neochat - en to da translation catalogue (49 entries)

en: Network Error
da: Netværksfejl

en: Today
da: I dag

en: Yesterday
da: I går

en: Favorite
da: Favorit

en: Low priority
da: Lav prioritet

en:  and
da:  og

en: Reply
da: Svar

en: Edit
da: Redigér

en: Send message
da: Send besked

en: Start a Chat
da: Start en chat

en: Close
da: Luk

en: Add
da: Tilføj

en: Cancel
da: Annullér

en: Room Name
da: Værelsesnavn:

[ctx: @action:button]
en: Ok
da: O.k.

en: Accept
da: Acceptér

en: Please choose a file
da: Vælg venligst en fil

en: Mark as Read
da: Markér som læst

[ctx: @action]
en: Cancel
da: Annullér

en: Open Externally
da: Åbn eksternt

en: Save As
da: Gem som

en: Copy
da: Kopiér

en: Remove
da: Fjern

en: View Source
da: Se kildetekst

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
da: Fortryd

[ctx: @action:button Accept image modification]
en: Accept
da: Acceptér

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
da: Beskær

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
da: Rotér til venstre

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
da: Rotér til højre

[ctx: @action:button Mirror an image vertically]
en: Flip
da: Vend

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
da: Spejlvend

en: View
da: Vis

en: Join
da: Gå med

en: Joined
da: Gik med

en: No Name
da: Intet navn

en: Reject
da: Afvis

en: Jump to first unread message
da: Gå til første ulæste besked

en: No name
da: Intet navn

en: No Topic
da: Intet emne

en: Members
da: Medlemmer

en: Save
da: Gem

en: Edit Account
da: Redigér konto

en: Name:
da: Navn:

en: Current Password:
da: Nuværende adgangskode:

en: New Password:
da: Ny adgangskode:

en: Passwords do not match
da: Adgangskoderne matcher ikke

en: Accounts
da: Konti

en: Separated
da: Adskilt

en: Show
da: Vis
