Nautilus - en to my translation catalogue (1131 entries)

en: Run Software
my: ဆော့ဖ်ဝဲလ်မောင်းနှင်

en: Files
my: ဖိုင်

en: Access and organize files
my: ဖိုင်များစီမံရန်

en: Files, also known as Nautilus, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
my: နောတီလပ် ဟုအသိများသော ဖိုင် သည် နုန်ဒက်စ်တော့ပ်၏ဖိုင်မန်နေဂျာဖြစ်ပါသည်။

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch apps. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
my: Nautilus သည် ဖိုင်မန်နေဂျာတစ်ခု၏ ရှိရမည့် အခြေခံလုပ်ဆောင်ချက်များကို လုပ်နိုင်သည့်အပြင် သင်၏ဖိုင်နှင့်ဖိုင်တွဲများကို စက်တွင်း သာမက ကွန်ရက်တွင်လည်း ဒေတာများ ရေးဖတ်နိုင်ပါသည်။ စေခိုင်းကုဒ်များ မောင်းနှင်ပေး၍ အပ္ပလီကေးရှင်းများကိုလည်း လွှင့်တင်ပေးနိုင်ပါသည်။ ၎င်းတွင် အိုင်ကွန် တိုင်-တန်း၊ အိုင်ကွန် စာစဉ်၊ နှင့် သစ်ပစ်စာစဉ် စသည့် မြင်ကွင်းသုံးမျိုး သုံးထားပါသည်။ ၎င်း၏စွမ်းရည်များကိုလည်း ပလပ်ဂင်များ၊ ညွှန်ကြားစာများသုံး၍လည်း တိုးချဲ့နိုင်ပါသေးသည်။

en: Grid View
my: ဇယားမြင်ကွင်း

en: List View
my: စာစဉ်မြင်ကွင်း

en: Search
my: ရှာဖွေရေး

en: Selection of Multiple Files
my: ဖိုင်အများအပြားရွေးချယ်ခြင်း

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: folder;manager;explore;disk;filesystem;nautilus;
my: ဖိုင်တွဲ;မန်နေဂျာ;ရှာဖွေ;သိမ်းဆည်း;နေရာ;နောတီလပ်;folder;manager;explore;disk;filesystem;nautilus;

en: New Window
my: ဝင်းဒိုးအသစ်

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
my: လမ်းကြောင်းပြတန်းအစား တည်နေရာရေးသွင်းဖောင်ကိုအမြဲတမ်းသုံးမည်

en: If set to true, Files will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
my: အမှန်ခြစ်ထားပါက နောတီလပ်သည် လမ်းကြောင်းပြတန်းအစား စာရေးသွင်းဖောင်ကို အသုံးပြုသွားမည်

en: Where to perform recursive search
my: ဘယ်နေရာတွင် recursiveရှာဖွေမှုလုပ်ဆောင်မလဲ

en: Locations in which Files should search subfolders. Available values are “local-only”, “always”, “never”.
my: ဖိုင်တွဲအခွဲများပေါ်တွင် Nautilus ရှာဖွေသင့်သည့်နေရာများ။ ရနိုင်သည်များမှာ "စက်တွင်းသီးသန့်"၊ "အမြဲတမ်း"၊ "ဘယ်တော့မှ" ဖြစ်သည်။

en: Filter the search dates using either last used or last modified
my: နောက်ဆုံးအသုံးပြုခဲ့သော သို့မဟုတ် နောက်ဆုံးပြုပြင်ထားသော နေ့ရက်များကို အသုံးပြု၍ ရှာဖွေသည့်ရက်စွဲများကို စစ်ထုတ်ပါ

en: Filter the search dates using either last used or last modified.
my: နောက်ဆုံးအသုံးပြုခဲ့သော သို့မဟုတ် နောက်ဆုံးပြုပြင်ထားသော နေ့ရက်များကို အသုံးပြု၍ ရှာဖွေသည့်ရက်စွဲများကို စစ်ထုတ်ပါ။

en: Whether to show a context menu item to delete permanently
my: အမြဲတမ်းဖျက်ရန်ဆက်စပ်မီနူးအိုင်တမ် ပြ၊ မပြ

en: If set to true, Files will show a delete permanently context menu item to bypass the Trash.
my: အမှန်ခြစ်ထားပါက နောတီလမ်သည် အပြီးအပိုင်ဖျက်ပစ်သည့် ဆက်စပ်မီနူးအိုင်တမ်ကို ပြပါမည်။

en: Whether to show context menu items to create links from copied or selected files
my: ကူးယူထားသော သို့မဟုတ် ရွေးချယ်ထားသောဖိုင်များမှ ကွင်းဆက်များဖန်တီးရန်အတွက် ဆက်စပ်မီနူးအိုင်တမ်ကို ပြမည်လား

en: If set to true, Files will show context menu items to create links from the copied or selected files.
my: အမှန်ခြစ်ထားပါက နောတီလပ်သည် ကူးယူ သို့ ရွေးချယ်ဖိုင်များသို့ကွင်းဆက်ဖန်တီးရန် ဆက်စပ်မီနူးအိုင်တမ် ပြမည်

en: When to show number of items in a folder
my: ဖိုင်တွဲရှိ ဖိုင်အရေအတွက်ပြမည့်အနေအထား

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
my: "always"သို့ သတ်မှတ်ထားပါက ဖိုင်တွဲသည် အဝေးဆာဗာတွင် ရှိနေတောင်မှ ဖိုင်အရေအတွက်ဖော်ပြမည်။ "local-only"သို့ သတ်မှတ်ထားပါက အရေအတွက်ကို စက်တွင်းဖိုင်စနစ်များတွင်သာပြမည်။ "never"သို့ သတ်မှတ်ထားပါ အရေအတွက် တွက်ချက်မှုမလုပ်တော့ပါ။

en: Type of click used to launch/open files
my: ဖိုင်ဖွင့်ရန်,လွှင့်တင်ရန် ကလစ်နှိပ်အမျိုးအစား

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
my: ဖြစ်နိုင်သောတန်ဖိုးများမှာ ဖိုင်များကို တစ်ချက်ကလစ်၍ လွှင့်တင်မည့် "တစ်ချက်"၊ သို့မဟုတ် နှစ်ချက်ကလစ်၍လွှင့်တင်မည့် "နှစ်ချက်" တို့ဖြစ်သည်။

en: Show the package installer for unknown MIME types
my: အမည်မသိ MIME အမျိုးအစားများအတွက် အထုပ်တပ်ဆင်ကိရိယာကို ပြမည်

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an app to handle it.
my: အမည်မသိ MIME တစ်ခုဖွင့်ပါက အသုံးပြုသူကို ပက်ကေ့ဂျ်ထည့်သွင်းသည့် ဒိုင်ယာလော့ခ်ကို ပြသမည်လား။ ၎င်းကိုကိုင်တွယ်ရန်အတွက် အပ်ရှာဖွေရန်လိုအပ်သည်။

en: Use extra mouse button events in Files
my: နောတီလပ်တွင် မောက်စ်၏အပိုခလုတ်များကိုအသုံးပြုမည်

en: For users with mice that have “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of Files when either is pressed.
my: "ရှေ့သို့" နှင့် "နောက်သို့" ခလုတ်များပါရှိသော မောက်စ်အသုံးပြုသူများအတွက် ခလုတ်နှိပ်လိုက်ပါက ဤကီးသည် နောတီလပ် အတွင်းရှိ မည်သည့်လုပ်ဆောင်ချက်ကို ဆောင်ရွက်ကြောင်း ဆုံးဖြတ်ပေးမည်ဖြစ်သည်။

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
my: ဘရောက်ဆာဝင်းဒိုးတွင် “ရှေ့သို့” အမိန့် အသုံးပြုရန်အတွက် မောက်စ်ခလုတ်

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
my: "ရှေ့သို့" နှင့် "နောက်သို့" ခလုတ်များပါရှိသော မောက်စ်အသုံးပြုသူများအတွက် ဤကီးသည် ဘရောက်ဆာဝင်းဒိုးရှိ "ရှေ့သို့" အမိန့် ကို လုပ်ဆောင်စေမည့်ခလုတ်ကို သတ်မှတ်ပေးမည်ဖြစ်သည်။ ဖြစ်နိုင်ချေမှာ ၆ နှင့် ၁၄ ကြားအကွာအဝေးဖြစ်သည်။

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
my: ရှောက်ကြည့်ဝင်းဒိုးတွင် “နောက်သို့” အမိန့် အသုံးပြုရန်အတွက် မောက်စ်ခလုတ်

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
my: "ရှေ့သို့" နှင့် "နောက်သို့" ခလုတ်များပါရှိသော မောက်စ်အသုံးပြုသူများအတွက် ဤကီးသည် ရှောက်ကြည့်ဝင်ဒိုးရှိ "နောက်သို့" Command ကို လုပ်ဆောင်စေမည့်ခလုတ်ကို သတ်မှတ်ပေးမည်ဖြစ်သည်။ ဖြစ်နိုင်ချေမှ ၆ နှင့် ၁၄ ကြားအကွာအဝေးဖြစ်သည်။

en: When to show thumbnails of files
my: ဖိုင်ပုံရိပ်အသေးများအားပြရန်အချိန်

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
my: "always"သတ်မှတ်ထားပါက အဝေးဆာဗာတွင် ရှိနေတောင်မှ ပုံရိပ်အသေးဖန်တီး၍ ပြမည်။ "local-only"သတ်မှတ်ထားပါက စက်တွင်းဖိုင်စနစ်များအတွက်သာပြမည်။ "never"သတ်မှတ်ထားပါ ယေဘုယျအိုင်ကွန်ကိုသာ အသုံးပြုမည်။

en: Maximum image size for thumbnailing
my: ဖိုင်ပုံရိပ်အသေးပြုလုပ်ရန်အတွက် ပုံရိပ်အရွယ်အစားအကြီးဆုံး

en: Images over this size (in megabytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
my: ဤအရွယ်အစား (မီဂါဘိုက်ဖြင့်)ကို ကျော်လွန်သောပုံရိပ်များကို ပုံရိပ်အသေးဖန်တီး၍ပြမည်မဟုတ်ပါ။

en: Default sort order
my: မူလစီသည့်အစဉ်

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” and “starred”.
my: အိုင်ကွန်မြင်ကွင်းရှိ အရာများအတွက် မူလပုံစံစီထားခြင်း။ ဖြစ်နိုင်သည်များမှာ "အမည်"၊ "အရွယ်အစား"၊ "အမျိုးအစား"၊ "mtime"၊ "atime" နှင့် "ကြယ်တပ်ထား" တို့ဖြစ်သည်။

en: Reverse sort order in new windows
my: စီသောအစဉ်ကို ဝင်းဒိုးအသစ်များတွင် ပြောင်းပြန်လုပ်မည်

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
my: အမှန်ခြစ်ထားပါက ဝင်းဒိုးအသစ်များတွင် ဖိုင်များကို ပြောင်းပြန်အစဉ်ဖြင့် စီထားမည်။ ဥပမာအားဖြင့် "က"မှ"အ"သို့ စီထားပါက "အ"မှ"က"သို့ ပြန်စီမည်။

en: Default folder viewer
my: မူလဖိုင်တွဲမြင်ကွင်း

en: When a folder is visited this viewer is used. Possible values are “list-view”, and “icon-view”.
my: ဖိုင်တွဲတစ်ခုသို့ ဝင်ကြည့်သောအခါ ဤကြည့်ရှုပုံစံကို အသုံးပြုသည်။ ဖြစ်နိုင်သည်များမှာ “စာစဉ်မြင်ကွင်း” နှင့် “အိုင်ကွန်-မြင်ကွင်း” တို့ဖြစ်သည်။

en: Whether to show hidden files
my: ဖွက်ထားသောဖိုင်များ ပြ၊ မပြ

en: This key is deprecated and ignored. The “show-hidden” key from “org.gtk.Settings.FileChooser” is now used instead.
my: ဤကီးကိုရပ်ဆိုင်းထားပြီးဖြစ်၍ လျစ်လျူရှုထားပါသည်။ ယခုတွင် “org.gtk.Settings.FileChooser” မှ “show-hidden” ကီးကို သုံးနေပြီဖြစ်သည်

en: Whether GTK 4 settings migration happened
my: GTK 4 သတ်မှတ်ချက်များ ရွှေ့ပြောင်းမှု ဖြစ်၊မဖြစ်

en: Whether settings shared with GtkFileChooser have been migrated from their GTK 3 keys to the GTK 4 ones.
my: GtkFileChooser နှင့် မျှဝေထားသော သတ်မှတ်ချက်များကို GTK 3 မှ GTK 4 သို့ ရွှေ့ပြောင်းမှု ဖြစ်၊မဖြစ်

en: Whether to open the hovered folder after a timeout when drag and drop operation
my: ဆွဲ၍ပစ်ချမှုလုပ်ဆောင်ချက် အချိန်စေ့သွားလျှင် ဝဲနေသော ဖိုင်တွဲ ဖွင့်၊ မဖွင့်

en: If this is set to true, when performing a drag and drop operation the hovered folder will open automatically after a timeout.
my: အမှန်သတ်မှတ်ထားပါက ဆွဲ၍ပစ်ချ လုပ်ဆောင်စဉ်တွင် အချိန်စေ့သွားပါက ဝဲနေသော ဖိုင်တွဲကို အလိုအလျောက်ဖွင့်မည်။

en: Whether to have full text search enabled by default when opening a new window/tab
my: ဝင်းဒိုး/တက်ဘ်အသစ် ဖွင့်ထားသည့်အခါတွင် မူအဖြစ် စာသားရှာဖွေမှုကို ဖွင့်ထားမည်လား

en: If set to true, Files will also match the file contents besides the name. This toggles the default active state, which can still be overridden in the search popover
my: အမှန်ခြစ်ထားပါက Nautilusသည် ဖိုင်အမည်ဘေးတွင် ဖိုင်ပါအကြောင်းအရာပြမည်။

en: How to display file timestamps in the views
my: မြင်ကွင်းများတွင် ဖိုင်များ၏အချိန်တံဆိပ် ဘယ်လိုပြရမလဲဆိုတာ

en: If set to 'simple', Files will show Today and Yesterday with time, otherwise the exact date without time. If set to 'detailed', it will always show the exact date and time.
my: 'ရိုးရှင်း' ဟု သတ်မှတ်ထားပါက၊ ဖိုင် သည် အချိန်နာရီနှင့် ယနေ့၊ မနေ့ ပဲဖော်ပြသောနေ့စွဲသာပြမည်။ မသတ်မှတ်ထားလျှင့် နေ့စွဲအပြည့်အစုံပြမည်။ 'အသေးစိတ်' ဟု သတ်မှတ်ပါက နေ့စွဲနှင့်အချိန်ပါ ပြမည်

en: Default format for compressing files
my: ဖိုင်များဖိသိပ်ရန် သတ်မှတ်ထား မူလပုံစံ

en: The format that will be selected when compressing files.
my: ဖိုင်များဖိသိပ်ရာတွင် ရွေးချယ်ထားမည့်ပုံစံ

en: List of possible captions on icons
my: ဖြစ်နိုင်သောအိုင်ကွန်ပုံညွှန်းစာများစာရင်း

en: A list of captions below an icon in the icon view. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.
my: အိုင်ကွန်မြင်ကွင်းတွင် အိုင်ကွန်အောက် ပေါ်မည့်ပုံညွှန်းစာ စာရင်းဖြစ်သည်။ တကယ်ပြသောအရေအတွက်မှာ မြင်ကွင်းချုံ့၊ချဲ့ပမာဏပေါ်မူတည်သည်။ ဖြစ်နိုင်သော တန်ဖိုးအချို့မှာ "အရွယ်အစား"၊ "အမျိုးအစား"၊ မွမ်းမံခဲ့သော"၊ "ပိုင်ရှင်"၊ "အုပ်စု"၊ "ခွင့်ပြုချက်များ" နှင့် "mime_type" စသည်တို့ဖြစ်သည်။

en: Default icon view zoom level
my: အိုင်ကွန်မြင်ကွင်း၏ မူလချုံ့၊ချဲ့ပမာဏ

en: Default list view zoom level
my: စာစဉ်မြင်ကွင်း၏ မူလချုံ့၊ချဲ့ပမာဏ

en: Columns visible in list view
my: စာစဉ်မြင်ကွင်းတွင် တွေ့နိုင်သော တိုင်များ

en: Column order in list view
my: စာစဉ်မြင်ကွင်း၏တိုင်များအစဉ်

en: Use tree view
my: သစ်ပင်မြင်ကွင်းသုံးမည်

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list.
my: စာစဉ်မြင်ကွင်းတွင် အတန်းလိုက်စာရင်းအစား သစ်ပင်ပုံစံ သုံး၊မသုံး။

en: Initial size of the window
my: ဝင်းဒိုးမူလအရွယ်

en: A tuple containing the initial width and height of the app window.
my: အပ်ဝင်းဒိုး၏မူလအကျယ်နှင့်အမြင့်တန်ဖိုးပါသော အတွဲ

en: Whether the navigation window should be maximized
my: မူအရ လမ်းညွှန်ဝင်းဒိုးကို အကျယ်ဆုံးထားသင့်၊ မထားသင့်

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
my: လမ်းညွှန်ဝင်းဒိုးကို မူအရ အကျယ်ဆုံးဖြစ်အောင် လုပ်၊ မလုပ်။

en: You can stop this operation by clicking cancel.
my: ဤလုပ်ဆောင်ချက်ကို ရပ်တန့်လိုပါက ပယ်ဖျက်မည်ကိုနှိပ်ပါ။

en: _Cancel
my: _ပယ်ဖျက်

en: %d hour | %d hours
my[0]: %d နာရီ

en: %d minute | %d minutes
my[0]: %d မိနစ်

en: %d second | %d seconds
my[0]: %d စက္ကန့်

note: 0 seconds
en: 0 seconds
my: 0 စက္ကန့်

en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

en: Artist
my: အနုပညာရှင်

en: Album
my: အယ်ဘမ်

en: Comment
my: မှတ်ချက်

en: Year
my: နှစ်

en: Dimensions
my: အတိုင်းအတာ

en: Video Codec
my: ဗွီဒီယိုကုဒ်ဖွက်စနစ်

en: Video Bit Rate
my: ဗွီဒီယိုဘစ်နှုန်း

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
my[0]: %0.2f ဖရိန်/စက္ကန့်

en: Frame Rate
my: ဖရိန်နှုန်း

en: Audio Codec
my: အသံကုဒ်ဝှက်စနစ်

en: Audio Bit Rate
my: အသံဘစ်နှုန်း

en: Sample Rate
my: နမူနာနှုန်း

en: Surround
my: အသံပါတ်လည်ပြေးစနစ်

en: Mono
my: အသံတစ်လိုင်းတည်း

en: Stereo
my: အသံ ဘယ်၊ညာ

en: Channels
my: ချန်နယ်များ

note: Some sort of failure occurred. How 'bout we tell the user?
en: Oops! Something went wrong.
my: စိတ်မကောင်းပါဘူး။ တစ်ခုခု မှားယွင်းသွားပြီ။

en: Audio and Video Properties
my: အသံနှင့်ဗွီဒီယိုအချက်အလက်များ

en: Audio Properties
my: အသံအချက်အလက်

en: Video Properties
my: ဗွီဒီယိုအချက်အလက်

en: Duration
my: ကြာချိန်

en: Container
my: ကွန်တိန်နာ

en: Audio/Video Properties
my: အသံ/ရုပ် အချက်အလက်များ

en: Image Type
my: ပုံအမျိုးအစား

en: %d pixel | %d pixels
my[0]: %d ပစ်ဆဲ

en: Width
my: အနံ

en: Height
my: အမြင့်

en: Camera Brand
my: ကင်မရာတံဆိပ်

en: Camera Model
my: ကင်မရာအမျိုးအစား

en: Exposure Time
my: အလင်းဖမ်းကြာချိန်

en: Exposure Program
my: အလင်ဖမ်းပရိုဂရမ်

en: Aperture Value
my: အလင်းဝင်ပေါက်တန်ဖိုး

en: ISO Speed Rating
my: ISOအလင်းအာရုံခံပမာဏ

en: Flash Fired
my: ဓာတ်မီးထိုး

en: Metering Mode
my: အလင်းတိုင်းတာမှုပုံစံ

en: Focal Length
my: အလင်းစုအလျား

en: Software
my: ဆော့ဖ်ဝဲလ်

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: Keywords
my: သော့ချက်စာလုံးများ

en: Creator
my: ဖန်တီးသူ

en: Created On
my: ဖန်တီးခဲ့သောရက်စွဲ

en: Copyright
my: မူပိုင်ခွင့်

en: Rating
my: အကဲဖြတ်အဆင့်

note: Translators: "N" and "S" stand for * north and south in GPS coordinates.
en: N
my: မြောက်

en: S
my: တောင်

note: Translators: "E" and "W" stand for * east and west in GPS coordinates.
en: E
my: ရှေ့

en: W
my: နောက်

en: Coordinates
my: ကိုဩဒီနိတ်

en: Failed to load image information
my: ပုံရိပ်၏အချက်အလက်များ မတွန်းတင်နိုင်ခဲ့ပါ

en: Image Properties
my: ပုံအချက်အလက်

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
my: လိုအပ်သောဖိုင်တွဲကို ဖန်တီး၍မရပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ အောက်ပါဖိုင်တွဲကို ဖန်တီးပါ သို့မဟုတ် ဖန်တီးနိုင်သည့် ခွင့်ပြုချက်များ သတ်မှတ်ပါ-
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
my: လိုအပ်သောဖိုင်တွဲများကို ဖန်တီး၍မရပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ အောက်ပါဖိုင်တွဲများကို ဖန်တီးပါ သို့မဟုတ် ဖန်တီးနိုင်သည့်ခွင့်ပြုချက်များ သတ်မှတ်ပါ-
    %s

en: --quit cannot be used with URIs.
my: --quitကို URIနှင့် သုံးမရပါ။

en: --select must be used with at least an URI.
my: --selectကို အနည်းဆုံး URIတစ်ခုဖြင့် အသုံးပြုရမည်ဖြစ်သည်။

en: There was an error displaying help
my: အကူအညီကိုဖော်ပြရာတွင် မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်ခဲ့ပါသည်

en: _OK
my: _အိုကေ

en: “%s” is an internal protocol. Opening this location directly is not supported.
my: “%s”သည် အတွင်းလုပ်ရိုးလုပ်ထုံးတစ်ခုဖြစ်သည်။ ဤနေရာကို တိုက်ရိုက်ဖွင့်ခြင်း ပြုလုပ်မရပါ။

en: Show the version of the program.
my: ပရိုဂရမ်၏ဗားရှင်း ပြမည်

en: Always open a new window for browsing specified URIs
my: သတ်မှတ်ထားသော URI များ ရှာဖွေရန်အတွက် ဝင်းဒိုးအသစ်ကို အမြဲဖွင့်မည်

en: Quit Nautilus.
my: နောတီလပ်မှထွက်မည်

en: Select specified URI in parent folder.
my: မိခင်ဖိုင်တွဲတွင် သတ်မှတ်ထားသော URI ကို ရွေးမည်

en: Could not set as default
my: မူလသတ်မှတ်ချက်အဖြစ်မထားနိုင်ခဲ့ပါ

en: Error while setting “%s” as default app: %s
my: “%s” ကို မူရင်းအပ်အဖြစ် သတ်မှတ်နေစဉ် အမှားအယွင်း- %s

note: Translators: %s is the filename.  i.e. "Choose an app to open test.jpg"
en: Choose an app to open <b>%s</b>
my: <b>%s</b> ကိုဖွင့်ရန် အပ်တစ်ခုကို ရွေးပါ

en: Open Items
my: အိုင်တမ်းများဖွင့်ရန်

en: Open Folder
my: ဖိုင်တွဲဖွင့်ရန်

en: Open File
my: ဖိုင်ဖွင့်ရန်

en: Unable to start the program:
    %s
my: ပရိုဂရမ်ကိုစတင်၍မရခဲ့ပါ
    %s

en: The program is not marked as executable.
my: ပရိုဂရမ်ကို ဆောင်ရွက်ဖိုင်ဟု အမှတ်အသားမပြုထားပါ

en: Unable to locate the program
my: ပရိုဂရမ်ကိုရှာမတွေ့ပါ

en: Oops! There was a problem running this software.
my: အလိုလေးဗျို့။ ဤဆော့ဖ်ဝဲလ်ကို မောင်းနှင်ရာတွင် ပြဿနာဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်။

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
my: ဤတည်နေရာကို သင်မယုံကြည်ပါက သို့မဟုတ် မသေချာပါက ပယ်ဖျက်မည် ကိုနှိပ်ပါ။

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
my: “%s”တွင် အလိုအလျောက်စတင်ရန် ရည်ရွယ်ထားသော ဆော့ဖ်ဝဲလ်ပါဝင်သည်။ ၎င်းကို သင်မောင်းနှင်လိုပါသလား။

en: _Run
my: _R ဆောင်ရွက်ပါ

en: “%s” would not be a unique new name.
my: “%s” သည် တစ်မျိုးသာရှိသော တစ်မူထူးခြားသည့်အမည်သစ်ဖြစ်မည်မဟုတ်ပါ။

en: “%s” would conflict with an existing file.
my: “%s”သည် ရှိပြီးသားဖိုင်နှင့် အငြင်းပွားဖွယ်ဖြစ်လိမ့်မည်။

en: Name cannot be empty.
my: အမည်သည် ဗလာဖြစ်မရပါ။

en: Name cannot contain “/”.
my: အမည်တွင် "/" အက္ခရာပါဝင်ခွင့်မပြုပါ။

en: “.” is not a valid name.
my: “.”သည် မှန်ကန်သောအမည်မဟုတ်ပါ။

en: “..” is not a valid name.
my: “..”သည် မှန်ကန်သောအမည်မဟုတ်ပါ။

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
my[0]: ဖိုင်တွဲ%dတွဲ အမည်ပြောင်း

en: Rename %d File | Rename %d Files
my[0]: ဖိုင်%dဖိုင် အမည်ပြောင်း

note: To translators: %d is the total number of files and folders. * Singular case of the string is never used
en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
my[0]: ဖိုင်နှင့်ဖိုင်တွဲ%dခု အမည်ပြောင်းမည်

en: Original Name (Ascending)
my: မူလအမည် (က-အ)

en: Original Name (Descending)
my: မူလအမည် (အ-က)

en: First Modified
my: ပထမဆုံးပြင်ထားသည့်ရက်စွဲ

en: Last Modified
my: နောက်ဆုံးပြင်ထားသည့်ရက်စွဲ

en: First Created
my: ပထမဖန်တီးခဲ့သော

en: Last Created
my: နောက်ဆုံးဖန်တီးခဲ့သော

en: Camera model
my: ကင်မရာအမျိုးအစား

en: Creation date
my: ဖန်တီးခဲ့သောနေ့စွဲ

en: Season number
my: ရာသီနံပါတ်

en: Episode number
my: အပိုင်းနံပါတ်

en: Track number
my: သံစဉ်နံပါတ်

en: Artist name
my: အနုပညာရှင်အမည်

en: Album name
my: အယ်ဘမ်အမည်

en: Original file name
my: မူလဖိုင်အမည်

en: 1, 2, 3
my: ၁၊ ၂၊ ၃

en: 01, 02, 03
my: ၀၁၊ ၀၂၊ ၀၃

en: 001, 002, 003
my: ၀၀၁၊ ၀၀၂၊ ၀၀၃

en: Home
my: အိမ်

en: Clipboard string cannot be NULL.
my: ကလစ်ဘုတ်စာတန်းသည် NULL မဖြစ်ရပါ။

note: Translators: Do not translate 'cut' and 'copy'. These are literal keywords.
en: Nautilus Clipboard must begin with “cut” or “copy”.
my: နောတီလပ်ကလစ်ဘုတ်သည် “cut” သို့ “copy” ဖြင့်စတင်ရမည်

en: Nautilus Clipboard must not have empty lines.
my: နောတီလပ်ကလစ်ဘုတ်တွင် လိုင်းအလွတ်မရှိရပါ။

en: View More
my: အသေးစိတ်ကြည့်မည်

en: Name
my: အမည်

en: The name and icon of the file.
my: ဖိုင်၏အမည် နှင့် အိုင်ကွန်

en: Size
my: အရွယ်အစား

en: The size of the file.
my: ဖိုင်၏အရွယ်အစား

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: The type of the file.
my: ဖိုင်၏အမျိုးအစား

note: Translators: This refers to a date time
en: Modified
my: ပြင်ထားသောရက်စွဲ

en: The date the file was modified.
my: ဖိုင်ကို မွမ်းမံခဲ့သည့်ရက်စွဲ

en: Detailed Type
my: အမျိုးအစားဆိုင်ရာအသေးစိတ်အချက်အလက်

en: The detailed type of the file.
my: ဖိုင်၏အမျိုးအစားဆိုင်ရာအသေးစိတ်အချက်အလက်

en: Accessed
my: ရယူခဲ့သောရက်စွဲ

en: The date the file was accessed.
my: ဖိုင်ကိုရယူခဲ့သောနေ့စွဲ

note: Translators: This refers to a date time
en: Created
my: ဖန်တီးထားသောရက်စွဲ

en: The date the file was created.
my: ဖိုင်ကိုဖန်တီးခဲ့သော ရက်စွဲ

en: Owner
my: ပိုင်ရှင်

en: The owner of the file.
my: ဖိုင်ပိုင်ရှင်

en: Group
my: အုပ်စု

en: The group of the file.
my: ဖိုင်အုပ်စု

en: Permissions
my: ခွင့်ပြုချက်များ

en: The permissions of the file.
my: ဖိုင်၏ခွင့်ပြုချက်များ

en: Recency
my: လတ်တလောဖြစ်မှု

en: The date the file was accessed by the user.
my: သုံးစွဲသူမှ ဖိုင်ကိုရယူအသုံးပြုခဲ့သောရက်စွဲ

en: Shows if file is starred.
my: ဖိုင်ကိုကြယ်တပ်ထားလျှင် ပြမည်

en: Trashed On
my: အမှိုက်ပုံးပို့ခဲ့သောရက်

en: Date when file was moved to the Trash
my: ဖိုင်ကိုအမှိုက်ပုံးသို့ပစ်ခဲ့သောရက်စွဲ

en: Original Location
my: မူလတည်နေရာ

en: Original location of file before moved to the Trash
my: အမှိုက်ပုံးသို့မရွှေ့ခင်မူလတည်ရှိရာနေရာ

en: Relevance
my: သင့်လျော်မှု

en: Relevance rank for search
my: ရှာရန်အတွက်သင့်တော်သောအဆင့်

en: Compatible with all operating systems.
my: မောင်းနှင်စနစ်အားလုံးနှင့်ကိုက်ညီပါသည်။

en: Encrypted ZIP (.zip)
my: ကုဒ်ဝှက်ZIP (.zip)

en: Password-protected ZIP, must be installed on Windows and Mac.
my: စကားဝှက်ခံသော .zip၊ Windows နှင့် Macတွင် တပ်ဆင်ထားရမည်ဖြစ်သည်

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
my: စုသိမ်းဖိုင်ထုပ်ပိုသေးသွားမည်။ သို့သော် လင်းနပ်စ်နှင့် မက်စ်အတွက်သာ။

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
my: စုသိမ်းဖိုင်ထုပ်ပိုသေးမည်။ သို့သော် Windowsနှင့်မက်စ်တွင် လိုအပ်သောပရိုဂရမ်များတပ်ဆင်ရမည်ဖြစ်သည်။

en: Since %s
my: %s ကတည်းက

en: Details: %s
my: အသေးစိတ် - %s

en: There was an error launching the app.
my: အပ်လွှင့်တင်ရာတွင် အခက်အခဲဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: Details: The proxy has not been created.
my: အသေးစိတ်- ကြားခံကို ဖန်တီး၍မရခဲ့ပါ

en: _Move Here
my: ဒီကို_ရွှေ့မည်

en: _Copy Here
my: ဒီကို_ကူးယူမည်

en: _Link Here
my: ဒီကို ကွင်း_ဆက်ချိတ်မည်

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်

en: Dropped Image
my: ပစ်ချလိုက်သောပုံရိပ်

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
my: “%s” ၏ ပါဝင်ဒေတာများကို ကြည့်ရန် သင်၌ ခွင့်ပြုချက်မရှိပါ။

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
my: “%s”ကို ရှာမတွေ့ပါ။ ၎င်းကို ဖျက်ပြီးသာဖြစ်နိုင်သည်။

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
my: စိတ်မကောင်းပါဘူ။ “%s”၏ပါဝင်ဒေတာအားလုံးကို မပြနိုင်ခဲ့ပါ - %s

en: This location could not be displayed.
my: ဤနေရာကို ဖော်ပြ၍မရပါ

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
my: “%s” ၏အုပ်စုကို ပြောင်းရန် သင်၌ ခွင့်ပြုချက်မရှိပါ။

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
my: စိတ်မကောင်းပါဘူ။ “%s”၏အုပ်စုကို မပြောင်းနိုင်ခဲ့ပါ - %s

en: The group could not be changed.
my: အုပ်စုကို မပြောင်းနိုင်ပါ။

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
my: စိတ်မကောင်းပါဘူ။ “%s”၏ပိုင်ရှင်ကို မပြောင်းနိုင်ခဲ့ပါ - %s

en: The owner could not be changed.
my: ပိုင်ရှင်ကိုမပြောင်းနိုင်ပါ။

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
my: စိတ်မကောင်းပါဘူ။ “%s”၏ခွင့်ပြုချက်များကို မပြောင်းနိုင်ခဲ့ပါ - %s

en: The permissions could not be changed.
my: ခွင့်ပြုချက်များကို ပြောင်းမရနိုင်ပါ။

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
my: “%s” အမည်ကို ဤတည်နေရာတွင် အသုံးပြုပြီးဖြစ်သည်။ နောက်အမည်တစ်မျိုးအသုံးပြုပါ။

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
my: “%s”သည် ဤတည်နေရာတွင် မရှိပါ။ ၎င်းကို ရွှေ့ပြောင်းထားခြင်း သို့မဟုတ် ဖျက်ထားခြင်း ဖြစ်လိမ့်မည်။

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
my: “%s” ကို အမည်ပြောင်းရန် သင်၌ ခွင့်ပြုချက်မရှိပါ။

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “%c”. Please use a different name.
my: အမည် “%s” သည် အက္ခရာ “%c” ပါနေသဖြင့် သုံး၍မရပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ အခြားအမည်သုံးပေးပါ။

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
my: “%s” အမည်သည် မမှန်ကန်ပါ။ နောက်အမည်တစ်မျိုးအသုံးပြုပါ။

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
my: “%s” အမည်သည် ရှည်လွန်းသည်။ နောက်အမည်တစ်မျိုးအသုံးပြုပါ။

en: Could not rename “%s” because a process is using it. If it's open in another application, close it before renaming it.
my: လုပ်ငန်းစဉ်တစ်ခုတွင် အသုံးပြုနေသောကြောင့် ၎င်းကို “%s” အမည်ပြောင်း၍မရပါ။ အခြားအက်ပလီကေးရှင်းတွင်ဖွင့်ပါက အမည်မပြောင်းမီ ၎င်းကိုပိတ်ပါ။

note: fall through
en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
my: စိတ်မကောင်းပါဘူ။ “%s”ကို “%s”သို့ အမည်မပြောင်းနိုင်ခဲ့ပါ - %s

en: The item could not be renamed.
my: အိုင်တမ်ကို အမည်ပြောင်းမရပါ။

en: Renaming “%s” to “%s”.
my: “%s”ကို “%s”သို့ အမည်ပြောင်းနေသည်

en: This file cannot be mounted
my: ဤဖိုင်ကို တပ်ဆင်မရပါ

en: This file cannot be unmounted
my: ဤဖိုင်ကို ဖြုတ်ချလို့မရပါ

en: This file cannot be ejected
my: ဤဖိုင်ကို နှင်ထုတ်မရပါ

en: This file cannot be started
my: ဤဖိုင်ကို စတင်မရပါ

en: This file cannot be stopped
my: ဤဖိုင်ကို ရပ်တန့်မရပါ

en: Slashes are not allowed in filenames
my: ဖိုင်အမည်များတွင် '/' ပါဝင်ခွင့်မပြုပါ

en: Toplevel files cannot be renamed
my: ထိပ်ပိုင်းဖိုင်များကို အမည်ပြောင်းမရပါ

en: File not found
my: ဖိုင်မတွေ့ပါ

en: Not allowed to set permissions
my: ခွင့်ပြုချက်များပေးခွင့်မပြု

en: Not allowed to set owner
my: ပိုင်ရှင်သတ်မှတ်ခွင့်မပြု

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
my: ဖော်ပြပါ “%s” ပိုင်ရှင် မရှိပါ

en: Not allowed to set group
my: အုပ်စုသတ်မှတ်ခွင့်မပြု

en: Specified group “%s” doesn’t exist
my: ဖော်ပြပါ “%s” အုပ်စု မရှိပါ

note: Translators: This is a username followed by "(You)" to indicate the file is owned by the current user
en: %s (You)
my: %s (သင်)

en: %'u item | %'u items
my[0]: အိုင်တမ် %'uခု

en: %'u folder | %'u folders
my[0]: ဖိုင်တွဲ %'uခု

en: %'u file | %'u files
my[0]: ဖိုင် %'uခု

en: %s byte | %s bytes
my[0]: %s ဘိုက်

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
my: ? ဘိုက်

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
my: ? အိုင်တမ်

note: Translators: This about a file type.
en: Unknown type
my: မသိ

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: Unknown
my: မသိရပါ။

en: Program
my: ပရိုဂရမ်

en: Audio
my: အသံ

en: Font
my: ဖောင့်

en: Image
my: ပုံ

en: Archive
my: စုသိမ်းဖိုင်ထုပ်

en: Text
my: စာသား

en: Video
my: ဗီဒီယို

en: Contacts
my: အဆက်အသွယ်များ

en: Calendar
my: ပြက္ခဒိန်

en: Document
my: စာရွက်စာတမ်း

en: Presentation
my: တင်ပြစာတမ်း

en: Spreadsheet
my: စာရင်းဇယား

note: Refers to a file type which is known but not one of the basic types
en: Other
my: အခြား

en: Binary
my: ဒွိကိန်း

en: Folder
my: ဖိုင်တွဲ

en: Link
my: ကွင်းဆက်

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). Translators: File name for new symlink. %s is target's name
en: Link to %s
my: %sသို့ကွင်းဆက်ချိတ်

en: Link (broken)
my: ကွင်းဆက် (ပျက်နေသည်)

note: Translators: This refers to available space in a folder; e.g.: 100 MB Free
en: %s Free
my: %s လွတ်

note: Translators: A "." is added in between file name and starring * action description as a useful pause in the screen reader * announcement.
en: %s. Starred
my: %s. ကြယ်တပ်လိုက်သည်

en: Replace When Saving?
my: သိမ်းဆည်းသောအခါ အစားထိုးမည်လား

en: “%s” already exists in “%s”. Saving will replace or overwrite its contents.
my: “%s”သည် “%s”တွင်ရှိနှင့်ပြီးဖြစ်၍ သိမ်းဆည်းမည်ဆိုပါက ၎င်း၏ဒေတာများကို အစားထိုးပစ်ပါလိမ့်မည်

en: _Replace
my: အစား_ထိုး

en: Folder names cannot contain “/”
my: ဖိုင်တွဲအမည်များတွင် "/" ပါဝင်ခွင့်မပြုပါ

en: File names cannot contain “/”
my: ဖိုင်အမည်များတွင် "/" ပါဝင်ခွင့်မပြုပါ

en: A folder cannot be called “.”
my: ဖိုင်တွဲကို “.” ဟု ခေါ်ဆိုမရပါ

en: A file cannot be called “.”
my: ဖိုင်ကို “.” ဟု ခေါ်ဆိုမရပါ

en: A folder cannot be called “..”
my: ဖိုင်တွဲကို “..” ဟု ခေါ်ဆိုမရပါ

en: A file cannot be called “..”
my: ဖိုင်ကို “..” ဟု ခေါ်ဆိုမရပါ

en: Folder name is too long
my: ဖိုင်တွဲအမည် ရှည်လွန်းသည်။

en: File name is too long
my: အမည်ရှည်လွန်းသည်

note: We must warn about the side effect
en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden
my: “.” နှင့်စသော အမည်ရှိသည့် ဖိုင်တွဲများကို ဖွက်ထားမည်ဖြစ်သည်

en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden
my: “.” နှင့်စသော အမည်ရှိသည့် ဖိုင်များကို ဖွက်ထားမည်ဖြစ်သည်

en: A folder with that name already exists
my: အမည်တူဖိုင်တွဲတစ်ခု ရှိနှင့်ပြီးဖြစ်သည်

en: A file with that name already exists
my: အမည်တူဖိုင်ရှိနှင့်ပြီးဖြစ်သည်

en: _Skip
my: _ကျော်မည်

en: S_kip All
my: အားလုံးကျော်_မည်

en: _Retry
my: _ပြန်ကြိုးစား

en: _Delete
my: _ဖျက်

en: Delete _All
my: _အားလုံးဖျက်

en: Replace _All
my: _အားလုံးအစားထိုး

en: _Merge
my: _ရောပေါင်းမည်

en: Merge _All
my: _အားလုံးရောပေါင်းမည်

en: Copy _Anyway
my: _ဘာဖြစ်ဖြစ် ကူးယူ

en: Proceed _Anyway
my: _ဘာဖြစ်ဖြစ် ဆက်လုပ်မည်

en: Empty _Trash
my: အမှိုက်_ပုံးရှင်းမည်

en: %'d second | %'d seconds
my[0]: %Id စက္ကန့်

en: %'d minute | %'d minutes
my[0]: %Id မိနစ်

en: %'d hour | %'d hours
my[0]: %Id နာရီ

en: unknown
my: အမည်မသိ

en: Permanently Delete “%s”?
my: “%s”ကို အပြီးဖျက်ပစ်မှာလား

en: Permanently Delete %'d Selected Item? | Permanently Delete %'d Selected Items?
my[0]: ရွေးချယ်ထားသောအိုင်တမ် %'d ခုကို အပြီးဖျက်ပစ်မှာလား

en: Permanently deleted items can not be restored
my: အပြီးဖျက်လိုက်သောအိုင်တမ်းများကို ပြန်ရယူ၍မရနိုင်ပါ

en: Empty Trash?
my: အမှိုက်ပုံးရှင်းမှာလား

en: All items in the Trash will be permanently deleted
my: အမှိုက်ပုံးထဲကဖိုင်များအားလုံး အပြီးဖျက်ပစ်မည်

note: Translators: This action removes a file from Recent
en: Cleared “%s”
my: “%s” ရှင်းလိုက်ပြီ

en: Deleted “%s”
my: “%s” ဖျက်ပြီးပြီ

note: Translators: This action removes a file from Recent
en: Clearing “%s”
my: “%s” ရှင်းနေသည်

en: Deleting “%s”
my: “%s”ကိုဖျက်နေသည်

note: Translators: This action removes file(s) from Recent
en: Cleared %'d file | Cleared %'d files
my[0]: ဖိုင် %'d ခု ရှင်းလိုက်ပြီ

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
my[0]: ဖိုင် %'d ခု ဖျက်ပြီးပြီ

note: Translators: This action removes file(s) from Recent
en: Clearing %'d file | Clearing %'d files
my[0]: ဖိုင် %'d ခု ရှင်းနေသည်

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
my[0]: ဖိုင် %'d ခု ဖျက်နေသည်

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 files/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
my[0]: %'d / %'d — %s ကျန်သေး

en: (%d file/s) | (%d files/s)
my[0]: (%d ဖိုင်/စက္ကန့်)

en: Failed to delete all child files
my: ကလေးဖိုင်အားလုံးမဖျက်နိုင်ခဲ့ပါ။

en: Error while deleting.
my: ဖျက်နေစဉ် မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
my: “%s”ဖိုင်တွဲကိုဖျက်ရန် သင်၌ခွင့်ပြုချက်မရှိပါ

en: There was an error deleting the folder “%s”.
my: “%s”ဖိုင်တွဲကိုဖျက်နေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
my: “%s”ဖိုင်ကိုဖျက်ရန် သင်၌ခွင့်ပြုချက်မရှိပါ

en: There was an error deleting the file “%s”.
my: “%s”ဖိုင်ကိုဖျက်နေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: Trashing “%s”
my: “%s”ကို အမှိုက်ပုံးထဲ ပစ်နေသည်

en: Trashed “%s”
my: “%s”ကို အမှိုက်ပုံးထဲ ပစ်ပြီးပြီ

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
my[0]: ဖိုင် %'dဖိုင် အမှိုက်ပုံးထဲ ပစ်နေသည်

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
my[0]: ဖိုင် %'dဖိုင် အမှိုက်ပုံးထဲပစ်ပြီးပြီ

note: Translators: %s is a file name
en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
my: “%s”ကို အမှိုက်ပုံးသို့ ရွှေ့မရပါ။ ချက်ချင်းဖျက်ပစ်ချင်ပါသလား။

en: This remote location does not support sending items to the trash.
my: ဤအဝေးတည်နေရာသည် အမှိုက်ပုံးသို့ အိုင်တမ်များပို့ခြင်းကို မပံ့ပိုးပါ။

en: Trashing Files
my: ဖိုင်များ အမှိုက်ပုံထဲပစ်နေသည်

en: Deleting Files
my: ဖိုင်များ ဖျက်နေသည်

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to eject “%s”
my: “%s” ကို မနှင်ထုတ်နိုင်ခဲ့ပါ

en: Unable to unmount “%s”
my: “%s”ကို မဖြုတ်နိုင်ခဲ့ပါ

en: Empty Trash Before Ejecting?
my: နှင်မထုတ်ခင် အမှိုက်ပုံးရှင်းမှာလား

en: Empty the trash to free up space on “%s”. All trashed items will be permanently deleted.
my: "%s”တွင် နေရာလွတ်ရရန် အမှိုက်ပုံးရှင်းမည်။ အမှိုက်ပုံးထဲပစ်ထားသည်များအားလုံး အပြီးဖျက်ပစ်မည်။

en: Do _Not Empty
my: _မရှင်းပါနှင့်

note: Translators: This is an action in a dialog to * clear trashed items.
en: _Empty
my: _ရှင်းမယ်

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to access “%s”
my: “%s” ကို ရယူအသုံးမပြုနိုင်ခဲ့ပါ

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
my[0]: ဖိုင်%'dဖိုင်ကူးရန် ပြင်ဆင်နေသည် (%s)

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
my[0]: ဖိုင်%'dဖိုင် ရွှေ့ရန် ပြင်ဆင်နေသည် (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
my[0]: ဖိုင်%'dဖိုင်ဖျက်ရန် ပြင်ဆင်နေသည် (%s)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
my[0]: ဖိုင်%'dဖိုင် အမှိုက်ပုံးထဲပစ်ရန် ပြင်ဆင်နေသည်

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
my[0]: ဖိုင်%'dဖိုင် ဖိသိပ်ရန် ပြင်ဆင်နေသည်

en: Error while copying.
my: ကူးနေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: Error while moving.
my: ရွှေ့နေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: Error while moving files to trash.
my: ဖိုင်များကိုအမှိုက်ပုံးထဲပစ်နေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: Error while compressing files.
my: ဖိုင်များဖိသိပ်နေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
my: သင်၌ ခွင့်ပြုချက်မရှိသဖြင့် "%s" ဖိုင်တွဲရှိဖိုင်များကို ကိုင်တွယ်၍မရပါ

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
my: “%s” ဖိုင်တွဲရှိ ဖိုင်များ၏အချက်အလက်ရယူနေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်။

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
my: သင်၌ ဖိုင်တွဲ "%s"ကို ဖတ်ခွင့်မရှိသဖြင့် ၎င်းကိုမကိုင်တွယ်နိုင်ပါ

en: There was an error reading the folder “%s”.
my: “%s”ဖိုင်တွဲကို ဖတ်နေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
my: သင်၌ ဖိုင်"%s"ကို ဖတ်ခွင့်မရှိသဖြင့် ၎င်းကိုမကိုင်တွယ်နိုင်ပါ

en: There was an error getting information about “%s”.
my: “%s”၏အချက်အလက်များရယူနေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်။

en: Error while copying to “%s”.
my: “%s”သို့ ကူးနေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: You do not have permissions to access the destination folder.
my: ဦးတည်ဖိုင်တွဲကို ရယူအသုံးပြုရန် သင်၌ ခွင့်ပြုချက်မရှိပါ

en: There was an error getting information about the destination.
my: ဦးတည်နေရာ၏အချက်အလက်ရယူနေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: The destination is not a folder.
my: ဦးတည်နေရာသည်ဖိုင်တွဲမဟုတ်ပါ

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
my: ဦးတည်နေရာတွင် နေရာလွတ်မလုံလောက်ပါ။ နေရာလွတ်ရရန် ဖိုင်များ ဖယ်ရှားကြည့်ပါ

en: %s more space is required to copy to the destination.
my: ဦးတည်နေရာသို့ကူးယူရန် နောက်ထပ်နေရာလွတ် %s လိုအပ်သည်

en: File too Large for Destination
my: ပို့မည့်နေရာအတွက် ဖိုင်အရွယ်အစားကြီးလွန်းနေပါသည်

en: Files bigger than 4.3 GB cannot be copied onto a FAT filesystem.
my: 4.3 GBထက်ကြီးသောဖိုင်များကို FATဖိုင်စနစ်သို့ ကူးမရပါ။

en: The destination is read-only.
my: ဦးတည်နေရာသည် ဖတ်၍သာရ ဖြစ်သည်

en: Moving “%s” to “%s”
my: “%s”ကို “%s”သို့ ရွှေ့နေသည်

en: Moved “%s” to “%s”
my: “%s”ကို “%s”သို့ ရွှေ့ပြီးပါပြီ

en: Copying “%s” to “%s”
my: “%s” ကို “%s” သို့ ကူးယူနေသည်

en: Copied “%s” to “%s”
my: “%s” ကို “%s” သို့ ကူးယူပြီးပြီ

en: Duplicating “%s”
my: “%s” ပုံတူပွားနေသည်

en: Duplicated “%s”
my: “%s” ပုံတူပွားပြီးပါပြီ

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
my[0]: ဖိုင်%'dဖိုင်ကို “%s”သို့ ရွှေ့နေသည်

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
my[0]: ဖိုင်%'dဖိုင်ကို “%s”သို့ ကူးယူနေသည်

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
my[0]: ဖိုင်%'dဖိုင်ကို “%s”သို့ ရွှေ့ပြီးပါပြီ

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
my[0]: ဖိုင်%'dဖိုင်ကို “%s”သို့ ကူးယူပြီးပြီ

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
my[0]: ဖိုင်%'dဖိုင်ကို “%s”တွင် ပုံတူပွားနေသည်။

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
my[0]: ဖိုင်%'dဖိုင်ကို “%s”တွင် ပုံတူပွားပြီးပါပြီ

note: To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %s to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kB / 4 MB -- 2 hours left (4 kB/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument). To translato
en: %s / %s — %s left (%s/s) | %s / %s — %s left (%s/s)
my[0]: %s / %s — %s ကျန်သေး (%s/s)

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 kB/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left (%s/s) | %'d / %'d — %s left (%s/s)
my[0]: %'d / %'d — %s ကျန်သေး (%s/s)

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
my: ဦးတည်နေရာတွင် သင်သည် ဖန်တီးခွင့်မရှိ၍ ဖိုင်တွဲ"%s"ကို ကူးမရပါ

en: There was an error creating the folder “%s”.
my: “%s”ဖိုင်တွဲဖန်တီးနေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်။

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
my: သင်၌ ခွင့်ပြုချက်မရှိသဖြင့် "%s" ဖိုင်တွဲရှိဖိုင်များကို ကူး၍မရပါ

en: _Skip files
my: ဖိုင်များ_ကျော်သွား

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
my: သင်သည် ဖိုင်တွဲ"%s"ကိုဖတ်ခွင့်မရှိသဖြင့် ၎င်းကို ကူး၍မရပါ

en: Error while moving “%s”.
my: “%s”ရွှေ့နေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်။

en: Could not remove the source folder.
my: ဇစ်မြစ်ဖိုင်တွဲကိုမဖယ်ရှားနိုင်ခဲ့ပါ။

en: There was an error getting information about the source.
my: ဇစ်မြစ်နေရာ၏အချက်အလက်များရယူနေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်။

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
my: ဖိုင်တွဲကို ၎င်းဖိုင်တွဲထဲသို့ ရွှေ့မရပါ

en: You cannot copy a folder into itself.
my: ဖိုင်တွဲကို ၎င်းဖိုင်တွဲထဲသို့ ကူးမရပါ

en: The destination folder is inside the source folder.
my: ဦးတည်ဖိုင်တွဲသည် ဇစ်မြစ်ဖိုင်တွဲအတွင်းထဲဖြစ်နေသည်

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
my: ဖိုင်တစ်ခုကို ၎င်းဖိုင်သို့ ရွှေ့မရပါ

en: You cannot copy a file over itself.
my: ဖိုင်တစ်ခုကို ၎င်းဖိုင်သို့ ကူးမရပါ

en: The source file would be overwritten by the destination.
my: ဇစ်မြစ်ဖိုင်ကို ဦးတည်ဖိုင်မှ အစားထိုးသွားပါလိမ့်မည်

en: Error while copying “%s”.
my: “%s”ကူးနေစဉ်အမှားဖြစ်ပေါ်

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
my: %sတွင်ရှိနှင့်ပြီးဖြစ်သောအမည်တူဖိုင်ကိုမဖယ်ရှားနိုင်ခဲ့ပါ

en: There was an error copying the file into %s.
my: %s ထဲသို့ ဖိုင်ကူးနေစဉ် အမှားဖြစ်ပေါ်။

en: Copying Files
my: ဖိုင်များကူးနေပါသည်

en: Preparing to move to “%s”
my: “%s” သို့ ရွှေ့ရန် ပြင်ဆင်နေသည်

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
my[0]: ဖိုင်%'dခုကို ရွှေ့ရန်ပြင်ဆင်နေသည်

en: There was an error moving the file into %s.
my: ဖိုင်ကို “%s”ထဲသို့ ရွှေ့နေစဉ်အမှားဖြစ်ပေါ်။

en: Moving Files
my: ဖိုင်များရွှေ့နေပါသည်

en: Creating links in “%s”
my: “%s”တွင် ကွင်းဆက်များဖန်တီးနေသည်

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
my[0]: ဖိုင် %'dခုသို့ ကွင်းဆက်များဖန်တီးနေသည်

en: Error while creating link to “%s”.
my: %sသို့ ကွင်းဆက် ဖန်တီးနေစဉ်အမှားဖြစ်ပေါ်။

en: Symbolic links only supported for local files
my: သင်္ကေတကွင်းဆက်များကို စက်တွင်းဖိုင်များအတွက်သာ အသုံးပြုနိုင်သည်

en: The target doesn’t support symbolic links.
my: ပစ်မှတ်ကို သင်္ကေတကွင်းဆက်ချိတ်၍မရပါ

en: There was an error creating the symlink in %s.
my: သင်္ကေတကွင်းဆက်ကို %sတွင် ဖန်တီးနေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်။

en: Setting permissions
my: ခွင့်ပြုချက်များသတ်မှတ်နေသည်

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
my: ခေါင်းစဉ်မဲ့ဖိုင်တွဲ

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
my: ခေါင်းစဉ်မဲ့စာရွက်စာတမ်း

en: Error while creating directory “%s”.
my: “%s” ဖိုင်တွဲဖန်တီးနေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်။

en: Error while creating file “%s”.
my: “%s” ဖိုင်ဖန်တီးနေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်။

en: There was an error creating the directory in %s.
my: ဖိုင်တွဲကို %sတွင် ဖန်တီးနေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်။

en: Saving image to file
my: ပုံကိုဖိုင်သို့သိမ်းဆည်းနေသည်

en: Successfully saved image to file
my: ပုံကိုဖိုင်သို့အောင်မြင်စွာသိမ်းဆည်းနိုင်ခဲ့သည်

en: Failed to save image
my: ပုံသိမ်းဆည်းမှုမအောင်မြင်ခဲ့ပါ

note: Translators: This is used to auto-generate a file name for pasted images from * the clipboard i.e. "Pasted image.png", "Pasted image 1.png", ...
en: Pasted image
my: ကူးထည့်ထားသောပုံ

en: Retrieving clipboard data
my: ကလစ်ဘုတ်ဒေတာ ရယူနေသည်

en: Retrieving image data
my: ပုံဒေတာ ရယူနေသည်

en: Emptying Trash
my: အမှိုက်ပုံးရှင်းနေသည်

en: Verifying destination
my: ဦးတည်နေရာကိုစစ်ဆေးနေသည်

en: Extracting “%s”
my: “%s” ဖြေထုတ်နေသည်

en: Error extracting “%s”
my: “%s”ဖြေထုတ်နေစဉ်အမှားဖြစ်ပေါ်

en: There was an error while extracting “%s”.
my: “%s”ဖြေထုတ်နေစဉ်အမှားဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်။

en: Not enough free space to extract “%s”
my: “%s”ကိုဖြေထုတ်ရန်နေရာလွတ်မရှိတော့ပါ

en: Extracted “%s” to “%s”
my: “%s” ကို “%s” သို့ ဖြေထုတ်ပြီးပါပြီ

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
my[0]: ဖိုင် %'dခုကို “%s” သို့ ဖြေထုတ်ပြီးပါပြီ

en: Preparing to extract
my: ဖြေထုတ်ဖို့ပြင်ဆင်နေသည်

en: Extracting Files
my: ဖိုင်များဖြေထုတ်နေသည်

en: Compressing “%s” into “%s”
my: “%s” ကို “%s” အတွင်းသို့ ဖိသိပ်နေသည်

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
my[0]: ဖိုင် %'dခုကို “%s” အတွင်းသို့ ဖိသိပ်နေသည်

en: Error compressing “%s” into “%s”
my: “%s” ကို “%s” အတွင်းသို့ ဖိသိပ်ရာတွင် အမှားအယွင်းဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
my[0]: ဖိုင် %'dခုကို “%s” အတွင်းသို့ ဖိသိပ်ရာတွင်အမှားဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: There was an error while compressing files.
my: ဖိုင်များဖိသိပ်နေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: Compressed “%s” into “%s”
my: “%s”ကို “%s”အတွင်းသို့ဖိသိပ်ပြီးပါပြီ

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
my[0]: ဖိုင် %'dခုကို “%s” အတွင်းသို့ ဖိသိပ်ပြီးပြီ

en: Compressing Files
my: ဖိုင်များဖိသိပ်နေသည်

en: Searching…
my: ရှာနေသည်…

en: Loading…
my: တွန်းတင်နေသည်…

en: Examples:
my: ဥပမာ-

en: Could not paste files
my: ဖိုင်များ ပွားမထည့်နိုင်ခဲ့ပါ

en: Cannot paste files into Starred
my: ကြယ်တပ်နေရာသို့ ဖိုင်များ ကူးထည့်၍မရပါ

en: Cannot paste files into Recent
my: လတ်တလောနေရာသို့ ဖိုင်များ ကူးထည့်၍မရပါ

en: Cannot paste files into Trash
my: အမှိုက်ပုံးသို့ ဖိုင်များ ကူးထည့်၍မရပါ

en: Permissions do not allow pasting files in this directory
my: ဤဖိုင်တွဲတွင် ဖိုင်များကူးထည့်ခြင်းခွင့်မပြုထားပါ

en: “%s” selected
my: “%s” ရွေးထားသည်

en: %'d folder selected | %'d folders selected
my[0]: ဖိုင်တွဲ%'dခု ရွေးထားသည်

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
my[0]: (%'dခု ပါဝင်သည်)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
my[0]: (စုစုပေါင်း %'dခု ပါဝင်သည်)

en: %'d item selected | %'d items selected
my[0]: %'dခု ရွေးထားသည်

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
my[0]: အခြားရွေးချယ်ထားသော အိုင်တမ် %'dခု

note: This is marked for translation in case a localizer * needs to change ", " to something else. The comma * is between the message about the number of folders * and the number of items in those folders and the * message about the number of other items and the * total size of those items.
en: %s, %s
my: %s၊ %s

en: Search _Settings
my: ရှာဖွေရေးရာ_သတ်မှတ်ချက်များ

en: Search _Everywhere
my: နေရာ_တိုင်းရှာရန်

en: More locations can be added to search in the settings
my: သတ်မှတ်ချက်များတွင် ရှာဖွေနိုင်သည့်အခြားနေရာများ ထပ်ထည့်နိုင်သည်

note: Translators: %s is the name of the search location formatted for display
en: No matches in “%s”
my: “%s”တွင် ကိုက်ညီချက်များမရှိပါ

en: No Results Found
my: ရှာမတွေ့ပါ

en: Trash is Empty
my: အမှိုက်ပုံးအလွတ်

en: No Starred Files
my: ကြယ်တပ်ဖိုင်များမရှိပါ

en: No Recent Files
my: လတ်တလောဖိုင်များမရှိပါ

en: No Known Connections
my: ချိတ်ဆက်မှုများမရှိပါ

en: Enter an address to connect to a network location.
my: ကွန်ရက်နေရာသို့ချိတ်ဆက်ရန် လိပ်စာရေးထည့်ပါ

en: Folder is Empty
my: ဖိုင်တွဲအလွတ်

en: Select Move Destination
my: ရွှေ့မည့်နေရာရွေးရန်

en: Select Copy Destination
my: ကူးယူမည့်နေရာရွေးရန်

en: _Select
my: _ရွေးချယ်

en: Select Extract Destination
my: ဖြေထုတ်မည့်နေရာရွေးရန်

en: Error sending email.
my: အီးမေးလ်ပို့နေစဉ်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to remove “%s”
my: “%s” ကို မဖယ်ရှားနိုင်ခဲ့ပါ

en: Unable to stop drive
my: သိုလှောင်စက်ကို မရပ်နိုင်ခဲ့ပါ

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to start “%s”
my: “%s” ကို မစတင်နိုင်ခဲ့ပါ

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
my[0]: ရွေးထားသည်များဖြင့်ဖိုင်တွဲအသစ်ဖန်တီး(%'dခု)

en: Open With %s
my: %sနှင့် ဖွင့်ပါ

en: Run
my: မောင်းနှင်

en: Extract
my: ဖြေထုတ်မည်

en: Extract to…
my: …သို့ဖြေထုတ်မည်

en: Open
my: ဖွင့်

en: _Start
my: _စမည်

en: _Connect
my: _C ချိတ်ဆက်ပါ

en: _Start Multi-disk Drive
my: သိုလှောင်စက်အစု _စတင်မည်

en: U_nlock Drive
my: သိုလှောင်စက်သော့_ဖွင့်မည်

en: Stop Drive
my: သိုလှောင်စက်ကိုရပ်မည်

en: _Safely Remove Drive
my: သိုလှောင်စက်ကို အ_ထိအခိုက်မရှိဖယ်ရှားမည်

en: _Disconnect
my: _D အချိတ်အဆက်ဖြတ်ပါ

en: _Stop Multi-disk Drive
my: သိုလှောင်စက်အစုကို _ရပ်မည်

en: _Lock Drive
my: သိုလှောင်စက် _သော့ခတ်မည်

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: Dropped Text.txt
my: ပစ်ချခဲ့သောစာသား.txt

en: Drag and drop is not supported.
my: ဆွဲယူ၍ပစ်ချခြင်းကို မထောက်ပံ့ထားပါ။

en: An invalid drag type was used.
my: မမှန်ကန်သော ပွတ်ဆွဲအမျိုးအစားကို သုံးခဲ့သည်။

en: Undo
my: ချေ

en: Undo last action
my: နောက်ဆုံးအက်ရှင်ကို ချေမည်

en: Redo
my: ပြန်လုပ်

en: Redo last undone action
my: နောက်ဆုံးချေခဲ့သောအက်ရှင်ကို ပြန်လုပ်မည်

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
my[0]: အိုင်တမ် %dခုကို “%s” သို့ ပြန်ရွှေ့မည်

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
my[0]: အိုင်တမ် %dခုကို “%s” သို့ ရွှေ့မည်

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
my[0]: အိုင်တမ် %dခု ရွှေ့ပြောင်းမှု_ချေမည်

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
my[0]: အိုင်တမ် %dခု ရွှေ့ပြောင်းမှု _ပြန်လုပ်မည်

en: Move “%s” back to “%s”
my: “%s” ကို “%s”သို့ ပြန်ရွှေ့မည်

en: Move “%s” to “%s”
my: “%s” ကို “%s”သို့ ရွှေ့မည်

en: _Undo Move
my: ရွှေ့ယူခြင်း _ချေရန်

en: _Redo Move
my: ရွှေ့ပြောင်းမှု _ပြန်လုပ်မည်

en: _Undo Restore From Trash
my: အမှိုက်ပုံးမှ ပြန်ယူခြင်း _ချေမည်

en: _Redo Restore From Trash
my: အမှိုက်ပုံးမှ ပြန်ယူခြင်း_ပြန်လုပ်မည်

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
my[0]: အိုင်တမ်%dခုကို အမှိုက်ပုံးထဲပြန်ပို့မည်

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
my[0]: အိုင်တမ် %dခုကို အမှိုက်ပုံးမှ ပြန်ယူမည်

en: Move “%s” back to trash
my: “%s” ကို အမှိုက်ပုံးသို့ ပြန်ရွှေ့မည်

en: Restore “%s” from trash
my: “%s”ကို အမှိုက်ပုံးမှပြန်ယူမည်

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
my[0]: ကူးယူအိုင်တမ် %dခုကိုဖျက်မည်

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
my[0]: အိုင်တမ် %dခုကို “%s” သို့ ကူးယူမည်

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
my[0]: အိုင်တမ် %dခု ကူးယူမှု_ချေမည်

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
my[0]: အိုင်တမ် %dခု ကူးယူမှု _ပြန်လုပ်မည်

en: Delete “%s”
my: “%s”ကိုဖျက်မည်

en: Copy “%s” to “%s”
my: “%s” ကို “%s” သို့ ကူးယူမည်

en: _Undo Copy
my: ကူးယူမှု _ချေရန်

en: _Redo Copy
my: ကူးယူမှု _ပြန်လုပ်မည်

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
my[0]: ပုံတူပွားအိုင်တမ် %dခု ဖျက်မည်

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
my[0]: အိုင်တမ် %dခုကို “%s” တွင် ပုံတူပွားမည်

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
my[0]: အိုင်တမ်%dခု ပုံတူပွားမှု _ချေမည်

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
my[0]: အိုင်တမ်%dခု ပုံတူပွားမှု _ပြန်လုပ်မည်

en: Duplicate “%s” in “%s”
my: “%s” ကို “%s” တွင် ပုံတူပွားမည်

en: _Undo Duplicate
my: ပုံတူးပွားမှု _ချေရန်

en: _Redo Duplicate
my: ပုံတူပွားမှု _ပြန်လုပ်

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
my[0]: အိုင်တမ်%dခုသို့ချိတ်ဆက်ထားသောကွင်းဆက်များဖျက်မည်

en: Create links to %d item | Create links to %d items
my[0]: အိုင်တမ်%dခုသို့ချိတ်ဆက်ထားသောကွင်းဆက်များ ဖန်တီးမည်

en: Delete link to “%s”
my: “%s”သို့ ကွင်းဆက်ကိုဖျက်မည်

en: Create link to “%s”
my: “%s”သို့ ကွင်းဆက်ဖန်တီးမည်

en: _Undo Create Link
my: ကွင်းဆက်ဖန်တီးမှု_ချေမည်

en: _Redo Create Link
my: ကွင်းဆက်ဖန်တီးမှု _ပြန်လုပ်မည်

en: Create an empty file “%s”
my: “%s” ဖိုင်အလွတ် ဖန်တီးမည်

en: _Undo Create Empty File
my: ဖိုင်အလွတ်ဖန်တီးမှု_ချေမည်

en: _Redo Create Empty File
my: ဖိုင်အလွတ်ဖန်တီးမှု _ပြန်လုပ်မည်

en: Create a new folder “%s”
my: “%s” ဖိုင်တွဲအသစ်တည်ဆောက်မည်

en: _Undo Create Folder
my: ဖိုင်တွဲဖန်တီးမှု _ချေရန်

en: _Redo Create Folder
my: ဖိုင်တွဲဖန်တီးမှု_ပြန်လုပ်

en: Create new file “%s” from template
my: "%s"ဖိုင်အသစ်ကို နမူနာပုံစံမှ ဖန်တီးမည်

en: _Undo Create From Template
my: နမူနာပုံစံမှဖန်တီးခြင်း _ချေ

en: _Redo Create From Template
my: နမူနာပုံစံမှဖန်တီးခြင်း _ပြန်လုပ်

en: Rename “%s” as “%s”
my: “%s”ကို “%s”အဖြစ် အမည်ပြောင်းမည်

en: _Undo Rename
my: အမည်ပြောင်းမှု_ချေရန်

en: _Redo Rename
my: အမည်ပြောင်း_ပြန်လုပ်

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
my[0]: ဖိုင် %dခုကို အစုလိုက်အပုံလိုက်အမည်ပြောင်းမည်

en: _Undo Batch Rename
my: အစုလိုက်အပုံလိုက်အမည်ပြောင်းမှု_ချေမည်

en: _Redo Batch Rename
my: အစုလိုက်အပုံလိုက်အမည်ပြောင်းခြင်း_ပြန်လုပ်

en: Unstar %d file | Unstar %d files
my[0]: ဖိုင်%dခု ကြယ်ဖြုတ်

en: Star %d file | Star %d files
my[0]: ဖိုင်%dခု ကြယ်တပ်

en: _Undo Starring
my: ကြယ်တပ်မှု_ချေမည်

en: _Redo Starring
my: ကြယ်တပ်မှု _ပြန်လုပ်မည်

en: _Undo Unstarring
my: ကြယ်ဖြုတ်မှု_ချေမည်

en: _Redo Unstarring
my: ကြယ်ဖြုတ်မှု _ပြန်လုပ်မည်

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
my[0]: %dခုကို အမှိုက်ပုံးထဲထည့်မည်

en: Restore “%s” to “%s”
my: “%s”ကို “%s”သို့ ပြန်ထားမည်

en: Move “%s” to trash
my: “%s”ကိုအမှိုက်ပုံးထဲထည့်မည်

en: _Undo Trash
my: အမှိုက်ပစ်ခြင်း_ချေရန်

en: _Redo Trash
my: အမှိုက်ပစ်ခြင်း_ပြန်လုပ်

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
my: “%s” တွင် ထည့်သွင်းထားသည်များ၏ခွင့်ပြုချက်များ မူလအတိုင်း ပြန်ထားမည်

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
my: “%s”တွင် ထည့်သွင်းထားသည်များ၏ခွင့်ပြုချက်များ သတ်မှတ်မည်

en: _Undo Change Permissions
my: ခွင့်ပြုချက်များပြောင်းမှု_ချေမည်

en: _Redo Change Permissions
my: ခွင့်ပြုချက်များပြောင်းမှု _ပြန်လုပ်မည်

en: Restore original permissions of “%s”
my: “%s”၏ခွင့်ပြုချက်များကို မူလသို့ ပြန်ထားမည်

en: Set permissions of “%s”
my: “%s”၏ခွင့်ပြုချက်များကို သတ်မှတ်မည်

en: Restore group of “%s” to “%s”
my: “%s”၏အုပ်စုကို “%s”သို့ ပြန်ထားမည်

en: Set group of “%s” to “%s”
my: “%s”၏အုပ်စုကို “%s”သို့ သတ်မှတ်မည်

en: _Undo Change Group
my: အုပ်စုပြောင်းမှု_ချေမည်

en: _Redo Change Group
my: အုပ်စုပြောင်းမှု _ပြန်လုပ်မည်

en: Restore owner of “%s” to “%s”
my: “%s”၏ပိုင်ရှင်ကို “%s”သို့ ပြန်ထားမည်

en: Set owner of “%s” to “%s”
my: “%s”၏ပိုင်ရှင်ကို “%s”သို့ သတ်မှတ်မည်

en: _Undo Change Owner
my: ပိုင်ရှင်ပြောင်းမှု_ချေမည်

en: _Redo Change Owner
my: ပိုင်ရှင်ပြောင်းမှု _ပြန်လုပ်မည်

en: _Undo Extract
my: ဖြေထုတ်မှု_ချေမည်

en: _Redo Extract
my: ဖြေထုတ်မှု _ပြန်လုပ်မည်

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
my[0]: ဖြေထုတ်ထားသော ဖိုင် %dခု ဖျက်မည်

en: Extract “%s”
my: “%s”ကို ဖြေထုတ်မည်

en: Extract %d file | Extract %d files
my[0]: ဖိုင် %dခု ဖြေထုတ်မည်

en: Compress “%s”
my: “%s” ကို ဖိသိပ်မည်

en: Compress %d file | Compress %d files
my[0]: ဖိုင် %'dခု ကိုဖိသိပ်မည်

en: _Undo Compress
my: ဖိသိပ်မှု_ချေမည်

en: _Redo Compress
my: ဖိသပ်မှု _ပြန်လုပ်မည်

en: Could not determine original location of “%s”
my: “%s”၏မူလတည်နေရာကို မဆုံးဖြတ်နိုင်ပါ

en: The item cannot be restored from trash
my: အမှိုက်ပုံးမှ ပြန်လည်၍မဆည်ယူနိုင်ပါ။

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Photo CD
my: ပုံစီဒီခွေ

en: Contains digital photos
my: ဒီဂျစ်တယ်ပုံများပါဝင်

en: Contains music
my: သီချင်းပါဝင်

en: Contains software to run
my: မောင်းနှင်ရန်ဆော့ဖ်ဝဲလ်ပါဝင်

en: Contains software to install
my: တပ်ဆင်ရန်ဆော့ဖ်ဝဲလ်ပါဝင်

en: Detected as “%s”
my: “%s”အဖြစ် ထောက်လှမ်းမိခဲ့သည်

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Contains music and photos
my: သီချင်းနှင့်ပုံများပါဝင်

en: Contains photos and music
my: ပုံနှင့်သီချင်းများပါဝင်

[ctx: Noun]
note: Translators: This is appended to a file name when a copy of a file is created.
en: Copy
my: မိတ္တူ

[ctx: Noun]
note: Translators: This is appended to a file name when a copy of an already copied file is created. * `%zu` will be replaced with a number one higher than that of the previous copy.
en: Copy %zu
my: မိတ္တူ %zu

note: Translators: File name for new symlink. %s is target's name, %zu is number of symlink.
en: Link to %s (%zu)
my: %s သို့ကွင်းဆက်(%zu)

[ctx: Stop an ongoing operation]
en: Stop
my: ရပ်

en: Content View
my: အကြောင်းအရာမြင်ကွင်း

en: View of the current location
my: လက်ရှိနေရာ၏မြင်ကွင်း

en: Network
my: ကွန်ရက်

en: Starred
my: ကြယ်တပ်ထားသော

en: Files in the trash are permanently deleted after 1 hour
my: အမှိုက်ပုံးရှိ ဖိုင်များကို 1 နာရီအကြာတွင် အပြီးဖျက်ပါမည်

en: Files in the trash are permanently deleted after %d day | Files in the trash are permanently deleted after %d days
my[0]: အမှိုက်ပုံးရှိ ဖိုင်များကို %d ရက်အကြာတွင် အပြီးဖျက်ပါမည်

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu
my: ဤဖိုင်တွဲရှိ လုပ်ဆောင်ဖိုင်များသည် စေခိုင်းကုဒ်မီနူးတွင် ပေါ်လာမည်ဖြစ်သည်

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network
my: ဤဖိုင်တွဲ၏ဒေတာများကို ကွန်ရက်မှတစ်ဆင့်မျှဝေရန် ဖိုင်မျှဝေခြင်းကို ဖွင့်လိုက်ပါ

en: Sharing Settings
my: မျှဝေမှုဆိုင်ရာသတ်မှတ်ချက်များ

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents
my: စာရွက်စာတမ်းအသစ်များအတွက် နမူနာပုံစံအဖြစ်အသုံးပြုရန် ဤဖိုင်တွဲထဲသို့ ဖိုင်များ ထည့်ပါ

en: _Learn More
my: ပိုမို_သိလိုပါက

en: _Empty Trash…
my: အမှိုက်ပုံး_ရှင်းမည်…

en: _Trash Settings
my: အ_မှိုက်ပုံးသတ်မှတ်ချက်များ

en: Clear Entry
my: ရေးသွင်းချက်ရှင်းလင်းမည်

en: Go to Location
my: နေရာသို့သွားမည်

en: Running as root is not supported. Consider running `nautilus admin:///` instead.
my: Rootအဖြစ်မောင်းနှင်ခြင်း လုပ်မပေးနိုင်ပါ။ အဲ့အစား `nautilus admin:///` ကိုသုံးပေးပါ

en: Anything
my: ဘာဖြစ်ဖြစ်

en: Folders
my: ဖိုင်တွဲများ

en: Documents
my: စာရွက်စာတမ်းဆိုင်ရာများ

en: Illustration
my: သရုပ်ဖေါ်ပန်းချီ

en: Music
my: ဂီတ

en: Picture
my: ရုပ်ပုံ

en: Text File
my: စာသားဖိုင်

en: This link cannot be used because it has no target.
my: ဤကွင်းဆက်တွင် ပစ်မှတ်မရှိသောကြောင့် သုံး၍မရပါ

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
my: ဤကွင်းဆက်၏ပစ်မှတ် "%s" မရှိသဖြင့် သုံး၍မရပါ

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
my: “%s”ကွင်းဆက် ပျက်နေသည်။ ၎င်းကို အမှိုက်ပုံးပို့မည်လား။

en: Mo_ve to Trash
my: _V အမှိုက်ပုံးထဲထည့်ပါ

en: The link “%s” is broken.
my: “%s”ကွင်းဆက် ပျက်နေသည်

en: Are you sure you want to open all files?
my: ဖိုင်အားလုံးကို ဖွင့်ဖို့သေချာပြီလား။

en: This will open %d separate tab and window. | This will open %d separate tabs and windows.
my[0]: သီးခြားတပ်ဘ်နှင့်ဝင်းဒိုး%dခု ဖွင့်လိမ့်မည်

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
my[0]: သီးခြားတပ်ဘ်%dခု ဖွင့်လိမ့်မည်

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
my[0]: သီးခြားဝင်းဒိုး%dခု ဖွင့်လိမ့်မည်

en: _Open All
my: အားလုံး_ဖွင့်

en: Could Not Display “%s”
my: “%s” ကို မပြနိုင်ခဲ့ပါ

en: The file is of an unknown type
my: ဖိုင်အမျိုးအစားမသိပါ

en: There is no app installed for “%s” files
my: “%s” ဖိုင်များအတွက် ထည့်သွင်းထားသည့် အပ်မရှိပါ

en: _Select App
my: အပ်_ရွေးချယ်

en: There was an internal error trying to search for apps:
my: အပ်များရှာဖွေရန်ကြိုးပမ်းစဉ် စနစ်အတွင်းပိုင်းမှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: Unable to search for app
my: အပ်ကိုမရှာဖွေနိုင်ခဲ့ပါ

en: _Search in Software
my: ဆော့ဖ်ဝဲလ်တွင်ရှာ_မည်

en: There is no app installed for “%s” files. Do you want to search for an app to open this file?
my: “%s” ဖိုင်များအတွက် ထည့်သွင်းထားသည့် အပ်မရှိပါ။ ဤဖိုင်ဖွင့်ရန်အတွက် အပ်တစ်ခုကို ရှာဖွေလိုပါသလား။

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
my: နေရာကို ရယူ၍မရခဲ့ပါ

en: Unable to start location
my: နေရာ စတင်၍မရခဲ့ပါ

en: Opening “%s”.
my: “%s”ကို ဖွင့်နေသည်။

en: Opening %d item. | Opening %d items.
my[0]: အိုင်တမ် %dခု ဖွင့်နေသည်

en: _Close
my: _ပိတ်မည်

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
my: ချိတ်_ဆက်မည်

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
my: ပယ်_ဖျက်

en: Unable to get remote server location
my: အဝေးဆာဗာနေရာ ရယူ၍မရခဲံပါ

en: File Transfer Protocol
my: ဖိုင်ကူးပြောင်းမှုလုပ်ရိုးလုပ်ထုံး

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
my: ftp:// သို့ ftps://

en: Network File System
my: ကွန်ရက်ဖိုင်စနစ်

en: SSH File Transfer Protocol
my: SSH ဖိုင်ကူးပြောင်းမှုလုပ်ရိုးလုပ်ထုံး

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
my: sftp:// သို့ ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
my: dav:// သို့ davs://

note: Online accounts do not currently have a target URI.
en: Online Account
my: အွန်လိုင်းအကောင့်

note: Translators: This refers to network places which are currently mounted
en: Connected
my: ချိတ်ဆက်ထားသည်

note: Translators: This refers to network servers the user has previously connected to
en: Previous
my: ယခင်

en: Available on Current Network
my: လက်ရှိကွန်ရက်တွင်ရရှိနိုင်သည်များ

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
my: သင်သည် သင်္ကေတကွင်းဆက်ဖြင့် ဦးတည်ဖိုင်တွဲ “%s” ကို အစားထိုးရန် ကြိုးစားနေသည်။

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
my: ဦးတည်ဖိုင်တွဲ၏ အကြောင်းအရာများ ဖျက်ပစ်ခြင်းကိုရှောင်ရှားရန်အတွက် ၎င်းကို ခွင့်ပြုထားခြင်းမရှိပါ။

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
my: ကျေးဇူးပြု၍ သင်္ကေတကွင်းဆက်ကို အမည်ပြောင်းပါ သို့မဟုတ် ကျော်မည် ခလုတ်ကို နှိပ်ပါ။

en: Merge folder “%s”?
my: “%s” ဖိုင်တွဲကို ရောပေါင်းလိုက်မလား

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
my: ကူးယူမည့်ဖိုင်လ်များနှင့်အငြင်းပွားဖွယ်ဖြစ်နေသော ဖိုင်လ်များကို အစားထိုးမှုမပြုခင် ပေါင်းစပ်မှုသည် အတည်ပြုမှုကို တောင်းခံလိမ့်မည်။

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
my: “%s”တွင် အမည်တူဖိုင်တွဲအဟောင်းရှိနှင့်ပြီးဖြစ်သည်

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
my: “%s”တွင် ပိုသစ်သော အမည်တူဖိုင်တွဲရှိနှင့်ပြီးဖြစ်သည်

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
my: “%s”တွင် အမည်တူဖိုင်တွဲရှိနှင့်ပြီးဖြစ်သည်

en: Replace folder “%s”?
my: “%s”ဖိုင်တွဲကို အစားထိုးမှာလား

en: Replacing it will remove all files in the folder.
my: အစားထိုးပစ်လိုက်ရင် ထိုဖိုင်တွဲရှိ ဖိုင်အားလုံးကို ဖျက်ပစ်လိုက်ပါလိမ့်မယ်

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
my: “%s”တွင် အမည်တူဖိုင်တွဲရှိနှင့်ပြီးဖြစ်သည်

en: Replace file “%s”?
my: “%s” ဖိုင်ကို အစားထိုးမှာလား

en: Replacing it will overwrite its content.
my: အစားထိုးလိုက်ရင် မူလဒေတာတွေ ပျက်သွားပါလိ့မ်မယ်

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
my: “%s”တွင် ပိုဟောင်းသောအမည်တူဖိုင်ရှိနှင့်ပြီးဖြစ်သည်

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
my: “%s”တွင် ပိုသစ်သောအမည်တူဖိုင်ရှိနှင့်ပြီးဖြစ်သည်

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
my: “%s”တွင် အမည်တူဖိုင်ရှိနှင့်ပြီးဖြစ်သည်

en: Original Folder
my: မူလဖိုင်တွဲ

en: Contents:
my: ပါဝင်သည်များ-

en: Original File
my: မူလဖိုင်

en: Size:
my: အရွယ် -

en: Type:
my: အမျိုးအစား

en: Last modified:
my: နောက်ဆုံးပြင်ထားသည့်ရက်စွဲ -

en: Merge With
my: ဖြင့်ရောပေါင်းမည်

en: Replace With
my: ဖြင့်အစားထိုးမည့်

en: Merge Folder
my: ဖိုင်တွဲရောပေါင်းမည်

en: File and Folder Conflict
my: ဖိုင်နှင့်ဖိုင်တွဲအငြင်းပွားဖွယ်ဖြစ်မှု

en: File Conflict
my: ဖိုင်အငြင်းပွားဖွယ်ဖြစ်မှု

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains apps that can open the archive.
my: စကားဝှက်ဖြင့် ကာကွယ်ထားသော မှတ်တမ်းများကို မပံ့ပိုးနိုင်သေးပါ။ ဤစာရင်းတွင် မှတ်တမ်းကို ဖွင့်နိုင်သည့် အပ်များ ပါရှိသည်။

en: “%s” is password-protected.
my: “%s”သည် စကားဝှက်ခံထားသည်။

en: Current Folder Menu
my: လက်ရှိဖိုင်တွဲမီနူး

note: Translators: This is the label used in the pathbar when seeing * the root directory (also known as /)
en: Operating System
my: မောင်းနှင်စနစ်

note: Translators: This is the filesystem root directory (also known * as /) when seen as administrator
en: Administrator Root
my: အုပ်ချုပ်ရေးမှူးRoot

en: _Open
my: _ဖွင့်

en: _Save
my: _သိမ်းမည်

en: Open Read-Only
my: ဖတ်၍သာရ အဖြစ်ဖွင့်မည်

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions the user has in a directory.
en: None
my: ဘာမှမရှိပါ။

note: Translators: Both %s will be replaced with formatted timestamps.
en: Examples: “%s”, “%s”
my: နမူနာများ - “%s”, “%s”

en: Single-Click
my: တစ်ချက်ကလစ်

en: Double-Click
my: နှစ်ချက်ကလစ်

en: On This Device Only
my: ဤစက်တွင်သာ

en: All Locations
my: နေရာအားလုံး

en: Never
my: ဘယ်တော့မှ

en: All Files
my: ဖိုင်အားလုံး

en: All Folders
my: ဖိုင်တွဲအားလုံး

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
my: စိတ်မကောင်းပါဘူး။ ဒါပေမယ့် သင်သည် အဝေးထိန်း မှတစ်ဆင့် အမိန့်များ ဆောင်ရွက်ခိုင်းလို့မရပါ။

en: This is disabled due to security considerations.
my: လုံခြုံရေးအရ ဤအရာကို ပိတ်ထားသည်။

note: all files are non-local some files are non-local
en: This drop target only supports local files.
my: ဤပစ်ချနေရာသည် စက်တွင်းဖိုင်များကိုသာ လက်ခံသည်။

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
my: စက်တွင်းမဟုတ်သော ဖိုင်များကို ဖွင့်ရန် ၎င်းတို့ကို စက်တွင်းဖိုင်တွဲသို့ ကူးယူပြီး ထိုမှတစ်ဆင့် ပစ်ချပါ။

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
my: စက်တွင်းမဟုတ်သော ဖိုင်များကို ဖွင့်ရန် ၎င်းတို့ကို စက်တွင်းဖိုင်တွဲသို့ ကူးယူပြီး ထိုမှတစ်ဆင့် ပစ်ချပါ။ သင်ပစ်ချလိုက်သော စက်တွင်းဖိုင်များကို ဖွင့်ထားပြီးဖြစ်သည်။

en: Details:
my: အသေးစိတ်-

en: Cancelled
my: ပယ်ဖျက်လိုက်သည်

en: Preparing
my: ပြင်ဆင်နေတယ်

note: Translators: This describes an operation, such as copying or compressing files, as being completed.
en: Operation Completed
my: ပြီးပါပြီ

en: File Operations
my: ဖိုင်လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Show Details
my: အသေးစိတ်ပြမည်

en: %'d file operation active | %'d file operations active
my[0]: ဖိုင်လုပ်ဆောင်မှု %'d ခု သက်ဝင်နေပါသည်

en: All file operations have been completed
my: ဖိုင်လုပ်ဆောင်ချက်များအားလုံးပြီးပါပြီ

en: Read and Write
my: ရေးခွင့်နှင့်ဖတ်ခွင့်

en: Create and Delete Files
my: ဖိုင်များဖန်တီး၊ဖျက်ခွင့်

en: Read and Write, No Access
my: ရေးခွင့်နှင့်ဖတ်ခွင့်၊ ရယူသုံးစွဲခွင့်မရှိ

en: Read-Only
my: ဖတ်၍သာရ

en: Access Files
my: ဖိုင်ရယူနိုင်

en: List Files Only
my: ဖိုင်များသာစာရင်းပြမည်

en: Write-Only
my: ရေး၍သာရ

en: Write-Only, No Access
my: ရေး၍သာရ၊ ရယူသုံးစွဲခွင့်မရှိ

en: Access-Only
my: ရယူသုံးခွင့်-တစ်ခုတည်းသာ

en: Custom icon removed
my: စိတ်ကြိုက်အိုင်ကွန်ဖယ်ရှားလိုက်ပါပြီ

en: _Undo
my: _ချေ

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
my: တစ်ကြိမ်လျှင် စိတ်ကြိုက်အိုင်ကွန်တစ်ခုသာ သတ်မှတ်ပေးနိုင်သည်

en: Please drop just one image to set a custom icon.
my: စိတ်ကြိုက်အိုင်ကွန်သတ်မှတ်ရန် တစ်ပုံတည်းသာ ပစ်ချပါ

en: The file that you dropped is not local.
my: သင်ပစ်ချလိုက်သောဖိုင်သည် စက်တွင်းမှ မဟုတ်ပါ

en: You can only use local images as custom icons.
my: စက်တွင်းပုံများကိုသာ စိတ်ကြိုက်အိုင်ကွန်အဖြစ်သုံးနိုင်သည်

en: The file that you dropped is not an image.
my: သင်ပစ်ချခဲ့သောဖိုင်သည် ပုံမဟုတ်ပါ

note: Unmarks a file as starred (starred)
en: Unstar
my: ကြယ်ဖြုတ်

[ctx: Verb]
en: Star
my: ကြယ်တပ်

en: Cancel Group Change?
my: အုပ်စုပြောင်းခြင်းပယ်ဖျက်မှာလား

en: Cancel Owner Change?
my: ပိုင်ရှင်းပြောင်းလဲမှုပယ်ဖျက်မှာလား

en: Multiple
my: မျိုးစုံ

en: Empty folder
my: ဖိုင်တွဲအလွတ်

en: Contents unreadable
my: ဒေတာများဖတ်၍မရပါ

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
my[0]: အိုင်တမ် %'dခု၊ %s အရွယ်အစားရှိသည်

en: (some contents unreadable)
my: (အချို့ဒေတာများဖတ်မရပါ)

note: Translators: %s will be filled with a filesystem type, such as 'ext4' or 'msdos'.
en: %s Filesystem
my: %sဖိုင်စနစ်

en: The permissions of “%s” could not be determined.
my: “%s”၏ခွင့်ပြုချက်များကို မဆုံးဖြတ်နိုင်ခဲ့ပါ။

en: Creating Properties window.
my: အချက်အလက်များဝင်းဒိုးဖန်တီးနေသည်

en: Select Custom Icon
my: စိတ်ကြိုက်အိုင်ကွန်ရွေးရန်

en: Search may be slow and will not include subfolders or file contents
my: ဖိုင်၏ပါဝင်ဒေတာများ သို့ ဖိုင်တွဲအခွဲများ ပါဝင်လိမ့်မည်မဟုတ်၊ ရှာဖွေမှုသည် နှေးပါလိမ့်မည်

en: Search may be slow and will not include file contents
my: ဖိုင်၏ပါဝင်ဒေတာများပါဝင်လိမ့်မည်မဟုတ်၊ ရှာဖွေမှုသည် နှေးပါလိမ့်မည်

en: Remote Location
my: အဝေးနေရာ

en: External Drive
my: ပြင်ပသိုလှောင်စက်

en: Folder Not in Search Locations
my: ရှာရန်နေရာများတွင် မပါဝင်သောဖိုင်တွဲ

en: Subfolders Not in Search Locations
my: ရှာရန်နေရာများတွင် မပါဝင်သောဖိုင်တွဲအခွဲများ

en: Some subfolders will not be included in search results
my: အချို့ဖိုင်တွဲအခွဲများ ရှာဖွေမှုရလဒ်များတွင် ပါဝင်မည်မဟုတ်ပါ

en: Search will be slower and will not include file contents for some folders
my: အချို့ဖိုင်တွဲများအတွက် ဖိုင်ပါဝင်ဒေတာများပါဝင်လိမ့်မည်မဟုတ်၊ ရှာဖွေမှုသည် နှေးပါလိမ့်မည်

note: translators: This opens the search panel in the Settings app.
en: _Search Settings
my: _ရှာဖွေရေးရာသတ်မှတ်ချက်များ

en: Filter Search Results
my: ရှာဖွေရလဒ်များစစ်ထုတ်မည်

en: Search Information
my: ရှာဖွေမှုအချက်အလက်

en: Search current folder
my: လက်ရှိဖိုင်တွဲတွင်ရှာဖွေမည်

en: Search everywhere
my: နေရာတိုင်းရှာရန်

en: Rename Folder
my: ဖိုင်တွဲအမည်ပြောင်း

en: Rename File
my: ဖိုင်အမည်ပြောင်း

en: Search for “%s”
my: “%s”ကိုရှာဖွေမည်

en: Unable to complete the requested search
my: တောင်းဆိုထားသောရှာဖွေမှုကို ပြီးဆုံးအောင်မဆောင်ရွက်နိုင်ခဲ့ပါ

en: Date Used
my: သုံးစွဲရက်စွဲ

en: Date Created
my: ဖန်းတီးရက်စွဲ

en: Date Modified
my: မွမ်းမံရက်စွဲ

note: trash
en: Trash
my: အမှိုက်ပုံး

en: Disconnect
my: ဖြတ်ချမည်

en: Eject
my: စွန့်ထုတ်

en: Unmount
my: ဖြုတ်

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
my: %sကိုဖွင့်မည်

en: Open Personal Folder
my: တစ်ကိုယ်ရည်ဖိုင်တွဲဖွင့်မည်

en: Recent
my: လတ်တလော

en: Recent Files
my: လတ်တလောဖိုင်များ

en: Starred Files
my: ကြယ်တပ်ထားသောဖိုင်များ

en: Desktop
my: အလုပ်ခုံ

en: Open the contents of your desktop in a folder
my: သင်၏ဒက်စတော့ရှိဖိုင်များကို ဖိုင်တွဲတစ်ခုတွင် ဖွင့်ကြည့်မည်

en: Open Network Locations
my: ကွန်ရက်နေရာဖွင့်မည်

en: Open Trash
my: အမှိုက်ပုံးဖွင့်မည်

en: Mount and Open “%s”
my: တပ်ဆင်ပြီး “%s” ကိုဖွင့်ပါ

en: New bookmark
my: မှတ်ချက်အသစ်

en: Add a new bookmark
my: မှတ်ချက်အသစ်ထည့်မည်

note: Translators: This means that unlocking an encrypted storage * device failed. %s is the name of the device.
en: Error unlocking “%s”
my: “%s”ကိုသော့ဖွင့်ရာတွင်မှားယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်

en: This name is already taken
my: ဤအမည်မှာ အသုံးပြုထားပြီးဖြစ်သည်

en: _Rename
my: အမည်_ပြောင်း

en: Unable to stop “%s”
my: “%s” ကို ရပ်၍မရပါ

en: Unable to poll “%s” for media changes
my: မီဒီယာပြောင်းလဲမှုများအတွက် “%s” ကို စစ်တမ်းကောက်ယူ၍မရပါ

en: Open in New _Tab
my: _T မျက်နှာစာအသစ်တွင်ဖွင့်ပါ

en: Open in New _Window
my: _ဝင်းဒိုးအသစ်တွင်ဖွင့်

en: _Remove from Bookmarks
my: မှတ်ချက်များမှ_ဖယ်ရှား

en: _Mount
my: _တပ်ဆင်

en: _Unmount
my: _ဖြုတ်

en: _Eject
my: _E အခွေထုတ်ရန်

en: _Detect Media
my: မီဒီယာ_စုံစမ်းမည်

en: _Power On
my: _ပါဝါဖွင့်

en: _Connect Drive
my: _ချိတ်ဆက်

en: _Start Multi-disk Device
my: _စတင်

en: _Unlock Device
my: _သော့ဖွင့်

en: _Stop
my: _S ရပ်နားပါ

en: _Disconnect Drive
my: ဖြု_တ်ချ

en: _Stop Multi-disk Device
my: _ရပ်

en: _Lock Device
my: သော့_ခတ်

en: Format…
my: ပုံစံချ…

en: Properties
my: အချက်အလက်များ

en: Device
my: စက်

en: Sidebar
my: ဘေးတန်း

en: List of common shortcuts, mountpoints, and bookmarks.
my: အသုံးများသော ဖြတ်လမ်းခလုတ်များ၊ တပ်ဆင်နေရာများ နှင့် မှတ်ချက်များ စာရင်း

en: starred
my: ကြယ်တပ်လိုက်ပြီ

en: unstarred
my: ကြယ်ဖြုတ်လိုက်ပြီ

en: New tab
my: တပ်ဘ်အသစ်

en: Close current view
my: လက်ရှိမြင်ကွင်းပိတ်မည်

note: Translators: only one item has been moved to trash and %s is its name.
en: “%s” moved to trash
my: “%s” ကို အမှိုက်ပုံးသို့ ရွှေ့ထားသည်

note: Translators: one or more items might have been moved to trash, and %d * is the count.
en: %d file moved to trash | %d files moved to trash
my[0]: ဖိုင်%dခုကို အမှိုက်ပုံးသို့ ရွှေ့ပြီးပါပြီ

note: Translators: one item has been unstarred and %s is its name.
en: “%s” unstarred
my: “%s” ကြယ်ဖြုတ်ပြီးပြီ

note: Translators: one or more items have been unstarred, and %d * is the count.
en: %d file unstarred | %d files unstarred
my[0]: ဖိုင်%dခု ကြယ်ဖြုတ်ပြီးပြီ

en: _Redo
my: _ပြန်လုပ်

en: The GNOME Project
my: ဂနုန် ပရောဂျက်

en: No plugins currently installed.
my: လက်ရှိတွင် ပလပ်ဂင်များတပ်ဆင်ထားခြင်းမရှိပါ

en: Currently installed plugins:
my: လက်ရှိတပ်ဆင်ထားသောပလပ်ဂင်များ-

en: For bug testing only, the following command can be used:
my: ပရိုဂရမ်အမှားစမ်းသပ်ခြင်းအတွက်သာ၊ အောက်ပါအမိန့်ကို အသုံးပြုနိုင်သည်-

en: Parent folder
my: မိခင်ဖိုင်တွဲ

en: Back
my: နောက်သို့

en: Forward
my: ရှေ့သို့

en: Search Everywhere
my: နေရာတိုင်းရှာရန်

en: Find files and folders in all search locations
my: ရှာဖွေရန်သတ်မှတ်ထားသောနေရာအားလုံးတွင် ဖိုင်နှင့်ဖိုင်တွဲများရှာဖွေမည်

en: Search Settings
my: ရှာဖွေရေးရာသတ်မှတ်ချက်များ

en: Unable to display the contents of this folder.
my: ဤဖိုင်တွဲ၏ပါဝင်ဒေတာများကို မပြသနိုင်ခဲ့ပါ။

en: This location doesn’t appear to be a folder.
my: ဤနေရာသည် ဖိုင်တွဲမဟုတ်ပါ

en: Unable to find “%s”. Please check the spelling and try again.
my: “%s”ကို ရှာမတွေ့ပါ။ သတ်ပုံစစ်ဆေးပြီး ပြန်ကြိုးစားကြည့်ပါ။

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
my: တောင်းခံထားသောဖိုင်လ်ကို ရှာမတွေ့ပါ။ သတ်ပုံစစ်ဆေးပြီး ပြန်ကြိုးစားကြည့်ပါ။

en: “%s” locations are not supported.
my: “%s” တည်နေရာများကို မထောက်ပံ့ထားပါ။

en: Unable to handle this kind of location.
my: ဤနေရာမျိုးကို မကိုင်တွယ်နိုင်ပါ

en: Unable to access the requested location.
my: တောင်းဆိုခဲ့သောနေရာကို ရယူ၍မရခဲ့ပါ

en: Don’t have permission to access the requested location.
my: တောင်းဆိုထားသောတည်နေရာကို အသုံးပြုရန် ခွင့်ပြုချက်မရှိပါ။

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
my: တောင်းခံထားသောတည်နေရာကို မရှာနိုင်ခဲ့ပါ။ စာလုံးပေါင်းသတ်ပုံ သို့မဟုတ် ကွန်ရက်သတ်မှတ်ချက်များ ပြန်စစ်ဆေးကြည့်ပါ။

note: This case can be hit when server application is not installed * or is inactive in the system user is trying to connect to.
en: The server has refused the connection. Typically this means that the firewall is blocking access or that the remote service is not running.
my: ဆာဗာက ချိတ်ဆက်မှုကို ငြင်းဆိုထားသည်။ ဆိုလိုသည်မှာ မီးကာနံရံ မှ ဝင်ရောက်မှုကို ပိတ်ဆို့ထားခြင်းကြောင့် သို့မဟုတ် အဝေးထိန်းဝန်ဆောင်မှုမှာ အလုပ်မလုပ်ခြင်းကြောင့် ဖြစ်သည်။

en: Unhandled error message: %s
my: မကိုင်တွယ်ရသေးသောမှားယွင်းမှုမှတ်စာ- %s

en: Open with:
my: ဖြင့်ဖွင့်မည်-

[ctx: shortcut window]
en: General
my: အထွေထွေ

[ctx: shortcut window]
en: New Window
my: ဝင်းဒိုးအသစ်

[ctx: shortcut window]
en: Close Window or Tab
my: ဝင်းဒိုး သို့ တပ်ဘ် ပိတ်မည်

[ctx: shortcut window]
en: Quit
my: ထွက်ရန်

[ctx: shortcut window]
en: Search Everywhere
my: နေရာတိုင်းရှာရန်

[ctx: shortcut window]
en: Search Current Folder
my: လက်ရှိဖိုင်တွဲရှာမည်

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark Current Location
my: လက်ရှိနေရာ အမှတ်အသားပြု

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
my: အကူအညီပြရန်

[ctx: shortcut window]
en: Show Preferences
my: လိုလားချက်များပြမည်

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
my: ဖြတ်လမ်းခလုတ်များ

[ctx: shortcut window]
en: Undo
my: ချေ

[ctx: shortcut window]
en: Redo
my: ပြန်လုပ်

[ctx: shortcut window]
en: Opening
my: ဖွင့်နေသည်

[ctx: shortcut window]
en: Open
my: ဖွင့်

[ctx: shortcut window]
en: Open in New Tab
my: တပ်ဘ်အသစ်တွင်ဖွင့်

[ctx: shortcut window]
en: Open in New Window
my: ဝင်းဒိုးအသစ်တွင်ဖွင့်

[ctx: shortcut window]
en: Open Item Location (Search and Recent Only)
my: အိုင်တမ်တည်နေရာဖွင့်မည် (မကြားသေးမီကဖိုင်များ နှင့် ရှာဖွေမှုရလဒ်များတွင်သာ)

[ctx: shortcut window]
en: Open With Default App
my: မူလသတ်မှတ်အပ်ဖြင့်ဖွင့်မည်

[ctx: shortcut window]
en: Open Current Directory in Console
my: လက်ရှိဖိုင်တွဲကို ကွန်ဆိုးတွင်ဖွင့်မည်

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
my: တပ်ဘ်များ

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
my: တပ်ဘ်အသစ်

[ctx: shortcut window]
en: Go to Previous Tab
my: ယခင်တပ်ဘ်သို့သွားမည်

[ctx: shortcut window]
en: Go to Next Tab
my: နောက်တပ်ဘ်သို့သွားမည်

[ctx: shortcut window]
en: Open Tab
my: တပ်ဘ်ဖွင့်မည်

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Left
my: တပ်ဘ် ဘယ်ရွှေ့

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Right
my: တပ်ဘ် ညာရွှေ့

[ctx: shortcut window]
en: Restore Closed Tab
my: ပိတ်ခဲ့သောတပ်ဘ်ပြန်ဖွင့်မည်

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
my: သွားလားမှုဆိုင်ရာ

[ctx: shortcut window]
en: Go Back
my: ပြန်သွား

[ctx: shortcut window]
en: Go Forward
my: ရှေ့သို့

[ctx: shortcut window]
en: Go Up
my: အပေါ်တက်

[ctx: shortcut window]
en: Go Down
my: အောက်ဆင်း

[ctx: shortcut window]
en: Go to Home Folder
my: အိမ်ဖိုင်တွဲသို့သွား

[ctx: shortcut window]
en: Enter Location
my: နေရာရေးသွင်းပါ

[ctx: shortcut window]
en: Location Bar With Root Location
my: Rootနေရာပြ နေရာပြတန်း

[ctx: shortcut window]
en: Location Bar With Home Location
my: အိမ်နေရာပြ နေရာပြတန်း

[ctx: shortcut window]
en: View
my: မြင်ကွင်း

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
my: ချဲ့

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
my: ချုံ့

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
my: နဂို မြင်ကွင်း

[ctx: shortcut window]
en: Refresh View
my: မြင်ကွင်း ပြန်ဆွဲပြရန်

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide Hidden Files
my: ဝှက်ဖိုင်များ ပြ/မပြ

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide Sidebar
my: ဘေးတန်း ပြ/မပြ

[ctx: shortcut window]
en: Open Current Folder Menu
my: လက်ရှိဖိုင်တွဲမီနူးဖွင့်ရန်

[ctx: shortcut window]
en: Open Context Menu
my: ဆက်စပ်မီနူးဖွင့်ရန်

[ctx: shortcut window]
en: List View
my: စာစဉ်မြင်ကွင်း

[ctx: shortcut window]
en: Grid View
my: ဇယားမြင်ကွင်း

[ctx: shortcut window]
en: Expand Folder
my: ဖိုင်တွဲဖြန့်ပြမည်

[ctx: shortcut window]
en: Collapse Folder
my: ဖိုင်တွဲချုံ့ပြမည်

[ctx: shortcut window]
en: Editing
my: တည်းဖြတ်ရေးရာ

[ctx: shortcut window]
en: Create Folder
my: ဖိုင်တွဲဖန်တီး

[ctx: shortcut window]
en: Rename
my: အမည်ပြောင်း

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
my: အမှိုက်ပုံးထဲထည့်

[ctx: shortcut window]
en: Delete Permanently
my: အမြဲတမ်းအတွက်ဖျက်ရန်

[ctx: shortcut window]
en: Create Link to Copied Item
my: ကူးယူအိုင်တမ်သို့ ကွင်းဆက်ဖန်တီး

[ctx: shortcut window]
en: Create Link to Selected Item
my: ရွေးချယ်အိုင်တမ်သို့ကွင်းဆက်ဖန်တီး

[ctx: shortcut window]
en: Cut
my: ရွှေ့ယူ

[ctx: shortcut window]
en: Copy
my: ကူးယူ

[ctx: shortcut window]
en: Paste
my: ပွား

[ctx: shortcut window]
en: Select All
my: အားလုံးရွေး

[ctx: shortcut window]
en: Invert Selection
my: ပြောင်းပြန်ရွေးချယ်ရန်

[ctx: shortcut window]
en: Select Items Matching
my: တူရာရွေးချယ်ရန်

[ctx: shortcut window]
en: Show Item Properties
my: အချက်အလက်ပြရန်

en: Choose an app to open the selected files
my: ရွေးချယ်ထားသောဖိုင်များဖွင့်ရန် အပ်တစ်ခုကို ရွေးချယ်ပါ

en: Always use for this file type
my: ဤဖိုင်အမျိုးအစားအတွက်အမြဲသုံးမည်

en: Automatic Numbers
my: အလိုအလျောက်နံပါတ်များ

en: 1, 2, 3, 4
my: ၁၊ ၂၊ ၃၊ ၄

en: 01, 02, 03, 04
my: ၀၁၊ ၀၂၊ ၀၃၊ ၀၄

en: 001, 002, 003, 004
my: ၀၀၁၊ ၀၀၂၊ ၀၀၃၊ ၀၀၄

en: Metadata
my: မတ်တာဒေတာ

en: Creation Date
my: ဖန်တီးခဲ့သောရက်စွဲ

en: Season Number
my: ရာသီနံပါတ်

en: Episode Number
my: အပိုင်းနံပါတ်

en: Track Number
my: သံစဉ်နံပါတ်

en: Artist Name
my: အနုပညာရှင်အမည်

en: Album Name
my: အယ်ဘမ်အမည်

en: Original File Name
my: မူလဖိုင်အမည်

en: Rename _using a template
my: နမူနာပုံစံ _အသုံးပြု၍ အမည်ပြောင်းမည်

en: Find and replace _text
my: _စာသားရှာဖွေ၍အစားထိုးမည်

note: Translators: This is a noun, not a verb
en: Format
my: ပုံစံအချိုး

en: Add
my: ထည့်

en: Automatic Numbering Order
my: အလိုအလျောက်နံပါတ်စဉ်

[ctx: title]
en: Replace
my: အစားထိုး

en: Existing Text
my: ရှိပြီးသား စာသား

en: Next Conflict
my: နောက်ပဋိပက္ခ

en: Previous Conflict
my: ယခင်ပဋိပက္ခ

en: Visible Columns
my: မြင်နိုင်သောတိုင်များ

en: This folder uses custom settings
my: ဤဖိုင်တွဲသည် စိတ်ကြိုက်သတ်မှတ်ချက်များကို အသုံးပြုသည်

en: _Revert
my: _ပြန်ပြောင်းမည်

en: _Only Apply to Current Folder
my: လက်ရှိဖိုင်တွဲ_သာလျှင်

en: Move _Up
my: အ_ပေါ်တက်မည်

en: Move _Down
my: _အောက်ရွှေ့

en: Compress Files and Folders
my: ဖိုင်တွဲနှင့်ဖိုင်များဖိသိပ်ရန်

en: C_ompress
my: _ဖိသိပ်မည်

en: Archive _Name
my: ဖိသိပ်ဖိုင်_အမည်

en: Co_mpression Method
my: ဖိ_သိပ်နည်းလမ်း

en: Encryption
my: ကုဒ်ဝှက်စနစ်

en: Encrypt contents of the archive with a password when the compression method supports password-protection.
my: ဖိသိပ်နည်းလမ်းသည် စကားဝှက်ခံခြင်းကို လုပ်ဆောင်ပေးနိုင်လျှင် ဖိုင်ထုပ်၏ဒေတာများကို စကားဝှက်ဖြင့် ကုဒ်ဖွက်ပေးနိုင်သည်

en: _Password
my: _စကားဝှက်

en: _Confirm Password
my: စကာားဝှက်အတ_ည်ပြု

en: Pick Date
my: ရက်ရွေးရန်

en: Add Date Filter
my: ရက်စွဲစစ်ထုတ်မှုသုံးမည်

en: Filter by Date
my: ရက်စွဲဖြင့်စစ်ထုတ်မည်

en: _Date Range
my: ရက်စွဲအပိုင်းခြား

note: Keep in sync with code
en: Single Day
my: တစ်ရက်

en: ± 1 day
my: ± ၁ ရက်

en: ± 3 days
my: ± ၃ ရက်

en: ± 7 days
my: ± ၇ ရက်

en: ± 14 days
my: ± ၁၄ ရက်

en: Specify Range
my: ရက်စွဲအပိုင်းခြားသတ်မှတ်

en: _Date
my: _ရက်စွဲ

en: Fro_m
my: _မှ

en: _To
my: _သို့

en: _Filter
my: _စစ်ထုတ်

en: New Folder
my: ဖိုင်တွဲအသစ်

en: _Folder Name
my: _ဖိုင်တွဲအမည်

en: _Create
my: ဖန်_တီး

en: Show Sidebar
my: ဘေးတန်းပြမည်

en: Edit File Name
my: ဖိုင်အမည်ပြောင်း

en: Reset File Name
my: ဖိုင်အမည်ပြန်သတ်မှတ်

en: File Name
my: ဖိုင်အမည်

[ctx: File Chooser tooltips]
note: Translators: 'Show' is a verb
en: Show Options
my: ရွေးချယ်စရာများပြမည်

en: Visible Files Filter
my: မြင်နိုင်သောဖိုင်များစစ်ထုတ်မှု

en: Select a _new name for the destination
my: ဦးတည်နေရာအတွက်အမည်အသစ်_ရွေး

en: R_eset
my: _ပြန်သတ်မှတ်

en: _Apply this action to all files and folders
my: ဤလုပ်ဆောင်ချက်ကို ဖိုင်နှင့်ဖိုင်တွဲအားလုံးအား _သက်ရောက်စေမည်

en: Change Permissions for Enclosed Files
my: ပူးတွဲပါဖိုင်များအတွက် ခွင့်ပြုချက်များ ပြောင်းလဲပါ

en: C_hange
my: _ပြောင်းမည်

en: _Files
my: _ဖိုင်များ

en: F_olders
my: ဖိုင်_တွဲများ

en: Fi_les
my: _ဖိုင်များ

en: Fol_ders
my: ဖို_င်တွဲ

en: Others
my: အခြား

en: Fil_es
my: _ဖိုင်များ

en: Folde_rs
my: ဖို_င်တွဲများ

en: New _Folder…
my: ဖိုင်_တွဲအသစ်…

en: New _Document
my: _စာရွက်စာတမ်းအသစ်

en: Open _With…
my: _ဖြင့်ဖွင့်မည်…

en: Open in Consol_e
my: ကွ_န်ဆိုးတွင်ဖွင့်မည်

en: _Paste
my: _ပွားထည့်

en: Paste as _Link
my: _ကွင်းဆက်အဖြစ်ပွားထည့်မည်

en: Select _All
my: _A အားလုံး ရွေးချယ်

en: _Visible Columns
my: _မြင်နိုင်သောတိုင်များ

en: Empty _Trash…
my: အ_မှိုက်ပုံးရှင်းမည်

en: P_roperties
my: အချက်အ_လက်များ

en: _Extract
my: ဖြေ_ထုတ်

en: E_xtract to…
my: …သို့ဖြေထု_တ်မည်

en: _Run as a Program
my: ပရိုဂရမ်အဖြစ် _မောင်းနှင်မည်

en: _Open Item Location
my: အိုင်တမ်တည်နေရာ_ဖွင့်မည်

en: _Scripts
my: _စေခိုင်းကုဒ်များ

en: _Open Scripts Folder
my: စေခိုင်းကုဒ်များဖိုင်တွဲ_ဖွင့်မည်

en: Cu_t
my: ဖြ_တ်ယူ

en: _Copy
my: _ကူးယူ

en: Move to…
my: _သို့ရွှေ့မည်

en: Copy to…
my: သို့ကူးယူမည်

en: Rena_me…
my: အမ_ည်ပြောင်း…

en: _Paste Into Folder
my: ဖိုင်တွဲအတွင်းသို့_ပွားထည့်

en: Create _Link
my: _ကွင်းဆက်ဖန်တီးမည်

en: C_ompress…
my: _ဖိသိပ်မည်…

en: Set as Background…
my: နောက်ခံပုံအဖြစ်သတ်မှတ်မည်

note: Translators: This is the transitive verb meaning 'to send via email' (e.g. 'email this document to Angela).
en: Email…
my: အီးမေးလ်…

en: _Delete From Trash…
my: အမှိုက်ပုံးမှ ဖျ_က်ရန်...

en: _Delete Permanently…
my: အပြီး_ဖျက်မည်…

en: _Restore From Trash
my: အမှိုက်ပုံးမှပြ_န်ကောက်

en: _Remove From Recent
my: လတ်တလောနေရာမှ_ဖယ်ရှားမည်

en: _Copy Address
my: လိပ်စာ_ကူးယူ

en: _Remove
my: _ဖယ်ရှာ

en: Select Items Matching
my: တူရာရွေးချယ်ရန်

en: Pattern
my: ဟန်တူပုံစံ

en: Full Text Match
my: စာသားအားလုံးကိုက်ညီမှု

en: Server Addresses
my: ဆာဗာလိပ်စာများ

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
my: ဆာဗာလိပ်စာများကို လုပ်ရိုးလုပ်ထုံးရှေ့ဆက်စာ နှင့် လိပ်စာတစ်ခုဖြင့် ဖွဲ့စည်းထားသည်။ ဥပမာများမှာ -

en: Available Protocols
my: ရရှိနိုင်သော လုပ်ရိုးလုပ်ထုံးများ

en: Prefix
my: အရှေ့ဆက်

en: Server address
my: ဆာဗာလိပ်စာ

en: Server Address Information
my: ဆာဗာလိပ်စာအချက်အလက်

en: Password Required
my: စကားဝှက်လိုအပ်သည်

en: Enter password…
my: စကားဝှက်ရေးသွင်းပါ…

en: _Properties
my: _အချက်အလက်များ

en: R_eload
my: _ပြန်တွင်းတင်

en: St_op
my: ရပ်_မည်

en: Add to _Bookmarks
my: _မှတ်ချက်များသို့ထည့်မည်

en: Remove from _Bookmarks
my: _မှတ်ချက်များမှဖယ်ရှားမည်

en: _Star Folder
my: ဖိုင်တွဲ_ကြယ်တပ်မည်

en: _Unstar Folder
my: ဖိုင်တွဲကြယ်_ဖြုတ်မည်

en: _Copy Location
my: နေရာ_ကူးယူ

en: _Open in File Manager
my: ဖိုင်မန်နေဂျာတွင်_ဖွင့်မည်

en: Paste as Lin_k
my: ကွင်း_ဆက်အဖြစ်ပွားထည့်

en: General
my: ယေဘုယျ

en: Sort _Folders Before Files
my: ဖို_င်တွဲများကို ဖိုင်များထက်အရင် စီမည်

en: _Expandable Folders in List View
my: စာစဉ်မြင်ကွင်းတွင် _ဖြန့်ပြ၍ရသော ဖိုင်တွဲများ

en: _Action to Open Items
my: အိုင်တမ်များဖွင့်ရန်_အက်ရှင်

en: Optional Context Menu Actions
my: ရွေးချယ်စရာ ဆက်စပ်မီနူးအက်ရှင်များ

en: Show more actions in the menus. Keyboard shortcuts can be used even if the actions are not shown.
my: မီနူးများတွင် နောက်ထပ် လုပ်ဆောင်ချက်များကို ပြပါ။ လုပ်ဆောင်ချက်များကို မပြသသော်လည်း ကီးဘုတ်ဖြတ်လမ်းများကို အသုံးပြုနိုင်ပါသည်။

en: _Delete Permanently
my: အမြဲတမ်းအတွက်_ဖျက်မည်

en: Performance
my: စွမ်းဆောင်ရည်

en: These features may cause slowdowns and excess network usage, especially when browsing files outside this device, such as on a remote server.
my: ၎င်းစွမ်းရည်များကြောင့် ကွန်ပြူတာနှေးကွေးပြီး အင်တာနက်အသုံးပြုမှုများမည်။ အဝေးဆာဗာမှထားသောဖိုင်များဆိုလျှင်ပိုဆိုးနိုင်သည်။

en: Search in Su_bfolders
my: ဖို_င်တွဲအခွဲများတွင်ရှာဖွေမည်

en: Show _Thumbnails
my: ဖိုင်_ပုံရိပ်အသေးများ ပြမည်

en: _Count Number of Files in Folders
my: ဖိုင်တွဲအတွင်းရှိဖိုင်အရေအတွက် _တွက်မည်

en: Date and Time Format
my: ရက်စွဲနှင့်အချိန်ဖော်ပြပုံစံ

en: Choose how dates and times are displayed in list and grid views.
my: စာစဉ် နှင့် ဇယားမြင်ကွင်းများတွင် ရက်စွဲနှင့်အချိန် ဘယ်လိုပြမလဲဆိုတာ ရွေးချယ်မည်

en: _Simple
my: _ရိုးရှင်း

en: Deta_iled
my: အသေး_စိတ်

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
my: ဖိုင်နှင့် ဖိုင်တွဲအမည်များအောက်တွင် ဖော်ပြမည့် အချက်အလက်များထည့်ပါ။ အနီးကပ် မြင်ကွင်းချဲ့ကြည့်ပါက နောက်ထပ်အချက်အလက် ပေါ်လာမည်ဖြစ်သည်။

en: Grid View Captions
my: ဇယားမြင်ကွင်းပုံညွှန်းစာများ

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Fi_rst
my: _ပထမ

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Seco_nd
my: _ဒုတိယ

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: T_hird
my: _တတိယ

en: Show File Operations
my: ဖိုင်လုပ်ဆောင်ချက်များပြရန်

en: Set Custom Icon
my: စိတ်ကြိုက်အိုင်ကွန်သတ်မှတ်မည်

en: Remove Custom Icon
my: စိတ်ကြိုက်အိုင်ကွန်ဖယ်ရှာမည်

en: Unknown Filesystem
my: ဖိုင်စနစ်မသိ

en: total
my: စုစုပေါင်း

note: Refers to the capacity of the filesystem
en: used
my: သုံးထား

note: Refers to the capacity of the filesystem
en: free
my: လွတ်

note: Disks refers to GNOME Disks.
en: _Open in Disks
my: Disksတွင်_ဖွင့်မည်

en: _Link Target
my: _ကွင်းဆက်ချိတ်ပစ်မှတ်

en: Open Link Target
my: ကွင်းဆက်ချိတ်ပစ်မှတ်ဖွင့်မည်

en: Parent _Folder
my: မိခင်_ဖိုင်တွဲ

en: Open Parent Folder
my: မိခင်ဖိုင်တွဲဖွင့်မည်

en: _Permissions
my: _ခွင့်ပြုချက်များ

en: _Executable as Program
my: ပရိုဂရမ်အဖြစ်_လုပ်ဆောင်နိုင်

en: Set Custom Permissions
my: စိတ်ကြိုက်ခွင့်ပြုချက်များ သတ်မှတ်ရန်

en: Unknown Permissions
my: မသိ

en: The permissions of the selected files could not be determined
my: ရွေးထားသောဖိုင်များ၏ခွင့်ပြုချက်များကို မဆုံးဖြတ်နိုင်ပါ

en: Only the owner can edit these permissions
my: ပိုင်ရှင်သာ ၎င်းခွင့်ပြုချက်များကို ပြင်ဆင်နိုင်သည်

en: _Owner
my: ပို_င်ရှင်

en: Access
my: ရယူသုံးစွဲခွင့်

en: Folder Access
my: ဖိုင်တွဲရယူသုံးစွဲခွင့်

en: File Access
my: ဖိုင်ရယူသုံးစွဲခွင့်

en: _Group
my: အု_ပ်စု

en: Other Users
my: အခြားသုံးစွဲသူများ

en: Security Context
my: လုံခြုံရေးဆိုင်ရာ

en: Change Permissions for _Enclosed Files…
my: _ပူးတွဲပါဖိုင်များအတွက် ခွင့်ပြုချက်များ ပြောင်းလဲပါ

en: New Filename
my: ဖိုင်အမည်အသစ်

en: File Types
my: ဖိုင်အမျိုးအစားများ

en: _Audio
my: အ_သံ

en: _Documents
my: စာရွက်စာ_တမ်း

en: _Folders
my: ဖို_င်တွဲ

en: _Images
my: ပုံ_ရိပ်

en: _Spreadsheets
my: စာရင်း_ဇယား

en: Te_xt
my: စာ_သား

en: _Videos
my: _ဗွီဒီယိုများ

en: Specific Type
my: သတ်မှတ်အမျိုးအစား

note: Translators: This refers to a date time
en: Used
my: သုံးစွဲရက်စွဲ

en: _Today
my: _ယနေ့

en: _Yesterday
my: _မနေ့

en: Past _Week
my: အရင်_ပါတ်

en: Past _Month
my: အရင်_လ

en: Past Y_ear
my: အရင်_နှစ်

en: Custom Date Range
my: စိတ်ကြိုက်ရက်စွဲအပိုင်းခြား

en: Text Matching
my: စာသာကိုက်ညီနေရာများ

en: _Content & Filename
my: _ပါဝင်ဒေတာနှင့်ဖိုင်အမည်

en: Search Inside Files
my: ဖိုင်များအတွင်းထဲပါရှာရန်

en: _Only Filename
my: ဖိုင်အမည်_သာ

en: Don't Search Inside Files
my: ဖိုင်အတွင်းထဲ မရှာပါနှင့်

en: Only Co_ntents
my: ပါဝင်_ဒေတာများသာ

en: Add File Type Filter
my: ဖိုင်အမျိုးအစားစစ်ထုတ်မှုသုံးမည်

en: _Add
my: _ထည့်မည်

en: Search for file types
my: ဖိုင်အမျိုးအစားများရှာဖွေ

en: Search File Types
my: ဖိုင်အမျိုးအစားများရှာဖွေ

en: Search by type, name, or description
my: အမျိုး၊ အမည်၊ သို့ ဖော်ပြချက်ဖြင့် ရှာမည်

en: Try a different search
my: အခြားနည်းဖြင့်ရှာရန်

en: Search Current Folder
my: လက်ရှိဖိုင်တွဲကိုရှာမည်

[ctx: Sort Criterion]
note: This is used to sort by name in the toolbar view menu
en: _A-Z
my: _က-အ

[ctx: Sort Criterion]
note: This is used to sort by name, in descending order in the toolbar view menu
en: _Z-A
my: _အ-က

en: Last _Modified
my: နောက်ဆုံး_မွမ်းမံခဲ့သော

en: _First Modified
my: ပထမ_ဆုံးမွမ်းမံခဲ့သော

en: _Size
my: အ_ရွယ်အစား

en: _Type
my: အမျိုးအ_စား

en: Last _Trashed
my: နောက်ဆုံးအ_မှိုက်ပုံးပို့ခဲ့သော

en: Icon Size
my: အိုင်ကွန်အရွယ်အစား

[ctx: menu item]
note: Translators: a menu item in a group of sorting options in a toolbar menu, with criterions such as "A-Z" or "Last Modified".
en: Sort
my: စီ

en: Show _Hidden Files
my: _ဖွက်ထားသောဖိုင်များပြမည်

en: _Visible Columns…
my: _မြင်ရသောတိုင်များ…

note: Translators: This is a noun, meaning the options pertaining to the view.
en: View Options
my: မြင်ကွင်းဆိုင်ရာရွေးချယ်ချက်များ

en: Zoom Out
my: ချုံ့

en: Zoom In
my: ချဲ့

en: New _Window
my: _ဝင်းဒိုးအသစ်

en: New _Tab
my: _တပ်ဘ်အသစ်

en: _Preferences
my: _လိုလားချက်များ

en: _Keyboard Shortcuts
my: ကီး_ဘုတ်ဖြတ်လမ်းခလုတ်များ

en: _Help
my: အကူအ_ညီ

en: _About Files
my: ဖိုင်မန်နေဂျာအကြော_င်း

en: _New Tab
my: တပ်ဘ်_အသစ်

en: Re_store Closed Tab
my: ပိတ်ခဲ့သောတပ်ပြ_န်ဖွင့်

en: Move Tab to New _Window
my: _ဝင်းဒိုးအသစ်သို့တပ်ဘ်ကိုရွှေ့

note: Translators: use “Move Tab _Right” for RTL languages
en: Move Tab _Left
my: _ဘယ်သို့တပ်ဘ်ရွှေ့

note: Translators: use “Move Tab _Left” for RTL languages
en: Move Tab _Right
my: _ညာသို့တပ်ဘ်ရွှေ့

en: _Close Tab
my: တပ်ဘ်_ပိတ်မည်

en: Close _Other Tabs
my: အ_ခြားတပ်ဘ်များကို ပိတ်ပါ

en: Main Menu
my: ပင်မမီနူး
