neochat - en to gl translation catalogue (883 entries)

[ctx: The reason for using push notifications, as in: '[Push notifications are used for] Receiving notifications for new messages']
en: Receiving notifications for new messages
gl: Recibindo notificacións de novas mensaxes.

en: Receiving push notifications
gl: Recibindo notificacións levadas

en: Chat on Matrix
gl: Charle en Matrix

en: © 2018-2020 Black Hat, 2020-2025 KDE Community
gl: © 2018-2020 Black Hat, 2020-2025 Comunidade KDE

en: Maintainer
gl: Mantemento.

en: Original author of Spectral
gl: Autoría orixinal de Spectral.

en: Maintainer of libQuotient
gl: Mantemento de libQuotient.

en: A Qt library to write cross-platform clients for Matrix
gl: Unha biblioteca de Qt para escribir clientes multiplataforma de Matrix.

[ctx: <version number> (built against <possibly different version number>)]
en: %1 (built against %2)
gl: %1 (sobre %2)

en: Client for the matrix communication protocol
gl: Cliente do protocolo de comunicación Matrix.

en: Supports matrix: url scheme
gl: Permite o esquema de URL «matrix:».

en: Ignore all SSL Errors, e.g., unsigned certificates.
gl: Ignorar todos os erros de SSL, p. ex. certificados sen asinar.

[ctx: command line description]
en: Replace an existing instance
gl: Substituír unha instancia existente.

en: Only used for autotests
gl: Só se usa para probas automáticas.

en: Share a URL to Matrix
gl: Compartir un URL en Matrix

en: Encrypted Message
gl: Mensaxe cifrada

en: Open NeoChat in this room
gl: Abrir NeoChat nesta sala

en: Reply
gl: Responder

en: Reply…
gl: Responder…

en: %1 invited you to a room
gl: %1 envioulle unha invitación a unha sala

en: Open this invitation in NeoChat
gl: Abrir a invitación en NeoChat

[ctx: @action:button The thing being accepted is an invitation to chat]
en: Accept
gl: Aceptar

[ctx: @action:button The thing being rejected is an invitation to chat]
en: Reject
gl: Rexeitar

[ctx: @action:button The thing being rejected is an invitation to chat]
en: Reject and Ignore User
gl: Rexeitar e ignorar a persoa

en: Open NeoChat
gl: Abrir NeoChat

[ctx: @action:button]
en: Open Profile
gl: Abrir o perfil

[ctx: @title]
en: Scan a QR Code
gl: Escanear un código QR

[ctx: @title:window]
en: Developer Tools
gl: Ferramentas de desenvolvemento

[ctx: @action:inmenu]
en: Verify This Device
gl: Verificar o dispositivo

[ctx: @title]
en: Verification Request Sent
gl: Enviouse a solicitude de verificación

[ctx: @info:label]
en: To proceed, accept the verification request on another device.
gl: Para continuar, acepte a solicitude de verificación noutro dispositivo.

[ctx: @title: dialog to switch between logged in accounts]
en: Switch Account
gl: Cambiar de conta

[ctx: @button: login to or register a new account.]
en: Add Account
gl: Engadir unha conta

[ctx: @title:window]
en: Login
gl: Acceso

[ctx: @title:dialog]
en: Start a chat
gl: Comezar unha conversa

[ctx: @action:button]
en: Start Chat
gl: Comezar unha conversa

[ctx: @title]
en: Choose a Room
gl: Escolla unha sala

[ctx: @action]
en: Copy to clipboard
gl: Copiar no portapapeis

[ctx: @title:dialog]
en: Confirm Leaving Room
gl: Confirmar a saída da sala

[ctx: Do you really want to leave <room name>?]
en: Do you really want to leave %1?
gl: Seguro que quere saír de %1?

[ctx: @title:dialog]
en: Sign out
gl: Saír

en: Are you sure you want to sign out?
gl: Seguro que quere saír?

[ctx: @action:button]
en: Sign out
gl: Saír

[ctx: @title:dialog]
en: Open URL
gl: Abrir o URL

[ctx: @info]
en: Do you want to open <link>%1</link>?
gl: Quere abrir <link>%1</link>?

[ctx: @title:dialog]
en: User Consent
gl: Consentimento persoal

[ctx: @info]
en: Your homeserver requires you to agree to its terms and conditions before being able to use it. Please click the button below to read them.
gl: O seu servidor requírelle aceptar as súas condicións de servizo para poder usalo. Prema o seguinte botón para lelos.

[ctx: @action:button]
en: Open
gl: Abrir

[ctx: @title As in 'edit the state of this room']
en: Edit State
gl: Editar o estado

[ctx: @action]
en: Revert changes
gl: Desfacer os cambios

[ctx: @action As in 'Apply the changes']
en: Apply
gl: Aplicar

en: Confirm the emoji below are displayed on both devices, in the same order.
gl: Confirmar que as seguintes expresións se amosan nos dous dispositivos, na mesa orde.

en: They match
gl: Coinciden

en: They don't match
gl: Non coinciden

[ctx: @info:label A matrix space]
en: Space
gl: Espazo

en: Joined
gl: Uniuse

en: View Location
gl: Ver a localización

en: Close
gl: Pechar

[ctx: menu]
en: File
gl: Ficheiro

[ctx: @action:inmenu]
en: Create a Room…
gl: Crear unha sala…

[ctx: @title]
en: Create a Room
gl: Crear unha sala

[ctx: menu]
en: Configure NeoChat…
gl: Configurar NeoChat…

[ctx: menu]
en: Quit NeoChat
gl: Saír de NeoChat

[ctx: menu]
en: View
gl: Vista

[ctx: @action:inmenu opens a UI element called the 'Quick Switcher', which offers a fast keyboard-based interface for switching in between chats.]
en: Search Rooms
gl: Buscar nas salas

[ctx: menu]
en: Window
gl: Xanela

[ctx: menu]
en: Exit Full Screen
gl: Saír da pantalla completa

[ctx: menu]
en: Enter Full Screen
gl: Poñer a pantalla completa

[ctx: menu]
en: Help
gl: Axuda

[ctx: menu]
en: About NeoChat
gl: Sobre NeoChat

[ctx: menu]
en: About KDE
gl: Sobre KDE

[ctx: @info:label 'Username' has invited you to this room at 'timestamp'.]
en: %1 has invited you to this room at %2.
gl: %1 envioulle unha invitación a esta sala ás %2.

[ctx: @info:label This user invited you to chat at 'timestamp']
en: This user invited you to chat at %1.
gl: Esta persoa convidoulle a conversar ás %1.

[ctx: @action:button Accept this invite]
en: Accept Invite
gl: Aceptar a invitación

[ctx: @action:button Reject this invite]
en: Reject Invite
gl: Rexeitar a invitación

[ctx: @title:dialog]
en: Join Room
gl: Unirse á sala

[ctx: @action:button]
en: Join room
gl: Unirse á sala

en: Session Verification
gl: Verificación de sesión

en: Accept
gl: Aceptar

en: Decline
gl: Rexeitar

en: Waiting for device to accept verification.
gl: Agardando a que o dispositivo acepte a verificación.

en: Incoming key verification request from device **%1**
gl: Hai unha solicitude de verificación de chave entrante do dispositivo **%1**.

en: Waiting for other party to verify.
gl: Agardando a que a outra parte verifique.

en: Successfully verified device **%1**
gl: Verificouse o dispositivo **%1**.

[ctx: @info]
en: Choose a verification method to continue
gl: Escolla un método de verificación para continuar.

[ctx: @action:button]
en: Emoji Verification
gl: Verificación de expresións

[ctx: @action:button]
en: Show Room Information
gl: Amosar a información da sala

[ctx: @action:button]
en: Close Room Information Drawer
gl: Pechar o caixón de información da sala

[ctx: @title:window]
en: Session Verification
gl: Verificación de sesión

[ctx: @title]
en: Share
gl: Compartir

[ctx: @title]
en: Manually Enter a Room
gl: Inserir unha sala manualmente

en: Room ID or Alias:
gl: Identificador ou alias da sala:

en: Must start with # for an alias or ! for an ID
gl: Debe comezar con # no caso dun alias ou con ! no caso dun identificador.

en: The input is not a valid room ID or alias
gl: A entrada non é un identificador ou alias de sala válido.

[ctx: @title]
en: User ID
gl: Identificador de persoa usuaria

en: User ID:
gl: Identificador de persoa usuaria:

en: User IDs Must start with @
gl: Os identificadores de persoa usuaria deben comezar por @.

en: The input is not a valid user ID
gl: A entrada non é un identificador de persoa usuaria válido.

en: Event Source
gl: Orixe do evento

[ctx: @action As in 'edit the state of this room']
en: Edit state
gl: Editar o estado

[ctx: @title]
en: Notifications
gl: Notificacións

en: Loading…
gl: Cargando…

en: No Notifications
gl: Sen Notificacións

[ctx: Placeholder message]
en: No room found
gl: Non se atopou ningunha sala.

[ctx: @action]
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: @title Join <name of a space>]
en: Join %1
gl: Unirse a %1

[ctx: @action:button]
en: Join
gl: Unirse

[ctx: @action:button]
en: Ignore
gl: Ignorar

[ctx: @action:title]
en: Search
gl: Buscar

[ctx: @title]
en: Pinned Messages
gl: Mensaxes fixadas

[ctx: @title:dialog]
en: Remove Messages
gl: Retirar as mensaxes

[ctx: @action:button 'Remove' as in 'Remove these messages']
en: Remove
gl: Retirar

[ctx: @action:button]
en: Add new server
gl: Engadir un novo servidor

[ctx: @title:window]
en: Add server
gl: Engadir un servidor

[ctx: @action:button]
en: Share
gl: Compartir

[ctx: @info:status]
en: Encryption keys restored.
gl: Restauráronse as chaves de cifraxe.

[ctx: @action:button]
en: Unlock
gl: Desbloquear

[ctx: @title]
en: Unlock from Cross-Signing
gl: Desbloquear de sinatura cruzada

[ctx: @title:menu Account details dialog]
en: Account Details
gl: Detalles da conta

[ctx: @title:dialog]
en: Kick User
gl: Expulsar

[ctx: @action:button 'Kick' as in 'Kick this user from the room']
en: Kick
gl: Expulsar

[ctx: @title:dialog]
en: Ban User
gl: Expulsar a persoa

[ctx: @action:button 'Ban' as in 'Ban this user']
en: Ban
gl: Expulsar

[ctx: @title]
en: Remove Messages
gl: Retirar as mensaxes

[ctx: @action:button]
en: Mention
gl: Mención

[ctx: @info:label]
en: No matches found
gl: Non se atoparon coincidencias

en: The session verification was canceled for unknown reason.
gl: A verificación de sesión cancelouse por motivos descoñecidos.

en: The session verification timed out.
gl: A verificación da sesión superou o tempo límite.

en: The session verification timed out for remote party.
gl: A verificación da sesión superou o tempo límite da parte remota.

en: You canceled the session verification.
gl: Vostede cancelou a verificación da sesión.

en: The remote party canceled the session verification.
gl: A parte remota cancelou a verificación da sesión.

en: The session verification was canceled because we received an unexpected message.
gl: A verificación da sesión cancelouse porque se recibiu unha mensaxe inesperada.

en: The remote party canceled the session verification because it received an unexpected message.
gl: A parte remota cancelou a verificación da sesión porque recibiu unha mensaxe inesperada.

en: The session verification was canceled because it received a message for an unknown session.
gl: A verificación da sesión cancelouse porque recibiu unha mensaxe dunha sesión descoñecida.

en: The remote party canceled the session verification because it received a message for an unknown session.
gl: A parte remota cancelou a verificación da sesión porque recibiu unha mensaxe dunha sesión descoñecida.

en: The session verification was canceled because NeoChat is unable to handle this verification method.
gl: A verificación da sesión cancelouse porque NeoChat non pode xestionar este método de verificación.

en: The remote party canceled the session verification because it is unable to handle this verification method.
gl: A parte remota cancelou a verificación da sesión porque non pode xestionar este método de verificación.

en: The session verification was canceled because the keys are incorrect.
gl: A verificación da sesión cancelouse porque as chaves son incorrectas.

en: The remote party canceled the session verification because the keys are incorrect.
    
    **Please log out and log back in, your session is broken/corrupt.**
gl: A parte remota cancelou a verificación da sesión porque as chaves son incorrectas.
    
    **Saia e volva acceder, a súa sesión está rota ou corrompida.**

en: The session verification was canceled because it verifies an unexpected user.
gl: A verificación da sesión cancelouse porque verifica unha persoa usuaria inesperada.

en: The remote party canceled the session verification because it verifies an unexpected user.
gl: A parte remota cancelou a verificación da sesión porque verifica unha persoa usuaria inesperada.

en: The session verification was canceled because we received an invalid message.
gl: A verificación da sesión cancelouse porque se recibiu unha mensaxe non válida.

en: The remote party canceled the session verification because it received an invalid message.
gl: A parte remota cancelou a verificación da sesión porque recibiu unha mensaxe non válida.

en: The session was accepted on a different device
gl: A sesión aceptouse nun dispositivo distinto.

en: The session verification was canceled because of a mismatched key.
gl: A verificación da sesión cancelouse por unha chave que non coincidiu.

en: The remote party canceled the session verification because of a mismatched key.
gl: A parte remota cancelou a verificación da sesión por unha chave que non coincidiu.

en: The session verification was canceled because the keys do not match.
gl: A verificación da sesión cancelouse porque as chaves non coinciden.

en: The remote party canceled the session verification because the keys do not match.
gl: A parte remota cancelou a verificación da sesión porque as chaves non coinciden.

en: The session verification was canceled due to an unknown error.
gl: A verificación de sesión cancelouse por un erro descoñecido.

en: Malformed or empty Matrix id<br />%1 is not a correct Matrix identifier
gl: O identificador de Matrix %1 está baleiro ou non é válido,<br /> non é un identificador de Matrix correcto.

en: You requested to join '%1'
gl: Vostede solicitou unirse a «%1».

en: Failed to request joining room<br />%1
gl: Non foi posíbel solicitar unirse á sala<br /> %1

en: Show
gl: Amosar

en: Quit
gl: Saír

en: Edit
gl: Editar

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
gl: Desfacer

[ctx: @action:button Accept image modification]
en: Accept
gl: Aceptar

en: Unable to save file. Check if you have the correct permission to edit the cache directory.
gl: Non é posíbel gardar o ficheiro. Comprobe se ten os permisos correctos para editar o cartafol da caché.

en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
gl: Recortar

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
gl: Rotar á esquerda

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
gl: Rotar á dereita

[ctx: @action:button Mirror an image vertically]
en: Flip
gl: Voltear

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
gl: Reflectir

en: Choose a Location
gl: Escoller unha localización

en: Send this location
gl: Enviar a localización

[ctx: @action:intoolbar Re-center the map onto the set location]
en: Re-Center
gl: Centrar de novo

[ctx: @action:intoolbar Determine the device's location]
en: Locate
gl: Atopar

[ctx: @title: create new poll in the room]
en: Create Poll
gl: Crear unha enquisa

[ctx: As in first answer option to the poll]
en: Option %1:
gl: Opción %1:

[ctx: @action:button]
en: Remove option
gl: Retirar a opción

[ctx: @action:button]
en: Add option
gl: Engadir unha opción

[ctx: @action:button]
en: Send
gl: Enviar

[ctx: @action:button]
en: Attach an image or file
gl: Anexar unha imaxe ou ficheiro

[ctx: @action:button]
en: Create a Poll
gl: Crear unha enquisa

[ctx: @action:button]
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: @title:group]
en: Account Data
gl: Datos da conta

[ctx: @title:window]
en: Event Source
gl: Orixe do evento

[ctx: @info]
en: Show Access Token
gl: Amosar o pase

en: This should not be shared with anyone, even other users. This token gives full access to your account.
gl: Non debería compartir isto con ninguén, nin sequera con outras persoas usuarias. O pase dá acceso total á súa conta.

[ctx: @info]
en: Access Token
gl: Pase

[ctx: @action:button]
en: Copy access token to clipboard
gl: Copiar o pase no portapapeis

[ctx: @option:check]
en: Show hidden events in the timeline
gl: Amosar os eventos agochados na cronoloxía.

en: Allow the user to start a verification session with devices that were already verified
gl: Permitir que a persoa inicie unha verificación de sesión con dispositivos que xa se verificaran.

[ctx: @option:check]
en: Show focus in window header
gl: Amosar o enfoque na cabeceira da xanela.

[ctx: @title]
en: Developer Tools
gl: Ferramentas de desenvolvemento

[ctx: @title:tab]
en: Debug Options
gl: Opcións de depuración

[ctx: @title:tab]
en: Room Data
gl: Datos da sala

[ctx: @title:tab]
en: Server Info
gl: Información do servidor

[ctx: @title:tab]
en: Account Data
gl: Datos da conta

[ctx: @title:tab]
en: Feature Flags
gl: Marcas de funcionalidades

[ctx: @option:check Enable the matrix feature to add a phone number as a third party ID]
en: Add phone numbers as 3PIDs
gl: Engadir os números de teléfono como identificadores de terceiras partes.

[ctx: @title]
en: Choose Room
gl: Escolla unha sala

[ctx: @info]
en: No room selected
gl: Non seleccionou ningunha sala.

[ctx: @info]
en: Click to choose a room
gl: Prema para escoller unha sala.

[ctx: @title:dialog]
en: Choose Room
gl: Escolla unha sala

en: Room Id: %1
gl: Identificador da sala: %1

en: Room Account Data
gl: Datos da conta da sala

en: Room State
gl: Estado da sala

[ctx: 'Event' being some JSON data, not something physically happening.]
en: %1 event of this type | %1 events of this type
gl[0]: %1 evento deste tipo
gl[1]: %1 eventos deste tipo

[ctx: 'Event' being some JSON data, not something physically happening.]
en: Event Information
gl: Información do evento

en: Server Capabilities
gl: Capacidades do servidor

en: Can change password
gl: Pode cambiarse o contrasinal

en: Default Room Version
gl: Versión predeterminada da sala

en: Available Room Versions
gl: Versións de sala dispoñíbeis

en: Access token wasn't found: Maybe it was deleted?
gl: Non se atopou o pase de acceso. Pode ser que se eliminase?

en: Access to keychain was denied: Please allow NeoChat to read the access token
gl: Denegouse o acceso ao chaveiro. Permita a NeoChat ler o pase de acceso.

en: No keychain available: Please install a keychain, e.g. KWallet or GNOME keyring on Linux
gl: Non hai ningún chaveiro dispoñíbel. Instale un, p. ex. KWallet ou o chaveiro de GNOME en Linux.

en: Unable to read access token: %1
gl: Non é posíbel ler o pase de acceso: %1

en: Invited
gl: Invitouse

en: Favorite
gl: Favorita

en: Low priority
gl: Prioridade baixa

en: Spaces
gl: Espazos

en: Member
gl: Participante

en: Moderator
gl: Moderación

en: Admin
gl: Administración

en: Mute
gl: Silenciar

en: Custom
gl: Personalizada

[ctx: As in sorting alphabetically with A first and Z last]
en: Alphabetical Ascending
gl: A-Z

[ctx: As in sorting alphabetically with Z first and A last]
en: Alphabetical Descending
gl: Z-A

[ctx: As in sorting rooms with unread message above those without]
en: Has Unread Messages
gl: Con mensaxes sen ler

[ctx: As in sorting rooms with the most unread messages higher]
en: Most Unread Messages
gl: Máis mensaxes sen ler

[ctx: As in sorting rooms with highlighted message above those without]
en: Has Highlighted Messages
gl: Ten mensaxes realzadas

[ctx: As in sorting rooms with the most highlighted messages higher]
en: Most Highlighted Messages
gl: Mensaxes máis realzadas

[ctx: As in sorting the chat room with the newest meassage first]
en: Last Active
gl: Actividade máis recente

[ctx: @info]
en: Room names closer to A alphabetically are higher
gl: Primeiro as salas cun nome que comeza por «a».

[ctx: @info]
en: Room names closer to Z alphabetically are higher
gl: Primeiro as salas cun nome que comeza por «z».

[ctx: @info]
en: Rooms with unread messages are higher
gl: Primeiro as salas con mensaxes sen ler.

[ctx: @info]
en: Rooms with the most unread message are higher
gl: Primeiro as salas con máis mensaxes sen ler.

[ctx: @info]
en: Rooms with highlighted messages are higher
gl: Primeiro as salas con mensaxes realzadas.

[ctx: @info]
en: Rooms with the most highlighted messages are higher
gl: Primeiro as salas con máis mensaxes realzadas.

en: <i>[This message was deleted]</i>
gl: <i>(Eliminouse esta mensaxe.)</i>

en: <i>[This message was deleted: %1]</i>
gl: <i>(Eliminouse esta mensaxe: %1)</i>

en: reinvited %1 to the room
gl: invitouse a %1 de novo á sala

en: joined the room (repeated)
gl: uniuse á sala (repítese)

en: invited %1 to the room
gl: invitouse a %1 á sala

en: joined the room
gl: uniuse á sala

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their display name
gl: borrouse o seu nome visual

[ctx: their refers to a singular user]
en: changed their display name to %1
gl: cambiou o seu nome visual a %1

en:  and
gl:  e

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their avatar
gl: borrou o seu avatar

en: set an avatar
gl: definiu un avatar

[ctx: their refers to a singular user]
en: updated their avatar
gl: actualizou o seu avatar

[ctx: <user> changed nothing]
en: changed nothing
gl: non cambiou nada

en: withdrew %1's invitation
gl: retirou a invitación a %1

en: rejected the invitation
gl: rexeitou a invitación

en: unbanned %1
gl: readmitiu a %1

en: self-unbanned
gl: readmitiuse

en: left the room
gl: saíu da sala

en: banned %1 from the room
gl: expulsou a %1 da sala

en: banned %1 from the room: %2
gl: expulsou a %1 da sala: %2

en: self-banned from the room
gl: auto-expulsouse da sala

en: requested an invite
gl: solicitou unha invitación

en: requested an invite with reason: %1
gl: solicitou unha invitación co seguinte motivo: %1

en: made something unknown
gl: fixo algo descoñecido

en: cleared the room main alias
gl: borrou o alias principal da sala

en: set the room main alias to: %1
gl: definiu o alias principal da sala como: %1

en: cleared the room name
gl: borrou o nome da sala

en: set the room name to: %1
gl: definiu o nome da sala como: %1

en: cleared the topic
gl: borrou o tema

en: set the topic to: %1
gl: definiu o tema como: %1

en: changed the room avatar
gl: cambiou o avatar da sala

en: activated End-to-End Encryption
gl: activou a cifraxe de extremo a extremo

en: upgraded the room to version %1
gl: anovou a versión da sala á %1

en: created the room, version %1
gl: creou a sala, versión %1

[ctx: 'power level' means permission level]
en: changed the power levels for this room
gl: cambiou os niveis de permisos da sala

en: changed the server access control lists for this room
gl: cambiou as listas de control de acceso do servidor desta sala

[ctx: [User] added <name> widget]
en: added %1 widget
gl: engadiu o trebello %1

[ctx: [User] removed <name> widget]
en: removed %1 widget
gl: retirou o trebello %1

[ctx: [User] configured <name> widget]
en: configured %1 widget
gl: configurou o trebello %1

en: updated %1 state
gl: actualizou o estado de %1

en: updated %1 state for %2
gl: actualizou o estado de %1 para %2

en: Unknown event
gl: Evento descoñecido

en: a file
gl: un ficheiro

en: %1 sent a message
gl: %1 enviou unha mensaxe

en: %1 sent a sticker
gl: %1 enviou un adesivo

en: %1 reinvited someone to the room
gl: %1 invitou a alguén de novo á sala

en: %1 joined the room (repeated)
gl: %1 uniuse á sala (repítese)

en: %1 invited someone to the room
gl: %1 invitouse a alguén á sala

en: %1 joined the room
gl: %1 uniuse á sala

en: %1 set a display name and set an avatar
gl: %1 definiu un nome visual e un avatar.

en: %1 set a display name and updated their avatar
gl: %1 definiu un nome visual e actualizou o seu avatar.

en: %1 set a display name and cleared their avatar
gl: %1 definiu un nome visual e borrou o seu avatar.

en: %1 set a display name for this room
gl: %1 definiu un nome visual para a sala.

en: %1 changed their display name and set an avatar
gl: %1 cambiou o seu nome visual e definiu un avatar.

en: %1 changed their display name and updated their avatar
gl: %1 cambiou o seu nome visual e actualizou o seu avatar.

en: %1 changed their display name and cleared their avatar
gl: %1 cambiou o seu nome visual e borrou o seu avatar.

en: %1 changed their display name
gl: %1 cambiou o seu nome visual

en: %1 cleared their display name and set an avatar
gl: %1 borrouse o seu nome visual e definiu un avatar.

en: %1 cleared their display name and updated their avatar
gl: %1 borrou o seu nome visual e actualizou o avatar.

en: %1 cleared their display name and cleared their avatar
gl: %1 borrou o seu nome visual e borrou o seu avatar.

en: %1 cleared their display name
gl: %1 borrouse o seu nome visual

[ctx: <user> changed nothing]
en: %1 changed nothing
gl: %1 non cambiou nada

en: %1 withdrew a user's invitation
gl: %1 retirou unha invitación

en: %1 rejected the invitation
gl: %1 rexeitou a invitación

en: %1 unbanned a user
gl: %1 readmitiu a alguén

en: %1 self-unbanned
gl: %1 readmitiuse

en: %1 put a user out of the room
gl: %1 sacou a alguén da sala

en: %1 left the room
gl: %1 saíu da sala

en: %1 banned a user from the room
gl: %1 expulsou a alguén da sala

en: %1 self-banned from the room
gl: %1 auto-expulsouse da sala

en: %1 requested an invite
gl: %1 solicitou unha invitación

en: %1 made something unknown
gl: %1 fixo algo descoñecido

en: %1 cleared the room main alias
gl: %1 borrou o alias principal da sala

en: %1 set the room main alias
gl: %1 definiu o alias principal da sala

en: %1 cleared the room name
gl: %1 borrou o nome da sala

en: %1 set the room name
gl: %1 definiu o nome da sala

en: %1 cleared the topic
gl: %1 borrou o tema

en: %1 set the topic
gl: %1 definiu o tema

en: %1 changed the room avatar
gl: %1 cambiou o avatar da sala

en: %1 activated End-to-End Encryption
gl: %1 activou a cifraxe de extremo a extremo

en: %1 upgraded the room version
gl: %1 anovou a versión da sala

en: %1 created the room
gl: %1 creou a sala

[ctx: 'power level' means permission level]
en: %1 changed the power levels for this room
gl: %1 cambiou os niveis de permisos da sala

en: %1 sent a live location beacon
gl: %1 enviou unha baliza de localización en directo

en: %1 changed the server access control lists for this room
gl: %1 cambiou as listas de control de acceso do servidor desta sala

en: %1 added a widget
gl: %1 engadiu un trebello

en: %1 removed a widget
gl: %1 retirou un trebello

en: %1 configured a widget
gl: %1 configurou un trebello

en: %1 updated the state
gl: %1 actualizou o estado

en: %1 started a poll
gl: %1 abriu unha enquisa

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
gl: Descargando

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Uploading
gl: Enviando

[ctx: The URL being downloaded/uploaded]
en: Source
gl: Orixe

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
gl: Destino

en: Leaving this room.
gl: Saíndo da sala.

[ctx: Leaving room <roomname>.]
en: Leaving room %1.
gl: Saíndo da sala %1.

[ctx: Room <roomname> not found]
en: Room %1 not found.
gl: Non se atopou a sala %1.

en: No new nickname provided, no changes will happen.
gl: Non se forneceu un novo alcume, non se cambiará nada.

en: <message>
gl: <mensaxe>

en: Prepends ¯\_(ツ)_/¯ to a plain-text message
gl: Engade ¯\_(ツ)_/¯ ao principio dunha mensaxe de texto simple.

en: Prepends ( ͡° ͜ʖ ͡°) to a plain-text message
gl: Engade ( ͡° ͜ʖ ͡°) ao principio dunha mensaxe de texto simple.

en: Prepends (╯°□°）╯︵ ┻━┻ to a plain-text message
gl: Engade (╯°□°）╯︵ ┻━┻ ao principio dunha mensaxe de texto simple.

en: Prepends ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) to a plain-text message
gl: Engade ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) ao principio dunha mensaxe de texto simple.

en: Sends the given message colored as a rainbow
gl: Envía a mensaxe indicada colorada coas cores do arco da vella.

en: Sends the given emote colored as a rainbow
gl: Envía a expresión indicada colorada coas cores do arco da vella.

en: Sends the given message as plain text
gl: Envía a mensaxe indicada como texto simple.

en: Sends the given message as a spoiler
gl: Envía a mensaxe indicada como estragadora (spoiler).

en: Sends the given emote
gl: Envía a expresión indicada

en: Sends the given message as a notice
gl: Envía a mensaxe indicada como nota.

[ctx: '<text>' does not look like a matrix id.]
en: '%1' does not look like a matrix id.
gl: «%1» non parece un identificador de Matrix.

[ctx: <user> is already invited to this room.]
en: %1 is already invited to this room.
gl: Xa se invitou a %1 á sala.

[ctx: <user> is banned from this room.]
en: %1 is banned from this room.
gl: %1 está en expulsión da sala.

en: You are already in this room.
gl: Vostede xa está nesta sala.

[ctx: <user> is already in this room.]
en: %1 is already in this room.
gl: %1 xa está nesta sala.

[ctx: <username> was invited into this room.]
en: %1 was invited into this room.
gl: Invitouse a %1 a esta sala.

en: <user id>
gl: <identificador de persoa>

en: Invites the user to this room
gl: Invita a persoa a esta sala.

[ctx: Joining room <roomname>.]
en: Joining room %1.
gl: Uníndose á sala %1.

en: <room alias or id>
gl: <alias ou identificador de sala>

en: Joins the given room
gl: Unirse á sala indicada.

[ctx: Knocking room <roomname>.]
en: Knocking room %1.
gl: Chamando na sala %1.

en: <room alias or id> [<reason>]
gl: <identificador ou alias de sala> [<motivo>]

en: Requests to join the given room
gl: Solicita unirse á sala indicada.

[ctx: You are already in room <roomname>.]
en: You are already in room %1.
gl: Vostede xa está na sala %1.

en: [<room alias or id>]
gl: [<identificador ou alias de sala>]

en: Leaves the given room or this room, if there is none given
gl: Sae da sala indicada, ou da actual se non se indica unha.

en: <display name>
gl: <nome visual>

en: Changes your global display name
gl: Cambia o nome visual global.

en: Changes your display name in this room
gl: Cambia o nome visual nesta sala.

[ctx: <username> is already ignored.]
en: %1 is already ignored.
gl: Xa se ignora a %1.

[ctx: <username> is now ignored]
en: %1 is now ignored.
gl: Ignorarase a %1.

en: Ignores the given user
gl: Ignora a persoa indicada.

[ctx: <username> is not ignored.]
en: %1 is not ignored.
gl: Non se ignora a %1.

[ctx: <username> is no longer ignored.]
en: %1 is no longer ignored.
gl: Xa non se ignora a %1.

en: Unignores the given user
gl: Deixa de ignorar á persoa indicada.

en: <reaction text>
gl: <texto de reacción>

en: React to the message with the given text
gl: Reaccionar á mensaxe co texto indicado.

[ctx: <user> is already banned from this room.]
en: %1 is already banned from this room.
gl: %1 xa está en expulsión da sala.

en: You are not allowed to ban users from this room.
gl: Non ten permiso para expulsar a ninguén desta sala.

[ctx: You are not allowed to ban <username> from this room.]
en: You are not allowed to ban %1 from this room.
gl: Non ten permiso para expulsar a %1 desta sala.

[ctx: <username> was banned from this room.]
en: %1 was banned from this room.
gl: Expulsouse a %1 da sala.

en: <user id> [<reason>]
gl: <identificador de persoa> [<motivo>]

en: Bans the given user
gl: Expulsa á persoa indicada.

en: You are not allowed to unban users from this room.
gl: Non ten permiso para readmitir a ninguén nesta sala.

[ctx: <user> is not banned from this room.]
en: %1 is not banned from this room.
gl: %1 non está en expulsión da sala.

[ctx: <username> was unbanned from this room.]
en: %1 was unbanned from this room.
gl: Readmitiuse a %1 na sala.

en: Removes the ban of the given user
gl: Retira a expulsión da persoa indicada.

en: You cannot kick yourself from the room.
gl: Non pode expulsarse a vostede da sala.

[ctx: <username> is not in this room]
en: %1 is not in this room.
gl: %1 non está na sala.

en: You are not allowed to kick users from this room.
gl: Non ten permiso para expulsar a ninguén desta sala.

[ctx: You are not allowed to kick <username> from this room]
en: You are not allowed to kick %1 from this room.
gl: Non ten permiso para expulsar a %1 desta sala.

[ctx: <username> was kicked from this room.]
en: %1 was kicked from this room.
gl: Expulsouse a %1 da sala.

en: Removes the user from the room
gl: Retira a persoa da sala.

[ctx: Previously used emojis]
en: History
gl: Historial

[ctx: 'Smileys' is a category of emoji]
en: Smileys
gl: Cariñas

[ctx: 'People' is a category of emoji]
en: People
gl: Xente

[ctx: 'Nature' is a category of emoji]
en: Nature
gl: Natureza

[ctx: 'Food' is a category of emoji]
en: Food
gl: Comida

[ctx: 'Activities' is a category of emoji]
en: Activities
gl: Actividades

[ctx: 'Travel' is a category of emoji]
en: Travel
gl: Viaxe

[ctx: 'Objects' is a category of emoji]
en: Objects
gl: Obxectos

[ctx: 'Symbols' is a category of emoji]
en: Symbols
gl: Símbolos

[ctx: 'Flags' is a category of emoji]
en: Flags
gl: Bandeiras

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
gl: Personalizadas

[ctx: As in 'The user's own Stickers']
en: Own Stickers
gl: Adesivos personalizados

[ctx: As in 'The user's own emojis]
en: Own Emojis
gl: Expresións personalizadas

en: File too large to download.<br />Contact your matrix server administrator for support.
gl: O ficheiro é grande de máis para descargar.<br /> Solicite asistencia á administración do seu servidor de Matrix.

[ctx: @info]
en: No identity server configured
gl: Non hai configurado ningún servidor de identidade.

en: Room creation failed: %1
gl: A creación da sala fallou: %1

en: Space creation failed: %1
gl: A creación do espazo fallou: %1

en: Report sent successfully.
gl: O informe enviouse correctamente.

[ctx: 'Lat' and 'Lon' as in Latitude and Longitude]
en: Lat: %1, Lon: %2
gl: Lat: %1; lonx: %2

[ctx: @title]
en: Create Room
gl: Crear unha sala

[ctx: @action:button Create new room]
en: Create
gl: Crear

[ctx: @info:label]
en: Private
gl: Privada

[ctx: @info:description]
en: This room can only be joined with an invite.
gl: A esta sala só pode accederse mediante invitación.

[ctx: @info:label]
en: Public
gl: Público

[ctx: @info:description]
en: This room can be found and joined by anyone.
gl: Calquera pode atopar e unirse a esta sala.

[ctx: @info:label Name of the room]
en: Name:
gl: Nome:

[ctx: @info:placeholder Placeholder for room name]
en: New Room
gl: Nova sala

[ctx: @info:label Address or alias to refer to the room by]
en: Address:
gl: Enderezo:

[ctx: @info:placeholder Placeholder address for the room]
en: new-room
gl: nova-sala

[ctx: @title]
en: Create a Space
gl: Crear un espazo

[ctx: @action:button Create new space]
en: Create
gl: Crear

[ctx: @info:label Name of the space]
en: Name:
gl: Nome:

[ctx: @info:placeholder]
en: New Space
gl: Novo espazo

[ctx: @option:check As in make the space from which this dialog was created an official parent.]
en: Make this parent official
gl: Facer un espazo oficial.

[ctx: @action:button]
en: Only show spaces
gl: Só amosar os espazos

en: Enter a Room Manually
gl: Inserir unha sala manualmente

en: If you already know a room's address or alias, and it isn't shown here.
gl: Se xa coñece o enderezo ou alias dunha sala, non aparecerá aquí.

en: Find a room…
gl: Atopar unha sala…

[ctx: @info:label]
en: No public rooms found
gl: Non se atoparon salas públicas.

en: No name
gl: Sen nome

[ctx: @title:dialog]
en: Invite a User
gl: Invitar a alguén

[ctx: @info:placeholder]
en: Find a user…
gl: Atopar a alguén…

[ctx: @info:placeholder]
en: No users found
gl: Non se atopou a ninguén.

[ctx: @action:button]
en: Invite this User
gl: Invitar a esta persoa

[ctx: @info:tooltip]
en: User is either already a member or has been invited
gl: A persoa ou xa é membro ou ten unha invitación.

[ctx: @action:button]
en: Send invitation
gl: Enviar unha invitación

[ctx: @action:button]
en: Search
gl: Buscar

en: <i>This event does not have any content.</i>
gl: <i>Este evento non ten contido.</i>

en: Add an e-mail address:
gl: Engadir un enderezo de correo electrónico:

en: Confirm e-mail address
gl: Confirmar o enderezo de correo electrónico

en: A confirmation e-mail has been sent to your address. Please continue here <b>after</b> clicking on the confirmation link in the e-mail
gl: Enviouse unha mensaxe de confirmación ao seu enderezo de correo electrónico. Continúe aquí <b>despois</b> de premer a ligazón de confirmación da mensaxe.

[ctx: @button]
en: Re-send confirmation e-mail
gl: Enviar de novo a mensaxe de confirmación

en: Server Url:
gl: URL do servidor:

en: Registration is disabled on this server.
gl: Este servidor desactivou o rexistro.

en: Loading
gl: Cargando

[ctx: @action:button]
en: Continue in Browser
gl: Continuar no navegador

en: Please wait while your messages are loaded from the server. This might take a little while.
gl: Agarde mentres se cargan as mensaxes do servidor. Pode levar un tempo.

en: Network Error: %1
gl: Erro de rede: %1

en: Login Failed: %1
gl: O acceso fallou: %1

en: Matrix ID:
gl: Identificador de Matrix:

en: Matrix ID
gl: Identificador de Matrix

[ctx: @action:button]
en: Continue
gl: Continuar

en: Already logged in
gl: Xa se identificou

[ctx: @action:button]
en: Login with password
gl: Acceso con contrasinal

[ctx: @action:button]
en: Login with single sign-on
gl: Acceso con autenticación única

[ctx: @action:button]
en: Login
gl: Acceso

[ctx: @action:button]
en: Register
gl: Rexistrar

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Password
gl: Contrasinal

en: Invalid username or password
gl: O nome de usuario ou o contrasinal é incorrecto.

en: Confirm Password:
gl: Confirmar o contrasinal:

en: The passwords do not match.
gl: Os contrasinais non coinciden.

en: No server.
gl: Non hai servidor.

en: Checking Server availability.
gl: Comprobando a dispoñibilidade do servidor.

en: This is not a valid server.
gl: Non é un servidor válido.

en: Registration for this server is disabled.
gl: Este servidor desactivou o rexistro.

en: No username.
gl: Non hai nome de persoa usuaria.

en: Checking username availability.
gl: Comprobando a dispoñibilidade do nome de persoa usuaria.

en: This username is not available.
gl: Este nome de persoa usuaria non está dispoñíbel.

en: Continue
gl: Continuar

en: Working
gl: Traballando

en: Continue the login process in your browser.
gl: Continúe o proceso de acceso no navegador.

[ctx: @action:button]
en: Re-open SSO URL
gl: Abrir de novo o URL de autenticación única

en: Terms & Conditions
gl: Condicións do servizo

en: By continuing with the registration, you agree to the following terms and conditions:
gl: Continuar co rexistro implica a aceptación das condicións do servizo:

en: Username:
gl: Nome de persoa usuaria:

en: Username unavailable
gl: O nome de persoa usuaria non está dispoñíbel.

en: Welcome
gl: Benvida

[ctx: @title]
en: Continue with an existing account
gl: Continuar cunha conta existente

[ctx: As in 'this account is still loading']
en: %1 (loading)
gl: %1 (cargando)

[ctx: @action:button]
en: Log out of this account
gl: Saír da conta

[ctx: @title]
en: Log in or Create a New Account
gl: Acceder ou crear unha nova conta

[ctx: @action:button]
en: Settings
gl: Configuración

en: %1 started a user verification
gl: %1 iniciou unha verificación de persoa usuaria

en: Copy to clipboard
gl: Copiar no portapapeis

[ctx: @action:button]
en: Maximize
gl: Maximizar

en: This message is encrypted and the sender has not shared the key with this device.
gl: A mensaxe está cifrada e quen a enviou non compartiu a chave con este dispositivo.

[ctx: @action:button]
en: Fetch More Events
gl: Obter máis eventos

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to download its file]
en: Download
gl: Descargar

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to open its downloaded file with an appropriate application]
en: Open File
gl: Abrir un ficheiro

[ctx: file download progress]
en: %1 / %2
gl: %1/%2

[ctx: tooltip for a button on a message; stops downloading the message's file]
en: Stop Download
gl: Deter a descarga

[ctx: flight departure, %1 is airport, %2 is time]
en: Departure from %1
gl: Saída de %1

[ctx: flight arrival, %1 is airport, %2 is time]
en: Arrival at %1
gl: Chegada ás %1

en: Check-in time: %1
gl: Hora de rexistro: %1

en: Check-out time: %1
gl: Hora de saída: %1

[ctx: @action:button]
en: Hide Image
gl: Agochar a imaxe

[ctx: @action:button]
en: Show Image
gl: Amosar a imaxe

[ctx: @action]
en: Send to KDE Itinerary
gl: Enviar a KDE Itinerary

[ctx: As in remove the link preview so it's no longer shown]
en: Remove preview
gl: Retirar a vista previa

en: Shrink preview
gl: Encoller a vista previa

en: Expand preview
gl: Expandir a vista previa

en: Loading reply
gl: Cargando a resposta

en: Loading URL preview
gl: Cargando a vista previa do URL

[ctx: @action:button Open the location in an external program]
en: Open Externally
gl: Abrir externamente

[ctx: @action:button]
en: Open Fullscreen
gl: Abrir a pantalla completa

[ctx: @info]
en: This message was either not found, you do not have permission to view it, or it was sent by an ignored user
gl: Ou non se atopou a mensaxe, ou non ten permiso para vela, ou enviouna unha persoa que está ignorando.

[ctx: Separate the usernames of users]
en:  and
gl:  e

[ctx: %1 is the number of other users]
en:  and %1 other |  and %1 others
gl[0]:  e outra persoa
gl[1]:  e outras %1 persoas

[ctx: %2 is the users who reacted and %3 the emoji that was given]
en: %2 reacted with %3 | %2 reacted with %3
gl[0]: %2 reaccionou con %3
gl[1]: %2 reaccionaron con %3

[ctx: as in 'this vote has ended']
en: (Ended)
gl: (rematou)

[ctx: %1 is the poll answer that had the most votes]
en: The poll has ended. Top answer: %1
gl: A enquisa rematou. Opción máis votada: %1

[ctx: @button]
en: React
gl: Reaccionar

[ctx: @action:button]
en: Reply
gl: Responder

[ctx: @action:button]
en: Cancel reply
gl: Cancelar a resposta

en: Video
gl: Vídeo

[ctx: @action:button]
en: Show Video
gl: Amosar o vídeo

[ctx: Locations on a map]
en: Locations
gl: Localizacións

[ctx: @action:button]
en: Room settings
gl: Configuración da sala

en: Information
gl: Información

en: Media
gl: Multimedia

[ctx: @action:title]
en: Space Members
gl: Membros do espazo

[ctx: @action:title]
en: Room Information
gl: Información da sala

[ctx: Room actions]
en: Actions
gl: Accións

[ctx: @action:button]
en: Verify user
gl: Verificar a persoa

en: Members
gl: Membros

[ctx: @title]
en: Invite a User
gl: Invitar a alguén

en: Invite user to room
gl: Invitar a alguén a esta sala

en: No member count
gl: Non hai membros.

[ctx: @action:title]
en: Room Media
gl: Multimedia da sala

[ctx: @info:placeholder]
en: No Pinned Messages
gl: Non hai mensaxes fixadas

[ctx: @action:title]
en: Search Messages
gl: Buscar nas mensaxes

en: Find messages…
gl: Atopar mensaxes…

en: Enter text to start searching
gl: Escriba algo para comezar a busca.

en: No messages found
gl: Non se atoparon mensaxes.

[ctx: @action]
en: Search Rooms
gl: Buscar nas salas

[ctx: @info:label]
en: Invited you to chat
gl: Convidoulle a conversar.

[ctx: @info:label]
en: %1 invited you
gl: %1 convidoulle.

[ctx: @action:inmenu]
en: Notifications
gl: Notificacións

[ctx: As in 'notify when the user is mentioned or the message contains a set keyword']
en: @Mentions and Keywords
gl: @mencións e palabras clave

[ctx: @action:inmenu]
en: Room Settings
gl: Configuración da sala

en: Muted room
gl: Sala silenciada

en: Configure room
gl: Configurar a sala

[ctx: @title]
en: Find your friends
gl: Atopar as súas amizades

[ctx: Collapse <section name>]
en: Collapse %1
gl: Pregar %1

[ctx: Expand <section name]
en: Expand %1
gl: Expandir %1

[ctx: Join <name of a space>]
en: Join %1
gl: Unirse a %1

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: View Space
gl: Ver o espazo

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Space Address
gl: Copiar o enderezo do espazo

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: Space Settings
gl: Configuración do espazo

[ctx: @info:tooltip]
en: Manage Account
gl: Xestionar a conta.

en: View notifications
gl: Ver as notificacións

[ctx: @title:window]
en: Edit Account
gl: Editar a conta

en: Upload new avatar
gl: Enviar un novo avatar

en: Remove current avatar
gl: Retirar o avatar actual

[ctx: @title:group]
en: User Information
gl: Información da persoa usuaria

en: Display Name:
gl: Nome visual:

en: Label:
gl: Etiqueta:

en: Work
gl: Traballo

[ctx: @action:button]
en: Show QR Code
gl: Amosar o código QR

en: Save
gl: Gardar

[ctx: @title:group]
en: Password
gl: Contrasinal

[ctx: @info]
en: Your server doesn't support changing your password
gl: O seu servidor non permite cambiar o contrasinal.

[ctx: @label:textbox]
en: Current Password:
gl: Contrasinal actual:

[ctx: @label:textbox]
en: New Password:
gl: Novo contrasinal:

[ctx: @label:textbox]
en: Confirm new Password:
gl: Confirmar o novo contrasinal:

[ctx: @info]
en: Passwords don't match
gl: Os contrasinais non se corresponden.

[ctx: @title:group]
en: Email Addresses
gl: Enderezos de correo electrónico

[ctx: @title:group]
en: Phone Numbers
gl: Números de teléfono

[ctx: @title:group]
en: Identity Server
gl: Servidor de identidade

[ctx: @title:group]
en: Server Information
gl: Información do servidor

en: Homeserver url
gl: URL do servidor

[ctx: @title:group]
en: Account Management
gl: Xestión de contas

[ctx: @info]
en: Password changed successfully
gl: ´Cambiado correctamente o contrasinal.

[ctx: @info]
en: Invalid password
gl: O contrasinal é incorrecto.

[ctx: @info]
en: Unknown problem while trying to change password
gl: Produciuse un problema descoñecido ao intentar cambiar o contrasinal.

[ctx: @title:window]
en: Accounts
gl: Contas

en: Account editor
gl: Editor da conta

[ctx: @title:group]
en: Accounts
gl: Contas

en: Add Account
gl: Engadir unha conta

[ctx: @title:window]
en: Appearance
gl: Aparencia

en: Use compact room list
gl: Usar unha lista de salas compacta.

en: Bubbles
gl: Burbullas

en: Compact
gl: Compacta

en: Use transparent chat page
gl: Usar unha páxina de conversa transparente.

en: Transparency
gl: Transparencia

en: Only enabled if the transparent chat page is enabled.
gl: Só activar se a páxina de conversa transparente está activada.

en: Show your messages on the right
gl: Amosar as súas mensaxes na dereita.

en: In chat
gl: Na conversa

en: In sidebar
gl: Na barra lateral

en: Color theme
gl: Tema de cores

[ctx: @title:dialog]
en: Confirm Account Deactivation
gl: Confirmar a desactivación da conta

en: Your account will be permanently disabled.
    This cannot be undone.
    Your Matrix ID will not be available for new accounts.
    Your messages will stay available.
gl: A conta desactivarase permanentemente.
    Isto non se pode desfacer.
    O seu identificador de Matrix non estará dispoñíbel para novas contas.
    As súas mensaxes seguirán dispoñíbeis.

[ctx: @label:textbox]
en: Password
gl: Contrasinal

[ctx: @label:checkbox]
en: Erase Data
gl: Borrar os datos.

[ctx: @info]
en: Request your server to delete as much user data as possible.
gl: Solicitar ao servidor que elimine todos os datos posíbeis de persoa usuaria.

en: Deactivate account
gl: Desactivar a conta

[ctx: @title:dialog]
en: Activate Encryption
gl: Activar a cifraxe

en: It will not be possible to deactivate the encryption after it is enabled.
gl: Non será posíbel desactivar a cifraxe unha vez activada.

en: Activate Encryption
gl: Activar a cifraxe

[ctx: @label]
en: %1, Last activity: %2
gl: %1, última actividade: %2

en: New device name
gl: Novo nome de dispositivo

en: Cancel editing display name
gl: Cancelar a edición do nome visual

en: Confirm new display name
gl: Confirmar o novo nome visual

[ctx: This device is verified]
en: Verified
gl: Verificado

[ctx: @title:window]
en: Devices
gl: Dispositivos

[ctx: @info:group]
en: This Device
gl: Este dispositivo

[ctx: @info:group]
en: Verified Devices
gl: Dispositivos verificados

[ctx: @info:group]
en: Unverified Devices
gl: Dispositivos sen verificar

[ctx: @info:group]
en: Devices without Encryption Support
gl: Dispositivos que non permiten cifraxe

en: Please login to view the signed-in devices for your account.
gl: Acceda para ver os dispositivos cunha sesión iniciada da súa conta.

[ctx: @title:window]
en: Add Sticker
gl: Engadir un adesivo

[ctx: @title:window]
en: Edit Sticker
gl: Editar o adesivo

[ctx: @title:window]
en: Add Emoji
gl: Engadir unha expresión

[ctx: @title:window]
en: Edit Emoji
gl: Editar a expresión

[ctx: @info:group]
en: Sticker
gl: Adesivo

[ctx: @info:group]
en: Emoji
gl: Expresión

en: Change Image
gl: Cambiar a imaxe

en: Set Image
gl: Definir a imaxe

en: Shortcode:
gl: Código curto:

en: Description:
gl: Descrición:

[ctx: @title]
en: Edit Emoji
gl: Editar a expresión

[ctx: @title]
en: Edit Sticker
gl: Editar o adesivo

[ctx: As in 'This sticker/emoji has no description']
en: No Description
gl: Non hai unha descrición.

[ctx: @title]
en: Add Emoji
gl: Engadir unha expresión

[ctx: @title]
en: Add Sticker
gl: Engadir un adesivo

en: Add Emoji
gl: Engadir unha expresión

en: Add Sticker
gl: Engadir un adesivo

[ctx: @title:window]
en: Stickers & Emojis
gl: Adesivos e expresións

[ctx: @title:group]
en: Emojis
gl: Expresións

[ctx: @title:group]
en: Stickers
gl: Adesivos

[ctx: @title:window]
en: Export Keys
gl: Exportar chaves

[ctx: @label:textbox]
en: Passphrase:
gl: Frase de paso:

en: A passphrase to secure your key backup. It should not be your account password.
gl: Unha frase de paso para protexer a súa salvagarda de chave. Non debería coincidir co contrasinal da súa conta.

[ctx: @action:button]
en: Export keys
gl: Exportar as chaves

[ctx: @info]
en: Keys exported successfully
gl: Exportáronse as chaves.

[ctx: @info]
en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

[ctx: @title:window]
en: Notifications
gl: Notificacións

en: Enable notifications for this account
gl: Activar as notificacións desta conta

en: Notifications can appear even when NeoChat isn't running.
gl: As notificacións poden aparecer aínda que NeoChat non estea a executarse.

en: Push notifications are available but could not be enabled.
gl: As notificacións levadas están dispoñíbeis pero non foi posíbel activalas.

en: Notifications will only appear when NeoChat is running.
gl: As notificacións só aparecerán mentres NeoChat estea a executarse.

[ctx: @title:group]
en: Room Notifications
gl: Notificacións de sala

[ctx: @title:group]
en: @Mentions
gl: @mencións

[ctx: @title:group]
en: Keywords
gl: Palabras clave

en: Keyword…
gl: Palabra clave…

en: Add keyword
gl: Engadir unha palabra clave

[ctx: @title:group]
en: Invites
gl: Invitacións

[ctx: @title:group]
en: Unknown
gl: Descoñecida

en: New identity server url
gl: Novo URL de servidor de identidade

[ctx: @action:button]
en: Cancel editing identity server url
gl: Cancelar a edición do URL de servidor de identidade

[ctx: @action:button]
en: Confirm new identity server url
gl: Confirmar o novo URL de servidor de identidade

en: The entered url is not a valid identity server
gl: O URL inserido non corresponde a un servidor de identidade válido.

en: The entered url is already configured as your identity server
gl: O URL inserido xa está configurado como o seu servidor de identidade.

[ctx: @action:button]
en: Edit identity server url
gl: Editar o URL de servidor de identidade

[ctx: @action:button]
en: Remove identity server
gl: Retirar o servidor de identidade

[ctx: @title:window]
en: Ignored Users
gl: Xente ignorada

[ctx: Placeholder message when no user is ignored]
en: No ignored users
gl: Non hai xente ignorada.

[ctx: @action:button]
en: Unignore this user
gl: Deixar de ignorar a esta persoa

[ctx: @title:window]
en: Import Keys
gl: Importar chaves

[ctx: @action:button]
en: Choose backup file
gl: Escoller un ficheiro de salvagarda

[ctx: @action:button]
en: Import keys
gl: Importar as chaves

[ctx: @info]
en: Invalid passphrase
gl: A frase de paso é incorrecta.

[ctx: @info]
en: Invalid key backup data
gl: Os datos de salvagarda de chave non son válidos.

[ctx: @placeholder]
en: Loading…
gl: Cargando…

[ctx: Room permission type]
en: Default power level to send messages
gl: Nivel predeterminado de permisos para enviar mensaxes.

[ctx: Room permission type]
en: Invite users
gl: Invitar a persoas.

[ctx: Room permission type]
en: Kick users
gl: Expulsar as persoas.

[ctx: Room permission type]
en: Ban users
gl: Expulsar persoas.

[ctx: Room permission type]
en: Remove messages sent by other users
gl: Retirar mensaxes enviadas por outras persoas.

[ctx: Room permission type]
en: Send reactions
gl: Enviar reaccións.

[ctx: Room permission type]
en: Remove their own messages
gl: Retirar as súas propias mensaxes.

[ctx: Room permission type]
en: Change user permissions
gl: Cambiar os permisos da persoa.

[ctx: Room permission type]
en: Change the room name
gl: Cambiar o nome da sala.

[ctx: Room permission type]
en: Change the room avatar
gl: Cambiar o avatar da sala.

[ctx: Room permission type]
en: Change the room canonical alias
gl: Cambiar o alias canónico da sala.

[ctx: Room permission type]
en: Change the room topic
gl: Cambiar o tema da sala.

[ctx: Room permission type]
en: Enable encryption for the room
gl: Activar a cifraxe da sala.

[ctx: Room permission type]
en: Change the room history visibility
gl: Cambiar a visibilidade do historial da sala.

[ctx: Room permission type]
en: Upgrade the room
gl: Anovar a sala.

[ctx: Room permission type]
en: Set the room server access control list (ACL)
gl: Definir a lista de control de acceso (ACL) de servidor da sala.

[ctx: Room permission type]
en: Set the children of this space
gl: Definir as salas aniñadas deste espazo.

[ctx: Room permission type]
en: Set the parent space of this room
gl: Definir o espazo superior desta sala.

[ctx: Notification type]
en: Enable notifications for this account
gl: Activar as notificacións desta conta

[ctx: Notification type]
en: Messages in one-to-one chats
gl: Mensaxes nas conversas privadas.

[ctx: Notification type]
en: Encrypted messages in one-to-one chats
gl: Mensaxes cifradas nas conversas privadas.

[ctx: Notification type]
en: Messages in group chats
gl: Mensaxes nas conversas de grupo.

[ctx: Notification type]
en: Messages in encrypted group chats
gl: Mensaxes nas conversas de grupo cifradas.

[ctx: Notification type]
en: Room upgrade messages
gl: Mensaxes de anovación de sala.

[ctx: Notification type]
en: Messages containing my display name
gl: Mensaxes que conteñen o nome visual.

[ctx: Notification type]
en: Messages which mention my Matrix user ID
gl: Mensaxes que mencionan o identificador de persoa de Matrix.

[ctx: Notification type]
en: Messages which mention a room
gl: Mensaxes que mencionan unha sala.

[ctx: Notification type]
en: Messages containing the local part of my Matrix ID
gl: Mensaxes que conteñen a parte local do meu identificador de Matrix.

[ctx: Notification type]
en: Whole room (@room) notifications
gl: Notificacións a toda a sala (@room).

[ctx: Notification type]
en: Invites to a room
gl: Invitacións a unha sala.

[ctx: Notification type]
en: Call invitation
gl: Invitación de chamada.

[ctx: @title:window]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @title:group]
en: General Settings
gl: Configuración xeral

en: Show in System Tray
gl: Amosar na bandexa do sistema

en: Minimize to system tray on startup
gl: Minimizar á área de notificacións no inicio.

en: Automatically hide/unhide the room information when resizing the window
gl: Agochar ou amosar a información da sala automaticamente ao redimensionar a xanela.

en: Show all rooms in "Home" tab
gl: Amosar todas as salas na lapela «Inicio».

[ctx: @title:group]
en: Room List Sort Order
gl: Orde da lista de salas

[ctx: As in 'sort something alphabetically']
en: Alphabetical
gl: Alfabética

[ctx: @option:radio]
en: Custom
gl: Personalizada

en: Show deleted messages
gl: Amosar as mensaxes eliminadas.

en: Show state events
gl: Amosar os eventos de estado.

en: Show leave and join events
gl: Amosar os eventos de entrada e saída.

en: Show name change events
gl: Amosar os eventos de cambio de nome.

en: Show avatar update events
gl: Amosar os eventos de actualización de avatar.

en: Use s/text/replacement syntax to edit your last message
gl: Use a sintaxe «s/texto/substitución» para editar a súa última mensaxe.

en: Developer Settings
gl: Configuración de desenvolvemento

en: Enable developer tools
gl: Activar as ferramentas de desenvolvemento

en: Open Developer Tools
gl: Abrir as ferramentas de desenvolvemento

en: Developer Tools
gl: Ferramentas de desenvolvemento

[ctx: @title:group]
en: Default Settings
gl: Configuración predeterminada

[ctx: @title:dialog]
en: Reset Configuration
gl: Restabelecer a configuración

[ctx: @info]
en: Do you really want to reset all options to their default values?
gl: Seguro que quere restabelecer os valores predeterminados de todas as opcións?

[ctx: @title:window]
en: Security & Safety
gl: Seguridade e protección

[ctx: @action:button]
en: Ignored Users
gl: Xente ignorada

[ctx: @label:checkbox]
en: Hide images and videos by default
gl: Agochar as imaxes e vídeos de maneira predeterminada.

[ctx: @info]
en: When this option is enabled, images and videos are only shown after a button is clicked.
gl: Se activa esta opcións, as imaxes e vídeos só se amosan tras premer un botón.

[ctx: @info]
en: Your server does not support this setting.
gl: O seu servidor non permite esta opción.

[ctx: @title:group]
en: Encryption
gl: Cifraxe

[ctx: @option:check]
en: Turn on encryption in new chats
gl: Activar a cifraxe en conversas novas.

[ctx: @info]
en: If enabled, NeoChat will use encryption when starting new direct messages.
gl: Se se activa, NeoChat usará cifraxe ao iniciar novas mensaxes directas.

[ctx: @action:button]
en: Import Keys
gl: Importar chaves

[ctx: @title]
en: Import Keys
gl: Importar chaves

[ctx: @info]
en: Keys imported successfully
gl: Importáronse as chaves.

[ctx: @action:button]
en: Export Keys
gl: Exportar chaves

[ctx: @title]
en: Export Keys
gl: Exportar chaves

en: General
gl: Xeral

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Notifications
gl: Notificacións

[ctx: @title]
en: Security & Safety
gl: Seguridade e protección

en: Accounts
gl: Contas

en: Stickers & Emojis
gl: Adesivos e expresións

en: Network Proxy
gl: Mandatario de rede

en: Devices
gl: Dispositivos

en: About NeoChat
gl: Sobre NeoChat

[ctx: @title:group]
en: About
gl: Sobre

en: About KDE
gl: Sobre KDE

[ctx: @title:window]
en: Proxy
gl: Mandatario

en: System Default
gl: Predeterminado do sistema

en: No Proxy
gl: Sen mandatario

en: Proxy Settings
gl: Configuración do mandatario

en: Host
gl: Servidor

en: Port
gl: Porto

en: User
gl: Persoa usuaria

en: Apply
gl: Aplicar

en: Disable notifications
gl: Desactivar as notificacións

en: Enable notifications
gl: Activar as notificacións

en: Mute notifications
gl: Silenciar as notificacións

en: Unmute notifications
gl: Reactivar o son das notificacións

[ctx: As in clicking this button will switch off highlights for messages that match this rule]
en: Disable message highlights
gl: Desactivar o realce de mensaxes

[ctx: As in clicking this button will switch on highlights for messages that match this rule]
en: Enable message highlights
gl: Activar o realce de mensaxes

en: Delete keyword
gl: Eliminar a palabra clave

[ctx: @title:dialog]
en: Enter password
gl: Insira o contrasinal

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
gl: Contrasinal:

[ctx: @title]
en: Edit User Power Level
gl: Editar o nivel de permisos da persoa

en: New power level
gl: Novo nivel de permisos

en: Confirm
gl: Confirmar

[ctx: @window:title]
en: Advanced
gl: Avanzado

[ctx: @info:label]
en: Room ID
gl: Identificador da sala

[ctx: @action:button]
en: Copy room ID to clipboard
gl: Copiar o identificador de sala no portapapeis

[ctx: @info:label]
en: Room Version
gl: Versión da sala

[ctx: @title]
en: Upgrade the Room
gl: Anovar a sala

[ctx: @label:spinbox]
en: Select new version
gl: Seleccionar a nova versión

[ctx: @action:button]
en: Confirm
gl: Confirmar

[ctx: @label:textbox Room name]
en: Name:
gl: Nome:

[ctx: @label:textobx Room topic]
en: Topic:
gl: Tópico:

[ctx: @action:button]
en: Add new official parent
gl: Engadir un novo espazo oficial

[ctx: @info]
en: Customize your profile only for this room.
gl: Personalizar o seu perfil só para esta sala.

[ctx: @label:textbox]
en: Display Name
gl: Nome visual

[ctx: @action:button Save profile]
en: Save
gl: Gardar

[ctx: @action:button]
en: Reset to Default
gl: Restabelecer valores predeterminados

[ctx: @title]
en: Security
gl: Seguridade

[ctx: @option:check]
en: Encryption
gl: Cifraxe

[ctx: @option:check]
en: Access
gl: Acceso

[ctx: @option:check]
en: Private (invite only)
gl: Privado (só por invitación)

[ctx: @option:check]
en: Space members
gl: Membros do espazo

[ctx: @option:check]
en: Knock
gl: Chamar

[ctx: @option:check]
en: Public
gl: Público

[ctx: @option:check]
en: Anyone can find and join.
gl: Calquera pode atopar a sala e unirse.

[ctx: @option:check]
en: Message history visibility
gl: Visibilidade do historial de mensaxes.

[ctx: @option:check]
en: Anyone
gl: Calquera

[ctx: @option:check]
en: Anyone, regardless of whether they have joined, can view history.
gl: Calquera, aínda que non se una, pode ver o historial.

[ctx: @option:check]
en: Members only
gl: Só membros

[ctx: @option:check]
en: All members can view the entire message history, even before they joined.
gl: Todos os membros poden ver o historial de mensaxes completo, incluso as mensaxes de antes de unirse.

[ctx: @option:check]
en: Members only (since invite)
gl: Só membros (desde a invitación)

[ctx: @option:check]
en: New members can view the message history from the point they were invited to the room.
gl: Os novos membros poden ver o historial de mensaxes deste o momento en que se lles invitou á sala.

[ctx: @option:check]
en: Members only (since joining)
gl: Só membros (desde a unión)

[ctx: @option:check]
en: New members can view the message history from the point they joined the room.
gl: Os novos membros poden ver o historial de mensaxes deste o momento en que se unen á sala.

[ctx: @title:window]
en: Space Settings
gl: Configuración do espazo

[ctx: @title:window]
en: Room Settings
gl: Configuración da sala

[ctx: @title]
en: Profile
gl: Perfil

[ctx: @title]
en: Advanced
gl: Avanzado

[ctx: @title:dialog]
en: Custom Room Sort Order
gl: Orde personalizada de salas

[ctx: As in first sort chat rooms by the parameter]
en: first:
gl: primeira:

[ctx: As in then sort chat rooms by the parameter]
en: then:
gl: despois:

[ctx: @button]
en: Up
gl: Subir

[ctx: @button]
en: Down
gl: Baixar

[ctx: @button]
en: Remove
gl: Retirar

[ctx: @action:button]
en: Add parameter
gl: Engadir un parámetro

[ctx: @title:dialog]
en: Select Parameter to Add
gl: Seleccione o parámetro para engadir

[ctx: @title]
en: Select new official parent
gl: Seleccionar un novo espazo oficial

[ctx: @action:button]
en: Pick room
gl: Escoller unha sala

[ctx: @title]
en: Choose Parent Space
gl: Escoller o espazo superior

en: Set this room as a child of the space %1
gl: Facer esta sala subordinada do espazo %1

en: You do not have a high enough privilege level in the parent to set this state
gl: Non ten o nivel de privilexios necesario no espazo para definir o estado.

en: The selected room is not a space
gl: A sala seleccionada non é un espazo.

en: You do not have the privileges to complete this action
gl: Non tes os privilexios para completar esta acción.

en: Make this space the canonical parent
gl: Facer este espazo o canónico.

[ctx: @action:button]
en: Ok
gl: Aceptar

[ctx: @title]
en: Select Spaces
gl: Seleccione espazos

en: %1. Please follow the instructions there and then click the button above
gl: %1. Siga as instrucións nela e prema o botón arriba.

en: We've sent you an email
gl: Enviámoslle unha mensaxe de correo electrónico

en: We've sent you a text message
gl: Enviámoslle unha mensaxe de texto

en: The entered email is not valid
gl: O enderezo de correo electrónico inserido non é válido.

en: The entered phone number is not valid
gl: O número de teléfono inserido non é válido.

en: The email has not been verified. Please go to the email and follow the instructions there and then click the button above
gl: Non se verificou o enderezo de correo electrónico. Abra o correo, siga as instrucións da mensaxe e prema o botón arriba.

en: The phone number has not been verified. Please go to the text message and follow the instructions there and then click the button above
gl: Non se verificou o número de teléfono. Abra a mensaxe de texto e siga as instrucións nela e prema o botón arriba.

[ctx: @action:button]
en: Hide
gl: Agochar

[ctx: @action:button]
en: Remove
gl: Retirar

[ctx: @action:button]
en: Complete
gl: Completar

[ctx: @label:textbox]
en: Country Code for new phone number
gl: Código de país do novo número de teléfono.

[ctx: @label:textbox]
en: New Email Address:
gl: Novo enderezo de correo electrónico:

[ctx: @label:textbox]
en: New Phone Number:
gl: Novo número de teléfono:

en: %1. Please follow the instructions there and then click the button below
gl: %1. Siga as instrucións nela e prema o botón embaixo.

en: Incorrect password entered
gl: O contrasinal inserido é incorrecto.

en: The email has not been verified. Please go to the email and follow the instructions there and then click the button below
gl: Non se verificou o enderezo de correo electrónico. Abra o correo, siga as instrucións da mensaxe e prema o botón embaixo.

en: The phone number has not been verified. Please go to the text message and follow the instructions there and then click the button below
gl: Non se verificou o número de teléfono. Abra a mensaxe de texto e siga as instrucións nela e prema o botón embaixo.

[ctx: @action:button Add new email or phone number]
en: Add
gl: Engadir

[ctx: @action:button As in 'go back']
en: Back
gl: Atrás

[ctx: @title]
en: Remove Child
gl: Retirar a sala aniñada

en: The child %1 will be removed from the space %2
gl: A sala aniñada %1 retirarase do espazo %2

en: The current space is the official parent of this room, should this be cleared?
gl: O espazo actual é o oficial desta sala, quere que deixe de selo?

[ctx: @title]
en: Select Existing Room
gl: Seleccione unha sala existente

[ctx: @action:button]
en: Pick Room
gl: Escoller unha sala

[ctx: @info:description]
en: You have the required privilege level in the child to set this state
gl: Ten o nivel de privilexios necesario na sala aniñada para definir o estado.

en: You do not have a high enough privilege level in the child to set this state
gl: Non ten o nivel de privilexios necesario na sala aniñada para definir o estado.

[ctx: @option:check The canonical parent is the default one if a room has multiple parent spaces.]
en: Make this space the canonical parent
gl: Facer este espazo o canónico.

[ctx: @info:description]
en: The canonical parent is the default one if a room has multiple parent spaces.
gl: Se unha sala está en varios espazos, o canónico é o predeterminado.

en: Suggested
gl: Suxeriuse

[ctx: number of room members]
en: %1 member -  | %1 members -
gl[0]: %1 membro —
gl[1]: %1 membros —

[ctx: number of room members]
en: %1 member | %1 members
gl[0]: %1 membro
gl[1]: %1 membros

[ctx: @button]
en: Add new room
gl: Engadir unha nova sala

[ctx: @button]
en: Make Suggested
gl: Incluír en suxestións

[ctx: @action:inmenu]
en: New Room…
gl: Nova sala…

[ctx: @action:inmenu]
en: New Space…
gl: Novo espazo…

[ctx: @action:inmenu]
en: Existing Room…
gl: Sala existente…

[ctx: @action:button]
en: Remove…
gl: Retirar…

[ctx: @title:dialog]
en: Remove Message
gl: Retirar a mensaxe

[ctx: @action:button 'Remove' as in 'Remove this message']
en: Remove
gl: Retirar

[ctx: @action:inmenu As in 'Forward this message']
en: Forward…
gl: Reenviar…

[ctx: @title]
en: Forward Message
gl: Reenviar a mensaxe

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Image
gl: Abrir a imaxe

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Audio
gl: Abrir o son

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Video
gl: Abrir o vídeo

[ctx: @action:inmenu]
en: Open File
gl: Abrir un ficheiro

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Image…
gl: Gardar a imaxe…

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Audio…
gl: Gardar o son…

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Video…
gl: Gardar o vídeo…

[ctx: @action:inmenu]
en: Save File…
gl: Gardar o ficheiro…

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Image
gl: Copiar a imaxe

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Audio
gl: Copiar o son

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Video
gl: Copiar o vídeo

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy File
gl: Copiara o ficheiro

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
gl: Copiar o enderezo da ligazón

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Text
gl: Copiar o texto

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Message Link
gl: Copiar a ligazón á mensaxe

[ctx: @title:dialog]
en: Report Message
gl: Denunciar a mensaxe

[ctx: @action:button 'Report' as in 'Report this event to the administrators']
en: Report
gl: Denunciar

[ctx: @title]
en: Report Message
gl: Denunciar a mensaxe

[ctx: @action:inmenu]
en: Read Text Aloud
gl: Ler o texto en alto

[ctx: @info text-to-speech %1 is author %2 is message text]
en: %1 said %2
gl: %1 dixo %2

[ctx: @action:button 'Unpin' as in 'Unpin this message']
en: Unpin
gl: Desprender

[ctx: @action:button 'Pin' as in 'Pin the message in the room']
en: Pin
gl: Fixar

en: 1 user:  | %1 users:
gl[0]: 1 persoa:
gl[1]: %1 persoas:

[ctx: A member who is not in the room has been requested.]
en: unknown member
gl: membro descoñecido

en: This room continues another conversation.
gl: Esta sala continúa outra conversa.

en: See older messages…
gl: Ver as mensaxes anteriores…

en: React
gl: Reaccionar

en: Message menu
gl: Menú de mensaxes

[ctx: Relative time since the room was last read]
en: Last read: %1
gl: Última lectura: %1

en: This room has been replaced.
gl: Substituíuse a sala.

en: See new room…
gl: Ver a nova sala…

en: This is the beginning of the chat. There are no historical messages beyond this point.
gl: Este é o comezo da conversa. Non hai mensaxes anteriores.

[ctx: Message displayed when some users are typing]
en: %2 is typing | %2 are typing
gl[0]: %2 está escribindo.
gl[1]: %2 están escribindo.
