ncmpc 0.19 - en to pl translation catalogue (257 entries)

en: Key %s assigned to %s and %s
pl: Klawisz %s przypisany do %s oraz %s

en: Chat
pl: Rozmowa

en: Your message
pl: Twoja wiadomość

en: Message could not be sent
pl: Wiadomość nie mogła zostać wysłana

en: Key configuration screen
pl: Ekran konfiguracji klawiszy

en: Quit
pl: Wyjdź

en: Move cursor up
pl: Przesuń kursor w górę

en: Move cursor down
pl: Przesuń kursor w dół

en: Move cursor to the top of screen
pl: Przesuń kursor na początek ekranu

en: Move cursor to the middle of screen
pl: Przesuń kursor na środek ekranu

en: Move cursor to the bottom of screen
pl: Przesuń kursor na koniec ekranu

en: Move cursor to the top of the list
pl: Przesuń kursor na początek listy

en: Move cursor to the bottom of the list
pl: Przesuń kursor na koniec listy

en: Page up
pl: Przesuń o stronę do góry

en: Page down
pl: Przesuń o stronę w dół

en: Range selection
pl: Wybór zakresu

en: Scroll down one line
pl: Przesuń o linijkę w dół

en: Scroll up one line
pl: Przesuń o linijkę do góry

en: Scroll up half a screen
pl: Przesuń o pół ekranu do góry

en: Scroll down half a screen
pl: Przesuń o pół ekranu w dół

en: Select currently playing song
pl: Zaznacz obecnie odtwarzaną piosenkę

en: Help screen
pl: Ekran pomocy

en: Queue screen
pl: Ekran listy odtwarzania

en: Browse screen
pl: Ekran przeglądania

en: Play/Enter directory
pl: Odtwarzaj/Przejdź do katalogu

en: Pause
pl: Wstrzymanie

en: Stop
pl: Zatrzymanie

en: Crop
pl: Przycięcie

en: Next track
pl: Następna ścieżka

en: Previous track
pl: Poprzednia ścieżka

en: Seek forward
pl: Przewiń naprzód

en: Seek backward
pl: Przewiń wstecz

en: Increase volume
pl: Zgłośnij

en: Decrease volume
pl: Przycisz

en: Select/deselect song in queue
pl: Zaznacz/odznacz utwór na liście odtwarzania

en: Select all listed items
pl: Zaznacz wszystkie wyświetlone pozycje

en: Delete song from queue
pl: Usuń utwór z listy odtwarzania

en: Shuffle queue
pl: Przetasuj listę odtwarzania

en: Clear queue
pl: Wyczyść listę odtwarzania

en: Toggle repeat mode
pl: Przełącz tryb powtarzania

en: Toggle random mode
pl: Przełącz tryb losowy

en: Toggle single mode
pl: Przełącz tryb pojedynczej piosenki

en: Toggle consume mode
pl: Przełącz tryb pożerania

en: Toggle crossfade mode
pl: Przełącz tryb przenikania

en: Start a music database update
pl: Rozpocznij aktualizacje bazy piosenek

en: Save queue
pl: Zapisz listę odtwarzania

en: Append song to queue
pl: Dodaj utwór do listy odtwarzania

en: Go to root directory
pl: Przejdź do katalogu głównego

en: Go to parent directory
pl: Przejdź do nadrzędnego katalogu

en: Locate song in browser
pl: Zlokalizuj piosenkę w przeglądarce

en: Move item up
pl: Przesuń element w górę

en: Move item down
pl: Przesuń element w dół

en: Refresh screen
pl: Odśwież ekran

note: translators: toggle between wrapping and non-wrapping search
en: Toggle find mode
pl: Przełącz tryb wyszukiwania

note: translators: the auto center mode always centers the song currently being played
en: Toggle auto center mode
pl: Przełącz tryb automatycznego centrowania

en: Next screen
pl: Następny ekran

en: Previous screen
pl: Poprzedni ekran

en: Swap to most recent screen
pl: Przełącz do najnowszego ekranu

en: Forward find
pl: Wyszukaj naprzód

en: Forward find next
pl: Znajdź następne

en: Backward find
pl: Wyszukaj wstecz

en: Backward find previous
pl: Znajdź poprzednie

note: translators: this queries the user for a string * and jumps directly (while the user is typing) * to the entry which begins with this string
en: Jump to
pl: Skocz do

en: Library page
pl: Strona biblioteki

en: Search screen
pl: Ekran wyszukiwania

en: Change search mode
pl: Zmień tryb wyszukiwania

en: View the selected and the currently playing song
pl: Zobacz zaznaczone i obecnie odtwarzaną piosenkę

en: Lyrics screen
pl: Ekran z tekstem piosenki

note: translators: interrupt the current background action, e.g. stop loading lyrics from the internet
en: Interrupt action
pl: Przerwij zadanie

en: Update Lyrics
pl: Zaktualizuj tekst utworu

en: Edit the current item
pl: Edytuj bieżący element

en: Outputs screen
pl: Ekran z wyjściami dźwiękowymi

en: Chat screen
pl: Ekran rozmowy

en: Word expected
pl: Oczekiwane słowo

en: Malformed hotkey definition
pl: Nieprawidłowa definicja skrótu klawiszowego

note: the hotkey configuration line is incomplete
en: Incomplete hotkey configuration
pl: Niekompletna konfiguracja skrótów klawiszowych

note: the hotkey configuration contains an unknown command
en: Unknown command
pl: Nieznane polecenie

note: translators: ncmpc supports displaying the "elapsed" or "remaining" time of a song being played; in this case, the configuration file contained an invalid setting
en: Bad time display type
pl: Nieprawidłowy tryb wyświetlania czasu

note: an equals sign '=' was expected while parsing a configuration file line
en: Missing '='
pl: Brakujący '='

en: Bad color name
pl: Zła nazwa koloru

en: Incomplete color definition
pl: Niekompletna definicja koloru

en: Invalid number
pl: Nieprawidłowy numer

en: Malformed color definition
pl: Nieprawidłowa definicja koloru

note: an unknown screen name was specified in the configuration file
en: Unknown screen name
pl: Nieznana nazwa ekranu

en: Unknown MPD tag
pl: Nieznany znacznik MPD

en: Invalid search mode
pl: Nieprawidłowy tryb wyszukiwania

en: Unknown search mode
pl: Nieznany tryb wyszukiwania

en: Unknown configuration parameter
pl: Nieznany parametr konfiguracyjny

en: Terminal lacks support for changing colors
pl: Terminal nie obsługuje zmiany kolorów

note: translators: the "delete" command is only possible for playlists; the user attempted to delete a song or a directory or something else
en: Deleting this item is not possible
pl: Usunięcie tego elementu nie jest możliwe

en: Delete playlist %s?
pl: Czy usunąć listę odtwarzania %s?

note: translators: a dialog was aborted by the user
en: Aborted
pl: Anulowano

note: translators: MPD deleted the playlist, as requested by the user
en: Playlist deleted
pl: Lista odtwarzania usunięta

note: translators: caption of the browser screen
en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Loading playlist '%s'
pl: Ładowanie listy odtwarzania %s

en: Adding '%s' to queue
pl: Dodawanie '%s' do listy odtwarzania

en: Movement
pl: Poruszanie

en: Global
pl: Globalne

en: Play
pl: Odtwarzaj

en: Center
pl: Wycentruj

en: Enter directory/Select and play song
pl: Podaj katalog/Wybierz i odtwarzaj piosenkę

en: Delete playlist
pl: Usuń listę odtwarzania

en: New search
pl: Nowe wyszukiwanie

en: Select and play
pl: Wybierz i odtwarzaj

en: View Lyrics
pl: Zobacz teskt piosenki

en: (Re)load lyrics
pl: (Prze)ładuj tekst

note: to translators: this hotkey aborts the retrieval of lyrics from the server
en: Interrupt retrieval
pl: Przerwij pobieranie

en: Download lyrics for currently playing song
pl: Pobierz słowa dla obecnie odtwarzanej piosenki

en: Add or edit lyrics
pl: Dodaj lub zmień treść utworu

en: Save lyrics
pl: Zapisz tekst utworu

en: Delete saved lyrics
pl: Usuń zapisany tekst utworu

en: Enable/disable output
pl: Włącz/wyłącz wyjście

en: Write a message
pl: Napisz wiadomość

en: Keydef screen
pl: Ekran definicji klawiszy

en: Edit keydefs for selected command
pl: Edytuj definicje klawiszy dla wybranego polecenia

en: Remove selected keydef
pl: Usuń wybraną definicję klawiszy

en: Add a keydef
pl: Dodaj definicję klawisza

en: Go up a level
pl: Idź poziom wyżej

en: Apply and save changes
pl: Zastosuj i zapisz zmiany

en: Help
pl: Pomoc

en: y
pl: t

en: Deleted
pl: Usunięto

en: Enter new key for %s:
pl: Podaj nowy skrót dla %s:

en: Ctrl-Space can't be used
pl: Ctrl-Space nie może być użyte

en: Error: key %s is already used for %s
pl: Błąd: klawisz %s już jest używany do %s

en: Assigned %s to %s
pl: Przypisano klawisz %s do %s

en: Add new key
pl: Dodaj nowy klawisz

en: Edit keys for %s
pl: Edytuj klawisze dla %s

en: You have new key bindings
pl: Masz nowe wiązania klawiszy

en: Keybindings unchanged.
pl: Wiązania klawiszy niezmienione.

en: Unable to write configuration
pl: Nie mogę zapisać konfiguracji

en: Error
pl: Błąd

en: Wrote %s
pl: Zapisano %s

en: ===> Apply key bindings
pl: ===> Zastosuj wiązania klawiszy

en: ===> Apply & Save key bindings
pl: ===> Zastosuj i Zapisz wiązania klawiszy

en: Edit key bindings
pl: Edytuj wiązania klawiszy

en: Note: Did you forget to 'Apply' your changes?
pl: Informacja: Zapomniałeś „Zastosować” swoje zmiany?

en: Keys
pl: Klawisze

en: Undefined
pl: Niezdefiniowany

en: Space
pl: Spacja

en: Up
pl: Góra

en: Down
pl: Dół

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Artists
pl: Artyści

en: Albums
pl: Albumy

en: All
pl: Wszystko

en: Songs
pl: Utwory

en: Library
pl: Biblioteka

en: Range selection disabled
pl: Zaznaczanie zakresów wyłączone

en: Range selection enabled
pl: Zaznaczanie zakresów włączone

note: translators: no lyrics were found for the song
en: No lyrics
pl: Brak tekstu utworu

en: Lyrics timeout occurred after %d seconds
pl: Przekroczono limit czasu %d sekund na pobranie tekstu utworu

en: Lyrics
pl: Tekst utworu

note: translators: this message is displayed while data is retrieved
en: loading...
pl: ładowanie…

en: Editor not configured
pl: Nie skonfigurowano edytora

en: Do you really want to start an editor and edit these lyrics?
pl: Czy naprawdę chcesz uruchomić edytor aby zmodyfikować treść utworów?

en: Can't start editor
pl: Nie można uruchomić edytora

en: Editor exited unexpectedly
pl: Edytor niespodziewanie zakończył działanie

note: lyrics for the song were saved on hard disk
en: Lyrics saved
pl: Tekst utworu zapisany

en: Lyrics deleted
pl: Tekst utworu usunięty

en: No saved lyrics
pl: Brak zapisanego tekstu utworu

en: Connecting to %s
pl: Łączenie z %s

en: Error: MPD version %d.%d.%d is too old (%s needed)
pl: Błąd: MPD w wersji %d.%d.%d jest za stary (potrzebny jest %s)

en: Switched to partition '%s'
pl: Przełączono na sekcję '%s'

en: Name
pl: Nazwa

en: Output '%s' enabled
pl: Wyjście „%s” włączone

en: Output '%s' disabled
pl: Wyjście „%s” wyłączone

en: Outputs
pl: Wyjścia

en: Partition
pl: Sekcja

en: Create new partition
pl: Utwórz nową sekcję

en: Shuffled queue
pl: Przetasowano listę odtwarzania

en: Cleared queue
pl: Wyczyszczono listę odtwarzania

note: get path
en: Add
pl: Dodaj

en: Queue
pl: Lista odtwarzania

en: Queue on %s
pl: Lista odtwarzania na %s

note: query the user for a filename
en: Save queue as
pl: Zapisz listę odtwarzania jako

en: Replace %s?
pl: Czy zamienić %s?

note: success
en: Saved %s
pl: Zapisano %s

en: Database update running
pl: Aktualizacja bazy w toku

en: Database update of %s started
pl: Aktualizacja bazy %s rozpoczęta

en: Database update started
pl: Aktualizacja bazy rozpoczęta

en: Repeat mode is on
pl: Tryb powtarzania jest włączony

en: Repeat mode is off
pl: Tryb powtarzania jest wyłączony

en: Random mode is on
pl: Tryb losowy jest włączony

en: Random mode is off
pl: Tryb losowy jest wyłączony

note: "single" mode means that MPD will automatically stop after playing one single song
en: Single mode is on
pl: Tryb pojedynczego utworu jest włączony

en: Single mode is off
pl: Tryb pojedynczego utworu jest wyłączony

note: "consume" mode means that MPD removes each song which has finished playing
en: Consume mode is on
pl: Tryb pożerania jest włączony

en: Consume mode is off
pl: Tryb pożerania jest wyłączony

en: Crossfade %d seconds
pl: Przenikaj %d sekund

en: Database updated
pl: Baza zaktualizowana

en: Find mode: Wrapped
pl: Tryb wyszukiwania: Zawinięty

en: Find mode: Normal
pl: Tryb wyszukiwania: Normalny

en: Auto center mode: On
pl: Tryb automatycznego centrowania: Włączony

en: Auto center mode: Off
pl: Tryb automatycznego centrowania: Wyłączony

en: Find
pl: Znajdź

en: Find backward
pl: Znajdź wstecz

en: Jump
pl: Skocz

en: Unable to find '%s'
pl: Nie można znaleźć '%s'

en: Password
pl: Hasło

en: artist
pl: artysta

en: title
pl: tytuł

en: track
pl: ścieżka

en: name
pl: nazwa

en: genre
pl: rodzaj

en: date
pl: data

en: composer
pl: kompozytor

en: performer
pl: wykonawca

en: comment
pl: komentarz

en: file
pl: plik

en: Title
pl: Tytuł

en: Artist
pl: Artysta

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Artist + Title
pl: Artysta + Tytuł

en: Unrecognized suffix
pl: Nierozpoznany sufiks

en: Bad search tag %s
pl: Nieprawidłowy wyszukiwany znacznik %s

en: No argument for search tag %s
pl: Brak argumentu przy wyszukiwaniu znacznika %s

en: Search
pl: Znajdź

en: Search mode: %s
pl: Tryb szukania: %s

en: Length
pl: Długość

en: Position
pl: Pozycja

en: Composer
pl: Kompozytor

en: Performer
pl: Wykonawca

en: Disc
pl: Dysk

en: Track
pl: Ścieżka

en: Date
pl: Data

en: Genre
pl: Rodzaj

en: Comment
pl: Komentarz

en: Path
pl: Ścieżka

en: Bitrate
pl: Przepływność bitowa

en: Number of artists
pl: Ilość artystów

en: Number of albums
pl: Ilość albumów

en: Number of songs
pl: Ilość piosenek

en: Uptime
pl: Czas od uruchomienia

en: Most recent db update
pl: Ostatnia aktualizacja bazy

en: Playtime
pl: Czas odtwarzania

en: DB playtime
pl: czas odtwarzania w bazie

en: Song viewer
pl: Przeglądarka utworów

en: MPD statistics
pl: statystyki MPD

en: Selected song
pl: Wybrany utwór

en: Currently playing song
pl: Obecnie odtwarzany utwór

en: Song
pl: Utwór

en: Playing:
pl: Odtwarzanie:

en: [Paused]
pl: [Pauza]

en: Unknown color
pl: Nieznany kolor

en: Unknown color field
pl: Nieznany kolor pola

en: Terminal lacks color capabilities
pl: Terminal nie obsługuje kolorów

en: All tracks
pl: Wszystkie ścieżki

en: year
pl: rok

en: years
pl: lata

en: week
pl: tydzień

en: weeks
pl: tygodnie

en: day
pl: dzień

en: days
pl: dni

en: Volume n/a
pl: Głośność: b/d

en: Volume %d%%
pl: Głośność %d%%
