Nautilus - en to fur translation catalogue (1083 entries)

en: Run Software
fur: Eseguìs Software

en: Access and organize files
fur: Dopre e organize i files

en: Files, also known as Nautilus, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
fur: Files, cognossût ancje come Nautilus, al è il gjestôr di file predefinît dal ambient grafic GNOME. Al furnìs une semplice e integrade maniere di ministrâ i tiei files e esplorâ il to file-system.

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch apps. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
fur: Nautilus al supuarte dutis lis funzions basilârs di un gjestôr di file e alc di plui. Al pues cirî e ministrâ i tiei files e cartelis (in locâl e suntune rêt), lei e scrivi dâts viers e di dispositîfs estraibii, eseguî scripts e fâ partî aplicazions. Al à trê viodudis: Gridele di iconis, liste di iconis e liste a arbul. Al è pussibil aumentâ lis sôs funzions cun plugins e scripts.

en: Grid View
fur: Viodude a gridele

en: List View
fur: Viodude a liste

en: Search
fur: Cîr

en: Selection of Multiple Files
fur: Selezion di plui files

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: folder;manager;explore;disk;filesystem;nautilus;
fur: cartele;gjestôr;esplore;disc;filesystem;nautilus;

en: New Window
fur: Gnûf barcon

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
fur: Doprâ simpri il cjamp di posizion al puest de rie di percors

en: If set to true, Files will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
fur: Se mitût vêr, Files al doprarà simpri un inseriment testuâl pe sbare dai struments de posizion al puest de rie di percors.

en: Where to perform recursive search
fur: Dulà meti in vore la ricercje ricorsive

en: Locations in which Files should search subfolders. Available values are “local-only”, “always”, “never”.
fur: Lis posizions là che Files al à di cirî tes sot-cartelis. I valôrs disponibii a son “local-only”, “always” e “never”.

en: Filter the search dates using either last used or last modified
fur: Filtre lis datis des ricercjis doprant o l'ultin doprât o l'ultin modificât

en: Filter the search dates using either last used or last modified.
fur: Filtre lis datis des ricercjis doprant o l'ultin doprât o l'ultin modificât.

en: Whether to show a context menu item to delete permanently
fur: Indiche se mostrâ un element tal menù contestuâl pe eliminazion definitive

en: If set to true, Files will show a delete permanently context menu item to bypass the Trash.
fur: Se metût a vêr, Files al mostrarà tal menù contestuâl un element “elimine par simpri” par no doprâ la scovacere.

en: Whether to show context menu items to create links from copied or selected files
fur: Indiche se mostrâ, tal menù contestuâl, i elements par creâ colegaments dai files copiâts o selezionâts

en: If set to true, Files will show context menu items to create links from the copied or selected files.
fur: Se mitût a vêr, Files al mostrarà elements tal menù contestuâl par creâ colegaments dai files copiâts o selezionâts.

en: When to show number of items in a folder
fur: Cuant mostrâ il numar di elements intune cartele

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
fur: Compromès su la visualizazion dal numar di elements intune cartele par motîfs di velocitât. Se metût a “always” alore al ven mostrât simpri il numar totâl di elements, ancje pes cartelis su servidôrs lontans. Se metût a “local-only” alore la conte e ven fate nome sui file locâi. Se metût a “never” alore in nissun câs e je disponibile la conte dai elements.

en: Type of click used to launch/open files
fur: Tipo di click doprât par fa partî/vierzi i files

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
fur: Valôrs pussibii son “single” par fâ partî i files cuntun singul clic o “double” par fâju partî cuntun dopli clic.

en: Show the package installer for unknown MIME types
fur: Mostre l'instaladôr di pachets pai gjenars MIME no cognossûts

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an app to handle it.
fur: Indiche se mostrâ al utent un dialic dal instaladôr di pachets tal câs che al vegni viert un gjenar MIME no cognossût, cussì di podê cirî une aplicazion adeguade par doprâlu.

en: Use extra mouse button events in Files
fur: Dopre i events dai botons adizionâi dal mouse in Files

en: For users with mice that have “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of Files when either is pressed.
fur: Pai utents cui mouse che a àn i botons “indenant” e “indaûr”, cheste clâf e determine se une azion e ven fate dentri Files cuant che un dai doi al ven fracât.

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
fur: Boton mouse par ativâ il comant “indenant” tal barcon di navigazion

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
fur: Pai utents cui mouse che a àn botons par “indenant” e “indaûr”, cheste clâf e configure cuâl boton al ative il comant “indenant” intun barcon di navigazion. I valôrs pussibii a variin tra 6 e 14.

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
fur: Boton mouse par ativâ il comant “indaûr” tal barcon di navigazion

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
fur: Pai utents cui mouse che a àn botons par “indenant” e “indaûr”, cheste clâf e stabilìs cuâl boton al ative il comant “indaûr” intun barcon di navigazion. I valôrs pussibii a variin tra 6 e 14.

en: When to show thumbnails of files
fur: Cuant mostrâ lis miniaturis dai files

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
fur: Compromès su la visualizazion des miniaturis di file par motîfs di velocitât. Se metût a “always” alore la miniature e ven gjenerade simpri, ancje pes cartelis su servidôrs lontans. Se metût a “local-only” alore a vegnin mostradis lis miniaturis nome pai file locâi. Se metût a “never” alore in nissun câs al è pussibil vê une miniature des imagjinis, ma nome iconis gjenerichis. Cheste configurazion si apliche a ducj i files dulà che si pues vê une anteprime.

en: Maximum image size for thumbnailing
fur: Dimension massime de imagjin par vê miniaturis

en: Images over this size (in megabytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
fur: Lis imagjinis parsore di cheste dimension (in megabytes) no vignaran miniaturizadis. Il proposit di cheste configurazion e je chê di evitâ di fâ miniaturis di imagjinis grandis che a podaressin cjapâ une vore di timp par cjariâ o doprâ masse memorie.

en: Default sort order
fur: Ordin predefinît

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” and “starred”.
fur: L'ordin predefinît par i elements te visuâl a iconis. I valôrs pussibii a son “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” e “starred”.

en: Reverse sort order in new windows
fur: Invertìs l'ordin intai gnûfs barcons

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
fur: Se metût a VÊR, i files tai gnûfs barcons a vegnin metûts in ordin inviers. Par esempli, se si ordenin par non, invezit di ordenâju de “a” ae “z”, a vegnin metûts de “z” ae “a”; se metûts par dimension, invezit che in ordin a cressi a vignaran metûts in ordin a diminuî.

en: Default folder viewer
fur: Viodude de cartele predefinide

en: When a folder is visited this viewer is used. Possible values are “list-view”, and “icon-view”.
fur: Cheste viodude e ven doprade cuant che si visite une cartele. I valôrs pussibii a son “list-view” e “icon-view”.

en: Whether to show hidden files
fur: Indiche se mostrâ i files platâts

en: This key is deprecated and ignored. The “show-hidden” key from “org.gtk.Settings.FileChooser” is now used instead.
fur: Cheste clâf e je deprecade e ignorade. La clâf “show-hidden” di “org.gtk.Settings.FileChooser” e ven doprade al so puest, cumò.

en: Whether GTK 4 settings migration happened
fur: Indiche se e je sucedude la migrazion des impostazions GTK4

en: Whether settings shared with GtkFileChooser have been migrated from their GTK 3 keys to the GTK 4 ones.
fur: Indiche se lis impostazions condividudis cun GtkFileChooser a son stadis migradis des lôr clâfs GTK 3 a chês GTK 4.

en: Whether to open the hovered folder after a timeout when drag and drop operation
fur: Indiche se vierzi la cartele sot dal puntadôr dopo un interval di timp inte operazion di strissinament e molâ

en: If this is set to true, when performing a drag and drop operation the hovered folder will open automatically after a timeout.
fur: Se metût a VÊR, cuant che si eseguìs une operazion di strissinament e molâ, la cartele sot dal puntadôr dal mouse e ven vierte in automatic dopo un interval di timp.

en: Whether to have full text search enabled by default when opening a new window/tab
fur: Indiche se vê abilitât in maniere predefinide la ricercje di test complete cuant che si vierç un gnûf barcon/schede

en: If set to true, Files will also match the file contents besides the name. This toggles the default active state, which can still be overridden in the search popover
fur: Se metût a vêr alore Files al confrontarà no dome il non, ma ancje i contignûts dal file. Chest al comute il stât atîf predefinît, che dut câs al pues vignî ignorât tal “popover” de ricercje

en: How to display file timestamps in the views
fur: Cemût visualizâ la marche temporâl dai files tes viodudis

en: If set to 'simple', Files will show Today and Yesterday with time, otherwise the exact date without time. If set to 'detailed', it will always show the exact date and time.
fur: Se metût a 'semplice', Files al mostrarà Vuê e Îr cu la ore, in câs contrari la date precise cence ore. Se metût a 'detaiade', al mostrarà simpri la date e la ore precise.

en: Default format for compressing files
fur: Il formât predefinît par comprimi i files

en: The format that will be selected when compressing files.
fur: Il formât che al vignarà selezionât tal comprimi i files.

en: List of possible captions on icons
fur: Liste di pussibilis didascaliis des iconis

en: A list of captions below an icon in the icon view. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.
fur: Une liste di didascaliis sot di une icone te viodude a iconis. Il numar efetîf di didascaliis mostradis al dipent dal nivel di ingrandiment. Valôrs pussibii a son: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions” e “mime_type”.

en: Default icon view zoom level
fur: Nivel di ingrandiment predefinît te viodude a iconis

en: Default list view zoom level
fur: Nivel di ingrandiment predefinît inte viodude a liste

en: Columns visible in list view
fur: Colonis visibilis inte viodude a liste

en: Column order in list view
fur: Ordin des colonis te viodude a liste

en: Use tree view
fur: Dopre viodude a arbul

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list.
fur: Indiche se doprâ la viodude a arbul al puest de liste plate pe navigazion te viodude a liste.

en: Initial size of the window
fur: Dimension iniziâl dal barcon

en: A tuple containing the initial width and height of the app window.
fur: Une tuple che e conten la largjece e la altece iniziâl dal barcon de aplicazion.

en: Whether the navigation window should be maximized
fur: Indiche se il barcon di navigazion al à di jessi slargjât

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
fur: Indiche se il barcon di navigazion al à di jessi slargjât come impostazion predefinide.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
fur: Tu puedis fermâ cheste operazion scliçant scancele.

en: _Cancel
fur: S_cancele

en: %d hour | %d hours
fur[0]: %d ore
fur[1]: %d oris

en: %d minute | %d minutes
fur[0]: %d minût
fur[1]: %d minûts

en: %d second | %d seconds
fur[0]: %d secont
fur[1]: %d seconts

note: 0 seconds
en: 0 seconds
fur: 0 seconts

en: Title
fur: Titul

en: Comment
fur: Coment

en: Year
fur: An

en: Video Codec
fur: Codec video

en: Video Bit Rate
fur: Velocitât di bit dal video

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
fur[0]: %0.2f fotogram par secont
fur[1]: %0.2f fotograms par secont

en: Frame Rate
fur: Frecuence fotograms

en: Audio Codec
fur: Codec audio

en: Audio Bit Rate
fur: Velocitât di bit dal audio

en: Sample Rate
fur: Frec. di campionament

en: Channels
fur: Canâi

note: Some sort of failure occurred. How 'bout we tell the user?
en: Oops! Something went wrong.
fur: Orpo! Alc al è lât ledrôs.

en: Audio and Video Properties
fur: Propietâts audio e video

en: Audio Properties
fur: Propietâts audio

en: Video Properties
fur: Propietâts video

en: Duration
fur: Durade

en: Container
fur: Contignidôr

en: Audio/Video Properties
fur: Proprietâts Audio/Video

en: Image Type
fur: Gjenar figure

en: Width
fur: Largjece

en: Height
fur: Altece

en: Camera Brand
fur: Marcje machine

en: Camera Model
fur: Model machine

en: Exposure Time
fur: Timp di esposizion

en: Exposure Program
fur: Program di esposizion

en: Aperture Value
fur: Valôr di vierzidure

en: ISO Speed Rating
fur: Sensibilitât ISO

en: Flash Fired
fur: Scat cul flash

en: Metering Mode
fur: Modalitât esposimetri

en: Focal Length
fur: Lungjece focâl

en: Description
fur: Descrizion

en: Keywords
fur: Peraulis clâf

en: Creator
fur: Creatôr

en: Created On
fur: Creât il

en: Rating
fur: Judizi

en: W
fur: O

en: Coordinates
fur: Coordenadis

en: Failed to load image information
fur: Falît tal cjamâ lis informazions de imagjin

en: Image Properties
fur: Propietâts de imagjin

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
fur: Impussibil creâ une cartele necessarie. Par plasê cree la cartele chi daurman o met i permès in mût tâl che e puedi jessi creade:
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
fur: Impussibil creâ la cartele necessarie. Par plasê cree chestis cartelis, o met i permès in mût che a puedin jessi creadis:
    %s

en: --quit cannot be used with URIs.
fur: No si pues doprâ --quit cun URIs.

en: --select must be used with at least an URI.
fur: --select si scugne doprâlu cun almancul un URI.

en: There was an error displaying help
fur: Al è vignût fûr un erôr tal mostrâ la vuide

en: “%s” is an internal protocol. Opening this location directly is not supported.
fur: “%s” al è un protocol interni. Nol è supuartât il vierzi cheste posizion in maniere direte.

en: Show the version of the program.
fur: Mostre la version dal program.

en: Always open a new window for browsing specified URIs
fur: Vierç simpri un gnûf barcon par esplorâ i URI specificâts

en: Quit Nautilus.
fur: Va fûr di Nautilis.

en: Select specified URI in parent folder.
fur: Selezione i URI specificâts te cartele superiôr.

en: [URI…]
fur: [URI...]

en: Could not set as default
fur: Impussibil meti come predefinide

en: Error while setting “%s” as default app: %s
fur: Erôr tal meti “%s” come aplicazion predefinide: %s

note: Translators: %s is the filename.  i.e. "Choose an app to open test.jpg"
en: Choose an app to open <b>%s</b>
fur: Sielç une aplicazion par vierzi <b>%s</b>

en: Open Items
fur: Vierç elements

en: Open Folder
fur: Vierç cartele

en: Open File
fur: Vierç file

en: Unable to start the program:
    %s
fur: Impussibil inviâ il program:
    %s

en: The program is not marked as executable.
fur: Il program nol è stât segnât tant che eseguibil.

en: Unable to locate the program
fur: Impussibil cjatâ il program

en: Oops! There was a problem running this software.
fur: Orpo! Al è vignût fûr un probleme fasint zirâ chest software.

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
fur: Se no tu ti fidis di cheste posizion o no si è sigûrs, frache Anule.

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
fur: “%s” al à un software pensât par jessi inviât in automatic. Vûstu fâlu partî?

en: _Run
fur: _Eseguìs

en: “%s” would not be a unique new name.
fur: “%s” nol sarà un non gnûf unic.

en: “%s” would conflict with an existing file.
fur: “%s” al pues causâ conflit cun un file esistent.

en: Name cannot be empty.
fur: Nol è pussibil vê un non vueit.

en: Name cannot contain “/”.
fur: Il non nol pues contignî il caratar “/”.

en: “.” is not a valid name.
fur: “.” nol è un non valit.

en: “..” is not a valid name.
fur: “..” nol è un non valit.

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
fur[0]: Cambie il non di %d cartele
fur[1]: Cambie il non di %d cartelis

en: Rename %d File | Rename %d Files
fur[0]: Cambie il non di %d file
fur[1]: Cambie il non di %d files

note: To translators: %d is the total number of files and folders. * Singular case of the string is never used
en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
fur[0]: Cambie il non di %d file e cartele
fur[1]: Cambie il non di %d files e cartelis

en: Original Name (Ascending)
fur: Non origjinâl (lant sù)

en: Original Name (Descending)
fur: Non origjinâl (lant jù)

en: First Modified
fur: Modificât pe prime volte

en: Last Modified
fur: Modificât pe ultime volte

en: First Created
fur: Creât pe prime volte

en: Last Created
fur: Creât pe ultime volte

en: Camera model
fur: Model machine

en: Creation date
fur: Date creazion

en: Season number
fur: Numar de stagjon

en: Episode number
fur: Numar di episodi

en: Track number
fur: Numar dal toc

en: Artist name
fur: Non artist

en: Album name
fur: Non album

en: Original file name
fur: Non file origjinâl

en: Home
fur: Cjase

en: Clipboard string cannot be NULL.
fur: La stringhe des notis no pues jessi NULL.

note: Translators: Do not translate 'cut' and 'copy'. These are literal keywords.
en: Nautilus Clipboard must begin with “cut” or “copy”.
fur: Lis notis di Nautilus a scugnin scomençâ cun “cut” o “copy”.

en: Nautilus Clipboard must not have empty lines.
fur: Lis notis di Nautilus no àn di vê riis vueidis.

en: View More
fur: Viôt di plui

en: Name
fur: Non

en: The name and icon of the file.
fur: Il non e la icone dal file.

en: Size
fur: Dimension

en: The size of the file.
fur: La dimension dal file.

en: Type
fur: Gjenar

en: The type of the file.
fur: Il gjenar di file.

en: Modified
fur: Modificât

en: The date the file was modified.
fur: Cuant che il file al è stât modificât.

en: Detailed Type
fur: Gjenar detaiât

en: The detailed type of the file.
fur: Il gjenar in detai dal file.

en: Accessed
fur: Acedût

en: The date the file was accessed.
fur: Cuant che si è jentrâts tal file.

en: Created
fur: Creât

en: The date the file was created.
fur: La date di cuant che al è stât creât il file.

en: Owner
fur: Paron

en: The owner of the file.
fur: Il paron di chest file.

en: Group
fur: Grup

en: The group of the file.
fur: Il grup dal file.

en: Permissions
fur: Permès

en: The permissions of the file.
fur: I permès dal file.

en: Recency
fur: Di resint

en: The date the file was accessed by the user.
fur: La date di cuant che il file al è stât doprât dal utent.

en: Shows if file is starred.
fur: Al mostre se il file al è segnât cuntune stele (preferît).

en: Trashed On
fur: Butât te scovacere ai

en: Date when file was moved to the Trash
fur: Date di cuant che il file al è stât spostât te scovacere

en: Original Location
fur: Posizion di origjin

en: Original location of file before moved to the Trash
fur: Posizion origjinâl dal file prime di jessi spostât te scovacere

en: Relevance
fur: Rilevance

en: Relevance rank for search
fur: Graduatorie di rilevance pe ricercje

en: Compatible with all operating systems.
fur: Compatibil cun ducj i sistemis operatîfs.

en: Encrypted ZIP (.zip)
fur: ZIP cifrât (.zip)

en: Password-protected ZIP, must be installed on Windows and Mac.
fur: File .zip protet di password, tu âs di instalâlu su Windows o Mac.

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
fur: Archivis plui piçui ma nome par Linux e Mac.

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
fur: Archivis plui piçui ma si scugnin instalâ su Windows o Mac.

en: Details: %s
fur: Detais: %s

en: There was an error launching the app.
fur: Al è vignût fûr un erôr tal fâ partî la aplicazion.

en: Details: The proxy has not been created.
fur: Detais: Il proxy nol è stât creât.

en: _Move Here
fur: _Môf culì

en: _Copy Here
fur: _Copie culì

en: _Link Here
fur: Cree co_legament achì

en: Cancel
fur: Scancele

en: Dropped Image
fur: Imagjin molade

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
fur: No tu âs i permès necessaris par viodi i contignûts di “%s”.

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
fur: Impussibil cjatâ “%s”. Forsit al è stât eliminât di pôc timp.

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
fur: Mi displâs, no tu puedis mostrâ ducj i contignûts di “%s”: %s

en: This location could not be displayed.
fur: Nol è pussibil mostrâ cheste posizion.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
fur: No tu âs i permès necessaris par cambiâ il grup di “%s”.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
fur: Impussibil cambiâ il grup di “%s”: %s

en: The group could not be changed.
fur: Nol è pussibil cambiâ il grup.

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
fur: Impussibil cambiâ il proprietari di “%s”: %s

en: The owner could not be changed.
fur: Nol è pussibil cambiâ il proprietari.

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
fur: Impussibil cambiâ i permès di “%s”: %s

en: The permissions could not be changed.
fur: Nol è pussibil cambiâ i permès.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
fur: Il non “%s” al è za doprât in cheste posizion. Sielç par plasê un altri non.

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
fur: Nol è nissun “%s” in cheste posizion. Isal forsit stât spostât o eliminât?

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
fur: No tu âs i permès necessaris par cambiâ non a “%s”.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “%c”. Please use a different name.
fur: Il non “%s” nol è valit parcè che al à dentri il caratar “%c”. Par plasê dopre un altri non.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
fur: Il non “%s” nol è valit. Par plasê dopre un altri non.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
fur: Il non “%s” al è masse lunc. Par plasê dopre un altri non.

en: Could not rename “%s” because a process is using it. If it's open in another application, close it before renaming it.
fur: Nol è stât pussibil cambiâ non a “%s” parcè che un procès lu sta doprant. Se al è viert intune altre aplicazion, sierile prime di cambiâi non.

note: fall through
en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
fur: Impussibil cambiâ non di “%s” a “%s”: %s

en: The item could not be renamed.
fur: No si pues cambiâ non al element.

en: Renaming “%s” to “%s”.
fur: Modifiche dal non di “%s” in “%s”.

en: This file cannot be mounted
fur: No si pues montâ chest file

en: This file cannot be unmounted
fur: No si pues dismontâ chest file

en: This file cannot be ejected
fur: No si rive a parâ fûr chest file

en: This file cannot be started
fur: No si pues fâ partî chest file

en: This file cannot be stopped
fur: No si pues fermâ chest file

en: Slashes are not allowed in filenames
fur: No si pues doprâ lis sbaris tai nons dai files

en: Toplevel files cannot be renamed
fur: No si pues cambiâ non ai files di nivel principâl

en: File not found
fur: File no cjatât

en: Not allowed to set permissions
fur: Nol è permetût configurâ i permès

en: Not allowed to set owner
fur: Nol è permetût configurâ il proprietari

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
fur: Il proprietari “%s” nol esist

en: Not allowed to set group
fur: Nol è permetût configurâ il grup

en: Specified group “%s” doesn’t exist
fur: Il grup “%s” nol esist

note: Translators: This is a username followed by "(You)" to indicate the file is owned by the current user
en: %s (You)
fur: %s (Tu)

en: %'u item | %'u items
fur[0]: %'u element
fur[1]: %'u elements

en: %'u folder | %'u folders
fur[0]: %'u cartele
fur[1]: %'u cartelis

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
fur: ? elements

note: Translators: This about a file type.
en: Unknown type
fur: Gjenar no cognossût

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: Unknown
fur: No cognossût

en: Font
fur: Caratar

en: Image
fur: Figure

en: Archive
fur: Archivi

en: Text
fur: Test

en: Contacts
fur: Contats

en: Calendar
fur: Calendari

en: Presentation
fur: Presentazion

en: Spreadsheet
fur: Sfuei di calcul

note: Refers to a file type which is known but not one of the basic types
en: Other
fur: Altri

en: Binary
fur: Binari

en: Folder
fur: Cartele

en: Link
fur: Colegament

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). Translators: File name for new symlink. %s is target's name
en: Link to %s
fur: Colegament a %s

en: Link (broken)
fur: Colegament (rot)

note: Translators: This refers to available space in a folder; e.g.: 100 MB Free
en: %s Free
fur: %s libars

note: Translators: A "." is added in between file name and starring * action description as a useful pause in the screen reader * announcement.
en: %s. Starred
fur: %s. Preferît

en: Replace When Saving?
fur: Sostituî al salvament?

en: “%s” already exists in “%s”. Saving will replace or overwrite its contents.
fur: “%s” al esist za in “%s”. Il salvament al sostituirà o al sorescrivarà i siei contignûts.

en: _Replace
fur: _Sostituìs

en: Folder names cannot contain “/”
fur: I nons des cartelis no puedin vê il caratar “/”

en: File names cannot contain “/”
fur: I nons dai files no puedin vê il caratar “/”

en: A folder cannot be called “.”
fur: Nol è pussibil clamâ une cartele “.”

en: A file cannot be called “.”
fur: Nol è pussibil clamâ un file “.”

en: A folder cannot be called “..”
fur: Nol è pussibil clamâ une cartele “..”

en: A file cannot be called “..”
fur: Nol è pussibil clamâ un file “..”

en: Folder name is too long
fur: Non de cartele masse lunc

en: File name is too long
fur: Non dal file masse lunc

note: We must warn about the side effect
en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden
fur: Lis cartelis cul “.” al inizi dal lôr non a son platadis

en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden
fur: I files cul “.” al inizi dal lôr non a son platâts

en: A folder with that name already exists
fur: Une cartele cun chel non e esist za

en: A file with that name already exists
fur: Un file cun chel non e esist za

en: _Skip
fur: _Salte

en: S_kip All
fur: Salte duc_j

en: _Retry
fur: To_rne a provâ

en: _Delete
fur: _Elimine

en: Delete _All
fur: Elimine _ducj

en: Replace _All
fur: Sostituìs d_ut

en: _Merge
fur: U_nìs

en: Merge _All
fur: Unìs _ducj

en: Copy _Anyway
fur: Copie _di istès

en: Proceed _Anyway
fur: Continue di _istès

en: Empty _Trash
fur: Dis_vuede scovacere

en: %'d second | %'d seconds
fur[0]: %'d secont
fur[1]: %'d seconts

en: %'d minute | %'d minutes
fur[0]: %'d minût
fur[1]: %'d minûts

en: %'d hour | %'d hours
fur[0]: %'d ore
fur[1]: %'d oris

en: unknown
fur: no cognossût

en: Permanently Delete “%s”?
fur: Eliminâ par simpri “%s”?

en: Permanently Delete %'d Selected Item? | Permanently Delete %'d Selected Items?
fur[0]: Eliminâ par simpri %'d element selezionât?
fur[1]: Eliminâ par simpri i %'d elements selezionâts?

en: Permanently deleted items can not be restored
fur: I elements eliminâts par simpri no si podaran recuperâ

en: Empty Trash?
fur: Disvuedâ la scovacere?

en: All items in the Trash will be permanently deleted
fur: Ducj i elements te scovacere a vignaran eliminâts par simpri

note: Translators: This action removes a file from Recent
en: Cleared “%s”
fur: “%s” gjavât vie

en: Deleted “%s”
fur: “%s” eliminât

note: Translators: This action removes a file from Recent
en: Clearing “%s”
fur: Daûr a gjavâ vie “%s”

en: Deleting “%s”
fur: Daûr a eliminâ “%s”

note: Translators: This action removes file(s) from Recent
en: Cleared %'d file | Cleared %'d files
fur[0]: Gjavât vie %'d file
fur[1]: Gjavâts vie %'d files

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
fur[0]: Eliminât %'d file
fur[1]: Eliminâts %'d files

note: Translators: This action removes file(s) from Recent
en: Clearing %'d file | Clearing %'d files
fur[0]: Daûr a gjavâ vie %'d file
fur[1]: Daûr a gjavâ vie %'d files

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
fur[0]: Daûr a eliminâ %'d file
fur[1]: Daûr a eliminâ %'d files

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 files/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
fur[0]: %'d / %'d — Al reste %s
fur[1]: %'d / %'d — A restin %s

en: (%d file/s) | (%d files/s)
fur[0]: (%d file/sec)
fur[1]: (%d files/sec)

en: Failed to delete all child files
fur: Nol è stât pussibil eliminâ ducj i files fi

en: Error while deleting.
fur: Erôr dilunc la eliminazion.

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
fur: No tu âs i permès necessaris par eliminâ la cartele “%s”.

en: There was an error deleting the folder “%s”.
fur: Al è vignût fûr un erôr tal eliminâ la cartele “%s”.

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
fur: No tu âs i permès necessaris par eliminâ il file “%s”.

en: There was an error deleting the file “%s”.
fur: Al è vignût fûr un erôr tal eliminâ il file “%s”.

en: Trashing “%s”
fur: Daûr a butâ te scovacere “%s”

en: Trashed “%s”
fur: “%s” butât te scovacere

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
fur[0]: Daûr a movi te scovacere %'d file
fur[1]: Daûr a movi te scovacere %'d files

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
fur[0]: Mot te Scovacere %'d file
fur[1]: Mots te Scovacere %'d files

note: Translators: %s is a file name
en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
fur: No si pues butâ te scovacere “%s”. Eliminâlu daurman?

en: This remote location does not support sending items to the trash.
fur: Cheste posizion esterne no supuarte il mandâ elements te scovacere.

en: Trashing Files
fur: Si sta butant i files te scovacere

en: Deleting Files
fur: Daûr a eliminâ i files

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to eject “%s”
fur: No si pues parâ fûr “%s”

en: Unable to unmount “%s”
fur: Impussibil dismontâ “%s”

en: Empty Trash Before Ejecting?
fur: Disvuedâ la scovacere prime di parâ fûr?

en: Empty the trash to free up space on “%s”. All trashed items will be permanently deleted.
fur: Disvuede la scovacere par liberâ spazi su “%s”. Ducj i elements butâts vie te scovacere a vignaran eliminâts par simpri.

en: Do _Not Empty
fur: _No sta disvuedâ

note: Translators: This is an action in a dialog to * clear trashed items.
en: _Empty
fur: _Disvuede

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to access “%s”
fur: No si pues entrâ in “%s”

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
fur[0]: Daûr a prontâ la copie di %'d file (%s)
fur[1]: Daûr a prontâ la copie di %'d files (%s)

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
fur[0]: Daûr a prontâ a movi %'d file (%s)
fur[1]: Daûr a prontâ a movi %'d files (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
fur[0]: Daûr a prontâ la eliminazion di %'d file (%s)
fur[1]: Daûr a prontâ la eliminazion di %'d files (%s)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
fur[0]: Daûr a prontâ a movi te scovacere %'d file
fur[1]: Daûr a prontâ a movi te scovacere %'d files

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
fur[0]: Daûr a prontâ la compression di %'d file
fur[1]: Daûr a prontâ la compression di %'d files

en: Error while copying.
fur: Erôr intant che si copiave.

en: Error while moving.
fur: Erôr intant che si spostave.

en: Error while moving files to trash.
fur: Erôr intant che si spostave i files te scovacere.

en: Error while compressing files.
fur: Erôr tal striçâ i files.

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
fur: Nol è pussibil doprâ i files te cartele “%s” parcè che no tu âs i permès par viodiju.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
fur: Al è saltât fûr un erôr tal otignî informazions sui files te cartele “%s”.

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
fur: Nol è pussibil doprâ la cartele “%s” parcè che no tu âs i permès par leile.

en: There was an error reading the folder “%s”.
fur: Al è vignût fûr un erôr tal lei la cartele “%s”.

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
fur: Nol è pussibil doprâ il file “%s” parcè che no tu âs i permès par leilu.

en: There was an error getting information about “%s”.
fur: Al è saltât fûr un erôr tal vê informazions su “%s”.

en: Error while copying to “%s”.
fur: Erôr intal copiâ su “%s”.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
fur: No tu âs il permès par acedi ae cartele di destinazion.

en: There was an error getting information about the destination.
fur: Al è vignût fûr un erôr tal vê informazions su la destinazion.

en: The destination is not a folder.
fur: La destinazion no je une cartele.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
fur: Nol è avonde spazi libar su la destinazion. Prove a gjavâ cualchi file par fâ puest.

en: %s more space is required to copy to the destination.
fur: Al covente plui spazi (%s) par copiâ inte destinazion.

en: File too Large for Destination
fur: File masse grant pe destinazion

en: Files bigger than 4.3 GB cannot be copied onto a FAT filesystem.
fur: Nol è pussibil copiâ sui filesystems FAT i files plui grancj di 4.3 GB.

en: The destination is read-only.
fur: La destinazion e je dome in leture.

en: Moving “%s” to “%s”
fur: Daûr a spostâ “%s” su “%s”

en: Moved “%s” to “%s”
fur: Spostât “%s” su “%s”

en: Copying “%s” to “%s”
fur: Daûr a copiâ “%s” su “%s”

en: Copied “%s” to “%s”
fur: Copiât “%s” su “%s”

en: Duplicating “%s”
fur: Daûr a dopleâ “%s”

en: Duplicated “%s”
fur: Dopleât “%s”

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
fur[0]: Daûr a movi %'d file su “%s”
fur[1]: Daûr a movi %'d files su “%s”

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
fur[0]: Daûr a copiâ %'d file su “%s”
fur[1]: Daûr a copiâ %'d files su “%s”

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
fur[0]: Spostât %'d file su “%s”
fur[1]: Spostâts %'d files su “%s”

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
fur[0]: Copiât %'d file su “%s”
fur[1]: Copiâts %'d files su “%s”

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
fur[0]: Daûr a duplicâ %'d file in “%s”
fur[1]: Daûr a duplicâ %'d files in “%s”

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
fur[0]: Duplicât %'d file in “%s”
fur[1]: Duplicât %'d files in “%s”

note: To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %s to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kB / 4 MB -- 2 hours left (4 kB/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument). To translato
en: %s / %s — %s left (%s/s) | %s / %s — %s left (%s/s)
fur[0]: %s / %s — al reste %s (%s/s)
fur[1]: %s / %s — a restin %s (%s/s)

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 kB/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left (%s/s) | %'d / %'d — %s left (%s/s)
fur[0]: %'d / %'d — al reste %s (%s/sec)
fur[1]: %'d / %'d — a restin %s (%s/sec)

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
fur: Nol è pussibil copiâ la cartele “%s” parcè che no tu âs i permès par creâle te destinazion.

en: There was an error creating the folder “%s”.
fur: Al è vignût fûr un erôr tal creâ la cartele “%s”.

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
fur: Nol è pussibil copiâ i files te cartele “%s” parcè che no tu âs i permès par viodiju.

en: _Skip files
fur: _Salte files

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
fur: Nol è pussibil copiâ la cartele “%s” parcè che no tu âs i permès par leile.

en: Error while moving “%s”.
fur: Erôr intal spostâ “%s”.

en: Could not remove the source folder.
fur: No si pues gjavâ la cartele di origjin.

en: There was an error getting information about the source.
fur: Al è vignût fûr un erôr tal vê informazions su la sorzint.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
fur: No tu puedis spostâ une cartele dentri se stesse.

en: You cannot copy a folder into itself.
fur: No tu puedis copiâ une cartele dentri se stesse.

en: The destination folder is inside the source folder.
fur: La cartele di destinazion e je dentri de cartele sorzint.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
fur: No tu puedis spostâ un file parsore se stes.

en: You cannot copy a file over itself.
fur: No tu puedis copiâ un file parsore se stes.

en: The source file would be overwritten by the destination.
fur: Il file sorzint nol sarà sorescrit de destinazion.

en: Error while copying “%s”.
fur: Erôr intal copiâ “%s”.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
fur: Impussibil gjavâ il file za esistent cul stes non in %s.

en: There was an error copying the file into %s.
fur: Al è saltât fûr un erôr intal copiâ il file in %s.

en: Copying Files
fur: Copie dai files

en: Preparing to move to “%s”
fur: Daûr a prontâ a movi su “%s”

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
fur[0]: Daûr a prontâ a movi %'d file
fur[1]: Daûr a prontâ a movi %'d files

en: There was an error moving the file into %s.
fur: Al è vignût fûr un erôr intant che si spostave il file in %s.

en: Moving Files
fur: Daûr a movi i files

en: Creating links in “%s”
fur: Creazion dai colegaments in “%s”

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
fur[0]: Daûr a creâ il colegament a %'d file
fur[1]: Daûr a creâ i colegaments a %'d files

en: Error while creating link to “%s”.
fur: Erôr tal creâ il colegament a “%s”.

en: Symbolic links only supported for local files
fur: I colegaments simbolics a son supuartâts dome pai files locâi

en: The target doesn’t support symbolic links.
fur: La destinazion no supuarte i colegaments simbolics.

en: There was an error creating the symlink in %s.
fur: Al è vignût fûr un erôr intal creâ un colegament simbolic in %s.

en: Setting permissions
fur: Impostazion permès

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
fur: Cartele cence non

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
fur: Document cence non

en: Error while creating directory “%s”.
fur: Erôr tal creâ la cartele “%s”.

en: Error while creating file “%s”.
fur: Erôr tal creâ il file “%s”.

en: There was an error creating the directory in %s.
fur: Al è vignût fûr un erôr tal creâ la cartele in %s.

en: Saving image to file
fur: Daûr a salvâ la imagjin sul file

en: Successfully saved image to file
fur: Imagjin salvade cun sucès sul file

en: Failed to save image
fur: Nol è stât pussibil salvâ la imagjin

note: Translators: This is used to auto-generate a file name for pasted images from * the clipboard i.e. "Pasted image.png", "Pasted image 1.png", ...
en: Pasted image
fur: Imagjin tacade

en: Retrieving clipboard data
fur: Daûr a recuperâ i dâts des notis

en: Retrieving image data
fur: Daûr a recuperâ i dâts de imagjin

en: Emptying Trash
fur: Disvuede la scovacere

en: Verifying destination
fur: Daûr a verificâ destinazion

en: Extracting “%s”
fur: Daûr a tirâ fûr “%s”

en: Error extracting “%s”
fur: Erôr intal tirâ fûr “%s”

en: There was an error while extracting “%s”.
fur: Al è vignût fûr un erôr tal tirâ fûr “%s”.

en: Not enough free space to extract “%s”
fur: No vonde spazi libar par estrai “%s”

en: Extracted “%s” to “%s”
fur: Tirât fûr “%s” in “%s”

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
fur[0]: Tirât fûr %'d file in “%s”
fur[1]: Tirât fûr %'d files in “%s”

en: Preparing to extract
fur: Daûr a prontâ la estrazion

en: Extracting Files
fur: Daûr a tirâ fûr i files

en: Compressing “%s” into “%s”
fur: Daûr a striçâ “%s” in “%s”

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
fur[0]: Daûr a striçâ %'d file in “%s”
fur[1]: Daûr a striçâ %'d files in “%s”

en: Error compressing “%s” into “%s”
fur: Erôr tal striçâ “%s” in “%s”

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
fur[0]: Erôr tal striçâ %'d file in “%s”
fur[1]: Erôr tal striçâ %'d files in “%s”

en: There was an error while compressing files.
fur: Al è vignût fûr un erôr striçant i files.

en: Compressed “%s” into “%s”
fur: Striçât “%s” in “%s”

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
fur[0]: Striçât %'d file in “%s”
fur[1]: Striçâts %'d files in “%s”

en: Compressing Files
fur: Daûr a striçâ i files

en: Searching…
fur: Daûr a cirî…

en: Loading…
fur: Daûr a cjamâ…

en: Examples:
fur: Esemplis:

en: Could not paste files
fur: Impussibil tacâ i files

en: Cannot paste files into Starred
fur: Impussibil tacâ i files tai Preferîts

en: Cannot paste files into Recent
fur: Impussibil tacâ i files tai Resints

en: Cannot paste files into Trash
fur: Impussibil tacâ i files te Scovacere

en: Permissions do not allow pasting files in this directory
fur: I permès no lassin tacâ i files in cheste cartele

en: “%s” selected
fur: Selezionât “%s”

en: %'d folder selected | %'d folders selected
fur[0]: %'d cartele selezionade
fur[1]: %'d cartelis selezionadis

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
fur[0]: (cun dentri %'d element)
fur[1]: (cun dentri %'d elements)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
fur[0]: (cun dentri un totâl di %'d element)
fur[1]: (cun dentri un totâl di %'d elements)

en: %'d item selected | %'d items selected
fur[0]: %'d element selezionât
fur[1]: %'d elements selezionâts

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
fur[0]: %'d altri element selezionât
fur[1]: %'d altris elements selezionâts

en: Search _Settings
fur: Cîr tes impostazions

en: Search _Everywhere
fur: Cîr _dapardut

en: More locations can be added to search in the settings
fur: Tes impostazions al è pussibil zontâ ae ricercje altris posizions

note: Translators: %s is the name of the search location formatted for display
en: No matches in “%s”
fur: Nissune corispondence in “%s”

en: No Results Found
fur: Nissun risultât cjatât

en: Trash is Empty
fur: La scovacere e je vueide

en: No Starred Files
fur: Nissun file preferît

en: No Recent Files
fur: Nissun file resint

en: No Known Connections
fur: Nissune conession cognossude

en: Enter an address to connect to a network location.
fur: Inserìs une direzion par conetiti a une posizion di rêt.

en: Folder is Empty
fur: La cartele e je vueide

en: Select Move Destination
fur: Sielç destinazion spostament

en: Select Copy Destination
fur: Sielç destinazion copie

en: _Select
fur: _Selezione

en: Select Extract Destination
fur: Sielç destinazion di estrazion

en: Error sending email.
fur: Erôr tal inviâ la e-mail.

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to remove “%s”
fur: Impussibil gjavâ “%s”

en: Unable to stop drive
fur: No si pues fermâ il dispositîf

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to start “%s”
fur: Impussibil fâ partî “%s”

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
fur[0]: Gnove cartele cun selezion (%'d element)
fur[1]: Gnove cartele cun selezion (%'d elements)

en: Open With %s
fur: Vierç cun %s

en: Run
fur: Eseguìs

en: Extract
fur: Tire fûr

en: Extract to…
fur: Tire fûr su…

en: Open
fur: Vierç

en: _Start
fur: _Fâs partî

en: _Connect
fur: _Conetiti

en: _Start Multi-disk Drive
fur: _Fâs partî il Dispositîf Multi-disc

en: U_nlock Drive
fur: S_bloche Dispositîf

en: Stop Drive
fur: Ferme Dispositîf

en: _Safely Remove Drive
fur: _Gjave dispositîf in sigurece

en: _Disconnect
fur: _Disconet

en: _Stop Multi-disk Drive
fur: _Ferme Dispositîf Multi-disc

en: _Lock Drive
fur: _Bloche Dispositîf

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: Dropped Text.txt
fur: Test molât.txt

en: Drag and drop is not supported.
fur: Strissine e mole nol è supuartât.

en: An invalid drag type was used.
fur: Al è stât doprât un gjenar di strissinament no valit.

en: Undo
fur: Anule

en: Undo last action
fur: Anule ultime azion

en: Redo
fur: Torne a fâ modifiche

en: Redo last undone action
fur: Torne fâs la ultime azion anulade

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
fur[0]: Torne sposte %d element su “%s”
fur[1]: Torne sposte %d elements su “%s”

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
fur[0]: Sposte %d element su “%s”
fur[1]: Sposte %d elements su “%s”

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
fur[0]: _Anule spostament %d element
fur[1]: _Anule spostament %d elements

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
fur[0]: _Torne sposte %d element
fur[1]: _Torne sposte %d elements

en: Move “%s” back to “%s”
fur: Torne sposte “%s” su “%s”

en: Move “%s” to “%s”
fur: Sposte “%s” su “%s”

en: _Undo Move
fur: _Anule spostament

en: _Redo Move
fur: _Torne Sposte

en: _Undo Restore From Trash
fur: _Anule il ripristinament de Scovacere

en: _Redo Restore From Trash
fur: _Torne ripristine de Scovacere

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
fur[0]: Torne môf %d element te Scovacere
fur[1]: Torne môf %d elements te Scovacere

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
fur[0]: Tire fûr %d element de scovacere
fur[1]: Tire fûr %d elements de scovacere

en: Move “%s” back to trash
fur: Torne meti “%s” te scovacere

en: Restore “%s” from trash
fur: Tire fûr “%s” de Scovacere

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
fur[0]: Scancele %d element copiât
fur[1]: Scancele %d elements copiâts

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
fur[0]: Copie %d element su “%s”
fur[1]: Copie %d elements su “%s”

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
fur[0]: _Anule Copie %d element
fur[1]: _Anule Copie %d elements

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
fur[0]: _Torne Copie %d element
fur[1]: _Torne Copie %d elements

en: Delete “%s”
fur: Elimine “%s”

en: Copy “%s” to “%s”
fur: Copie “%s” su “%s”

en: _Undo Copy
fur: _Anule copie

en: _Redo Copy
fur: _Torne Copie

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
fur[0]: Elimine %d element dopleât
fur[1]: Elimine %d elements dopleâts

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
fur[0]: Doplee %d element in “%s”
fur[1]: Doplee %d elements in “%s”

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
fur[0]: _Anule dopleament di %d element
fur[1]: _Anule dopleament di %d elements

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
fur[0]: _Torne doplee %d element
fur[1]: _Torne doplee %d elements

en: Duplicate “%s” in “%s”
fur: Doplee “%s” in “%s”

en: _Undo Duplicate
fur: _Anule dopleament

en: _Redo Duplicate
fur: _Torne a dopleâ

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
fur[0]: Elimine i colegaments a %d element
fur[1]: Elimine i colegaments a %d elements

en: Create links to %d item | Create links to %d items
fur[0]: Cree colegaments a %d element
fur[1]: Cree colegaments a %d elements

en: Delete link to “%s”
fur: Elimine colegament a “%s”

en: Create link to “%s”
fur: Cree colegament a “%s”

en: _Undo Create Link
fur: _Anule la creazion dal colegament

en: _Redo Create Link
fur: _Torne cree colegament

en: Create an empty file “%s”
fur: Creâ un file vueit “%s”

en: _Undo Create Empty File
fur: _Anule il creâ dal file vueit

en: _Redo Create Empty File
fur: _Torne cree il file vueit

en: Create a new folder “%s”
fur: Cree une gnove cartele “%s”

en: _Undo Create Folder
fur: _Anule il creâ de cartele

en: _Redo Create Folder
fur: _Torne cree cartele

en: Create new file “%s” from template
fur: Cree gnûf file “%s” dal model

en: _Undo Create From Template
fur: _Anule il creâ dal model

en: _Redo Create From Template
fur: _Torne cree dal model

en: Rename “%s” as “%s”
fur: Modifiche non di “%s” come “%s”

en: _Undo Rename
fur: _Anule il cambiament di non

en: _Redo Rename
fur: _Torne cambie non

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
fur[0]: Cambiâ non in bloc %d file
fur[1]: Cambiâ non in bloc %d files

en: _Undo Batch Rename
fur: _Anule il cambiament di non in bloc

en: _Redo Batch Rename
fur: _Torne cambie non in bloc

en: Unstar %d file | Unstar %d files
fur[0]: Gjave preferît a %d file
fur[1]: Gjave preferît a %d files

en: Star %d file | Star %d files
fur[0]: Met preferît a %d file
fur[1]: Met preferît a %d files

en: _Undo Starring
fur: _Anule il meti preferît

en: _Redo Starring
fur: _Torne met preferît

en: _Undo Unstarring
fur: _Anule il gjavâ preferît

en: _Redo Unstarring
fur: _Torne gjave preferît

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
fur[0]: Môf %d file te scovacere
fur[1]: Môf %d file te scovacere

en: Restore “%s” to “%s”
fur: Torne met “%s” su “%s”

en: Move “%s” to trash
fur: Môf “%s” te scovacere

en: _Undo Trash
fur: _Anule il movi te Scovacere

en: _Redo Trash
fur: _Torne môf te Scovacere

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
fur: Torne met i permès origjinâi ai elements contignûts in “%s”

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
fur: Stabilìs i permès dai elements contignûts in “%s”

en: _Undo Change Permissions
fur: _Anule il cambiament dai permès

en: _Redo Change Permissions
fur: _Torne cambie i permès

en: Restore original permissions of “%s”
fur: Torne met i permès origjinâi a “%s”

en: Set permissions of “%s”
fur: Stabilìs i permès di “%s”

en: Restore group of “%s” to “%s”
fur: Torne met come grup di “%s” “%s”

en: Set group of “%s” to “%s”
fur: Met grup di “%s” a “%s”

en: _Undo Change Group
fur: _Anule cambie grup

en: _Redo Change Group
fur: _Torne cambie grup

en: Restore owner of “%s” to “%s”
fur: Torne met come proprietari di “%s” “%s”

en: Set owner of “%s” to “%s”
fur: Met proprietari di “%s” a “%s”

en: _Undo Change Owner
fur: _Anule cambie proprietari

en: _Redo Change Owner
fur: _Torne cambie proprietari

en: _Undo Extract
fur: _Anule estrazion

en: _Redo Extract
fur: _Torne tire fûr

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
fur[0]: Elimine %d file tirât fûr
fur[1]: Elimine %d files tirâts fûr

en: Extract “%s”
fur: Tire fûr “%s”

en: Extract %d file | Extract %d files
fur[0]: Tire fûr %d file
fur[1]: Tire fûr %d files

en: Compress “%s”
fur: Strice “%s”

en: Compress %d file | Compress %d files
fur[0]: Strice %d file
fur[1]: Strice %d files

en: _Undo Compress
fur: _Anule compression

en: _Redo Compress
fur: _Torne strice

en: Could not determine original location of “%s”
fur: No pues determinâ la posizion origjinâl di “%s”

en: The item cannot be restored from trash
fur: No si pues tirâ fûr de scovacere l'element

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Photo CD
fur: Foto CD

en: Contains digital photos
fur: Al ten dentri fotografiis digjitâls

en: Contains music
fur: Al ten musiche

en: Contains software to run
fur: Al à dentri software di eseguî

en: Contains software to install
fur: Al à dentri software di instalâ

en: Detected as “%s”
fur: Rilevât come “%s”

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Contains music and photos
fur: Al ten musiche e fotos

en: Contains photos and music
fur: Al ten fotos e musiche

[ctx: Noun]
note: Translators: This is appended to a file name when a copy of a file is created.
en: Copy
fur: Copie

[ctx: Noun]
note: Translators: This is appended to a file name when a copy of an already copied file is created. * `%zu` will be replaced with a number one higher than that of the previous copy.
en: Copy %zu
fur: Copie %zu

note: Translators: File name for new symlink. %s is target's name, %zu is number of symlink.
en: Link to %s (%zu)
fur: Colegament a %s (%zu)

en: Stop
fur: Ferme

en: Content View
fur: Viodude Contignût

en: View of the current location
fur: Viôt la posizion corinte

en: Network
fur: Rêt

en: Starred
fur: Segnât preferît

en: Files in the trash are permanently deleted after 1 hour
fur: I files te scovacere a vegnin eliminâts par simpri dopo 1 ore

en: Files in the trash are permanently deleted after %d day | Files in the trash are permanently deleted after %d days
fur[0]: I files te scovacere a vegnin eliminâts par simpri dopo %d dì
fur[1]: I files te scovacere a vegnin eliminâts par simpri dopo %d dîs

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu
fur: I files eseguibii in cheste cartele a vignaran fûr intal menù Scripts

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network
fur: Ative la condivision dai files par condividi i contignûts di cheste cartele te rêt

en: Sharing Settings
fur: Impostazions di condivision

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents
fur: Met i files in cheste cartele par doprâju come modei par gnûfs documents

en: _Learn More
fur: _Plui informazions

en: _Empty Trash…
fur: _Disvuede scovacere…

en: _Trash Settings
fur: _Impostazions Scovacere

en: Clear Entry
fur: Nete la vôs

en: Go to Location
fur: Va ae posizion

en: 
    ========================================================
    This app cannot work correctly if run as root (not even
    with sudo). Consider running `nautilus admin:/` instead.
    ========================================================
fur: 
    ========================================================
    Cheste aplicazion no pues funzionâ ben se eseguide come root
    (nancje cun sudo). Valute invezit l'ûs di `nautilus admin:/`.
    ========================================================

en: Anything
fur: Cualsisei

en: Folders
fur: Cartelis

en: Illustration
fur: Ilustrazion

en: Music
fur: Musiche

en: Picture
fur: Figure

en: Text File
fur: File di test

en: This link cannot be used because it has no target.
fur: Nol è pussibil doprâ il colegament parcè che nol à une destinazion.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
fur: Nol è pussibil doprâ chest colegament parcè che la destinazion “%s” no esist.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
fur: Il colegament “%s” nol funzione. Spostâlu te Scovacere?

en: Mo_ve to Trash
fur: Mô_f te Scovacere

en: The link “%s” is broken.
fur: Il colegament “%s” nol funzione.

en: Are you sure you want to open all files?
fur: Sigûrs di volê vierzi ducj i files?

en: This will open %d separate tab and window. | This will open %d separate tabs and windows.
fur[0]: Chest al vierzarà %d schede e un barcon separâts.
fur[1]: Chest al vierzarà %d schedis e barcons separâts.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
fur[0]: Chest al vierzarà %d schede separade.
fur[1]: Chest al vierzarà %d schedis separadis.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
fur[0]: Chest al vierzarà %d barcon separât.
fur[1]: Chest al vierzarà %d barcons separâts.

en: _Open All
fur: _Vierç dut

en: Could Not Display “%s”
fur: Impussibil mostrâ “%s”

en: The file is of an unknown type
fur: Il file al è di un gjenar no cognossût

en: There is no app installed for “%s” files
fur: Nissune aplicazion instalade pai files “%s”

en: _Select App
fur: _Selezione aplicazion

en: There was an internal error trying to search for apps:
fur: Al è vignût fûr un erôr interni intant che si provave a cirî lis aplicazions:

en: Unable to search for app
fur: Impussibil cirî la aplicazion

en: _Search in Software
fur: _Cîr in Software

en: There is no app installed for “%s” files. Do you want to search for an app to open this file?
fur: No je instalade nissune aplicazion pai files “%s”. Desideristu cirî une aplicazion par vierzi chest file?

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
fur: Impussibil jentrâ te posizion

en: Unable to start location
fur: Impussibil inviâ la posizion

en: Opening “%s”.
fur: Daûr a vierzi “%s”.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
fur[0]: Daûr a vierzi %d element.
fur[1]: Daûr a vierzi %d elements.

en: _Close
fur: _Siere

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
fur: Co_net

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
fur: Anu_le

en: Unable to get remote server location
fur: Impussibil vê la posizion dal servidôr esterni

en: File Transfer Protocol
fur: Protocol di trasferiment file

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
fur: ftp:// o ftps://

en: Network File System
fur: File system di rêt

en: SSH File Transfer Protocol
fur: Protocol di trasferiment file SSH

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
fur: sftp:// o ssh://

en: WebDAV
fur: WebDav

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
fur: dav:// o davs://

note: Online accounts do not currently have a target URI.
en: Online Account
fur: Account online

note: Translators: This refers to network places which are currently mounted
en: Connected
fur: Conetût

note: Translators: This refers to network servers the user has previously connected to
en: Previous
fur: Precedent

en: Available on Current Network
fur: Disponibil te rêt corinte

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
fur: Si sta cirint di sostituî la cartele di destinazion “%s” cuntun colegament simbolic.

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
fur: Chest nol è permetût par evitâ la eliminazion dai contignûts de cartele di destinazion.

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
fur: Cambie non al colegament simbolic o frache il boton salte.

en: Merge folder “%s”?
fur: Unî cartele “%s”?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
fur: Dilunc la union si domandaran confermis prime di sostituî, inte cartele, cualsisei file che al va in conflit cui chei che si sta copiant.

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
fur: Une cartele plui vecje cul stes non e esist za in “%s”.

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
fur: Une cartele plui gnove col stes non e esist za in “%s”.

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
fur: Une altre cartele cul stes non e esist za in “%s”.

en: Replace folder “%s”?
fur: Rimplaçâ cartele“%s”?

en: Replacing it will remove all files in the folder.
fur: Se tu la sostituissis a vignaran gjavâts ducj i files inte cartele.

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
fur: Une cartele cul stes non e esist za in “%s”.

en: Replace file “%s”?
fur: Sostituî il file “%s”?

en: Replacing it will overwrite its content.
fur: Sostituintlu al scrivarà parsore al so contignût.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
fur: Un file plui vecjo cul stes non al esist za in “%s”.

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
fur: Un file plui gnûf cul stes non al esist za in “%s”.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
fur: Un altri file cul stes non al esist za in “%s”.

en: Original Folder
fur: Cartele origjinâl

en: Contents:
fur: Contignûts:

en: Original File
fur: File origjinâl

en: Size:
fur: Dimension:

en: Type:
fur: Gjenar:

en: Last modified:
fur: Ultime modifiche:

en: Merge With
fur: Unìs cun

en: Replace With
fur: Sostituît Cun

en: Merge Folder
fur: Unìs cartele

en: File and Folder Conflict
fur: Conflit di file e cartele

en: File Conflict
fur: Conflit di file

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains apps that can open the archive.
fur: I archivis protets di password no son ancjemò supuartâts. Cheste liste e conten aplicazions che a puedin vierzi l'archivi.

en: “%s” is password-protected.
fur: “%s” al è protet di password.

en: Current Folder Menu
fur: Menù de cartele atuâl

note: Translators: This is the label used in the pathbar when seeing * the root directory (also known as /)
en: Operating System
fur: Sisteme Operatîf

note: Translators: This is the filesystem root directory (also known * as /) when seen as administrator
en: Administrator Root
fur: Lidrîs aministradôr

en: _Open
fur: _Vierç

en: _Save
fur: _Salve

en: Open Read-Only
fur: Vierç in dome-leture

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions the user has in a directory.
en: None
fur: Nissun

note: Translators: Both %s will be replaced with formatted timestamps.
en: Examples: “%s”, “%s”
fur: Esemplis: “%s”, “%s”

en: Single-Click
fur: Clic singul

en: Double-Click
fur: Dopli clic

en: On This Device Only
fur: Dome su chest dispositîf

en: All Locations
fur: Dutis lis posizions

en: Never
fur: Mai

en: All Files
fur: Ducj i files

en: All Folders
fur: Dutis lis cartelis

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
fur: Mi displâs, ma no tu puedis eseguî comants da un sît esterni.

en: This is disabled due to security considerations.
fur: Chest nol è abilitât par resons di sigurece.

note: all files are non-local some files are non-local
en: This drop target only supports local files.
fur: La destinazion di chest strissinament e supuarte nome files locâi.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
fur: Par vierzi i files che no son locâi, copiju suntune cartele locâl e podopo strissiniju di gnûf.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
fur: Par vierzi files che no son locâi copiju suntune cartele locâl e podopo strissiniju di gnûf. I files locâi che a son stâts strissinâts a son za stâts vierts.

en: Details:
fur: Detais:

en: Cancelled
fur: Anulât

en: Preparing
fur: Daûr a prontâ

note: Translators: This describes an operation, such as copying or compressing files, as being completed.
en: Operation Completed
fur: Operazion completade

en: File Operations
fur: Operazions sui files

en: Show Details
fur: Mostre Detais

en: %'d file operation active | %'d file operations active
fur[0]: %'d operazion sui files ative
fur[1]: %'d operazions sui files ativis

en: All file operations have been completed
fur: Dutis lis operazions sui files a son stadis completadis

en: Read and Write
fur: Leture e scriture

en: Create and Delete Files
fur: Creâ e eliminâ files

en: Read and Write, No Access
fur: Leture e scriture, nissun acès

en: Read-Only
fur: Dome leture

en: Access Files
fur: Acedi ai files

en: List Files Only
fur: Listâ dome i files

en: Write-Only
fur: Dome-scriture

en: Write-Only, No Access
fur: Dome-scriture, nissun acès

en: Access-Only
fur: Dome-acès

en: Custom icon removed
fur: Icone personalizade gjavade

en: _Undo
fur: An_ule

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
fur: No tu puedis assegnâ plui di une icone personalizade ae volte!

en: Please drop just one image to set a custom icon.
fur: Mole une sole imagjin par meti une icone personalizade.

en: The file that you dropped is not local.
fur: Il file che al è stât strissinât nol è locâl.

en: You can only use local images as custom icons.
fur: Tu puedis doprâ nome imagjins locâi come iconis personalizadis.

en: The file that you dropped is not an image.
fur: Il file che tu âs strissinât nol è une imagjin.

note: Unmarks a file as starred (starred)
en: Unstar
fur: Gjave preferît

[ctx: Verb]
en: Star
fur: Met preferît

en: Cancel Group Change?
fur: Anulâ la modifiche dal grup?

en: Cancel Owner Change?
fur: Anulâ la modifiche dal proprietari?

en: Multiple
fur: Multipli

en: Empty folder
fur: Cartele vueide

en: Contents unreadable
fur: Contignût impussibil di lei

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
fur[0]: %'d element, di dimension %s
fur[1]: %'d elements, in totâl %s

en: (some contents unreadable)
fur: (cualchi contignût impussibil di lei)

note: Translators: %s will be filled with a filesystem type, such as 'ext4' or 'msdos'.
en: %s Filesystem
fur: Filesystem %s

en: The permissions of “%s” could not be determined.
fur: Nol è pussibil determinâ i permès di “%s”.

en: Creating Properties window.
fur: Creazion dal barcon des proprietâts.

en: Select Custom Icon
fur: Sielç icone personalizade

en: Search for “%s”
fur: Cîr “%s”

en: Search may be slow and will not include subfolders or file contents
fur: Al è pussibil che la ricercje e sedi lente e che no includi lis sot-cartelis o i contignûts dai files

en: Search may be slow and will not include file contents
fur: Al è pussibil che la ricercje e sedi lente e che no includi i contignûts dai files

en: Remote Location
fur: Posizion esterne

en: External Drive
fur: Unitât esterne

en: Folder Not in Search Locations
fur: Cartele no tes posizions di ricercje

en: Subfolders Not in Search Locations
fur: Sotcartelis no tes posizions di ricercje

en: Some subfolders will not be included in search results
fur: Cualchi sot-cartele no vignarà includude tai risultâts de ricercje

en: Search will be slower and will not include file contents for some folders
fur: La ricercje e sarà plui lente e no includarà i contignûts dai files di cualchi cartele

en: Remove Filter
fur: Gjave filtri

note: translators: This opens the search panel in the Settings app.
en: _Search Settings
fur: _Cîr tes impostazions

en: Filter Search Results
fur: Risultâts de ricercje dal filtri

en: Search Information
fur: Cîr informazions

en: Search current folder
fur: Cîr te cartele corinte

en: Search everywhere
fur: Cîr dapardut

en: Rename Folder
fur: Cambie non ae cartele

en: Rename File
fur: Cambie non al file

en: Unable to complete the requested search
fur: Impussibil completâ la ricercje domandade

en: Show Time Ranges
fur: Mostre dadis di timp

en: Use Calendar
fur: Dopre Calendari

note: Add the no date filter element first
en: Any time
fur: In cualsisei moment

note: Other types
en: Other Type…
fur: Altri gjenar…

en: Select Dates…
fur: Sielç Datis…

note: trash
en: Trash
fur: Scovacere

en: starred
fur: segnât preferît

en: unstarred
fur: preferît gjavât

en: Since %d day ago | Since %d days ago
fur[0]: Di %d zornade indaûr
fur[1]: Di %d dîs indaûr

en: %d day ago | %d days ago
fur[0]: %d zornade indaûr
fur[1]: %d diis indaûr

en: Since last week | Since %d weeks ago
fur[0]: De ultime setemane
fur[1]: Di %d setemanis indaûr

en: Last week | %d weeks ago
fur[0]: Ultime setemane
fur[1]: %d setemanis indaûr

en: Since last month | Since %d months ago
fur[0]: Dal mês passât
fur[1]: Di %d mês indaûr

en: Last month | %d months ago
fur[0]: Mês passât
fur[1]: %d mês indaûr

en: Since last year | Since %d years ago
fur[0]: Dal an passât
fur[1]: Di %d agns indaûr

en: Last year | %d years ago
fur[0]: An passât
fur[1]: %d agns indaûr

en: New tab
fur: Gnove schede

en: Close current view
fur: Siere viodude atuâl

note: Translators: only one item has been moved to trash and %s is its name.
en: “%s” moved to trash
fur: “%s” spostât te scovacere

note: Translators: one or more items might have been moved to trash, and %d * is the count.
en: %d file moved to trash | %d files moved to trash
fur[0]: %d file spostât te scovacere
fur[1]: %d files spostâts te scovacere

note: Translators: one item has been unstarred and %s is its name.
en: “%s” unstarred
fur: Gjavât preferît a “%s”

note: Translators: one or more items have been unstarred, and %d * is the count.
en: %d file unstarred | %d files unstarred
fur[0]: Gjavât preferît a %d file
fur[1]: Gjavât preferît a %d files

en: _Redo
fur: _Torne fâs

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
fur: Vierç %s

en: The GNOME Project
fur: Il progjet GNOME

en: No plugins currently installed.
fur: Pal moment nissun plugin instalât.

en: Currently installed plugins:
fur: Plugins instalâts in chest moment:

en: For bug testing only, the following command can be used:
fur: Dome par provâ erôrs, al è pussibil doprâ chest comant:

en: Parent folder
fur: Cartele superiôr

en: Back
fur: Indaûr

en: Forward
fur: Indenant

en: Search Everywhere
fur: Cîr dapardut

en: Find files and folders in all search locations
fur: Cjate files e cartelis in dutis lis posizions di ricercje

en: Search Settings
fur: Cîr tes impostazions

en: Unable to display the contents of this folder.
fur: Impussibil mostrâ i contignûts di cheste cartele.

en: This location doesn’t appear to be a folder.
fur: Cheste posizion no somee jessi une cartele.

en: Unable to find “%s”. Please check the spelling and try again.
fur: Impussibil cjatâ “%s”. Controle se al è scrit ben e torne prove.

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
fur: Impussibil cjatâ il file domandât. Controle se al è scrit in maniere juste e torne prove.

en: “%s” locations are not supported.
fur: Lis posizions “%s” no son supuartadis.

en: Unable to handle this kind of location.
fur: Impussibil doprâ chest gjenar di posizion.

en: Unable to access the requested location.
fur: Impussibil jentrâ te posizion domandade.

en: Don’t have permission to access the requested location.
fur: No tu âs i permès par jentrâ inte posizion domandade.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
fur: Impussibil cjatâ la posizion domandade. Controle se e je scrite in maniere juste o lis impostazions di rêt.

note: This case can be hit when server application is not installed * or is inactive in the system user is trying to connect to.
en: The server has refused the connection. Typically this means that the firewall is blocking access or that the remote service is not running.
fur: Il servidôr al à refudât la conession. Di solit chest al significhe che il firewall al sta blocant l'acès o che il servizi esterni nol è in esecuzion.

en: Unhandled error message: %s
fur: Messaç di erôr no gjestît: %s

en: Open with:
fur: Vierç cun:

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: New Window
fur: Gnûf barcon

[ctx: shortcut window]
en: Close Window or Tab
fur: Siere barcon o schede

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fur: Jes

[ctx: shortcut window]
en: Search Everywhere
fur: Cîr dapardut

[ctx: shortcut window]
en: Search Current Folder
fur: Cîr te cartele corinte

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark Current Location
fur: Met tai segnelibris la posizion atuâl

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
fur: Mostre jutori

[ctx: shortcut window]
en: Show Preferences
fur: Mostre preferencis

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
fur: Scurtis

[ctx: shortcut window]
en: Undo
fur: Anule

[ctx: shortcut window]
en: Redo
fur: Torne fâ

[ctx: shortcut window]
en: Opening
fur: Daûr a vierzi

[ctx: shortcut window]
en: Open
fur: Vierç

[ctx: shortcut window]
en: Open in New Tab
fur: Vierç intune gnove schede

[ctx: shortcut window]
en: Open in New Window
fur: Vierç intun gnûf barcon

[ctx: shortcut window]
en: Open Item Location (Search and Recent Only)
fur: Vierç la posizion dal element (nome ricercje e resints)

[ctx: shortcut window]
en: Open With Default App
fur: Vierç cu la aplicazion predefinide

[ctx: shortcut window]
en: Open Current Directory in Console
fur: Vierç catele atuâl in Console

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
fur: Schedis

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
fur: Gnove schede

[ctx: shortcut window]
en: Go to Previous Tab
fur: Va ae schede precedente

[ctx: shortcut window]
en: Go to Next Tab
fur: Va ae schede sucessive

[ctx: shortcut window]
en: Open Tab
fur: Vierç schede

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Left
fur: Sposte schede a çampe

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Right
fur: Sposte schede a drete

[ctx: shortcut window]
en: Restore Closed Tab
fur: Ripristine schede sierade

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
fur: Navigazion

[ctx: shortcut window]
en: Go Back
fur: Torne indaûr

[ctx: shortcut window]
en: Go Forward
fur: Va indevant

[ctx: shortcut window]
en: Go Up
fur: Va sù

[ctx: shortcut window]
en: Go Down
fur: Va in jù

[ctx: shortcut window]
en: Go to Home Folder
fur: Va ae cartele Cjase

[ctx: shortcut window]
en: Enter Location
fur: Inserìs posizion

[ctx: shortcut window]
en: Location Bar With Root Location
fur: Sbare di posizion cu la lidrîs

[ctx: shortcut window]
en: Location Bar With Home Location
fur: Sbare di posizion cu la cartele personâl

[ctx: shortcut window]
en: View
fur: Viodude

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
fur: Ingrandìs

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
fur: Impiçulìs

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
fur: Azerâ ingrandiment

[ctx: shortcut window]
en: Refresh View
fur: Inzorne viodude

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide Hidden Files
fur: Mostre/plate i files platâts

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide Sidebar
fur: Mostre/plate il panel laterâl

[ctx: shortcut window]
en: Open Current Folder Menu
fur: Vierç menù de cartele atuâl

[ctx: shortcut window]
en: List View
fur: Viodude a liste

[ctx: shortcut window]
en: Grid View
fur: Viodude a gridele

[ctx: shortcut window]
en: Expand Folder
fur: Slargje arbul cartele

[ctx: shortcut window]
en: Collapse Folder
fur: Strenç arbul cartele

[ctx: shortcut window]
en: Editing
fur: Daûr a modificâ

[ctx: shortcut window]
en: Create Folder
fur: Cree cartele

[ctx: shortcut window]
en: Rename
fur: Cambie non

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
fur: Sposte te Scovacere

[ctx: shortcut window]
en: Delete Permanently
fur: Elimine par simpri

[ctx: shortcut window]
en: Create Link to Copied Item
fur: Cree colegament al element copiât

[ctx: shortcut window]
en: Create Link to Selected Item
fur: Cree colegament al element selezionât

[ctx: shortcut window]
en: Cut
fur: Taie

[ctx: shortcut window]
en: Copy
fur: Copie

[ctx: shortcut window]
en: Paste
fur: Tache

[ctx: shortcut window]
en: Select All
fur: Selezione dut

[ctx: shortcut window]
en: Invert Selection
fur: Invertìs selezion

[ctx: shortcut window]
en: Select Items Matching
fur: Selezione i elements che a corispuindin

[ctx: shortcut window]
en: Show Item Properties
fur: Mostre propietâts element

en: Choose an app to open the selected files
fur: Sielç une aplicazion par vierzi i files selezionâts

en: Always use for this file type
fur: Dopre simpri par chest gjenar di file

en: Automatic Numbers
fur: Numars automatics

en: Metadata
fur: Meta-dâts

en: Creation Date
fur: Date creazion

en: Season Number
fur: Numar de stagjon

en: Episode Number
fur: Numar di episodi

en: Track Number
fur: Numar dal toc

en: Artist Name
fur: Non artist

en: Album Name
fur: Non album

en: Original File Name
fur: Non file origjinâl

en: _Rename
fur: _Cambie non

en: Rename _using a template
fur: Cambie non _doprant un model

en: Find and replace _text
fur: Cjate e sostituìs _test

note: Translators: This is a noun, not a verb
en: Format
fur: Formât

en: Add
fur: Zonte

en: Automatic Numbering Order
fur: Ordinament numeric automatic

[ctx: title]
en: Replace
fur: Sostituìs

en: Existing Text
fur: Test esistent

en: Next Conflict
fur: Prossim conflit

en: Previous Conflict
fur: Conflit prime

en: Visible Columns
fur: Colonis visibilis

en: This folder uses custom settings
fur: Cheste cartele e dopre impostazions personalizadis

en: _Revert
fur: _Invertìs

en: _Only Apply to Current Folder
fur: Apliche n_ome a cheste cartele

en: Move _Up
fur: _Pare sù

en: Move _Down
fur: Sposte in _jù

en: Compress Files and Folders
fur: Strice files e cartelis

en: C_ompress
fur: _Striçe

en: Archive _Name
fur: _Non archivi

en: Co_mpression Method
fur: Metodi di co_mpression

en: Encryption
fur: Cifradure

en: Encrypt contents of the archive with a password when the compression method supports password-protection.
fur: Cifre i contignûts dal archivi cuntune password cuant che il metodi di compression al supuarte la protezion midiant password.

en: _Confirm Password
fur: _Conferme password

en: New Folder
fur: Gnove cartele

en: _Folder Name
fur: Non de _cartele

en: _Create
fur: _Cree

en: Show Sidebar
fur: Mostre sbare laterâl

en: Edit File Name
fur: Modifiche non dal file

en: Reset File Name
fur: Ripristine non dal file

en: File Name
fur: Non dal file

[ctx: File Chooser tooltips]
note: Translators: 'Show' is a verb
en: Show Options
fur: Mostre opzions

en: Visible Files Filter
fur: Filtri dai files visibii

en: Select a _new name for the destination
fur: Selezione un g_nûf non pe destinazion

en: R_eset
fur: _Ristabilìs

en: _Apply this action to all files and folders
fur: _Apliche cheste azion a ducj i files e a dutis lis cartelis

en: Change Permissions for Enclosed Files
fur: Cambie permès ai files contignûts

en: C_hange
fur: C_ambie

en: F_olders
fur: C_artelis

en: Fol_ders
fur: Ca_rtelis

en: Others
fur: Altris

en: Folde_rs
fur: Carte_lis

en: New _Folder…
fur: Gnove _cartele…

en: New _Document
fur: Gnûf _Document

en: Open _With…
fur: Vierç _cun…

en: Open in Consol_e
fur: Vierç in Consol_e

en: _Paste
fur: _Tache

en: Paste as _Link
fur: Tache come co_legament

en: Select _All
fur: Selezione d_ut

en: _Visible Columns
fur: Colonis _visibilis

en: Empty _Trash…
fur: Dis_vuede scovacere…

en: P_roperties
fur: P_ropietâts

en: _Extract
fur: Tir_e fûr

en: E_xtract to…
fur: Tire _fûr su…

en: _Run as a Program
fur: _Eseguìs come un program

en: Open in New _Tab
fur: Vierç intune gnove _schede

en: Open in New _Window
fur: Vierç intun gnûf _barcon

en: _Open Item Location
fur: _Vierç posizion element

en: _Scripts
fur: _Script

en: _Open Scripts Folder
fur: Vierç cartele dai scri_pts

en: _Mount
fur: _Monte

en: _Unmount
fur: _Dismonte

en: _Eject
fur: Par_e fûr

en: _Stop
fur: _Ferme

en: _Detect Media
fur: _Rilevâ supuart

en: Cu_t
fur: _Taie

en: _Copy
fur: _Copie

en: Move to…
fur: Sposte in…

en: Copy to…
fur: Copie in…

en: Rena_me…
fur: Cambie _non…

en: _Paste Into Folder
fur: _Tache inte cartele

en: Create _Link
fur: Cree co_legament

en: C_ompress…
fur: _Striçe…

en: Set as Background…
fur: Met come _fondâl…

en: _Delete From Trash…
fur: _Elimine de scovacere…

en: _Delete Permanently…
fur: _Elimine par simpri…

en: _Restore From Trash
fur: _Tire fûr de Scovacere

en: _Remove From Recent
fur: _Gjave dai resints

en: _Copy Address
fur: _Copie direzion

en: _Remove
fur: _Gjave

en: Select Items Matching
fur: Selezione i elements compagns

en: Pattern
fur: Model

en: Full Text Match
fur: Corispondence test complete

en: Server Addresses
fur: Direzion servidôr

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
fur: Lis direzions di servidôr a son fatis di un prefìs di protocol e une direzion. Esemplis:

en: Available Protocols
fur: Protocoi disponibii

en: Prefix
fur: Prefìs

en: Server address
fur: Direzion servidôr

en: Server Address Information
fur: Informazions direzion servidôr

en: Disconnect
fur: Disconet

en: Password Required
fur: Password necessarie

en: Enter password…
fur: Inserìs password…

en: _Properties
fur: _Propietâts

en: R_eload
fur: Torn_e cjarie

en: St_op
fur: _Ferme

en: Add to _Bookmarks
fur: Zonte tai _segnelibris

en: Remove from _Bookmarks
fur: Gjave dai segneli_bris

en: _Star Folder
fur: Met _preferît ae cartele

en: _Unstar Folder
fur: _Gjave preferît ae cartele

en: _Copy Location
fur: _Copie posizion

en: _Open in File Manager
fur: _Vierç tal gjestôr di files

en: Paste as Lin_k
fur: Tache come cole_gament

en: General
fur: Gjenerâl

en: Sort _Folders Before Files
fur: Ordene _cartelis prime dai file

en: _Expandable Folders in List View
fur: Cartelis che si puedin _pandi te viodude a liste

en: _Action to Open Items
fur: _Azion par vierzi elements

en: Optional Context Menu Actions
fur: Azions dal menù contestuâl opzionâls

en: Show more actions in the menus. Keyboard shortcuts can be used even if the actions are not shown.
fur: Mostre plui azions tai menù. Si pues doprâ lis scurtis di tastiere ancje se lis azions no vegnin mostradis.

en: _Delete Permanently
fur: _Elimine par simpri

en: Performance
fur: Prestazions

en: These features may cause slowdowns and excess network usage, especially when browsing files outside this device, such as on a remote server.
fur: Chestis funzionalitâts a puedin causâ ralentaments e un ûs esagjerât de rêt, in particolâr cuant che si navighe tra i files fûr di chest dispositîf, come par esempli suntun servidôr esterni.

en: Search in Su_bfolders
fur: Cîr tes so_t-cartelis

en: Show _Thumbnails
fur: Mostre _miniaturis

en: _Count Number of Files in Folders
fur: Conte il numar di files tes cartelis

en: Date and Time Format
fur: Formât date e ore

en: Choose how dates and times are displayed in list and grid views.
fur: Sielç cemût visualizâ lis datis e lis oris tes viodudis a liste e a gridele.

en: _Simple
fur: _Semplice

en: Deta_iled
fur: Deta_iade

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
fur: Zonte informazions che a vignaran mostradis sot i nons di file e cartelis. Aumentant l'ingrandiment a vignaran mostradis plui informazions.

en: Grid View Captions
fur: Didascaliis viodude gridele

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Fi_rst
fur: P_rin

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Seco_nd
fur: Seco_nt

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: T_hird
fur: T_ierce

en: Show File Operations
fur: Mostre operazions sui files

en: Properties
fur: Propietâts

en: Set Custom Icon
fur: Stabilìs icone personalizade

en: Remove Custom Icon
fur: Gjave icone personalizade

en: Unknown Filesystem
fur: Filesystem no cognossût

en: total
fur: totâl

note: Refers to the capacity of the filesystem
en: used
fur: doprâts

note: Refers to the capacity of the filesystem
en: free
fur: libars

note: Disks refers to GNOME Disks.
en: _Open in Disks
fur: _Vierç in Discs

en: _Link Target
fur: Cree co_legament ae destinazion

en: Open Link Target
fur: Vierç destinazion colegament

en: Parent _Folder
fur: _Cartele superiôr

en: Open Parent Folder
fur: Vierç cartele superiôr

en: _Permissions
fur: _Permès

en: _Executable as Program
fur: _Eseguibil  come program

en: Set Custom Permissions
fur: Stabilìs permès personalizâts

en: Unknown Permissions
fur: Permès no cognossûts

en: The permissions of the selected files could not be determined
fur: Impussibil determinâ i permès dai files selezionâts

en: Only the owner can edit these permissions
fur: Nome il proprietari al pues modificâ chescj permès

en: _Owner
fur: Par_on

en: Access
fur: Acès

en: Folder Access
fur: Acès ae cartele

en: File Access
fur: Acès al file

en: _Group
fur: _Grup

en: Other Users
fur: Altris utents

en: Security Context
fur: Contest di sigurece

en: Change Permissions for _Enclosed Files…
fur: Cambie permès pai files _contignûts…

en: New Filename
fur: Gnûf non di file

en: When
fur: Cuant

en: Select _Dates…
fur: Selezione _datis…

en: Clear Date Filter
fur: Filtri date di netisie

en: Since…
fur: Di…

en: Last _modified
fur: Ultime volte _modificât

en: Last _used
fur: Ultime volte _doprât

en: _Created
fur: _Creât

en: What
fur: Ce

en: _Anything
fur: _Dut

en: Full _Text
fur: _Test complet

en: Search Inside Files
fur: Cîr dentri dai file

en: File _Name
fur: _Non dal file

en: Don't Search Inside Files
fur: No sta cirî dentri dai files

en: Add File Type Filter
fur: Zonte filtri di gjenars di files

en: _Add
fur: _Zonte

en: Search for file types
fur: Cîr gjenars di files

en: Search File Types
fur: Cîr gjenars di files

en: Search by type, name, or description
fur: Cîr par gjenar, non o descrizion

en: Try a different search
fur: Prove cuntune ricercje diferente

en: Search Current Folder
fur: Cîr te cartele corinte

en: Last _Modified
fur: Ultime volte modificât

en: _First Modified
fur: _Prin modificât

en: _Size
fur: _Dimension

en: _Type
fur: _Gjenar

en: Last _Trashed
fur: Ultime volte te _scovacere

en: Icon Size
fur: Dimension icone

[ctx: menu item]
note: Translators: a menu item in a group of sorting options in a toolbar menu, with criterions such as "A-Z" or "Last Modified".
en: Sort
fur: Ordin

en: Show _Hidden Files
fur: Mostre files _platâts

en: _Visible Columns…
fur: _Colonis visibilis…

note: Translators: This is a noun, meaning the options pertaining to the view.
en: View Options
fur: Opzions viodude

en: Zoom Out
fur: Impiçulìs

en: Zoom In
fur: Ingrandìs

en: New _Window
fur: Gnûf _barcon

en: New _Tab
fur: Gnove _Schede

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: _Keyboard Shortcuts
fur: _Scurtis tastiere

en: _Help
fur: _Jutori

en: _About Files
fur: _Informazions su Files

en: _New Tab
fur: _Gnove schede

en: Re_store Closed Tab
fur: Ripri_stine schede sierade

en: Move Tab to New _Window
fur: Sposte schede suntun gnûf _barcon

note: Translators: use “Move Tab _Right” for RTL languages
en: Move Tab _Left
fur: Sposte schede a _çampe

note: Translators: use “Move Tab _Left” for RTL languages
en: Move Tab _Right
fur: Sposte schede a _drete

en: _Close Tab
fur: _Siere Schede

en: Close _Other Tabs
fur: Siere chês _altris schedis

en: Main Menu
fur: Menù principâl

en: Eject
fur: Pare fûr

en: Unmount
fur: Dismonte

en: Open Personal Folder
fur: Vierç cartele personâl

en: Recent
fur: Resint

en: Recent Files
fur: Files resints

en: Starred Files
fur: Files preferîts

en: Desktop
fur: Scritori

en: Open the contents of your desktop in a folder
fur: Vierç i contignûts dal to scritori intune cartele

en: Open Network Locations
fur: Vierç posizions di rêt

en: Open Trash
fur: Vierç Scovacere

en: Mount and Open “%s”
fur: Monte e vierç “%s”

en: New bookmark
fur: Gnûf segnelibri

en: Add a new bookmark
fur: Zonte un gnûf segnelibri

note: Translators: This means that unlocking an encrypted storage * device failed. %s is the name of the device.
en: Error unlocking “%s”
fur: Erôr tal sblocâ “%s”

en: This name is already taken
fur: Chest non al è za cjapât

en: Unable to stop “%s”
fur: Impussibil fermâ “%s”

en: Unable to poll “%s” for media changes
fur: Impussibil interogâ “%s” pai cambiaments dai supuarts

en: _Remove from Bookmarks
fur: _Gjave dai segnelibris

en: _Power On
fur: _Impie

en: _Connect Drive
fur: _Conet unitât

en: _Start Multi-disk Device
fur: _Fâs partî il dispositîf Multi-disc

en: _Unlock Device
fur: _Sbloche dispositîf

en: _Disconnect Drive
fur: _Disconet unitât

en: _Stop Multi-disk Device
fur: _Ferme il dispositîf Multi-disc

en: _Lock Device
fur: _Bloche dispositîf

en: Format…
fur: Formate…

en: Device
fur: Dispositîf

en: Sidebar
fur: Panel laterâl

en: List of common shortcuts, mountpoints, and bookmarks.
fur: Liste di comuns segnelibris, ponts di montaç e scurtis.
