ndisgtk - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Unable to see if hardware is present.
tr: Eğer donanım yoksa tanımlanamaz.

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: <b>%s</b>
    Hardware present: %s
tr: <b>%s</b>
    Donanım hazır: %s

en: <b>%s</b>
    Invalid Driver!
tr: <b>%s</b>
    Geçersiz Sürücü!

en: Please drag an '.inf' file instead.
tr: Lütfen '.inf' dosyası seçin.

en: No file selected.
tr: Dosya seçilmedi.

en: Not a valid driver .inf file.
tr: Geçerli bir '.inf' dosyası değil.

en: Driver is already installed.
tr: Sürücü zaten kurulu.

en: Error while installing.
tr: Kurulum sırasında hata.

en: Are you sure you want to remove the <b>%s</b> driver?
tr: <b>%s</b> sürücüsünü kaldırmak istediğinden emin misin?

en: Root or sudo privileges required!
tr: Yönetici hakları gerekli!

en: <b>Currently Installed Windows Drivers:</b>
tr: Kurulu Windows sürücüleri:

en: <span size="larger" weight="bold">Select <i>inf</i> file:</span>
tr: <span size="larger" weight="bold"> <i>inf</i> dosyasını seç:</span>

en: Configure Network
tr: Ağı Yapılandır

en: Install Driver
tr: Sürücü kur

en: Location:
tr: Konum:

en: Select inf File
tr: İnf dosyasını seç

en: Wireless Network Drivers
tr: Kablosuz ağ sürücüleri

en: _Install
tr: _Yükle

en: _Install New Driver
tr: _Yeni sürücü kur

en: _Remove Driver
tr: _Sürücü kaldır

en: Ndiswrapper driver installation tool
tr: NDiswrapper sürücü kurulum aracı

en: Windows Wireless Drivers
tr: Windows Kablosuz Ağ Sürücüleri
