nemiver master - en to cs translation catalogue (334 entries)

en: Nemiver is an on-going effort to write a standalone graphical debugger that integrates well in the GNOME desktop environment. It currently features a backend which uses the well known GNU Debugger gdb to debug C / C++ programs.
cs: Nemiver je probíhající snahou napsat samostatný grafický ladicí program, který bude dobře integrován do pracovního prostředí GNOME. V současnosti používá jako výkonné jádro dobře známý ladicí program GNU gdb pro programy napsané v C/C++.

en: We believe that Nemiver is mature and robust enough to just let you debug your favorite C or C++ application in a pleasant way.
cs: Věříme, že Nemiver je dostatečně vyzrálý a robustní, abyste v něm mohli pohodlným způsobem ladit své oblíbené aplikace v C nebo C++.

en: C/C++ Debugger
cs: Ladicí program C/C++

en: Nemiver C/C++ Debugger
cs: Ladicí program C/C++ Nemiver

en: Debug Applications
cs: Ladit aplikace

en: gdb;disassembler;debugger;c;c++;
cs: gdb;disassembler;debugger;ladicí;ladění;c;c++;

en: Set the environment of the program to debug
cs: Nastavit prostředí pro laděný program

en: Attach to a process
cs: Napojit se na proces

en: Load a core file
cs: Načíst soubor s obrazem paměti

en: List the saved debugging sessions
cs: Vypsat uložená ladicí sezení

en: Erase the saved debugging sessions
cs: Vymazat uložená ladicí sezení

en: Debug the program that was of session number N
cs: Ladit program, který byl v sezení číslo N

en: Execute the last session
cs: Spustit poslední sezení

en: Enable logging domains DOMAINS
cs: Zapnout evidování domén DOMAINS

en: Log the debugger output
cs: Evidovat výstup ladicího programu

en: Use this terminal as the debugee's terminal
cs: Použít tento terminál pro výstup ladění

en: Connect to remote target specified by HOST:PORT
cs: Připojit ke vzdálenému cíli určenému pomocí HOSTITEL:PORT

en: Where to look for shared libraries loaded by the inferior. Use in conjunction with --remote
cs: Kde hledat sdílené knihovny načítané podřízeným laděním. Použijte spolu s --remote

en: Set the path of the GDB binary to use to debug the inferior
cs: Nastavit cestu ke spustitelnému programu GDB pro potřeby ladění

en: Do not set a breakpoint in 'main' and do not run the inferior either
cs: Nenastavovat bod přerušení v „main“ a nespouštět nic podřízeného

en: Show the version number of Nemiver
cs: Zobrazit číslo verze programu Nemiver

en:  [<prog-to-debug> [prog-args]]
cs:  [<program-k-ladění> [argumenty-programu]]

en: A C/C++ debugger for GNOME
cs: Ladicí program C/C++ pro GNOME

en: Please provide a local copy of the binary you intend to debug remotely.
    Like this:
cs: Zadejte prosím místní kopii binárního souboru, který hodláte vzdáleně ladit.
    Například takto:

en: Otherwise, find below the full set of Nemiver options.
cs: Případně můžete níže najít úplný seznam přepínačů aplikace nemiver.

en: Please provide the path to the binary that generated the core file too.
    Like this:
cs: Zadejte prosím také cestu k binárnímu souboru, který výpis paměti vygeneroval.
    Například takto:

note: create the columns of the tree view
en: File Name
cs: Název souboru

en: Line
cs: Řádek

en: Function
cs: Funkce

en: Address
cs: Adresa

en: Condition
cs: Podmínka

en: Toggle countpoint
cs: Přepnout bod počítání

en: Type
cs: Typ

en: Hits
cs: Průchodů

en: Expression
cs: Výraz

en: Ignore count
cs: Vynecháno

en: breakpoint
cs: bod přerušení

en: watchpoint
cs: bod sledování

en: countpoint
cs: bod počítání

en: unknown
cs: neznámý

en: _Delete
cs: _Odebrat

en: Remove this breakpoint
cs: Odebrat tento bod přerušení

en: _Go to Source
cs: _Přejít do zdrojového kódu

en: Find this breakpoint in the source editor
cs: Hledat tento bod přerušení v editoru zdrojového kódu

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: Copy the call stack to the clipboard
cs: Kopírovat obsah zásobníku volání do schránky

en: Frame
cs: Rámec

en: Arguments
cs: Argumenty

en: Location
cs: Místo

en: Binary
cs: Soubor

en: (Click here to see the next %d row of the call stack | (Click here to see the next %d rows of the call stack)
cs[0]: (Kliknutím zde zobrazíte následující %d řádek zásobníku volání)
cs[1]: (Kliknutím zde zobrazíte následující %d řádky zásobníku volání)
cs[2]: (Kliknutím zde zobrazíte následujících %d řádků zásobníku volání)

en: Function Name
cs: Název funkce

note: labels for widget tabs in the status notebook
en: Context
cs: Kontext

en: Target Terminal
cs: Cílový terminál

en: Breakpoints
cs: Body přerušení

en: Registers
cs: Registry

en: Memory
cs: Paměť

en: Expression Monitor
cs: Sledování výrazu

en: Reached end of file
cs: Dosažen konec souboru

en: Could not find string %s
cs: Nelze najít řetězec %s

en: Change to Standard Breakpoint
cs: Změnit na standardní bod přerušení

en: Change to Countpoint
cs: Změnit na bod počítání

en: Remove _Breakpoint
cs: Odebrat _bod přerušení

en: Disable Breakpoint
cs: Zakázat bod přerušení

en: Enable Breakpoint
cs: Povolit bod přerušení

en: Set _Breakpoint
cs: Nastavit _bod přerušení

en: Set Countpoint
cs: Nastavit bod počítání

en: %s (path="%s", pid=%i)
cs: %s (cesta=„%s“, pid=%i)

en: Connected to remote target!
cs: Připojeno ke vzdálenému cíli!

en: Program exited
cs: Program skončil

en: The underlying debugger engine process died.
cs: Proces jádra ladicího programu běžící na pozadí zemřel.

note: translators: first %s is the signal name, second one is the reason
en: Target received a signal: %s, %s
cs: Cíl obdržel signál: %s, %s

en: An error occurred: %s
cs: Vyskytla se chyba: %s

en: File %s has been modified. Do you want to reload it?
cs: Soubor %s byl změněn. Chcete jej znovu načíst?

en: _Detach From the Running Program
cs: O_dpojit se od laděného programu

en: Disconnect the debugger from the running target without killing it
cs: Odpojit ladicí program od běžícího cíle bez jeho zabití

en: _Save Session to Disk
cs: _Uložit sezení na disk

en: Save the current debugging session to disk
cs: Uložit současné ladicí sezení na disk

en: _Run or Restart
cs: Spustit nebo _restartovat

en: Run or Restart the target
cs: Spustit nebo restartovat cíl

en: Set Breakpoint with Dialog...
cs: Nastavit bod přerušení s pomocí dialogového okna…

en: Set a breakpoint at the current line using a dialog
cs: Nastavit bod přerušení na aktuální řádek s pomocí dialogového okna

en: Set Breakpoint...
cs: Nastavit bod přerušení…

en: Set a breakpoint at a function or line number
cs: Nastavit bod přerušení na funkci nebo číslo řádku

note: Depending on the context we will want this string to be either "Set Breakpoint", or "Remove Breakpoint". Hence this string is updated by DBGPerspective::update_toggle_menu_text when needed. So this initial value is going to be displayed only when Nemiver is launched with no executable on the command
en: Toggle _Breakpoint
cs: Přepnout _bod přerušení

en: Set/Unset a breakpoint at the current cursor location
cs: Nastavit/odstranit bod přerušení na současné pozici kurzoru

note: Depending on the context we will want this string to be either "Enable Breakpoint", or "Disable Breakpoint". Hence this string is updated by DBGPerspective::update_toggle_menu_text when needed. So this initial value is going to be displayed only when Nemiver is launched with no executable on the com
en: Enable/Disable Breakpoint
cs: Povolit/zakázat bod přerušení

en: Enable or disable the breakpoint that is set at the current cursor location
cs: Povolit nebo zakázat bod přerušení, který je nastavený na současné pozici kurzoru

note: Depending on the context we will want this string to be either "Set Countpoint", or "Change to Countpoint", or "Change to Standard Breakpoint". Hence this string is updated by DBGPerspective::update_toggle_menu_text when needed. So this initial value is going to be displayed only when Nemiver is lau
en: Toggle _Countpoint
cs: Přepnout bod p_očítání

en: Set/Unset a countpoint at the current cursor location
cs: Nastavit/odstranit bod počítání na současné pozici kurzoru

en: Set Watchpoint with Dialog...
cs: Nastavit bod sledování s pomocí dialogového okna…

en: Set a watchpoint using a dialog
cs: Nastavit bod přerušení s pomocí dialogového okna

en: _Next
cs: _Následující

en: Execute next line stepping over the next function, if any
cs: Provést následující řádek, pokud půjde o funkci, tak ji celou provést

en: _Step
cs: _Krokovat

en: Execute next line, stepping into the next function, if any
cs: Provést další řádek, pokud půjde o funkci, tak se do ní zanořit

en: Step _Out
cs: Krokovat _ven

en: Finish the execution of the current function
cs: Dokončit provádění aktuální funkce

en: Step Into asm
cs: Krokovat assembler do

en: Step into the next assembly instruction
cs: Krokovat bez zanoření následující funkci assembleru

en: Step Over asm
cs: Krokovat assembler přes

en: Step over the next assembly instruction
cs: Krokovat se zanořením následující funkci assembleru

en: _Continue
cs: _Pokračovat

en: Continue program execution until the next breakpoint
cs: Pokračovat v provádění programu, dokud se nevyskytne další bod přerušení

en: Run to Cursor
cs: Běžet po kurzor

en: Continue program execution until the currently selected line is reached
cs: Pokračovat v provádění programu, dokud se nedosáhne aktuálně vybraného řádku

en: Jump to Cursor
cs: Skočit na místo kurzoru

en: Jump to the currently selected line
cs: Skočit na aktuálně vybraný řádek

en: Jump and Stop to Cursor
cs: Skočit na místo kurzoru a zastavit

en: Sets a breakpoint to the currently selected line and jump there
cs: Nastavit bod přerušení na aktuálně vybraný řádek a skočit na něj

en: Jump to a Given Location
cs: Skočit na zadané místo

en: Select a given code location and jump there
cs: Vybrat zadané místo v kódu a skočit na něj

en: Inspect an Expression
cs: Prozkoumat výraz

en: Inspect a global or local expression
cs: Prozkoumat globální nebo lokální výraz

en: Call a Function
cs: Zavolat funkci

en: Call a function in the program being debugged
cs: Zavolat funkci v laděném programu

en: Show Global Variables
cs: Zobrazit globální proměnné

en: Display all global variables
cs: Zobrazit všechny globální proměnné

en: Refresh Locals
cs: Občerstvit lokální proměnné

en: Refresh the list of variables local to the current function
cs: Občerstvit seznam proměnných lokálních k aktuální funkci

en: Show Assembly
cs: Zobrazit assembler

en: Show the assembly code of the source code being currently debugged, in another tab
cs: Zobrazit na jiné kartě kód assembleru odpovídající zdrojovému kódu, který se právě ladí

en: Switch to Assembly
cs: Přepnout na assembler

en: Show the assembly code of the source code being currently debugged
cs: Zobrazit kód assembleru odpovídající zdrojovému kódu, který se právě ladí

en: Switch to Source
cs: Přepnout na zdrojový kód

en: Show the source code being currently debugged
cs: Zobrazit zdrojový kód, který se právě ladí

en: Stop
cs: Zastavit

en: Stop the debugger
cs: Zastavit ladění

en: _View
cs: _Zobrazit

en: Switch to Target Terminal View
cs: Přepnout na zobrazení cílového terminálu

en: Switch to Context View
cs: Přepnout na zobrazení kontextu

en: Switch to Breakpoints View
cs: Přepnout na zobrazení bodů přerušení

en: Switch to Registers View
cs: Přepnout na zobrazení registrů

en: Switch to Memory View
cs: Přepnout na zobrazení paměti

en: Switch to Variables Monitor View
cs: Přepnout na zobrazení sledování proměnných

en: _Debug
cs: La_dit

en: _Open Source File...
cs: _Otevřít zdrojový soubor…

en: Open a source file for viewing
cs: Otevřít zdrojový soubor pro prohlížení

en: Load _Executable...
cs: Načíst spustit_elný program…

en: Execute a program
cs: Spustit program

en: _Load Core File...
cs: _Načíst soubor s obrazem paměti…

en: Load a core file from disk
cs: Načíst z disku soubor s obrazem paměti

en: _Attach to Running Program...
cs: N_apojit se na běžící program…

en: Debug a program that's already running
cs: Ladit program, který již běží

en: _Connect to Remote Target...
cs: _Připojit se ke vzdálenému cíli…

en: Connect to a debugging server to debug a remote target
cs: Připojit se k ladicímu serveru kvůli ladění vzdáleného cíle

en: Resume Sa_ved Session...
cs: Obnovit u_ložené sezení…

en: Open a previously saved debugging session
cs: Otevřít ladicí sezení, které jste si dříve uložili

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: Edit the properties of the current session
cs: Upravit vlastnosti současného sezení

en: _Copy selected text
cs: _Kopírovat vybraný text

en: Copy the text selected in the current source file
cs: Kopírovat text vybraný v aktuálním zdrojovém souboru

en: _Reload Source File
cs: Znovu načíst zd_rojový soubor

en: Reloads the source file
cs: Znovu načte zdrojový soubor

en: _Close Source File
cs: _Zavřít zdrojový soubor

en: Close the opened file
cs: Zavřít otevřený soubor

en: _Find
cs: _Hledat

en: Find a text string in file
cs: Hledat v souboru textový řetězec

en: Close %s
cs: Zavřít %s

note: We cannot restart an inferior running on a remote target at the moment.
en: Sorry, it's impossible to restart a remote inferior
cs: Bohužel není možné restartovat vzdálené podřízené ladění

en: Could not find file %s
cs: Nelze najít soubor %s

en: Could not load program: %s
cs: Nelze načíst program: %s

en: You cannot attach to Nemiver itself
cs: Nemůžete napojit Nemiver sám na sebe

en: You cannot attach to the underlying debugger engine
cs: Nemůžete se napojit na jádro ladicího programu běžícího na pozadí

en: Failed to stop the debugger
cs: Selhalo zastavení ladicího programu

en: Invalid line number: %i
cs: Neplatné číslo řádku: %i

en: There is a program being currently debugged. Do you really want to exit from the debugger?
cs: Právě je laděn nějaký program. Opravdu chcete ladicí program ukončit?

en: Default Layout
cs: Výchozí rozvržení

en: Nemiver's default layout
cs: Výchozí rozvržení Nemiver

en: Source Code
cs: Zdrojový kód

en: Dynamic Layout
cs: Dynamické rozvržení

en: A layout which can be modified
cs: Rozvržení, které je možné změnit

en: Two Status Pane
cs: Dva stavové panely

en: A layout with two status pane
cs: Rozvržení se dvěma stavovými panely

en: Wide Layout
cs: Široké rozvržení

en: A layout for very large monitors
cs: Rozvržení pro široké monitory

en: Expand _Selected
cs: Rozbalit vy_brané

en: Expand _All
cs: Rozbalit _vše

en: _Collapse
cs: _Sbalit

en: Loading files from target executable...
cs: Načítají se soubory z cílového spustitelného programu…

en: Variable type is: 
     %s
cs: Typ proměnné je: 
     %s

en: Local Variables
cs: Lokální proměnné

en: Function Arguments
cs: Argumenty funkce

en: _Copy Variable Name
cs: _Kopírovat název proměnné

en: Copy the variable path expression to the clipboard
cs: Kopírovat vyjádření proměnné do schránky

en: _Copy Variable Value
cs: _Kopírovat hodnotu proměnné

en: Copy the variable value to the clipboard
cs: Kopírovat hodnotu proměnné do schránky

en: Create Watchpoint
cs: Vytvořit bod sledování

en: Create a watchpoint that triggers when the value of the expression changes
cs: Vytvořit bod sledování, který se spouští ve chvíli, kdy se změní hodnota výrazu

en: Byte
cs: Bajtů

en: Word
cs: Slov (2 bajty)

en: Long Word
cs: Dlouhých slov (4 bajty)

en: Address:
cs: Adresa:

en: Show
cs: Zobrazit

en: Group By:
cs: Seskupovat podle:

en: Choose a Directory
cs: Výběr složky

en: Source Directories
cs: Složky se zdrojovými kódy

en: User Name
cs: Uživatel

en: Proc Args
cs: Argumenty procesu

en: Name
cs: Název

en: Value
cs: Hodnota

en: Session
cs: Sezení

en: Throw Exception
cs: Vyvolání výjimky

en: Catch Exception
cs: Zachycení výjimky

en: Fork System Call
cs: Systémové volání fork

en: Vfork System Call
cs: Systémové volání vfork

en: Exec System Call
cs: Systémové volání exec

en: Thread ID
cs: ID vlákna

note: create the columns of the tree view
en: Variable
cs: Proměnná

en: In scope expressions
cs: Výrazy v oblasti působnosti

en: Out of scope expressions
cs: Výrazy mimo oblast působnosti

en: Remove
cs: Odebrat

en: Remove selected expressions from the monitor
cs: Odebrat vybraný výraz ze sledování

en: New...
cs: Nový…

en: Add a new expression to the monitor
cs: Přidat do sledování nový výraz

en: Call a function:
cs: Zavolat funkci:

en: Set Breakpoint
cs: Nastavení bodu přerušení

en: Choose Overloaded Function
cs: Vybrat přetěžovanou funkci

en: Multiple functions match the specified name. Please choose one from the list below.
cs: Zadanému názvu odpovídá více funkcí. Vyberte prosím jednu z následujícího seznamu.

en: Find Text
cs: Hledání textu

en: _Search:
cs: _Hledat:

en: Match Options:
cs: Volby shody:

en: Match c_ase
cs: Shoda _velikosti písmen

en: Match _entire word only
cs: Shoda pouze c_elých slov

en: Cycling Options:
cs: Volby cyklování:

en: _Wrap around
cs: _Přecházet přes okraj

en: Search _backwards
cs: Směrem k _začátku

en: Global Variables
cs: Globální proměnné

en: Choose a Core File to Debug
cs: Výběr obrazu paměti k ladění

en: Select a Core File
cs: Výběr souboru s obrazem paměti

en: Core File:
cs: Soubor s obrazem paměti:

en: Select the executable that created the core file
cs: Výběr spustitelného programu, pro který byl obraz paměti vytvořen

en: Executable:
cs: Spustitelný program:

en: Open Source Files
cs: Otevření souboru se zdrojovým kódem

en: Select from _Target Executable
cs: Vybrat v cílovém spus_titelném programu

en: Select from _File System
cs: Vybrat v _souborovém systému

en: Choose Source Files to Open
cs: Vyberte zdrojový kód, který se má otevřít

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Use system monospace font
cs: Použít systémové písmo s pevnou šířkou

en: Custom Font:
cs: Vlastní písmo:

en: Editor Font
cs: Písmo editoru

en: Visual Style
cs: Vzhled

en: Display line numbers
cs: Zobrazovat čísla řádků

en: Line Numbers
cs: Čísla řádků

en: Use launch terminal
cs: Použít spouštěcí terminál

en: Terminal
cs: Terminál

en: When a source file is changed:
cs: Když se zdrojový soubor změní:

en: Reload the file
cs: Soubor znovu načíst

en: Do not reload the file
cs: Soubor znovu nenačítat

en: Ask each time
cs: Pokaždé se zeptat

en: File Monitoring
cs: Sledování souboru

en: Enable syntax highlighting
cs: Zapnout zvýrazňování syntaxe

en: Syntax Highlighting
cs: Zvýrazňování syntaxe

en: Update at each stop
cs: Aktualizovat v každém kroku

en: Local variables
cs: Lokální proměnné

en: Pure assembly
cs: Prostý assembler

en: Mixed source and assembly
cs: Kombinace zdrojového kódu a assembleru

en: Assembly style
cs: Styl assembleru

en: Assembly flavor
cs: Verze assembleru

en: Choose a File
cs: Výběr souboru

en: Path to the GDB binary used
cs: Cesta ke spustitelnému programu GDB, který se má používat

en: GDB Binary
cs: Spustitelný program GDB

en: Number of instructions to disassemble by default
cs: Počet instrukcí, které se májí standardně disassemblovat

en: Instructions
cs: Instrukce

en: Enable pretty printing (requires debugger restart)
cs: Zapnout hezký tisk (vyžaduje restart ladicího programu)

en: GDB Pretty Printing
cs: Hezký tisk GDB

en: Follow parent
cs: Následovat rodiče

en: Follow child
cs: Následovat potomka

en: GDB Follow Fork Mode
cs: Režim postupu GDB při rozvětvení

en: Debugger
cs: Ladicí program

en: Layout
cs: Rozvržení

en: Attach to a Running Program
cs: Napojení na běžící program

en: Choose a Process to Debug
cs: Vyberte proces, který se má ladit

en: _Filter list:
cs: _Filtrovat seznam:

en: Connect to Remote Target
cs: Připojení ke vzdálenému cíli

en: Executable to Load
cs: Spustitelný program, který se má načíst

en: Shared Libraries Location
cs: Umístění sdílených knihoven

en: Remote Debugging Server
cs: Vzdálený ladicí server

en: TCP/IP Connection
cs: Připojení TCP/IP

en: Serial Line Connection
cs: Připojení přes sériovou linku

en: Choose a Program to Execute
cs: Výběr programu ke spuštění

en: Choose an Executable
cs: Výběr spustitelného programu

en: Arguments:
cs: Argumenty:

en: Choose a Working Directory
cs: Výběr pracovní složky

en: Working Directory:
cs: Pracovní složka:

en: _Add
cs: Přid_at

en: _Remove
cs: Odeb_rat

en: Environment Variables:
cs: Proměnné prostředí:

en: Saved Sessions
cs: Uložená sezení

en: Choose a Session to Debug
cs: Vyberte sezení, které se má ladit

en: Set a Breakpoint:
cs: Nastavit bod přerušení:

en: Condition:
cs: Podmínka:

en: _Event:
cs: _Událost:

en: _Binary Location:
cs: Místo v _binárním kódu:

en: _Source Location:
cs: Mí_sto ve zdrojovém kódu:

en: F_unction Name:
cs: Název f_unkce:

en: File name:
cs: Název souboru:

en: Function:
cs: Funkce:

en: Line:
cs: Řádek:

en: Set as Countpoint
cs: Nastavit jako bod počítání

en: Set Location to Jump To
cs: Nastavení místa skoku

en: Jump to location:
cs: Skočit na místo:

en: Break at Destination
cs: Bod přerušení v cílovém místě

en: Add to monitor
cs: Přidat ke sledování

en: _Variable Name:
cs: Název _proměnné:

en: _Inspect
cs: _Prohlédnout

en: Set a watchpoint:
cs: Nastavit bod sledování:

en: Expression:
cs: Výraz:

en: Inspect
cs: Prohlédnout

en: Triggers on:
cs: Spouštět při:

en: Read
cs: čtení

en: Write
cs: zápisu

en: Select Location for %s
cs: Výběr umístění pro %s

en: Cannot find file '%s'.
    Please specify the location of this file:
cs: Nelze najít soubor „%s“.
    Uveďte prosím umístění tohoto souboru:

en: Line: %i, Column: %i
cs: Řádek: %i, Sloupec: %i

en: Could not load file %s because its encoding is different from %s
cs: Nelze načíst soubor %s, protože jeho kódování je rozdílné od %s

en: Copy the selection
cs: Kopírovat výběr

en: _Paste
cs: V_ložit

en: Paste the clipboard
cs: Kopírovat obsah schránky

en: _Reset
cs: _Vynulovat

en: Reset the terminal
cs: Vynulovat terminál

en: Do not ask me again
cs: Znovu se již neptat

en: Project Website
cs: Webové stránky projektu

en: _File
cs: _Soubor

en: _Quit
cs: _Ukončit

en: Quit the application
cs: Ukončit aplikaci

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _About
cs: O _aplikaci

en: Display information about this application
cs: Zobrazit informace o této aplikaci

en: _Contents
cs: _Obsah

en: Display the user manual for this application
cs: Zobrazit uživatelskou příručku pro tuto aplikaci

note: end extern C
en: Select File Location
cs: Vyberte umístění souboru

en: Locate File
cs: Umístění souboru
