nautilus - en to ka translation catalogue (1138 entries)

en: Run Software
ka: პროგრამის გაშვება

en: Files
ka: ფაილები

en: Access and organize files
ka: ფაილებზე წვდომა და დალაგება

en: New Window
ka: ახალი ფანჯარა

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
ka: გეზის ზოლის ნაცვლად, ყოველთვის მისამართის ზოლის გამოყენება

en: If set to true, Files will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
ka: თუ მონიშნულია, Files ბილიკის ზოლის მაგიერ ტექსტის შეყვანის შესაძლებლობის მქონე მისამართის ზოლს გამოიყენებს.

en: Where to perform recursive search
ka: სად მოხდება რეკურსიული ძებნა

en: Locations in which Files should search subfolders. Available values are “local-only”, “always”, “never”.
ka: რომელ საქაღალდეებში უნდა ეძებოს Files-მა ქვესაქაღალდეები. ხელმისაწვდომი მნიშვნელობებია "local-only" (მხოლოდ ლოკალური), "always" (ყოველთვის) და "never" (არასოდეს).

en: Filter the search dates using either last used or last modified
ka: გაფილტრეთ ძებნის თარიღები ბოლოს გამოყენებული ან ბოლო ცვლილების თარიღებით

en: Filter the search dates using either last used or last modified.
ka: გაფილტრეთ ძებნის თარიღები ბოლოს გამოყენებული ან ბოლო ცვლილების თარიღებით.

en: Whether to show a context menu item to delete permanently
ka: კონტექსტურ მენიუში სამუდამოდ წაშლის ფუნქციის ჩვენება

en: If set to true, Files will show a delete permanently context menu item to bypass the Trash.
ka: თუ მონიშნულია, Files მოითხოვს დადასტურებას ნაგვის ყუთის დაცარიელების ან ფაილების წაშლის შემთხვევაში.

en: Whether to show context menu items to create links from copied or selected files
ka: ვაჩვენო თუ არა კონტექსტური მენიუს პუნქტები დაკოპირებულ ან არჩეულ ფაილებამდე ბმულების შესაქმნელად

en: If set to true, Files will show context menu items to create links from the copied or selected files.
ka: თუ მონიშნულია, Files აჩვენებს კონტექსტური მენიუს ელემენტებს, რომ შექმნათ ბმულები შექმნილი ან მონიშნული ფაილებიდან.

en: When to show number of items in a folder
ka: საქაღალდეში მყოფი ელემენტების რაოდენობის ჩვენება

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
ka: სიჩქარის გაცვლა, როცა საქაღალდეში არსებული ელემენტების რაოდენობას ვაჩვენებ. თუ დაყენებულია მნიშვნელობაზე "ყოველთვის", ელემენტების რიცხვი ყოველთვის იქნება ნაჩვენები, მაშინაც კი, როცა საქაღალდე დაშორებულ სერვერზეა. თუ დაყენებულია 'მხოლოდ-ლოკალური', მაშინ რაოდენობები, მხოლოდ, ლოკალური ფაილური სისტემებისთვის იქნება ნაჩვენები. თუ დაყენებულია 'არასდროს', ელემენტების რაოდენობის დათვლით თავს არ შევიწუხებ.

en: Type of click used to launch/open files
ka: დაწკაპუნების ტიპი, გამოიყენება ფაილთა გაშვება/გახსნისათვის

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
ka: შესაძლებელი მნიშვნელობებია "ერთმაგი": ერთმაგი წკაპით ფაილების გაშვება, ან "ორმაგი": ორმაგი წკაპით ფაილების გაშვება.

en: Use extra mouse button events in Files
ka: Files-ში დამატებითი თაგუნას ღილაკის მოვლენების გამოყენება

en: For users with mice that have “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of Files when either is pressed.
ka: მომხმარებლებისთვის, რომლის თაგუნებსაც აქვთ "წინ" და უკან" ღილაკები, ეს პარამეტრი განსაზღვრავს, რა მოხდება Files-ის შიგნით, თუ რომელიმე მათგანს დააწვებით.

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
ka: თაგუნას ღილაკი ბრაუზერის ფანჯარაში "წინ" ბრძანების გასააქტიურებლად

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ka: მომხმარებლებისთვის, რომლის თაგუნასაც "უკან" და "წინ" ღილაკები აქვთ, ეს პარამეტრი დააყენებს, რომელი ღილაკი ააქტიურებს "წინ" ბრძანებას ბრაუზერის ფანჯარაში. შესაძლო მნიშვნელობების შუალედია 6-14.

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
ka: თაგუნას ღილაკი ბრაუზერის ფანჯარაში "უკან" ბრძანების გასააქტიურებლად

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ka: მომხმარებლებისთვის, რომლის თაგუნასაც "უკან" და "წინ" ღილაკები აქვთ, ეს პარამეტრი დააყენებს, რომელი ღილაკი ააქტიურებს "უკან" ბრძანებას ბრაუზერის ფანჯარაში. შესაძლო მნიშვნელობების შუალედია 6-14.

en: When to show thumbnails of files
ka: როდის ვაჩვენო ფაილების მინიატურები

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
ka: სიჩქარის გაცვლა, როცა ფაილების მინიატურებს ვაჩვენებ. თუ დაყენებულია მნიშვნელობაზე "ყოველთვის", მინიატურები ყოველთვის იქნება ნაჩვენები, მაშინაც კი, როცა საქაღალდე დაშორებულ სერვერზეა. თუ დაყენებულია 'მხოლოდ-ლოკალური', მაშინ მინიატურები, მხოლოდ, ლოკალური ფაილური სისტემებისთვის იქნება ნაჩვენები. თუ დაყენებულია 'არასდროს', მინიატურებს ჩვენებით დათვლით თავს არ შევიწუხებ. იმის მიუხედავად, რაც შეიძლება, გეგონოთ, პარამეტრი მხოლოდ გადახედვად ფაილის ტიპებზე მუშაობს.

en: Maximum image size for thumbnailing
ka: გენერირებადი ესკიზების მაქსიმალური ზომა

en: Images over this size (in megabytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
ka: გამოსახულებებისთვის, რომლიც ზომაც (მეგაბაიტებში) მითითებულ მნიშვნელობაზე დიდია, მინიატურა არ შეიქმნება. ამ პარამეტრის დანიშნულებაა, დიდი ფაილების მინიატურები შექმნა თავიდან აიცილოს, რადგან მას ბევრი მეხსიერება და დრო დასჭირდება.

en: Default sort order
ka: ნაგულისხმევი დახარისხების მიმდევრობა

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” and “starred”.
ka: ხატულების ხედის ელემენტების დალაგების პირობა. შესაძლო მნიშვნელობებია "სახელი", "ზომა", "ტიპი", "შეცვლის დრო", "წვდომის დრო" და "ვარსკვლავდასმული".

en: Reverse sort order in new windows
ka: ახალ ფანჯარაში დახარისხების მიმდევრობის შებრუნებაშებრუნება

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
ka: თუ ჩართულია, ახალ ფანჯრებში ფაილები უკუღმა დალაგდება. ანუ, თუ დაალაგებთ სახელით, დალაგება "z"-დან "a"-მდე მოხდება. თუ დაალაგებთ ზომის მიხედვით, ისინი ზრდადობის მაგიერ კლებადობის მიხედვით დალაგდება.

en: Default folder viewer
ka: საქაღალდის ნაგულისხმევი მნახველი

en: When a folder is visited this viewer is used. Possible values are “list-view”, and “icon-view”.
ka: როცა საქაღალდეში შეხვალთ, გამოყენებული იქნება ეს ხედი. შესაძლო მნიშვნელობებია "სიის-ხედი" და "ხატულის ხედი".

en: Whether to show hidden files
ka: ფარული ფაილების ჩვენება არ ჩვენება

en: This key is deprecated and ignored. The “show-hidden” key from “org.gtk.Settings.FileChooser” is now used instead.
ka: პარამეტრი მოძველებული და გამოტოვებულია. ახლა გამოიყენება პარამეტრი "show-hidden" "org.gtk.Settings.FileChooser"-დან.

en: Whether GTK 4 settings migration happened
ka: მოხდა თუ არა GTK4-ის პარამეტრების მიგრაცია

en: Whether settings shared with GtkFileChooser have been migrated from their GTK 3 keys to the GTK 4 ones.
ka: გადმოტანილია თუ არა GtkFileChooser-ის პარამეტრები GTK 3-დან GTK 4-ზე.

en: Whether to open the hovered folder after a timeout when drag and drop operation
ka: გადათრევა/დაგდების ოპერაციისას საქაღალდის გახსნა, როცა თაგუნა მითითებულ დროზე მეტხანს ჩერდება ზედ

en: If this is set to true, when performing a drag and drop operation the hovered folder will open automatically after a timeout.
ka: თუ ეს ჩართულია, გადათრევა/დაგდების ოპერაციის განხორცილებებისას, საქაღალდე, რომელზეც თაგუნას გააჩერებთ, გარკვეული დროის შემდეგ თვითონ გაიხსნება.

en: Whether to have full text search enabled by default when opening a new window/tab
ka: არის თუ არა სრული ტექსტის ძებნა ჩართული ნაგულისხმევად ახალი ფანჯრის/ჩანართის გახსნისას

en: If set to true, Files will also match the file contents besides the name. This toggles the default active state, which can still be overridden in the search popover
ka: თუ ჩართულია, Files ფაილის სახელის გარდა შემცველობაშიც ჩაიხედავს. ის გადართავს ნაგულისხმევად ჩართულ მდგომარეობას, რომელიც ძებნისას შეგიძლიათ, გადაფაროთ

en: How to display file timestamps in the views
ka: როგორ ვაჩვენო ფაილის დროის შტამპები ხედებში

en: If set to 'simple', Files will show Today and Yesterday with time, otherwise the exact date without time. If set to 'detailed', it will always show the exact date and time.
ka: თუ დაყენებულია 'მარტივზე', Files დღევანდელ დღეს და გუშინდელს დროით გაჩვენებთ, სხვა შემთხვევაში კი ზუსტ თარიღს, დროის გარეშე. თუ დაყენებულია 'დეტალურზე', ის ყოველთვის გაჩვენებთ ზუსტ თარიღსა და დროს.

en: Default format for compressing files
ka: ფაილების შეკუმშვისას არჩეული ფორმატი

en: The format that will be selected when compressing files.
ka: ფაილების შეკუმშვისას არჩეული ფორმატი.

en: List of possible captions on icons
ka: ხატულებზე მისამაგრი შესაძლო წარწერების სია

en: A list of captions below an icon in the icon view. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.
ka: ხატულების და სამუშაო მაგიდის წარწერათა შესაძლებელი სია. ამ წარწერათა რაოდენობა პიქტოგრამის ზომაზეა დამოკიდებული. შესაძლებელი მნიშვნელობებია: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" და "mime_type".

en: Default icon view zoom level
ka: ხატულების გადიდების ნაგულისხმები დონე

en: Default list view zoom level
ka: ნაგულისხმები სიის მაშტაბი

en: Columns visible in list view
ka: სიის ხედში სვეტების ნაგულისხმებად ჩვენება

en: Column order in list view
ka: სვეტების მიმდევრობა სიის ხედში

en: Use tree view
ka: ხისმაგვარი ხედი

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list.
ka: უნდა იყოს თუ არა სიის ხედის ნავიგაციისთვის ხე გამოყენებული, ბრტყელი სიის მაგიერ.

en: Initial size of the window
ka: ფანჯრის საწყისი ზომა

en: A tuple containing the initial width and height of the app window.
ka: კორტეჟი, რომელიც აპლიკაციის ფანჯრის საწყის სიგანეს და სიმაღლეს შეიცავს.

en: Whether the navigation window should be maximized
ka: უნდა იყოს თუ არა ნავიგაციის ფანჯარა მაქსიმალურად გაშლილი

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
ka: უნდა იყოს თუ არა ნავიგაციის ფანჯარა მაქსიმალურად გაშლილი.

en: Initial size of the file chooser window
ka: ფაილის არჩევის ფანჯრის საწყისი ზომა

en: A tuple containing the initial width and height of the file chooser window.
ka: კორტეჟი, რომელიც ფაილის არჩევის ფანჯრის საწყის სიგანეს და სიმაღლეს შეიცავს.

en: Files, also known as Nautilus, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
ka: Files, ასევე ცნობილი, როგორც Nautilus, სამუშაო მაგიდა GNOME-ის ნაგულისხმებ ფაილების მმართველს წარმოადგენს. მას თქვენი ფაილების მართვისა და ფაილური სისტემის დათვალიერების იოლი და ინტეგრირებული გზა აქვს არჩეული.

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch apps. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
ka: Nautilus-ს ფაილის მმართველის ყველა ძირითადი ფუნქცია აქვს და უფრო მეტიც. მას შეუძლია მოძებნოს და მართოს თქვენი ფაილები და საქაღალდეები, ორივე, ლოკალურად და ქსელში, წაიკითხოს და ჩაწეროს მონაცემები მოხსნად მედიაზე, გაუშვას სკრიპტები და აპები. აქვს სამი ხედი: ხატულების ხედი, ხატულების სია და ხის სია. მისი ფუნქციები, შეგიძლიათ, დამატებებით და სკრიპტებით განავრცოთ.

en: Grid View
ka: ბადის ხედი

en: List View
ka: სიისებრი ხედი

en: Search
ka: ძებნა

en: Selection of Multiple Files
ka: ერთზე მეტი ფაილის მონიშვნა

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ka: ამ ოპერაციის გაჩერება გაუქმების ღილაკზე დაწოლით შეგიძლიათ.

note: Cancel response is always available and the default response
en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: %d hour | %d hours
ka[0]: %d საათი
ka[1]: %d საათი

en: %d minute | %d minutes
ka[0]: %d წუთი
ka[1]: %d წუთი

en: %d second | %d seconds
ka[0]: %d წამი
ka[1]: %d წამი

note: 0 seconds
en: 0 seconds
ka: 0 წამი

en: Title
ka: სათაური

en: Artist
ka: შემსრულებელი

en: Album
ka: ალბომი

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Year
ka: წელი

en: %d kbps
ka: %d კბ/წმ

en: Dimensions
ka: ზომები

en: Video Codec
ka: ვიდეო კოდეკი

en: Video Bit Rate
ka: ვიდეოს ბიტური სიჩქარე

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
ka[0]: %0.2f კადრი წამში
ka[1]: %0.2f კადრი წამში

en: Frame Rate
ka: კადრების სიხშირე

en: Audio Codec
ka: აუდიო კოდეკი

en: Audio Bit Rate
ka: აუდიოს ბიტური სიჩქარე

en: Sample Rate
ka: სემპლების სიჩქარე

en: Surround
ka: სივრცული ხმა

en: Mono
ka: მონო

en: Stereo
ka: სტერეო

en: Channels
ka: არხები

en: Oops! Something went wrong.
ka: რაღაც არასწორად ხდება.

en: Audio and Video Properties
ka: აუდიო/ვიდეო თვისებები

en: Audio Properties
ka: აუდიო თვისებები

en: Video Properties
ka: ვიდეო თვისებები

en: Duration
ka: ხანგრძლივობა

en: Container
ka: კონტეინერი

en: Audio/Video Properties
ka: აუდიო/ვიდეო თვისებები

en: Image Type
ka: გამოსახულების ტიპი

en: %d pixel | %d pixels
ka[0]: %d პიქსელი
ka[1]: %d პიქსელი

en: Width
ka: სიგანე

en: Height
ka: სიმაღლე

en: Camera Brand
ka: კამერის მარკა

en: Camera Model
ka: კამერის მოდელი

en: Exposure Time
ka: ექსპოზიციის დრო

en: Exposure Program
ka: ექსპოზიციის პროგრამა

en: Aperture Value
ka: დიაფრაგმის მნიშვნელობა

en: ISO Speed Rating
ka: ISO მაჩვენებელი

en: Flash Fired
ka: ათინათის გამოყენება

en: Metering Mode
ka: გაზომვის რეჟიმი

en: Focal Length
ka: ფოკალური მანძილი

en: Software
ka: პროგრამები

en: Description
ka: აღწერა

en: Keywords
ka: საკვანძო სიტყვები

en: Creator
ka: შემქმნელი

en: Created On
ka: შექმნის თარიღი

en: Copyright
ka: საავტორო უფლებები

en: Rating
ka: შეფასება

note: Translators: "N" and "S" stand for * north and south in GPS coordinates.
en: N
ka: ჩ

en: S
ka: ს

note: Translators: "E" and "W" stand for * east and west in GPS coordinates.
en: E
ka: ეგზა

en: W
ka: სიგ

en: Coordinates
ka: კოორდინატები

en: Failed to load image information
ka: შეუძლებელია ნახატის ინფორმაციის ჩატვირთვა

en: Image Properties
ka: გამოსახულების თვისებები

en: Could not set as default
ka: ნაგულისხებად დაყენების შეცდომა

en: Error while setting “%s” as default app: %s
ka: შეცდომა "%s"-ის ნაგულისხმებ პროგრამად დაყენებისას: %s

note: Translators: %s is the filename.  i.e. "Choose an app to open test.jpg"
en: Choose an app to open <b>%s</b>
ka: აირჩიეთ აპი <b>%s</b>-ის გასახსნელად

en: Open Items
ka: ელემენტების გახსნა

en: Open Folder
ka: საქაღალდის გახსნა

en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

en: No Home Directory
ka: საწყისი საქაღალდის გარეშე

en: Make sure the directory exists and has correct access permissions set.
ka: დარწმუნდით, რომ საქაღალდე არსებობს, და წვდომები სწორადაა დაყენებული.

en: --quit cannot be used with URIs.
ka: --quit პარამეტრის URI მისამართებით გამოყენება აკრძალულია.

en: --select must be used with at least an URI.
ka: --select -ს ერთ URL მაინც უნდა მიუთითოთ.

en: There was an error displaying help
ka: დახმარების ჩვენების შეცდომა

en: “%s” is an internal protocol. Opening this location directly is not supported.
ka: "%s" შიდა პროტოკოლია. ამ მდებარეობის პირდაპირ გახსნა მხარდაჭერილი არაა.

en: Show the version of the program.
ka: პროგრამის ვერსიის ჩვენება.

en: Always open a new window for browsing specified URIs
ka: მითითებული URI-ებისთვის ყოველთვის ცალკე ფანჯარა გაიხსნება

en: Quit Nautilus.
ka: Nautilus-დან გასვლა.

en: Select specified URI in parent folder.
ka: მონიშნეთ მითითებული URI მშობელ საქაღალდეში.

en: [URI…]
ka: [URI]

en: Unable to start the program:
    %s
ka: პროგრამის გაშვების შეცდომა:
    %s

en: The program is not marked as executable.
ka: პროგრამა შესრულებადად მონიშნული არაა.

en: Unable to locate the program
ka: პროგრამის პოვნა შეუძლებელია

en: Oops! There was a problem running this software.
ka: პრობლემა ამ პროგრამის გაშვებისას!.

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
ka: თუ არ ენდობით ამ მდებარეობას ან დარწმუნებული არ ბრძანდებით, გაუქმებას დააწექით.

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
ka: მოცემული მედია (%s) შეიცავს ავტოგაშვებად პროგრამას. გნებავთ ამ პროგრამის გაშვება?

en: _Run
ka: _გაშვება

en: “%s” would not be a unique new name.
ka: “%s” უნიკალური სახელი არ იქნებოდა.

en: “%s” would conflict with an existing file.
ka: “%s” იკონფლიქტებდა არსებულ ფაილთან.

en: Name cannot be empty.
ka: სახელი ცარიელი არ შეიძლება იყოს.

en: Name cannot contain “/”.
ka: სახელი არ შეიძლება "/"-ს შეიცავდეს.

en: “.” is not a valid name.
ka: *.* არასწორი სახელია.

en: “..” is not a valid name.
ka: *..* არასწორი სახელია.

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
ka[0]: %d საქაღალდის სახელის გადარქმევა
ka[1]: %d საქაღალდის სახელის გადარქმევა

en: Rename %d File | Rename %d Files
ka[0]: %d ფაილის სახელის გადარქმევა
ka[1]: %d ფაილის სახელის გადარქმევა

note: To translators: %d is the total number of files and folders. * Singular case of the string is never used
en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
ka[0]: %d ფაილისა და საქაღალდის გადარქმევა
ka[1]: %d ფაილისა და საქაღალდის გადარქმევა

en: Original Name (Ascending)
ka: საწყისი სახელი (აღმავალი)

en: Original Name (Descending)
ka: საწყისი სახელი (დაღმავალი)

en: First Modified
ka: პირველი ცვლილება

en: Last Modified
ka: ბოლოს შეცვლის თარიღი

en: First Created
ka: შექმნილია

en: Last Created
ka: ბოლოს შექმნილი

en: Camera model
ka: კამერის მოდელი

en: Creation date
ka: შექმნის თარიღი

en: Season number
ka: სეზონის ნომერი

en: Episode number
ka: ეპიზოდის ნომერი

en: Track number
ka: აუდიობილიკის ნომერი

en: Artist name
ka: შემსრულებლის სახელი

en: Album name
ka: ალბომის სახელი

en: Original file name
ka: ფაილის საწყისი სახელი

en: Home
ka: სახლი

en: Clipboard string cannot be NULL.
ka: ბუფერში არსებული სტრიქონი NULL ვერ იქნება.

note: Translators: Do not translate 'cut' and 'copy'. These are literal keywords.
en: Nautilus Clipboard must begin with “cut” or “copy”.
ka: Nautilus-ის ბუფერი "cut"-ით ან "copy"-ით უნდა იწყებოდეს.

en: Nautilus Clipboard must not have empty lines.
ka: Nautilus-ს ბაფერები არ შეიძლება, ცარიელ ხაზებს შეიცავდეს.

en: View More
ka: მეტის ნახვა

en: Name
ka: სახელი

en: The name and icon of the file.
ka: ფაილის დასახელება და პიქტოგრამა.

en: Size
ka: ზომა

en: The size of the file.
ka: ფაილის ზომა.

en: Type
ka: ტიპით

en: The type of the file.
ka: ფაილის ტიპი.

note: Translators: This refers to a date time
en: Modified
ka: შეცვლილია

en: The date the file was modified.
ka: ფაილის შეცვლის თარიღი.

en: Detailed Type
ka: დეტალური ტიპი

en: The detailed type of the file.
ka: ფაილის დეტალური ტიპი.

en: Accessed
ka: ბოლო წვდომა

en: The date the file was accessed.
ka: ფაილზე ბოლოს წვდომის თარიღი.

note: Translators: This refers to a date time
en: Created
ka: შექმნილია

en: The date the file was created.
ka: ფაილის შექმნის თარითი.

en: Owner
ka: მფლობელი

en: The owner of the file.
ka: ფაილის მფლობელი.

en: Group
ka: ჯგუფი

en: The group of the file.
ka: ფაილის ჯგუფი.

en: Permissions
ka: წვდომები

en: The permissions of the file.
ka: ფაილის წვდომები.

en: The date the file was accessed by the user.
ka: ფაილზე ბოლოს წვდომის თარიღი.

en: Shows if file is starred.
ka: ფაილის ვარსკვლავდასმულობის ჩვენება.

en: Trashed On
ka: სანაგვე ყუთში გადატანის დრო

en: Date when file was moved to the Trash
ka: ფაილის სანაგვეში გადატანა შეუძლებელია

en: Original Location
ka: საწყისი მდებარეობა

en: Original location of file before moved to the Trash
ka: ფაილის საწყისი მდებარეობა ნაგვის ყუთში გადატანამდე

en: Relevance
ka: შესაბამისობა

en: Relevance rank for search
ka: შესაბამისობის რანგი ძებნისას

en: Compatible with all operating systems.
ka: თავსებადია ყველა ოპერაციულ სისტემასთან.

en: Encrypted ZIP (.zip)
ka: დაშიფრული ZIP (.zip)

en: Password-protected ZIP, must be installed on Windows and Mac.
ka: პაროლით დაცული ZIP. Windows-ზე და Mac-ზე დაყენებაა საჭირო.

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
ka: არქივები უფრო პატარაა, მაგრამ მხოლოდ Linux-ზე და Mac-ზე მუშაობს.

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
ka: უფრო პატარა არქივი, მაგრამ Windows-ზე და Mac-ზე დაყენება სჭირდება.

en: Since %s
ka: %s-ის შემდეგ

en: Details: %s
ka: დეტალები: %s

en: There was an error launching the app.
ka: პროგრამის გაშვების შეცდომა.

en: Details: The proxy has not been created.
ka: დეტალები: პროქსი არ შექმნილა.

en: Copy _Anyway
ka: მაინც _კოპირება

en: Proceed _Anyway
ka: მ_აინც გაგრძელება

en: Empty _Trash
ka: სა_ნაგვე ყუთის დაცარიელება

en: _Merge
ka: შ_ერწყმა

en: _Replace
ka: _ჩანაცვლება

en: S_kip All
ka: ყველა_ს გამოტოვება

en: _Skip
ka: _გამოტოვება

en: _Skip Files
ka: ფაილების _გამოტოვება

en: Delete _All
ka: ყველ_აფრის წაშლა

en: _Delete
ka: სამუ_დამოდ წაშლა

en: _Retry
ka: _თავიდან ცდა

en: _Move Here
ka: _აქ გადმოტანა

en: _Copy Here
ka: აქ _კოპირება

en: _Link Here
ka: აქ _ბმულის შექმნა

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Dropped Image
ka: დაგდებული გამოსახულება

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
ka: არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლება "%s"-ის შინაარსის დათვალიერებისთვის.

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
ka: შეუძლებელია "%s"-ის პოვნა. შესაძლებელია რომ ის ახლახანს წაიშალა.

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
ka: უკაცრავად, სრული შინაარსის დათვალიერება "%s" შეუძლებელია: %s

en: This location could not be displayed.
ka: მდებარეობის ჩვენება შეუძლებელია.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
ka: "%s"-ის ჯგუფის შესაცვლელად საკმარისი უფლებები არ გაგაჩნიათ.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
ka: უკაცრავად, "%s"-ის ჯგუფის შეცვლა შეუძლებელია: %s

en: The group could not be changed.
ka: შეუძლებელია ჯგუფის შეცვლა.

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
ka: უკაცრავად, "%s"-ის მფლობელის შეცვლა შეუძლებელია: %s

en: The owner could not be changed.
ka: შეუძლებელია მფლობელის შეცვლა.

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
ka: უკაცრავად, "%s"-ის წვდომების შეცვლა შეუძლებელია: %s

en: The permissions could not be changed.
ka: შეუძლებელია უფლებების შეცვლა.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
ka: მოცემულ საქაღალდეში, დასახელება "%s" უკვე გამოიყენება. აირჩიეთ სხვა სახელი.

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
ka: ელემენტი "%s" ვერ მოიძებნა. შესაძლოა რომ გადატანილი იქნა სხვა მდებარეობაში ან სულაც წაიშალა?

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები "%s"-ის გადარქმევისთვის.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “%c”. Please use a different name.
ka: სახელი "%s" მიუღებელია, რადგანაც ის შეიცავს სიმბოლოს "%c". გთხოვთ გამოიყენოთ სხვა სახელი.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
ka: სახელი "%s" მიუღებელია. გთხოვთ გამოიყენოთ სხვა სახელი.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
ka: სახელი "%s" ძალიან გრძელია. გთხოვთ გამოიყენოთ სხვა სახელი.

en: Could not rename “%s” because a process is using it. If it's open in another application, close it before renaming it.
ka: "%s"-ის სახელის გადარქმევა შეუძლებელია, იმიტომ, რომ მას პროცესი იყენებს. თუ ის სხვა აპლიკაციაში გაქვთ ღია, ფაილის სახელის გადარქმევამდე დახურეთ ის.

note: fall through
en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
ka: უკაცრავად, გადარქმევა "%s" დან "%s" ზე შეუძლებელია: %s

en: The item could not be renamed.
ka: შეუძლებელია ელემენტის გადარქმევა.

en: This file cannot be mounted
ka: შეუძლებელია მოცემული ფაილის მონტაჟი

en: This file cannot be unmounted
ka: ფაილის მოხსნა შეუძლებელია

en: This file cannot be ejected
ka: ფაილის გამოღება შეუძლებელია

en: This file cannot be started
ka: ფაილის გაშვება შეუძლებელია

en: This file cannot be stopped
ka: ფაილის გაჩერება შეუძლებელია

en: Slashes are not allowed in filenames
ka: დაუშვებელია სახელწოდებებში (/) ირიბის გამოყენება

en: Toplevel files cannot be renamed
ka: ზედა დონის ფაილების გადარქმევა შეუძლებელია

en: File not found
ka: ფაილი ვერ მოიძებნა

en: Not allowed to set permissions
ka: შეუძლებელია უფლებების განსაზღვრა

en: Not allowed to set owner
ka: შეუძლებელია მფლობელის განსაზღვრა

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
ka: მითითებული მფლობელი "%s" არ არსებობს

en: Not allowed to set group
ka: შეუძლებელია ჯგუფის განსაზღვრა

en: Specified group “%s” doesn’t exist
ka: მითითებული ჯგუფი '%s' არ არსებობს

note: Translators: This is a username followed by "(You)" to indicate the file is owned by the current user
en: %s (You)
ka: %s (თქვენ)

en: %'u item | %'u items
ka[0]: %'u ელემენტი
ka[1]: %'u ელემენტი

en: %'u folder | %'u folders
ka[0]: %'u საქაღალდე
ka[1]: %'u საქაღალდე

en: %'u file | %'u files
ka[0]: %'u ფაილი
ka[1]: %'u ფაილი

en: %s byte | %s bytes
ka[0]: %s ბაიტი
ka[1]: %s ბაიტი

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
ka: ? ბაიტი

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
ka: ? ელემენტი

note: Translators: This about a file type.
en: Unknown type
ka: უცნობი ტიპი

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Program
ka: პროგრამა

en: Audio
ka: აუდიო

en: Font
ka: შრიფტი

en: Image
ka: გამოსახულება

en: Archive
ka: არქივი

en: Markup
ka: მარქაფი

en: Text
ka: ტექსტი

en: Video
ka: ვიდეო

en: Contacts
ka: კონტაქტები

en: Calendar
ka: კალენდარი

en: Document
ka: დოკუმენტი

en: Presentation
ka: პრეზენტაცია

en: Spreadsheet
ka: ელექტრონული ცხრილი

note: Refers to a file type which is known but not one of the basic types
en: Other
ka: სხვა

en: Binary
ka: ბინარული

en: Folder
ka: საქაღალდე

en: Link
ka: Ბმული

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). Translators: File name for new symlink. %s is target's name
en: Link to %s
ka: ბმული %s -ზე

en: Link (broken)
ka: ბმული (გაწყვეტილი)

note: Translators: This refers to available space in a folder; e.g.: 100 MB Free
en: %s Free
ka: %s თავისუფალია

[ctx: Role]
note: Translators: This is the role for a folder icon when a screen reader is * used. If a folder is selected, it will say "XXXXXX. Folder"
en: Folder
ka: საქაღალდე

[ctx: Role]
note: Translators: This is the role for a file icon when a screen reader is * used. If a file is selected, it will say "XXXXXX. File"
en: File
ka: ფაილი

[ctx: Role]
note: Translators: when a file is marked with a star, this text * is added at the end of the name when prononunced by a * screen reader, after the role * (e.g. "My documents. Folder. Starred")
en: Starred
ka: ვარსკვლავდასმული

en: Replace When Saving?
ka: ჩავანაცვლო შენახვისას?

en: “%s” already exists in “%s”. Saving will replace or overwrite its contents.
ka: "%s" უკვე არსებობს "%s"-ში. შენახვისას მის შემცველობას თავზე გადაეწერება.

en: %'d second | %'d seconds
ka[0]: %'d წამი
ka[1]: %'d წამი

en: %'d minute | %'d minutes
ka[0]: %'d წუთი
ka[1]: %'d წუთი

en: %'d hour | %'d hours
ka[0]: %'d საათი
ka[1]: %'d საათი

en: Permanently Delete “%s”?
ka: წავშალო სამუდამოდ "%s"?

en: Permanently Delete %'d Selected Item? | Permanently Delete %'d Selected Items?
ka[0]: ნამდვილად გნებავთ მონიშნული %'d ელემენტის სამუდამოდ წაშლა ?
ka[1]: ნამდვილად გნებავთ მონიშნული %'d ელემენტის სამუდამოდ წაშლა ?

en: Permanently deleted items can not be restored
ka: სამუდამოდ წაშლილი ელემენტების აღდგენა შეუძლებელია

en: Empty Trash?
ka: დავაცარიელო ნაგვის ყუთი?

en: All items in the Trash will be permanently deleted
ka: ნაგვის ყუთში არსებული ელემენტები სამუდამოდ წაიშლება

note: Translators: This action removes a file from Recent
en: Cleared “%s”
ka: “%s” გასუფთავდა

en: Deleted “%s”
ka: “%s” წაშლილია

note: Translators: This action removes a file from Recent
en: Clearing “%s”
ka: “%s”-ის გასუფთავება

en: Deleting “%s”
ka: "%s"-ის წაშლა

note: Translators: This action removes file(s) from Recent
en: Cleared %'d file | Cleared %'d files
ka[0]: გასუფთავდა %'d ფაილი
ka[1]: გასუფთავდა %'d ფაილი

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
ka[0]: წაიშალა %'d ფაილი
ka[1]: წაიშალა %'d ფაილი

note: Translators: This action removes file(s) from Recent
en: Clearing %'d file | Clearing %'d files
ka[0]: გასუფთავდება %'d ფაილი
ka[1]: გასუფთავდება %'d ფაილი

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
ka[0]: იშლება %'d ფაილი
ka[1]: იშლება %'d ფაილი

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 files/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
ka[0]: %'d / %'d — %s დარჩენილია
ka[1]: %'d / %'d — %s დარჩენილია

en: (%d file/s) | (%d files/s)
ka[0]: (%d ფაილი/წმ)
ka[1]: (%d ფაილი/წმ)

en: Failed to delete all child files
ka: ყველა შვილი ფაილის წაშლის შეცდომა

en: Error while deleting.
ka: წაშლისას დაიშვა შეცდომა.

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
ka: არ გაგაჩნიათ წვდომა საქაღალდის წასაშლელად: "%s".

en: There was an error deleting the folder “%s”.
ka: საქაღალდის წაშლის შეცდომა: "%s".

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
ka: "%s"-ის წასაშლელად საკმარისი უფლებები არ გაგაჩნიათ.

en: There was an error deleting the file “%s”.
ka: შეცდომა "%s"-ის წაშლისას.

en: Trashing “%s”
ka: “%s”-ის ნაგავში გადატანა

en: Trashed “%s”
ka: %s ნაგავშია

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
ka[0]: მიმდინარეობს %'d ფაილის ნაგავში გადაყრა
ka[1]: მიმდინარეობს %'d ფაილის ნაგავში გადაყრა

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
ka[0]: სანაგვე ყუთში გადატანილია %'d ფაილი
ka[1]: სანაგვე ყუთში გადატანილია %'d ფაილი

note: Translators: %s is a file name
en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
ka: შეუძლებელია ფაილის ("%s") სანაგვე ყუთში გადატანა, გნებავთ მისი ახლავე წაშლა?

en: This remote location does not support sending items to the trash.
ka: ამ დაშორებულ მდებარეობას ელემენტების სანაგვე ყუთში გადატანის მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: Trashing Files
ka: ფაილების ნაგავში გადაყრა

en: Deleting Files
ka: ფაილების წაშლა

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to eject “%s”
ka: "%s"-ის გამოღება შეუძლებელია

en: Unable to unmount “%s”
ka: "%s"-ის მოხსნის შეცდომა

en: Empty Trash Before Ejecting?
ka: დავაცარიელო ნაგვის ყუთი გამოღებამდე?

en: Empty the trash to free up space on “%s”. All trashed items will be permanently deleted.
ka: გაასუფთავეთ ნაგვის ყუთი, რომ "%s"-ზე ადგილი გაათავისუფლოთ. ნაგვის ყუთში მდებარე ელემენტები სამუდამოდ წაიშლება.

en: Do _Not Empty
ka: არ _გაასუფთავო

note: Translators: This is an action in a dialog to * clear trashed items.
en: _Empty
ka: _დაცარიელება

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to access “%s”
ka: "%s"-სთან წვდომის შეცდომა

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
ka[0]: დასაკოპირებლად მზადდება %'d ფაილი (%s)
ka[1]: დასაკოპირებლად მზადდება %'d ფაილი (%s)

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
ka[0]: გადასატანად მზადდება %'d ფაილი (%s)
ka[1]: გადასატანად მზადდება %'d ფაილი (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
ka[0]: წასაშლელად მზადდება %'d ფაილი (%s)
ka[1]: წასაშლელად მზადდება %'d ფაილი (%s)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
ka[0]: სანაგვე ყუთში გადასატანად მზადდება %'d
ka[1]: სანაგვე ყუთში გადასატანად მზადდება %'d

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
ka[0]: მიმდინარეობს მზადება %'d ფაილის შესაკუმშად
ka[1]: მიმდინარეობს მზადება %'d ფაილის შესაკუმშად

en: Error while copying.
ka: შეცდომა ასლის გადაღებისას.

en: Error while moving.
ka: შეცდომა გადატანისას.

en: Error while moving files to trash.
ka: შეცდომა ფაილების სანაგვე ყუთში გადატანისას.

en: Error while compressing files.
ka: შეცდომა ფაილების შეკუმშვისას.

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
ka: შეუძლებელია ფაილების დამუშავება "%s" საქაღალდეში, რადგანაც თქვენ არ გაქვს მათი ხილვის უფლება.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
ka: შეცდომა "%s" საქაღალდეში მყოფი ფაილების შესახებ ინფორმაციის მიღებისას.

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ka: შეუძლებელია "%s" საქაღალდის დამუშავება. არ გაგაჩნიათ მისი წაკითხვის უფლება.

en: There was an error reading the folder “%s”.
ka: შეცდომა "%s" საქაღალდის წაკითხვისას.

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ka: შეუძლებელია "%s" ფაილის დამუშავება. არ გაგაჩნიათ მისი წაკითხვის უფლებები.

en: There was an error getting information about “%s”.
ka: "%s"-ის შესახებ ინფორმაციის მიღების შეცდომა.

en: Error while copying to “%s”.
ka: შეცდომა "%s"-ზე კოპირებისას.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
ka: თქვენ არ გაქვთ წვდომა მითითებულ საქაღალდესთან.

en: There was an error getting information about the destination.
ka: სამიზნის შესახებ ინფორმაციის მოძებნის შეცდომა.

en: The destination is not a folder.
ka: დანიშნულება საქაღალდეს არ წარმოადგენს.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ka: დანიშნულების წერტილში ადგილი არაა. წაშალეთ რამე ადგილის გასათავისუფლებლად.

en: %s more space is required to copy to the destination.
ka: სამიზნეზე საჭიროა %s დამატებითი ადგილი.

en: File too Large for Destination
ka: სამიზნე მდებარეობისთვის ფაილი მეტისმეტად დიდია

en: Files bigger than 4.3 GB cannot be copied onto a FAT filesystem.
ka: 4.3გბ-ზე დიდ ფაილებს FAT ფაილურ სისტემაზე ვერ დავაკოპირებ.

en: The destination is read-only.
ka: დანიშნულება მხოლოდ-კითხვადი ტიპისაა.

en: Moving “%s”
ka: “%s”-ის გადატანა

en: Moving “%s” to “%s”
ka: გადატანა: “%s”-დან “%s”-ში

en: Moved “%s”
ka: "%s" გადატანილია

en: Moved “%s” to “%s”
ka: გადატანილია: “%s”-დან “%s”-ში

en: Copying “%s”
ka: “%s”-ის კოპირება

en: Copying “%s” to “%s”
ka: კოპირება: “%s”-დან “%s”-ში

en: Copied “%s”
ka: "%s" დაკოპირდა

en: Copied “%s” to “%s”
ka: კოპირებულია: “%s”-დან “%s”-ში

en: Duplicating “%s”
ka: "%s"-ის დუბლირება

en: Duplicated “%s”
ka: "%s"-ის დუბლიკატი

en: Moving %'d file | Moving %'d files
ka[0]: გადატანილია %'d ფაილი
ka[1]: გადატანილია %'d ფაილი

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
ka[0]: გადამაქვს %'d ფაილი "%s"-ში
ka[1]: გადამაქვს %'d ფაილი "%s"-ში

en: Copying %'d file | Copying %'d files
ka[0]: კოპირდება %'d ფაილი
ka[1]: კოპირდება %'d ფაილი

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
ka[0]: %'d ფაილის კოპირება "%s"-ში
ka[1]: %'d ფაილის კოპირება "%s"-ში

en: Moved %'d file | Moved %'d files
ka[0]: გადატანილია %'d ფაილი
ka[1]: გადატანილია %'d ფაილი

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
ka[0]: გადამაქვს %'d ფაილი "%s"-ში
ka[1]: გადამაქვს %'d ფაილი "%s"-ში

en: Copied %'d file | Copied %'d files
ka[0]: დაკოპირდა %'d ფაილი
ka[1]: დაკოპირდა %'d ფაილი

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
ka[0]: %'d ფაილის ასლი გადატანილია "%s"-ში
ka[1]: %'d ფაილის ასლი გადატანილია "%s"-ში

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
ka[0]: %'d ფაილის დუბლირება
ka[1]: %'d ფაილის დუბლირება

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
ka[0]: იქმნება %'d ფაილის დუპლიკატი ("%s"-ში)
ka[1]: იქმნება %'d ფაილის დუპლიკატი ("%s"-ში)

en: Duplicated %'d file | Duplicated %'d files
ka[0]: დადუბლირდა %'d ფაილი
ka[1]: დადუბლირდა %'d ფაილი

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
ka[0]: იქმნება %'d ფაილის დუპლიკატი ("%s"-ში)
ka[1]: იქმნება %'d ფაილის დუპლიკატი ("%s"-ში)

note: To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %s to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kB / 4 MB -- 2 hours left (4 kB/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument). To translato
en: %s / %s — %s left (%s/s) | %s / %s — %s left (%s/s)
ka[0]: %s - %s დან — დარჩენილია %s (%s/წმ)
ka[1]: %s - %s დან — დარჩენილია %s (%s/წმ)

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 kB/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left (%s/s) | %'d / %'d — %s left (%s/s)
ka[0]: %'d - %'d დან — დარჩენილია %s (%s/წმ)
ka[1]: %'d - %'d დან — დარჩენილია %s (%s/წმ)

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
ka: საქაღალდის (%s)·გადაწერა შეუძლებელია, მისი დანიშნულების შექმნის წვდომა არ გაგაჩნიათ.

en: There was an error creating the folder “%s”.
ka: საქაღალდის ("%s") შექმნის შეცდომა.

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
ka: საქაღალდიდან ("%s") ფაილების·გადაწერა შეუძლებელია, რადგან მათი დანახვის უფლება არ გაქვთ.

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
ka: საქაღალდე ("%s")·გადაწერა შეუძლებელია, რადგანაც არ გაგაჩნიათ მისი წაკითხვის უფლებები.

en: Error while moving “%s”.
ka: შეცდომა "%s"-ის გადატანისას.

en: Could not remove the source folder.
ka: შეუძლებელია სანაგვე ყუთის საქაღალდის გადაადგილება.

en: You cannot move a folder into itself.
ka: შეუძლებელია საქაღალდის საქაღალდეშივე გადატანა.

en: You cannot copy a folder into itself.
ka: შეუძლებელია საქაღალდის ასლის საქაღალდეშივე გაკეთება.

en: The destination folder is inside the source folder.
ka: დანიშნულების საქაღალდე წყარო საქაღალდეში მდებარეობს.

en: You cannot move a file over itself.
ka: ფაილის თავის თავში გადაანა შეუძლებელია.

en: You cannot copy a file over itself.
ka: ფაილს თავის თავში ვერ დააკოპირებთ.

en: The source file would be overwritten by the destination.
ka: საწყის ფაილს სამიზნე ფაილი გადაეწერება.

en: Error while copying “%s”.
ka: შეცდომა "%s"-ის კოპირებისას.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
ka: %s-ის გადატანა უკვე არსებულ ფაილში იგივე სახელით შეუძლებელია.

en: There was an error copying the file into %s.
ka: შეცდომა ფაილის ასლის %s-ში გადატანისას.

en: Copying Files
ka: ფაილების კოპირება

en: Preparing to move to “%s”
ka: "%s"-ის გადასატანად მომზადება

en: Preparing to move
ka: გადატანის მომზადება

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
ka[0]: მიმდინარეობს მზადება %'d ფაილების გადასატანად
ka[1]: მიმდინარეობს მზადება %'d ფაილების გადასატანად

en: There was an error moving the file into %s.
ka: შეცდომა %s-ში ფაილების გადატანისას.

en: Moving Files
ka: ფაილების გადატანა

en: Creating links in “%s”
ka: "%s"-ში ბმულების შექმნა

en: Creating links
ka: ბმულების შექმნა

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
ka[0]: იქმნება ბმული %'d ფაილზე
ka[1]: იქმნება ბმული %'d ფაილზე

en: Error while creating link to %s.
ka: "%s"-სთან ბმულის შექმნის შეცდომა.

en: Symbolic links only supported for local files
ka: სიმბოლური ბმულები მხოლოდ ლოკალური ფაილებისთვისაა მხარდაჭერილი

en: The target doesn’t support symbolic links.
ka: დანიშნულების ადგილს სიმბოლური ბმების მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: There was an error creating the symlink in %s.
ka: შეცდომა %s -ში სიმბოლური ბმის შექმნისას.

en: Setting permissions
ka: წვდომების დაყენება

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
ka: ახალი საქაღალდე

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
ka: უსახელო დოკუმენტი

en: Error while creating directory “%s”.
ka: შეცდომა საქაღალდის შექმნისას: "%s".

en: Error while creating file “%s”.
ka: შექმნის შეცდომა ფაილისთვის "%s".

en: There was an error creating the directory in %s.
ka: შეცდომა საქაღალდის %s-ში შექმნისას.

en: Saving image
ka: გამოსახულების შენახვა

en: Saved image
ka: შენახული გამოსახულება

en: Failed to save image
ka: ფაილის შენახვის შეცდომა

note: Start the timed wait to cancel the rename.
en: Renaming “%s” to “%s”.
ka: "%s" -ის "%s" -ად გადარქმევა.

note: Translators: This is used to auto-generate a file name for pasted images from * the clipboard i.e. "Pasted image.png", "Pasted image 1.png", ...
en: Pasted image
ka: ჩასმული გამოსახულება

en: Retrieving clipboard data
ka: ბუფერის მონაცემების მიღება

en: Retrieving image data
ka: გამოსახულების მონაცემების მიღება

en: Emptying Trash
ka: სანაგვე ყუთის დაცარიელება

en: Verifying destination
ka: სამიზნის შემოწმება

en: Extracting “%s”
ka: "%s"-ის გაშნა

en: Error extracting “%s”
ka: შეცდომა "%s"-ის გაშლისას.

en: There was an error while extracting “%s”.
ka: შეცდომა "%s"-ის გაშლისას.

en: Not enough free space to extract “%s”
ka: "%s"-ის გაშლისთვის, დისკზე, საკმარისი ადგილი არაა

en: Extracted “%s”
ka: "%s" ამოღებულია

en: Extracted “%s” to “%s”
ka: "%s" გაიშალა "%s"-ში

en: Extracted %'d file | Extracted %'d files
ka[0]: ამოღებულია %'d ფაილი
ka[1]: ამოღებულია %'d ფაილი

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
ka[0]: %'d ფაილი გაიშალა "%s"-ში
ka[1]: %'d ფაილი გაიშალა "%s"-ში

en: Preparing to extract
ka: გაშლისთვის მომზადება

en: Extracting Files
ka: ფაილების გაშლა

en: Compressing “%s”
ka: "%s"-ის შეკუმშვა

en: Compressing “%s” into “%s”
ka: %s-ის შეკუმშვა "%s"-ში

en: Compressing %'d file | Compressing %'d files
ka[0]: მიმდინარეობს %'d ფაილის შეკუმშვა
ka[1]: მიმდინარეობს %'d ფაილის შეკუმშვა

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
ka[0]: %'d ფაილის შეკუმშვა "%s"-ში
ka[1]: %'d ფაილის შეკუმშვა "%s"-ში

en: Error compressing “%s”
ka: "%s"-ის შეკუმშვის შეცდომა

en: Error compressing “%s” into “%s”
ka: "%s"-ის "%s"-ში შეკუმშვის შეცდომა

en: Error compressing %'d file | Error compressing %'d files
ka[0]: %'d ფაილის შეკუმშვის შეცდომა
ka[1]: %'d ფაილის შეკუმშვის შეცდომა

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
ka[0]: %'d ფაილის "%s"-ში შეკუმშვის შეცდომა
ka[1]: %'d ფაილის "%s"-ში შეკუმშვის შეცდომა

en: There was an error while compressing files.
ka: შეცდომა ფაილების შეკუმშვისას.

en: Compressed “%s”
ka: "%s" შეიკუმშა

en: Compressed “%s” into “%s”
ka: "%s" შეიკუმშა "%s"-ში

en: Compressed %'d file | Compressed %'d files
ka[0]: შეკუმშულია %'d ფაილი
ka[1]: შეკუმშულია %'d ფაილი

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
ka[0]: %'d ფაილი "%s" -ში შეიკუმშა
ka[1]: %'d ფაილი "%s" -ში შეიკუმშა

en: Compressing Files
ka: ფაილების შეკუმშვა

en: Undo
ka: გაუქმება

en: Undo last action
ka: ბოლო ბრძანების გაუქმება

en: Redo
ka: გამეორება

en: Redo last undone action
ka: ბოლო დაბრუნებული ცვლილების გამეორება

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
ka[0]: %d ჩანაწერის "%s"-ში დაბრუნება
ka[1]: %d ჩანაწერის "%s"-ში დაბრუნება

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
ka[0]: %d ჩანაწერის "%s"-ში გადატანა
ka[1]: %d ჩანაწერის "%s"-ში გადატანა

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
ka[0]: %d ელემენტ_ის გადატანის დაბრუნება
ka[1]: %d ელემენტ_ის გადატანის დაბრუნება

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
ka[0]: %d ელემენტის გადატანის _გამეორება
ka[1]: %d ელემენტის გადატანის _გამეორება

en: Move “%s” back to “%s”
ka: "%s"-ის "%s"-ში დაბრუნება

en: Move “%s” to “%s”
ka: "%s"-ის "%s"-ში გადატანა

en: _Undo Move
ka: გადატანის გაუქმება

en: _Redo Move
ka: _გადატანის გამეორება

en: _Undo Restore From Trash
ka: სანაგვე ყუთიდან ამოღების _გაუქმება

en: _Redo Restore From Trash
ka: სანაგვე ყუთიდან ამოღების _დაბრუნება

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
ka[0]: %d ელემენტების სანაგვე ყუთში დაბრუნება
ka[1]: %d ელემენტების სანაგვე ყუთში დაბრუნება

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
ka[0]: სანაგვე ყუთიდან %d ჩანაწერის აღდგენა
ka[1]: სანაგვე ყუთიდან %d ჩანაწერის აღდგენა

en: Move “%s” back to trash
ka: "%s"-ის სანაგვეში დაბრუნება

en: Restore “%s” from trash
ka: "%s"-ის სანაგვე ყუთიდან აღდგენა

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
ka[0]: კოპირებული %d ელემენტის წაშლა
ka[1]: კოპირებული %d ელემენტის წაშლა

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
ka[0]: მიმდინარეობს %d ფაილის ასლის გადატანა "%s"-ში
ka[1]: მიმდინარეობს %d ფაილის ასლის გადატანა "%s"-ში

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
ka[0]: %d ელემენტის კოპირების _გაუქმება
ka[1]: %d ელემენტის კოპირების _გაუქმება

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
ka[0]: %d ელემენტის თავიდან კოპირება
ka[1]: %d ელემენტის თავიდან კოპირება

en: Delete “%s”
ka: "%s"-ის წაშლა

en: Copy “%s” to “%s”
ka: "%s"-ის "%s"-მდე კოპირება

en: _Undo Copy
ka: კოპირების გაუქმება

en: _Redo Copy
ka: _კოპირების გამეორება

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
ka[0]: %d დუბლირებული ელემენტის წაშლა
ka[1]: %d დუბლირებული ელემენტის წაშლა

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
ka[0]: იქმნება %d ფაილის ასლი "%s"-ში
ka[1]: იქმნება %d ფაილის ასლი "%s"-ში

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
ka[0]: %d ელემენტის ასლის _გაუქმება
ka[1]: %d ელემენტის ასლის _გაუქმება

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
ka[0]: %d ფაილის დუპლიკაციის გამეო_რება
ka[1]: %d ფაილის დუპლიკაციის გამეო_რება

en: Duplicate “%s” in “%s”
ka: "%s"-ის "%s"-ში დუბლირება

en: _Undo Duplicate
ka: დუპლიკატის _გაუქმება

en: _Redo Duplicate
ka: _დუპლიკატის გამეორება

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
ka[0]: %d ელემენტთან ბმულების წაშლა
ka[1]: %d ელემენტთან ბმულების წაშლა

en: Create links to %d item | Create links to %d items
ka[0]: იქმნება ბმული %d ფაილზე
ka[1]: იქმნება ბმული %d ფაილზე

en: Delete link to “%s”
ka: %s-ზე ბმულის წაშლა

en: Create link to “%s”
ka: %s-ზე ბმულის შექმნა

en: _Undo Create Link
ka: ბმულის შექმნის გაუქმება

en: _Redo Create Link
ka: ბმულის შექმნის გამეორება

en: Create an empty file “%s”
ka: ცარიელი ფაილის შექმნა: "%s"

en: _Undo Create Empty File
ka: _ცარიელი ფაილის შექმნის გაუქმება

en: _Redo Create Empty File
ka: _ცარიელი ფაილის შექმნის დაბრუნება

en: Create a new folder “%s”
ka: ახალი საქაღალდის შექმნა: %s

en: _Undo Create Folder
ka: საქაღალდის შექმნის გაუქმება

en: _Redo Create Folder
ka: საქაღალდის შექმნის დაბრუნება

en: Create new file “%s” from template
ka: ახალი ფაილის (%s) შექმნა შაბლონიდან

en: _Undo Create From Template
ka: შაბლონიდან _შექმნის გაუქმება

en: _Redo Create From Template
ka: შაბლონიდან შექმნის _გამეორება

en: Rename “%s” as “%s”
ka: "%s"-ის სახელის "%s"-ზე გადარქმევა

en: _Undo Rename
ka: გადარქმევის _დაბრუნება

en: _Redo Rename
ka: გადარქმევის _გამეორება

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
ka[0]: ერთდროულად %d ფაილის გადარქმევა
ka[1]: ერთდროულად %d ფაილის გადარქმევა

en: _Undo Batch Rename
ka: ბევრი ფაილის ერთდროული სახელის გადარქმევის _გაუქმება

en: _Redo Batch Rename
ka: ბევრი ფაილის ერთდროული სახელის გადარქმევის _გამეორება

en: Unstar %d file | Unstar %d files
ka[0]: %d ფაილზე ვარსკვლავის მოხსნა
ka[1]: %d ფაილზე ვარსკვლავის მოხსნა

en: Star %d file | Star %d files
ka[0]: ვარსკვლავის დასმა %d ფაილზე
ka[1]: ვარსკვლავის დასმა %d ფაილზე

en: _Undo Starring
ka: _ვარსკვლავის დასმის გაუქმება

en: _Redo Starring
ka: _ვარსკვლავის დასმის გამეორება

en: _Undo Unstarring
ka: _ვარსკვლავის მოხსნის გაუქმება

en: _Redo Unstarring
ka: _ვარსკვლავის მოხსნის გამეორება

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
ka[0]: %d ელემენტის სანაგვე ყუთში გადატანა
ka[1]: %d ელემენტის სანაგვე ყუთში გადატანა

en: Restore “%s” to “%s”
ka: "%s"-ის "%s"-ზე აღდგენა

en: Move “%s” to trash
ka: "%s"-ის სანაგვე ყუთში გადატანა

en: _Undo Trash
ka: სანაგვე ყუთიდან ამოღება

en: _Redo Trash
ka: სანაგვე ყუთში გადატანის გამეორება

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
ka: "%s"-ში ჩალაგებული ელემენტების საწყისი წვდომების აღდგენა

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
ka: "%s"-ში ჩალაგებული ელემენტების წვდომების დაყენება

en: _Undo Change Permissions
ka: საქაღალდის უფლებების შეცვლის გაუქმება

en: _Redo Change Permissions
ka: საქაღალდის უფლებების შეცვლის დაბრუნება

en: Restore original permissions of “%s”
ka: "%s"-ის საწყისი წვდომების აღდგენა

en: Set permissions of “%s”
ka: "%s"-ის წვდომების დაყენება

en: Restore group of “%s” to “%s”
ka: "%s"-ის ჯგუფის "%s"-ზე აღდგენა

en: Set group of “%s” to “%s”
ka: "%s"-ის ჯგუფის "%s"-ზე დაყენება

en: _Undo Change Group
ka: ჯგუფის ცვლილების _დაბრუნება

en: _Redo Change Group
ka: ჯგუფის ცვლილების _გამეორება

en: Restore owner of “%s” to “%s”
ka: "%s"-ის მფლობელის "%s"-ზე აღდგენა

en: Set owner of “%s” to “%s”
ka: "%s"-ის მფლობელის "%s"-ზე დაყენება

en: _Undo Change Owner
ka: მფლობელის შეცვლის _დაბრუნება

en: _Redo Change Owner
ka: მფლობელის შეცვლის _გამეორება

en: _Undo Extract
ka: გაშლის გაუქმება

en: _Redo Extract
ka: გაშლის გამეორება

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
ka[0]: %d გაშლილი ფაილის წაშლა
ka[1]: %d გაშლილი ფაილის წაშლა

en: Extract “%s”
ka: "%s"-ის გაშლა

en: Extract %d file | Extract %d files
ka[0]: %d ფაილის გაშლა
ka[1]: %d ფაილის გაშლა

en: Compress “%s”
ka: "%s"-ის შეკუმშვა

en: Compress %d file | Compress %d files
ka[0]: %d ფაილის შეკუმშვა
ka[1]: %d ფაილის შეკუმშვა

en: _Undo Compress
ka: _შეკუმშვის გაუქმება

en: _Redo Compress
ka: _შეკუმშვის გამეორება

en: Could not determine original location of “%s”
ka: შეუძლებელია "%s"-ის თავდაპირველი მდებარეობის მიღება

en: The item cannot be restored from trash
ka: ელემენტის ნაგვიდან აღდგენა შეუძლებელია

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Photo CD
ka: ფოტო CD

en: Contains digital photos
ka: მედია წიფრულ ფოტოებს შეიცავს

en: Contains music
ka: შეიცავს მუსიკას

en: Contains software to run
ka: მედია შეიცავს პროგრამებს

en: Contains software to install
ka: შეიცავს დასაყენებელ პროგრამებს

en: Detected as “%s”
ka: ნაპოვნია, როგორც '%s"

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Contains music and photos
ka: შეიცავს მუსიკას და სურათებს

en: Contains photos and music
ka: შეიცავს სურათებს და მუსიკას

[ctx: Noun]
note: Translators: This is appended to a file name when a copy of a file is created.
en: Copy
ka: კოპირება

[ctx: Noun]
note: Translators: This is appended to a file name when a copy of an already copied file is created. * `%zu` will be replaced with a number one higher than that of the previous copy.
en: Copy %zu
ka: %zu-ის კოპირება

note: Translators: File name for new symlink. %s is target's name, %zu is number of symlink.
en: Link to %s (%zu)
ka: ბმული %s-ზე (%zu)

en: Folder names cannot contain “/”
ka: საქაღალდის სახელი არ შეიძლება, "/"-ს შეიცავდეს

en: File names cannot contain “/”
ka: ფაილის სახელი არ შეიძლება, "/"-ს შეიცავდეს

en: A folder cannot be called “.”
ka: საქაღალდეს არ შეიძლება, "." ერქვას

en: A file cannot be called “.”
ka: ფაილს არ შეიძლება "." ერქვას

en: A folder cannot be called “..”
ka: საქაღალდეს არ შეიძლება ".." ერქვას

en: A file cannot be called “..”
ka: ფაილს არ შეიძლება ".." ერქვას

en: Folder name is too long
ka: საქაღალდის სახელი ძალიან გრძელია

en: File name is too long
ka: ფაილის სახელი ძალიან გრძელია

note: We must warn about the side effect
en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden
ka: საქაღალდეები, რომლის სახელიც "."-ით იწყება, დამალულია

en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden
ka: ფაილები, რომლის სახელიც "."-ით იწყება, დამალულია

en: A folder with that name already exists
ka: საქაღალდე ამ სახელით უკვე არსებობს

en: A file with that name already exists
ka: ფაილი ამ სახელით უკვე არსებობს

en: Searching…
ka: ძებნა…

en: Loading…
ka: იტვირთება…

en: Examples:
ka: მაგალითები:

en: Could not paste files
ka: ფაილების ჩასმის შეცდომა

en: Cannot paste files into Starred
ka: ვარსკვლავიანში ფაილებს ვერ ჩასვამთ

en: Cannot paste files into Recent
ka: უახლესებში ფაილებს ვერ ჩასვამთ

en: Cannot paste files into Trash
ka: ნაგვის ყუთში ფაილებს ვერ ჩასვამთ

en: Permissions do not allow pasting files in this directory
ka: წვდომები ამ საქაღალდეში ჩასმის უფლებას არ იძლევა

en: “%s” selected
ka: მონიშნულია "%s" ელემენტი

en: %'d folder selected | %'d folders selected
ka[0]: %'d მონიშნული საქაღალდე
ka[1]: %'d მონიშნული საქაღალდე

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
ka[0]: (შეიცავს %'d ჩანაწერს)
ka[1]: (შეიცავს %'d ჩანაწერს)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
ka[0]: (სულ შეიცავს %'d ელემენტს)
ka[1]: (სულ შეიცავს %'d ელემენტს)

en: %'d item selected | %'d items selected
ka[0]: %'d მონიშნული ელემენტი
ka[1]: %'d მონიშნული ელემენტი

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
ka[0]: %'d სხვა მონიშნული ელემენტი
ka[1]: %'d სხვა მონიშნული ელემენტი

en: Search _Settings
ka: ძებნი_ს მორგება

en: Search _Everywhere
ka: _ყველგან ძებნა

en: More locations can be added to search in the settings
ka: მორგების ფანჯარაში ძებნაში დამატებითი მდებარეობები შეგიძლიათ, ჩაამატოთ

note: Translators: %s is the name of the search location formatted for display
en: No matches in “%s”
ka: "%s"-ში არაფერი ემთხვევა

en: No Results Found
ka: შედეგების გარეშე

en: Trash is Empty
ka: ნაგავი ცარიელია

en: No Starred Files
ka: ვარსკვლავდასმული ფაილების გარეშე

en: No Recent Files
ka: უკანასკნელი ფაილების გარეშე

en: No Known Connections
ka: ცნობილი მიერთებების გარეშე

en: Enter an address to connect to a network location.
ka: შეიყვანეთ მისამართი ქსელურ მდებარეობასთან მისაერთებლად.

en: Folder is Empty
ka: საქაღალდე ცარიელია

en: Select Move Destination
ka: აირჩიეთ გადატანის დანიშნულება

en: Select Copy Destination
ka: აირჩიეთ კოპირების დანიშნულება

en: _Select
ka: _აირჩიეთ

en: Select Extract Destination
ka: აირჩიეთ გაშლის დანიშნულება

en: Error sending email.
ka: ელფოსტის გაგზავნის შეცდომა.

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to remove “%s”
ka: წაშლის შეცდომა: %s

en: Unable to stop drive
ka: დისკის გაჩერების შეცდომა

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to start “%s”
ka: %s-ის გაშვების შეცდომა

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
ka[0]: ახალი საქაღალდე მონიშნულით (%'d ჩანაწერი)
ka[1]: ახალი საქაღალდე მონიშნულით (%'d ჩანაწერი)

en: Open With %s
ka: %s-ით გახსნა

en: Run
ka: გაშვება

en: Extract
ka: გაშლა

en: Extract to…
ka: გაშლა…

en: Open
ka: გახსნა

en: _Start
ka: _დაწყება

en: _Connect
ka: _შეერთება

en: _Start Multi-disk Drive
ka: მრავალდისკოიანი მოწყობილობის ­_გაშვება

en: U_nlock Drive
ka: დისკის განბლოკვა

en: Stop Drive
ka: დისკის გაჩერება

en: _Safely Remove Drive
ka: დისკის _უსაფრთხოდ მოხსნა

en: _Disconnect
ka: _გათიშვა

en: _Stop Multi-disk Drive
ka: მ_რავალდისკიანი მოწყობილობის გაჩერება

en: _Lock Drive
ka: დისკის ჩაკეტვა

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: Dropped Text.txt
ka: დაგდებული Text.txt

en: Drag and drop is not supported.
ka: გადათრევა არ არის მხარდაჭერილი.

en: An invalid drag type was used.
ka: გადათრევის მცდარი ტიპი იქნა გამოყენებული.

[ctx: Stop an ongoing operation]
en: Stop
ka: გაჩერება

en: Content View
ka: სარჩევი ხედი

en: View of the current location
ka: მიმდინარე მდებარეობის ხედი

note: Translators: this refers to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions the user has in a directory.
en: None
ka: არაფერი

en: Network
ka: ქსელი

en: Starred
ka: ვარსკვლავდასმული

en: Files in the trash are permanently deleted after 1 hour
ka: ნაგვის ყუთში არსებული ფაილები 1 საათში ავტომატურად წაიშლება

en: Files in the trash are permanently deleted after %d day | Files in the trash are permanently deleted after %d days
ka[0]: ნაგვის ყუთში არსებული ფაილები %d დღის შემდეგ სამუდამოდ წაიშლება
ka[1]: ნაგვის ყუთში არსებული ფაილები %d დღის შემდეგ სამუდამოდ წაიშლება

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu
ka: ამ საქაღალდეში არსებული გამშვები ფაილები სკრიპტების მენიუში გამოჩდება

en: This folder is shared over the network
ka: ეს საქაღალდე გაზიარებულია ქსელში

en: Turn on File Sharing to share this folder over the network
ka: საქაღალდეების ქსელში გასაზიარებლად ჩართეთ ფაილების გაზიარება

en: Sharing Settings
ka: გაზიარების მორგება

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents
ka: ახალი დოკუმენტებისთვის ნიმუშად გამოსაყენებლად ეს ფაილები ამ საქაღალდეში ჩაყარეთ

en: _Learn More
ka: სწავლა

en: _Empty Trash…
ka: _ნაგვის ყუთის დაცარიელება…

en: _Trash Settings
ka: _ნაგვის ყუთის მორგება

en: Clear Entry
ka: ჩანაწერის გასუფთავება

en: Go to Location
ka: მდებარეობა

en: Running as root is not supported. Consider running `nautilus admin:///` instead.
ka: Root მომხმარებლით გაშვება მხარდაჭერილი არაა. იფიქრეთ, ამის მაგიერ გაუშვათ `nautilus admin:///`.

en: Anything
ka: ნებისმიერი

en: Folders
ka: საქაღალდეები

en: Documents
ka: დოკუმენტები

en: Illustration
ka: ილუსტრაცია

en: Music
ka: მუსიკა

en: PDF / PostScript
ka: Pdf / Postscript

en: Picture
ka: სურათი

en: Text File
ka: ტექსტური ფაილი

en: This link cannot be used because it has no target.
ka: მოცემული ბმული გამოუყენებადია, რადგანაც მას არ გააჩნია დანიშნულება.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
ka: მოცემული ბმული გამოუყენებადია, რადგანაც მისი დანიშნულება "%s" არ არსებობს.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
ka: ბმული "%s" გაწყვეტილია. გნებავთ მისი სანაგვე ყუთში მოთავსება?

en: Mo_ve to Trash
ka: სანაგვე ყუთში გადატანა

en: The link “%s” is broken.
ka: გაწყვეტილი ბმული "%s".

en: Are you sure you want to open all files?
ka: ნამდვილად გნებავთ ყველა ფაილის გახსნა ?

en: This will open %d separate tab and window. | This will open %d separate tabs and windows.
ka[0]: ეს %d-ს ცალკე ფანჯარაში გახსნის.
ka[1]: ეს %d-ს ცალკე ფანჯარაში გახსნის.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
ka[0]: ეს %d-ს ცალკე ჩანართში გახსნის.
ka[1]: ეს %d-ს ცალკე ჩანართში გახსნის.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ka[0]: ეს %d-ს ცალკე ფანჯარაში გახსნის.
ka[1]: ეს %d-ს ცალკე ფანჯარაში გახსნის.

en: _Open All
ka: _ყველას გახსნა

en: Could Not Display “%s”
ka: "%s"-ის ჩვენება შეუძლებელია

en: The file is of an unknown type
ka: ფაილის უცნობი ტიპი

en: There is no app installed for “%s” files
ka: ამ ტიპის (%s) ფაილის გახსნისთვის საჭირო პროგრამა ვერ მოიძებნა

en: _Select App
ka: აირჩიეთ _აპი

en: There was an internal error trying to search for apps:
ka: შიდა შეცდომა პროგრამის მოძებნისას:

en: Unable to search for app
ka: აპლიკაციის მოძებნის შეცდომა

en: _Search in Software
ka: პროგრამებში მოძებნა

en: There is no app installed for “%s” files. Do you want to search for an app to open this file?
ka: "%s" ფაილებისთვის აპი დაყენებული არაა. გნებავთ ამ ფაილის გასახსნელი აპის მოძებნა?

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
ka: მდებარეობასთან წვდომა აკრძალულია

en: Unable to start location
ka: მდებარეობის გაშვების შეცდომა

en: Opening “%s”.
ka: იხსნება “%s”.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
ka[0]: იხსნება %d ელემენტი.
ka[1]: იხსნება %d ელემენტი.

en: _Close
ka: _დახურვა

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
ka: _დაკავშირება

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
ka: გაუქმება

en: Unable to get remote server location
ka: დაშორებული სერვერის მდებარეობის მიღების შეცდომა

en: File Transfer Protocol
ka: ფაილების გადაცემის პროტოკოლი

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
ka: ftp:// ან ftps://

en: Network File System
ka: ქსელური ფაილური სისტემა

en: SSH File Transfer Protocol
ka: SSH-ის ფაილების გადაცემის პროტოკოლი

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
ka: dav:// ან davs://

note: Online accounts do not currently have a target URI.
en: Online Account
ka: ონლაინ-ანგარიში

note: Translators: This refers to network places which are currently mounted
en: Connected
ka: დაკავშირებულია

note: Translators: This refers to network servers the user has previously connected to
en: Previous
ka: წინა

en: Available on Current Network
ka: ხელმისაწვდომია მიმდინარე ქსელზე

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
ka: ცდილობთ, სამიზნე საქაღალდე "%s" სიმბმულით ჩაანაცვლოთ.

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
ka: ეს დაშვებული არაა, რათა თავიდან ავიცილოთ სამიზნე საქაღალდის შემცველობის წაშლა.

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
ka: გადაარქვით სახელი სიმბოლურ ბმულს ან დააწექით გამოტოვების ღილაკს.

en: Merge folder “%s”?
ka: მოხდეს საქაღალდის (%s) შერწყმა?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
ka: შერწყმისას საქაღალდეში, რომელიც შეიცავს ფაილებს, რომლებიც კონფლიქტშია დასაკოპირებელ ფაილებთან, კითხვას დაგისვამთ.

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
ka: "%s"-ში უფრო ძველი საქაღალდე იგივე სახელით უკვე არსებობს.

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
ka: "%s"-ში უფრო ახალი საქაღალდე იგივე სახელით უკვე არსებობს.

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
ka: "%s"-ში უფრო სხვა საქაღალდე იგივე სახელით უკვე არსებობს.

en: Replace folder “%s”?
ka: ჩავანაცვლო საქაღალდე "%s"?

en: Replacing it will remove all files in the folder.
ka: ჩანაცვლება საქაღალდეში ნაქონ ყველა ფაილს წაშლს.

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
ka: "%s"-ში საქაღალდე იგივე სახელით უკვე არსებობს.

en: Replace file “%s”?
ka: ჩავანაცვლო ფაილი "%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
ka: ჩანაცვლება შემცველობას თავზე გადააწერს.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
ka: "%s"-ში უფრო ძველი ფაილი იგივე სახელით უკვე არსებობს.

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
ka: "%s"-ში უფრო ახალი ფაილი იგივე სახელით უკვე არსებობს.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
ka: "%s"-ში უფრო სხვა ფაილი იგივე სახელით უკვე არსებობს.

en: Original Folder
ka: საწყისი საქაღალდე

en: Contents:
ka: შემადგენლობა:

en: Original File
ka: ორიგინალი ფაილი

en: Size:
ka: ზომა:

en: Type:
ka: ტიპი:

en: Last modified:
ka: ბოლო ცვლილება:

en: Merge With
ka: შერწყმა

en: Replace With
ka: _ჩანაცვლება

en: Merge Folder
ka: საქაღალდეების შერწყმა

en: File and Folder Conflict
ka: ფაილისა და საქაღალდის კონფლიქტი

en: File Conflict
ka: ფაილის კონფლიქტი

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains apps that can open the archive.
ka: პაროლით დაცული ფაილები ჯერ მხარდაჭერილი არაა. ეს სია შეიცავს აპებს, რომლებსაც არქივის გახსნა შეუძლიათ.

en: “%s” is password-protected.
ka: %s პაროლითაა დაცული.

en: Current Folder Menu
ka: მშობელი საქაღალდე

note: Translators: This is the label used in the pathbar when seeing * the root directory (also known as /)
en: Operating System
ka: ოპერაციული სისტემა

note: Translators: This is the filesystem root directory (also known * as /) when seen as administrator
en: Administrator Root
ka: ადმინისტრატორის საწყისი

en: _Open
ka: _გახსნა

en: _Save
ka: _შენახვა

en: Open Read-Only
ka: გახსნა მხოლოდ-წასაკითხად

note: Translators: Both %s will be replaced with formatted timestamps.
en: Examples: “%s”, “%s”
ka: მაგალითები: “%s”, “%s”

en: Single-Click
ka: ე_რთი წკაპი

en: Double-Click
ka: ორმაგი წკაპი

en: On This Device Only
ka: მხოლოდ, ამ მოწყობილობაზე

en: All Locations
ka: ყველა მდებარეობა

en: Never
ka: არასდროს

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: All Folders
ka: ყველა საქაღალდე

en: Cancelled
ka: გაუქმებულია

en: Preparing
ka: მომზადება

note: Translators: This describes an operation, such as copying or compressing files, as being completed.
en: Operation Completed
ka: ოპერაცია დასრულდა

en: File Operations
ka: ფაილის ოპერაციები

en: Show Details
ka: დეტალების ჩვენება

en: %'d file operation active | %'d file operations active
ka[0]: ფაილებზე %'d ოპერაცია მიმდინარეობს
ka[1]: ფაილებზე %'d ოპერაცია მიმდინარეობს

en: All file operations have been completed
ka: ფაილებზე ყველა ოპერაცია დასრულებულია

en: Read and Write
ka: კითხვა და ჩაწერა

en: Create and Delete Files
ka: ფაილების შექმნა და წაშლა

en: Read and Write, No Access
ka: ჩაწერა და წაკითხვა, წვდომის გარეშე

en: Read-Only
ka: მხოლოდ-კითხვადი

en: Access Files
ka: ფაილებზე წვდომა

en: List Files Only
ka: მხოლოდ ფაილების სია

en: Write-Only
ka: მხოლოდ-ჩაწერადი

en: Write-Only, No Access
ka: მხოლოდ-ჩაწერა, წვდომის გარეშე

en: Access-Only
ka: მხოლოდ-წვდომა

en: Custom icon removed
ka: მომხმარებლის ხატულა წაიშალა

en: _Undo
ka: _დაბრუნება

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
ka: შეუძლებელია ერთზე მეტი პერსონალური ხატულას მინიჭება!

en: Please drop just one image to set a custom icon.
ka: ხატულის დასაყენებლად სურათი უბრალოდ ზედ დააგდეთ.

en: The file that you dropped is not local.
ka: თქვენს მიერ გადათრეული ფაილი ლოკალური არ არის.

en: You can only use local images as custom icons.
ka: თქვენ შეგიძლიათ პერსონალურ ხატულებად მხოლოდ ლოკალური გამოსახულებების გამოყენება.

en: The file that you dropped is not an image.
ka: თქვენს მიერ გადათრეული ფაილი არ არის გრაფიკული ტიპის.

note: Unmarks a file as starred (starred)
en: Unstar
ka: ვარსკვლავის მოხსნა

[ctx: Verb]
en: Star
ka: ვარსკვლავი

en: %d Selected Item | %d Selected Items
ka[0]: %d მონიშნული ელემენტი
ka[1]: %d მონიშნული ელემენტი

en: Cancel Group Change?
ka: გნებავთ ჯგუფის ცვლილების გაუქმება?

en: Cancel Owner Change?
ka: გნებავთ მფლობელის ცვლილების გაუქმება?

en: Multiple
ka: მრავალი

en: Empty folder
ka: საქაღალდე ცარიელია

en: Contents unreadable
ka: შემცველობის წაკითხვა შეუძლებელია

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
ka[0]: %'d ელემენტი, ზომით %s
ka[1]: %'d ელემენტი, ზომით %s

en: (some contents unreadable)
ka: (წაუკითხვადი შინაარსის ფაილები)

note: Translators: %s will be filled with a filesystem type, such as 'ext4' or 'msdos'.
en: %s Filesystem
ka: %s ფაილური სისტემა

en: The permissions of “%s” could not be determined.
ka: "%s"-ის უფლებების დადგენა შეუძლებელია.

en: Select Custom Icon
ka: ხსვა პიქტოგრამის ამორჩევა

en: Search may be slow and will not include subfolders or file contents
ka: ძებნა, შეიძლება, ნელი იყოს და არ შეიცავდეს ქვესაქაღალდეებს ან ფაილის შემცველობებს

en: Search may be slow and will not include file contents
ka: ძებნა, შეიძლება, ნელი იყოს და არ შეიცავდეს ფაილის შემცველობებს

en: Remote Location
ka: დაშორებული მდებარეობა

en: External Drive
ka: გარე დისკი

en: Folder Not in Search Locations
ka: საქაღალდე საძებნ მდებარეობებში არაა

en: Subfolders Not in Search Locations
ka: ქვესაქაღალდეები საძებნ მდებარეობებში არაა

en: Some subfolders will not be included in search results
ka: ზოგიერთი ქვესაქაღალდე არ იქნება ჩასმული ძებნის შედეგებში

en: Search will be slower and will not include file contents for some folders
ka: ძებნა ნელი იქნება და ზოგიერთი საქაღალდის ფაილის შემცველობები ჩასმული არ იქნება

note: translators: This opens the search panel in the Settings app.
en: _Search Settings
ka: ძებნი_ს მორგება

en: Filter Search Results
ka: ძიების შედეგების გაფილტვრა

en: Search Information
ka: ძებნის ინფორმაცია

en: Search current folder
ka: ძებნა მიმდინარე საქაღალდეში

en: Search everywhere
ka: ყველგან ძებნა

en: Rename Folder
ka: საქაღალდის სახელის შეცვლა

en: Rename File
ka: ფაილის გადარქმევა

en: Search for “%s”
ka: "%s"-ის მოძებნა

en: Date Used
ka: გამოყენების თარიღი

en: Date Created
ka: შექმნის თარიღი

en: Date Modified
ka: ცვლილების დროით

note: trash
en: Trash
ka: ნაგავი

en: Disconnect
ka: გათიშვა

en: Eject
ka: გამოღება

en: Unmount
ka: მოხსნა

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
ka: გახსენი %s

en: Open Personal Folder
ka: პირადი საქაღალდის გახსნა

en: Recent
ka: Ბოლო

en: Recent Files
ka: უახლესი ფაილები

en: Starred Files
ka: ვარსკვლავდასმული ფაილები

en: Desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

en: Open the contents of your desktop in a folder
ka: თქვენი სამუშაო მაგიდის შემცველობის საქაღალდეში გახსნა

en: Open Network Locations
ka: ქსელური მდებარეობების გახსნა

en: Open Trash
ka: ნაგვის გახსნა

en: Mount and Open “%s”
ka: "%s"-ის მიმაგრება და გახსნა

en: New bookmark
ka: ახალი სანიშნე

en: Add a new bookmark
ka: ახალი სანიშნის დამატება

note: Translators: This means that unlocking an encrypted storage * device failed. %s is the name of the device.
en: Error unlocking “%s”
ka: "%s"-ის განბლოკვის შეცდომა

en: This name is already taken
ka: სახელი უკვე არსებობს

en: _Rename
ka: სახელის შეცვლა

en: Unable to stop “%s”
ka: "%s"-ის გაჩერება შეუძლებელია

en: Unable to poll “%s” for media changes
ka: %s-ის შემოწმება, შეიცვალა თუ არა მედია, შეუძლებელია

en: Open in New _Tab
ka: ახ_ალ ჩანართში გახსნა

en: Open in New _Window
ka: ახალ ფან_ჯარაში გახსნა

en: _Remove from Bookmarks
ka: _სანიშნეებიდან წაშლა

en: File History _Settings…
ka: ფაილის ისტორიი_ს მორგება…

en: Trash _Settings…
ka: _ნაგვის ყუთის მორგება…

en: _Mount
ka: _მიმაგრება

en: _Unmount
ka: ტ_ომის მოხსნა

en: _Eject
ka: _გამოღება

en: _Detect Media
ka: _დისკის დადგენა

en: _Power On
ka: _ჩართვა

en: _Connect Drive
ka: _დისკის მიერთება

en: _Start Multi-disk Device
ka: _მრავალდისკიანი მოწყობილობის გაშვება

en: _Unlock Device
ka: დისკის _განბლოკვა

en: _Stop
ka: _შეჩერება

en: _Disconnect Drive
ka: დი_სკის მოხსნა

en: _Stop Multi-disk Device
ka: მ_რავალდისკიანი მოწყობილობის გაჩერება

en: _Lock Device
ka: დისკის _ჩაკეტვა

en: Format…
ka: ფორმატი…

en: Properties
ka: თვისებები

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Sidebar
ka: გვერდითი ზოლი

en: List of common shortcuts, mountpoints, and bookmarks.
ka: მიღებული მალსახმობების, მიმაგრების წერტილების და სანიშნების სია.

en: starred
ka: ვარსკვლავდასმული

en: unstarred
ka: ვარსკვლავმოხსნილი

en: New tab
ka: ახალი _დაფა

en: Close current view
ka: მიდინარე ხედის დახურვა

note: Translators: only one item has been moved to trash and %s is its name.
en: “%s” moved to trash
ka: "%s" გადატანილია სანაგვე ყუთში

note: Translators: one or more items might have been moved to trash, and %d * is the count.
en: %d file moved to trash | %d files moved to trash
ka[0]: %d ფაილი გადატანილია სანაგვე ყუთში
ka[1]: %d ფაილი გადატანილია სანაგვე ყუთში

note: Translators: one item has been unstarred and %s is its name.
en: “%s” unstarred
ka: “%s” ვარკსვლავი მოიხსნა

note: Translators: one or more items have been unstarred, and %d * is the count.
en: %d file unstarred | %d files unstarred
ka[0]: %d ფაილს ვარკსვლავი მოეხსნა
ka[1]: %d ფაილს ვარკსვლავი მოეხსნა

en: _Redo
ka: _გამეორება

en: The GNOME Project
ka: პროექტი "GNOME"

en: No plugins currently installed.
ka: დამატებები დაყენებული არაა.

en: Currently installed plugins:
ka: ამჟამად დაყენებული დამატებები:

en: For bug testing only, the following command can be used:
ka: მხოლოდ პროგრამის გამართვისთვის, შემდეგი ბრძანება შეგიძლიათ, გამოიყენოთ:

en: Parent folder
ka: მშობელი საქაღალდე

en: Back
ka: უკან

en: Forward
ka: წინ

en: Search Everywhere
ka: ყველგან ძებნა

en: Find files and folders in all search locations
ka: მოძებნეთ ფაილები და საქაღალდეები სადაც მოისურვებთ

en: Search Settings
ka: ძებნის მორგება

en: Unable to display the contents of this folder.
ka: საქაღალდეს შიგთავსი ნაჩვენები ვერ იქნება.

en: This location doesn’t appear to be a folder.
ka: მისამართი საქაღალდეს არ წარმოადგენს.

en: Unable to find “%s”. Please check the spelling and try again.
ka: "%s"-ის პოვნა შეუძლებელია. გადაამოწმეთ მართლწერა და კიდევ სცადეთ.

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
ka: მოთხოვნილი ფაილის მოძებნა შეუძლებელია. გადაამოწმეთ მართლწერა და თავიდან სცადეთ.

en: “%s” locations are not supported.
ka: “%s” მდებარეობები მხარდაუჭერელია.

en: Unable to handle this kind of location.
ka: ამ ტიპის ადგილზე შესვლა არ შემიძლია.

en: Unable to access the requested location.
ka: მოთხოვნილ მდებარეობაზე წვდომა არ გაქვთ.

en: Don’t have permission to access the requested location.
ka: მოთხოვნილ მდებარეობასთან წვდომა არ გაგაჩნიათ.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
ka: მოთხოვნილი მდებარეობის პოვნა შეუძლებელია. შეამოწმეთ მართლწერა ან ქსელის პარამეტრები.

note: This case can be hit when server application is not installed * or is inactive in the system user is trying to connect to.
en: The server has refused the connection. Typically this means that the firewall is blocking access or that the remote service is not running.
ka: სერვერმა მიერთება უარყო. ჩვეულებრივ, ეს ნიშნავს, რომ წვდომას ბრანდმაუერი ბლოკავს, ან, რომ დაშორებული სერვისი გაშვებული არაა.

en: Unhandled error message: %s
ka: დაუმუშავებელი შეცდომის შეტყობინება: %s

en: Open with:
ka: გამხსნელი პროგრამა:

en: New _Folder…
ka: _ახალი საქაღალდე…

en: New _Document
ka: _დოკუმენტის შექმნა

en: Open _With…
ka: გამხსნელი პროგრამა…

en: Open in Consol_e
ka: კონსოლში გახსნა

en: _Paste
ka: _ჩასმა

en: Paste as _Link
ka: ბმულად _ჩასმა

en: Select _All
ka: ყველაფრის _მონიშვნა

en: _Visible Columns…
ka: %s ხილული _სვეტი…

en: _Captions…
ka: _წარწერები…

en: Empty _Trash…
ka: სა_ნაგვე ყუთის დაცარიელება…

en: P_roperties
ka: _თვისებები

en: _Extract
ka: _გაშლა

en: E_xtract to…
ka: გაშლა…

en: _Run as a Program
ka: როგორც პროგრამის გაშვება

en: _Open Item Location
ka: მდებარეობის გახსნა

en: _Scripts
ka: _სკრიპტები

en: _Open Scripts Folder
ka: სკრ_იპტების საქაღალდის გახსნა

en: Cu_t
ka: ამო_ჭრა

en: _Copy
ka: კოპირება

en: Move to…
ka: გადატანა…

en: Copy to…
ka: კოპირება…

en: Rena_me…
ka: გადარქმევა…

en: _Paste Into Folder
ka: _საქაღალდეში ჩასმა

en: Create _Link
ka: _ბმულის შექმნა

en: C_ompress…
ka: შეკუმშვა…

en: Set as Background…
ka: ფონად დაყენება…

note: Translators: This is the transitive verb meaning 'to send via email' (e.g. 'email this document to Angela).
en: Email…
ka: ელფოტა…

en: _Delete From Trash…
ka: _სანაგვე ყუთიდან წაშლა…

en: _Delete Permanently…
ka: _სამუდამოდ წაშლა…

en: _Restore From Trash
ka: _ნაგვიდან აღდგენა

en: _Remove From Recent
ka: _უახლესებიდან წაშლა

en: _Copy Address
ka: მისამართის _კოპირება

en: _Remove
ka: _წაშლა

en: _Properties
ka: _პარამეტრები

en: R_eload
ka: გადატვირთვა

en: St_op
ka: გაჩერება

en: Add to _Bookmarks
ka: სანიშნეებში _დამატება

en: Remove from _Bookmarks
ka: სანიშნეე_ბიდან წაშლა

en: _Star Folder
ka: ვარსკვლავის დასმა _საქაღალდეზე

en: _Unstar Folder
ka: ვარსკვ_ლავის მოხსნა საქაღალდეზე

en: _Copy Location
ka: _მდებარეობის კოპირება

en: _Open in File Manager
ka: _გახსნა ფაილების მმართველში

en: Paste as Lin_k
ka: ბმულად _ჩასმა

en: Last _Modified
ka: ბოლო ცვლილება

en: _First Modified
ka: პირველი ცვლილება

en: _Size
ka: ზომა

en: _Type
ka: _ტიპი

en: Last _Trashed
ka: ბოლოს დაცარიელებული

en: Choose an app to open the selected files
ka: აირჩიეთ აპლიკაცია მონიშნული ფაილების გასახსნელად

en: Always use for this file type
ka: ამ ფაილის ტიპის ყოველთვის გამოყენება

en: Automatic Numbers
ka: ავტომატური რიცხვები

en: Metadata
ka: მეტამონაცემები

en: Creation Date
ka: შეცვლის თარიღის მიხედვით

en: Season Number
ka: სეზონის ნომერი

en: Episode Number
ka: ეპიზოდის ნომერი

en: Track Number
ka: აუდიობილიკის ნომერი

en: Artist Name
ka: შემსრულებლის სახელი

en: Album Name
ka: სახ_ელის მიხედვით

en: Original File Name
ka: ფაილის საწყისი სახელი

en: Rename _using a template
ka: _შაბლონით გადარქმევა

en: Find and replace _text
ka: _ტექსტის მოძებნა და შეცვლა

note: Translators: Translators: This is a noun, not a verb
en: Format
ka: _ფორმატი

en: Add
ka: დამატება

en: Automatic Numbering Order
ka: ავტომატური დანომრვის მიმდევრობა

[ctx: title]
en: Replace
ka: ჩანაცვლება

en: Existing Text
ka: არსებულ ტექსტი

en: Next Conflict
ka: შემდეგი კონფლიქტი

en: Previous Conflict
ka: წინა კონფლიქტი

en: Visible Columns
ka: ხილული სვეტები

en: This folder uses custom settings
ka: ეს საქაღალდე თავის პარამეტრებს იყენებს

en: _Revert
ka: და_ბრუნება

en: _Only Apply to Current Folder
ka: გადატარება, მხოლ_ოდ, მიმდინარე საქაღალდეზე

en: Move _Up
ka: _აწევა

en: Move _Down
ka: _ჩამოწევა

en: Compress Files and Folders
ka: ფაილებისა და საქაღალდეების შეკუმშვა

en: C_ompress
ka: შ_ეკუმშვა

en: Archive _Name
ka: _არქივის სახელი

en: Co_mpression Method
ka: შეკუ_მშვის მეთოდი

en: Encryption
ka: დაშიფვრა

en: Encrypt contents of the archive with a password when the compression method supports password-protection.
ka: არქივის შემცველობის დაშიფვრა პაროლით, როცა შეკუმშვის მეთოდს პაროლით დაცვის მხარდაჭერა გააჩნია.

en: _Password
ka: _პაროლი

en: _Confirm Password
ka: _გაიმეორეთ პაროლი

en: Pick Date
ka: თარიღის არჩევა

en: Add Date Filter
ka: თარიღის ფილტრის დამატება

en: Filter by Date
ka: თარიღით გაფილტვრა

en: _Date Range
ka: თარიღის _დიაპაზონი

en: Single Day
ka: ერთი დღე

en: ± 1 day
ka: ± 1 დღე

en: ± 3 days
ka: ± 3 დღე

en: ± 7 days
ka: ± 7 დღე

en: ± 14 days
ka: ± 14 დღე

en: Specify Range
ka: დიაპაზონის მითითება

en: _Date
ka: _თარიღი

en: Fro_m
ka: საიდა_ნ

en: _To
ka: _სადამდე

en: _Filter
ka: _ფილტრი

en: Show Sidebar
ka: გვერდითა ზოლის ჩვენება

en: New Folder
ka: ახალი საქაღალდე

en: Edit File Name
ka: ფაილის სახელის ჩასწორება

en: Reset File Name
ka: ფაილის სახელის ჩამოყრა

en: File Name
ka: ფაილის სახელი

[ctx: File Chooser tooltips]
note: Translators: 'Show' is a verb
en: Show Options
ka: პარამეტრების ჩვენება

en: Visible Files Filter
ka: ხილული ფაილების ფილტრი

en: Select a _new name for the destination
ka: აირჩიეთ სამიზ_ნის ახალი სახელი

en: R_eset
ka: ჩამო_ყრა

en: _Apply this action to all files and folders
ka: _ამ ქმედების გადატარება ყველა ფაილზე და საქაღალდეზე

en: Change Permissions for Enclosed Files
ka: დართულ ფაილებზე უფლებების დამტკიცება

en: C_hange
ka: _შეცვლა

en: _Files
ka: _ფაილები

en: F_olders
ka: ს_აქაღალდეები

en: Fi_les
ka: ფაი_ლები

en: Fol_ders
ka: საქაღალ_დეები

en: Others
ka: სხვები

en: Fil_es
ka: ფაილ_ები

en: Folde_rs
ka: საქაღალდეე_ბი

en: Select Items Matching
ka: მოცემულ ფანჯარაში ყველა ელემენტის ამორჩევა

en: Pattern
ka: ნიმუში

en: Grid View Captions
ka: ბადის ხედის წარწერები

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
ka: ხატულის შესახებ ინფორმაციის გამოჩენის მიმდევრობა. პიქტოგრამის გადიდების შემთხვევაში მის შესახებ ინფორმაცია გაფართოვდება.

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Fi_rst
ka: პი_რველი

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Seco_nd
ka: _წამი

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: T_hird
ka: მესამე

en: Full Text Match
ka: ტექსტის სრულად დამთხვევა

en: Server Addresses
ka: სერვერის მისამართები

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
ka: სერვერის მისამართი პროტოკოლის პრეფიქსისა და მისამართისგან შედგება. მაგალითად:

en: Available Protocols
ka: ხელმისაწვდომი პროტოკოლები

en: Prefix
ka: პრეფიქსი

en: Server address
ka: სერვერის მისამართი

en: Server Address Information
ka: სერვერის მისამართის ინფორმაცია

en: _Folder Name
ka: _საქაღალდის სახელი

en: _Create
ka: შექმნა

en: Password Required
ka: საჭიროა პაროლი

en: Enter password…
ka: შეიყვანეთ პაროლი…

en: General
ka: ზოგადი

en: Sort _Folders Before Files
ka: საქაღალდეების ფაილებამდე ჩვენება

en: _Expandable Folders in List View
ka: _გაშლადი საქაღალდეები სიის ხედში

en: _Action to Open Items
ka: ელემენტების გახსნის ქმედებ_ა

en: Optional Context Menu Actions
ka: კონტექსტური მენიუს არასავალდებულო ქმედებები

en: Show more actions in the menus. Keyboard shortcuts can be used even if the actions are not shown.
ka: მენიუებში მეტი ქმედების ჩვენება. თუ ქმედებები ნაჩვენები არაა, მალსახმობების გამოყენება მაინც შეგიძლიათ.

en: _Delete Permanently
ka: _სამუდამოდ წაშლა

en: Performance
ka: წარმადობა

en: These features may cause slowdowns and excess network usage, especially when browsing files outside this device, such as on a remote server.
ka: ამ ფუნქციებმა, შეიძლება, ქსელის დამატებითი დატვირთვა და შენელება გამოიწვიოს, განსაკუთრებით მაშინ, როცა ფაილებს თქვენი კომპიუტერის გარეთ, მაგალითად, დაშორებულ სერვერზე ათვალიერებთ.

en: Search in Su_bfolders
ka: ქვ_ესაქაღალდეებში ძებნა

en: Show _Thumbnails
ka: მინია_ტურების ჩვენება

en: _Count Number of Files in Folders
ka: _საქაღალდის ფაილების რაოდენობის ჩვენება

en: Date and Time Format
ka: დროისა და თარიღის ფორმატი

en: Choose how dates and times are displayed in list and grid views.
ka: აირჩიეთ, როგორ იქნება თარიღი და დრო ნაჩვენები სიისდა და ბადის ხედებში.

en: _Simple
ka: _მარტივი

en: Deta_iled
ka: დეტალურ_ი

en: Show File Operations
ka: ფაილის ოპერაციების ჩვენება

en: Set Custom Icon
ka: მომხმარებლის ხატულის დაყენება

en: Remove Custom Icon
ka: მომხმარებლის ხატულის წაშლა

en: Unknown Filesystem
ka: უცნობი ფაილური სისტემა

en: total
ka: ჯამში

note: Translators: Refers to the capacity of the filesystem
en: used
ka: გამოყენებულია

note: Translators: Refers to the capacity of the filesystem
en: free
ka: თავისუფალია

note: Translators: Disks refers to GNOME Disks.
en: _Open in Disks
ka: _დისკის მმართველში გახსნა

en: _Link Target
ka: ბმუ_ლის სამიზნე

en: Open the Target's Location
ka: სამიზნის მდებარეობის გახსნა

en: Parent _Folder
ka: მშობელი საქაღალდე

en: Open Parent Folder
ka: მშობელი საქაღალდის გახსნა

en: _Permissions
ka: _წვდომები

en: _Executable as Program
ka: ფაილის პროგრამის სახით გაშვ_ება

en: Set Custom Permissions
ka: წვდომების ხელით მითითება

en: Unknown Permissions
ka: საქაღალდის უფლებების შეცვლის გაუქმება

en: The permissions of the selected files could not be determined
ka: მონიშნულ ფაილებზე წვდომების განსაზღვრა შეუძლებელია

en: Only the owner can edit these permissions
ka: ამ წვდომების ჩასწორება, მხოლოდ, მფლობელს შეუძლია

en: _Owner
ka: მფლ_ობელი

en: Access
ka: წვდომა

en: Folder Access
ka: საქაღალდეზე წვდომა

en: File Access
ka: ფაილის _წვდომა

en: _Group
ka: ჯ_გუფი

en: Other Users
ka: სხვა მომხმარებლები

en: Security Context
ka: უსაფრთხოების კონტექსტი

en: Change Permissions for _Enclosed Files…
ka: დართულ ფაილებზე _უფლებების შეცვლა…

en: New Filename
ka: ახალი ფაილის სახელი

en: File Types
ka: ფაილის ტიპები

en: _Audio
ka: _აუდიო

en: _Documents
ka: _დოკუმენტები

en: _Folders
ka: სა_ქაღალდეები

en: _Images
ka: _გამოსახულებები

en: _Spreadsheets
ka: _ელცხრილები

en: Te_xt
ka: ტე_ქსტი

en: _Videos
ka: _ვიდეოები

en: Specific Type
ka: მითითებული ტიპი

note: Translators: This refers to a date time
en: Used
ka: გამოყენებულია

en: _Today
ka: _დღეს

en: _Yesterday
ka: გ_უშინ

en: Past _Week
ka: გასული _კვირა

en: Past _Month
ka: გასული _თვე

en: Past Y_ear
ka: გასული წ_ელი

en: Custom Date Range
ka: მომხმარებლის თარიღის დიაპაზონი

en: Text Matching
ka: ტექსტის დამთხვევა

en: _Content & Filename
ka: შემ_ცველობა & ფაილის სახელი

en: Search Inside Files
ka: _ფარული ფაილების ჩვენება

en: _Only Filename
ka: მხ_ოლოდ ფაილის სახელი

en: Don't Search Inside Files
ka: ფაილებში არ მოძებნო

en: Only Co_ntents
ka: მხოლოდ შემ_ცველობა

en: Add File Type Filter
ka: ფაილის ტიპის ფილტრის დამატება

en: _Add
ka: _დამატება

en: Search for file types
ka: ფაილის ტიპების ძებნა

en: Search File Types
ka: ფაილის ტიპების ძებნა

en: Search by type, name, or description
ka: ძებნა ტიპით, სახელით ან აღწერით

en: Try a different search
ka: სცადეთ სხვა ძებნა

en: Search Current Folder
ka: ძებნა მიმდინარე საქაღალდეში

en: Icon Size
ka: ხატულების ზომა

[ctx: menu item]
note: Sort section. The toolbar code assumes this is the second item of this * menu model. Its contents is provided by the view. Translators: a menu item in a group of sorting options in a toolbar menu, with criterions such as "A-Z" or "Last Modified".
en: Sort
ka: დალაგება

en: Show _Hidden Files
ka: _ფარული ფაილების ჩვენება

en: Captions…
ka: წარწერები…

note: Translators: This is a noun, meaning the options pertaining to the view.
en: View Options
ka: პარამეტრების ნახვა

en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

en: Zoom In
ka: &გადიდება

en: New _Window
ka: ახალი _ფანჯარა

en: New _Tab
ka: ახალი _ჩანართი

en: _Preferences
ka: _მორგება

en: _Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _About Files
ka: ფაილების შესახებ

en: _New Tab
ka: ახალი _ჩანართი

en: Re_store Closed Tab
ka: _დახურული ჩანართის აღდგენა

en: Move Tab to New _Window
ka: ჩანართის _ახალ ფანჯარაში გადატანა

note: Translators: use “Move Tab _Right” for RTL languages
en: Move Tab _Left
ka: ჩანართის _მარცხნივ გადატანა

note: Translators: use “Move Tab _Left” for RTL languages
en: Move Tab _Right
ka: ჩანართის მა_რჯვნივ გადატანა

en: _Close Tab
ka: დაფის დ_ახურვა

en: Close _Other Tabs
ka: _სხვა ჩანართების დახურვა

en: Main Menu
ka: მთავარი მენიუ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Actions
ka: ქმედებები

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open
ka: გახსნა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open in New Tab
ka: ახალ ჩანართში გახსნა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open in New Window
ka: ახალ ფანჯარაში გახსნა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Item Location (Search and Recent Only)
ka: ელემენტის მდებარეობის გახსნა (მხოლოდ ძებნა და უახლესი ფაილები)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open With Default App
ka: ნაგულისხმევი პროგრამით გახსნა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Current Directory in Console
ka: მიმდინარე საქაღალდის გახსნა კონსოლში

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Current Folder Menu
ka: მიმდინარე საქაღალდის მენიუს გახსნა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Context Menu
ka: კონტექსტური მენიუს გახსნა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Create Folder
ka: საქაღალდის შექმნა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Cut
ka: ამოჭრა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Copy
ka: კოპირება

[ctx: shortcuts dialog]
en: Paste
ka: ჩასმა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Rename
ka: სახელის გადარქმევა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Undo
ka: გაუქმება

[ctx: shortcuts dialog]
en: Redo
ka: გამეორება

[ctx: shortcuts dialog]
en: Move to Trash
ka: ნაგვის ყუთში გადატანა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Delete Permanently
ka: სამუდამოდ წაშლა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Create Link to Copied Item
ka: კოპირებულ ელემენტამდე ბმულის შექმნა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Create Link to Selected Item
ka: მონიშნულ ელემენტამდე ბმულის შექმნა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show Item Properties
ka: ელემენტის თვისებების ჩვენება

[ctx: shortcuts dialog]
en: Bookmark Current Location
ka: მიმდინარე მდებარეობის ჩამატება სანიშნეებში

[ctx: shortcuts dialog]
en: View
ka: ხედი

[ctx: shortcuts dialog]
en: Zoom In
ka: გადიდება

[ctx: shortcuts dialog]
en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

[ctx: shortcuts dialog]
en: Reset Zoom
ka: გადიდების ჩამოყრა

[ctx: shortcuts dialog]
en: List View
ka: სიის ხედი

[ctx: shortcuts dialog]
en: Grid View
ka: ბადის ხედი

[ctx: shortcuts dialog]
en: Refresh View
ka: ხედის განახლება

[ctx: shortcuts dialog]
en: Expand Folder
ka: საქაღალდის ჩამოშლა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Collapse Folder
ka: საქაღალდის აკეცვა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show/Hide Hidden Files
ka: დამალული ფაილების ჩვენება/დამალვა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show/Hide Sidebar
ka: გვერდითი ზოლის ჩვენება/დამალვა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Select
ka: არჩევა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Invert Selection
ka: მონიშვნის ინვერსია

[ctx: shortcuts dialog]
en: Select Items Matching
ka: დამთხვეული ელემენტების მონიშვნა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Navigation
ka: ნავიგაცია

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go Back
ka: უკან დაბრუნება

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go Forward
ka: წინ გადასვლა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go Up
ka: ასვლა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go Down
ka: ჩამოსვლა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go to Home Folder
ka: საწყის საქაღალდეზე გადასვლა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Enter Location
ka: შეიყვანეთ მდებარეობა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Location Bar With Root Location
ka: მდებარეობის ზოლი ძირითადი მდებარეობით

[ctx: shortcuts dialog]
en: Location Bar With Home Location
ka: მდებარეობის ზოლი საწყისი მდებარეობით

[ctx: shortcuts dialog]
en: Search
ka: ძებნა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Search Everywhere
ka: ყველგან ძებნა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Search Current Folder
ka: ძებნა მიმდინარე საქაღალდეში

[ctx: shortcuts dialog]
en: Windows & Tabs
ka: ფანჯრები და ჩანართები

[ctx: shortcuts dialog]
en: New Window
ka: ახალი ფანჯარა

[ctx: shortcuts dialog]
en: New Tab
ka: ახალი ჩანართი

[ctx: shortcuts dialog]
en: Close Window or Tab
ka: ფანჯრის ან ჩანართის დახურვა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Restore Closed Tab
ka: დახურული ჩანართის აღდგენა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go to Previous Tab
ka: წინა ჩანართზე გადასვლა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go to Next Tab
ka: გადასვლა შემდეგ ჩანართზე

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Tab
ka: ჩანართის გახსნა

[ctx: shortcuts dialog]
en: Move Tab Left
ka: ჩანართის გადატანა მარცხნივ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Move Tab Right
ka: ჩანართის გადატანა მარჯვნივ

[ctx: shortcuts dialog]
en: App
ka: აპი

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show Preferences
ka: პარამეტრების ჩვენება

[ctx: shortcuts dialog]
en: Shortcuts
ka: მალსახმობები

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show Help
ka: დახმარების ჩვენება

[ctx: shortcuts dialog]
en: Quit
ka: გასვლა
