nemiver master - en to as translation catalogue (333 entries)

en: Nemiver is an on-going effort to write a standalone graphical debugger that integrates well in the GNOME desktop environment. It currently features a backend which uses the well known GNU Debugger gdb to debug C / C++ programs.
as: Nemiver এটা স্টেণ্ডএলৌন গ্ৰাফিকেল ডিবাগাৰ লিখাৰ এটা চলি থকা প্ৰচেষ্টা যি GNOME ডেস্কটপ পৰিৱেশৰ সৈতে ভালকৈ অনুকলন কৰে। ই বৰ্তমানে এটা বেকএণ্ড দেখুৱায় যি C / C++ প্ৰগ্ৰামসমূহ ডিবাগ কৰিবলে জনপ্ৰিয় GNU ডিবাগাৰ gdb ক ব্যৱহাৰ কৰে।

en: We believe that Nemiver is mature and robust enough to just let you debug your favorite C or C++ application in a pleasant way.
as: আমি ভাৱো যে Nemiver আপোনাৰ পছন্দৰ C অথবা C++ এপ্লিকেচনক এটা সহজ পদ্ধতিত ডিবাগ কৰিবলে পৰ্যাপ্তভাৱে পৰিণত আৰু শক্তিশালী।

en: C/C++ Debugger
as: C/C++ ডিবাগাৰ

en: Nemiver C/C++ Debugger
as: Nemiver C/C++ ডিবাগাৰ

en: Debug Applications
as: এপ্লিকেচনসমূহ ডিবাগ কৰক

en: Set the environment of the program to debug
as: ডিবাগ কৰিব লগিয়া প্ৰগ্ৰামৰ পৰিৱেশ সংহতি কৰক

en: Attach to a process
as: এটা প্ৰক্ৰিয়াৰ সৈতে সংলঘ্ন কৰক

en: Load a core file
as: এটা কেন্দ্ৰ ফাইল ল'ড কৰক

en: List the saved debugging sessions
as: সংৰক্ষিত ডিবাগিং অধিবেশনসমূহক তালিকাভুক্ত কৰক

en: Erase the saved debugging sessions
as: সংৰক্ষিত ডিবাগিং অধিবেশনসমূহক মচি পেলাওক

en: Debug the program that was of session number N
as: অধিবেশন নম্বৰ N ৰ প্ৰগ্ৰামক ডিবাগ কৰক

en: Execute the last session
as: সৰ্বশেষ অধিবেশনক এক্সিকিউট কৰক

en: Enable logging domains DOMAINS
as: লগিং ডমেইনসমূহ DOMAINS সামৰ্থবান কৰক

en: Log the debugger output
as: ডিবাগাৰ আউটপুট লগ কৰক

en: Use this terminal as the debugee's terminal
as: এই টাৰ্মিনেলক ডিবাগিৰ টাৰ্মিনেল ৰূপে ব্যৱহাৰ কৰক

en: Connect to remote target specified by HOST:PORT
as: HOST:PORT দ্বাৰা ধাৰ্য্যত দূৰৱৰ্তী লক্ষ্যৰ সৈতে সংযোগ কৰক

en: Where to look for shared libraries loaded by the inferior. Use in conjunction with --remote
as: গৌণ দ্বাৰা ল'ড কৰা অংশীদাৰী কৰা লাইব্ৰেৰীসমূহৰ বাবে ক'ত চোৱা হব। --remote ৰ সৈতে ব্যৱহাৰ কৰক

en: Set the path of the GDB binary to use to debug the inferior
as: গৌণক ডিবাগ কৰিবলে ব্যৱহাৰ কৰা GDB বাইনাৰিৰ পথ সংহতি কৰক

en: Do not set a breakpoint in 'main' and do not run the inferior either
as: 'main' ত এটা ভগ্নবিন্দু সংহতি নকৰিব আৰু গৌণক নচলাব

en: Show the version number of Nemiver
as: Nemiver ৰ সংস্কৰণ নম্বৰ দেখুৱাওক

en: A C/C++ debugger for GNOME
as: GNOME ৰ বাবে এটা C/C++ ডিবাগাৰ

en: Please provide a local copy of the binary you intend to debug remotely.
    Like this:
as: অনুগ্ৰহ কৰি আপুনি দূৰৱৰ্তীভাৱে ডিবাগ কৰিব খোজা বাইনাৰিৰ এটা স্থানীয় কপি প্ৰদান কৰক।
    ইয়াৰ দৰে:

en: Otherwise, find below the full set of Nemiver options.
as: নহলে, তলত Nemiver বিকল্পসমূহৰ সম্পূৰ্ণ সংহতি পাওক।

en: Please provide the path to the binary that generated the core file too.
    Like this:
as: অনুগ্ৰহ কৰি কেন্দ্ৰ ফাইল সৃজন কৰা বাইনাৰিৰ পথো প্ৰদান কৰক।
    এই দৰে:

note: create the columns of the tree view
en: File Name
as: ফাইলৰ নাম

en: Line
as: লাইন

en: Function
as: ফলন

en: Address
as: ঠিকনা

en: Condition
as: কনডিষণ

en: Toggle countpoint
as: কাউণ্টপইণ্ট টগল কৰক

en: Type
as: টাইপ

en: Hits
as: হিটচ্

en: Expression
as: এক্সপ্ৰেষণ

en: Ignore count
as: কাউণ্ট উপেক্ষা কৰক

en: breakpoint
as: ব্ৰেকপইণ্ট

en: watchpoint
as: ৱাচপইণ্ট

en: countpoint
as: কাউণ্টপইণ্ট

en: unknown
as: অজ্ঞাত

en: _Delete
as: মচি পেলাওক (_D)

en: Remove this breakpoint
as: এই ব্ৰেকপইণ্ট আতৰাওক

en: _Go to Source
as: উৎসলৈ যাওক (_G)

en: Find this breakpoint in the source editor
as: উৎস সম্পাদকত এই ব্ৰেকপইণ্ট সন্ধান কৰক

en: _Copy
as: কপি কৰক (_C)

en: Copy the call stack to the clipboard
as: কল স্টেকক ক্লিপবৰ্ডলৈ কপি কৰক

en: Frame
as: ফ্ৰেইম

en: Arguments
as: তৰ্কসমূহ

en: Location
as: অবস্থান

en: Binary
as: বাইনাৰি

en: (Click here to see the next %d row of the call stack | (Click here to see the next %d rows of the call stack)
as[0]: (কল স্টেকৰ পৰৱৰ্তী %d শাৰী চাবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰক)
as[1]: (কল স্টেকৰ পৰৱৰ্তী %d শাৰীসমূহ চাবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰক)

en: Function Name
as: ফলনৰ নাম

note: labels for widget tabs in the status notebook
en: Context
as: পৰিপ্ৰেক্ষতিত

en: Target Terminal
as: লক্ষ্য টাৰ্মিনেল

en: Breakpoints
as: ব্ৰেকপইণ্টসমূহ

en: Registers
as: ৰেজিস্টাৰসমূহ

en: Memory
as: মেমৰি

en: Expression Monitor
as: এক্সপ্ৰেষণ মনিটৰ

en: Reached end of file
as: ফাইলৰ অন্ত প্ৰাপ্ত হল

en: Could not find string %s
as: স্ট্ৰিং %s পোৱা নগল

en: Change to Standard Breakpoint
as: প্ৰামাণিক ব্ৰেকপইণ্টলৈ পৰিবৰ্তন

en: Change to Countpoint
as: কাউণ্টপইণ্টলৈ পৰিবৰ্তন

en: Remove _Breakpoint
as: ব্ৰেকপইণ্ট আতৰাওক (_B)

en: Disable Breakpoint
as: ব্ৰেকপইণ্ট অসামৰ্থবান কৰক

en: Enable Breakpoint
as: ব্ৰেকপইণ্ট সামৰ্থবান কৰক

en: Set _Breakpoint
as: ব্ৰেকপইণ্ট সংহতি কৰক (_B)

en: Set Countpoint
as: কাউণ্টপইণ্ট সংহতি কৰক

en: Connected to remote target!
as: দূৰৱৰ্তী লক্ষ্যলৈ সংযুক্ত!

en: Program exited
as: প্ৰগ্ৰাম প্ৰস্থান কৰিলে

en: The underlying debugger engine process died.
as: অন্তৰ্ভুক্ত ডিবাগাৰ ইঞ্জিন প্ৰক্ৰিয়া শেষ হৈছে।

note: translators: first %s is the signal name, second one is the reason
en: Target received a signal: %s, %s
as: লক্ষ্যয় এটা সংকেত প্ৰাপ্ত কৰিছে: %s, %s

en: An error occurred: %s
as: এটা ত্ৰুটি হৈছে: %s

en: File %s has been modified. Do you want to reload it?
as: ফাইল %s ক পৰিবৰ্তন কৰা হৈছে। আপুনি ইয়াক পুনৰল'ড কৰিব খোজে নে?

en: _Detach From the Running Program
as: চলি থকা প্ৰগ্ৰামৰ পৰা ডিটাচ কৰক (_D)

en: Disconnect the debugger from the running target without killing it
as: ডিবাগাৰক চলি থকা লক্ষ্যৰ পৰা কিল নকৰাকৈ বিচ্ছিন্নিত কৰক

en: _Save Session to Disk
as: অধিবেশনক ডিস্কত সংৰক্ষণ কৰক (_S)

en: Save the current debugging session to disk
as: বৰ্তমান ডিবাগিং অধিবেশনক ডিস্কত সংৰক্ষণ কৰক

en: _Run or Restart
as: চলাওক অথবা পুনাৰম্ভ কৰক (_R)

en: Run or Restart the target
as: লক্ষ্যক চলাওক অথবা পুনাৰম্ভ কৰক

en: Set Breakpoint with Dialog...
as: ডাইলগৰ সৈতে ব্ৰেকপইণ্ট সংহতি কৰক...

en: Set a breakpoint at the current line using a dialog
as: এটা ডাইলগ ব্যৱহাৰ কৰি বৰ্তমান লাইনত এটা ব্ৰেকপইণ্ট সংহতি কৰক

en: Set Breakpoint...
as: ব্ৰেকপইণ্ট সংহতি কৰক...

en: Set a breakpoint at a function or line number
as: এটা ফলন অথবা লাইন নম্বৰত এটা ব্ৰেকপইণ্ট সংহতি কৰক

note: Depending on the context we will want this string to be either "Set Breakpoint", or "Remove Breakpoint". Hence this string is updated by DBGPerspective::update_toggle_menu_text when needed. So this initial value is going to be displayed only when Nemiver is launched with no executable on the command
en: Toggle _Breakpoint
as: ব্ৰেকপইণ্ট টগল কৰক (_B)

en: Set/Unset a breakpoint at the current cursor location
as: বৰ্তমান কাৰ্চাৰ অৱস্থানত এটা ব্ৰেকপইণ্ট সংহতি/অসংহতি কৰক

note: Depending on the context we will want this string to be either "Enable Breakpoint", or "Disable Breakpoint". Hence this string is updated by DBGPerspective::update_toggle_menu_text when needed. So this initial value is going to be displayed only when Nemiver is launched with no executable on the com
en: Enable/Disable Breakpoint
as: ব্ৰেকপইণ্ট সামৰ্থবান/অসামৰ্থবান কৰক

en: Enable or disable the breakpoint that is set at the current cursor location
as: বৰ্তমান কাৰ্চাৰ অৱস্থানত সংহতি কৰা ব্ৰেকপইণ্টক সামৰ্থবান অথবা অসামৰ্থবান কৰক

note: Depending on the context we will want this string to be either "Set Countpoint", or "Change to Countpoint", or "Change to Standard Breakpoint". Hence this string is updated by DBGPerspective::update_toggle_menu_text when needed. So this initial value is going to be displayed only when Nemiver is lau
en: Toggle _Countpoint
as: কাউণ্টপইণ্টক টগল কৰক (_C)

en: Set/Unset a countpoint at the current cursor location
as: বৰ্তমান কাৰ্চাৰ অৱস্থানত এটা কাউণ্টপইণ্ট সংহতি/অসংহতি কৰক

en: Set Watchpoint with Dialog...
as: ডাইলগৰ সৈতে ৱাচপইণ্ট সংহতি কৰক...

en: Set a watchpoint using a dialog
as: এটা ডাইলগ ব্যৱহাৰ কৰি এটা ৱাচপইণ্ট সংহতি কৰক

en: _Next
as: পৰৱৰ্তী (_N)

en: Execute next line stepping over the next function, if any
as: পৰৱৰ্তী ফলনৰ ওপৰত স্টেপ কৰা পৰৱৰ্তী লাইনক এক্সিকিউট কৰক, যদি উপলব্ধ

en: _Step
as: স্টেপ কৰক (_S)

en: Execute next line, stepping into the next function, if any
as: পৰৱৰ্তী ফলনত স্টেপ কৰা, পৰৱৰ্তী লাইনক এক্সিকিউট কৰক, যদি উপলব্ধ

en: Step _Out
as: স্টেপ আউট (_O)

en: Finish the execution of the current function
as: বৰ্তমান ফলনৰ এক্সিকিউষণ সমাপ্ত কৰক

en: Step Into asm
as: asm ত স্টেপ কৰক

en: Step into the next assembly instruction
as: পৰৱৰ্তী এচেম্বলি নিৰ্দেশত স্টেপ কৰক

en: Step Over asm
as: asm ত স্টেপ কৰক

en: Step over the next assembly instruction
as: পৰৱৰ্তী এচেম্বলি নিৰ্দেশৰ ওপৰত স্টেপ কৰক

en: _Continue
as: অব্যাহত ৰাখক (_C)

en: Continue program execution until the next breakpoint
as: পৰৱৰ্তী ব্ৰেকপইণ্ট নহোৱালৈ প্ৰগ্ৰামৰ এক্সিকিউষণ অব্যাহত ৰাখক

en: Run to Cursor
as: কাৰ্চাৰলৈ চলাওক

en: Continue program execution until the currently selected line is reached
as: বৰ্তমানে নিৰ্বাচিত লাইন নপোৱালৈকে প্ৰগ্ৰামৰ এক্সিকিউষণ অব্যাহৰ ৰাখক

en: Jump to Cursor
as: কাৰ্চাৰলৈ জাম্প কৰক

en: Jump to the currently selected line
as: বৰ্তমানে নিৰ্বাচিত লাইনলৈ জাম্প কৰক

en: Jump and Stop to Cursor
as: জাম্প কৰি কাৰ্চাৰ বন্ধ কৰক

en: Sets a breakpoint to the currently selected line and jump there
as: বৰ্তমানে নিৰ্বাচিত লাইনলৈ এটা ব্ৰেকপইণ্ট সংহতি কৰে আৰু তালৈ জাম্প কৰে

en: Jump to a Given Location
as: এটা চিহ্নিত অৱস্থানলৈ জাম্প কৰক

en: Select a given code location and jump there
as: এটা প্ৰদান কৰা ক'ড অৱস্থান বাছক আৰু তালৈ জাম্প কৰক

en: Inspect an Expression
as: এটা এক্সপ্ৰেষণক নিৰীক্ষণ কৰক

en: Inspect a global or local expression
as: এটা গ্লবেল অথবা লকেল এস্কপ্ৰেষণক নিৰীক্ষণ কৰক

en: Call a Function
as: এটা ফলনক কল কৰক

en: Call a function in the program being debugged
as: ডিবাগ হৈ থকা প্ৰগ্ৰামৰ এটা ফলনক কল কৰক

en: Show Global Variables
as: গ্লবেল চলকসমূহ দেখুৱাওক

en: Display all global variables
as: সকলো গ্লবেল চলক দেখুৱাওক

en: Refresh Locals
as: লকেলবোৰ সতেজ কৰক

en: Refresh the list of variables local to the current function
as: বৰ্তমান ফলনলৈ লকেল চলকসমূহৰ তালিকা সতেজ কৰক

en: Show Assembly
as: এচেম্বলি দেখুৱাওক

en: Show the assembly code of the source code being currently debugged, in another tab
as: বৰ্তমানে ডিবাগ কৰি থকা উৎস ক'ডৰ এচেম্বলি ক'ডক, অন্য টেবত দেখুৱাওক

en: Switch to Assembly
as: এচেম্বলিলৈ চুইচ কৰক

en: Show the assembly code of the source code being currently debugged
as: বৰ্তমানে ডিবাগ কৰি থকা উৎস ক'ডৰ এচেম্বলি ক'ড দেখুৱাওক

en: Switch to Source
as: উৎসলৈ চুইচ কৰক

en: Show the source code being currently debugged
as: বৰ্তমানে ডিবাগ কৰি থকা উৎস ক'ড দেখুৱাওক

en: Stop
as: বন্ধ কৰক

en: Stop the debugger
as: ডিবাগাৰক বন্ধ কৰক

en: _View
as: দৰ্শন কৰক (_V)

en: Switch to Target Terminal View
as: লক্ষ্য টাৰ্মিনেল দৰ্শনলৈ চুইচ কৰক

en: Switch to Context View
as: পৰিপ্ৰেক্ষতিত দৰ্শনলৈ চুইচ কৰক

en: Switch to Breakpoints View
as: ব্ৰেকপইণ্টসমূহ দৰ্শনলৈ চুইচ কৰক

en: Switch to Registers View
as: ৰেগিস্টাৰসমূহ দৰ্শনলৈ চুইচ কৰক

en: Switch to Memory View
as: মেমৰি দৰ্শনলৈ চুইচ কৰক

en: Switch to Variables Monitor View
as: চলকসমূহ মনিটৰ দৰ্শনলৈ চুইচ কৰক

en: _Debug
as: ডিবাগ কৰক (_D)

en: _Open Source File...
as: উৎস ফাইল খোলক (_O)...

en: Open a source file for viewing
as: দৰ্শনৰ বাবে এটা উৎস ফাইল খোলক

en: Load _Executable...
as: এক্সিকিউটেবুল ল'ড কৰক (_E)...

en: Execute a program
as: এটা প্ৰগ্ৰাম এক্সিকিউট কৰক

en: _Load Core File...
as: কেন্দ্ৰ ফাইল ল'ড কৰক (_L)...

en: Load a core file from disk
as: ডিস্কৰ পৰা এটা কেন্দ্ৰ ফাইল ল'ড কৰক

en: _Attach to Running Program...
as: চলি থকা প্ৰগ্ৰামলৈ সংলঘ্ন কৰক (_A)...

en: Debug a program that's already running
as: এটা ইতিমধ্যে চলি থকা প্ৰগ্ৰামক ডিবাগ কৰক

en: _Connect to Remote Target...
as: দূৰৱৰ্তী লক্ষ্যলৈ সংযোগ কৰক (_C)...

en: Connect to a debugging server to debug a remote target
as: এটা দূৰৱৰ্তী লক্ষ্যক ডিবাগ কৰিবলে এটা ডিবাগিং চাৰ্ভাৰৰ সৈতে সংযোগ কৰক

en: Resume Sa_ved Session...
as: সংৰক্ষিত অধিবেশনক অব্যাহত ৰাখক (_v)...

en: Open a previously saved debugging session
as: এটা পূৰ্বতে সংৰক্ষণ কৰা ডিবাগিং অধিবেশনক খোলক

en: _Preferences
as: পছন্দসমূহ (_P)

en: Edit the properties of the current session
as: বৰ্তমান অধিবেশনৰ বৈশিষ্ট্যসমূহ সম্পাদন কৰক

en: _Copy selected text
as: নিৰ্বাচিত লিখনিক কপি কৰক (_C)

en: Copy the text selected in the current source file
as: বৰ্তমান উৎস ফাইলত নিৰ্বাচিত লিখনিক কপি কৰক

en: _Reload Source File
as: উৎস ফাইলক পুনৰল'ড কৰক (_R)

en: Reloads the source file
as: উৎস ফাইলক পুনৰল'ড কৰে

en: _Close Source File
as: উৎস ফাইলক বন্ধ কৰক (_C)

en: Close the opened file
as: খোলা ফাইলক বন্ধ কৰক

en: _Find
as: সন্ধান কৰক (_F)

en: Find a text string in file
as: ফাইলত এটা লিখনি স্ট্ৰিং সন্ধান কৰক

en: Close %s
as: %s ক বন্ধ কৰক

en: Sorry, it's impossible to restart a remote inferior
as: ক্ষমা কৰিব, এটা দূৰৱৰ্তী গৌণক পুনাৰম্ভ কৰা অসম্ভব

en: Could not find file %s
as: ফাইল %s বিচাৰি পোৱা নগল

en: Could not load program: %s
as: প্ৰগ্ৰাম ল'ড কৰিব পৰা নগল: %s

en: You cannot attach to Nemiver itself
as: আপুনি Nemiver লৈ সংলঘ্ন কৰিব নোৱাৰি

en: You cannot attach to the underlying debugger engine
as: আপুনি তলৰ ডিবাগাৰ ইঞ্জিনলৈ সংলঘ্ন কৰিব নোৱাৰিব

en: Failed to stop the debugger
as: ডিবাগাৰক বন্ধ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Invalid line number: %i
as: অবৈধ শাৰী সংখ্যা: %i

en: There is a program being currently debugged. Do you really want to exit from the debugger?
as: এটা প্ৰগ্ৰামক বৰ্তমানে ডিবাগ কৰা হৈছে। আপুনি ডিবাগাৰৰ পৰা সঁচাকৈ প্ৰস্থান কৰিব খোজে নে?

en: Default Layout
as: অবিকল্পিত বিন্যাস

en: Nemiver's default layout
as: Nemiver ৰ অবিকল্পিত বিন্যাস

en: Source Code
as: উৎস ক'ড

en: Dynamic Layout
as: ডাইনামিক বিন্যাস

en: A layout which can be modified
as: এটা বিন্যাস যাক পৰিবৰ্তন কৰিব পাৰি

en: Two Status Pane
as: দুটা অৱস্থা পেইন

en: A layout with two status pane
as: দুটা অৱস্থা পেইনৰ সৈতে এটা বিন্যাস

en: Wide Layout
as: বিস্তৃত বিন্যাস

en: A layout for very large monitors
as: অতি বৃহত মনিটৰসমূহৰ বাবে এটা বিন্যাস

en: Expand _Selected
as: নিৰ্বাচিতক প্ৰসাৰিত কৰক (_S)

en: Expand _All
as: সকলো প্ৰসাৰিত কৰক (_A)

en: _Collapse
as: স্খলন কৰক (_C)

en: Loading files from target executable...
as: লক্ষ্য এক্সিকিউটেবুলৰ পৰা ফাইলসমূহ ল'ড কৰা হৈছে...

en: Variable type is: 
     %s
as: চলকৰ ধৰণ হল: 
     %s

en: Local Variables
as: লকেল চলকসমূহ

en: Function Arguments
as: ফলন তৰ্কসমূহ

en: _Copy Variable Name
as: চলকৰ নাম কপি কৰক (_C)

en: Copy the variable path expression to the clipboard
as: চলক পথ এক্সপ্ৰেষণক ক্লিপবৰ্ডলৈ কপি কৰক

en: _Copy Variable Value
as: চলকৰ মান কপি কৰক (_C)

en: Copy the variable value to the clipboard
as: চলকৰ মানক ক্লিপবৰ্ডলৈ কপি কৰক

en: Create Watchpoint
as: ৱাচপইণ্ট সৃষ্টি কৰক

en: Create a watchpoint that triggers when the value of the expression changes
as: এটা ৱাচপইণ্ট সৃষ্টি কৰক যি এক্সপ্ৰেষণৰ মান সলনি হওতে ট্ৰিগাৰ হয়

en: Byte
as: বাইট

en: Word
as: শব্দ

en: Long Word
as: দীঘল শব্দ

en: Address:
as: ঠিকনা:

en: Show
as: দেখুৱাওক

en: Group By:
as: চিহ্নিত বস্তু দ্বাৰা দলবদ্ধ কৰক:

en: Choose a Directory
as: এটা ডাইৰেকটৰি বাছক

en: Source Directories
as: উৎস ডাইৰেকটৰিসমূহ

en: User Name
as: ব্যৱহাৰকাৰী নাম

en: Name
as: নাম

en: Value
as: মান

en: Session
as: অধিবেশন

en: Throw Exception
as: থ্ৰ ব্যতিক্ৰম

en: Catch Exception
as: কেচ ব্যতিক্ৰম

en: Fork System Call
as: ফৰ্ক চিস্টেম কল

en: Vfork System Call
as: Vfork চিস্টেম কল

en: Exec System Call
as: Exec চিস্টেম কল

en: Thread ID
as: থ্ৰেড ID

note: create the columns of the tree view
en: Variable
as: চলক

en: In scope expressions
as: ইন স্কৌপ এক্সপ্ৰেষণসমূহ

en: Out of scope expressions
as: আউট অফ স্কৌপ এক্সপ্ৰেষণসমূহ

en: Remove
as: আতৰাওক

en: Remove selected expressions from the monitor
as: মনিটৰৰ পৰা নিৰ্বাচিত এক্সপ্ৰেষণসমূহক আতৰাওক

en: New...
as: নতুন...

en: Add a new expression to the monitor
as: মনিটৰলৈ এটা নতুন এক্সপ্ৰেষণ যোগ কৰক

en: Call a function:
as: এটা ফলনক কল কৰক:

en: Set Breakpoint
as: ব্ৰেকপইণ্ট সংহতি কৰক

en: Choose Overloaded Function
as: অভাৰল'ড কৰা ফলন বাছক

en: Multiple functions match the specified name. Please choose one from the list below.
as: একাধিক ফলন ধাৰ্য্যত নামৰ সৈতে মিল খায়। অনুগ্ৰহ কৰি তলৰ তালিকাৰ পৰা এটা বাছক।

en: Find Text
as: লিখনি সন্ধান কৰক

en: _Search:
as: সন্ধান কৰক (_S):

en: Match Options:
as: বিকল্পসমূহ মিলাওক:

en: Match c_ase
as: ফলা মিলাওক (_a)

en: Match _entire word only
as: কেৱল সম্পূৰ্ণ শব্দ সন্ধান কৰক (_e)

en: Cycling Options:
as: চাইক্লিং বিকল্পসমূহ:

en: _Wrap around
as: মেৰিয়াওক (_W)

en: Search _backwards
as: বিপৰীত দিশত সন্ধান কৰক (_b)

en: Global Variables
as: গ্লবেল চলকসমূহ

en: Choose a Core File to Debug
as: ডিবাগ কৰিবলে এটা কেন্দ্ৰ ফাইল বাছক

en: Select a Core File
as: এটা কেন্দ্ৰ ফাইল বাছক

en: Core File:
as: কেন্দ্ৰ ফাইল:

en: Select the executable that created the core file
as: কেন্দ্ৰ ফাইল সৃষ্টি কৰা এক্সিকিউটেবুলক বাছক

en: Executable:
as: এক্সিকিউটেবুল:

en: Open Source Files
as: উৎস ফাইলসমূহ খোলক

en: Select from _Target Executable
as: লক্ষ্য এক্সিকিউটেবুলৰ পৰা বাছক (_T)

en: Select from _File System
as: ফাইল চিস্টেমৰ পৰা বাছক (_F)

en: Choose Source Files to Open
as: খোলিবলে উৎস ফাইলসমূহ বাছক

en: Preferences
as: পছন্দসমূহ

en: Use system monospace font
as: চিস্টেম মনোস্পেইছ ফণ্ট ব্যৱহাৰ কৰক

en: Custom Font:
as: স্বনিৰ্বাচিত ফণ্ট:

en: Editor Font
as: সম্পাদক ফণ্ট

en: Visual Style
as: দৃশ্যমান শৈলী

en: Display line numbers
as: শাৰী সংখ্যা প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Line Numbers
as: শাৰী সংখ্যা

en: Use launch terminal
as: লঞ্চ টাৰ্মিনেল ব্যৱহাৰ কৰক

en: Terminal
as: টাৰ্মিনেল

en: When a source file is changed:
as: যেতিয়া এটা উৎস ফাইল পৰিবৰ্তন কৰা হয়:

en: Reload the file
as: ফাইল পুনৰল'ড কৰক

en: Do not reload the file
as: ফাইল পুনৰল'ড নকৰিব

en: Ask each time
as: প্ৰতিবাৰ সোধিব

en: File Monitoring
as: ফাইলৰ পৰ্যবেক্ষন

en: Enable syntax highlighting
as: বাক্যবিন্যাস উজ্জ্বলকৰণ সামৰ্থবান কৰক

en: Syntax Highlighting
as: বাক্যবিন্যাস উজ্জ্বলকৰণ

en: Editor
as: সম্পাদক

en: Update at each stop
as: প্ৰতি স্টপত আপডেইট কৰক

en: Local variables
as: লকেল চলকসমূহ

en: Pure assembly
as: প্ৰকৃত এচেম্বলি

en: Mixed source and assembly
as: মিশ্ৰিত উৎস আৰু এচেম্বলি

en: Assembly style
as: এচেম্বলি শৈলী

en: Assembly flavor
as: এচেম্বলি ফ্লেবৰ

en: Choose a File
as: এটা ফাইল বাছক

en: Path to the GDB binary used
as: ব্যৱহৃত GDB বাইনাৰিলৈ পথ

en: GDB Binary
as: GDB বাইনাৰি

en: Number of instructions to disassemble by default
as: অবিকল্পিতভাৱে ডিচএচেম্বল কৰিবলে নিৰ্দেশসমূহৰ সংখ্যা

en: Instructions
as: নিৰ্দেশসমূহ

en: Enable pretty printing (requires debugger restart)
as: প্ৰেটি প্ৰিন্টিং সামৰ্থবান কৰক (ডিবাগাৰ পুনাৰম্ভ কৰাৰ প্ৰয়োজন)

en: GDB Pretty Printing
as: GDB প্ৰেটি প্ৰিন্টিং

en: Follow parent
as: ফলো পেৰেণ্ট

en: Follow child
as: ফলো ছাইল্ড

en: GDB Follow Fork Mode
as: GDB ফলো ফৰ্ক অৱস্থা

en: Debugger
as: ডিবাগাৰ

en: Layout
as: বিন্যাস

en: Attach to a Running Program
as: এটা চলি থকা প্ৰগ্ৰামৰ সৈতে সংলঘ্ন কৰক

en: Choose a Process to Debug
as: ডিবাগ কৰিবলে এটা প্ৰক্ৰিয়া বাছক

en: _Filter list:
as: তালিকাক ফিল্টাৰ কৰক (_F):

en: Connect to Remote Target
as: দূৰৱৰ্তী লক্ষ্যৰ সৈতে সংযোগ কৰক

en: Executable to Load
as: ল'ড কৰিবলে এক্সিকিউটেবুল

en: Shared Libraries Location
as: অংশীদাৰী কৰা লাইব্ৰেৰীসমূহৰ অৱস্থান

en: Remote Debugging Server
as: দূৰৱৰ্তী ডিবাগিং চাৰ্ভাৰ

en: TCP/IP Connection
as: TCP/IP সংযোগ

en: Port:
as: পৰ্ট:

en: Serial Line Connection
as: ক্ৰমিক শাৰী সংযোগ

en: Choose a Program to Execute
as: এক্সিকিউট কৰিবলে এটা প্ৰগ্ৰাম বাছক

en: Choose an Executable
as: এটা এক্সিকিউটেবুল বাছক

en: Program:
as: প্ৰগ্ৰাম:

en: Arguments:
as: তৰ্কসমূহ:

en: Choose a Working Directory
as: এটা কাৰ্য্যকৰী ডাইৰেকটৰি বাছক

en: Working Directory:
as: কাৰ্য্যকৰী ডাইৰেকটৰি:

en: _Add
as: যোগ কৰক (_A)

en: _Remove
as: আতৰাওক (_R)

en: Environment Variables:
as: পৰিৱেশ চলকসমূহ:

en: Saved Sessions
as: সংৰক্ষিত অধিবেশনসমূহ

en: Choose a Session to Debug
as: ডিবাগ কৰিবলে এটা অধিবেশন বাছক

en: Set a Breakpoint:
as: এটা ব্ৰেকপইণ্ট সংহতি কৰক:

en: Condition:
as: কনডিষণ:

en: _Event:
as: ইভেণ্ট (_E):

en: _Binary Location:
as: বাইনাৰি অৱস্থান (_B):

en: _Source Location:
as: উৎস অবস্থান (_S):

en: F_unction Name:
as: ফলনৰ নাম (_u):

en: File name:
as: ফাইলৰ নাম:

en: Function:
as: ফলন:

en: Line:
as: শাৰী:

en: Set as Countpoint
as: কাউণ্টপইণ্ট ৰূপে সংহতি কৰক

en: Set Location to Jump To
as: জাম্প কৰিব লগিয়া অৱস্থান সংহতি কৰক

en: Jump to location:
as: অৱস্থানলৈ জাম্প কৰক:

en: Break at Destination
as: গন্তব্যত ভাঙক

en: Add to monitor
as: মনিটৰলৈ যোগ কৰক

en: _Variable Name:
as: চলকৰ নাম (_V):

en: _Inspect
as: নিৰীক্ষণ কৰক (_I)

en: Set a watchpoint:
as: এটা ৱাচপইণ্ট সংহতি কৰক:

en: Expression:
as: এক্সপ্ৰেষণ:

en: Inspect
as: নিৰীক্ষণ কৰক

en: Triggers on:
as: চিহ্নিত বস্তুত ট্ৰিগাৰচ্:

en: Read
as: পঢ়ক

en: Write
as: লিখক

en: Select Location for %s
as: %s ৰ বাবে অৱস্থান বাছক

en: Cannot find file '%s'.
    Please specify the location of this file:
as: ফাইল '%s' পোৱা নগল।
    অনুগ্ৰহ কৰি এই ফাইলৰ অৱস্থান ধাৰ্য্য কৰক:

en: Line: %i, Column: %i
as: শাৰী: %i, স্তম্ভ: %i

en: Could not load file %s because its encoding is different from %s
as: ফাইল %s ল'ড কৰিব পৰা নগল কাৰণ ইয়াৰ এনক'ডিং %s পৰা ভিন্ন

en: Copy the selection
as: নিৰ্বাচনক কপি কৰক

en: _Paste
as: পেইস্ট কৰক (_P)

en: Paste the clipboard
as: ক্লিপবৰ্ডক পেইস্ট কৰক

en: _Reset
as: পুনৰ সংহতি কৰক (_R)

en: Reset the terminal
as: টাৰ্মিনেল পুনৰসংহতি কৰক

en: Do not ask me again
as: মোক আকৌ নুশুধিব

en: Project Website
as: প্ৰকল্পৰ ৱেবছাইট

en: _File
as: ফাইল (_F)

en: _Quit
as: প্ৰস্থান কৰক (_Q)

en: Quit the application
as: এপ্লিকেচন প্ৰস্থান কৰক

en: _Edit
as: সম্পাদনা কৰক (_E)

en: _Help
as: সহায় (_H)

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: Display information about this application
as: এই এপ্লিকেচনৰ বিষয়ে তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰক

en: _Contents
as: সমলসমূহ (_C)

en: Display the user manual for this application
as: এই এপ্লিকেচনৰ বাবে ব্যৱহাৰকাৰী হাতপুথি প্ৰদৰ্শন কৰক

note: end extern C
en: Select File Location
as: ফাইলৰ অৱস্থান বাছক

en: Locate File
as: ফাইল অৱস্থিত কৰক
