nautilus - en to ug translation catalogue (1123 entries)

en: Run Software
ug: يۇمشاق دېتالنى ئىجرا قىل

en: Files
ug: ھۆججەت

en: Access and organize files
ug: ھۆججەتلەرنى تەشكىللەش ۋە زىيارەت

en: Files, also known as Nautilus, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
ug: ھۆججەت، يەنە «Nautilus» دەپمۇ ئاتىلىدۇ، GNOME ئۈستەلئۈستى مۇھىتىدىكى كۆڭۈلدىكى ھۆججەت باشقۇرغۇچ. ئۇ ئاددىي توپلاشتۇرۇلغان ئۇسۇلدا ھۆججەت باشقۇرۇش ۋە ھۆججەت سىستېمىسىغا كۆز يۈگۈرتۈش ئىقتىدارىنى تەمىنلىگەن.

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch apps. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
ug: «Nautilus» ھۆججەت باشقۇرۇشنىڭ بارلىق ئاساسىي ئىقتىدارىنى تەمىنلەپلا قالماي يەنە يەرلىك ۋە يىراق توردىكى ھۆججەت ۋە قىسقۇچنى ئىزدەش ۋە باشقۇرۇشنى قوللايدۇ، كۆچمە ۋاسىتىدىن سانلىق مەلۇمات ئوقۇپ ۋە يازىدۇ، قوليازما ئىجرا قىلىپ ۋە پىروگراممىنى قوزغىتىدۇ. ئۇنىڭ سىنبەلگە تورى، سىنبەلگە تىزىمى ۋە شاخسىمان تىزىمدىن ئىبارەت ئۈچ خىل كۆرۈنۈشى بار. قىستۇرما ۋە قوليازما ئارقىلىق ئۇنىڭ ئىقتىدارىنى كېڭەيتكىلى بولىدۇ.

en: Grid View
ug: تورسىمان كۆرۈنۈش

en: List View
ug: تىزىم كۆرۈنۈش

en: Search
ug: ئىزدە

en: Selection of Multiple Files
ug: كۆپ ھۆججەت تاللاش

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: folder;manager;explore;disk;filesystem;nautilus;
ug: folder;manager;explore;disk;filesystem;nautilus;قىسقۇچ؛باشقۇرغۇچ؛كۆز يۈگۈرتۈش؛دىسكا؛ھۆججەت سىستېمىسى؛ھۆججەت باشقۇرغۇچ؛ھۆججەت سىستېمىسى؛

en: New Window
ug: يېڭى كۆزنەك

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
ug: يول بالداقنى ئىشلەتمەي، ھەمىشە ئورۇن تۈرىنى ئىشلەت

en: If set to true, Files will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
ug: ئەگەر true گەڭشەلسە، Nautilus كۆرگۈ كۆزنىكىدىكى ئورۇن قورال بالداقتا ھەمىشە تېكىست كىرگۈزۈش رامكىسىنى ئىشلىتىدۇ، يول بالداقنى ئىشلەتمەيدۇ.

en: Where to perform recursive search
ug: قايتىلاپ ئىزدەش ئېلىپ بارامدۇ

en: Locations in which Files should search subfolders. Available values are “local-only”, “always”, “never”.
ug: «ھۆججەت»  قايسى ئورۇندا تارماق قىسقۇچتىن ئىزدەيدۇ. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممىتى «local-only»، «always»، «never».

en: Filter the search dates using either last used or last modified
ug: يېقىندا ئىشلەتكەن ياكى ئاخىرقى قېتىم ئۆزگەرتىلگەننى ئىشلىتىپ ئىزدەش ۋاقتىنى سۈزىدۇ

en: Filter the search dates using either last used or last modified.
ug: يېقىندا ئىشلەتكەن ياكى ئاخىرقى قېتىم ئۆزگەرتىلگەننى ئىشلىتىپ ئىزدەش ۋاقتىنى سۈزىدۇ.

en: Whether to show a context menu item to delete permanently
ug: مەزمۇن تىزىملىك تۈرىدە مەڭگۈلۈك ئۆچۈر تىزىملىكىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: If set to true, Files will show a delete permanently context menu item to bypass the Trash.
ug: ئەگەر «true» گە تەڭشەلسە،  «ھۆججەت» مەزمۇن تىزىملىك تۈرىدە مەڭگۈلۈك ئۆچۈر تىزىملىكىنى كۆرسىتىپ ئەخلەتخانىدىن ئاتلاپ كېتىدۇ.

en: Whether to show context menu items to create links from copied or selected files
ug: كۆچۈر ياكى تاللانغان ھۆججەتكە مۇناسىۋەتلىك ئۇلانما قۇر دېگەندەك مەزمۇن تىزىملىك تۈرىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: If set to true, Files will show context menu items to create links from the copied or selected files.
ug: ئەگەر «true» گە تەڭشەلسە، كۆچۈر ياكى تاللانغان ھۆججەتكە مۇناسىۋەتلىك ئۇلانما قۇر دېگەندەك مەزمۇن تىزىملىك تۈرىنى كۆرسىتىدۇ.

en: When to show number of items in a folder
ug: قايسى ۋاقىتتا قىسقۇچتىكى تۈر سانى كۆرسىتىلىدۇ

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
ug: قىسقۇچتىكى تۈر سانىنى كۆرسەتكەندە سۈرئەت تەڭپۇڭلۇقى. ئەگەر «always» يەنى ھەمىشەگە تەڭشەلسە قىسقۇچ يىراقتىكى مۇلازىمېتىردا بولغان تەقدىردىمۇ تۈرلەرنىڭ سانىنى ھەمىشە كۆرسىتىدۇ. ئەگەر «local-only» يەنى يەرلىك ھۆججەتلاغا تەڭشەلسە ئۇنداقتا يەرلىك ھۆججەت سىستېمىسىدا ھۆججەتنىڭ سانىنى كۆرسىتىدۇ. ئەگەر «never» يەنى ھەرگىزگە تەڭشەلسە ئۇنداقتا تۈر سانىنى ھېسابلىمايدۇ.

en: Type of click used to launch/open files
ug: ھۆججەت ئىجرا قىل/ئاچ ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان چېكىش تۈرى

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممەت «single» (يەككە چەككەندە) ھۆججەتنى قوزغىتىدۇ ياكى «double» (قوش چەككەندە) ھۆججەتنى قوزغىتىدۇ.

en: Show the package installer for unknown MIME types
ug: نامەلۇم mime تىپىغا بوغچا ئورناتقۇچنى كۆرسىتىدۇ

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an app to handle it.
ug: ئىشلەتكۈچىگە يۇمشاق دېتال بوغچىسى ئورنىتىش سۆزلەشكۈسىنى كۆرسىتەمدۇ يوق، نامەلۇم mime تىپىنى ئاچقاندا پىروگراممىدىن بىرنى ئىزدەپ ئۇنى بىر تەرەپ قىلىشقا قولايلىق يارىتىدۇ.

en: Use extra mouse button events in Files
ug: Nautilus يەنى «ھۆججەت» تە قوشۇمچە چاشقىنەك توپچە پائالىيىتىنى قوزغىتىدۇ

en: For users with mice that have “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of Files when either is pressed.
ug: «ئالدىغا» ۋە «قايت» توپچە بار چاشقىنەك ئىشلىتىدىغان ئىشلەتكۈچىلەرگە نىسبەتەن بۇ كۇنۇپكا خالىغان بىر توپچە بېسىلغاندا Nautilus نىڭ ئىچكى قىسمىدا قوزغالغان پائالىيەتنىڭ بار يوقلۇقىنى تەكشۈرىدۇ.

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
ug: توركۆرگۈ كۆزنىكىدە «ئالدىغا» بۇيرۇقىنى ئاكتىپلايدىغان چاشقىنەك توپچىسى

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ug: «ئالدىغا» ۋە «قايت» توپچە بار چاشقىنەك ئىشلىتىدىغان ئىشلەتكۈچىلەرگە نىسبەتەن بۇ كۇنۇپكا قايسى توپچىنىڭ بىر توركۆرگۈ كۆزنىكىنىڭ «ئالدىغا» بۇيرۇقىنى ئاكتىپلاشنى بەلگىلەيدۇ. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممەت دائىرىسى 6 دىن 14 كىچە.

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
ug: توركۆرگۈ كۆزنىكىدە «قايت» بۇيرۇقىنى ئاكتىپلايدىغان چاشقىنەك توپچىسى

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ug: «ئالدىغا» ۋە «قايت» توپچە بار چاشقىنەك ئىشلىتىدىغان ئىشلەتكۈچىلەرگە نىسبەتەن بۇ كۇنۇپكا قايسى توپچىنىڭ بىر توركۆرگۈ كۆزنىكىنىڭ «قايت» بۇيرۇقىنى ئاكتىپلاشنى بەلگىلەيدۇ. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممەت دائىرىسى 6 دىن 14 كېچە.

en: When to show thumbnails of files
ug: قايسى ۋاقىتتا ھۆججەتنىڭ كىچىك سۈرىتى كۆرسىتىلىدۇ

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
ug: ھۆججەتنى كىچىك سۈرەت شەكلىدە كۆرسەتكەندە سۈرئەت تەڭپۇڭلۇقى. ئەگەر «always» يەنى ھەمىشەگە تەڭشەلسە ھۆججەت يىراقتىكى مۇلازىمېتىردا بولغان تەقدىردىمۇ كىچىك سۈرەتنى ھەمىشە كۆرسىتىدۇ. ئەگەر «local-only» يەنى يەرلىك ھۆججەتلا دەپ تەڭشەلسە ئۇنداقتا يەرلىك ھۆججەت سىستېمىسىدا ھۆججەتنىڭ كىچىك سۈرىتىنى قۇرىدۇ. ئەگەر «never» ھەرگىزگە تەڭشەلسە ئۇنداقتا ھېچقانداق ھۆججەتنى ئالدىن كۆزەتمەي ئورتاق سىنبەلگىنىلا ئىشلىتىدۇ.

en: Maximum image size for thumbnailing
ug: كىچىك سۈرەتنىڭ ئەڭ چوڭى

en: Images over this size (in megabytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
ug: بۇ چوڭلۇق (مېگابايت) تىن چوڭ بولغان سۈرەتكە كىچىك سۈرەت ھاسىل قىلمايدۇ. بۇ تەڭشەكنىڭ مەقسىتى چوڭ سۈرەتنىڭ كىچىك سۈرىتىنى بىر تەرەپ قىلىشنىڭ ئالدىنى ئېلىش چۈنكى ئۇنىڭغا كېتىدىغان ۋاقىت بەك كۆپ بولۇپ، ئىگىلەيدىغان ئەسلەكمۇ بەك كۆپ.

en: Default sort order
ug: كۆڭۈلدىكى تەرتىپلەش تەرتىپى

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” and “starred”.
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈشىدىكى تۈرلەرنىڭ كۆڭۈلدىكى تىزىش تەرتىپى. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممىتى: «name» (ئات)، «size» (چوڭلۇقى)، «type»(تۈرى)، «mtime» (ئۆزگەرتكەن ۋاقىت)، «atime» (زىيارەت ۋاقتى) ۋە «starred» (يىغقۇچقا قوش).

en: Reverse sort order in new windows
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئەكسى تەرتىپتە تەرتىپلە

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
ug: ئەگەر true گە تەڭشەلسە،  يېڭى كۆزنەكتىكى ھۆججەت ئەكسى تەرتىپتە تىزىلىدۇ. يەنى، ئەگەر ھۆججەت ئاتى بويىچە تىزىلسا «a» دىن «z» غا تىزىلغان بولسا، بۇ «z» دىن «a» غا تىزىلىدۇ؛ ئەگەر چوڭلۇقى بويىچە تىزىلسا ئەڭ چوڭ ھۆججەتنى ئەڭ ئالدىغا كىچىك ھۆججەتنى ئەڭ كەينىگە تىزىدۇ.

en: Default folder viewer
ug: كۆڭۈلدىكى قىسقۇچ كۆرگۈچ

en: When a folder is visited this viewer is used. Possible values are “list-view”, and “icon-view”.
ug: قىسقۇچنى زىيارەت قىلغاندا بۇ كۆرۈنۈشنى ئىشلىتىدۇ. تاللىغىلى بولىدىغان قىممىتى «list-view» (تىزىم كۆرۈنۈشى)  ۋە «icon-view» (سىنبەلگە كۆرۈنۈشى).

en: Whether to show hidden files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: This key is deprecated and ignored. The “show-hidden” key from “org.gtk.Settings.FileChooser” is now used instead.
ug: مەزكۇر ئاچقۇچ تاشلىۋېتىلگەن بولۇپ بۇنىڭغا پەرۋا قىلمايدۇ. ھازىر ئۇنىڭ ئورنىغا «org.gtk.Settings.FileChooser» دىكى «show-hidden» دېگەن ئاچقۇچ ئىشلىتىلىدۇ.

en: Whether GTK 4 settings migration happened
ug: GTK4 تەڭشەك يۆتكىلىشى يۈز بەردىمۇ يوق

en: Whether settings shared with GtkFileChooser have been migrated from their GTK 3 keys to the GTK 4 ones.
ug: GtkFileChooser بىلەن ھەمبەھىرلىنىدىغان تەڭشەك GTK3 تەڭشەك ئاچقۇچىدىن GTK4 كە يۆتكەلدىمۇ يوق.

en: Whether to open the hovered folder after a timeout when drag and drop operation
ug: سۆرەپ تاشلاش مەشغۇلاتىنىڭ ۋاقتى ئۆتكەندىن كېيىن سۆرەۋاتقان قىسقۇچنى ئاچامدۇ يوق

en: If this is set to true, when performing a drag and drop operation the hovered folder will open automatically after a timeout.
ug: ئەگەر true يەنى راستقا تەڭشەلسە، سۆرەپ تاشلاش مەشغۇلاتىنىڭ ۋاقتى ئۆتكەندىن كېيىن سۆرەۋاتقان قىسقۇچ ئۆزلۈكىدىن ئېچىلىدۇ.

en: Whether to have full text search enabled by default when opening a new window/tab
ug: يېڭى كۆزنەك ياكى بەتكۈچ ئاچقاندا كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا تولۇق تېكىست ئىزدەشنى قوزغىتامدۇ يوق

en: If set to true, Files will also match the file contents besides the name. This toggles the default active state, which can still be overridden in the search popover
ug: ئەگەر true يەنى راستقا تەڭشەلسە، Nautilus يەنى «ھۆججەت» ھۆججەت ئاتىدىن سىرت يەنە ھۆججەت مەزمۇنىنى ماسلاشتۇرىدۇ. بۇ تاللانما كۆڭۈلدىكى ئاكتىپلاش ھالىتىنى ئالماشتۇرىدۇ، ئىزدەش قاڭقىش ئۇچۇرىدا بۇ تاللانمىنى قاپلىۋەتكىلى بولىدۇ

en: How to display file timestamps in the views
ug: ھۆججەت ۋاقىت تامغىسىنى كۆرۈنۈشتە قانداق كۆرسىتىدۇ

en: If set to 'simple', Files will show Today and Yesterday with time, otherwise the exact date without time. If set to 'detailed', it will always show the exact date and time.
ug: ئەگەر «simple» يەنى ئاددىي دەپ تەڭشەلسە،  Nautilus يەنى «ھۆججەت» «بۈگۈن» ۋە «تۈنۈگۈن» ۋە ۋاقىتنى كۆرسىتىدۇ ئۇنداق بولمىسا ۋاقىتنى ئەمەس بەلكى مۇئەييەن چېسلانى كۆرسىتىدۇ. ئەگەر  «detailed» يەنى تەپسىلىي دەپ تەڭشەلسە، ھەمىشە مۇئەييەن چېسلا ۋە ۋاقىتنى كۆرسىتىدۇ.

en: Default format for compressing files
ug: پىرېسلانغان ھۆججەتنىڭ كۆڭۈلدىكى پىچىمى

en: The format that will be selected when compressing files.
ug: ھۆججەتنى پىرېسلىغاندا ئىشلىتىدىغان پىچىم.

en: List of possible captions on icons
ug: سىنبەلگە تاللىيالايدىغان تېما تىزىمى

en: A list of captions below an icon in the icon view. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.
ug: ئۈستەلئۈستى ۋە سىنبەلگە كۆرۈنۈشتە كۆرسىتىلىدىغان سىنبەلگە ئاستىدا كۆرۈنىدىغان چۈشەندۈرۈش خېتىنىڭ تىزىمى. ئەمەلىيەتتە كۆرسىتىلىدىغان چۈشەندۈرۈش خېتىنىڭ سانى چوڭايتىش-كىچىكلىتىش دەرىجىسىگە باغلىق. بەزى ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممەت: «size» (چوڭلۇقى)، «type» (تۈرى)، «date_modified» (ئۆزگەرتىلگەن ۋاقىت)، «owner» (ئىگىدار)، «group» (گۇرۇپپا)، «permissions» (ئىجازەت)، ۋە «mime_type» (mime تۈرى) دۇر.

en: Default icon view zoom level
ug: كۆڭۈلدىكى سىنبەلگە كۆرۈنۈشنىڭ يىراق يېقىنلىق دەرىجىسى

en: Default list view zoom level
ug: كۆڭۈلدىكى تىزىم كۆرۈنۈشنىڭ يىراق يېقىنلىق دەرىجىسى

en: Columns visible in list view
ug: تىزىم كۆرۈنۈشىدىكى رەتنىڭ كۆرۈنۈشچانلىقى

en: Column order in list view
ug: تىزىم كۆرۈنۈشىدىكى رەتنىڭ تەرتىپى

en: Use tree view
ug: شاخسىمان كۆرۈنۈش ئىشلىتىدۇ

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list.
ug: تىزىم كۆرۈنۈشى يېتەكچىسى ئۈچۈن تەكشىلىكتىكى تىزىمنى ئەمەس شاخسىمان كۆرۈنۈشنى ئىشلىتىدۇ.

en: Initial size of the window
ug: كۆزنەكنىڭ دەسلەپكى چوڭلۇقى

en: A tuple containing the initial width and height of the app window.
ug: ئەپ كۆزنىكىنىڭ دەسلەپكى كەڭلىك، ئېگىزلىكىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ئېلېمېنت گۇرۇپپىسى.

en: Whether the navigation window should be maximized
ug: يولباشچى كۆزنەك چوڭايتىلامدۇ يوق

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
ug: يولباشچى كۆزنەك كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا چوڭايتىلامدۇ يوق.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ug: سىز ۋاز كەچنى چېكىپ بۇ مەشغۇلاتنى توختىتالايسىز.

en: _Cancel
ug: ۋاز كەچ(_C)

en: %d hour | %d hours
ug[0]: %d سائەت

en: %d minute | %d minutes
ug[0]: %d مىنۇت

en: %d second | %d seconds
ug[0]: %d سېكۇنت

note: 0 seconds
en: 0 seconds
ug: 0 سېكۇنت

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Artist
ug: ئورۇنلىغۇچى

en: Album
ug: ئالبوم

en: Comment
ug: ئىزاھات

en: Year
ug: يىل

en: Dimensions
ug: ئۆلچىمى

en: Video Codec
ug: سىن كودلىغۇچ

en: Video Bit Rate
ug: سىن بىت نىسبىتى

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
ug[0]: %0.2f كاندۇك ھەر سېكۇنت

en: Frame Rate
ug: كاندۇك نىسبىتى

en: Audio Codec
ug: ئۈن كودلىغۇچ

en: Audio Bit Rate
ug: ئاۋاز بىت نىسبىتى

en: Sample Rate
ug: ئەۋرىشكە نىسبىتى

en: Surround
ug: ئايلانما ئاۋاز

en: Mono
ug: يەككە يوللۇق ئاۋاز

en: Stereo
ug: ئىستېرېئو

en: Channels
ug: قانال

note: Some sort of failure occurred. How 'bout we tell the user?
en: Oops! Something went wrong.
ug: ئاپلا! خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Audio and Video Properties
ug: ئۈن ۋە سىن خاسلىقى

en: Audio Properties
ug: ئۈن خاسلىقى

en: Video Properties
ug: سىن خاسلىقى

en: Duration
ug: سۈرۈك

en: Container
ug: قاچا

en: Audio/Video Properties
ug: ئۈن/سىن خاسلىقى

en: Image Type
ug: سۈرەت تۈرى

en: %d pixel | %d pixels
ug[0]: %d پىكسېل

en: Width
ug: كەڭلىك

en: Height
ug: ئېگىزلىك

en: Camera Brand
ug: كامېرا ماركىسى

en: Camera Model
ug: كامېرانىڭ تىپى

en: Exposure Time
ug: نۇر ئۆتۈش ۋاقتى

en: Exposure Program
ug: يورۇتۇش پىروگراممىسى

en: Aperture Value
ug: نۇر چەمبەر قىممىتى

en: ISO Speed Rating
ug: ISO سۈرئەت نىسبىتى

en: Flash Fired
ug: چاقماق لامپا

en: Metering Mode
ug: مۆلچەر شەكلى

en: Focal Length
ug: فوكۇس ئارىلىقى

en: Software
ug: يۇمشاق دېتال

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Keywords
ug: ھالقىلىق سۆز

en: Creator
ug: قۇرغۇچى

en: Created On
ug: قۇرغان ۋاقتى

en: Copyright
ug: نەشر ھوقۇقى

en: Rating
ug: باھالاش

note: Translators: "N" and "S" stand for * north and south in GPS coordinates.
en: N
ug: شىمال

en: S
ug: جەنۇب

note: Translators: "E" and "W" stand for * east and west in GPS coordinates.
en: E
ug: شەرق

en: W
ug: غەرب

en: Coordinates
ug: كوئوردېنات

en: Failed to load image information
ug: سۈرەت ئۇچۇرىنى يۈكلىيەلمىدى

en: Image Properties
ug: سۈرەت خاسلىقى

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
ug: تەلەپ قىلغان قىسقۇچنى قۇرغىلى بولمىدى. تۆۋەندىكى قىسقۇچنى قۇرۇڭ، ياكى ئۇنىڭغا قۇرغىلى بولىدىغان ئىجازەتنى بېرىڭ:
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
ug: تەلەپ قىلغان قىسقۇچلارنى قۇرغىلى بولمىدى. تۆۋەندىكى قىسقۇچلارنى قۇرۇڭ، ياكى ئۇنىڭغا قۇرغىلى بولىدىغان ئىجازەتنى بېرىڭ:
    %s

en: --quit cannot be used with URIs.
ug: --quit نى URI بىلەن بىللە ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: --select must be used with at least an URI.
ug: --select نى ئاز دېگەندە بىر URI بىلەن ئىشلىتىش كېرەك.

en: There was an error displaying help
ug: ياردەم كۆرسىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: _OK
ug: جەزملە(_O)

en: “%s” is an internal protocol. Opening this location directly is not supported.
ug: «%s» ئىچكى كېلىشىم. بۇ ئورۇننى بىۋاسىتە ئېچىشنى قوللىمايدۇ.

en: Show the version of the program.
ug: پىروگراممىنىڭ نەشرىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Always open a new window for browsing specified URIs
ug: ئالاھىدە URI نى كۆرۈش ئۈچۈن ھەمىشە يېڭى كۆزنەك ئاچىدۇ

en: Quit Nautilus.
ug: Nautilus تىن چېكىنىدۇ.

en: Select specified URI in parent folder.
ug: ئاتا مۇندەرىجە ئىچىدە كۆرسىتىلگەن URI تاللىنىدۇ.

en: Could not set as default
ug: كۆڭۈلدىكى قىلىپ تەڭشىيەلمىدى

en: Error while setting “%s” as default app: %s
ug: «%s» نى كۆڭۈلدىكى پىروگرامما قىلىپ تەڭشەشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

note: Translators: %s is the filename.  i.e. "Choose an app to open test.jpg"
en: Choose an app to open <b>%s</b>
ug: <b>%s</b> نى ئاچىدىغان پىروگرامما تاللىنىدۇ

en: Open Items
ug: تۈر ئاچ

en: Open Folder
ug: قىسقۇچ ئاچ

en: Open File
ug: ھۆججەت ئاچ

en: Unable to start the program:
    %s
ug: پىروگراممىنى قوزغاتقىلى بولمىدى:
    %s

en: The program is not marked as executable.
ug: بۇ پىروگراممىغا ئىجرا قىلىش بەلگىسى قويۇلمىغان.

en: Unable to locate the program
ug: پىروگراممىنىڭ ئورنىنى بىلگىلى بولمىدى

en: Oops! There was a problem running this software.
ug: ئاپلا! يۇمشاق دېتالنى ئىجرا قىلىۋاتقاندا مەسىلە كېلىپ چىققان.

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
ug: ئەگەر بۇ ئورۇنغا ئىشەنمىسىڭىز ياكى جەزملىيەلمىسىڭىز، ۋاز كەچنى بېسىڭ.

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
ug: «%s» نىڭ ئىچىدە ئاپتوماتىك قوزغىلىدىغان پىروگرامما بار ئىكەن. ئۇنى ئىجرا قىلغۇڭىز بارمۇ؟

en: _Run
ug: ئىجرا قىل(_R)

en: “%s” would not be a unique new name.
ug: «%s» بىردىنبىر يېڭى ئات بولالمايدۇ.

en: “%s” would conflict with an existing file.
ug: «%s» مەۋجۇت ھۆججەت بىلەن توقۇنۇشىدۇ.

en: Name cannot be empty.
ug: ئات بوش قالمايدۇ.

en: Name cannot contain “/”.
ug: ئات تەركىبىدە «/» بولسا بولمايدۇ.

en: “.” is not a valid name.
ug: «.» ئىناۋەتلىك ئات ئەمەس.

en: “..” is not a valid name.
ug: «..» ئىناۋەتلىك ئات ئەمەس.

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
ug[0]: %d قىسقۇچ ئاتىنى ئۆزگەرت

en: Rename %d File | Rename %d Files
ug[0]: %d ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرت

note: To translators: %d is the total number of files and folders. * Singular case of the string is never used
en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
ug[0]: %d ھۆججەت ۋە قىسقۇچ ئاتىنى ئۆزگەرت

en: Original Name (Ascending)
ug: ئەسلى ئاتى (ئاشقۇچى)

en: Original Name (Descending)
ug: ئەسلى ئاتى (كېمەيگۈچى)

en: First Modified
ug: تۇنجى ئۆزگەرتىلگەن ۋاقىت

en: Last Modified
ug: ئاخىرقى ئۆزگەرتىلگەن ۋاقىت

en: First Created
ug: تۇنجى قۇرۇلغان ۋاقىت

en: Last Created
ug: ئاخىرقى قۇرۇلغان ۋاقىت

en: Camera model
ug: كامېرا تىپى

en: Creation date
ug: قۇرغان چېسلا

en: Season number
ug: پەسىل نومۇرى

en: Episode number
ug: بۆلۈم نومۇرى

en: Track number
ug: ناخشا نومۇرى

en: Artist name
ug: سەنئەتكار ئاتى

en: Album name
ug: ناخشا توپلام ئاتى

en: Original file name
ug: ئەسلى ھۆججەت ئاتى

en: Home
ug: باش بەت

en: Clipboard string cannot be NULL.
ug: چاپلاش تاختا تىزىقى بوش قالمايدۇ.

note: Translators: Do not translate 'cut' and 'copy'. These are literal keywords.
en: Nautilus Clipboard must begin with “cut” or “copy”.
ug: Nautilus يەنى «ھۆججەت» چاپلاش تاختىسى چوقۇم «cut» (كەس) ياكى «copy» (كۆچۈر) دىن باشلىنىدۇ.

en: Nautilus Clipboard must not have empty lines.
ug: Nautilus يەنى «ھۆججەت» چاپلاش تاختىسىدا بوش قۇر بولمايدۇ.

en: View More
ug: تېخىمۇ كۆپ كۆرسەت

en: Name
ug: ئاتى

en: The name and icon of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ ئاتى ۋە سىنبەلگىسى.

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: The size of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ چوڭلۇقى.

en: Type
ug: تۈرى

en: The type of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ تىپى.

note: Translators: This refers to a date time
en: Modified
ug: ئۆزگەرتىلگەن ۋاقتى

en: The date the file was modified.
ug: ھۆججەتنى ئۆزگەرتكەن چېسلا.

en: Detailed Type
ug: تەپسىلىي تۈرى

en: The detailed type of the file.
ug: ھۆججەتنى تەپسىلىي تۈرى.

en: Accessed
ug: زىيارەت قىلىنغان ۋاقىت

en: The date the file was accessed.
ug: ھۆججەتنى زىيارەت قىلغان چېسلا.

note: Translators: This refers to a date time
en: Created
ug: قۇرغان ۋاقتى

en: The date the file was created.
ug: ھۆججەت قۇرۇلغان چېسلا.

en: Owner
ug: ئىگىدار

en: The owner of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ ئىگىسى.

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: The group of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ گۇرۇپپىسى.

en: Permissions
ug: ئىجازەت

en: The permissions of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ ئىجازەتلىرى.

en: Recency
ug: يېقىنقى زىيارەت ۋاقتى

en: The date the file was accessed by the user.
ug: ئىشلەتكۈچى ھۆججەتنى زىيارەت قىلغان چېسلا.

en: Shows if file is starred.
ug: يىغقۇچتىكى ھۆججەتنىلا كۆرسىتىدۇ.

en: Trashed On
ug: ئەخلەتخانا ۋاقتى

en: Date when file was moved to the Trash
ug: ھۆججەت ئەخلەتخانىغا يۆتكەلگەن چېسلا

en: Original Location
ug: ئەسلى ئورنى

en: Original location of file before moved to the Trash
ug: ھۆججەتنىڭ ئەخلەتخانىغا يۆتكىلىشتىن ئىلگىرىكى ئەسلى ئورنى

en: Relevance
ug: مۇناسىۋەتلىك

en: Relevance rank for search
ug: ئىزدەشنىڭ مۇناسىۋەتلىك دەرىجىسى

en: Compatible with all operating systems.
ug: بارلىق مەشغۇلات سىستېمىسى بىلەن ماسلىشىدۇ.

en: Encrypted ZIP (.zip)
ug: شىفىرلانغان ZIP (.zip)

en: Password-protected ZIP, must be installed on Windows and Mac.
ug: شىفىردا قوغدالغان ZIP، چوقۇم Windows ۋە Mac تە باشقا پىروگرامما ئورناتقاندا ئاندىن ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
ug: ئارخىپلانغاندا سىغىمى كىچىك ئەمما Linux ۋە Mac لا قوللايدۇ.

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
ug: ئارخىپلانغاندا سىغىمى كىچىك ئەمما Windows ۋە Mac تە چوقۇم باشقا پىروگرامما ئورناتقاندا ئاندىن ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: Since %s
ug: %s دىن بۇيان

en: Details: %s
ug: تەپسىلاتى: %s

en: There was an error launching the app.
ug: پىروگراممىنى قوزغىتىشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Details: The proxy has not been created.
ug: تەپسىلاتى: ۋاكالەتچى قۇرۇلمىغان.

en: _Move Here
ug: بۇ جايغا يۆتكە(_M)

en: _Copy Here
ug: بۇ جايغا كۆچۈر(_C)

en: _Link Here
ug: بۇ جايغا ئۇلا(_L)

en: Cancel
ug: ۋاز كەچ

en: Dropped Image
ug: تاشلىغان سۈرەت

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
ug: سىزنىڭ «%s» نىڭ مەزمۇنىنى كۆرۈش ئىمتىيازىڭىز يوق.

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
ug: «%s» نى تاپالمىدى. بەلكىم ئۇ بايىلا ئۆچۈرۈلگەن بولۇشى مۇمكىن.

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
ug: كەچۈرۈڭ، «%s» نىڭ ھەممە مەزمۇنىنى كۆرسىتەلمىدى: %s

en: This location could not be displayed.
ug: مەزكۇر ئورۇننى كۆرسەتكىلى بولمىدى.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
ug: سىزنىڭ «%s» گۇرۇپپىنى ئۆزگەرتىشكە يېتەرلىك ئىمتىيازىڭىز يوق.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
ug: كەچۈرۈڭ، «%s» گۇرۇپپىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ: %s

en: The group could not be changed.
ug: بۇ گۇرۇپپىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ.

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
ug: كەچۈرۈڭ، «%s» نىڭ ئىگىسىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى: %s

en: The owner could not be changed.
ug: ئىگىسىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى.

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
ug: كەچۈرۈڭ، «%s» نىڭ ئىمتىيازىنى  ئۆزگەرتكىلى بولمىدى: %s

en: The permissions could not be changed.
ug: ئىمتىيازىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
ug: ئات «%s» بۇ ئورۇندا ئىشلىتىلگەن. ئوخشىمايدىغان ئات ئىشلىتىڭ.

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
ug: بۇ ئورۇندا «%s» يوق. بەلكىم ئۇ بايىلا يۆتكەلگەن ياكى ئۆچۈرۈلگەن بولۇشى مۇمكىن؟

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
ug: سىزنىڭ «%s» نىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىشكە يېتەرلىك ئىمتىيازىڭىز يوق.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “%c”. Please use a different name.
ug: «%s» ئات ئىناۋەتسىز چۈنكى ئۇنىڭدا «%c» ھەرپ بار. باشقا ئات ئىشلىتىڭ.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
ug: «%s» ئات ئىناۋەتسىز. باشقا ئات ئىشلىتىڭ.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
ug: «%s» ئات بەك ئۇزۇن. باشقا ئات ئىشلىتىڭ.

en: Could not rename “%s” because a process is using it. If it's open in another application, close it before renaming it.
ug: «%s» نىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ چۈنكى بىر جەريان ئۇنى ئىشلىتىۋاتىدۇ. ئەگەر ئۇ باشقا پىروگراممىدا ئوچۇق بولسا، ئۇنى يېپىپ ئاندىن ئاتىنى ئۆزگەرتكىلى بولىدۇ.

note: fall through
en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
ug: كەچۈرۈڭ، «%s» نىڭ ئاتىنى «%s» غا ئۆزگەرتەلمىدى: %s

en: The item could not be renamed.
ug: بۇ تۈرنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ.

en: Renaming “%s” to “%s”.
ug: «%s» نىڭ ئاتىنى «%s» غا ئۆزگەرتىدۇ.

en: This file cannot be mounted
ug: بۇ ھۆججەتنى ئېگەرلىگىلى بولمىدى

en: This file cannot be unmounted
ug: بۇ ھۆججەتنى ئېگەرسىزلىگىلى بولمىدى

en: This file cannot be ejected
ug: بۇ ھۆججەتنى قاڭقىتالمايدۇ

en: This file cannot be started
ug: بۇ ھۆججەتنى باشلىيالمايدۇ

en: This file cannot be stopped
ug: بۇ ھۆججەتنى توختىتالمايدۇ

en: Slashes are not allowed in filenames
ug: ھۆججەت ئاتىدا يانتۇ سىزىق بولۇشقا يول قويۇلمايدۇ

en: Toplevel files cannot be renamed
ug: يۇقىرى دەرىجىدىكى ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ

en: File not found
ug: ھۆججەت تېپىلمىدى

en: Not allowed to set permissions
ug: ئىجازەتنى تەڭشەشكە يول قويمايدۇ

en: Not allowed to set owner
ug: ئىگىدار تەڭشەشكە يول قويمايدۇ

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
ug: بەلگىلەنگەن «%s»  ئىگىدار مەۋجۇت ئەمەس

en: Not allowed to set group
ug: گۇرۇپپا تەڭشەشكە يول قويمايدۇ

en: Specified group “%s” doesn’t exist
ug: بەلگىلەنگەن «%s»  گۇرۇپپا مەۋجۇت ئەمەس

note: Translators: This is a username followed by "(You)" to indicate the file is owned by the current user
en: %s (You)
ug: %s (سىز)

en: %'u item | %'u items
ug[0]: %'u تۈر

en: %'u folder | %'u folders
ug[0]: %'u قىسقۇچ

en: %'u file | %'u files
ug[0]: %'u ھۆججەت

en: %s byte | %s bytes
ug[0]: %s بايت

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
ug: ؟ بايت

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
ug: ؟ تۈر

note: Translators: This about a file type.
en: Unknown type
ug: نامەلۇم تىپ

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: Unknown
ug: يوچۇن

en: Program
ug: پىروگرامما

en: Audio
ug: ئۈن

en: Font
ug: خەت نۇسخا

en: Image
ug: سۈرەت

en: Archive
ug: ئارخىپلاش

en: Markup
ug: بەلگە

en: Text
ug: تېكىست

en: Video
ug: سىن

en: Contacts
ug: ئالاقەداشلار

en: Calendar
ug: يىلنامە

en: Document
ug: پۈتۈك

en: Presentation
ug: سۇنۇلما

en: Spreadsheet
ug: ئېلېكترونلۇق جەدۋەل

note: Refers to a file type which is known but not one of the basic types
en: Other
ug: باشقا

en: Binary
ug: ئىككىلىك

en: Folder
ug: قىسقۇچ

en: Link
ug: ئۇلانما

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). Translators: File name for new symlink. %s is target's name
en: Link to %s
ug: %s غا ئۇلا

en: Link (broken)
ug: ئۇلانما (ئۈزۈلگەن)

note: Translators: This refers to available space in a folder; e.g.: 100 MB Free
en: %s Free
ug: %s بوش

note: Translators: A "." is added in between file name and starring * action description as a useful pause in the screen reader * announcement.
en: %s. Starred
ug: %s يۇلتۇزلۇق

en: Replace When Saving?
ug: ساقلىغاندا ئالماشتۇرامدۇ؟

en: “%s” already exists in “%s”. Saving will replace or overwrite its contents.
ug: «%s»  ئاللىبۇرۇن «%s» دا مەۋجۇت. ساقلانسا ئۇنىڭ مەزمۇنى ئالماشتۇرۇلىدۇ ياكى قاپلىۋېتىلىدۇ.

en: _Replace
ug: ئالماشتۇر(_R)

en: Folder names cannot contain “/”
ug: قىسقۇچ ئاتىدا «/» بولسا بولمايدۇ

en: File names cannot contain “/”
ug: ھۆججەت ئاتىدا «/» بولسا بولمايدۇ

en: A folder cannot be called “.”
ug: قىسقۇچنى «.» دەپ ئاتىغىلى بولمايدۇ

en: A file cannot be called “.”
ug: ھۆججەتنى «.» دەپ ئاتىغىلى بولمايدۇ

en: A folder cannot be called “..”
ug: قىسقۇچنى «..» دەپ ئاتىغىلى بولمايدۇ

en: A file cannot be called “..”
ug: ھۆججەتنى «..» دەپ ئاتىغىلى بولمايدۇ

en: Folder name is too long
ug: قىسقۇچ ئاتى بەك ئۇزۇن

en: File name is too long
ug: ھۆججەت ئاتى بەك ئۇزۇن

note: We must warn about the side effect
en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden
ug: قىسقۇچ ئاتى «.» دىن باشلانسا يوشۇرۇلىدۇ

en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden
ug: ھۆججەت ئاتى «.» دىن باشلانسا يوشۇرۇلىدۇ

en: A folder with that name already exists
ug: ئوخشاش ئاتلىق بىر قىسقۇچ مەۋجۇت

en: A file with that name already exists
ug: ئوخشاش ئاتلىق بىر ھۆججەت مەۋجۇت

en: _Skip
ug: ئاتلا(_S)

en: S_kip All
ug: ھەممىدىن ئۆتكۈزۈۋەت(_K)

en: _Retry
ug: قايتا سىنا(_R)

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: Delete _All
ug: ھەممىنى ئۆچۈر(_A)

en: Replace _All
ug: ھەممىنى ئالماشتۇر(_A)

en: _Merge
ug: بىرلەشتۈر(_M)

en: Merge _All
ug: ھەممىنى بىرلەشتۈر(_A)

en: Copy _Anyway
ug: كۆچۈرۈۋەر(_A)

en: Proceed _Anyway
ug: داۋاملاشتۇرۇۋەر (_A)

en: Empty _Trash
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلا(_T)

en: %'d second | %'d seconds
ug[0]: %'d سېكۇنت

en: %'d minute | %'d minutes
ug[0]: %'d مىنۇت

en: %'d hour | %'d hours
ug[0]: %'d سائەت

en: unknown
ug: نامەلۇم

en: Permanently Delete “%s”?
ug: «%s» نى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمدۇ؟

en: Permanently Delete %'d Selected Item? | Permanently Delete %'d Selected Items?
ug[0]: تاللانغان %'d تۈرنى  مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمدۇ؟

en: Permanently deleted items can not be restored
ug: مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلگەن تۈرنى ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدۇ

en: Empty Trash?
ug: ئەخلەتخانىنى بوشىتامدۇ؟

en: All items in the Trash will be permanently deleted
ug: ئەخلەتخانىدىكى ھەممە تۈر مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلىدۇ

note: Translators: This action removes a file from Recent
en: Cleared “%s”
ug: «%s» تازىلاندى

en: Deleted “%s”
ug: «%s» ئۆچۈرۈلدى

note: Translators: This action removes a file from Recent
en: Clearing “%s”
ug: «%s» تازىلاۋاتىدۇ

en: Deleting “%s”
ug: «%s» ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

note: Translators: This action removes file(s) from Recent
en: Cleared %'d file | Cleared %'d files
ug[0]: %'d ھۆججەت تازىلاندى

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
ug[0]: %'d ھۆججەت ئۆچۈرۈلدى

note: Translators: This action removes file(s) from Recent
en: Clearing %'d file | Clearing %'d files
ug[0]: %'d ھۆججەتنى تازىلاۋاتىدۇ

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
ug[0]: %'d ھۆججەتنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 files/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
ug[0]: %'d / %'d — %s قالدى

en: (%d file/s) | (%d files/s)
ug[0]: (%d ھۆججەت/سېكۇنت)

en: Failed to delete all child files
ug: بارلىق تاماق ھۆججەتنى ئۆچۈرەلمىدى

en: Error while deleting.
ug: ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
ug: سىزنىڭ «%s» قىسقۇچنى ئۆچۈرۈشكە يېتەرلىك ئىجازىتىڭىز يوق.

en: There was an error deleting the folder “%s”.
ug: قىسقۇچ  «%s» نى ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلگەن.

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
ug: سىزنىڭ «%s» ھۆججەتنى ئۆچۈرۈشكە يېتەرلىك ئىجازىتىڭىز يوق.

en: There was an error deleting the file “%s”.
ug: ھۆججەت  «%s» نى ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلگەن.

en: Trashing “%s”
ug: «%s» ئەخلەتخانىغا تاشلاۋاتىدۇ

en: Trashed “%s”
ug: «%s» ئەخلەتخانىغا تاشلاندى

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
ug[0]: %'d ھۆججەتنى ئەخلەتخانىغا تاشلاۋاتىدۇ

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
ug[0]: «%'d» ھۆججەت ئەخلەتخانىغا تاشلاندى

note: Translators: %s is a file name
en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
ug: «%s» نى ئەخلەتخانىغا قويغىلى بولمىدى. ھازىرلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: This remote location does not support sending items to the trash.
ug: بۇ يىراقتىكى ئورۇن تۈرلەرنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەش ئىشىنى قوللىمايدۇ.

en: Trashing Files
ug: ھۆججەتلەرنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەۋاتىدۇ

en: Deleting Files
ug: ھۆججەت ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to eject “%s”
ug: %s چىقارغىلى بولمىدى

en: Unable to unmount “%s”
ug: «%s» نى ئېگەرسىزلىيەلمىدى

en: Empty Trash Before Ejecting?
ug: قاڭقىتىشتىن ئىلگىرى ئەخلەتخانىنى بوشىتامدۇ؟

en: Empty the trash to free up space on “%s”. All trashed items will be permanently deleted.
ug: ئەخلەتخانىنى بوشىتىپ «%s» دىكى بوشلۇقنى بىكارلايدۇ. ئەخلەتخانىدىكى ھەممىسى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: Do _Not Empty
ug: بوشاتما(_N)

note: Translators: This is an action in a dialog to * clear trashed items.
en: _Empty
ug: بوشات(_E)

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to access “%s”
ug: «%s» زىيارەت قىلغىلى بولمىدى

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
ug[0]: %'d ھۆججەتنى كۆچۈرۈشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ (%s)

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
ug[0]: %'d ھۆججەتنى يۆتكەشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
ug[0]: %'d ھۆججەتنى ئۆچۈرۈشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ (%s)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
ug[0]: %'d ھۆججەتنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
ug[0]: %'d ھۆججەتنى قىسىشقا تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Error while copying.
ug: كۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while moving.
ug: يۆتكەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while moving files to trash.
ug: ھۆججەتنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while compressing files.
ug: ھۆججەتنى قىسىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
ug: كۆرۈش ئىجازىتىڭىز بولمىغاچقا «%s» قىسقۇچتىكى ھۆججەتلەرنى بىر تەرەپ قىلغىلى بولمىدى.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
ug: قىسقۇچ «%s» دىكى ھۆججەتلەرنىڭ ئۇچۇرىغا ئېرىشىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ug: ئوقۇش ئىجازىتىڭىز بولمىغاچقا «%s» قىسقۇچنى بىر تەرەپ قىلغىلى بولمىدى.

en: There was an error reading the folder “%s”.
ug: قىسقۇچ  «%s» نى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلگەن.

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ug: ئوقۇش ئىجازىتىڭىز بولمىغاچقا «%s» ھۆججەتنى بىر تەرەپ قىلغىلى بولمىدى.

en: There was an error getting information about “%s”.
ug: «%s» ھەققىدىكى ئۇچۇرغا ئېرىشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while copying to “%s”.
ug: «%s» غا كۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
ug: نىشان قىسقۇچنى زىيارەت قىلىش ئىجازىتىڭىز يوق.

en: There was an error getting information about the destination.
ug: نىشان ھەققىدىكى ئۇچۇرغا ئېرىشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: The destination is not a folder.
ug: نىشان قىسقۇچ ئەمەس.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ug: نىشاندا يېتەرلىك بوشلۇق يوق. بوشلۇق بىكارلاش ئۈچۈن بىر قىسىم ھۆججەتلەرنى يۆتكەڭ.

en: %s more space is required to copy to the destination.
ug: نىشانغا كۆچۈرۈش ئۈچۈن %s بوشلۇققا ئېھتىياجلىق.

en: File too Large for Destination
ug: ھۆججەت نىشانغا نىسبەتەن بەك چوڭ

en: Files bigger than 4.3 GB cannot be copied onto a FAT filesystem.
ug: ھۆججەت 4.3GB تىن چوڭ بولسا FAT ھۆججەت سىستېمىسىغا كۆچۈرگىلى بولمايدۇ.

en: The destination is read-only.
ug: بۇ نىشاننى ئوقۇشقىلا بولىدۇ.

en: Moving “%s” to “%s”
ug: «‎%s‎‏» نى «‎%s‎‏» غا يۆتكە

en: Moved “%s” to “%s”
ug: «‎%s‎‏» نى «‎%s‎‏» غا يۆتكىدى

en: Copying “%s” to “%s”
ug: «%s» دىن «%s» غا كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Copied “%s” to “%s”
ug: «%s» دىن «%s» غا كۆچۈردى

en: Duplicating “%s”
ug: «%s» نى كۆپەيتىۋاتىدۇ

en: Duplicated “%s”
ug: «%s» نى كۆپەيتتى

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
ug[0]: %'d ھۆججەتنى «%s» غا يۆتكەۋاتىدۇ

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
ug[0]: %'d ھۆججەتنى «%s» غا كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
ug[0]: %'d ھۆججەتنى «%s» غا يۆتكىدى

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
ug[0]: %'d ھۆججەتنى «%s» غا كۆچۈردى

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
ug[0]: %'d ھۆججەتنى «%s» غا كۆپەيتىۋاتىدۇ

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
ug[0]: %'d ھۆججەتنى «%s» غا كۆپەيتتى

note: To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %s to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kB / 4 MB -- 2 hours left (4 kB/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument). To translato
en: %s / %s — %s left (%s/s) | %s / %s — %s left (%s/s)
ug[0]: %s / %s — %s قالدى (%s/s)

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 kB/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left (%s/s) | %'d / %'d — %s left (%s/s)
ug[0]: %'d / %'d — %s قالدى (%s/s)

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
ug: نىشاندا قۇرۇش ئىجازىتىڭىز بولمىغاچقا «%s» قىسقۇچنى كۆچۈرگىلى بولمىدى.

en: There was an error creating the folder “%s”.
ug: قىسقۇچ «%s» نى قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلگەن.

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
ug: كۆرۈش ئىجازىتىڭىز بولمىغاچقا «%s» قىسقۇچتىكى ھۆججەتلەرنى كۆچۈرگىلى بولمىدى.

en: _Skip files
ug: ھۆججەتتىن ئاتلا(_S)

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
ug: ئوقۇش ئىجازىتىڭىز بولمىغاچقا «%s» قىسقۇچنى كۆچۈرگىلى بولمىدى.

en: Error while moving “%s”.
ug: «%s» يۆتكەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Could not remove the source folder.
ug: ئەسلى قىسقۇچنى چىقىرىۋېتەلمىدى.

en: There was an error getting information about the source.
ug: مەنبە ھەققىدىكى ئۇچۇرغا ئېرىشىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
ug: قىسقۇچنى ئۆزىگە يۆتكىيەلمەيسىز.

en: You cannot copy a folder into itself.
ug: قىسقۇچنى ئۆزىگە كۆچۈرەلمەيسىز.

en: The destination folder is inside the source folder.
ug: نىشان قىسقۇچ مەنبە قىسقۇچتا.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
ug: ھۆججەتنى ئۆزىگە يۆتكىيەلمەيسىز.

en: You cannot copy a file over itself.
ug: ھۆججەتنى ئۆزىگە كۆچۈرەلمەيسىز.

en: The source file would be overwritten by the destination.
ug: مەنبە ھۆججەت نىشان ھۆججەت تەرىپىدىن قاپلىنىدۇ.

en: Error while copying “%s”.
ug: «%s» نى كۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
ug: %s دىكى ئوخشاش ئاتتىكى مەۋجۇت ھۆججەتنى يۆتكىۋېتەلمىدى.

en: There was an error copying the file into %s.
ug: ھۆججەتنى %s غا كۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلگەن.

en: Copying Files
ug: ھۆججەت كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Preparing to move to “%s”
ug: «%s» غا يۆتكەشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
ug[0]: %'d ھۆججەتنى يۆتكەشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: There was an error moving the file into %s.
ug: ھۆججەتنى %s غا يۆتكەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلگەن.

en: Moving Files
ug: ھۆججەت يۆتكەۋاتىدۇ

en: Creating links in “%s”
ug: «%s» دا ئۇلانما قۇرۇۋاتىدۇ

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
ug[0]: ھۆججەت %'d غا ئۇلانما قۇرۇۋاتىدۇ

en: Error while creating link to “%s”.
ug: «%s» غا ئۇلانما قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Symbolic links only supported for local files
ug: بەلگە ئۇلانمىسى يەرلىك ھۆججەتنىلا قوللايدۇ

en: The target doesn’t support symbolic links.
ug: نىشان سىمۋوللۇق ئۇلانمىنى قوللىمايدۇ.

en: There was an error creating the symlink in %s.
ug: «%s» دا سىمۋوللۇق ئۇلانما قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلگەن.

en: Setting permissions
ug: ئىجازەت تەڭشىكى

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
ug: ماۋزۇسىز قىسقۇچ

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
ug: ماۋزۇسىز ھۆججەت

en: Error while creating directory “%s”.
ug: «%s» مۇندەرىجە قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while creating file “%s”.
ug: «%s» ھۆججەت قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: There was an error creating the directory in %s.
ug: «%s» دا مۇندەرىجە قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلگەن.

en: Saving image to file
ug: سۈرەتنى ھۆججەتكە ساقلاۋاتىدۇ

en: Successfully saved image to file
ug: سۈرەتنى ھۆججەتكە مۇۋەپپەقىيەتلىك ساقلىدى

en: Failed to save image
ug: سۈرەتنى ساقلىيالمىدى

note: Translators: This is used to auto-generate a file name for pasted images from * the clipboard i.e. "Pasted image.png", "Pasted image 1.png", ...
en: Pasted image
ug: چاپلانغان سۈرەت

en: Retrieving clipboard data
ug: چاپلاش تاختىسى سانلىق مەلۇماتىغا ئېرىشىۋاتىدۇ

en: Retrieving image data
ug: سۈرەت سانلىق مەلۇماتىغا ئېرىشىۋاتىدۇ

en: Emptying Trash
ug: ئەخلەتخانىنى بوشىتىۋاتىدۇ

en: Verifying destination
ug: نىشاننى دەلىللەۋاتىدۇ

en: Extracting “%s”
ug: يېيىۋاتقىنى «%s»

en: Error extracting “%s”
ug: «%s» يېيىۋاتقاندىكى خاتالىق

en: There was an error while extracting “%s”.
ug: «%s» نى يېيىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلگەن.

en: Not enough free space to extract “%s”
ug: «%s» نى يېيىشقا يېتەرلىك ئەركىن بوشلۇق يوق

en: Extracted “%s” to “%s”
ug: «‎%s‎‏» نى «‎%s‎‏» غا يايدى

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
ug[0]: %'d ھۆججەتنى «%s» غا يايدى

en: Preparing to extract
ug: يېيىشقا تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Extracting Files
ug: ھۆججەت يېيىۋاتىدۇ

en: Compressing “%s” into “%s”
ug: «‎%s‎‏» نى «‎%s‎‏» غا قىسىۋاتىدۇ

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
ug[0]: %'d ھۆججەتنى «%s» غا قىسىۋاتىدۇ

en: Error compressing “%s” into “%s”
ug: «‎%s‎‏» نى «‎%s‎‏» غا قىسىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
ug[0]: %'d ھۆججەتنى «%s» غا قىسىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: There was an error while compressing files.
ug: ھۆججەتنى قىسىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلگەن.

en: Compressed “%s” into “%s”
ug: «‎%s‎‏» نى «‎%s‎‏» غا قىستى

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
ug[0]: %'d ھۆججەتنى «%s» غا قىستى

en: Compressing Files
ug: ھۆججەت قىسىۋاتىدۇ

en: Searching…
ug: ئىزدەۋاتىدۇ…

en: Loading…
ug: يۈكلەۋاتىدۇ…

en: Examples:
ug: مىسال:

en: Could not paste files
ug: ھۆججەتنى چاپلىيالمىدى

en: Cannot paste files into Starred
ug: ھۆججەتنى يۇلتۇزلانغانغا كۆچۈرەلمەيدۇ

en: Cannot paste files into Recent
ug: ھۆججەتنى يېقىنقىغا چاپلىيالمايدۇ

en: Cannot paste files into Trash
ug: ھۆججەتنى ئەخلەتخانىغا چاپلىيالمايدۇ

en: Permissions do not allow pasting files in this directory
ug: ھۆججەتنى بۇ قىسقۇچقا چاپلاشقا ئىجازەت بېرىلمىگەن

en: “%s” selected
ug: «%s» تاللاندى

en: %'d folder selected | %'d folders selected
ug[0]: %'d قىسقۇچ تاللاندى

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
ug[0]: (%'d تۈر بار)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
ug[0]: (جەمئىي %'d تۈر بار)

en: %'d item selected | %'d items selected
ug[0]: %'d تۈر تاللاندى

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
ug[0]: %'d باشقا تۈر تاللاندى

note: This is marked for translation in case a localizer * needs to change ", " to something else. The comma * is between the message about the number of folders * and the number of items in those folders and the * message about the number of other items and the * total size of those items.
en: %s, %s
ug: %s، %s

en: Search _Settings
ug: ئىزدەش تەڭشىكى(_S)

en: Search _Everywhere
ug: ھەممە جاينى ئىزدە(_E)

en: More locations can be added to search in the settings
ug: تەڭشەكتە تېخىمۇ كۆپ ئورۇننى ئىزدەشكە قوشقىلى بولىدۇ

note: Translators: %s is the name of the search location formatted for display
en: No matches in “%s”
ug: «%s» دا ماسلىشىدىغىنى يوق

en: No Results Found
ug: ھېچقانداق نەتىجە تېپىلمىدى

en: Trash is Empty
ug: ئەخلەتخانا بوش

en: No Starred Files
ug: يۇلتۇزلانغان ھۆججەت يوق

en: No Recent Files
ug: يېقىنقى ھۆججەت يوق

en: No Known Connections
ug: تونۇش باغلىنىش يوق

en: Enter an address to connect to a network location.
ug: تورغا باغلىنىدىغان تور ئادرېسى كىرگۈزۈلىدۇ.

en: Folder is Empty
ug: قىسقۇچ بوش

en: Select Move Destination
ug: يۆتكەيدىغان نىشان تاللىنىدۇ

en: Select Copy Destination
ug: كۆچۈرىدىغان نىشان تاللىنىدۇ

en: _Select
ug: تاللا(_S)

en: Select Extract Destination
ug: يېشىدىغان نىشان تاللىنىدۇ

en: Error sending email.
ug: ئېلخەت يوللاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to remove “%s”
ug: "%s" نى ئۆچۈرەلمىدى

en: Unable to stop drive
ug: قوزغاتقۇچنى توختاتقىلى بولمىدى

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to start “%s”
ug: %s نى باشلىغىلى بولمىدى

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
ug[0]: تاللانغان تۈرلەرنى ئىچىگە ساقلاپ يېڭى قىسقۇچ قۇر(%'d  تۈر)

en: Open With %s
ug: ئاچىدىغان پىروگرامما %s

en: Run
ug: ئىجرا قىل

en: Extract
ug: يەش

en: Extract to…
ug: يېشىدۇ…

en: Open
ug: ئاچ

en: _Start
ug: باشلا(_S)

en: _Connect
ug: باغلا(_C)

en: _Start Multi-disk Drive
ug: كۆپ دىسكا قوزغاتقۇچنى باشلا(_S)

en: U_nlock Drive
ug: قوزغاتقۇچ قۇلۇپىنى ئاچ(_N)

en: Stop Drive
ug: قوزغاتقۇچنى توختات

en: _Safely Remove Drive
ug: قوزغاتقۇچنى بىخەتەر چىقىرىۋەت(_S)

en: _Disconnect
ug: ئۈز(_D)

en: _Stop Multi-disk Drive
ug: كۆپ دىسكا قوزغاتقۇچنى توختات(_S)

en: _Lock Drive
ug: قوزغاتقۇچنى قۇلۇپلا(_L)

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: Dropped Text.txt
ug: تاشلانغان Text.txt

en: Drag and drop is not supported.
ug: سۆرەپ تاشلاش مەشغۇلاتىنى قوللىمايدۇ.

en: An invalid drag type was used.
ug: ئىناۋەتسىز سۆرەش تىپى ئىشلىتىلگەن.

en: Undo
ug: يېنىۋال

en: Undo last action
ug: ئەڭ ئاخىرقى مەشغۇلاتتىن يېنىۋالىدۇ

en: Redo
ug: قايتىلا

en: Redo last undone action
ug: ئاخىرقى يېنىۋالغان مەشغۇلاتنى قايتىلايدۇ

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
ug[0]: %d تۈرنى «‎%s‎‏» گە قايتۇرۇپ يۆتكە

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
ug[0]: %d تۈرنى «‎%s‎‏» گە يۆتكە

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
ug[0]: %d تۈرنى يۆتكەشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
ug[0]: %d تۈرنى يۆتكەشنى قايتىلا(_R)

en: Move “%s” back to “%s”
ug: «%s» نى «%s» گە قايتۇرۇپ يۆتكە

en: Move “%s” to “%s”
ug: «‎%s‎‏» نى «‎%s‎‏» غا يۆتكە

en: _Undo Move
ug: يۆتكەشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Move
ug: يۆتكەشنى قايتىلا(_R)

en: _Undo Restore From Trash
ug: ئەخلەتخانىدىن ئەسلىگە قايتۇرۇشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Restore From Trash
ug: ئەخلەتخانىدىن ئەسلىگە قايتۇرۇشنى قايتىلا(_U)

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
ug[0]: %d تۈرنى ئەخلەتخانىغا قايتۇرۇپ يۆتكە

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
ug[0]: %d تۈرنى ئەخلەتخانىدىن ئەسلىگە كەلتۈر

en: Move “%s” back to trash
ug: «%s» نى ئەخلەتخانىغا قايتۇرۇپ يۆتكە

en: Restore “%s” from trash
ug: «%s» نى ئەخلەتخانىدىن ئەسلىگە كەلتۈر

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
ug[0]: كۆچۈرۈلگەن %d تۈرنى ئۆچۈر

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
ug[0]: %d تۈرنى «‎%s‎‏» غا كۆچۈر

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
ug[0]: %d تۈرنى كۆچۈرۈشتىن يېنىۋال

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
ug[0]: %d تۈرنى كۆچۈرۈشنى قايتىلا

en: Delete “%s”
ug: «%s»‏‎‎‏ نى ئۆچۈر

en: Copy “%s” to “%s”
ug: «‎%s‎‏» نى «‎%s‎‏» غا كۆچۈر

en: _Undo Copy
ug: كۆچۈرۈشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Copy
ug: كۆچۈرۈشنى قايتىلا(_R)

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
ug[0]: تەكرارلانغان %d تۈرنى ئۆچۈر

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
ug[0]: %d تۈرنى «%s» گە كۆپەيت

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
ug[0]: %d تۈرنى كۆپەيتىشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
ug[0]: %d تۈرنى كۆپەيتىشنى قايتىلا(_R)

en: Duplicate “%s” in “%s”
ug: «%s» نى «%s» دا كۆپەيت

en: _Undo Duplicate
ug: كۆپەيتىشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Duplicate
ug: كۆپەيتىشنى قايتىلا(_R)

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
ug[0]: %d دانە تۈرگە بولغان ئۇلانمىنى ئۆچۈر

en: Create links to %d item | Create links to %d items
ug[0]: %d دانە تۈرگە بولغان ئۇلانمىنى قۇر

en: Delete link to “%s”
ug: «‎%s‎‏» غىچە ئۇلانمىنى ئۆچۈر

en: Create link to “%s”
ug: «%s» غىچە ئۇلانما قۇر

en: _Undo Create Link
ug: ئۇلانما قۇرۇشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Create Link
ug: ئۇلانما قۇرۇشنى قايتىلا(_R)

en: Create an empty file “%s”
ug: «%s» بىر بوش ھۆججەت قۇر

en: _Undo Create Empty File
ug: بوش ھۆججەت قۇرۇشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Create Empty File
ug: بوش ھۆججەت قۇرۇشنى قايتىلا(_R)

en: Create a new folder “%s”
ug: «%s» يېڭى قىسقۇچ قۇر

en: _Undo Create Folder
ug: قىسقۇچ قۇرۇشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Create Folder
ug: قىسقۇچ قۇرۇشنى قايتىلا(_R)

en: Create new file “%s” from template
ug: قېلىپتىن «%s» يېڭى ھۆججەت قۇر

en: _Undo Create From Template
ug: قېلىپتىن قۇرۇشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Create From Template
ug: قېلىپتىن قۇرۇشنى قايتىلا(_R)

en: Rename “%s” as “%s”
ug: «‎%s‎‏» ئاتنى «‎%s‎‏» غا ئۆزگەرت

en: _Undo Rename
ug: ئات ئۆزگەرتىشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Rename
ug: ئات ئۆزگەرتىشنى قايتىلا(_R)

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
ug[0]: %d ھۆججەت ئاتىنى توپ ئۆزگەرت

en: _Undo Batch Rename
ug: ئاتنى توپ ئۆزگەرتىشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Batch Rename
ug: ئاتنى توپ ئۆزگەرتىشنى قايتىلا(_R)

en: Unstar %d file | Unstar %d files
ug[0]: %d ھۆججەتنى يۇلتۇزلىما

en: Star %d file | Star %d files
ug[0]: %d ھۆججەتنى يۇلتۇزلا

en: _Undo Starring
ug: يۇلتۇزلاشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Starring
ug: يۇلتۇزلاشنى قايتىلا(_R)

en: _Undo Unstarring
ug: يۇلتۇزلىمادىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Unstarring
ug: يۇلتۇزلىمانى قايتىلا(_R)

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
ug[0]: %d تۈرنى ئەخلەتخانىغا يۆتكە

en: Restore “%s” to “%s”
ug: «‎%s‎‏» نى «‎%s‎‏» غا ئەسلىگە كەلتۈر

en: Move “%s” to trash
ug: «%s» نى ئەخلەتخانىغا يۆتكە

en: _Undo Trash
ug: ئەخلەتخانىدىن چىقار(_U)

en: _Redo Trash
ug: ئەخلەتخانىغا قايتا تاشلا(_R)

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
ug: «‎%s‎‏» دىكى تاماملانغان تۈرنىڭ دەسلەپكى ئىجازىتىنى ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
ug: «%s» دىكى تاماملانغان تۈرنىڭ ئىجازىتىنى تەڭشەيدۇ

en: _Undo Change Permissions
ug: ئىجازەت ئۆزگەرتىشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Change Permissions
ug: ئىجازەت ئۆزگەرتىشنى قايتىلا(_U)

en: Restore original permissions of “%s”
ug: «‎%s‎‏» نىڭ دەسلەپكى ئىجازىتىنى ئەسلىگە كەلتۈر

en: Set permissions of “%s”
ug: «%s» نىڭ ئىجازەت تەڭشىكى

en: Restore group of “%s” to “%s”
ug: «%s» گۇرۇپپىنى «‎%s‎‏» غا ئەسلىگە كەلتۈر

en: Set group of “%s” to “%s”
ug: «%s» گۇرۇپپىنى «‎%s‎‏» غا تەڭشە

en: _Undo Change Group
ug: گۇرۇپپا ئۆزگەرتىشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Change Group
ug: گۇرۇپپا ئۆزگەرتىشنى قايتىلا(_R)

en: Restore owner of “%s” to “%s”
ug: «‎%s‎‏» نىڭ ئىگىدارىنى «‎%s‎‏» غا ئەسلىگە كەلتۈر

en: Set owner of “%s” to “%s”
ug: «%s» نىڭ ئىگىدارىنى «%s» غا تەڭشە

en: _Undo Change Owner
ug: ئىگىدار ئۆزگەرتىشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Change Owner
ug: ئىگىدار ئۆزگەرتىشنى قايتىلا(_R)

en: _Undo Extract
ug: يېيىشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Extract
ug: يېيىشنى قايتىلا(_R)

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
ug[0]: يېيىلغان %d ھۆججەتنى ئۆچۈر

en: Extract “%s”
ug: «%s» نى ياي

en: Extract %d file | Extract %d files
ug[0]: %d ھۆججەتنى ياي

en: Compress “%s”
ug: «‎%s‎‏» نى قىس

en: Compress %d file | Compress %d files
ug[0]: %d نى قىس

en: _Undo Compress
ug: قىسىشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Compress
ug: قىسىشنى قايتىلا(_R)

en: Could not determine original location of “%s”
ug: «%s» نىڭ ئەسلى ئورنىنى جەزملىيەلمىدى

en: The item cannot be restored from trash
ug: تۈرنى ئەخلەتخانىدىن ئەسلىگە كەلتۈرەلمىدى

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Photo CD
ug: سۈرەت CD

en: Contains digital photos
ug: رەقەملىك سۈرەت بار

en: Contains music
ug: نەغمە بار

en: Contains software to run
ug: ئىجرا قىلىدىغان يۇمشاق دېتال بار

en: Contains software to install
ug: ئورنىتىدىغان يۇمشاق دېتال بار

en: Detected as “%s”
ug: «%s» نى بايقا

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Contains music and photos
ug: نەغمە ۋە سۈرەت بار

en: Contains photos and music
ug: سۈرەت ۋە نەغمە بار

[ctx: Noun]
note: Translators: This is appended to a file name when a copy of a file is created.
en: Copy
ug: كۆچۈر

[ctx: Noun]
note: Translators: This is appended to a file name when a copy of an already copied file is created. * `%zu` will be replaced with a number one higher than that of the previous copy.
en: Copy %zu
ug: %zu نى كۆچۈر

note: Translators: File name for new symlink. %s is target's name, %zu is number of symlink.
en: Link to %s (%zu)
ug: %s (%zu) غا باغلا

[ctx: Stop an ongoing operation]
en: Stop
ug: توختا

en: Content View
ug: مەزمۇن كۆرۈنۈشى

en: View of the current location
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن كۆرۈنۈشى

en: Network
ug: تور

en: Starred
ug: يۇلتۇزلۇق

en: Files in the trash are permanently deleted after 1 hour
ug: ئەخلەتخانىدىكى ھۆججەت 1 سائەتتىن كېيىن ئۆچۈرۈلدى

en: Files in the trash are permanently deleted after %d day | Files in the trash are permanently deleted after %d days
ug[0]: ئەخلەتخانىدىكى ھۆججەت %d كۈندىن كېيىن ئۆچۈرۈلدى

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu
ug: بۇ قىسقۇچتىكى ئىجرا قىلغىلى بولىدىغان ھۆججەت قوليازما تىزىملىكىدە كۆرسىتىلىدۇ

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network
ug: ھۆججەت ھەمبەھىر ئېچىلسا بۇ قىسقۇچنىڭ مەزمۇنى توردا ھەمبەھىرلىگىلى بولىدۇ

en: Sharing Settings
ug: ھەمبەھىر تەڭشىكى

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents
ug: ھۆججەت بۇ قىسقۇچقا قويۇلسا ئۇلارنى يېڭى ھۆججەتنىڭ قېلىپى سۈپىتىدە ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: _Learn More
ug: مول بىلىم(_L)

en: _Empty Trash…
ug: ئەخلەتخانا بوشات(_E)

en: _Trash Settings
ug: ئەخلەتخانا تەڭشىكى(_T)

en: Clear Entry
ug: تۈرنى تازىلا

en: Go to Location
ug: يۆتكىلىدىغان ئورۇن

en: Running as root is not supported. Consider running `nautilus admin:///` instead.
ug: root سۈپىتىدە ئىجرا قىلىشنى قوللىمايدۇ. ئورنىغا ‪«nautilus admin:///»‬ ئىجرا قىلىڭ.

en: Anything
ug: ھېچنېمە

en: Folders
ug: قىسقۇچ

en: Documents
ug: پۈتۈك

en: Illustration
ug: قىستۇرما رەسىم

en: Music
ug: مۇزىكا

en: Picture
ug: سۈرەت

en: Text File
ug: تېكىست ھۆججەت

en: This link cannot be used because it has no target.
ug: بۇ ئۇلانمىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ چۈنكى ئۇنىڭ نىشانى يوق.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
ug: بۇ ئۇلانمىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ چۈنكى ئۇنىڭ نىشانى «%s» مەۋجۇت ئەمەس.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
ug: ئۇلانما «%s» بۇزۇلغان. ئۇنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەمسىز؟

en: Mo_ve to Trash
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكە(_V)

en: The link “%s” is broken.
ug: ئۇلانما«%s»  بۇزۇلغان.

en: Are you sure you want to open all files?
ug: راستىنىلا ھەممە ھۆججەتنى ئاچامسىز؟

en: This will open %d separate tab and window. | This will open %d separate tabs and windows.
ug[0]: %d مۇستەقىل بەتكۈچ ۋە كۆزنەك ئاچىدۇ.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
ug[0]: %d مۇستەقىل بەتكۈچ ئاچىدۇ.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ug[0]: %d مۇستەقىل كۆزنەك ئاچىدۇ.

en: _Open All
ug: ھەممىنى ئاچ(_O)

en: Could Not Display “%s”
ug: «%s» نى كۆرسەتكىلى بولمىدى

en: The file is of an unknown type
ug: ھۆججەتنىڭ تۈرى نامەلۇم

en: There is no app installed for “%s” files
ug: «%s» ھۆججەتنى بىر تەرەپ قىلىدىغان ئەپ ئورنىتىلمىغان

en: _Select App
ug: ئەپ تاللا(_S)

en: There was an internal error trying to search for apps:
ug: پىروگرامما ئىزدەشنى سىناۋاتقاندا ئىچكى خاتالىق كۆرۈلگەن:

en: Unable to search for app
ug: پىروگرامما ئىزدىيەلمىدى

en: _Search in Software
ug: يۇمشاق دېتالدىن ئىزدە(_F)

en: There is no app installed for “%s” files. Do you want to search for an app to open this file?
ug: «%s» ھۆججەتنى بىر تەرەپ قىلىدىغان پىروگرامما ئورنىتىلمىغان. بۇ ھۆججەتنى ئاچىدىغان پىروگرامما ئىزدەمسىز؟

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
ug: ئورۇننى زىيارەت قىلغىلى بولمىدى

en: Unable to start location
ug: ئورۇننى قوزغىتالمىدى

en: Opening “%s”.
ug: «%s» نى ئېچىۋاتىدۇ.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
ug[0]: %d تۈرنى ئېچىۋاتىدۇ.

en: _Close
ug: ياپ(_C)

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
ug: باغلا(_N)

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
ug: ۋاز كەچ(_L)

en: Unable to get remote server location
ug: يىراقتىكى مۇلازىمېتىرنىڭ ئورنىغا ئېرىشەلمەيدۇ

en: File Transfer Protocol
ug: ھۆججەت يوللاش كېلىشىمى

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
ug: ‪ftp:// ‬ياكى ‪ftps://‬

en: Network File System
ug: تور ھۆججەت سىستېمىسى

en: SSH File Transfer Protocol
ug: SSH ھۆججەت يوللاش كېلىشىمى

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
ug: ‪sftp://‬ ياكى ‪ssh://‬

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
ug: ‪dav://‬ ياكى ‪davs://‬

note: Online accounts do not currently have a target URI.
en: Online Account
ug: توردىكى ھېسابات

note: Translators: This refers to network places which are currently mounted
en: Connected
ug: باغلاندى

note: Translators: This refers to network servers the user has previously connected to
en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Available on Current Network
ug: نۆۋەتتىكى توردا بار

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
ug: نىشان قىسقۇچ «%s» نى سىمۋوللۇق ئۇلانمىغا ئالماشتۇرۇشنى سىناۋاتىسىز.

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
ug: نىشان قىسقۇچ مەزمۇنىنىڭ ئۆچۈرۈلۈشىنىڭ ئالدىنى ئېلىش ئۈچۈن بۇ مەشغۇلاتقا يول قويۇلمايدۇ.

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
ug: سىمۋوللۇق ئۇلانما ئاتىنى ئۆزگەرتىڭ ياكى ئاتلا توپچىنى بېسىڭ.

en: Merge folder “%s”?
ug: قىسقۇچ «%s» نى بىرىكتۈرەمسىز؟

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
ug: بىرلەشتۈرگەندە كۆچۈرۈلىدىغان ھۆججەت بۇ قىسقۇچتىكى ھەر قانداق ھۆججەت بىلەن توقۇنۇشسا ئۇلارنى ئالماشتۇرۇشتىن ئىلگىرى بىرلەشتۈرۈشنى جەزملەش ئىلتىماسى كۆرۈنىدۇ.

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
ug: «%s» دا ئوخشاش ئاتلىق كونىراق قىسقۇچ مەۋجۇت.

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
ug: «%s» دا ئوخشاش ئاتلىق يېڭىراق قىسقۇچ مەۋجۇت.

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
ug: «%s» دا ئوخشاش ئاتلىق باشقا قىسقۇچ مەۋجۇت.

en: Replace folder “%s”?
ug: قىسقۇچ «%s» نى ئالماشتۇرسۇنمۇ؟

en: Replacing it will remove all files in the folder.
ug: ئۇ ئالماشتۇرۇلسا بۇ قىسقۇچتىكى ھەممە ھۆججەتلەر چىقىرىۋېتىلىدۇ.

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
ug: «%s» دا ئوخشاش ئاتلىق قىسقۇچ مەۋجۇت.

en: Replace file “%s”?
ug: ھۆججەت «%s» نى ئالماشتۇرسۇنمۇ؟

en: Replacing it will overwrite its content.
ug: ئۇ ئالماشتۇرۇلسا ئۇنىڭ مەزمۇنى قاپلىنىپ كېتىدۇ.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
ug: ئاتى ئوخشاش بولغان كونىراق ھۆججەت «%s» دا بار.

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
ug: ئاتى ئوخشاش بولغان يېڭىراق ھۆججەت «%s» دا بار.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
ug: ئاتى ئوخشاش بولغان باشقا ھۆججەت «%s» دا بار.

en: Original Folder
ug: ئەسلى قىسقۇچ

en: Contents:
ug: مەزمۇن:

en: Original File
ug: ئەسلى ھۆججەت

en: Size:
ug: چوڭلۇقى:

en: Type:
ug: تىپى:

en: Last modified:
ug: ئاخىرقى ئۆزگەرتىلگەن ۋاقىت:

en: Merge With
ug: بىرلەشتۈرىدىغىنى

en: Replace With
ug: ئالماشتۇرىدىغىنى

en: Merge Folder
ug: قىسقۇچ بىرلەشتۈر

en: File and Folder Conflict
ug: ھۆججەت ۋە قىسقۇچ توقۇنۇشى

en: File Conflict
ug: ھۆججەت توقۇنۇشى

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains apps that can open the archive.
ug: ئىم بىلەن قوغدالغان ئارخىپنى تېخى قوللىمايدۇ. بۇ تىزىمغا ئارخىپنى ئاچالايدىغان پىروگرامما بار.

en: “%s” is password-protected.
ug: «%s» ئىم بىلەن قوغدالغان.

en: Current Folder Menu
ug: نۆۋەتتىكى قىسقۇچ تىزىملىكى

note: Translators: This is the label used in the pathbar when seeing * the root directory (also known as /)
en: Operating System
ug: مەشغۇلات سىستېمىسى

note: Translators: This is the filesystem root directory (also known * as /) when seen as administrator
en: Administrator Root
ug: غول مۇندەرىجە

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: _Save
ug: ساقلا(_S)

en: Open Read-Only
ug: ئوقۇشقىلا بولىدىغان ئاچ

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions the user has in a directory.
en: None
ug: يوق

note: Translators: Both %s will be replaced with formatted timestamps.
en: Examples: “%s”, “%s”
ug: مەسىلەن: «%s»، «%s»

en: Single-Click
ug: يەككە چەك

en: Double-Click
ug: قوش چەك

en: On This Device Only
ug: بۇ ئۈسكۈنىدىلا

en: All Locations
ug: ھەممە ئورۇن

en: Never
ug: ھەرگىز

en: All Files
ug: ھەممە ھۆججەت

en: All Folders
ug: ھەممە قىسقۇچ

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
ug: كەچۈرۈڭ، سىز يىراق بېكەتتىكى بۇيرۇقنى ئىجرا قىلالمايسىز.

en: This is disabled due to security considerations.
ug: بىخەتەرلىكنى ئويلىشىپ بۇ ئىقتىدار چەكلەنگەن.

note: all files are non-local some files are non-local
en: This drop target only supports local files.
ug: بۇ نىشاننى سۆرەش يەرلىك ھۆججەتنىلا قوللايدۇ.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
ug: يەرلىك بولمىغان ھۆججەتنى ئېچىشتا، ئۇلارنى يەرلىك قىسقۇچقا كۆچۈرۈپ ئاندىن ئۇلارنى سۆرەڭ.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
ug: يەرلىك بولمىغان ھۆججەتنى ئېچىشتا، ئۇلارنى يەرلىك قىسقۇچقا كۆچۈرۈپ ئاندىن ئۇلارنى سۆرەڭ. سىز سۆرىگەن يەرلىك ھۆججەت ئوچۇق.

en: Details:
ug: تەپسىلاتى:

en: Cancelled
ug: ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى

en: Preparing
ug: تەييارلىق ھالەت

note: Translators: This describes an operation, such as copying or compressing files, as being completed.
en: Operation Completed
ug: مەشغۇلات تاماملاندى

en: File Operations
ug: ھۆججەت مەشغۇلاتلىرى

en: Show Details
ug: تەپسىلاتلارنى كۆرسەت

en: %'d file operation active | %'d file operations active
ug[0]: %'d ھۆججەت مەشغۇلاتى ئاكتىپ

en: All file operations have been completed
ug: ھەممە ھۆججەت مەشغۇلاتى تاماملىنىپ بولغان

en: Read and Write
ug: ئوقۇ ۋە ياز

en: Create and Delete Files
ug: ھۆججەت قۇر ۋە ئۆچۈر

en: Read and Write, No Access
ug: ئوقۇ ۋە ياز، زىيارەت يوق

en: Read-Only
ug: ئوقۇشقىلا بولىدۇ

en: Access Files
ug: ھۆججەت زىيارەت

en: List Files Only
ug: ھۆججەتنىلا تىزىپ كۆرسەت

en: Write-Only
ug: يېزىشقىلا

en: Write-Only, No Access
ug: يېزىشقىلا، زىيارەت يوق

en: Access-Only
ug: زىيارەتلا

en: Custom icon removed
ug: ئىختىيارىي سىنبەلگە چىقىرىۋېتىلدى

en: _Undo
ug: يېنىۋال(_U)

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
ug: سىز بىر قېتىمدا كۆپ ئىختىيارى سىنبەلگە بەلگىلىيەلمەيسىز!

en: Please drop just one image to set a custom icon.
ug: بىرلا سۈرەتنى تاشلاپ ئىختىيارى سىنبەلگە قىلىپ تەڭشەڭ.

en: The file that you dropped is not local.
ug: سىز تاشلىغان ھۆججەت يەرلىك ھۆججەت ئەمەس.

en: You can only use local images as custom icons.
ug: سىز پەقەت يەرلىك سۈرەتنىلا ئىختىيارى سىنبەلگە قىلىپ ئىشلىتەلەيسىز.

en: The file that you dropped is not an image.
ug: سىز تاشلىغان ھۆججەت سۈرەت ئەمەس.

note: Unmarks a file as starred (starred)
en: Unstar
ug: يۇلتۇزلىما

[ctx: Verb]
en: Star
ug: يۇلتۇز

en: Cancel Group Change?
ug: گۇرۇپپا ئۆزگەرتىشتىن ۋاز كېچەمسىز؟

en: Cancel Owner Change?
ug: ئىگىدار ئۆزگەرتىشتىن ۋاز كېچەمسىز؟

en: Multiple
ug: بىر قانچە

en: Empty folder
ug: بوش قىسقۇچ

en: Contents unreadable
ug: مەزمۇننى ئوقۇغىلى بولمايدۇ

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
ug[0]: %'d تۈر، چوڭلۇقى %s

en: (some contents unreadable)
ug: (بەزى مەزمۇنلارنى ئوقۇغىلى بولمايدۇ)

note: Translators: %s will be filled with a filesystem type, such as 'ext4' or 'msdos'.
en: %s Filesystem
ug: %s ھۆججەت سىستېمىسى

en: The permissions of “%s” could not be determined.
ug: «%s» نىڭ ئىجازىتىنى جەزملىيەلمىدى.

en: Creating Properties window.
ug: خاسلىق كۆزنەك قۇرۇۋاتىدۇ.

en: Select Custom Icon
ug: ئىختىيارى سىنبەلگە تاللا

en: Search may be slow and will not include subfolders or file contents
ug: ئىزدەش ئاستا ۋە تارماق قىسقۇچ ياكى ھۆججەت مەزمۇننى ئۆز ئىچىگە ئالماسلىقى مۇمكىن

en: Search may be slow and will not include file contents
ug: ئىزدەش ئاستا ۋە ھۆججەت مەزمۇننى ئۆز ئىچىگە ئالماسلىقى مۇمكىن

en: Remote Location
ug: يىراقتىكى ئورۇن

en: External Drive
ug: سىرتقى قوزغاتقۇچ

en: Folder Not in Search Locations
ug: قىسقۇچ ئىزدەش ئورنىدا ئەمەس

en: Subfolders Not in Search Locations
ug: تارماق قىسقۇچ ئىزدەش ئورنىدا ئەمەس

en: Some subfolders will not be included in search results
ug: بەزى تارماق قىسقۇچ ئىزدەش نەتىجىسى ئىچىدە ئەمەس

en: Search will be slower and will not include file contents for some folders
ug: ئىزدەش ئاستىراق ۋە بەزى قىسقۇچنىڭ ھۆججەت مەزمۇنىنى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ

note: translators: This opens the search panel in the Settings app.
en: _Search Settings
ug: ئىزدەش تەڭشەك(_S)

en: Filter Search Results
ug: ئىزدەش نەتىجىسى سۈزگۈچ

en: Search Information
ug: ئىزدەش ئۇچۇرى

en: Search current folder
ug: نۆۋەتتىكى قىسقۇچنى ئىزدە

en: Search everywhere
ug: ھەممە جاينى ئىزدە

en: Rename Folder
ug: قىسقۇچ ئاتىنى ئۆزگەرت

en: Rename File
ug: ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرت

en: Search for “%s”
ug: «%s» نى ئىزدە

en: Unable to complete the requested search
ug: تەلەپ قىلىنغان ئىزدەش تاماملانمىدى

en: Date Used
ug: ئىشلىتىلگەن چېسلا

en: Date Created
ug: قۇرۇلغان چېسلا

en: Date Modified
ug: ئۆزگەرتكەن چېسلا

note: trash
en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

en: Disconnect
ug: ئۈز

en: Eject
ug: قاڭقىت

en: Unmount
ug: ئېگەرسىزلە

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
ug: %s نى ئاچ

en: Open Personal Folder
ug: شەخسىي قىسقۇچنى ئاچ

en: Recent
ug: يېقىنقى

en: Recent Files
ug: يېقىنقى ھۆججەت

en: Starred Files
ug: يۇلتۇزلانغان ھۆججەت

en: Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

en: Open the contents of your desktop in a folder
ug: بىر قىسقۇچتا ئۈستەلئۈستى مەزمۇنىنى ئاچ

en: Open Network Locations
ug: تور ئورنىنى ئاچ

en: Open Trash
ug: ئەخلەتخانىنى ئاچ

en: Mount and Open “%s”
ug: «%s» نى ئېگەرلە ۋە ئاچ

en: New bookmark
ug: يېڭى خەتكۈچ

en: Add a new bookmark
ug: يېڭى خەتكۈچ قوش

note: Translators: This means that unlocking an encrypted storage * device failed. %s is the name of the device.
en: Error unlocking “%s”
ug: «%s» قۇلۇپىنى ئېچىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: This name is already taken
ug: بۇ ئات ئىشلىتىلىپ بولغان

en: _Rename
ug: ئات ئۆزگەرت(_R)

en: Unable to stop “%s”
ug: «%s»‏‎‎‏ نى توختىتالمايدۇ

en: Unable to poll “%s” for media changes
ug: %s نىڭ ۋاسىتە ئۆزگىرىشىنى سۈرۈشتۈرەلمەيدۇ

en: Open in New _Tab
ug: يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(_T)

en: Open in New _Window
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئاچ(_W)

en: _Remove from Bookmarks
ug: خەتكۈچتىن چىقىرىۋەت(_R)

en: _Mount
ug: ئېگەرلە(_M)

en: _Unmount
ug: ئېگەرسىزلە(_U)

en: _Eject
ug: قاڭقىت(_E)

en: _Detect Media
ug: ۋاسىتە بايقا(_D)

en: _Power On
ug: توك مەنبەنى ئاچ(_P)

en: _Connect Drive
ug: قوزغاتقۇچقا باغلا(_C)

en: _Start Multi-disk Device
ug: كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىنى باشلا(_S)

en: _Unlock Device
ug: ئۈسكۈنە قۇلۇپىنى ئاچ(_U)

en: _Stop
ug: توختا(_S)

en: _Disconnect Drive
ug: قوزغاتقۇچنى ئۈز(_D)

en: _Stop Multi-disk Device
ug: كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىنى توختات(_S)

en: _Lock Device
ug: ئۈسكۈنە قۇلۇپلا(_L)

en: Format…
ug: پىچىش…

en: Properties
ug: خاسلىق

en: Device
ug: ئۈسكۈنە

en: Sidebar
ug: يان قورال بالداق

en: List of common shortcuts, mountpoints, and bookmarks.
ug: ھەممىباب تېزلەتمە، ئېگەرلەش نۇقتىسى ۋە خەتكۈچ تىزىمى.

en: starred
ug: يۇلتۇزلۇق

en: unstarred
ug: يۇلتۇزسىز

en: New tab
ug: يېڭى بەتكۈچ

en: Close current view
ug: ھازىرقى كۆرۈنۈشنى ياپ

note: Translators: only one item has been moved to trash and %s is its name.
en: “%s” moved to trash
ug: «%s» ئەخلەتخانىغا يۆتكەلدى

note: Translators: one or more items might have been moved to trash, and %d * is the count.
en: %d file moved to trash | %d files moved to trash
ug[0]: %d ھۆججەت ئەخلەتخانىغا يۆتكەلدى

note: Translators: one item has been unstarred and %s is its name.
en: “%s” unstarred
ug: «%s» يۇلتۇز چىقىرىۋېتىلدى

note: Translators: one or more items have been unstarred, and %d * is the count.
en: %d file unstarred | %d files unstarred
ug[0]: %d ھۆججەتنىڭ يۇلتۇزى چىقىرىۋېتىلدى

en: _Redo
ug: قايتىلا(_R)

en: The GNOME Project
ug: GNOME قۇرۇلۇشى

en: No plugins currently installed.
ug: نۆۋەتتە ھېچقانداق قىستۇرما ئورنىتىلمىغان.

en: Currently installed plugins:
ug: نۆۋەتتە ئورنىتىلغان قىستۇرما:

en: For bug testing only, the following command can be used:
ug: سازلاشنى سىناش ئۈچۈنلا، تۆۋەندىكى بۇيرۇقنى ئىشلىتىشكە بولىدۇ:

en: Parent folder
ug: ئاتا قىسقۇچ

en: Back
ug: قايت

en: Forward
ug: ئالدىغا

en: Search Everywhere
ug: ھەممە جاينى ئىزدە

en: Find files and folders in all search locations
ug: ھەممە ئىزدەش ئورنىدىن ھۆججەت ۋە قىسقۇچ ئىزدەيدۇ

en: Search Settings
ug: ئىزدەش تەڭشىكى

en: Unable to display the contents of this folder.
ug: قىسقۇچنىڭ مەزمۇنىنى كۆرسەتكىلى بولمىدى.

en: This location doesn’t appear to be a folder.
ug: مەزكۇر ئورۇن قىسقۇچ ئەمەستەك قىلىدۇ.

en: Unable to find “%s”. Please check the spelling and try again.
ug: «%s» نى تاپقىلى بولمىدى. ئىملاسىنى تەكشۈرۈپ ئاندىن قايتا سىناڭ.

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
ug: تەلەپ قىلغان ھۆججەتنى تاپقىلى بولمىدى. ئىملاسىنى تەكشۈرۈپ ئاندىن قايتا سىناڭ.

en: “%s” locations are not supported.
ug: ئورۇنلار «%s» نى قوللىمايدۇ.

en: Unable to handle this kind of location.
ug: بۇ خىلدىكى ئورۇننى بىر تەرەپ قىلغىلى بولمىدى.

en: Unable to access the requested location.
ug: ئىلتىماس قىلغان ئورۇننى زىيارەت قىلغىلى بولمىدى.

en: Don’t have permission to access the requested location.
ug: ئىلتىماس قىلغان ئورۇننى زىيارەت قىلغۇدەك ئىجازەت يوق.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
ug: ئىلتىماس قىلغان ئورۇننى تاپقىلى بولمىدى. ئىملاسى ياكى تور تەڭشىكىنى تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ.

note: This case can be hit when server application is not installed * or is inactive in the system user is trying to connect to.
en: The server has refused the connection. Typically this means that the firewall is blocking access or that the remote service is not running.
ug: مۇلازىمېتىر باغلىنىشنى رەت قىلدى. ئادەتتە مۇداپىئە تام زىيارەتنى رەت قىلدى ياكى يىراقتىكى مۇلازىمەت ئىجرا قىلىنمىغان.

en: Unhandled error message: %s
ug: باشقۇرۇلمىغان خاتالىق ئۇچۇرى: %s

en: Open with:
ug: ئاچىدىغان پىروگرامما:

[ctx: shortcut window]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: shortcut window]
en: New Window
ug: يېڭى كۆزنەك

[ctx: shortcut window]
en: Close Window or Tab
ug: كۆزنەك ياكى بەتكۈچنى ياپ

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ug: چېكىن

[ctx: shortcut window]
en: Search Everywhere
ug: ھەممە جاينى ئىزدە

[ctx: shortcut window]
en: Search Current Folder
ug: نۆۋەتتىكى قىسقۇچنى ئىزدە

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark Current Location
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇننى خەتكۈچكە قوشىدۇ

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
ug: ياردەمنى كۆرسەت

[ctx: shortcut window]
en: Show Preferences
ug: مايىللىقنى كۆرسەت

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
ug: تېزلەتمە

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ug: يېنىۋال

[ctx: shortcut window]
en: Redo
ug: قايتىلا

[ctx: shortcut window]
en: Opening
ug: ئېچىۋاتىدۇ

[ctx: shortcut window]
en: Open
ug: ئاچ

[ctx: shortcut window]
en: Open in New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچتە ئاچ

[ctx: shortcut window]
en: Open in New Window
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئاچ

[ctx: shortcut window]
en: Open Item Location (Search and Recent Only)
ug: تۈر ئورنىنى ئاچ (ئىزدەش ۋە يېقىنقىلا)

[ctx: shortcut window]
en: Open With Default App
ug: كۆڭۈلدىكى پىروگراممىدا ئاچ

[ctx: shortcut window]
en: Open Current Directory in Console
ug: تىزگىن تاختىدا نۆۋەتتىكى مۇندەرىجىنى ئاچىدۇ

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
ug: بەتكۈچ

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ

[ctx: shortcut window]
en: Go to Previous Tab
ug: ئالدىنقى بەتكە يۆتكەل

[ctx: shortcut window]
en: Go to Next Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچكە يۆتكەل

[ctx: shortcut window]
en: Open Tab
ug: بەتكۈچ ئاچ

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Left
ug: بەتكۈچنى سولغا يۆتكە

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Right
ug: بەتكۈچنى ئوڭغا يۆتكە

[ctx: shortcut window]
en: Restore Closed Tab
ug: ياپقان بەتكۈچنى ئەسلىگە كەلتۈر

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ug: يولباشچى

[ctx: shortcut window]
en: Go Back
ug: كەينىگە

[ctx: shortcut window]
en: Go Forward
ug: ئالدىغا

[ctx: shortcut window]
en: Go Up
ug: ئۈستىگە

[ctx: shortcut window]
en: Go Down
ug: ئاستىدا

[ctx: shortcut window]
en: Go to Home Folder
ug: باش قىسقۇچقا يۆتكەل

[ctx: shortcut window]
en: Enter Location
ug: ئورۇن كىرگۈزۈلىدۇ

[ctx: shortcut window]
en: Location Bar With Root Location
ug: غول مۇندەرىجىنى ئورۇن بالداقنىڭ باشلىنىشى قىلىدۇ

[ctx: shortcut window]
en: Location Bar With Home Location
ug: باش مۇندەرىجىنى ئورۇن بالداقنىڭ باشلىنىشى قىلىدۇ

[ctx: shortcut window]
en: View
ug: كۆرۈنۈش

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
ug: چوڭايت

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
ug: كىچىكلەت

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
ug: چوڭلۇقىنى ئەسلىگە قايتۇر

[ctx: shortcut window]
en: Refresh View
ug: كۆرۈنۈشنى يېڭىلا

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide Hidden Files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتنى كۆرسەت/يوشۇر

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide Sidebar
ug: يان بالداقنى كۆرسەت/يوشۇر

[ctx: shortcut window]
en: Open Current Folder Menu
ug: نۆۋەتتىكى قىسقۇچ تىزىملىكىنى ئاچ

[ctx: shortcut window]
en: Open Context Menu
ug: مەزمۇن تىزىملىكىنى ئاچ

[ctx: shortcut window]
en: List View
ug: تىزىم كۆرۈنۈش

[ctx: shortcut window]
en: Grid View
ug: تورسىمان كۆرۈنۈش

[ctx: shortcut window]
en: Expand Folder
ug: قىسقۇچنى ياي

[ctx: shortcut window]
en: Collapse Folder
ug: قىسقۇچنى يىغ

[ctx: shortcut window]
en: Editing
ug: تەھرىرلەش

[ctx: shortcut window]
en: Create Folder
ug: قىسقۇچ قۇر

[ctx: shortcut window]
en: Rename
ug: ئات ئۆزگەرت

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكە

[ctx: shortcut window]
en: Delete Permanently
ug: مەڭگۈلۈك ئۆچۈر

[ctx: shortcut window]
en: Create Link to Copied Item
ug: كۆچۈرۈلگەن تۈرگە ئۇلانما قۇر

[ctx: shortcut window]
en: Create Link to Selected Item
ug: تاللانغان تۈرگە ئۇلانما قۇر

[ctx: shortcut window]
en: Cut
ug: كەس

[ctx: shortcut window]
en: Copy
ug: كۆچۈر

[ctx: shortcut window]
en: Paste
ug: چاپلا

[ctx: shortcut window]
en: Select All
ug: ھەممىنى تاللا

[ctx: shortcut window]
en: Invert Selection
ug: ئەكسىچە تاللا

[ctx: shortcut window]
en: Select Items Matching
ug: ماس كەلگەن تۈرنى تاللا

[ctx: shortcut window]
en: Show Item Properties
ug: تۈر خاسلىقىنى كۆرسەت

en: Choose an app to open the selected files
ug: تاللانغان ھۆججەتنى ئاچىدىغان پىروگرامما تاللىنىدۇ

en: Always use for this file type
ug: ھەمىشە بۇ خىل ھۆججەت تۈرىگە ئىشلىتىدۇ

en: Automatic Numbers
ug: ئاپتوماتىك نومۇر

en: Metadata
ug: مېتا سانلىق مەلۇماتى

en: Creation Date
ug: قۇرغان چېسلا

en: Season Number
ug: بۆلۈم نومۇرى

en: Episode Number
ug: قىسىم نومۇرى

en: Track Number
ug: نەغمە نومۇرى

en: Artist Name
ug: سەنئەتكار ئاتى

en: Album Name
ug: ناخشا توپلام ئاتى

en: Original File Name
ug: ئەسلى ھۆججەت ئاتى

en: Rename _using a template
ug: قېلىپ ئىشلىتىپ ئات ئۆزگەرت(_U)

en: Find and replace _text
ug: تېكىست ئىزدە ۋە ئالماشتۇر(_T)

note: Translators: This is a noun, not a verb
en: Format
ug: پىچىمى

en: Add
ug: قوش

en: Automatic Numbering Order
ug: ئاپتوماتىك نومۇر تەرتىپى

[ctx: title]
en: Replace
ug: ئالماشتۇر

en: Existing Text
ug: مەۋجۇت تېكىست

en: Next Conflict
ug: كېيىنكى توقۇنۇش

en: Previous Conflict
ug: ئالدىنقى توقۇنۇش

en: Visible Columns
ug: كۆرۈنۈشچان رەت

en: This folder uses custom settings
ug: بۇ قىسقۇچ ئىختىيارى تەڭشەكنى ئىشلىتىدۇ

en: _Revert
ug: ئەسلىگە قايتۇر(_R)

en: _Only Apply to Current Folder
ug: نۆۋەتتىكى قىسقۇچقىلا قوللان(_O)

en: Move _Up
ug: يۇقىرىغا(_U)

en: Move _Down
ug: تۆۋەنگە(_D)

en: Compress Files and Folders
ug: ھۆججەت ۋە قىسقۇچ قىس

en: C_ompress
ug: قىس(_O)

en: Archive _Name
ug: ئارخىپ ئاتى(_N)

en: Co_mpression Method
ug: قىسىش ئۇسۇلى(_M)

en: Encryption
ug: شىفىرلاش

en: Encrypt contents of the archive with a password when the compression method supports password-protection.
ug: قىسىش ئۇسۇلى ئىم بىلەن قوغداشنى قوللىغاندا شىفىرلىق مەزمۇن بار ئارخىپنى ئىم بىلەن قوغدايدۇ.

en: _Password
ug: ئىم(_P)

en: _Confirm Password
ug: ئىم جەزملە(_C)

en: Pick Date
ug: چېسلا تاللىنىدۇ

en: Add Date Filter
ug: چېسلا سۈزگۈچ قوش

en: Filter by Date
ug: چېسلا بويىچە سۆزىدۇ

en: _Date Range
ug: چېسلا دائىرىسى(_D)

note: Keep in sync with code
en: Single Day
ug: يەككە كۈن

en: ± 1 day
ug: ‪±1 ‬كۈن

en: ± 3 days
ug: ±3‎‏ كۈن

en: ± 7 days
ug: ±7‎‏ كۈن

en: ± 14 days
ug: ±14‎‏ كۈن

en: Specify Range
ug: دائىرە بەلگىلەش

en: _Date
ug: چېسلا(_D)

en: Fro_m
ug: نەدىن(_M)

en: _To
ug: نەگە(_T)

en: _Filter
ug: سۈزگۈچ(_F)

en: New Folder
ug: يېڭى قىسقۇچ

en: _Folder Name
ug: قىسقۇچ ئاتى(_F)

en: _Create
ug: قۇر(_C)

en: Show Sidebar
ug: يان بالداقنى كۆرسەت

en: Edit File Name
ug: ھۆججەت ئات تەھرىر

en: Reset File Name
ug: ھۆججەت ئاتىنى ئەسلىگە قايتۇر

en: File Name
ug: ھۆججەت ئاتى

[ctx: File Chooser tooltips]
note: Translators: 'Show' is a verb
en: Show Options
ug: تاللانمىنى كۆرسەت

en: Visible Files Filter
ug: كۆرۈنۈشچان ھۆججەت سۈزگۈچ

en: Select a _new name for the destination
ug: نىشانغا يېڭى ئات تاللا(_S)

en: R_eset
ug: ئەسلىگە قايتۇر(_E)

en: _Apply this action to all files and folders
ug: مەشغۇلاتنى بارلىق ھۆججەت ۋە قىسقۇچقا قوللان(_A)

en: Change Permissions for Enclosed Files
ug: قىسقۇچ ئىچىدىكى بارلىق ھۆججەتنىڭ ئىمتىيازىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: C_hange
ug: ئۆزگەرت(_H)

en: _Files
ug: ھۆججەت(_F)

en: F_olders
ug: قىسقۇچ(_O)

en: Fi_les
ug: ھۆججەت(_L)

en: Fol_ders
ug: قىسقۇچ(_D)

en: Others
ug: باشقا

en: Fil_es
ug: ھۆججەت(_E)

en: Folde_rs
ug: قىسقۇچ(_R)

en: New _Folder…
ug: يېڭى قىسقۇچ(_F)…

en: New _Document
ug: يېڭى پۈتۈك(_D)

en: Open _With…
ug: ئاچقۇز(_W)…

en: Open in Consol_e
ug: تىزگىن تاختىدا ئاچ(_E)

en: _Paste
ug: چاپلا(_P)

en: Paste as _Link
ug: ئۇلانما سۈپىتىدە چاپلا(_L)

en: Select _All
ug: ھەممىنى تاللا(_A)

en: _Visible Columns
ug: كۆرۈنۈشچان رەت(_V)

en: Empty _Trash…
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلا(_T)…

en: P_roperties
ug: خاسلىق(_R)

en: _Extract
ug: يەش(_E)

en: E_xtract to…
ug: يەش(_X)…

en: _Run as a Program
ug: پىروگراممىدەك ئىجرا قىل(_R)

en: _Open Item Location
ug: تۈر ئورنىنى ئاچ(_O)

en: _Scripts
ug: قوليازما(_S)

en: _Open Scripts Folder
ug: قوليازما قىسقۇچنى ئاچ(_O)

en: Cu_t
ug: كەس(_T)

en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: Move to…
ug: يۆتكە…

en: Copy to…
ug: كۆچۈر…

en: Rena_me…
ug: ئاتىنى ئۆزگەرت(_M)…

en: _Paste Into Folder
ug: قىسقۇچقا چاپلا(_P)

en: Create _Link
ug: ئۇلانما قۇر(_L)

en: C_ompress…
ug: قىس(_O)…

en: Set as Background…
ug: تەگلىككە تەڭشە…

note: Translators: This is the transitive verb meaning 'to send via email' (e.g. 'email this document to Angela).
en: Email…
ug: ئېلخەت…

en: _Delete From Trash…
ug: ئەخلەتخانىدىن ئۆچۈر(_D)…

en: _Delete Permanently…
ug: مەڭگۈلۈك ئۆچۈر(_D)…

en: _Restore From Trash
ug: ئەخلەتخانىدىن ئەسلىگە كەلتۈر(_R)

en: _Remove From Recent
ug: يېقىنقىدىن چىقىرىۋەت(_R)

en: _Copy Address
ug: ئادرېس كۆچۈر(_C)

en: _Remove
ug: چىقىرىۋەت(_R)

en: Select Items Matching
ug: ماس كەلگەن تۈرنى تاللا

en: Full Text Match
ug: تولۇق تېكىست ماسلىق

en: Server Addresses
ug: مۇلازىمېتىر ئادرېسى

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
ug: مۇلازىمېتىر ئادرېسى كېلىشىم ئالدى قوشۇلغۇچىسى ۋە  ئادرېستىن تەشكىل تاپىدۇ. مەسىلەن:

en: Available Protocols
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان كېلىشىم

en: Prefix
ug: ئالدى قوشۇلغۇچى

en: Server address
ug: مۇلازىمېتىر ئادرېسى

en: Server Address Information
ug: مۇلازىمېتىر ئادرېس ئۇچۇرى

en: Password Required
ug: ئىم زۆرۈر

en: Enter password…
ug: ئىم كىرگۈزۈلىدۇ…

en: _Properties
ug: خاسلىق(_P)

en: R_eload
ug: قايتا يۈكلە(_E)

en: St_op
ug: توختا(_O)

en: Add to _Bookmarks
ug: خەتكۈچكە قوش(_B)

en: Remove from _Bookmarks
ug: خەتكۈچتىن چىقىرىۋەت(_B)

en: _Star Folder
ug: قىسقۇچنى يۇلتۇزلا(_S)

en: _Unstar Folder
ug: قىسقۇچنى يۇلتۇزسىزلا(_U)

en: _Copy Location
ug: ئادرېسنى كۆچۈر(_C)

en: _Open in File Manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇچتا ئاچ(_O)

en: Paste as Lin_k
ug: ئۇلانما سۈپىتىدە چاپلا(_K)

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Sort _Folders Before Files
ug: قىسقۇچنى ھۆججەتتىن ئىلگىرى تەرتىپلە(_F)

en: _Expandable Folders in List View
ug: تىزىم كۆرۈنۈشىدە يېيىلىشچان قىسقۇچ(_E)

en: _Action to Open Items
ug: تۈر ئاچىدىغان مەشغۇلات(_A)

en: Optional Context Menu Actions
ug: تاللانما مەزمۇن تىزىملىك مەشغۇلاتى

en: Show more actions in the menus. Keyboard shortcuts can be used even if the actions are not shown.
ug: تىزىملىكتە تېخىمۇ كۆپ مەشغۇلاتنى كۆرسىتىدۇ. مەشغۇلات كۆرۈنمىگەن تەقدىردىمۇ ھەرپتاختا تېزلەتمىسىنى ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: _Delete Permanently
ug: مەڭگۈلۈك ئۆچۈر(_D)

en: Performance
ug: ئۈنۈم

en: These features may cause slowdowns and excess network usage, especially when browsing files outside this device, such as on a remote server.
ug: بۇ ئىقتىدارلار سۈرئەتنى ئاستىلىتىۋېتىشى ۋە تور ئىشلىتىلىشىنى ئاشۇرۇۋېتىشى مۇمكىن، بولۇپمۇ مەزكۇر ئۈسكۈنىنىڭ سىرتىدىكى يەنى يىراقتىكى مۇلازىمېتىردىكى ھۆججەتنى زىيارەت قىلغاندا.

en: Search in Su_bfolders
ug: تارماق قىسقۇچتىن ئىزدە(_B)

en: Show _Thumbnails
ug: كىچىك سۈرەتنى كۆرسەت(_T)

en: _Count Number of Files in Folders
ug: قىسقۇچتىكى ھۆججەتنى سانا(_C)

en: Date and Time Format
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت پىچىمى

en: Choose how dates and times are displayed in list and grid views.
ug: تىزىم ۋە تورسىمان كۆرۈنۈشتە كۆرسىتىدىغان چېسلا ۋە ۋاقىت تاللىنىدۇ.

en: _Simple
ug: ئاددىي(_S)

en: Deta_iled
ug: تەپسىلىي(_I)

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
ug: ھۆججەت ۋە قىسقۇچ ئىسمىنىڭ ئاستىدا كۆرۈنىدىغان ئۇچۇرلار قوشۇلىدۇ. قانچە يېقىنلىتىلسا شۇنچە كۆپ ئۇچۇر كۆرۈنىدۇ.

en: Grid View Captions
ug: تورسىمان كۆرۈنۈش خېتى

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Fi_rst
ug: بىرىنچى(_R)

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Seco_nd
ug: ئىككىنچى(_N)

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: T_hird
ug: ئۈچىنچى(_H)

en: Show File Operations
ug: ھۆججەت مەشغۇلاتىنى كۆرسەت

en: Set Custom Icon
ug: ئىختىيارى سىنبەلگە تەڭشىكى

en: Remove Custom Icon
ug: ئىختىيارى سىنبەلگىنى چىقىرىۋەت

en: Unknown Filesystem
ug: يوچۇن ھۆججەت سىستېمىسى

en: total
ug: جەمئىي

note: Refers to the capacity of the filesystem
en: used
ug: ئىشلىتىلگىنى

note: Refers to the capacity of the filesystem
en: free
ug: بوش

note: Disks refers to GNOME Disks.
en: _Open in Disks
ug: دىسكىدا ئاچ(_O)

en: _Link Target
ug: نىشانغا ئۇلا(_L)

en: Open Link Target
ug: ئۇلانما نىشانىنى ئاچ

en: Parent _Folder
ug: ئاتا قىسقۇچ(_F)

en: Open Parent Folder
ug: ئاتا قىسقۇچنى ئاچ

en: _Permissions
ug: ئىجازەت(_P)

en: _Executable as Program
ug: پىروگراممىدەك ئىجرا قىل(_E)

en: Set Custom Permissions
ug: ئىختىيارى ئىجازەت تەڭشىكى

en: Unknown Permissions
ug: يوچۇن ئىجازەت

en: The permissions of the selected files could not be determined
ug: تاللانغان ھۆججەتنىڭ ئىجازىتىنى جەزملىيەلمىدى

en: Only the owner can edit these permissions
ug: پەقەت ئىگىدارلا ئىجازەتنى تەھرىرلىيەلەيدۇ

en: _Owner
ug: ئىگىدار(_O)

en: Access
ug: زىيارەت

en: Folder Access
ug: قىسقۇچ زىيارىتى

en: File Access
ug: ھۆججەت زىيارىتى

en: _Group
ug: گۇرۇپپا(_G)

en: Other Users
ug: باشقا ئىشلەتكۈچى

en: Security Context
ug: بىخەتەر مۇھىت

en: Change Permissions for _Enclosed Files…
ug: ئىچىدىكى ھۆججەتنىڭ ئىجازىتىنى ئۆزگەرت(_E)…

en: New Filename
ug: يېڭى ھۆججەت ئاتى

en: File Types
ug: ھۆججەت تۈرى

en: _Audio
ug: ئۈن(_A)

en: _Documents
ug: پۈتۈك(_D)

en: _Folders
ug: قىسقۇچ(_F)

en: _Images
ug: سۈرەت(_I)

en: _Spreadsheets
ug: ئېلېكتىرونلۇق جەدۋەل(_S)

en: Te_xt
ug: تېكىست(_X)

en: _Videos
ug: سىن(_V)

en: Specific Type
ug: بەلگىلەنگەن تۈرى

note: Translators: This refers to a date time
en: Used
ug: ئىشلىتىلگىنى

en: _Today
ug: بۈگۈن(_T)

en: _Yesterday
ug: تۈنۈگۈن(_Y)

en: Past _Week
ug: ئۆتكەن ھەپتە(_W)

en: Past _Month
ug: ئۆتكەن ئاي(_M)

en: Past Y_ear
ug: ئۆتكەن يىل(_E)

en: Custom Date Range
ug: ئىختىيارى چېسلا دائىرىسى

en: Text Matching
ug: تېكىست ماسلىقى

en: _Content & Filename
ug: مەزمۇن ۋە ھۆججەت ئاتى(_C)

en: Search Inside Files
ug: ھۆججەتتىن ئىزدە

en: _Only Filename
ug: ھۆججەت ئاتىلا(_O)

en: Don't Search Inside Files
ug: ھۆججەتتىن ئىزدىمە

en: Only Co_ntents
ug: مەزمۇنلا(_N)

en: Add File Type Filter
ug: ھۆججەت تۈرى سۈزگۈچ قوش

en: _Add
ug: قوش(_A)

en: Search for file types
ug: ھۆججەت تۈرىنى ئىزدە

en: Search File Types
ug: ھۆججەت تۈرى ئىزدە

en: Search by type, name, or description
ug: تۈرى، ئاتى ياكى چۈشەندۈرۈشى بويىچە ئىزدەيدۇ

en: Try a different search
ug: باشقا بىر پەرقلىق ئىزدەشنى سىناڭ

en: Search Current Folder
ug: نۆۋەتتىكى قىسقۇچنى ئىزدە

en: Last _Modified
ug: ئاخىرقى ئۆزگەرتىلگەن ۋاقىت(_M)

en: _First Modified
ug: تۇنجى ئۆزگەرتىلگەن ۋاقىت(_F)

en: _Size
ug: چوڭلۇقى(_S)

en: _Type
ug: تۈرى(_T)

en: Last _Trashed
ug: ئاخىرقى ئەخلەتخانىغا تاشلانغان ۋاقتى(_T)

en: Icon Size
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقى

[ctx: menu item]
note: Translators: a menu item in a group of sorting options in a toolbar menu, with criterions such as "A-Z" or "Last Modified".
en: Sort
ug: تەرتىپلە

en: Show _Hidden Files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى كۆرسەت(_H)

en: _Visible Columns…
ug: كۆرۈنۈشچان رەت(_V)…

note: Translators: This is a noun, meaning the options pertaining to the view.
en: View Options
ug: كۆرۈنۈش تاللانمىسى

en: Zoom Out
ug: كىچىكلەت

en: Zoom In
ug: چوڭايت

en: New _Window
ug: يېڭى كۆزنەك(_W)

en: New _Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ(_T)

en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: _Keyboard Shortcuts
ug: ھەرپتاختا تېزلەتمىسى(_K)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _About Files
ug: ھۆججەت ھەققىدە(_A)

en: _New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ(_N)

en: Re_store Closed Tab
ug: ياپقان بەتكۈچنى ئەسلىگە كەلتۈر(_S)

en: Move Tab to New _Window
ug: بەتكۈچنى يېڭى كۆزنەككە يۆتكە(_W)

note: Translators: use “Move Tab _Right” for RTL languages
en: Move Tab _Left
ug: بەتكۈچنى سولغا يۆتكە(_L)

note: Translators: use “Move Tab _Left” for RTL languages
en: Move Tab _Right
ug: بەتكۈچنى ئوڭغا يۆتكە(_R)

en: _Close Tab
ug: بەتكۈچ ياپ(_C)

en: Close _Other Tabs
ug: باشقا بەتكۈچنى ياپ(_O)

en: Main Menu
ug: ئاساسىي تىزىملىك
