nautilus - en to gv translation catalogue (1205 entries)

en: File is not a valid .desktop file
gv: Cha nel shoh coadan .buirclaaghyn kiart

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
gv: Cha nel shoh sorch coadan Desktop kiart '%s'

en: Starting %s
gv: goaill toishaght %s

en: Application does not accept documents on command line
gv: Cha nel yn claare jeannoo ymmyd jeh coadanyn er yn linney sare

en: Unrecognized launch option: %d
gv: Cha nel yn Foasley reih shoh kiart: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
gv: Cha nel eh abyl dy goll er yn URIs son 'Type=link' Desktop  entreilys

en: Not a launchable item
gv: Cha nel eh abyl dy foasley yn red shoh

en: Disable connection to session manager
gv: Cur bac er yn cochianglee son yn quaiyl reireyder

en: Specify file containing saved configuration
gv: Soilshaghey yn coadan lesh ny reighyn sauailt

en: FILE
gv: COADAN

en: Specify session management ID
gv: Reih yn quaiyl reireyder Caart Enney

en: ID
gv: Caart Enney

en: Session management options:
gv: Reireydys quaiyl reighyn:

en: Show session management options
gv: Soilshaghey ny reighyn Reireydys

en: Apparition
gv: Scaanjoon

en: Black
gv: Doo

en: Blue Ridge
gv: Oirrag Gorrym

en: Blue Rough
gv: Gorrym Garroo

en: Blue Type
gv: Sortch gorrym

en: Brushed Metal
gv: Meain skeabit

en: Bubble Gum
gv: Gum bolgan

en: Burlap
gv: Carmeish gharroo

en: C_olors
gv: _Daaghyn

en: Camouflage
gv: Keiltynys

en: Chalk
gv: Kelk

en: Charcoal
gv: Geaylagh craue

en: Concrete
gv: Concraid

en: Cork
gv: Corc

en: Countertop
gv: Mullagh boayrd coontee

en: Dark Cork
gv: Corc Dorraghey

en: Dark GNOME
gv: GNOME dorraghey

en: Deep Teal
gv: Laaghag Diun

en: Dots
gv: Ponkyn

en: Drag a color to an object to change it to that color
gv: Tayrn ny daa dys ny nhee dy caghlaa eh dys yn daa shen

en: Drag a pattern tile to an object to change it
gv: Tayrn ny sambyl sclat dys ny nhee dy caghlaa eh

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
gv: Tayrn ny cowrey dys ny nhee dy cur eh er yn nhee

en: Eclipse
gv: Doorey

en: Envy
gv: Troo

note: translators: this is the name of an emblem
en: Erase
gv: Doll magh

en: Fire Engine
gv: Greie Aile

en: Floral
gv: Blaaoil

en: Fossil
gv: Fossyl

en: Granite
gv: Clagh Hryal

en: Grapefruit
gv: Shaddoge

en: Green Weave
gv: Tonn Gorrym

en: Ice
gv: Rio

en: Indigo
gv: Plooreen

en: Leaf
gv: Duillag

en: Lemon
gv: Limon

en: Manila Paper
gv: Pabyr manila

en: Moss Ridge
gv: Oirrag keynnagh

en: Mud
gv: Laagh

en: Numbers
gv: Earrooyn

en: Ocean Strips
gv: Scheimyn Faarkey

en: Orange
gv: Jiarg-Bwee

en: Pale Blue
gv: Gorrym Banag

en: Purple Marble
gv: marmyr Jiarg Gorrym

en: Ridged Paper
gv: Pabyr orrag

en: Rough Paper
gv: Pabyr Garroo

en: Ruby
gv: Ruggyr

en: Sea Foam
gv: Rheynn Keayn

en: Shale
gv: Creg Chrayagh

en: Silver
gv: Argid

en: Sky
gv: Speyr

en: Sky Ridge
gv: Orrag Speyr

en: Snow Ridge
gv: Orrag sniaghtey

en: Tangerine
gv: Tanjereen

en: Terracotta
gv: Cray vroit

en: Wavy White
gv: Bane tonnag

en: White
gv: Bane

en: _Emblems
gv: Co_wraghyn

en: _Patterns
gv: Sam_bylyn

en: Saved search
gv: Shirrey sauailit

en: Image/label border
gv: Jalloo/  boarder lipaid

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
gv: Liurid jeh'n Boarder mygeart yn lipaaid as yn jalloo ayns yn Screeu raaue

en: Alert Type
gv: Sortch dy Raaue

en: The type of alert
gv: Yn sortch dy raaue

en: Alert Buttons
gv: Crammanyn Raaue

en: The buttons shown in the alert dialog
gv: Ny crammanyn ta solshit ayns ny Screeuyn raaue

en: Show more _details
gv: Soilshaghey ny smoo_fysseree

en: Text
gv: Teks

en: The text of the label.
gv: Yn lipaid jeh teks.

en: Justification
gv: Lowaltys

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
gv: Ta'n Jeerid jeh ny linaghyn ayns ny lipaidyn teks mychoine ny fer elley.Cha NEL shoh caghlaa yn Jeerid jeh'n lipaid ayns yn boayl echey. Jeagh er GtkMisc::xalign son shen.

en: Line wrap
gv: Coodagh linney

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
gv: Myr t'eh soit, Coodagh ny linnaghyn myr t'eh roar lane

en: Cursor Position
gv: Boayl yn lught

en: Selection Bound
gv: Reighyn Cagliaghey

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
gv: Yn boayl jeh yn raad elley my-geayrt jeh'n jerrey yn reih ayns spiçheraght.

en: Select All
gv: Reih Oilley

en: Input Methods
gv: Aghtyn cur stiagh

en: GConf error:
      %s
gv: Doilleid GConf:
      %s

en: GConf error: %s
gv: Doilleid GConf: %s

en: All further errors shown only on terminal.
gv: Ta oilley ny doilleidyn elley just soilshit sy terminal

en: You can stop this operation by clicking cancel.
gv: Tow abyl dy scuirr yn  obbreeaght shoh myr tow click er cur ass

en:  (invalid Unicode)
gv:  (Coaduni annoonagh)

note: Translators: date_modified - mtime, the last time file contents were changed date_changed  - ctime, the last time file meta-information changed
en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
gv: Ny rolley dy collooyn fo ny jallooveg ayns yn reayrt jallooveg as yn buirdclaaghyn. Ta'n earroo kiart dy collooyn soilshit goll er yn keimmeiaght zoom. Ta ny towsyn abyl dy v'eh: "mooadys", "sorçh", "dait va phiagh goll er ny caghlaa", "Dait_Caghlaarit", "Dait va phiagh erniagh_goll er", "Shellooder", "possan", "kiedyn", "Kiedyn_octal" as "sorçh_mime".

en: All columns have same width
gv: Ta dagh ooilley kione Screeunyn lesh yn lheead cheddin

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
gv: Jannoo ymmyd j'eh yn enmys ynnyd dagh traa, as cha nel yn barrynnyd

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
gv: Ny slane-earroo graa quoid dy  redyn jeh ennymyn coadan ta ro liauyr lhisagh ellipsyn v'eh currit aayns ynnyd j'eh er yn Buirdclaaghyn. Myr ta'n earroo ny smoo ny 0, cha bee yn coadan goll harish yn earroo dy linnaghyn currit. Myr ta'n earroo 0 ny ny sloo, cha nel lowaltys er yn earroo dylinnaghyn taishbuinys

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
gv: Daa son yn cooylrey coodagh cadjin. Tow just abyl dy jannoo ymmyd jeh myr ta'n reaghys _cooylrey firrinagh

en: Computer icon visible on desktop
gv: Jalloo veg co`earrooder dy akin er yn Buirdclaaghyn

en: Criteria for search bar searching
gv: Cooish son shirrey er yn barr shirrey

en: Criteria when matching files searched for in the search bar. If set to "search_by_text", then Nautilus will Search for files by file name only. If set to "search_by_text_and_properties", then Nautilus will search for files by file name and file properties.
gv: Cooish traa ta towsyn j'eh coadanyn shirrit son ayns yn barrshirrey. Myr currit er "Shirrey_liorish_teks", Bee Nautilus shirrey son coadanyn just liorish yn ennym coadan as reighyn yn coadan

en: Current Nautilus theme (deprecated)
gv: Yn  jeeagh Nautilus (Currit neose)

en: Custom Background
gv: Cooylrey Cadjin

en: Custom Side Pane Background Set
gv: Cheu kerrin cliaghtey as reaghys cooylrey

en: Date Format
gv: Aght Dait

en: Default Background Color
gv: Daa cooylrey cadjin

en: Default Background Filename
gv: Ennym coadan cooylrey cadjin

en: Default Side Pane Background Color
gv: Kerrin cheu cadjin daa cooylrey

en: Default Side Pane Background Filename
gv: Kerrin cheu cadjin ennym coadan cooylrey

en: Default Thumbnail Icon Size
gv: Moodys cadjin moodys jalloo veg as ingaan ordaag

en: Default column order in the list view
gv: Oardagh colloo cadjin ayns reayrtys rolley

en: Default column order in the list view.
gv: Oardagh colloo cadjin ayns reayrys rolley.

en: Default folder viewer
gv: Jeaghydeyr coodagh cadjin

en: Default icon zoom level
gv: Laare Zoom Jallo veg cadjin

en: Default list of columns visible in the list view
gv: Rolley cadin dy colloyn dy akin sy rolley reayrt

en: Default list of columns visible in the list view.
gv: Rolley cadjin dy colloyn dy akin syn reayrt rolley.

en: Default sort order
gv: Oardagh reaghydys  cadjin

en: Default zoom level used by the compact view.
gv: Laare zoom Ta'n reayrt reayrt cumir jannoo ymmyd j'eh

en: Default zoom level used by the icon view.
gv: Laare zoom cadjin Ta'n reayrt jalloo veg jannoo ymmyd j'eh

en: Default zoom level used by the list view.
gv: Laare zoom cadjin ta'n reayrt rolley jannoo ymmyd j'eh.

en: Desktop font
gv: laue screeuee Buirdclaaghyn

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
gv: Lhiggey da yn classicagh ymmyrkey Nautilus, traa ta oilley ny Uinnagyn jeaghyderyn eddyr-voggyl.

en: Filename for the default folder background. Only used if background_set is true.
gv: Ennym coadan son yn cooylrey coodagh cadjin. Cha nel oo abyl dy jannoo ymmyd jeh mannagh vel yn _reaghydeyr cooylrey firrinagh

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
gv: Ennym coadan son yn cooylrey cadjin son yn çheu kerrin. Tow just abyl dy jannoo ymmyd j'eh traa ta'n _cooylrey_reaghydeyr _kerrin_çheu er firrinagh.

en: Folders over this size will be truncated to around this size. The purpose of this is to avoid unintentionally blowing the heap and killing Nautilus on massive folders. A negative value denotes no limit. The limit is approximate due to the reading of folders chunk-wise.
gv: Bee coodaghyn ny smoo ny yn moodys shoh v'eh giarrit dys mys yn moodys shoh. Ta'n resooney j'eh shoh dy scapail gyn gearree geayraghey yn carnane as marroo Nautilus j'eh ny coodaghyn mooar.Ta ny towse jiooldagh soilshaghey magh gyn  lowaltys. Ta'n lowaltys mysh, er yn faa ta fem echey lhaih ny coodaghyn ayns raad-glout.

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
gv: Son ymmyderyn lesh lughyn lesh crammanyn "erash" as "er oaie" er, be yn crammag shoh feddyn magh myr ta jantys taghyrt ayns Nautilus traa ta'd broojit.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
gv: Son ymmyderyn lesh lughyn lesh crammanyn son "erash" as "er oaie" er, be yn cramman shoh cur jantys er yn crammag "Erash" ayns uinnag jeaghydeyr. Ta ny towsyn abyl dy v'eh eddyr 6 as 14.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
gv: Son ymmyderyn lesh lughyn lesh crammanyn son "erash" as "er oaie" , be yn crammag shoh reih cren cramman ta cur jantys  da "erash" ayns yn uinnag jeaghydeyr. Ta ny towsyn abyl dy v'eh eddyr 6 as 14.

en: Home icon visible on desktop
gv: Jalloveg Thaie dy akin sy buirdclaaghyn

en: If set to "after_current_tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
gv: Myr currit er "lurg_tab_troa", ta tayn noa currit stiagh lurg yn tab troa. Myr currit dy cur dys "jerrey", ta ny tabyn noa currit er scuirr dys yn jerrey j'eh yn rolley tab.

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
gv: Myr currit er firrinagh, Bee Nautilus just soilshaghey coodaghyn sy kerrin çheu billey. Mannagh vel bee eh soilshaghey coodaghyn as coadanyn

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
gv: Myr currit er firrinagh, bee Uinnagyn foashlit noa geddyn yn barr ynnydyn dy akin.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
gv: Myr currit er dy firrinagh, be uinnagyn foshlit noa geddyn yn kerrin çheu dy akin.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
gv: Myr currit er dy firrinagh, be uinnagyn foshlitnoa  geddyn yn barr keimeeaght dy akin.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
gv: yr currit er dy firrinagh, be uinnagyn foshlit noa geddyn yn barr keimeeaght dy akin.

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
gv: Myr currit er dy firrinagh, be yn Nautilus jeaghydeyr uinnag  geddyn dagh oilley traa ny cur stiagh teks enmys, as cha nel yn Barrraad

en: If set to true, then Nautilus lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
gv: Myr currit er dy firrinagh be Nautilus lhiggey dou caghlaa as soilshaghey kiedyn lesh ny smoo jeh ny unix aght, goll er ny smoo reighyn folliaghtagh.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
gv: Myr currit er dy firrinagh, bee Nautilus soilshaghey coodaghyn roish t'eh soilshaghey coadanyn ayns yn reayrtys jalloyn veg as rolley.

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
gv: Myr currit er dy firrinagh, bee Nautilus briaght son jannoo traa tow prowal dy doll magh coadanyn, ny geddyn reh lesh yn trustyr.

en: If set to true, then Nautilus will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
gv: Myr currit er dy firrinagh, bee Nautilus chianglit shean as feeshan hene gorrish Disk creoe t'ow abyl dy akin as shean as feeshan er y claa goll toshiaght as soieaghey stiagh shean as feeshan

en: If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.
gv: Myr currit er dy firrinagh, bee Nautilus tayrn ny jallo veg er yn buirclaaghyn

en: If set to true, then Nautilus will exit when all windows are destroyed. This is the default setting. If set to false, it can be started without any window, so nautilus can serve as a daemon to monitor media automount, or similar tasks.
gv: Myr currit er dy firrinagh, bee Nautilus dooiney traa ta oilley ny uinnaghyn doint. Ta shoh ny reih cadjin. Myr t'eh currit er  cha nel firrinagh, t'eh abyl dy foashley gyn uinnag, so ta nautilus abyl dy veh ny jouyl Dy jeaghyn er chiangley shean as feeshan as reddyn elly.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
gv: Myr currit er dy firrinagh, bee reih er Nautilus lhiggey da us doll magh coadan dy çhelleeragh as ayns ynnyd jeh gleashaghey eh dys trustyr. Ta'n reih shoh abyl dy veh danjeyragh, so gow kiarail.

en: If set to true, then Nautilus will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
gv: Myr currit er dy firrinagh, cha bee Nautilus roie claaghyn ta roie/ ny claaghyn ta roie ec y toshiaght traa ta red currit stiagh.

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
gv: Myr currit er dy firrinagh, bee Nautilus jannoo ymmyd j'eh yn coodagh thaie jeh'n ymmydeyr myr buirdclaaghyn Myr cha nel eh firrinagh, be eh jannoo ymmyd jeh ~/Buirdclaaghyn myr yn Buirdclaaghyn/

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
gv: Myr currit er dy firrinagh, be oilley ny uinniagyn ayns Nautilus V'eh uinnagyn jeaghydeyr eddyr-voggyl. Ta shoh yn aght v'eh ymmyrkey ayns sorçh 2.6, as smie lesh kiuse dy pobble yn ymmyrkey shoh.

en: If set to true, then backup files such as those created by Emacs are displayed. Currently, only files ending in a tilde (~) are considered backup files.
gv: Myr currit er dy firrinagh, bee coadanyn sauçhey gorrish adsyn jean liorish Emacs v'eh soilshit. Ec y traa t'ayn, bee eh just ny coadanyn lesh ny tilde  (~) ec y jerrey ta coadanyn sauçhey.

en: If set to true, then hidden files are shown in the file manager. Hidden files are either dotfiles or are listed in the folder's .hidden file.
gv: Myr t'eh firrinagh, ta ny coadanyn follaghit soilshit ayns yn reireyder coadanyn. Ta coadanyn follaghit coadanyn ponk ny tad ayn syn rolley coodagh jeh ny .coadanyn follaghit.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
gv: Myr t'eh currit er firrinagh, bee jallooveg lesh kiangley dys ny serveryn ynnyd-eggey v'eh currit er yn buirdclaaghyn

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
gv: Myr t'eh currit er dy firrinagh, be jallloveg lesh kiangley dys yn boayl voish yn co'earrooder v'eh currit er yn Buirdclaaghyn.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
gv: Myr t'eh currit er firrinagh, bee jalloveg lesh kiangley dys yn coodagh thaie v'eh currit er yn buirdclaaaghyn.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
gv: Myr t'eh currit er firrinagh, bee jalloo veg lesh kiangley dys yn trustyr v'eh currit er y co`earrooder.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
gv: Myr t'eh currit er firrinagh, bee jallooyn veg lesh kiangleyn dys ny yl-lioaryn lesh yn co`earrooder v'eh currit er yn buirdclaaghyn.

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
gv: Myr ta'n reih reih't, be oilley ny colloyn ayns yn reayrt cumir geddyn yn lheead cheddin. Mannagh vel, yn reih shoh er bee'n lheead jea dagh colloo ve'h reiht myr tad gearree.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a".
gv: Myr firrinagh, bee oilley ny coadanyn ayns uinnagyn v'eh caghlaarit ayns oardagh ergooyl.ie, myr ayns oardagh lhurg ennym, cha bee eh ayns oardagh voish "a" dys "z", bee eh ayns oardagh voish "z" dys "a"

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
gv: Myr dy firrinagh, bee coadanyn ayns uinnagyn ayn veh soilshit ayns oardagh raad elley myrgeart. ie, myr sorçhit liorish ennym eisht dyn dy sorçhal coadanyn voish "a" dys "z" bee ad sorchit voish "z" dys "a"; myr sorçhit liorish mooadys, as dyn dy v'eh ry-cheilley cha  be ad sorçhit ry-cheilley.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
gv: Myr firrinagh, bee ny jalloyn veg ve'h currit magh neughiastyllagh dy cadjin ayns uinnagyn noa.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
gv: Myr firrinagh, bee ny lipaidyn currit liorish ny jallooynveg as cha nel fo ad.

en: If true, new windows will use manual layout by default.
gv: Myr dy firrinagh, bee uinnagyn noa jannoo ymmyd jeh aght hene dy cadjin

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
gv: Cha bee jalloo ny smoo ny moodys shoh (ayns byten) V'eh currit dys ingaan ordaag. Ta'n resoon jeh yn reih shoh dyn dy jannoo jallooyn vooar dys ingaany ordaag bee foddee goaill ram traa dy laadey ny jannoo ymmyd jeh ram reamys.

en: List of possible captions on icons
gv: Rolley jeh ny colloyn er ny jallooyn veg foddee ta ayn.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
gv: Rolley jeh sorçhyn dy x-cummal/* va'n ymmydeyr reih "Dyn jannoo red abbee" ayns yn claa veg. Cha be chaghteragh v'eh soilshit as cha bee yn claa foashlit traa tow cur stiagh shean ny feeshan jeh yn sorçh shoh.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
gv: Rolley jeh sorçhyn dy x-cummal/* va'n ymmydeyr reih "Foashley yn coodagh" sy claa veg reighyn. Be coodagh foashlit traa ta shean ny feeshan currit stiagh jeh yn sorçh shoh.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
gv: Rolley jeh sorçhyn dy x-cummal/*  son yn ymmydeyr va reih dy foashley ny claa ayns ny reighyn claa veg. Bee'n claa reiht son yn sorçh currit v'eh currit er traa ta feeshan ny shean currit stiagh lesh yn sorçh shoh.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
gv: Rolley dy x-cummal/* sorchyn dy veh currit dys  "ny jean jannoo red erbee"

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
gv: Rolley jeh sorchyn x-cummal/ dy cur dys "Coodagh Foashlit"

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
gv: Rolley jeh sorchyn x-cummal/* yn boayl bee yn claa reih't foashlit

en: Maximum handled files in a folder
gv: Yn cooid smoo coadanyn tow abyl dy cur ayns coodagh

en: Maximum image size for thumbnailing
gv: Yn Moodys jalloo cooid smoo son inaganyn ordaag

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
gv: Crammag lught dy cur jantys da yn sarey  "erash" sy'n uinnag jeaghydeyr

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
gv: Crammag lught dy cur jantys da yn sarey "Er oaie"  s'yn uinnag jeaghydeyr

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
gv: Ennym j'eh yn cooish Nautils dy jannoo ymmyd jeh. V'eh feedynit magh dy vel oo er t'ow er jannoo ymmydyt j'eh myr Nautilus.Jean ymmyd jeh yn cooish jalloo veg ayns ynnyd jeh mysailltch.

en: Nautilus handles drawing the desktop
gv: Tow abyl dy er yn buird claaghyn

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
gv: Ta Nautilus jannoo ymmyd jeh yn coodagh thaie yn ymmydeyr thaie myr yn buirdclaaghyn

en: Nautilus will exit when last window destroyed.
gv: Bee Nautilus dooney traa ta'n uinnag s'jeree stroit.

en: Network Servers icon visible on the desktop
gv: Jalloo veg server eddyr-voggyl dy akin sy buirdclaaghyn

en: Network servers icon name
gv: Ennym

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
gv: Ny jean cur er ny roiehene/Goailltoshiaghthene claaghyn traa ta feeshan ny sheean currit stiagh

en: Only show folders in the tree side pane
gv: Just soilshaghey coodaghyn syn errn  billey çheu

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
gv: Ta ny towsyn abyl dy v'eh "ynrican" dy foashley coadanyn er ny click ynrican, ny "dooblit" sy foashley ad er click dooblit.

en: Show advanced permissions in the file property dialog
gv: Soilshaghey ny kiedyn ard sy rolley reighyn

en: Show folders first in windows
gv: Soilshaghey ny coodaghyn sy toshiaght ayns windows

en: Show location bar in new windows
gv: Soilshaghey yn barrynnydyn ayns uinnagyn noa

en: Show mounted volumes on the desktop
gv: Soilshaghey ny ym-lioaryn chianglit er yn buird claaghyn

en: Show side pane in new windows
gv: Soilshaghey yn kerrincheu ayns uinnagyn noa

en: Show status bar in new windows
gv: Soilshaghey yn barr keimmeiaght ayn uinnagyn noa

en: Show toolbar in new windows
gv: Soilshaghey yn barrgreie ayns uinnagyn noa

en: Side pane view
gv: Reayrt barr kerrin

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local_only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
gv: Dellal tappee ass dy jannoo ymmyd jeh dy jeaghyn er ny roie-haishbynys jeh ny coadan sheean traa ta'n lugh harrish yn jalloo veg harrish ny coadanyn.Myr currit er "dagh traa" eisht cloie yn sheean dagh traa. Nish traa t'eh er server ynnydagh. Myr currit er "_Just ynnydagh" eish just ckiue roie-haishbyny er corysyn coadan ynnydagh. Myr currit er "Cha nel riaue"

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
gv: Dellal tappee son traa dy soilshaghey yn taishbynys-roish jeh cummal coadan teks ayns yn jallooveg yn coadan. Myr currit er "dagh traa" eisht soilshaghey roie-haishbynys, scummey ogh t'eh er server foddey ersooyl. Myr currit er "Just ynnydagh" eisht just soilshaghey roie-haishbynys son corysyn coadan ynnydagh. Myr currit er "cha nel riaue"eisht ny jean riaue jannoo roie-haishbynys fysseree.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
gv: Della ltappee ass dy soilshaghey ny jalloo ny ny ingaan ordaag. Myr currit er "dagh traa" eisht ingaan ordaag dagh traa, scummey myr ta'n coodagh er server foddey ersooyl. Myr currit er                           "_Just ynnydagh" eisht just soilshaghey ingaanyn ordaag son corysyn coadan ynnydagh. Myr currit er "cha nel riaue" eisht ny jean jannoo ass jallooyn ingaanyn ordaag, just jannoo ymmy jeh yn Jallooveg keintagh.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
gv: Dellalass tappee ass son ym traa dy soilshaghey yn earroo dy nheeghyn ayns coodagh. Myr currit er "dagh traa" eisht soilshaghey coontaghyn nhee, cummey myr t'eh er server foddey ersooyl. Myr currit er "_Just ynnydagh" eish just soilshaghey coontyn son corysyn coadan ynnydagh. Myr cyrrut er "Cha nel riaue" eisht ny jean co`earroo ny nheegn coontey.

en: Text Ellipsis Limit
gv: Lowaltys Fockle-vaihaghey teks

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "modification_date", and "emblems".
gv: Yn oardagh sorçhal cadjin son nheeghyn sy reayrt jallooyn veg. Ta ny towsyn abyl dy v'eh "ennym", "mooadys", "sorçh", "dait _caghlaarit", as "cowraghyn".

en: The default sort-order for the items in the list view. Possible values are "name", "size", "type", and "modification_date".
gv: Yn oardagh sorçhal cadjin som ny nheeghyn sy roley reayrt. Ta ny towsyn abyl dy v'eh "ennym", "mooadys", "sorçh", as "dait _Caghlaarit".

en: The default width of the side pane in new windows.
gv: Yn lheead cadjin jeh'n kerrincheu ayns uinnagyn noa.

en: The font description used for the icons on the desktop.
gv: Yn fysseree laue-screeuee jannoo ymmydyt jeh son ny jallooyn veg sy buirdclaaghyn

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
gv: Yn aght dy daityn coadan, Ta ny towsyn abyl dy v'eh "ynnydagh", "iso", as "cha nel formoil".

en: The side pane view to show in newly opened windows.
gv: Soilshaghey yn kerrin cheu ayns uinnagyn foashlit noa

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
gv: Ta'n ennym abyl dy v'eh currit er ennym reih't son yn jallooveg co`earrooder er yn buirdclaaghyn.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
gv: Ta'n ennym abyl dy v'eh currit myr t'ow gearree ny ennym reih't son yn jalloveg thaie er yn buirdclaaghyn.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
gv: Ta'n ennym abyl dy v'eh currit myr t'ow gearree ny ennym reih't son yn jalloveg servern eddyr-voggyl er yn buirdclaaghyn.

en: Trash icon visible on desktop
gv: Yn jalloveg trustyr dy akin er yn buirdclaaghyn

en: Type of click used to launch/open files
gv: Yn sorch dy click ta ymmydyt dy foashley coadanyn

en: Use manual layout in new windows
gv: Jannoo ymmyd jeh aght hene ayns uinnagyn noa

en: Use tighter layout in new windows
gv: Jannoo ymmyd J'eh aght ny smoo chionn ayns uinnagyn noa

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list_view", "icon_view" and "compact_view".
gv: Traa ta phiagh goll er ny coodagh ta'n ymmydyr shoh jannoo ymmydyt, myr cha nel oo er reih ny reayrt elley son yn coodagh shen. Ta ny towsyn abyl dy v'eh "Reayrt tolley", "reay_rt jallooyn veg" as"reayrt_cu_mir".

en: When to show preview text in icons
gv: Craad dy soilshaghey teks roie-haishbynys ayns jalloyn veg

en: When to show thumbnails of image files
gv: C'raad dy soilshaghey ingaanyn ordaag jeh coadanyn jalloo

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
gv: Cr'aad dy cur tabyn foashlit noa ayns uinnag jeaghydeyr.

en: Whether a custom default folder background has been set.
gv: Myr ta cooylrey coodagh cadjin reih't currit er.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
gv: Vel ny cooylrey barrcheu cadjin reih't currit er.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
gv: Lhisagh eh briaght us roish doll magh coadanyn, ny geddyn rey lesh yn trustyr

en: Whether to automatically mount media
gv: Lisagh eh Cochiangley shean as  feeshan hene.

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
gv: Lhisagh eh foashley ny coodagh hene son shean as feeshan jea-chianglit

en: Whether to enable immediate deletion
gv: Lhisagh eh lhiggey da dy doll magh chelleeragh

en: Whether to show backup files
gv: Lhisagh eh soilshaghey coadanyn sauchey

en: Whether to show hidden files
gv: Lhisagh eh soilshaghey coadanyn follaghit

en: Width of the side pane
gv: Yn lheead jeh'n kerrin çheu

en: No applications found
gv: Cha row claaghyn feddynit

en: Ask what to do
gv: Briaght c'red dy jannoo

en: Do Nothing
gv: Ny dyn jannoo red erbee

en: Open Folder
gv: Foashley Coodagh

en: Open %s
gv: Foashley %s

en: Open with other Application...
gv: Foashley lesh claa elley...

en: You have just inserted an Audio CD.
gv: Tow just er cur stiagh ny CD shean.

en: You have just inserted an Audio DVD.
gv: Tow just er cur stiagh ny CD sheean.

en: You have just inserted a Video DVD.
gv: Tow just er cur stiagh ny DVD feeshan.

en: You have just inserted a Video CD.
gv: Tow jist er cur stiagh ny CD feeshan.

en: You have just inserted a Super Video CD.
gv: Tow just er cur stiagh ny CD feeshan mie er bashtal.

en: You have just inserted a blank CD.
gv: Tow just er cur stiagh ny CD follym

en: You have just inserted a blank DVD.
gv: Tow just er cur stiagh ny DVD follym

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
gv: Tow just er cur stiagh ny disk Blu-Ray follym.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
gv: Tow just er cur stiagh ny DVD HD follym.

en: You have just inserted a Photo CD.
gv: Tow just er cur stiagh ny CD jalloyn

en: You have just inserted a Picture CD.
gv: Tow just er cur stiagh ny CD jalloo

en: You have just inserted a medium with digital photos.
gv: Tow just er cur stiagh ny veanagh lesh jalloyn bun-earrooagh.

en: You have just inserted a digital audio player.
gv: Tow just er cur stiagh ny cloieder sheean bun-earrooagh

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
gv: Tow just er cur stiagh ny veanagh lesh claghyn lhisagh foashley hene.

note: fallback to generic greeting
en: You have just inserted a medium.
gv: Tow just er cur stiagh ny veanagh

en: Choose what application to launch.
gv: Reih cren claa dy foashlet

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
gv: Reih ayns cren aght dy foashley "%s" as myr dy jannoo yn jantys shoh sy traa ry heet son sorchyn elley feeshan as shean  "%s".

en: _Always perform this action
gv: Jannoo yn jantys shoh dagh traa_

note: name, stock id label, accelerator add the "Eject" menu item
en: _Eject
gv: Tilg_ey magh

note: name, stock id label, accelerator add the "Unmount" menu item
en: _Unmount
gv: Jea_-chiangley

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
gv: Giarey yn teks reih't dys yn boayrd crommag

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
gv: Jannoo coip jeh'n teks reih't dys yn boayrd crommag

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
gv: Cur stiagh yn teks sy boayrd crommag.

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
gv: Reih oilley

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
gv: Reih oilley yn teks sy kishtey teks.

en: Move _Up
gv: _Gleashaghey Neose

en: Move Dow_n
gv: Gleashaghey _Neose

en: Use De_fault
gv: Jannoo ymmy_d jeh cadjin

en: Name
gv: Ennym

en: Size
gv: Moodys

en: The size of the file.
gv: Yn moodys jeh'n coadan

en: Type
gv: Sorçh

en: The type of the file.
gv: Yn sorçh dy coadan

en: Date Modified
gv: Dait caghlaarit

en: The date the file was modified.
gv: Yn dait va'n coadan caghlaarit

en: Date Accessed
gv: Yn dait va phiagh goll stiagh

en: The date the file was accessed.
gv: Yn dait va phiagh goll stiagh sy coadan.

en: Owner
gv: Shellooder

en: The owner of the file.
gv: Yn shellooder jeh'n coadan.

en: Group
gv: Possan

en: The group of the file.
gv: Yn coadan possan.

en: Permissions
gv: Kiedyn

en: The permissions of the file.
gv: Yn kiedyn jeh'n coadan

en: Octal Permissions
gv: Kiedyn octal

en: SELinux Context
gv: SELinux Cummal

en: The SELinux security context of the file.
gv: Yn co`screeu Sauçhys SElinux jeh'n coadan.

note: TODO: Change after string freeze over
en: Location
gv: Ynnyd

en: Reset
gv: Aahoiaghey

en: on the desktop
gv: Er yn buirdclaaghyn

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
gv: Cha nod oo gleashaghey yn ym lioar "%s" sy trustyr.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
gv: Myr t'ow gearree tilgey yn ym-lioae magh, Jannoo ymmyd jeh  "Tilgey" ayns yn rolley frapheose jeh'n ym-lioar my-sailltch.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
gv: Myr tow gearre jea-kiangley yn ym-loar, jannoo ymmyd jeh'n "Jea-kiangley ym-lioar" ayns yn rolley frapheose jeh'n ym-lioar my-sailltch.

en: _Move Here
gv: Gleashaghey dys sho_h

en: _Copy Here
gv: Jean Coi_p ayns shoh

en: Cancel
gv: Cur ass

en: Set as background for _all folders
gv: Cur cooylrey son oilley ny coodaghyn

en: Set as background for _this folder
gv: Cur myr cooylrey son yn c_oodagh shoh

en: The emblem cannot be installed.
gv: Cha nod yn cowrey v'eh currit er yn co`earrooder.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
gv: Gow my leshtal, ogh ta feym ayd reih ny fockle orgher cha nel follym son yn cowrey noa.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
gv: Gow my leshtal, ogh ta ny focklen ogher just abyl dys v'eh ny lettyr, ny scarrey, ny ny earroo.

note: this really should never happen, as a user has no idea * what a keyword is, and people should be passing a unique * keyword to us anyway
en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
gv: Gow my leshtal, ogh ta corey enmysit "%s" hannah.

en: Please choose a different emblem name.
gv: Reih ennym cowrey elley my-sailltch.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
gv: Gow my leshtal, cha noddym sauail yn cowrey cadjin.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
gv: Gow my leshtal, cha noddym sauail yn ennym cowrey cadjin.

en: Size:
gv: Moodys

en: Type:
gv:  sorçh:

en: _Skip
gv: L_heim er oaie

en: S_kip All
gv: Lh_eim er oaie voish dagh oilley red

en: _Retry
gv: _Prowl reesht

en: Delete _All
gv: Doll magh oilley

en: _Replace
gv: _Cur ayns ynnyd jeh

en: Replace _All
gv: Cur oi_lley ayns ynnyd jeh

en: _Merge
gv: _Cur ry-cheilley

en: Merge _All
gv: Merge _oilley

en: Copy _Anyway
gv: Jean coip A_ght erbee

en: %'d second | %'d seconds
gv[0]: %'d grig
gv[1]: %'d grigyn
gv[2]: %'d grigyn

en: %'d minute | %'d minutes
gv[0]: %'d minnid
gv[1]: %'d minnidyn
gv[2]: %'d minnidyn

en: %'d hour | %'d hours
gv[0]: %'d oor
gv[1]: %'d ooryn
gv[2]: %'d ooryn

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
gv[0]: Mysh %'d oor
gv[1]: Mysh %'d ooryn
gv[2]: Mysh %'d ooryn

note: appended to new link file Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder").
en: Link to %s
gv: Kinagley dys %s

note: appended to new link file
en: Another link to %s
gv: Kiangley elley dys %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
gv: %'ded kiangley dys %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
gv: %'dah kiangley dys %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
gv: %'dss kiangley dys %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
gv: %'doo kiangley dys %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
gv: (coip)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
gv: (Coip elley)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
gv: oo coip)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
gv: ed coip)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
gv: ah coip)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
gv: rd coip)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
gv: %s (coip)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
gv: %s (coip elley)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
gv: %s (%'dth coip)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
gv: %s (%'dst coi[)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
gv: %s (%'dnd coip)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
gv: %s (%'drd coip)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
gv: Vel oo shickyr dy vel oo gearree doll magh "%B" son dy bragh voish yn trustyr?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
gv[0]: Vel oo shickyr dy vel oo gearree doll magh yn %'d nhee reih't voish yn trustyr son dy bragh?
gv[1]: Vel oo shickyr dy vel oo gearree doll magh yn %'d nheeghyn reih't voish yn trustyr son dy bragh?
gv[2]: Vel oo shickyr dy vel oo gearree doll magh yn %'d nheeghyn reih't voish yn trustyr son dy bragh?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
gv: Myr tow doll magh yn nhee reih't, bee eh cailltch son dy bragh.

en: Empty all of the items from the trash?
gv: Follaghey oilley ny nheeghyn magh as yn trustyr?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
gv: Vel oo shickyr dy vel oo gearree follamaghey yn trustyr, bee oilley ny nheeghyn stiagh v'eh cailltch son dy bragh. Notey nish dy vel oo abyl dy doll ad magh 'nane lurg 'nane.

note: Empty Trash menu item
en: Empty _Trash
gv: Geddyn rey lesh yn tru_styr

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
gv: Vel oo shickyr tow gearree doll magh "%B" son dy bragh?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
gv[0]: %'d coadan faagaailit dy doll magh
gv[1]: %'d coadanyn faagaailit dy doll magh
gv[2]: %'d coadanyn faagaailit dy doll magh

en: Deleting files
gv: Doll magh ny coadanyn

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
gv[0]: %T Hoshtal
gv[1]: %T Hoshtal
gv[2]: %T Hoshtal

en: Error while deleting.
gv: Va Doilleid chouds v'eh doll magh.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
gv: Cha nod ny coadanyn syn coodagh "%B" veh dollit magh er yn faa cha nel kied ayd dy akin ad.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
gv: Va doilleid geddyn fysseree mychoine ny coadanyn sy coodagh  "%B".

en: _Skip files
gv: _Lhiem er oaie voish ny coadanyn

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
gv: Cha nod oo doll magh yn coodagh  "%B" er yn faa cha nel kied ayd dy lhiah eh.

en: There was an error reading the folder "%B".
gv: Va doilleid lheih yn coodagh  "%B".

en: Could not remove the folder %B.
gv: Cha nod Nautilus doll magh yn coodagh %B.

en: There was an error deleting %B.
gv: Va doilleid doll magh %B.

en: Moving files to trash
gv: Gleashaghey ny coadanyn dys yn  trustyr

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
gv[0]: %'d coadan faagailit dy doll magh
gv[1]: %'d coadanyn faagailit dy doll magh
gv[2]: %'d coadanyn faagailit dy doll magh

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
gv: Cha noddym gleashaghey coadan dys yn trustyr, vel oo gearree doll magh dy çhelleeragh

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
gv: Cha nod yn coadan "%B" veh gleashaghit dys yn trustyr

en: Trashing Files
gv: Cur ny coadanyn sy trystur

en: Deleting Files
gv: Doll magh ny Coadanyn

en: Unable to eject %V
gv: Cha noddym tilgey magh %V

en: Unable to unmount %V
gv: Cha noddym jeh-chiangley %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
gv: Vel oo gearree Geddyn r'eh lesh yn cummal trustyr roish t'ow jea-vhiangley?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
gv: Dy geddyn reaymys nastee er yn ym-lioar shoh ta feym ec yn trustyr v'eh follymit. Bee oilley ny nheegyn trustyr er yn yn ym-lioar v'eh cailltch son dy bragh.

en: Do _not Empty Trash
gv: Ny _jean geddyn rey lesh yn trustyr

en: Unable to mount %s
gv: Va doilleid lesh chiangleyl %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
gv[0]: Goaill toshiaght dy jannoo coip jeh'n %'d coadan (%S)
gv[1]: Goaill toshiaght dy jannoo coip jeh'n %'d coadanyn (%S)
gv[2]: Goaill toshiaght dy jannoo coip jeh'n %'d coadanyn (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
gv[0]: Goaill toshiaght dy gleashaghey %'d coadan (%S)
gv[1]: Goaill toshiaght dy gleashaghey %'d coadanyn (%S)
gv[2]: Goaill toshiaght dy gleashaghey %'d coadanyn (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
gv[0]: Goaill toshiaght dy doll magh %'d coadanyn(%S)
gv[1]: Goaill toshiaght dy doll magh %'d coadanyn (%S)
gv[2]: Goaill toshiaght dy doll magh %'d coadanyn (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
gv[0]: Goaill toshiaght dy cur yn %'d coadan sy trustyr
gv[1]: Goaill toshiaght dy cyr yn %'d coadanyn sy trustyr
gv[2]: Goaill toshiaght dy cur yn %'d coadanyn sy trustyr

en: Error while copying.
gv: Va doilleid chouds va eh jannoo coip.

en: Error while moving.
gv: Va doilleid choud's v'eh gleashaghey.

en: Error while moving files to trash.
gv: Va doilleid gleashaghey ny coadanyn dys yn trustyr.

en: There was an error getting information about "%B".
gv: Va doilleid geddyn fysseree mychoine "%B".

en: Error while copying to "%B".
gv: Va doilleid choud's veh jannoo coip dys "%B".

en: You do not have permissions to access the destination folder.
gv: Cha nel kied ayd dy goll stiagh yn coodagh kione jurnaa.

en: There was an error getting information about the destination.
gv: Va doilleid geddyn fysseree mychoine yn ynnyd.

en: The destination is not a folder.
gv: Cha nel yn ynnyd ny coodagh

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
gv: Cha nel reamys dy liooar sy'n ynnyd. Prowal dy geddyn rey lesh coadanyn dy jannoo reamys.

en: There is %S available, but %S is required.
gv: Ta %S ayn, agh ta feym ed's er %S

en: Moving "%B" to "%B"
gv: Gleashaghey "%B" dys "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
gv: Jannoo coip jeh "%B" dys "%B"

en: Duplicating "%B"
gv: Jannoo coip jeh "%B"

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
gv[0]: Gleashaghey coadan %'d (ayns "%B") dys "%B"
gv[1]: Gleashaghey coadanyn %'d (ayns "%B") dys "%B"
gv[2]: Gleashaghey coadanyn %'d (ayns "%B") dys "%B"

en: Copying %'d file (in "%B") to "%B" | Copying %'d files (in "%B") to "%B"
gv[0]: Jannoo coip jeh coadan %'d  (ayns "%B") dys "%B"
gv[1]: Jannoo coip jeh coadanyn %'d  (ayns "%B") dys "%B"
gv[2]: Jannoo coip jeh coadanyn %'d  (ayns "%B") dys "%B"

en: Duplicating %'d file (in "%B") | Duplicating %'d files (in "%B")
gv[0]: Jannoo coip jeh coadan %'d (ayns "%B")
gv[1]: Jannoo coip jeh coadanyn %'d (ayns "%B")
gv[2]: Jannoo coip jeh coadanyn %'d (ayns "%B")

en: Moving %'d file to "%B" | Moving %'d files to "%B"
gv[0]: Gleashaghey coadan %'d dys "%B"
gv[1]: Gleashaghey coadanyn %'d dys "%B"
gv[2]: Gleashaghey coadanyn %'d dys "%B"

en: Copying %'d file to "%B" | Copying %'d files to "%B"
gv[0]: Jannoo coip jeh coadan %'d dys "%B"
gv[1]: Jannoo coip jeh coadanyn %'d dys "%B"
gv[2]: Jannoo coip jeh coadanyn %'d dys "%B"

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
gv[0]: Jannoo coip jeh %'d coadan
gv[1]: Jannoo coip jeh %'d coadanyn
gv[2]: Jannoo coip jeh %'d coadanyn

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
gv: %S jeh%S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
gv[0]: %S jeh %S - %T faagailit (%S/grig)
gv[1]: %S jeh %S - %T faagailit (%S/grig)
gv[2]: %S jeh %S - %T faagailit (%S/grig)

en: There was an error creating the folder "%B".
gv: Va doilleid croo yn coodagh "%B".

en: Error while moving "%B".
gv: Va doilleid geddyn rey lesh  "%B".

en: Could not remove the source folder.
gv: Cha nod Nautilys geddyn rey lesh yn coodagh bun

en: Error while copying "%B".
gv: Va doilleid jannoo coip "%B".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
gv: Cha nod doll magh coadanyn voish yn coodagh %F ta ayn hannah

en: Could not remove the already existing file %F.
gv: Cha nod oo geddyn rey jeh'n coadan %F ta ayn hannah.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
gv: Cha nel oo abyl dy gleashaghey ny coodagh stiagh ayns eh hene.

en: You cannot copy a folder into itself.
gv: Cha nel oo abyl dy jannoo coip jeh coodagh as cur eh stiagh ayns eh hene.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
gv: Cha nel oo abyl dy gleashaghey ny coadan harrish eh hene

en: You cannot copy a file over itself.
gv: Cha nel oo abyl dy jannoo coip jeh coadan harrish eh hene

en: The source file would be overwritten by the destination.
gv: Bee yn coadan nun screeuit harrish liorish yn ynnyd.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
gv: Cha noddym geddyn rey lesh yn coadan ta ayn hannah lesh yn ennym cheddin %F.

en: There was an error copying the file into %F.
gv: Va doilleid jannoo coip jeh ny coadanyn stiagh ayns %F.

en: Copying Files
gv: Jannoo coip jeh ny coadanyn

en: Preparing to Move to "%B"
gv: Goaill toshiaght dy gleashaghey dys "%B"

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
gv[0]: Goaill toshiaght dy gleashaghey %'d coadan
gv[1]: Goaill toshiaght dy gleashaghey %'d coadanyn
gv[2]: Goaill toshiaght dy gleashaghey %'d coadanyn

en: There was an error moving the file into %F.
gv: Va doilleid gleashaghey yn coadan stiagh ayns  %F.

en: Moving Files
gv: Gleashaghey Coadanyn

en: Creating links in "%B"
gv: Jannoo kiangleyn ayns "%B"

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
gv[0]: Jannoo kiangley dys %'d coadan
gv[1]: Jannoo kiangley dys %'d coadanyn
gv[2]: Jannoo kiangley dys %'d coadanyn

en: Error while creating link to %B.
gv: Va doilleid jannoo kiangley dys %B.

en: Symbolic links only supported for local files
gv: T'ow just abyl dy jannoo ymmyd jeh kianglyn cowreydagh son coadanyn ynnydagh ta'n co`earrooder anyl dy jannoo ymmyd jeh

en: The target doesn't support symbolic links.
gv: Cha nel yn targad abyl dy jannoo ymmyd jeh kianglyn cowreydagh.

en: There was an error creating the symlink in %F.
gv: Va doilleid croo yn kiangleysambleyr ayns %F.

en: Setting permissions
gv: Soiaghey ny kiedyn

note: localizers: the initial name of a new folder
en: untitled folder
gv: Coodagh gyn ennym

note: localizers: the initial name of a new empty file
en: new file
gv: coadan noa

en: Error while creating directory %B.
gv: Va doilleid croo ynnyd %B

en: Error while creating file %B.
gv: Va doilleid croo coadan %B

en: There was an error creating the directory in %F.
gv: Va doilleid croo yn ynnyd ayns %F

en: Emptying Trash
gv: Geddyn reh lesh yn trustyr

en: Could not determine original location of "%s"
gv: Cha noddym feddyn magh yn ynnyd jeh "%s"

en: This file cannot be mounted
gv: Cha nod yn coadan veh chianglit

en: This file cannot be unmounted
gv: Cha nel yn coadan ve'h chianglit magh

en: This file cannot be ejected
gv: Cha nod yn coadan veh tilgit magh

en: This file cannot be started
gv: Cha noddym cur toshiaght er yn coadan shoh

en: This file cannot be stopped
gv: Cha nel yn coadan shoh v'eh scuirrit

en: Slashes are not allowed in filenames
gv: Cha nel scuitçhalyn lowit ayns enmyn coadanyn

en: File not found
gv: Cha row yn coadan feddynit

en: Unable to rename desktop file
gv: Cha nod Nautilus caghlaa yn ennym jeh'n coadan buirdclaaghyn.

note: Today, use special word. * strftime patterns preceeded with the widest * possible resulting string for that pattern. * * Note to localizers: You can look at man strftime * for details on the format, but you should only use * the specifiers from the C standard, not extensions. * These include "%" fol
en: today at 00:00:00 PM
gv: jiu er 00:00:00 PM

en: today at %-I:%M:%S %p
gv: jiu er %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
gv: jiu er 00:00 PM

en: today at %-I:%M %p
gv: jiu er %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
gv: jiu 00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
gv: jiu, %-I:%M %p

en: today
gv: jiu

note: Yesterday, use special word. * Note to localizers: Same issues as "today" string.
en: yesterday at 00:00:00 PM
gv: jea er 00:00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
gv: jea er %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
gv: jea er 00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M %p
gv: jea er %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
gv: jea,  00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
gv: jea, %-I:%M %p

en: yesterday
gv: jea,

note: Current week, include day of week. * Note to localizers: Same issues as "today" string. * The width measurement templates correspond to * the day/month name with the most letters.
en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
gv: Jecrean, 	Mean Fouyir 00 0000 er 00:00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
gv: Jel, Jerrey Fouyir 00 0000 er 00:00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
gv: Jel, Jerrey Fouyir  00 0000 er 00:00 PM

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
gv: Jerrey Fouyir 00 0000 er 00:00 PM

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
gv: Jerrey Fouyir 00 0000, 00:00 PM

en: Not allowed to set permissions
gv: Cha nel oo lowit dy reih ny kiedyn

en: Not allowed to set owner
gv: Cha nel oo lowit dy reih yn shellooder

en: Not allowed to set group
gv: Cha nel oo lowit dy croo ny possan

en: Specified group '%s' doesn't exist
gv: Cha nel yn possan reiht '%s'  ayn

en: %'u folder | %'u folders
gv[0]: Coodagh %'u
gv[1]: Coodaghyn %'u
gv[2]: Coodaghyn %'u

en: %s (%s bytes)
gv: %s (%s byteyn)

en: unknown type
gv: Sorçh gyn fys

en: unknown MIME type
gv: Sorçh MIME gyn fysseree

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
gv: Gyn fys

en: program
gv: Claa

en: link
gv: Kiangley

en: link (broken)
gv: Kiangley (brisht)

en: _Always
gv: _Dagh traa

en: _Local File Only
gv: _Just coadanyn ynnydagh

en: _Never
gv: _Cha nel rieau

en: Activate items with a _single click
gv: Cur nheeghyn er lesh _un click

en: Activate items with a _double click
gv: Cur nheeghyn er lesh ny click _daa

en: Display _files when they are clicked
gv: Soilsha_ghey coadanyn traa ta phiagh click erad

en: _Ask each time
gv: _Briaght dagh traa

en: Search for files by file name only
gv: Shirrey son coadanyn just liorish ennym

en: Search for files by file name and file properties
gv: Shirrey son coadanyn liorish ennym as reighyn coadan

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
gv: Reayrt Jalloynveg

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
gv: Reayrt cumir

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
gv: Reayrt Rolley

en: Manually
gv: Hene

en: By Name
gv: Liorish ennym

en: By Size
gv: Liorish moodagh

en: By Type
gv: Liorish Sorçh

en: By Modification Date
gv: Liorish dait caghlaarit

en: By Emblems
gv: Liorish cowraghyn

note: Note to translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * matc
en: %s's Home
gv: Thaie ec %s

en: Computer
gv: Co`earrooder

en: Trash
gv: Trustyr

en: The selection rectangle
gv: Yn kiare-chuilleig reih't

en: Switch to Manual Layout?
gv: Cur dys aght hege?

en: The Link "%s" is Broken.
gv: Ta'n kiangley "%s" brisht

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
gv: Ta'n kiangley "%s" brisht. Vel oo gearree gleashaghey eh dys yn trustyr?

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
gv: _Gleashaghey dys trustyr

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
gv: Vel oo gearree roie "%s",  ny soilshaghey yn cummal echey?

en: Run in _Terminal
gv: Roie ayns _Liney sarey

en: _Display
gv: _Soilshaghey

en: _Run
gv: _Roie

en: Are you sure you want to open all files?
gv: Vel oo shickyr tow gearree foashley oilley ny coadanyn

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
gv[0]: Bee shoh foashley %d ayns uinnag elley.
gv[1]: Bee shoh foashley %d ayns uinnagyn elley.
gv[2]: Bee shoh foashley %d ayns uinnagyn elley.

en: Could not display "%s".
gv: Cha noddym soilshaghey  "%s".

en: The file is of an unknown type
gv: Cha nel fysseree mychoine yn sorçh coadan shoh

en: There is no application installed for %s files
gv: Cha nel claa sy co`earrooder son coadanyn %s

en: _Select Application
gv: _Reih ny claa

en: There was an internal error trying to search for applications:
gv: Va doilleid	 sthie prowal dy feddyn claaghyn:

en: Unable to search for application
gv: Cha noddym shirrey son claa

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
gv: Cha nel claa sy co`earrooder son coadanyn %s.
    Vel oo gearree shirrey sin claa dy foashley yn coadan shoh?

en: Untrusted application launcher
gv: Foashley claaghyn cha nel treishteil ayd's er

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
gv: Cha nel yn foashley claa "%s" v'eh cowrit dy vel treishteil ayd's echey. Myr cha nel fys ayd er yn bun jeh'n claa shoh, foddee cha bee eh dy foashley sauçhey.

en: _Launch Anyway
gv: _Foashley aght erbee

en: Mark as _Trusted
gv: _Cowraghey myr treishtit

en: Unable to mount location
gv: Cha nod Nautilus jeh-chiangley yn ynnyd

en: Unable to start location
gv: Cha noddym foashley boayl

en: Opening "%s".
gv: Foashley  "%s".

en: Could not set application as the default: %s
gv: Cha noddym, cur claa myr cadjin: %s

en: Could not set as default application
gv: Cha noddym cur myr claa cadjin

en: Default
gv: Cadjin

en: Icon
gv: Jalloo veg

en: Could not remove application
gv: Cha dod Nautilus geddyn reh lesh yn claa

en: No applications selected
gv: Cha nel claa reih't

en: %s document
gv: %s docmaid

en: Unknown
gv: Cha nel fys

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
gv: Reih ny claa dy foashley %s as oilley ny coadanyn lesh yn sorçh "%s"

en: Open all files of type "%s" with:
gv: Foashley oilley ny coadanyn jeh yn sorçh "%s" lesh:

en: Could not run application
gv: Cha nod Nautilus roie yn claa

en: Could not find '%s'
gv: Cha nod Nautilus feddyn '%s'

en: Could not find application
gv: Cha nod Nautilus feddyn yn claa

en: Could not add application
gv: Cha nod Nautilus croo yn claa

en: Select an Application
gv: Reih ny claa

en: Open With
gv: Foashley lesh

en: Select an application to view its description.
gv: Reih ny claa dy jeagh er yn coontey echey.

en: _Use a custom command
gv: _Jannoo ymmyd jeh sarey reih't

en: _Browse...
gv: _Jeagh trooid

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
gv: _Foashley

note: first %s is a filename and second %s is a file extension
en: Open %s and other %s document with:
gv: Foashley %s as yn docmaid %s elley lesh:

note: the %s here is a file name %s is a filename
en: Open %s with:
gv: Foashley %s lesh:

en: _Remember this application for %s documents
gv: _Cooinaghtyn yn claa shoh son docmaidyn %s

note: Only in add mode - the %s here is a file extension
en: Open all %s documents with:
gv: Foashley oilley ny docmiadyn %s lesh:

note: First %s is a filename, second is a description * of the type, eg "plain text document"
en: Open %s and other "%s" files with:
gv: Foashley %s as coadanyn "%s" elley lesh:

note: %s is a file type description
en: _Remember this application for "%s" files
gv: _Cooniaghtyn yn claa shoh son  "%s" coadanyn

note: Only in add mode
en: Open all "%s" files with:
gv: Foashley oilley ny "%s" coadanyn lesh

en: _Add
gv: _Croo

en: Add Application
gv: Cur claa hug

en: Open Failed, would you like to choose another application?
gv: Va doilleid lesh foashley, vel oo gearree reih ny claa elley?

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
gv: Cha nod "%s" foashley "%s" er yn faa cha nod  "%s" goll er coadanyn er ynnydyn "%s".

en: Open Failed, would you like to choose another action?
gv: Va doilleid lesh foashley, vel oo gearree reih ny jantys elley?

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
gv: Cha nod yn jantys cadjin "%s" v'eh foashlit er yn faa cha nod eh goll er coadanyn ayns ynnydyn "%s" .

en: No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
gv: Cha nel claaghyn elley ayn dy jeaghyn er yn coadan shoh. Myr t'ow jannoo coip jeh eh dys yn co`earrooder, foddee bee oo abyl dy foashley eh.

en: No other actions are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
gv: Cha nel jantysyn elley ayns dy jeaghyn er yn coadan shoh lesh. Myr t'ow jannoo coip j'eh ad dys yn co`earrooder ayd's, as foddee bee oo abyl dy foashley eh.

en: This is disabled due to security considerations.
gv: Ta bac er shoh mychoine sursmooinaght sauçhys.

en: There was an error launching the application.
gv: Va doilleid foashley yn claa.

en: This drop target only supports local files.
gv: Ta'n targad lhieggit just abyl dy jannoo ymmyd jeh coadanyn ynnydagh.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
gv: Dy foashley coadanyn cha nel ynnydagh jean coip jeh ad dys coodagh ynnydagh as eaisht lhieggey ad reesht

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
gv: Dy foashley coadanyn cha nel ynnydagh jean coip jeh ad dys coodagh ynnydaqgh as lhiggey ad reesht. Va'n coadanyn ynnydagh vou er lhieggey er v'eh foashlit hannah

en: Details:
gv: Fysseree

en: File Operations
gv: Obbreaghtyn Coadanyn

en: %'d file operation active | %'d file operations active
gv[0]: %'d obbreaght coadan breeoil
gv[1]: %'d obbreaghtyn coadan breeoil
gv[2]: %'d obbreaghtyn coadan breeoil

en: Preparing
gv: Aarlaghey

en: Search
gv: Shirrey

en: Search for "%s"
gv: Shirrey son "%s"

en: Edit
gv: Caghlaa

en: Undo Edit
gv: Feaysley caghlaa

en: Undo the edit
gv: Feaysley yn caghlaa

en: Redo Edit
gv: Jannoo caghlaa reesht

en: Redo the edit
gv: Jannoo yn caghlaa reesht

en: Autorun Prompt
gv: Roie choonee hene

en: Browse the file system with the file manager
gv: Jeagh trooid yn corys coadanyn lesh yn reaghydeyr coadanyn

en: File Browser
gv: Jeaghydeyr coadanyn

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
gv: Jeagh trooid oilley ny diskyn as coodaghyn ynnydagh foddey ersooyl tow abyl dy roishtyn voish yn 	co`earrooder shoh

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
gv: Caghlaa yn ymmykeyr as yn jeagh jeh ny uinnagyn reaghydeyr coadanyn

en: File Management
gv: Reireydys Coadanyn

en: Home Folder
gv: Coodagh Thaie

note: tooltip
en: Open your personal folder
gv: Foashley yn coodagh persoonagh ayd's

en: File Manager
gv: Reireyder coadanyn

en: Background
gv: Cooylrey

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
gv: Do_ll magh ny reddyn sy trustyr

note: label, accelerator name, stock id
en: Create L_auncher...
gv: Jannoo _tilgeyder...

note: tooltip
en: Create a new launcher
gv: Jannoo tilgeyder noa

note: label, accelerator
en: Change Desktop _Background
gv: Caghlaa yn Cooylrey Buirdclaaghyn

note: label, accelerator
en: Empty Trash
gv: Doll magh ny reddyn sy trustyr

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
gv: Doll magh dy choilley red sy trustyr

en: The desktop view encountered an error.
gv: Va doilleid lesh yn reayrt buirdclaaghyn tagyrt.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
gv: Va doilleid lesh yn reayrt buirdclaaghyn tagyrt chouds v'eh goaill toshiaght.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
gv[0]: Bee shoh foashley %'d tab elley.
gv[1]: Bee shoh foashley %'d tabyn elley.
gv[2]: Bee shoh foashley %'d tabyn elley.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
gv[0]: Bee shoh foashley %'d uinnag elley.
gv[1]: Bee shoh foashley %'d uinnagyn elley.
gv[2]: Bee shoh foashley %'d uinnagyn elley.

en: There was an error displaying help.
gv: Va doilleid soilshaghey yn cooney.

en: Select Items Matching
gv: Reih ny nheeghyn cheddin

en: _Pattern:
gv: _Samble

en: Save Search as
gv: Shirrey sauail myr

en: Search _name:
gv: Shirrey son _ennym

en: _Folder:
gv: _Coodagh:

en: Select Folder to Save Search In
gv: Reih coodagh dy sauail shirrey ayns

en: "%s" selected
gv: "%s" reih't

en: %'d folder selected | %'d folders selected
gv[0]: %'d coodagh reih't
gv[1]: %'d coodaghyn reih't
gv[2]: %'d coodaghyn reih't

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
gv[0]: (Lesh %'d nhee)
gv[1]: (Lesh %'d nheeghyn)
gv[2]: (Lesh %'d nheeghyn)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
gv[0]: (Lesh ard-sym dy %'d nhee)
gv[1]: (Lesh ard-sym dy %'d nheeghyn)
gv[2]: (Lesh ard-sym dy %'d nheeghyn)

en: %'d item selected | %'d items selected
gv[0]: %'d nhee reih't
gv[1]: %'d Nheeghyn reih't
gv[2]: %'d Nheeghyn reih't

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
gv[0]: Nhee reih't elley %'d
gv[1]: Nheeghyn elley reih't %'d
gv[2]: Nheeghyn elley reih't %'d

en: %s, Free space: %s
gv: %s, Reamys nastee: %s

note: Note that the number of items actually displayed varies somewhat due * to the way files are collected in batches. So you can't assume that * no more than the constant limit are displayed.
en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle.
gv: Sy coodagh "%s" ta ny smoo coadanyn ny ta Nautilus abyl dy Jannoo ymmyd jeh

en: Some files will not be displayed.
gv: Cha bee kiuse dy coadanyn soilshit

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
gv[0]: Jannoo ymmyd jeh  "%s" dy foashley yn nhee reih't
gv[1]: Jannoo ymmyd jeh  "%s" dy foashley yn nheeghyn reih't
gv[2]: Jannoo ymmyd jeh  "%s" dy foashley yn nheeghyn reih't

en: Run "%s" on any selected items
gv: Roie "%s" er oilley ny nheeghyn reih't

en: Create Document from template "%s"
gv: Jannoo docmaid voish yn feeree "%s"

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
gv: Myr t'ow script voish yn rolley bee eh roie yn script lesh dagh nhee reih't myr red currit stiagh.

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
gv: Bee "%s" gleashit myr tow reih yn sarey cur stiagh

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
gv: Bee coip jeant voish "%s" myr to reih yn sarey cur stiagh

en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items will be moved if you select the Paste command
gv[0]: Voish yn %'d nhee reih't bee eh gleashit jeant myr tow reih yn sarey cur stiagh
gv[1]: Voish ny %'d nheeghyn reih't bee eh gleashit jeant myr tow reih yn sarey cur stiagh
gv[2]: Voish ny %'d nheeghyn reih't bee eh gleashit jeant myr tow reih yn sarey cur stiagh

en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items will be copied if you select the Paste command
gv[0]: As ny %'d nhee reih't bee coip jeant myr tow reih yn sarey cur stiagh
gv[1]: As ny %'d nheeghyn reih't bee coip jeant myr tow reih yn sarey cur stiagh
gv[2]: As ny %'d nheeghyn reih't bee coip jeant myr tow reih yn sarey cur stiagh

en: There is nothing on the clipboard to paste.
gv: Cha nel red erbee er yn boayrd crommag dy cur stiagh

en: Unable to unmount location
gv: Cha noddym jea-chiangley yn boayl

en: Unable to eject location
gv: Cha noddym tilgey magh yn boayl

en: Unable to stop drive
gv: Cha noddym scuirr yn raad

en: Connect to Server %s
gv: Cochiangley dys yn server %s

en: _Connect
gv: _Cochiangley

en: Link _name:
gv: Ennym kian_gley...

note: name, stock id, label
en: Create _Document
gv: Croo Do_cmaid

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
gv: Foashley Le_sh

en: Choose a program with which to open the selected item
gv: Reih claa dy foashley yn nhee reiht lesh

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
gv: _Reighyn

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
gv: Jeagh er ny caghlaa ny reighyn jeh dagh nhee reih't

note: tooltip
en: View or modify the properties of the open folder
gv: Jeagh er ny caghlaa ny reighyn jeh'n coodagh foashlit

note: name, stock id label, accelerator add the "create folder" menu item
en: Create _Folder
gv: _Croo Coodagh

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
gv: Jannoo coodagh noa follym sy'n coodagh shoh

note: name, stock id, label
en: No templates installed
gv: Cha nel feereeyn sy co`earrooder

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
gv: _Coadan Follym

note: tooltip
en: Create a new empty file inside this folder
gv: Jannoo coadan noa follym sy coodagh shoh

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
gv: Foashley nhee reiht ayns yn uinnag shoh

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
gv: Foashley ayns uinnag stuirey

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
gv: Foashley dagh nhee reih't ayns ny reayrt stuirey

note: name, stock id label, accelerator add the "open in new tab" menu item
en: Open in New _Tab
gv: Foashley ayns Tab_Noa

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
gv: Foashley dagh nhee reih't ayns tab noa

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in _Folder Window
gv: Foashley ayns _uinnag coodagh

note: tooltip
en: Open each selected item in a folder window
gv: Foashley dagh nhee reih't ayns ny reayrt codagh

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
gv: _Claa elley..

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
gv: Reih claa elley dy foashley yn nhee shoh

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open Scripts Folder
gv: Foashley yn coodagh scriptyn

note: tooltip
en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
gv: Soilshaghey yn coodagh lesh ny scriptyn ta cheet stiagh sy rolley shoh

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
gv: Aarlaghey ny coadanyn reih't dy v'eh gleashit lesh ny sarey cur stiagh

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
gv: Aarlaghey ny coadanyn reih't dy jannoo coip jou lesh sarey cur stiagh

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
gv: Gleashaghey ny jannoo coip jeh coadanyn v'a reih't hannah liorish ny sarey giarey ny jannoo coip jeh

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
gv: Cur stiagh a_yns coodagh

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
gv: Gleashaghey ny jannoo coip jeh coadanyn reih't liorish ny sarey giar ny jannoo coip jeh  hannah

note: tooltip
en: Select all items in this window
gv: Reih oilley ny nheeghyn sy'n uinnag shoh

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
gv: Reih ny_ nhee ta yn yn red

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
gv: Reih nheeghyn ayns yn uinnag shoh ta yn, yn red myr yn sampleyr currit.

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
gv: C_ur ny reighyn bun ry-skyn

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
gv: Reih oilley as just ny nheeghyn cha nel reih't sy traa t'ayn

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
gv: _Jannoo coip jeh

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
gv: Jannoo coip jeh dagh nhee reih't

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
gv: Croo ny cowrey kiangley son dagh nhee reih't

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
gv: _Caghlaa yn ennym...

note: tooltip
en: Rename selected item
gv: Caghlaa yn ennym jeh yn nhee reih't

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
gv: Gleashaghey dagh nhee reih't dys yn Trustyr

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
gv: Doll magh

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
gv: Doll magh dagh nhee reih't, gyn gleashaghey eh dys yn trustyr

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
gv: Cur _erash

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
gv: Cur yn reayrt erash dys cadjin

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
gv: Jannoo yn oardagh reesht as yn keimmeiagh zoom dy goll marish ny reighyn son yn reayrt shoh

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
gv: Co-shiangley lesh yn server shoh

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
gv: Jannoo chaingley rish yn server shoh son dy bragh

note: tooltip
en: Mount the selected volume
gv: Chaingley yn ym-lioar reih't

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
gv: Jea-chiangley yn ym-lioar eih't

note: tooltip
en: Eject the selected volume
gv: Tilgey magh yn ym-loar trih't

note: name, stock id label, accelerator
en: _Format
gv: _Aght

note: tooltip
en: Format the selected volume
gv: Doll magh yn ym-lioar reih't

note: name, stock id label, accelerator Adjust start/stop items to reflect the type of the drive
en: _Start
gv: _Goaill toshiaght

note: tooltip
en: Start the selected volume
gv: Cur yn ym-lioar reih't er toshiaght

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
gv: _Scuirr

note: tooltip
en: Stop the selected volume
gv: Scuirr yn ym-lioar reih't

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
gv: _Feddyn shean as feeshan

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
gv: Feddyn sheean as feeshan ayns yn raad reih't

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
gv: Chiangley yn ym-lioar lesh yn coodagh foashlit stiagh

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
gv: Jea-chiangley yn ym-lioar jeh'n coodagh foashlit

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
gv: Tilgey magh yn ym-lioar lesh yn coodagh foashlit

note: tooltip
en: Format the volume associated with the open folder
gv: Doll magh yn ym-lioar jeh'n coodagh foashlit

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
gv: Cur n ym-lioar toshiaght lesh yn coodagh foashlit stiagh

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
gv: Scuirryn cds

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
gv: Foashley yn coadan as dooiney yn uinnag

note: name, stock id label, accelerator
en: Sa_ve Search
gv: _Sauail yn shirrey

note: tooltip
en: Save the edited search
gv: Sauaill yn shirrey sauailit

note: name, stock id label, accelerator
en: Sa_ve Search As...
gv: _Sauail Shirrey myr...

note: tooltip
en: Save the current search as a file
gv: Sauail yn shirrey shoh myr coadan

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
gv: Foashley yn coodagh shoh ayns ny uinnag stuirey

note: tooltip
en: Open this folder in a folder window
gv: Foashley yn coodagh shoh ayns uinnag coodagh

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
gv: Aarlagheyyn coodagh shoh dy v'eh gleashit lesh yn sarey cur stiagh

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
gv: Aarlagheyyn coodagh shoh dy jannoo coipjeh  lesh yn sarey cur stiagh

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
gv: Gleashaghey ny jannoo coip jeh coadanyn va roish shoh reiht liorish ny sarey Giarit ny coipit dys yn coodagh shoh

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
gv: Gleashaghey yn coodagh shoh dys yn Trustyr

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
gv: Doll magh yn coodagh shoh gyn gleashaghey eh sy trustyr

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
gv: Chiangley yn ym-lioar ta'n coodagh shoh ayns

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
gv: Jea-chiangley yn ym-lioar ta'n coodagh shoh ayns

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
gv: Tilgey magh yn ym-lioar ta'n coodagh shoh ayns

note: tooltip
en: Format the volume associated with this folder
gv: Doll magh yn ym-lioar ta'n coodagh shoh ayns

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
gv: Cur yn ym-lioar ta'n coodagh shoh ayns lesh yn coodagh shoh

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
gv: Scuirr yn ym-lioar ta'n coodagh shoh ayns

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
gv: Jeagh er ny caghlaa ny reighyn jeh'n coodagh shoh

note: name, stock id, label
en: _Other pane
gv: Kerrin elley

en: Copy the current selection to the other pane in the window
gv: Gleashaghey ny reighyn shoh dys yn kerrin elley sy'n uinnag

en: Move the current selection to the other pane in the window
gv: Gleashaghey ny reighyn shoh dys yn kerrin elley sy'n uinnag

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home Folder
gv: C_oodagh Thaie

en: Copy the current selection to the home folder
gv: Jannoo coip jeh ny reighyn shoh dys yn coodagh thaie

en: Move the current selection to the home folder
gv: Gleashaghey ny reighyn shoh dys yn coodagh thaie

note: name, stock id, label
en: _Desktop
gv: Buirdclaaghyn

en: Copy the current selection to the desktop
gv: Jean coip jeh'n reih shoh dys yn buird claaghyn

en: Move the current selection to the desktop
gv:  Gleashaghey yn reih shoh dys yn Buirdclaaghyn

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
gv: Roie ny reirey scriptyn voish %s

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
gv: _ Scriptyn

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
gv: Gleashaghey yn coodagh foashlit magh ass yn trustyr dys "%s"

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
gv[0]: Gleashaghey yn coodagh reih't magh ass yn trustyr dys "%s"
gv[1]: Gleashaghey ny coodaghyn reih't magh ass yn trustyr dys "%s"
gv[2]: Gleashaghey ny coodaghyn reih't magh ass yn trustyr dys "%s"

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
gv[0]: Gleashaghey yn coodagh reih't magh ass yn trustyr
gv[1]: Gleashagheyny coodaghyn reih't magh ass yn trustyr
gv[2]: Gleashaghey ny coodaghyn reih't magh ass yn trustyr

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
gv[0]: Gleashaghey yn coadan reih't magh ass yn trustyr dys "%s"
gv[1]: Gleashaghey ny coadanyn reih't magh ass yn trustyr dys "%s"
gv[2]: Gleashaghey ny coadanyn reih't magh ass yn trustyr dys "%s"

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
gv[0]: Gleashaghey yn coadan reih't magh ass yn trustyr
gv[1]: Gleashaghey ny coadanyn reih't magh ass yn trustyr
gv[2]: Gleashaghey ny coadanyn reih't magh ass yn trustyr

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
gv[0]: Gleashaghey yn nhee reih't magh ass yn trustyr dys "%s"
gv[1]: Gleashaghey ny nheeyn reih't magh ass yn trustyr dys "%s"
gv[2]: Gleashaghey ny nheeyn reih't magh ass yn trustyr dys "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
gv[0]: Gleashaghey yn nhee reih't magh ass yn trustyr
gv[1]: Gleashaghey ny nheeyn reih't magh ass yn trustyr
gv[2]: Gleashaghey ny nheeyn reih't magh ass yn trustyr

en: Start the selected drive
gv: Cur yn raad reih't er toshiaghjt

en: Connect to the selected drive
gv: Cochiangley rish yn raad reih't

en: _Start Multi-disk Drive
gv: Cur yn raad ny smoo ny un _disk er toshiaght

en: Start the selected multi-disk drive
gv: Cur yn raad ny smoo ny un disk er toshiaght

en: U_nlock Drive
gv: Scuirr yn glass er yn raad

en: Unlock the selected drive
gv: Scuirr yn glass er yn raad reiht

en: Stop the selected drive
gv: Scuirr yn raad reiht

en: _Safely Remove Drive
gv: Schu_ghey yn raad dy kiarailagh

en: Safely remove the selected drive
gv: Schughey yn raad reih't dy kiarailagh

en: _Disconnect
gv: Scuirr yn co-chiangley

en: Disconnect the selected drive
gv: Jea-chiangley yn raad reih't

en: _Stop Multi-disk Drive
gv: Scuirr yn raad ny smoo ny _un disk

en: Stop the selected multi-disk drive
gv: Scuirr yn raad ny smoo ny yn disk reih't

en: _Lock Drive
gv: Cur _glass er yn raad

en: Lock the selected drive
gv: Cur ghlass er yn raad reih't

en: Start the drive associated with the open folder
gv: Cur yn raad er toshiaght ta'n coodagh foashlit ayns

en: Connect to the drive associated with the open folder
gv: Cochiangley yn raad ta'n coodagh foashlit ayns

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
gv: Cur yn raad ny smoo ny yn disk ta'n coodagh foashlit ayns

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
gv: _Scuirr yn glass er yn raad

en: Unlock the drive associated with the open folder
gv: Cur yn ghlass ersooyl jeh'n raad ta'n coodagh foashlit ayns

en: _Stop the drive associated with the open folder
gv: Sc_uirr yn raad ta'n coodagh foashlit ayns

en: Safely remove the drive associated with the open folder
gv: Scughey yn raad dy kiarailagh ta'n coodagh foashlit ayns

en: Disconnect the drive associated with the open folder
gv: Jea-chiangley yn raad ta'n coodagh foashlit er

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
gv: Scuirr yn raad ny smoo ny un disk ta'n coodagh foashlit er

en: Lock the drive associated with the open folder
gv: Cur ghlass er yn raad ta'n coodagh foashlit ayn

note: add the "open in new window" menu item
en: Open in New _Window
gv: Foashlay ayns _Uinnag Noa

en: Browse in New _Window
gv: Jeagh er ayns _Uinnag Noa

en: _Browse Folder | _Browse Folders
gv[0]: _Jeagh 'sy coodagh
gv[1]: _Jeagh sy coodaghyn
gv[2]: _Jeagh sy coodaghyn

en: Browse in New _Tab
gv: Jeagh ayns _Tab Noa

en: _Delete Permanently
gv: _Doll magh Son dy bragh

en: Delete the open folder permanently
gv: Doll magh yn coodagh foashlit son dy bragh

en: Move the open folder to the Trash
gv: Gleashaghey yn coodagh dys yn Trustyr

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
gv[0]: Foashley ayns %'d _Uinnag Noa
gv[1]: Foashley ayns %'d _Uinnagyn Noa
gv[2]: Foashley ayns %'d _Uinnagyn Noa

en: Browse in %'d New _Window | Browse in %'d New _Windows
gv[0]: Jeaghyn er ayns %'d _Uinnag noa
gv[1]: Jeaghyn er ayns %'d _Uinnagyn noa
gv[2]: Jeaghyn er ayns %'d _Uinnagyn noa

en: Delete all selected items permanently
gv: Doll magh oilley ny coadanyn reih't son dy bragh

en: You can download it or make a link to it.
gv: Tow abyl dy download eh ny jannoo kiangley dys eh.

en: Make a _Link
gv: Jannoo ny _Kiangley

en: Drag and drop is not supported.
gv: Cha nel oo abyl dy tarn as lhieggey.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
gv: Tow just abyl dy tarn as lhieggey er corysyn coadanyn ynnydagh.

en: An invalid drag type was used.
gv: Va tarn cha row kiart v'eh ymmyrdyt.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
gv: Fysseree lhieggit

en: Description
gv: Coontey

en: Command
gv: Sarey

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
gv: Cha nel feym ayd er ny kiedyn dy jeagh er yn cummal jeh "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
gv: Cha dod "%s"  v'eh feddynit. Foddee v'eh dollit magh.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
gv: Gow my leshtal, cha noddm soilshaghey yn cummal jeh "%s": %s

en: The folder contents could not be displayed.
gv: Cha nod yn cummal jeh'n coodagh v'eh soilshit.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
gv: Ta'n ennym "%s" er v'eh jannoo ymmydyt j'eh sy coodagh shoh. Jannoo ymmyd jeh ennym elley mysailltch.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
gv: Cha nel  "%s" sy coodagh shoh. Foddee v'eh dollit magh ny gleashit?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
gv: Cha nel feym ayd er yn kied ayd dy caghlaa yn ennym jeh  "%s".

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
gv: Cha nel yn ennym "%s" kiart er yn faa ayns eh ta'n cowrey "/". Jean ymmyd jeh ennym elley mysailltch.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
gv: Cha nel yn ennym "%s" kiart. Jannoo ymmyd jeh ennym elley mysailltch.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
gv: Gow my leshtal, cha noddym caghlaa yn ennym "%s" dys "%s": %s

en: The item could not be renamed.
gv: Cha noddym yn ennym jeh'n nhee.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
gv: Cha nel feym ayd er ny kiedyn dy caghlaa yn possan jeh  "%s".

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
gv: Gow my leshtal, cha noddym caghlaa yn possan jeh "%s": %s

en: The group could not be changed.
gv: Cha nod yn possan v'eh caghlaarit.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
gv: Gow my leshtal, cha noddym caghlaa yn shellooder jeh "%s": %s

en: The owner could not be changed.
gv: Cha dod yn shellooder v'eh caghlaarit

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
gv: Gow my leshtal, cha noddym caghlaa ny kiedyn jeh  "%s": %s

en: The permissions could not be changed.
gv: Cha nod ny kiedyn v'eh caghlaarit.

en: Renaming "%s" to "%s".
gv: Caghlaa yn ennym "%s" dys "%s".

en: by _Name
gv: Liorish _Ennym

en: by _Size
gv: Liorish _Moodys

en: by _Type
gv: Liorish  _Sorçh

en: by Modification _Date
gv: Liorish dait caghlaarit

en: by _Emblems
gv: Liorish cowraghyn

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
gv:  _Reaghey ny nheeyn

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
gv: Geddyn ny jalloyn veg erash dys ny _moodysyn cadjin

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
gv: Cur dagh nhee reih't erash dys yn mooadys bunnedgh

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
gv: Caghlaa yn boayl jeh ny jallooyn veg dy goll stiagh sy'n uinnag as dyn lhie harrish y cheilley

note: name, stock id label, accelerator
en: Compact _Layout
gv: Aght Cum_ir

note: tooltip
en: Toggle using a tighter layout scheme
gv: Skorran jannoo ymmyd j'eh aght aght reaghys chionn

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
gv: Oa_rdagh yn raad elley mygeayrt

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
gv: Soilshaghey ny jallooyn veg ayns yn oardagh hoal

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
gv: _Lhiggey da eh v'eh a§heughit

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
gv: Lhiggey da ny jalloyn veg v'eh currit er liney er ny moggyl

en: _Manually
gv: _Hene

en: Leave icons wherever they are dropped
gv: Faagail jallooyn veg traa ta'd lhieggit

en: By _Name
gv: Liorish _Ennym

en: By _Size
gv: Liorish _Moodys

en: By _Type
gv: Liorish _Sorçh

en: By Modification _Date
gv: Liorish _Dait caghlaarit

en: By _Emblems
gv: Liorish cowraghyn

en: Restore Icon's Original Si_ze
gv: Jannoo ny jallooveg dys yn _moadys bunneydagh

en: pointing at "%s"
gv: Jeeraghey er "%s"

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
gv: _Cumir

en: The compact view encountered an error.
gv: Va doilleid taggyrt dys yn reayrt cumir.

en: The compact view encountered an error while starting up.
gv: Va doilleid lesh yn reayrt cumir chouds v'eh goaill toshiaght.

en: Display this location with the compact view.
gv: Soilshaghey yn ynnyd shoh lesh yn reayrt cumir.

en: (Empty)
gv: (Follym)

en: Loading...
gv: Laadey..

en: %s Visible Columns
gv: %s Collooyn tow abyl dy akin

en: Choose the order of information to appear in this folder:
gv: Reih yn oardagh jeh fysseree dy v'eh sy coodagh shoh.

note: name, stock id label, accelerator
en: Visible _Columns...
gv: Collooyn tow abyl dy _akin...

note: tooltip
en: Select the columns visible in this folder
gv: Reih ny colloyn dy akin sy coodagh shoh.

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
gv: Rolley

en: The list view encountered an error.
gv: Va doilleid  lesh yn reayrt rolley taggyrt.

en: The list view encountered an error while starting up.
gv: Va doilleid  lesh yn reayrt rolley taggyrt traa v'eh goaill toshiaght.

en: Display this location with the list view.
gv: Soilshaghey yn ynnyd shoh lesh reayrt rolley.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
gv: Cha nod oo cur ny smoo ny un reih er ec un traa!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
gv: Tayrn just un jalloo dy cur ny jallooveg reih't er.

en: The file that you dropped is not local.
gv: Cha row yn coadan v'ou lhiggey ynnydagh.

en: The file that you dropped is not an image.
gv: Cha nel yn coadan v'ou lhieggey ny jalloo.

en: _Name: | _Names:
gv[0]: _Ennym:
gv[1]: _Enmyn:
gv[2]: _Enmyn:

en: Properties
gv: Reihyn

en: %s Properties
gv: %s Reighyn

en: Cancel Group Change?
gv: Cur caghlaa possan ass?

en: Cancel Owner Change?
gv: Cur caghlaa shellooder ass?

en: nothing
gv: Cha nel red erbee

en: unreadable
gv: Cha noddym lhaih

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
gv[0]: %'d nhee, lesh mooadys %s
gv[1]: %'d nheeghyn, jannoo yn ard-sym jeh %s
gv[2]: %'d nheeghyn, jannoo yn ard-sym jeh %s

en: (some contents unreadable)
gv: (Cha noddym lhiah kiuse dy cummal)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
gv: Cummal

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
gv: Jannoo ymmyd jeh hannah

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
gv: Nastee

en: Filesystem type:
gv: Sorçh Coryscoadanyn

en: Basic
gv: Aashagh

en: Link target:
gv: Targad kiangley:

en: Location:
gv: Ynnyn

en: Volume:
gv: Ym-lioar:

en: Accessed:
gv: Yn dait va phiagh erbee entreiyl:

en: Modified:
gv: Caghlaarit

en: Free space:
gv: Reamys nastee:

en: Emblems
gv: Cowraghyn

en: _Read
gv: _Lhiah

en: _Write
gv: _Screeu

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
gv: Cha nel

en: list
gv: Rolley

en: read
gv: Lhaih

en: create/delete
gv: Croo/doll magh

en: write
gv: Screeu

en: access
gv: entreilys

en: Access:
gv: Entreilys:

en: Folder access:
gv: Entreilys coodagh:

en: File access:
gv: Entreilys coadanyn

note: Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory. Translators: this is referred to captions under icons.
en: None
gv: Cha nel fer erbee

en: List files only
gv: Soilshaghey ny

en: Access files
gv: Entreilys dys coadanyn

en: Create and delete files
gv: Croo as doll magh coadanyn

en: Read-only
gv: Just-Lhaih

en: Read and write
gv: Screeu as lhaih

en: Set _user ID
gv: Cur caart enmey _ymmydeyr er

en: Special flags:
gv: Brattaghyn er lheh:

en: Set gro_up ID
gv: Cur caart _enmey possan er

en: _Sticky
gv: _Lhiantagh

en: _Owner:
gv: _Shellooder:

en: Owner:
gv: Shellooder:

en: _Group:
gv: _Possam:

en: Group:
gv: Possan

en: Others
gv: Toilley:

en: Others:
gv: Toilley:

en: Folder Permissions:
gv: Kiedyn Coodagh:

en: File Permissions:
gv: Kiedyn coadan:

en: Text view:
gv: Reayrt Teks:

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
gv: Cha nel oo yn shellooder, cha nod oo caghlaa ny kiedyn.

en: SELinux context:
gv: Cummal SELinux:

en: Last changed:
gv: Dait s'jerree caghlaarit

en: The permissions of "%s" could not be determined.
gv: Cha dod ny kiedyn jeh "%s" v'eh feddynit.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
gv: Cha dod ny kiedyn jeh yn coadan reih't v'eh feddynit.

en: Creating Properties window.
gv: Croo yn uinnag reih't.

en: Select Custom Icon
gv: Reih Jallooveg reih't

en: File System
gv: Corys coadanyn

en: Network Neighbourhood
gv: Nabooys eddyr-voggyl

en: Tree
gv: Billey

en: Show Tree
gv: Soilshaghey yn billey

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
gv: Cha dod Nautilus croo yn coodagh "%s". va feym ec er.

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
gv: Roish roie Nautilus, croo yn coodagh shoh my-sailltch, ny cur kied da Nautilus dy croo ad.

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
gv: Cha dod Nautilus croo ny coodaghyn: %s. Va feym ec er.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
gv: Roish roie Nautilus, croo ny coodaghyn shoh, ny cur kied da Nautilus abyl dy croo ad,mysailltch.

en: Unable to eject %s
gv: Cha noddym tilgey %s

en: Error starting autorun program: %s
gv: Va doilleid roie yn claa roie hene: %s

en: Cannot find the autorun program
gv: Cha noddym feddyn yn claa roie hene

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
gv: <big><b>Va doilleid roie ny claaghyn hene</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
gv: <big> <b>Ta'n veeanagh shoh lesh claaghyn ta goaill toshiaght hene. Vel oo gearree roie eh?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
gv: Bee ny claaghyn roie voish yn veeanagh "%s". cha lhisagh oo roie claaghyn cha nel oo treishteil.
    
    Myr cha nel oo shickyr, broo cur ass.

en: There was an error displaying help: 
    %s
gv: Va doilleid soilshaghey cooney: 
    %s

en: No bookmarks defined
gv: Cha row lioarvark reih't

en: <b>_Bookmarks</b>
gv: <b>_Lioarynvark</b>

en: <b>_Location</b>
gv: <b>_Ynnyd</b>

en: <b>_Name</b>
gv: <b> _Ennym</b>

en: Edit Bookmarks
gv: Caghlaa ny Lioaryn Varl

en: Cannot display location "%s"
gv: Cha noddym soilshaghey yn ynnyd "%s"

en: Custom Location
gv: Ynnyd reiht

en: Public FTP
gv: FTP theay

en: FTP (with login)
gv: FTP (lesh logstiagh)

en: Windows share
gv: Towsyn uinnagyn

en: Secure WebDAV (HTTPS)
gv: WebDav Sauchey (HTTPS)

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
gv: Cha noddym cochiangley rish yn server. Ta feym ec us cur stiagh yn ennym jeh'n server.

en: Please enter a name and try again.
gv: Cur stiagh ny ennym my-sailltch as prowal reesht

en: _Location (URI):
gv: _Ynnyd (URI):

en: Optional information:
gv: Fysseree cha nel feym ayd cur stiuagh:

en: _Share:
gv: _Ayrn:

en: _Port:
gv: _Purt:

en: _User Name:
gv: _Ennym yn ymmydeyr

en: _Domain Name:
gv: Ennym _chiarnys:

en: Bookmark _name:
gv: _Ennym jeh'n lioarvark:

en: Connect to Server
gv: Cochiangley rish yn server

en: Service _type:
gv: sorçh _shirveish

en: Add _bookmark
gv: Croo ny _lioarvark

en: C_onnect
gv: _Chiangley

en: Desktop
gv: Buirdclaaghyn

en: Could not remove emblem with name '%s'.
gv: Cha noddym geddyn rey lesh yn cowrey lesh'n ennym  '%s'.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
gv: Foddee ta shoh er yn faa ta shoh er yn faa t'eh ny cowrey ta fuirraghtyn son dy bragh, as cha nel nane vow croo hene.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
gv: Cha noddym caghlaa yn ennym jeh'n cowrey lesh yn ennym  '%s'.

en: Rename Emblem
gv: Caghlaa yn ennym jeh'n cowrey

en: Enter a new name for the displayed emblem:
gv: Cur stiagh ennym noa son yn cowrey soilshit:

en: Rename
gv: Caghlaa yn ennym

en: Add Emblems...
gv: Croo ny Cowrey

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
gv: Cur stiagh ennym mychoine yn cowrey marish dagh cowrey. Bee yn ennym veh jannoo ymmydyt son ennym yn cowrey.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
gv: Cur stiagh ennym mychoine yn cowrey marish yn cowrey. Bee yn ennym veh jannoo ymmydyt son ennym yn cowrey.

en: Some of the files could not be added as emblems.
gv: Cha dod kiuse jeh ny coadanyn v'eh crooit myr cowraghyn.

en: The emblems do not appear to be valid images.
gv: Cha nel ny cowraghyn jallooyn kiart.

en: None of the files could be added as emblems.
gv: Cha dod oilley ny coadanyn v'eh crooit myr cowraghyn.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
gv: Cha nel yn coadan '%s' ny jalloo kiart.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
gv: Cha nel jalloo kiart eryn coadan tarnyt.

en: The emblem cannot be added.
gv: Cha nod yn cowrey v'eh currit stiagh.

en: Show Emblems
gv: Soilshaghey ny cowraghyn

en: <b>Behavior</b>
gv: <b>Ymmykey</b>

en: <b>Compact View Defaults</b>
gv: <b>Reayrtyn cadjin cumir</b>

en: <b>Date</b>
gv: <b>Dait</b>

en: <b>Default View</b>
gv: <b>Reayrtys cadjin</b>

en: <b>Folders</b>
gv: <b>Coodaghyn</b>

en: <b>Icon Captions</b>
gv: <b> Collooyn jallooveg</b>

en: <b>List Columns</b>
gv: <b> Rolley colloo</b>

en: <b>List View Defaults</b>
gv: <b>Rolley dy reayrtyn cadjin</b>

en: <b>Media Handling</b>
gv: <b>Jannoo ymmyd jeh sheean as feeshan</b>

en: <b>Other Media</b>
gv: <b>Toilley shean as feeshan</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
gv: <b>Coadanyn elley roie-haishbynys</b>

en: <b>Sound Files</b>
gv: <b>Coadanyn Sheean</b>

en: <b>Text Files</b>
gv: <b>Coadanyn Teks</b>

en: <b>Trash</b>
gv: <b>Trustyr</b>

en: <b>Tree View Defaults</b>
gv: <b>Reihyn cadjin jeh reayrt billey</b>

en: A_ll columns have the same width
gv: Oilley ny c_ollooyn lesh lheead cheddin

en: Acti_on:
gv: Jan_tys

en: Always
gv: Dagh traa

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
gv: Briaght roish jannoo yn trustyr _follym ny doll magh coadanyn

en: B_rowse media when inserted
gv: _Jeagh er sheean as feeshan traa t'eh currit stiagh

en: Behavior
gv: Ymmyrkey

en: CD _Audio:
gv: Sheean _CD:

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
gv: Reih yn oardagh jeh fysseree dy cheet fo ennmyn jallooveg. Be toilley fyseree cheet traa tow zoom stiagh ny smoo.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
gv: Reih yn oardagh jeh fyseree dy cheet stiagh sy rolley fo.

en: Count _number of items:
gv: Coontey yn earroo dy nheeghyn

en: Display
gv: Soilshaghey

en: File Management Preferences
gv: Reighyn Reaghydys Coadanyn

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
gv: C_ur stiagh sarey doll magh, so cha nel stoo goll stiagh sy trustyr

en: Less common media formats can be configured here
gv: Tow abyl dy caghlaa reighyn jeh sorçhyn sheean as feeshan cha nel jannoo ymmydyt jeh cho smoo ayns shoh

en: List Columns
gv: Rolley jeh collooyn

en: Local Files Only
gv: Just coadanyn ynnydagh

en: Media
gv: Feeshan as sheean

en: Never
gv: Chanel riaue

en: Preview
gv: Roie-haishbynys

en: Preview _sound files:
gv: Jeagh er roie_-haishbynys dy coadanyn sheean:

en: Show _only folders
gv: Soilshaghey _just coodaghyn

en: Show _thumbnails:
gv: Soilshaghey ingaanyn ord_aag:

en: Show hidden and _backup files
gv: Soilshaghey coadanyn follaghit as sauçhey

en: Sort _folders before files
gv: _Sorçhaghey coodaghyn roish coadanyn

en: View _new folders using:
gv: Jeagh er coodagh noa jannoo ymmyd jeh

en: Views
gv: Jeaghyn

en: _Arrange items:
gv: _Reaghey nheeghyn

en: _DVD Video:
gv: _DVD Feeshan

en: _Default zoom level:
gv: Keimmeaght Zoom cad_jin:

en: _Double click to open items
gv: Click daa keayrt dy _foashley nheeghyn

en: _Format:
gv: _Aght

en: _Music Player:
gv: Cl_oieder Scannane:

en: _Never prompt or start programs on media insertion
gv: Ny jean cur claaghyn er traa ta shean ny feeshan currit stiagh

en: _Only for files smaller than:
gv: _Just son nheeghyn ny sloo ny:

en: _Photos:
gv: Jalloyn

en: _Single click to open items
gv: Click un keayrt dy foashley _nheeghyn

en: _Software:
gv: _Claaghyn

en: _Text beside icons
gv: Teks_liorish jalloyn veg

en: _Type:
gv: _Sorçh

en: _Use compact layout
gv: _Jannoo ymmyd jeh aght cumir

en: History
gv: Shennaghys

en: Show History
gv: Soilshaghey yn shennaghys

en: Camera Brand
gv: Crooaghey Shamraig

en: Camera Model
gv: Shamraig sampleyr

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
gv: Dait goit

en: Date Digitized
gv: Dait currit dys Bun-earrooagh

en: Exposure Time
gv: Traa Taishbyney

en: ISO Speed Rating
gv: ISO Towse Tappeid

en: Flash Fired
gv: çhent Lostit

en: Exposure Program
gv: Claa Taishbyney

en: Focal Length
gv: Lheead Focasagh

en: Software
gv: Claaghyn

en: Keywords
gv: Focklyn Mairclaa

en: Creator
gv: Crootagh

en: Image Type:
gv: Sorçh dy jalloo

en: Failed to load image information
gv: Va doilleid lesh laadey yn fysseree jalloo

en: loading...
gv: Laadey...

en: Image
gv: Jalloo

en: Information
gv: Fysseree

en: Show Information
gv: Soilshaghey yn fysseree

note: add the reset background item, possibly disabled
en: Use _Default Background
gv: J_annoo ymmyd jeh cooylrey cadjin

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
gv: Cha nel oo abyl dy cur er ny smoo ny un jallooveg reih't ec un traa.

en: Go To:
gv: Goll dys

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
gv[0]: Vel oo gearree jeaghyn er %d ynnyd?
gv[1]: Vel oo gearree jeaghyn er %d ynnydyn?
gv[2]: Vel oo gearree jeaghyn er %d ynnydyn?

en: Open Location
gv: Foashley ynnyd

en: _Location:
gv: _Ynnyd:

en: Perform a quick set of self-check tests.
gv: Jannoo ny jeagh trooid tappee jeh prowalyn jeaghyn trooid hene.

en: Show the version of the program.
gv: Soilshaghey yn sorçh jeh'n claa.

en: Create the initial window with the given geometry.
gv: Croo yn uinnag lesh'n Towse-oaylleaght currit stiagh,

en: GEOMETRY
gv: TOWSE-OAYLLEAGHT

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
gv: Just jannoo uinnagyn son URIyn reih't dy baghtal.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
gv: Ny jean reaghyr yn buirclaaghyn (Lhiggey ny reighyn harrish harrish currit er ayns ny screeuynyn reighyn).

en: open a browser window.
gv: foshley ayns uinnag jeaghydeyr

en: Quit Nautilus.
gv: Faagail Nautilus

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
gv: 
    
    Jeaghy ayns yn corys coadanyn lesh yn reaghydeyr coadanyn

note: translators: %s is an option (e.g. --check)
en: nautilus: %s cannot be used with URIs.
gv: nautilus: %s Cha noddym jannoo ymmyd jeh lesh URIyn.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
gv: nautilus: --Cha noddym jannoo ymmyd jeh towse-oaylleeaght son ny smoo ny un URI.

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
gv: Vel oo shickyr tow gearree geddyn rey lesh yn rolley dy ynnydyn tow er v'eh er?

en: The location "%s" does not exist.
gv: Cha nel ynnyd "%s" ayn.

en: The history location doesn't exist.
gv: Cha nel yn ynnyd shennaghys ayn.

note: name, stock id, label
en: _Go
gv: Goll

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
gv: _Lioarynvark

note: name, stock id, label
en: New _Window
gv: Uinnag_noa

en: Open another Nautilus window for the displayed location
gv: Foashley uinnag Nautilus elley son yn ynnyd soilshit

en: Open another tab for the displayed location
gv: Foashley tab noa son yn ynnyd soilshit

note: name, stock id, label
en: Open Folder W_indow
gv: Foashley uinnag coodagh

en: Open a folder window for the displayed location
gv: Foasahley uinnag coodagh son ynnyd soilshit

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
gv: _Dooney oilley ny uinnagyn

en: Close all Navigation windows
gv: Dooney oilley ny uinnagyn Stiurey

note: name, stock id, label
en: _Location...
gv: _Ynnyd

en: Specify a location to open
gv: Reih ny ynnyd dy foashley

note: name, stock id, label
en: Clea_r History
gv: _Geddyn rey lesh yn shennaghys

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
gv: Geddyn rey lesh yn cummal jeh'n rolley goll as ny rolleyghyn erash/er oaie

en: Move focus to the other pane in a split view window
gv: Gleashaghey yn focus dys kerrin elley ayns uinnag giarit

en: Go to the same location as in the extra pane
gv: Goll dys yn ynnyd cheddin son yn kerrin elley

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
gv: _Croo lioarvark

en: Add a bookmark for the current location to this menu
gv: Croo ny lioar vark son yn boayls shoh jeh'n rolley shoh

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
gv: _Caghlaa ny lioarynvark...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
gv: Soilshaghey ny uinnag ta lhigget dou caghlaa ny lioaryn vark sy'n rolley shih

en: _Previous Tab
gv: _Tab Fer s'jerree

en: Activate previous tab
gv: Cur jantys daa yn tab fer s'jerree

en: Show search
gv: Soilshaghey shirrey

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
gv: _Barrgreie cadjin

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
gv: Caghlaa yn reayrt dy akin jeh'n barrgreie uinnag cadjin

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Side Pane
gv: _Kerrin çheu,

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
gv: Caghlaa yn reayrt dy akin jeh yn kerrinçheu uinnag

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Location _Bar
gv: Barr _Ynnyd

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's location bar
gv: Caghlaa yn reayrt dy akin jeh'n barrynnyd uinnagyn

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
gv: Barr_keimmeiaght

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
gv: Caghlaa yn reayrt dy akin jeh'n barrkeimeiaght uinnag

note: is_active name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Search for Files...
gv: Shirrey son coadanyn

note: Accelerator is in ShowSearch tooltip
en: Search documents and folders by name
gv: Shirrey docmaidyn as coodaghyn liorish ennym

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
gv: Foashley coodagh elley jeagh er çheu_liorish_çheu

en: _Back
gv: _Erash

en: Go to the previous visited location
gv: Goll dys yn boayl erash cur shillit er

en: Back history
gv: Shennaghys erash

en: _Forward
gv: _Er oaie

en: Go to the next visited location
gv: Goll dys yn ynnyd sur shillit er nah

en: Forward history
gv: Erash sy shennaghys

en: _View As
gv: _Jeagh myr

en: _Search
gv: _Shirrey

en: _Close Tab
gv: _Dooney tab

en: %s - File Browser
gv: %s - Jeaghydeyr coadanyn

en: Close tab
gv: Dooney tab

en: Notes
gv: Notey

en: Show Notes
gv: Soilshaghey ny Notey

en: Open the contents of your desktop in a folder
gv: Foashley yn cummal jeh'n buirdclaaghyn ayd ayns filleyder

en: Open the contents of the File System
gv: Foashley yn cummal jeh'n corys coadanyn

en: Mount and open %s
gv: Chiangley as foashley %s

en: Open the trash
gv: Foashley yn trustyr

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
gv: _Pooar er

en: _Connect Drive
gv: C_ochiangley yn raad

en: _Disconnect Drive
gv: R_ea-chiangley yn raad

en: _Start Multi-disk Device
gv: Cur yn yn saase er toshiaght son ny smoo ny yn disk

en: _Stop Multi-disk Device
gv: Scu_irr yn saase son ny smoo ny yn disk

en: Unable to start %s
gv: Cha noddym goaill toshiaght er %s

en: Unable to poll %s for media changes
gv: Cha noddym pollal %s son caghlaaryn feeshan as sheean

en: Unable to stop %s
gv: Cha noddym scuirr %s

en: Remove
gv: Geddyn rey lesh

en: Rename...
gv: Caghlaa yn ennym...

en: Places
gv: Boaylyn

en: Show Places
gv: Soilshaghey ny boaylyn

note: set the title and standard close accelerator
en: Backgrounds and Emblems
gv: Cooylryn as cowraghyn

note: create the "remove" button
en: _Remove...
gv: Geddyn _rey lesh...

note: now create the "add new" button
en: Add new...
gv: Croo noa...

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
gv: Gow my leshtal ogh cha dod yn sambleyr %s v'eh dollit magh

en: Check that you have permission to delete the pattern.
gv: Jeagh myr ta kied ayd dy doll magh yn sambleyr.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
gv: Gow my leshtal, cha row yn cowrey %s  abyl dy v'eh dollit magh.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
gv: Jeagh myr ta kied ayd dy doll magh yn cowrey

en: Select an Image File for the New Emblem
gv: Reih ny coadan jalloo son yn cowrey noa

en: Create a New Emblem
gv: Croo ny cowrey noa

note: set up a file chooser to pick the image file
en: _Image:
gv: _Jalloo:

en: Create a New Color:
gv: Croo ny daa noa:

note: make the name label and field
en: Color _name:
gv: Enn_ym yn daa:

en: Color _value:
gv: _Towse Daa:

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
gv: Gow my leshtal, ogh cha nod oo cur red ayns ynnyd jeh yn jalloo cur ersh

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
gv: Ta cur erash ny jalloo er lheh cha nel oo abyl dy doll magh.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
gv: Gow my leshtal agh cha dod yn sableyr %s er veh currit er y co-earrooder.

en: Select an Image File to Add as a Pattern
gv: Reih ny coadan jalloo dy jannoo ymmyd jeh myr smableyr

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
gv: Gow my leshtal, ogh ta feym ayd reih ny ennym daa cha row jannoo ymmydyt jeh son yn daa shoh

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
gv: Gow my leshtal ogh ta feym ayd reih ny ennym cha nel follym son yn daa noa.

en: Select a Color to Add
gv: Reih ny daa dy cur er

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
gv: Gow my leshtal ogh cha nel  "%s" ny coadan jalloo tow abyl dy jannoo ymmyd jeh.

en: The file is not an image.
gv: Cha nel yn coadan shoh ny jalloo

en: Select a Category:
gv: Reih ny cooish

en: C_ancel Remove
gv: Cur yn geddyn rey ass

en: _Add a New Pattern...
gv: Croo s_smbleyr noa

en: _Add a New Color...
gv: Croo _daa noa...

en: _Add a New Emblem...
gv: Croo _Cowrey noa...

en: Click on a pattern to remove it
gv: Click er ny sambleyr dy geddyn rey lesh eh

en: Click on a color to remove it
gv: Click er ny daa dy geddyn rey lesh eh

en: Click on an emblem to remove it
gv: Click er ny cowrey dy geddyn rey lesh eh

en: Patterns:
gv: Sambleyryn:

en: Colors:
gv: Daaghyn:

en: Emblems:
gv: Cowraghyn:

en: _Remove a Pattern...
gv: Geddyn rey lesh ny _Sambleyr...

en: _Remove a Color...
gv: Geddyn rey lesh ny _daa...

en: _Remove an Emblem...
gv: _Geddyn rey lesh ny cowrey

en: File Type
gv: Sorch Coadan

en: Select folder to search in
gv: Reih coodagh dy shirrey ayns

en: Documents
gv: Docmaidyn

en: Music
gv: Kiaull

en: Video
gv: Feeshan

en: Picture
gv: Jalloo

en: Illustration
gv: Tayrneyraght

en: Spreadsheet
gv: Dhullagscarrey

en: Presentation
gv: Toyrt

en: Pdf / Postscript
gv: Pdf / Scriptpost

en: Text File
gv: Coadan teks

en: Select type
gv: Shirrey sorch

en: Any
gv: Oilley

en: Other Type...
gv: Sorch Elley...

en: Remove this criterion from the search
gv: Geddyn rey lesh yn cooish shoh voish yn shirrey

en: Search Folder
gv: Shirrey yn coodagh

en: Edit the saved search
gv: Caghlaa yn shirrey sauailit

en: Add a new criterion to this search
gv: Caghlaa yn shirrey sauailit

en: Go
gv: Goll

en: Reload
gv: Laadey reesht

en: Perform or update the search
gv: Jannoo ny laadey yn shirrey noa

en: _Search for:
gv: _Shirrey son:

en: Search results
gv: Eiyrtys shirrey

en: Search:
gv: Shirrey:

en: Close the side pane
gv: Dooiney yn kerrincheu

note: name, stock id, label
en: _Places
gv: _Boalyn

note: name, stock id, label
en: Open _Location...
gv: Foashley _Ynnyd

note: name, stock id, label
en: Close P_arent Folders
gv: Dooney yn coodagh a_yr as moir

en: Close this folder's parents
gv: Dooney yn ayr as moir jeh'n coodagh

note: name, stock id, label
en: Clos_e All Folders
gv: Dooiney oilley ny coodaghyn

en: Close all folder windows
gv: Dooiney oilley ny uinnagyn coodagh

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
gv: Feddyn docmaidyn as coodaghyn er yn co`earrooder shoh liorish ennym ny cumnmal

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
gv: Vel oo gearree geddyn rey lesh oilley ny lioaryn cark lesh yn ynnyd cha nel ayn voish yn rolley ayd's?

en: Bookmark for Nonexistent Location
gv: Lioarvark son ynnyd cha nel ayn

en: You can choose another view or go to a different location.
gv: Tow abyl dy reih reayrt elly ny goll dys ynnyd elley.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
gv: Cha nod yn ynnyd v'eh soilshit liorish yn jeaghydeyr.

en: Content View
gv: Reayrt Cummal

en: View of the current folder
gv: Jeagh er yn coodagh shoh

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying the folder.
gv: Cha nel jeaghydeyr lesh Nautilus ta abyl dy soilshaghey yn coodagh.

en: The location is not a folder.
gv: Cha nel yn ynnyd ny coodagh

en: Could not find "%s".
gv: Cha noddym feddyn "%s".

en: Please check the spelling and try again.
gv: Jeaghyn tooid yn lettraghey ayd's as prowal reesht.

en: Nautilus cannot handle "%s" locations.
gv: Cha nod Nautilus jannoo ymmyd jeh ynnydyn  "%s"

en: Nautilus cannot handle this kind of location.
gv: Cha nod Nautilus jannoo ymmyd jeh yn	sorçh dy ynnyd shoh.

en: Unable to mount the location.
gv: Cha noddym chiabgley yn ynnyd

en: Access was denied.
gv: Cha nel kied ayd dy goll stiagh.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
gv: Cha noddym soilshaghey "%s",er yn faa cha doddym feddyn yn coadan.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
gv: Doilleid: %s
    Reih jeaghydeyr elley mysailltch, as prowal reesht.

en: Go to the location specified by this bookmark
gv: Goll dysa yn ynnyd sy lioar vark

en: Nautilus lets you organize files and folders, both on your computer and online.
gv: Ta Nautilus lhiggey dou reaghey coodaghyn as coadanyn, er yn co`earrooder as syn eddyr-voggyl.

en: Nautilus Web Site
gv: Ynnyd-eggey Nautilus

note: name, stock id, label
en: _File
gv: _Coadan

note: name, stock id, label
en: _Edit
gv: _Caghlaa

note: name, stock id, label
en: _View
gv: _Jeagh

note: name, stock id, label
en: _Help
gv: _Cooney

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
gv: Dooiney

note: tooltip
en: Close this folder
gv: Dooiney yn coodagh shoh

en: _Backgrounds and Emblems...
gv: _Cooylryn as cowraghyn

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
gv: Soilshaghey sambylyn, daaghyn, as cowraghyn cha dod veh jannoo ymmydyt son yn jeagh cadjin

en: Prefere_nces
gv: _Reighyn

en: Edit Nautilus preferences
gv: Caghlaa ny reighyn Nautilus

note: name, stock id, label
en: _Undo
gv: _Feaysley

en: Undo the last text change
gv: Feaysley ny caghlaaryn teks s'jereee

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
gv: Foashley yn ayr as moir

en: Open the parent folder
gv: Foashley yn coodagh ayr as moir

note: tooltip
en: Stop loading the current location
gv: Scuirr yn laadey jeh'n ynnyd shoh

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
gv: _Laadey reesht

note: tooltip
en: Reload the current location
gv: Ladey yn boayl shoh reesht

note: name, stock id label, accelerator
en: _Contents
gv: _Cummal

note: tooltip
en: Display Nautilus help
gv: Soilshaghey yn cooney Nautilus

note: name, stock id label, accelerator
en: _About
gv: _Mychoine

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nautilus
gv: Soilshaghey yn credjal son ny crooydyn jeh Naautilus

note: tooltip
en: Increase the view size
gv: Jannoo yn moodys reayrt ny smoo

note: tooltip
en: Decrease the view size
gv: Jannoo yn moodys reayrt ny sloo

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
gv: _Moodys Cad_jin

note: tooltip
en: Use the normal view size
gv: Jannoo ymmyd jeh moodys reayrt cadjin

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
gv: Cochiangley rish ny server

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
gv: Cochiangley rish ny Co`earrooder foddey ersooyl

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
gv: _Co`earrooder

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
gv: Jeaghy trooid ynnydyn lesh lioarynvark er ny boaylyn eddyr-voggyl ynnydagh.

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
gv: Feere_e

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
gv: Foashley yn coodagh feeree persoonagh ayd's

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
gv: _Trustyr

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
gv: Foashley yn coodagh trustyr persoonagh ed's

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
gv: Soilshaghey ny coadanyn _Follaghit

en: _Up
gv: _Heose

en: _Home
gv: _Thaie

en: These files are on an Audio CD.
gv: Ta ny coadanyn shoh er ny CD sheean.

en: These files are on an Audio DVD.
gv: Ta ny coadanyn shoh er ny DVD shean.

en: These files are on a Video DVD.
gv: Ta ny coadanyn shoh er ny DVD feeshan.

en: These files are on a Video CD.
gv: Ta ny coadanyn shoh er ny CD feeshan.

en: These files are on a Super Video CD.
gv: Ta ny coadanyn shoh er ny CD

en: These files are on a Photo CD.
gv: Ta ny coadanyn shoh er ny CD cochaslys.

en: These files are on a Picture CD.
gv: Ta coadanyn er yn CD jallooyn

en: These files are on a digital audio player.
gv: Ta ny codanyn er ny cloieder shean bun-earrooagh

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
gv: Va'n sheean as feeshan feddynt myr "%s".
