nautilus - en to sr translation catalogue (1153 entries)

en: Run Software
sr: Покрени програм

en: Files
sr: Датотеке

en: Access and organize files
sr: Приступите датотекама и организујте их

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: folder;manager;explore;disk;filesystem;nautilus;
sr: фасцикла;фолдер;управник;менаџер;истражи;диск;систем датотека;фајлсистем;наутилус;fascikla;folder;upravnik;menadžer;menadzer;istraži;istrazi;sistem datoteka;fajlsistem;folder;manager;explore;disk;filesystem;nautilus;

en: New Window
sr: Нови прозор

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
sr: Увек користи поље за место уместо траке за путању

en: If set to true, Files will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
sr: Уколико је постављено на true (тачно), програм Датотеке ће увек користити текстуално поље за унос места уместо траке са путањом до места.

en: Where to perform recursive search
sr: Где треба вршити рекурзивну претрагу

en: Locations in which Files should search subfolders. Available values are “local-only”, “always”, “never”.
sr: Места унутар којих програм Датотеке може да претражује подфасцикле. Доступне вредности су „local-only“ (само локално), „always“ (свуда) и „never“ (нигде).

en: Filter the search dates using either last used or last modified
sr: Филтрирај датуме претраге користећи или последње коришћено или последње мењано

en: Filter the search dates using either last used or last modified.
sr: Филтрирај датуме претраге користећи или последње коришћено или последње мењано.

en: Whether to show a context menu item to delete permanently
sr: Да ли да прикаже ставку за трајно брисање у приручном менију

en: If set to true, Files will show a delete permanently context menu item to bypass the Trash.
sr: Уколико је постављено на true (тачно), програм Датотеке ће приказати ставку за трајно брисање у приручном менију чиме се заобилази смеће.

en: Whether to show context menu items to create links from copied or selected files
sr: Да ли да прикаже ставке за прављење веза из копираних или изабраних датотека у приручном менију

en: If set to true, Files will show context menu items to create links from the copied or selected files.
sr: Уколико је постављено на true (тачно), програм Датотеке ће приказати ставке за прављење веза из копираних или изабраних датотека у приручном менију.

en: When to show number of items in a folder
sr: Када приказати број ставки у фасцикли

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
sr: Губитак брзине ради приказивања броја ставки у фасцикли. Уколико је постављено на „always“ (увек), стално се приказује број ставки, чак и ако је фасцикла на удаљеном рачунару. Уколико је постављено на „local-only“ (само локалне), приказује се број ставки само за локалне фасцикле. Уколико је постављено на „never“ (никад), онда се никад не приказује број ставки.

en: Type of click used to launch/open files
sr: Врста клика којом се покрећу/отварају датотеке

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
sr: Дозвољене вредности су „single“ (један) за покретање датотека помоћу једног клика, или „double“ (два) за покретање помоћу двоструког клика.

en: Use extra mouse button events in Files
sr: Користи додатне дугмиће миша за радње у Датотекама

en: For users with mice that have “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of Files when either is pressed.
sr: За кориснике са мишевима који имају тастере „Напред“ и „Назад“, овај кључ одређује да ли се ишта дешава унутар Датотека када се притисне било који од њих.

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
sr: Дугме миша за покретање наредбе „Напред“ у прозору прегледача

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
sr: За кориснике са мишевима који имају тастере за „Напред“ и „Назад“, овај кључ подешава који тастер покреће наредбу „Напред“ у прозору прегледача. Могуће вредности су у опсегу од 6 до 14.

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
sr: Дугме миша за покретање наредбе „Назад“ у прозору прегледача

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
sr: За кориснике са мишевима који имају тастере за „Напред“ и „Назад“, овај кључ подешава који тастер покреће наредбу „Назад“ у прозору прегледача. Могуће вредности су у опсегу од 6 до 14.

en: When to show thumbnails of files
sr: Када приказати сличице датотека

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
sr: Однос брзине приликом приказа сличица датотека. Уколико је постављено на „always“ (увек), стално прави сличице, чак и ако је фасцикла на удаљеном рачунару. Уколико је постављено на „local-only“ (само локалне), приказује се сличица само за локалне датотеке. Уколико је постављено на „never“ (никад) користи се општа иконица. Упркос ономе што предлаже назив, ово се примењује на било коју врсту датотеке.

en: Maximum image size for thumbnailing
sr: Највећа величина за сличице

en: Images over this size (in megabytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
sr: За слике које прелазе ову величину (у мегабајтима) неће бити приказана сличица. Сврха овога је да се избегне прављење сличица великих слика зато што то може захтевати много времена или меморије.

en: Default sort order
sr: Подразумевани редослед сортирања

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” and “starred”.
sr: Подразумевани редослед сортирања за ставке у прегледу иконицама. Дозвољене вредности су: „name“, „size“, „type“, „mtime“, „atime“ и „starred“.

en: Reverse sort order in new windows
sr: Обрнути редослед сортирања у новим прозорима

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
sr: Уколико је постављено на тачно, датотеке у новим прозорима ће бити поређане у обрнутом редоследу. Нпр. ако су поређане према називу, онда ће се уместо ређања од „а“ до „ш“, ређати од „ш“ до „а“; уколико су поређане према величини, уместо у растућем, биће у опадајућем поретку.

en: Default folder viewer
sr: Подразумевани прегледач фасцикли

en: When a folder is visited this viewer is used. Possible values are “list-view”, and “icon-view”.
sr: Овај прегледач се користи када посетите фасциклу. Могуће вредности су „list-view“ и „icon-view“.

en: Whether to show hidden files
sr: Да ли приказивати сакривене датотеке

en: This key is deprecated and ignored. The “show-hidden” key from “org.gtk.Settings.FileChooser” is now used instead.
sr: Овај кључ је застарео и занемарен. Сада се уместо њега користи кључ „show-hidden“ из „org.gtk.Settings.FileChooser“.

en: Whether GTK 4 settings migration happened
sr: Да ли је извршена миграција ГТК4 подешавања

en: Whether settings shared with GtkFileChooser have been migrated from their GTK 3 keys to the GTK 4 ones.
sr: Да ли су подешавања дељена са GtkFileChooser-ом мигрирана из својих ГТК3 кључева у ГТК4 кључеве.

en: Whether to open the hovered folder after a timeout when drag and drop operation
sr: Да ли треба отворити фасциклу над којом се лебди након истека времена приликом радње превлачења и пуштања

en: If this is set to true, when performing a drag and drop operation the hovered folder will open automatically after a timeout.
sr: Уколико је ово постављено на тачно, приликом извршавања радње превлачења и пуштања, фасцикла над којом се лебди ће се аутоматски отворити након истека времена.

en: Whether to have full text search enabled by default when opening a new window/tab
sr: Да ли ће претраживање целог текста бити подразумевано омогућено приликом отварања новог прозора/језичка

en: If set to true, Files will also match the file contents besides the name. This toggles the default active state, which can still be overridden in the search popover
sr: Ако је постављено на тачно, Датотеке ће такође тражити поклапања у садржају датотека поред назива. Ово мења подразумевано активно стање, које се и даље може преклопити у искоку претраге

en: How to display file timestamps in the views
sr: Одређује како се приказују временске ознаке датотека у прегледима

en: If set to 'simple', Files will show Today and Yesterday with time, otherwise the exact date without time. If set to 'detailed', it will always show the exact date and time.
sr: Уколико је постављено на „simple“ (једноставно), Датотеке ће приказати „Данас“ и „Јуче“ уз време, а у супротном тачан датум без времена. Уколико је постављено на „detailed“ (детаљно), увек ће приказивати тачан датум и време.

en: Default format for compressing files
sr: Подразумевани формат за запаковане датотеке

en: The format that will be selected when compressing files.
sr: Формат који ће бити примењен приликом паковања датотека.

en: List of possible captions on icons
sr: Списак доступних ознака иконица

en: A list of captions below an icon in the icon view. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.
sr: Списак наслова испод иконице у приказу иконицама. Стварни број приказаних наслова зависи од нивоа увећања. Неке могуће вредности су: „size“, „type“, „date_modified“, „owner“, „group“, „permissions“ и „mime_type“.

en: Default icon view zoom level
sr: Подразумевани ниво увећања приказа иконица

en: Default list view zoom level
sr: Подразумевани ниво увећања приказа списка

en: Columns visible in list view
sr: Колоне приказане при приказу списка

en: Column order in list view
sr: Редослед колона у приказу списка

en: Use tree view
sr: Користи преглед стаблом

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list.
sr: Да ли треба користити стабло за навигацију у приказу списка уместо обичног списка.

en: Initial size of the window
sr: Почетна величина прозора

en: A tuple containing the initial width and height of the app window.
sr: Торка која садржи почетну ширину и висину прозора програма.

en: Whether the navigation window should be maximized
sr: Да ли навигациони прозор треба да буде увећан

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
sr: Да ли навигациони прозор треба да буде подразумевано увећан.

en: Initial size of the file chooser window
sr: Почетна величина прозора за бирање датотека

en: A tuple containing the initial width and height of the file chooser window.
sr: Торка која садржи почетну ширину и висину прозора за бирање датотека.

en: Files, also known as Nautilus, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
sr: Датотеке, познате и као Наутилус, су подразумевани управник датотека Гномове радне површи. Оне обезбеђују једноставан и обједињени начин за управљање вашим датотекама и за разгледање вашег система датотека.

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch apps. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
sr: Наутилус подржава све основне функције управника датотека и још по нешто. Може да претражује и управља вашим датотекама и фасциклама, како у месту тако и на мрежи, да чита и пише податке на и са уклоњивих медијума, да извршава скрипте, и да покреће програме. Поседује три прегледа: мрежу иконица, списак иконица и преглед у стаблу. Његове функције могу бити проширене прикључцима и скриптама.

en: Grid View
sr: Преглед мрежом

en: List View
sr: Преглед списком

en: Search
sr: Претрага

en: Selection of Multiple Files
sr: Избор више датотека

en: %d hour | %d hours
sr[0]: %d час
sr[1]: %d часа
sr[2]: %d часова
sr[3]: један час

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d минут
sr[1]: %d минута
sr[2]: %d минута
sr[3]: један минут

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d секунда
sr[1]: %d секунде
sr[2]: %d секунди
sr[3]: једна секунда

note: 0 seconds
en: 0 seconds
sr: 0 секунди

en: Title
sr: Наслов

en: Artist
sr: Извођач

en: Album
sr: Албум

en: Comment
sr: Напомена

en: Year
sr: Година

en: Dimensions
sr: Димензије

en: Video Codec
sr: Видео кодек

en: Video Bit Rate
sr: Битовни проток видеа

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
sr[0]: %0.2f кадар у секунди
sr[1]: %0.2f кадра у секунди
sr[2]: %0.2f кадра у секунди
sr[3]: Један кадар у секунди

en: Frame Rate
sr: Учесталост кадрова

en: Audio Codec
sr: Звучни кодек

en: Audio Bit Rate
sr: Битовни проток звука

en: Sample Rate
sr: Учесталост узорковања

en: Surround
sr: Просторни звук

en: Mono
sr: Моно

en: Stereo
sr: Стерео

en: Channels
sr: Број канала

en: Oops! Something went wrong.
sr: Упс! Нешто је пошло наопако.

en: Audio and Video Properties
sr: Звучна и видео својства

en: Audio Properties
sr: Својства звука

en: Video Properties
sr: Својства видеа

en: Duration
sr: Трајање

en: Container
sr: Садржалац

en: Audio/Video Properties
sr: Својства звука и видеа

en: %d pixel | %d pixels
sr[0]: %d тачка
sr[1]: %d тачке
sr[2]: %d тачака
sr[3]: једна тачка

en: Image Type
sr: Врста слике

en: Width
sr: Ширина

en: Height
sr: Висина

en: Camera Brand
sr: Произвођач фото-апарата

en: Camera Model
sr: Модел фото-апарата

en: Exposure Time
sr: Време излагања

en: Exposure Program
sr: Програм излагања

en: Aperture Value
sr: Отвор бленде

en: ISO Speed Rating
sr: ИСО осетљивост

en: Flash Fired
sr: Употреба блица

en: Metering Mode
sr: Начин мерења

en: Focal Length
sr: Жижна даљина

en: Software
sr: Програми

en: Description
sr: Опис

en: Keywords
sr: Кључне речи

en: Creator
sr: Творац

en: Created On
sr: Датум стварања

en: Copyright
sr: Ауторска права

en: Rating
sr: Оцена

note: Translators: "N" and "S" stand for * north and south in GPS coordinates.
en: N
sr: С

en: S
sr: Ј

note: Translators: "E" and "W" stand for * east and west in GPS coordinates.
en: E
sr: И

en: W
sr: З

en: Coordinates
sr: Координате

en: Failed to load image information
sr: Не могу да учитам податке о слици

en: Image Properties
sr: Особине слике

en: Could not set as default
sr: Не могу да поставим као подразумевани програм

en: Error while setting “%s” as default app: %s
sr: Грешка при постављању „%s“ за подразумевани програм: %s

en: _OK
sr: _У реду

note: Translators: %s is the filename.  i.e. "Choose an app to open test.jpg"
en: Choose an app to open <b>%s</b>
sr: Изабери програм за отварање <b>%s</b>

en: Open Items
sr: Отвори ставке

en: Open Folder
sr: Отвори фасциклу

en: Open File
sr: Отвори датотеку

en: No Home Directory
sr: Нема личне фасцикле

en: Make sure the directory exists and has correct access permissions set.
sr: Проверите да ли фасцикла постоји и да ли су подешена исправна овлашћења за приступ.

en: --quit cannot be used with URIs.
sr: „--quit“ се не може користити са путањама.

en: --select must be used with at least an URI.
sr: „--select“ мора да се користи барем са једном путањом.

en: There was an error displaying help
sr: Грешка приликом приказа помоћи

en: “%s” is an internal protocol. Opening this location directly is not supported.
sr: Путања „%s“ представља интерни протокол. Непосредно отварање овог места није подржано.

en: Show the version of the program.
sr: Приказује издање програма.

en: Always open a new window for browsing specified URIs
sr: Увек отвара нови прозор за разгледање наведених путања

en: Quit Nautilus.
sr: Напушта Наутилус.

en: Select specified URI in parent folder.
sr: Изабери наведену путању у матичној фасцикли.

en: [URI…]
sr: [Путања…]

en: Unable to start the program:
    %s
sr: Не могу да покренем програм:
    %s

en: The program is not marked as executable.
sr: Овај програм није обележен као извршан.

en: Unable to locate the program
sr: Не могу да пронађем програм

en: Oops! There was a problem running this software.
sr: Уххх! Дошло је до проблема приликом покретања овог програма.

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
sr: Ако не верујете овом месту или ако нисте сигурни, притисните „Откажи“.

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
sr: „%s“ садржи софтвер намењен за самостално покретање. Да ли желите да га покренете?

note: Cancel response is always available and the default response
en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Run
sr: _Покрени

en: “%s” would not be a unique new name.
sr: „%s“ неће бити јединствени назив.

en: “%s” would conflict with an existing file.
sr: „%s“ се не слаже са већ постојећом датотеком.

en: Name cannot be empty.
sr: Назив не сме бити празан.

en: Name cannot contain “/”.
sr: Назив не сме да садржи знак „/“.

en: “.” is not a valid name.
sr: „.“ није дозвољени назив.

en: “..” is not a valid name.
sr: „..“ није дозвољени назив.

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
sr[0]: Преименуј %d фасциклу
sr[1]: Преименуј %d фасцикле
sr[2]: Преименуј %d фасцикли
sr[3]: Преименуј %d фасцикли

en: Rename %d File | Rename %d Files
sr[0]: Преименуј %d датотеку
sr[1]: Преименуј %d датотеке
sr[2]: Преименујем „%d“ датотека
sr[3]: Преименујем %d датотека

note: To translators: %d is the total number of files and folders. * Singular case of the string is never used
en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
sr[0]: Преименујем „%d“ датотеку и фасциклу
sr[1]: Преименујем „%d“ датотеке и фасцикле
sr[2]: Преименујем „%d“ датотека и фасцикли
sr[3]: Преименујем датотеку и фасциклу

en: Original Name (Ascending)
sr: Изворни назив (растуће)

en: Original Name (Descending)
sr: Изворни назив (опадајуће)

en: First Modified
sr: Прва измена

en: Last Modified
sr: Последња измена

en: First Created
sr: Прво прављење

en: Last Created
sr: Последње прављење

en: Camera model
sr: Модел фото-апарата

en: Creation date
sr: Датум настанка

en: Season number
sr: Број сезоне

en: Episode number
sr: Број епизоде

en: Track number
sr: Број нумере

en: Artist name
sr: Извођач

en: Album name
sr: Назив албума

en: Original file name
sr: Изворни назив датотеке

en: Home
sr: Почетна

en: Clipboard string cannot be NULL.
sr: Ниска у остави не може бити ништавна.

note: Translators: Do not translate 'cut' and 'copy'. These are literal keywords.
en: Nautilus Clipboard must begin with “cut” or “copy”.
sr: Остава Наутилуса мора почињати са „cut“ или „copy“.

en: Nautilus Clipboard must not have empty lines.
sr: Остава Наутилуса не може садржати празне линије.

en: View More
sr: Прикажи више

en: Name
sr: Назив

en: The name and icon of the file.
sr: Назив и иконица датотеке.

en: Size
sr: Величина

en: The size of the file.
sr: Величина датотеке.

en: Type
sr: Врста

en: The type of the file.
sr: Врста датотеке.

note: Translators: This refers to a date time
en: Modified
sr: Измењена

en: The date the file was modified.
sr: Датум када је датотека измењена.

en: Detailed Type
sr: Опширнија врста

en: The detailed type of the file.
sr: Опширан опис врсте датотеке.

en: Accessed
sr: Датум приступа

en: The date the file was accessed.
sr: Датум када је датотеци приступљено.

note: Translators: This refers to a date time
en: Created
sr: Направљена

en: The date the file was created.
sr: Датум када је датотека направљена.

en: Owner
sr: Власник

en: The owner of the file.
sr: Власник датотеке.

en: Group
sr: Група

en: The group of the file.
sr: Група датотеке.

en: Permissions
sr: Овлашћења

en: The permissions of the file.
sr: Овлашћења датотеке.

en: Recency
sr: Учесталост

en: The date the file was accessed by the user.
sr: Датум када је корисник приступио датотеци.

en: Shows if file is starred.
sr: Приказује да ли је датотека обележена звездом.

en: Trashed On
sr: Премештено у смеће

en: Date when file was moved to the Trash
sr: Датум премештања датотеке у смеће

en: Original Location
sr: Првобитно место

en: Original location of file before moved to the Trash
sr: Првобитно место датотеке пре премештања у смеће

en: Relevance
sr: Важност

en: Relevance rank for search
sr: Ниво важности за претрагу

en: ZIP (.zip)
sr: ЗИП (.zip)

en: Compatible with all operating systems.
sr: Сагласно са свим оперативним системима.

en: Encrypted ZIP (.zip)
sr: Шифровани ЗИП (.zip)

en: Password-protected ZIP, must be installed on Windows and Mac.
sr: ЗИП заштићен лозинком, мора бити инсталиран на Виндоузу и Меку.

en: TAR (.tar.xz)
sr: ТАР (.tar.xz)

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
sr: Мање архиве, али само за Линукс и Мек.

en: 7Z (.7z)
sr: 7З (.7z)

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
sr: Мање архиве, али мора бити инсталиран на Виндоузу и Меку.

en: Since %s
sr: Од %s

en: Details: %s
sr: Појединости: %s

en: There was an error launching the app.
sr: Дошло је до грешке при покретању програма.

en: Details: The proxy has not been created.
sr: Појединости: посредник није направљен.

en: Copy _Anyway
sr: Ип_ак копирај

en: Proceed _Anyway
sr: Ип_ак настави

en: Empty _Trash
sr: Испразни _смеће

en: _Merge
sr: _Споји

en: _Replace
sr: _Замени

en: S_kip All
sr: Прес_кочи све

en: _Skip
sr: _Прескочи

en: _Skip Files
sr: _Прескочи датотеке

en: Delete _All
sr: Обриши _све

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Retry
sr: П_робај поново

en: _Move Here
sr: _Умножи овде

en: _Copy Here
sr: _Копирај овде

en: _Link Here
sr: Направи _везу овде

en: Cancel
sr: Откажи

en: Dropped Image
sr: Превучена слика

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
sr: Нисте овлашћени да прегледате садржај „%s“.

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
sr: Не могу да пронађем „%s“. Можда је недавно обрисана.

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
sr: Не могу да прикажем сав садржај „%s“: %s

en: This location could not be displayed.
sr: Не могу да прикажем ово место.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
sr: Нисте овлашћени да промените групу за „%s“.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
sr: Нажалост, не могу да променим групу за „%s“: %s

en: The group could not be changed.
sr: Група не може бити измењена.

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
sr: Нажалост, не могу да променим власника „%s“: %s

en: The owner could not be changed.
sr: Власник не може бити измењен.

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
sr: Нажалост, не могу да променим овлашћења за „%s“: %s

en: The permissions could not be changed.
sr: Овлашћења не могу бити измењена.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
sr: Назив „%s“ је већ у употреби на овом месту. Користите неки други назив.

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
sr: Не постоји „%s“ на овом месту. Можда је управо премештено или обрисано?

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
sr: Нисте овлашћени да преименујете „%s“.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “%c”. Please use a different name.
sr: Назив „%s“ је неисправан зато што садржи знак „%c“. Употребите неки други назив.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
sr: Назив „%s“ је неисправан. Користите неки други назив.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
sr: Назив „%s“ је предуг. Користите неки други назив.

en: Could not rename “%s” because a process is using it. If it's open in another application, close it before renaming it.
sr: Не могу да преименујем „%s“ јер га користи неки процес. Ако је отворена у другом програму, затворите је пре преименовања.

note: fall through
en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
sr: Нажалост, не могу да преименујем „%s“ у „%s“: %s

en: The item could not be renamed.
sr: Ставка се не може преименовати.

en: This file cannot be mounted
sr: Ова датотека не може бити прикачена

en: This file cannot be unmounted
sr: Ова датотека не може бити откачена

en: This file cannot be ejected
sr: Ова датотека не може бити избачена

en: This file cannot be started
sr: Ова датотека не може бити покренута

en: This file cannot be stopped
sr: Ова датотека не може бити заустављена

en: Slashes are not allowed in filenames
sr: Косе црте нису дозвољене у називима датотека

en: Toplevel files cannot be renamed
sr: Датотеке у фасцикли највишег нивоа не могу бити преименоване

en: File not found
sr: Датотека није пронађена

en: Not allowed to set permissions
sr: Немате дозволу да поставите овлашћења

en: Not allowed to set owner
sr: Није дозвољено постављање власника

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
sr: Наведени власник „%s“ не постоји

en: Not allowed to set group
sr: Немате дозволу да поставите групу

en: Specified group “%s” doesn’t exist
sr: Наведена група „%s“ не постоји

note: Translators: This is a username followed by "(You)" to indicate the file is owned by the current user
en: %s (You)
sr: %s (Ви)

en: %'u item | %'u items
sr[0]: %'u ставка
sr[1]: %'u ставке
sr[2]: %'u ставки
sr[3]: %'u ставка

en: %'u folder | %'u folders
sr[0]: %'u фасцикла
sr[1]: %'u фасцикле
sr[2]: %'u фасцикли
sr[3]: %'u фасцикла

en: %'u file | %'u files
sr[0]: %'u датотека
sr[1]: %'u датотеке
sr[2]: %'u датотека
sr[3]: %'u датотека

en: %s byte | %s bytes
sr[0]: %s бајт
sr[1]: %s бајта
sr[2]: %s бајтова
sr[3]: %s бајт

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
sr: ? бајтова

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
sr: ? ставки

note: Translators: This about a file type.
en: Unknown type
sr: Непозната врста

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: Unknown
sr: Непознато

en: Program
sr: Програм

en: Audio
sr: Звук

en: Font
sr: Фонт

en: Image
sr: Слика

en: Archive
sr: Архива

en: Markup
sr: Означавање

en: Text
sr: Текст

en: Video
sr: Видео

en: Contacts
sr: Контакти

en: Calendar
sr: Календар

en: Document
sr: Документ

en: Presentation
sr: Презентација

en: Spreadsheet
sr: Табела

note: Refers to a file type which is known but not one of the basic types
en: Other
sr: Остало

en: Binary
sr: Бинарно

en: Folder
sr: Фасцикла

en: Link
sr: Веза

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). Translators: File name for new symlink. %s is target's name
en: Link to %s
sr: Веза ка %s

en: Link (broken)
sr: Веза (поломљена)

note: Translators: This refers to available space in a folder; e.g.: 100 MB Free
en: %s Free
sr: %s слободно

[ctx: Role]
note: Translators: This is the role for a folder icon when a screen reader is * used. If a folder is selected, it will say "XXXXXX. Folder"
en: Folder
sr: Фасцикла

[ctx: Role]
note: Translators: This is the role for a file icon when a screen reader is * used. If a file is selected, it will say "XXXXXX. File"
en: File
sr: Датотека

[ctx: Role]
note: Translators: when a file is marked with a star, this text * is added at the end of the name when prononunced by a * screen reader, after the role * (e.g. "My documents. Folder. Starred")
en: Starred
sr: Озвездано

en: Replace When Saving?
sr: Да заменим приликом чувања?

en: “%s” already exists in “%s”. Saving will replace or overwrite its contents.
sr: „%s“ већ постоји у „%s“. Чување ће заменити или преписати његов садржај.

en: %'d second | %'d seconds
sr[0]: %'d секунда
sr[1]: %'d секунде
sr[2]: %'d секунди
sr[3]: једна секунда

en: %'d minute | %'d minutes
sr[0]: %'d минут
sr[1]: %'d минута
sr[2]: %'d минута
sr[3]: један минут

en: %'d hour | %'d hours
sr[0]: %'d сат
sr[1]: %'d сата
sr[2]: %'d сати
sr[3]: један сат

en: unknown
sr: непознато

en: Permanently Delete “%s”?
sr: Да ли да трајно обришем „%s“?

en: Permanently Delete %'d Selected Item? | Permanently Delete %'d Selected Items?
sr[0]: Да ли желите трајно да обришете %'d изабраних ставки?
sr[1]: Да ли желите трајно да обришете %'d изабране ставке?
sr[2]: Да ли желите трајно да обришете %'d изабраних ставки?
sr[3]: Да ли желите трајно да обришете изабрану ставку?

en: Permanently deleted items can not be restored
sr: Трајно обрисане ставке се не могу повратити

en: Empty Trash?
sr: Испразнити смеће?

en: All items in the Trash will be permanently deleted
sr: Све ставке из смећа ће бити трајно обрисане

note: Translators: This action removes a file from Recent
en: Cleared “%s”
sr: Очишћено „%s“

en: Deleted “%s”
sr: Обрисано „%s“

note: Translators: This action removes a file from Recent
en: Clearing “%s”
sr: Чистим „%s“

en: Deleting “%s”
sr: Бришем „%s“

note: Translators: This action removes file(s) from Recent
en: Cleared %'d file | Cleared %'d files
sr[0]: Очишћена је %'d датотека
sr[1]: Очишћене су %'d датотеке
sr[2]: Очишћено је %'d датотека
sr[3]: Датотека је очишћена

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
sr[0]: Обрисана је %'d датотека
sr[1]: Обрисане су %'d датотеке
sr[2]: Обрисано је %'d датотека
sr[3]: Датотека је обрисана

note: Translators: This action removes file(s) from Recent
en: Clearing %'d file | Clearing %'d files
sr[0]: Чистим %'d датотеку
sr[1]: Чистим %'d датотеке
sr[2]: Чистим %'d датотека
sr[3]: Чистим датотеку

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
sr[0]: Бришем %'d датотеку
sr[1]: Бришем %'d датотеке
sr[2]: Бришем %'d датотека
sr[3]: Бришем датотеку

note: To translators: %'d is the number of files completed for the operation, * so it will be something like 2/14.
en: %'d / %'d
sr: %'d од %'d

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 files/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
sr[0]: %'d од %'d - преостаје %s
sr[1]: %'d од %'d - преостају %s
sr[2]: %'d од %'d - преостаје %s
sr[3]: %'d од %'d - преостаје %s

en: (%d file/s) | (%d files/s)
sr[0]: (%d датотека/с)
sr[1]: (%d датотеке/с)
sr[2]: (%d датотека/с)
sr[3]: (%d датотека/с)

en: Failed to delete all child files
sr: Неуспех при брисању под-датотека

en: Error while deleting.
sr: Грешка приликом брисања.

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
sr: Немате овлашћења да обришете фасциклу „%s“.

en: There was an error deleting the folder “%s”.
sr: Дошло је до грешке при брисању фасцикле „%s“.

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
sr: Немате овлашћења да обришете датотеку „%s“.

en: There was an error deleting the file “%s”.
sr: Дошло је до грешке при брисању датотеке „%s“.

en: Trashing “%s”
sr: Премештам у смеће „%s“

en: Trashed “%s”
sr: Преместио „%s“ у смеће

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
sr[0]: Премештам у смеће %'d датотеку
sr[1]: Премештам у смеће %'d датотеке
sr[2]: Премештам у смеће %'d датотека
sr[3]: Премештам у смеће %'d датотека

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
sr[0]: Преместио %'d датотеку у смеће
sr[1]: Преместио %'d датотеке у смеће
sr[2]: Преместио %'d датотека у смеће
sr[3]: Преместио %'d датотека у смеће

note: Translators: %s is a file name
en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
sr: Не могу да преместим датотеку „%s“ у смеће. Да ли да је обришем трајно?

en: This remote location does not support sending items to the trash.
sr: Ово удаљено место не подржава слање ставки у смеће.

en: Trashing Files
sr: Премештам датотеке у смеће

en: Deleting Files
sr: Бришем датотеке

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to eject “%s”
sr: Не могу да избацим „%s“

en: Unable to unmount “%s”
sr: Не могу да откачим „%s“

en: Empty Trash Before Ejecting?
sr: Испразнити смеће пре избацивања?

en: Empty the trash to free up space on “%s”. All trashed items will be permanently deleted.
sr: Испразните смеће да ослободите простор у „%s“. Све ставке у смећу ће бити трајно обрисане.

en: Do _Not Empty
sr: _Не празни

note: Translators: This is an action in a dialog to * clear trashed items.
en: _Empty
sr: _Празно

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to access “%s”
sr: Не могу да приступим датотеци „%s“

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
sr[0]: Припремам се за копирање %'d датотеке (%s)
sr[1]: Припремам се за копирање %'d датотеке (%s)
sr[2]: Припремам се за копирање %'d датотека (%s)
sr[3]: Припремам се за копирање %'d датотеке (%s)

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
sr[0]: Припремам се за премештање %'d датотеке (%s)
sr[1]: Припремам се за премештање %'d датотеке (%s)
sr[2]: Припремам се за премештање %'d датотека (%s)
sr[3]: Припремам се за премештање %'d датотеке (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
sr[0]: Припремам се за брисање %'d датотеке (%s)
sr[1]: Припремам се за брисање %'d датотеке (%s)
sr[2]: Припремам се за брисање %'d датотека (%s)
sr[3]: Припремам се за брисање %'d датотека (%s)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
sr[0]: Припремам се за премештање у смеће %'d датотеке
sr[1]: Припремам се за премештање у смеће %'d датотеке
sr[2]: Припремам се за премештање у смеће %'d датотека
sr[3]: Припремам се за премештање у смеће %'d датотека

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
sr[0]: Припремам се за паковање %'d датотеке
sr[1]: Припремам се за паковање %'d датотеке
sr[2]: Припремам се за паковање %'d датотека
sr[3]: Припремам се за паковање %'d датотека

en: Error while copying.
sr: Грешка приликом копирања.

en: Error while moving.
sr: Грешка приликом померања.

en: Error while moving files to trash.
sr: Грешка приликом премештања датотека у смеће.

en: Error while compressing files.
sr: Грешка при паковању датотека.

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
sr: Не можете приступити датотекама у фасцикли „%s“ јер немате овлашћења да их видите.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
sr: Догодила се грешка приликом добављања података о датотекама унутар фасцикле „%s“.

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sr: Не може се радити у фасцикли „%s“ јер немате овлашћење да је читате.

en: There was an error reading the folder “%s”.
sr: Догодила се грешка приликом читања фасцикле „%s“.

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sr: Не можете приступити датотеци „%s“ јер немате овлашћења да је читате.

en: There was an error getting information about “%s”.
sr: Догодила се грешка приликом добављања података о „%s“.

en: Error while copying to “%s”.
sr: Умножавање у „%s“ није успело.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
sr: Немате овлашћења за приступање одредишној фасцикли.

en: There was an error getting information about the destination.
sr: Догодила се грешка приликом добављања података о одредишту.

en: The destination is not a folder.
sr: Одредиште није фасцикла.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
sr: Нема довољно простора на одредишту. Покушајте да уклоните неке датотеке како бисте ослободили простор.

en: %s more space is required to copy to the destination.
sr: Потребно је %s слободног простора за копирање података у одредиште.

en: File too Large for Destination
sr: Датотека је превелика за одредиште

en: Files bigger than 4.3 GB cannot be copied onto a FAT filesystem.
sr: Датотека већа од 4.3 GB не може бити копирана на ФАТ систем датотека.

en: The destination is read-only.
sr: Одредиште је само за читање.

en: Moving “%s”
sr: Премештам „%s“

en: Moving “%s” to “%s”
sr: Премештам „%s“ у „%s“

en: Moved “%s”
sr: Премештено „%s“

en: Moved “%s” to “%s”
sr: Премештено „%s“ у „%s“

en: Copying “%s”
sr: Умножавам „%s“

en: Copying “%s” to “%s”
sr: Умножавам „%s“ у „%s“

en: Copied “%s”
sr: Умножено „%s“

en: Copied “%s” to “%s”
sr: Умножено „%s“ у „%s“

en: Duplicating “%s”
sr: Удвостручујем „%s“

en: Duplicated “%s”
sr: Удвостручено „%s“

en: Moving %'d file | Moving %'d files
sr[0]: Премештам %'d датотеку
sr[1]: Премештам %'d датотеке
sr[2]: Премештам %'d датотека
sr[3]: Премештам %'d датотека

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
sr[0]: Премештам %'d датотеку у „%s“
sr[1]: Премештам %'d датотеке у „%s“
sr[2]: Премештам %'d датотека у „%s“
sr[3]: Премештам %'d датотека у „%s“

en: Copying %'d file | Copying %'d files
sr[0]: Умножавам %'d датотеку
sr[1]: Умножавам %'d датотеке
sr[2]: Умножавам %'d датотека
sr[3]: Умножавам %'d датотеку

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
sr[0]: Умножавам %'d датотеку у „%s“
sr[1]: Умножавам %'d датотеке у „%s“
sr[2]: Умножавам %'d датотека у „%s“
sr[3]: Умножавам %'d датотеку у „%s“

en: Moved %'d file | Moved %'d files
sr[0]: Премештена је %'d датотека
sr[1]: Премештене су %'d датотеке
sr[2]: Премештено је %'d датотека
sr[3]: Премештена је %'d датотека

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
sr[0]: Преместио сам %'d датотеку у „%s“
sr[1]: Преместио сам %'d датотеке у „%s“
sr[2]: Преместио сам %'d датотека у „%s“
sr[3]: Преместио сам %'d датотеку у „%s“

en: Copied %'d file | Copied %'d files
sr[0]: Умножена је %'d датотека
sr[1]: Умножене су %'d датотеке
sr[2]: Умножено је %'d датотека
sr[3]: Умножена је %'d датотека

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
sr[0]: Умножио сам %'d датотеку у „%s“
sr[1]: Умножио сам %'d датотеке у „%s“
sr[2]: Умножио сам %'d датотека у „%s“
sr[3]: Умножио сам %'d датотеку у „%s“

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
sr[0]: Удвостручавам %'d датотеку
sr[1]: Удвостручавам %'d датотеке
sr[2]: Удвостручавам %'d датотека
sr[3]: Удвостручавам %'d датотеку

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
sr[0]: Удвостручујем %'d датотеку у „%s“
sr[1]: Удвостручујем %'d датотеке у „%s“
sr[2]: Удвостручујем %'d датотека у „%s“
sr[3]: Удвостручујем %'d датотеку у „%s“

en: Duplicated %'d file | Duplicated %'d files
sr[0]: Удвостручена је %'d датотека
sr[1]: Удвостручене су %'d датотеке
sr[2]: Удвостручено је %'d датотека
sr[3]: Удвостручено је %'d датотека

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
sr[0]: Удвостручио сам %'d датотеку у „%s“
sr[1]: Удвостручио сам %'d датотеке у „%s“
sr[2]: Удвостручио сам %'d датотека у „%s“
sr[3]: Удвостручио сам %'d датотеку у „%s“

note: To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kB / 4 MB" To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB". To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or * "3 MB", so something like "4 kB / 4 MB"
en: %s / %s
sr: %s од %s

note: To translators: %s will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %s to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kB / 4 MB -- 2 hours left (4 kB/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument). To translato
en: %s / %s — %s left (%s/s) | %s / %s — %s left (%s/s)
sr[0]: %s од %s - преостаје %s (%s/s)
sr[1]: %s од %s - преостају %s (%s/s)
sr[2]: %s од %s - преостаје %s (%s/s)
sr[3]: %s од %s - преостаје %s (%s/s)

note: To translators: %s will expand to a time duration like "2 minutes". * So the whole thing will be something like "1 / 5 -- 2 hours left (4 kB/s)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %s argument).
en: %'d / %'d — %s left (%s/s) | %'d / %'d — %s left (%s/s)
sr[0]: %'d од %'d - преостаје %s (%s/s)
sr[1]: %'d од %'d - преостају %s (%s/s)
sr[2]: %'d од %'d - преостаје %s (%s/s)
sr[3]: %'d од %'d - преостаје %s (%s/s)

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
sr: Фасцикла „%s“ не може бити копирана зато што немате овлашћења да је направите у одредишту.

en: There was an error creating the folder “%s”.
sr: Дошло је до грешке при прављењу фасцикле „%s“.

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
sr: Датотеке у фасцикли „%s“ не могу бити копиране зато што немате овлашћења за њихов приказ.

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
sr: Фасцикла „%s“ не може бити копирана зато што немате овлашћења за њено читање.

en: Error while moving “%s”.
sr: Грешка при премештању „%s“.

en: Could not remove the source folder.
sr: Не могу да уклоним изворну фасциклу.

en: You cannot move a folder into itself.
sr: Не можете преместити фасциклу у исту фасциклу.

en: You cannot copy a folder into itself.
sr: Не можете да копирате фасциклу у исту фасциклу.

en: The destination folder is inside the source folder.
sr: Одредишна фасцикла је унутар полазне фасцикле.

en: You cannot move a file over itself.
sr: Не можете преместити датотеку у исту датотеку.

en: You cannot copy a file over itself.
sr: Не можете копирати датотеку у исту датотеку.

en: The source file would be overwritten by the destination.
sr: Овом датотеком ћете преписати изворну датотеку.

en: Error while copying “%s”.
sr: Грешка при копирању „%s“.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
sr: Не могу да уклоним већ постојећу датотеку са истим називом у „%s“.

en: There was an error copying the file into %s.
sr: Дошло је до грешке при копирању датотеке у „%s“.

en: Copying Files
sr: Копирам датотеке

en: Preparing to move to “%s”
sr: Припремам се за премештање у „%s“

en: Preparing to move
sr: Припремам се за премештање

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
sr[0]: Припремам се за премештање %'d датотеке
sr[1]: Припремам се за премештање %'d датотеке
sr[2]: Припремам се за премештање %'d датотека
sr[3]: Припремам се за премештање %'d датотека

en: There was an error moving the file into %s.
sr: Дошло је до грешке при премештању датотеке у „%s“.

en: Moving Files
sr: Премештам датотеке

en: Creating links in “%s”
sr: Правим везе у „%s“

en: Creating links
sr: Правим везе

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
sr[0]: Правим везу ка %'d датотеци
sr[1]: Правим везе ка %'d датотеке
sr[2]: Правим везе ка %'d датотека
sr[3]: Правим везе ка %'d датотеци

en: Error while creating link to %s.
sr: Грешка при прављењу везе ка %s.

en: Symbolic links only supported for local files
sr: Симболичке везе су могуће само над локалним датотекама

en: The target doesn’t support symbolic links.
sr: Одредиште не подржава симболичке везе.

en: There was an error creating the symlink in %s.
sr: Дошло је до грешке при прављењу симболичке везе у „%s“.

en: Setting permissions
sr: Постављам овлашћења

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
sr: Неименована фасцикла

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
sr: Неименован документ

en: Error while creating directory “%s”.
sr: Грешка при прављењу фасцикле „%s“.

en: Error while creating file “%s”.
sr: Грешка при прављењу датотеке „%s“.

en: There was an error creating the directory in %s.
sr: Дошло је до грешке при прављењу фасцикле у „%s“.

en: Saving image
sr: Чувам слику

en: Saved image
sr: Слика је сачувана

en: Failed to save image
sr: Неуспех при чувању слике

note: Start the timed wait to cancel the rename.
en: Renaming “%s” to “%s”.
sr: Преименујем „%s“ у „%s“.

note: Translators: This is used to auto-generate a file name for pasted images from * the clipboard i.e. "Pasted image.png", "Pasted image 1.png", ...
en: Pasted image
sr: Убачена слика

en: Retrieving clipboard data
sr: Добављам податке из оставе

en: Retrieving image data
sr: Добављам податке слике

en: Emptying Trash
sr: Празним смеће

en: Verifying destination
sr: Проверавам одредиште

en: Extracting “%s”
sr: Распакујем „%s“

en: Error extracting “%s”
sr: Грешка при распаковању „%s“

en: There was an error while extracting “%s”.
sr: Дошло је до грешке приликом распаковања „%s“.

en: Not enough free space to extract “%s”
sr: Нема довољно слободног места за распакивање „%s“

en: Extracted “%s”
sr: Распаковао сам „%s“

en: Extracted “%s” to “%s”
sr: Распаковао сам „%s“ у „%s“

en: Extracted %'d file | Extracted %'d files
sr[0]: Распаковао сам %'d датотеку
sr[1]: Распаковао сам %'d датотеке
sr[2]: Распаковао сам %'d датотека
sr[3]: Распаковао сам %'d датотеку

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
sr[0]: Распаковао сам %'d датотеку у „%s“
sr[1]: Распаковао сам %'d датотеке у „%s“
sr[2]: Распаковао сам %'d датотека у „%s“
sr[3]: Распаковао сам %'d датотеку у „%s“

en: Preparing to extract
sr: Припремам се за распаковање

en: Extracting Files
sr: Распакујем датотеке

en: Compressing “%s”
sr: Пакујем „%s“

en: Compressing “%s” into “%s”
sr: Пакујем „%s“ у „%s“

en: Compressing %'d file | Compressing %'d files
sr[0]: Пакујем %'d датотеку
sr[1]: Пакујем %'d датотеке
sr[2]: Пакујем %'d датотека
sr[3]: Пакујем %'d датотеку

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
sr[0]: Пакујем %'d датотеку у „%s“
sr[1]: Пакујем %'d датотеке у „%s“
sr[2]: Пакујем %'d датотека у „%s“
sr[3]: Пакујем %'d датотеку у „%s“

en: Error compressing “%s”
sr: Грешка при паковању „%s“

en: Error compressing “%s” into “%s”
sr: Грешка приликом паковања „%s“ у „%s“

en: Error compressing %'d file | Error compressing %'d files
sr[0]: Грешка при паковању %'d датотеке
sr[1]: Грешка при паковању %'d датотеке
sr[2]: Грешка при паковању %'d датотека
sr[3]: Грешка при паковању једне датотеке

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
sr[0]: Грешка приликом паковања %'d датотеке у „%s“
sr[1]: Грешка приликом паковања %'d датотеке у „%s“
sr[2]: Грешка приликом паковања %'d датотека у „%s“
sr[3]: Грешка приликом паковања %'d датотеке у „%s“

en: There was an error while compressing files.
sr: Дошло је до грешке при паковању датотека.

en: Compressed “%s”
sr: Запаковао „%s“

en: Compressed “%s” into “%s”
sr: Запаковао сам „%s“ у „%s“

en: Compressed %'d file | Compressed %'d files
sr[0]: Запакована је %'d датотека
sr[1]: Запаковане су %'d датотеке
sr[2]: Запаковано је %'d датотека
sr[3]: Запакована је једна датотека

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
sr[0]: Запаковао сам %'d датотеку у „%s“
sr[1]: Запаковао сам %'d датотеке у „%s“
sr[2]: Запаковао сам %'d датотека у „%s“
sr[3]: Запаковао сам %'d датотеку у „%s“

en: Compressing Files
sr: Пакујем датотеке

en: Undo
sr: Опозови

en: Undo last action
sr: Опозовите последњу радњу

en: Redo
sr: Понови

en: Redo last undone action
sr: Поновите последњу опозвану радњу

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
sr[0]: Премести %d ставку назад у „%s“
sr[1]: Премести %d ставке назад у „%s“
sr[2]: Премести %d ставки назад у „%s“
sr[3]: Премести %d ставку назад у „%s“

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
sr[0]: Премести %d ставку у „%s“
sr[1]: Премести %d ставке у „%s“
sr[2]: Премести %d ставки у „%s“
sr[3]: Премести %d ставку у „%s“

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
sr[0]: _Опозови премештање %d ставке
sr[1]: _Опозови премештање %d ставке
sr[2]: _Опозови премештање %d ставки
sr[3]: _Опозови премештање %d ставку

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
sr[0]: _Понови премештање %d ставке
sr[1]: _Понови премештање %d ставке
sr[2]: _Понови премештање %d ставки
sr[3]: _Понови премештање %d ставку

en: Move “%s” back to “%s”
sr: Премести „%s“ назад у „%s“

en: Move “%s” to “%s”
sr: Премести „%s“ у „%s“

en: _Undo Move
sr: _Опозови потез

en: _Redo Move
sr: _Понови потез

en: _Undo Restore From Trash
sr: _Опозови враћање из смећа

en: _Redo Restore From Trash
sr: _Понови враћање из смећа

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
sr[0]: Премештам %d ставку назад у смеће
sr[1]: Премештам %d ставке назад у смеће
sr[2]: Премештам %d ставки назад у смеће
sr[3]: Премештам %d ставку назад у смеће

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
sr[0]: Враћам %d ставку из смећа
sr[1]: Враћам %d ставке из смећа
sr[2]: Враћам %d ставки из смећа
sr[3]: Враћам %d ставку из смећа

en: Move “%s” back to trash
sr: Премештам „%s“ назад у смеће

en: Restore “%s” from trash
sr: Враћање ставке „%s“ из смећа

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
sr[0]: Брисање %d копиране ставке
sr[1]: Брисање %d копиране ставке
sr[2]: Брисање %d копираних ставки
sr[3]: Брисање копиране ставке

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
sr[0]: Копирање %d ставке у „%s“
sr[1]: Копирање %d ставке у „%s“
sr[2]: Копирање %d ставки у „%s“
sr[3]: Копирање %d ставке у „%s“

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
sr[0]: _Опозови копирање %d ставке
sr[1]: _Опозови копирање %d ставке
sr[2]: _Опозови копирање %d ставки
sr[3]: _Опозови копирање ставке

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
sr[0]: _Понови копирање %d ставке
sr[1]: _Понови копирање %d ставке
sr[2]: _Понови копирање %d ставки
sr[3]: _Понови копирање ставке

en: Delete “%s”
sr: Обриши „%s“

en: Copy “%s” to “%s”
sr: Копирај „%s“ у „%s“

en: _Undo Copy
sr: _Опозови копирање

en: _Redo Copy
sr: _Понови копирање

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
sr[0]: Брисање %d удвостручене ставке
sr[1]: Брисање %d удвостручене ставке
sr[2]: Брисање %d удвостручених ставки
sr[3]: Брисање удвостручене ставке

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
sr[0]: Удвостручавање %d ставке у „%s“
sr[1]: Удвостручавање %d ставке у „%s“
sr[2]: Удвостручавање %d ставки у „%s“
sr[3]: Удвостручавање %d ставке у „%s“

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
sr[0]: _Опозови удвостручавање %d ставке
sr[1]: _Опозови удвостручавање %'d ставке
sr[2]: _Опозови удвостручавање %'d ставки
sr[3]: _Опозови удвостручавање ставке

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
sr[0]: _Понови удвостручавање %'d ставке
sr[1]: _Понови удвостручавање %'d ставке
sr[2]: _Понови удвостручавање %'d ставки
sr[3]: _Понови удвостручавање ставке

en: Duplicate “%s” in “%s”
sr: Удвостручи „%s“ у „%s“

en: _Undo Duplicate
sr: _Опозови удвостручавање

en: _Redo Duplicate
sr: _Понови удвостручавање

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
sr[0]: Бришем везе до %'d ставке
sr[1]: Бришем везе до %'d ставке
sr[2]: Бришем везе до %'d ставки
sr[3]: Бришем везе до %'d ставке

en: Create links to %d item | Create links to %d items
sr[0]: Правим везе до %'d ставке
sr[1]: Правим везе до %'d ставке
sr[2]: Правим везе до %'d ставки
sr[3]: Правим везе до %'d ставке

en: Delete link to “%s”
sr: Бришем везу до „%s“

en: Create link to “%s”
sr: Правим везу до „%s“

en: _Undo Create Link
sr: _Опозови стварање везе

en: _Redo Create Link
sr: _Понови стварање везе

en: Create an empty file “%s”
sr: Стварам празну датотеку „%s“

en: _Undo Create Empty File
sr: _Опозови стварање празне датотеке

en: _Redo Create Empty File
sr: _Понови стварање празне датотеке

en: Create a new folder “%s”
sr: Правим нову фасциклу „%s“

en: _Undo Create Folder
sr: _Опозови стварање фасцикле

en: _Redo Create Folder
sr: _Понови стварање фасцикле

en: Create new file “%s” from template
sr: Правим нову датотеку „%s“ из шаблона

en: _Undo Create From Template
sr: _Опозови стварање из шаблона

en: _Redo Create From Template
sr: _Понови стварање из шаблона

en: Rename “%s” as “%s”
sr: Преименујем „%s“ у „%s“

en: _Undo Rename
sr: _Опозови преименовање

en: _Redo Rename
sr: _Понови преименовање

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
sr[0]: Групно преименуј %d датотеку
sr[1]: Групно преименуј %d датотеке
sr[2]: Групно преименуј %d датотека
sr[3]: Групно преименуј %d датотеку

en: _Undo Batch Rename
sr: _Опозови серијско преименовање

en: _Redo Batch Rename
sr: _Понови серијско преименовање

en: Unstar %d file | Unstar %d files
sr[0]: Уклони звезду са %d датотеке
sr[1]: Уклони звезду са %d датотеке
sr[2]: Уклони звезду са %d датотека
sr[3]: Уклони звезду са датотеке

en: Star %d file | Star %d files
sr[0]: Додај звезду на %d датотеку
sr[1]: Додај звезду на %d датотеку
sr[2]: Додај звезду на %d датотеке
sr[3]: Додај звезду на датотеку

en: _Undo Starring
sr: _Опозови додавање звезде

en: _Redo Starring
sr: _Понови додавање звезде

en: _Undo Unstarring
sr: _Опозови уклањање звезде

en: _Redo Unstarring
sr: _Понови уклањање звезде

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
sr[0]: Премести %d ставку у смеће
sr[1]: Премести %d ставке у смеће
sr[2]: Премести %d ставки у смеће
sr[3]: Премести %d ставку у смеће

en: Restore “%s” to “%s”
sr: Врати „%s“ у „%s“

en: Move “%s” to trash
sr: Премештам „%s“ у смеће

en: _Undo Trash
sr: _Опозови бацање

en: _Redo Trash
sr: _Понови бацање

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
sr: Враћам првобитна овлашћења ставки садржаних у „%s“

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
sr: Постављам овлашћења ставки садржаних у „%s“

en: _Undo Change Permissions
sr: _Опозови измену овлашћења

en: _Redo Change Permissions
sr: _Понови измену овлашћења

en: Restore original permissions of “%s”
sr: Враћам првобитна овлашћења за „%s“

en: Set permissions of “%s”
sr: Постављам овлашћења за „%s“

en: Restore group of “%s” to “%s”
sr: Враћам групу „%s“ на „%s“

en: Set group of “%s” to “%s”
sr: Подешавам групу „%s“ на „%s“

en: _Undo Change Group
sr: _Опозови измену групе

en: _Redo Change Group
sr: _Понови измену групе

en: Restore owner of “%s” to “%s”
sr: Враћам власника „%s“ на „%s“

en: Set owner of “%s” to “%s”
sr: Подешавам власника „%s“ на „%s“

en: _Undo Change Owner
sr: _Опозови измену власника

en: _Redo Change Owner
sr: _Понови измену власника

en: _Undo Extract
sr: _Опозови распаковање

en: _Redo Extract
sr: _Понови распаковање

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
sr[0]: Бришем %d распаковану ставку
sr[1]: Бришем %d распаковане ставке
sr[2]: Бришем %d распакованих ставки
sr[3]: Бришем %d распаковану ставку

en: Extract “%s”
sr: Распакуј „%s“

en: Extract %d file | Extract %d files
sr[0]: Распакуј %'d датотеку
sr[1]: Распакуј %'d датотеке
sr[2]: Распакуј %'d датотека
sr[3]: Распакуј %'d датотеку

en: Compress “%s”
sr: Запакуј „%s“

en: Compress %d file | Compress %d files
sr[0]: Запакуј %'d датотеку
sr[1]: Запакуј %'d датотеке
sr[2]: Запакуј %'d датотека
sr[3]: Запакуј %'d датотеку

en: _Undo Compress
sr: _Опозови паковање

en: _Redo Compress
sr: _Понови паковање

en: Could not determine original location of “%s”
sr: Не могу да одредим првобитно место за „%s“

en: The item cannot be restored from trash
sr: Не могу да вратим ставку из смећа

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Photo CD
sr: ЦД са фотографијама

en: Contains digital photos
sr: Садржи дигиталне фотографије

en: Contains music
sr: Садржи музику

en: Contains software to run
sr: Садржи програме за извршавање

en: Contains software to install
sr: Садржи програме за инсталирање

en: Detected as “%s”
sr: Откривен је као „%s“

note: translators: these describe the contents of removable media
en: Contains music and photos
sr: Садржи музику и фотографије

en: Contains photos and music
sr: Садржи фотографије и музику

[ctx: Noun]
note: Translators: This is appended to a file name when a copy of a file is created.
en: Copy
sr: копија

[ctx: Noun]
note: Translators: This is appended to a file name when a copy of an already copied file is created. * `%zu` will be replaced with a number one higher than that of the previous copy.
en: Copy %zu
sr: копија %zu

note: Translators: File name for new symlink. %s is target's name, %zu is number of symlink.
en: Link to %s (%zu)
sr: Веза ка %s (%zu)

en: Folder names cannot contain “/”
sr: Назив фасцикле не сме да садржи знак „/“

en: File names cannot contain “/”
sr: Назив датотеке не сме да садржи знак „/“

en: A folder cannot be called “.”
sr: Фасцикла се не може звати „.“

en: A file cannot be called “.”
sr: Датотека се не може звати „.“

en: A folder cannot be called “..”
sr: Фасцикла се не може звати „..“

en: A file cannot be called “..”
sr: Датотека се не може звати „..“

en: Folder name is too long
sr: Назив фасцикле је предугачак

en: File name is too long
sr: Назив датотеке је предугачак

note: We must warn about the side effect
en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden
sr: Фасцикле чији назив почиње са знаком „.“ су скривене

en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden
sr: Датотеке чији назив почиње са знаком „.“ су скривене

en: A folder with that name already exists
sr: Фасцикла са овим називом већ постоји

en: A file with that name already exists
sr: Датотека са овим називом већ постоји

en: Searching…
sr: Претражујем…

en: Loading…
sr: Учитавам…

en: Examples:
sr: Примери:

en: Could not paste files
sr: Не могу да убацим датотеке

en: Cannot paste files into Starred
sr: Не могу да убацим датотеке у омиљено

en: Cannot paste files into Recent
sr: Не могу да убацим датотеке у недавно

en: Cannot paste files into Trash
sr: Не могу да убацим датотеке у смеће

en: Permissions do not allow pasting files in this directory
sr: Недовољно овлашћења за убацивање датотека унутар ове фасцикле

en: “%s” selected
sr: „%s“ је изабрано

en: %'d folder selected | %'d folders selected
sr[0]: Изабрана је %'d фасцикла
sr[1]: Изабране су %'d фасцикле
sr[2]: Изабрано је %'d фасцикли
sr[3]: Изабрана је једна фасцикла

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
sr[0]: (садржи %'d ставку)
sr[1]: (садржи %'d ставке)
sr[2]: (садржи %'d ставки)
sr[3]: (садржи једну ставку)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
sr[0]: (садрже укупно %'d ставку)
sr[1]: (садрже укупно %'d ставке)
sr[2]: (садрже укупно %'d ставки)
sr[3]: (садрже укупно једну ставку)

en: %'d item selected | %'d items selected
sr[0]: Изабрана је %'d ставка
sr[1]: Изабране су %'d ставке
sr[2]: Изабрано је %'d ставки
sr[3]: Изабрана је једна ставка

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
sr[0]: Изабрана је %'d друга ставка
sr[1]: Изабране су %'d друге ставке
sr[2]: Изабрано је %'d других ставки
sr[3]: Изабрана је једна друга ставка

en: Search _Settings
sr: Подешавања п_ретраге

en: Search _Everywhere
sr: Пр_етражи свуда

en: More locations can be added to search in the settings
sr: Можете додати још места за претрагу у подешавања

note: Translators: %s is the name of the search location formatted for display
en: No matches in “%s”
sr: Нема поклапања у „%s“

en: No Results Found
sr: Нема резултата

en: Trash is Empty
sr: Смеће је празно

en: No Starred Files
sr: Нема датотека са звездом

en: No Recent Files
sr: Нема недавних датотека

en: No Known Connections
sr: Нема познатих повезивања

en: Enter an address to connect to a network location.
sr: Унесите адресу да се повежете на локацију мреже.

en: Folder is Empty
sr: Фасцикла је празна

en: Select Move Destination
sr: Изабери одредиште премештања

en: Select Copy Destination
sr: Изабери одредиште копирања

en: _Select
sr: _Изабери

en: Select Extract Destination
sr: Изабери одредиште за распаковање

en: Error sending email.
sr: Грешка приликом слања поште.

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to remove “%s”
sr: Не могу да уклоним „%s“

en: Unable to stop drive
sr: Не могу да зауставим уређај

note: Translators: %s is a file name formatted for display
en: Unable to start “%s”
sr: Не могу да покренем „%s“

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
sr[0]: Нова фасцикла са избором (%'d ставка)
sr[1]: Нова фасцикла са избором (%'d ставке)
sr[2]: Нова фасцикла са избором (%'d ставки)
sr[3]: Нова фасцикла са избором (%'d ставка)

en: Open With %s
sr: Отвори помоћу %s

en: Run
sr: Покрени

en: Extract
sr: Распакуј

en: Extract to…
sr: Распакуј у…

en: Open
sr: Отвори

en: _Start
sr: _Покрени

en: _Connect
sr: _Повежи се

en: _Start Multi-disk Drive
sr: _Покрени уређај са више дискова

en: U_nlock Drive
sr: _Откључај уређај

en: Stop Drive
sr: Заустави уређај

en: _Safely Remove Drive
sr: _Безбедно уклони уређај

en: _Disconnect
sr: _Прекини везу

en: _Stop Multi-disk Drive
sr: _Заустави уређај са више диска

en: _Lock Drive
sr: _Закључај уређај

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: Dropped Text.txt
sr: Превучено.txt

en: Drag and drop is not supported.
sr: Превлачење и пуштање није подржано.

en: An invalid drag type was used.
sr: Употребљена је неисправна врста превлачења.

[ctx: Stop an ongoing operation]
en: Stop
sr: Заустави

en: Content View
sr: Преглед садржаја

en: View of the current location
sr: Преглед тренутне локације

note: Translators: this refers to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions the user has in a directory.
en: None
sr: Ништа

en: Network
sr: Мрежа

en: Starred
sr: Са звездом

en: Files in the trash are permanently deleted after 1 hour
sr: Датотеке из смећа се трајно бришу након једног сата

en: Files in the trash are permanently deleted after %d day | Files in the trash are permanently deleted after %d days
sr[0]: Датотеке из смећа се трајно бришу након %d дана.
sr[1]: Датотеке из смећа се трајно бришу након %d дана.
sr[2]: Датотеке из смећа се трајно бришу након %d дана.
sr[3]: Датотеке из смећа се трајно бришу након једног дана.

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu
sr: Извршне датотеке из ове фасцикле ће се појавити у менију Скрипте

en: This folder is shared over the network
sr: Ова фасцикла је дељена на мрежи

en: Turn on File Sharing to share this folder over the network
sr: Укључите дељење датотека да бисте поделили ову фасциклу преко мреже

en: Sharing Settings
sr: Подешавања дељења

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents
sr: Ставите датотеке у ову фасциклу да их користите као шаблоне за нове документе

en: _Learn More
sr: _Сазнај више

en: _Empty Trash…
sr: _Избаци смеће…

en: _Trash Settings
sr: По_дешавања смећа

en: Clear Entry
sr: Очисти унос

en: Go to Location
sr: Иди на место

en: Running as root is not supported. Consider running `nautilus admin:///` instead.
sr: Покретање са администраторског налога није подржано. Уместо овога покрените програм наредбом „nautilus admin:///“.

en: Anything
sr: Било шта

en: Folders
sr: Фасцикле

en: Documents
sr: Документа

en: Illustration
sr: Илустрација

en: Music
sr: Музика

en: PDF / PostScript
sr: ПДФ / Постскрипт

en: Picture
sr: Слика

en: Text File
sr: Текстуална датотека

en: This link cannot be used because it has no target.
sr: Не можете користити ову везу зато што нема одредиште.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
sr: Не можете користити везу зато што не постоји њено одредиште „%s“.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
sr: Веза „%s“ је неисправна. Да је преместим у смеће?

en: Mo_ve to Trash
sr: Премести у _смеће

en: The link “%s” is broken.
sr: Веза „%s“ је неисправна.

en: Are you sure you want to open all files?
sr: Сигурно желите да отворите све датотеке?

en: This will open %d separate tab and window. | This will open %d separate tabs and windows.
sr[0]: Ово ће отворити %d засебан језичак и прозор.
sr[1]: Ово ће отворити %d засебна језичка и прозора.
sr[2]: Ово ће отворити %d засебних језичака и прозора.
sr[3]: Ово ће отворити један засебан језичак и прозор.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
sr[0]: Ово ће отворити %d засебан језичак.
sr[1]: Ово ће отворити %d засебна језичка.
sr[2]: Ово ће отворити %d засебних језичака.
sr[3]: Ово ће отворити један засебан језичак.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
sr[0]: Ово ће отворити %d засебан прозор.
sr[1]: Ово ће отворити %d засебна прозора.
sr[2]: Ово ће отворити %d засебних прозора.
sr[3]: Ово ће отворити један засебан прозор.

en: _Open All
sr: _Отвори све

en: Could Not Display “%s”
sr: Не могу да прикажем „%s“

en: The file is of an unknown type
sr: Непозната врста датотеке

en: There is no app installed for “%s” files
sr: Није инсталиран програм за отварање „%s“ датотека

en: _Select App
sr: _Изабери програм

en: There was an internal error trying to search for apps:
sr: Дошло је до грешке приликом тражења програма:

en: Unable to search for app
sr: Не могу да нађем програм

en: _Search in Software
sr: По_тражи у Програмима

en: There is no app installed for “%s” files. Do you want to search for an app to open this file?
sr: Програм за отварање „%s“ датотека није инсталиран. Да ли желите да потражите програм који може да отвори ову датотеку?

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
sr: Не могу да приступим месту

en: Unable to start location
sr: Не могу да покренем место

en: Opening “%s”.
sr: Отварам „%s“.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
sr[0]: Отварам %d ставку.
sr[1]: Отварам %d ставке.
sr[2]: Отварам %d ставки.
sr[3]: Отварам ставку.

en: _Close
sr: _Затвори

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
sr: Повеж_и се

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
sr: О_ткажи

en: Unable to get remote server location
sr: Не могу да добијем место удаљеног сервера

en: AppleTalk
sr: ЕплТок (AppleTalk)

en: File Transfer Protocol
sr: Протокол за пренос датотека (ФТП)

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
sr: „ftp://“ или „ftps://“

en: Network File System
sr: Мрежни систем датотека (НФС)

en: Samba
sr: Самба

en: SSH File Transfer Protocol
sr: Протокол за пренос датотека преко ССХ-а

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
sr: „sftp://“ или „ssh://“

en: WebDAV
sr: ВебДАВ

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
sr: „dav://“ или „davs://“

note: Online accounts do not currently have a target URI.
en: Online Account
sr: Налози на мрежи

note: Translators: This refers to network places which are currently mounted
en: Connected
sr: Повезано

note: Translators: This refers to network servers the user has previously connected to
en: Previous
sr: Претходно

en: Available on Current Network
sr: Доступно на тренутној мрежи

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
sr: Покушавате да замените одредишну фасциклу „%s“ симболичком везом.

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
sr: Ово није дозвољено како би се избегло брисање садржаја одредишне фасцикле.

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
sr: Преименујте симболичку везу или притисните дугме за прескакање.

en: Merge folder “%s”?
sr: Да спојим фасциклу „%s“?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
sr: Приликом спајања ће бити затражена потврда замене већ постојећих датотека и фасцикли.

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
sr: Старија фасцикла са овим називом већ постоји у „%s“.

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
sr: Новија фасцикла са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
sr: Друга фасцикла са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Replace folder “%s”?
sr: Да заменим фасциклу „%s“?

en: Replacing it will remove all files in the folder.
sr: Заменом ћете уклонити све датотеке у фасцикли.

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
sr: Фасцикла са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Replace file “%s”?
sr: Да заменим датотеку „%s“?

en: Replacing it will overwrite its content.
sr: Замена ће преписати њен садржај.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
sr: Старија датотека са овим називом већ постоји у „%s“.

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
sr: Новија датотека са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
sr: Друга датотека са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Original Folder
sr: Изворна фасцикла

en: Contents:
sr: Садржај:

en: Original File
sr: Изворна датотека

en: Size:
sr: Величина:

en: Type:
sr: Врста:

en: Last modified:
sr: Датум измене:

en: Merge With
sr: Споји са

en: Replace With
sr: Замени са

en: Merge Folder
sr: Споји фасциклу

en: File and Folder Conflict
sr: Сукоб датотеке и фасцикле

en: File Conflict
sr: Сукоб датотека

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains apps that can open the archive.
sr: Архиве заштићене лозинком још нису подржане. Овај списак садржи програме који могу отворити архиву.

en: “%s” is password-protected.
sr: „%s“ је заштићена лозинком.

en: Current Folder Menu
sr: Мени тренутне фасцикле

note: Translators: This is the label used in the pathbar when seeing * the root directory (also known as /)
en: Operating System
sr: Оперативни систем

note: Translators: This is the filesystem root directory (also known * as /) when seen as administrator
en: Administrator Root
sr: Администраторска партиција

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Open Read-Only
sr: Отвори само за читање

note: Translators: Both %s will be replaced with formatted timestamps.
en: Examples: “%s”, “%s”
sr: Примери: „%s“ у „%s“

en: Single-Click
sr: Један клик

en: Double-Click
sr: Двоструки клик

en: On This Device Only
sr: Само на овом уређају

en: All Locations
sr: Сва места

en: Never
sr: Никад

en: All Files
sr: Све датотеке

en: All Folders
sr: Све фасцикле

en: Cancelled
sr: Отказано

en: Preparing
sr: Припремам

note: Translators: This describes an operation, such as copying or compressing files, as being completed.
en: Operation Completed
sr: Радња је завршена

en: File Operations
sr: Радње над датотекама

en: Show Details
sr: Прикажи детаље

en: %'d file operation active | %'d file operations active
sr[0]: У току је %'d радња над датотекама
sr[1]: У току су %'d радње над датотекама
sr[2]: У току је %'d радњи над датотекама
sr[3]: У току је радња над датотекама

en: All file operations have been completed
sr: Све радње над датотекама су завршене

en: Read and Write
sr: Читање и уписивање

en: Create and Delete Files
sr: Стварање и брисање датотека

en: Read and Write, No Access
sr: Читање и писање, без приступа

en: Read-Only
sr: Само читање

en: Access Files
sr: Приступ датотекама

en: List Files Only
sr: Само приказ датотека

en: Write-Only
sr: Само за писање

en: Write-Only, No Access
sr: Само писање, без приступа

en: Access-Only
sr: Само за приступање

en: Custom icon removed
sr: Произвољна иконица је уклоњена

en: _Undo
sr: _Опозови

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
sr: Не можете у исто време доделити више од једне произвољне иконице!

en: Please drop just one image to set a custom icon.
sr: Превуците само једну слику да бисте поставили иконицу.

en: The file that you dropped is not local.
sr: Датотека коју сте пустили није локална.

en: You can only use local images as custom icons.
sr: Можете користити само локалне слике за иконице.

en: The file that you dropped is not an image.
sr: Датотека коју сте пустили није слика.

note: Unmarks a file as starred (starred)
en: Unstar
sr: Уклони звездицу

[ctx: Verb]
en: Star
sr: Додај звездицу

en: %d Selected Item | %d Selected Items
sr[0]: %d изабрана ставка
sr[1]: %d изабране ставке
sr[2]: %d изабраних ставки
sr[3]: %d изабрана ставка

en: Cancel Group Change?
sr: Да одустанем од измене групе?

en: Cancel Owner Change?
sr: Да одустанем од измене власника?

en: Multiple
sr: Вишеструко

en: Empty folder
sr: Празна фасцикла

en: Contents unreadable
sr: Садржај је нечитљив

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
sr[0]: %'d ставка, величине %s
sr[1]: %'d ставке, укупне величине %s
sr[2]: %'d ставки, укупне величине %s
sr[3]: %'d ставка, величине %s

en: (some contents unreadable)
sr: (део садржаја је нечитљив)

note: Translators: %s will be filled with a filesystem type, such as 'ext4' or 'msdos'.
en: %s Filesystem
sr: %s систем датотека

en: The permissions of “%s” could not be determined.
sr: Не могу да утврдим овлашћења за „%s“.

en: Select Custom Icon
sr: Изабери произвољну иконицу

en: Search may be slow and will not include subfolders or file contents
sr: Претрага може бити спора и неће укључити подфасцикле или садржаје датотека

en: Search may be slow and will not include file contents
sr: Претрага може бити спора и неће укључити садржаје датотека

en: Remote Location
sr: Удаљена локација

en: External Drive
sr: Спољни диск

en: Folder Not in Search Locations
sr: Фасцикла није унутар места за претрагу

en: Subfolders Not in Search Locations
sr: Подфасцикле нису унутар места за претрагу

en: Some subfolders will not be included in search results
sr: Неке подфасцикле неће бити укључене у резултате претраге

en: Search will be slower and will not include file contents for some folders
sr: Претрага ће успорити и неће укључити садржаје датотека у неким фасциклама

note: translators: This opens the search panel in the Settings app.
en: _Search Settings
sr: Пос_тавке претраге

en: Filter Search Results
sr: Филтрирај резултате претраге

en: Search Information
sr: Информације о претрази

en: Search current folder
sr: Претражи тренутну фасциклу

en: Search everywhere
sr: Претражи свуда

en: Rename Folder
sr: Преименуј фасциклу

en: Rename File
sr: Преименуј датотеку

en: Search for “%s”
sr: Пронађи „%s“

en: Date Used
sr: Датум коришћења

en: Date Created
sr: Датум настанка

en: Date Modified
sr: Датум измене

note: trash
en: Trash
sr: Смеће

en: Disconnect
sr: Прекини везу

en: Eject
sr: Избаци

en: Unmount
sr: Откачи

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
sr: Отвори %s

en: Open Personal Folder
sr: Отвори личну фасциклу

en: Recent
sr: Недавно

en: Recent Files
sr: Недавне датотеке

en: Starred Files
sr: Датотеке са звездицом

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Open the contents of your desktop in a folder
sr: Отворите садржај ваше радне површи унутар фасцикле

en: Open Network Locations
sr: Отвори мрежна места

en: Open Trash
sr: Отвори смеће

en: Mount and Open “%s”
sr: Закачи и отвори „%s“

en: New bookmark
sr: Нови обележивач

en: Add a new bookmark
sr: Додај нови обележивач

note: Translators: This means that unlocking an encrypted storage * device failed. %s is the name of the device.
en: Error unlocking “%s”
sr: Грешка при откључавању уређаја „%s“

en: This name is already taken
sr: Овај назив је већ заузет

en: _Rename
sr: П_реименуј

en: Unable to stop “%s”
sr: Не могу да зауставим „%s“

en: Unable to poll “%s” for media changes
sr: Не могу да питам „%s“ о изменама медија

en: Open in New _Tab
sr: Отвори у новом _језичку

en: Open in New _Window
sr: Отвори у но_вом прозору

en: _Remove from Bookmarks
sr: Ук_лони из обележивача

en: File History _Settings…
sr: _Поставке историјата датотека…

en: Trash _Settings…
sr: _Поставке смећа…

en: _Mount
sr: _Прикачи

en: _Unmount
sr: _Откачи

en: _Eject
sr: _Избаци

en: _Detect Media
sr: Про_нађи медијум

en: _Power On
sr: _Укључи

en: _Connect Drive
sr: _Повежи уређај

en: _Start Multi-disk Device
sr: _Покрени уређај са више дискова

en: _Unlock Device
sr: Откљ_учај уређај

en: _Stop
sr: _Заустави

en: _Disconnect Drive
sr: _Откачи уређај

en: _Stop Multi-disk Device
sr: _Заустави уређај са више дискова

en: _Lock Device
sr: _Закључај уређај

en: Format…
sr: Форматирај…

en: Properties
sr: Својства

en: Device
sr: Уређај

en: Sidebar
sr: Бочна површ

en: List of common shortcuts, mountpoints, and bookmarks.
sr: Списак честих пречица, тачака качења и обележивача.

en: starred
sr: озвездано

en: unstarred
sr: без звездице

en: You can stop this operation by clicking cancel.
sr: Можете прекинути ову радњу притиском на „Откажи“.

en: New tab
sr: Нови језичак

en: Close current view
sr: Затвори тренутни преглед

note: Translators: only one item has been moved to trash and %s is its name.
en: “%s” moved to trash
sr: Ставка „%s“ премештена у смеће

note: Translators: one or more items might have been moved to trash, and %d * is the count.
en: %d file moved to trash | %d files moved to trash
sr[0]: %d датотека је премештена у смеће
sr[1]: %d датотеке су премештене у смеће
sr[2]: %d датотека је премештено у смеће
sr[3]: Једна датотека је премештена у смеће

note: Translators: one item has been unstarred and %s is its name.
en: “%s” unstarred
sr: Уклоњена је звезда са ставке „%s“

note: Translators: one or more items have been unstarred, and %d * is the count.
en: %d file unstarred | %d files unstarred
sr[0]: Уклоњена је звезда са %d датотеке
sr[1]: Уклоњена је звезда са %d датотеке
sr[2]: Уклоњена је звезда са %d датотеке
sr[3]: Уклоњена је звезда са датотеке

en: _Redo
sr: _Понови

en: The GNOME Project
sr: Пројекат Гном

en: No plugins currently installed.
sr: Тренутно нема инсталираних прикључака.

en: Currently installed plugins:
sr: Тренутно инсталирани прикључци:

en: For bug testing only, the following command can be used:
sr: Само за тестирање грешака, може се користити следећа наредба:

en: Parent folder
sr: Родитељска фасцикла

en: Back
sr: Назад

en: Forward
sr: Напред

en: Search Everywhere
sr: Претражи свуда

en: Find files and folders in all search locations
sr: Пронађи датотеке и фасцикле на свим местима за претрагу

en: Search Settings
sr: Поставке претраге

en: Unable to display the contents of this folder.
sr: Не могу да прикажем садржај ове фасцикле.

en: This location doesn’t appear to be a folder.
sr: Изгледа да ово место није фасцикла.

en: Unable to find “%s”. Please check the spelling and try again.
sr: Не могу да пронађем „%s“. Проверите правопис и покушајте поново.

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
sr: Не могу да пронађем затражену датотеку. Проверите правопис и покушајте поново.

en: “%s” locations are not supported.
sr: „%s“ места нису подржана.

en: Unable to handle this kind of location.
sr: Наутилус не подржава ову врсту места.

en: Unable to access the requested location.
sr: Не могу да приступим захтеваном месту.

en: Don’t have permission to access the requested location.
sr: Немате овлашћења за приступ захтеваном месту.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
sr: Не могу да пронађем затражено место. Проверите да ли сте добро укуцали или проверите подешавања мреже.

note: This case can be hit when server application is not installed * or is inactive in the system user is trying to connect to.
en: The server has refused the connection. Typically this means that the firewall is blocking access or that the remote service is not running.
sr: Сервер је одбио везу. Ово обично значи да је заштитни зид блокирао приступ или да удаљена услуга није покренута.

en: Unhandled error message: %s
sr: Необрађена порука грешке: %s

en: Open with:
sr: Отвори програмом:

en: New _Folder…
sr: Нова _фасцикла…

en: New _Document
sr: Нови _документ

en: Open _With…
sr: От_вори помоћу…

en: Open in Consol_e
sr: Отвори у конзол_и

en: _Paste
sr: _Налепи

en: Paste as _Link
sr: Налепи као _везу

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: _Visible Columns…
sr: Приказане _колоне…

en: _Captions…
sr: _Натписи…

en: Empty _Trash…
sr: Из_баци смеће…

en: P_roperties
sr: Осо_бине

en: _Extract
sr: Распак_уј

en: E_xtract to…
sr: Распакуј _у…

en: _Run as a Program
sr: Пок_рени као програм

en: _Open Item Location
sr: Отвори _путању ставке

en: _Scripts
sr: _Скрипте

en: _Open Scripts Folder
sr: _Отвори фасциклу са скриптама

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: _Copy
sr: _Умножи

en: Move to…
sr: Премести у…

en: Copy to…
sr: Умножи у…

en: Rena_me…
sr: Преи_менуј…

en: _Paste Into Folder
sr: Налепи _у фасциклу

en: Create _Link
sr: Направи _везу

en: C_ompress…
sr: _Запакуј…

en: Set as Background…
sr: Постави за позадину…

note: Translators: This is the transitive verb meaning 'to send via email' (e.g. 'email this document to Angela).
en: Email…
sr: _Е-пошта…

en: _Delete From Trash…
sr: _Обриши из смећа…

en: _Delete Permanently…
sr: _Трајно обриши…

en: _Restore From Trash
sr: _Поврати из смећа

en: _Remove From Recent
sr: Уклони из _недавних

en: _Copy Address
sr: Умножи _адресу

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Properties
sr: _Особине

en: R_eload
sr: _Освежи

en: St_op
sr: _Заустави

en: Add to _Bookmarks
sr: Додај у о_бележиваче

en: Remove from _Bookmarks
sr: Уклони из о_бележивача

en: _Star Folder
sr: _Додај звездицу фасцикли

en: _Unstar Folder
sr: _Уклони звездицу са фасцикле

en: _Copy Location
sr: Умножи _место

en: _Open in File Manager
sr: Отвори у управнику _датотека

en: Paste as Lin_k
sr: Уметни као ве_зу

[ctx: Sort Criterion]
note: This is used to sort by name in the toolbar view menu
en: _A-Z
sr: Од _А до Ш

[ctx: Sort Criterion]
note: This is used to sort by name, in descending order in the toolbar view menu
en: _Z-A
sr: Од _Ш до А

en: Last _Modified
sr: Према датуму последње из_мене

en: _First Modified
sr: Према датуму _прве измене

en: _Size
sr: Према _величини

en: _Type
sr: Према _врсти

en: Last _Trashed
sr: Последње бачено у _смеће

en: Choose an app to open the selected files
sr: Изабери апликацију за отварање изабраних датотека

en: Always use for this file type
sr: Увек користи за датотеке ове врсте

en: Automatic Numbers
sr: Аутоматски бројеви

en: Metadata
sr: Метаподаци

en: Creation Date
sr: Датум настанка

en: Season Number
sr: Број сезоне

en: Episode Number
sr: Број епизоде

en: Track Number
sr: Број нумере

en: Artist Name
sr: Извођач

en: Album Name
sr: Наслов албума

en: Original File Name
sr: Изворни назив датотеке

en: Rename _using a template
sr: Преименуј помоћу _шаблона

en: Find and replace _text
sr: Нађи и _замени текст

note: Translators: Translators: This is a noun, not a verb
en: Format
sr: Формат

en: Add
sr: Додај

en: Automatic Numbering Order
sr: Редослед аутоматског нумерисања

[ctx: title]
en: Replace
sr: Замени

en: Existing Text
sr: Постојећи текст

en: Next Conflict
sr: Следећи сукоб

en: Previous Conflict
sr: Претходни сукоб

en: Visible Columns
sr: Видљиве колоне

en: This folder uses custom settings
sr: Ова фасцикла користи прилагођена подешавања

en: _Revert
sr: _Врати

en: _Only Apply to Current Folder
sr: Примени _само на тренутну фасциклу

en: Move _Up
sr: Премести _горе

en: Move _Down
sr: Премести _доле

en: Compress Files and Folders
sr: Запакуј датотеке и фасцикле

en: C_ompress
sr: _Запакуј

en: Archive _Name
sr: _Назив архиве

en: Co_mpression Method
sr: Начин па_ковања

en: Encryption
sr: Шифровање

en: Encrypt contents of the archive with a password when the compression method supports password-protection.
sr: Шифрује садржај архиве помоћу лозинке уколико начин паковања подржава заштиту лозинком.

en: _Password
sr: _Лозинка

en: _Confirm Password
sr: Потврди лозин_ку

en: Pick Date
sr: Изабери датум

en: Add Date Filter
sr: Додај филтер датума

en: Filter by Date
sr: Филтер по датуму

en: _Date Range
sr: Опсег да_тума

en: Single Day
sr: Један дан

en: ± 1 day
sr: ± 1 дан

en: ± 3 days
sr: ± 3 дана

en: ± 7 days
sr: ± 7 дана

en: ± 14 days
sr: ± 14 дана

en: Specify Range
sr: Задај опсег

en: _Date
sr: _Датум

en: Fro_m
sr: _Од

en: _To
sr: _До

en: _Filter
sr: _Филтер

en: Show Sidebar
sr: Прикажи бочну површ

en: New Folder
sr: Нова фасцикла

en: Edit File Name
sr: Уреди назив датотеке

en: Reset File Name
sr: Поништи назив датотеке

en: File Name
sr: Назив датотеке

[ctx: File Chooser tooltips]
note: Translators: 'Show' is a verb
en: Show Options
sr: Прикажи опције

en: Visible Files Filter
sr: Филтер видљивих датотека

en: Select a _new name for the destination
sr: Изабери _нови назив за одредиште

en: R_eset
sr: По_ново постави

en: _Apply this action to all files and folders
sr: Примени ову _радњу за све датотеке и фасцикле

en: Change Permissions for Enclosed Files
sr: Измени овлашћења за садржане датотеке

en: C_hange
sr: _Измени

en: _Files
sr: _Датотеке

en: F_olders
sr: _Фасцикле

en: Fi_les
sr: Д_атотеке

en: Fol_ders
sr: Фа_сцикле

en: Others
sr: Друго

en: Fil_es
sr: Да_тотеке

en: Folde_rs
sr: Фас_цикле

en: Select Items Matching
sr: Означи ставке по услову

en: Pattern
sr: Образац

en: Grid View Captions
sr: Натписи приказа мреже

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
sr: Додајте податке који ће бити приказани испод назива датотека и фасцикли. Више података ће бити приказано када увећате.

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Fi_rst
sr: _Први

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: Seco_nd
sr: _Други

[ctx: the n-th position of an icon caption]
note: Translators: This is an ordinal number
en: T_hird
sr: _Трећи

en: Full Text Match
sr: Поклапање тачног текста

en: Server Addresses
sr: Адресе сервера

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
sr: Адресе сервера се праве на основу префикса протокола и адресе. На пример:

en: Available Protocols
sr: Доступни протоколи

en: Prefix
sr: Префикс

en: Server address
sr: Адреса сервера

en: Server Address Information
sr: Подаци о адреси сервера

en: _Folder Name
sr: Назив _фасцикле

en: _Create
sr: _Направи

en: Password Required
sr: Потребна је лозинка

en: Enter password…
sr: Унесите лозинку…

en: General
sr: Опште

en: Sort _Folders Before Files
sr: Поређај _фасцикле пре датотека

en: _Expandable Folders in List View
sr: _Прошириве фасцикле у прегледу списка

en: _Action to Open Items
sr: _Радња за отварање ставки

en: Optional Context Menu Actions
sr: Изборне радње у контекстуалном менију

en: Show more actions in the menus. Keyboard shortcuts can be used even if the actions are not shown.
sr: Прикажи више радњи у менијима. Пречице на тастатури се могу користити чак и када ове радње нису приказане.

en: _Delete Permanently
sr: _Трајно обриши

en: Performance
sr: Учинковитост

en: These features may cause slowdowns and excess network usage, especially when browsing files outside this device, such as on a remote server.
sr: Ове могућности могу узроковати успорења и повећану употребу мреже, нарочито при прегледању датотека ван овог рачунара, као што је удаљени сервер.

en: Search in Su_bfolders
sr: Тражи у по_дфасциклама

en: Show _Thumbnails
sr: Приказуј _умањене слике

en: _Count Number of Files in Folders
sr: Пре_број датотеке у фасциклама

en: Date and Time Format
sr: Формат датума и времена

en: Choose how dates and times are displayed in list and grid views.
sr: Изабери како се датум и време приказује у приказу списка и мреже.

en: _Simple
sr: _Једноставно

en: Deta_iled
sr: _Детаљно

en: Show File Operations
sr: Прикажи радње над датотекама

en: Set Custom Icon
sr: Постави произвољну иконицу

en: Remove Custom Icon
sr: Уклони произвољну иконицу

en: Unknown Filesystem
sr: Непознати систем датотека

en: total
sr: укупно

note: Translators: Refers to the capacity of the filesystem
en: used
sr: искоришћено

note: Translators: Refers to the capacity of the filesystem
en: free
sr: слободно

note: Translators: Disks refers to GNOME Disks.
en: _Open in Disks
sr: _Отвори у Дисковима

en: _Link Target
sr: О_дредиште везе

en: Open the Target's Location
sr: Отвори место одредишта

en: Parent _Folder
sr: Родитељска _фасцикла

en: Open Parent Folder
sr: Отвори родитељску фасциклу

en: _Permissions
sr: Ов_лашћења

en: _Executable as Program
sr: Изв_рши као програм

en: Set Custom Permissions
sr: Постави прилагођена овлашћења

en: Unknown Permissions
sr: Непозната овлашћења

en: The permissions of the selected files could not be determined
sr: Не могу да утврдим овлашћења за изабране датотеке

en: Only the owner can edit these permissions
sr: Само власник може изменити ова овлашћења

en: _Owner
sr: _Власник

en: Access
sr: Приступ

en: Folder Access
sr: Приступ фасцикли

en: File Access
sr: Приступ датотеци

en: _Group
sr: _Група

en: Other Users
sr: Други корисници

en: Security Context
sr: Безбедносни контекст

en: Change Permissions for _Enclosed Files…
sr: Измени овлашћења за _садржане датотеке…

en: New Filename
sr: Нови назив датотеке

en: File Types
sr: Врсте датотека

en: _Audio
sr: _Звук

en: _Documents
sr: _Документи

en: _Folders
sr: _Фасцикле

en: _Images
sr: _Слике

en: _PDF
sr: _ПДФ

en: _Spreadsheets
sr: _Рачунске таблице

en: Te_xt
sr: _Текст

en: _Videos
sr: _Видео

en: Specific Type
sr: Одређена врста

note: Translators: This refers to a date time
en: Used
sr: Коришћено

en: _Today
sr: _Данас

en: _Yesterday
sr: _Јуче

en: Past _Week
sr: Прошле _седмице

en: Past _Month
sr: Прошлог _месеца

en: Past Y_ear
sr: Прошле _године

en: Custom Date Range
sr: Произвољан опсег датума

en: Text Matching
sr: Поклапање текста

en: _Content & Filename
sr: _Садржај и назив датотеке

en: Search Inside Files
sr: Потражи унутар датотека

en: _Only Filename
sr: Само _назив датотеке

en: Don't Search Inside Files
sr: Не претражуј унутар датотека

en: Only Co_ntents
sr: Само садр_жај

en: Add File Type Filter
sr: Додај филтер врсте датотека

en: _Add
sr: _Додај

en: Search for file types
sr: Потражи врсте датотека

en: Search File Types
sr: Потражи врсте датотека

en: Search by type, name, or description
sr: Претрага по врсти, називу или опису

en: Try a different search
sr: Пробајте другачију претрагу

en: Search Current Folder
sr: Претражи тренутну фасциклу

en: Icon Size
sr: Величина иконице

[ctx: menu item]
note: Sort section. The toolbar code assumes this is the second item of this * menu model. Its contents is provided by the view. Translators: a menu item in a group of sorting options in a toolbar menu, with criterions such as "A-Z" or "Last Modified".
en: Sort
sr: Поређај

en: Show _Hidden Files
sr: Прикажи с_кривене датотеке

en: Captions…
sr: Натписи…

note: Translators: This is a noun, meaning the options pertaining to the view.
en: View Options
sr: Опције прегледа

en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Zoom In
sr: Увећај

en: New _Window
sr: Нови _прозор

en: New _Tab
sr: Нови _језичак

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на та_статури

en: _Help
sr: По_моћ

en: _About Files
sr: _О програму

en: _New Tab
sr: Нови _језичак

en: Re_store Closed Tab
sr: Вра_ти затворени језичак

en: Move Tab to New _Window
sr: Помери језичак у но_ви прозор

note: Translators: use “Move Tab _Right” for RTL languages
en: Move Tab _Left
sr: Помери језичак у_лево

note: Translators: use “Move Tab _Left” for RTL languages
en: Move Tab _Right
sr: Помери језичак у_десно

en: _Close Tab
sr: _Затвори језичак

en: Close _Other Tabs
sr: Затвори _остале језичке

en: Main Menu
sr: Главни мени

[ctx: shortcuts dialog]
en: Actions
sr: Радње

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open
sr: Отвори

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open in New Tab
sr: Отвори у новој картици

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open in New Window
sr: Отвори у новом прозору

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Item Location (Search and Recent Only)
sr: Отвори место ставке (само претрага и недавно)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open With Default App
sr: Отвори подразумеваном апликацијом

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Current Directory in Console
sr: Отвори тренутни директоријум у конзоли

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Current Folder Menu
sr: Отвори мени тренутне фасцикле

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Context Menu
sr: Отвори контекстни мени

[ctx: shortcuts dialog]
en: Create Folder
sr: Направи фасциклу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Cut
sr: Исеци

[ctx: shortcuts dialog]
en: Copy
sr: Умножи

[ctx: shortcuts dialog]
en: Paste
sr: Налепи

[ctx: shortcuts dialog]
en: Rename
sr: Преименуј

[ctx: shortcuts dialog]
en: Undo
sr: Опозови

[ctx: shortcuts dialog]
en: Redo
sr: Врати

[ctx: shortcuts dialog]
en: Move to Trash
sr: Премести у смеће

[ctx: shortcuts dialog]
en: Delete Permanently
sr: Трајно обриши

[ctx: shortcuts dialog]
en: Create Link to Copied Item
sr: Направи везу до копиране ставке

[ctx: shortcuts dialog]
en: Create Link to Selected Item
sr: Направи везу до изабране ставке

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show Item Properties
sr: Прикажи својства ставке

[ctx: shortcuts dialog]
en: Bookmark Current Location
sr: Забележи тренутну локацију

[ctx: shortcuts dialog]
en: View
sr: Преглед

[ctx: shortcuts dialog]
en: Zoom In
sr: Увећај

[ctx: shortcuts dialog]
en: Zoom Out
sr: Умањи

[ctx: shortcuts dialog]
en: Reset Zoom
sr: Врати увећање

[ctx: shortcuts dialog]
en: List View
sr: Преглед списком

[ctx: shortcuts dialog]
en: Grid View
sr: Преглед мреже

[ctx: shortcuts dialog]
en: Refresh View
sr: Освежи преглед

[ctx: shortcuts dialog]
en: Expand Folder
sr: Рашири фасциклу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Collapse Folder
sr: Скупи фасциклу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show/Hide Hidden Files
sr: Прикажи/сакриј скривене датотеке

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show/Hide Sidebar
sr: Прикажи/сакриј бочну површ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Select
sr: Изабери

[ctx: shortcuts dialog]
en: Select All
sr: Изабери све

[ctx: shortcuts dialog]
en: Invert Selection
sr: Преокрени избор

[ctx: shortcuts dialog]
en: Select Items Matching
sr: Изабери ставке које се подударају

[ctx: shortcuts dialog]
en: Navigation
sr: Навигација

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go Back
sr: Иди назад

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go Forward
sr: Иди напред

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go Up
sr: Иди горе

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go Down
sr: Иди доле

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go to Home Folder
sr: Иди у личну фасциклу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Enter Location
sr: Унеси путању

[ctx: shortcuts dialog]
en: Location Bar With Root Location
sr: Трака путање са кореном путање

[ctx: shortcuts dialog]
en: Location Bar With Home Location
sr: Трака путање са личном фасциклом

[ctx: shortcuts dialog]
en: Search
sr: Претрага

[ctx: shortcuts dialog]
en: Search Everywhere
sr: Претражи свуда

[ctx: shortcuts dialog]
en: Search Current Folder
sr: Претражи тренутну фасциклу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Windows & Tabs
sr: Прозори и језичци

[ctx: shortcuts dialog]
en: New Window
sr: Нови прозор

[ctx: shortcuts dialog]
en: New Tab
sr: Нови језичак

[ctx: shortcuts dialog]
en: Close Window or Tab
sr: Затвори прозор или језичак

[ctx: shortcuts dialog]
en: Restore Closed Tab
sr: Врати затворени језичак

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go to Previous Tab
sr: Иди на претходни језичак

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go to Next Tab
sr: Иди на следећи језичак

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Tab
sr: Отвори језичак

[ctx: shortcuts dialog]
en: Move Tab Left
sr: Помери језичак улево

[ctx: shortcuts dialog]
en: Move Tab Right
sr: Помери језичак удесно

[ctx: shortcuts dialog]
en: App
sr: Програм

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show Preferences
sr: Прикажи поставке

[ctx: shortcuts dialog]
en: Shortcuts
sr: Пречице

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show Help
sr: Прикажи помоћ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Quit
sr: Изађи
