu: Nabigatzailearen ikuspegia zerrendatzean zerrenda lau baten ordez zuhaitz motako zerrenda erabiliko den edo ez

en: Initial size of the window
eu: Leihoaren hasierako tamaina

en: A tuple containing the initial width and height of the app window.
eu: Aplikazio-leihoaren hasierako zabalera eta altuera dituen tuplea.

en: Whether the navigation window should be maximized
eu: Nabigazio-leihoa maximizatu behar den edo ez

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
eu: Nabigazio-leihoa lehenespenez maximizatu behar den edo ez.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
eu: Eragiketa hau geldiarazi dezakezu 'Utzi' botoian klik eginez.

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: %d hour | %d hours
eu[0]: ordu %d
eu[1]: %d ordu

en: %d minute | %d minutes
eu[0]: minutu %d
eu[1]: %d minutu

en: %d second | %d seconds
eu[0]: segundo %d
eu[1]: %d segundo

note: 0 seconds
en: 0 seconds
eu: 0 segundo

en: Title
eu: Titulua

en: Artist
eu: Artista

en: Album
eu: Albuma

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Year
eu: Urtea

en: Dimensions
eu: Dimentsioak

en: Video Codec
eu: Bideo-kodeka

en: Video Bit Rate
eu: Bideoaren bit-emaria

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
eu[0]: Fotograma %0.2f segundoko
eu[1]: %0.2f fotograma segundoko

en: Frame Rate
eu: Fotograma-emaria

en: Audio Codec
eu: Audio kodeka

en: Audio Bit Rate
eu: Audioaren bit-emaria

en: Sample Rate
eu: Lagin-emaria

en: Surround
eu: Ingurakaria

en: Mono
eu: Monoa

en: Stereo
eu: Estereoa

en: Channels
eu: Kanalak

note: Some sort of failure occurred. How 'bout we tell the user?
en: Oops! Something went wrong.
eu: Eeeepaaa! Zerbait gaizki joan da.

en: Audio and Video Properties
eu: Audioaren eta bideoaren propietateak

en: Audio Properties
eu: Audioaren propietateak

en: Video Properties
eu: Bideoaren propietateak

en: Duration
eu: Iraupena

en: Container
eu: Edukiontzia

en: Audio/Video Properties
eu: Audioaren/Bideoaren propietateak

en: Image Type
eu: Irudi mota

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Camera Brand
eu: Kamera marka

en: Camera Model
eu: Kamera eredua

en: Exposure Time
eu: Esposizio denbora

en: Exposure Program
eu: Esposizio programa

en: Aperture Value
eu: Irekiduraren balioa

en: ISO Speed Rating
eu: ISO abiaduraren tasa

en: Flash Fired
eu: Flash-arekin

en: Metering Mode
eu: Neurtze modua

en: Focal Length
eu: Fokuaren luzera

en: Software
eu: Softwarea

en: Description
eu: Azalpena

en: Keywords
eu: Gako-hitzak

en: Creator
eu: Sortzailea

en: Created On
eu: Sortze-data

en: Copyright
eu: Copyright-a

en: Rating
eu: Balorazioa

note: Translators: "N" and "S" stand for * north and south in GPS coordinates.
en: N
eu: E

en: S
eu: I

en: W
eu: A

en: Coordinates
eu: Koordenatuak

en: Failed to load image information
eu: Ezin izan da irudiaren informazioa kargatu

en: Image Properties
eu: Irudiaren propietateak

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
eu: Ezin da eskatutako karpeta sortu. Sortu hurrengo karpeta edo ezarri karpeta sortzeko behar diren baimenak:
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
eu: Ezin dira eskatutako karpetak sortu. Sortu hurrengo karpetak edo ezarri karpetak sortzeko behar diren baimenak:
    %s

en: --quit cannot be used with URIs.
eu: --quit ezin da URIekin erabili.

en: --select must be used with at least an URI.
eu: --select gutxienez URI batekin erabili behar da.

en: There was an error displaying help
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean

en: _OK
eu: _Ados

en: “%s” is an internal protocol. Opening this location directly is not supported.
eu: "%s” barneko protokoloa da. Kokaleku hori ezin da zuzenean ireki.

en: Show the version of the program.
eu: Erakutsi programaren bertsioa.

en: Always open a new window for browsing specified URIs
eu: Ireki beti leiho berria zehaztutako URIak arakatzeko.

en: Quit Nautilus.
eu: Irten Nautilus-etik.

en: Select specified URI in parent folder.
eu: Hautatu zehaztutako URIa guraso karpetan.

en: [URI…]
eu: [URIa…]

en: Could not set as default
eu: Ezin izan da lehenetsi gisa ezarri

en: Error while setting “%s” as default app: %s
eu: Errorea “%s” aplikazio lehenetsi gisa ezartzean: %s

note: Translators: %s is the filename.  i.e. "Choose an app to open test.jpg"
en: Choose an app to open <b>%s</b>
eu: Aukeratu aplikazio bat <b>%s</b> irekitzeko.

en: Open Items
eu: Ireki elementuak

en: Open Folder
eu: Ireki karpeta

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: Unable to start the program:
    %s
eu: Ezin da programa abiatu:
    %s

en: The program is not marked as executable.
eu: Programa ez dago exekutagarri gisa markatuta.

en: Unable to locate the program
eu: Ezin da programa aurkitu

en: Oops! There was a problem running this software.
eu: Eeeepaaa! Arazo bat egon da software hau exekutatzean.

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
eu: Kokaleku honetaz ez bazara fio, edo ziur ez bazaude, sakatu 'Utzi'.

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
eu: “%s” kokalekuak automatikoki abiarazia izateko softwarea du. Exekutatu nahi duzu?

en: _Run
eu: _Exekutatu

en: “%s” would not be a unique new name.
eu: “%s”(e)k ez luke izen esklusibo berri bat izan beharko.

en: “%s” would conflict with an existing file.
eu: '%s'(e)k gatazka izan dezake badagoen beste fitxategi batekin.

en: Name cannot be empty.
eu: Izena ezin da hutsik egon.

en: Name cannot contain “/”.
eu: Izenak ezin du "/” karaktererik eduki.

en: “.” is not a valid name.
eu: ".” ez da baliozko izena.

en: “..” is not a valid name.
eu: "..” ez da baliozko izena.

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
eu[0]: Aldatu izenez karpeta %d
eu[1]: Aldatu izenez %d karpeta

en: Rename %d File | Rename %d Files
eu[0]: Aldatu izenez fitxategi %d
eu[1]: Aldatu izenez %d fitxategi

note: To translators: %d is the total number of files and folders. * Singular case of the string is never used
en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
eu[0]: Aldatu izenez fitxategi eta karpeta %d
eu[1]: Aldatu izenez %d fitxategi eta karpeta

en: Original Name (Ascending)
eu: Jatorrizko izena (gorantz)

en: Original Name (Descending)
eu: Jatorrizko izena (beherantz)

en: First Modified
eu: Aurreneko aldaketa

en: Last Modified
eu: Azken aldaketa

en: First Created
eu: Sortutako aurrena

en: Last Created
eu: Sortutako azkena

en: Camera model
eu: Kamera eredua

en: Creation date
eu: Sorrera-data

en: Season number
eu: Denboraldi-zenbakia

en: Episode number
eu: Kapitulu-zenbakia

en: Track number
eu: Pista-zenbakia

en: Artist name
eu: Artistaren izena

en: Album name
eu: Albumaren izena

en: Original file name
eu: Jatorrizko fitxategiaren izena

en: Home
eu: Karpeta nagusia

en: Clipboard string cannot be NULL.
eu: Arbelaren kateak ezin du NULL izan.

note: Translators: Do not translate 'cut' and 'copy'. These are literal keywords.
en: Nautilus Clipboard must begin with “cut” or “copy”.
eu: Nautilus-en arbelak “cut” edo “copy” hitzekin hasi behar du.

en: Nautilus Clipboard must not have empty lines.
eu: Nautilus-en arbelak ez du hutsik dagoen lerrorik eduki behar..

en: View More
eu: Ikusi gehiago

en: Name
eu: Izena

en: The name and icon of the file.
eu: Fitxategiaren izena eta ikonoa.

en: Size
eu: Tamaina

en: The size of the file.
eu: Fitxategiaren tamaina.

en: Type
eu: Mota

en: The type of the file.
eu: Fitxategi mota.

note: Translators: This refers to a date time
en: Modified
eu: Aldatze-data

en: The date the file was modified.
eu: Fitxategia aldatu zeneko data.

en: Detailed Type
eu: Mota xehea

en: The detailed type of the file.
eu: Fitxategiaren mota xehea

en: Accessed
eu: Atzituta

en: The date the file was accessed.
eu: Fitxategia atzitu zeneko data.

note: Translators: This refers to a date time
en: Created
eu: Sortze-data

en: The date the file was created.
eu: Fitxategia sortu zen data.

en: Owner
eu: Jabea

en: The owner of the file.
eu: Fitxategiaren jabea.

en: Group
eu: Taldea

en: The group of the file.
eu: Fitxategiaren taldea.

en: Permissions
eu: Baimenak

en: The permissions of the file.
eu: Fitxategiaren baimenak.

en: Recency
eu: Oraintsukoa

en: The date the file was accessed by the user.
eu: Erabiltzaileak fitxategia atzitu zueneko data.

en: Shows if file is starred.
eu: Fitxategiak izarrik duen erakusten du.

en: Trashed On
eu: Zakarrontzira botata

en: Date when file was moved to the Trash
eu: Fitxategia zakarrontzira bota zen data

en: Original Location
eu: Jatorrizko kokalekua

en: Original location of file before moved to the Trash
eu: Fitxategiak zakarrontzira bota aurretik zuen kokalekua

en: Relevance
eu: Garrantzia

en: Relevance rank for search
eu: Postuaren garrantzia bilaketan

en: Compatible with all operating systems.
eu: Sistema eragile guztiekin bateragarria.

en: Encrypted ZIP (.zip)
eu: ZIP zifratua (.zip)

en: Password-protected ZIP, must be installed on Windows and Mac.
eu: Pasahitzez babestutako ZIPa, Windows eta Mac-en instalatu behar da.

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
eu: Artxibo txikiagoak (Linux eta Mac-en soilik).

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
eu: Artxibo txikiagoak baina Windows eta Mac-en instalatu behar da.

en: Since %s
eu: Noiztik: %s

en: Details: %s
eu: Xehetasunak: %s

en: There was an error launching the app.
eu: Errorea gertatu da aplikazioa abiaraztean.

en: Details: The proxy has not been created.
eu: Xehetasunak: Ez da proxya sortu.

en: _Move Here
eu: _Eraman hona

en: _Copy Here
eu: _Kopiatu hemen

en: _Link Here
eu: E_stekatu hemen

en: Cancel
eu: Utzi

en: Dropped Image
eu: Jaregindako irudia

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
eu: Ez duzu behar adinako baimenik “%s”(r)en edukia ikusteko.

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
eu: Ezin izan da “%s” aurkitu. Agian ezabatu egin da duela gutxi.

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s”(r)en eduki osoa bistaratu: %s

en: This location could not be displayed.
eu: Ezin izan da kokaleku hau bistaratu.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
eu: Ez duzu behar adinako baimenik “%s”(r)en taldea aldatzeko.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s”(r)en taldea aldatu: %s

en: The group could not be changed.
eu: Ezin izan da taldea aldatu.

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s”(r)en jabea aldatu: %s

en: The owner could not be changed.
eu: Ezin izan da jabea aldatu.

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
eu: Ezin izan dira “%s”(r)en baimenak aldatu: %s

en: The permissions could not be changed.
eu: Ezin izan dira baimenak aldatu.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
eu: Kokaleku honetan lehendik ere badago “%s” izeneko bat. Erabili beste izen bat.

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
eu: Kokaleku honetan ez dago “%s”. Lekuz aldatu edo ezabatu egin duzu?

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
eu: Ez duzu behar adina baimenik “%s”(r)i izena aldatzeko.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “%c”. Please use a different name.
eu: “%s” izena ez da baliozkoa, "%c" karakterea baitu. Erabili beste izen bat.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
eu: “%s” izena ez da baliozkoa. Erabili beste izen bat.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
eu: “%s” izena luzeegia da. Erabili beste izen bat.

en: Could not rename “%s” because a process is using it. If it's open in another application, close it before renaming it.
eu: Ezin da “%s” berrizendatu, prozesu bat hura erabiltzen ari baita. Beste aplikazio batean irekita badago, itxi izena aldatzen saiatu baino lehen.

note: fall through
en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s” izenaren ordez “%s” ipini: %s

en: The item could not be renamed.
eu: Ezin izan da elementua berrizendatu.

en: Renaming “%s” to “%s”.
eu: “%s” izenaren ordez “%s” jarriko da.

en: This file cannot be mounted
eu: Fitxategi hau ezin da muntatu

en: This file cannot be unmounted
eu: Fitxategi hau ezin da desmuntatu

en: This file cannot be ejected
eu: Fitxategi hau ezin da egotzi

en: This file cannot be started
eu: Fitxategi hau ezin da abiarazi

en: This file cannot be stopped
eu: Fitxategi hau ezin da gelditu

en: Slashes are not allowed in filenames
eu: Barrak ez daude onartuta fitxategi-izenetan

en: Toplevel files cannot be renamed
eu: Maila goreneko fitxategiak ezin dira izenez aldatu

en: File not found
eu: Ez da fitxategia aurkitu

en: Not allowed to set permissions
eu: Baimenak ezartzea ez dago baimendua

en: Not allowed to set owner
eu: Jabea ezartzea ez dago baimendua

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
eu: Zehaztutako “%s” jabea ez da existitzen

en: Not allowed to set group
eu: Taldea ezartzea ez dago baimendua

en: Specified group “%s” doesn’t exist
eu: Zehaztutako “%s” taldea ez da existitzen

note: Translators: This is a username followed by "(You)" to indicate the file is owned by the current user
en: %s (You)
eu: %s (zu)

en: %'u item | %'u items
eu[0]: Elementu %'u
eu[1]: %'u elementu

en: %'u folder | %'u folders
eu[0]: Karpeta %'u
eu[1]: %'u karpeta

en: %'u file | %'u files
eu[0]: Fitxategi %'u
eu[1]: %'u fitxategi

en: %s byte | %s bytes
eu[0]: byte %s
eu[1]: %s byte

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
eu: ? byte

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
eu: ? elementu

note: Translators: This about a file type.
en: Unknown type
eu: Mota ezezaguna

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Program
eu: Programa

en: Audio
eu: Audioa

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Image
eu: Irudia

en: Archive
eu: Artxiboa

en: Markup
eu: Markaketa

en: Text
eu: Testua

en: Video
eu: Bideoa

en: Contacts
eu: Kontaktuak

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Document
eu: Dokumentua

en: Presentation
eu: Aurkezpena

en: Spreadsheet
eu: Kalkulu-orria

note: Refers to a file type which is known but not one of the basic types
en: Other
eu: Bestelakoa

en: Binary
eu: Bitarra

en: Folder
eu: Karpeta

en: Link
eu: Esteka

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). Translators: File name for new symlink. %s is target's name
en: Link to %s
eu: Estekatu hona: %s

en: Link (broken)
eu: Esteka (hautsita)

note: Translators: This refers to available space in a folder; e.g.: 100 MB Free
en: %s Free
eu: %s libre

note: Translators: A "." is added in between file name and starring * action description as a useful pause in the screen reader * announcement.
en: %s. Starred
eu: %s. izarduna

en: Replace When Saving?
eu: Ordeztu gordetzean?

en: “%s” already exists in “%s”. Saving will replace or overwrite its contents.
eu: “%s” badago lehendik “%s”(e)n.  Hura ordeztean bere edukia gainidatziko da.

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: Folder names cannot contain “/”
eu: Karpeta-izenak ezin du '/' karaktererik eduki

en: File names cannot contain “/”
eu: Fitxategi-izenak ezin du '/' karaktererik eduki

en: A folder cannot be called “.”
eu: Karpeta ezin da '.' gisa izendatu

en: A file cannot be called “.”
eu: Fitxategia ezin da '.' gisa izendatu

en: A folder cannot be called “..”
eu: Karpeta ezin da '..' gisa izendatu

en: A file cannot be called “..”
eu: Fitxategia ezin da '..' gisa izendatu

en: Folder name is too long
eu: Karpetaren izena luzeegia da

en: File name is too long
eu: Fitxategi-izena luzeegia da

note: We must warn about the side effect
en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden
eu: Izenaren hasieran "." duten karpetak ezkutuan daude

en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden
eu: Izenaren hasieran "." duten fitxategiak ezkutuan daude

en: A folder with that name already exists
eu: Direktorio hori badago lehendik ere

en: A file with that name already exists
eu: Izen hori duen fitxategia badago lehendik ere

en: _Skip
eu: _Saltatu

en: S_kip All
eu: S_altatu denak

en: _Retry
eu: S_aiatu berriro

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: Delete _All
eu: Ezabatu _denak

en: Replace _All
eu: Ordeztu _denak

en: _Merge
eu: _Batu

en: Merge _All
eu: Batu _denak

en: Copy _Anyway
eu: Kopiatu _dena den

en: Proceed _Anyway
eu: Jarraitu _dena den

en: Empty _Trash
eu: Hustu _zakarrontzia

en: %'d second | %'d seconds
eu[0]: segundo %'d
eu[1]: %'d segundo

en: %'d minute | %'d minutes
eu[0]: minutu %'d
eu[1]: %'d minutu

en: %'d hour | %'d hours
eu[0]: ordu %'d
eu[1]: %'d ordu

en: unknown
eu: ezezaguna

en: Permanently Delete “%s”?
eu: "%s" betiko ezabatu?

en: Permanently Delete %'d Selected Item? | Permanently Delete %'d Selected Items?
eu[0]: Ziur zaude hautatutako elementu %'d betiko ezabatu nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude hautatutako %'d elementuak betiko ezabatu nahi dituzula?

en: Permanently deleted items can not be restored
eu: Betiko ezabatutako elementuak ezin dira leheneratu

en: Empty Trash?
eu: Hustu zakarrontzia?

en: All items in the Trash will be permanently deleted
eu: Zakarrontziko elementu guztiak betiko ezabatuko dira

note: Translators: This action removes a file from Recent
en: Cleared “%s”
eu: “%s” garbituta

en: Deleted “%s”
eu: “%s” ezabatuta

note: Translators: This action removes a file from Recent
en: Clearing “%s”
eu: “%s” garbitzen

en: Deleting “%s”
eu: “%s” ezabatzen

note: Translators: This action removes file(s) from Recent
en: Cleared %'d file | Cleared %'d files
eu[0]: Fitxategi %'d garbitu da
eu[1]: %'d fitxategi garbitu dira

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
eu[0]: Fitxategi %'d ezabatu da
eu[1]: %'d fitxategi ezabatu dira

note: Translators: This action removes file(s) from Recent
en: Clearing %'d file | Clearing %'d files
eu[0]: Fitxategi %'d garbitzen
eu[1]: %'d fitxategi garbitzen

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
eu[0]: Fitxategi %'d ezabatzen
eu[1]: %'d fitxategi ezabatzen

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 files/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
eu[0]: %'d / %'d — %s falta
eu[1]: %'d / %'d — %s falta

en: (%d file/s) | (%d files/s)
eu[0]: (%d fitxat/seg)
eu[1]: (%d fitxat/seg)

en: Failed to delete all child files
eu: Fitxategi haur guztiak ezabatzeak huts egin du

en: Error while deleting.
eu: Errorea ezabatzean.

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
eu: Ez duzu behar adinako baimenik “%s” karpeta ezabatzeko.

en: There was an error deleting the folder “%s”.
eu: Errorea gertatu da “%s” karpeta ezabatzean.

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
eu: Ez duzu behar adinako baimenik “%s” fitxategia ezabatzeko.

en: There was an error deleting the file “%s”.
eu: Errorea gertatu da “%s” fitxategia ezabatzean.

en: Trashing “%s”
eu: “%s” zakarrontzira botatzen

en: Trashed “%s”
eu: “%s” zakarrontzira botata

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
eu[0]: Fitxategi %'d zakarrontzira botatzen
eu[1]: %'d fitxategi zakarrontzira botatzen

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
eu[0]: Fitxategi %'d zakarrontzira botata
eu[1]: %'d fitxategi zakarrontzira botata

note: Translators: %s is a file name
en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
eu: Ezin da “%s” zakarrontzira bota. Berehala ezabatu nahi duzu?

en: This remote location does not support sending items to the trash.
eu: Urruneko kokaleku horrek ez du elementuak zakarrontzira botatzea onartzen.

en: Trashing Files
eu: Fitxategiak zakarrontzira botatzen

en: Deleting Files
eu: Fitxategiak ezabatzen

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to eject “%s”
eu: Ezin da “%s” egotzi

en: Unable to unmount “%s”
eu: Ezin da '%s' desmuntatu

en: Empty Trash Before Ejecting?
eu: Hustu zakarrontzia egotzi baino lehen?

en: Empty the trash to free up space on “%s”. All trashed items will be permanently deleted.
eu: Hustu zakarrontzia “%s”(e)n tokia egiteko. Zakarrontzira botatako elementu guztiak betiko ezabatuko dira.

en: Do _Not Empty
eu: _Ez hustu

note: Translators: This is an action in a dialog to * clear trashed items.
en: _Empty
eu: _Hustu

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to access “%s”
eu: Ezin da “%s” atzitu

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
eu[0]: Fitxategi %'d kopiatzeko prestatzen (%s)
eu[1]: %'d fitxategi kopiatzeko prestatzen (%s)

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
eu[0]: Fitxategi %'d lekuz aldatzeko prestatzen (%s)
eu[1]: %'d fitxategi lekuz aldatzeko prestatzen (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
eu[0]: Fitxategi %'d ezabatzeko prestatzen (%s)
eu[1]: %'d fitxategi ezabatzeko prestatzen (%s)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
eu[0]: Fitxategi %'d zakarrontzira botatzeko prestatzen
eu[1]: %'d fitxategi zakarrontzira botatzeko prestatzen

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
eu[0]: Fitxategi %'d konprimatzeko prestatzen
eu[1]: %'d fitxategi konprimatzeko prestatzen

en: Error while copying.
eu: Errorea kopiatzean.

en: Error while moving.
eu: Errorea lekuz aldatzean.

en: Error while moving files to trash.
eu: Errorea fitxategiak zakarrontzira botatzean.

en: Error while compressing files.
eu: Errorea fitxategiak konprimatzean.

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
eu: Ezin dira “%s” karpetako fitxategiak kudeatu, hauek ikusteko baimenik ez duzulako.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
eu: Errorea gertatu da “%s” karpetako fitxategien informazioa eskuratzean.

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
eu: Ezin da “%s” karpeta kudeatu, irakurtzeko baimenik ez duzulako.

en: There was an error reading the folder “%s”.
eu: Errorea gertatu da “%s” karpeta irakurtzean.

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
eu: Ezin da “%s” fitxategia kudeatu, irakurtzeko baimenik ez duzulako.

en: There was an error getting information about “%s”.
eu: Errorea gertatu da “%s”(r)en informazioa lortzean.

en: Error while copying to “%s”.
eu: Errorea “%s”(e)n kopiatzean.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
eu: Ez duzu helburuko karpeta atzitzeko baimenik.

en: There was an error getting information about the destination.
eu: Errorea gertatu da helburuaren informazioa lortzean.

en: The destination is not a folder.
eu: Helburua ez da karpeta bat.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
eu: Ez dago nahikoa leku erabilgarri helburuan. Saiatu fitxategiak ezabatzen lekua egiteko.

en: %s more space is required to copy to the destination.
eu: %s leku gehiago behar da helburuan kopiatzeko.

en: File too Large for Destination
eu: Fitxategia handiegia da helbururako

en: Files bigger than 4.3 GB cannot be copied onto a FAT filesystem.
eu: 4.3 GB baino handiagoak diren fitxategiak ezin dira FAT fitxategi-sistema batean kopiatu.

en: The destination is read-only.
eu: Helburua irakurtzeko soilik da.

en: Moving “%s” to “%s”
eu: “%s” hona eramaten: “%s”

en: Moved “%s” to “%s”
eu: “%s” hona eramanda: “%s”

en: Copying “%s” to “%s”
eu: “%s” hemen kopiatzen: “%s”

en: Copied “%s” to “%s”
eu: “%s” hemen kopiatuta: “%s”

en: Duplicating “%s”
eu: “%s” bikoizten

en: Duplicated “%s”
eu: “%s” bikoiztuta

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
eu[0]: Fitxategi %'d “%s”(e)ra eramaten
eu[1]: %'d fitxategi “%s”(e)ra eramaten

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
eu[0]: Fitxategi %'d “%s”(e)n kopiatzen
eu[1]: %'d fitxategi “%s”(e)n kopiatzen

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
eu[0]: Fitxategi %'d “%s”(e)ra eramanda
eu[1]: %'d fitxategi “%s”(e)ra eramanda

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
eu[0]: Fitxategi %'d “%s”(e)n kopiatuta
eu[1]: %'d fitxategi “%s”(e)n kopiatuta

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
eu[0]: Fitxategi %'d “%s”(e)n bikoizten
eu[1]: %'d fitxategi “%s”(e)n bikoizten

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
eu[0]: Fitxategi %'d “%s”(e)n bikoiztuta
eu[1]: %'d fitxategi “%s”(e)n bikoiztuta

note: To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %s to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kB / 4 MB -- 2 hours left (4 kB/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument). To translato
en: %s / %s — %s left (%s/s) | %s / %s — %s left (%s/s)
eu[0]: %s / %s — %s falta (%s/s)
eu[1]: %s / %s — %s falta (%s/s)

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 kB/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left (%s/s) | %'d / %'d — %s left (%s/s)
eu[0]: %'d / %'d — %s falta (%s/s)
eu[1]: %'d / %'d — %s falta (%s/s)

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
eu: Ezin da “%s” karpeta kopiatu, helburuan karpeta hau sortzeko baimenik ez duzulako.

en: There was an error creating the folder “%s”.
eu: Errorea gertatu da “%s” karpeta sortzean.

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
eu: Ezin dira “%s” karpetako fitxategiak kopiatu, hauek ikusteko baimenik ez duzulako.

en: _Skip files
eu: _Saltatu fitxategiak

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
eu: Ezin da “%s” karpeta kopiatu, irakurtzeko baimenik ez duzulako.

en: Error while moving “%s”.
eu: Errorea “%s” lekuz aldatzean.

en: Could not remove the source folder.
eu: Ezin izan da iturburuko karpeta ezabatu.

en: There was an error getting information about the source.
eu: Errorea gertatu da iturburuaren informazioa lortzean.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
eu: Karpeta bat ezin da karpeta beraren barrura eraman.

en: You cannot copy a folder into itself.
eu: Karpeta bat ezin da karpeta beraren barruan kopiatu.

en: The destination folder is inside the source folder.
eu: Helburuko karpeta iturburuaren barruan kokatuta dago.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
eu: Fitxategi bat ezin da bere burura eraman.

en: You cannot copy a file over itself.
eu: Fitxategi bat ezin da bere gainean kopiatu.

en: The source file would be overwritten by the destination.
eu: Iturburuko fitxategia helburukoarekin gainidatziko da.

en: Error while copying “%s”.
eu: Errorea “%s” kopiatzean.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
eu: Ezin izan da existitzen den “%s”(r)en izen berdina duen fitxategia ezabatu.

en: There was an error copying the file into %s.
eu: Errorea gertatu da fitxategia “%s”(e)n kopiatzean.

en: Copying Files
eu: Fitxategiak kopiatzen

en: Preparing to move to “%s”
eu: “%s”(e)ra eramateko prestatzen

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
eu[0]: Fitxategi %'d lekuz aldatzeko prestatzen
eu[1]: %'d fitxategi lekuz aldatzeko prestatzen

en: There was an error moving the file into %s.
eu: Errorea gertatu da fitxategia “%s”(e)ra eramatean.

en: Moving Files
eu: Fitxategiak lekuz aldatzen

en: Creating links in “%s”
eu: “%s”(e)n estekak sortzen

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
eu[0]: Fitxategi %'derako esteka sortzen
eu[1]: %'d fitxategietarako estekak sortzen

en: Error while creating link to “%s”.
eu: Errorea “%s”(e)rako esteka sortzean.

en: Symbolic links only supported for local files
eu: Lokaleko fitxategien esteka sinbolikoak soilik onartzen dira

en: The target doesn’t support symbolic links.
eu: Helburuak ez du esteka sinbolikorik onartzen.

en: There was an error creating the symlink in %s.
eu: Errorea gertatu da esteka sinbolikoa sortzean “%s”(e)n.

en: Setting permissions
eu: Baimenak ezartzea

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
eu: Izenik gabeko karpeta

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
eu: Izenik gabeko dokumentua

en: Error while creating directory “%s”.
eu: Errorea “%s” direktorioa sortzean.

en: Error while creating file “%s”.
eu: Errorea “%s” fitxategia sortzean.

en: There was an error creating the directory in %s.
eu: Errorea gertatu da direktorioa sortzean “%s”(e)n.

en: Saving image to file
eu: Irudia fitxategian gordetzen

en: Successfully saved image to file
eu: Irudia fitxategian gorde da

en: Failed to save image
eu: Huts egin du irudia gordetzeak

note: Translators: This is used to auto-generate a file name for pasted images from * the clipboard i.e. "Pasted image.png", "Pasted image 1.png", ...
en: Pasted image
eu: Itsatsitako irudia

en: Retrieving clipboard data
eu: Arbeleko datuak atzitzen

en: Retrieving image data
eu: Irudi-datuak atzitzen

en: Emptying Trash
eu: Zakarrontzia husten

en: Verifying destination
eu: Helburua egiaztatzen

en: Extracting “%s”
eu: “%s” erauzten

en: Error extracting “%s”
eu: Errorea “%s” erauztean

en: There was an error while extracting “%s”.
eu: Errorea gertatu da “%s” erauztean.

en: Not enough free space to extract “%s”
eu: Ez dago nahiko leku "%s” erauzteko

en: Extracted “%s” to “%s”
eu: “%s” hemen erauzita: “%s”

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
eu[0]: Fitxategi %'d “%s”(e)n erauzita
eu[1]: %'d fitxategi “%s”(e)n erauzita

en: Preparing to extract
eu: Erauzteko prestatzen

en: Extracting Files
eu: Fitxategiak erauzten

en: Compressing “%s” into “%s”
eu: “%s” hemen konprimatzen: “%s”

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
eu[0]: Fitxategi %'d “%s”(e)n konprimatzen
eu[1]: %'d fitxategi “%s”(e)n konprimatzen

en: Error compressing “%s” into “%s”
eu: Errorea “%s” hemen konprimatzean: “%s”

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
eu[0]: Errorea fitxategi %'d “%s”(e)n konprimatzean
eu[1]: Errorea %'d fitxategi “%s”(e)n konprimatzean

en: There was an error while compressing files.
eu: Errorea gertatu da fitxategiak konprimatzean.

en: Compressed “%s” into “%s”
eu: “%s” hemen konprimatuta: “%s”

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
eu[0]: Fitxategi %'d “%s”(e)n konprimatuta
eu[1]: %'d fitxategi “%s”(e)n konprimatuta

en: Compressing Files
eu: Fitxategiak konprimatzen

en: Searching…
eu: Bilatzen…

en: Loading…
eu: Kargatzen…

en: Examples:
eu: Adibideak:

en: Could not paste files
eu: Ezin izan dira fitxategiak itsatsi

en: Cannot paste files into Starred
eu: Ezin dira fitxategiak itsatsi izardunetan

en: Cannot paste files into Recent
eu: Ezin dira fitxategiak itsatsi azken aldikoetan

en: Cannot paste files into Trash
eu: Ezin dira fitxategiak itsatsi zakarrontzian

en: Permissions do not allow pasting files in this directory
eu: Baimenek ez dute uzten direktorio honetan fitxategiak itsasten

en: “%s” selected
eu: “%s” hautatuta

en: %'d folder selected | %'d folders selected
eu[0]: Karpeta %'d hautatuta
eu[1]: %'d karpeta hautatuta

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
eu[0]: (elementu %'d du)
eu[1]: (%'d elementu ditu)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
eu[0]: (guztira elementu %'d du)
eu[1]: (guztira %'d elementu ditu)

en: %'d item selected | %'d items selected
eu[0]: Eementu %'d hautatuta
eu[1]: %'d elementu hautatuta

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
eu[0]: Beste elementu %'d hautatuta
eu[1]: Beste %'d elementu hautatuta

en: Search _Settings
eu: Bilaketa-e_zarpenak

en: Search _Everywhere
eu: Bilatu _edonon

en: More locations can be added to search in the settings
eu: Ezarpenetan kokaleku gehiago gehitu daitezke bilaketak egiteko

note: Translators: %s is the name of the search location formatted for display
en: No matches in “%s”
eu: Ez dago bat etortzerik hemen: “%s”

en: No Results Found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

en: Trash is Empty
eu: Zakarrontzia hutsik dago

en: No Starred Files
eu: Ez dago izardun fitxategirik

en: No Recent Files
eu: Ez dago azken aldiko fitxategirik

en: No Known Connections
eu: Ez dago konexio ezagunik

en: Enter an address to connect to a network location.
eu: Sartu helbide bat sareko kokaleku batekin konektatzeko.

en: Folder is Empty
eu: Karpeta hutsik dago

en: Select Move Destination
eu: Hautatu helburua eramateko

en: Select Copy Destination
eu: Hautatu helburua kopiatzeko

en: _Select
eu: _Hautatu

en: Select Extract Destination
eu: Hautatu erauzketaren helburua

en: Error sending email.
eu: Errorea mezua bidaltzean

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to remove “%s”
eu: Ezin da “%s” kendu

en: Unable to stop drive
eu: Ezin da unitatea gelditu

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to start “%s”
eu: Ezin da “%s” abiatu

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
eu[0]: Karpeta berria hautapenarekin (elementu %'d)
eu[1]: Karpeta berria hautapenarekin (%'d elementu)

en: Open With %s
eu: Ireki honekin: %s

en: Run
eu: Exekutatu

en: Extract
eu: Erauzi

en: Extract to…
eu: Erauzi hona…

en: Open
eu: Ireki

en: _Start
eu: _Hasi

en: _Connect
eu: _Konektatu

en: _Start Multi-disk Drive
eu: _Abiatu disko anitzeko unitatea

en: U_nlock Drive
eu: _Desblokeatu unitatea

en: Stop Drive
eu: Gelditu unitatea

en: _Safely Remove Drive
eu: _Kendu unitatea modu seguruan

en: _Disconnect
eu: _Deskonektatu

en: _Stop Multi-disk Drive
eu: _Gelditu disko anitzeko unitatea

en: _Lock Drive
eu: _Blokeatu unitatea

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: Dropped Text.txt
eu: Testua.txt jareginda

en: Drag and drop is not supported.
eu: Arrastatu eta jaregitea ez dago onartuta.

en: An invalid drag type was used.
eu: Arrastatze mota baliogabea erabili da.

en: Undo
eu: Desegin

en: Undo last action
eu: Azken ekintza desegiten du

en: Redo
eu: Berregin

en: Redo last undone action
eu: Desegin den azken ekintza berregiten du

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
eu[0]: Itzuli elementu %d “%s”(e)ra
eu[1]: Itzuli %d elementu “%s”(e)ra

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
eu[0]: Fitxategi %d “%s”(e)ra eramanda
eu[1]: %d fitxategi “%s”(e)ra eramanda

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
eu[0]: _Desegin elementu %d lekuz aldatzea
eu[1]: _Desegin %d elementu lekuz aldatzea

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
eu[0]: _Berregin elementu %d lekuz aldatzea
eu[1]: _Berregin %d elementu lekuz aldatzea

en: Move “%s” back to “%s”
eu: “%s” hona eramanda: “%s”

en: Move “%s” to “%s”
eu: “%s” hona eramanda: “%s”

en: _Undo Move
eu: _Desegin lekuz aldatzea

en: _Redo Move
eu: _Berregin lekuz aldatzea

en: _Undo Restore From Trash
eu: _Desegin zakarrontzitik berreskuratzea

en: _Redo Restore From Trash
eu: _Berregin zakarrontzitik berreskuratzea

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
eu[0]: Bota elementu %d zakarrontzira berriro
eu[1]: Bota %d elementu zakarrontzira berriro

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
eu[0]: Berreskuratu elementu %d zakarrontzitik
eu[1]: Berreskuratu %d elementu zakarrontzitik

en: Move “%s” back to trash
eu: Bota “%s” zakarrontzira berriro

en: Restore “%s” from trash
eu: Berreskuratu “%s” zakarrontzitik

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
eu[0]: Ezabatu kopiatutako elementu %d
eu[1]: Ezabatu kopiatutako %d elementu

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
eu[0]: Kopiatu elementu %d “%s”(e)n
eu[1]: Kopiatu %d elementu “%s”(e)n

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
eu[0]: _Desegin elementu %d kopiatzea
eu[1]: _Desegin %d elementu kopiatzea

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
eu[0]: _Berregin elementu %d kopiatzea
eu[1]: _Berregin %d elementu kopiatzea

en: Delete “%s”
eu: “%s” ezabatuta

en: Copy “%s” to “%s”
eu: “%s” hemen kopiatzen: “%s”

en: _Undo Copy
eu: _Desegin kopiatzea

en: _Redo Copy
eu: _Berregin kopiatzea

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
eu[0]: Ezabatu bikoiztutako elementu %d
eu[1]: Ezabatu bikoiztutako %d elementu

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
eu[0]: Fitxategi %d “%s”(e)n bikoiztuta
eu[1]: %d fitxategi “%s”(e)n bikoiztuta

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
eu[0]: _Desegin elementu %d bikoiztea
eu[1]: _Desegin %d elementu bikoiztea

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
eu[0]: _Berregin elementu %d bikoiztea
eu[1]: _Berregin %d elementu bikoiztea

en: Duplicate “%s” in “%s”
eu: "%s” “%s”(e)n bikoiztuta

en: _Undo Duplicate
eu: _Desegin bikoiztea

en: _Redo Duplicate
eu: _Berregin bikoiztea

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
eu[0]: Ezabatu elementu %d(e)n estekak
eu[1]: Ezabatu %d elementuren estekak

en: Create links to %d item | Create links to %d items
eu[0]: Sortu elementu %d(e)n estekak
eu[1]: Sortu %d elementuren estekak

en: Delete link to “%s”
eu: Ezabatu “%s”(r)en estekak

en: Create link to “%s”
eu: Sortu “%s”(r)en estekak

en: _Undo Create Link
eu: _Desegin esteka sortzea

en: _Redo Create Link
eu: _Berregin esteka sortzea

en: Create an empty file “%s”
eu: Sortu “%s” fitxategi hutsa

en: _Undo Create Empty File
eu: _Desegin fitxategi hutsa sortzea

en: _Redo Create Empty File
eu: _Berregin fitxategi hutsa sortzea

en: Create a new folder “%s”
eu: Sortu “%s” karpeta berria

en: _Undo Create Folder
eu: _Desegin karpeta sortzea

en: _Redo Create Folder
eu: _Berregin karpeta sortzea

en: Create new file “%s” from template
eu: Sortu “%s” fitxategi berria txantiloitik

en: _Undo Create From Template
eu: _Desegin txantiloitik sortzea

en: _Redo Create From Template
eu: _Berregin txantiloitik sortzea

en: Rename “%s” as “%s”
eu: “%s” izenaren ordez “%s” jarriko da.

en: _Undo Rename
eu: _Desegin izena aldatzea

en: _Redo Rename
eu: _Berregin izena aldatzea

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
eu[0]: Aldatu multzoka fitxategi %d izenez
eu[1]: Aldatu multzoka %d fitxategi izenez

en: _Undo Batch Rename
eu: _Desegin multzoka izena aldatzea

en: _Redo Batch Rename
eu: _Berregin multzoka izena aldatzea

en: Unstar %d file | Unstar %d files
eu[0]: Kendu izarra fitxategi %di
eu[1]: Kendu izarra %d fitxategiri

en: Star %d file | Star %d files
eu[0]: Eman izarra fitxategi %di
eu[1]: Eman izarra %d fitxategiri

en: _Undo Starring
eu: _Desegin izarra ematea

en: _Redo Starring
eu: _Berregin izarra ematea

en: _Undo Unstarring
eu: _Desegin izarra kentzea

en: _Redo Unstarring
eu: _Berregin izarra kentzea

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
eu[0]: Bota elementu %d zakarrontzira
eu[1]: Bota %d elementu zakarrontzira

en: Restore “%s” to “%s”
eu: “%s” izenaren ordez “%s” jarriko da.

en: Move “%s” to trash
eu: Bota “%s” zakarrontzira

en: _Undo Trash
eu: _Desegin zakarrontzia

en: _Redo Trash
eu: _Berregin zakarrontzira

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
eu: Leheneratu “%s”(e)ko elementuen jatorrizko baimenak

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
eu: Ezarri “%s”(e)ko elementuen baimenak

en: _Undo Change Permissions
eu: _Desegin baimen aldaketak

en: _Redo Change Permissions
eu: _Berregin baimen aldaketak

en: Restore original permissions of “%s”
eu: Leheneratu “%s” jatorrizko baimenak

en: Set permissions of “%s”
eu: Ezarri “%s”(r)en baimenak

en: Restore group of “%s” to “%s”
eu: Leheneratu “%s”(r)en taldea “%s”(e)ra

en: Set group of “%s” to “%s”
eu: “%s” izenaren ordez “%s” jarriko da.

en: _Undo Change Group
eu: _Desegin talde aldaketa

en: _Redo Change Group
eu: _Berregin talde aldaketa

en: Restore owner of “%s” to “%s”
eu: Leheneratu “%s”(r)en jabea “%s”(e)ra

en: Set owner of “%s” to “%s”
eu: “%s” izenaren ordez “%s” jarriko da.

en: _Undo Change Owner
eu: _Desegin jabe aldaketa

en: _Redo Change Owner
eu: _Berregin jabe aldaketa

en: _Undo Extract
eu: _Desegin erauztea

en: _Redo Extract
eu: _Berregin erauztea

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
eu[0]: Ezabatu erauzitako fitxategi %d
eu[1]: Ezabatu erauzitako %d fitxategi

en: Extract “%s”
eu: “%s” erauzten

en: Extract %d file | Extract %d files
eu[0]: Erauzi fitxategi %d
eu[1]: Erauzi %d fitxategi

en: Compress “%s”
eu: Konprimatu “%s”

en: Compress %d file | Compress %d files
eu[0]: Konprimatu fitxategi %d
eu[1]: Konprimatu %d fitxategi

en: _Undo Compress
eu: _Desegin konprimatzea

en: _Redo Compress
eu: _Berregin konprimatzea

en: Could not determine original location of “%s”
eu: Ezin izan da “%s”(r)en jatorrizko kokalekua zehaztu

en: The item cannot be restored from trash
eu: Ezin da elementua zakarrontzitik berreskuratu

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Photo CD
eu: Photo CDa

en: Contains digital photos
eu: Argazki digitalak ditu

en: Contains music
eu: Musika du

en: Contains software to run
eu: Exekutatuko den softwarea du

en: Contains software to install
eu: Instalatuko den softwarea du

en: Detected as “%s”
eu: “%s” gisa detektatuta

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Contains music and photos
eu: Musika eta argazkiak ditu

en: Contains photos and music
eu: Argazkiak eta musika ditu

[ctx: Noun]
note: Translators: This is appended to a file name when a copy of a file is created.
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: Noun]
note: Translators: This is appended to a file name when a copy of an already copied file is created. * `%zu` will be replaced with a number one higher than that of the previous copy.
en: Copy %zu
eu: Kopiatu %zu

note: Translators: File name for new symlink. %s is target's name, %zu is number of symlink.
en: Link to %s (%zu)
eu: Esteka hona: %s (%zu)

[ctx: Stop an ongoing operation]
en: Stop
eu: Gelditu

en: Content View
eu: Eduki-ikuspegia

en: View of the current location
eu: Uneko kokalekuaren ikuspegia

en: Network
eu: Sarea

en: Starred
eu: Izarduna

en: Files in the trash are permanently deleted after 1 hour
eu: Zakarrontziko elementu guztiak betiko ezabatuko dira ordubete igaro ondoren

en: Files in the trash are permanently deleted after %d day | Files in the trash are permanently deleted after %d days
eu[0]: Zakarrontziko elementu guztiak betiko ezabatuko dira egun %d igaro ondoren.
eu[1]: Zakarrontziko elementu guztiak betiko ezabatuko %d egun igaro ondoren.

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu
eu: Karpeta honetako fitxategi exekutagarri guztiak scripten menuan agertuko dira

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network
eu: Aktibatu fitxategien partekatzea karpeta honen edukia sarean partekatzeko

en: Sharing Settings
eu: Partekatzearen ezarpenak

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents
eu: Jarri fitxategiak karpeta honetan dokumentu berrien txantiloi gisa erabiltzeko

en: _Learn More
eu: _Ikasi gehiago

en: _Empty Trash…
eu: Hustu _zakarrontzia…

en: _Trash Settings
eu: Z_akarrontziaren ezarpenak

en: Clear Entry
eu: Garbitu sarrera

en: Go to Location
eu: Joan kokalekura

en: Running as root is not supported. Consider running `nautilus admin:///` instead.
eu: Erro gisa exekutatzea ez da onartzen. Horren ordez, `nautilus admin:///` exekutatu dezakezu.

en: Anything
eu: Edozer

en: Folders
eu: Karpetak

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: Illustration
eu: Ilustrazioa

en: Music
eu: Musika

en: Picture
eu: Irudia

en: Text File
eu: Testu-fitxategia

en: This link cannot be used because it has no target.
eu: Esteka hori ezin da erabili, helbururik ez duelako.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
eu: Esteka hori ezin da erabili, bere “%s” helburua ez dagoelako.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
eu: “%s” esteka hondatuta dago. Zakarrontzira bota nahi duzu?

en: Mo_ve to Trash
eu: _Bota zakarrontzira

en: The link “%s” is broken.
eu: “%s” esteka hondatuta dago.

en: Are you sure you want to open all files?
eu: Ziur zaude fitxategi denak irekitzea nahi duzula?

en: This will open %d separate tab and window. | This will open %d separate tabs and windows.
eu[0]: Horrek bereiztutako fitxa eta leiho %d irekiko du.
eu[1]: Horrek bereiztutako %d fitxa eta leiho irekiko ditu.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
eu[0]: Honek bereiztutako fitxa %d irekiko du.
eu[1]: Honek bereiztutako %d fitxa irekiko ditu.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
eu[0]: Honek leiho %d irekiko du.
eu[1]: Honek %d leiho irekiko ditu.

en: _Open All
eu: _Ireki dena

en: Could Not Display “%s”
eu: Ezin izan da “%s” bistaratu

en: The file is of an unknown type
eu: Fitxategia mota ezezagunekoa da

en: There is no app installed for “%s” files
eu: Ez dago aplikaziorik instalatuta “%s” fitxategientzako

en: _Select App
eu: _Hautatu aplikazioa

en: There was an internal error trying to search for apps:
eu: Barneko errorea gertatu da aplikazioak bilatzen saiatzean:

en: Unable to search for app
eu: Ezin da aplikazioa bilatu

en: _Search in Software
eu: _Bilatu Softwaren

en: There is no app installed for “%s” files. Do you want to search for an app to open this file?
eu: Ez dago aplikaziorik instalatuta “%s” fitxategietarako. Bilatu nahi al duzu fitxategi hori irekitzeko aplikazio bat?

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
eu: Ezin da kokalekua atzitu

en: Unable to start location
eu: Ezin da kokalekua abiatu

en: Opening “%s”.
eu: “%s” irekitzen.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
eu[0]: Elementu %d irekitzen.
eu[1]: %d elementu irekitzen.

en: _Close
eu: It_xi

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
eu: _Konektatu

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
eu: _Utzi

en: Unable to get remote server location
eu: Ezin da urruneko zerbitzariaren kokalekua lortu

en: File Transfer Protocol
eu: Fitxategi-transferentziako protokoloa (FTP)

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
eu: ftp:// edo ftps://

en: Network File System
eu: Sareko fitxategi-sistema (NFS)

en: SSH File Transfer Protocol
eu: SSH fitxategi-transferentziako protokoloa (FTPS)

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
eu: sftp:// edo ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
eu: dav:// edo davs://

note: Online accounts do not currently have a target URI.
en: Online Account
eu: Lineako kontua

note: Translators: This refers to network places which are currently mounted
en: Connected
eu: Konektatuta

note: Translators: This refers to network servers the user has previously connected to
en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Available on Current Network
eu: Eskuragarri uneko sarean

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
eu: Helburuko "%s” karpeta esteka sinboliko batekin ordeztea saiatzen ari zara.

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
eu: Hori ez dago baimenduta, helburuko karpetaren edukia ezabatzea saihesteko.

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
eu: Aldatu esteka sinbolikoa edo sakatu saltatzeko botoia.

en: Merge folder “%s”?
eu: Batu “%s” karpeta?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
eu: Batzean baieztapena eskatuko zaizu kopiatzen ari diren fitxategiekin gatazka duten karpetako fitxategiak ordeztu aurretik.

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
eu: Badago izen bereko karpeta zaharrago bat “%s”(e)n.

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
eu: Badago izen bereko karpeta berriago bat “%s”(e)n.

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
eu: Badago izen bereko beste karpeta bat “%s”(e)n.

en: Replace folder “%s”?
eu: Ordeztu “%s” karpeta?

en: Replacing it will remove all files in the folder.
eu: Hau ordeztean karpetako fitxategi guztiak kenduko dira.

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
eu: Badago izen bereko karpeta bat “%s”(e)n.

en: Replace file “%s”?
eu: Ordeztu “%s” fitxategia?

en: Replacing it will overwrite its content.
eu: Hau ordeztean bere edukia gainidatziko da.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
eu: Badago izen bereko fitxategi zaharrago bat “%s”(e)n.

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
eu: Badago izen bereko fitxategi berriago bat “%s”(e)n.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
eu: Badago izen bereko beste fitxategi bat “%s”(e)n.

en: Original Folder
eu: Jatorrizko karpeta

en: Contents:
eu: Edukia:

en: Original File
eu: Jatorrizko fitxategia

en: Size:
eu: Tamaina:

en: Type:
eu: Mota:

en: Last modified:
eu: Azken aldaketa:

en: Merge With
eu: Batu honekin

en: Replace With
eu: Ordeztu honekin

en: Merge Folder
eu: Batu karpeta

en: File and Folder Conflict
eu: Fitxategien eta karpeten gatazka

en: File Conflict
eu: Fitxategien gatazka

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains apps that can open the archive.
eu: Pasahitzez babestutako fitxategiak ez dira oraindik onartzen. Zerrenda honek fitxategi hori ireki dezaketen aplikazioak erakusten ditu.

en: “%s” is password-protected.
eu: “%s” pasahitzarekin babestuta dago.

en: Current Folder Menu
eu: Uneko karpeta-menua

note: Translators: This is the label used in the pathbar when seeing * the root directory (also known as /)
en: Operating System
eu: Sistema eragilea

note: Translators: This is the filesystem root directory (also known * as /) when seen as administrator
en: Administrator Root
eu: Administratzaile-erroa

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Save
eu: _Gorde

en: Open Read-Only
eu: Ireki irakurtzekoa soilik

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions the user has in a directory.
en: None
eu: Bat ere ez

note: Translators: Both %s will be replaced with formatted timestamps.
en: Examples: “%s”, “%s”
eu: Adibideak: “%s”, “%s”

en: Single-Click
eu: Klik bakuna

en: Double-Click
eu: Klik bikoitza

en: On This Device Only
eu: Gailu honetan soilik

en: All Locations
eu: Kokaleku guztietan

en: Never
eu: Inoiz ere ez

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: All Folders
eu: Karpeta guztiak

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
eu: Ezin duzu urruneko gune batetik komandorik exekutatu.

en: This is disabled due to security considerations.
eu: Hau desgaituta dago, segurtasun-neurriak direla eta.

note: all files are non-local some files are non-local
en: This drop target only supports local files.
eu: Honek jaregiteko helburuak fitxategi lokalak bakarrik onartzen ditu.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
eu: Lokalak ez diren fitxategiak irekitzeko, kopiatu karpeta lokal batera eta berriro jaregin.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
eu: Lokalak ez diren fitxategiak irekitzeko, kopiatu karpeta lokal batera eta berriro jaregin. Zuk jaregindako fitxategi lokalak dagoeneko ireki dira.

en: Details:
eu: Xehetasunak:

en: Cancelled
eu: Bertan behera utzita

en: Preparing
eu: Prestatzen

note: Translators: This describes an operation, such as copying or compressing files, as being completed.
en: Operation Completed
eu: Eragiketa osatu da

en: File Operations
eu: Fitxategiaren eragiketak

en: Show Details
eu: Erakutsi xehetasunak

en: %'d file operation active | %'d file operations active
eu[0]: Fitxategien eragiketa %'d aktibo
eu[1]: Fitxategien %'d eragiketa aktibo

en: All file operations have been completed
eu: Fitxategien eragiketa guztiak osatu dira

en: Read and Write
eu: Irakurri eta idatzi

en: Create and Delete Files
eu: Sortu eta ezabatu fitxategiak

en: Read and Write, No Access
eu: Irakurri eta idatzi, atzitzerik ez

en: Read-Only
eu: Irakurtzeko soilik

en: Access Files
eu: Atzitu fitxategiak

en: List Files Only
eu: Zerrendatu fitxategiak soilik

en: Write-Only
eu: idazteko soilik

en: Write-Only, No Access
eu: Idazteko soilik, atzitzerik ez

en: Access-Only
eu: Atzitzea soilik

en: Custom icon removed
eu: Ikono pertsonalizatua kendu da

en: _Undo
eu: _Desegin

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
eu: Ezin dituzu ikono pertsonalizatu bat baino gehiago aldi berean esleitu!

en: Please drop just one image to set a custom icon.
eu: Jaregin irudi bakarra ikono pertsonalizatu bat ezartzeko.

en: The file that you dropped is not local.
eu: Jaregin duzun fitxategia ez da lokala.

en: You can only use local images as custom icons.
eu: Irudi lokalak bakarrik erabil ditzakezu ikono pertsonal gisa.

en: The file that you dropped is not an image.
eu: Jaregin duzun fitxategia ez da irudia.

note: Unmarks a file as starred (starred)
en: Unstar
eu: Kendu izarra

[ctx: Verb]
en: Star
eu: Eman izarra

en: Cancel Group Change?
eu: Talde-aldaketa bertan behera utzi?

en: Cancel Owner Change?
eu: Jabe-aldaketa bertan behera utzi?

en: Multiple
eu: Anizkoitza

en: Empty folder
eu: Karpeta hutsa

en: Contents unreadable
eu: Eduki irakurtezinak

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
eu[0]: Elementu %'d, %s tamainakoa
eu[1]: %'d elementu, %s tamainakoa

en: (some contents unreadable)
eu: (eduki batzuk irakurtezinak)

note: Translators: %s will be filled with a filesystem type, such as 'ext4' or 'msdos'.
en: %s Filesystem
eu: %s fitxategi-sitema

en: The permissions of “%s” could not be determined.
eu: Ezin izan dira “%s”(r)en baimenak zehaztu.

en: Creating Properties window.
eu: Propietateen leihoa sortzen.

en: Select Custom Icon
eu: Hautatu ikono pertsonalizatua

en: Search may be slow and will not include subfolders or file contents
eu: Bilaketa motela izan daiteke eta ez ditu azpikarpetak edo fitxategi-edukiak arakatuko

en: Search may be slow and will not include file contents
eu: Bilaketa motela izan daiteke eta ez ditu fitxategi-edukiak arakatuko

en: Remote Location
eu: Urruneko kokalekua

en: External Drive
eu: Kanpoko unitatea

en: Folder Not in Search Locations
eu: Karpeta ez dago bilaketa-kokalekuetan

en: Subfolders Not in Search Locations
eu: Azpikarpetak ez daude bilaketa-kokalekuetan

en: Some subfolders will not be included in search results
eu: Zenbait azpikarpeta ez dira kontuan hartuko bilaketa-emaitzetan

en: Search will be slower and will not include file contents for some folders
eu: Bilaketa motelagoa izango da eta ez ditu zenbait karpetatako fitxategi-edukiak arakatuko

note: translators: This opens the search panel in the Settings app.
en: _Search Settings
eu: _Bilaketa-ezarpenak

en: Filter Search Results
eu: Iragazi bilaketa-emaitzak

en: Search Information
eu: Bilatu informazioa

en: Search current folder
eu: Bilatu uneko karpetan

en: Search everywhere
eu: Bilatu edonon

en: Rename Folder
eu: Aldatu karpetaren izena

en: Rename File
eu: Aldatu fitxategiaren izena

en: Search for “%s”
eu: Bilatu '%s'

en: Unable to complete the requested search
eu: Ezin da eskatutako bilaketa osatu

en: Date Used
eu: Erabilera-data

en: Date Created
eu: Sorrera-data

en: Date Modified
eu: Aldatze-data

note: trash
en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Eject
eu: Egotzi

en: Unmount
eu: Desmuntatu

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
eu: Ireki %s

en: Open Personal Folder
eu: Ireki karpeta pertsonala

en: Recent
eu: Azken aldikoa

en: Recent Files
eu: Azken fitxategiak

en: Starred Files
eu: Izardun fitxategiak

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Open the contents of your desktop in a folder
eu: Ireki mahaigaineko edukia karpeta batean

en: Open Network Locations
eu: Ireki sareko kokalekua

en: Open Trash
eu: Ireki zakarrontzia

en: Mount and Open “%s”
eu: Muntatu eta ireki '%s'

en: New bookmark
eu: Laster-marka berria

en: Add a new bookmark
eu: Gehitu laster-marka berria

note: Translators: This means that unlocking an encrypted storage * device failed. %s is the name of the device.
en: Error unlocking “%s”
eu: Errorea “%s” desblokeatzean

en: This name is already taken
eu: Izen hori jadanik erabilita dago

en: _Rename
eu: _Aldatu izena

en: Unable to stop “%s”
eu: Ezin da '%s' gelditu

en: Unable to poll “%s” for media changes
eu: Ezin da euskarri aldakorren '%s' berreskuratu

en: Open in New _Tab
eu: Ireki _fitxa berrian

en: Open in New _Window
eu: Ireki _leiho berrian

en: _Remove from Bookmarks
eu: _Kendu laster-marketatik

en: _Mount
eu: _Muntatu

en: _Unmount
eu: _Desmuntatu

en: _Eject
eu: E_gotzi

en: _Detect Media
eu: _Detektatu euskarria

en: _Power On
eu: _Itzali

en: _Connect Drive
eu: _Konektatu unitatea

en: _Start Multi-disk Device
eu: _Abiatu disko anitzeko gailua

en: _Unlock Device
eu: _Desblokeatu gailua

en: _Stop
eu: _Gelditu

en: _Disconnect Drive
eu: _Deskonektatu unitatea

en: _Stop Multi-disk Device
eu: _Gelditu disko anitzeko gailua

en: _Lock Device
eu: _Blokeatu gailua

en: Format…
eu: Formatua…

en: Properties
eu: Propietateak

en: Device
eu: Gailua

en: Sidebar
eu: Alboko barra

en: List of common shortcuts, mountpoints, and bookmarks.
eu: Lasterbide, muntatze-puntu eta laster-marka arrunten zerrenda.

en: starred
eu: izarduna

en: unstarred
eu: izarrik gabea

en: New tab
eu: Fitxa berria

en: Close current view
eu: Itxi uneko ikuspegia

note: Translators: only one item has been moved to trash and %s is its name.
en: “%s” moved to trash
eu: “%s” zakarrontzira eraman da

note: Translators: one or more items might have been moved to trash, and %d * is the count.
en: %d file moved to trash | %d files moved to trash
eu[0]: Fitxategi %d zakarrontzira eraman da
eu[1]: %d fitxategi zakarrontzira eraman dira

note: Translators: one item has been unstarred and %s is its name.
en: “%s” unstarred
eu: "%s” izarra kendu zaio

note: Translators: one or more items have been unstarred, and %d * is the count.
en: %d file unstarred | %d files unstarred
eu[0]: Fitxategi %di izarra kendu zaio
eu[1]: %d fitxategiri izarra kendu zaie

en: _Redo
eu: _Berregin

en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: No plugins currently installed.
eu: Ez dago pluginik instalatuta.

en: Currently installed plugins:
eu: Unean instalatutako pluginak:

en: For bug testing only, the following command can be used:
eu: Akatsak probatzeko soilik, honako komandoa erabili daiteke:

en: Parent folder
eu: Karpeta gurasoa

en: Back
eu: Atzera

en: Forward
eu: Aurrera

en: Search Everywhere
eu: Bilatu edonon

en: Find files and folders in all search locations
eu: Bilatu fitxategi eta karpetak bilaketa-kokaleku guztietan

en: Search Settings
eu: Bilaketa-ezarpenak

en: Unable to display the contents of this folder.
eu: Ezin da karpeta honen edukia bistaratu.

en: This location doesn’t appear to be a folder.
eu: Ez dirudi kokaleku hau karpeta bat denik.

en: Unable to find “%s”. Please check the spelling and try again.
eu: Ezin da "%s” aurkitu. Egiaztatu ondo idatzita dagoela eta saiatu berriro.

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
eu: Ezin da eskatutako fitxategia aurkitu. Egiaztatu ondo idatzita dagoela eta saiatu berriro.

en: “%s” locations are not supported.
eu: “%s” helbideak ez daude onartuta.

en: Unable to handle this kind of location.
eu: Ezin da honelako helbiderik kudeatu.

en: Unable to access the requested location.
eu: Ezin da eskatutako kokalekua atzitu.

en: Don’t have permission to access the requested location.
eu: Ez duzu eskatutako kokalekua atzitzeko baimenik.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
eu: Ezin da eskatutako kokalekua aurkitu. Egiaztatu ondo idatzita dagoela eta saiatu berriro.

note: This case can be hit when server application is not installed * or is inactive in the system user is trying to connect to.
en: The server has refused the connection. Typically this means that the firewall is blocking access or that the remote service is not running.
eu: Zerbitzariak konexioa ukatu du. Normalean horrek esan nahi du suebakia sarbidea blokeatzen ari dela edo urruneko zerbitzua ez dagoela abian.

en: Unhandled error message: %s
eu: Kudeatu gabeko errorea: %s

en: Open with:
eu: Ireki honekin:

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: New Window
eu: Leiho berria

[ctx: shortcut window]
en: Close Window or Tab
eu: Itxi leihoa edo fitxa

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Search Everywhere
eu: Bilatu edonon

[ctx: shortcut window]
en: Search Current Folder
eu: Bilatu uneko karpetan

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark Current Location
eu: Sortu uneko kokalekuaren laster-marka

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
eu: Erakutsi laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Show Preferences
eu: Erakutsi hobespenak

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

[ctx: shortcut window]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: shortcut window]
en: Redo
eu: Berregin

[ctx: shortcut window]
en: Opening
eu: Ireki-unea

[ctx: shortcut window]
en: Open
eu: Ireki

[ctx: shortcut window]
en: Open in New Tab
eu: Ireki fitxa berrian

[ctx: shortcut window]
en: Open in New Window
eu: Ireki leiho berrian

[ctx: shortcut window]
en: Open Item Location (Search and Recent Only)
eu: Ireki elementuaren kokalekua (soilik bilaketak eta azken elementuak)

[ctx: shortcut window]
en: Open With Default App
eu: Ireki aplikazio lehenetsiarekin

[ctx: shortcut window]
en: Open Current Directory in Console
eu: Ireki uneko direktorioa kontsolan

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
eu: Fitxak

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
eu: Fitxa berria

[ctx: shortcut window]
en: Go to Previous Tab
eu: Joan aurreko fitxara

[ctx: shortcut window]
en: Go to Next Tab
eu: Joan hurrengo fitxara

[ctx: shortcut window]
en: Open Tab
eu: Ireki fitxa

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Left
eu: Eraman fitxa ezkerrera

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Right
eu: Eraman fitxa eskuinera

[ctx: shortcut window]
en: Restore Closed Tab
eu: Leheneratu itxitako fitxa

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
eu: Nabigazioa

[ctx: shortcut window]
en: Go Back
eu: Joan atzera

[ctx: shortcut window]
en: Go Forward
eu: Joan aurrera

[ctx: shortcut window]
en: Go Up
eu: Joan gora

[ctx: shortcut window]
en: Go Down
eu: Joan behera

[ctx: shortcut window]
en: Go to Home Folder
eu: Joan karpeta nagusira

[ctx: shortcut window]
en: Enter Location
eu: Sartu kokalekua

[ctx: shortcut window]
en: Location Bar With Root Location
eu: Kokaleku-barra erroarekin

[ctx: shortcut window]
en: Location Bar With Home Location
eu: Kokaleku-barra karpeta nagusiarekin

[ctx: shortcut window]
en: View
eu: Ikusi

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
eu: Handiagotu

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
eu: Berrezarri zooma

[ctx: shortcut window]
en: Refresh View
eu: Freskatu ikuspegia

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide Hidden Files
eu: Erakutsi/ezkutatu ezkutuko fitxategiak

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide Sidebar
eu: Erakutsi/ezkutatu alboko barra

[ctx: shortcut window]
en: Open Current Folder Menu
eu: Ireki uneko karpeta-menua

[ctx: shortcut window]
en: Open Context Menu
eu: Ireki laster-menua

[ctx: shortcut window]
en: List View
eu: Zerrenda-ikuspegia

[ctx: shortcut window]
en: Grid View
eu: Sareta-ikuspegia

[ctx: shortcut window]
en: Expand Folder
eu: Zabaldu karpeta

[ctx: shortcut window]
en: Collapse Folder
eu: Tolestu karpeta

[ctx: shortcut window]
en: Editing
eu: Edizioa

[ctx: shortcut window]
en: Create Folder
eu: Sortu karpeta

[ctx: shortcut window]
en: Rename
eu: Aldatu izena

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
eu: Bota zakarrontzira

[ctx: shortcut window]
en: Delete Permanently
eu: Ezabatu betiko

[ctx: shortcut window]
en: Create Link to Copied Item
eu: Sortu esteka kopiatutako elementuari

[ctx: shortcut window]
en: Create Link to Selected Item
eu: Sortu esteka hautatutako elementuari

[ctx: shortcut window]
en: Cut
eu: Ebaki

[ctx: shortcut window]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: shortcut window]
en: Paste
eu: Itsatsi

[ctx: shortcut window]
en: Select All
eu: Hautatu dena

[ctx: shortcut window]
en: Invert Selection
eu: Alderantzikatu hautapena

[ctx: shortcut window]
en: Select Items Matching
eu: Hautatu bat datozen elementuak

[ctx: shortcut window]
en: Show Item Properties
eu: Erakutsi elementuaren propietateak

en: Choose an app to open the selected files
eu: Aukeratu aplikazio bat hautatutako fitxategiak irekitzeko

en: Always use for this file type
eu: Erabili beti fitxategi mota honetarako

en: Automatic Numbers
eu: Zenbaki automatikoak

en: Metadata
eu: Metadatuak

en: Creation Date
eu: Sorrera-data

en: Season Number
eu: Denboraldi-zenbakia

en: Episode Number
eu: Kapitulu-zenbakia

en: Track Number
eu: Pista-zenbakia

en: Artist Name
eu: Artistaren izena

en: Album Name
eu: Albumaren izena

en: Original File Name
eu: Jatorrizko fitxategi-izena

en: Rename _using a template
eu: Aldatu izenez _txantiloi bat erabiliz

en: Find and replace _text
eu: Bilatu eta _ordeztu testua

note: Translators: This is a noun, not a verb
en: Format
eu: Formateatu

en: Add
eu: Gehitu

en: Automatic Numbering Order
eu: Zenbaketa automatikoaren ordena

[ctx: title]
en: Replace
eu: Ordeztu

en: Existing Text
eu: Dagoen testua

en: Next Conflict
eu: Hurrengo gatazka

en: Previous Conflict
eu: Aurreko gatazka

en: Visible Columns
eu: Zutabe ikusgaiak

en: This folder uses custom settings
eu: Karpeta honek ezarpen pertsonalizatuak erabiltzen ditu

en: _Revert
eu: _Leheneratu

en: _Only Apply to Current Folder
eu: Aplikatu _uneko karpetari soilik

en: Move _Up
eu: Eraman _gora

en: Move _Down
eu: Eraman _behera

en: Compress Files and Folders
eu: Konprimatu fitxategiak eta karpetak

en: C_ompress
eu: K_onprimatu

en: Archive _Name
eu: Artxiboaren _izena

en: Co_mpression Method
eu: Ko_npresio-metodoa

en: Encryption
eu: Zifratzea

en: Encrypt contents of the archive with a password when the compression method supports password-protection.
eu: Zifratu artxibooaren edukiak pasahitz batekin konpresio-metodoak pasahitz bidezko babesa onartzen duenean.

en: _Password
eu: _Pasahitza

en: _Confirm Password
eu: _Berretsi pasahitza

en: Pick Date
eu: Aukeratu data

en: Add Date Filter
eu: Gehitu data-iragazkia

en: Filter by Date
eu: Iragazi dataren arabera

en: _Date Range
eu: _Datu-barrutia

note: Keep in sync with code
en: Single Day
eu: Egun bakarra

en: ± 1 day
eu: Egun ± 1

en: ± 3 days
eu: ± 3 egun

en: ± 7 days
eu: ± 7 egun

en: ± 14 days
eu: ± 14 egun

en: Specify Range
eu: Zehaztu barrutia

en: _Date
eu: _Data

en: Fro_m
eu: Noi_ztik

en: _To
eu: Noiz _arte

en: _Filter
eu: _Iragazkia

en: New Folder
eu: Karpeta berria

en: _Folder Name
eu: _Karpetaren izena

en: _Create
eu: _Sortu

en: Show Sidebar
eu: Erakutsi alboko barra

en: Edit File Name
eu: Editatu fitxategi-izena

en: Reset File Name
eu: Berrezarri fitxategi-izena

en: File Name
eu: Fitxategi-izena

[ctx: File Chooser tooltips]
note: Translators: 'Show' is a verb
en: Show Options
eu: Erakutsi aukerak

en: Visible Files Filter
eu: Fitxategi ikusgaien iragazkia

en: Select a _new name for the destination
eu: _Hautatu helburuaren izen berria

en: R_eset
eu: Berr_ezarri

en: _Apply this action to all files and folders
eu: A_plikatu ekintza hau fitxategi eta karpeta guztiei

en: Change Permissions for Enclosed Files
eu: Aldatu baimenak fitxategi inguratuei

en: C_hange
eu: _Aldatu

en: _Files
eu: _Fitxategiak

en: F_olders
eu: _Karpetak

en: Fi_les
eu: Fi_txategiak

en: Fol_ders
eu: Ka_rpetak

en: Others
eu: Bestelakoak

en: Fil_es
eu: F_itxategiak

en: Folde_rs
eu: Karp_etak

en: New _Folder…
eu: _Karpeta berria…

en: New _Document
eu: _Dokumentu berria

en: Open _With…
eu: Ireki _honekin…

en: Open in Consol_e
eu: Ireki ko_ntsolan

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: Paste as _Link
eu: Itsatsi _esteka gisa

en: Select _All
eu: Hautatu _dena

en: _Visible Columns
eu: _Zutabe ikusgaiak

en: Empty _Trash…
eu: Hustu _zakarrontzia…

en: P_roperties
eu: _Propietateak

en: _Extract
eu: _Erauzi

en: E_xtract to…
eu: Erauzi _hona…

en: _Run as a Program
eu: E_xekutatu programa gisa

en: _Open Item Location
eu: Ireki _elementuaren kokalekua

en: _Scripts
eu: _Script-ak

en: _Open Scripts Folder
eu: I_reki script-en karpeta

en: Cu_t
eu: _Moztu

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: Move to…
eu: Eraman hona…

en: Copy to…
eu: Kopiatu hemen…

en: Rena_me…
eu: Aldatu _izena…

en: _Paste Into Folder
eu: I_tsatsi karpetan

en: Create _Link
eu: Sortu _esteka

en: C_ompress…
eu: _Konprimatu…

en: Set as Background…
eu: Ezarri atzeko plano gisa…

note: Translators: This is the transitive verb meaning 'to send via email' (e.g. 'email this document to Angela).
en: Email…
eu: Bidali posta elektronikoz…

en: _Delete From Trash…
eu: _Ezabatu zakarrontzitik…

en: _Delete Permanently…
eu: _Ezabatu behin betiko…

en: _Restore From Trash
eu: _Berreskuratu zakarrontzitik

en: _Remove From Recent
eu: _Kendu azken aldikoetatik

en: _Copy Address
eu: Kopiatu _helbidea

en: _Remove
eu: _Kendu

en: Select Items Matching
eu: Hautatu bat datozen elementuak

en: Pattern
eu: Eredua

en: Full Text Match
eu: Testu osoaren bat etortzea

en: Server Addresses
eu: Zerbitzarien helbideak

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
eu: Zerbitzari-helbideek protokolo-aurrizki bat eta helbide bat dituzte. Adibideak:

en: Available Protocols
eu: Protokolo erabilgarriak

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Server address
eu: Zerbitzari-helbidea

en: Server Address Information
eu: Zerbitzari-helbidearen informazioa

en: Password Required
eu: Pasahitza behar da

en: Enter password…
eu: Idatzi pasahitza…

en: _Properties
eu: _Propietateak

en: R_eload
eu: _Birkargatu

en: St_op
eu: Gel_ditu

en: Add to _Bookmarks
eu: Gehitu _laster-markei…

en: Remove from _Bookmarks
eu: Kendu _laster-marketatik

en: _Star Folder
eu: Eman _izarra karpetari

en: _Unstar Folder
eu: Kendu i_zarra karpetari

en: _Copy Location
eu: _Kopiatu helbidea

en: _Open in File Manager
eu: _Ireki fitxategi-kudeatzailearekin

en: Paste as Lin_k
eu: Itsatsi e_steka gisa

en: General
eu: Orokorra

en: Sort _Folders Before Files
eu: _Ordenatu karpetak fitxategiak baino lehen

en: _Expandable Folders in List View
eu: Karpeta _zabalgarriak zerrendaren ikuspegian

en: _Action to Open Items
eu: Elementuak _irekitzeko ekintza

en: Optional Context Menu Actions
eu: Laster-menuen aukerako ekintzak

en: Show more actions in the menus. Keyboard shortcuts can be used even if the actions are not shown.
eu: Erakutsi ekintza gehiago menuetan. Laster-teklak erabili daitezke ekintzak bistan egon ez arren.

en: _Delete Permanently
eu: _Ezabatu behin betiko

en: Performance
eu: Errendimendua

en: These features may cause slowdowns and excess network usage, especially when browsing files outside this device, such as on a remote server.
eu: Eginbide horiek moteltzeak eta sarearen gehiegizko erabilera eragin dezakete, batez ere gailu honetakoak ez diren fitxategiak, adibidez urruneko zerbitzari batekoak, arakatzen badira.

en: Search in Su_bfolders
eu: Bilatu _azpikarpetatan

en: Show _Thumbnails
eu: Erakutsi _miniaturak

en: _Count Number of Files in Folders
eu: Zenbatu karpetetan dagoen fitxategi ko_purua

en: Date and Time Format
eu: Data eta orduaren formatua

en: Choose how dates and times are displayed in list and grid views.
eu: Aukeratu datak eta orduak nola bistaratuko diren zerrenda- eta sareta-ikuspegietan.

en: _Simple
eu: _Sinplea

en: Deta_iled
eu: _Xehea

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
eu: Gehitu informazioa fitxategien eta karpeten izenen azpian bistaratzeko. Zooma handiagotzean informazio gehiago agertuko da.

en: Grid View Captions
eu: Sareta-ikuspegiaren azalpenak

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Fi_rst
eu: _Lehena

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Seco_nd
eu: _Bigarrena

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: T_hird
eu: _Hirugarrena

en: Show File Operations
eu: Erakutsi fitxategi-eragiketak

en: Set Custom Icon
eu: Ezarri ikono pertsonalizatua

en: Remove Custom Icon
eu: Kendu ikono pertsonalizatua

en: Unknown Filesystem
eu: Fitxategi-sistema ezezaguna

en: total
eu: guztira

note: Refers to the capacity of the filesystem
en: used
eu: erabilita

note: Refers to the capacity of the filesystem
en: free
eu: libre

note: Disks refers to GNOME Disks.
en: _Open in Disks
eu: Ireki _Diskoak aplikazioan

en: _Link Target
eu: Estekaren _helburua

en: Open Link Target
eu: Ireki estekaren helburua

en: Parent _Folder
eu: Karpeta _gurasoa

en: Open Parent Folder
eu: Ireki karpeta gurasoa

en: _Permissions
eu: _Baimenak

en: _Executable as Program
eu: Programa gisa _exekutagarria

en: Set Custom Permissions
eu: Ezarri baimen pertsonalizatuak

en: Unknown Permissions
eu: Baimen ezezagunak

en: The permissions of the selected files could not be determined
eu: Ezin izan dira hautatutako fitxategien baimenak zehaztu

en: Only the owner can edit these permissions
eu: Jabeak soilik editatu ditzake baimen horiek

en: _Owner
eu: _Jabea

en: Access
eu: Atzitzea

en: Folder Access
eu: Karpeta-atzitzea

en: File Access
eu: Fitxategi-atzitzea

en: _Group
eu: _Taldea

en: Other Users
eu: Beste erabiltzaileak

en: Security Context
eu: Segurtasun testuingurua

en: Change Permissions for _Enclosed Files…
eu: Aldatu baimenak fitxategi i_nguratuei…

en: New Filename
eu: Fitxategi-izen berria

en: File Types
eu: Fitxategi motak

en: _Audio
eu: _Audioa

en: _Documents
eu: _Dokumentuak

en: _Folders
eu: _Karpetak

en: _Images
eu: _Irudiak

en: _PDF
eu: _PDFak

en: _Spreadsheets
eu: Ka_lkulu-orriak

en: Te_xt
eu: _Testua

en: _Videos
eu: _Bideoak

en: Specific Type
eu: Mota zehatza

note: Translators: This refers to a date time
en: Used
eu: Erabilita

en: _Today
eu: _Gaur

en: _Yesterday
eu: _Atzo

en: Past _Week
eu: Pasa den a_stean

en: Past _Month
eu: Pasa den _hilean

en: Past Y_ear
eu: Pasa den _urtean

en: Custom Date Range
eu: Data-barruti pertsonalizatua

en: Text Matching
eu: Testuaren bat etortzea

en: _Content & Filename
eu: _Edukia eta fitxategi-izena

en: Search Inside Files
eu: Bilatu fitxategien barruan

en: _Only Filename
eu: _Fitxategi-izena soilik

en: Don't Search Inside Files
eu: Ez bilatu fitxategien barruan

en: Only Co_ntents
eu: E_dukiak soilik

en: Add File Type Filter
eu: Ggehitu fitxategi motaren iragazkia

en: _Add
eu: G_ehitu

en: Search for file types
eu: Bilatu fitxategi motak

en: Search File Types
eu: Bilatu fitxategi motak

en: Search by type, name, or description
eu: Bilatu motaren, izenaren edo deskribapenaren arabera

en: Try a different search
eu: Saiatu bestelako bilaketa bat

en: Search Current Folder
eu: Bilatu uneko karpetan

en: Last _Modified
eu: A_zken aldatuak

en: _First Modified
eu: _Lehen aldatuak

en: _Size
eu: _Tamaina

en: _Type
eu: _Mota

en: Last _Trashed
eu: Zakarrontzira _botatako azkena

en: Icon Size
eu: Ikonoen tamaina

[ctx: menu item]
note: Translators: a menu item in a group of sorting options in a toolbar menu, with criterions such as "A-Z" or "Last Modified".
en: Sort
eu: Ordenatu

en: Show _Hidden Files
eu: Erakutsi fitxategi _ezkutuak

en: _Visible Columns…
eu: _Zutabe ikusgaiak…

note: Translators: This is a noun, meaning the options pertaining to the view.
en: View Options
eu: Ikusteko aukerak

en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

en: Zoom In
eu: Handiagotu

en: New _Window
eu: Leiho _berria

en: New _Tab
eu: _Fitxa berria

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About Files
eu: Fitxategiei _buruz

en: _New Tab
eu: _Fitxa berria

en: Re_store Closed Tab
eu: Berrez_arri itxitako fitxa

en: Move Tab to New _Window
eu: Eraman fitxa _leiho berrira

note: Translators: use “Move Tab _Right” for RTL languages
en: Move Tab _Left
eu: Eraman fitxa e_zkerrera

note: Translators: use “Move Tab _Left” for RTL languages
en: Move Tab _Right
eu: Eraman fitxa e_skuinera

en: _Close Tab
eu: It_xi fitxa

en: Close _Other Tabs
eu: Itxi _beste fitxak

en: Main Menu
eu: Menu nagusia
