nautilus 3.5.x - en to nn translation catalogue (1066 entries)

en: Saved search
nn: Lagra søk

en: Autorun Prompt
nn: Dialog for automatisk køyring

note: Set initial window title
en: Files
nn: Filer

en: Access and organize files
nn: Aksesser og organiser filer

en: Text
nn: Tekst

en: The text of the label.
nn: Teksten på merkelappen.

en: Justification
nn: Justering

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
nn: Justeringa av tekstlinjene i merkelappen i høve til kvarandre. Dette påverkar IKKJE korleis merkelappen vert plassert på sin tilmålte plass. Sjå GtkMisc::xalign for dette.

en: Line wrap
nn: Linjebryting

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
nn: Dersom satt, vil linjer som vert for lange brytast.

en: Cursor Position
nn: Skrivemerkeplassering

en: The current position of the insertion cursor in chars.
nn: Plasseringa til skrivemerket, i teikn.

en: Selection Bound
nn: Merkegrense

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
nn: Avstanden frå den andre enden av merkinga til skrivemerket, i teikn.

en: Select All
nn: Vel alt

en: Input Methods
nn: Inndatametodar

en: Show more _details
nn: Vis fleire _detaljar

en: You can stop this operation by clicking cancel.
nn: Du kan stoppa denne operasjonen ved å trykka avbryt.

en:  (invalid Unicode)
nn:  (ugyldig Unicode)

en: Home
nn: Heim

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
nn: Klipp ut merka tekst og legg på utklippstavla

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
nn: Kopier merka tekst til utklippstavla

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
nn: Lim inn tekst lagra på utklippstavla

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
nn: Vel _alt

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
nn: Merk all teksten i eit tekstfelt

en: Move _Up
nn: Flytt _opp

en: Move Dow_n
nn: Flytt _ned

en: Use De_fault
nn: Bruk _forvald

en: Name
nn: Namn

en: The name and icon of the file.
nn: Namnet og ikonet til fila.

en: Size
nn: Storleik

en: The size of the file.
nn: Storleiken på fila.

en: The type of the file.
nn: Filtypen til fila.

en: Modified
nn: Endra

en: The date the file was modified.
nn: Datoen fila vart endra sist.

en: The date the file was accessed.
nn: Datoen fila sist vart opna.

en: Owner
nn: Eigar

en: The owner of the file.
nn: Eigaren av fila.

en: Group
nn: Gruppe

en: The group of the file.
nn: Gruppa til fila.

en: Permissions
nn: Løyve

en: The permissions of the file.
nn: Løyva til fila.

en: Octal Permissions
nn: Oktale løyve

en: The permissions of the file, in octal notation.
nn: Løyva til fila, i oktal notasjon.

en: MIME Type
nn: MIME-type

en: The mime type of the file.
nn: MIME-typen til fila.

en: Security Context
nn: Tryggleikskontekst

en: The security context of the file.
nn: Tryggleikskontekst for fila.

en: Location
nn: Stad

en: The location of the file.
nn: Plasseringa til fila.

en: Trashed On
nn: Kasta den

en: Date when file was moved to the Trash
nn: Datoen fila vart flytta til papirkorga

en: Original Location
nn: Opphavleg plassering

en: Original location of file before moved to the Trash
nn: Den opphavlege plasseringa til fila før ho vart flytta til papirkorga

en: on the desktop
nn: på skrivebordet

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
nn: Du kan ikkje flytta volumet «%s» til papirkorga.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
nn: Bruk menyvalet «Løys ut» for å løysa ut volumet.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
nn: Bruk menyvalet «Avmonter» for å avmontera volumet.

en: _Move Here
nn: _Flytt hit

en: _Copy Here
nn: _Kopier hit

en: _Link Here
nn: _Lag lenkje hit

en: Set as _Background
nn: Bruk til _bakgrunn

en: Cancel
nn: Avbryt

en: This file cannot be mounted
nn: Denne fila kan ikkje monterast

en: This file cannot be unmounted
nn: Denne fila kan ikkje avmonterast

en: This file cannot be ejected
nn: Denne fila kan ikkje løyast ut

en: This file cannot be started
nn: Denne fila kan ikkje startast

en: This file cannot be stopped
nn: Denne fila kan ikkje stoppast

en: Slashes are not allowed in filenames
nn: Skråstrek er ikkje tillate i filnamn

en: File not found
nn: Fil ikkje funne

en: Toplevel files cannot be renamed
nn: Kan ikkje endra namn på filer på toppnivå

en: Unable to rename desktop icon
nn: Klarte ikkje endra namn på skrivebordsikon

en: Unable to rename desktop file
nn: Klarte ikkje endra namn på skrivebordsfil

note: * Note to localizers: You can look at man strftime * for details on the format, but you should only use * the specifiers from the C standard, not extensions. * These include "%" followed by one of * "aAbBcdHIjmMpSUwWxXyYZ". There are two extensions * in the Nautilus version of strftime that can be *
en: %-I:%M %P
nn: %H.%M

en: %b %-e
nn: %-e %b

en: %b %-d %Y
nn: %-d. %b. %Y

en: Not allowed to set permissions
nn: Har ikkje lov til å setja rettar

en: Not allowed to set owner
nn: Har ikkje lov til å setja eigar

en: Specified owner '%s' doesn't exist
nn: Oppgjeven eigar, «%s», finst ikkje

en: Not allowed to set group
nn: Har ikkje lov til å setja gruppe

en: Specified group '%s' doesn't exist
nn: Oppgjeven gruppe «%s» finst ikkje

en: %'u item | %'u items
nn[0]: %'u oppføring
nn[1]: %'u oppføringar

en: %'u folder | %'u folders
nn[0]: %'u mappe
nn[1]: %'u mapper

en: %'u file | %'u files
nn[0]: %'u fil
nn[1]: %'u filer

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
nn: ? oppføringar

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
nn: ? byte

en: unknown type
nn: ukjend type

en: unknown MIME type
nn: ukjend MIME-type

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
nn: ukjend

en: link
nn: lenkje

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
nn: Lenkje til %s

en: link (broken)
nn: lenkje (broten)

en: Merge folder "%s"?
nn: Flett mappa «%s»?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
nn: Du må stadfesta kvar fil som er i konflikt med filer i mappa, før dei vert erstatta.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
nn: Ei eldre mappe med det same namnet finst frå før i «%s».

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
nn: Ei nyare mappe med det same namnet finst frå før i «%s».

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
nn: Ei anna mappe med det same namnet finst frå før i «%s».

en: Replacing it will remove all files in the folder.
nn: Om du erstattar den, vil alle filer i mappa slettast.

en: Replace folder "%s"?
nn: Erstatt mappa «%s»?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
nn: Ei mappe med same namn finst allereie i «%s».

en: Replace file "%s"?
nn: Erstatt fila «%s»?

en: Replacing it will overwrite its content.
nn: Om du erstattar den, vil innhaldet overskrivast.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
nn: Ei eldre fil med det same namnet finst frå før i «%s».

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
nn: Ei nyare fil med det same namnet finst frå før i «%s».

en: Another file with the same name already exists in "%s".
nn: Ei anna fil med det same namnet finst frå før i «%s».

en: Original file
nn: Originalfil

en: Size:
nn: Storleik:

en: Last modified:
nn: Sist endra:

en: Replace with
nn: Byt ut med

en: Merge
nn: Flett

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
nn: _Vel eit nytt namn for målet

en: Reset
nn: Nullstill

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
nn: Utfør denne handlinga på alle filer

en: _Skip
nn: _Hopp over

en: Re_name
nn: Gje _nytt namn

en: Replace
nn: Byt ut

en: File conflict
nn: Filkonflikt

en: S_kip All
nn: H_opp over alt

en: _Retry
nn: _Prøv på nytt

en: Delete _All
nn: Slett _alle

en: _Replace
nn: _Byt ut

en: Replace _All
nn: Byt ut _alle

en: _Merge
nn: _Flett

en: Merge _All
nn: Flett _alle

en: Copy _Anyway
nn: Kopier _likevel

en: %'d second | %'d seconds
nn[0]: %'d sekund
nn[1]: %'d sekund

en: %'d minute | %'d minutes
nn[0]: %'d minutt
nn[1]: %'d minutt

en: %'d hour | %'d hours
nn[0]: %'d time
nn[1]: %'d timar

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
nn[0]: om lag %'d time
nn[1]: om lag %'d timar

note: appended to new link file
en: Another link to %s
nn: Ei anna lenkje til %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
nn: %'d. lenkja til %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
nn: %'d. lenkja til %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
nn: %'d. lenkja til %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
nn: %'d. lenkja til %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
nn:  (kopi)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
nn:  (ein kopi til)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
nn: . kopi)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
nn: . kopi)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
nn: . kopi)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
nn: . kopi)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
nn: %s (kopi)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
nn: %s (ein kopi til)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
nn: %s (%'d. kopi)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
nn: %s (%'d. kopi)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
nn: %s (%'d. kopi)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
nn: %s (%'d. kopi)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
nn: Er du sikker på at du vil sletta «%B» frå papirkorga for godt?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
nn[0]: Er du sikker på at du vil sletta %'d vald oppføring i papirkorga for godt?
nn[1]: Er du sikker på at du vil sletta %'d valde oppføringar i papirkorga for godt?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
nn: Dersom du slettar eit element, går det tapt for alltid.

en: Empty all items from Trash?
nn: Sletta alle filene i papirkorga?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
nn: Alle filene i papirkorga vil verta sletta for godt.

note: Empty Trash menu item
en: Empty _Trash
nn: _Tøm papirkorga

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
nn: Er du sikker på at du vil sletta «%B» for godt?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
nn[0]: Er du sikker på at du vil sletta %'d vald oppføring for godt?
nn[1]: Er du sikker på at du vil sletta %'d valde oppføringar for godt?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
nn[0]: %'d fil att å sletta
nn[1]: %'d filer att å sletta

en: Deleting files
nn: Slettar filer

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
nn[0]: %T attverande
nn[1]: %T attverande

en: Error while deleting.
nn: Feil under sletting.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
nn: Filer i mappa «%B» kan ikkje slettast fordi du ikkje har rettar til å sjå dei.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
nn: Det oppstod ein feil under henting av informasjon om filene i mappa «%B».

en: _Skip files
nn: _Hopp over filer

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
nn: Mappa «%B» kan ikkje slettast fordi du ikkje har rettar til å lesa henne.

en: There was an error reading the folder "%B".
nn: Det oppsto ein feil under lesing av mappa «%B».

en: Could not remove the folder %B.
nn: Klarte ikkje fjerna mappa %B.

en: There was an error deleting %B.
nn: Det oppsto ein feil under sletting av %B.

en: Moving files to trash
nn: Flyttar filer til papirkorga

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
nn[0]: %'d fil att å sletta
nn[1]: %'d filer att å sletta

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
nn: Kan ikkje flytta fila til papirkorga. Vil du sletta fila for godt?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
nn: Fila «%B» kan ikkje flyttast til papirkorga.

en: Trashing Files
nn: Legg filer i papirkorga

en: Deleting Files
nn: Slettar filer

en: Unable to eject %V
nn: Klarte ikkje løysa ut %V

en: Unable to unmount %V
nn: Klarte ikkje avmontera %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
nn: Vil du tøma papirkorga før du avmonterer?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
nn: Papirkorga må tømast for å få tilbake ledig plass på dette volumet. Alle oppføringar i papirkorga vil verta borte for godt.

en: Do _not Empty Trash
nn: I_kkje tøm papirkorga

en: Unable to mount %s
nn: Klarte ikkje montera %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
nn[0]: Førebur kopiering av %'d fil (%S)
nn[1]: Førebur kopiering av %'d filer (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
nn[0]: Førebur flytting av %'d fil (%S)
nn[1]: Førebur flytting av %'d filer (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
nn[0]: Førebur sletting av %'d fil (%S)
nn[1]: Førebur sletting av %'d filer (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
nn[0]: Førebur kasting av %'d fil
nn[1]: Førebur kasting av %'d filer

en: Error while copying.
nn: Feil under kopiering.

en: Error while moving.
nn: Feil under flytting

en: Error while moving files to trash.
nn: Feil under flytting av filer til papirkorg.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
nn: Filer i mappe «%B» kan ikkje handterast fordi du ikkje har rettar til å sjå dei.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
nn: Mappa «%B» kan ikkje handterast fordi du ikkje har rettar til å lesa henne.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
nn: Fila «%B» kan ikkje handterast fordi du ikkje har rettar til å lesa henne.

en: There was an error getting information about "%B".
nn: Det oppstod ein feil under henting av informasjon om «%B».

en: Error while copying to "%B".
nn: Feil under kopiering til «%B».

en: You do not have permissions to access the destination folder.
nn: Du har ikkje tilgang til målmappa.

en: There was an error getting information about the destination.
nn: Det oppstod ein feil under henting av informasjon om målet.

en: The destination is not a folder.
nn: Målet er ikkje ei mappe.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
nn: Ikkje nok plass på målet. Prøve å fjerna filer for å frigjera plass.

en: %S more space is required to copy to the destination.
nn: Treng %S meir plass for å kopiera til målet.

en: The destination is read-only.
nn: Målet er skriveverna.

en: Moving "%B" to "%B"
nn: Flyttar «%B» til «%B»

en: Copying "%B" to "%B"
nn: Kopierer «%B» til «%B»

en: Duplicating "%B"
nn: Dupliserer «%B»

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
nn: Flyttar fil %'d av %'d (i «%B») til «%B»

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
nn: Kopierer fil %'d av %'d (i «%B») til «%B»

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
nn: Dupliserer fil %'d av %'d (i «%B»)

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
nn: Flyttar fil %'d av %'d til «%B»

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
nn: Kopierer fil %'d av %'d til «%B»

en: Duplicating file %'d of %'d
nn: Dupliserer fil %'d av %'d

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
nn: %S av %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
nn[0]: %S av %S — %T att (%S pr s.)
nn[1]: %S av %S – %T att (%S per s.)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
nn: Mappa «%B» kan ikkje kopierast fordi du ikkje har rettar til å oppretta henne på målet.

en: There was an error creating the folder "%B".
nn: Det oppstod ein feil under oppretting av mappa «%B».

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
nn: Filer i mappa «%B» kan ikkje kopierast fordi du ikkje har rettar til å sjå dei.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
nn: Mappa «%B» kan ikkje kopierast fordi du ikkje har rettar til å lesa henne.

en: Error while moving "%B".
nn: Feil under flytting av «%B».

en: Could not remove the source folder.
nn: Klarte ikkje fjerna kjeldemappa.

en: Error while copying "%B".
nn: Feil under kopiering av «%B».

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
nn: Klarte ikkje fjerna filer frå allereie eksisterande mappe %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
nn: Klarte ikkje fjerna allereie eksisterande fil %F.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
nn: Du kan ikkje flytta ei mappe inn i seg sjølv.

en: You cannot copy a folder into itself.
nn: Du kan ikkje kopiera ei mappe inn i seg sjølv.

en: The destination folder is inside the source folder.
nn: Målmappa er inni kjeldemappa.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
nn: Kan ikkje flytta ei fil over seg sjølv.

en: You cannot copy a file over itself.
nn: Kan ikkje kopiera ei fil over seg sjølv.

en: The source file would be overwritten by the destination.
nn: Kjeldefila vil verta overskriven av målet.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
nn: Klarte ikkje fjerna eksisterande fil med same namn i %F.

en: There was an error copying the file into %F.
nn: Ein feil oppstod under kopiering av fila til %F.

en: Copying Files
nn: Kopierer filer

en: Preparing to Move to "%B"
nn: Førebur flytting til «%B»

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
nn[0]: Førebur flytting av %'d fil
nn[1]: Førebur flytting av %'d filer

en: There was an error moving the file into %F.
nn: Det oppstod ein feil ved flytting av fila til %F.

en: Moving Files
nn: Flyttar filer

en: Creating links in "%B"
nn: Lagar lenkjer i «%B»

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
nn[0]: Lagar lenkja til %'d fil
nn[1]: Lagar lenkjer til %'d filer

en: Error while creating link to %B.
nn: Feil under oppretting av lenkja til «%B».

en: Symbolic links only supported for local files
nn: Symbolske lenkjer er berre støtta for lokale filer.

en: The target doesn't support symbolic links.
nn: Målet støttar ikkje symbolske lenkjer.

en: There was an error creating the symlink in %F.
nn: Det oppstod ein feil ved oppretting av symbolsk lenkja i %F.

en: Setting permissions
nn: Set rettar

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
nn: Namnlaus mappe

note: localizers: the initial name of a new template document
en: Untitled %s
nn: Namnlaus %s

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
nn: Namnlaust _dokument

en: Error while creating directory %B.
nn: Feil under oppretting av mappa %B.

en: Error while creating file %B.
nn: Feil under oppretting av fila «%B».

en: There was an error creating the directory in %F.
nn: Det oppstod ein feil under oppretting av mappe i %F.

en: Emptying Trash
nn: Tøm papirkorga

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
nn: Klarte ikkje å markera oppstartar som tiltrutt (køyrbar)

note: Reset to default info
en: Undo
nn: Angra

en: Undo last action
nn: Angra siste handling

note: Reset to default info
en: Redo
nn: Gjer om

en: Redo last undone action
nn: Gjer om sist hangra handling

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
nn[0]: Flytt %d fil tilbake til «%s»
nn[1]: Flytt %d filer tilbake til «%s»

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
nn[0]: Flyttar %d fil til «%s»
nn[1]: Flyttar %d filer til «%s»

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
nn[0]: _Angra flytt %d fil
nn[1]: _Angra flytt %d filer

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
nn[0]: Gje_r om flytt %d fil
nn[1]: Gje_r om flytt %d filer

en: Move '%s' back to '%s'
nn: Flytt «%s» attende til «%s»

en: Move '%s' to '%s'
nn: Flytt «%s» til «%s»

en: _Undo Move
nn: _Angra flytt

en: _Redo Move
nn: Gje_r om flytt

en: _Undo Restore from Trash
nn: _Angra gjenopprett frå papirkorga

en: _Redo Restore from Trash
nn: Gje_r om gjenopprett frå papirkorga

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
nn[0]: Flytt %d oppføring til papirkorga
nn[1]: Flytt %d oppføringar til papirkorga

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
nn[0]: Gjenopprett %d fil fra papirkorga
nn[1]: Gjenopprett %d filer fra papirkorga

en: Move '%s' back to trash
nn: Flytt «%s» attende til papirkorga

en: Restore '%s' from trash
nn: Gjenopprett «%s» frå papirkorga

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
nn[0]: Kopier %d fil til «%s»
nn[1]: Kopier %d filer til «%s»

en: Delete '%s'
nn: Slett «%s»

en: Copy '%s' to '%s'
nn: Kopier «%s» til «%s»

en: _Undo Copy
nn: _Angra kopier

en: _Redo Copy
nn: Gje_r om kopier

en: Duplicate '%s' in '%s'
nn: Dupliser «%s» i «%s»

en: _Undo Duplicate
nn: _Angra dupliser

en: _Redo Duplicate
nn: Gje_r om dupliser

en: Create links to %d item | Create links to %d items
nn[0]: Lag lenkje til %d fil
nn[1]: Lag lenkjer til %d filer

en: Delete link to '%s'
nn: Slett lenkje til «%s»

en: Create link to '%s'
nn: Lag lenkje til «%s»

en: _Undo Create Link
nn: _Angra lag lenkje

en: _Redo Create Link
nn: Gje_r om lag lenkje

en: Create an empty file '%s'
nn: Lag ei tom fil «%s»

en: _Undo Create Empty File
nn: _Angra lag tom fil

en: _Redo Create Empty File
nn: Gje_r om lag tom fil

en: Create a new folder '%s'
nn: Lag ny mappe «%s»

en: _Undo Create Folder
nn: _Angra lag mappe

en: _Redo Create Folder
nn: Gje_r om lag mappe

en: Create new file '%s' from template
nn: Lag ny fil «%s» frå mal

en: _Undo Create from Template
nn: _Angra lag frå mal

en: _Redo Create from Template
nn: Gje_r om lag ny frå mal

en: Rename '%s' as '%s'
nn: Endra namn på «%s» til «%s»

en: _Undo Rename
nn: _Angra gje nytt namn

en: _Redo Rename
nn: Gje_r om gje nytt namn

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
nn[0]: Flytt %d fil til papirkorga
nn[1]: Flytt %d filer til papirkorga

en: Restore '%s' to '%s'
nn: Gjenopprett «%s» til «%s»

en: Move '%s' to trash
nn: Flytt «%s» til papirkorga

en: _Undo Trash
nn: _Angra kast

en: _Redo Trash
nn: Gje_r om kast

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
nn: Gjenopprett opphavlege løyve på filene inni «%s»

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
nn: Vel løyve på filene inni «%s»

en: _Undo Change Permissions
nn: _Angra endra løyve

en: _Redo Change Permissions
nn: Gje_r om endra løyve

en: Restore original permissions of '%s'
nn: Gjenopprett opphavlege løyve på «%s»

en: Set permissions of '%s'
nn: Vel løyve på «%s»

en: Restore group of '%s' to '%s'
nn: Gjenopprett «%2$s» som gruppa til «%1$s»

en: Set group of '%s' to '%s'
nn: Gjer «%2$s» til gruppa til «%1$s»

en: _Undo Change Group
nn: _Angra endra gruppe

en: _Redo Change Group
nn: Gje_r om endra gruppe

en: Restore owner of '%s' to '%s'
nn: Gjenopprett «%2$s» som eigar av «%1$s»

en: Set owner of '%s' to '%s'
nn: Gjer «%2$s» til eigar av «%1$s»

en: _Undo Change Owner
nn: _Angra endra eigar

en: _Redo Change Owner
nn: Gje_r om endra eigar

en: Could not determine original location of "%s"
nn: Klarte ikkje å fastslå opphavleg plassering av «%s»

en: The item cannot be restored from trash
nn: Oppføringa kan ikkje gjenopprettast frå papirkorga

en: The selection rectangle
nn: Utvalsrektangelet

en: Error while adding "%s": %s
nn: Feil medan «%s» vart lagt til: %s

en: Could not add application
nn: Klarte ikkje leggja til program

en: Could not forget association
nn: Klarte ikkje gløyma tilknytting

en: Forget association
nn: Gløym tilknytting

en: Error while setting "%s" as default application: %s
nn: Klarte ikkje setja «%s» som forvald program: «%s»

en: Could not set as default
nn: Klarte ikkje setja som forvald

note: the %s here is a file extension
en: %s document
nn: %s dokument

en: Open all files of type "%s" with
nn: Opna alle filer av type «%s» med

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
nn: Vel eit program for å opna %s og andre filer av type «%s»

en: Show other applications
nn: Vis andre program

en: Set as default
nn: Bruk som forvald

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
nn: Du kan ikkje køyra kommandoar frå ein ekstern tenar.

en: This is disabled due to security considerations.
nn: Dette er kopla ut av omsyn til tryggleiken.

en: There was an error launching the application.
nn: Ein feil oppstod under oppstart av programmet.

en: This drop target only supports local files.
nn: Dette målet for slepping støttar berre lokale filer.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
nn: For å opna ikkje-lokale filer på du fyrst kopiera dei til ei lokal mappe og så sleppa dei på nytt.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
nn: For å opna ikkje-lokale filer på du fyrst kopiera dei til ei lokal mappe og så sleppa dei på nytt. Dei lokale filene du sleppte har allereie vorte opna.

en: Details:
nn: Detaljar:

en: Preparing
nn: Førebur

en: Search
nn: Søk

en: Search for "%s"
nn: Søk etter «%s»

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
nn: Kor nye faner skal plasserast i nettlesarvindauge.

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
nn: Denne styrer kor nye faner vert plasserte i fanelista. Set til «after_current_tab» for å setja nye faner etter gjeldande fane. Set til «end» for å setja nye faner bakarst i fanelista.

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
nn: Brukar den klassiske Nautilus-åtferda, der alle vindauga er nettlesarar

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
nn: Dersom denne er sann, vil alle Nautilus-vindauge vera nettlesarvindauge. Dette er måten Nautilus fungerte på før versjon 2.6, og somme vil helst ha denne åtferda.

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
nn: Bruk alltid adressefeltet i staden for stilinja

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
nn: Dersom sann vil Nautilus lesarvindauge alltid bruka eit tekstfelt til adressefelt i staden for stilinja.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
nn: Om det skal spørjast om stadfesting ved sletting av filer eller tømming av papirkorga

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
nn: Dersom sett til «true», vil Nautilus be om stadfesting når du prøver å slette filer eller tømme papirkorga.

en: Whether to enable immediate deletion
nn: Om filer skal slettast med ein gong, utan å spørja

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
nn: Dersom sann, vil Nautilus la deg sletta filer med ein gong, utan å flytta dei til papirkorga. Denne eigenskapen kan vera farleg, så ver varsam.

en: When to show preview text in icons
nn: Om tekstfiler skal førehandsvisast som ikon

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
nn: Val av når tekstfiler skal førehandsvisast i ikonet. Dersom verdien er «always», vert fila alltid førehandsvist, sjølv om fila er på ein ekstern tenar. Dersom verdien er «local_only», vert berre filer som ligg lokalt på maskina førehandsviste. Dersom verdien er «never», vert filene aldri førehandsviste.

en: When to show number of items in a folder
nn: Om talet på element i ei mappe skal visast

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
nn: Val av når oppføringar i ei mappe skal teljast opp. Dersom verdien er «always», vert oppføringane alltid telte opp, sjølv om mappa er på ein ekstern tenar. Dersom verdien er «local_only», vert berre oppføringar som ligg lokalt på maskina telte opp. Dersom verdien er «never», vert oppføringane aldri telte opp.

en: Type of click used to launch/open files
nn: Type klikk som opnar/køyrer filer

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
nn: Moglege verdiar er «single», for å opna filer med eitt klikk, eller «double», for å opna filer med dobbeltklikk.

en: What to do with executable text files when activated
nn: Kva som skal gjerast med køyrbare tekstfiler som vert aktiverte

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
nn: Kva som skal gjerast med køyrbare tekstfiler når dei vert aktiverte (enkelt- eller dobbeltklikka). Moglege verdiar er «launch» for å køyra dei som program, «ask» for å spørja i ein dialog, og «display» for å visa dei som tekstfiler.

en: Show the package installer for unknown mime types
nn: Vis pakkeinstalleraren for ukjende «mime»-typar.

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown mime type is opened, in order to search for an application to handle it.
nn: Om brukaren skal få sjå eit dialogvindauge for pakkeinstallasjon dersom ein ukjend mime-type vert opna, for å søkja etter eit program for å handsama mime-typen.

en: Use extra mouse button events in Nautilus' browser window
nn: Bruk ekstra museknapphendingar i framsyningsvindauga til Nautilus

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
nn: For brukarar som har mus med «Framover»- og «Tilbake»-knappar. Denne nøkkelen vil fastslå kva som hender når dei vert trykt på.

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
nn: Museknapp til å aktivera «Framover»-kommandoen i lesarvindauget

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
nn: Denne nøkkelen er for brukarar med mus som har eigne knappar for «Framover» og «Tilbake» og vil definere kva for knapp som aktiverer «Framover»-kommandoen i lesarvindauget. Moglege verdiar er mellom 6 og 14.

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
nn: Museknapp til å aktivera «Tilbake»-kommandoen i lesarvindauget

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
nn: Denne nøkkelen er for brukarar med mus som har eigne knappar for «Framover» og «Tilbake» og vil definere kva for knapp som aktiverer «Tilbake»-kommandoen i lesarvindauget. Moglege verdiar er mellom 6 og 14.

en: When to show thumbnails of image files
nn: Om biletefiler skal førehandsvisast som miniatyrar

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
nn: Val av når biletefiler skal førehandsvisast i ikonet. Dersom verdien er «always», vert fila alltid førehandsvist, sjølv om fila er på ein ekstern tenar. Dersom verdien er «local_only», vert berre filer som ligg lokalt på maskina førehandsviste. Dersom verdien er «never», vert filene aldri førehandsviste. Eit standardikon vert brukt i staden.

en: Maximum image size for thumbnailing
nn: Største biletestorleik for miniatyrar

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
nn: Bilete over denne storleiken (i byte) vil ikkje få miniatyrar. Formålet med denne innstillinga er å unngå å laga miniatyrar av store bilete som kan ta lang tid å lasta eller som brukar mykje minne.

en: Show advanced permissions in the file property dialog
nn: Vis avanserte rettar i dialog for fileigenskapar

en: If set to true, then Nautilus lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
nn: Set til «true» for å endra og visa filløyver i Unix-format og få tilgang til nokre spesielle eigenskapar.

en: Show folders first in windows
nn: Vis mappene fyrst i vindauga

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
nn: Dersom sann, vil Nautilus visa mapper før filer i liste- og ikonframsyningane.

en: Default sort order
nn: Forvald sortering

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type" and "mtime".
nn: Standard sorteringsrekkefølgje for element i ikonvisingar. Moglege verdiar er «name», «size», «type» og «mtime».

en: Reverse sort order in new windows
nn: Sorter i omvendt rekkefølgje i nye vindauge

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
nn: Dersom sann, vil filene i nye vindauge sorterast baklengs. Det vil seia at dersom dei vert sorterte på namn, vert dei sorterte frå «å» til «a» i staden for frå «a» til «å». Dersom filene vert sorterte på storleik, vert dei sorterte i minkande rekkefølgje i staden for i aukande.

en: Default folder viewer
nn: Forvald mappeframsyning

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", and "icon-view".
nn: Når ei mappe vert vitja, vert denne framvisaren brukt dersom du ikkje har valt ein annan framvisar for nett den mappa. Moglege verdiar er «list-view» og «icon-view».

en: Whether to show hidden files
nn: Om skjulte filer skal visast

en: If set to true, then hidden files are shown by default in the file manager. Hidden files are either dotfiles, listed in the folder's .hidden file or backup files ending with a tilde (~).
nn: Dersom sann, vil gøymde filer visast i filhandsamaren. Gøymde filer er anten filer som startar med eit punktum, er oppført i «.hidden»-fila i mappa, eller er tryggleikskopiar som sluttar med «~».

en: Bulk rename utility
nn: Byt namn på mange

en: If set, Nautilus will append URIs of selected files and treat the result as a command line for bulk renaming. Bulk rename applications can register themselves in this key by setting the key to a space-separated string of their executable name and any command line options. If the executable name is not set to a full path, it will be searched for in the search path.
nn: Dersom valt, vil Nautilus leggja til adressene til valde filer og handsama resultatet som ein kommando for mengdeendring av filnamn. Program for mengdeendring av filnamn kan registrera seg sjølve i denne nøkkelen, ved å oppføra denne nøkkelen som ein mellomromsdelt tekst med det køyrbare namnet og eventuelle kommandoalternativ. Dersom det køyrbare namnet ikkje er ein full stig, vil det verta søkt etter i søkjestigen.

en: List of possible captions on icons
nn: Liste over moglege ikontekstar

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
nn: Ei liste over ikontekstar under eit ikon i ikonvisinga og på skrivebordet. Det faktiske talet på ikontekstar som vert viste kjem an på forstørringa. Somme moglege verdiar er: «size», «type», «date_modified», «date_changed», «date_accessed», «owner», «group», «permissions», «octal_permissions» og «mime_type».

en: Default icon zoom level
nn: Forvald forstørringsnivå

en: Default zoom level used by the icon view.
nn: Forvald forstørring brukt i ikonframsyninga.

en: Default Thumbnail Icon Size
nn: Forvald storleik for miniatyrikon

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
nn: Forvald storleik på eit ikon for ein miniatyr i ikonvising.

en: Text Ellipsis Limit
nn: Tekstellipsegrense

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
nn: Ein streng som styrer korleis delar av for lange filnamn skal verta byta ut med ellipsar for ulike forstørringsnivå. Kvar av listelinjene er utforma som «Zoom Level:Integer» (Zoomnivå:Heiltal). For kvar angjevne zoomnivå vil ikkje filnamn overskrida valt heiltal så lenge det er over 0. Om heiltalet er 0 eller mindre vil det ikkje vere noko grense på det zoomnivået. Ei forvald linje på forma «Integer» utan valt zoomnivå er òg tillete. Døme: 0 - alltid visa for lange filnamn; 3 - kort ned filnamn om dei overskrid tre linjer; smallest:5,smaller:4,0 - kort ned filnamn om dei overskrid fem linjer på zoomnivå «smallest» og fire linjer på «smaller». Ikkje kort ned filnamn for andre zoomnivå. Tilgjengelege zoomnivå: «smallest» (minst) (33 %), smaller (mindre) (50 %), small (liten) (66 %), standard (100 %), large (stor) (150 %), larger (større) (200 %), largest (størst) (400 %)

en: Default list zoom level
nn: Forvald forstørringsnivå for listeframsyning

en: Default zoom level used by the list view.
nn: Forvald forstørring brukt i listeframsyninga.

en: Default list of columns visible in the list view
nn: Forvald liste over synlege kolonner i listevisinga

en: Default list of columns visible in the list view.
nn: Forvald liste over synlege kolonner i listevisinga.

en: Default column order in the list view
nn: Forvald kolonnerekkefølgje i listevisinga

en: Default column order in the list view.
nn: Forvald kolonnerekkefølgje i listevisinga.

en: Desktop font
nn: Skrifttype på skrivebordet

en: The font _description used for the icons on the desktop.
nn: Spesifikasjon (skil_dring) av skrifttypen som vert brukt til ikona på skrivebordet.

en: Home icon visible on desktop
nn: Heime-ikonet synleg på skrivebordet

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
nn: Dersom sann, vil eit ikon med lenkje til heimemappa setjast på skrivebordet.

en: Trash icon visible on desktop
nn: Papirkorg-ikon synleg på skrivebordet

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
nn: Dersom sann, vil eit ikon med lenkje til papirkorga setjast på skrivebordet.

en: Show mounted volumes on the desktop
nn: Vis monterte datalager på skrivebordet

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
nn: Dersom sann, vil ikon med lenkjer til monterte volum setjast på skrivebordet.

en: Network Servers icon visible on the desktop
nn: Nettverkstenarar-ikonet synleg på skrivebordet

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
nn: Dersom sann, vil eit ikon med lenkje til nettverkstenar-framsyninga lagt på skrivebordet.

en: Desktop home icon name
nn: Namn på heime-ikonet på skrivebordet

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
nn: Sjølvvald namn på heime-ikonet på skrivebordet.

en: Desktop trash icon name
nn: Namn på papirkorg-ikonet på skrivebordet

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
nn: Dette namnet kan setjast viss du ynskjer eit sjølvvald namn på papirkorg-ikonet på skrivebordet.

en: Network servers icon name
nn: Ikonnamn for nettverkstenarar

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
nn: Dette namnet kan setjast viss du ynskjer eit sjølvvald namn på ikonet for nettverkstenarar på skrivebordet.

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
nn: Eit heiltal som styrer korleis delar av for lange filnamn på skrivebordet skal verta byta ut med ellipsar. Om talet er større enn 0 vil ikkje filnamnet overskrida det gjeve talet. Om talet er 0 eller mindre er det inga grense på kor mange linjer filnamnet kan gå over.

en: Fade the background on change
nn: Ton bakgrunnen ved endring

en: If set to true, then Nautilus will use a fade effect to change the desktop background.
nn: Dersom sett til «true», vil Nautilus endra skrivebordsbakgrunnen med toningseffekt.

en: The geometry string for a navigation window.
nn: Geometristrengen til  eit navigasjonsvindauge.

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
nn: Ein streng som inneheld den lagra geometrien og koordinatane for navigasjonsvindauge.

en: Whether the navigation window should be maximized.
nn: Om navigasjonsvindauget skal vera maksimert.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
nn: Om navigasjonsvindauget skal vera maksimert som standard.

en: Width of the side pane
nn: Breidde på sidestolpen

en: The default width of the side pane in new windows.
nn: Breidda på sidestolpen i nye vindauge

en: Show location bar in new windows
nn: Vis adresselinja i nye vindauge

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
nn: Dersom sann, vil nyopna vindauge ha adresselinja synleg.

en: Show side pane in new windows
nn: Vis sidestolpen i nye vindauge

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
nn: Dersom sann, vil nyopna vindauge ha sidestolpen synleg.

en: Send To...
nn: Send til …

en: Send file by mail, instant message...
nn: Send fil med e-post eller lynmelding …

en: Send files by mail, instant message...
nn: Send filer med e-post eller lynmelding …

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
nn: Nautilus klarte ikkje å laga den påkravde mappa «%s».

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
nn: Lag denne mappa, eller set opp løyva slik at Nautilus kan laga henne, før du køyrer Nautilus.

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
nn: Nautilus klarte ikkje å laga desse påkravde mappene: %s.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
nn: Lag desse mappene før du køyrer Nautilus, eller sett løyva slik at Nautilus kan laga dei.

en: Nautilus 3.0 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.config/nautilus
nn: Nautilus 3.0 avskaffa denne mappa og prøvde å overføra dette oppsettet til ~/.config/nautilus

en: There was an error displaying help: 
    %s
nn: Det oppstod feil under vising av hjelp:
    %s

en: --check cannot be used with other options.
nn: --check kan ikkje brukast med andre flagg.

en: --quit cannot be used with URIs.
nn: --quit kan ikkje brukast med URI-ar.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
nn: --geometry kan ikkje brukast med meir enn ein URI.

en: Perform a quick set of self-check tests.
nn: Gjennomfør eit sett med raske sjølvtestar.

en: Show the version of the program.
nn: Vis programversjon.

en: Create the initial window with the given geometry.
nn: Lag det fyrste vindauget med den oppgjevne geometrien.

en: GEOMETRY
nn: GEOMETRI

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
nn: Berre lag vindauge for eksplisitt oppgjevne URI-ar.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
nn: Ikkje teikn opp skrivebordet (oversjå kva som er stilt inn i brukarvaldialogen).

en: Quit Nautilus.
nn: Avslutt Nautilus.

en: [URI...]
nn: [URI …]

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
nn: 
    
    Bla gjennom filsystemet med filhandsamaren

note: name, stock id, label
en: New _Window
nn: Nytt _vindauge

en: Connect to _Server
nn: Kopla til _tenar

en: Prefere_nces
nn: _Innstillingar

en: _About Files
nn: _Om filer

note: name, stock id, label
en: _Help
nn: _Hjelp

en: _Quit
nn: _Avslutt

en: Error starting autorun program: %s
nn: Feil ved oppstart av program for automatisk køyring: %s

en: Cannot find the autorun program
nn: Klarte ikkje finna program for automatisk køyring

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
nn: <big><b>Feil ved automatisk køyring av program</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
nn: <big><b>Dette mediumet inneheld programvare som skal køyrast automatisk. Vil du køyra programvaren?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
nn: Programvaren vil køyra direkte frå mediumet «%s». Du bør aldri køyra program du ikkje stoler på.
    
    Trykk Avbryt viss du er i tvil.

en: _Run
nn: _Køyr

en: No bookmarks defined
nn: Ingen bokmerke definerte

en: Edit Bookmarks
nn: Rediger bokmerke

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
nn: _Bokmerke

en: _Name
nn: _Namn

en: _Location
nn: _Adresse

en: Public FTP
nn: Offentleg FTP

en: FTP (with login)
nn: FTP (med pålogging)

en: Windows share
nn: Delt Windows-disk

en: Secure WebDAV (HTTPS)
nn: Trygg WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
nn: Koplar til …

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
nn: Klarte ikkje lesa lista over støtta tenarmetodar.
    Kontroller gvfs-installasjonen.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
nn: Mappa «%s» kan ikkje flyttast opnast på «%s».

en: The server at "%s" cannot be found.
nn: Finn ikkje tenaren på «%s».

en: Try Again
nn: Prøv igjen

en: Please verify your user details.
nn: Kontroller brukardata.

en: Continue
nn: Hald fram

en: There was an error displaying help.
nn: Ein feil oppstod under vising av hjelp.

en: C_onnect
nn: K_opla til

note: set dialog properties
en: Connect to Server
nn: Kopla til tenar

en: Server Details
nn: Tenardetaljar

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
nn: _Tenar:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
nn: _Del:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
nn: _Mappe:

en: User Details
nn: Brukardetaljar:

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
nn: _Domenenamn:

note: second row: username entry
en: _User name:
nn: Br_ukarnamn:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
nn: _Passord:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
nn: _Hugs dette passordet

en: Operation cancelled
nn: Operasjonen vart avbroten

en: Print but do not open the URI
nn: Skriv ut, men ikkje opna adressa

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
nn: 
    
    Legg til «Kopla til tenar»-montering

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
nn: _Tøm papirkorga

note: label, accelerator
en: Change Desktop _Background
nn: Endra skrivebords_bakgrunn

note: tooltip
en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
nn: Vis eit vindauge som let deg endra fargen eller mønsteret på skrivebordet

note: label, accelerator
en: Empty Trash
nn: Tøm papirkorga

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
nn: Slett alle oppføringar i papirkorga

en: The desktop view encountered an error.
nn: Skrivebordsframsyninga støtte på ein feil.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
nn: Skrivebordsframsyninga støtte på ein feil under oppstart.

en: Comment
nn: Merknad

en: Description
nn: Skildring

en: Command
nn: Kommando

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
nn: Skrivebord

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
nn: Du har ikkje løyve til å lesa fila «%s».

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
nn: Klarte ikkje å finna «%s». Kanskje ho har vorte sletta nyleg.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
nn: Klarte ikkje visa alt innhaldet av «%s»: %s

en: The folder contents could not be displayed.
nn: Klarte ikkje visa innhaldet i mappa.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
nn: Du har ikkje løyve til å endra gruppa til «%s».

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
nn: Klarte ikkje endra gruppa til «%s»: %s

en: The group could not be changed.
nn: Klarte ikkje å endra gruppa.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
nn: Klarte ikkje endra eigar av «%s»: %s

en: The owner could not be changed.
nn: Klarte ikkje å endra eigar.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
nn: Klarte ikkje endra løyva for «%s»: %s

en: The permissions could not be changed.
nn: Løyva kunne ikkje endrast.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
nn: Namnet «%s» er allereie i bruk i denne mappa. Vel eit anna namn.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
nn: Det er ikkje nokon «%s» i denne mappa. Kanskje oppføringa nett vart flytta eller sletta?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
nn: Du har ikkje løyve til å endra namn på «%s».

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
nn: Namnet «%s» er ikkje gyldig. Det inneheld teiknet «/». Bruk eit anna namn.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
nn: Namnet «%s» er ikkje gyldig. Bruk eit anna namn.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
nn: Namnet «%s» er for langt. Bruk eit anna namn.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
nn: Klarte ikkje endra namnet på «%s» til «%s»: %s

en: The item could not be renamed.
nn: Klarte ikkje å gje oppføringa nytt namn.

en: Renaming "%s" to "%s".
nn: Byter namn på «%s» til «%s».

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
nn: Ingen

en: File Management Preferences
nn: Innstillingar for filhandsaming

en: Default View
nn: Forvald vising

en: View _new folders using:
nn: Visa _nye mapper:

en: _Arrange items:
nn: Pl_asser oppføringar:

en: Sort _folders before files
nn: Vis mapper _før filer

en: Show hidden and _backup files
nn: Vis skjulte _filer og tryggleikskopiar

en: Icon View Defaults
nn: Forval for ikonvising

en: Default _zoom level:
nn: Standard _forstørringsnivå:

en: List View Defaults
nn: Forval for listevising

en: D_efault zoom level:
nn: Standard _forstørringsnivå:

en: Views
nn: Framvisingar

en: Behavior
nn: Åtferd

en: _Single click to open items
nn: _Enkeltklikk for å opna oppføringar

en: _Double click to open items
nn: _Dobbeltklikk for å opna oppføringar

en: Open each _folder in its own window
nn: Opna kvar _mappe i eit eige vindauge

en: Executable Text Files
nn: Køyrbare tekstfiler

en: _Run executable text files when they are opened
nn: K_jør kjørbare tekstfiler når dei vert opna

en: _View executable text files when they are opened
nn: _Vis kjørbare tekstfiler når dei vert opna

en: _Ask each time
nn: _Spør kvar gong

en: Trash
nn: Papirkorg

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
nn: Spør før _papirkorga vert tømt eller filer vert sletta

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
nn: Ta med ei_n slettekommando som ikkje går gjennom papirkorga

en: Icon Captions
nn: Ikonsamandrag

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
nn: Vel rekkefølgja informasjonen skal stå i under ikonnamna. Meir informasjon vil verta synleg etterkvart som du forstørrar.

en: Display
nn: Vis

en: List Columns
nn: Listekolonner

en: Choose the order of information to appear in the list view.
nn: Vel rekkjefølgja på informasjonen som skal visast i listeframsyninga.

en: Text Files
nn: Tekstfiler

en: Show te_xt in icons:
nn: Vis te_kst i ikon:

en: Other Previewable Files
nn: Andre filer som kan førehandsvisast

en: Show _thumbnails:
nn: Vis minia_tyrar:

en: _Only for files smaller than:
nn: _Berre for filer mindre enn:

en: Folders
nn: Mapper

en: Count _number of items:
nn: Tel kor ma_nge oppføringar:

en: Preview
nn: Førehandsvising

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
nn: Vis som ikon

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
nn: Vis som liste

en: Always
nn: Alltid

en: Local Files Only
nn: Berre lokale filer

en: Never
nn: Aldri

en: By Name
nn: Etter namn

en: By Size
nn: Etter storleik

en: By Type
nn: Etter type

en: By Modification Date
nn: Etter endringstid

en: By Access Date
nn: Etter aksessdato

en: By Trashed Date
nn: Etter dato sletta

en: 33%
nn: 33 %

en: 50%
nn: 50 %

en: 66%
nn: 66 %

en: 100%
nn: 100 %

en: 150%
nn: 150 %

en: 200%
nn: 200 %

en: 400%
nn: 400 %

en: by _Name
nn: etter _namn

en: Keep icons sorted by name in rows
nn: Sorter ikona i rader etter namn

en: by _Size
nn: etter _storleik

en: Keep icons sorted by size in rows
nn: Sorter ikona i rader etter storleik

en: by _Type
nn: etter _type

en: Keep icons sorted by type in rows
nn: Sorter ikona i rader etter type

en: by Modification _Date
nn: etter _siste endringstid

en: Keep icons sorted by modification date in rows
nn: Sorter ikona i rader etter siste endringstid

en: by T_rash Time
nn: etter tid _sletta

en: Keep icons sorted by trash time in rows
nn: Sorter ikona i rader etter tid sletta

en: _Organize Desktop by Name
nn: _Organiser skrivebordet etter namn

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
nn: _Sorter oppføringar

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
nn: Endra storleik på ikon …

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
nn: Gjer det mogleg å endra storleiken til vald ikon

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
nn: G_jenopprett opprinneleg storleik på ikona

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
nn: Gjenopprett den opprinnelege storleiken til alle ikona

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
nn: _Organiser etter namn

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
nn: Flytt ikona slik at dei passar betre i vindauget og ikkje overlappar

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
nn: Om_vendt rekkefølgje

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
nn: Vis ikon i omvendt rekkefølge

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
nn: _Hald justert

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
nn: Hald ikona justerte i eit rutenett

en: _Manually
nn: _Manuell

en: Leave icons wherever they are dropped
nn: Lat ikona liggja der dei vert sleppte

en: By _Name
nn: Etter _namn

en: By _Size
nn: Etter _storleik

en: By _Type
nn: Etter _type

en: By Modification _Date
nn: Etter siste _endringstid

en: By T_rash Time
nn: Etter tid _sletta

en: Restore Icon's Original Si_ze
nn: G_jenopprett opprinneleg storleik på ikonet

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
nn: _Ikon

en: The icon view encountered an error.
nn: Ikonframsyninga støtte på ein feil.

en: The icon view encountered an error while starting up.
nn: Ikonframsyninga støtte på ein feil under oppstart.

en: Display this location with the icon view.
nn: Vis denne adressa med ikonframsyning.

en: Camera Brand
nn: Kameramerke

en: Camera Model
nn: Kameramodell

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
nn: Teken dato

en: Date Digitized
nn: Digitaliseringsdato

en: Date Modified
nn: Dato endra

en: Exposure Time
nn: Lukkartid

en: Aperture Value
nn: Blendarverdi

en: ISO Speed Rating
nn: ISO-verdi

en: Flash Fired
nn: Blitz brukt

en: Metering Mode
nn: Målingsmodus

en: Exposure Program
nn: Eksponeringsprogram

en: Focal Length
nn: Fokallengde

en: Software
nn: Programvare

en: Keywords
nn: Nøkkelord

en: Creator
nn: Oppretta av

en: Copyright
nn: Opphavsrett

en: Rating
nn: Poeng

en: Image Type:
nn: Bilettype:

en: <b>Width:</b> %d pixel | <b>Width:</b> %d pixels
nn[0]: <b>Breidd:</b> %d biletpunkt
nn[1]: <b>Breidd:</b> %d biletpunkt

en: <b>Height:</b> %d pixel | <b>Height:</b> %d pixels
nn[0]: <b>Høgd:</b> %d biletepunkt
nn[1]: <b>Høgd:</b> %d biletpunkt

en: Failed to load image information
nn: Klarte ikkje å lasta informasjon om biletet

en: loading...
nn: Lastar ...

en: Image
nn: Bilete

en: (Empty)
nn: (Tom)

en: Loading...
nn: Lastar ...

en: %s Visible Columns
nn: %s synlege kolonner

en: Choose the order of information to appear in this folder:
nn: Vel rekkefølgja på informasjonen som skal visast i denne mappa:

note: name, stock id label, accelerator
en: Visible _Columns...
nn: Synlege _kolonner ...

note: tooltip
en: Select the columns visible in this folder
nn: Vel kva for kolonner som er synlege i denne mappa

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
nn: _Liste

en: The list view encountered an error.
nn: Listeframsyninga støtte på ein feil.

en: The list view encountered an error while starting up.
nn: Listeframsyninga støtte på ein feil under oppstart.

en: Display this location with the list view.
nn: Vis denne adressa med listeframsyning.

en: Location:
nn: Stad:

en: Go To:
nn: Gå til:

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
nn[0]: Vil du visa ei adresse?
nn[1]: Vil du visa %d adresser?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
nn[0]: Dette vil opna eitt nytt vindauge.
nn[1]: Dette vil opna %d nye vindauge.

en: The Link "%s" is Broken.
nn: Lenkja «%s» er broten.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
nn: Lenkja «%s» peikar på eit mål som ikkje finst. Vil du flytta henne til papirkorga?

en: This link cannot be used, because it has no target.
nn: Denne lenkja kan ikkje brukast. Ho har ikkje noko mål.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
nn: Lenkja kan ikkje brukast. Målet «%s» finst ikkje.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
nn: Fly_tt til papirkorga

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
nn: Vil du køyra «%s» eller visa innhaldet?

en: "%s" is an executable text file.
nn: «%s» er ei køyrbar tekstfil.

en: Run in _Terminal
nn: Køyr i _Terminal

en: _Display
nn: _Vis

en: Are you sure you want to open all files?
nn: Er du sikker på at du vil opna alle filene?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
nn[0]: Dette vil opna %d separat fane.
nn[1]: Dette vil opna %d separate fanar.

en: Could not display "%s".
nn: Klarte ikkje å visa «%s».

en: The file is of an unknown type
nn: Fila er av ein ukjend type

en: There is no application installed for %s files
nn: Inga program er installert for %s filer

en: _Select Application
nn: _Vel eit program

en: There was an internal error trying to search for applications:
nn: Ein intern feil oppstod under søking etter program:

en: Unable to search for application
nn: Klarte ikkje søkje etter program

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
nn: Inga program er installert for %s filer.
    Vil du søkje etter eit program til å opna denne fila?

en: Untrusted application launcher
nn: Utiltrutt oppstartsfil

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
nn: Oppstartsfila «%s» er ikkje merka som tiltrutt. Om du ikkje kjenner til opphavet til fila så kan det vera utrygt å starta henne.

en: _Launch Anyway
nn: _Køyr likevel

en: Mark as _Trusted
nn: Merk som _tiltrutt

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
nn[0]: Dette vil opna %d separat program.
nn[1]: Dette vil opna %d separate program.

en: Unable to mount location
nn: Kan ikkje montere stad

en: Unable to start location
nn: Klarte ikkje starta lokasjon

en: Opening "%s".
nn: Opnar «%s»

en: Opening %d item. | Opening %d items.
nn[0]: Opnar %d oppføring.
nn[1]: Opnar %d oppføringar.

en: Close tab
nn: Lukk fane

en: Devices
nn: Einingar

en: Bookmarks
nn: Bokmerke

en: Places
nn: Stader

note: tooltip
en: Open your personal folder
nn: Opna din personlige mappe

en: Open the contents of your desktop in a folder
nn: Opna innhaldet på skrivebordet ditt i ei mappe

en: Open the trash
nn: Opna papirkorga

en: Mount and open %s
nn: Monter og opna %s

en: Open the contents of the File System
nn: Opna innhaldet i filsystemet

en: Network
nn: Nettverk

en: Browse Network
nn: Nettverk

en: Browse the contents of the network
nn: Bla gjennom innhaldet på nettverket

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
nn: _Stopp

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
nn: _Slå på

en: _Safely Remove Drive
nn: _Trygg fjerning av lagringseining

en: _Connect Drive
nn: K_opla til lagringseining

en: _Disconnect Drive
nn: Kopla frå stasjon

en: _Start Multi-disk Device
nn: _Start multidisk-eining

en: _Stop Multi-disk Device
nn: _Stopp multidisk-eining

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
nn: Lås _opp lagringseining

en: _Lock Drive
nn: _Lås lagringseining

en: Unable to start %s
nn: Kan ikkje starta %s

en: Unable to eject %s
nn: Kan ikkje løyse ut %s

en: Unable to poll %s for media changes
nn: Kan ikkje sjekka %s for bytte av medium

en: Unable to stop %s
nn: Kan ikkje stoppa %s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
nn: _Opna

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
nn: Opna i ny _fane

en: Open in New _Window
nn: Opna i nytt _vindauge

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
nn: _Legg til bokmerke

en: Remove
nn: Fjern

en: Rename...
nn: Gje nytt namn ...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
nn: _Monter

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
nn: _Avmonter

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
nn: Løys _ut

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
nn: _Oppdag medium

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
nn: _Eigenskapar

en: Computer
nn: Datamaskin

en: File Operations
nn: Filhandlingar

en: Show Details
nn: Vis detaljar

en: %'d file operation active | %'d file operations active
nn[0]: %'d aktiv filoperasjon
nn[1]: %'d aktive filoperasjonar

en: All file operations have been successfully completed
nn: Alle filoperasjonar er fullførte

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
nn: Du kan ikkje ha meir enn eitt sjølvvalt ikon om gongen.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
nn: Dra berre eitt bilete for å setja sjølvvald ikon.

en: The file that you dropped is not local.
nn: Fila du sleppte er ikkje lokal.

en: You can only use local images as custom icons.
nn: Du kan berre bruka lokale bilete som sjølvvalde ikon.

en: The file that you dropped is not an image.
nn: Fila du sleppte er ikkje eit bilete.

en: _Name: | _Names:
nn[0]: _Namn:
nn[1]: _Namn:

en: Properties
nn: Eigenskapar

en: %s Properties
nn: Eigenskapar for %s

en: Cancel Group Change?
nn: Avbryt gruppeendring?

en: Cancel Owner Change?
nn: Avbryt eigarendring?

en: nothing
nn: ingenting

en: unreadable
nn: uleseleg

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
nn[0]: %'d oppføring, med storleik %s
nn[1]: %'d oppføringar, med storleik %s

en: (some contents unreadable)
nn: (noko uleseleg innhald)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
nn: Innhald:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
nn: brukt

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
nn: ledig

en: Total capacity:
nn: Total kapasitet:

en: Filesystem type:
nn: Type filsystem:

en: Basic
nn: Enkel

en: Link target:
nn: Lenkjemål:

en: Volume:
nn: Lydstyrke:

en: Accessed:
nn: Opna:

en: Modified:
nn: Endra:

en: Free space:
nn: Ledig plass:

en: _Read
nn: _Lesa

en: _Write
nn: _Skriva

en: E_xecute
nn: _Køyra

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
nn: nei

en: list
nn: liste

en: read
nn: les

en: create/delete
nn: opprett/slett

en: write
nn: skriv

en: access
nn: tilgang

en: Access:
nn: Tilgang:

en: Folder access:
nn: Mappetilgang:

en: File access:
nn: Filtilgang:

en: List files only
nn: Vis berre filer

en: Access files
nn: Aksesser filer

en: Create and delete files
nn: Opprett og slett filer

en: Read-only
nn: Skriveverna

en: Read and write
nn: Skriv og les

en: Special flags:
nn: Spesielle flagg:

en: Set _user ID
nn: Sett br_ukar-ID

en: Set gro_up ID
nn: Settt gr_uppe-ID

en: _Sticky
nn: Kli_strande

en: _Owner:
nn: _Eigar:

en: Owner:
nn: Eigar:

en: _Group:
nn: _Gruppe:

en: Group:
nn: Gruppe:

en: Others
nn: Andre

en: Execute:
nn: Køyr:

en: Allow _executing file as program
nn: Tillat _køyring av fila som eit program

en: Others:
nn: Andre:

en: Folder Permissions:
nn: Rettar for mappe:

en: File Permissions:
nn: Rettar for fil:

en: Text view:
nn: Tekstframvising:

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
nn: Du er ikkje eigaren, så du kan ikkje endra desse løyva.

en: SELinux context:
nn: SELinux kontekst:

en: Last changed:
nn: Sist endra:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
nn: Bruk rettar for underliggende filer

en: The permissions of "%s" could not be determined.
nn: Klarte ikkje å fastslå løyva til «%s»

en: The permissions of the selected file could not be determined.
nn: Klarte ikkje å fastslå løyva til den valde fila.

en: Open With
nn: Opna med

en: Creating Properties window.
nn: Lagar eigenskapar-vindauget.

en: Select Custom Icon
nn: Vel sjølvvald ikon

en: File Type
nn: Filtype

en: Select folder to search in
nn: Vel mappa du vil søkja i

en: Documents
nn: Dokument

en: Music
nn: Musikk

en: Picture
nn: Bilete

en: Illustration
nn: Illustrasjon

en: Spreadsheet
nn: Rekneark

en: Presentation
nn: Presentasjon

en: Pdf / Postscript
nn: PDF/PostScript

en: Text File
nn: Tekstfil

en: Select type
nn: Vel type

en: Any
nn: Kva som helst

en: Other Type...
nn: Annan type ...

en: Remove this criterion from the search
nn: Fjern dette kriteriet frå søkjet

en: Search Folder
nn: Søk i mappe

en: Edit
nn: Rediger

en: Edit the saved search
nn: Endra det lagra søket

en: Add a new criterion to this search
nn: Legg til nytt kriterie for dette søkjet

en: Go
nn: Gå

en: Reload
nn: Les på nytt

en: Perform or update the search
nn: Utfør eller oppdater søket

en: _Search for:
nn: _Søk etter:

en: Search results
nn: Søkeresultat

en: Search:
nn: Søk:

en: Restore Selected Items
nn: Gjenopprett valde element

en: Restore selected items to their original position
nn: Gjenopprett valde element til opphavleg plassering

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
nn[0]: Dette vil opna %'d separat faner.
nn[1]: Dette vil opna %'d separate faner.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
nn[0]: Dette vil opna %'d separat vindauge.
nn[1]: Dette vil opna %'d separate vindauge.

en: Select Items Matching
nn: Vel

en: _Pattern:
nn: _Mønster:

en: Examples:
nn: Døme:

en: Save Search as
nn: Lagra søk som

en: Search _name:
nn: _Namn på søk:

en: Select Folder to Save Search In
nn: Vel mappe å lagra søket i

en: Nautilus 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.local/share/nautilus
nn: Nautilus 3.6 avskaffa denne mappa og prøvde å overføra dette oppsettet til ~/.local/share/nautilus

en: Content View
nn: Innhaldsframvisar

en: View of the current folder
nn: Framvising av noverande mappe

en: "%s" selected
nn: «%s» vald

en: %'d folder selected | %'d folders selected
nn[0]: %'d mappe vald
nn[1]: %'d mapper vald

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
nn[0]:  (inneheld %'d oppføring)
nn[1]:  (inneheld %'d oppføringar)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
nn[0]:  (med totalt %'d oppføring)
nn[1]:  (med totalt %'d oppføringar)

en: %'d item selected | %'d items selected
nn[0]: %'d oppføring vald
nn[1]: %'d oppføringar vald

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
nn[0]: %'d annan oppføring vald
nn[1]: %'d andre oppføringar vald

en: Free space: %s
nn: Ledig plass: %s

en: %s, Free space: %s
nn: %s, ledig plass: %s

en: Open With %s
nn: Opna med %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
nn[0]: Bruk «%s» til å opna den valde oppføringa
nn[1]: Bruk «%s» til å opna dei valde oppføringane

en: Run "%s" on any selected items
nn: Køyr «%s» på alle valde oppføringar.

en: Create a new document from template "%s"
nn: Lag dokument frå malen «%s»

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
nn: Alle køyrbare filer i denne mappa vert viste i Skript-menyen.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
nn: Eit skript som vert vald frå menyen vert køyrt med alle merka filer som inndata.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
nn: Alle køyrbare filer i denne mappa vil verta synlege i Skript-menyen. Å velja eit skript frå menyen vil køyra det skriptet.
    
    Når skriptet vert køyrt frå ei lokal mappe, vil skriptet få namna på dei merka filene som argument. Når skriptet vert køyrt frå ei ekstern mappe (t.d. ei vev- eller ftp-framsyning) får skriptet ingen argument.
    
    I alle tilfelle vert desse miljøvariablane som skripta kan bruka sett av Nautilus:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: stiar til valde filer, skilde med linjeskift (berre når lokalt)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: URI-ar til valde filer, skilde med linjeskift
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI til den aktive adressa
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: plassering av og storleik på det aktive vindauget

en: Select Destination
nn: Vel eit mål

en: _Select
nn: _Vel

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
nn: «%s» vert flytta dersom du vel å lima inn

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
nn: «%s» vert kopiert dersom du vel å lima inn

en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items will be moved if you select the Paste command
nn[0]: %'d vald oppføring vil verta flytta viss du vel kommandoen «Lim inn filer»
nn[1]: %'d valde oppføringar vil verta flytta viss du vel kommandoen «Lim inn filer»

en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items will be copied if you select the Paste command
nn[0]: %'d vald oppføring vil verta kopiert viss du vel kommandoen «Lim inn filer»
nn[1]: %'d valde oppføringar vil verta kopiert viss du vel kommandoen «Lim inn filer»

en: There is nothing on the clipboard to paste.
nn: Det er ingenting å lima inn på utklippstavla.

en: Unable to unmount location
nn: Kan ikkje avmontera plassering

en: Unable to eject location
nn: Kan ikkje løysa ut plassering

en: Unable to stop drive
nn: Kan ikkje stoppa lagringseininga

en: Connect to Server %s
nn: Kopla til tenaren «%s»

en: _Connect
nn: K_opla til

en: Link _name:
nn: Lenkje_namn:

note: name, stock id, label
en: New _Document
nn: Nytt _dokument

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
nn: Opna _med

en: Choose a program with which to open the selected item
nn: Vel eit program til å opna den valde oppføringa med

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
nn: Vis eller endra eigenskapane til kvar vald oppføring

note: name, stock id label, accelerator
en: New _Folder
nn: Ny _mappe

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
nn: Lag ei ny tom mappe inni denne mappa

note: name, stock id label, accelerator
en: New Folder with Selection
nn: Ny mappe med utval

note: name, stock id, label
en: No templates installed
nn: Inga malar er installert

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
nn: _Tomt dokument

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
nn: Lag eit nytt, tomt dokument i denne mappa

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
nn: Opna dei valde oppføringane i dette vindauget

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
nn: Opna i navigasjonsvindauge

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
nn: Opna kvar vald oppføring i eit navigasjonsvindauge

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
nn: Opna kvar vald oppføring i ei ny fane

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
nn: Andre _program …

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
nn: Vel eit anna program til å opna den valde oppføringa med

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
nn: Opna med eit _anna program ...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open Scripts Folder
nn: _Opna skriptmappe

note: tooltip
en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
nn: Vis mappa som inneheld skripta som vert viste i denne menyen

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
nn: Gjer dei valde filene klare til å flyttast med ein Lim inn-kommando

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
nn: Gjer del valde filene klare til å kopierast med ein Lim inn-kommando

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
nn: Flytt eller kopier filer som tidlegare har vorte flytta med ein klipp ut- eller kopierkommando

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
nn: _Lim inn i mappe

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
nn: Flytt eller kopier filer som tidlegare har vorte flytta med ein klipp ut- eller kopierkommando til den valde mappa

note: name, stock id label, accelerator
en: Copy To...
nn: Kopier til …

note: name, stock id label, accelerator
en: Move To...
nn: Flytt til …

note: tooltip
en: Select all items in this window
nn: Vel alle oppføringane i dette vindauget

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
nn: Vel _like oppføringar …

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
nn: Vel dei oppføringane som stemmer med eit mønster i dette vindauget

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
nn: _Inverter val

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
nn: Velg alle og barr dei som ikkje allereie er vald

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
nn: _Lag kopi

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
nn: Lag kopiar av alle dei valde oppføringane

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
nn[0]: Lag _lenkje
nn[1]: Lag _lenkjer

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
nn: Lag ei symbolsk lenkje til alle dei valde oppføringane

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
nn: _Gje nytt namn ...

note: tooltip
en: Rename selected item
nn: Gje vald oppføring nytt namn

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
nn: Flytt kvar vald oppføring til papirkorga

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
nn: Sle_tt

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
nn: Slett alle dei valde oppføringane utan å flytta dei til papirkorga.

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
nn: _Gjenopprett

note: name, stock id label, accelerator
en: _Undo
nn: _Angra

note: tooltip
en: Undo the last action
nn: Angra siste handling

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
nn: Gje_r om

note: tooltip
en: Redo the last undone action
nn: Gjer om den sist angra handlinga

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
nn: _Still framsyninga tilbake til standardinnstillingane

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
nn: Still sorteringsrekkefølgje og forstørring til dei ålmenne innstillingane til denne framvisinga

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
nn: Kopla til denne tenaren

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
nn: Lag ei fast tilkopling til denne tenaren

note: tooltip
en: Mount the selected volume
nn: Monter det valde volumet

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
nn: Avmonter det valde datalageret

note: tooltip
en: Eject the selected volume
nn: Løys ut det valde volumet

note: tooltip
en: Start the selected volume
nn: Start vald lagringseining

note: tooltip
en: Stop the selected volume
nn: Stopp vald lagringseining

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
nn: Oppdag medium i vald lagringseining

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
nn: Monter volum som er assosiert med den opna mappa

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
nn: Avmonter volum som er assosiert med den opna mappa

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
nn: Laus ut volum assosiert med den opna mappa

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
nn: Start lagringseining som tilhøyrer opna mappe

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
nn: Stopp lagringseining som tilhøyrer opna mappe

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
nn: Opna fil og lukk vindauge

note: name, stock id label, accelerator
en: Sa_ve Search
nn: L_agra søk

note: tooltip
en: Save the edited search
nn: Lagra redigert søk

note: name, stock id label, accelerator
en: Sa_ve Search As...
nn: Lag_ra søk som ...

note: tooltip
en: Save the current search as a file
nn: Lagra det noverande søket som ei fil

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
nn: Opna denne mappa i eit navigasjonsvindauge

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
nn: Opna denne mappa i ei ny fane

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
nn: Gjer denne mappa klar til å flyttast med ein Lim inn-kommando

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
nn: Gjer denne mappa klar til å kopierast med ein Lim inn-kommando

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
nn: Flytt eller kopier filer som tidlegare har vorte flytta med ein klipp ut- eller kopierkommando til denne mappa

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
nn: Flyttar denne mappa til papirkorga.

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
nn: Slett denne mappa, utan å flytta til papirkorga

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
nn: Monter volum som er assosiert med denne mappa

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
nn: Avmonter volum som er assosiert med denne mappa

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
nn: Løys ut lagrinseining assosiert med denne mappa

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
nn: Start lagrinseining assosiert med denne mappa

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
nn: Stopp lagrinseining som er assosiert med denne mappa

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
nn: Vis eller endra eigenskapane til denne mappa

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
nn: Køyr eller handsam skript frå %s

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
nn: _Skript

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
nn: Flytt den opna mappa ut av papirkorga og til «%s»Flyttar den opne mappa til papirkorga.

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
nn[0]: Flytt den valde mappa ut av papirkorga og til «%s»
nn[1]: Flytt dei valde mappene ut av papirkorga og til «%s»

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
nn[0]: Flytt den valde mappa ut av papirkorga
nn[1]: Flytt dei valde mappene ut av papirkorga

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
nn[0]: Flytt vald fil ut av papirkorga og til «%s»
nn[1]: Flytt valde filer ut av papirkorga og til «%s»

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
nn[0]: Flytt vald fil ut av papirkorga
nn[1]: Flytt valde filer ut av papirkorga

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
nn[0]: Flytt den valde oppføringa ut av papirkorga og til «%s»
nn[1]: Flytt dei valde oppføringane ut av papirkorga og til «%s»

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
nn[0]: Flytt vald oppføring ut av papirkorga
nn[1]: Flytt valde oppføringar ut av papirkorga

en: Start the selected drive
nn: Start den valde lagringseininga

en: Connect to the selected drive
nn: Kopla til den valde lagringseininga

en: _Start Multi-disk Drive
nn: Start multidisk-lagringseining

en: Start the selected multi-disk drive
nn: Start vald multidisk-lagringseining

en: U_nlock Drive
nn: Lås opp lagri_ngseining

en: Unlock the selected drive
nn: Lås opp den valde lagringseininga

en: Stop the selected drive
nn: Stopp den valde lagringseininga

en: Safely remove the selected drive
nn: Fjern vald lagringseining trygt

en: _Disconnect
nn: K_opla frå

en: Disconnect the selected drive
nn: Kopla frå den valde lagringseininga

en: _Stop Multi-disk Drive
nn: _Stopp multidisk-lagringseining

en: Stop the selected multi-disk drive
nn: Stopp vald multidisk-lagringseining

en: Lock the selected drive
nn: Lås den valde lagringseininga

en: Start the drive associated with the open folder
nn: Start lagringeininga som er assosiert med den opne mappa

en: Connect to the drive associated with the open folder
nn: Kopla til lagringeininga som er assosiert med den opne mappa

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
nn: Start multidisk-lagringeininga som er assosiert med den opne mappa

en: Unlock the drive associated with the open folder
nn: Lås opp lagringeininga som er assosiert med den opne mappa

en: _Stop the drive associated with the open folder
nn: _Stopp lagringeininga som er assosiert med den opne mappa

en: Safely remove the drive associated with the open folder
nn: Fjern trygt lagringeininga som er assosiert med den opne mappa

en: Disconnect the drive associated with the open folder
nn: Kopla frå lagringeininga som er assosiert med den opne mappa

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
nn: Stopp multidisk-lagringeininga som er assosiert med den opne mappa

en: Lock the drive associated with the open folder
nn: Lås lagringeininga som er assosiert med den opne mappa

en: _Delete Permanently
nn: _Slett for godt

en: Delete the open folder permanently
nn: Slett den opne mappa for godt

en: Move the open folder to the Trash
nn: Flyttar den opne mappa til papirkorga.

en: _Open With %s
nn: _Opna med %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
nn[0]: Opna i %'d nytt _vindauge
nn[1]: Opna i %'d nye _vindauge

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
nn[0]: Opna i %'d ny _fane
nn[1]: Opna i %'d nye faner

en: Delete all selected items permanently
nn: Slett alle dei valde oppføringane for godt

en: View or modify the properties of the open folder
nn: Vis eller endra eigenskapane til den opne mappa

en: Drag and drop is not supported.
nn: Dra-og-slepp er ikkje støtta.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
nn: Dra-og-slepp er berre støtta på lokale filsystem.

en: An invalid drag type was used.
nn: Ein ugyldig dratype vart brukt.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
nn: slapp tekst.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
nn: sloppe data

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
nn: Vil du fjerna alle bokmerkene til den ikkje-eksisterande adressa frå lista di?

en: The location "%s" does not exist.
nn: Adressa «%s» finst ikkje.

en: Bookmark for Nonexistent Location
nn: Bokmerke til adresse som ikkje finst

en: Go to the location specified by this bookmark
nn: Gå til adressa i dette bokmerket

en: _New Tab
nn: _Ny fane

en: Move Tab _Left
nn: Flytt fane til venstre

en: Move Tab _Right
nn: Flytt fane til _høgre

en: _Close Tab
nn: _Lukk fane

en: Files is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nn: Filer er fri programvare. Du kan redistribuera og/eller endra programmet under vilkåra gjeve i GNU General Public License som utgjeve av Free Software Foundation; anten versjon 2 av lisensen, eller (viss du ynskjer det) ein kvar seinare versjon.

en: Files is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nn: Filer vert distribuert i håp om at programmet er nyttig, men utan NOKON GARANTI, ikkje eingong implisitt garanti om at det er SALGBART eller PASSER EIT BESTEMT FORMÅL. Sjå GNU General Public License for detaljar.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nautilus; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
nn: Du skal ha motteken ein kopi av GNU General Public License saman med Nautilus. Viss dette ikkje er tilfelle, kan du skriva til Free Software Foundation, Inc. 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307 USA

note: Translators: these two strings here indicate the copyright time span, * e.g. 1999-2011.
en: Copyright © %Id–%Id The Files authors
nn: Opphavsrett © %Id–%Id Nautilus-utviklarane

en: Access and organize your files.
nn: Aksesser og organiser dine filer.

en: Searching...
nn: Søkjer …

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying the folder.
nn: Nautilus har ikkje installert nokon framvisarar som kan visa denne mappa.

en: The location is not a folder.
nn: Adressa er ikkje ei mappe.

en: Could not find "%s".
nn: Klarte ikkje å finna «%s».

en: Please check the spelling and try again.
nn: Kontroller stavinga og prøv igjen.

en: Nautilus cannot handle "%s" locations.
nn: Nautilus kan ikkje handsama stader av typen «%s».

en: Nautilus cannot handle this kind of location.
nn: Nautilus ikkje kan handtera denne typen stader.

en: Unable to mount the location.
nn: Kan ikkje montere lokasjonen.

en: Access was denied.
nn: Tilgang vart nekta.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
nn: Kan ikkje visa «%s», fordi verten ikkje vart funne.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
nn: Kontroller stavinga og mellomtenarinnstillingane.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
nn: Feil: %s
    Vennligst vel eit anna visingsprogram og prøv att.

note: name, stock id, label
en: _File
nn: _Fil

note: name, stock id, label
en: _Edit
nn: R_ediger

note: name, stock id, label
en: _View
nn: _Vis

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
nn: _Lukk

note: tooltip
en: Close this folder
nn: Lukk denne mappa

en: Edit Nautilus preferences
nn: Endra Nautilus-innstillingar

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
nn: Opna _forelder

en: Open the parent folder
nn: Opna foreldermappe

note: tooltip
en: Stop loading the current location
nn: Stopp lasting av aktiv stad

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
nn: _Les på ny

note: tooltip
en: Reload the current location
nn: Last aktiv stad på nytt

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
nn: _Alle emne

note: tooltip
en: Display Nautilus help
nn: Vis Nautilus-hjelp

note: name, stock id label, accelerator
en: Search for files
nn: Søk etter filer

note: tooltip
en: Locate files based on file name and type. Save your searches for later use.
nn: Finn filer basert på filnamn og type. Lagra søka dine for seinare bruk.

note: name, stock id label, accelerator
en: Sort files and folders
nn: Sorter filer og mapper

note: tooltip
en: Arrange files by name, size, type, or when they were changed.
nn: Sorter filer etter namn, storleik, type eller når dei vart endra.

note: name, stock id label, accelerator
en: Find a lost file
nn: Finn ei tapt fil

note: tooltip
en: Follow these tips if you can't find a file you created or downloaded.
nn: Følg desse tipsa om du ikkje klarer å finna ei fil du har laga eller lasta ned.

note: name, stock id label, accelerator
en: Share and transfer files
nn: Del og overfør filer

note: tooltip
en: Easily transfer files to your contacts and devices from the file manager.
nn: Enkel overføring av filer til kontaktane og einingane dine frå filhandsamaren.

note: name, stock id label, accelerator
en: _About
nn: _Om

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nautilus
nn: Vis kven som laga Nautilus

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
nn: For_størr

note: tooltip
en: Increase the view size
nn: Auk visingsstorleiken

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
nn: For_minsk

note: tooltip
en: Decrease the view size
nn: Mindre visingsstorleik

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
nn: Normal _storleik

note: tooltip
en: Use the normal view size
nn: Bruk normal visingstorleik

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
nn: Kopla til _tenar …

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
nn: Kopla til ein ekstern datamaskin eller delt disk

note: name, stock id label, accelerator
en: _Home
nn: _Heim

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
nn: _Nettverk

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
nn: Bla gjennom nettverkslokasjonar i bokmerke og lokalt

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
nn: _Malar

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
nn: Opna din personlige malmappe

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
nn: _Papirkorg

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
nn: Opna din personlige papirkurv

note: name, stock id, label
en: _Go
nn: _Gå

note: name, stock id, label
en: _Tabs
nn: _Faner

en: Open another Nautilus window for the displayed location
nn: Opna eit nytt Nautilus-vindauge for vist plassering

note: name, stock id, label
en: New _Tab
nn: Ny _fane

en: Open another tab for the displayed location
nn: Opna ei ny fane med same plassering

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
nn: Lukk _alle vindauga

en: Close all Navigation windows
nn: Lukk alle navigeringsvindauga

note: name, stock id, label
en: _Back
nn: Til_bake

en: Go to the previous visited location
nn: Gå til førre vitja adresse

note: name, stock id, label
en: _Forward
nn: _Framover

en: Go to the next visited location
nn: Gå til neste vitja adresse

note: name, stock id, label
en: _Location...
nn: _Adresse ...

en: Specify a location to open
nn: Oppgi ei adresse som skal opnast

en: Add a bookmark for the current location to this menu
nn: Legg til eit bokmerke for den gjeldande adressa i denne menyen

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
nn: R_ediger bokmerke …

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
nn: Vis eit vindauge som let deg redigera bokmerkene i denne menyen

en: _Previous Tab
nn: Førre fane

en: Activate previous tab
nn: Aktiver førre fane

en: _Next Tab
nn: _Neste fane

en: Activate next tab
nn: Aktiver neste fane

en: Move current tab to left
nn: Flytt aktiv fane til venstre

en: Move current tab to right
nn: Flytt aktiv fane til høgre

en: Sidebar
nn: Sidestolpe

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
nn: Vis _gøymde filer

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
nn: Styrer om gøymde filer vert viste i det opne vindauget

note: name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
nn: _Vis sidestolpe

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
nn: Endra synlegheten for dette vindaugets sidelinje

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
nn: _Søk etter filer ...

note: tooltip
en: Search documents and folders by name
nn: Finn dokument og mapper etter namn

en: Back history
nn: Tilbakelogg

en: Forward history
nn: Framoverlogg

en: _Up
nn: _Opp

en: Audio CD
nn: Lyd-CD

en: Audio DVD
nn: Lyd-DVD

en: Video DVD
nn: Video-DVD

en: Video CD
nn: Video-CD

en: Super Video CD
nn: Super Video-CD

en: Photo CD
nn: Bilete-CD

en: Picture CD
nn: Bilete-CD

en: Contains digital photos
nn: Inneheld digitale bilete

en: Contains music
nn: Inneheld musikk

en: Contains software
nn: Inneheld programvare.

note: fallback to generic greeting
en: Detected as "%s"
nn: Oppdaga som «%s»

en: Contains music and photos
nn: Inneheld musikk og bilete

en: Contains photos and music
nn: Inneheld bilete og musikk

en: Open with:
nn: Opna med:
