neochat - en to ca translation catalogue (1061 entries)

en: Choose local file
ca: Trieu un fitxer local

en: Clipboard image
ca: Imatge del porta-retalls

en: Attach an image or file
ca: Adjunta una imatge o un fitxer

en: Emojis & Stickers
ca: Emojis i adhesius

en: Send a Location
ca: Envia una ubicació

en: Send message
ca: Envia un missatge

en: Send an encrypted message…
ca: Envia un missatge encriptat…

en: Set an attachment caption…
ca: Establir un títol d'adjunt…

en: Send a message…
ca: Envia un missatge…

[ctx: @action:button]
en: Cancel reply
ca: Cancel·la la resposta

en: No stickers
ca: Sense adhesius

en: No emojis
ca: Sense emojis

en: Stickers
ca: Adhesius

[ctx: The reason for using push notifications, as in: '[Push notifications are used for] Receiving notifications for new messages']
en: Receiving notifications for new messages
ca: Rebre les notificacions dels missatges nous

en: Access token wasn't found: Maybe it was deleted?
ca: No s'ha trobat el testimoni d'accés: Potser s'ha suprimit?

en: Access to keychain was denied: Please allow NeoChat to read the access token
ca: S'ha denegat l'accés a clauer: Permeteu que el NeoChat llegeixi el testimoni d'accés

en: No keychain available: Please install a keychain, e.g. KWallet or GNOME keyring on Linux
ca: No hi ha cap clauer disponible: Instal·leu un clauer, p. ex. el KWallet o l'anell de claus del GNOME al Linux

en: Unable to read access token: %1
ca: No s'ha pogut llegir el testimoni d'accés: %1

en: Receiving push notifications
ca: Rebre les notificacions automàtiques

[ctx: @title:group]
en: Account Data
ca: Dades de comptatge

[ctx: @title:window]
en: Event Source
ca: Font d'esdeveniments

[ctx: @info]
en: Show Access Token
ca: Mostra el testimoni d'accés

en: This should not be shared with anyone, even other users. This token gives full access to your account.
ca: No compartiu això amb ningú, ni altres usuaris. Permetria un accés il·limitat al vostre compte.

[ctx: @info]
en: Access Token
ca: Testimoni d'accés

[ctx: @action:button]
en: Copy access token to clipboard
ca: Copia el testimoni d'accés al porta-retalls

[ctx: @option:check]
en: Show hidden events in the timeline
ca: Mostra els esdeveniments ocults a la línia de temps

[ctx: @option:check Enable the matrix 'threads' feature]
en: Always allow device verification
ca: Permet sempre la verificació del dispositiu

en: Allow the user to start a verification session with devices that were already verified
ca: Permet a l'usuari iniciar una sessió de verificació amb dispositius que ja estaven verificats

[ctx: @option:check]
en: Show focus in window header
ca: Mostra el focus a la capçalera de la finestra

en: Developer Tools
ca: Eines de desenvolupament

[ctx: @title:tab]
en: Debug Options
ca: Opcions de depuració

[ctx: @title:tab]
en: Room Data
ca: Dades de la sala

[ctx: @title:tab]
en: Server Info
ca: Informació del servidor

[ctx: @title:tab]
en: Account Data
ca: Dades de comptatge

[ctx: @title:tab]
en: Feature Flags
ca: Indicadors de característiques

[ctx: @option:check Enable the matrix 'threads' feature]
en: Threads
ca: Fils

[ctx: @option:check Enable the matrix 'secret backup' feature]
en: Secret Backup
ca: Còpia de seguretat del secret

[ctx: @option:check Enable the matrix feature to add a phone number as a third party ID]
en: Add phone numbers as 3PIDs
ca: Afegeix els números de telèfon com a 3PID

[ctx: @title]
en: Choose Room
ca: Trieu una sala

[ctx: @info]
en: No room selected
ca: No s'ha seleccionat cap sala

[ctx: @info]
en: Click to choose a room
ca: Clic per a triar una sala

[ctx: @title:dialog]
en: Choose Room
ca: Trieu una sala

en: Room Id: %1
ca: ID de la sala: %1

en: Room Account Data
ca: Dades de comptatge de la sala

en: Event Source
ca: Codi font de l'esdeveniment

en: Room State
ca: Estat de la sala

[ctx: 'Event' being some JSON data, not something physically happening.]
en: %1 event of this type | %1 events of this type
ca[0]: %1 esdeveniment d'aquest tipus
ca[1]: %1 esdeveniments d'aquest tipus

[ctx: 'Event' being some JSON data, not something physically happening.]
en: Event Information
ca: Informació de l'esdeveniment

en: Server Capabilities
ca: Capacitats del servidor

en: Can change password
ca: Pot canviar la contrasenya

en: Default Room Version
ca: Versió predeterminada de la sala

en: Available Room Versions
ca: Versions disponibles de la sala

en: Invited
ca: Convidat

en: Favorite
ca: Preferida

en: Friends
ca: Amics

en: Low priority
ca: Prioritat baixa

en: Spaces
ca: Espais

en: Member
ca: Membre

en: Moderator
ca: Moderador

en: Admin
ca: Administrador

en: Mute
ca: Silenci

en: Custom
ca: Personalitzats

[ctx: As in sorting alphabetically with A first and Z last]
en: Alphabetical Ascending
ca: Alfabèticament ascendent

[ctx: As in sorting alphabetically with Z first and A last]
en: Alphabetical Descending
ca: Alfabèticament descendent

[ctx: As in sorting rooms with unread message above those without]
en: Has Unread Messages
ca: Té missatges sense llegir

[ctx: As in sorting rooms with the most unread messages higher]
en: Most Unread Messages
ca: Més missatges sense llegir

[ctx: As in sorting rooms with highlighted message above those without]
en: Has Highlighted Messages
ca: Té missatges ressaltats

[ctx: As in sorting rooms with the most highlighted messages higher]
en: Most Highlighted Messages
ca: Més missatges ressaltats

[ctx: As in sorting the chat room with the newest meassage first]
en: Last Active
ca: Darrera activitat

[ctx: @info]
en: Room names closer to A alphabetically are higher
ca: Els noms de sala alfabèticament pròxims a A estan més amunt

[ctx: @info]
en: Room names closer to Z alphabetically are higher
ca: Els noms de sala alfabèticament pròxims a Z estan més amunt

[ctx: @info]
en: Rooms with unread messages are higher
ca: Les sales amb missatges sense llegir estan més amunt

[ctx: @info]
en: Rooms with the most unread message are higher
ca: Les sales amb més missatges sense llegir estan més amunt

[ctx: @info]
en: Rooms with highlighted messages are higher
ca: Les sales amb missatges ressaltats estan més amunt

[ctx: @info]
en: Rooms with the most highlighted messages are higher
ca: Les sales amb més missatges ressaltats estan més amunt

[ctx: @info]
en: Rooms with the newer messages are higher
ca: Les sales amb els missatges més nous estan més amunt

en: <i>[This message was deleted]</i>
ca: <i>[Aquest missatge s'ha suprimit]</i>

en: <i>[This message was deleted: %1]</i>
ca: <i>[Aquest missatge s'ha suprimit: %1]</i>

en: reinvited %1 to the room
ca: s'ha tornat a convidar %1 a la sala

en: joined the room (repeated)
ca: s'ha unit a la sala (repetit)

en: invited %1 to the room
ca: s'ha convidat %1 a la sala

en: joined the room
ca: s'ha unit a la sala

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their display name
ca: ha netejat el seu nom a mostrar

[ctx: their refers to a singular user]
en: changed their display name to %1
ca: ha canviat el seu nom a mostrar a %1

en:  and
ca:  i

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their avatar
ca: ha netejat el seu avatar

en: set an avatar
ca: ha definit un avatar

[ctx: their refers to a singular user]
en: updated their avatar
ca: ha actualitzat el seu avatar

[ctx: <user> changed nothing]
en: changed nothing
ca: no ha canviat res

en: withdrew %1's invitation
ca: retira la invitació de %1

en: rejected the invitation
ca: ha rebutjat la invitació

en: unbanned %1
ca: s'ha desbandejat %1

en: self-unbanned
ca: ell mateix s'ha desbandejat

en: left the room
ca: ha/n deixat la sala

en: has put %1 out of the room: %2
ca: ha posat %1 fora de la sala: %2

en: has put %1 out of the room
ca: ha posat %1 fora de la sala

en: banned %1 from the room
ca: s'ha bandejat %1 de la sala

en: banned %1 from the room: %2
ca: s'ha bandejat %1 de la sala: %2

en: self-banned from the room
ca: ell mateix s'ha bandejat de la sala

en: requested an invite
ca: ha sol·licitat una invitació

en: requested an invite with reason: %1
ca: ha sol·licitat una invitació amb el motiu: %1

en: made something unknown
ca: ha fet quelcom desconegut

en: cleared the room main alias
ca: ha netejat l'àlies principal de la sala

en: set the room main alias to: %1
ca: ha definit l'àlies principal de la sala a: %1

en: cleared the room name
ca: ha netejat el nom de la sala

en: set the room name to: %1
ca: ha definit el nom de la sala a: %1

en: cleared the topic
ca: ha netejat el tema

en: set the topic to: %1
ca: ha definit el tema a: %1

en: changed the room avatar
ca: ha canviat l'avatar de la sala

en: activated End-to-End Encryption
ca: ha activat l'encriptatge d'extrem a extrem

en: upgraded the room to version %1
ca: la sala s'ha actualitzat a la versió %1

en: created the room, version %1
ca: la sala s'ha creat, versió %1

[ctx: 'power level' means permission level]
en: changed the power levels for this room
ca: ha canviat els nivells de permís d'aquesta sala

en: changed the server access control lists for this room
ca: ha canviat les llistes de control d'accés del servidor per a aquesta sala

[ctx: [User] added <name> widget]
en: added %1 widget
ca: ha afegit el giny %1

[ctx: [User] removed <name> widget]
en: removed %1 widget
ca: ha eliminat el giny %1

[ctx: [User] configured <name> widget]
en: configured %1 widget
ca: ha configurat el giny %1

en: updated %1 state
ca: ha actualitzat l'estat de %1

en: updated %1 state for %2
ca: ha actualitzat l'estat de %1 per %2

en: Unknown event
ca: Esdeveniment desconegut

en: a file
ca: un fitxer

en: %1 sent a message
ca: %1 ha enviat un missatge

en: %1 sent a sticker
ca: %1 ha enviat un adhesiu

en: %1 reinvited someone to the room
ca: %1 ha tornat a convidar algú a la sala

en: %1 joined the room (repeated)
ca: %1 s'ha unit a la sala (repetit)

en: %1 invited someone to the room
ca: %1 ha convidat algú a la sala

en: %1 joined the room
ca: %1 s'ha unit a la sala

en: %1 set a display name and set an avatar
ca: %1 ha definit un nom a mostrar i un avatar

en: %1 set a display name and updated their avatar
ca: %1 ha definit un nom a mostrar i ha actualitzat el seu avatar

en: %1 set a display name and cleared their avatar
ca: %1 ha definit un nom a mostrar i ha netejat el seu avatar

en: %1 set a display name for this room
ca: %1 ha definit un nom a mostrar per a aquesta sala

en: %1 changed their display name and set an avatar
ca: %1 ha canviat el seu nom a mostrar i ha definit un avatar

en: %1 changed their display name and updated their avatar
ca: %1 ha canviat el seu nom a mostrar i ha actualitzat el seu avatar

en: %1 changed their display name and cleared their avatar
ca: %1 ha canviat el seu nom a mostrar i ha netejat el seu avatar

en: %1 changed their display name
ca: %1 ha canviat el seu nom a mostrar

en: %1 cleared their display name and set an avatar
ca: %1 ha netejat el seu nom a mostrar i ha definit un avatar

en: %1 cleared their display name and updated their avatar
ca: %1 ha netejat el seu nom a mostrar i ha actualitzat el seu avatar

en: %1 cleared their display name and cleared their avatar
ca: %1 ha netejat el seu nom a mostrar i el seu avatar

en: %1 cleared their display name
ca: %1 ha netejat el seu nom a mostrar

[ctx: <user> changed nothing]
en: %1 changed nothing
ca: %1 no ha canviat res

en: %1 withdrew a user's invitation
ca: %1 ha retirat una invitació d'usuari

en: %1 rejected the invitation
ca: %1 ha rebutjat la invitació

en: %1 unbanned a user
ca: %1 ha desbandejat un usuari

en: %1 self-unbanned
ca: %1 s'ha desbandejat ell mateix

en: %1 put a user out of the room
ca: %1 ha posat un usuari fora de la sala

en: %1 left the room
ca: %1 ha deixat la sala

en: %1 banned a user from the room
ca: %1 ha bandejat un usuari de la sala

en: %1 self-banned from the room
ca: %1 s'ha bandejat de la sala ell mateix

en: %1 requested an invite
ca: %1 ha sol·licitat una invitació

en: %1 made something unknown
ca: %1 ha fet quelcom desconegut

en: %1 cleared the room main alias
ca: %1 ha netejat l'àlies principal de la sala

en: %1 set the room main alias
ca: %1 ha definit l'àlies principal de la sala

en: %1 cleared the room name
ca: %1 ha netejat el nom de la sala

en: %1 set the room name
ca: %1 ha definit el nom de la sala

en: %1 cleared the topic
ca: %1 ha netejat el tema

en: %1 set the topic
ca: %1 ha definit el tema

en: %1 changed the room avatar
ca: %1 ha canviat l'avatar de la sala

en: %1 activated End-to-End Encryption
ca: %1 ha activat l'encriptatge d'extrem a extrem

en: %1 upgraded the room version
ca: %1 ha actualitzat la versió de la sala

en: %1 created the room
ca: %1 ha creat la sala

[ctx: 'power level' means permission level]
en: %1 changed the power levels for this room
ca: %1 ha canviat els nivells de permís d'aquesta sala

en: %1 sent a live location beacon
ca: %1 ha enviat una balisa d'ubicació en directe

en: %1 changed the server access control lists for this room
ca: %1 ha canviat les llistes de control d'accés del servidor per a aquesta sala

en: %1 added a widget
ca: %1 ha afegit un giny

en: %1 removed a widget
ca: %1 ha eliminat un giny

en: %1 configured a widget
ca: %1 ha configurat un giny

en: %1 updated the state
ca: %1 ha actualitzat l'estat

en: %1 started a poll
ca: %1 ha començat una enquesta

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
ca: Baixada

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Uploading
ca: Pujada

[ctx: The URL being downloaded/uploaded]
en: Source
ca: Font

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
ca: Destinació

en: Network Error: %1
ca: Error de la xarxa: %1

en: Login Failed: %1
ca: Ha fallat l'inici de la sessió: %1

en: Add an e-mail address:
ca: Afegiu una adreça de correu electrònic:

en: Confirm e-mail address
ca: Confirmeu l'adreça de correu electrònic

en: A confirmation e-mail has been sent to your address. Please continue here <b>after</b> clicking on the confirmation link in the e-mail
ca: S'ha enviat un correu electrònic de confirmació a la vostra adreça. Continueu aquí <b>després</b> de fer clic a l'enllaç de confirmació al correu electrònic

[ctx: @button]
en: Re-send confirmation e-mail
ca: Torna a enviar el correu electrònic de confirmació

en: Server Url:
ca: URL del servidor:

en: Registration is disabled on this server.
ca: El registre està desactivat en aquest servidor.

en: Loading
ca: S'està carregant

en: Please wait while your messages are loaded from the server. This might take a little while.
ca: Espereu mentre els missatges es carreguen des del servidor. Això pot trigar una mica.

en: Matrix ID:
ca: ID de Matrix:

en: Matrix ID
ca: ID de Matrix

en: Loading…
ca: S'està carregant…

[ctx: @action:button]
en: Continue
ca: Continua

en: Already logged in
ca: Ja heu iniciat la sessió

[ctx: @action:button]
en: Login with password
ca: Inici de sessió amb contrasenya

[ctx: @action:button]
en: Login with single sign-on
ca: Inici de sessió amb entrada individual

[ctx: @action:button]
en: Login
ca: Inici de sessió

[ctx: @action:button]
en: Register
ca: Registre

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Password
ca: Contrasenya

en: Invalid username or password
ca: El nom d'usuari o la contrasenya són incorrectes

en: Confirm Password:
ca: Confirmeu la contrasenya:

en: The passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Continue the login process in your browser.
ca: Continueu el procés d'inici de sessió al navegador.

[ctx: @action:button]
en: Re-open SSO URL
ca: Torna a obrir l'URL de SSO

en: Terms & Conditions
ca: Clàusules i condicions

en: By continuing with the registration, you agree to the following terms and conditions:
ca: Si continueu amb la inscripció, accepteu les clàusules i condicions següents:

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Username unavailable
ca: Nom d'usuari no disponible

en: Welcome
ca: Us donem la benvinguda

[ctx: @title]
en: Continue with an existing account
ca: Continua amb un compte existent

[ctx: As in 'this account is still loading']
en: %1 (loading)
ca: %1 (carregant)

[ctx: @action:button]
en: Log out of this account
ca: Tanca la sessió d'aquest compte

[ctx: @title]
en: Log in or Create a New Account
ca: Inicieu la sessió o creeu un compte nou

[ctx: @action:button]
en: Go back
ca: Enrere

[ctx: @action:button]
en: Settings
ca: Configuració

en: Chat on Matrix
ca: Xat a Matrix

en: © 2018-2020 Black Hat, 2020-2024 KDE Community
ca: © 2018-2020 Black Hat, 2020-2024 la comunitat KDE

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: James Graham
ca: Nate Graham

en: Original author of Spectral
ca: Autor original de l'Spectral

en: Maintainer of libQuotient
ca: Mantenidor de la libQuotient

en: A Qt library to write cross-platform clients for Matrix
ca: Una biblioteca Qt per a escriure clients multiplataforma per al Matrix

[ctx: <version number> (built against <possibly different version number>)]
en: %1 (built against %2)
ca: %1 (construïda amb %2)

en: Client for the matrix communication protocol
ca: Client per al protocol de comunicacions Matrix

en: Supports matrix: url scheme
ca: Implementa l'esquema d'URL «matrix:»

en: Ignore all SSL Errors, e.g., unsigned certificates.
ca: Ignora tots els errors d'SSL, p. ex. certificats sense signar.

en: Only used for autotests
ca: Només es fa servir a les proves automàtiques

en: Internal usage only.
ca: Només ús intern.

en: Share a URL to Matrix
ca: Comparteix un URL a Matrix

en: Leaving this room.
ca: Sortida d'aquesta sala.

[ctx: '<text>' does not look like a room id or alias.]
en: '%1' does not look like a room id or alias.
ca: «%1» no sembla pas un ID de sala o un àlies.

[ctx: Leaving room <roomname>.]
en: Leaving room %1.
ca: Sortida de la sala %1.

[ctx: Room <roomname> not found]
en: Room %1 not found.
ca: No s'ha trobat la sala %1.

en: No new nickname provided, no changes will happen.
ca: No s'ha proporcionat un sobrenom nou, no s'efectuarà cap canvi.

en: <message>
ca: <missatge>

en: Prepends ¯\_(ツ)_/¯ to a plain-text message
ca: Prefixa ¯\_(ツ)_/¯ a un missatge de text net

en: Prepends ( ͡° ͜ʖ ͡°) to a plain-text message
ca: Prefixa ( ͡° ͜ʖ ͡°) a un missatge de text net

en: Prepends (╯°□°）╯︵ ┻━┻ to a plain-text message
ca: Prefixa (╯°□°）╯︵ ┻━┻ a un missatge de text net

en: Prepends ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) to a plain-text message
ca: Prefixa ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) a un missatge de text net

en: Sends the given message colored as a rainbow
ca: Envia el missatge indicat acolorit com un arc de Sant Martí

en: Sends the given emote colored as a rainbow
ca: Envia l'emote indicada acolorida com un arc de Sant Martí

en: Sends the given message as plain text
ca: Envia el missatge indicat com a text net

en: Sends the given message as a spoiler
ca: Envia el missatge indicat com un espòiler

en: Sends the given emote
ca: Envia l'emote indicada

en: Sends the given message as a notice
ca: Envia el missatge indicat com una nota

[ctx: '<text>' does not look like a matrix id.]
en: '%1' does not look like a matrix id.
ca: «%1» no sembla pas un ID de Matrix.

[ctx: <user> is already invited to this room.]
en: %1 is already invited to this room.
ca: %1 ja està convidat en aquesta sala.

[ctx: <user> is banned from this room.]
en: %1 is banned from this room.
ca: %1 està bandejat d'aquesta sala.

en: You are already in this room.
ca: Ja esteu en aquesta sala.

[ctx: <user> is already in this room.]
en: %1 is already in this room.
ca: %1 ja està en aquesta sala.

[ctx: <username> was invited into this room.]
en: %1 was invited into this room.
ca: %1 s'ha convidat en aquesta sala.

en: <user id>
ca: <ID d'usuari>

en: Invites the user to this room
ca: Convida l'usuari en aquesta sala

[ctx: Joining room <roomname>.]
en: Joining room %1.
ca: S'uneix a la sala %1.

en: <room alias or id>
ca: <àlies o ID de sala>

en: Joins the given room
ca: S'uneix a la sala indicada

[ctx: Knocking room <roomname>.]
en: Knocking room %1.
ca: Sol·licita permís a la sala %1.

en: <room alias or id> [<reason>]
ca: <àlies o ID de sala> [<motiu>]

en: Requests to join the given room
ca: Sol·licita unir-se a la sala indicada

[ctx: You are already in room <roomname>.]
en: You are already in room %1.
ca: Ja esteu en la sala %1.

en: [<room alias or id>]
ca: [<àlies o ID de sala>]

en: Leaves the given room or this room, if there is none given
ca: Surt de la sala indicada o d'aquesta sala, si no s'ha indicat cap

en: <display name>
ca: <nom a mostrar>

en: Changes your global display name
ca: Canvia el vostre nom a mostrar global

en: Changes your display name in this room
ca: Canvia el vostre nom a mostrar en aquesta sala

[ctx: <username> is already ignored.]
en: %1 is already ignored.
ca: %1 ja està ignorat.

[ctx: <username> is now ignored]
en: %1 is now ignored.
ca: %1 ara està ignorat.

en: Ignores the given user
ca: Ignora l'usuari indicat

[ctx: <username> is not ignored.]
en: %1 is not ignored.
ca: %1 no està ignorat.

[ctx: <username> is no longer ignored.]
en: %1 is no longer ignored.
ca: %1 ja no està ignorat.

en: Unignores the given user
ca: Deixa d'ignorar l'usuari indicat

en: <reaction text>
ca: <text de reacció>

en: React to the message with the given text
ca: Reacciona al missatge amb el text indicat

[ctx: <user> is already banned from this room.]
en: %1 is already banned from this room.
ca: %1 ja està bandejat d'aquesta sala.

en: You are not allowed to ban users from this room.
ca: No teniu permís per a bandejar usuaris d'aquesta sala.

[ctx: You are not allowed to ban <username> from this room.]
en: You are not allowed to ban %1 from this room.
ca: No teniu permís per a bandejar l'usuari %1 d'aquesta sala.

[ctx: <username> was banned from this room.]
en: %1 was banned from this room.
ca: %1 fou bandejat d'aquesta sala.

en: <user id> [<reason>]
ca: <ID d'usuari> [<motiu>]

en: Bans the given user
ca: Bandeja l'usuari indicat

en: You are not allowed to unban users from this room.
ca: No teniu permís per desbandejar usuaris d'aquesta sala.

[ctx: <user> is not banned from this room.]
en: %1 is not banned from this room.
ca: %1 no està bandejat d'aquesta sala.

[ctx: <username> was unbanned from this room.]
en: %1 was unbanned from this room.
ca: %1 fou desbandejat d'aquesta sala.

en: Removes the ban of the given user
ca: Elimina el bandeig a l'usuari indicat

en: You cannot kick yourself from the room.
ca: No podeu expulsar-vos vós mateix de la sala.

[ctx: <username> is not in this room]
en: %1 is not in this room.
ca: %1 no està en aquesta sala.

en: You are not allowed to kick users from this room.
ca: No teniu permís per a expulsar usuaris d'aquesta sala.

[ctx: You are not allowed to kick <username> from this room]
en: You are not allowed to kick %1 from this room.
ca: No teniu permís per a expulsar l'usuari %1 d'aquesta sala.

[ctx: <username> was kicked from this room.]
en: %1 was kicked from this room.
ca: %1 fou expulsat d'aquesta sala.

en: Removes the user from the room
ca: Elimina l'usuari d'aquesta sala

[ctx: Previously used emojis]
en: History
ca: Historial

[ctx: 'Smileys' is a category of emoji]
en: Smileys
ca: Somriures

[ctx: 'People' is a category of emoji]
en: People
ca: Gent

[ctx: 'Nature' is a category of emoji]
en: Nature
ca: Natura

[ctx: 'Food' is a category of emoji]
en: Food
ca: Menjar

[ctx: 'Activities' is a category of emoji]
en: Activities
ca: Activitats

[ctx: 'Travel' is a category of emoji]
en: Travel
ca: Viatges

[ctx: 'Objects' is a category of emoji]
en: Objects
ca: Objectes

[ctx: 'Symbols' is a category of emoji]
en: Symbols
ca: Símbols

[ctx: 'Flags' is a category of emoji]
en: Flags
ca: Banderes

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
ca: Personalitzats

[ctx: As in 'The user's own Stickers']
en: Own Stickers
ca: Adhesius propis

[ctx: As in 'The user's own emojis]
en: Own Emojis
ca: Emojis propis

en: Loading reply
ca: S'està carregant la resposta

[ctx: @info]
en: This message was either not found, you do not have permission to view it, or it was sent by an ignored user
ca: Aquest missatge no s'ha trobat o no teniu permís per a veure'l o l'ha enviat un usuari ignorat

[ctx: Room permission type]
en: Default user power level
ca: Nivell predeterminat de permisos d'usuari

[ctx: Room permission type]
en: Default power level to set the room state
ca: Nivell predeterminat de permisos per a establir l'estat de la sala

[ctx: Room permission type]
en: Default power level to send messages
ca: Nivell predeterminat de permisos per a enviar missatges

[ctx: Room permission type]
en: Invite users
ca: Convidar usuaris

[ctx: Room permission type]
en: Kick users
ca: Expulsar usuaris

[ctx: Room permission type]
en: Ban users
ca: Bandejar usuaris

[ctx: Room permission type]
en: Remove messages sent by other users
ca: Eliminar missatges enviats per altres usuaris

[ctx: Room permission type]
en: Send reactions
ca: Enviar reaccions

[ctx: Room permission type]
en: Remove their own messages
ca: Elimina els missatges propis

[ctx: Room permission type]
en: Change user permissions
ca: Canviar els permisos d'usuari

[ctx: Room permission type]
en: Change the room name
ca: Canviar el nom de la sala

[ctx: Room permission type]
en: Change the room avatar
ca: Canviar l'avatar de la sala

[ctx: Room permission type]
en: Change the room canonical alias
ca: Canviar l'àlies canònic de la sala

[ctx: Room permission type]
en: Change the room topic
ca: Canviar el tema de la sala

[ctx: Room permission type]
en: Enable encryption for the room
ca: Activar l'encriptatge de la sala

[ctx: Room permission type]
en: Change the room history visibility
ca: Canviar la visibilitat de l'historial de la sala

[ctx: Room permission type]
en: Set pinned events
ca: Establir esdeveniments fixats

[ctx: Room permission type]
en: Upgrade the room
ca: Actualitzar la sala

[ctx: Room permission type]
en: Set the room server access control list (ACL)
ca: Establir la llista de control d'accés del servidor de la sala (ACL)

[ctx: Room permission type]
en: Set the children of this space
ca: Establir els fills d'aquest espai

[ctx: Room permission type]
en: Set the parent space of this room
ca: Establir l'espai pare d'aquesta sala

[ctx: Room permission type]
en: This is the power level for all new users when joining the room
ca: Aquest és el nivell de permisos de tots els usuaris nous quan s'uneixin a la sala

[ctx: Room permission type]
en: This is used for all state events that do not have their own entry here
ca: Això s'utilitza per a tots els esdeveniments d'estat que no tenen la seva pròpia entrada aquí

[ctx: Room permission type]
en: This is used for all message events that do not have their own entry here
ca: Això s'utilitza per a tots els esdeveniments de missatge que no tenen la seva pròpia entrada aquí

[ctx: Notification type]
en: Enable notifications for this account
ca: Activa les notificacions per a aquest compte

[ctx: Notification type]
en: Messages in one-to-one chats
ca: Missatges en xats un a un

[ctx: Notification type]
en: Encrypted messages in one-to-one chats
ca: Missatges en xats encriptats un a un

[ctx: Notification type]
en: Messages in group chats
ca: Missatges en xats de grups

[ctx: Notification type]
en: Messages in encrypted group chats
ca: Missatges en xats encriptats de grups

[ctx: Notification type]
en: Room upgrade messages
ca: Missatges d'actualització de sala

[ctx: Notification type]
en: Messages containing my display name
ca: Missatges que contenen el meu nom a mostrar

[ctx: Notification type]
en: Messages which mention my Matrix user ID
ca: Missatges que mencionen el meu ID d'usuari Matrix

[ctx: Notification type]
en: Messages which mention a room
ca: Missatges que mencionen una sala

[ctx: Notification type]
en: Messages containing the local part of my Matrix ID
ca: Missatges que contenen la part local del meu ID de Matrix

[ctx: Notification type]
en: Whole room (@room) notifications
ca: Notificacions de tota sala (@room)

[ctx: Notification type]
en: Invites to a room
ca: Invitacions a una sala

[ctx: Notification type]
en: Call invitation
ca: Invitació de trucades

[ctx: Separate the usernames of users]
en:  and
ca:  i

[ctx: %1 is the number of other users]
en:  and %1 other |  and %1 others
ca[0]:  i %1 altre
ca[1]:  i %1 altres

[ctx: %2 is the users who reacted and %3 the emoji that was given]
en: %2 reacted with %3 | %2 reacted with %3
ca[0]: %2 ha reaccionat amb %3
ca[1]: %2 han reaccionat amb %3

en: 1 user:  | %1 users:
ca[0]: %1 usuari:
ca[1]: %1 usuaris:

[ctx: A member who is not in the room has been requested.]
en: unknown member
ca: membre desconegut

[ctx: @info:label]
en: Invited you to chat
ca: Us ha convidat al xat

[ctx: @info:label]
en: %1 invited you
ca: %1 us ha convidat

en: File too large to download.<br />Contact your matrix server administrator for support.
ca: El fitxer és massa gran per a baixar.<br />Contacteu amb l'administrador del servidor Matrix per a ajuda.

[ctx: @info]
en: No identity server configured
ca: No s'ha configurat cap servidor d'identitats

en: Room creation failed: %1
ca: Ha fallat la creació de la sala: %1

en: Space creation failed: %1
ca: Ha fallat la creació de l'espai: %1

en: Report sent successfully.
ca: L'informe s'ha enviat correctament.

[ctx: 'Lat' and 'Lon' as in Latitude and Longitude]
en: Lat: %1, Lon: %2
ca: Lat.: %1, lon.: %2

en: Encrypted Message
ca: Missatge encriptat

en: Open NeoChat in this room
ca: Obre el NeoChat en aquesta sala

en: Reply
ca: Respon

en: Reply…
ca: Respon…

en: %1 invited you to a room
ca: %1 us ha convidat a la sala

en: Open this invitation in NeoChat
ca: Obre aquesta invitació en el NeoChat

[ctx: @action:button The thing being accepted is an invitation to chat]
en: Accept
ca: Accepta

[ctx: @action:button The thing being rejected is an invitation to chat]
en: Reject
ca: Rebutja

[ctx: @action:button The thing being rejected is an invitation to chat]
en: Reject and Ignore User
ca: Rebutja i ignora l'usuari

en: Open NeoChat
ca: Obre el NeoChat

[ctx: @action:button]
en: Show QR Code
ca: Mostra el codi QR

en: Edit This Account
ca: Edita aquest compte

en: Account editor
ca: Editor de comptes

en: Notification Settings
ca: Configuració de les notificacions

en: Devices
ca: Dispositius

en: Open Developer Tools
ca: Obre les eines de desenvolupament

[ctx: @title:window]
en: Developer Tools
ca: Eines de desenvolupament

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Secret Backup
ca: Obre una còpia de seguretat del secret

[ctx: @title:window]
en: Open Key Backup
ca: Obre una còpia de seguretat de la clau

[ctx: @action:inmenu]
en: Verify This Device
ca: Verifica aquest dispositiu

[ctx: @title]
en: Verification Request Sent
ca: Enviament de sol·licitud de verificació

[ctx: @info:label]
en: To proceed, accept the verification request on another device.
ca: Per a continuar, accepteu la sol·licitud de verificació en un altre dispositiu.

en: Logout
ca: Desconnecta

[ctx: @title: dialog to switch between logged in accounts]
en: Switch Account
ca: Canvia el compte

[ctx: @button: login to or register a new account.]
en: Add Account
ca: Afegeix un compte

en: Log in or create a new account
ca: Inicieu la sessió o creeu un compte nou

[ctx: @title:window]
en: Login
ca: Inici de sessió

[ctx: @title:dialog]
en: Start a chat
ca: Inicia un xat

en: Do you want to start a chat with %1?
ca: Voleu iniciar un xat amb %1?

[ctx: @action:button]
en: Start Chat
ca: Inicia un xat

en: Attachment:
ca: Adjunt:

en: Edit
ca: Edita

en: Cancel sending attachment
ca: Cancel·la l'enviament de l'adjunt

[ctx: @title]
en: Choose a Room
ca: Trieu una sala

[ctx: @action]
en: Copy to clipboard
ca: Copia al porta-retalls

[ctx: @title:dialog]
en: Confirm Account Deactivation
ca: Confirmació de la desactivació del compte

en: Your account will be permanently disabled.
    This cannot be undone.
    Your Matrix ID will not be available for new accounts.
    Your messages will stay available.
ca: El vostre compte es desactivarà permanentment.
    Això no es pot desfer.
    El vostre ID de Matrix no estarà disponible per als comptes nous.
    Els vostres missatges romandran disponibles.

[ctx: @label:textbox]
en: Password
ca: Contrasenya

[ctx: @label:checkbox]
en: Erase Data
ca: Esborra les dades

[ctx: @info]
en: Request your server to delete as much user data as possible.
ca: Sol·liciteu al vostre servidor que suprimeixi tantes dades d'usuari com sigui possible.

en: Deactivate account
ca: Desactiva el compte

[ctx: @title:dialog]
en: Activate Encryption
ca: Activa l'encriptatge

en: It will not be possible to deactivate the encryption after it is enabled.
ca: No es podrà desactivar l'encriptatge després que s'hagi activat.

en: Activate Encryption
ca: Activa l'encriptatge

[ctx: @title:dialog]
en: Confirm Leaving Room
ca: Confirmació de sortida de sala

[ctx: Do you really want to leave <room name>?]
en: Do you really want to leave %1?
ca: Voleu sortir de %1?

[ctx: @action:button]
en: Leave Room
ca: Surt de la sala

[ctx: @title:dialog]
en: Sign out
ca: Tanca la sessió

en: Are you sure you want to sign out?
ca: Segur que voleu tancar la sessió?

[ctx: @action:button]
en: Sign out
ca: Tanca la sessió

[ctx: @title:dialog]
en: Open URL
ca: Obre un URL

[ctx: @info]
en: Do you want to open <link>%1</link>?
ca: Voleu obrir <link>%1</link>?

[ctx: @title:dialog]
en: User Consent
ca: Consentiment de l'usuari

[ctx: @info]
en: Your homeserver requires you to agree to its terms and conditions before being able to use it. Please click the button below to read them.
ca: El servidor domèstic requereix que accepteu els seus termes i condicions abans de poder-lo usar. Feu clic al botó de sota per a llegir-los.

[ctx: @action:button]
en: Open
ca: Obre

[ctx: @title]
en: Create a Space
ca: Creació d'un espai

[ctx: @title]
en: Create a Room
ca: Crea una sala

en: New Space Information
ca: Informació d'espai nou

en: New Room Information
ca: Informació de sala nova

en: Select type
ca: Selecció del tipus

en: Room
ca: Sala

en: Space
ca: Espai

en: Name:
ca: Nom:

en: Topic:
ca: Tema:

[ctx: @option:check As in make the space from which this dialog was created an official parent.]
en: Make this parent official
ca: Fes oficial aquest pare

[ctx: @action:button]
en: Create Space
ca: Crea un espai

[ctx: @action:button]
en: Create Room
ca: Crea una sala

en: Select Existing Room
ca: Selecciona una sala existent

[ctx: @action:button]
en: Pick room
ca: Tria la sala

[ctx: @title]
en: Explore Rooms
ca: Exploració de sales

en: Joined
ca: Us heu unit

en: You have the required privilege level in the child to set this state
ca: Teniu el nivell requerit de privilegi en el fill per a establir aquest estat

en: You do not have a high enough privilege level in the child to set this state
ca: No teniu el nivell suficient de privilegi en el fill per a establir aquest estat

[ctx: @option:check The canonical parent is the default one if a room has multiple parent spaces.]
en: Make this space the canonical parent
ca: Fes que aquest espai sigui el pare canònic

[ctx: @action:button]
en: Ok
ca: D'acord

en: View Source
ca: Mostra el codi font

[ctx: @action:button]
en: Remove…
ca: Elimina…

[ctx: @title:dialog]
en: Remove Message
ca: Eliminació de missatge

[ctx: @info:placeholder]
en: Reason for removing this message
ca: Motiu per a eliminar aquest missatge

[ctx: @action:button 'Remove' as in 'Remove this message']
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: @action:button 'Report' as in 'Report this event to the administrators']
en: Report
ca: Informa

[ctx: @title:dialog]
en: Report Message
ca: Informa un missatge

[ctx: @info:placeholder]
en: Reason for reporting this message
ca: Motiu per a informar d'aquest missatge

[ctx: @title]
en: Report Message
ca: Informa del missatge

[ctx: @action:inmenu]
en: Show User
ca: Mostra l'usuari

[ctx: @action:button 'Unpin' as in 'Unpin this message']
en: Unpin
ca: Deixa de fixar

[ctx: @action:button 'Pin' as in 'Pin the message in the room']
en: Pin
ca: Fixa

[ctx: text editing menu action]
en: Undo
ca: Desfés

[ctx: text editing menu action]
en: Redo
ca: Refés

[ctx: text editing menu action]
en: Cut
ca: Retalla

[ctx: text editing menu action]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: text editing menu action]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: text editing menu action]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: text editing menu action]
en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

[ctx: @title As in 'edit the state of this room']
en: Edit State
ca: Edició de l'estat

[ctx: @action]
en: Revert changes
ca: Desfés els canvis

[ctx: @action As in 'Apply the changes']
en: Apply
ca: Aplica

en: Confirm the emoji below are displayed on both devices, in the same order.
ca: Confirmeu que els emojis de sota es mostrin en els dos dispositius, en el mateix ordre.

en: They match
ca: Coincideixen

en: They don't match
ca: No coincideixen

[ctx: @title]
en: Rooms
ca: Sales

[ctx: @action]
en: Search Rooms
ca: Cerca sales

[ctx: @action:button]
en: Show Menu
ca: Mostra el menú

en: Find your friends
ca: Cerqueu els vostres amics

[ctx: @title]
en: Find your friends
ca: Cerca d'amics

en: Create a Room
ca: Crea una sala

en: Create a Space
ca: Crea un espai

en: Scan a QR Code
ca: Escaneja un codi QR

[ctx: @title]
en: Scan a QR Code
ca: Escaneja un codi QR

en: Search
ca: Cerca

en: Explore rooms
ca: Explora les sales

en: Create New
ca: Crea nou

[ctx: @info:label A matrix space]
en: Space
ca: Espai

[ctx: @action:title]
en: Explore Rooms
ca: Exploració de sales

[ctx: @action:button]
en: Only show spaces
ca: Mostra només els espais

en: Enter a Room Manually
ca: Introduïu manualment una sala

en: If you already know a room's address or alias, and it isn't shown here.
ca: Si ja coneixeu l'adreça o l'àlies d'una sala i no es mostra aquí.

en: Find a room…
ca: Cerca una sala…

[ctx: @info:label]
en: No public rooms found
ca: No s'ha trobat cap sala pública

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Image
ca: Obre la imatge

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Image…
ca: Desa la imatge…

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Image
ca: Copia la imatge

en: Remove…
ca: Elimina…

en: View Location
ca: Visualitza l'emplaçament

en: Close
ca: Tanca

en: Configure NeoChat…
ca: Configura el NeoChat…

[ctx: menu]
en: Configure NeoChat…
ca: Configura el NeoChat…

[ctx: menu]
en: Quit NeoChat
ca: Surt del NeoChat

[ctx: menu]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: menu]
en: Find your friends
ca: Cerca d'amics

[ctx: menu]
en: New Group…
ca: Grup nou…

[ctx: menu]
en: Browse Chats…
ca: Navega pels xats…

[ctx: menu]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: menu]
en: View
ca: Vista

[ctx: menu item that opens a UI element called the 'Quick Switcher', which offers a fast keyboard-based interface for switching in between chats.]
en: Open Quick Switcher
ca: Obre el commutador ràpid

[ctx: menu]
en: Window
ca: Finestra

[ctx: menu]
en: Exit Full Screen
ca: Surt de pantalla completa

[ctx: menu]
en: Enter Full Screen
ca: Entra a pantalla completa

[ctx: menu]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: menu]
en: About Matrix
ca: Quant a Matrix

[ctx: menu]
en: About NeoChat
ca: Quant al NeoChat

[ctx: menu]
en: About KDE
ca: Quant a KDE

en: No name
ca: Sense nom

en: This message was sent from a verified device
ca: El missatge s'ha enviat des d'un dispositiu verificat

en: React
ca: Reacciona

en: Reply in Thread
ca: Resposta al fil

[ctx: @info screenreader]
en: The currently selected link
ca: L'enllaç seleccionat actualment

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
ca: Desfés

[ctx: @action:button Accept image modification]
en: Accept
ca: Accepta

en: Unable to save file. Check if you have the correct permission to edit the cache directory.
ca: No es pot desar el fitxer. Comproveu que teniu el permís correcte per a editar el directori de la memòria cau.

en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
ca: Escapça

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
ca: Gira a l'esquerra

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
ca: Gira a la dreta

[ctx: @action:button Mirror an image vertically]
en: Flip
ca: Inverteix

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
ca: Emmiralla

[ctx: @info:label]
en: %1 has invited you to join
ca: %1 us ha convidat a unir-vos

[ctx: @info:label]
en: This user is inviting you to chat.
ca: Aquest usuari us ha convidat al xat.

en: You can reject invitations from unknown users under Security settings.
ca: Podeu rebutjar invitacions d'usuaris desconeguts des de la configuració de seguretat.

[ctx: @action:button]
en: Reject
ca: Rebutja

[ctx: @action:button]
en: Accept
ca: Accepta

[ctx: @title:dialog]
en: Invite a User
ca: Convida un usuari

[ctx: @info:placeholder]
en: Find a user…
ca: Cerca un usuari…

[ctx: @info:placeholder]
en: No users found
ca: No s'ha trobat cap usuari

[ctx: @action:button]
en: Invite this User
ca: Convida aquest usuari

[ctx: @info:tooltip]
en: User is either already a member or has been invited
ca: L'usuari ja és membre o ha estat convidat

[ctx: @action:button]
en: Send invitation
ca: Envia una invitació

[ctx: @title:dialog]
en: Join Room
ca: Uneix-te a una sala

[ctx: @action:button]
en: Join room
ca: Uneix-te a la sala

en: Session Verification
ca: Verificació de la sessió

en: Accept
ca: Accepta

en: Decline
ca: Declina

en: Waiting for device to accept verification.
ca: S'està esperant que el dispositiu accepti la verificació.

en: Incoming key verification request from device **%1**
ca: Sol·licitud entrant de verificació de clau des del dispositiu **%1**

en: Waiting for other party to verify.
ca: S'està esperant la verificació de l'altra part.

en: Successfully verified device **%1**
ca: Dispositiu **%1** verificat correctament

[ctx: @info]
en: Choose a verification method to continue
ca: Trieu un mètode de verificació per a continuar

[ctx: @action:button]
en: Emoji Verification
ca: Verificació dels emojis

en: Choose a Location
ca: Trieu una ubicació

en: Send this location
ca: Envia aquesta ubicació

[ctx: @action:intoolbar Re-center the map onto the set location]
en: Re-Center
ca: Torna a centrar

[ctx: @action:intoolbar Determine the device's location]
en: Locate
ca: Ubica

[ctx: Locations on a map]
en: Locations
ca: Ubicacions

en: There are no locations shared in this room.
ca: No hi ha ubicacions compartides en aquesta sala.

[ctx: @action:button]
en: Show Room Information
ca: Mostra informació de la sala

[ctx: @action:button]
en: Close Room Information Drawer
ca: Tanca el calaix d'informació de la sala

[ctx: @title:window]
en: Session Verification
ca: Verificació de la sessió

[ctx: @title]
en: Share
ca: Compartició

[ctx: @title]
en: Manually Enter a Room
ca: Introduïu manualment una sala

en: OK
ca: D'acord

en: Room ID or Alias:
ca: ID de la sala o àlies:

en: Must start with # for an alias or ! for an ID
ca: Cal que comenci amb # per a un àlies o ! per a un ID

en: The input is not a valid room ID or alias
ca: L'entrada no és un ID de sala o àlies vàlid

[ctx: @title]
en: User ID
ca: ID d'usuari

en: User ID:
ca: ID d'usuari:

en: User IDs Must start with @
ca: Els ID d'usuari cal que comencin per una @

en: The input is not a valid user ID
ca: L'entrada no és un ID d'usuari vàlid

[ctx: @action:inmenu As in 'Forward this message']
en: Forward…
ca: Reenvia…

[ctx: @title]
en: Forward Message
ca: Reenviament de missatge

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
ca: Copia l'adreça de l'enllaç

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Text
ca: Copia el text

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Message Link
ca: Copia l'enllaç del missatge

en: Search for '%1'
ca: Cerca «%1»

en: Configure Web Shortcuts…
ca: Configura les dreceres web…

[ctx: @action As in 'edit the state of this room']
en: Edit state
ca: Edita l'estat

[ctx: @title]
en: Notifications
ca: Notificacions

en: No Notifications
ca: Sense notificacions

en: Select a File
ca: Seleccioneu un fitxer

[ctx: @title]
en: Edit User Power Level
ca: Edició del nivell de permisos d'usuari

en: New power level
ca: Nivell nou de permisos

en: Confirm
ca: Confirma

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Cursiva

en: Strikethrough
ca: Barrat

en: Code block
ca: Bloc de codi

en: Quote
ca: Cita

en: Insert link
ca: Insereix un enllaç

[ctx: Placeholder message]
en: No room found
ca: No s'ha trobat cap sala

[ctx: @action:button]
en: Explore rooms
ca: Explora sales

[ctx: @action]
en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: @title Join <name of a space>]
en: Join %1
ca: Uneix-te a %1

[ctx: @action:button]
en: Join
ca: Uneix-te

[ctx: @action:button]
en: Ignore
ca: Ignora

[ctx: @title]
en: Remove Child
ca: Elimina un fill

en: The child %1 will be removed from the space %2
ca: El fill %1 s'eliminarà de l'espai %2

en: The current space is the official parent of this room, should this be cleared?
ca: L'espai actual és el pare oficial d'aquesta sala, s'hauria de netejar?

en: Mark as Read
ca: Marca com a llegit

[ctx: @action:inmenu]
en: Notifications
ca: Notificacions

en: Follow Global Setting
ca: Segueix l'opció global

[ctx: As in 'notify for all messages']
en: All
ca: Totes

[ctx: As in 'notify when the user is mentioned or the message contains a set keyword']
en: @Mentions and Keywords
ca: @mencions i paraules clau

[ctx: As in 'do not notify for any messages']
en: Off
ca: Desactivades

en: Remove from Favorites
ca: Elimina de les preferides

en: Add to Favorites
ca: Afegeix a les preferides

en: Reprioritize
ca: Torna a prioritzar

en: Deprioritize
ca: Desprioritza

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy user's Matrix ID to Clipboard
ca: Copia l'ID de Matrix de l'usuari al porta-retalls

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Address to Clipboard
ca: Copia l'adreça al porta-retalls

[ctx: @action:inmenu]
en: Room Settings
ca: Configuració de la sala

en: Leave Room
ca: Surt de la sala

en: Muted room
ca: Sala silenciada

en: Configure room
ca: Configura la sala

[ctx: @action:button]
en: Room settings
ca: Configuració de la sala

en: Information
ca: Informació

en: Media
ca: Multimèdia

[ctx: @action:title]
en: Space Members
ca: Membres de l'espai

[ctx: @action:title]
en: Room Information
ca: Informació de la sala

[ctx: Room actions]
en: Actions
ca: Accions

en: Search in this room
ca: Cerca en aquesta sala

[ctx: @action:title]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: @action:button]
en: Verify user
ca: Verifica l'usuari

en: Remove room from favorites
ca: Elimina la sala de les preferides

en: Favorite this room
ca: Fes preferida aquesta sala

en: Show locations for this room
ca: Mostra les ubicacions per a aquesta sala

[ctx: @action:button]
en: Pinned messages
ca: Missatges fixats

[ctx: @title]
en: Pinned Messages
ca: Missatges fixats

[ctx: @action:button]
en: Leave this space
ca: Abandona aquest espai

[ctx: @action:button]
en: Leave this room
ca: Surt d'aquesta sala

en: Members
ca: Membres

[ctx: @title]
en: Invite a User
ca: Convida un usuari

en: Invite user to room
ca: Convida un usuari a la sala

en: %1 member | %1 members
ca[0]: %1 membre
ca[1]: %1 membres

en: No member count
ca: No hi ha comptador de membres

en: No friends found
ca: No s'ha trobat cap amic

en: No rooms found
ca: No s'ha trobat cap sala

en: You haven't added any of your friends yet, click below to search for them.
ca: Encara no heu afegit cap dels vostres amics, feu clic a sota per a cercar-los.

en: Join some rooms to get started
ca: Uniu-vos a diverses sales per a començar

en: Search in room directory
ca: Cerca en el directori de sales

en: Search in friend directory
ca: Cerca en el directori d'amics

[ctx: @action:title]
en: Room Media
ca: Elements multimèdia de la sala

en: NeoChat is offline. Please check your network connection.
ca: El NeoChat està en fora de línia. Comproveu l'estat de la vostra connexió de xarxa.

en: Welcome to NeoChat
ca: Us donem la benvinguda al NeoChat

en: Select or join a room to get started
ca: Seleccioneu o uniu-vos a una per a començar

en: Message Source
ca: Codi font del missatge

[ctx: @info:placeholder]
en: No Pinned Messages
ca: Sense missatges fixats

[ctx: @action:title]
en: Search Messages
ca: Cerca missatges

en: Find messages…
ca: Cerca missatges…

en: Enter text to start searching
ca: Introduïu un text per a iniciar la cerca

en: No messages found
ca: No s'ha trobat cap missatge

[ctx: Collapse <section name>]
en: Collapse %1
ca: Redueix %1

[ctx: Expand <section name]
en: Expand %1
ca: Expandeix %1

[ctx: @action:button]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: @title]
en: Select new official parent
ca: Seleccioneu el pare oficial nou

[ctx: @title]
en: Choose Parent Space
ca: Trieu l'espai pare

en: Set this room as a child of the space %1
ca: Estableix aquesta sala com a filla de l'espai %1

en: You do not have a high enough privilege level in the parent to set this state
ca: No teniu el nivell suficient de privilegi en el pare per a establir aquest estat

en: The selected room is not a space
ca: La sala seleccionada no és cap espai

en: You do not have the privileges to complete this action
ca: No teniu el privilegi per a completar aquesta acció

en: Make this space the canonical parent
ca: Fes que aquest espai sigui el pare canònic

[ctx: @title]
en: Select Spaces
ca: Selecció dels espais

en: Add New Server
ca: Afegir un servidor nou

en: Home Server
ca: Servidor domèstic

[ctx: @action:button]
en: Add new server
ca: Afegeix un servidor nou

[ctx: @title:window]
en: Add server
ca: Afegeix un servidor

en: The entered text is not a valid url
ca: El text que heu introduït no és un URL vàlid

en: This server cannot be resolved or has already been added
ca: Aquest servidor no es pot resoldre o ja s'ha afegit

en: Server URL:
ca: URL del servidor:

en: Share
ca: Comparteix

en: Share the selected media
ca: Comparteix els elements multimèdia seleccionats

en: Sharing failed
ca: Ha fallat la compartició

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
ca: L'URL compartit per a la imatge és <a href='%1'>%1</a>

en: View notifications
ca: Visualitza les notificacions

en: Home
ca: Inici

[ctx: @button View all one-on-one chats with your friends.]
en: Friends
ca: Amics

[ctx: Join <name of a space>]
en: Join %1
ca: Uneix-te a %1

en: Create a space
ca: Creació d'un espai

en: Suggested
ca: Suggerits

[ctx: number of room members]
en: %1 member -  | %1 members -
ca[0]: %1 membre -
ca[1]: %1 membres -

[ctx: number of room members]
en: %1 member | %1 members
ca[0]: %1 membre
ca[1]: %1 membres

[ctx: @button]
en: Add new room
ca: Afegeix una sala nova

[ctx: @button]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: @button]
en: Don't Make Suggested
ca: No donis suggeriments

[ctx: @button]
en: Make Suggested
ca: Dona suggeriments

[ctx: @button]
en: Invite user to space
ca: Convida un usuari a l'espai

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: Space Settings
ca: Configuració dels espais

[ctx: @title]
en: Create a Child
ca: Crea un fill

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: View Space
ca: Mostra l'espai

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: Leave Space
ca: Abandoneu l'espai

en: Jump to first unread message
ca: Ves al primer missatge sense llegir

en: Jump to oldest loaded message
ca: Ves al missatge carregat més antic

en: Jump to latest message
ca: Ves al darrer missatge

en: Drag items here to share them
ca: Arrossegueu aquí els elements per a compartir

[ctx: Message displayed when some users are typing]
en: %2 is typing | %2 are typing
ca[0]: %2 està escrivint
ca[1]: %2 estan escrivint

[ctx: @title:window]
en: Load your encrypted messages
ca: Càrrega dels missatges encriptats

[ctx: @info:status]
en: Encryption keys restored.
ca: S'han restaurat les claus d'encriptatge.

[ctx: @info:status]
en: The security phrase was not correct.
ca: La frase de seguretat no és correcta.

[ctx: @title]
en: Unlock using Passphrase
ca: Desbloqueja usant la frase de pas

[ctx: @info]
en: If you have a backup passphrase for this account, enter it below.
ca: Si teniu una còpia de seguretat de la frase de pas per a aquest compte, introduïu-la a continuació.

[ctx: @label:textbox]
en: Backup Password:
ca: Còpia de seguretat de la contrasenya:

[ctx: @action:button]
en: Unlock
ca: Desbloqueja

[ctx: @title]
en: Unlock using Security Key
ca: Desbloqueja usant la clau de seguretat

[ctx: @info]
en: If you have a security key for this account, enter it below or upload it as a file.
ca: Si teniu una clau de seguretat per a aquest compte, introduïu-la a continuació o carregueu-la com a fitxer.

[ctx: @label:textbox]
en: Security Key:
ca: Clau de seguretat:

[ctx: @action:button]
en: Upload from File
ca: Carrega des del fitxer

[ctx: @title]
en: Unlock from Cross-Signing
ca: Desbloqueja a partir d'una signatura creuada

[ctx: @info]
en: If you have previously verified this device, you can try loading the backup key from other devices by clicking the button below.
ca: Si heu verificat prèviament aquest dispositiu, podeu provar de carregar la clau de còpia de seguretat des d'altres dispositius fent clic al botó de sota.

[ctx: @action:button]
en: Request from other Devices
ca: Sol·licita des d'altres dispositius

[ctx: @title:menu Account details dialog]
en: Account Details
ca: Detalls del compte

[ctx: @info]
en: One mutual room | %1 mutual rooms
ca[0]: Una sala col·lectiva
ca[1]: %1 sales col·lectives

en: Unignore this user
ca: No ignoris aquest usuari

en: Ignore this user
ca: Ignora aquest usuari

en: Kick this user
ca: Expulsa aquest usuari

[ctx: @title:dialog]
en: Kick User
ca: Expulsió d'usuari

[ctx: @info:placeholder]
en: Reason for kicking this user
ca: Motiu per a expulsar aquest usuari

[ctx: @action:button 'Kick' as in 'Kick this user from the room']
en: Kick
ca: Expulsa

en: Invite this user
ca: Convida aquest usuari

en: Ban this user
ca: Bandeja aquest usuari

[ctx: @title:dialog]
en: Ban User
ca: Bandeja l'usuari

[ctx: @info:placeholder]
en: Reason for banning this user
ca: Motiu per a bandejar aquest usuari

[ctx: @action:button 'Ban' as in 'Ban this user']
en: Ban
ca: Bandeja

en: Unban this user
ca: Desbandeja aquest usuari

en: Set user power level
ca: Estableix el nivell de permisos d'usuari

[ctx: @action:button]
en: Remove recent messages by this user
ca: Elimina els missatges recents d'aquest usuari

[ctx: @title:dialog]
en: Remove Messages
ca: Eliminació de missatges

[ctx: @info:placeholder]
en: Reason for removing this user's recent messages
ca: Motiu per a eliminar els missatges recents d'aquest usuari

[ctx: @action:button 'Remove' as in 'Remove these messages']
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: @title]
en: Remove Messages
ca: Eliminació de missatges

[ctx: %1 is the name of the user.]
en: Chat with %1
ca: Xat amb %1

en: Invite to private chat
ca: Convida a un xat privat

en: Copy link
ca: Copia l'enllaç

[ctx: @info:tooltip]
en: Manage Account
ca: Gestiona el compte

en: Switch User
ca: Commuta d'usuari

en: Open Settings
ca: Obre la configuració

[ctx: @action:title]
en: Find Your Friends
ca: Cerca d'amics

en: Enter a user ID
ca: Introduïu un ID d'usuari

en: Find your friends…
ca: Cerqueu els vostres amics…

en: Enter text to start searching for your friends
ca: Introduïu un text per a iniciar la cerca d'amics

[ctx: @info:label]
en: No matches found
ca: No s'ha trobat cap coincidència

en: The session verification was canceled for unknown reason.
ca: La verificació de la sessió s'ha cancel·lat per un motiu desconegut.

en: The session verification timed out.
ca: La verificació de la sessió ha vençut.

en: The session verification timed out for remote party.
ca: La verificació de la sessió ha vençut per la part remota.

en: You canceled the session verification.
ca: Heu cancel·lat la verificació de la sessió.

en: The remote party canceled the session verification.
ca: La part remota ha cancel·lat la verificació de la sessió.

en: The session verification was canceled because we received an unexpected message.
ca: La verificació de la sessió s'ha cancel·lat perquè s'ha rebut un missatge inesperat.

en: The remote party canceled the session verification because it received an unexpected message.
ca: La part remota ha cancel·lat la verificació de la sessió perquè ha rebut un missatge inesperat.

en: The session verification was canceled because it received a message for an unknown session.
ca: La verificació de la sessió s'ha cancel·lat perquè s'ha rebut un missatge per a una sessió desconeguda.

en: The remote party canceled the session verification because it received a message for an unknown session.
ca: La part remota ha cancel·lat la verificació de la sessió perquè ha rebut un missatge per a una sessió desconeguda.

en: The session verification was canceled because NeoChat is unable to handle this verification method.
ca: La verificació de la sessió s'ha cancel·lat perquè el NeoChat no pot gestionar aquest mètode de verificació.

en: The remote party canceled the session verification because it is unable to handle this verification method.
ca: La part remota ha cancel·lat la verificació de la sessió perquè no pot gestionar aquest mètode de verificació.

en: The session verification was canceled because the keys are incorrect.
ca: La verificació de la sessió s'ha cancel·lat perquè les claus són incorrectes.

en: The remote party canceled the session verification because the keys are incorrect.
    
    **Please log out and log back in, your session is broken/corrupt.**
ca: La part remota ha cancel·lat la verificació de la sessió perquè les claus són incorrectes.
    
    **Tanqueu la sessió i torneu-la a iniciar. La sessió està trencada/corrupta.**

en: The session verification was canceled because it verifies an unexpected user.
ca: La verificació de la sessió s'ha cancel·lat perquè verifica un usuari inesperat.

en: The remote party canceled the session verification because it verifies an unexpected user.
ca: La part remota ha cancel·lat la verificació de la sessió perquè verifica un usuari inesperat.

en: The session verification was canceled because we received an invalid message.
ca: La verificació de la sessió s'ha cancel·lat perquè s'ha rebut un missatge no vàlid.

en: The remote party canceled the session verification because it received an invalid message.
ca: La part remota ha cancel·lat la verificació de la sessió perquè ha rebut un missatge no vàlid.

en: The session was accepted on a different device
ca: La sessió s'ha acceptat en un dispositiu diferent

en: The session verification was canceled because of a mismatched key.
ca: La verificació de la sessió s'ha cancel·lat perquè una clau no coincideix.

en: The remote party canceled the session verification because of a mismatched key.
ca: La part remota ha cancel·lat la verificació de la sessió perquè una clau no coincideix.

en: The session verification was canceled because the keys do not match.
ca: La verificació de la sessió s'ha cancel·lat perquè les claus no coincideixen.

en: The remote party canceled the session verification because the keys do not match.
ca: La part remota ha cancel·lat la verificació de la sessió perquè les claus no coincideixen.

en: The session verification was canceled due to an unknown error.
ca: La verificació de la sessió s'ha cancel·lat a causa d'un error desconegut.

en: No server.
ca: Sense servidor.

en: Checking Server availability.
ca: S'està comprovant la disponibilitat del servidor.

en: This is not a valid server.
ca: Aquest no és un servidor vàlid.

en: Registration for this server is disabled.
ca: El registre en aquest servidor està desactivat.

en: No username.
ca: Sense nom d'usuari.

en: Checking username availability.
ca: S'està comprovant la disponibilitat del nom d'usuari.

en: This username is not available.
ca: Aquest nom d'usuari no està disponible.

en: Continue
ca: Continua

en: Working
ca: En funcionament

en: Malformed or empty Matrix id<br />%1 is not a correct Matrix identifier
ca: ID de Matrix amb forma incorrecte o buit<br />%1 no és cap identificador correcte de Matrix

en: Failed to join room<br />%1
ca: Ha fallat en unir-se a la sala<br />%1

en: You requested to join '%1'
ca: Heu sol·licitat unir-vos a «%1»

en: Failed to request joining room<br />%1
ca: Ha fallat en sol·licitar unir-vos a la sala<br />%1

[ctx: @title:window]
en: Edit Account
ca: Edita el compte

en: Upload new avatar
ca: Puja un avatar nou

en: Remove current avatar
ca: Elimina l'avatar actual

[ctx: @title:group]
en: User Information
ca: Informació d'usuari

en: Display Name:
ca: Nom a mostrar:

en: Label:
ca: Etiqueta:

en: Work
ca: Feina

en: Save
ca: Desa

[ctx: @title:group]
en: Password
ca: Contrasenya

[ctx: @info]
en: Your server doesn't support changing your password
ca: El vostre servidor no permet canviar la contrasenya

[ctx: @label:textbox]
en: Current Password:
ca: Contrasenya actual:

[ctx: @label:textbox]
en: New Password:
ca: Contrasenya nova:

[ctx: @label:textbox]
en: Confirm new Password:
ca: Confirma la contrasenya nova:

[ctx: @info]
en: Passwords don't match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

[ctx: @title:group]
en: Email Addresses
ca: Adreces de correu electrònic

[ctx: @title:group]
en: Phone Numbers
ca: Números de telèfon

[ctx: @title:group]
en: Identity Server
ca: Servidor d'identitats

[ctx: @title:group]
en: Server Information
ca: Informació del servidor

en: Homeserver url
ca: URL del servidor domèstic

[ctx: @title:group]
en: Account Management
ca: Gestió del compte

en: Deactivate Account
ca: Desactivació del compte

[ctx: @info]
en: Password changed successfully
ca: La contrasenya s'ha canviat correctament

[ctx: @info]
en: Invalid password
ca: Contrasenya no vàlida

[ctx: @info]
en: Unknown problem while trying to change password
ca: Problema desconegut en intentar canviar la contrasenya

[ctx: @title:window]
en: Accounts
ca: Comptes

[ctx: @title:group]
en: Accounts
ca: Comptes

en: Add Account
ca: Afegeix un compte

[ctx: @title:window]
en: Appearance
ca: Aparença

[ctx: @title:group]
en: General Theme
ca: Tema general

en: Bubbles
ca: Bombolles

en: Compact
ca: Compacte

en: Use compact room list
ca: Usa una llista compacta de sales

en: Use transparent chat page
ca: Usa una pàgina transparent de xat

en: Transparency
ca: Transparència

en: Only enabled if the transparent chat page is enabled.
ca: Només està activat si s'ha habilitat la pàgina transparent de xat.

en: Show your messages on the right
ca: Mostra els vostres missatges a la dreta

en: Show links preview in the chat messages
ca: Mostra la vista prèvia dels enllaços en els missatges de xat

en: Show Avatar
ca: Mostra l'avatar

en: In chat
ca: Al xat

en: In sidebar
ca: A la barra lateral

en: Color theme
ca: Tema de color

[ctx: @label]
en: %1, Last activity: %2
ca: %1, darrera activitat: %2

en: New device name
ca: Nom nou del dispositiu

en: Cancel editing display name
ca: Cancel·la l'edició del nom a mostrar

en: Confirm new display name
ca: Confirmeu el nom a mostrar nou

en: Edit device name
ca: Edita el nom del dispositiu

en: Verify device
ca: Verifica el dispositiu

[ctx: This device is verified]
en: Verified
ca: Verificat

en: Logout device
ca: Desconnecta del dispositiu

[ctx: @title:window]
en: Devices
ca: Dispositius

[ctx: @info:group]
en: This Device
ca: Aquest dispositiu

[ctx: @info:group]
en: Verified Devices
ca: Dispositius verificats

[ctx: @info:group]
en: Unverified Devices
ca: Dispositius no verificats

[ctx: @info:group]
en: Devices without Encryption Support
ca: Dispositius sense implementació d'encriptatge

en: Please login to view the signed-in devices for your account.
ca: Inicieu la sessió per a veure els dispositius amb sessió iniciada del vostre compte.

en: Remove device
ca: Elimina el dispositiu

[ctx: As in 'Remove this device']
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: @title:window]
en: Add Sticker
ca: Afegeix un adhesiu

[ctx: @title:window]
en: Edit Sticker
ca: Edita un adhesiu

[ctx: @title:window]
en: Add Emoji
ca: Afegeix un emoji

[ctx: @title:window]
en: Edit Emoji
ca: Edita un emoji

[ctx: @info:group]
en: Sticker
ca: Adhesiu

en: Change Image
ca: Canvia la imatge

en: Set Image
ca: Estableix la imatge

en: Shortcode:
ca: Codi curt:

en: Description:
ca: Descripció:

[ctx: @title]
en: Edit Emoji
ca: Edita un emoji

[ctx: @title]
en: Edit Sticker
ca: Edita un adhesiu

[ctx: As in 'This sticker/emoji has no description']
en: No Description
ca: Sense descripció

[ctx: @title]
en: Add Emoji
ca: Afegeix un emoji

[ctx: @title]
en: Add Sticker
ca: Afegeix un adhesiu

en: Add Emoji
ca: Afegeix un emoji

en: Add Sticker
ca: Afegeix un adhesiu

[ctx: @title:window]
en: Stickers & Emojis
ca: Adhesius i emojis

[ctx: @title:group]
en: Stickers
ca: Adhesius

[ctx: @title:window]
en: Export Keys
ca: Exportació de claus

[ctx: @label:textbox]
en: Passphrase:
ca: Frase de pas:

en: A passphrase to secure your key backup. It should not be your account password.
ca: Una frase de pas per a assegurar la còpia de seguretat de la vostra clau. No hauria de ser la contrasenya del vostre compte.

[ctx: @action:button]
en: Export keys
ca: Exporta les claus

[ctx: @info]
en: Keys exported successfully
ca: Les claus s'han exportat correctament

[ctx: @info]
en: Unknown error
ca: Error desconegut

[ctx: @title:window]
en: Notifications
ca: Notificacions

en: Enable notifications for this account
ca: Activa les notificacions per a aquest compte

en: Notifications can appear even when NeoChat isn't running.
ca: Les notificacions poden aparèixer encara que el NeoChat no estigui executant-se.

en: Push notifications are available but could not be enabled.
ca: Les notificacions automàtiques estan disponibles però no es poden activar.

en: Notifications will only appear when NeoChat is running.
ca: Les notificacions només apareixeran quan el NeoChat estigui executant-se.

[ctx: @title:group]
en: Room Notifications
ca: Notificacions de sala

[ctx: @title:group]
en: @Mentions
ca: @Mencions

[ctx: @title:group]
en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Keyword…
ca: Paraula clau…

en: Add keyword
ca: Afegeix una paraula clau

[ctx: @title:group]
en: Invites
ca: Invitacions

[ctx: @title:group]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: New identity server url
ca: URL del servidor d'identitats nou

[ctx: @action:button]
en: Cancel editing identity server url
ca: Cancel·la l'edició de l'URL del servidor d'identitats

[ctx: @action:button]
en: Confirm new identity server url
ca: Confirmeu l'URL del servidor d'identitats nou

en: The entered url is not a valid identity server
ca: L'URL introduït no és un servidor vàlid d'identitats

en: The entered url is already configured as your identity server
ca: L'URL introduït ja està configurat com a servidor d'identitats

[ctx: @action:button]
en: Edit identity server url
ca: Edita l'URL del servidor d'identitats

[ctx: @action:button]
en: Remove identity server
ca: Elimina el servidor d'identitats

[ctx: @title:window]
en: Ignored Users
ca: Usuaris ignorats

[ctx: Placeholder message when no user is ignored]
en: No ignored users
ca: Sense usuaris ignorats

[ctx: @action:button]
en: Unignore this user
ca: No ignoris aquest usuari

[ctx: @title:window]
en: Import Keys
ca: Importació de claus

[ctx: @action:button]
en: Choose backup file
ca: Trieu un fitxer de còpia de seguretat

[ctx: @action:button]
en: Import keys
ca: Importa les claus

[ctx: @info]
en: Invalid passphrase
ca: Frase de pas no vàlida

[ctx: @info]
en: Invalid key backup data
ca: Dades de còpia de seguretat de la clau no vàlides

[ctx: @title:group]
en: General Settings
ca: Configuració general

en: Show in System Tray
ca: Mostra a la safata del sistema

en: Minimize to system tray on startup
ca: Minimitza a la safata del sistema en iniciar-se

en: Automatically hide/unhide the room information when resizing the window
ca: Oculta/mostra automàticament la informació de la sala en redimensionar la finestra

en: Show all rooms in "Home" tab
ca: Mostra totes les sales a la pestanya «Inici»

[ctx: @title:group]
en: Room List Sort Order
ca: Criteri d'ordenació de la llista de sales

[ctx: As in 'sort something based on last activity']
en: Activity
ca: Activitat

[ctx: @info]
en: Rooms with unread notifications will be shown first
ca: Primer es mostraran les sales amb notificacions sense llegir

[ctx: As in 'sort something alphabetically']
en: Alphabetical
ca: Alfabètic

[ctx: As in 'sort something based on the last message']
en: Last Message Activity
ca: Activitat del darrer missatge

[ctx: @info]
en: Rooms with the newest activity will be shown first
ca: Les sales amb l'activitat més recent es mostraran primer

[ctx: @option:radio]
en: Custom
ca: Personalitzat

en: Timeline Events
ca: Esdeveniments de la línia de temps

en: Show deleted messages
ca: Mostra els missatges suprimits

en: Show state events
ca: Mostra els esdeveniments d'estat

en: Show leave and join events
ca: Mostra els esdeveniments de sortida i unió

en: Show name change events
ca: Mostra els esdeveniments de canvi de nom

en: Show avatar update events
ca: Mostra els esdeveniments d'actualització d'avatar

[ctx: @option:radio]
en: Send messages with Enter
ca: Envia els missatges amb Retorn

[ctx: @option:radio]
en: Send messages with Ctrl+Enter
ca: Envia els missatges amb Ctrl+Retorn

en: Use s/text/replacement syntax to edit your last message
ca: Useu la sintaxi «s/text/substitució» per a editar el darrer missatge

en: Send typing notifications
ca: Envia notificacions d'escriptura

en: Developer Settings
ca: Configuració de desenvolupament

en: Enable developer tools
ca: Activa les eines de desenvolupament

[ctx: @title:group]
en: Default Settings
ca: Configuració predeterminada

[ctx: @action:button]
en: Reset All Configuration Values to Their Default
ca: Reinicia tots els valors de configuració als valors predeterminats

[ctx: @title:window]
en: Security & Safety
ca: Seguretat

[ctx: @action:button]
en: Ignored Users
ca: Usuaris ignorats

[ctx: @label:checkbox]
en: Hide images and videos by default
ca: Oculta les imatges i vídeos de manera predeterminada

[ctx: @info]
en: When this option is enabled, images and videos are only shown after a button is clicked.
ca: Quan aquesta opció està activada, les imatges i els vídeos només es mostren després de fer clic en un botó.

[ctx: @option:check]
en: Reject invitations from unknown users
ca: Rebutja invitacions d'usuaris desconeguts

[ctx: @info]
en: If enabled, NeoChat will reject invitations from users you don't share a room with.
ca: Si està activat, el NeoChat rebutjarà invitacions d'usuaris amb els quals no compartiu cap sala.

[ctx: @info]
en: Your server does not support this setting.
ca: El vostre servidor no permet aquest paràmetre.

[ctx: @option:check]
en: Turn on encryption in new chats
ca: Activa l'encriptatge als xats nous

[ctx: @info]
en: If enabled, NeoChat will use encryption when starting new direct messages.
ca: Si s'activa, el NeoChat utilitzarà l'encriptatge en iniciar missatges directes nous.

[ctx: @title:group]
en: Encryption
ca: Encriptatge

[ctx: @action:button]
en: Import Keys
ca: Importa les claus

[ctx: @info]
en: Import encryption keys from a backup.
ca: Importa les claus d'encriptatge a partir d'una còpia de seguretat.

[ctx: @title]
en: Import Keys
ca: Importació de claus

[ctx: @info]
en: Keys imported successfully
ca: Les claus s'han importat correctament

[ctx: @action:button]
en: Export Keys
ca: Exporta les claus

[ctx: @info]
en: Export this device's encryption keys.
ca: Exporta les claus d'encriptatge d'aquest dispositiu.

[ctx: @title]
en: Export Keys
ca: Exportació de claus

en: Appearance
ca: Aparença

en: Notifications
ca: Notificacions

[ctx: @title]
en: Security & Safety
ca: Seguretat

en: Accounts
ca: Comptes

en: Stickers & Emojis
ca: Adhesius i emojis

en: Network Proxy
ca: Servidor intermediari de la xarxa

en: About NeoChat
ca: Quant al NeoChat

[ctx: @title:group]
en: About
ca: Quant al

en: About KDE
ca: Quant a KDE

[ctx: @title:window]
en: Proxy
ca: Servidor intermediari

en: System Default
ca: Predeterminat del sistema

en: No Proxy
ca: Sense servidor intermediari

en: Proxy Settings
ca: Configuració del servidor intermediari

en: Host
ca: Màquina

en: User
ca: Usuari

en: Apply
ca: Aplica

en: Disable notifications
ca: Desactiva les notificacions

en: Enable notifications
ca: Activa les notificacions

en: Mute notifications
ca: Silencia les notificacions

en: Unmute notifications
ca: Deixa de silenciar les notificacions

[ctx: As in clicking this button will switch off highlights for messages that match this rule]
en: Disable message highlights
ca: Desactiva el ressaltat de missatges

[ctx: As in clicking this button will switch on highlights for messages that match this rule]
en: Enable message highlights
ca: Activa el ressaltat de missatges

en: Delete keyword
ca: Suprimeix una paraula clau

[ctx: @title:dialog]
en: Enter password
ca: Introduïu la contrasenya

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Privileged Users
ca: Usuaris amb privilegis

en: Default permissions
ca: Permisos predeterminats

en: Basic permissions
ca: Permisos bàsics

en: Event permissions
ca: Permisos d'esdeveniment

en: Event Type…
ca: Tipus d'esdeveniment…

[ctx: @title:group]
en: Room notifications setting
ca: Configuració de les notificacions de sala

en: Follow global setting
ca: Segueix l'opció global

en: Update avatar
ca: Actualitza l'avatar

en: Room Information
ca: Informació de la sala

en: Room name:
ca: Nom de la sala:

en: Room topic:
ca: Tema de la sala:

en: Room ID
ca: ID de la sala

en: Copy room ID to clipboard
ca: Copia l'ID de la sala al porta-retalls

en: Room version
ca: Versió de la sala

en: Upgrade Room
ca: Actualitza una sala

en: Aliases
ca: Àlies

en: No canonical alias set
ca: No s'ha definit cap àlies canònic

en: Make this alias the room's canonical alias
ca: Fes que aquest àlies sigui l'àlies canònic de la sala

en: Delete alias
ca: Suprimeix l'àlies

en: Add new alias
ca: Afegeix un àlies nou

en: URL Previews
ca: Vistes prèvies dels URL

en: Enable URL previews by default for room members
ca: Activa les vistes prèvies dels URL de manera predeterminada per als membres de la sala

en: Enable URL previews
ca: Activa les vistes prèvies dels URL

en: URL previews are enabled by default in this room
ca: Les vistes prèvies dels URL estan activades de manera predeterminada en aquesta sala

en: URL previews are disabled by default in this room
ca: Les vistes prèvies dels URL estan desactivades de manera predeterminada en aquesta sala

[ctx: As in the user has switched off showing previews of hyperlinks in timeline messages]
en: URL previews are currently disabled for your account
ca: Les vistes prèvies dels URL estan desactivades al vostre compte

en: Enable
ca: Activa

en: Official Parent Spaces
ca: Espais pares oficials

en: Canonical
ca: Canònic

en: Make canonical parent
ca: Fes que sigui pare canònic

en: Remove parent
ca: Elimina el pare

en: This room has no official parent spaces.
ca: Aquesta sala no té espais pares oficials.

[ctx: @action:button]
en: Add new official parent
ca: Afegeix un pare oficial nou

en: This room continues another conversation.
ca: Aquesta sala continua una altra conversa.

en: See older messages…
ca: Vegeu els missatges més antics…

en: This room has been replaced.
ca: S'ha substituït aquesta sala.

en: See new room…
ca: Vegeu la sala nova…

en: Upgrade the Room
ca: Actualitza la sala

en: Select new version
ca: Selecciona la versió nova

[ctx: @info]
en: Customize your profile only for this room.
ca: Personalitzeu el perfil només per a aquesta sala.

[ctx: @label:textbox]
en: Display Name
ca: Nom a mostrar

[ctx: @action:button Save profile]
en: Save
ca: Desa

[ctx: @action:button]
en: Reset to Default
ca: Restableix als valors predeterminats

en: You need to upgrade this room to a newer version to enable this setting.
ca: Cal actualitzar aquesta sala a una versió més nova per a activar aquest paràmetre.

en: Security
ca: Seguretat

[ctx: @option:check]
en: Encryption
ca: Encriptatge

en: Enable encryption
ca: Activa l'encriptatge

[ctx: option:check]
en: Once enabled, encryption cannot be disabled.
ca: Un cop activat, l'encriptatge no es pot desactivar.

[ctx: @option:check]
en: Access
ca: Accés

[ctx: @option:check]
en: Private (invite only)
ca: Privat (només per invitació)

en: Only invited people can join.
ca: Només els invitats poden unir-se.

[ctx: @option:check]
en: Space members
ca: Membres de l'espai

en: Anyone in the selected spaces can find and join.
ca: Qualsevol en els espais seleccionats ho pot trobar i unir-se.

en: Select spaces
ca: Selecció dels espais

[ctx: @option:check]
en: Knock
ca: Sol·licita permís

en: People not in the room need to request an invite to join the room.
ca: La gent que no està a la sala cal que sol·liciti una invitació per a unir-se a la sala.

[ctx: @option:check]
en: Public
ca: Públic

[ctx: @option:check]
en: Anyone can find and join.
ca: Qualsevol el pot trobar i unir-se.

[ctx: @option:check]
en: Message history visibility
ca: Visibilitat de l'historial de missatges

[ctx: @option:check]
en: Anyone
ca: Qualsevol

[ctx: @option:check]
en: Anyone, regardless of whether they have joined, can view history.
ca: Qualsevol, independentment de si s'ha unit, pot veure l'historial.

[ctx: @option:check]
en: Members only
ca: Només els membres

[ctx: @option:check]
en: All members can view the entire message history, even before they joined.
ca: Tots els membres poden veure l'historial sencer de missatges, inclús abans que s'hagin unit.

[ctx: @option:check]
en: Members only (since invite)
ca: Només els membres (des de la invitació)

[ctx: @option:check]
en: New members can view the message history from the point they were invited to the room.
ca: Els membres nous poden veure l'historial de missatges a partir del punt que van ser convidats a la sala.

[ctx: @option:check]
en: Members only (since joining)
ca: Només els membres (des de la unió)

[ctx: @option:check]
en: New members can view the message history from the point they joined the room.
ca: Els membres nous poden veure l'historial de missatges a partir del punt que es van unir a la sala.

[ctx: @title:window]
en: Space Settings
ca: Configuració dels espais

[ctx: @title:window]
en: Room Settings
ca: Configuració de la sala

en: Permissions
ca: Permisos

[ctx: @title]
en: Profile
ca: Perfil

[ctx: @title:dialog]
en: Custom Room Sort Order
ca: Criteri d'ordenació personalitzat de les sales

[ctx: As in first sort chat rooms by the parameter]
en: first:
ca: primer:

[ctx: As in then sort chat rooms by the parameter]
en: then:
ca: després:

[ctx: @button]
en: Up
ca: Amunt

[ctx: @button]
en: Down
ca: Avall

[ctx: @action:button]
en: Add parameter
ca: Afegeix un paràmetre

[ctx: @title:dialog]
en: Select Parameter to Add
ca: Selecció del paràmetre a afegir

[ctx: @action:button]
en: Hide
ca: Oculta

[ctx: @action:button]
en: Share
ca: Comparteix

[ctx: @action:button]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: @action:button]
en: Complete
ca: Completa

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: @label:textbox]
en: Country Code for new phone number
ca: Codi de país del número nou de telèfon

[ctx: @label:textbox]
en: New Email Address:
ca: Adreça de correu electrònic nova:

[ctx: @label:textbox]
en: New Phone Number:
ca: Número de telèfon nou:

en: We've sent you an email
ca: Us hem enviat un correu electrònic

en: We've sent you a text message
ca: Us hem enviat un missatge de text

en: %1. Please follow the instructions there and then click the button below
ca: %1. Seguiu les seves instruccions i després feu clic al botó de sota

en: The entered email is not valid
ca: El correu electrònic que heu introduït no és vàlid

en: The entered phone number is not valid
ca: El número de telèfon que heu introduït no és vàlid

en: Incorrect password entered
ca: S'ha introduït una contrasenya incorrecta

en: The email has not been verified. Please go to the email and follow the instructions there and then click the button below
ca: El correu electrònic no s'ha verificat. Aneu al correu electrònic i seguiu les seves instruccions i després feu clic al botó de sota

en: The phone number has not been verified. Please go to the text message and follow the instructions there and then click the button below
ca: El número de telèfon no s'ha verificat. Aneu al missatge de text i seguiu les seves instruccions i després feu clic al botó de sota

[ctx: @action:button Add new email or phone number]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: @action:button As in 'go back']
en: Back
ca: Enrere

en: %1. Please follow the instructions there and then click the button above
ca: %1. Seguiu les seves instruccions i després feu clic al botó de dalt

en: The email has not been verified. Please go to the email and follow the instructions there and then click the button above
ca: El correu electrònic no s'ha verificat. Aneu al correu electrònic i seguiu les seves instruccions i després feu clic al botó de dalt

en: The phone number has not been verified. Please go to the text message and follow the instructions there and then click the button above
ca: El número de telèfon no s'ha verificat. Aneu al missatge de text i seguiu les seves instruccions i després feu clic al botó de dalt

en: %1 started a user verification
ca: %1 ha començat una verificació d'usuari

[ctx: @action:button]
en: Confirm edit
ca: Confirma l'edició

[ctx: @action:button]
en: Post message in thread
ca: Publica un missatge en el fil

en: Copy to clipboard
ca: Copia al porta-retalls

[ctx: @action:button]
en: Maximize
ca: Maximitza

en: This message is encrypted and the sender has not shared the key with this device.
ca: Aquest missatge està encriptat i el remitent no ha compartit la clau amb aquest dispositiu.

[ctx: @action:button]
en: Fetch More Events
ca: Recupera més esdeveniments

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to download its file]
en: Download
ca: Baixa

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to open its downloaded file with an appropriate application]
en: Open File
ca: Obre el fitxer

[ctx: tooltip for a button on a message; stops downloading the message's file]
en: Stop Download
ca: Atura la baixada

[ctx: flight departure, %1 is airport, %2 is time]
en: Departure from %1
ca: Sortida des de %1

[ctx: flight arrival, %1 is airport, %2 is time]
en: Arrival at %1
ca: Arribada a %1

en: Check-in time: %1
ca: Hora d'entrada: %1

en: Check-out time: %1
ca: Hora de sortida: %1

[ctx: @action:button]
en: Show Image
ca: Mostra la imatge

[ctx: @action]
en: Send to KDE Itinerary
ca: Envia al KDE Itinerary

[ctx: As in remove the link preview so it's no longer shown]
en: Remove preview
ca: Elimina la vista prèvia

en: Shrink preview
ca: Encongeix la vista prèvia

en: Expand preview
ca: Expandeix la vista prèvia

en: Loading URL preview
ca: S'està carregant la vista prèvia de l'URL

[ctx: @action:button Open the location in an external program]
en: Open Externally
ca: Obre externament

en: Based on votes by %1 user | Based on votes by %1 users
ca[0]: Basat en els vots d'%1 usuari
ca[1]: Basat en els vots de %1 usuaris

[ctx: as in 'this vote has ended']
en: (Ended)
ca: (Finalitzat)

[ctx: @button]
en: React
ca: Reacciona

[ctx: Relative time since the room was last read]
en: Last read: %1
ca: Última lectura: %1

[ctx: @action:button]
en: Reply
ca: Respon

en: This is the beginning of the chat. There are no historical messages beyond this point.
ca: Aquest és el començament del xat. No hi ha missatges històrics més enllà d'aquest punt.

en: Pl. %1
ca: An. %1

en: Video
ca: Vídeo

[ctx: @action:button]
en: Show Video
ca: Mostra el vídeo

[ctx: @action:button]
en: Volume
ca: Volum

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Show
ca: Mostra

en: Quit
ca: Surt
