neochat - en to eo translation catalogue (814 entries)

[ctx: The reason for using push notifications, as in: '[Push notifications are used for] Receiving notifications for new messages']
en: Receiving notifications for new messages
eo: Ricevante sciigojn por novaj mesaĝoj

en: Receiving push notifications
eo: Ricevante puŝ-sciigojn

en: Chat on Matrix
eo: Babilo en Matrix

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: Black Hat
eo: Nigra Ĉapelo

en: Original author of Spectral
eo: Origina verkinto de Spectral

en: Alexey Rusakov
eo: Aleksej Rusakov

en: Maintainer of libQuotient
eo: Prizorganto de libQuotient

en: A Qt library to write cross-platform clients for Matrix
eo: Qt-biblioteko por skribi transplatformajn klientojn por Matrix

[ctx: <version number> (built against <possibly different version number>)]
en: %1 (built against %2)
eo: %1 (konstruita kontraŭ %2)

en: Client for the matrix communication protocol
eo: Kliento por la matrica komunika protokolo

en: Supports matrix: url scheme
eo: Elportas matrico: url-skemo

en: Ignore all SSL Errors, e.g., unsigned certificates.
eo: Ignori ĉiujn SSL-erarojn, ekz., nesubskribitajn atestojn.

en: Only used for autotests
eo: Nur uzata por aŭtomataj testoj

en: Share a URL to Matrix
eo: Kundividi URL al Matrix

en: Encrypted Message
eo: Ĉifrita Mesaĝo

en: Open NeoChat in this room
eo: Malfermu NeoChat en ĉi tiu ĉambro

en: Reply
eo: Respondi

en: Reply…
eo: Respondi…

en: %1 invited you to a room
eo: %1 invitis vin al ĉambro

en: Open this invitation in NeoChat
eo: Malfermu ĉi tiun inviton en NeoChat

[ctx: @action:button The thing being accepted is an invitation to chat]
en: Accept
eo: Akcepti

[ctx: @action:button The thing being rejected is an invitation to chat]
en: Reject
eo: Malakcepti

[ctx: @action:button The thing being rejected is an invitation to chat]
en: Reject and Ignore User
eo: Malakcepti kaj Ignori Uzanton

en: Open NeoChat
eo: Malfermi NeoChat

[ctx: @title]
en: Scan a QR Code
eo: Skani QR-Kodon

[ctx: @title:window]
en: Developer Tools
eo: Evoluistaj Iloj

[ctx: @action:inmenu]
en: Verify This Device
eo: Konfirmi Ĉi Aparaton

[ctx: @title: dialog to switch between logged in accounts]
en: Switch Account
eo: Ŝanĝi Konton

[ctx: @button: login to or register a new account.]
en: Add Account
eo: Aldoni Konton

[ctx: @title:window]
en: Login
eo: Ensaluti

[ctx: @title:dialog]
en: Start a chat
eo: Komenci babiladon

[ctx: @action:button]
en: Start Chat
eo: Komenci Babiladon

[ctx: @title]
en: Choose a Room
eo: Elekti Ĉambron

[ctx: @action]
en: Copy to clipboard
eo: Kopii al tondujo

[ctx: @title:dialog]
en: Confirm Leaving Room
eo: Konfirmi Forlason de Ĉambro

[ctx: Do you really want to leave <room name>?]
en: Do you really want to leave %1?
eo: Ĉu vi volas forlasi %1?

[ctx: @title:dialog]
en: Sign out
eo: Elsaluti

en: Are you sure you want to sign out?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas elsaluti?

[ctx: @action:button]
en: Sign out
eo: Elsaluti

[ctx: @title:dialog]
en: Open URL
eo: Malfermi URL

[ctx: @info]
en: Do you want to open <link>%1</link>?
eo: Ĉu vi volas malfermi <link>%1</link>?

[ctx: @title:dialog]
en: User Consent
eo: Konsento de Uzanto

[ctx: @info]
en: Your homeserver requires you to agree to its terms and conditions before being able to use it. Please click the button below to read them.
eo: Via hejma servilo postulas, ke vi konsentu ĝiajn kondiĉojn antaŭ ol povi uzi ĝin. Bonvolu klaki la suban butonon por legi ilin.

[ctx: @action:button]
en: Open
eo: Malfermi

[ctx: @title As in 'edit the state of this room']
en: Edit State
eo: Redakti Staton

[ctx: @action]
en: Revert changes
eo: Malfari ŝanĝojn

[ctx: @action As in 'Apply the changes']
en: Apply
eo: Apliki

en: Confirm the emoji below are displayed on both devices, in the same order.
eo: Konfirmi, ke la subaj emoji estas montritaj sur ambaŭ aparatoj, en la sama ordo.

en: They match
eo: Ili egalas

en: They don't match
eo: Ili ne kongruas

[ctx: @info:label A matrix space]
en: Space
eo: Spaco

en: Joined
eo: Aliĝis

en: View Location
eo: Vidi Lokon

en: Close
eo: Fermi

[ctx: menu]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: @title]
en: Create a Room
eo: Krei Ĉambron

[ctx: menu]
en: Configure NeoChat…
eo: Agordi NeoChat…

[ctx: menu]
en: Quit NeoChat
eo: Forlasi NeoChat

[ctx: menu]
en: View
eo: Vido

[ctx: menu]
en: Window
eo: Fenestro

[ctx: menu]
en: Exit Full Screen
eo: Eliri Plenan Ekranon

[ctx: menu]
en: Enter Full Screen
eo: Eniri Plenan Ekranon

[ctx: menu]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: menu]
en: About NeoChat
eo: Pri NeoChat

[ctx: menu]
en: About KDE
eo: Pri KDE

[ctx: @title:dialog]
en: Join Room
eo: Aliĝi al Ĉambro

[ctx: @action:button]
en: Join room
eo: Aliĝi al ĉambro

en: Session Verification
eo: Seanca Konfirmo

en: Accept
eo: Akcepti

en: Decline
eo: Malkresko

en: Waiting for device to accept verification.
eo: Atendante ke aparato akceptu konfirmon.

en: Incoming key verification request from device **%1**
eo: Envenanta ŝlosila konfirmpeto de aparato **%1**

en: Waiting for other party to verify.
eo: Atendante la konfirmon de alia partio.

en: Successfully verified device **%1**
eo: Sukcese konfirmita aparato **%1**

[ctx: @info]
en: Choose a verification method to continue
eo: Elektu konfirman metodon por daŭrigi

[ctx: @action:button]
en: Emoji Verification
eo: Emoĝi-Konfirmo

[ctx: @action:button]
en: Show Room Information
eo: Montri Informon pri Ĉambro

[ctx: @action:button]
en: Close Room Information Drawer
eo: Fermi Informkeston pri Ĉambro

[ctx: @title:window]
en: Session Verification
eo: Seanca Konfirmo

[ctx: @title]
en: Share
eo: Kunhavigi

[ctx: @title]
en: Manually Enter a Room
eo: Permane Enigi Ĉambron

en: Room ID or Alias:
eo: Ĉambro-ID aŭ Kaŝnomo:

en: Must start with # for an alias or ! for an ID
eo: Devas komenciĝi per # por kaŝnomo aŭ ! por ID

en: The input is not a valid room ID or alias
eo: La enigita teksto ne estas valida ĉambro-ID aŭ kaŝnomo

[ctx: @title]
en: User ID
eo: Uzant-ID

en: User ID:
eo: Uzanto-ID:

en: User IDs Must start with @
eo: Uzant-ID-oj Devas komenciĝi per @

en: The input is not a valid user ID
eo: La enigo ne estas valida uzant-ID

en: Event Source
eo: Eventa Fonto

[ctx: @action As in 'edit the state of this room']
en: Edit state
eo: Redakti staton

[ctx: @title]
en: Notifications
eo: Sciigoj

en: Loading…
eo: Ŝargante…

en: No Notifications
eo: Neniuj Sciigoj

[ctx: Placeholder message]
en: No room found
eo: Neniu ĉambro trovita

[ctx: @action]
en: Cancel
eo: Nuligi

[ctx: @title Join <name of a space>]
en: Join %1
eo: Aliĝi al %1

[ctx: @action:button]
en: Join
eo: Aliĝis

[ctx: @action:button]
en: Ignore
eo: Ignori

[ctx: @action:title]
en: Search
eo: Serĉi

[ctx: @title]
en: Pinned Messages
eo: Pinglitaj Mesaĝojn

[ctx: @title:dialog]
en: Remove Messages
eo: Forigi Mesaĝojn

[ctx: @action:button 'Remove' as in 'Remove these messages']
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: @action:button]
en: Add new server
eo: Aldoni novan servilon

[ctx: @title:window]
en: Add server
eo: Aldoni servilon

[ctx: @action:button]
en: Share
eo: Kunhavigi

[ctx: @info:status]
en: Encryption keys restored.
eo: Ĉifradŝlosiloj estis restaŭritaj.

[ctx: @action:button]
en: Unlock
eo: Malŝlosi

[ctx: @title]
en: Unlock from Cross-Signing
eo: Malŝlosi de Kruc-Subskribado

[ctx: @title:menu Account details dialog]
en: Account Details
eo: Detaloj pri Konto

[ctx: @title:dialog]
en: Kick User
eo: Piedbati Uzantojn

[ctx: @action:button 'Kick' as in 'Kick this user from the room']
en: Kick
eo: Piedbati

[ctx: @title:dialog]
en: Ban User
eo: Malpermesi Uzanton

[ctx: @action:button 'Ban' as in 'Ban this user']
en: Ban
eo: Malpermeso

[ctx: @title]
en: Remove Messages
eo: Forigi Mesaĝojn

[ctx: @info:label]
en: No matches found
eo: Trovis neniujn kongruojn

en: The session verification was canceled for unknown reason.
eo: La seanckonfirmo estis nuligita pro nekonata kialo.

en: The session verification timed out.
eo: La seancokonfirmo elĉerpiĝis.

en: The session verification timed out for remote party.
eo: La seanckonfirmo finiĝis por fora festo.

en: You canceled the session verification.
eo: Vi nuligis la seancan konfirmon.

en: The remote party canceled the session verification.
eo: La fora partio nuligis la seancan konfirmon.

en: The session verification was canceled because we received an unexpected message.
eo: La seancokonfirmo estis nuligita ĉar ni ricevis neatenditan mesaĝon.

en: The remote party canceled the session verification because it received an unexpected message.
eo: La fora partio nuligis la seanckonfirmon ĉar ĝi ricevis neatenditan mesaĝon.

en: The session verification was canceled because it received a message for an unknown session.
eo: La seancokonfirmo estis nuligita ĉar ĝi ricevis mesaĝon por nekonata sesio.

en: The remote party canceled the session verification because it received a message for an unknown session.
eo: La fora partio nuligis la seanckonfirmon ĉar ĝi ricevis mesaĝon por nekonata sesio.

en: The session verification was canceled because NeoChat is unable to handle this verification method.
eo: La seancokonfirmo estis nuligita ĉar NeoChat ne kapablas trakti ĉi tiun konfirmmetodon.

en: The remote party canceled the session verification because it is unable to handle this verification method.
eo: La fora partio nuligis la seanckonfirmon ĉar ĝi ne povas trakti ĉi tiun konfirmmetodon.

en: The session verification was canceled because the keys are incorrect.
eo: La seancokonfirmo estis nuligita ĉar la ŝlosiloj estas malĝustaj.

en: The remote party canceled the session verification because the keys are incorrect.
    
    **Please log out and log back in, your session is broken/corrupt.**
eo: La fora partio nuligis la sean konfirmon ĉar la ŝlosiloj estas malĝustaj.
    
    **Bonvolu elsaluti kaj reensaluti, via seanco estas rompita/korupta.**

en: The session verification was canceled because it verifies an unexpected user.
eo: La seancokonfirmo estis nuligita ĉar ĝi konfirmas neatenditan uzanton.

en: The remote party canceled the session verification because it verifies an unexpected user.
eo: La fora partio nuligis la sean konfirmon ĉar ĝi konfirmas neatenditan uzanton.

en: The session verification was canceled because we received an invalid message.
eo: La seancokonfirmo estis nuligita ĉar ni ricevis nevalidan mesaĝon.

en: The remote party canceled the session verification because it received an invalid message.
eo: La fora partio nuligis la sean konfirmon ĉar ĝi ricevis nevalidan mesaĝon.

en: The session was accepted on a different device
eo: La seanco estis akceptita sur alia aparato

en: The session verification was canceled because of a mismatched key.
eo: La seancokonfirmo estis nuligita pro miskongrua ŝlosilo.

en: The remote party canceled the session verification because of a mismatched key.
eo: La fora partio nuligis la sean konfirmon pro miskongrua ŝlosilo.

en: The session verification was canceled because the keys do not match.
eo: La seancokonfirmo estis nuligita ĉar la ŝlosiloj ne kongruas.

en: The remote party canceled the session verification because the keys do not match.
eo: La fora partio nuligis la sean konfirmon ĉar la ŝlosiloj ne kongruas.

en: The session verification was canceled due to an unknown error.
eo: La seancokonfirmo estis nuligita pro nekonata eraro.

en: Malformed or empty Matrix id<br />%1 is not a correct Matrix identifier
eo: Misformita aŭ malplena Matrix-id<br />%1 ne estas ĝusta Matrico-identigilo

en: You requested to join '%1'
eo: Vi petis aliĝi al '%1'

en: Failed to request joining room<br />%1
eo: Malsukcesis peti aliĝon al ĉambro<br />%1

en: Show
eo: Montri

en: Quit
eo: Forlasi

en: Edit
eo: Redakti

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
eo: Malfari

[ctx: @action:button Accept image modification]
en: Accept
eo: Akcepti

en: Unable to save file. Check if you have the correct permission to edit the cache directory.
eo: Ne eblas konservi dosieron. Kontrolu ĉu vi havas la ĝustan permeson redakti la kaŝmemordosierujon.

en: Cancel
eo: Nuligi

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
eo: Rikolto

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
eo: Rotacii maldekstren

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
eo: Rotacii dekstren

[ctx: @action:button Mirror an image vertically]
en: Flip
eo: Renversi

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
eo: Speguli

en: Choose a Location
eo: Elekti Lokon

en: Send this location
eo: Sendi ĉi tiun lokon

[ctx: @action:intoolbar Re-center the map onto the set location]
en: Re-Center
eo: Recentrigi

[ctx: @action:intoolbar Determine the device's location]
en: Locate
eo: Lokalizi

[ctx: @title: create new poll in the room]
en: Create Poll
eo: Krei Enketon

[ctx: As in first answer option to the poll]
en: Option %1:
eo: Elekteblo %1:

[ctx: @action:button]
en: Remove option
eo: Forigi elekteblon

[ctx: @action:button]
en: Add option
eo: Aldoni elekteblon

[ctx: @action:button]
en: Send
eo: Sendi

[ctx: @action:button]
en: Attach an image or file
eo: Aldoni bildon aŭ dosieron

[ctx: @action:button]
en: Create a Poll
eo: Krei Enketon

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eo: Nuligi

[ctx: @title:group]
en: Account Data
eo: Datumoj pri Konto

[ctx: @title:window]
en: Event Source
eo: Eventa Fonto

[ctx: @info]
en: Show Access Token
eo: Montri Alirĵetonon

en: This should not be shared with anyone, even other users. This token gives full access to your account.
eo: Ĉi tio ne devus esti dividita kun iu ajn, eĉ kun aliaj uzantoj. Ĉi tiu ĵetono donas plenan aliron al via konto.

[ctx: @info]
en: Access Token
eo: Alirĵetono

[ctx: @action:button]
en: Copy access token to clipboard
eo: Kopii Alirĵetonon al tondujo

[ctx: @option:check]
en: Show hidden events in the timeline
eo: Montri kaŝitajn eventojn en la templinio

en: Allow the user to start a verification session with devices that were already verified
eo: Permesi al la uzanto komenci konfirmsesion per aparatoj kiuj jam estis konfirmitaj

[ctx: @option:check]
en: Show focus in window header
eo: Montri fokuson en fenestrokapo

[ctx: @title:tab]
en: Debug Options
eo: Sencimigaj Elektebloj

[ctx: @title:tab]
en: Room Data
eo: Ĉambro-Datumoj

[ctx: @title:tab]
en: Server Info
eo: Servila Informo

[ctx: @title:tab]
en: Account Data
eo: Datumoj pri Konto

[ctx: @title:tab]
en: Feature Flags
eo: Trajtoflagoj

[ctx: @option:check Enable the matrix feature to add a phone number as a third party ID]
en: Add phone numbers as 3PIDs
eo: Aldoni telefonnumeron kiel 3PID-oj

[ctx: @title]
en: Choose Room
eo: Elekti Ĉambron

[ctx: @info]
en: No room selected
eo: Neniu ĉambro trovita

[ctx: @info]
en: Click to choose a room
eo: Klaku por elekti ĉambron

[ctx: @title:dialog]
en: Choose Room
eo: Elekti Ĉambron

en: Room Id: %1
eo: Ĉambro Id: %1

en: Room Account Data
eo: Datumoj pri Ĉambro-Konto

en: Room State
eo: Ĉambra Stato

[ctx: 'Event' being some JSON data, not something physically happening.]
en: %1 event of this type | %1 events of this type
eo[0]: %1 evento de ĉi tipo
eo[1]: %1 eventoj de ĉi tipo

[ctx: 'Event' being some JSON data, not something physically happening.]
en: Event Information
eo: Event-Informo

en: Server Capabilities
eo: Servilaj Kapabloj

en: Can change password
eo: Povas ŝanĝi pasvorton

en: Default Room Version
eo: Defaŭlta Ĉambra Versio

en: Available Room Versions
eo: Disponeblaj Ĉambro-Versioj

[ctx: The name of one instance of a state of configuration. Unless you really know what you're doing, best leave this untranslated.]
en: State Keys
eo: Statoklavoj

en: Access token wasn't found: Maybe it was deleted?
eo: Alirĵetono ne estis trovita: Eble ĝi estis forigita?

en: Access to keychain was denied: Please allow NeoChat to read the access token
eo: Aliro al ŝlosilĉeno estis neita: Bonvolu permesi al NeoChat legi la alirĵetonon

en: No keychain available: Please install a keychain, e.g. KWallet or GNOME keyring on Linux
eo: Ŝlosilĉeno ne haveblas: Bonvolu instali ŝlosilĉenon, ekz. KWallet aŭ GNOME-ŝlosilringo en Linukso

en: Unable to read access token: %1
eo: Ne eblas legi alirĵetonon: %1

en: Invited
eo: Invititaj

en: Favorite
eo: Ŝatata

en: Normal
eo: Normala

en: Low priority
eo: Malalta prioritato

en: Spaces
eo: Spacoj

en: Member
eo: Membro

en: Moderator
eo: Kunvenestro

en: Mute
eo: Muta

en: Custom
eo: Tajlorita

[ctx: As in sorting alphabetically with A first and Z last]
en: Alphabetical Ascending
eo: Alfabete Kreskanta

[ctx: As in sorting alphabetically with Z first and A last]
en: Alphabetical Descending
eo: Alfabete Malkreskanta

[ctx: As in sorting rooms with unread message above those without]
en: Has Unread Messages
eo: Havas Nelegitajn Mesaĝojn

[ctx: As in sorting rooms with the most unread messages higher]
en: Most Unread Messages
eo: Plejmultaj Nelegitaj Mesaĝoj

[ctx: As in sorting rooms with highlighted message above those without]
en: Has Highlighted Messages
eo: Havas Elstarigitajn Mesaĝojn

[ctx: As in sorting rooms with the most highlighted messages higher]
en: Most Highlighted Messages
eo: Plejmultaj Elstarigitaj Mesaĝoj

[ctx: As in sorting the chat room with the newest meassage first]
en: Last Active
eo: Lasta Aktiva

[ctx: @info]
en: Room names closer to A alphabetically are higher
eo: Ĉambronomoj pli proksimaj al A alfabete estas pli altaj

[ctx: @info]
en: Room names closer to Z alphabetically are higher
eo: Ĉambronomoj pli proksimaj al Z alfabete estas pli altaj

[ctx: @info]
en: Rooms with unread messages are higher
eo: Ĉambroj kun nelegitaj mesaĝoj estas pli altaj

[ctx: @info]
en: Rooms with the most unread message are higher
eo: Ĉambroj kun la plejmultaj nelegitaj mesaĝoj estas pli altaj

[ctx: @info]
en: Rooms with highlighted messages are higher
eo: Ĉambroj kun elstarigitaj mesaĝoj estas pli altaj

[ctx: @info]
en: Rooms with the most highlighted messages are higher
eo: Ĉambroj kun la plejmultaj elstarigitaj mesaĝoj estas pli altaj

en: <i>[This message was deleted]</i>
eo: <i>[Tiu ĉi mesaĝo estis forigita]</i>

en: <i>[This message was deleted: %1]</i>
eo: <i>[Ĉi tiu mesaĝo estis forigita: %1]</i>

en: reinvited %1 to the room
eo: reinvitis %1 al la ĉambro

en: joined the room (repeated)
eo: aliĝis al la ĉambro (ripeta)

en: invited %1 to the room
eo: invitis %1 al la ĉambro

en: joined the room
eo: aliĝis al la ĉambro

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their display name
eo: forigis ilian montran nomon

[ctx: their refers to a singular user]
en: changed their display name to %1
eo: ŝanĝis ilian montran nomon al %1

en:  and
eo: kaj

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their avatar
eo: malbaris ilian avataron

en: set an avatar
eo: starigi avataron

[ctx: their refers to a singular user]
en: updated their avatar
eo: ĝisdatigis sian avataron

[ctx: <user> changed nothing]
en: changed nothing
eo: ŝanĝis nenion

en: withdrew %1's invitation
eo: retiris la inviton de %1

en: rejected the invitation
eo: malakceptis la inviton

en: unbanned %1
eo: nemalpermesita %1

en: self-unbanned
eo: mem-malpermesita

en: left the room
eo: forlasis la ĉambron

en: banned %1 from the room
eo: malpermesis %1 el la ĉambro

en: banned %1 from the room: %2
eo: malpermesite %1 el la ĉambro: %2

en: self-banned from the room
eo: mem-malpermesita el la ĉambro

en: requested an invite
eo: petis inviton

en: requested an invite with reason: %1
eo: petis inviton kun kialo: %1

en: made something unknown
eo: faris ion nekonatan

en: cleared the room main alias
eo: malbaris la ĉefan kaŝnomon de la ĉambro

en: set the room main alias to: %1
eo: agordi la ĉefan kaŝnomon de la ĉambro al: %1

en: cleared the room name
eo: malbaris la ĉambronomon

en: set the room name to: %1
eo: agordi la ĉambronomon al: %1

en: cleared the topic
eo: malbaris la temon

en: set the topic to: %1
eo: agordi la temon al: %1

en: changed the room avatar
eo: ŝanĝis la ĉambroavataron

en: activated End-to-End Encryption
eo: aktivigita Fin-al-Fina Ĉifrado

en: upgraded the room to version %1
eo: ĝisdatigis la ĉambron al versio %1

en: created the room, version %1
eo: kreis la ĉambron, versio %1

[ctx: 'power level' means permission level]
en: changed the power levels for this room
eo: ŝanĝis la potenconivelojn por ĉi tiu ĉambro

en: changed the server access control lists for this room
eo: ŝanĝis la servilajn alirkontrollistojn por ĉi tiu ĉambro

[ctx: [User] added <name> widget]
en: added %1 widget
eo: aldonis %1 fenestraĵo

[ctx: [User] removed <name> widget]
en: removed %1 widget
eo: forigis %1 fenestraĵo

[ctx: [User] configured <name> widget]
en: configured %1 widget
eo: agordis %1 fenestraĵo

en: updated %1 state
eo: ĝisdatigita %1 stato

en: updated %1 state for %2
eo: ĝisdatigis %1 staton por %2

en: Unknown event
eo: Nekonata evento

en: a file
eo: dosiero

en: %1 sent a message
eo: %1 sendis mesaĝon

en: %1 sent a sticker
eo: %1 sendis glumarkon

en: %1 reinvited someone to the room
eo: %1 reinvitis iun al la ĉambro

en: %1 joined the room (repeated)
eo: %1 aliĝis al la ĉambro (ripete)

en: %1 invited someone to the room
eo: %1 invitis iun al la ĉambro

en: %1 joined the room
eo: %1 aliĝis al la ĉambro

en: %1 set a display name and set an avatar
eo: %1 metis ekrannomon kaj metis avataron

en: %1 set a display name and updated their avatar
eo: %1 metis ekrannomon kaj ĝisdatigis sian avataron

en: %1 set a display name and cleared their avatar
eo: %1 metis ekrannomon kaj malbaris sian avataron

en: %1 set a display name for this room
eo: %1 metis ekrannomon por ĉi tiu ĉambro

en: %1 changed their display name and set an avatar
eo: %1 ŝanĝis sian montran nomon kaj metis avataron

en: %1 changed their display name and updated their avatar
eo: %1 ŝanĝis sian montran nomon kaj ĝisdatigis sian avataron

en: %1 changed their display name and cleared their avatar
eo: %1 ŝanĝis sian montran nomon kaj viŝis sian avataron

en: %1 changed their display name
eo: %1 ŝanĝis sian montran nomon

en: %1 cleared their display name and set an avatar
eo: %1 forigis sian montran nomon kaj metis avataron

en: %1 cleared their display name and updated their avatar
eo: %1 forigis sian montran nomon kaj ĝisdatigis sian avataron

en: %1 cleared their display name and cleared their avatar
eo: %1 forigis sian montran nomon kaj viŝis sian avataron

en: %1 cleared their display name
eo: %1 forigis sian montran nomon

[ctx: <user> changed nothing]
en: %1 changed nothing
eo: %1 ŝanĝis nenion

en: %1 withdrew a user's invitation
eo: %1 retiris inviton de uzanto

en: %1 rejected the invitation
eo: %1 malakceptis la inviton

en: %1 unbanned a user
eo: %1 malforbaris uzanton

en: %1 self-unbanned
eo: %1 mem-malforbariĝis

en: %1 put a user out of the room
eo: %1 eligis uzanton el la ĉambro

en: %1 left the room
eo: %1 forlasis la ĉambron

en: %1 banned a user from the room
eo: %1 forbaris uzanton de la ĉambro

en: %1 self-banned from the room
eo: %1 mem-forbaris el la ĉambro

en: %1 requested an invite
eo: %1 petis inviton

en: %1 made something unknown
eo: %1 faris ion nekonatan

en: %1 cleared the room main alias
eo: %1 viŝis la ĉefan kaŝnomon de la ĉambro

en: %1 set the room main alias
eo: %1 metis la ĉefan kaŝnomon de la ĉambro

en: %1 cleared the room name
eo: %1 viŝis la ĉambronomon

en: %1 set the room name
eo: %1 metis la nomon de la ĉambro

en: %1 cleared the topic
eo: %1 viŝis la temon

en: %1 set the topic
eo: %1 metis la temon

en: %1 changed the room avatar
eo: %1 ŝanĝis la ĉambroavataron

en: %1 activated End-to-End Encryption
eo: %1 aktivigis Fin-al-Finan Ĉifradon

en: %1 upgraded the room version
eo: %1 ĝisdatigis la ĉambroversion

en: %1 created the room
eo: %1 kreis la ĉambron

[ctx: 'power level' means permission level]
en: %1 changed the power levels for this room
eo: %1 ŝanĝis la potenconivelojn por ĉi tiu ĉambro

en: %1 sent a live location beacon
eo: %1 sendis vivan lokosignalon

en: %1 changed the server access control lists for this room
eo: %1 ŝanĝis la servilajn alirkontrollistojn por ĉi tiu ĉambro

en: %1 added a widget
eo: %1 aldonis fenestraĵon

en: %1 removed a widget
eo: %1 forigis fenestraĵon

en: %1 configured a widget
eo: %1 agordis fenestraĵon

en: %1 updated the state
eo: %1 ĝisdatigis la staton

en: %1 started a poll
eo: %1 komencis balotadon

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
eo: Elŝutante

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Uploading
eo: Alŝuto

[ctx: The URL being downloaded/uploaded]
en: Source
eo: Fonto

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
eo: Celo

en: Leaving this room.
eo: Forlasante ĉi tiun ĉambron.

[ctx: Leaving room <roomname>.]
en: Leaving room %1.
eo: Forlasante la ĉambron %1.

[ctx: Room <roomname> not found]
en: Room %1 not found.
eo: Ĉambro %1 ne trovita.

en: No new nickname provided, no changes will happen.
eo: Neniu nova kromnomo provizita, neniuj ŝanĝoj okazos.

en: <message>
eo: <mesaĝo>

en: Prepends ¯\_(ツ)_/¯ to a plain-text message
eo: Antaŭmetas ¯\_(ツ)_/¯ al mesaĝo

en: Prepends ( ͡° ͜ʖ ͡°) to a plain-text message
eo: Antaŭmetas ( ͡° ͜ʖ ͡°) al klarteksta mesaĝo

en: Prepends (╯°□°）╯︵ ┻━┻ to a plain-text message
eo: Antaŭmetas (╯°□°）╯︵ ┻━┻ al simplateksta mesaĝo

en: Prepends ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) to a plain-text message
eo: Antaŭmetas ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) al simplateksta mesaĝo

en: Sends the given message colored as a rainbow
eo: Sendas la donitan mesaĝon kolorigita kiel ĉielarko

en: Sends the given emote colored as a rainbow
eo: Sendas la donitan emocion kolorigitan kiel ĉielarko

en: Sends the given message as plain text
eo: Sendas la donitan mesaĝon kiel simpla teksto

en: Sends the given message as a spoiler
eo: Sendas la donitan mesaĝon kiel spoiler

en: Sends the given emote
eo: Sendas la donitan emociaĵon

en: Sends the given message as a notice
eo: Sendas la donitan mesaĝon kiel avizo

[ctx: '<text>' does not look like a matrix id.]
en: '%1' does not look like a matrix id.
eo: '%1' ne aspektas kiel matrica id.

[ctx: <user> is already invited to this room.]
en: %1 is already invited to this room.
eo: %1 jam estas invitita al ĉi tiu ĉambro.

[ctx: <user> is banned from this room.]
en: %1 is banned from this room.
eo: %1 estas malpermesita el ĉi tiu ĉambro.

en: You are already in this room.
eo: Vi jam estas en ĉi tiu ĉambro.

[ctx: <user> is already in this room.]
en: %1 is already in this room.
eo: %1 jam estas en ĉi tiu ĉambro.

[ctx: <username> was invited into this room.]
en: %1 was invited into this room.
eo: %1 estis invitita en ĉi tiun ĉambron.

en: <user id>
eo: <uzantidentigilo>

en: Invites the user to this room
eo: Invitas la uzanton al ĉi tiu ĉambro

[ctx: Joining room <roomname>.]
en: Joining room %1.
eo: Aliĝante al ĉambro %1.

en: <room alias or id>
eo: <ĉambra kaŝnomo aŭ identigilo>

en: Joins the given room
eo: Aliĝas al la donita ĉambro

[ctx: Knocking room <roomname>.]
en: Knocking room %1.
eo: Frapante ĉambron %1.

en: <room alias or id> [<reason>]
eo: <ĉambra kaŝnomo aŭ identigilo> [<kialo>]

en: Requests to join the given room
eo: Petoj aliĝi al la donita ĉambro

[ctx: You are already in room <roomname>.]
en: You are already in room %1.
eo: Vi jam estas en la ĉambro %1.

en: [<room alias or id>]
eo: [<ĉambra kaŝnomo aŭ identigilo>]

en: Leaves the given room or this room, if there is none given
eo: Forlasas la donitan ĉambron aŭ ĉi tiun ĉambron, se neniu estas donita

en: <display name>
eo: <montra nomo>

en: Changes your global display name
eo: Ŝanĝas vian ĉiean montran nomon

en: Changes your display name in this room
eo: Ŝanĝas vian montran nomon en ĉi tiu ĉambro

[ctx: <username> is already ignored.]
en: %1 is already ignored.
eo: %1 jam estas ignorita.

[ctx: <username> is now ignored]
en: %1 is now ignored.
eo: %1 nun estas ignorita.

en: Ignores the given user
eo: Ignoras la donitan uzanton

[ctx: <username> is not ignored.]
en: %1 is not ignored.
eo: %1 ne estas ignorita.

[ctx: <username> is no longer ignored.]
en: %1 is no longer ignored.
eo: %1 ne plu estas ignorata.

en: Unignores the given user
eo: Neignoras la donitan uzanton

en: <reaction text>
eo: <reaga teksto>

en: React to the message with the given text
eo: Reagi al la mesaĝo per la donita teksto

[ctx: <user> is already banned from this room.]
en: %1 is already banned from this room.
eo: %1 jam estas malpermesita el ĉi tiu ĉambro.

en: You are not allowed to ban users from this room.
eo: Vi ne rajtas malpermesi uzantojn de ĉi tiu ĉambro.

[ctx: You are not allowed to ban <username> from this room.]
en: You are not allowed to ban %1 from this room.
eo: Vi ne rajtas malpermesi %1 el ĉi tiu ĉambro.

[ctx: <username> was banned from this room.]
en: %1 was banned from this room.
eo: %1 estis malpermesita el ĉi tiu ĉambro.

en: <user id> [<reason>]
eo: <uzantidentigilo> [<kialo>]

en: Bans the given user
eo: Malpermesas la donitan uzanton

en: You are not allowed to unban users from this room.
eo: Vi ne rajtas malmalpermesi uzantojn de ĉi tiu ĉambro.

[ctx: <user> is not banned from this room.]
en: %1 is not banned from this room.
eo: %1 ne estas malpermesita el ĉi tiu ĉambro.

[ctx: <username> was unbanned from this room.]
en: %1 was unbanned from this room.
eo: %1 estis nemalpermesita de ĉi tiu ĉambro.

en: Removes the ban of the given user
eo: Forigas la malpermeson de la donita uzanto

en: You cannot kick yourself from the room.
eo: Vi ne povas piedbati vin el la ĉambro.

[ctx: <username> is not in this room]
en: %1 is not in this room.
eo: %1 ne estas en ĉi tiu ĉambro.

en: You are not allowed to kick users from this room.
eo: Vi ne rajtas forpeli uzantojn el ĉi tiu ĉambro.

[ctx: You are not allowed to kick <username> from this room]
en: You are not allowed to kick %1 from this room.
eo: Vi ne rajtas piedbati %1 el ĉi tiu ĉambro.

[ctx: <username> was kicked from this room.]
en: %1 was kicked from this room.
eo: %1 estis forpelita el ĉi tiu ĉambro.

en: Removes the user from the room
eo: Forigas la uzanton el la ĉambro

[ctx: Previously used emojis]
en: History
eo: Historio

[ctx: 'People' is a category of emoji]
en: People
eo: Homoj

[ctx: 'Nature' is a category of emoji]
en: Nature
eo: Naturo

[ctx: 'Food' is a category of emoji]
en: Food
eo: Manĝaĵo

[ctx: 'Activities' is a category of emoji]
en: Activities
eo: Aktivecoj

[ctx: 'Travel' is a category of emoji]
en: Travel
eo: Vojaĝi

[ctx: 'Objects' is a category of emoji]
en: Objects
eo: Objektoj

[ctx: 'Symbols' is a category of emoji]
en: Symbols
eo: Simboloj

[ctx: 'Flags' is a category of emoji]
en: Flags
eo: Flagoj

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: As in 'The user's own Stickers']
en: Own Stickers
eo: Propraj Glumarkoj

[ctx: As in 'The user's own emojis]
en: Own Emojis
eo: Propraj Emoĝioj

en: File too large to download.<br />Contact your matrix server administrator for support.
eo: Dosiero tro granda por elŝuti.<br />Kontaktu vian administranton de matrix-servilo por subteno.

[ctx: @info]
en: No identity server configured
eo: Agordiĝis neniu identeca servilo

en: Room creation failed: %1
eo: Kreado de ĉambro malsukcesis: %1

en: Space creation failed: %1
eo: Spackreado malsukcesis: %1

en: Report sent successfully.
eo: Raporto sukcese sendita.

[ctx: @title]
en: Create a Space
eo: Krei Spacon

[ctx: @option:check As in make the space from which this dialog was created an official parent.]
en: Make this parent official
eo: Oficialigi tiun gepatron

[ctx: @action:button]
en: Only show spaces
eo: Nur montri spacojn

en: Enter a Room Manually
eo: Enigi Ĉambron Permane

en: If you already know a room's address or alias, and it isn't shown here.
eo: Se vi jam scias adreson aŭ kaŝnomon de ĉambro kaj ĝi ne estas montrita ĉi tie

en: Find a room…
eo: Trovi ĉambron…

[ctx: @info:label]
en: No public rooms found
eo: Trovis neniujn publikajn ĉambrojn

en: No name
eo: Neniu nomo

[ctx: @title:dialog]
en: Invite a User
eo: Inviti Uzanton

[ctx: @info:placeholder]
en: Find a user…
eo: Trovi uzanton…

[ctx: @info:placeholder]
en: No users found
eo: Neniuj uzantoj trovitaj

[ctx: @action:button]
en: Invite this User
eo: Inviti ĉi tiun Uzanton

[ctx: @info:tooltip]
en: User is either already a member or has been invited
eo: Uzanto aŭ jam estas membro aŭ estas invitita

[ctx: @action:button]
en: Send invitation
eo: Sendi inviton

[ctx: @action:button]
en: Search
eo: Serĉi

en: Add an e-mail address:
eo: Aldonu retadreson:

en: Confirm e-mail address
eo: Konfirmi la retadreson

en: A confirmation e-mail has been sent to your address. Please continue here <b>after</b> clicking on the confirmation link in the e-mail
eo: Konfirma retpoŝto estas sendita al via adreso. Bonvolu daŭrigi ĉi tie <b>post</b> klako sur la konfirma ligilo en la retpoŝto

[ctx: @button]
en: Re-send confirmation e-mail
eo: Resendi konfirman retpoŝton

en: Server Url:
eo: Servilo URL:

en: Registration is disabled on this server.
eo: Registrado estas malŝaltita ĉe ĉi tiu servilo.

en: Loading
eo: Ŝargante

en: Please wait while your messages are loaded from the server. This might take a little while.
eo: Bonvolu atendi dum kiam viaj mesaĝoj estas ŝargataj el la servilo. Ĉi tio eble daŭros iom da tempo.

en: Network Error: %1
eo: Reta Eraro: %1

en: Login Failed: %1
eo: Ensaluto Malsukcesis: %1

en: Matrix ID:
eo: Matrica ID:

en: Matrix ID
eo: Matrica ID

[ctx: @action:button]
en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Already logged in
eo: Jam ensalutinta

[ctx: @action:button]
en: Login with password
eo: Ensaluti per pasvorto

[ctx: @action:button]
en: Login with single sign-on
eo: Ensaluti per ununura ensaluto

[ctx: @action:button]
en: Login
eo: Ensaluti

[ctx: @action:button]
en: Register
eo: Registri

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Password
eo: Pasvorto

en: Invalid username or password
eo: Nevalida uzantnomo aŭ pasvorto

en: Confirm Password:
eo: Konfirmi pasvorton:

en: The passwords do not match.
eo: La pasvortoj ne kongruas.

en: No server.
eo: Neniu servilo.

en: Checking Server availability.
eo: Kontrolante la haveblecon de la Servilo.

en: This is not a valid server.
eo: Ĉi tio ne estas valida servilo.

en: Registration for this server is disabled.
eo: Registrado por ĉi tiu servilo estas malŝaltita.

en: No username.
eo: Neniu uzantnomo.

en: Checking username availability.
eo: Kontrolante uzantnoman haveblecon.

en: This username is not available.
eo: Ĉi tiu uzantnomo ne disponeblas.

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Working
eo: Laborante

en: Continue the login process in your browser.
eo: Daŭrigi la ensalutprocezon en via retumilo.

[ctx: @action:button]
en: Re-open SSO URL
eo: Remalfermi SSO-URL

en: Terms & Conditions
eo: Terminoj kaj Kondiĉoj

en: By continuing with the registration, you agree to the following terms and conditions:
eo: Daŭrigante la registradon, vi konsentas pri la sekvaj terminoj kaj kondiĉoj:

en: Username:
eo: Uzantnomo:

en: Username unavailable
eo: Uzantnomo nedisponebla

en: Welcome
eo: Bonvenon

[ctx: @title]
en: Continue with an existing account
eo: Daŭrigi kun ekzistanta konto

[ctx: As in 'this account is still loading']
en: %1 (loading)
eo: %1 (alŝutante)

[ctx: @action:button]
en: Log out of this account
eo: Elsaluti el tiu konto

[ctx: @title]
en: Log in or Create a New Account
eo: Ensaluti aŭ Krei Novan Konton

[ctx: @action:button]
en: Settings
eo: Agordo

en: %1 started a user verification
eo: %1 komencis uzant-konfirmon

en: Copy to clipboard
eo: Kopii al tondujo

[ctx: @action:button]
en: Maximize
eo: Maksimumigi

en: This message is encrypted and the sender has not shared the key with this device.
eo: Ĉi tiu mesaĝo estas ĉifrita kaj la sendinto ne dividis la ŝlosilon kun ĉi tiu aparato.

[ctx: @action:button]
en: Fetch More Events
eo: Alpreni Pliajn Eventojn

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to download its file]
en: Download
eo: Elŝutu

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to open its downloaded file with an appropriate application]
en: Open File
eo: Malfermu Dosieron

[ctx: tooltip for a button on a message; stops downloading the message's file]
en: Stop Download
eo: Ĉesi Elŝuton

[ctx: flight departure, %1 is airport, %2 is time]
en: Departure from %1
eo: Foriro el %1

[ctx: flight arrival, %1 is airport, %2 is time]
en: Arrival at %1
eo: Alveno ĉe %1

en: Check-in time: %1
eo: Enregistriĝotempo: %1

en: Check-out time: %1
eo: Tempo de eliro: %1

[ctx: @action:button]
en: Show Image
eo: Montri Bildon

[ctx: @action]
en: Send to KDE Itinerary
eo: Sendi al KDE-Itinero

[ctx: As in remove the link preview so it's no longer shown]
en: Remove preview
eo: Forigi antaŭrigardon

en: Shrink preview
eo: Malgrandigi antaŭrigardon

en: Expand preview
eo: Vastigi antaŭrigardon

en: Loading reply
eo: Ŝargante respondon

en: Loading URL preview
eo: Ŝargante antaŭrigardon de URL

[ctx: @action:button Open the location in an external program]
en: Open Externally
eo: Malfermi Ekstere

[ctx: @info]
en: This message was either not found, you do not have permission to view it, or it was sent by an ignored user
eo: Ĉi tiu mesaĝo aŭ ne estis trovita, vi ne havas permeson vidi ĝin, aŭ ĝi estis sendita de ignorita uzanto

[ctx: Separate the usernames of users]
en:  and
eo:  kaj

[ctx: %1 is the number of other users]
en:  and %1 other |  and %1 others
eo[0]:  kaj %1 alia
eo[1]:  kaj %1 aliaj

[ctx: %2 is the users who reacted and %3 the emoji that was given]
en: %2 reacted with %3 | %2 reacted with %3
eo[0]: %2 redaktis kun %3
eo[1]: %2 redaktis kun %3

[ctx: as in 'this vote has ended']
en: (Ended)
eo: (Finis)

[ctx: @button]
en: React
eo: Reagi

[ctx: @action:button]
en: Reply
eo: Respondi

[ctx: @action:button]
en: Cancel reply
eo: Nuligi respondon

[ctx: @action:button]
en: Show Video
eo: Montri Video

[ctx: @action:button]
en: Volume
eo: Laŭteco

[ctx: Locations on a map]
en: Locations
eo: Lokoj

[ctx: @action:button]
en: Room settings
eo: Ĉambro-agordoj

en: Information
eo: Informoj

en: Media
eo: Komunikaĵoj

[ctx: @action:title]
en: Space Members
eo: Membroj de Spaco

[ctx: @action:title]
en: Room Information
eo: Informoj pri Ĉambro

[ctx: Room actions]
en: Actions
eo: Agoj

[ctx: @action:button]
en: Verify user
eo: Konfirmi uzanton

en: Members
eo: Membroj

[ctx: @title]
en: Invite a User
eo: Inviti Uzanton

en: Invite user to room
eo: Inviti uzanton al ĉambro

en: No member count
eo: Neniu membrokalkulo

[ctx: @action:title]
en: Room Media
eo: Ĉambro-Komunikaĵoj

[ctx: @info:placeholder]
en: No Pinned Messages
eo: Neniuj Pinglitaj Mesaĝoj

[ctx: @action:title]
en: Search Messages
eo: Serĉi Mesaĝojn

en: Find messages…
eo: Trovi mesaĝojn…

en: Enter text to start searching
eo: Enigi tekston por komenci serĉi

en: No messages found
eo: Trovis neniujn mesaĝojn

[ctx: @action]
en: Search Rooms
eo: Serĉi Ĉambrojn

[ctx: @info:label]
en: Invited you to chat
eo: Invitis vin al babilo

[ctx: @info:label]
en: %1 invited you
eo: %1 invitis vin al ĉambro

[ctx: @action:inmenu]
en: Notifications
eo: Sciigoj

[ctx: As in 'notify when the user is mentioned or the message contains a set keyword']
en: @Mentions and Keywords
eo: @Mencioj kaj Ŝlosilvortoj

[ctx: @action:inmenu]
en: Room Settings
eo: Ĉambraj Agordoj

en: Muted room
eo: Silentigita ĉambro

en: Configure room
eo: Agordi ĉambron

[ctx: @title]
en: Find your friends
eo: Trovu viajn amikojn

[ctx: Collapse <section name>]
en: Collapse %1
eo: Kolapsi %1

[ctx: Expand <section name]
en: Expand %1
eo: Vastigi %1

[ctx: Join <name of a space>]
en: Join %1
eo: Aliĝi al %1

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: View Space
eo: Rigardi Spacon

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: Space Settings
eo: Spacaj Agordoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Manage Account
eo: Mastrumi Konton

en: View notifications
eo: Rigardi sciigojn

[ctx: @title:window]
en: Edit Account
eo: Redakti Konton

en: Upload new avatar
eo: Alŝuti novan avataron

en: Remove current avatar
eo: Forigi nunan avataron

[ctx: @title:group]
en: User Information
eo: Uzant-Informo

en: Display Name:
eo: Montra Nomo:

en: Label:
eo: Etikedo:

en: Work
eo: Laboro

[ctx: @action:button]
en: Show QR Code
eo: Montri QR-Kodon

en: Save
eo: Konservi

[ctx: @title:group]
en: Password
eo: Pasvorto

[ctx: @info]
en: Your server doesn't support changing your password
eo: Via servilo ne subtenas ŝanĝi vian pasvorton

[ctx: @label:textbox]
en: Current Password:
eo: Aktuala Pasvorto:

[ctx: @label:textbox]
en: New Password:
eo: Nova Pasvorto:

[ctx: @label:textbox]
en: Confirm new Password:
eo: Konfirmi novan Pasvorton:

[ctx: @info]
en: Passwords don't match
eo: Pasvortoj ne kongruas

[ctx: @title:group]
en: Email Addresses
eo: Retpoŝtaj Adresoj

[ctx: @title:group]
en: Phone Numbers
eo: Telefonnumeroj

[ctx: @title:group]
en: Identity Server
eo: Identeca Servilo

[ctx: @title:group]
en: Server Information
eo: Servila Informo

en: Homeserver url
eo: Hejmservilo url

[ctx: @title:group]
en: Account Management
eo: Administrado de kontoj

[ctx: @info]
en: Password changed successfully
eo: Pasvorto ŝanĝiĝis sukcese

[ctx: @info]
en: Invalid password
eo: Nevalida pasfrazo

[ctx: @info]
en: Unknown problem while trying to change password
eo: Nekonata problemo provante ŝanĝi pasvorton

[ctx: @title:window]
en: Accounts
eo: Kontoj

en: Account editor
eo: Kontoredaktilo

[ctx: @title:group]
en: Accounts
eo: Kontoj

en: Add Account
eo: Aldoni konton

[ctx: @title:window]
en: Appearance
eo: Aspekto

en: Use compact room list
eo: Uzi kompaktan ĉambroliston

en: Bubbles
eo: Vezikoj

en: Compact
eo: Kompakta

en: Use transparent chat page
eo: Uzi travideblan babilejan paĝon

en: Transparency
eo: Travidebleco

en: Only enabled if the transparent chat page is enabled.
eo: Nur ebligita se la travidebla babilpaĝo estas ebligita.

en: Show your messages on the right
eo: Montri viajn mesaĝojn dekstre

en: In chat
eo: En babilejo

en: In sidebar
eo: En flanka kolumno

en: Color theme
eo: Kolora etoso

[ctx: @title:dialog]
en: Confirm Account Deactivation
eo: Konfirmi Malaktivigon de Konto

en: Your account will be permanently disabled.
    This cannot be undone.
    Your Matrix ID will not be available for new accounts.
    Your messages will stay available.
eo: Via konto estos konstante malŝaltita.
    Ĉi tio ne povas esti malfarita.
    Via Matrix-ID ne estos disponebla por novaj kontoj.
    Viaj mesaĝoj restos disponeblaj.

[ctx: @label:textbox]
en: Password
eo: Pasvorto

[ctx: @label:checkbox]
en: Erase Data
eo: Viŝi Datumojn

[ctx: @info]
en: Request your server to delete as much user data as possible.
eo: Peti al servilo forigi kiel eble plej da uzantodatumoj.

en: Deactivate account
eo: Malaktivigi konton

[ctx: @title:dialog]
en: Activate Encryption
eo: Aktivigi Ĉifradon

en: It will not be possible to deactivate the encryption after it is enabled.
eo: Ne eblos malaktivigi la ĉifradon post kiam ĝi estas ebligita.

en: Activate Encryption
eo: Aktivigi Ĉifradon

[ctx: @label]
en: %1, Last activity: %2
eo: %1, Lasta agado: %2

en: New device name
eo: Nomo de nova aparato

en: Cancel editing display name
eo: Nuligi redaktan montran nomon

en: Confirm new display name
eo: Konfirmi novan montran nomon

[ctx: This device is verified]
en: Verified
eo: Konfirmita

[ctx: @title:window]
en: Devices
eo: Aparatoj

[ctx: @info:group]
en: This Device
eo: Ĉi tiu Aparato

[ctx: @info:group]
en: Verified Devices
eo: Konfirmitaj Aparatoj

[ctx: @info:group]
en: Unverified Devices
eo: Nekonfirmitaj Aparatoj

[ctx: @info:group]
en: Devices without Encryption Support
eo: Aparatoj sen Ĉifrada Subteno

en: Please login to view the signed-in devices for your account.
eo: Bonvolu ensaluti por vidi la ensalutitajn aparatojn por via konto.

[ctx: @title:window]
en: Add Sticker
eo: Aldoni glumarkon

[ctx: @title:window]
en: Edit Sticker
eo: Redakti glumarkon

[ctx: @title:window]
en: Add Emoji
eo: Aldoni Emoji

[ctx: @title:window]
en: Edit Emoji
eo: Redakti Emoji

[ctx: @info:group]
en: Sticker
eo: Glumarko

en: Change Image
eo: Ŝanĝi Bildon

en: Set Image
eo: Agordi Bildon

en: Shortcode:
eo: Mallongkodo:

en: Description:
eo: Priskribo:

[ctx: @title]
en: Edit Emoji
eo: Redakti Emoji

[ctx: @title]
en: Edit Sticker
eo: Redakti glumarkon

[ctx: As in 'This sticker/emoji has no description']
en: No Description
eo: Neniu Priskribo

[ctx: @title]
en: Add Emoji
eo: Aldoni Emoji

[ctx: @title]
en: Add Sticker
eo: Aldoni glumarkon

en: Add Emoji
eo: Aldoni Emoji

en: Add Sticker
eo: Aldoni glumarkon

[ctx: @title:window]
en: Stickers & Emojis
eo: Glumarkoj & Emoĝioj

[ctx: @title:group]
en: Stickers
eo: Glumarkoj

[ctx: @title:window]
en: Export Keys
eo: Elporti Ŝlosilojn

[ctx: @label:textbox]
en: Passphrase:
eo: Pasfrazo:

en: A passphrase to secure your key backup. It should not be your account password.
eo: Pasfrazo por sekurigi vian ŝlosilan sekurkopion. Ĝi ne estu via konta pasvorto.

[ctx: @action:button]
en: Export keys
eo: Elporti ŝlosilojn

[ctx: @info]
en: Keys exported successfully
eo: Ŝlosiloj sukcese elportiĝis

[ctx: @info]
en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

[ctx: @title:window]
en: Notifications
eo: Sciigoj

en: Enable notifications for this account
eo: Ebligi sciigojn por ĉi tiu konto

en: Notifications can appear even when NeoChat isn't running.
eo: Sciigoj povas aperi eĉ kiam NeoChat ne estas rulanta.

en: Push notifications are available but could not be enabled.
eo: Puŝ-sciigoj disponeblas sed ne povis esti ŝaltitaj.

en: Notifications will only appear when NeoChat is running.
eo: Sciigoj nur aperos kiam NeoChat estas rulanta.

[ctx: @title:group]
en: Room Notifications
eo: Ĉambro Sciigoj

[ctx: @title:group]
en: @Mentions
eo: @Mencioj

[ctx: @title:group]
en: Keywords
eo: Ŝlosilvortoj

en: Keyword…
eo: Ŝlosilvorto…

en: Add keyword
eo: Aldoni ŝlosilvorton

[ctx: @title:group]
en: Invites
eo: Invitas

[ctx: @title:group]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: New identity server url
eo: URL de nova identeca servilo

[ctx: @action:button]
en: Cancel editing identity server url
eo: Nuligi redaktadon de identeca servil-URL

[ctx: @action:button]
en: Confirm new identity server url
eo: Konfirmi novan identecoservilan URL

en: The entered url is not a valid identity server
eo: La enigita URL ne estas valida identecoservilo

en: The entered url is already configured as your identity server
eo: La enigita URL estas jam agordita kiel via identecoservilo

[ctx: @action:button]
en: Edit identity server url
eo: Redakti identecoservilan URL

[ctx: @action:button]
en: Remove identity server
eo: Forigi identecoservilon

[ctx: @title:window]
en: Ignored Users
eo: Ignoritaj Uzantoj

[ctx: Placeholder message when no user is ignored]
en: No ignored users
eo: Neniuj ignoritaj uzantoj

[ctx: @action:button]
en: Unignore this user
eo: Malignori ĉi tiun uzanton

[ctx: @title:window]
en: Import Keys
eo: Enporti Ŝlosilojn

[ctx: @action:button]
en: Choose backup file
eo: Elekti lokan dosieron

[ctx: @action:button]
en: Import keys
eo: Enporti ŝlosilojn

[ctx: @info]
en: Invalid passphrase
eo: Nevalida pasfrazo

[ctx: @info]
en: Invalid key backup data
eo: Nevalidaj sekurkopiaj datumoj de ŝlosilo

[ctx: Room permission type]
en: Default power level to send messages
eo: Defaŭlta potenco-nivelo por sendi mesaĝojn

[ctx: Room permission type]
en: Invite users
eo: Inviti uzantojn

[ctx: Room permission type]
en: Kick users
eo: Piedbati uzantojn

[ctx: Room permission type]
en: Ban users
eo: Malpermesi uzantojn

[ctx: Room permission type]
en: Remove messages sent by other users
eo: Forigi mesaĝojn senditajn de aliaj uzantoj

[ctx: Room permission type]
en: Send reactions
eo: Sendi reagojn

[ctx: Room permission type]
en: Remove their own messages
eo: Forigi iliajn proprajn mesaĝojn

[ctx: Room permission type]
en: Change user permissions
eo: Ŝanĝi uzantpermesojn

[ctx: Room permission type]
en: Change the room name
eo: Ŝanĝi la ĉambronomon

[ctx: Room permission type]
en: Change the room avatar
eo: Ŝanĝi la ĉambro-avataron

[ctx: Room permission type]
en: Change the room canonical alias
eo: Ŝanĝi la kanonikan kaŝnomon de la ĉambro

[ctx: Room permission type]
en: Change the room topic
eo: Ŝanĝi la ĉambrotemon

[ctx: Room permission type]
en: Enable encryption for the room
eo: Ebligi ĉifradon por la ĉambro

[ctx: Room permission type]
en: Change the room history visibility
eo: Ŝanĝi videblecon de la ĉambra historio

[ctx: Room permission type]
en: Upgrade the room
eo: Altgradigi la ĉambron

[ctx: Room permission type]
en: Set the room server access control list (ACL)
eo: Agordi la liston de alirkontrolo de ĉambra servilo (ACL)

[ctx: Room permission type]
en: Set the children of this space
eo: Agordi la infanojn de ĉi tiu spaco

[ctx: Room permission type]
en: Set the parent space of this room
eo: Agordi la gepatran spacon de ĉi tiu ĉambro

[ctx: Notification type]
en: Enable notifications for this account
eo: Ebligi sciigojn por ĉi tiu konto

[ctx: Notification type]
en: Messages in one-to-one chats
eo: Mesaĝoj en unu-al-unu babiloj

[ctx: Notification type]
en: Encrypted messages in one-to-one chats
eo: Ĉifritaj mesaĝoj en unu-al-unu babiloj

[ctx: Notification type]
en: Messages in group chats
eo: Mesaĝoj en grupaj babiloj

[ctx: Notification type]
en: Messages in encrypted group chats
eo: Mesaĝoj en ĉifritaj grupobabiloj

[ctx: Notification type]
en: Room upgrade messages
eo: Mesaĝoj pri babileja promociiĝo

[ctx: Notification type]
en: Messages containing my display name
eo: Mesaĝoj enhavantaj mian montronomon

[ctx: Notification type]
en: Messages which mention my Matrix user ID
eo: Mesaĝoj kiuj mencias mian Matrix-uzantan ID

[ctx: Notification type]
en: Messages which mention a room
eo: Mesaĝoj kiuj mencias ĉambron

[ctx: Notification type]
en: Messages containing the local part of my Matrix ID
eo: Mesaĝoj enhavantaj la lokan parton de mia Matrix-uzanta ID

[ctx: Notification type]
en: Whole room (@room) notifications
eo: Tutĉambraj (@room) sciigoj

[ctx: Notification type]
en: Invites to a room
eo: Invitas al ĉambro

[ctx: Notification type]
en: Call invitation
eo: Voka invito

[ctx: @title:window]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: @title:group]
en: General Settings
eo: Ĝenerala Agordo

en: Show in System Tray
eo: Montri en Sistempleto

en: Minimize to system tray on startup
eo: Minimumigi al sistema pleto ĉe ekfunkciigo

en: Automatically hide/unhide the room information when resizing the window
eo: Aŭtomate kaŝi/malkaŝi la ĉambrajn informojn dum regrandigo de la fenestro

en: Show all rooms in "Home" tab
eo: Montri ĉiujn ĉambrojn en "Home"-langeto

[ctx: @title:group]
en: Room List Sort Order
eo: Ĉambrolista Ordigospeco

[ctx: As in 'sort something alphabetically']
en: Alphabetical
eo: Alfabeta

[ctx: @option:radio]
en: Custom
eo: Tajlorita

en: Show deleted messages
eo: Montri forigitajn mesaĝojn

en: Show state events
eo: Montri statajn eventojn

en: Show leave and join events
eo: Montri forir- kaj aliĝ-eventojn

en: Show name change events
eo: Montri nomŝanĝajn eventojn

en: Show avatar update events
eo: Montri eventojn pri ĝisdatigo de avataro

[ctx: Chat Editor]
en: Editor
eo: Redaktoro

en: Use s/text/replacement syntax to edit your last message
eo: Uzu s/text/anstataŭan sintakson por redakti vian lastan mesaĝon

en: Developer Settings
eo: Agordoj por programistoj

en: Enable developer tools
eo: Ebligi programistajn ilojn

en: Open Developer Tools
eo: Malfermi Programistajn Ilojn

en: Developer Tools
eo: Iloj por programistoj

[ctx: @title:group]
en: Default Settings
eo: Defaŭlta Agordo

[ctx: @title:window]
en: Security & Safety
eo: Sekureco & Sekurigo

[ctx: @action:button]
en: Ignored Users
eo: Ignoritaj Uzantoj

[ctx: @label:checkbox]
en: Hide images and videos by default
eo: Kaŝi bildojn kaj filmetojn defaŭlte

[ctx: @info]
en: When this option is enabled, images and videos are only shown after a button is clicked.
eo: Kiam ĉi tiu opcio estas ebligita, bildoj kaj filmetoj estas montritaj nur post kiam butono estas klakita.

[ctx: @info]
en: Your server does not support this setting.
eo: Via servilo ne subtenas ĉi tiun agordon.

[ctx: @title:group]
en: Encryption
eo: Ĉifrado

[ctx: @option:check]
en: Turn on encryption in new chats
eo: Ŝalti ĉifradon en novaj babiloj

[ctx: @action:button]
en: Import Keys
eo: Enporti Ŝlosilojn

[ctx: @title]
en: Import Keys
eo: Enporti Ŝlosilojn

[ctx: @info]
en: Keys imported successfully
eo: Ŝlosiloj sukcese enportiĝis

[ctx: @action:button]
en: Export Keys
eo: Elporti Ŝlosilojn

[ctx: @title]
en: Export Keys
eo: Elporti Ŝlosilojn

en: General
eo: Ĝenerala

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Notifications
eo: Sciigoj

[ctx: @title]
en: Security & Safety
eo: Sekureco & Sekurigo

en: Accounts
eo: Kontoj

en: Stickers & Emojis
eo: Glumarkoj & Emoĝioj

en: Network Proxy
eo: Reta Prokurilo

en: Devices
eo: Aparatoj

en: About NeoChat
eo: Pri NeoChat

[ctx: @title:group]
en: About
eo: Pri

en: About KDE
eo: Pri KDE

[ctx: @title:window]
en: Proxy
eo: Prokurilo

en: System Default
eo: Sistema Defaŭlto

en: No Proxy
eo: Neniu Prokurilo

en: Proxy Settings
eo: Prokuraj Agordoj

en: Host
eo: Gastiganto

en: Port
eo: Pordo

en: User
eo: Uzanto

en: Apply
eo: Apliki

en: Disable notifications
eo: Malebligi sciigojn

en: Enable notifications
eo: Ebligi sciigojn

en: Mute notifications
eo: Silentigi sciigojn

en: Unmute notifications
eo: Malsilentigi sciigojn

[ctx: As in clicking this button will switch off highlights for messages that match this rule]
en: Disable message highlights
eo: Malŝalti mesaĝajn lumaĵojn

[ctx: As in clicking this button will switch on highlights for messages that match this rule]
en: Enable message highlights
eo: Ebligi mesaĝ-emfazojn

en: Delete keyword
eo: Forigi ŝlosilvorton

[ctx: @title:dialog]
en: Enter password
eo: Enigi pasvorton

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
eo: Pasvorto:

[ctx: @title]
en: Edit User Power Level
eo: Redakti Potenconivelon de Uzanto

en: New power level
eo: Nova potencnivelo

en: Confirm
eo: Konfirmi

[ctx: @action:button]
en: Add new official parent
eo: Aldoni novan oficialan gepatron

[ctx: @info]
en: Customize your profile only for this room.
eo: Tajloru vian profilon nur por ĉi tiu ĉambro.

[ctx: @label:textbox]
en: Display Name
eo: Montra Nomo:

[ctx: @action:button Save profile]
en: Save
eo: Konservi

[ctx: @action:button]
en: Reset to Default
eo: Restarigi al Defaŭlto

[ctx: @option:check]
en: Encryption
eo: Ĉifrado

[ctx: @option:check]
en: Access
eo: Aliro

[ctx: @option:check]
en: Private (invite only)
eo: Privata (nur invitita)

[ctx: @option:check]
en: Space members
eo: Spacaj membroj

[ctx: @option:check]
en: Knock
eo: Frapi

[ctx: @option:check]
en: Public
eo: Publiko

[ctx: @option:check]
en: Anyone can find and join.
eo: Ĉiu povas trovi kaj aliĝi.

[ctx: @option:check]
en: Message history visibility
eo: Videbleco de la historio de mesaĝoj

[ctx: @option:check]
en: Anyone
eo: Iu ajn

[ctx: @option:check]
en: Anyone, regardless of whether they have joined, can view history.
eo: Iu ajn, sendepende de ĉu ili aliĝis, povas vidi historion.

[ctx: @option:check]
en: Members only
eo: Nur membroj

[ctx: @option:check]
en: All members can view the entire message history, even before they joined.
eo: Ĉiuj membroj povas vidi la tutan mesaĝhistorion, eĉ antaŭ ol ili aliĝis.

[ctx: @option:check]
en: Members only (since invite)
eo: Nur membroj (ekde invito)

[ctx: @option:check]
en: New members can view the message history from the point they were invited to the room.
eo: Novaj membroj povas vidi la mesaĝhistorion de la punkto, kiam ili estis invititaj al la ĉambro.

[ctx: @option:check]
en: Members only (since joining)
eo: Nur membroj (ekde aliĝo)

[ctx: @option:check]
en: New members can view the message history from the point they joined the room.
eo: Novaj membroj povas vidi la mesaĝhistorion de la punkto, kiam ili aliĝis al la ĉambro.

[ctx: @title:window]
en: Space Settings
eo: Spacaj Agordoj

[ctx: @title:window]
en: Room Settings
eo: Ĉambraj Agordoj

[ctx: @title]
en: Profile
eo: Profilo

[ctx: @title:dialog]
en: Custom Room Sort Order
eo: Propra Ĉambrolista Ordigospeco

[ctx: As in first sort chat rooms by the parameter]
en: first:
eo: unue:

[ctx: As in then sort chat rooms by the parameter]
en: then:
eo: poste:

[ctx: @button]
en: Up
eo: Supren

[ctx: @button]
en: Down
eo: Malsupren

[ctx: @button]
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: @action:button]
en: Add parameter
eo: Aldoni parametron

[ctx: @title:dialog]
en: Select Parameter to Add
eo: Elekti Parametron Aldonendan

[ctx: @title]
en: Select new official parent
eo: Elekti novan oficialan gepatron

[ctx: @action:button]
en: Pick room
eo: Elekti ĉambron

[ctx: @title]
en: Choose Parent Space
eo: Elekti Gepatrospacon

en: Set this room as a child of the space %1
eo: Agordi ĉi ĉambron kiel idon de la spaco %1

en: You do not have a high enough privilege level in the parent to set this state
eo: Vi ne havas sufiĉe altan privilegionivelon en la gepatro por meti ĉi tiun staton

en: The selected room is not a space
eo: La elektita ĉambro ne estas spaco

en: You do not have the privileges to complete this action
eo: Vi ne havas la privilegiojn por plenumi ĉi tiun agon

en: Make this space the canonical parent
eo: Igi ĉi tiun spacon la kanonikan gepatron

[ctx: @action:button]
en: Ok
eo: Bone

[ctx: @title]
en: Select Spaces
eo: Elekti Spacojn

en: %1. Please follow the instructions there and then click the button above
eo: %1. Bonvolu sekvi la instruojn tie kaj poste klaki la butonon supre

en: We've sent you an email
eo: Ni sendis al vi retpoŝton

en: We've sent you a text message
eo: Ni sendis al vi tekstmesaĝon

en: The entered email is not valid
eo: La enigita retpoŝto ne estas valida

en: The entered phone number is not valid
eo: La enigita telefonnumero ne estas valida

en: The email has not been verified. Please go to the email and follow the instructions there and then click the button above
eo: La retpoŝto ne estis konfirmita. Bonvolu iri al la retpoŝto kaj sekvi la instruojn tie kaj poste klaki la butonon supre

en: The phone number has not been verified. Please go to the text message and follow the instructions there and then click the button above
eo: La telefonnumero ne estis konfirmita. Bonvolu iri al la retpoŝto kaj sekvi la instruojn tie kaj poste klaki la butonon supre

[ctx: @action:button]
en: Hide
eo: Kaŝi

[ctx: @action:button]
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: @action:button]
en: Complete
eo: Kompletigi

[ctx: @label:textbox]
en: Country Code for new phone number
eo: Landkodo por nova telefonnumero

[ctx: @label:textbox]
en: New Email Address:
eo: Nova Retpoŝta Adreso:

[ctx: @label:textbox]
en: New Phone Number:
eo: Nova Telefonnumero:

en: %1. Please follow the instructions there and then click the button below
eo: %1. Bonvolu sekvi la instruojn tie kaj poste klaki la butonon malsupre

en: Incorrect password entered
eo: Malĝusta pasvorto enigita

en: The email has not been verified. Please go to the email and follow the instructions there and then click the button below
eo: La retpoŝto ne estis konfirmita. Bonvolu iri al la retpoŝto kaj sekvi la instruojn tie kaj poste klaki la butonon malsupre

en: The phone number has not been verified. Please go to the text message and follow the instructions there and then click the button below
eo: La telefonnumero ne estis konfirmita. Bonvolu iri al la retpoŝto kaj sekvi la instruojn tie kaj poste klaki la butonon malsupre

[ctx: @action:button Add new email or phone number]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: @action:button As in 'go back']
en: Back
eo: Reen

[ctx: @title]
en: Remove Child
eo: Forigi Idon

en: The child %1 will be removed from the space %2
eo: La ido %1 estos forigita de la spaco %2

en: The current space is the official parent of this room, should this be cleared?
eo: La aktuala spaco estas la oficiala gepatro de ĉi tiu ĉambro, ĉu tio estu forigita?

en: You do not have a high enough privilege level in the child to set this state
eo: Vi ne havas sufiĉe altan privilegionivelon en la ido por meti ĉi tiun staton

[ctx: @option:check The canonical parent is the default one if a room has multiple parent spaces.]
en: Make this space the canonical parent
eo: Igi ĉi tiun spacon la kanonan gepatron

en: Suggested
eo: Sugestita

[ctx: number of room members]
en: %1 member -  | %1 members -
eo[0]: %1 membro -
eo[1]: %1 membroj -

[ctx: number of room members]
en: %1 member | %1 members
eo[0]: %1 membro
eo[1]: %1 membroj

[ctx: @button]
en: Add new room
eo: Aldoni novan ĉambron

[ctx: @button]
en: Make Suggested
eo: Igi Sugestita

[ctx: @action:button]
en: Remove…
eo: Forigi…

[ctx: @title:dialog]
en: Remove Message
eo: Forigi Mesaĝon

[ctx: @action:button 'Remove' as in 'Remove this message']
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: @action:inmenu As in 'Forward this message']
en: Forward…
eo: Plusendi…

[ctx: @title]
en: Forward Message
eo: Plusendi Mesaĝon

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Image
eo: Malfermi Bildon

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Image…
eo: Konservi Bildon…

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Image
eo: Kopii Bildon

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
eo: Kopii Ligil-Adreson

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Text
eo: Kopii Tekston

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Message Link
eo: Kopii Mesaĝan Ligilon

[ctx: @title:dialog]
en: Report Message
eo: Raporti Mesaĝon

[ctx: @action:button 'Report' as in 'Report this event to the administrators']
en: Report
eo: Raporti

[ctx: @title]
en: Report Message
eo: Raporti Mesaĝon

en: 1 user:  | %1 users:
eo[0]: 1 uzanto:
eo[1]: %1 uzantoj:

[ctx: A member who is not in the room has been requested.]
en: unknown member
eo: nekonata membro

en: This room continues another conversation.
eo: Ĉi tiu ĉambro daŭrigas alian konversacion.

en: See older messages…
eo: Vidi pli malnovajn mesaĝojn…

en: React
eo: Reagi

[ctx: Relative time since the room was last read]
en: Last read: %1
eo: Lasta legado: %1

en: This room has been replaced.
eo: Ĉi tiu ĉambro estis anstataŭigita.

en: See new room…
eo: Vidi novan ĉambron…

en: This is the beginning of the chat. There are no historical messages beyond this point.
eo: Ĉi tio estas komenco de la babilo. Ne estas historiaj mesaĝoj preter ĉi punkto.

[ctx: Message displayed when some users are typing]
en: %2 is typing | %2 are typing
eo[0]: %2 estas tajpanta
eo[1]: %2 estas tajpantaj
