neochat - en to az translation catalogue (302 entries)

en: Network Error: %1
az: Şəbəkə xətası: %1

en: Login Failed: Access Token invalid or revoked
az: Giriş baş tutmadı: Giriş Tokeni səhvdir və ya ləğv edilib

en: Login Failed: %1
az: Giriş alınmadı: %1

en: Access token wasn't found
az: Giriş tokeni tapılmadı

en: Maybe it was deleted?
az: Ola bilsin ki, o, silinib

en: Access to keychain was denied.
az: Açarlar bağına girişə icaz. verilmir.

en: Please allow NeoChat to read the access token
az: NeoChat'a giriş tokenini oxumağa icazə verin

en: No keychain available.
az: Açarlar bağı əlçatan deyil.

en: Please install a keychain, e.g. KWallet or GNOME keyring on Linux
az: Linix'da KWallet və ya GNOME keyring kimi açarlar bağı tətbiqini quraşdırın

en: Unable to read access token
az: Giriş nişanını oxumaq mümkün deyil

en: Room creation failed: "%1"
az: Otaq yaradıla bilmədi: "%1"

en: The room id you are trying to join is not valid
az: Qoşulmağa cəhd etdiyiniz otaq İD-si doğru deyil

en: Network Error
az: Şəbəkə xətası

en: Matrix client
az: Matrix müştərisi

en: © 2018-2020 Black Hat, 2020-2022 KDE Community
az: © 2018-2020 Black Hat, 2020-2022 KDE Cəmiyyəti

en: Black Hat
az: Qarapapaq

en: A Qt5 library to write cross-platform clients for Matrix
az: Matrix üçün platformalararası müştərilər yazmaq üçün bir Qt5 kitabxanası

en: Client for the matrix communication protocol
az: Matrix kommunikasiya protokolu üçün müştəri

en: Media id '%1' doesn't follow server/mediaId pattern
az: "%1" daşıyıcı İD-si server/mediaId şablonuna uyğun deyil

en: Image request has been cancelled
az: Şəkil tələbi ləğv edildi

en: Prepends ¯\_(ツ)_/¯ to a plain-text message
az: Mətn ismarıcına ¯\_(ツ)_/¯ əlavə edir

en: Prepends ( ͡° ͜ʖ ͡°) to a plain-text message
az: Mətn ismarıcına ( ͡° ͜ʖ ͡°) əlavə edir

en: Prepends (╯°□°）╯︵ ┻━┻ to a plain-text message
az: (╯°□°）╯︵ ┻━┻ adi mətn ismarıcının əvvəlinə əlavə olunur

en: Prepends ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) to a plain-text message
az: ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) adi mətn ismarıcının əvvəlinə əlavə olunur

en: Sends the given message as a spoiler
az: Verilmiş ismarıc spoyler kimi göndərilir

[ctx: [action 1, action 2] and [action 3]]
en:  and
az:  və

en: Today
az: Bu gün

en: Yesterday
az: Dünən

en: The day before yesterday
az: Sırağagün

en: <i>[This message was deleted]</i>
az: <i>[Bu ismarıc silindi]</i>

en: <i>[This message was deleted: %1]</i>
az: <i>[Bu ismarıc silindi: %1]</i>

en: [REDACTED]
az: [DÜZƏLİŞ_EDİLDİ]

en: [REDACTED: %1]
az: [DÜZƏLİŞ_EDİLDİ: %1]

en: Invited
az: Dəvət edildi

en: Favorite
az: Seçilmiş

en: Direct Messages
az: Birbaşa İsmarıclar

en: Low priority
az: Aşağı prioritet

en: Spaces
az: Boşluqlar

en: a file
az: fayl

en: reinvited %1 to the room
az: %1 otağa yenidən dəvət edildi

en: joined the room (repeated)
az: otağa qoşuldu (təkrar)

en: invited %1 to the room
az: %1, otağa dəvət edildi

en: joined the room
az: otağa qoşuldu

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their display name
az: onların görünən adı silindi

[ctx: their refers to a singular user]
en: changed their display name to %1
az: onların görünən adı %1 kimi dəyişdirildi

en:  and
az:  və

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their avatar
az: onların avatarları silindi

en: set an avatar
az: avatar təyin edin

[ctx: their refers to a singular user]
en: updated their avatar
az: onların avatarları yeniləndi

en: withdrew %1's invitation
az: %1 dəvəti geri çəkildi

en: rejected the invitation
az: dəvət ləğv edildi

en: unbanned %1
az: %1 üzərindən qadağa götürüldü

en: self-unbanned
az: özü üzərindəki qadağanı götürdü

en: has put %1 out of the room: %2
az: %1 bu otaqdan çıxarıldı: %2

en: left the room
az: otağı tərk edin

en: banned %1 from the room: %2
az: %1 üzərinə bu otaqda qadağa qoyuldu: %2

en: self-banned from the room
az: öz özünü otaqdan kənarlaşdırdı

en: requested an invite
az: dəvət qəbul olundu

en: made something unknown
az: bilinməyən bir şey edildi

en: cleared the room main alias
az: otağın əsas ləqəbi dəyişdirildi

en: set the room main alias to: %1
az: otağın əsas ləqəbini belə dəyişdirmək: %1

en: cleared the room name
az: otağın adını silmək

en: set the room name to: %1
az: otağın adını belə dəyişdirmək: %1

en: cleared the topic
az: mövzu silindi

en: set the topic to: %1
az: mövzunu belə təyin etmək: %1

en: changed the room avatar
az: otaq avatarını dəyişmək

en: activated End-to-End Encryption
az: Ucdan Uca şifrələməni aktiv etmək

en: upgraded the room to version %1
az: otaq %1 versiyasına yeniləndi

en: created the room, version %1
az: %1 versiyalı otaq yaradıldı

[ctx: 'power level' means permission level]
en: changed the power levels for this room
az: bu otaq üçün enerji səviyyəsi dəyişdirildi

en: changed the server access control lists for this room
az: Bu otaq üçün xidmətə girişə nəzarət siyahıları dəyişdirildi

[ctx: [User] added <name> widget]
en: added %1 widget
az: %1 vidjet əlavə olundu

[ctx: [User] removed <name> widget]
en: removed %1 widget
az: %1 vidjet silindi

[ctx: [User] configured <name> widget]
en: configured %1 widget
az: %1 vidjet ayarlandı

en: updated %1 state
az: %1 vəziyyəti yeniləndi

en: updated %1 state for %2
az: %1 vəziyyəti %2 üçün yeniləndi

en: Unknown event
az: Naməlum hal

en: Open NeoChat in this room
az: NeoChatı bu otaqla açın

en: Reply
az: Cavab

en: Reply...
az: Cavab...

en: %1 invited you to a room
az: %1,sizi otağa dəvət etdi

en: Open this invitation in NeoChat
az: Bu dəvəti NeoChat-da açın

en: Accept Invitation
az: Dəvəti qəbul edin

en: Reject Invitation
az: Dəvəti qəbul etməyin

en: Attachment:
az: Qoşma fayl:

en: Edit
az: Düzəliş etmək

en: Attach an image or file
az: Şəkil və ya fayl əlavə edin

en: Add an Emoji
az: Smayl əlavə edin

en: Send message
az: İsmarıcı göndərin

en: Send an encrypted message…
az: Şifrələnmiş ismarıc göndərin...

en: Send a message…
az: İsmarıcı göndərin...

en: NeoChat is offline. Please check your network connection.
az: NeoChat qoşulmayıb. Lütfən, şəbəkə bağlantısını yoxlayın.

en: Explore rooms
az: Otaqlara baxış

en: Start a Chat
az: Söhbətə başlayın

en: Create a Room
az: Otaq yaratmaq

en: Close
az: Bağlamaq

[ctx: @title]
en: Select a Homeserver
az: Əsas server seçin

en: Homeserver:
az: Əsas server:

en: Other...
az: Digər...

en: Url:
az: URL:

[ctx: @action:button]
en: Continue
az: Davam etmək

en: Please wait. This might take a little while.
az: Lütfən gözləyin. Bu bir az vaxt apara bilər.

[ctx: @title]
en: Login
az: Giriş

en: Enter your Matrix ID
az: Matrix İD-zi daxil edin

en: Loading…
az: Yüklənir...

en: Login Methods
az: Giriş üsulları

en: Login with password
az: Şifrə ilə giriş

en: Login with single sign-on
az: Tək giriş ilə daxil olun

en: Login
az: Giriş

en: Register
az: Qeydiyyat

en: Welcome
az: Xoş Gəldiniz

[ctx: @title]
en: Password
az: Şifrə

en: Enter your password
az: Şifrənizi daxil edin

[ctx: @action:button]
en: Login
az: Giriş

en: Complete the authentication steps in your browser
az: Kimlik doğrulamasını veb-bələdçinizdə tamamlayın

[ctx: @action:button]
en: Back
az: Geriyə

en: This message is encrypted and the sender has not shared the key with this device.
az: Bu ismarıc şifrələnib və göndərən açarı bu cihaz ilə paylaşmadı.

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to download its file]
en: Download
az: Endirmək

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to open its downloaded file with an appropriate application]
en: Open File
az: Faylı Açın

[ctx: tooltip for a button on a message; stops downloading the message's file]
en: Stop Download
az: Endirməni dayandırın

[ctx: Separate the usernames of users]
en:  and
az:  və

[ctx: %1 is the number of other users]
en:  and %1 other |  and %1 others
az[0]:  və %1 başqası
az[1]:  və %1 başqaları

[ctx: %2 is the users who reacted and %3 the emoji that was given]
en: %2 reacted with %3 | %2 reacted with %3
az[0]: %2, %3 ilə cavab verdi
az[1]: %2, %3 ilə cavab verdi

[ctx: Relative time since the room was last read]
en: Last read: %1
az: Sonuncu oxuma: %1

en:  (edited)
az:  (düzəliş edildi)

en: Edit this account
az: Bu hesaba düzəliş edin

en: Add
az: Əlavə etmək

en: Configure
az: Tənzimləyin

en: Cancel
az: İmtina

en: Room Name
az: Otağın adı

en: Room Topic
az: Otağın mövzusu

en: Accept
az: Qəbul etmək

en: Please choose a file
az: Lütfən fayl seçin

en: Confirm
az: Təsdiq etmək

[ctx: @title:menu Account detail dialog]
en: Account detail
az: İstifadəçi hesabı təfərrüatları

en: Unignore this user
az: Bi istifadəçini gözardı etməyi ləğv edin

en: Ignore this user
az: Bu istifadəçini gözardı etmək

en: Kick this user
az: Bu istifadəçini vurmaq

en: Ban this user
az: Bu istifadəçini əngəlləmək

en: Unban this user
az: Bu istifadəçini əngəlləmək

en: Open a private chat
az: Məxfi çatı açmaq

en: Warning: %1
az: Xəbərdarlıq: %1

en: User consent
az: İstifadəçi razılığı

en: Your homeserver requires you to agree to its terms and conditions before being able to use it. Please click the button below to read them.
az: Əsas server, onu istifadə etmədən öncə onun şərtlərini və razılaşmalarını qəbul etmənizi tələb edir. Onları oxumaq üçün aşağıdakı düyməni vurun.

en: Open
az: Açmaq

en: Start a chat
az: Söhbətə başlayın

en: Do you want to start a chat with %1?
az: %1 ilə söhbətə başlamaq istəyirsiniz?

[ctx: text editing menu action]
en: Undo
az: Geriyə qaytarmaq

[ctx: text editing menu action]
en: Redo
az: Təkrarlayın

[ctx: text editing menu action]
en: Cut
az: Kəsmək

[ctx: text editing menu action]
en: Copy
az: Kopyalamaq

[ctx: text editing menu action]
en: Paste
az: Yerləşdirin

[ctx: text editing menu action]
en: Delete
az: Silmək

[ctx: text editing menu action]
en: Select All
az: Hamısını seçin

en: Configure NeoChat...
az: NeoChat'ı tənzimləyin

[ctx: menu]
en: Configure NeoChat...
az: NeoChat'ı tənzimləyin...

[ctx: menu]
en: Quit NeoChat
az: NeoChat-ı baölayın

[ctx: menu]
en: File
az: Fayl

[ctx: menu]
en: New Private Chat…
az: Yeni məxfi söhbət...

[ctx: menu]
en: New Group…
az: Yeni Qrup…

[ctx: menu]
en: Browse Chats…
az: Söhbətə baxış...

[ctx: menu]
en: Edit
az: Düzəliş

[ctx: menu]
en: View
az: Baxış

[ctx: menu item that opens a UI element called the 'Quick Switcher', which offers a fast keyboard-based interface for switching in between chats.]
en: Open Quick Switcher
az: Cəld dəyişdiricini açın

[ctx: menu]
en: Window
az: Pəncərə

[ctx: menu]
en: Exit Full Screen
az: Tam ekrandan çıxmaq

[ctx: menu]
en: Enter Full Screen
az: Tam ekran

[ctx: menu]
en: Help
az: Kömək

en: Remove from Favourites
az: Seçilmişlərdən silmək

en: Add to Favourites
az: Seçilmişlərə əlavə etmək

en: Reprioritize
az: Üstünlüyünü dəyişmək

en: Deprioritize
az: Üstünlüyünü ləğv etmək

en: Mark as Read
az: Oxunmuş kimi işarələmək

en: Leave Room
az: Otağı tərk etmək

en: Share
az: Paylaşmaq

en: Share the selected media
az: Seçilmiş media faylı paylaşın

en: Sharing failed
az: Paylaşılmadı

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
az: Şəkili paylaşmaq üçün URL: <a href='%1'>%1</a>

[ctx: @action]
en: Cancel
az: İmtina

en: Open Externally
az: Xaricdə açmaq

en: Save As
az: Belə saxlamaq

en: Copy
az: Kopyalamaq

en: Remove
az: Silmək

en: View Source
az: Mənbəyə nəzər salamaq

en: Message Source
az: İsmarıc mənbəyi

en: Search for '%1'
az: '%1' ilə axtarın

en: Configure Web Shortcuts...
az: Veb qısayollarını tənzimləyin...

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
az: Geriyə qaytarmaq

[ctx: @action:button Accept image modification]
en: Accept
az: Qəbul etmək

en: Unable to save file. Check if you have the correct permission to edit the cache directory.
az: Fayl saxlanıla bilmədi. Keş qovluğuna düzəliş etməyə lazımi icazənizin olub olmadığını yoxlayın.

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
az: Kəsmək

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
az: Sola döndərmək

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
az: Sağa döndərmək

[ctx: @action:button Mirror an image vertically]
en: Flip
az: Səhifələmək

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
az: Əks etdirmə

en: Invite a User
az: İstifadəçi dəvət etmək

en: Find a user...
az: İstifadəçi tapın...

en: No users available
az: İstifadəçilər yoxdur

en: Send invitation
az: Dəvət göndərmək

en: Explore Rooms
az: Otaqlara baxış

en: Find a room...
az: Otaq tapmaq

en: View
az: Baxış

en: Join
az: Qoşulun

en: Joined
az: Qoşuldu

en: No rooms found
az: Otaqlar tapılmadı

en: Join some rooms to get started
az: Başlamaq üçün bəzi otaqlara qoşulun

en: Search in room directory
az: Otaq kataloqunda axtarın

en: No Name
az: Ad yoxdur

en: Configure room
az: Otağı tənzimləmək

en: Accept this invitation?
az: Bu dəvəti qəbul edirsiniz?

en: Reject
az: İmtina etmək

en: Choose local file
az: Yerli faylı seçin

en: Clipboard image
az: Mübadilə yaddaşındakı şəkil

en: Jump to first unread message
az: Birinci oxunmammış ismarıca keçin

en: Jump to latest message
az: Sonuncu ismarıca keçin

en: Drag items here to share them
az: Elementi paylaşmaq üçün buraya atın

[ctx: Message displayed when some users are typing]
en: %2 is typing | %2 are typing
az[0]: %2 yazır
az[1]: %2 yazırlar

en: React
az: Reaksiya

en: Chat
az: Söhbət

en: Welcome to Matrix
az: Matrix'ə xoş gəldiniz

en: Room information
az: Otaq haqqında

en: Room settings
az: Otaq ayarları

en: No name
az: Ad yoxdur

en: No Canonical Alias
az: Rəsmi adı yoxdur

en: No Topic
az: Mövzu yoxdur

en: Remove room from favorites
az: Otağı seçilmişlərdən silin

en: Make room favorite
az: Otağı seçilmiş edin

en: Members
az: Üzvlər

en: %1 Member | %1 Members
az[0]: %1 Üzv
az[1]: %1 Üzvlər

en: No Member Count
az: Üzv sayı yoxdur

en: General
az: Əsas

en: Security
az: Təhlükəsizlik

en: Update avatar
az: Avatarı yeniləyin

en: Room topic:
az: Otağın mövzusu:

en: Save
az: Saxlayın

en: This room continues another conversation.
az: Bu otaqda başqa bir söhbət davam edir

en: This room has been replaced.
az: Bu otaq dəyişdirildi.

[ctx: @option:check]
en: Private (invite only)
az: Məxfi (yalnız dəvət ilə)

en: Only invited people can join.
az: Yalnız dəvət olunan qoşula bilər.

[ctx: @option:check]
en: Space members
az: Boşluqdakı üzvlər

en: Anyone in a space can find and join.
az: Boşluqdakı hər kəs tapa və qoşula bilər.

[ctx: @option:check]
en: Public
az: İctimai

[ctx: @option:check]
en: Anyone can find and join.
az: Hər kəs tapa və qoşula bilər.

en: Apply
az: Tətbiq edin

en: Edit Account
az: Hesaba düzəliş etmək

en: Name:
az: Ad:

en: Label:
az: Yarlıq:

en: Current Password:
az: Cari şifrə:

en: New Password:
az: Yeni şifrə:

en: Confirm new Password:
az: Yeni şifrənin təsdiqi:

en: Passwords do not match
az: Şifrələr oxşar deyil

en: Accounts
az: İstifadəçi Hesabları

en: Password changed successfully
az: Şifrə uğurla dəyişdirildi

en: Wrong password entered
az: Səhv şifrə daxil edildi

en: Unknown problem while trying to change password
az: Şifrəni dəyişdirərkən naməlum xəta baş verdi

en: Bubbles
az: Qabarcıqlar

en: Compact
az: Yığcam

en: Use transparent chat page
az: Şəffaf söhbət səhifəsini istifadə edin

en: Only enabled if the transparent chat page is enabled.
az: Yalnız şəffaf söhbət səhifəsi aktiv olduqda aktivdir.

en: Show your messages on the right
az: İsmarıcınızı sağda göstərin

en: Devices
az: Cihazlar

en: Edit device name
az: Cihazın adına düzəliş edin

en: Logout device
az: Cihazdan çıxmaq

en: Remove device
az: Cihazı silmək

en: Password:
az: Şifrə:

en: No custom inline stickers found
az: Xüsusi sətir etiketləri tapılmadı

en: new_emoji_name_here
az: yeni_emoji_adı_burada

en: Add Emoji...
az: Emoji əlavə edin...

en: Close to system tray
az: Bağlayaraq sistem treyə yığmaq

en: Minimize to system tray on startup
az: Başlanğıcda sistem treyinə yığmaq

en: Automatically hide/unhide the room information when resizing the window
az: Pəncərənin ölçüsü dəyişdikdə otaq məlumatları avtomatik gizlədilsin/göstərilsin

en: Show leave and join events
az: Qoşulma və tərketmə hallarını göstərmək

en: Show name change events
az: Ad dəyişdirilməsi halını göstərmək

en: Show avatar update events
az: Avatraın yenilənməsi halını göstərmək

en: Separated
az: Ayrı-ayrılıqda

en: Intermixed
az: Bir yerdə

en: Use s/text/replacement syntax to edit your last message
az: Sonuncu ismarıcınıza düzəliş etmək üçün s/text/replacement sintaksisindən istifadə edin

en: Appearance
az: Xarici görünüş

en: Spell Checking
az: Orfoqrafiya yoxlaması

en: About NeoChat
az: NeoChat haqqında

en: Selected default language:
az: Seçilmiş ilkin dil:

en: Open Personal Dictionary
az: Şəxsi lüğəti açın

en: Options:
az: Seçimlər:

en: Enable automatic spell checking
az: Avtomatik orfoqrafiya yoxlamasını açın

en: Ignore uppercase words
az: Böyük hərfli sözləri nəzərə almamaq

en: Ignore hyphenated words
az: Defisli sözləri nəzərə almamaq

en: Detect language automatically
az: Özlüyündə dilin aşkar edilməsi

en: Spell checking languages
az: Orfoqrafiya yoxlaması dili

en: %1 will provide spell checking and suggestions for the languages listed here when autodetection is enabled.
az: Dilin özlüyündə aşkarlanması işlək olduqda, %1, bu siyahıdakı dillər üçün orfoqrafiya yoxlamasını və təklifləri təqdim edəcəkdir.

en: Add a new word to your personal dictionary…
az: Şəxsi lüğətinizə yeni söz əlavə edin...

[ctx: @action:button]
en: Add word
az: Söz əlavə edin

en: Spell checking dictionary
az: Orfoqrafiya yoxlaması lüğəti

en: Delete word
az: Sözü silin

en: Malformed or empty Matrix id
az: Matrix İD qüsurludur və ya boşdur

en: %1 is not a correct Matrix identifier
az: %1, düzgün Matrix identifikatoru deyil

en: Room not found
az: Otaq tapılmadı

en: There's no room %1 in the room list. Check the spelling and the account.
az: Otaq siyahısında %1 otağı yoxdur. Orfoqrafiya və hesabı yoxlayın.

en: No application for the link
az: Keçid üçün tətbiq yoxdur

en: Your operating system could not find an application for the link.
az: Əməliyyat sisteminiz keçid üçün tətbiq tapa bilmədi.

en: Could not open URL
az: URL açıla bilmir

en: Show
az: Göstərmək

en: Quit
az: Çıxış
