ncmpc 0.11.1 - en to sk translation catalogue (257 entries)

en: Key %s assigned to %s and %s
sk: Kláves %s priradený pre %s a %s

en: Your message
sk: Vaša správa

en: Message could not be sent
sk: Správu sa nepodarilo odoslať

en: Key configuration screen
sk: Okno nastavenia klávesov

en: Quit
sk: Ukončiť

en: Move cursor up
sk: Presunúť kurzor vyššie

en: Move cursor down
sk: Presunúť kurzor nižšie

en: Move cursor to the top of screen
sk: Presunúť kurzor na vrch okna

en: Move cursor to the middle of screen
sk: Presunúť kurzor do stredu okna

en: Move cursor to the bottom of screen
sk: Presunúť kurzor na spodok okna

en: Move cursor to the top of the list
sk: Presunúť kurzor na začiatok zoznamu

en: Move cursor to the bottom of the list
sk: Presunúť kurzor na koniec zoznamu

en: Page up
sk: O stranu vyššie

en: Page down
sk: O stranu nižšie

en: Range selection
sk: Výber rozsahu

en: Scroll down one line
sk: Posunúť o jeden riadok nadol

en: Scroll up one line
sk: Posunúť o jeden riadok nahor

en: Scroll up half a screen
sk: Posunúť o polovicu okna nahor

en: Scroll down half a screen
sk: Posunúť o polovicu okna nadol

en: Select currently playing song
sk: Vybrať práve prehrávanú skladbu

en: Help screen
sk: Okno pomocníka

en: Queue screen
sk: Okno s poradím

en: Browse screen
sk: Okno s prehliadaním

en: Play/Enter directory
sk: Prehrať/Vstúpiť do adresára

en: Pause
sk: Pauza

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Crop
sk: Orezať

en: Next track
sk: Ďalšia stopa

en: Previous track
sk: Predchádzajúca stopa

en: Seek forward
sk: Posunúť dopredu

en: Seek backward
sk: Posunúť dozadu

en: Increase volume
sk: Zvýšiť hlasitosť

en: Decrease volume
sk: Znížiť hlasitosť

en: Select/deselect song in queue
sk: Vybrať/zrušiť výber skladby v poradí

en: Select all listed items
sk: Vybrať všetky položky v zozname

en: Delete song from queue
sk: Odstrániť skladbu z poradia

en: Shuffle queue
sk: Zamiešať poradie

en: Clear queue
sk: Vyčistiť zoznam

en: Toggle repeat mode
sk: Zapnúť/vypnúť režim opakovania

en: Toggle random mode
sk: Zapnúť/vypnúť náhodný režim

en: Toggle single mode
sk: Zapnúť/vypnúť jednotlivý režim

en: Toggle consume mode
sk: Zapnúť/vypnúť spotrebný režim

en: Toggle crossfade mode
sk: Zapnúť/vypnúť režim prelínania skladieb

en: Start a music database update
sk: Spustiť aktualizáciu hudobnej databázy

en: Save queue
sk: Uložiť poradie

en: Append song to queue
sk: Pridať skladbu do poradia

en: Go to root directory
sk: Prejsť do koreňového adresára

en: Go to parent directory
sk: Prejsť do nadradeného adresára

en: Locate song in browser
sk: Nájsť skladbu v prehliadači

en: Move item up
sk: Presunúť položku vyššie

en: Move item down
sk: Presunúť položku nižšie

en: Refresh screen
sk: Obnoviť okno

note: translators: toggle between wrapping and non-wrapping search
en: Toggle find mode
sk: Zapnúť/vypnúť režim vyhľadávania

note: translators: the auto center mode always centers the song currently being played
en: Toggle auto center mode
sk: Zapnúť/vypnúť automatický režim centrovania

en: Next screen
sk: Ďalšie okno

en: Previous screen
sk: Predchádzajúce okno

en: Swap to most recent screen
sk: Prepnúť na predchádzajúce okno

en: Forward find
sk: Hľadať smerom dopredu

en: Forward find next
sk: Pokračovať v hľadaní smerom dopredu

en: Backward find
sk: Hľadať dozadu

en: Backward find previous
sk: Pokračovať v hľadaní smerom dozadu

note: translators: this queries the user for a string * and jumps directly (while the user is typing) * to the entry which begins with this string
en: Jump to
sk: Prejsť na

en: Library page
sk: Okno knižnice

en: Search screen
sk: Okno vyhľadávania

en: Change search mode
sk: Zmeniť režim vyhľadávania

en: View the selected and the currently playing song
sk: Zobraziť vybranú a momentálne prehrávanú pieseň

en: Lyrics screen
sk: Okno textu piesne

note: translators: interrupt the current background action, e.g. stop loading lyrics from the internet
en: Interrupt action
sk: Akcia prerušenia

en: Update Lyrics
sk: Obnoviť text

en: Edit the current item
sk: Upraviť aktuálnu položku

en: Outputs screen
sk: Obrazovka s výstupmi

en: Chat screen
sk: Obrazovka s chatom

en: Word expected
sk: Očakávané slovo

en: Malformed hotkey definition
sk: Chybne zadaná definícia klávesovej skratky

note: the hotkey configuration line is incomplete
en: Incomplete hotkey configuration
sk: Neúplná konfigurácia klavesových skratiek

note: the hotkey configuration contains an unknown command
en: Unknown command
sk: Neznámy príkaz

note: translators: ncmpc supports displaying the "elapsed" or "remaining" time of a song being played; in this case, the configuration file contained an invalid setting
en: Bad time display type
sk: Nesprávny typ zobrazovania času

note: an equals sign '=' was expected while parsing a configuration file line
en: Missing '='
sk: Chýba '='

en: Bad color name
sk: Nesprávny názov farby

en: Incomplete color definition
sk: Neúplná definícia farby

en: Invalid number
sk: Neplatné číslo

en: Malformed color definition
sk: Zle zadaná definícia farby

note: an unknown screen name was specified in the configuration file
en: Unknown screen name
sk: Neznámy názov okna

en: Unknown MPD tag
sk: Neznáma značka MPD

en: Invalid search mode
sk: Neplatný režim vyhľadávania

en: Unknown search mode
sk: Neznámy režim vyhľadávania

en: Unknown configuration parameter
sk: Neznámy parameter konfigurácie

en: Terminal lacks support for changing colors
sk: Terminál nemá podporu pre zmenu farieb

note: translators: the "delete" command is only possible for playlists; the user attempted to delete a song or a directory or something else
en: Deleting this item is not possible
sk: Túto položku nie je možné odstrániť

en: Delete playlist %s?
sk: Odstrániť playlist %s?

note: translators: a dialog was aborted by the user
en: Aborted
sk: Zrušené

note: translators: MPD deleted the playlist, as requested by the user
en: Playlist deleted
sk: Playlist bol odstránený

note: translators: caption of the browser screen
en: Browse
sk: Prehliadať

en: Loading playlist '%s'
sk: Nahrávam playlist '%s'

en: Adding '%s' to queue
sk: Pridávam '%s' do poradia

en: Movement
sk: Pohyb

en: Global
sk: Globálne

en: Play
sk: Prehrávať

en: Center
sk: Do stredu

en: Enter directory/Select and play song
sk: Vstúpiť do adresára/Vybrať a prehrať skladbu

en: Delete playlist
sk: Odstrániť playlist

en: New search
sk: Nové hľadanie

en: Select and play
sk: Vybrať a prehrať

en: View Lyrics
sk: Zobraziť text piesne

en: (Re)load lyrics
sk: (Znovu)načítať text

note: to translators: this hotkey aborts the retrieval of lyrics from the server
en: Interrupt retrieval
sk: Zachytené prerušenie

en: Download lyrics for currently playing song
sk: Stiahnuť text pre momentálne prehrávanú pieseň

en: Add or edit lyrics
sk: Pridať alebo upraviť text piesne

en: Save lyrics
sk: Uložiť text piesne

en: Delete saved lyrics
sk: Odstrániť uložený text piesne

en: Enable/disable output
sk: Povoliť/vypnúť výstup

en: Write a message
sk: Napísať správu

en: Keydef screen
sk: Obrazovka s nastavením kláves

en: Edit keydefs for selected command
sk: Upraviť kláves pre vybraný príkaz

en: Remove selected keydef
sk: Odstrániť vybrané nastavenie kláves

en: Add a keydef
sk: Pridať def. klávesu

en: Go up a level
sk: Prejsť o úroveň vyššie

en: Apply and save changes
sk: Použiť a uložiť zmeny

en: Help
sk: Pomocník

en: y
sk: a

en: Deleted
sk: Odstránené

en: Enter new key for %s:
sk: Zadajte nový kláves pre %s:

en: Ctrl-Space can't be used
sk: Ctrl-medzerník sa nedá použiť

en: Error: key %s is already used for %s
sk: Chyba: kláves %s je už použitý pre %s

en: Assigned %s to %s
sk: %s priradené pre %s

en: Add new key
sk: Pridať nový kláves

en: Edit keys for %s
sk: Upraviť klávesy pre %s

en: You have new key bindings
sk: Nastavili ste nové priradenie klávesov

en: Keybindings unchanged.
sk: Priradenie klávesov sa nezmenilo.

en: Unable to write configuration
sk: Nepodarilo sa zapísať nastavenie

en: Error
sk: Chyba

en: Wrote %s
sk: Zapísané %s

en: ===> Apply key bindings
sk: ===> Použiť nastavenie klávesov

en: ===> Apply & Save key bindings
sk: ===> Použiť & Uložiť nastavenie klávesov

en: Edit key bindings
sk: Upraviť priradenie klávesov

en: Note: Did you forget to 'Apply' your changes?
sk: Poznámka: Nezabudli ste 'Použiť' vaše zmeny?

en: Keys
sk: Klávesy

en: Undefined
sk: Neurčené

en: Space
sk: Medzera

en: Up
sk: Hore

en: Down
sk: Dole

en: Left
sk: Doľava

en: Right
sk: Doprava

en: Artists
sk: Interpreti

en: Albums
sk: Albumy

en: All
sk: Všetky

en: Songs
sk: Skladby

en: Library
sk: Knižnica

en: Range selection disabled
sk: Výber rozsahu vypnutý

en: Range selection enabled
sk: Výber rozsahu zapnutý

note: translators: no lyrics were found for the song
en: No lyrics
sk: Bez textu

en: Lyrics timeout occurred after %d seconds
sk: Po %d sekundách vypršal čas na získanie textu piesne

en: Lyrics
sk: Text piesne

note: translators: this message is displayed while data is retrieved
en: loading...
sk: načítam...

en: Editor not configured
sk: Editor nie je nastavený

en: Do you really want to start an editor and edit these lyrics?
sk: Naozaj chcete spustiť editor a upraviť tento text piesne?

en: Can't start editor
sk: Nepodarilo sa spustiť editor

en: Editor exited unexpectedly
sk: Editor neočakávane skončil

note: lyrics for the song were saved on hard disk
en: Lyrics saved
sk: Text piesne uložený

en: Lyrics deleted
sk: Text skladby bol odstránený

en: No saved lyrics
sk: Žiaden uložený text piesne

en: Connecting to %s
sk: Pripájam sa k %s

en: Error: MPD version %d.%d.%d is too old (%s needed)
sk: Chyba: Verzia MPD %d.%d.%d je príliš stará (potrebná je %s)

en: Switched to partition '%s'
sk: Prepnuté na partíciu '%s'

en: Name
sk: Názov

en: Output '%s' enabled
sk: Výstup '%s' zapnutý

en: Output '%s' disabled
sk: Výstup '%s' vypnutý

en: Outputs
sk: Výstupy

en: Partition
sk: Partícia

en: Create new partition
sk: Vytvoriť novú partíciu

en: Shuffled queue
sk: Poradie bolo zamiešané

en: Cleared queue
sk: Vyčistené poradie

note: get path
en: Add
sk: Pridať

en: Queue
sk: Poradie

en: Queue on %s
sk: Poradie na %s

note: query the user for a filename
en: Save queue as
sk: Uložiť poradie skladieb ako

en: Replace %s?
sk: Nahradiť %s?

note: success
en: Saved %s
sk: Uložený %s

en: Database update running
sk: Spúšťam aktualizáciu databáze

en: Database update of %s started
sk: Aktualizácia databáze %s začala

en: Database update started
sk: Bola spustená aktualizácia databáze

en: Repeat mode is on
sk: Režim opakovania zapnutý

en: Repeat mode is off
sk: Režim opakovania vypnutý

en: Random mode is on
sk: Náhodný režim zapnutý

en: Random mode is off
sk: Náhodný režim vypnutý

note: "single" mode means that MPD will automatically stop after playing one single song
en: Single mode is on
sk: Jednotlivý režim zapnutý

en: Single mode is off
sk: Jednotlivý režim vypnutý

note: "consume" mode means that MPD removes each song which has finished playing
en: Consume mode is on
sk: Spotrebný režim zapnutý

en: Consume mode is off
sk: Spotrebný režim vypnutý

en: Crossfade %d seconds
sk: Prelínanie %d sekúnd

en: Database updated
sk: Databáza aktualizovaná

en: Find mode: Wrapped
sk: Režim vyhľadávania: Dookola

en: Find mode: Normal
sk: Režim vyhľadávania: Normálny

en: Auto center mode: On
sk: Automatické centrovanie: Zapnuté

en: Auto center mode: Off
sk: Automatické centrovanie: Vypnuté

en: Find
sk: Vyhľadať

en: Find backward
sk: Vyhľadať spätne

en: Jump
sk: Skok

en: Unable to find '%s'
sk: Nepodarilo sa nájsť '%s'

en: Password
sk: Heslo

en: artist
sk: interpret

en: title
sk: názov

en: track
sk: stopa

en: name
sk: názov

en: genre
sk: žáner

en: date
sk: dátum

en: composer
sk: skladateľ

en: performer
sk: umelec

en: comment
sk: komentár

en: file
sk: súbor

en: Title
sk: Názov

en: Artist
sk: Interpret

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Artist + Title
sk: Interpret + Názov

en: Unrecognized suffix
sk: Nerozpoznaná prípona

en: Bad search tag %s
sk: Zlá značka vyhľadávania %s

en: No argument for search tag %s
sk: Chýba argument pre značku vyhľadávania %s

en: Search
sk: Hľadanie

en: Search mode: %s
sk: Režim vyhľadávania: %s

en: Length
sk: Dĺžka

en: Position
sk: Pozícia

en: Composer
sk: Skladateľ

en: Performer
sk: Umelec

en: Disc
sk: Disk

en: Track
sk: Stopa

en: Date
sk: Dátum

en: Genre
sk: Žáner

en: Comment
sk: Komentár

en: Path
sk: Cesta

en: Bitrate
sk: Bitový tok

en: Format
sk: Formát

en: Number of artists
sk: Počet interpretov

en: Number of albums
sk: Počet albumov

en: Number of songs
sk: Počet piesní

en: Uptime
sk: Doba spustenia

en: Most recent db update
sk: Najnovšia aktualizácia databáze

en: Playtime
sk: Doba hrania

en: DB playtime
sk: Doba hrania databáze

en: Song viewer
sk: Prehliadač piesní

en: MPD statistics
sk: Štatistiky MPD

en: Selected song
sk: Vybraná pieseň

en: Currently playing song
sk: Momentálne prehrávaná pieseň

en: Song
sk: Skladba

en: Playing:
sk: Prehrávam:

en: [Paused]
sk: [Pozastavené]

en: Unknown color
sk: Neznáma farba

en: Unknown color field
sk: Neznáme pole farby

en: Terminal lacks color capabilities
sk: Terminál nemá schopnosti zobrazovania farieb

en: All tracks
sk: Všetky stopy

en: year
sk: rok

en: years
sk: roky

en: week
sk: týždeň

en: weeks
sk: týždne

en: day
sk: deň

en: days
sk: dni

en: Volume n/a
sk: Hlasitosť n/a

en: Volume %d%%
sk: Hlasitosť %d%%
